Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

konnichiwa ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

17.08.2013 21:58
odpowiedz
konnichiwa
3
Wideo

Określ gatunek muzyczny (techno, black metal, rap, coś innego?). Napisz jeszcze, czy te głośniki masz zamiar przenosić gdzieś (np. wyjazdy gdzieś co jakiś czas), czy może w domu będą stały non stop? Czy muszą być bardzo głośne, imprezy?
Obejrzyj ten filmik - http://www.youtube.com/watch?v=6KEhgRTr69E

16.08.2013 16:30
odpowiedz
konnichiwa
3

z gier izometrycznych ciągle rozwijanych to Project Zomboid

12.08.2013 23:40
odpowiedz
konnichiwa
3

obejście linii Maginota, o tym nie wspominacie?

12.08.2013 23:38
odpowiedz
konnichiwa
3

zgadzam się, te gry są dobre, jeszcze można o Arma wspomnieć, a takich luźnych to rainbow stary

12.08.2013 23:31
12.08.2013 23:23

Przeciętny FPS to bieg przed siebie i na każdym kroku grupa przeciwników. Czy graliście w FPSy, w których przeciwników jest bardzo niewielu?

10.08.2013 01:52
05.08.2013 12:17
odpowiedz
konnichiwa
3

jeśli na HDD windows uruchamia ci się w 27 sekund, na SSD uruchomi się w 17 sekund, to taki przykład konkretny.
W grze szybciej wczyta się mapa itd. Programy też szybciej będę się wczytywały podczas uruchamiania ich. Musisz mieć zainstalowane na dysku to co ma szybciej wczytywać się. Na zwiększenie FPS w grach raczej nie licz. Licz tylko na szybsze uruchamianie programów, gier, wczytywanie poziomów w grach i wszystko co ma związek z wczytywaniem, zapisywaniem na dysk np. instalacja gry. 8 GB ramu ci w zupełności wystarczy na wiele lat.

04.08.2013 16:50

pomijając liczbę portów usb, rodzaje i inne złącza, jakość wykonania, materiał, liczbę slotów ramu itd, to płyta główna ma duże znaczenie? Kolega zamierza kupić płytę główną do starego komputera, nie zamierza nigdy zmieniać w nim karty graficznej, procesora, nigdy nie dokupi ramu, nie chce podkręcać procesora w ogóle i nie wie czy ma wydać 100 coś zł na używaną płytę z allegro, czy kupić używaną za 250 zł, czy dać 300, 350 zł na nową. Czy w jego przypadku płyta nie ma znaczenia żadnego? byle by pasowała do jego podzespołów

03.08.2013 21:33
😊
odpowiedz
konnichiwa
3

nie wiem i dlatego pytam :)
Anime robią piękne graficznie więc gry też mogliby robić piękne dwuwymiarowe

03.08.2013 21:31

Ohayo gozaimasu! Czy znacie japońskie gry przygodowe typu point & click?

03.08.2013 15:06
odpowiedz
konnichiwa
3

dodam, że gdybyś się w domu nie uczył programowania w ogóle i polegałbyś na samej szkole to prawdopodobnie po skończeniu takiej szkoły nie potrafiłbyś napisać zwykłego notatnika, nawet nie potrafiłbyś użyć prostej biblioteki do odtwarzania plików mp3 itd, mowa o bibliotece bass.dll (bardzo popularniej w wielu programach)
un4seen.com

03.08.2013 15:00
odpowiedz
konnichiwa
3

Szkoły w Polsce prawie niczego nie uczą, choć technikum informatyczne będzie lepsze od liceum z tego powodu, że masz przedmioty związane z informatyką i więcej podstaw ogarniesz, w liceum praktycznie niczego przy komputerze by cię nie nauczyli choć to może zależeć też od szkoły w Polsce, bo każda szkoła może być inna.
Zazwyczaj jest tak, że w technikum nie nauczysz się programowania, przez te wszystkie lata nawet porządnych podstaw nie poznasz, będziesz robił jakieś kalkulatory tekstowe w pascalu, c++, liczenie wzorów, pól figur i może javę też odpalisz by wyświetlić dane figury na ekranie (i jeszcze ogólnie w tych językach liczenie silni, wyjaśnione pojęcie co to są wskaźniki) i to właściwie wszystko z programowania, czyli prawie nic. Znacznie więcej nauczy się książka z podstaw programowania w x języku.

Jeśli chodzi o grafikę, to prawdopodobnie też niczego was nie nauczą. Odpalisz gimpa i corela, zrobisz jakąś banalną rzecz i tyle, nawet nie nauczą was podstaw grafiki dobrze, a o grafice 3d prawdopodobnie będziesz mógł zapomnieć bo w większości szkół nie uczą grafiki 3d nie wspominając o robieniu modeli low poly i high poly.

