Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

discord ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

15.01.2013 17:58
odpowiedz
discord
6

Proszę o zrozumiałe odpowiedzi.

Proszę o zadanie zrozumiałego pytania, bo nie ogarniam o co ci chodzi. Boisz się wirusów i dla tego chcesz wyłączyć tryb prywatny? <genius>

15.01.2013 17:52
😁
odpowiedz
discord
6

Ostatnio oddałem 3 gifty, Valve zauważyło i dodali mi kolejne 5 :D
Szkoda ze nie ma tak z zawartością portfela w czasie promocji/wyprzedaży ;p

15.01.2013 01:36
odpowiedz
discord
6

Bardzo fajny poradnik dotyczący wyboru karty graficznej (ceny z początku tego roku, testy na aktualnych sterach): http://www.purepc.pl/karty_graficzne/top_10_polecane_karty_graficzne_dla_graczy_styczen_2013?page=0,0

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze zakup 7870 od Gigabyte to jest całkiem dobry pomysł.

14.01.2013 23:31
odpowiedz
discord
6

Mocno kręcony 7850 (do poziomu 1200 na rdzeniu) jest szybszy, niż mocno kręcony GTX660. Tylko trzeba ogarniać temat. Jak wyjdą cata 12.11 radeon dostanie dodatkowego kopa (około 4%).

14.01.2013 22:26
odpowiedz
discord
6

7700 jako minimalne minimum, 7850 jako optymalne minimum. GTX660 lub 7870 żeby wykorzystać w pełni możliwości procka (zgaduje, ze to i7 920) i zarazem grafika z zapasem mocy na najbliższe lata.

14.01.2013 22:18
odpowiedz
discord
6

Podkręcić procesor, dokupić więcej ramu i powinno działać (w niskich detalach i niskiej rozdzielczości).

14.01.2013 20:28
odpowiedz
discord
6

W przypadku niektórych modeli, po dłuższym okresie użytkowania może wystąpić ten problem. Z tym ze piekarnik to raczej rozwiązanie tymczasowe, czasami pomaga na kilka dni, czasami na kilka tygodni.

14.01.2013 20:24
odpowiedz
discord
6

Od F-35 do smoleńska i zbrodni sowieckich.

14.01.2013 20:20
odpowiedz
discord
6

Jakość obrazu powinna być identyczna. Jeżeli jest inaczej, to znaczy, ze jest problem z źródłem obrazu (karta), lub odbiornikiem (wejście i ustawienia telewizora/monitora). To co zaprezentowano na tym filmiku to jakiś kosmos dla mnie, albo słaby troll ;c

14.01.2013 20:17
odpowiedz
discord
6

Nie wiem czego jeszcze nie rozumiesz. Ja mam po prostu taką ochotę że dla ludzi którzy mi za to płacą podaje filmy w innej rozdzielczości.

Nie rozumiem jak możecie filmy dostępne legalnie za darmo w wyższych rozdzielczościach (trailery, materiały prasowe, etc) kopiować, obniżać ich jakość i następnie wołać o kasę za dostęp do materiału w oryginalnej jakości (a i to nie zawsze, bo FHD u was nie ma przecież).
Pracy żadnej nie wykonujecie, wiec złamany grosz się wam nie należy. Róbcie embeda do youtube i tyle.

Proponuje abyś wrócił o do wątku o F-53 tam czeka na ciebie wiele bardziej realnych problemów i pytań które czekają na twoją interwencję.

Osobiste wjazdy sobie daruj bo tylko pokazujesz bezsilność i brak profesjonalizmu. Ja wiem, ze boli cie, ze w porównaniu z konkurencja z zachodu wypadacie bardzo blado, ale nie musisz tu na mnie wyładowywać swoich frustracji.

Jeżeli piszesz tylko dlatego żeby sobie pogadać to zapraszam cię do kategorii VIP, tu nie mam zamiaru odpisywać ci po raz 4 na to samo pytanie.

Ale ja nie zadałem żadnego pytania. Stwierdzam fakty oczywiste dla każdego. Etyka biznesowa to pojecie dla was nieznane i od świadomego konsumenta dla zasady nie dostaniecie złamanego grosza, choćby i roczny abonament kosztował właśnie tego grosza.

