Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Lucius Fox ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

29.04.2019 22:56
odpowiedz
Lucius Fox
47

Powiedzmy, że trochę siedzę w tej branży i widziałem jakie potworki powstawały za kasę z dotacji (gry, które są niegrywalne, silniki i narzędzia, które do niczego się nie nadają itd.). Firmy biją się np. o kasę z UE i są gotowe spełniać najgłupsze wymagania tylko po ty, aby wziąć kasę, której później okazuje się i tak zawsze za mało. Takie projekty często są strasznymi klapami, albo jak można to się je porzuca. Pomijam przypadki pojedynczych osób, które od początku planują tylko ukraść kasę.

@Maniek9012 Sam wspomniałem też o tym, że CD Project czy Techland brały dotacje, ale równie dobrze mogłyby ich nie wziąć i w sumie nic złego by się nie stało. Lepsza byłaby obniżka podatków dla wszystkich niż dotacje dla wybranych.

@arturdzie Nigdzie nie napisałem: "zlikwidujmy podatki i już wszyscy stają się bogaci". Napisałem, że podatek dochodowy jest bardzo zły. Jeżeli chcesz się czegoś szybko douczyć do polecam dr Sławomira Metzena, a nie Marxa, czy jakieś "keynesizmy" ;p

post wyedytowany przez Lucius Fox 2019-04-29 22:57:12
29.04.2019 19:59
odpowiedz
5 odpowiedzi
Lucius Fox
47

Jako programista pracujący w branży gier powiem do Morawieckiego i jego ekipy jedno. Trzymajcie się od tej branży z daleka, a jak chcecie pomóc to obniżcie podatki i najlepiej zlikwidujcie zbójecki podatek dochodowy, który jest karą za pracę. P.S. Dotacji też nie chcemy, w większość gier z dotacji nikt z was nawet by nie zagrał, a wielkie korporacje jak CD Project, czy Techland dadzą sobie radę bez tych ochłapów (a że mogą brać to biorą).

22.03.2019 14:10

UE3 był popularny bo giganci tacy jak EA czy Ubisoft nie posiadały własnych silników. Pierwsze gry zrobione na Frostbite (2008) i Anvilu (2007, wtedy znany pod nazwą Scimitar) pojawiły się niedługo po debiucie pierwszej gry na UE3 (2006). Ponadto przed erą Anvila Ubisoft miał np. Jade, a EA miało EAGL, ale prawdą jest, że ówczesne silniki miały ograniczenia i ciężko było na nich tworzyć gry należące do różnych gatunków.

21.03.2019 15:18

Chyba trochę przesadzacie, na UE4 powstało już mnóstwo gier, dziesiątki kolejnych są zapowiedziane. Duże studia i 10 lat temu bardzo często miały własne silniki. Średnie studia korzystają teraz głównie z unity lub ue4 (małe faktycznie głównie z Unity). "Ciekawostką" to jest CryEngine, Godot albo Amazon Lumberyard. Dodam, że przy wsparciu Epic kilku firmom udało się dostosować ue3 pod Switcha. Ponadto do dziś wychodzą gry na ue3, a mnóstwo developerów jest w trakcie tworzenia swojej pierwszej gry na ue4.

20.01.2019 12:32

Chcę kupić klawiaturę, która w wersji AZERTY jest sporo tańsza (200 zł) niż wersja QWERTY. Dokładnie chodzi mi o Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed. Zamierzam zamienić sobie "A" z "Q", "Z" z "W" i "M" z ";", a także ustawić w systemie układ klawiatury QWERTY i język polski? Zdaję sobie sprawę, że na klawiaturze będą nadrukowane inne znaki specjalne, ale ja i tak piszę patrząc na monitor, więc to, że zamiast $, czy % będzie inny symbol nie robi mi to różnicy - przynajmniej tak mi się wydaje. Zastanawia mnie tylko to, że pomiędzy "Shift" i "Z" miałbym klawisz 'backslasha', który w przypadku klawiatur QWERTY znajduje się na lewo od 'backspace'. Próbował ktoś z was takiego rozwiązania? Czy byłyby jeszcze jakieś problemy, o których nie napisałem?

16.01.2019 18:46

Dokładnie to samo chciałem napisać, ale zobaczyłem twój komentarz. W gamedevie jest to bardzo częsty proceder. To nic nadzwyczajnego, że anulowali grę przed zapowiedzią. Nawet nie wiecie ile potencjalnie ciekawych (i nieciekawych) gier "ubija" się w takich dużych korporacjach jak Ubisoft :)

post wyedytowany przez Lucius Fox 2019-01-16 18:49:20
06.01.2019 12:59
odpowiedz
Lucius Fox
47

Zamiast narzekać na to, że filmy z tego zestawienia będą słabe, to może wymienicie filmy, które będą dobre? Chętnie się dowiem i może nawet obejrzę :)

11.12.2018 13:14

Wcześniejsze wersje UE faktycznie były bardziej dostosowane do gier akcji singleplayer i multiplayer dla max kilkudziesięciu graczy i takie gry tworzyło się szybko i łatwo na tym silniku. Ale nawet na tych starszych wersjach unreala powstało sporo dobrych i dużych MMO, a czwarta wersja ma bardzo dużo usprawnień jeżeli chodzi o kod sieciowy. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo twórcy ARK jeszcze nie są mistrzami tego silnika :).

post wyedytowany przez Lucius Fox 2018-12-11 13:15:09
07.12.2018 11:53
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lucius Fox
47

@Tepperski2
ARK powstało na UE4, który ciągle jest rozwijany i jest obecnie jednym z najlepszych i najpopularniejszych silników gier, więc nie ma żadnego powodu żeby zmieniać silnik. A sama gra też nie robi na mnie dużego wrażenia.

04.09.2018 18:42

@Dede0601 To, że jest doktryną gospodarczą w Niemczech, a politycy w takim jak ten kraju uwielbiają wprowadzać nowe (najcześciej idiotyczne) regulacje.

17.07.2018 08:40

To tylko kolejny raz potwierdza że socjalizm to ustrój , w którym bohatersko pokonuje się problemy nie istniejące w żadnym inny ustroju.

30.05.2018 15:43

Ale ja mogę się nawet założyć o to, że nie będzie żadnego przenoszenia PUBG na inny silnik, tylko zwyczajnie odpowiedziałem OP, że to teoretycznie możliwe :).

30.05.2018 02:28

Ale to jest jak najbardziej wykonalne jeżeli ktoś by się uparł. Rzadko, ale zdarzają się przecież porządne remastery gier na nowszych w porównaniu do pierwowzoru silnikach. Hipotetyczne przeniesienie PUBG (które na 100% się nie odbędzie, a na pewno nie na CryEngine'a, już prędzej zaczęliby robić własny silnik, w końcu mają tyle kasy) byłoby w sumie takim remasterem.

29.05.2018 14:41

@soulldelsol W sumie to napisałem to samo, można, aczkolwiek jest to bardzo trudne. Czasem na Gamasutrze pojawiają się arty o zmianie silnika i w przypadku niektórych gier (raczej tych mniejszych, indie) nawet czasem się udaje :).

29.05.2018 12:51

Jest możliwe, bo teoretycznie mogliby wydać patch z grą na innym silniku. Jednakże to trwałoby wiele miesięcy, bo należałoby przepisać wszystkie skrypty, tworzyć od nowa sceny, UI, grafy animacji, uwzględnić różnice pomiędzy silnikami (są rzeczy w UE4, których nie ma w CEV i odwrotnie), dostosować wszystkie assety itd. Dodatkowo programiści z Bluehole musieliby się nauczyć API CryEngine. Zaletą jest to, że w obu silnikach można programować w C++ (chociaż możliwe, że Bluehole napisało trochę skryptów z wykorzystaniem blueprintów, Epic Games tak zrobiło na początku w przypadku Fornite i dopiero w ostatnich miesiącach zaczęto przepisywać kod - możliwe, że była to tylko natywizacja + refaktoryzacja kodu). Więc podsumowując, portowanie na inny silnik jest możliwe, ale pracochłonne i kosztowne :).

17.05.2018 12:16

@Persecuted Nawet jeżeli w grze FPP dłużej oglądasz z bliskiej odległości tekstury niż w TPP to i tak to zdanie Można mieć obawy jak silnik poradzi sobie z perspektywą FPP... nie za bardzo ma sens, bo silnik sobie poradzi z rozgrywką w FPP i nie wiem, czym tutaj się martwić. Dodajmy do tego, że w grach singleplayer FPP odchodzą wysokiej jakości modele, animacje i fizyka głównego bohatera (w tym włosów, ubrań itd.) dzięki czemu oszczędza się trochę mocy.

16.05.2018 17:20

Nawet jeżeli studio planuje tworzyć tylko gry TPP to nikt z tego powodu nie będzie pisał mniej optymalnie silnika. Jakoś gry z serii Uncharted, AC, Tomb Raider są bardzo ładne, a nie są FPP. Zresztą i tak grając w takiego Mad Maxa setki razy widziałeś cutscenki (o ile pamiętam to nie były prerenderowane), albo ustawiłeś kamerę tak, że modele i tekstury były widziane z bardzo bliskiej odległości, więc chyba łatwo ocenić możliwości tego silnika w tamtym czasie. W RAGE 2 grafika pewnie będzie ładniejsza, bo silnik się rozwinął, programiści lepiej znają jego możliwości, a dodatkowo są nowe wersje konsol. Chyba, że coś pójdzie nie tak, ale silnik sam w sobie problemu z FPP mieć nie będzie ;p

16.05.2018 13:46

@Persecuted Można mieć obawy jak silnik poradzi sobie z perspektywą FPP, ale wczorajszy trailer raczej uspokaja. Ale jaki związek ma silnik i to czy gra jest FPP, lub TPP? Wystarczy zmienić położenie kamery i napisać nowe skrypty do tego jak ma się zachowywać kamera i jak gracz nią steruje. Na każdym nowoczesnym silniku (UE4, Unity, CryEngine i zapewne też na Apexie) można to szybko i łatwo zaimplementować i nawet nie trzeba dotykać kodu silnika.

post wyedytowany przez Lucius Fox 2018-05-16 13:46:54
21.04.2018 13:20

@boy3
Zapewne nie chodzi Ci o Shadow of Mordor, a o Shadow of War. Gra ma gorsze recenzje od krytyków niż część pierwsza, a po negatywnym odbiorze wśród graczy, twórcy wycofali się z lootboksów. W AC:Orgins nie grałem, ale na GOLu był artykuł o tym, że w tej grze lootboxy w ogóle nie wpływają na rozgrywkę. Dodam także, że naprawdę nie musisz ograniczać się do gier EA, Activision i Ubisoftu, jest masa gier bez mikropłatności :).

21.04.2018 13:15

@boy3
Ile kosztuje Overwatch? 100zł? -> 200 A ile kosztuje ac origins czy nowy need for speed, czy SW battlefront 2? To już sobie sam zobacz

Podałeś jeden z droższych sklepów z grami w Polsce, w którym kupuje się tylko na promocjach. Cyfrowa wersja GOTY tej gry kosztuje ok. 90 zł, a jak poczekasz na promocje to wyrwiesz jeszcze taniej. A przypomnę, że wszystkie gry Blizzarda tanieją bardzo powili. Nowego NFSa i AC:Orgins też można od dawna wyrwać za sporo mniej niż 100 zł. A jak jesteś w stanie poczekać ok. 2 latach od premiery to jakieś 90% gier można dostać wtedy za mniej niż 30 zł. Więc nie jest to majątek. Polecam ten styl życia i na premierę kupować tylko "must have gry 10/10" - takich produkcji w ciągu roku wychodzi max kilka :).

20.04.2018 18:36

@boy3
Oj sam jestem związany z gamedevem i dopóki żyję to jakieś gry bez mikropłatności będą. Zresztą na świecie są setki firm, które nigdy tego nie wprowadzą do swoich gier. No chyba, że musisz grać w produkcje EA, Activision i Ubisoftu, to wtedy jest gorzej, ale nawet oni nadal wydają niektóre gry bez elementów p2w.

post wyedytowany przez Lucius Fox 2018-04-20 18:38:11
20.04.2018 14:05

Mądre słowa, a najlepsze jest to, że wśród gier wydanych w ostatnich latach nawet 1% produkcji nie ma tych idiotycznych skrzynek, a dosłownie pojedyncze produkcje zawierają lootboxy z niekosmetycznymi itemkami. Dobrze, że gracze krytykują ten proceder, ale po co rządy państw, które nie mają pojęcia o gamingu, mają czegoś zakazywać? :)

20.04.2018 14:00

@boy3

Masz swój wolny rynek, gdzie EA ma takie zyski z micropłatności że postanawia wprowadzać je w każdej grze
https://www.gry-online.pl/newsroom/15-tysiecy-za-skrzynki-czyli-dlaczego-ea-idzie-w-sandboksy/z919ef4

A niech sobie wprowadzają, ja w te ich gry z inwazyjnymi mikropłatnościami nie gram.

Gracze też się oburzyli ale gówno mogli zrobić bo ten twój WOLNY RYNEK kupował to bez zastanowienia, i teraz mamy takie absurdy że dragon age 2 wydaje DLC które jest pełnoprawnym zakończeniem części a hitman najnowszy wydawany jest w episodach i za każdy musisz płacić, i będzie CORAZ GORZEJ dopóki gracze będą to kupować

Nie, wcale nie musisz płacić za każdy, nikt Cię do tego nie zmusza. Chcesz to kupujesz, nie chcesz to nie kupujesz tej gry. Zresztą o ile pamiętam to całość Hitmana kosztowała tyle samo co każda inna gra AAA. A to, że twórcy przyjęli taki, a nie inny model to ich wolny wybór. Zresztą graczom się to nie podobało i aktualnie oprócz Telltale mało kto się na to decyduje.

A zapewniam cię na 100%, że płatne savy w metal gear solid opłaciły się twórcom

Wątpię, bo sprzedaż gry jest fatalna.

Więc skończ mi tutaj piepszyć z tym wolnym rynkiem, bo to właśnie WOLNY RYNEK doprowadził do takiego stanu rzeczy, i widzę że jesteś kompletnym lemingiem że tego nie widzisz

A używanie wulgarnych słów, obrażanie adwersarza i używanie argumentum ad personam świadczy o twoim niskim poziomie kultury. Najlepiej napiszmy ustawę jak tworzyć gry komputerowe i co się może w nich znaleźć. Absurd. EOT czerwony ;p

20.04.2018 09:19

@boy3 Ale przecież przypadek Metal Gear Survive (czyli płatnych savów i innych mikropłatności) tylko potwierdza moje słowa. Ta gra dostała słabe recenzje od krytyków, bardzo słabe od graczy i sprzedała się fatalnie w porównaniu z innymi grami z tego uniwersum. To tylko świadczy o tym, że nie są potrzebne żadne zakazy, a wolny rynek :).

Btw. Na Stemie gra w to teraz 188 osób, dwa miesiące po premierze, zaraz ta gra będzie martwa :)

post wyedytowany przez Lucius Fox 2018-04-20 09:26:08
20.04.2018 00:32

Chyba sam już nie wiesz co piszesz.

Twoje pierwsze pytanie mnie zaskakuje. O co tak naprawdę pytasz? Skąd je w ogóle wytrzasnąłeś? Ale odpowiedzi udzielę:
Absolutnie nie, tak samo jak dalej można dostać nowe auta z dużymi, porządnymi silnikami - chociaż jest to o wiele bardziej kosztowne i trudne.

No przecież w swojej "opowiastce" gdzie "gry" to "samochody" napisałeś, że to tak jakby nikt nie produkował "dużych silników", czyli gier bez lootboksów.

Wolność innych kończy się tam, gdzie zaczyna się moja wolność Wow, super, że używasz znanych cytatów, tylko napisz mi gdzie kończy się twoja wolność w świecie, gdzie jest wolny rynek i są gry z lootboksami i bez lootboksów? Zaskocz mnie :)

W swoim pierwszym komentarzu wyraziłeś niechęć do mojej opinii, w której stwierdziłem, że nie ma potrzeby regulacji prawnych w kwestii lootboksów. Stąd wnioskuję, że chcesz je regulować, co wiąże się z zakazywaniem niektórych, lub wszystkich praktyk z tym związanych.

19.04.2018 22:54
Lucius Fox
47

@Niebieskiej żaby kły17
Chyba mi nie próbujesz wmówić, że każda gra ma lootboksy? Piętnować sobie możesz co chcesz, ale nie zakazuj ludziom kupowania i wydawania gier jakie chcą. Rozumiesz teraz? Wara od wolności innych.

19.04.2018 21:30
odpowiedz
18 odpowiedzi
Lucius Fox
47

@raziel88ck
Ktoś Cię zmusza do kupowania tych gier i lootbooksów? Bo jeżeli tak to zgłoś to na policję, to jest karalne. A jeżeli nie to zwyczajnie nie kupuj tych gier, możesz nawet je hejtować w internecie, wystawiać im negatywne recenzje i zniechęcać znajomych do ich kupowania. Ale nikomu nie zabraniaj robić tego co chce. Volenti non fit iniuria.

