Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

BalkanN ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

10.04.2019 16:05
5
BalkanN
9

Triss tylko w grach była ruda, w książkach miała włosy koloru bodajże kasztanowego. Chociaż jak by się uprzeć to wyjątkowo jasne kasztany mogą trochę wpadać w rudy kolor

11.04.2017 22:52
odpowiedz
BalkanN
9

Super, że jest możliwość wypróbowania tytułu. Niestety nie byłbym sobą gdybym nie ponarzekał na to, na co zawsze narzekam przy takich promocjach czy "eventach" - czyli narzucony z góry okres trwania. Nie lubię takiej praktyki bo nie zawsze jestem w stanie na akord wygospodarować sobie odpowiednio dużo czasu na wypróbowanie tytułu. Jestem za to zwolennikiem triali bo nikt mnie nie zmusza kiedy mam zagrać, mogę sobie rozpocząć triala kiedy mi się podoba. Dlatego wolałbym, żeby zamiast takich darmowych tygodni były nawet i np. 72 godzinne triale ale przynajmniej mógłbym wtedy swobodnie wybrać datę rozpoczęcia.
To tyle jeśli chodzi o mój ból dupy.
Jeśli chodzi o samą grę to jest to jeden z ciekawszych tytułów dla osób nie trawiących mmo we japońskich/wschodnich klimatach.

24.06.2016 16:27
BalkanN
9

Zależy czego oczekujesz od gry. Grałem/gram w kilkadziesiąt tytułów f2p i do tej pory nie wydałem na nie ani złotówki. Zdarzało się również grać w tytuły uważane za bardziej pay to win niź f2p i również w nich dobrze się bawiłem bez płacenia. Oczywiście zgadzam się, że sporo dzisiaj tytułów p2w ta sytuacja nie jest dobra ale jeśli chodzi o mnie - w większości mi to nie przeszkadza i uważam, że branża gier f2p powinna się dalej rozwijać

post wyedytowany przez BalkanN 2016-06-24 16:32:09
24.06.2016 16:15
1
BalkanN
9

@up tysiace much nie mogą się mylić, co nie? Wiele gier ma dużą bazę graczy bo kasa jest pchana w reklamę, marketing, bo znajomi grają, bo jest hype i gra jest modna, bo duży i znany wydawca. Co oczywiście nie skreśla tych tytułów jako dobre, jednak mniejsze tytuły nawet jesli byłyby równie dobre lub nawet lepsze nie są w stanie powalczyć z takimi molochami, no bo jak, skoro gracze nie mają porównania, bo w te mniej popularne gry nie grali/ nie znają, więc mniejsze tytuły już tutaj tracą głosy z powodu, że są nieznane, a niekoniecznie gorsze.

24.06.2016 15:47
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
BalkanN
9

Te ankiety nie mają sensu. Większość głosujących ograła tylko kilka tytulów z listy, więc jak mają głosować na najlepszą z podanych skoro większości tytułów nawet dobrze nie znają. Gry mało popularne nawet jeśli są dobre to nie mają szans z gigantami, typu LoL i innymi, które mają o wiele większą bazę graczy. Także wyniki takiej ankiety nie dają dobrej odpowiedzi na pytanie o najlepsze gry f2p

04.06.2016 03:44
odpowiedz
BalkanN
9

Nie będę chwalił, bo chyba każdy kto choć trochę zainteresował się W3, wie że to bardzo dobra gra.
Skupię się więc na tych elementach, które mi się nie podobały.
Najbardziej chyba denerwował mnie fakt, że często opcje dialogowe, które gracz dostawał do wyboru, rozmijały się z tym co Geralt później powiedział. Dotyczyło to nieraz istotnych kwestii dla fabuły. Moim zdaniem te skrócone kwestie zostały źle napisane i nie oddawały dobrze charakteru wypowiedzi Geralta co jest wg mnie dużym minusem w grze tak nastawionej na fabułę.
Uwaga SPOILER

spoiler start

Przykładem może być tutaj kwestia "nie musisz być we wszystkim najlepsza" po wybraniu której okazywało się, że Geralt wraz z podopieczną zaczynają topić smutki w alkoholu. Takiego zachowania Geralta bym nie przewidział.

spoiler stop


O kwestiach technicznych nie będę się wypowiadał bo wiadomo, że żadna duża gra się nie obejdzie całkowicie bez błędów a poza tym na temat różnych problemów z W3 zostało już naprawdę dużo powiedziane.
Podsumowując - gra nie pozbawiona wad ale dla mnie na pewno gra roku i jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza w jakie grałem.

post wyedytowany przez BalkanN 2016-06-04 03:45:27
16.04.2016 00:16
odpowiedz
BalkanN
9

Planetside 2 - czy gra wszech czasów? Raczej nie ale na pewno jedyna w swoim rodzaju i nie mająca konkurencji jeśli chodzi o rozmach i skalę rozgrywki. Dlatego uważam, że zasługuje chociaż na wyróżnienie i mój głos leci właśnie na nią.