14.01.2013 19:46
odpowiedz
discord
6

Warto sobie uświadomić, że wbrew pozorom jesteśmy bardziej zniewoleni, niż np. polscy chłopi kilkaset lat temu.

Rozumiem, ze chętnie zamieniłbyś się z tym małorolnym chłopem i zapierdzielał od świtu do zmierzchu na pańszczyźnie ;]

14.01.2013 19:44
odpowiedz
discord
6

Prowokacja?

Procesor kloaka (do gier), słaba grafika, budżetowa płyta, zasilacz nie podany, wiec pewnie coś wybuchowego.

unikać takich zestawów jak ognia.

14.01.2013 19:32
odpowiedz
discord
6

discord ---> czy ktoś ci broni oglądać filmy poza golem? Nie, oglądaj sobie do woli. Jak na razie to wolisz na GOLu, prawie nie wychodzisz z naszego serwisu.

To nie jest kwestia tego co i gdzie oglądam. Po prostu głośno komentuje proceder pobierania pieniędzy za film w rozdzielczości HD, kiedy w większości przypadków standardem jest FHD, a do drzwi puka 2k i 4k UHD (jest już trochę materiału na youtube).

Oczywiście Wy tu rządzicie i możecie nawet wprowadzić opłaty za SD, a za darmo oferować jedynie 320x240, tylko wtedy jeszcze więcej osób będzie jeszcze głośniej komentować zaistniałą sytuacje ;]

Mam nadzieje, ze osoby opłacające abonament wymusza na was wprowadzenie FHD, bo za kasę w pełni na to zasługują. A sytuacje, gdzie trailer powszechnie dostępny w FHD wy sobie kopiujecie, zmniejszacie rozdzielczość i bitrate, a następnie wołacie o hajs to patologia w czystej postaci i brak etyki biznesowej. Świadomy konsument was za to opluje.

14.01.2013 18:36
odpowiedz
discord
6

Filmy w rozdzielczości HD za abonament (i to z bitratem zazwyczaj gorszym niż na youtube vide trailer cyberpunk 2077) ;D

SD na golu czy Full HD na youtube/vimeo, ciężki wybór...

14.01.2013 18:21
odpowiedz
discord
6

wiecie jaka jest przyczyna?

Brak odpowiednich uprawnień do modyfikacji zawartości folderów?
Spróbuj instalować z konta Administratora, lub pobaw się ustawieniami UAC (czy jak to się tam w windows 8 nazywa).

14.01.2013 17:37
odpowiedz
discord
6

powiedz mi od kiedy to obecnie własności lotne decydują wyłącznie o uzyskaniu przewagi w powietrzu? - przecież w pierwszej fazie konfliktu należy zniszczyć samoloty wroga jeszcze na ziemi razem z obroną przeciwlotniczą , łączność, centra dowodzenia itp. (bez wdawania się w walkę powietrzną )- bo to one jako całość składają się na kontrolę przestrzeni powietrznej. - gdy ich nie ma to właśnie uzyskami przewagę powietrzną - i teraz zadaj sobie pytanie czy f35 (podobnie jak kiedyś klockowaty f117)może tak jak f22 wykonywać tego rodzaju misje?

Nie zawsze jest to możliwe z przyczyn technicznych, a czasami i politycznych (możesz szykować się na jeden kraj a potencjalne zagrożenie z powietrza przyjdzie od strony kraju sąsiedniego, będącego sojusznikiem tego pierwszego).

Jaki by świetny F-22 nie był, jest co najwyżej nieprzydatnym w realnym zastosowaniu ogniwem ewolucji amerykańskich myśliwców nowej generacji. Kiedy zarzucono jako niewykonalną wersję rozwojową przeznaczoną dla USN, będzie sobie latał między Los Angeles, a NY. Nigdy nawet nie powącha realnego DogFightu, pewnie jakiejkolwiek walki. (Chyba najlepszą okazję ku temu miał 11.09, ale jak wiemy amerykańskie myśliwce na wschodnim wybrzeżu nie były w stanie nigdzie dolecieć i to nawet 2h od pierwszego ataku, a ostatni samolot roztrzaskali sami porwani.)
W odróżnieniu od swego młodszego brata F-35, który w tysiącach sztuk i rozmaitych wersjach rozwojowych będzie przez dekady podstawowym myśliwcem wielozadaniowym tak w USAF jak i USN, wygra niejedną wojenkę, może nawet zakosztuje walki powietrznej.