Co do znajomości matematyki, w zwyczajnym programowaniu, przy większości programów nie musisz znać matematyki. Przy nielicznych programach jak np. programy graficzne (i coś jeszcze) coś tam się przyda jeśli będziesz pisał funkcje, które zmieniają coś na obrazku ale wątpię byś chciał pisać klona gimpa i photoshopa, chyba, że tylko w celach edukacyjnych. W grach matematyka mogłaby się przydać choć można robić gry 2d właściwie nie znając matematyki.
Najważniejsze w programowaniu jest logiczne myślenie. W wielu programach będziesz musiał robić dużo instrukcji warunkowych, przewidywać różne rzeczy, dodawać dodatkowe linijki kodu by program był idiotoodporny, czyli jak w programie jest pole, w którym wpisujesz liczbę to piszesz z linijkę kodu by pole przyjmowało tylko liczby, a nie tekst i takich rzeczy wiele trzeba przewidzieć.

Musisz też wybrać sobie w jakim języku programowania chcesz pisać i co chcesz pisać, programy, gry, czy obie rzeczy. W przypadku grafiki to musisz ustalić co wolisz robić, grafikę 2d, a może 3d? Jeśli grafika 2d to projektowanie ulotek, plakatów i innych rzeczy "papierowych", czy robienie tekstur 2d dla grafików 3d? a może wolałbyś rysować conceptarty, artworki dla twórców gier? a może chciałbyś skupić się na czymś innym w grafice 2d? przecież dużo masz możliwości, możesz np. retuszować zdjęcia lub robić grafikę na strony www, layouty itd. W przypadku grafiki 3d możesz robić ogólnie obiekty low poly (do gier), skupiać się na samych postaciach i robić animacje do nich, robić modele high poly na potrzeby filmików do gier i trailerów, robić modele do filmów kinowych, robić wizualizacje budynków i wnętrz (ale architektem itd na pewno nie chcesz być) i inne możliwości.

Wybór jest szeroki (nie wspomniałem o pisaniu stron www - html, php, mysql, css itd, pracowniku serwisu komputerowego i wielu innych zawodach). Skup się na czymś, zdecyduj co chcesz robić w życiu i zacznij to robić. Początki będą najtrudniejsze. I pamiętaj, że głównie w domu sam musisz się wszystkiego uczyć, najlepiej pokochać daną rzecz.

Pobierz ze strony cke testy egzaminacyjne dla technika informatyka lub kogoś i je zobacz. Na testach nawet nie ma nic porządnego, uczą rzeczy, które są mało przydatne.

03.08.2013 01:34
odpowiedz
konnichiwa
3

[35]
Czytasz zbyt dosłownie wszystko. Miałem na myśli osoby, które posiadają bardzo duże umiejętności w danej dziedzinie, w tym przypadku takie umiejętności, jakich by wymagali na dane stanowisko w twoim miejscu pracy ale byliby zwyczajnie ubrani w ciuchy codziennie i zostaliby przekreśleni na starcie tylko dlatego, że nie spełniają jakiś norm ubioru wymyślonych przez idiotów, którzy chętnie zatrudnią gimbusa ubranego w garnitur Armaniego mimo kompletnego braku podstawowej wiedzy potrzebnej na x stanowisko, ważne by naściemniał, że się zna, bo za garnitur ma +80 punktów na starcie na 100 możliwych, a osoba z IQ 400 ubrana normalnie miałaby -10000 punktów na starcie za brak garnituru, mimo, że byłaby geniuszem i da vinci chował by się przy nim

02.08.2013 23:13
odpowiedz
konnichiwa
3

biografię steva jobsa czytaliście? steve jobs jak był młody i rozkręcał biznesik to miał długie włosy, wyglądał jak hipis, rzadko się kąpał i śmierdział, zwracali na to uwagę i chyba boso chodził? nie pamiętam. W każdym razie był uważany za dziwaka i nie prezentował się dobrze.

@Misiaty
to twoja korporacja jest stworzona przez idiotów. Czyli gdyby twórca linuksa i windowsa przyszedł do was ubrany zwyczajne to by was nie obchodziło co zrobił i co potrafi tylko byście go olali i woleli zatrudnić jakiegoś gimbusa, który nic nie umie, ale ubrał się ładnie i naściemniał. Na pewno też byście go na staż wzięli bezpłatny lub płatny, ale to on musiałby wam płacić! :D Uzasadnilibyście, że dzięki temu wiele się nauczy

02.08.2013 19:52
😁
odpowiedz
konnichiwa
3

"oczywiste, że pasuje pójść ubranym tak jak na każdą inną rozmowę kwalifikacyjną czyli garniak."

<lol> W niewielu zawodach chodzi się na rozmowę w garniturze. W większości miejsc pracodawcę nie obchodzi to jak się ubierzesz (o ile celowo nie ubierzesz się idiotycznie to uwagi nie zwróci na nic). Pracodawca zainteresowany jest twoimi praktycznymi umiejętnościami. Najlepiej być szczerym. Jeśli spełnisz wymagania, zobaczy, że posiadasz wystarczające praktyczne umiejętności to pracę prawdopodobnie dostaniesz. Niektórzy może myślą, że wystarczy ubrać się w garnitur Armaniego, kłamać i udawać, że umie się wszystko to co potrzebne na dane stanowisko i pracę dostaną <lol>

02.08.2013 19:15
odpowiedz
konnichiwa
3

[4] trine ma piękną grafikę, grałem w obie części

02.08.2013 19:02
Image

Czy znacie ładne gry z bajkową grafiką? Nie takie dla dzieci proste, dla osób starszych, nawet Larry to może być. Grafika 2d lub 3d i nie muszą to być same przygodowe.