19.04.2018 13:49
odpowiedz
Lucius Fox
47

Tak, powinno się znieść płacę minimalną i podatek dochodowy, czyli karę za dobrą pracę. I tak, nie chcę żyć w państwie, które zakazuje lub reguluje wydawanie gier z lootbooksami. Zresztą do kogo ja to piszę, do gościa, którym państwo musi się opiekować nawet w kwestii kupowania gier ;).

11.04.2018 00:19
4
odpowiedz
Lucius Fox
47

Już kiedyś pisałem, po pierwsze państwo nie jest od zajmowania się takimi sprawami, a po drugie na rynku jest tyle świetnych gier bez lootbooksów, że gracze mają wybór i nie muszą kupować tych ze skrzynkami.

28.02.2018 15:17
1
odpowiedz
Lucius Fox
47

Rozwalają mnie Ci, którzy piszą o jakichś ustawach zakazujących lub nakazujących np. dodawania mikropłatności po premierze. Nie ma potrzeby wprowadzania żadnych ustaw w tym unioparlamencie, bo Ci ludzie i tak nie mają bladego pojęcia o branży gier i nic dobrego w tym aspekcie jeszcze nigdy nie zrobili. Zresztą po co ograniczać wolny rynek? Polecam po prostu omijać szerokim łukiem produkcje p2w i z mikropłatnościami oferującymi rzeczy niezbędne do gry jak sloty na zapis gry. A nie kupujecie takiego średniaczka z masą mikropłatności jak MGS na premierę. Jest masa gier bez tego całego syfu i zapewniają one masę rozrywki :).

14.08.2017 14:31
odpowiedz
Lucius Fox
47

Na ultra w 1080p 60fps na pewno nie pójdzie na 4-letniej karcie graficznej ze średniej półki, ale raczej spokojnie pograsz na średnich, może nawet wysokich.

14.08.2017 14:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

Wydaje się, że u znacznej większości osób gry z biblioteki steam, w które nie grali pochodzą głównie z bundli, albo są to darmówki. Raczej nie wiele osób jest w stanie kupować setki gier (czasem za kilkadziesiąt euro) na tych kiepskich wyprzedażach Gabena i później nawet ich nie odpalać.

21.04.2017 15:26

Hmm, a ten monitor ~30'' zamierzasz postawić na biurku? W jakiej odległości siedzisz/będziesz siedzieć od monitora? Bo z jednej strony też bym wolał monitor 27'', albo więcej, ale wydaje mi się, że nie ogarnę całego obrazu siedząc przy biurku :). Jakbym jednak zdecydował się na czekanie na monitory z HDR to pewnie kupię następcę gtx 1080, czyli kartę opartą o architekturę Volta. Wtedy raczej nikt nie powie, że to zbyt słaba karta do 1440p.

21.04.2017 15:02

OK, dzięki za komentarz. Post powyżej był oczywiście skierowany do DanuelXa.

21.04.2017 14:45

Jak przeglądam testy, to w prawie każdej grze gtx 1080 wyciąga w 1440p przy bardzo wysokich ustawieniach powyżej 60 kl/s, a większość gier, w które gram to nie są ultra wymagające tytuły.

21.04.2017 14:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ale ok, ja to rozumiem i mój PCet po zakupie gtx 1080 uciągnie gry, w które dużo gram w rozdzielczości WQHD (CS:GO, R6, BF1, Sid Meier's Civilization VI, GTA V, PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS). Zadając pytania w pierwszym poście chciałem się dowiedzieć, czy 24'' monitor nie jest za mały do tej rozdzielczości, jak skaluje się interfejs, czy nie jest zbyt mały, jak sprawują się te monitorki z serii AGON i czy warto dopłacić do g-sync?

21.04.2017 14:24
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lucius Fox
47

Planuję zakupić gtx 1080.

21.04.2017 14:00

Ma ktoś z Was monitor 24'' 1440p? Zastanawiam się nad kupnem AOC AGON AG241QG, albo AG241QX. 27'' wydaje mi się za duży na biurko, zresztą mam tv podłączony na stałe do PCeta, więc tam gram sobie w "wolniejsze" gry (w które można sensownie grać na padzie), albo oglądam filmy. Nie wiem też, czy 1440p to nie jest za duża rozdzielczość dla 24''. Czy warto dopłacić do G-sync? Aktualnie mam kartę od zielonych, ale teoretycznie mógłbym przerzucić się na czerwonych i wtedy wziąłbym tańszy monitor.

26.12.2016 14:35
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja czekam głównie na: Mass Effect: Andromeda, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, , Red Dead Redemption 2, Styx: Shards of Darkness i Uncharted: The Lost Legacy.

Poza tym interesują mnie także: Mount & Blade II: Bannerlord, Elex, Days Gone, Horizon Zero Dawn, God of War, Assassin's Creed: Empire, Prey, Torment: Tides of Numenera, Resident Evil VII: Biohazard i Syberia 3.

Po premierze zapewne okaże się, że kilka z tych gier to crapy, a kilku gier wartych zagrania nie wymieniłem, ale miejmy nadzieję, że w 2017 będzie dużo dobrych produkcji.

03.12.2016 23:45

Amy Hennig nie pracowała nad TLoU tylko m.in. nad trylogią Uncharted. Scenariusz to TLoU i U4 napisał Neil Druckmann.

01.12.2016 13:30
odpowiedz
Lucius Fox
47

No to jest trochę zakłamanie rzeczywistości. Musisz się naprawdę nagrać żeby uciułać na operatora, wiem, bo gram w tę grę od premiery.

Ja od premiery zagrałem mniej niż 200h (dzisiaj bodajże mija rok od premiery, przypomnę 365 dni :) ), a nie mam tylko dwóch operatorów (jednego będę mógł kupić po zagraniu kilku meczy, więc zostanie tylko jeden, czyli będę musiał uzbierać jeszcze tylko 25k creditsów z gry).

"Wysoki sądzie, ale ten człowiek nigdy nie powiedział, że nie ukradnie ponownie samochodu" - to co, uniewinniamy?

Nie wiem od czego chcesz uniewinniać Ubisoft. O ile w przypadku AC, czy WD rzeczywiście nawalili i wydawali crapy, o tyle przy R6S jest zdecydowanie lepiej, co nie oznacza, że jest idealnie.

I co to ma do rzeczy?
Chyba nie zrozumiałeś, że to nie jest post wyłącznie do Ciebie. Napiszę wprost: widziały gały co brały. Ja SP nie kupiłem i SP2 też nie kupię, ale model biznesowy w grze jest zdecydowanie lepszy niż w CODzie, czy BFie. Darmowe DLC do multi to bardzo miła rzecz i należy za to pochwalić Ubisoft, tak samo jako Sony za DLC do Uncharted, czy EA za DLC do TF2. Płatne DLC do multi to zło, które niszczy gry i dzieli społeczność (w DLC do mnie popularnych gier już po kilku miesiącach czasami prawie nikt nie gra).

Hahahahahaha :) Od czasu premiery rankedy chodziły (casuale też) okropnie, żeby gracze się odczepili to dali napis "ranked games beta", żeby gracze się odwalili. Ten napis nadal tam wisi. Problemy z pingami po nowym patchu, ciężko zagrać meczu bez disconnecta, ludzie robią ragequit kiedy chcą, bo kary są śmiesznie małe. Pierwsze balansowania operatorów nastąpiły sporą chwilę po premierze. Problemy po patchu z mikrofonami. Wymieniać dalej? Netcode dalej ssie, jest lepiej, ale zdecydowanie to nadal poniżej standardów czy choćby takiego CS-a.

Nigdzie nie napisałem, że gra jest idealna, ale jak sam zauważyłeś starają się naprawić grę. Największe problemy z R6S były tuż po premierze (wtedy praktycznie nie grałem), a teraz naprawdę przyjemnie się gra w tą grę.

30.11.2016 20:55
odpowiedz
8 odpowiedzi
Lucius Fox
47

Wybaczcie, ale naprawdę nie rozumiem dlaczego narzekacie na te season passy. Ubi przez cały rok ładnie wspiera grę, łata bugi, dodaje nową zawartość, nowe mapy, nowych operatorów i ogólnie słucha fanów R6S. Przepustki naprawdę są opcjonalne, a osoba, która gra kilka godzin w tygodniu (nie dziennie) od premiery gry, ma więcej wirtualnej waluty niż jej potrzeba (chyba, że wydaje ją na jakieś skórki, czy inne głupoty). Ponadto Ubi nigdy nie mówiło, że nie wyda drugiego season passa i jasno określili przy zapowiedzi pierwszej przepustki, że będzie ona dawała dostęp do 8 operatorów z 4 DLC, więc polecam czytać zanim coś się zakupi.

28.11.2016 12:40
odpowiedz
Lucius Fox
47
Wideo

A wrzucę coś z trzeciego Bioshocka, wg mnie świetny soundtrack:

https://www.youtube.com/watch?v=0e4Crth_Hb8

14.11.2016 15:08

Świetna gra, a na dodatek masa darmowych dlc. Gram nadal i muszę powiedzieć, że to najlepszy fps na multi od kilku lat. Może i początkowo były problemy, ale twórcy cały czas wspierają i aktualizują grę. Szkoda tylko, że według przecieków na redicie, raczej nie doczekamy się polskiego dodatku w drugim sezonie dodatków.

18.08.2016 15:57

Z każdym dniem od momentu wprowadzenia BattleEye w R6S gra się przyjemniej. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że w tej grze jest tylu oszustów.

11.08.2016 15:18
1
odpowiedz
Lucius Fox
47

Fajnie jakby darmowe DLC stały się standardem, a nie tylko wyjątkiem pośród season passów po 60$.

11.08.2016 15:05

W R6S ostatnio było sporo cheterów, więc dobrze, że chociaż część z nich dostała bana. Poza tym gra jest świetna i cały czas jest wspierana. Fajnie jakby Ubi zaskoczyło i po 4 darmowych dodatkach dali coś jeszcze, bo cały czas gra się dobrze sprzedaje i nie widać zbytnio odpływu graczy.

28.07.2016 12:12
3
odpowiedz
Lucius Fox
47

Niestety, ale Evolve ma bardzo mało zawartości i z tego powodu gra szybko się nudzi.

25.07.2016 12:08

Że można grać bez DLC? Jasne, można grać i patrzeć jak z dnia na dzień wykrusza się ekipa, bo kolejni ze znajomych zaczynają grać w ten nowy fajny tryb, chodź, zobacz, nowa jakość, a w sumie niedrogo jak się nad tym głębiej zastanowić, nie?

W zdecydowanej większości przypadków serwery z mapami DLC są puste w porównaniu do serwerów z mapami z podstawki. W tych mniej popularnych grach, czasami miesiąc po premierze DLC już są problemy ze znalezieniem graczy na serwerach z mapami z dodatku. Dobrym trendem ostatnich miesięcy jest niedzielenie graczy na tych, którzy mają tylko podstawową wersję gry i tych, którzy mają dodatki (ale i tak rzadko w nie grają...) np. R6S, czy U4.

07.07.2016 13:19
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Lucius Fox
47

--> pieterkov
Z tego co pamiętam to na kartach steam z summer sale była "data ważności", więc to trochę twoja wina, że przegapiłeś tę informację.

07.06.2016 21:42
odpowiedz
Lucius Fox
47

Oby w przypadku WD było jak z AC, czyli jedynka przeciętna, lub co najwyżej w miarę dobra (ogólnie bez rewelacji), a dwójka to już była bardzo dobra produkcja. Może AC2 GOTY w 2009 roku się nie należało, ale ta gra naprawdę mnie wciągnęła i spędziłem w niej z trochę godzin.

07.06.2016 21:35
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lucius Fox
47

Czasem tak, czasem nie, zależy jakie masz szczęście. Możesz trafić na fajnych ludzi, ale raz na kilkadziesiąt meczyków możesz trafić na gimbusa, który wystrzela swoją drużynę. Z tego co pamiętam to dobór graczy w rankedach jest trochę lepszy niż w casualu i gracze są w miarę na podobnym poziomie umiejętności w każdej z drużyn, ale powiem szczerze, że różnie z tym bywa :)

07.06.2016 21:16
odpowiedz
1 odpowiedź
Lucius Fox
47

Wg mnie rankedy to jednak lepiej grać z zespołem, a jak się gra samemu to wtedy w casuala. Jak grasz tylko dla funu to casual Ci wystarczy przynajmniej przez kilkadziesiąt początkowych godzin. Niektórzy mają rangę >100 i nadal nie grają rankedów. Z randomami oczywiście jest różnie, ale czasami można znaleźć ogarniętych ludzi :)

07.06.2016 21:08
😊

Dziękuję za "nagrodę pocieszenia" - Battlefronta, niedługo go sprawdzę. Beta na PCecie mi się nawet podobała, ale ostatecznie przeraziła mnie cena gry z dodatkami i pod koniec 2015 roku wybrałem R6S jako nowego shotera do pogrania.

spoiler start

Koszulka niestety za mała :)

spoiler stop

31.05.2016 23:09
odpowiedz
Lucius Fox
47

Poprzednie części były wg mnie średnie, więc na PD3 jakoś specjalnie nie czekam.

31.05.2016 23:00
😉
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Bitten Apple --> Nie wiem dlaczego, ale przy twoim poście nie wyświetla się przycisk "odpowiedz", mniejsza z tym, przejdźmy do rzeczy. U4 dodałem do obserwowanych i wyświetla się mi jako "Moje Gry/Obserwowane", do kolekcji gier nie dodałem, bo gry jeszcze nie kupiłem. Jednak jeżeli rzeczywiście powinienem wcisnąć coś innego i nie spełniłem jakiegoś warunku to spoko, redakcja powinna wybrać kogoś innego. Tak będzie sprawiedliwie.

17.05.2016 22:44
😜
odpowiedz
Lucius Fox
47

To jest gra hazardowa. Zgłosiłeś to?

16.05.2016 17:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja i tak poczekam na wersję GOTY. Z recenzji i opinii graczy wynika, że F4 arcydziełem nie jest, a cena gry i dodatków jest niestety bardzo wysoka.

15.05.2016 20:57
1
odpowiedz
Lucius Fox
47

Chyba wolałbym odwrotne proporcje, ale i tak zapowiada się ponadprzeciętnie jak na ekranizację gry.

14.05.2016 18:31

CyberTron, ale przecież ja napisałem co będzie dobre dla mnie, a nie dla twórców Wiedźmina. O tym co jest dobre dla REDów to niech oni sami decydują, a nie ja czy ty :)

14.05.2016 13:14
odpowiedz
7 odpowiedzi
Lucius Fox
47

A mi to się bardzo podoba, że na razie skończyli z Wiedźminem. Co za dużo to nie zdrowo i chętnie zagram w nową grę od nich w jakimś nowym uniwersum np. w Cyberpunka :)

07.05.2016 11:57
2
odpowiedz
Lucius Fox
47

Uncharted 4: Kres Złodzieja to nie jest tylko najbardziej oczekiwana przeze mnie gra w maju, czy w całym roku 2016, ale to najbardziej oczekiwana przeze mnie produkcja od prawie 3 lat, czyli od dnia premiery poprzedniej gry studia Naughty Dog, czyli genialnego The Last of Us.

Z serią Uncharted miałem pierwszą styczność w 2010 roku, gdy w końcu kupiłem PlayStation 3. Jedną z gier dołączonych do konsoli była druga część przygód Nathana Drake'a. Pamiętam, że wieczorem w dniu kiedy zakupiłem konsolę, to podłączyłem ją do nowego telewizora i włożyłem do PlayStation 3 płytę z Uncharted 2. To co zobaczyłem na ekranie spowodowało – jak to się często na tym forum pisze – opad szczęki. Przyznam, że w 2010 roku miałem już kilkuletni komputer, na którym nie mogłem pograć w każdą PCetową produkcję w wysokiej rozdzielczości i z wysokimi detalami, więc dla mnie Uncharted 2 było zdecydowanie najładniejszą produkcją jaką kiedykolwiek widziałem. Pamiętam, że pomimo tego, iż wcześniej miałem małe doświadczenie z padem to i tak nie przeszkadzało mi to w cieszeniu się z rozgrywki i historii opowiedzianej w Uncharted. Grę ukończyłem 3 razy z rzędu i zacząłem zabawę w multiplayerze, w którym spędziłem kilkaset godzin. W międzyczasie oczywiście nadrobiłem pierwszą część i obie produkcje splatynowałem. W końcu nadszedł październik 2011 roku, pamiętam, że udało mi się zdobyć Uncharted 3 kilka dni przed premierą, która w naszym kraju miała się odbyć 2 listopada 2011 roku. Wielu znajomych z PSN, gdy zobaczyła, że już w październiku gram sobie w Uncharted 3 wypytywała mnie jak zdobyłem tę grę i czy rzeczywiście Naughty Dog stworzyło kolejne arcydzieło. Trójkę także szybko splatynowałem i ponownie wciągnąłem się w rozgrywki multiplayerowe. Zafascynowany Uncharted zacząłem rozbudowywać artykuły o tych grach na polskiej Wikipedii i udało mi się doprowadzić cztery artykuły o grach z tej serii do statustu dobrego artykułu oraz jeden do medalu. Przygody Nathana zapewne tak bardzo mi się spodobały, gdyż od dziecka byłem fanem Indiany Jonesa, który nietety nie doczekał się żadnej dobrej egranizacji od bardzo wielu lat.