To raczej myślenie życzeniowe. Świat jednobiegunowy się definitywnie kończy i w przyszłej dekadzie amerykanie nie będą już w stanie powstrzymywać transferu uzbrojenia dla Iranu. Rosja najprawdopodobniej zintegruje się bliżej ze strukturami europejskimi i od sprzedażny sama się powstrzyma, ale Chińczycy pełną para zaczną rozdawać swoje J-10 i J-11, które już wtedy powinny być w miarę dojrzałymi konstrukcjami, porównywalnymi z wcześniejszymi wersjami F-15 i F-16. Zachód ciągle będzie mieć dużą przewagę, ale to już nie będzie taka przewaga jak teraz, gdzie Irańskie lotnictwo w zasadzie jest czynnikiem pomijalnym (za wyjątkiem F-14A ciągle jakimś cudem latających od ponad 30 lat).

Dlatego jestem dość spokojny o przyszłość F-22 - http://www.ausairpower.net/XIMG/FA-22-Growth-APA.png (tutaj widać już opracowane upgrady, cześć wdrożono, reszta czeka na finansowanie).
O przyszłość maszyn dominacji powietrznej tez jestem spokojny, bo USN przymierza się do przetargu na następcę Super Hornetow - http://www.flightglobal.com/news/articles/us-navy-issues-fa-xx-rfi-370806/ (maszyna dominacji powietrznej ze zdolnością atakowania celów naziemnych).

14.01.2013 01:51
odpowiedz
discord
6

discord, proszę cię, od kiedy to w dzisiejszych czasach własności lotne mają jakieś decydujące znaczenie, (byle by daleko nie szukać - f117 )- istotne jest czy dany samolot ma możliwości techniczne podobnie jak klockowaty f117 by wykonywać misje dające w przewagę w powietrzu - czyli rajdy w głąb terytorium wroga po "cichu" - czyli z uzbrojeniem jedynie w komorach by wykorzystać na maksa stealth - i każdy z tych trzech samolotów może taką misję wykonać - oczywiście to, że różnią się pomiędzy sobą bardziej lub mniej nie zmienia faktu, że można wykorzystać je do tego samego.

Ty dominacje w powietrzu utożsamiasz tylko ze zdolnością zniszczenia samolotu wroga, co jest oczywiście błędem. Termin air-dominance został stworzony dla określenia kluczowych charakterystyk, dzięki którym maszyna może efektywnie zwalczać pełne spektrum celi powietrznych na rożnych pułapach i w rożnych zakresach prędkości na dużym obszarze teatru działań.

Kluczowe sa: duża prędkość maksymalna, mile widziany supercruise, wysoka manewrowość (w dzisiejszych czasach chyba bardziej liczy się manewrowość w prędkościach naddźwiękowych, niż w dogfightcie).

Wyobraź sobie, ze masz te swoje F-117, a nawet F-35 i jak chcesz nimi zabezpieczyć teatr działań przeciwko wrogim maszynom wlatującym z dużą prędkością naddźwiękową i równocześnie przeciwko atakowi pocisków samosterujących na pułapie koszącym. F-35 jak podleci, to pewnie wygra 1:1 z Su-27, bo ma stealth, dobry radar i AIM-120D ale brak tej maszynie charakterystyk pozwalających na długotrwałą kontrole obszaru. jest zbyt wolna, nie jest w stanie płynnie w prędkości naddźwiękowej wyjść z walki i polecieć zwalczać inny, bardziej priorytetowy cel.