29.07.2013 13:42
odpowiedz
konnichiwa
3

W afryce też nie ma 46 stopni dzisiaj, u muslimów masz tyle

29.07.2013 13:40
odpowiedz
konnichiwa
3

twój termometr kłamie bo na żadnym serwisie pogodowym nie ma takiej temperatury, nawet 40 stopni nigdzie w Polsce nie ma, wpisz se w google: pogoda

27.07.2013 11:37

jw. i przy tytule możecie ocenę dać i komentarz czy nie zaczyna was nudzić ta gra

26.07.2013 18:56
😱

tutaj więcej [ link zabroniony przez regulamin forum ] /Polygamia/1,107162,14341998,Xbox_One_w_Polsce_w_czerwcu_2014_roku__Z_21_rynkow_.html

a tu fragment
Podobno polski oddział firmy myśli o planie awaryjnym, który zakłada sprowadzanie konsoli z innego rynku EU, niejako pod nosem centrali, i sprzedawanie go u nas. To pozwoli ograniczyć samodzielny import graczy, a przede wszystkim zaliczyć go na swoje konto. Problem w tym, że w szafie kryje się jeszcze jeden trup.

Otóż wcale nie jest przesądzone, że konsola sprowadzona z innego kraju nie będzie u nas banowana i odcinana od sieciowych dóbr. Wprawdzie zapowiedziano brak blokady regionalnej, ale ona dotyczy gier. MS nie wypowiada się na ten temat nawet wewnętrznie, bo wyciek informacji mocno osłabiłby i tak nadwątlony wizerunek firmy. Temat tkwi w zawieszeniu.

23.07.2013 00:01

Takich dwóch różnych szukam
1. brak leveli w grze, są takie gry mmo i na prawdę świetnie się to sprawdza, nie trzeba expić, a postać staje się silniejsza w inne sposoby
2. mmo z premium z możliwością grania f2p i uzbieraniem golda w grze by kupić premium jak w Dofus, mały fragment mapy jest darmowy, na inne tereny wejdzie się ale bez interakcji, walki, uzbieranie na premium na tydzień to 3 dni zbierania

21.07.2013 14:39

Które gry 2d mmo sa aktualnie w modzie? najlepiej jak najnowsze

21.07.2013 13:09
odpowiedz
konnichiwa
3

ile wy macie lat? przecież kiedyś net był z prędkością 256 kbps, mało kto miał 512 lub 1 mbit i na tym 256 kbps w medal of honor bardzo starego i w inne gry grało się elegancko przez net bez komunikatorów. Dziś każdy ma minimum kilka mbitów, taki net wystarczy do gier i komunikacji głosowej. Zróbcie sobie test prędkości na speedtest.net i nawet jak macie kilka mbitów pobierania danych, to wasza prędkość wysyłania jest dość słaba np. 512 kbps (czyli 64 KB/s). Nie wiem ile KB zajmuje jedna sekunda nagranego głosu ale gdyby sekunda głosu miała 64 KB to minutowy głos miałby łącznie 3840 KB (niecałe 4 MB), dużo dość, niektóre piosenki w niezłej jakości mają 4 MB. Mam na dysku nagrane profesjonalnie rozmowy z dźwiękami dodatkowymi i 29 minut takiego nagrania w świetnej jakości zajmuje 27.4 MB czyli uproszczając wszystko, zaokrąglając, minuta nagrania ma 1 MB, sekunda nagrania ma 17 KB więc jak widzicie, głos, który wysyłacie przez skype wymaga łącza o prędkości wysyłania np 17 KB/s (czyli 136 kbps). Co do prędkości pobierania, to zależy ile osób jednocześnie do nas mówi

18.07.2013 18:31
odpowiedz
konnichiwa
3

[3] co z tego, że wyszła skoro nie wypuścili wszystkich postaci? nadal je zrobić muszą. Na górze podałem link, zobacz.

18.07.2013 18:24

Porzuciłem obie gry na pół roku. Dziś odwiedziłem stronę dota2 i prawie niczego nowego nie dodali, nadal są bohaterowie, których nie stworzyli w ciągu całej historii swojej gry dota2. A w LoLu też prawie zero nowości, na mobafire sprawdziłem czy jakieś itemy dodali i rozczarowałem się, a postaci dodali, ale tyle co kot napłakał i nieciekawych. Co się dzieje z twórcami obu gier, dlaczego pracują w żółwim tempie (żółw z połamanymi kończynami)? Więcej nowości w tym czasie zauważyłem w grach niezależnych, nawet tych robionych przez jednego autora!

dota2.gamepedia.com/Unreleased_Content

16.07.2013 19:01
odpowiedz
konnichiwa
3

"Z lektury "Historii wikingów" i "Historii medycyny" kojarzę, że materiał kopalny wskazuje, jak dotąd, na wzrost rzędu ok. 168 cm dla Europy i ok. 177 (sic!) dla Wikingów."

z forum historycznego, nie przejrzałem całego tematu jeszcze

i jeszcze to
"Czytałem w Newsweek'u że ostatnie badania archeologiczne szkieletów arystokracji z XI wieku w południowej Angli dowiodły że srednia wzrostu u mężczyzn(przynajmniej z warstwy feudałów) wynosiła 181 cm."