Losy Uncharted 4 oczywiście śledzę od dnia zapowiedzi i jestem pewien, że dostaniemy genialną produkcję. Zresztą w momencie kiedy piszę te słowa już mamy potwierdzenie kunsztu Naughy Dog w postaci wielu maksymalnych ocen wystawionych przez projefesjonalne serwisy i magazyny o grach, aby znaleźć potwierdzenie moich słów wystarczy wejść na Metacritic, lub GameRankings, albo poprostu zaufać rezenzentowi Gry-Online, który także docenił produkcję i wystawił grze prawie maksymalną ocenę (pamiętajmy, że na GOLu dyszka to magiczna liczba wystawiana raz na dekadę :) ). PlayStation 4 jeszcze nie mam, bo do tej pory poza Bloodborne nie miałem powodu, aby kupić tę konsolę, ale 10 maja 2016 roku to się zmieni. Wprawdzie od czasu pierwszej styczności z Nathanem, Sullym, Eleną i Chloe (ciekawe czy się pojawi w U4?) minęło już kilka lat, a ja nie mam tyle czasu na granie co dawniej, to już teraz zaplanowałem zakup PlayStation 4 i zarezerwowałem sobie czas na początku wakacji tak, abym mógł w spokoju ponownie zanużyć się w moje ulubione growe uniwersum.

W tym roku Uncharted 4 nie powinno mieć konkurencji w wyścigu o największą liczbę tytułów Gry Roku. Jestem tylko ciekaw, czy uda się przebić w liczbie GOTY, inną bardzo dobrą produkcję, czyli zeszłorocznego, polskiego Wieśka 3? :) P.S. U4 też jest po części zasługą Polaków.

post wyedytowany przez Lucius Fox 2016-05-07 12:02:05
22.03.2016 14:05

I po co obrażasz ludzi korzystających z torrentów? To, że korzystając z programów t.j. uTorrent, czy qBittorrent można złamać prawo to nie oznacza, że wszystkie treści, które ludzie pobierają przy pomocy tych programów są nielegalne. Zresztą, zauważyłem, że obrażanie ludzi, z którymi się nie zgadzasz to u Ciebie chleb powszedni. To jest naprawdę przykre...

13.03.2016 17:12

No ja kampanii do dnia dzisiejszego skończyć nie mogę, bo po cut-scence w jednej misji gra mi się wyłącza... Może jakbym coś pokombiował to bym to naprawił, ale nie chce mi się, bo BF4 jest świetny w multi i tylko w ten tryb chce mi się grać w tej grze :)

08.03.2016 19:52
😜
odpowiedz
Lucius Fox
47

Przez prawie 4h sprzedali, aż 30 egzemplarzy :)

25.02.2016 23:13
odpowiedz
Lucius Fox
47

R6S ma 10 misji treningowych i jedną fabularną. Reszta trybów to multi (w tym coop).

23.02.2016 19:52
odpowiedz
Lucius Fox
47

Możesz oddać.

12.02.2016 20:07
odpowiedz
1 odpowiedź
Lucius Fox
47

Mi też COD już się znudził. Na chwilę obecną seria przechodzi co najwyżej powolną ewolucję, a ja chciałbym rewolucji :) Tak samo jak w 2015, w 2016 pewnie też spasuję i nie kupię gry z tej serii, no chyba, że mnie czymś pozytywnie zaskoczą.

12.02.2016 19:53
odpowiedz
Lucius Fox
47

http://titanfall.wikia.com/wiki/Maps

Podstawka zawiera 15 map, a dodatki 9 - wszystkie dodatki są od dawna za darmo.

Edit.:
Za nim kupisz to przetestuj - można grać 48h za darmo.

post wyedytowany przez Lucius Fox 2016-02-12 19:54:10
10.02.2016 10:19
odpowiedz
Lucius Fox
47

Szkoda, że ktoś zgarnął Robin Hooda :( Ale dzięki za Haegemonie.

18.01.2016 13:01

Z tego modelu w grudniu 2015 roku korzystało 4,89% ankietowanych, czyli o kilkanaście setnych więcej niż w listopadzie.
Co 20 gracz PCetowy to rzeczywiście wszyscy...

28.10.2015 15:34
odpowiedz
Lucius Fox
47

[15] Możesz sobie wychwalać TR i krytykować Uncharted, ale przynajmniej nie kłam i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

27.10.2015 23:40
odpowiedz
Lucius Fox
47

Multi w grach ND jest świetne, nie ma lepszych TPSów. Zresztą nadal masa osób gra w U2, U3 i TLoU na multi, więc to nie jest zapychacz jak w TR.

14.10.2015 20:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

Mam RE5 na wymianę, co oferujesz?

13.10.2015 20:44
odpowiedz
Lucius Fox
47

12 zł za Hatred i Zombie Driver mógłbym dać, jest ktoś tutaj chętny? Jak nie to poszukam gdzieś indziej i popytam znajomych.

13.10.2015 20:40
odpowiedz
Lucius Fox
47

5 dolców za Hatred nie dam, ale za 2-3 pewnie bym wziął od razu :) Szkoda, że taki średni ten OMB.

13.10.2015 20:35
odpowiedz
Lucius Fox
47

Kupił ktoś OMB i chciałby się wymienić za Hatred? Mam do wymiany: RE5, Age of Empires II HD Edition: The Forgotten Expansion, Cities in Motion 2, Company of Heroes, Magicka, Mafia 2. Mam też jakieś gadżety z poprzednich bundli do gier t.j.: Warframe, Magick Wizard, Total War: Arena, czy World of Warships. Jestem otwarty na propozycje.

18.09.2015 11:24
odpowiedz
Lucius Fox
47

U2 i U3 miały jedne z najlepszych multi na konsolach w poprzedniej generacji. W multi U4 na pewno spędzę wiele godzin.

16.09.2015 00:18
odpowiedz
Lucius Fox
47

Lepiej wczytaj i rozwiń postać, bo z tego co pamiętam to chwilę po tym jak pokonasz golema jest trudniejsza walka.

13.08.2015 15:24
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->Ksanth
italyfan napisał "złe jak na produkcje z uniwersum marvela", a nie "złe jak na produkcje marvela"

Pewnie obejrzę, to nie może być taki crap jak piszą w recenzjach :)

04.08.2015 21:00
odpowiedz
Lucius Fox
47

W BF4 nadal jest trochę bugów, ale gra się już od dawna bardzo przyjemnie.

26.07.2015 16:22
odpowiedz
Lucius Fox
47

Może tym razem się uda :)

24.07.2015 21:45
odpowiedz
Lucius Fox
47

Średnio to uczciwe, dzięki za odpowiedź :)

24.07.2015 21:33
odpowiedz
Lucius Fox
47

Grałem sobie na smartfonie w karczemną bójkę i było dobrze, do momentu, aż mój przeciwnik zagrał Nozdormu. Nie wiem, czy to jakiś bug, czy przeciwnik cheetował, ale miałem około 3 sekund na turę. Raczej nie było to spowodowane opóźnieniami wynikającymi z tego, że grałem na sprzęcie mobilnym. Lont przypominający o kończącym się czasie palił się zdecydowanie szybciej u mnie niż u przeciwnika. Nigdy wcześniej coś takiego mnie nie spotkało, a wiele razy grałem przeciwko przeciwnikowi, który miał w talii Nozdoromu. Miał ktoś z was kiedyś taką sytuację?

13.07.2015 16:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jak w ogóle można zgadzać się z taką opinią, jakim prawem chcecie delegalizować gry F2P i zabraniać wolnym ludziom grania w nie? Jeszcze nigdy nie wydałem kasy na głupoty w stylu skórki, lub przyspieszony wzrost doświadczenia, ale jeżeli ktoś chce to jest to jego sprawa. Jeżeli uważacie, że jakaś gra jest P2W to po prostu w to nie grajcie, jest masa świetnych gier, w których płaci się raz i ma się całą zawartość. Ja ktoś się uzależni od płacenia to trudno, takie życie, od innych zakupów też można się uzależnić, a jakoś nie widzę, aby np. na ubraniach były ostrzeżenia przed tym. Jak ktoś nabiera się na wszystko i nie potrafi sobie poradzić w życiu to niech lepiej gdzieś się zaszyje w bezpiecznych miejscu i wegetuje, życie jest pełen pułapek i niebezpieczeństw.

08.07.2015 11:46
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jak na razie, dla mnie, F4 bardo słabo się zapowiada, a innym się podoba... Słaba grafika, animacje, przestarzała technologia, rozgrywka prawdopodobnie będzie podobna do tej z F3, trailer też był słaby... Oby fabuła była na wysokim poziomie.

06.07.2015 17:28
odpowiedz
Lucius Fox
47

Chciałbym sprawdzić nowego batka :)

30.05.2015 23:28
odpowiedz
Lucius Fox
47

Na pewno kupię i zagram:
Star Wars: Battlefront
Rise of the Tomb Raider

Prawie na pewno kupię i zagram:
Just Cause
Mad Max
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Możliwe, że kupię, będę się przyglądał tym produkcją:
Batman: Arkham Knight
Metal Gear Solid V: Phantom Pain
Assassin's Creed: Syndicate
Soma
No Man's Sky

Pewnie znajdzie się też coś innego w co zagram, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy.

17.05.2015 17:48
odpowiedz
Lucius Fox
47

Powiem ci, że nie warto czekać. Sam dwa lata temu złożyłem nowy komputer, ale zanim to nastało to dwa lata zwlekałem, bo ciągle wychodziły nowe podzespoły, które potencjalnie mogłem kupić. I co z tego, że nadal mam GTX 770, który już nie jest najnowszą kartą, a na rynku są karty z serii 9xx? Od dwóch lat wszystkie gry i programy, które mniej interesują działają płynnie, a ja się nie męczę ze starym komputerem.

28.04.2015 15:02

Mam prawdopodobnie bardzo prosty do rozwiązania problem, ale sam jakoś nie mogę rozwiązać tego zadanka. Mam dany ciąg wejściowy 10011101, który chcę przepuścić przez koder splotowy, wielomiany generacyjne to np. 101110 i 101001. Co będzie na wyjściu? Wszędzie gdzie szukałem była tylko teoria dotycząca tych kodów, a ja chciałbym, aby ktoś mi to zobrazował. W anglojęzycznych źródłach po wpisaniu "convolutional code" też nie znalazłem jakiegoś prostego, rozwiązanego przykładu.

21.04.2015 11:45
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jeżeli chcesz mieć grę przed premierą (a nie masz znajomości) to lepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepów stacjonarnych, czasami zdarza się, że wystawią grę kilka dni przed premierą - sam w taki sposób zdobyłem w MM U3 kilka dni przed premierą (znajomy, który pojechał dzień później już gry nie znalazł, a sprzedawca twierdził, że jeszcze tej gry nie sprzedają, bo premiera dopiero za kilka dni. Fakt miałem szczęście, ale pomyłki się zdarzają. Natomiast ze sklepu internetowego to co najwyżej dzień wcześniej dostaniesz grę, a najprawdopodobniej w dniu premiery - nigdy mi się nie zdarzył wcześniejszy termin dostawy.

24.02.2015 00:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

@ g@mers0ft
Trochę ponad 80 kg, może już z 85 i 190 cm wzrostu.

23.02.2015 22:46
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ogólnie kupowałem tam dwa razy i nie ma zastrzeżeń, ale teraz to oni mają raczej wysokie ceny.
---> Lopot
Tak dużych promocji podobno na razie nie będzie, bo jak był za 2 euro to zaczęło się roić od oszustów na serwerach, ale często jest za 5 euro na Steam.
--->BliBs_Pl
Chyba Valve :)

23.02.2015 22:41
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja już w 770 (Gigabyte) trafiłem na taką z piszczącymi cewkami i się przyzwyczaiłem, ale fakt, że nie wyją jak niektóre 970 :) Ogólnie to nie zwracałbym na to uwagi przy wyborze karty, bo u każdego producenta mogą ci się trafić piszczące cewki, loteria...

23.02.2015 22:33
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->bogi1
Post autora wątku jest z 2012 roku wtedy gra była jeszcze w becie...

23.02.2015 22:28
odpowiedz
Lucius Fox
47

Dzisiaj akurat jadłem kanapkę dnia w Subwayu, zapłaciłem około 15 zł za 30 cm i jako przekąska to się sprawdza, ale na pełnoprawny posiłek dla mnie to raczej za mało.

27.01.2015 18:33

Czyli trzeba przygotować się na setki gównianych gier za pieniądze podatników. Wolę, aby to gracze decydowali na co chcą wydać pieniądze (małe studia niech korzystają z Kickstartera itp.), a wydawcy niech ryzykują swoimi pieniędzmi. Ciekawe jest też zdanie: Pod uwagę brane mają być przede wszystkim gry, które będą „promować różnorodność kulturową, europejską tożsamość i dziedzictwo”. Oczywiście muszą mieć też szanse na rynkowy sukces. Nie chcę wiedzieć co te gry mają promować... Ale ciekawe jest, czy zatrudnią "znawcuf" gier, którzy będą osądzać komu dać, a komu nie.

27.01.2015 14:05
odpowiedz
Lucius Fox
47

Tą grą nikt z CDP RED się nie zajmował, grę robiło małe, warszawskie studio Fuero Games.

20.01.2015 18:46
odpowiedz
Lucius Fox
47

Mi ta strona nie muli, ani przeglądarki, ani komputera, aczkolwiek po tej stronie nie mogę się poruszać i muszę zamknąć zakładkę (udaje to się bezproblemowo), bo chyba ten sam artykuł jest wypisywany w pętli w nieskończoność.

30.12.2014 22:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

---> A.l.e.X
Jak zawsze żyjesz w swoim świecie :)
Dla autora wątku i5 będzie zdecydowanie lepszym wyborem; chłodzenie wodne nie jest mu do niczego potrzebne przy takim sprzęcie (i o jakiej kulturze pracy mówisz jak większość kart ma piszczące cewki?); obudowę rzeczywiście warto kupić dobrą, bo starczy na wiele lat; 980 jest dosyć droga więc najlepiej zostać przy 970 i po prostu przeznaczyć kasę na coś innego. Co do monitora to osobiście brałbym Eizo FG2421-PL (jeżeli chodzi o 23-24 cale), ewentualnie ten co zaproponował autor wątku.

28.12.2014 12:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

Moja lista prezentuje się następująco:
W te gry raczej zagram:
1. Grand Theft Auto V
2. Evolve
3. The Witcher 3: Wild Hunt
4. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
5. Pillars of Eternity
6. Star Wars: Battlefront
7. Rise of the Tomb Raider

Tym produkcją będę się przyglądał, może kupię, może nie (np. BFa na 90% nie kupię, chyba że po setce patchy, albo z jakiegoś bundla):
1. Heroes of Might and Magic III: HD Edition
2. Assassin's Creed Victory
3. Total War: Attila
4. Battlefield Hardline
5. Just Cause 3
6. Syberia III
7. Torment: Tides of Numenera
8. Tom Clancy's The Division
9. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
10. Mad Max

Te gry kupię, jak w końcu się zaopatrzę w PS4:
1. The Order: 1886
2. Bloodborne
3. Uncharted 4: A Thief's End

Te gry bym kupił, gdybym miał XONE, którego na chwilę obecną nie zamierzam kupić
1. Quantum Break (i tak pewnie tak jak Ryse, Dead Rising 3 wyjdzie na PC)
... to już wszystko? :-)

22.12.2014 23:56
odpowiedz
Lucius Fox
47

Podobno nowy Dragon Age i Zaginięcie Ethana Cartera są ładne, ale nie grałem jeszcze, więc nie wiem czy przebijają grafikę z FC4. Ryse, Shadow of Mordor, AC: Unity, czy zremasterowane Metro: LL też mają ładną grafikę

14.10.2014 22:33
odpowiedz
Lucius Fox
47

Klucz nadal można dostać, użyjcie Hola Better Internet :)

13.10.2014 21:47
odpowiedz
Lucius Fox
47

Tak przy okazji. Ktoś może zaczytywał się w inne książki o grach? Podobało wam się coś? Może bym sobie coś przeczytał.

Czytałem Revana i nawet mi się podobała ta książka. Jako fan KOTORa musiałem to przeczytać :)

01.10.2014 19:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja mam skojarzenia z pierwszym Uncharted, a nie Crysisem.