Powiem tak: o ile w duelu 1v1 (rzecz raczej czysto teoretyczna) F-35 wygrałby z Eurofighterem, to do zabezpieczania przestrzeni powietrznej kraju wolałbym tego drugiego, bo osiąga mach 2, z czego 1,4 bez użycia dopalacza, jest w stanie optymalnie manewrować na dużym pułapie przy prędkości naddźwiękowej, dzięki czemu nic się nie przeciśnie i nie ucieknie, do tego duży loadout optymalnie umieszczonych pocisków powietrze-powietrze (4 pod kadłubem w konfiguracji generującej mały opór, cztery pod skrzydłami).

Na koniec poczytaj troche nt. dzialan powietrznych w czasie Pustynnej Burzy, gdzie irackie lotnictwo pomimo swojego oczywistego zapóźnienia nekalo amerykanow MiGami-25, ktore skutecznie zwalczac mogly tylko F-14 i F-15. Inne maszyny były po prostu zbyt wolne i zbyt niemrawe na dużych pułapach zanim wypracowały pozycje do strzału, to MiGa już nie było ;]

14.01.2013 00:40
odpowiedz
discord
6

discord - tyle że f35 na standardowym wyposażeniu w wewnętrznych komorach ma AIM-120 AMRAAM - czyli rakiety klasy powietrze powietrze - czyli ma możliwość niszczenia samolotów także w powietrzu.

To dobrze, ze ma. A-10 tez przenosi co najmniej dwa Sidewindery ;]
Ale nie czyni to z niego samolotu przewagi powietrznej. Brak mu odpowiednich charakterystyk przestrzennych (prędkość, pułap operacyjny, manewrowość przy dużych prędkościach i na dużym pułapie). Sam LM nawet w największym bełkocie PR-owym nigdy nie twierdził, ze F-35 to maszyna typu air-dominance.

Obecnie na zachodzie są tyko trzy maszyny godne tego tytułu: F-22, Eurofighter i F-15 (zwłaszcza po modernizacji do standardu Silent Eagle). Rafale i Grippen maja dobry układ aerodynamiczny do prędkości naddźwiękowych, ale brakuje im mocy silników (jest to do "naprawienia").

14.01.2013 00:09
odpowiedz
discord
6

f35 - jest samolotem przewagi powietrznej (w pierwszej i drugiej wojnie irackiej takim samolotem był f117 ) czyli ma za zadanie zniszczyć nieprzyjacielskie samoloty, obronę przeciwlotniczą, centra dowodzenia wykonując misje nad terytorium przeciwnika- czyli pełni taką samą rolę jak wspomniany f117

Rozumiem ze sobie żartujesz i tylko zapomniałeś dopisać czyli ma za zadanie zniszczyć nieprzyjacielskie samoloty ZNAJDUJĄCE SIĘ NA ZIEMI to wtedy by się zgadzało.

Jak piszesz na serio, to pozwól ze cie poinformuje: F-117 w misjach bojowych nie przenosił żadnego uzbrojenia powietrze-powietrze (planowano AMRAAM dla wersji rozwojowej oferowanej UK i amerykańskiej marynarce). Nie wspominając już o tym, ze maszyna poddźwiękowa i bez radaru tak się nadaje do walki w powietrzu, jak żelazko do smażenia kiełbasy ;]

13.01.2013 23:49
odpowiedz
discord
6

Hm, a masz może link do raportu jaki wyciekł po testach samolotu dla Szwajcarii? Zdaje się Rafale, Typhoon i Gripen właśnie brały w nim udział - i po jednym z tych samolotów wojskowi przejechali się jak po łysej kobyle.

Mam numer NTW w którym omawiany jest ten raport. W zasadzie wyciekły numeryczne oceny jakie samoloty uzyskały w poszczególnych zadaniach i trochę luźnych komentarzy, żadnych głębszych analiz i konkretów. Przejechano się po grippenie (ostatecznie zakupionym, z tym, ze zakupiono wersje NG, a testowano zwykłego grippena C i prototyp NG przebudowany z D), we wszystkich rodzajach zadań wypadł najgorzej, w tym w walce powietrznej gorzej, niż obecnie użytkowane przez Schweizer Luftwaffe F-18.

