Lubię wszystkie części MP (w każdą grałem po raz pierwszy w okolicy premiery), ale najlepiej wspominam 3 (choć pamiętam, że pierwszy teaser wywołał u mnie jednoznacznie negatywne odczucia).
Może jestem jedyny / jeden z niewielu, ale wolałbym, żeby w dziale "czytaj o grach" pojawiały się teksty dotyczące gier, a nie seriali / filmów / książek itd.
"No fakt, jednak wymienianie najciekawszych premier danego miesiąca trochę mija się z celem"
Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, to taki tu panuje comiesięczny zwyczaj, czy jak kto woli - tradycja.
Jak tak im zależy na tytułach ekskluzywnych, to może niech od razu kupią od tego speców - Sony i Nintendo. Ale byłoby dziwnie...
Czasem piszecie ESL, a czasem ECL (częściej to pierwsze), to w końcu jak powinno być?
Na to samo zwróciłem uwagę. Rok 1974 a Polska ma już siedmiu sąsiadów, a nie trzech jak w rzeczywistości. Z gry będzie się można dowiedzieć czegoś o historii branży komputerowej, ale o historii jako takiej już nie za bardzo... Może twórcy uznali, że od tego są inne gry?
Angielskie engine to nie tylko silnik, ale też lokomotywa, nie wiem czemu autor newsa użył tego pierwszego znaczenia;)
W serii FIFA była możliwość symulowania fauli, na pewno w World Cup 98, wydaje mi się, że też w FIFA 99, może jeszcze w którejś w okolicy (FIFA 98?). Zawodnicy przewracali się w bardzo teatralny sposób - łatwiej było dostać karę za symulowanie niż nabrać sędziego, choć to też się zdarzało.
Halówka w 98 była spoko, pamiętam z tej części też granie myszką, wbrew pozorom było przyjemne i intuicyjne, no i można było grać w multi przy jednym PC, nie posiadając padów/joystick ów.
Nieopublikowanie niewygodnego raportu to chyba dość powszechna praktyka. Jeszcze lepszy w tej kwestii był pewien ruch antyszczepionkowy, który samodzielnie zaprojektował i sfinansował badania mające udowodnić prawdziwość jednej z ich teorii spiskowych (nie pamiętam dokładnie której, chyba tej, że szczepionki wywołują autyzm), w badaniach oczywiście wyszło, że ta teoria spiskowa nie znajduje naukowego potwierdzenia, po czym rzeczony ruch antyszczepionkowy zakwestionował własne, samodzielnie zaprojektowane i sfinansowane badania jako niewiarygodne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Max_Payne_3#Critical_reception
W ostatnim akapicie jest napisane o tym, jaki był odbiór gry w Brazylii, m.in. o kwestiach w języku portugalskim i akcencie aktorów, ale również o tym jak w ogóle zostało przedstawione Sao Paulo.
Witam
Chciałem się upewnić, czy dobrze rozumiem zawód z regulaminu. Skoro konkurs trwa do 14 października włącznie, to znaczy, że do godziny 23:59 dnia 14 października, czy jednak kończy się o wcześniejszej godzinie? Pytam, bo nie wiem, czy się wyrobię.
Z ogromu wyjątkowych październikowych premier, najważniejszą dla mnie jest zdecydowanie Battlefield 1. Emocjonujące rozgrywki wieloosobowe na pokaźnych rozmiarów mapach, w połączeniu z ciekawie zapowiadającą się fabułą - skupiającą się na losach zwykłych ludzi, a nie samotnym ratowaniu świata - okraszone zachwycającą grafiką o jakości niespotykanej do tej pory w wojennych FPS-ach z pewnością zapewnią wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie. Na koniec najistotniejszy dla mnie aspekt - osadzenie gry w realiach historycznych. Mam nadzieję, że Battlefield 1 sprzeda się bardzo dobrze, co zaowocuje przeniesieniem kolejnych odsłon znanych serii różnych producentów do wcześniejszych niż ostatnio realiów. Spełnieniem marzeń byłaby dla mnie możliwość oddania za kilka lat głosu w plebiscycie na grę roku na prequel Mafii (Mafia 0?), w którym pokierowalibyśmy Ennio Salierim, żyjącym w przyjaźni z braćmi Morello, wykonującym zadania dla Don Peppone.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jeszcze jedną ciekawą kwestię (od razu zaznaczam, że nie kieruję tej wypowiedzi do nikogo konkretnie i nie mam zamiaru nikogo atakować ani wszczynać wojny).
