Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Ace Attorney - seria gier na platformę AND

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Przygodowe 21 grudnia 2017

Kolejna część uznanego cyklu prawniczych przygodówek Ace Attorney. Już po raz drugi głównym bohaterem zostaje prokurator Miles Edgeworth, któremu ponownie przychodzi zbadać szereg trudnych spraw kryminalnych.

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Przygodowe 8 grudnia 2017

Kolejna odsłona cyklu Ace Attorney, tym razem z Milesem Edgeworthem w roli głównej. Najmłodszy oskarżyciel w historii bada kilka rozbudowanych spraw sądowych, przesłuchuje świadków i podejrzanych, znajduje dowody i udowadnia winę.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice
Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Przygodowe 20 września 2017

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright. Tym razem opuszcza on rodzinną Japonię i udaje się w podróż do fikcyjnego państewka, którego nadrzędna religia opiera się na kulcie duchów. Na miejscu bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i musi reprezentować niewinnie oskarżonych przed sądem. Jego pierwszy klient, młody kapłan, decyduje się towarzyszyć swemu wybawcy w jego dalszych przygodach i niejednokrotnie zasypuje go ciekawostkami na temat lokalnych zwyczajów. Każda sprawa składa się z dwóch etapów. W pierwszym prowadzimy śledztwo: badamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak, przepytujemy świadków itd. Natomiast w kolejnym wykorzystujemy zebrane informacje do obrony oskarżonych. Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra, które służy do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies
Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Przygodowe 24 maja 2017

Ace Attorney 5 to prawnicza przygodówka firmy Capcom. Powraca w niej najsłynniejszy bohater cyklu, czyli adwokat Phoenix Wright. Zabawa polega na obronie niesłusznie oskarżonych. W tym celu prowadzimy własne śledztwo i przepytujemy świadków, a następnie wykorzystujemy zgromadzone w ten sposób dowody w trakcie rozpraw.

Apollo Justice: Ace Attorney
Apollo Justice: Ace Attorney

Przygodowe 8 grudnia 2016

Bardzo ciekawa gra przygodowa, której znaczna część rozgrywana jest na sali sądowej. Ponownie wcielamy się w postać prawnika. Tym razem jednak nie jest to Phoenix Wright, a tytułowy Apollo.

Gyakuten Saiban 123 HD: Naruhodo Ryuichi-Hen
Gyakuten Saiban 123 HD: Naruhodo Ryuichi-Hen

Przygodowe 18 stycznia 2013

Reedycja trzech części popularnego cyklu gier prawniczych Ace Attorney. Rozgrywka w Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy dzieli się na fazę gromadzenia dowodów, oraz właściwą rozprawę sądową, podczas której nasz bohater stara się udowodnić niewinność swojego klienta.