Ale ja tam nie wiem jak szwajcarzy oceniali i jakie kryteria przyjęli, oraz ostatecznie jak wygląda sytuacja z wiarygodnością tegoż. Skoro Eurofighter wg. tego raportu osiąga supercruise 1.4 mach (chyba najciekawsza informacja która wyciekła), przenosi więcej pocisków AA i ostatecznie w zadaniach powietrze-powietrze przegrywa z Rafale?

Tak sobie gdybam, ze pewnym silom zależało na wyborze oferty francuskiej (największym beneficjentem byłby RUAG który już produkuje np. zbiorniki podwieszane). Z drugiej strony rzad za główne kryterium ustalił cenę, chcąc w jakiś sposób udobruchać środowiska pacyfistyczne, które sprzeciwiali się zakupowi jakiegokolwiek samolotu.

13.01.2013 23:30
odpowiedz
discord
6

Czasem nie było obaw, że Amerykanie nie pozwolą zintegrować z Gripenem swoich systemów uzbrojenia? Popatrz na chiński Z-10, skośnoocy do prototypu włożyli silnik Pratt&Whitney i wujek Sam zaraz odciął dostęp do technologii.

Mogliby ale raczej to byłby precedens i strzał w stopę dla ich przemysłu. Polska to nie chiny czy jakiś inny kraj trzeciego świata.

A Grippen NG z amerykańskimi systemami i uzbrojeniem (silniki F414, bomby SDB, etc) startował w przetargu dla norwegi i konkurował z F-35.

13.01.2013 23:21
odpowiedz
discord
6

discord: czyżbyś uważał że zakup za Millera eskadry 48 F16 Block52 był błędem i lepiej by było partycypować w programie JSF?

Partycypowanie w JSF na pewno nie byłoby lepsze, bo do dziś byśmy nie mieli samolotów. Pierwsze szesnastki pojawiły się w 2006, a patrząc na obecny stan programu F-35 to pierwsze samoloty seryjne w wersji A będą dostępne dla partnerów zagranicznych gdzieś tak w 2015-2016. Czyli nasze SP miałyby dziesięcioletnią dziurę w najlepszym wypadku.

Mi osobiście spokoju nie daje Grippen, zwłaszcza ostatnio w obliczu rozwoju wersji NG, oraz ze względu na fakt, ze offset amerykański okazał się failem i być może Szwedzi byliby lepszym partnerem dla naszego przemysłu lotniczego (teraz już nieistniejącego). Ale przede wszystkim dlatego, ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, ze te 48 maszyn to będą jedyne nowoczesne samoloty w naszych SP przez najbliższą dekadę (co najmniej). I będą musiały wypełniać wszelkie możliwe zadania.

Tak czy owak F-16C/D block 52+ to świetne maszyny wielozadaniowe, których najmocniejsza strona są zdolności rażenia celów powierzchniowych. Gdyby finansowanie naszej armii było na należytym poziomie, to już byśmy wybierali następce SU-22 (raczej naturalnym byłby F-16V lub block 60/70) i powoli planowali następcę Mig-29 (tutaj platformę o większych możliwościach dominacji w powietrzu).

13.01.2013 22:10
odpowiedz
discord
6

Wniosek - dwie bombki są cacy a kilkadziesiąt baniek $ to taniocha.

Te dwie bombki to informacja onetowa trochę. Trwają prace nad miniaturyzacją uzbrojenia, która możliwa jest dzięki rozwojowi elektroniki, systemów nawigacji oraz nowych materiałów kompozytowych. Obecnie najlepszym przykładem na małe i efektywne uzbrojenie jest bomba szybująca SDB (GBU-39) - waga 120kg, zasięg 100 km (przy wypuszczeniu na pułapie 10km przy prędkości poddźwiękowej), cena niższa, niż pocisk hellfire (brak napędu znacznie redukuje koszty), nawigacja kombinowana (GPS/INS, wersja B w ostatniej fazie lotu korzysta z sensora IIR). F-35 wszystkich wersji będą mogły przenosić osiem takich bomb w komorach i dodatkowe 16 na zewnętrznych pylonach.