21.03.2016 13:34
odpowiedz
2 odpowiedzi
BalkanN
9

Mam podstawową wersję Bfa i zastanawiam się nad dodatkami. Raczej nie będę kupował premium tylko jakiś jeden dodatek. I tu moje pytanie, na jakich mapach najwięcej ludzi gra? Który najlepiej kupić dodatek?

post wyedytowany przez BalkanN 2016-03-21 13:35:27
02.03.2016 12:05
BalkanN
9

Patche dodają ale wersji na WP jak nie było tak nie ma

19.11.2015 20:30
odpowiedz
BalkanN
9

W ankiecie dotyczącej ulubionej postaci z SW zabrakło jednej opcji - nie jestem fanem SW / nie mam ulubionego bohatera. Ankieta powinna być skierowana do wszystkich a nie tylko fanów SW.
PS Zażyłem już " maść na ból dupy" :)

25.02.2015 15:18
odpowiedz
BalkanN
9

I znowu Krzysztof Banaszyk.
Banaszyk jako Joel z the last of us, jako Vernon Roche z wiedźmina 2 , jako Geralt ze słuchowisk.
To już nie ma innych aktorów dubbingowych w Polsce??

16.10.2013 12:22
😊
odpowiedz
BalkanN
9

A nikomu BI choć trochę nie skojarzył się z sagą Sapkowskiego?
Ciri - młoda dziewczyna posiadające nadprzyrodzone umiejętności

spoiler start

nawet podobne do Elizabeth - przemieszczanie się pomiędzy światami (choć u Sapkowskiego inne światy nie były alternatywnymi wizjami jednej rzeczywistości lecz całkowicie odmiennymi światami)

spoiler stop

Ciri podobnie jak Elizabeth dużo przeszła i dojrzała w czasie trwania opowieści.
No i zakończenie sagi o wiedźminie może nie jest tak spektakularne i zagmatwane jak w bioshocku ale też zostawia pytania bez odpowiedzi, pewne niedopowiedzenia i również można snuć pewne teorie na jego temat.
Grając w nowego Bioshocka odniosłem właśnie takie wrażenie, że już kiedyś czegoś podobnego doświadczyłem podczas czytania sagi - choć wiem, że dość trudno porównywać bioshocka z wiedzminem , jednak to skojarzenie przyszło jakoś naturalnie po skonczeniu BI.
Ciekawy jestem czy komuś nasunęły się podobne skojarzenia? :)

05.10.2013 16:09
odpowiedz
BalkanN
9

To nie opinia :) To fakt - screena nie zrobiłem a bfa usunąłem , ale gra wyglądała podobnie jak na obrazku. Takiego buga miałem

05.10.2013 15:56
odpowiedz
BalkanN
9

ktoś może ma zaistalowane Nvidia GeForce Experience i tym optymalizował Bfa? Mi po użyciu tego dziadostwa Battlefield wyglada jakby był przeznaczony na Atari o.O Pikseloza taka że DOOM to przy tym dzieło sztuki

23.07.2012 18:57
odpowiedz
BalkanN
9

Hed - rozumiem, mi chodziło tylko o to, że tematy o panach R&R itp. są tak często poruszane na różnych forach, blogach itp że teraz mam uczulenie gdy czytam o nich. Ale chyba nie powinienem pisać wcześniejszego komentarza bo chyba znowu zacząłem dyskusję o pewnych osobach na które mam już odruch wymiotny....

23.07.2012 14:36
😐
odpowiedz
BalkanN
9

Ehh oczywiście Hed musiał wspomnieć w artykule o kilku znanych youtuberach i "kolegach po fachu". Jeżeli chodzi o sam projekt Gr@żyna to rzeczywiście uderza on w obraz polskich katolików. Postać w którą wcieliła się pani Anna nie ma nic wspolnego z obrazem przeciętnego katolika a tylko utwierdza stereotypy o "moherach" i "katolach" - którzy istnieją ale są nieliczną grupą wśrod całości osob wierzących. Zresztą takich fanatyków ciężko nazwać katolikami. Dlatego uważam, że ten projekt nie byl do końca przemyślany a właśnie dzięki niemu ta szara masa którą tak łatwo jest manipulować - jak pokazał projekt- utrwali sobie obraz tego "pseudokatolicyzmu". Autorzy mogli o tym pomyśleć.

18.07.2012 23:47
odpowiedz
BalkanN
9

Hmmm "gimbazjaliści", dlaczego termin "gimbaza" jest zazwyczaj podciągany pod gimnazjalistów? Gimbazy nie można rozpatrywać pod kątem przedziału wiekowego. Jak to ktoś kiedyś powiedział "gimbaza to stan umysłu" - także znajdą się i osoby nieco starsze acz niekoniecznie dojrzałe które można nazwać gimbusami. A jeżeli chodzi o sam tekst to sprawa blogów/vlogów potraktowana bardzo materialnie. Czytających/ oglądających nie można rozpatrywać tylko i wyłącznie jako źródła korzyści materialnych.