21.09.2014 12:14
odpowiedz
Lucius Fox
47

Bzdura. Więcej chodzi na żużel i to ta dyscyplina jest w Polsce za nożną.

Nie wiem, czy siatkówka jest drugim sportem pod względem popularności w Polsce, ale ten pseudosport też na pewno nie jest.

20.09.2014 18:38
odpowiedz
Lucius Fox
47

[13] Czytaj ze zrozumieniem, napisałem do którego postu się odnoszę... Autor wątku twierdzi, że mecze oglądają tylko rodziny zawodników co oczywiście nie jest prawdą. Jasne, że kopana jest popularniejsza i nikt temu nie przeczy.

20.09.2014 18:09
odpowiedz
Lucius Fox
47

i co z tego skoro te mistrzostwa świata pewnie oglądają tylko rodziny zawodników... :D

No nie mam racji ? No nie mam ?

Słaby troll... http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mistrzostwa-swiata-siatkarzy/ms-siatkarzy-ponad-pol-miliona-kibicow-zasiadlo-na-trybunach/qcgwn i ciągle rośnie :)

14.09.2014 13:15
😈
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jakiś ty kulturalny, oświecony i taki nowoczesny.

14.09.2014 13:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

Zresztą, o czym tu mówić - 2 z matmy? Jaja po prostu.
Zależy jaka szkoła, mam znajomych co mieli 2, a matmę rozszerzoną zdali na >80%.

14.09.2014 13:04
😁
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Maziomór
Wow skąd to wytrzasnąłeś? Zieję nienawiścią do ateistów co nie? Bo nazwałem jednego małego człowieczka gimboateistą...

14.09.2014 12:52
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Maziomór
Przeczytaj swoje posty, są żenujące. Nie wiem ile masz lat, ale zachowujesz się jak gówniarz chcący się popisać przed kolegami. Chyba masz jakieś kompleksy...

@Czader-Master
Powiem Ci, że jak dla mnie kościół też mógłby nie być w ogóle finansowany ze środków publicznych, ale tylko wtedy gdy skończy się ten paskudny socjalizm, a państwo będzie utrzymywało tylko kilka tysięcy urzędników, policję i wojsko. Z jakiej racji za moje pieniądze mają być budowane np. opery, albo linie kolejowe z których nie korzystam? Z takiej racji, że za wasze też są budowane np. kościoły z których wy nie korzystacie.

14.09.2014 11:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja Cię rozumiem mikmac. Aby nie użyć wulgarnych słów - denerwuje mnie to, że gdzieś jakiś klecha podpiera się mną w swoich statystykach. Bo ochrzcili mnie bez pytania, zagnali do pierwszej komunii i jeszcze pamiętam - przysięgałem na jakichś szopkach tuż po tym, że do 18 roku życia nie będę pił i palił. Babcia zabrała mnie tam bez pytania i dostałem po tym jakiś prezent. Nie chce mi się biegać za apostazją, ale rozumiem. Gdybyś dopiął celu spluń im ode mnie pod nogi.
Jesteś co najwyżej w statystyce liczby ludzi ochrzczonych i żadnej innej. Nikt nie uznaje Cię za katolika, bo do tego nie wystarczy chrzest, ale potrzeba także odpowiedniego życia (i nie chodzi tutaj, aby być świętym, ale taki gimboateista, który gardzi klerem na pewno nie jest uznawany za katolika). Miej pretensje do swoich rodziców, a nie do KK, bo nikt ich do niczego nie zmuszał.

U mnie w parafii ksiądz to ultra ortodoks, nie daje komunii tym co się rozwiedli, nie chrzci dzieci par bez ślubu kościelnego itp.
Ciężko, aby dawał komunię, gdy ktoś żyje w grzechu ciężkim, bo założył nową rodzinę. Ochrzcić dziecko to ma obowiązek, może tylko nakłaniać rodziców do ślubu.

Ja wśród moich znajomych, niewierzących słyszę opinie że nie warto czynić apostazji, bo potem będzie rodzina miała kłopot z pochówkiem, jeśli trafi na takiego proboszcza jak u nas.
Jak jesteś niewierzący to co za różnica na jakim cmentarzu cię pochowają?

13.09.2014 13:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

Było już kilka akcji powtórkowych, sam raz kupiłem wtedy bundla.

06.09.2014 11:55
odpowiedz
Lucius Fox
47

Mylisz się HETRIX22. Każdy Katolik mógł (bez złamania dekalogu) w 1939 zabić każdego agresora-hitlerowca, który wkroczył na ziemie Polski.

spoiler start


Już czekam na gimboateistów i ich wywody. Od razu polecam lekturę Pisma Świętego :)

spoiler stop

04.09.2014 11:19
odpowiedz
Lucius Fox
47

Niektórzy potrafią mówić praktycznie o niczym w nieskończoność (i to w sumie jest fajne). Ja mam wrażenie, że rozmawiam tylko o czymś bardziej konkretnym, przez co szybko wyczerpuję dostępne tematy i później następuje pustka.

Pieprzenie o głupotach nie jest wcale fajne.

01.09.2014 14:19
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jeżeli masz czas i chęci to ogarnij sobie pochodne i całki (np. z etrapeza) oraz poucz się podstaw jakiegoś języka programowania (np. na PW zaczyna się od C) na pewno będzie ci łatwiej i dobre napiszesz pierwsze kolosy.

14.08.2014 13:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Kilgur
Sam to wymyśliłeś? Czy gdzieś to wyczytałeś?

12.08.2014 20:12
odpowiedz
Lucius Fox
47

Na IGN i w większości zachodnich serwisów oceny są sporo niższe. Niestety seria (tak samo jak Gothic) jest dla mnie przeciętna, a tylko przez sentyment wielu z was nie zauważa wad tych gier. Też pewnie tak mam z niektórymi tytułami :)

11.08.2014 19:35
odpowiedz
Lucius Fox
47

I kto tu komu coś wmawia. Zaraz nazwiesz mnie wrogiem humanizmu. O ile rzeczywiście napisałeś, że na matmie dobry nauczyciel coś da, o tyle z twojej wypowiedzi wyniknęło, że np. fizyki to łatwo nauczyć się samemu w domu z czym ja osobiście się nie zgadzam. Ja natomiast twierdzę, że np. historii jest bardzo łatwo nauczyć się samemu poprostu czytając książki, a rolą nauczyciela powinno być przedewszystkim zainteresowanie uczniów tym przedmiotem.

Poza tym ja wiem co oznacza słowo "idiota", ale tobie chyba obce jest słowo statystyka. Od 89' co raz więcej osób kończy studia i procentowo najwięcej przybywało humanistów i absolwentów kierunków społecznych. Na poziom edukacji wszyscy narzekają - ty też - więc mam prawo sądzić, że jest sporo magistrów idiotów. Przyznam ci rację, że na niektórych kierunkach na politechnikach też niestety obniżono poziom w celu przyciągnięcia studentów, aby nie stracić pieniędzy.

Czwarty raz powtarzam, że HUMANIŚCI też są potrzebni. Można wiedzieć gdzie wyczytałeś o miałkości nauk humanistycznych w moich postach? Gdzie napisałem, że wszyscy humaniści to idioci? Co do Lema to chyba pozostawię bez komentarza... Lem był świetnym pisarzem i mam prawo go cytować, szczególnie że zgadzam się z jego słowami. Strzał to był, ale nie w moją stopę, a w twoje kolano ;)

11.08.2014 14:34
odpowiedz
Lucius Fox
47

Prawda aż tak bardzo boli? Co do reszty, to szkoda mi czasu na rozmowę z osobą, która zaczyna od generalizowania o idiotach i kretynach. Ludziom na ulicy też tak mówisz? To chyba nie jest tajemnica, że jest więcej idiotów niż ludzi mądrych oraz to, że teraz praktycznie każdy kończy studia, więc kretyni także... To ty cały czas forsujesz wyższość nauk humanistycznych, a ja już w trzecim poście z kolei twierdzę, że humaniści są potrzebni, ale w ograniczonej liczbie, bo tych co mają przysłowiowy ból dupy po skończeniu marnej uczelni jest zdecydowanie za dużo. To ty od początku twierdzisz, że nauk ścisłych można nauczyć się bez szkoły, a całki są nieprzydatne. Jesteś nieco za bardzo zadufany w domniemanej wyższości 'ścisłowców' nad wszystkim innym jakby to byli jacyś zupełnie inni ludzie niż humani, to są dla mnie niezrozumiałe uogólnienia i nie zamierzam walczyć z tobą na to, które nazwisko miało większy intelekt... Są to inni ludzie, bo ogólnie każdy człowiek jest inny (wśród inżynierów też nie ma dwóch takich samych). Poza tym nie ustawiam w hierarchię dziedzin nauki, ale czy tak ciężko jest przyznać, że np. studia lekarskie na WUMie, albo matematykę na UW są cięższe niż jakaś politologia w małym miasteczku?

11.08.2014 14:19
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Szymon_1904
Do gier C# też może ci się przydać, jednak opanuj najpierw C++.

11.08.2014 11:14
odpowiedz
Lucius Fox
47

Po pierwsze tu chodzi o szkołę średnią. Nie o studia, to jest zupełnie, całkowicie inna bajka. Po drugie to nie kwestia nauk humanistycznych, ale niskiego poziomu uczelni, braku egzaminów wstępnych, no i trzeba mieć dużo studentów. I jasne, że spora część z nich powinna zająć się czymś innym.
Ale to co piszesz dalej... nie chce mi się nawet argumentować o redukowaniu umysłowego życia człowieka itd., po prostu odpowiem jak ty, że te jakieś wielomiany, silnie, wyliczanie elektronów itp.(czyli robienie teoretycznych zadanek, żeby zdać) jest bezsensowne. Dziękuję, dobranoc :)

Po pierwsze wybór liceum i profilu ma znaczenie, przykładowo u mnie na pw prawie 100% osób było po mat-fiz/mat-inf i jeden kolega po mat-geo, więc nie wciskaj kitu, że to się nie łączy. Po drugie bardzo mało osób jest w stanie przygotować się samemu w domu z przedmiotu, z którego nie miał rozszerzenia i zdać go na np. >85%, a co dopiero mówić o dwóch takich przedmiotach? Język polski i historia są potrzebne w szkołach, a młodzież powinno zachęcać się do czytania książek i nikt tego nie kwestionuje.

O jakiej redukcji umysłowego życia człowieka mówisz? Kiedyś było procentowo tylu samo idiotów co teraz, tylko że aktualnie cześć tych kretynów ma papierek i to głównie z uczelni humanistycznych i społecznych (jak to słusznie zauważył Lem teraz mamy internet i widzimy wypowiedzi tych idiotów). Ponadto jeżeli twierdzisz, że wielomiany, czy silnie to głupoty to gratuluję, ale bez tego raczej siedziałbyś dalej w jaskini i ganiał za zwierzętami po równinach. Powtarzam, że nie twierdzę, że wszelkie nauki humanistyczne są bezsensowne (chociaż idiotyzm taki jak gender nie jest wymysłem Newtona, czy Tesli) tylko, że humaniści zazwyczaj za wiele nie potrafią, a są przekonani o swej wyższości i tylko narzekają, że im się należy więcej. Chyba nie muszę cię przekonywać, że najtęższe umysły jednak nie były językoznawcami, kulturoznawcami, socjologami, czy politologami, a Mickiewicz, czy Słowacki mieli duszę artysty, a nie wybitny intelekt i wszechstronną wiedzę.

10.08.2014 20:30
odpowiedz
Lucius Fox
47

@HUtH
Ignoranckie? Raczej dosadnie prawdziwe. Nie oszukujmy się, że większość ludzi wybiera kierunki humanistyczne i społeczne tylko dlatego, że są łatwe, raczej nie wymagają zbyt dużego wysiłku intelektualnego i ciężko jest na nich o przemęczenie, dzięki czemu jest czas na imprezy. Od razu mówię, że pewien procent humanistów jest potrzebny w państwie, ale część mogłaby sobie darować studia i wyuczyć się jakiegoś fachu co byłoby korzystne zarówno dla nich, jak i dla gospodarki. Poza tym czytanie książek to dla normalnego człowiek rozrywka, a analizowanie tekstów (czyli co poeta miał na myśli wg komisji egzaminacyjnej) jest bezsensowne. Natomiast np. przy nauce wyższej matematyki, mechaniki kwantowej, czy programowania raczej jesteśmy zmuszeni używać szarych komórek.

10.08.2014 16:07
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja zaczynałem od C++ w liceum, a na studiach pierwszym językiem był C. Z tego co wiem na PW kiedyś (z kilkanaście lat temu) uczyli właśnie Pascala, ale zrezygnowali z tego względu, że nikt go nie używa, a nauka C to podwaliny pod późniejszą naukę C++.

10.08.2014 14:41
odpowiedz
Lucius Fox
47

A w tym kursie co dałeś mi linka jest wszystko napisane o Delphi? Czy jeżeli go ukończę będę mógł napisać jakieś duże, skomplikowane programy? I jakie będę miał korzyści przechodząc z Pascala na Delphi?

Po jednym kursie nie będziesz jeszcze programistą, który samodzielnie będzie tworzył duże i skomplikowane programy. Jesteś jeszcze młody i na wszystko przyjdzie czas. Osobiście proponowałbym ci zacząć od C++, albo Javy ale jak się upierasz na Delphi to twój wybór.

10.08.2014 14:34
odpowiedz
Lucius Fox
47

A tak poza tym, to human tylko jak wiesz, że w szkole są dobrzy nauczyciele z tego, bo nie ma nic gorszego niż zły nauczyciel z polskiego czy historii z którym masz rozszerzenie i który nie potrafi przekazać tego całego bogactwa. W przypadku przedmiotów ścisłych, to fakt że na matmie dobry nauczyciel coś da(dla ścisłowców szczególnie), ale ogólnie ścisłych przedmiotów da się nauczyć z samych podręczników i zadań(jest w nich znacznie więcej niż się robi na lekcjach). Poza tym zawsze będziesz mógł zmienić klasę z tego co się orientuję...

Czyli twierdzisz, że matmy, czy fizyki można nauczyć się samemu, a do polskiego jest już potrzebny dobry nauczyciel? Pomijając to, że na poziomie licealnym, a nawet uniwersyteckim jak się chce to można nauczyć się wszystkiego samemu, ale jednak jak ktoś ci ładnie wyłoży pochodne, czy całki to chyba szybciej zrozumiesz niż samemu czytając podręczniki. Natomiast w przypadku polskiego, czy historii nauczyciel może co najwyżej ciekawie opowiadać i zainteresować uczniów przedmiotem, ale do rozumienia to tam za wiele nie ma...

09.08.2014 11:04
odpowiedz
Lucius Fox
47

Hahahaha jako nauczyciel się dorobisz- ale bomba z rana!
strzelałbym to źle byś strzelił tak na początek to 2k- to 2,6k i tak jak na start zbyt optymistyczna wersja.

Jak nie masz problemów w nauce to idź na prawo tak jak ja.

Śmieszą mnie ludzie, którzy wypowiadają się na temat nie mając zielonego pojęcia. Ludzie na informatyce, elektronice, czy telekomunikacji, zarabiają więcej niż 2k będąc na 3. roku (jeszcze przed inżynierem). I mówię tu o normalnym studencie politechniki w dużym mieście, nie o jakimś mistrzu programowania. Do tego często możesz pracować w domu, na uczelni, czy gdzieś na mieście, dzięki czumu możliwe jest pogodzenie studiów dziennych i pracy.

19.07.2014 20:43
odpowiedz
Lucius Fox
47

Kup konsole, przejdź exclusivy --> sprzedaj konsole --> z rób upgrade kompa :)

Ma kupić konsolę i sprzedać ją po przejściu dwóch exów (Infamous i KZ, bo nic innego wartego uwagi na chwilę obecną nie ma)? Takie rady to można dawać jakby chciał kupić PS3...

26.06.2014 13:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

Na pewno lepiej by rządził niż Tusk ze swoją świtą. Jednak chciałem zauważyć, że Korwin nigdy nie powiedział, że chce być królem, tylko że mógłby być jednym z doradców władcy, gdyby zlikwidowano d***krację i wprowadzono monarchię.

25.06.2014 23:28
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->SILENTALTAIR
Zrozum, że Korwin nie chce zabierać prawa wyborczego tylko menelom, niepełnosprawnym, czy kobietom jak to starają się wmówić ludziom media. On chce po prostu zlikwidować d***krację. bo osoby z wyższym wykształceniem także głosują na Po czy Pis czy np na Palikota. Tylko zadaj sobie pytanie z jakim wyższym wykształceniem, bo jakiekolwiek studia to każdy może skończyć... Niestety w naszym kraju wraz ze zwiększeniem się liczby studentów obniżył się poziom nauczania. Już tylko kilka, może kilkanaście uczelni w kraju trzyma jako taki poziom, reszta to dno, które przyjmuje wszystkich jak leci.