16.07.2013 18:02
odpowiedz
konnichiwa
3

Co do wagi mieczy, z forum historycznego:

"Miecz półtoraręczny z XVw ważył nie więcej niż 1,4 kilograma, przy ostrzu do 120cm.Miecze jednoręczne ważyły od 800gr do 1kg. Za lekkie powiecie... Spróbujcie powalczyć takim kilogramowym mieczem przez 20 minut- łapa odpada.
Od 4 lat zajmuje się ruchem rycerskim i walką półtorakiem i wiem co mówie."

"Miecz z pochwą - okolice 1.5kg."

sami użyjecie google, może więcej danych na forach ktoś zamieścił

16.07.2013 17:55
odpowiedz
konnichiwa
3

1. Artykuł zawiera wiele stron, a wybrałem tylko niektóre
2. Wszystko jest wrzucone w cudzysłów więc każdy wie, że cytowany jest jakiś artykuł lub jego fragment
3. Każdy potrafi używać google i wpisać fragment tekstu. Zrobi to nawet pięcioletnie dziecko. Znalazłeś go nawet więc czy było to aż tak trudne? Było banalne więc zbędne są twoje uwagi.
4. Linki ten serwis cenzuruje, musiałbym mieć rangę większą może. Nawet gdy do youtube zamieszczałem linki to je wywalał skrypt.

16.07.2013 17:38
odpowiedz
1 odpowiedź
konnichiwa
3

Już ktoś wyżej podał soki firmy MARWIT, data ważności takiego soku to od jednego do kilku dni. Takie soki są robione tak samo jakbyś w domu do sokowirówki wrzucił kilka jabłek, czyli nie dodają w ogóle cukru i wody, i te soki nie są pasteryzowane i dlatego data ważności tak malutka.

16.07.2013 17:11
odpowiedz
konnichiwa
3

"Typowa tarcza, której używali rycerze także wykonana była z drewna... i to lekkiego. Stanowiło ono bowiem "tylko" swoisty kręgosłup. Zewnętrzną stronę tarczy, czyli tę zwróconą do przeciwnika oklejano warstwami grubego płótna, a następnie gruntowano nakładając mieszaninę kleju i kredy albo gipsu. Na tak uzyskanym podłożu malowano znak herbowy danego rycerza. Nie było to bez znaczenia. W trakcie bitewnej zawieruchy, w której brały udział tysiące zakutych w zbroje rycerzy znak herbowy bardzo często wskazywał kto jest przeciwnikiem, a kto przyjacielem... no, a przynajmniej nie-wrogiem.

Co ciekawe, nawet wklęsłe rycerskie tarcze używane do wyłapywania kopii wykonane były z drewna. W związku ze specyfiką ataków, które miały przyjmować, a więc sił, które na nie działały, od wewnątrz przytwierdzano także dodatkowo przepikowaną poduszkę - tak zwane materacowanie.

Masa miecza ze schyłku średniowiecza (w tym przypadku konkretnie z przełomu XIV i XV wieku) zamykała się zwykle w granicach 2,5kg. I mowa o tych największych i najcięższych okazach używanych w średniowiecznych bitwach. Ze względu na budowę i sposób używania dzielono je na dwa rodzaje. Pierwszym był "miecz", nazywany dziś mieczem jednoręcznym. Jak sama nazwa wskazuje, był to ostro zakończony, obosieczny kawałek stali (w sprzyjających warunkach ekonomicznych) opatrzony rękojeścią, oraz znajdującą się na jej końcu głowicą, służącą jako przeciwwaga do klingi. Używano go trzymając w jednej dłoni. W drugiej natomiast zwykle znajdowały się wodze, albo tarcza.

Drugim rodzajem miecza była jego odmiana długa, o nieco dłuższej klindze, oraz rękojeści, którą dało się ująć w dwie dłonie. Miecze długie nazwane w XIX wieku "półtoraręcznymi" (w odróżnieniu od wielkich mieczy dwuręcznych, używanych w dobie renesansu przez piechotę) miały większy zasięg niż jednoręczne, ale ważyły też nieco więcej. Znacząca liczba zachowanych eksponatów nie przekracza jednak 2 kg. Mieczem długim można było zarówno operować z końskiego siodła, jak i walczyć pieszo. Ten drugi sposób praktycznie uniemożliwiał jednak wykorzystanie jakiejkolwiek tarczy. Poradzono sobie i z tym. Techniki walki różnego rodzaju bronią opisują średniowieczne traktaty szermiercze."

