Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Digimon World - seria gier

Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition
Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

RPG 18 października 2019

Pakiet zawierający dwie gry z serii jRPG Digimon Story od studia Media.Vision. Produkcje oferują rozbudowane wątki fabularne oraz turowy system walki, w którym kluczową rolę odgrywają tytułowe stworzenia zwane digimonami. Wydawcą pakietu jest firma Bandai Namco Entertainment.

PCSwitch

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory
Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory

RPG 19 stycznia 2018

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory to stworzona przez Bandai Namco produkcja z gatunku jRPG, osadzona w uniwersum popularnego anime. Gra jest kontynuacją Digimon Story: Cyber Sleuth z 2015 roku.

PS4PSV

Digimon World: Next Order
Digimon World: Next Order

RPG 17 marca 2016

Osadzona w realiach science fiction gra jRPG studia Bandai Namco Entertainment, będąca kolejną odsłoną rozwijanej od 1997 roku serii Digimon. Wcielamy się tu w postać chłopaka lub dziewczyny, którzy będąc niegdyś wielkimi fanami popularnych Digimonów, pewnego dnia trafiają do ich wirtualnej ojczyzny, odkrywając na nowo swoją dziecięcą pasję, spotykając nowych przyjaciół i uczestnicząc w przygodzie swego życia. W grze Digimon World: Next Order akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając w pełni trójwymiarowy świat. W trakcie przygody wybranemu bohaterowi towarzyszą dwa digimony, którym w trakcie walki możemy wydawać w czasie rzeczywistym rozmaite polecenia. W toku zabawy gracze eksplorują kolejne lokacje, rozwiązując proste zagadki, walcząc z napotykanymi przeciwnikami, a także rozmawiając i pomagając rozmaitym postaciom niezależnym.

PS4PSV

Digimon Story: Cyber Sleuth
Digimon Story: Cyber Sleuth

RPG 12 marca 2015

Opracowana we współpracy studia Media Vision z firmą Bandai Namco trzecioosobowa gra jRPG z turowym systemem walki, osadzona w fikcyjnym świecie znanym z popularnej serii anime. Akcja Digimon Story: Cyber Sleuth dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której granica między światem realnym i cyfrowym zostaje zatarta. Kiedy kryzys w prawdziwym ludzkim świecie odciska swoje piętno na tzw. Digital World, gracze stają do walki przeciwko trzynastu potężnym Digimonom-wojownikom, którzy zamierzają rozwiązać wspomniany problem przy użyciu siły. W grze zaimplementowanych zostało ponad 200 rodzajów Digimonów, które gracze mogą wychowywać i trenować, odblokowując z czasem ich potężniejsze i bardziej rozbudowane formy. Rozgrywka opiera się na toczeniu kolejnych bitew w systemie turowym. Nie zabrakło też możliwości łączenia ataków, które wspólnie są w stanie wygenerować znacznie bardziej efektywne combosy. Całość utrzymana została w stylistyce znanej z popularnego serialu animowanego.

PS4PSV

Digimon All-Star Rumble
Digimon All-Star Rumble

Bijatyki 11 listopada 2014

Bijatyka typu party-game, przeznaczona do zmagań w multiplayerze. Zabawa polega na kierowaniu Digimonami, które walczą ze sobą o tytuł najsilniejszego stworka. Twórcy przygotowali kilka trybów zabawy, 10 aren i 12 postaci, które mogą przybierać rożne formy.

X360PS3

Digimon Adventure
Digimon Adventure

RPG 17 stycznia 2013

Gra z gatunku jRPG stworzona z okazji piętnastej rocznicy powstania popularnego anime pod tym samym tytułem. Przenosimy się do cyfrowego świata i wspólnie ze znanymi z serialu towarzyszami próbujemy go ochronić przed potężnym wrogiem. Fabuła obejmuje wszystkie wydarzenia znane z pierwowzoru i dodatkowo wprowadza szereg wątków pobocznych.

PSP

Digimon World Re:Digitize
Digimon World Re:Digitize

RPG 19 lipca 2012

Digimon World Re:Digitize to gra z gatunku jRPG, wyprodukowana przez studio deweloperskie Tri-Crescendo. Fabuła nawiązuje do motywów popularnej serii anime. Główny bohater to nastolatek, który utknął w równoległym, cyfrowym świecie. W powrocie do rzeczywistości pomagają mu tytułowe Digimony, stwory składające się z danych komputerowych.

PSP

Digimon Masters Online
Digimon Masters Online

RPG 26 października 2011

Gra MMORPG zrealizowana w oparciu o serię filmów animowanych „Digimon Savers”, której tematem przewodnim są bitwy tytułowych Digimonów. pojawiające się w obu światach. Wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia gracza, zwiększają się również możliwości bojowe tych niezwykłych zwierzaków.

PC

Digimon Battle
Digimon Battle

RPG 17 maja 2010

Gra MMO oparta na znanej kreskówce z tytułowymi Digimonami w rolach głównych. Produkcja nastawiona jest na jasną i prostą rozgrywkę, tak by nawet najmłodsi gracze mogli w miarę szybko rozpocząć zabawę.

PC

Digimon World Championship
Digimon World Championship

RPG 26 sierpnia 2008

Połączenie strategii oraz japońskiego RPG-a. Wcielamy się w postać trenera, zajmując się wyłapywaniem tytułowych Digimonów oraz wystawianiem podległych sobie potworów w różnorakich turniejach.

NDS

Digimon World DS
Digimon World DS

RPG 7 listopada 2006

Połączenie gry akcji oraz RPG-a. Wcielamy się w postać trenera Digimonów, zajmując się wyłapywaniem tytułowych stworków oraz wystawianiem ich do walk. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

NDS

Digimon World 4
Digimon World 4

Akcji 1 czerwca 2005

Kolejna, czwarta już odsłona serii gier bazujących na popularnej marce Digimon (serial animowany, kolekcjonerska gra karciana, figurki, zabawki, itp.). Osoby zasiadające przed konsolami dostały w swoje ręce produkcję zaliczaną do gatunku action-RPG (hack’n’slash).

PS2XBOXGCN

Digimon Rumble Arena 2
Digimon Rumble Arena 2

Akcji 3 września 2004

Wybierz swojego ulubieńca i stocz walkę na śmierć i życie. Przegrani idą do piachu wygrani zdobywają Digipoints - a to oznacza tylko jedno: nasz pupil staje się coraz silniejszą i bardziej zabójczą bestią.

PS2XBOXGCN