25.06.2014 14:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

W 2007(w 2011 już trochę mniej) pełno osób z wyższym wykształceniem( w tym także różni profosorowie) głosowało na PO. Szach mat Korwiniaki. Nie wiem dlaczego w waszych głowach się ubzdurało, że profesorowie by głosowali na korwina.

Kolejny, który ma urojenia... Nigdzie nie pisałem, że za KNP głosuje inteligencja. Jednak jeżeli już zacząłeś ten temat to bodajże w 2001 roku zbadano, że głosujący na UPR mieli najwyższe IQ, a platformersi byli drudzy. Jaka sytuacja jest obecnie, tego nie wiem.

25.06.2014 12:55
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ciekawe podejście. Ci profesorowie to jakaś jednorodna grupa mędrców wydających salomonowe sądy czy też będziesz osobno oceniał wartość głosu każdego profesora na podstawie jedynie słusznych poglądów?

Chyba ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, albo czyta wybiórczo. Nigdzie nie napisałem, że jestem d***kratą i chcę oceniać wartość głosu ludzi na podstawie ich wiedzy, inteligencji, czy poglądów. Po prostu dałem przykład, że ten system się nie sprawdza, bo zawsze większość jest głupia i chce idiotycznych praw, a partie polityczne, aby dostać się do koryta muszą to spełniać. Popatrz na komentarze ludzi do newsów na tej stronie, nawet przeczytać ze zrozumieniem pół strony nie potrafią...

24.06.2014 16:09
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->Hayabusa
Każdy system, w którym dwóch meneli nie ma większej "siły wyborczej" niż profesor uniwersytetu. W demokracji taki Tusk, czy Kaczyński naobiecuje proletariatowi socjalu i później te nieroby dostają kasę, plenią się, chlają, ćpają i biją dzieci. Patologia się rozwija...

23.06.2014 10:40
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->Hayabusa
To co powiedziałeś jest wpajane dzieciom od małego na lekcjach historii, czy wiedzy o społeczeństwie, a to jest nieprawda. Powiedz mi czy za swojego życia byłeś kiedyś zadowolony z rządzących? Nie sądzę, no chyba, że jesteś urzędnikiem przy "korycie", albo beztroskim dzieckiem, który nawet nie wiem o problemach dorosłych ludzi w tym patologicznym świecie.

23.06.2014 10:25
👍
odpowiedz
Lucius Fox
47

Też chciałbym, aby był taki konkurs w trakcie mistrzostw Świata, czy Europy w siatkówce. W końcu nie tylko "kopana" jest w Polsce popularna.

12.06.2014 16:06
odpowiedz
Lucius Fox
47

Pomysł fajny, ale mało bestii i te okropne DLC...

09.06.2014 15:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

Średnio mi się to podoba, zbyt podobne do DOTY...

07.06.2014 14:44
odpowiedz
Lucius Fox
47

->jarooli
To chyba oczywiste, że komentujemy listę gier, która pojawiła się w tej wiadomości. Poza tym czekam na zwiastun Uncharted 4 i jakąś miłą niespodziankę od Sony.

06.06.2014 19:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

[2] Ja tak samo. Ewentualnie jeszcze można spojrzeć na dodatek do KZ.

26.05.2014 11:25
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Tlaocelt
Haha, dalej żyj sobie w przekonaniu, że ktoś coś ci daje za darmo na tym świecie :)

10.05.2014 21:29
odpowiedz
Lucius Fox
47

Taa, za wyjątkiem grubej kasy którą od samego początku dostajemy z unii. Jasne że jest ona przeważnie źle gospodarowania, ale to już nie wina unii tylko naszej miejscowej władzy. W przeważającej większości jakichkolwiek inwestycji w naszym kraju znajdziesz kasę z UE.
To może odbije piłeczkę. Teraz Ty podaj mi te wielkie wady unii. Ale nie frazesy i ogólniki w stylu "krula". Jak chcesz argumentować że np. kradną i oszukują to podaj dowody (nie domysły).

To co z tej kasy skoro jest rozpieprzana? Przecież wymieniłem już kilkanaście wad m.in. rozrost administracji, tysiące idiotycznych przepisów, zajmowanie się sprawami w stylu kształt banana, globalne ocieplenie, wędliny, żarówki itd. Nie wiem czy wiesz, ale jak UE coś finansuje to przeznacza także ogromne kwoty na różnorakie kontrole.

Możesz rozwinąć w jaki sposób są "wpychane"?
Przecież to rozwinąłem poniżej...

Co jest chorego w tym, że kobieta która wykonuje identyczne obowiązki jak mężczyzna, na identycznym stanowisku, chce zarabiać tyle samo co on (zwłaszcza jeżeli oboje są tak samo wydajni i przynoszą firmie taki sam zysk)?
To jeżeli są tak dobre jak mężczyźni to dlaczego ktoś jeszcze zatrudnia jakiegokolwiek mężczyznę jeżeli może zatrudnić kobietę za niższą pensję?

Ale sklep czy hotel to teren neutralny przeznaczony dla wszystkich, miejsce prowadzenia działalności gospodarczej a nie świątynia czy ośrodek kultu.
Sorry, ale napisałem także o klubie. Czytaj uważniej.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ty czułbyś się z tym dobrze, gdyby ktoś potraktował Cię jak klienta drugiej kategorii i tłumaczył to jeszcze pokręconymi, bzdurnymi zasadami? Np. dlatego że jesteś biały, że jesteś katolikiem albo Polakiem.

Fakt nie zauważyłem tego pytania, bo skupiłem się na czymś ważniejszym. jednak tobie też zdarzyło się pominąć moje pytania. A wracając do meritum sprawy to nie przeszkadzałoby mi to. A jak dla Ciebie 10 przykazań to bzdury i i nie rozumiesz, że przestrzeganie ich może być dla kogoś ważne to nie mam więcej pytań.

Chociażby Korwin w wystosowanym przez siebie apelu do ateistów. Stwierdził, że ateiści nie powinni forsować swoich przekonań... dla dobra WIĘKSZOŚCI społeczeństwa, dla ogółu! Tak jest, napisał to ten sam człowiek, który gardzi demokracją i nazywa większość bezmyślnym motłochem (albo i gorzej).
Też uważam, że demokracja jest beznadziejnym system, zobacz kogo od 25 lat wybiera ten naród... Poza tym wystarczy spojrzeć na programy typu Matura to bzdura i już wiesz, że większość jest głupia. P.S. Tak wiem w MTB podobno wycinają cześć mądrych i trafnych wypowiedzi.

10.05.2014 18:20
odpowiedz
Lucius Fox
47

W jaki sposób pozwalam? Sens mojej wypowiedzi był zupełnie inny. Chodziło mi o to, by nie dostrzegać w unii jedynie afer i korupcji ale również zalety i korzyści. I przede wszystkim odrobinę wyrozumiałości, chyba nie oczekujecie że zlepek państw z całej Europy będzie po tak krótkim czasie chodził jak w zegarku...?
Podaj te korzyści? Jeżeli jakieś w ogóle istnieją to są one nic nieznaczące w porównaniu z wadami.

Owszem, nieustannie - w prasie, telewizji, radiu, internecie. Obecnie innowiercy i niewierzący powoli wychodzą spod buta katolików (głównie dlatego, że jest ich coraz więcej), ale nadal nie ma mowy o tolerancji czy akceptacji.
Podaj konkretny przykład tak jak ja to zrobiłem, bo z Katolikami utożsamiani są między innymi dresiarze robiący zadymy 11 listopada... A aby nazywać siebie Katolikiem powinno się chyba przestrzegać (a przynajmniej starać, bo wiadomo, że człowiek jest istotą grzeszną) pewnych zasad i norm. W każdej wierze jest masa "ślepiowierców", którzy wierzą, bo rodzina wierzy, oraz ateistów praktycznych, którzy w sondzie ulicznej powiedzą, że są Katolikami i wierzy w Boga, ale w Kościele to oni są tylko ze święconką (i to w optymistycznej wersji).

Jak dla mnie to zależy od kontekstu. Jeżeli powiesz, że mężczyźni są statystycznie lepszymi szachistami i powołasz się na wiarygodne liczby - nie ma problemu. Jeżeli zaś stwierdzisz - jak JKM - że mężczyźni są lepszymi szachistami od kobiet, więc kobiety NIE POWINNY grać w szachy bo to strata czasu, to jesteś szowinistą.
Ja jestem zwolennikiem zapewnienia równych szans. Czyli każdy może robić co chce, pod warunkiem że się do tego nadaje. Np. kobieta chce zostać czołgistką? Nie ma problemu, pod warunkiem że spełni odpowiednie wymogi i pokona innych w walce o to stanowisko, bez taryfy ulgowej i specjalnego traktowania ze względu na płeć. Zapewne 99% kobiet musiałoby ustąpić mężczyznom miejsca w takim czołgu, ale czemu mamy na siłę zabraniać temu 1% który będzie w stanie sobie poradzić? Nie chcę po prostu, by o życiu ludzkim decydowała jedynie statystyka.

Gdzie on powiedział, że kobiety nie powinny grać w szachy? Przecież kobiety mają swoje turnieje i nikt nie chce zakazywania ich organizacji. Po prostu kobiety są na siłę wpychane do męskich zawodów przez feministki, które pod przykrywką równości twierdzą, że kobiety są we wszystkim lepsze od mężczyzn. Ponadto narzekanie na to, że kobiety są dyskryminowane przez to, że dostają niższą pensję jest chore. Pomyśl, czy naprawdę ten podły kapitalista posiadający firmę, mając do wyboru mężczyznę i lepszą kobietę, to on wybierze mężczyznę? Albo mając kobietę i mężczyznę tak samo dobrych, ale kobieta godzi się na niższą pensję? Wtedy zatrudnione byłyby tylko kobiety, a mężczyźni byliby bezrobotni. Możesz mi wytłumaczyć co to znaczy zapewnienie równych szans? Bo nikt niczego kobietom nie zabrania i nie chce zabraniać. Np. kobiety mogą studiować na politechnikach, ale zazwyczaj nie chcę tego robić, bo nie lubią przedmiotów ścisłych i gorzej sobie z nimi radzą. Wybierają natomiast kierunki humanistyczne i społeczne, bo interesują się sztuką, kulturą, mają lepszą pamięć itd. Czy stypendia dla kobiet tylko za to, że pójdą na informatykę są dobre? Albo dążenie do tego, aby bodajże w 2015 roku na moim wydziale studiowało coś około 30% kobiet, gdzie na moim kierunku stanowią one 7% (na innych kierunkach jest podobnie, lub niewiele lepiej? A takie absurdy są teraz wymyślane.

Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań i uważam że przegięli, ale postaw się w takiej sytuacji. Np. Wchodzisz do hotelu i słyszysz: "Przepraszam, ale nie obsługujemy Polaków". Albo idziesz do sklepu i każą Ci się wynosić bo jesteś biały, czarny, żółty, czerwony, za gruby, za chudy, rudy, blondyn, brunet, za niski, za wysoki itd... Czułbyś się z tym OK? Chciałbyś aby przedsiębiorcy powszechnie stosowali selekcję klientów i konsumentów, opierając się na jakichś bzdurnych zasadach?
Tak jak heteroseksualna para nie chodzi do klubu dla gejów, tak jak wchodząc do kościoła, czy meczetu (np. jako turysta) stosujesz się do pewnych zasad ustalonych przez właścicieli danej świątyni, tak i para gejów powinna uszanować uczucia religijne opisywanego przeze mnie małżeństwa. Oni ich nie wyrzucili tylko zaproponowali pokój obok z dwoma łóżkami...

Wyznawca JKM to każda osoba, która obraża (najczęściej rzucając "idiotami" i "lewakami") wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z JKM albo/i na niego nie głosują. To ja - jak zapewne zauważyłeś - jestem wyborcą KNP, a nie żadnym wyznawcą.

10.05.2014 10:56
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Persecuted
Jasne że są i będą przekręty. Jak wspomniałem UE to bezprecedensowy twór w historii ludzkości. Jeżeli kiedykolwiek dotrwa do swojej ostatecznej formy (czyli jednolitego obszaru gospodarczego), to dopiero wtedy będziemy mogli ocenić na ile faktycznie był to dobry pomysł ;). Poza tym przy różnych wadach, nie możemy zapominać o wielu zaletach unii. Czyli pozwalasz na marnowanie miliardów, bo wierzysz, że kiedyś będzie lepiej?

Z tym obrażaniem uczuć religijnych jest pewien problem. Raz że jest to mocno kontrowersyjne pod względem prawnym, a dwa, że jest po prostu głupie. Wszystkie grupy i stowarzyszenia w Polsce mogą być krytykowane, a związki wyznaniowe i religie? Nie! Czemu? Nie wiadomo...
Co więcej katolik (bo wyznawców innych religii to nie dotyczy) w Polsce może atakować uczucia innych (niekoniecznie religijne), ale sam czuje się w tym względzie nietykalny (i w sumie jest nietykalny). Pamiętasz jaka była afera gdy Giza stwierdził że papież też pierdzi? Brak dystansu do rzeczywistości i przewrażliwienie na swoim punkcie nie może oddziaływać na innych ludzi.

Czytałeś kiedyś lewicową prasę? Gazetkę rozdawaną na kongresach kobiet? Facebook pana Szumlewicza? Oglądałeś spoty nie mojego ruchu? To katolicy kogoś atakują? Jeżeli podasz przykład to to potępię - w każdej grupie społecznej znajdą się idioci. Jeżeli katolik powie, że jest przeciwny związkom partnerskim homoseksualistów to jest homofobem, jeżeli napisze, że kobiety są bardziej przeciętne, a wśród mężczyzn jest więcej geniuszów i debili to jest męską szowinistyczną świnią i wrogiem kobiet, jeżeli nie akceptuje tego co się wyprawia na eurowizji to jest nietolerancyjny, jeżeli napisze, że biali są lepszymi matematykami niż czarni, a czarni są lepsi w koszykówkę to jest rasistą.... A to po prostu prawda, bo ludzie powinni być równi wobec prawa, ale posiadają różne talenty i umiejętności. Każdy nadaje się do czegoś innego. Ludzi trzeba tolerować, ale każdy powinien mieć możliwość wyrażenia swojej opinii w kulturalny sposób. Słyszałeś o (nie pamiętam, czy katolickim, czy protestanckim) małżeństwie prowadzącym hotel w Wielkiej Brytanii? Zamknięto im hotel i nałożono karę tylko dlatego, że nie zgodzili się na wynajęcie parze homoseksualnej pokoju dla nowożeńców (czy tam z łożem małżeńskim). Nie mogli się na to zgodzić, bo jako ludzie głęboko wierzący musieliby sprzeciwić się zasadom, które wyznają, więc zaoferowali inny pokój. I kto tutaj jest gnębiony i nietolerowany?

Niestety dla JKM i jego wyznawców świat dzieli się na wyborców oddających swój głos na KNP oraz lewaków, innej opcji nie ma :). Wyznawca JKM to według Ciebie każdy wyborca KNP?

Widzę, że trzeba wyjaśnić pewne sprawy. Rozumiem, że martwisz się, że w kapitalizmie część osób po prostu umrze z przepracowania i głodu, ale to nie jest wcale tak jak mówisz. KNP postuluje, że np.: gdy dziecko nie będzie miało rodziny to zamiast trafić do państwowego domu dziecka, to dziecko jak najszybciej powinno trafić do jakiejś rodziny; gdy osoba samotna będzie niezdolna do pracy to w ostateczności gmina powinna jej pomagać, ale to tylko wypadku, gdy nie znajdzie się żadna prywatna fundacja. KNP sprzeciwia się także rozrostowi administracji i zatrudnianiu pań i panów, którzy tylko przekładają kupki papieru z jednego biurka na drugie. PO zwiększa liczbę urzędników, bo każdy nowy urzędnik to nowy wyborca. Wiesz ile formalności trzeba spełnić i ile trwa ich załatwianie jeżeli chcesz wybudować sobie dom? Wiesz, że urzędnik i te poronione przepisy narzucają nawet kąt spadku dachu?

@Cyniczny Rewolwerowiec
To są pobożne życzenia lub jak kto woli wizja utopii.
Życzenia które nie biorą bardzo istotnej rzeczy pod uwagę - człowiek to bezwzględna bestia, która jeśli tylko ma taką możliwość to wykorzysta każdego dla swojej korzyści. Bajki o firmach konkurujących o pracowników można sobie opowiadać do woli, ale nigdy nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością. Ja wiem że wszystkim młodym wyznawcom Korwina wydaje się że to oni sa tymi inteligentnymi, przedsiębiorczymi i wyjątkowymi osobnikami którzy rzuceni w świat czystego kapitalizmu będą zbijać fortuny i spijać śmietankę, ale rzeczywistość to szybko zweryfikuje.

