Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Drakensang - seria gier

Drakensang Online
Drakensang Online

RPG 24 lipca 2012

Sieciowy RPG akcji, będący kontynuacją serii Drakensang. Nasz bohater przemierza świat fantasy, wykonując rozmaite zadania i zabijając hordy wrogów. Gra wprowadza szereg usprawnień graficznych, fabularnych i funkcjonalnych w odniesieniu do poprzednich części.

PC

Drakensang: The River of Time
Drakensang: The River of Time

RPG 19 lutego 2010

Druga część klasycznego RPG z perspektywą trzeciej osoby, osadzonego w uniwersum fantasy znanym z systemu fabularnego The Dark Eye. W grze wyruszamy drużyną z miasta Nadoret na przygodę poprzedzającą wątki fabularne znane z pierwowzoru. Znów na naszej drodze stają magiczne postacie i stwory. Przemierzając nowe zakamarki Aventurii trafiamy też na nowe przedmioty, czy czary.

PC

Drakensang: The Dark Eye
Drakensang: The Dark Eye

RPG 1 sierpnia 2008

Klasyczna gra RPG, opracowana przez studio Radon Labs w oparciu o system narracyjnych RPG-ów Das Schwarze Auge (ang. The Dark Eye). Trafiamy do fantastycznej krainy Aventuria, gdzie czeka nas epicka przygoda – w trakcie zabawy mamy okazję odwiedzić nie tylko centrum kontynentu, nazywane Middenrealm, lecz także jego bardziej egzotyczne zakątki. Przed rozpoczęciem gry samodzielnie tworzymy postać opisaną szeregiem cech i współczynników, jakie znajdują później odzwierciedlenie w naszych opcjach interakcji z otoczeniem. Możliwości bohatera uzupełniają umiejętności sojuszników, których możemy werbować podczas rozgrywki – ich obecność okazuje się nieodzowna przede wszystkim na polu bitwy; starcia toczą się w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, a o naszym powodzeniu decydują cechy, zdolności i uzbrojenie poszczególnych członków drużyny. Motorem Drakensang: The Dark Eye są oczywiście rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz wykonywanie zlecanych przez nie zadań. Wszystko to zaprezentowano przy pomocy przyjemnej dla oka, kolorowej oprawy graficznej, dopełnionej przez klimatyczny soundtrack.

PC