Ad rem: ciekawe, że łatwiej nam niejednokrotnie wcielać się w grach w role wirtualnych seryjnych morderców, niż rodziców chorego dziecka, mimo tego, że w rzeczywistości większość (przynajmniej tak mi się wydaje) bardziej boi się tego pierwszego niż drugiego. Wydaje mi się, że w przypadku seryjnych morderców nie czujemy się realnie zagrożeni spotkaniem ich na co dzień. Co innego choroba, ta może przyjść zawsze i na każdego.
Dzięki za ten materiał.
Trafiłem na tę grę przypadkiem (ale czy przypadki w ogóle istnieją?) na Waszej stronie i byłem bardzo ciekawy, jak to wyszło. Cieszę się, że nie tak źle.
Rozumiem, że jak ktoś ma kilkanaście lat, to dla niego zbyt trudny temat, totalnie nie nadający się na grę. Sam bym tak pomyślał kilka lat temu (dzisiaj mam trochę inną optykę, będąc głową rodziny, ojcem chorego dziecka, ojcem zmarłego dziecka... "życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się trafi").
Na koniec tylko dodam, że z medycznego punktu widzenia Joel nie miał raka (generalnie u dzieci bardzo rzadko występuje rak).
Wiecie może, czy ktoś spolszczył wersję na Androida? Bo nie mogę nic znaleźć, a coś mi się obiło o uszy, że któraś grupa miała to zrobić.
Błąd: Spolszczenie do pierwszego epizodu było autorstwa BDIP, a nie GPP.
EDIT: Sprawdziłem jeszcze raz i wychodzi na to, że pierwszy epizod spolszczyli jedni i drudzy. Ktoś testował obydwie wersje?
Mi też się trailer podoba, chociaż rzeczywiście wygląda, jakby był robiony w konkursie na GOLu;)
Też podejrzewam, że to czasowy exclusive, jak przytoczone DR3 i Ryse, czy wcześniej np. GTA TLaTD i TBoGT. Co innego Quantum Break, bo Remedy to wewnętrzne studio Microsoftu. Chociaż Alan Wake też miał być exclusive totalny, a w końcu wyszedł na PC;)
ASUS G750 to notebook stworzony z myślą o graczach, zaprojektowany, by dominować na wirtualnym polu walki. Doskonale zbalansowany dobór podzespołów, procesor Intel Core i7 czwartej generacji oraz układ graficzny z rodziny NVIDIA GTX 800 z technologią ASUS TurboMaster zapewniają zapas mocy potrzebnej do komfortowej rozgrywki na najwyższym poziomie, dodatkowo potęgowanej za sprawą majestatycznego dźwięku, uzyskanego przy pomocy ASUS SonicMaster i ROG AudioWizard. Laptop jest również niesłychanie wygodny w codziennym użytkowaniu, dzięki ergonomicznemu designowi oraz aluminiowym podpórkom pod nadgarstki. Najważniejszą, fundamentalną i wyróżniającą cechą ASUS G750 jest inteligentny system chłodzenia. To on zapewnia niesłychanie pożądaną kulturę pracy, za pomocą dwóch potężnych wentylatorów oraz specjalnego układu miedzianych radiatorów, umożliwiającego niezależne chłodzenie CPU i GPU, dzięki czemu nie ulegają one przegrzewaniu, a sam notebook jest przyjemnie chłodny w dotyku.
Mi też się od razu skojarzyło z The Sting! Chętnie zagram w coś podobnego, humorystyczne podejście, kreskówkowa grafika. Napady pewnie będą w czasie rzeczywistym, ale to dobrze, bo ten system z nagrywaniem planu i odtwarzaniem z The Sting był dość dziwny;). Kolory lat 70 też przykuwają uwagę.
U mnie filmiki działają. SGS4, Android 4.2.2. Nowa Opera w trybie desktop (czasami trzeba załadować stronę ponownie), Dolphin z zainstalowanym adobe flash też daje radę.
47 zmontował sobie garotę ze struny od przyjaciela księdza? Coś mi tu nie gra. Garota była do użycia już w pierwszej części Hitmana, a przyjaciel ksiądz pojawił się dopiero w drugiej. Poza tym o ile się nie mylę, to były dwie różne bronie: garota i struna od fortepianu.