16.07.2013 17:10
odpowiedz
konnichiwa
3

"dowodzenie z pobliskiego wzniesienia było dopuszczalną formą kierowania bitwą. Jeśli wierzyć źródłom, niezbyt jednak rozpowszechniona w zachodniej Europie. Jagielle zarzucano zresztą tchórzostwo, ponieważ w dobrym smaku było właśnie zaplanowanie działań, a następnie rzucenie się głównodowodzącego w wir bitwy już w pierwszej jej fazie. Dobry książę powinien przecież poprowadzić swoich ludzi do boju. Jak ma nimi dowodzić, skoro nie ma go na miejscu?

Zgodnie z zasadami bowiem, każdą chorągwią dowodził władca regionu, skąd się wywodziła lub osoba, którą do tego wyznaczył. Przykładowo, jedną z chorągwi mazowieckich dowodził sam książę Siemowit IV, Krakowską natomiast objął mianowany przez Jagiełłę officium principis militae Miecznik Krakowski Zyndram z Maszkowic.

Uważa się, że komunikacja już w trakcie bitwy prawie nie istniała. Co prawda można było posyłać gońców. Było to jednak o tyle kłopotliwe, że część z dowódców mogła być właśnie zaangażowana w walkę na czele swego oddziału. Najpierw należałoby więc się do niego przepchnąć. Każdy dowódca starał się więc najlepiej jak mógł zrealizować przy pomocy swoich ludzi plan ustalony podczas narady przed bitwą... jeśli taka w ogóle miała miejsce.

Tak zresztą zdobywano doświadczenie - w praktyce. Przypuszcza się, że spora część dowódców zwyczajnie nie potrafiła czytać. Nie mogła więc znać oryginalnej treści istniejących od wieków ksiąg pokroju Strategikonu, Taktikonu, dzieł Wegecjusza, czy Cezara. Musieli bazować na przekazach ustnych, własnych obserwacjach i radach innych doświadczonych wojowników. To ostatnie, czyli rady wojenne, były szczególnie ważne. Zwłaszcza, że formalnie dowódcą zostawało się często nie ze względu na doświadczenie bojowe, ale z racji pozycji społecznej, czyli urodzenia i zajmowanego stanowiska.

Kluczową już w ramach chorągwi była rola chorążego. Osoba dzierżąca sztandar bardzo często była bezbronna. Jej jedynym zadaniem było utrzymać barwy swego władcy wysoko ponad szeregami rycerstwa. Pomagała mu w tym zwykle zbrojna obstawa, mająca z kolei za zadanie chronić chorążego. Po co te starania? W tłumie walczących ze sobą ludzi chorągiew była dla rycerzy jedynym punktem odniesienia, dzięki któremu wiedzieli, gdzie są "swoi" i co właśnie robią. Upadający sztandar jest sygnałem porażki i odwrotu. Dlatego też kluczowym momentem bitwy pod Grunwaldem była walka o odzyskanie utraconej na chwilę chorągwi krakowskiej z białym orłem. Odwrót elitarnego rycerstwa z Krakowa oznaczałby najprawdopodobniej klęskę w całej bitwie."

16.07.2013 16:34
odpowiedz
konnichiwa
3

tak ogólnie to rycerzy nie było aż tak wielu w bitwach, bo niektórzy z was sobie wyobrażają 100 lub 50% rycerzy w zbrojach płytowych, a reszta to inni hehe. Zabawne są też bajki o husarii, która, cytuję " Najdłuższy okres kiedy husaria nie przegrała żadnej bitwy wynosi 125 lat" i tę bajkę podają na wielu serwisach w necie, a wystarczy wejść na wikipedię i mamy różne bitwy, w których husaria przegrywała w tym okresie 125 lat, nie wiem dlaczego ktoś wymyślał takie rzeczy, tak jak o skrzydłach jak u aniołów, a w rzeczywistości mała liczba husarzy miała skrzydło na łęku siodła. A 2 wojna światowa, Polacy w miesiąc przegrali (kampania wrześniowa). Wspomnę, że Polacy mieli idealną szansę zabić hitlera, nawet umieścili wielką ilość materiałów wybuchowych na przewidywanej trasie konwoju hitlera, ale zrezygnowali z zamachu, prawdopodobnie obawiali się, że Niemcy okrutnie zemszczą się na mieszkańcach warszawy. Zabawne jest też to, że wiele osób twierdzi, że Polacy tylko pomagali Żydom, owszem, wielu pomagało im, narażali swoje życie, ale zapominacie, że część Polaków korzystała z okazji i grabiła majątki Żydów ;).
Zwyczajnie nie ma, że wszyscy są dobrzy, ludzie są różni.
I ktoś wyżej wklejał zdjęcie zamku znajdującego się obecnie w Syrii, muzułmanie go zdobyli, wiele zamków zdobyli.

14.07.2013 16:14

Czy moglibyście mi dać tytuły ciekawych mmo, najlepiej darmowych, ale bardzo mi zależy na tym, żeby crafterskich profesji było wiele i fajnie gdyby większość ludzi nie robiła wcale craftingu lub wybierali jakiś łatwy crafting. Chcę się wcisnąć w niszę, rozwijać crafting najmniej popularny by w przyszłości trzepać hajs na tym w grze.