Tutaj w akcji - http://www.youtube.com/watch?v=zfRWh2FTZks (jak widać moc jest) ;]

@Andre Linoge - dlaczego tak bardzo boisz się dać linki do swoich for, które uważasz za lepsze od moich? Przecież są lepsze, wiec powinieneś być dumny z pisania/czytania ;]

13.01.2013 21:58
odpowiedz
discord
6

discord- odpowiedzi nie bedzie,szkoda klawiatury bo tak jak wspomnialem jedynym twoim zamiarem bylo pokazanie jacy wszyscy sa tutaj maluczcy,a jaki ty madry.

Tak trudno ci wkleić linki do tych twoich "lepszych" for dyskusyjnych? Przecież je czytasz, wiec na pewno linki masz pod ręka, wiec to kwestia tylko kilku sekund? W czym problem?

Zachowujesz sie jak przed laty sysjavor,ktory wszystkich wyzywal od debili i nieukow,i pewnie skonczysz jak on predzej czy pozniej.Pamietaj tylko ze ciebie tez wiekszosc ludzi moze zagiac z tej dziedziny wiedzy, o ktorej ty nie masz pojecia :) eot

Nie wiem kim był sysjavor, ale z tego co widzę to ty jesteś zwykłym ściemniaczem i kłamcą. Masz szanse do północy się wybronić poprzez wrzucenie wspomnianych linków.

discord skompromitowałeś się.

Jak na razie to tylko Andre Linoge się skompromitował. Czytelnik polskich i zagranicznych for dyskusyjnych, wywołany do tablicy chowa ogon pod siebie ;]

Zauważyli to wszyscy, tyle w temacie "szpecu".

Wszyscy? chyba tylko GIMBAZA, która fakt, ze ktoś posiada jakąś wiedzę i zainteresowania uważa za powód do wstydu.
Od normalnych osób otrzymałem słowa wsparcia za co dziękuję.

13.01.2013 21:21
odpowiedz
discord
6

Jeżeli będą siedzieć na tyłku to i F35 im niepotrzebne.

Będą brać udział w misjach broniących zachodnich stref wpływu / zwalczających obce strefy w kluczowych dla gospodarki regionach. Przykład Libia i niedługo Syria, a ostatecznie IRAN. Do tego F-35 się nada idealnie, bo wrogiego lotnictwa tam prawie nie będzie, lub będzie stanowić minimalne zagrożenie.

Ale niestety T-50 w Indiach to tylko kwestia czasu, F-22 już są podciągane w pobliże Chin, Chińczycy nie mają innego wyjścia i za 10-20 lat J-ileśtam w znacznej ilości z bliżej nieokreśloną liczbą lotniskowców, będą wiązały te F-22 i T-50. Ausom zostaną tylko misje pomocowe pod amerykańska osłoną, dość mało jak na ich ambicje

Zapomniałeś o japońskich ( http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_ATD-X ) i koreańskich ( http://en.wikipedia.org/wiki/KAI_KF-X ) zmaganiach z technologia stealth. Te programy maja dużą szanse na powodzenie i w tym drugim uczestniczy tez Indonezja, a z zainteresowaniem ogląda Turcja.

Chińczycy natomiast w dużym stopniu uprawiają mniej lub bardziej prymitywna propagandę. J-20 i J-31, oba w czasie pierwszego lotu pomalowane i z naniesionymi oznaczeniami, tymczasem inne maszyny (J-10, J-15) latały na czysto, jedynie z zółtym podkładem.
J-31 to w zasadzie kopia (wizualna) F-35 z dwoma silnikami RD-93. Podobieństwo z przodu jest uderzające i ciężko się tym zachwycać.
J-20 wydaje się być najoryginalniejszym samolotem w historii chińskiego przemysłu lotniczego, chociaż niektórzy dopatrują się korzeni w projekcie 1.44 biura MiG. Silniki są znów rosyjskie (chiński przemysł nie jest w stanie skopiować trzydziestoletnich AL-31F), układ hydrauliczny o niskim ciśnieniu, przypominający ten z MiG-23, wloty powietrza DSI, które w ogolę nie maja prawa bytu w samolocie przewagi powietrznej, owiewka, która nie pozwala na przekroczenie bariery dźwięku. Ten samolot nie trzyma się kupy...