Do Ciebie też mam to samo pytanie. Wyznawca Korwina to każdy wyborca KNP? Ponadto dlaczego pomimo takich regulacji jakie mamy dzisiaj, nadal jest wysokie bezrobocie? Ludzie nadal zarabiają mało? Pomimo takiej świetnej służby zdrowia i ministerstwa, które opiekuje się tymi nieporadnymi pacjentami to nadal ludzie stoją w kolejkach i czasami nawet nie dotrwają do wizyty? Dlaczego pomimo takiej świetnej edukacji połowa magistrów ma wiedzę na poziomie rozgarniętego gimnazjalisty? Dlaczego ludzie boją się, a raczej nie wierzą, że dostaną emeryturę? Dlaczego ludzie żyją na kredyt, a nasz dług się zwiększa w zastraszającym tempie od momentu wstąpienia do UE? Nie wiem gdzie wy żyjecie, ale według mnie w Polsce nie dzieje się najlepiej.

09.05.2014 23:57
odpowiedz
Lucius Fox
47

Bo? Bo "krul" tak mówi?
Nie tylko on, większość rozsądnie myślących polaków wie, że w UE jest masa przekrętów. Pieniądze wydane na globalne ocieplenie nie były zmarnowane?

Owszem, strzelają gafy większe i mniejsze, ale to raczej nieuniknione przy współpracy i integracji tylu państw i na taką skalę (praktycznie precedensową w historii ludzkości). No ale żeby widzieć w tym tylko złe strony? Znowu prawdy objawione JKM?
Jak można nie widzieć złej strony w tym, że twoje pieniądze wywalane są w błoto? Ci urzędnicy wymyślają te pomysły tylko po to, aby brać pieniądze za swoją "pracę".

Kto ma dość? Jakich zboczeń? Masz na myśli "prawdziwych patriotów" specjalizujących się w podpalaniu instalacji artystycznych? ;S
Nie popieram palenia i niszczenia cudzej własności. Jednak wywalenie kilkuset tysięcy na tęczę jest okropnym marnotrawstwem, nieprawdaż? Czy ten kraj jest mlekiem i miodem płynący, że buduje się taką instalację za publiczne pieniądze? Niech HGW, albo środowiska LGBT wykupią sobie kawał ziemi w Warszawie i stawiają sobie co chcą. Mi to nie będzie przeszkadzać.

Chodziło mi o ludzi, którzy popierają prawicowe partie... Napisałem to bo część osób w tym wątku nie rozumie powodu wzrostu poparcia dla KNP.

A to dobre! I dlatego z roku na rok coraz więcej Polaków deklaruje brak wiary i religijności? Dlatego w Kościołach jest coraz mniej "wiernych", a z powodu spadku liczby powołań polski kk trzęsie portkami (tfu!, sukienkami) o swoją przyszłość?
Ale co to ma do rzeczy? Nadal jest spora grupa wierzących, która wyraża swoje niezadowolenie np. z powodu tego co robi i mówi partia Palikota, która ewidentnie obraża uczucia religijne wielu Polaków.

Może usystematyzujmy podstawowe pojęcia. Lewak to każdy kto nie zgadza się z JKM?
Jasne, że nie RN, czy partia Gowina to także partie prawicowe. Jest jeszcze sporo mniejszych, niestety nic nieznaczących partii, czy ruchów o poglądach antylewicowych. Lewak to osoba o poglądach lewicowych, a przecież to partie lewicowe mają znaczną większość w europarlamencie. Możliwe, że w tych wyborach proporcje się zmienią...

Widzę, że nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź, która była głównie krytyką socjalizmu unijnego, a nie zachwytem nad kapitalizmem w wykonaniu JKM, bo o tym nic nie pisałem. Podałem też powody dla, które KNP ma już ponad 5% w sondażach i ciągle rośnie w siłę. Jeżeli chodzi o kapitalizm w przeszłości, to nie twierdzę, że było idealnie. Jednak zauważ, że trochę się na świecie od czasów o, których wspominasz pozmieniało, bo jest więcej żywności, potrafimy wyleczyć wiele chorób, jest znacznie więcej ludzi potrzebnych do pracy "umysłowej", aniżeli "fizycznej", mamy różnorakie maszyny i urządzenia znacznie ułatwiające prace itd. Jeżeli zniesiemy podatek dochodowy, czy pensję minimalną to dlaczego firmy nie miałyby otwierać nowych miejsc pracy? A jeżeli miejsc pracy będzie więcej niż potencjalnych pracowników to firmy będą konkurować oferując wyższe pensje. To nieprawda, że ludzie będą pracować dzień i noc za głodowe pensje. A jak odniesiesz się do napływu muzułmanów głównie w celu zdobycia opieki socjalnej oraz do wymierania populacji Europy? Już pal licho kurczenie się gospodarek i kryzys, który o dziwo najbardziej odczuli mieszkańcy Europy.

Wspaniały i sprawiedliwy kapitalizm w którym wszyscy żyli jak w raju na pewno nie miał z tym nic wspólnego... A socjalizm jest sprawiedliwy? Pracującemu zabierasz i dajesz bezrobotnemu, który często pije i bije żonę i dzieci...

09.05.2014 19:15
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Wiewiórk
Nie zgadzam się z postem na, który odpowiedziałeś, ale nie zauważyłeś, że wśród studentów też jest spore bezrobocie? Obecnie za dużo osób ma magistra i to jest prawda. Ludzie zamiast uczyć się jakiegoś konkretnego zawodu, to idą na studia, tylko po to, aby mieć jakikolwiek papierek. Poziom studentów (średni, bo nadal są prestiżowe uczelnie, które trzymają poziom) jest niższy niż kilkadziesiąt lat temu, bo mamy kilka razy więcej magistrów i uczelni, a na studia przyjmowani są praktycznie wszyscy.

09.05.2014 19:03
odpowiedz
Lucius Fox
47

@Persecuted
Somalia jest złym przykładem, bo to przykład anarchokapitalizmu. Zresztą wiadomo, że KNP ma bardzo małe szanse na wygranie (kiedykolwiek) wyborów, tutaj chodzi o przeforsowaniu chociaż części ustaw (w naszym sejmie) i (jak to Korwin ładnie nazywa) wrócenie do normalności. Niestety, ale w UE większość tylko kradnie i kłamie. Ponadto panuje tam ogromna biurokracja, a armia urzędasów wymyśla kolejne poronione przepisy. Ludzie mają też dość panującej obecnie na salonach politycznych i w mediach propagacji wszelkich zboczeń, ateizmu, "równości" i setki innych lewackich pomysłów. To co się obecnie dzieje prowadzi do upadku zarówno gospodarki, jak i człowieka. słabi zginą, silni przetrwają Niestety, ale to nie państwo powinno zajmować się pomocą charytatywną i wszelkie formy socjalizmu są szkodliwe. Nie dość, że trzeba zatrudnić mnóstwu urzędników, pomoc najczęściej trafia do cwaniaczków i nierobów, to jeszcze socjalizm prowadzi do znieczulicy społecznej i zmniejsza wrażliwość ludzi, bo po co ja mam pomagać naprawdę biednej rodzinie, niech państwo zapewni jej opiekę z podatków, które płacę. Sorry, ale ja się na to nie zgadzam.

09.05.2014 16:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

Przestań, Twój JKM to pajac i nic na to nie poradzisz. Pisz sobie co chcesz, ale człowiek z jego inteligencją i niektórymi przedstawianymi poglądami, w dziedzinie ogólnie ujmowanej jako społeczne, to po prostu socjopata. A na takiego głosują głównie oszołomy. I pisz sobie co tam Ci skapnie na palce.

Ciekawe na kogo głosują nie oszołomy?

05.05.2014 19:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

Nie jest prawdą, że nie warto studiować. Jednak trzeba zastanowić się co chce się robić w życiu i czy są jakieś szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w tym zawodzie. Jeżeli masz zamiar studiować kierunek humanistyczny, społeczny itp. to daruj sobie. Raczej nie jesteś pasjonatom jakiejkolwiek z tych dziedzin (inaczej być nie zadawał takiego pytania na forum), a bezrobotnych magistrów po skończeniu takich "studiów" jest za dużo.

13.04.2014 13:00
😁
odpowiedz
Lucius Fox
47

[41] KNP to populiści? Bo mówią, że wsadzą bandę oszustów i złodziej za kratki?

26.03.2014 18:37
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jak dla mnie to liczba wydawanych co roku asasynów może się zwiększać nawet wykładniczo. Gry Ubisoftu już mi się przejadły (nie tylko seria AC) i nawet jeżeli pracowaliby nad innym projektem to pewnie i tak bym się nim nie zainteresował.

25.03.2014 14:50
odpowiedz
Lucius Fox
47

Główny problem z dzisiejszą młodzieżą? Myśli "realistycznie". No tak trudno jest popróbować masy rzeczy, znaleźć kilka, które się polubi i dążyć do wykonywania zawodu związanego właśnie z tymi rzeczami? Robotę trzeba wybierać sercem. Co komu po pracowniku, który nienawidzi tego co robi, ale wie, że przynajmniej jako tako kasiore trzepie. Serio hajs jest aż tak ważny? Rozumiem pójść do pracy żeby wyżyć jakoś a oszczędności wpakować w to co się lubi. Ale dzisiaj wśród młodych ludzi nie za bardzo ciężko znaleźć osobę, która ma jakieś zainteresowania, które chciałaby rozwijać czy to zawodowo, o ile się da, czy poza godzinami pracy, na tyle na ile czas i siły pozwalają. Masakra. Pogoń za pieniądzem. Po co? Żeby było więcej na koncie? A po co ci tyle pinionszków? Nie rozumiem szczęścia wynikającego z faktu posiadania niemałych ilości pieniędzy. To guuuuuuupie.

To mi wygląda na żale bezrobotnego filozofa/socjologa/politolog (lub coś podobnego), czyli osoby, która skończyła bezwartościowe studia. Oczywiście warto studiować coś co się lubi, ale trzeba wybierać z sensem, nie można wybierać kierunków bez perspektyw. Hobby rozwijaj w domu, a nie na uczelni.

24.03.2014 10:48
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->wert
Serio? A czego nauczyli się w tym technikum, że od 3. roku było im łatwiej niż tym po liceum? Bo chyba nie programowania... Poza tym to nie znam za wielu osób po technikum, które ukończyły informatykę na PW, czy innej dobrej uczelni. Po technikum większość od razu idzie do pracy i kończy jakieś zaoczne, często (ale nie zawsze) marne studia.

03.03.2014 20:59
odpowiedz
Lucius Fox
47

Dobra mielonka, nie ma sensu z tobą dyskutować. Przynajmniej opanowałeś kopiowanie tekstu. Brawo :)

el.kocyk -> Dzieci należą do rodziców, czy państwa? Obowiązkiem rodzica jest dbanie o swoje pociechy. Zresztą jak napisałem wyżej, mikropłatności nie można zrealizować przez przypadek. Nie dość, że trzeba się na klikać to w zależności od sposobu płatności trzeba wpisać różne piny, hasła, powypełniać różne formularze. Jak ufasz dziecko to możesz mu to podać, ale nie miej pretensji, że kupi skórki do LoLa. Ty może i się znasz na UE i KE, ale raczej nie będziesz krytykował tego czym się zajmujesz. Może i raz na jakiś czas zajmą się czymś ważnym, ale na jedną poważną sprawę, zajmują się setką bzdur. To jest właśnie kolejna z tych bzdur...

03.03.2014 20:35
odpowiedz
Lucius Fox
47

I kto to pieprzy zamiast podać rzeczowe argumenty? Piszesz tylko niemerytoryczne, nic nie wnoszące posty.

03.03.2014 12:19
odpowiedz
Lucius Fox
47

Zajmują się tym czym mają się zajmować. Koniec kropka, wasze zrzędliwe pierdolenie tego nie zmieni.

Wypowiedz godna trzynastolatka, który właśnie wydał 500 zł na skórki w LoLu i rodzice się wściekli. KE zajmuje się bzdurami i marnują m.in. twoje pieniądze (a nie sorry, twoich rodziców). Nikogo w błąd producenci i wydawcy gier nie wprowadzają. Jak ktoś jest głupi to niech nie gra w gry. F2P nie sugeruje, że cała zawartość gry jest za darmo, tylko, że istnieje możliwość grania za darmo. UE traktuje ludzi jak dzieci, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem i trzeba się nimi opiekować na każdym kroku bo przepieprzą wszystkie pieniądze i umrą z głodu i w chorobie.

---> Hellmaker
No wybacz, ale zapewne mam większe pojęcie niż ty czym się zajmują w UE.

To jest jeden z setek albo i tysięcy problemów jakimi się zajmują i akurat pewnie jest w rankingu ważności gdzieś w okolicach Polski w rankingu FIFA :)

No właśnie zajmują się tysiącami problemów podobnej rangi. W tym (jak to nazwałeś) oburzeniu nie chodzi tylko o ten jeden problem, ale o ogólny rozrost administracji, która tak naprawdę nic nie robi po za braniem kasy.

03.03.2014 11:18
odpowiedz
Lucius Fox
47

(tak, wiem, są też takie gry, gdzie bez płatności nie pograsz po osiągnięciu pewnego poziomu - i tu należałoby się przyjrzeć takim przypadkom, a nie ogólnie całej branży).

Tutaj też UE nie ma się czym zajmować. Naprawdę są ważniejsze sprawy, a nie ta banda nierobów zajmuje się takimi pierdołami i oczywiście wezmą za to pieniądze. Od sprawdzenia, czy gra jest rzeczywiście za darmo są recenzje i inne artykuły w internecie, lub pismach o grach. Ewentualnie sami zaczynamy przygodę z grą i gramy do momentu, aż możemy grać za darmo (i czerpać z tego przyjemność); chyba że możemy i chcemy sypnąć groszem i zakupić skórkę w LoLu, albo konto premium w WoT. A obowiązkiem rodzica jest pilnowanie, aby dziecko nie zrobiło niczego głupiego, w tym wypadku nie wydało kasy na bzdety. Przypomnę, że wcale nie tak łatwo jest wykonać mikropłatności i nikt tego przez przypadek nie zrobi - trzeba trochę poklikać.

25.02.2014 22:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

Gram w to na smartfonie, jeszcze nie skończyłem, ale gra jest mocno przeciętna. Za kilka-kilkanaście złotych można kupić i przejść z nudów jadąc na uczelnię, czy do pracy. Na komputer raczej bym nie polecał.

21.02.2014 22:02
odpowiedz
Lucius Fox
47

Nie no tak na serio, to po troszku mam zamiar wybrać się albo do Technikum informatycznego albo do Licemum (Pol-His), a dopiero po liceum coś z informatyką.

Idź do klasy o profilu mat-inf (lub mat-fiz/mat-fiz-inf) w liceum. Jeżeli pójdziesz do niezłego liceum to będziesz miał podstawy np . C++ i znał nieźle matmę co pozwoli ci zdać maturę rozszerzoną bez problemu, w technikum może być niższy poziom nauczania matmy (są wyjątki). Klasy humanistyczne to porażka dla przyszłego informatyka, chyba że nie interesują cię politechniki jako miejsce przyszłych studiów, tylko jakieś wyższe szkoły w Pcimiu Dolnym...

Jak nie ogarniasz teraz podstawowej obsługi Deva to próbuj do skutku, w internecie (np. na stronie, którą ci podałem jest wszystko pięknie wyjaśnione). Symfonia, którą polecił ci Łysy jest całkiem niezłą lekturą dla początkujących, śmiało możesz zacząć ją czytać. Pamiętaj, że jak czegoś nie rozumiesz to czytaj i ucz się do skutku inaczej niczego nie osiągniesz. Informatyka do prostych dziedzin nie należy.

21.02.2014 21:01
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jedyne co jest niestety dla mnie złe w tworzeniu gier, to niestety "kompilatory".
Jako kompilator polecam Dev C++ na początek (prosty w obsłudze, po polsku i wystarczający do nauki podstaw), a później przesiadka na produkty Microsoftu.

Nie gadajcie głupot, aby zaczynał od Unity, tylko zmarnuje czas, nic nie zdziała i nawet się nic nie nauczy. Najpierw niech ogarnie przynajmniej C++. Później dojdą jakieś bardziej zaawansowane biblioteki (np. SFML do tworzenia prostych gier w 2D), może inny język np. Java. Inną drogą do niczego nie dojdzie.

P.S. To jasne, że nie zrobi teraz żadnej gry, ale może zachęcimy go do nauki programowanie i pójdzie najpierw do klasy mat-inf (ile ty masz lat?), a później na jakieś studia w tym kierunku. Lepsze to niż kolejny Polak po administracji, czy zarządzaniu.

21.02.2014 20:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

Najpierw naucz się tego co jest tutaj http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 O ile w ogóle do tego zajrzysz to w optymistycznym wariancie (tzn. będziesz się tego regularnie i sporo uczył) będziesz poznawał podstawy z dwa miesiące. Jak już będziesz to umiał to dostaniesz kolejną wskazówkę.

18.02.2014 18:13
😜
odpowiedz
Lucius Fox
47

"- chciałbym zobaczyć zaoranie tego populisty."
"- I teraz pytanie: którego?"