W lineage 2 crafting słabo wypada, krasnal tylko crafci, a na jakiś tani armor potrzeba olbrzymią ilość materiałów co jest przegięciem, a w sklepach u NPC jest większość armorów do dość wysokiego levela i przez to w tej grze nie opłaca się brać krasnala. A w WOWie już więcej jest profesji, ale i tak są biedne przez dość długi czas bo w instancjach dropią takie same lub lepsze itemy, a na AH też są tanie więc ssie ten crafting. Natomiast w Ultima Online crafting jest najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem w grach mmo, jest bardziej rozbudowany niż profesje z wowa i wielu innych gier razem wziętych, do tego można dom zbudować jak w simsach, postawić vendora (sprzedawca npc) w naszym domku ustawionym jako "publiczny" i sprzedać itemy, to jedna z najlepszych gier MMO w jakie grałem, ale wszystko się nudzi z czasem, jednak Ultimę zapamiętam do końca życia jako najlepsze MMO, w które kiedykolwiek grałem. Runescape i Tibia (gra dla dzieciaków) mniej rozbudowane są.

10.07.2013 17:13
odpowiedz
konnichiwa
3

o rly? a co mnie to obchodzi? :D
nie będę monitorował forum 24/h

10.07.2013 17:10

"Jak podaje serwis Attack of the Fanboy wczoraj na stronie firmy umieszczona została oferta pracy dla utalentowanego programisty. Miałby on pomagać przy wydawaniu najnowszych tytułów Rockstara na platformę PC.

Informacja ta wskazywać może, że trwają już prace nad przełożeniem Grand Theft Auto V na PC"

09.07.2013 16:46
odpowiedz
konnichiwa
3

Świat w grze jest ładny. Nie podoba mi się, że latanie jest takie sztuczne, dziecinne, uproszczone i kamera z trzeciej osoby. Chciałbym takie jak w Arma 3, jest dobrze, kokpit widać i kierowanie śmigłowcem jak i wystartowanie jest banalne nawet dla 3 letniego dziecka, bo to nie symulator więc nie trzeba nic ustawiać w śmigłowcu.

Nie podoba mi się też brak realizmu, ale filmik był zbyt krótki by wypowiadać się na ten temat.

09.07.2013 16:39
odpowiedz
konnichiwa
3

Need For Speed The Run ma blokadę 30 FPS, nawet jeśli ktoś kupi kartę za 30 000 zł to będzie miał 30 FPS.
W La Noire też 30 FPS limit (ale można go obejść chyba)

09.07.2013 15:40
odpowiedz
konnichiwa
3

290 zł za grę dałeś? hahaha! ta laska w grze ssie, mogliby ją wyrzucić całkowicie, robi loda przeciwnikowi i wróg was nie widzi.
Za 290 zł to kartę graficzną można kupić, a jak dopłaci się 2 stówy to ma się kartę na wiele lat. Każdy kto ocenił grę 10/10 powinien uderzyć się łomem w twarz za głupotę. Ani jedna ocena nie powinna być wyższa niż 8/10

09.07.2013 13:31
odpowiedz
konnichiwa
3

[5]
nie prawa, nie każda milisekunda (1 sekunda = 1000 ms, mówisz, że 1 ms lub 5 ms to ogromna różnica dla ciebie?)

btw. youtube.com/watch?v=3XM-4Qavh5k (pamiętaj, że nie możesz sam upuścić sobie linijki, bo wtedy test jest oszukany, musi to zrobić inna osoba byś nie przewidział kiedy zrzuci linijkę, po prostu patrzysz się na nią i nie wiesz nic więcej).

A autor tematu powinien nauczyć się innych możliwości, kompromisu. Możesz zrobić sobie 40 FPS.

09.07.2013 00:40
odpowiedz
konnichiwa
3

skoro rejestrator dźwięku nagrywa wszystko i działa mikrofon to mikrofon działa.... zgadza się?
w takim razie problemem jest team speak lub inny program do komunikacji głosowej? pewnie masz win7 lub podobny system i globalne wciskanie skrótu (hotkey do gadania) nie działa, bo nie odpaliłeś programu jako "uruchom jako administrator"? uruchom jako admin i sprawdz, a jak chcesz to wyłącz UAC w win7 może pomoże na hotkey (może po prostu win7 itd blokuje część rzeczy jak zakładanie hooka na klawiaturę i tak dalej, zabezpieczenie przed keyloggerami przykładowo, ale program 100% bezpieczny mógłby hooka zakładać, dlatego jako admin odpal i zobacz czy pomoże)

09.07.2013 00:30
😡
odpowiedz
konnichiwa
3

lol, po co ktoś przegląda tematy sprzed 33 lat? później niepotrzebnie się udziela w takim temacie :[

08.07.2013 23:13
odpowiedz
konnichiwa
3

w google poszukaj np.
[link]
(gdyby link nie działał to Comodo mobile security wpisz w google)

btw. a może być tak, że pobierasz z play program sprawdzony bez wirusów, a program po jakimś czasie pyta się ciebie, czy chcesz go zaktualizować? i ty zgadzasz się i aktualizacja jest poza play i wtedy wirusy ssie?

