Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Chessmaster - seria gier

Chessmaster: Grandmaster Edition
Chessmaster: Grandmaster Edition

Logiczne 30 października 2007

Kolejna odsłona popularnej serii, oferująca możliwość przystąpienia do gry w szachy. Lista nowości obejmuje między innymi poprawioną grafikę oraz przystępowanie do najsłynniejszych szachowych rozgrywek.

PCX360

Chessmaster: The Art of Learning
Chessmaster: The Art of Learning

Logiczne 23 października 2007

Kieszonkowa wersja gry w szachy. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz opcji szkoleniowych. Możemy także bawić się w multiplayerze oraz wypróbować kilka dość ciekawie zaprojektowanych szachowych mini-gier.

PSPNDS

Chessmaster Challenge
Chessmaster Challenge

Logiczne 12 lipca 2005

Komputerowa wersja gry w szachy przeznaczona wyłącznie do dystrybucji elektronicznej, która powstała na bazie tytułu Chessmaster 10000. W odróżnieniu od pierwowzoru zawiera mniej elementów i jest skierowana przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych graczy.

PC

Chessmaster 10000
Chessmaster 10000

Logiczne 9 sierpnia 2004

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy. W założeniach ma ona w równym stopniu zadowolić zarówno te osoby, które dopiero zaczynają interesować się szachami, jak i wytrawnych mistrzów, którzy bezproblemowo pokonywali sztuczną inteligencję w poprzednich odsłonach programu

PC

Chessmaster 9000
Chessmaster 9000

Logiczne 28 sierpnia 2002

Najnowsza edycja jednego z najpopularniejszych programów szachowych, posiadajaca w pełni trójwymiarową grafikę, szczegółowo opisany poradnik ułatwiający nam zabawę oraz znacznie poprawioną inteligencję komputerowego przeciwnika.

PC

Chessmaster 8000
Chessmaster 8000

Logiczne 10 listopada 2000

Gra szachowa, które potrafi zapewnić równie dobrą zabawę nowicjuszom, jak i doświadczonym graczom. Autorzy wprowadziło nowy silnik oferujący znacznie wyższy poziom sztucznej inteligencji komputera. Mocną stroną produkcji jest rozbudowany samouczek. Nie zabrakło też trybu multiplayer.

PC

Chessmaster 7000
Chessmaster 7000

Logiczne 15 października 1999

Chessmaster 7000 to jeden z najlepszych programów szachowych do domowego użytku, cechujący się niezwykle rozbudowanymi możliwościami edukacyjnymi.

PC

Chessmaster 6000
Chessmaster 6000

Logiczne 30 września 1998

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych symulatorów szachowych. Bierzemy udział w rankingowych meczach z blisko setką wirtualnych przeciwników charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem umiejętności oraz stylem gry. Dla początkujących szachistów przygotowano rozbudowane samouczki prowadzone przez znanego eksperta, Bruce’a Pandolfiniego.

PC