Naprawdę nie wiesz o kogo chodzi? Polecam posłuchać postulatów prezesa Jarka z niedzieli...

31.01.2014 13:13
odpowiedz
Lucius Fox
47

Chyba kupię, chociaż mam tyle gier z HB i innych promocji, których nawet nie ruszyłem...

31.01.2014 13:05
odpowiedz
Lucius Fox
47

The Last of Us: Left Behind to najbardziej oczekiwany przeze mnie tytuł, który będzie miał premierę w lutym 2014 roku i to pomimo tego, że jest to tylko DLC. Uważam, że Naughty Dog pokaże innym studiom jak powinny wyglądać dodatki do współczesnych gier, serwując nam długi, wciągający prequel, który rozjaśni nam niedopowiedziane losy Ellie. Poza świetną fabułą liczę na nowe elementy w rozgrywce, jestem bardzo ciekaw jakie nowe sposoby na eksterminacje "grzybków" albo unikanie walki z nimi wymyślili ludzie z mojego ulubionego studia i najlepszego studia Sony. Do tego dodajmy doskonałą grafikę z pierwowzoru (jak na PlayStation 3), świetnych aktorów wczuwających się w postacie (Troy Baker i Ashley Johnson w "podstawce" byli genialni) i klimatyczną muzykę Gustavo Santaolalli, a otrzymamy małe arcydzieło będące pięknym podsumowaniem wkładu Sony w jakość gier na wyłączność na PlayStation 3.

30.01.2014 13:45
odpowiedz
Lucius Fox
47

KNP

29.01.2014 21:38
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja przyznam, że nie ukończyłem jeszcze czwórki, strasznie mnie nudzi i nie rozumiem zachwytów nad tą częścią. Od III różnią ją chyba tylko trochę lepsza grafika i mniej błędów, natomiast fabuła jest nadal mocno średnia i nie wciąga jak II, a zmiany w rozgrywce to tylko kosmetyka. Przyznam też, że nie lubię pływania statkiem w AC i wolę już nawet monotonne polowania na cele przez całą grę znane z I. Liczę, że piątka wróci do Europy, lub popłynie do Japonii, tylko ja i tak już tego nie kupię. W 2014 będzie sporo ciekawszych gier, w tym kilka zupełnie nowych tytułów.

07.01.2014 19:24
odpowiedz
Lucius Fox
47

RDR to dobra gra, ale grafika w wersji na PS3 jest słaba, marne 640p.

02.01.2014 16:54
1
odpowiedz
Lucius Fox
47

--> Serio Bieber jest fenomenem? 95% , albo i więcej ludzi, którzy kiedykolwiek o nim słyszało nie cierpi go i jego pseudomuzyki. TWD jest dla mnie bardzo dobrym tytułem, który można postawić na granicy gry i interaktywnego filmu.

02.01.2014 16:49
odpowiedz
Lucius Fox
47

Myślę, że w końcu doczekamy się kickstarterowych gier z ocenami nawet +90 na Metacritic. Recenzenci i gracze z nostalgią patrzą w kierunku klasycznych, staroszkolnych gier RPG. Tylko czy nie mają też zbyt wygórowanych oczekiwań?

02.01.2014 16:43
👍
odpowiedz
Lucius Fox
47

Pomimo tego, że Assassin’s Creed: Liberation w wersji na PlayStation Vita jest uznawany przez graczy i recenzentów za dobrą, solidną, aczkolwiek nie wybitną produkcję to ja będę chciał dać szansę tej produkcji i to pomimo tego, że mam zaległości wśród tytułów z oceną na Metacritic +90 :). Liczę na sporo dawkę zabawy, pozytywnych emocji oraz fabułę trzymającą poziom najlepszych części, a nie żenujących DLC do trójki. Poza tym postać żeńska jako główny protagonista powinna wnieść powiew świeżości - fajniej patrzeć na sprawną kobietę niż kolejnego "Niezniszczalnego Asasyna".

02.01.2014 16:25
odpowiedz
Lucius Fox
47

Trójka była słaba, a DLC do niej żałosne. Z IV jest lepiej, ale i tak jest słabsza od II.

10.12.2013 19:31
odpowiedz
Lucius Fox
47

Dzisiaj to na 100% nie kupię. Za dużo gier, a za pół godziny chyba dostanę kolejne w ramach bonusów HB :)

10.12.2013 13:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

Kupiłem L.A.Noire: Complete, a BioShocki kupię, gdy będzie trylogia (najlepiej z DLC) za jakieś grosze, bo kiedyś próbowałem 1 i 2 na konsoli i mi nie podeszły. Może w wersji na PC w końcu się przekonam do tej jakże uwielbianej przez recenzentów i graczy serii :)

08.12.2013 13:17
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ten drugi komputer to też badziewie.

Edit. Podaj kwotę jaką dysponujesz. Złożymy coś na morele, agito, lub jaki tam sklep będzie ci pasował. Składać sam nie będziesz musiał, a komputer przyjdzie od razu złożony do domu, lub wybranego przez ciebie punktu odbioru.

06.12.2013 12:14
odpowiedz
Lucius Fox
47

A zresztą i tak nie cierpię ubi, uplay i tego całego syfu, więc nic od nich nie kupię. Ponadto chodzą słuchy, że będzie HB Bethesda. Jak plotki okażą się prawdą to na 100% przebiję średnią.

06.12.2013 11:56
odpowiedz
Lucius Fox
47

@R‹ud›Y Kodu 10thanks można użyć tylko raz?

04.12.2013 14:38
odpowiedz
Lucius Fox
47

Napisał na początku, że warto dokupić SSD, ale według mnie w zestawie za 4,3k dysk powinien być już wliczony w cenę zestawu. Komfort z użytkowania PC jest nieporównywalnie większy.

03.12.2013 13:40
odpowiedz
Lucius Fox
47

Prawdopodobnie w końcu sobie pogram w DS, ale zamierzam też wgrać kilka modów, aby uprzyjemnić sobie rozgrywkę. Czy to prawda, że po wgraniu moda na obsługę FULL HD trzeba zrezygnować z AA, ponieważ z włączonym wygładzaniem krawędzi obraz wyświetlany jest tylko w części obrazu i pojawiają się też inne problemy z grafiką? Jeżeli tak to czy można temu jakoś zaradzić?

Eh... nie zauważyłem, że są już kolejne części. Przepraszam :)

01.12.2013 22:54
👍
odpowiedz
Lucius Fox
47

Sezon drugi The Walking Dead nie ma w tym miesiącu żadnej konkurencji. Liczę na jeszcze lepszą fabułę, większą dawkę emocji i większą liczbę trudnych wyborów moralnych. Trzymam kciuki za GOTY 2014 :)

01.12.2013 22:47
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jeżeli interesują cię gry, które już wyszły na PS4, lub niedługo będą mieć premierę to bierz PS4. W innym wypadku poczekaj aż konsola staniej, wyjdą jakieś ciekawe gry na wyłączność np. Uncharted 4, inFamous: Second Son, The Order 1884 itd, a inne gry stanieją. Poza tym PS+ na PS4 jest biedny w porównaniu z tym co było na PS3, a Humble Bundle, czy inne promocje są według mnie jeszcze lepsze i bardziej opłacalne (i nie trzeba opłacać abonamentu, aby grać).

29.11.2013 14:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

Opłaca się brać Dark Soul's? Jest szansa na jeszcze większą obniżkę? Niby mam w co grać, a Demon's Souls na PS3 to według mnie jedna z najlepszych gier siódmej generacji.

26.11.2013 22:09
odpowiedz
Lucius Fox
47

--> yadin Jesteś kolejnym trolem, który narzeka na prawie każdy tytuł. Silnik aktualnie używany przed ND jest dobry i wystarczy go lekko zmodernizować na potrzeby PS4. Nie ma potrzeby tworzenia nowego. Aktualnie nie planuję kupić PS4, ale ta gra może to zmienić. Czekam na kolejne informacje. To studio nigdy mnie nie zawiodło.

25.11.2013 17:20
odpowiedz
Lucius Fox
47

Limit fps jest w nowym NFSie.

18.11.2013 16:49
odpowiedz
Lucius Fox
47

--> Azerath Napisałem w tym poście, że konsole są gorsze? Chyba nie... Odpieram tylko zarzut, że na pc jesteśmy skazani na mały monitor. Lepiej pieprzyć o jakimś lustrze i wieszaku niż przeczytać wątek od początku. A konsole są do gier, chociaż X1 to jednak bliżej do dekodera tv.

18.11.2013 13:28
odpowiedz
Lucius Fox
47

Kupno PS3 to dobry pomysł, bo jest tam kilka, może kilkanaście świetnych ekskluzywnych gier, ale nic nie zastąpi mi PC na którym mogę robić wszystko: grać, pracować, oglądać filmy, przeglądać internet itd. zarówno na monitorze, jak i tv.

18.11.2013 13:13
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->żelazna_pięść To możesz kupić np. g700 (lub jeszcze nowsze modele), a jak dalej ci w multi nie wychodzi to pograj w coop i singla. Dla mnie brakiem wygody jest np. słaba grafika na konsolach. Niestety, ale na PS3 (X360 nie posiadam) tylko pojedyncze gry jak seria Uncharted i TLoU trzymały poziom pod względem grafiki.

18.11.2013 12:57
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->żelazna_pięść Jeżeli tobie nie odpowiadają ani myszki bezprzewodowe, bo mają według ciebie za długi czas reakcji ani przewodowe, bo kable ciągną się po pokoju to nie znaczy, że nie można grać na pc podłączonym do tv i grać z dużo ładniejszą oprawą graficzną niż na konsolach.

-->seba1818 Konsolowcy grają często przy pomocy bezprzewodowego pada i na tv z dużym input lagiem, a na pc albo grasz na przewodowym sprzęcie (ewentualnie drogim bezprzewodowym) i na monitorze z małym input lagiem, albo twoje szanse na dobry wynik znacznie się pogarszają.

18.11.2013 12:31
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->żelazna_pięść A to przewodową myszką i klawiaturą grać nie można na tv?

06.11.2013 20:33
odpowiedz
Lucius Fox
47

Harry_M Wysłałem zaproszenie :)

06.11.2013 16:46
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja też wymienię LOTRa i Scribblenauts Unlimited :)

25.09.2013 20:52
odpowiedz
Lucius Fox
47

---> JakToJestWydane

Zwracam honor :)

25.09.2013 15:08
odpowiedz
Lucius Fox
47

Mam wiele gier do oddania na PC (Settlers, TDU, Hitman, Driver 3, GT Legend, Just Cause, Serious Sam Złota Edycja) w zamian za gry na PS3

Tutaj się oddaje gry, a nie wymienia. Poza tym inicjatywa bardzo fajna :)

21.09.2013 23:01
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ale przecież BF4 wymaga karty z 3GB !

Chyba do 3 monitorów :) a tak na poważnie to dopiero po premierze okaże się, czy do maksymalnych detali w FULL HD rzeczywiście będzie potrzeba, aż tyle pamięci. Ja myślę, że GTX 770 z 2 GB spokojnie starczy, ale gwarancji żadnej nie dam, że tak będzie.

20.09.2013 12:25
odpowiedz
Lucius Fox
47

Moim osobistym faworytem jest brak jakichkolwiek ocen. Po pierwsze zmusi to czytelnika do zapoznania się z tekstem (niska bądź wysoka ocena często jest w samej recenzji uzasadniana, tymczasem co bardziej nerwowi, patrząc na samą tylko ocenę, kłócą się z zasadnością lub nie tejże), po drugie pozwoli każdemu na wyrobienie sobie własnego zdania na temat danego tytułu (czytelnik sam uzna, czy gra sprosta jego wymaganiom/oczekiwaniom, czy też nie), a po trzecie - nie będzie problemu błędnej interpretacji skali ocen. Według mnie są to niewątpliwe zalety, a samemu pozbawieniu recenzji oceny trudno wytknąć jakiekolwiek wady. Problem w tym, że mało który serwis odważy się na taki eksperyment...

A dlaczego sam tego nie zastosujesz w swoich recenzjach?

09.09.2013 23:35
odpowiedz
Lucius Fox
47

pff, 560Ti na max rozdzielczości udźwignie to z 70-80 fps'ami.
Jaka to jest max rozdzielczość?

09.09.2013 22:56
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->multigry
Też mam tą kartę, trochę lepszy procek, więcej RAMu i jestem pewien, że pogram na max w FULL HD. No chyba, że dorzucą jakąś ultra zarąbistą technologię, która nic nie daje, a tylko pożera zasoby komputera. Ostatnio jest to dosyć modne, ale i tak na chwilę obecną GTX 770 to wystarczająca karta do 1080p. Chyba tylko w Crysis 3 trzeba odhaczyć jakąś znaczącą opcję w ustawieniach, aby komfortowo pograć przy tej karcie graficznej.

--->laki2217
W jakiej rozdzielczości grałeś? Wymagania zalecane podawane są zazwyczaj dla FULL HD, a minimalne to już różnie.

05.09.2013 20:09
odpowiedz
Lucius Fox
47

Vanquish? Serio? Miałem tą grę z plusa i po dwóch godzinach przestałem grać. Nudna gra, która w niczym nie dorównuje Uncharted.

03.09.2013 16:35
😈
odpowiedz
Lucius Fox
47

Teemoray, a może sekta przeciągnęła go na swoją stronę?

03.09.2013 12:15
odpowiedz
Lucius Fox
47

Serio? To oświeć mnie i napisz co w tym doświadczeniu jest fałszywe? Wydaje mi się, że dopiero przed chwilą pierwszy raz w życiu o tym usłyszałeś, szybko wpisałeś w google i przeczytałeś artykuł np. z wikipedii, ale niestety bez zrozumienia. No, ale cóż ten gostek z youtube prawdę nam objawi...

03.09.2013 11:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

A panowie od teorii niebocentryzmu i eteru słyszeli o doświadczenie Michelsona-Morleya? Jak się do niego odniesiecie :)

01.09.2013 23:12
odpowiedz
Lucius Fox
47

karollus chyba chce pobić wszelkie rekordy tego forum. Fragment o szkle całkiem niezły, nie mogłem przestać się śmiać jak to przeczytałem.

01.09.2013 17:39
odpowiedz
Lucius Fox
47

Najbardziej mnie dziwi system heliocentryczny i grawitacja, która sięga zaledwie 30-90 km - za leniwy jestem aby to sprawdzić ale coś koło tego.

Bez komentarza. Ten wątek oraz poprzednie części należy trwale usunąć, bo jeszcze jakiś młody osobnik przeczyta te głupoty i uwierzy. Autor tego wątku to zwykły prowokator, bo nie wierzę, że można wierzyć w takie brednie.

Właśnie czytając przeróżne obcojęzyczne publikacje natknąłem się na prace podważające jego teorię, które otwierają drogę do nowego centryzmu, a jest nim niebo-centryzm.

Poproszę tytuły i autorów tych publikacji. Jeżeli coś takiego istnieje to chętnie przeczytam te powieści science fiction.

Aksjomat 1:
A wiesz, że w fizyce nie stosuje się aksjomatów? Wszystkie prawa i twierdzenia nalęzy udowodnić.

A na koniec najlepsze, jeden z ludzi odpowiedzialnych za "wykazanie", że światło nie jest prędkością graniczną we wszechświecie to kryminalista poszukiwany za oszustwo... Ciekawe, czy autor tego wątku specjalnie wybrał takie imię i nazwisko...

26.07.2013 17:13
odpowiedz
Lucius Fox
47

Każdy ma w domu obudowę za 4,5k? Większość ma plastikowo-blaszane badziewie jak sam napisałeś, czyli budę do 300 zł.

26.07.2013 14:53
odpowiedz
Lucius Fox
47

---> A.l.e.X
Chciałeś się pochwalić? Bo twój post niczego nie wnosi.

P.S.
Już chyba wszyscy na forum wiedzą, że srasz kasą :) A no tak, na forum ciągle przybywają nowi userzy, więc trzeba o sobie przypomnieć.

25.07.2013 17:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

różowy

25.07.2013 14:21
odpowiedz
Lucius Fox
47

---> Barthez x
Przecież tak duży sklep ma na pewno wielu pracowników składających komputery i każdy składa według własnego uznania. Napisz do nich, że masz specjalne życzenie co do umiejscowienia napędu. Nie powinni robić żadnych problemów.

Edit: Kupiłeś ten zestaw co podałeś wyżej, czy coś zmieniłeś?

24.07.2013 23:08
odpowiedz
Lucius Fox
47

To ja też się wpiszę :)

24.07.2013 22:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

Shadowgun: Deadzone - F2P z mikropłatnościami

24.07.2013 13:03
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->ArtoseruS
Moim zdaniem nie warto. Gigabyte to dobra firma, sam posiadam już drugą kartę graficzną od nich i jak najbardziej polecam produkowane przez nich podzespoły. 60 zł różnicy to nie dużo, więc jeżeli preferujesz Asusa to kupuj kartę od nich.

