Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Political Machine - seria gier

The Political Machine 2020
The Political Machine 2020

Strategiczne 3 marca 2020

Gra strategiczna będąca swoistym symulatorem polityka - możemy w niej stanąć do wyścigu o fotel prezydenta USA. The Political Machine 2020 pozwala rywalizować z postaciami stworzonymi w oparciu o istniejące osoby (albo też stanąć do walki z innymi graczami w ramach trybu multiplayer). Za stworzenie gry odpowiada znane studio Stardock Entertainment.

PC

The Political Machine 2016
The Political Machine 2016

Strategiczne 4 lutego 2016

Kolejna edycja popularnej gry strategicznej firmy Stardock, wznawianej regularnie co 4 lata przy okazji kolejnych zbliżających się wyborów prezydenckich w USA. W grze możemy po raz kolejny wziąć udział w rozpoczynającym się właśnie wyścigu do Białego Domu, wcielając się w rolę jednego z 15 realnie istniejących pretendentów, takich jak Bernie Sanders, Donald Trump czy Hilary Clinton. Możemy także wykreować od podstaw własnego kandydata. Mechanika zabawy w The Political Machine 2016 w niczym nie odbiega od rozwiązań, do których przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Zabawa koncentruje się więc na umiejętnym prowadzeniu kampanii wyborczej i przekonaniu do siebie jak największej liczby obywateli. W tym celu musimy zaś podróżować po całym kraju, brać udział w spotkaniach z wyborcami, pozyskiwać fundusze i dbać o otoczkę marketingową kampanii, a także uczestniczyć w publicznych debatach, zabierając swój głos w najważniejszych kwestiach nurtujących amerykańskie społeczeństwo.

PC

The Political Machine 2012
The Political Machine 2012

Strategiczne 5 lipca 2011

Gra strategiczna pozwalająca poprowadzić wirtualną kampanię jednego z kandydatów do najwyższego urzędu Stanów Zjednoczonych w wyborach organizowanych w roku 2012. Musimy m.in. ustalać cele podróży, pozyskiwać fundusze, organizować wywiady telewizyjne, kupować reklamy, prowadzić debaty i spotykać się z wyborcami.

PC

The Political Machine 2008
The Political Machine 2008

Strategiczne 17 czerwca 2008

The Political Machine 2008 to strategia przygotowana przez studio Stardock, odpowiedzialne m.in. za stworzenie Galactic Civilizations czy poprzedniej gry z cyklu The Political Machine.

PC

The Political Machine 2004
The Political Machine 2004

Symulacje 10 sierpnia 2004

Kolejna, po znakomitej gwiezdnej strategii Galactic Civilizations, ambitna produkcja zespołu Stardock Systems Inc. Ambitna, ponieważ autorzy postanowili przedstawić graczom interesujący i trudny temat amerykańskich wyborów prezydenckich, rzecz jasna, w ujęciu bardzo realistycznym, stawiając na treść, a nie efektowne audiowizualne wodotryski.

PC