Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Supreme Ruler - seria gier

Supreme Ruler: The Great War
Supreme Ruler: The Great War

Strategiczne 1 sierpnia 2017

Kolejna pełnoprawna odsłona cyklu strategii RTS kanadyjskiego studia BattleGoat, w którym zadaniem graczy jest zarządzanie całym państwem. Akcja Supreme Ruler: The Great War osadzona została w okresie I wojny światowej – zabawę rozpoczynamy więc w roku 1914, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokierować swym krajem przez kolejne sto lat. Mechanizmy rozgrywki zbudowane zostały na fundamentach poprzednich odsłon serii. Program podchodzi więc kompleksowo do wszelkich aspektów zarządzania państwem, a prócz toczenia wojen i dowodzenia oddziałami podczas bitew, gracze muszą też rozwijać ekonomię, dbać o wymianę handlową czy zajmować się szpiegostwem oraz dyplomacją. Podobnie jak poprzednie części cyklu, gra symuluje tzw. efekt motyla, tak więc wszystkie podejmowane przez nas decyzje prędzej czy później wywołują odpowiednie reakcje sztucznych inteligencji, kontrolujących pozostałe kraje. Całość pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie wieloosobowym dla max. 16 graczy.

PC

Supreme Ruler Ultimate
Supreme Ruler Ultimate

Strategiczne 17 października 2014

Specjalna, przekrojowa edycja popularnej serii strategicznej, wykreowanej przez studio Battlegoat na podstawie ich własnej produkcji z 1982 roku. Gra łączy w sobie cztery dotychczas wydane odsłony cyklu, których akcja rozciąga się od końca lat 30-tych XX wieku aż do niedalekiej przyszłości. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad wybraną nacją, a naszym celem jest doprowadzenie jej do światowej dominacji, dbając o takie aspekty funkcjonowania państwa, jak rząd, dyplomacja, ekonomia, handel, działania szpiegowskie czy zbrojenia. Kolejne scenariusze osadzono w realiach II wojny światowej, okresie zimnej wojny oraz w czasach współczesnych i w przyszłości, w której ludzkość boryka się z potężnym globalnym kryzysem. Twórcy nie ingerowali w sprawdzoną mechanikę rozgrywki, wprowadzając zaledwie kilka kosmetycznych zmian. Znane z poprzednich części serii scenariusze zaserwowano za to w odświeżonej oprawie, wykorzystującej silnik wydanego w maju 2014 roku Supreme Ruler 1936.

PC

Supreme Ruler 1936
Supreme Ruler 1936

Strategiczne 12 maja 2014

Supreme Ruler 1936 to opracowana przez zespół Battlegoat gra strategiczna. Pozwala ona na pokierowanie jednym z krajów w czasie II wojny światowej i w kilku latach poprzedzających ten konflikt. Produkcja oferuje rozbudowane mechanizmy rozgrywki oraz wysoki poziom realizmu.

PC

Supreme Ruler Cold War
Supreme Ruler Cold War

Strategiczne 19 lipca 2011

Supreme Ruler Cold War to kolejna część serii gier strategicznych, przygotowywanych przez Battlegoat Studios. Tym razem akcja przenosi nas w czasy Zimnej Wojny, gdy świat obserwując napięcie pomiędzy dwoma ówczesnymi potęgami - USA i ZSRR - stanął w obliczu kolejnego konfliktu zbrojnego na globalną skalę.

PC

Supreme Ruler 2020
Supreme Ruler 2020

Strategiczne 17 czerwca 2008

Supreme Ruler 2020 jest kolejną częścią rozbudowanej gry strategicznej opracowanej przez Battlegoat Studios. Podobnie jak poprzedniczka, produkcja pozwala nam przenieść się w niedaleką przyszłość do pogrążonego w chaosie świata.

PC

Supreme Ruler 2010
Supreme Ruler 2010

Strategiczne 17 maja 2005

Supreme Ruler 2010 to wojenna strategia wzbogacona o elementy symulacji ekonomicznej, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski Battlegoat Studios. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje międzynarodową organizacją "Światowy Rynek", starającą się utrzymać pokój pomiędzy skłóconymi państwami.

PC