23.07.2013 20:54
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jakiej wielkości SSD? Potrzebny ci jeszcze HDD? Masz już jakieś podzespoły z poprzedniego komputera?

23.07.2013 14:38
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->dark5tu5
W komputroniku jest drogo i nie opłaca się tam kupować.
1. Zmień płytę główną na MSI Z87-G43, lub dużo osób chwali też Gigabyte GA-Z87-HD3.
2. Kup tańsze pamięci. Jakiekolwiek 8 GB 1600 mhz (albo nawet 1333 mhz) z CL9. Jak trafisz na okazję to za niewiele ponad 200 zł można coś takiego wyczaić.
3. Np. w morele.net, czy agito masz GTX 770 za mniej niż 1600 zł. Kuzynowi zależy na tej grze?
4. Obudowa ok, chociaż i tak nie zmieszczą się najwyższe coolery, więc można brać tańszą (i też całkiem dobrą) M40.
5. Chłodzenie CPU wziąłbym Thermalright HR-02 - Macho 120, albo polecane wcześniej SilentiumPC Fortis he1225.
6. Za zaoszczędzoną kasę kup SSD np. http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-promo-506401/ ,lub http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-128gb-sata-iii-read-write-540-340mb-s-px-128m5p-524268/

Edit: --->PrzemoDZ Twój zestaw z [1] jest bardzo dobry, ale aktualnie kosztuje trochę więcej i przydałaby się aktualizacja.

22.07.2013 23:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

To wiadomo, w dzisiejszych czasach nawet ciężko coś zepsuć przy składaniu komputera.

22.07.2013 22:38
odpowiedz
Lucius Fox
47

Zestaw z [126] jest ok, trudno znaleźć coś lepszego w tej cenie.
Jak będziesz zamawiał komputer to wpisz ten kod na morele.net ---> W3FHN58JFW
Dostaniesz za darmo, czy tam za symboliczną złotówkę usługę złożenia komputera i wysyłkę.

Edit: Z tego co słyszałem to wysyłają też pudełka, ale lepiej napisz do nich, żeby nie wywinęli ci żadnego numeru.

22.07.2013 18:58
odpowiedz
Lucius Fox
47

^ A on czeka na wyniki po 6 tyg. :)

21.07.2013 20:03
21.07.2013 17:51
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Barthez x
Kup wersję W8 OEM za ~370 zł, a zaoszczędzoną kasę przeznacz na GTX 770.

21.07.2013 17:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

Ja czekam (bo nadal nie zakupiłem) aż zagram w The Walking Dead: 400 Days. Wszystkie 5 epizodów było genialnych, komiksy fantastyczne się czyta, a serial też jest bardzo dobry, więc może i DLC będzie się czymś wyróżniać i jeszcze bardziej wciągnie mnie w świat zombie, których kilka lat temu nie mogłem znosić.

21.07.2013 16:22
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->benek1267
I tak prawdopodobnie nie będzie kupował nowego procesora do tej płyty głównej, więc "martwość" platformy to żaden argument. Jeżeli będzie coś zmieniał do pewnie tylko wymieni kartę graficzną, albo dokupi dysk, czy RAM. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że np. i5-2500k opłaca się kupić tylko, gdy trafi na bardzo dobrą okazję, bo poza lepszymi osiągami w OC procesor jest w wielu aspektach gorszy.

21.07.2013 12:46
odpowiedz
Lucius Fox
47

Moim zdaniem nie warto czekać. Sam kiedyś czekałem dwie generacje procesorów i kart graficznych, bo myślałem, że to mi da jakieś korzyści. Fakt kupiłem sprzęt lepszy niż w początkowych planach, ale przez długi czas męczyłem się z przestarzałym sprzętem. Nie sądzę, aby za kilka miesięcy opłacało się kupować komputer, ceny podzespołów mogą wzrosnąć, ponieważ co raz więcej osób gra na PC, więc tak jak napisałeś, prawdopodobnie sporo osób będzie modernizować komputery i producenci podzespołów podniosą ceny.

Intel z AMD się nie podgryzie nie martw się :) Ale ja w twoim przypadku brałbym GeForce GTX 670 + i5-4670K, albo poprzednika, czyli to co masz w pierwszym poście.

20.07.2013 15:32
odpowiedz
Lucius Fox
47

[4] +1
Gimbaza atakuje...

20.07.2013 15:22
odpowiedz
Lucius Fox
47

Fify nie są prawie nic warte, a BF3 na Orgin jest po 19 zł, więc może za 5-7 zł ktoś kupi. Jak nie grasz w te gry to zrób komuś prezent :)

16.07.2013 19:30
odpowiedz
Lucius Fox
47

W tej Polsce to tylko wszechobecny jad. Gry może i znane jak na indyki, ale CODy, czy Asasyny to to nie są. Ja o grach słyszałem, ale w żadną nie grałem. Może po artykule nadrobię zaległości. W Legend of Grimrock już dawno miałem zakupić.

16.07.2013 14:29
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jeżeli tak mówicie to może rzeczywiście nie warto sobie głowę zawracać certyfikatami, ale i tak chcę podszlifować swój angielski w wakacje.

16.07.2013 14:16
odpowiedz
Lucius Fox
47

A nie przyda się później przy rekrutacji do pracy?

16.07.2013 12:50

Ponieważ mam teraz długie wakacje przed rozpoczęciem studiów i sporo wolnego czasu, więc pomyślałem, że można wykorzystać ten czas także na naukę języka angielskiego. Na studiach chciałbym trafić do jak najlepszej grupy, a poza tym przygotować się do CAE, bo zdawanie FCE chyba nie ma sensu. Z tego co wiem to FCE to mniej więcej poziom matury rozszerzonej, więc ten certyfikat nie jest za wiele warty. Co polecacie w tej sytuacji?

02.07.2013 15:39
28.06.2013 14:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

Z w miarę nowych produkcji to trudno o lepszą grę. Może trylogia Uncharted, albo The Walking Dead?

27.06.2013 13:21
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->ARO 3
Pamiętam, że w wątku o Uncharted 3 też spamowałeś i napisałeś z kilkanaście postów (a może i więcej) o tym jaka ta gra jest przereklamowana. Ja się tylko pytam po cholerę kupujesz gry ND w dniu premiery skoro sam mówisz, że nie są warte ceny? Dla wielu ludzi, w tym dla mnie gry tego studia są arcydziełami. Skrytykowałeś grę raz ok, miałeś prawo, ale daj sobie już siana i skończ z tymi pseudoinetlektualnymi wypowiedziami. Wszyscy już wiedzą jaką masz opinię o TLoU i serii Uncharted...

26.06.2013 21:21
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->NewGravedigger
Jeżeli brakuje ci na Kindlu oznaczeń stron to ściągnij i wgraj sobie na czytnik licznik stron.
--->Shadowmage
Akurat procent przeczytanej książki nie zależy do wielkości czcionki, a tylko i wyłącznie od liczby zdań w książce, bo na tej podstawie oprogramowanie Kndla oblicza procent ukończenia danej pozycji.

25.06.2013 15:54
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Diazoaminobenzen
W tym roku kupiłem tylko dwie gry na PS3, z czego tylko TLoU było nowością... I wątpię, abym kupił jeszcze jakąś nowość na tą konsolę, może Beyond jak znajdę trochę czasu na grę. WD i BF4 kupię na PC, z GTAV też mi się nie śpieszy.

19.06.2013 16:18
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Diazoaminobenzen
Tyle zachodu dla 18 zł, a przez 60 dni w roku nie masz abonamentu. Zresztą ja i tak nie ograłem nawet połowy gier z plusa z powodu braku czasu, lub nowości jak TLoU.

19.06.2013 14:13
odpowiedz
Lucius Fox
47

NA GOLowe GOTY The Last of Us nie ma żadnych szans. Ludzie w Polsce nie potrafią docenić tytułu na platformę, której nie posiadają. Gra jest genialna i powiem szczerze, że jest to pierwsza gra w tym roku, która mnie wciągnęła.

11.06.2013 14:48
😃
odpowiedz
Lucius Fox
47

Jak dla mnie PS4 ma ciekawsze exy, a już w Kolonii prawdopodobnie zobaczymy nowe dziecko Naughty Dog.

11.06.2013 14:44
odpowiedz
Lucius Fox
47

On mówił o abonamencie w samej grze, a nie abonamencie za dostęp do multiplayera w konsoli... Skąd masz info o 6 euro miesięcznie? Na konferencji mówili, że cena PS+ pozostanie stała, czyli w Polsce poniżej 200 zł za rok.

10.06.2013 22:33
odpowiedz
Lucius Fox
47

Szkoda, że siatkówka nie jest popularna wśród hamburgerów. Zaprezentują jeszcze pewnie multum gier ze sportów, które zbytnio mnie interesują mnie.

10.06.2013 22:15
odpowiedz
Lucius Fox
47

Polecam IGN :)

10.06.2013 22:10
odpowiedz
Lucius Fox
47

Wolę zwykłe PvZ...

10.06.2013 20:11
odpowiedz
Lucius Fox
47

Obłędnie? MGS, Wiedźmin i Titanfall zapowiadają się całkiem fajnie, ale ogólnie to przeciętna konferencja.

10.06.2013 20:08
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Diazoaminobenzen
Wejdź na IGN, albo czekaj na newsy na GOLu.

09.06.2013 12:07
👍
odpowiedz
Lucius Fox
47

-->yadin
To słabo się starałeś, ale czasami rzeczywiście trzeba załatwić to po znajomości, albo mieć trochę szczęścia.

08.06.2013 10:36
odpowiedz
Lucius Fox
47

---> FIREBLAST
LOL Uncharted 3 zdobyłem z 4-5 dni przed premierą, a mogłem kilka dni wcześniej. Jak ktoś się postara to czasami zdobędzie grę i ponad dwa tygodnie przed nie tylko polską, ale i światową premierą. Wystarczy widzieć gdzie szukać upragnionej produkcji. :-)

07.06.2013 21:44
odpowiedz
Lucius Fox
47

Osobiście liczyłem na Resistance 3, PlayStation All Battle Stars i Heavy Rain. W Uncharted oczywiście grałem, LBP Karting chyba nawet nie ściągnę, a X-Com średnio mnie interesuje, może ściągnę jak nagram się w kampanię i multi The Last of Us.

07.06.2013 21:18
odpowiedz
Lucius Fox
47

--->Pako22
Skala Tak/Nie (stosuje ją np. Kotaku) ma tyle samo wad jak 0-100, bo niby jak jednej grze przyznasz 92/100, a drugiej za rok 93/100. A jak sobie przypomnisz tą pierwszą grę to stwierdzisz, że jednak była trochę lepsza, albo znacznie gorsza. 0-10 to dobra skala, ale recenzenci muszą nauczyć się korzystać z całej skali. Akurat The Last of Us to gra, która zasługuje na 10, wg. mnie GOL trochę "krzywdzi" Naughty Dog, przydałaby się w końcu jakaś 10 :-)

07.06.2013 09:23
odpowiedz
Lucius Fox
47

Nie mogłem się powstrzymać i obejrzałem. Nie dziwię się recenzją, to może być najlepsza gra w historii elektronicznej rozrywki.

spoiler start

Jeżeli przewidywalność o której mówią nie którzy recenzenci objawia się tym, że od początku wiadomo, że zginie ta dziewczynka to im współczuję. Można było nie oglądać wcześniej zwiastunów, wtedy nie wiedzielibyście o Ellie.

spoiler stop

06.06.2013 19:54
odpowiedz
Lucius Fox
47

The Last of Us to gra na którą czekam od samej zapowiedzi w grudniu 2011 roku kiedy to byłem już po dwóch przejściach kampanii Uncharted 3 i ogrywałem wraz z przyjaciółmi genialny tryb rozgrywki wieloosobowej. Po jednej z najlepiej ocenianych gier w historii, czyli Uncharted 2 moje ulubione studio, ojcowie Crasha Bandicoota oraz Jacka i Daxtera postanowili podzielić się na dwa zespoły. Jeden z nich przygotował świetne Uncharted 3 (i teraz prawdopodobnie pracuje nad czymś nowym na PlayStation 4), a drugi powołał do życia The Last of Us. Gdy ujrzałem pierwszy zwiastun tej gry to opadła mi szczęka, od razu pomyślałem, że to może przebić dotychczasowy dorobek studia. Z każdym kolejnym zwiastunem, a nawet obrazkiem upewniałem się w moim początkowym przekonaniu, że to będzie arcydzieło. Opowieść o Joelu i Ellie którzy walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez zarazę grzyba aktualnie zbiera prawie same perfekcyjne oceny w uznanych serwisach i magazynach o grach, natomiast w agregatorach takich jak Metacrtic, czy GameRankings jest w ścisłej czołówce najlepszych gier nie tylko tego roku, nie tylko tej generacji, ale także najlepszych gier w historii elektronicznej rozrywki. Z tego co do tej pory zobaczyłem w poprzednich grach Naughty Dog mogę sądzić, że gra będzie przepiękna. Gdy zagram to ujrzę doskonałe animacje postaci i motion capture. Usłyszę także wspaniały voice acting (zarówno gdy zagram pierwszy raz po angielsku i drugi po polsku), oraz wpadającą w ucho i doskonale dobraną do aktualnie rozgrywającej się na ekranie monitora akcji muzykę kompozytora Gustavo Santaolalla. Poza tym podoba mi się system craftingu. Dobrym krokiem studia jest także zrezygnowanie z sekwencji QTE, oraz brak samoczynnej regeneracji zdrowia na rzecz apteczek, które sami musimy wykonać ze znalezionych przedmiotów. Po premierze Uncharted 3 wiele osób narzekało na zbyt dużą ilość wymian ognia z mnóstwem przeciwników co sztucznie wydłuża rozgrywkę. W The Last of Us tego nie ujrzymy, o naboje będzie ciężko co wymusi eksplorację tego fantastycznie wykreowanego i przerażającego postapokaliptycznego świata niedalekiej przyszłości. To wszystko sprawia, że dostaniemy pierwszą tak dojrzałą i perfekcyjnie wykonaną produkcję łączącą elementy survivial horroru i przygodowej gry akcji. Wprawdzie w czerwcu zadebiutuje kilka produkcji, które zapowiadają się na solidne gry, ale z dziełem Naughty Dog nic nie może się równać. Jestem pewien, że słowa wypowiedziane w recenzji Empire, że The Last of Us może być dla elektronicznej rozgrywki tym czym dla kinematografii jest Obywatel Kane nie są bezpodstawnie użyte po to, aby miliony rzuciły się do sklepów i zakupiły grę. To nie jest produkcja dla mas, to arcydzieło dla koneserów takich jak ja dlatego jako posiadacz PlayStation 3 na pewno kiedyś zagram, a chciałbym zrobić to jak najszybciej.

08.02.2013 15:57
odpowiedz
Lucius Fox
47

[5] Też nie rozumiem fenomenu ME, a w DA grałem tylko przez chwilę więc się nie wypowiadam.

08.02.2013 15:50

Jakie gry według Was są słabe, a inni je doceniają? Mi nie podobał się Bioshock, gra chwalona za fabułę i klimat, a mnie strasznie wynudziła, do tego stopnia, że jej nawet nie ukończyłem. Ponad to ma słabą grafika i sztuczne strzelanie. Kolejna gra, a właściwie cała seria to Gothic (w Arcanię nie grałem, ale po przeczytaniu recenzji nawet bym jej nie odpalił, gdybym kupił ten numer CDA, gdzie dawali ją za darmo). Ponadto według mnie słabe jest FFXIII, które ma przyzwoite recenzje w mediach, jednak tutaj wiem, że dużo zwykłych graczy podziela moje zdanie. Inną grą, której nie rozumiem fenomenu jest Unreal Tournament III. Według mnie (grałem dawno temu) ta gra powinna powstać kilka lat wcześniej. W okresie premiery pierwszego nowoczesnego FPSa, czyli COD: 4 MW ta gra już wtedy była reliktem przeszłości. Przeceniane jest także RDR, które ma genialną, dojrzałą fabułę, ale reszta już nie jest taka świetna. Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

25.01.2013 23:47
odpowiedz
Lucius Fox
47

W LOLu jest bardzo dużo chamstwa i nienawiści, więc dobrze robią banując graczy łamiących regulamin.

21.01.2013 23:04
odpowiedz
Lucius Fox
47

[267] Lepiej weź Radeona HD7770 (kosztuje troszkę więcej, ale się opłaca, chyba, że w grę wchodzą karty używane to wtedy można wybrać coś lepszego), a co do zasilacza to nie chodzi o to, że 450W to mało, tylko o to, że ten Mustang to zasilacz z czarnej listy, więc nalezy go wymienić.

[269]
Weż zestaw z pierwszego wątku za 1550 zł i dokup napęd.

20.01.2013 16:27
odpowiedz
Lucius Fox
47

[262] Tak, powinieneś wymienić zasilacz. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na kartę graficzną?