Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Alone in the Dark - seria gier

Alone in the Dark
Alone in the Dark

Akcji 16 stycznia 2024

Reboot kultowej serii horrorów, zapoczątkowanej w 1992 roku. W Alone in the Dark trafiamy do posiadłości Derceto, którą przemierzamy w skórze Emily Hartwood i Edwarda Carnby’ego. Protagoniści badają tajemnice tego miejsca i stawiają czoła potworom, które je opanowały.

PCPS5XSX

Alone in the Dark: Illumination
Alone in the Dark: Illumination

Przygodowe 12 czerwca 2015

Powracająca po kilku latach przerwy, szósta pełnoprawna odsłona popularnej serii Alone in the Dark, zapoczątkowanej kultową trylogią studia I-Motion, publikowaną w latach 1992-95. Tym razem wydawcy cyklu z firmy Atari powierzyli zadanie stworzenia gry zupełnie nowemu studiu, Pure. Akcja gry rozgrywa się w górniczym miasteczku Lorwich, gdzie czoła złym mocom stawi aż czwórka bohaterów, różniących się stylem gry oraz zdolnościami. Do potomka protoplasty serii, Edwarda Carnby’ego, dołączyła Wiedźma, Inżynier oraz Ksiądz, specjalizujący się w nieco innych rodzajach broni oraz wykorzystywanych mocy. Nowość w mechanice gry stanowi system tytułowej iluminacji, pozwalającej tworzyć bezpieczne obszary, w których bohaterowie mogą zregenerować swe siły i zadawać większe obrażenia przeciwnikom. Rozgrywka składa się z czterech odrębnych kampanii fabularnych oraz z pełnoprawnego trybu multiplayer, w którym możemy m.in. wspólnie stawić czoła złu, wcielając się w wybranych bohaterów.

PC

Alone in the Dark (2008)
Alone in the Dark (2008)

Przygodowe 20 czerwca 2008

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną.

PCX360PS3PS2Wii

Alone in the Dark: Koszmar powraca
Alone in the Dark: Koszmar powraca

Przygodowe 18 czerwca 2001

Alone in the Dark: The New Nightmare to klasyczny survival-horror. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci (Edward Carnby oraz Aline Cedrac). W trakcie gry rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki, a także toczymy widowiskowe pojedynki z przerażającymi stworami.

PCPS3PS1PS2PSP

Alone in the Dark 3
Alone in the Dark 3

Przygodowe 26 czerwca 1995

Detektyw Edward Carnby ponownie wkracza do akcji. Tym razem przenosimy się na plan filmowy westernu kręconego w miasteczku Slaughter Gultch. Indiański rytuał przywraca do życia bandę kowboi Jebediaha Stone'a, którzy jako zombie rozprawiają się z ekipą fimową.

PC

Alone in the Dark 2
Alone in the Dark 2

Przygodowe 18 lutego 1994

Po rozwiązaniu zagadki nawiedzonej posiadłości Drceto i pokonaniu Cthulian detektyw Carnby dostaje nowe zlecenie. Jego przyjaciel zaginął podczas poszukiwań młodej dziewczyny Grace Sunders. Trop prowadzi do kryjówki Jednookiego Jacka, zwanej Hell's Kitchen.

PC

Alone in the Dark (1992)
Alone in the Dark (1992)

Przygodowe 14 listopada 1992

Pierwsza część przygód nieustraszonego detektywa Edwarda Camby'ego, oparta o motywy twórczości mistrza grozy H.P. Lovecrafta. Prowadząc śledztwo w sprawie śmierci Jeremiego Hartwooda, przybywamy do podejrzanej wuktoriańskiej posiadłości Decreto.

PC