Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Ace Attorney - seria gier na platformę 3DS

Apollo Justice: Ace Attorney
Apollo Justice: Ace Attorney

Przygodowe 21 listopada 2017

Bardzo ciekawa gra przygodowa, której znaczna część rozgrywana jest na sali sądowej. Ponownie wcielamy się w postać prawnika. Tym razem jednak nie jest to Phoenix Wright, a tytułowy Apollo.

Great Ace Attorney 2
Great Ace Attorney 2

Przygodowe 3 sierpnia 2017

Great Ace Attorney 2 to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra przygodowa. Opowiada ona dalsze losy żyjącego w XIX wieku japońskiego adwokata, będącego przodkiem samego Phoenixa Wrighta. Podczas zabawy musimy doprowadzić do uniewinnienia naszych klientów, co wymaga zarówno prowadzenia dochodzeń, jak i brania udziału w rozprawach.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice
Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Przygodowe 9 czerwca 2016

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright. Tym razem opuszcza on rodzinną Japonię i udaje się w podróż do fikcyjnego państewka, którego nadrzędna religia opiera się na kulcie duchów. Na miejscu bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i musi reprezentować niewinnie oskarżonych przed sądem. Jego pierwszy klient, młody kapłan, decyduje się towarzyszyć swemu wybawcy w jego dalszych przygodach i niejednokrotnie zasypuje go ciekawostkami na temat lokalnych zwyczajów. Każda sprawa składa się z dwóch etapów. W pierwszym prowadzimy śledztwo: badamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak, przepytujemy świadków itd. Natomiast w kolejnym wykorzystujemy zebrane informacje do obrony oskarżonych. Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra, które służy do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Przygodowe 17 kwietnia 2014

Reedycja trzech części popularnego cyklu gier prawniczych Ace Attorney. Rozgrywka w Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy dzieli się na fazę gromadzenia dowodów, oraz właściwą rozprawę sądową, podczas której nasz bohater stara się udowodnić niewinność swojego klienta.

Ace Attorney 5
Ace Attorney 5

Przygodowe 25 lipca 2013

Ace Attorney 5 to prawnicza przygodówka firmy Capcom. Powraca w niej najsłynniejszy bohater cyklu, czyli adwokat Phoenix Wright. Zabawa polega na obronie niesłusznie oskarżonych. W tym celu prowadzimy własne śledztwo i przepytujemy świadków, a następnie wykorzystujemy zgromadzone w ten sposób dowody w trakcie rozpraw.