aha, super, linka wywalił automat, głupi ten serwis
play.google.com/store/apps/details?id=com.comodo.pimsecure&hl=pl

08.07.2013 17:46
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

a jeśli ci ktoś powie, że długie włosy są dla dziewczyn to ubierz się tak jak ten, ale musisz mieć twarz kryminalisty jak on (a raczej wyglądałabyś jak miły Elf z maczetami) xD

A masz jakiś konkretny kolor włosów np. kruczo czarne? lub jasny blond? bo wtedy łatwiej będzie znaleźć fotki w google dla ciebie. I napisz czy masz mordę kryminalisty czy elfa, a najlepiej w google grafika wpisz long hair actors lub men lub long haired (men lub actors)

08.07.2013 17:42
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

albo zostań dicaprio

albo ELFEM! tak elfem bądź, będziesz zabijał jak Legolas

albo Indianinem!

albo tym gościem dziwnym z Twilight

08.07.2013 17:34
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

a w ogóle jakie włosy ma autor tematu? proste, falowane, czy kręcone?

swoją drogą, zobacz okładkę gry Mount & Blade ^^

08.07.2013 17:31
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

a ten?

08.07.2013 17:27
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

zwyczajnie, normalnie, Opie (ten po prawej) dość charakterystyczny jest. Właściwie to można losowych aktorów z google grafika wstawiać z filmów gangsterskich, albo z filmów w czasach średniowiecza, fantasy i większość będzie wyglądała normalnie w długich włosach (tak jak w krótkich wyglądają normalnie).
Zrób lepiej ankietę na forum kobiecym i popytaj o aktorów ładnych z długimi, a i tak uzyskasz różne odpowiedzi bo jednej spodoba się taki w 10/10 pkt, a drugiej nie.

08.07.2013 17:18
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

dwie postacie z Sons of Anarchy

(lub Oliver Queen na wyspie z serialu Arrow)

08.07.2013 17:08
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

a gdybyś chciał krótsze mieć to np. takie
A brodę też chcesz zapuszczać? :D może wikingiem zostaniesz? i jak zapuszczasz włosy, unikaj fryzjera jak ognia czyli chodź do niego bardzo rzadko

08.07.2013 17:00
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

i wampirom też pasują

i postaciom z serialu Gra o Tron np. Eddowi Starkowi, Sandorowi, Khalowi Dorgo i temu gościowi co spełniał polecenia Arji gdy ta wymówiła jego imię, a pod koniec sezonu trzeciego chyba jakiś długowłosy gość podrywał Khaleesi

08.07.2013 16:52
odpowiedz
konnichiwa
3
Image

Ale z was znawcy. Wystarczy myć włosy i są eleganckie. A jak włosy długie to fryzura zwyczajna, czyli włosy jak u Wiedźmina lub kogokolwiek innego (np. Jezusa)

06.07.2013 19:45
odpowiedz
konnichiwa
3

[4]
obejrzę gameplay i zastanowię się

[5]
grałem w każdą część Splinter Cell

06.07.2013 19:38
odpowiedz
konnichiwa
3

[2]
grałem w to kiedyś

06.07.2013 17:04

Z grami jak tropico nie wyszło to zapytam o gry hitmeno-podobne, czy coś podobnego jest?

06.07.2013 13:40
odpowiedz
konnichiwa
3

i co? i nic?

06.07.2013 11:42
odpowiedz
konnichiwa
3

a drogówka i kamery? mają pozwolenie na kasowanie? możliwe, że nie? i co wtedy?
I w ogóle myślisz, że pouczenie jest za mnóstwo rzeczy? Jeśli cię nagrała kamera w radiowozie, łapówki nie nagrała, a taryfikator za x wykroczenie przewiduje np. od 100 do 500 zł (bez możliwości pouczenia) to pouczenia ci nie da bo nie może, da ci stówę mandatu wtedy.
A dawanie dokumentów z kasą jest bez sensu bo jak wyżej ktoś wspomniał, jeszcze cię oskarżą o łapkówki (a gdyby ktoś chciał ukraść stówę to możesz sobie nr seryjny banknotu spisać xD choć nie mógłby jej wydać za szybko)

05.07.2013 21:13
odpowiedz
konnichiwa
3

podsumujmy - w fable grałem, w overlord grałem, black and white wymieniłem czyli na razie zero gier

05.07.2013 18:56
odpowiedz
konnichiwa
3

Ten wątek mam podwieszony i zaglądam tu co jakiś czas

05.07.2013 18:14
odpowiedz
konnichiwa
3

i?

05.07.2013 14:51

Seria tropico nie jest za bardzo rozbudowana, ale pozwala na zabawienie się z dobrego prezydenta lub jakiegoś złego dyktatora jak Kim Dzong Il i wtedy wieże strażnicze stawiamy, wojskowe, ludzi zabijamy jeśli nam któryś nie odpowiada, brakuje tylko obozów pracy i brakuje rebeliantów, którzy lepiej walczą, są bardzo uproszczeni. Plusem jest możliwość wysadzenia czegoś lub kradzieży jedzenia z farm.
W jakie jeszcze gry mogę zagrać by zdecydować jaki chcę być? Black & White pozwalał na zabawę w dobrego lub złego boga. Nie kojarzę już innych gier dających nam takie możliwości.

05.07.2013 14:45
odpowiedz
konnichiwa
3

lub pobierz win7 codec pack lub inne kodeki, do tego VirtualDub (i ewnetualnie wywal ostatnie sekundy) i zapisz używając jakiegoś kodeka przy okazji? zrobisz se avi jak chcesz, a zapisany plik powinien być poprawny

04.07.2013 21:50
odpowiedz
konnichiwa
3

@I3dfxI
bitch, pls. Ty mu każesz z tora przeglądać serwisy takie jak gry-online? nawet youtube sobie nie obejrzy wtedy, a jak zaloguje się gdzieś bez https to jeszcze mu zgarną login i hasło. Wkręcasz sobie, że byle Marian z tego forum zna już jego adres domowy. Admin serwisu i moderatorzy IP znają użytkownika, ale nie mają nakazu by od dostawcy netu zażądać adresu domu, a ty piszesz tak jakby już go znali oni jak i np. ja i ty. Ogarnij się trochę.
Nawet VPN sam mu zbędny, no chyba, że na forach trolluje lub pobiera coś z warezów, a hosting ma limity 1plik na godzinę lub na 24h to wtedy sobie odpali vpn.

04.07.2013 19:52
odpowiedz
konnichiwa
3

to ich pozwie

04.07.2013 19:45
odpowiedz
konnichiwa
3

Bo pobrałeś program z dobreprogramy.pl i tam jest jakiś debilny asystent pobierania, który toolbary ładuje i inny syf, musisz czytać co klikasz. A przy innych programach też często jest "zainstaluj toolbar" itd, odhaczyć to musisz i używaj opcji "zaawansowana instalacja" w instalatorach.

A syfu może programik ADWCleaner pozbędzie się.

@I3dfxI
a ty nie udawaj jakiegoś hakjera. Sam AES w truecrypt mu wystarczy, policja i tak go nie złamie, a partycji ukrytej nie powinien robić bez potrzeby, w Polsce nie ma prawa, które każe podawać hasło policji, a zresztą on nie jest żadnym bandytą.
A system na wirtualnej maszynie do przeglądania neta to kolejny twój głupi pomysł, a TOR to już zupełnie głupi pomysł. Po co on ma z tego korzystać?

Jak już chce to niech przeglądarkę przez sandboxie uruchamia.
A antivirus prawie byle jaki będzie dobry. Comodo Internet Security jest dobry, darmowy i wystarczający, ale jeśli on nie zna się na niczym i toolbary instaluje to Comodo mu nie polecam. Niech sobie dowolny inny AV + Firewall pobierze. btw. Comodo tworzą specjaliści więc nawet AV mają porządny, do tego hips.
Zaraz mu będziesz kazał Tailsa używać?

04.07.2013 09:38
odpowiedz
konnichiwa
3

ogarnijcie się z tym XP, Win7, DX11. Różnica między DX9, a DX11 w praktyce jest taka, że jak robisz identyczne screeny i je porównujesz to z ledwością po kilku sekundach widzisz jakąś maluteńką różnicę w 90% gier jak nie więcej. Jak nie wierzycie to google -> zakładka grafika -> i tam szukajcie dx9 i dx11 po angielsku nazwa, wyskoczą wam obrazki z dwiema wersjami np. dx9 po lewej stronie, dx11 po prawej lub dx9 na górze, dx11 na dole. Powodzenia w szukaniu różnic, bo są tak znaczące jak kij wie co.
To już większe różnice widać na obrazkach z XBOX vs PC wersja lub PS3 vs PC.

03.07.2013 14:36

Podajcie linki do zabawnych recenzentów np.
[link]

pewnie link ocenzurują to dam nazwę filmiku:
Zagrajmy w crapa #18 - Akademia Jazdy Konnej - Konie I Kucyki

lub
youtube.com/watch?v=W1YvqdqoVJs
lub
youtube(kropka)com/watch?v=W1YvqdqoVJs

02.07.2013 18:07

Wklejajcie linki do ciekawych teledysków. Teledysk ma przedstawiać jakiś interesujący obraz.

Zaczynam
[link] (marchewki zastępują coś i przez to teledysk fajny)

kurde! co za debil linki youtube cenzuruje!

youtube (kropka) com/watch?v=8jvzZ5WZin0

24.06.2013 22:02
odpowiedz
konnichiwa
3

o simcity to słyszał każdy, nawet ten, który nie interesuje się citybuilderami :)

24.06.2013 22:00

Podajcie coś dość nowego do 3 lat, ciekawego, napisy PL. Mogą być jak tropico 4 lub inne

17.06.2013 18:41

Szukam ciekawych, rozbudowanych gier RPG na androida. Znacie coś na prawdę dobrego?