Efekt propagandowy na pewno osiągnięto, cały świat mówi o tym, ze chiny dołączyły do grona producentów maszyn piątej generacji. A moim zdaniem potrzeba im jeszcze minimum 20 lat (bo tyle wynosi zapóźnienie w silnikach, technologi systemów przeciwlotniczych, aparatach bezzałogowych - ostatnio NTW sporo o tym pisało).

Ale największy problem tego narodu to totalny brak innowacyjności. Ogromna większość systemów to kopie - bez licencyjne, albo mocno wzorowane na konstrukcjach zagranicznych. Zero własnej inwencji.

ps.

@Andre Linoge - ciągle czekam na twoje fora. Mój głód wiedzy jest ogromny ;]

13.01.2013 21:05
odpowiedz
discord
6

Interesować, czyli pisać na forach, zadawać pytania i rozmyślać "po co oni to kupują/produkują".
A interesować w sensie powiększać swoja wiedzę jak najbardziej można a nawet trzeba.

Brak znajomości potocznej polszczyzny straszna rzecz. I niebezpieczna! Jak wieczorowa pora dresik zapyta "Co się interesujesz!?" a ty nie zrozumiesz, ze to nie o akademicka wiedzę się rozchodzi to będzie bolec, oj będzie ;D

13.01.2013 20:58
odpowiedz
discord
6

Jak to? Przeciez pare postow wyzej twierdziles, ze jak sie czegos nie wie to lepiej sie tym nie interesowac :)

Czyżby brak zdolności czytania ze zrozumieniem? Wyraźnie napisałem: Jak się czegoś nie wie to się czyta fora specjalistyczne

Tak wiec czekam na te "lepsze" fora od Andre Linoge (pewnie rzuci militarium.net a ja się poplącze ze śmiechu) ;]

Następny trolling, zaczepki i posty nie mające żadnej merytorycznej wartości zgłaszam administracji. Ranking ci ciąży, to ci ulżę ;]

A w ogóle ciekawa sprawa z tymi myśliwcami. Siła jest w ich ilości. Pomyślmy...2000 myśliwców startuje z lotniskowców, przelatują bez wykrycie 1000 km i zrzucają po dwie bomby i 2 rakiety i wracają nie zauważone...

Na jednym lotniskowcu nie będzie więcej niż 72 maszyny. Amerykanie obecnie maja 10 okrętów tego typu wiec rachunek prosty. A, i nie ma rzeczy niewykrywalnych, są tylko trudno wykrywalne. Jak F-117 przeleciał tuz nad radarem to nie było przebacz i dostał z antycznego SA-3.

13.01.2013 20:54
odpowiedz
discord
6

Warto dołożyć, chociaż różnica wynosi raczej 100 zł, a nie 50 (patrze na karty Gigabyte i MSI).

13.01.2013 20:40
odpowiedz
discord
6

Słusznie niechętny, dla Canberry zdecydowanie lepszy byłby F-22, tylko kto go sprzeda? Do gry będą wchodziły powoli inne maszyny o nieznanym jeszcze potencjale, T-50, różne J i nie wiadomo co jeszcze. F-35 im nie stanie na przeszkodzie, niestety. Potrzeba wybrać teraz a to co wybierzesz będzie w linii za 30 lat.

To już jest kwestia polityki i odpowiedniej identyfikacji zagrożeń, co w efekcie rzutuje na narodowa strategie obronna.

C. Kopp wierzy w inwazje chińczyków i dlatego wolałby F-22 i modernizowane F-111 (modernizowane przez firmę, w której ma udziały, taki obiektywny jest). Rzad Australijski raczej (tak mi się wydaje) nie przewiduje konfliktów w pobliżu swojego terytorium i kupuje bombtrucki do misji zagranicznych typu Libia 2.0.

Kto miał racje to oceni historia, ale akurat Australijczycy, otoczeni oceanem, nie muszą bać się inwazji. Japończycy nie dali rady (nawet nie spróbowali, chociaż plany mieli ambitne), Chińczycy tym bardziej nie dadzą. Zwłaszcza, ze jak F-35 nie podoła zadaniu (bo jako platforma przewagi powietrznej te maszyny się nie sprawdza - nie po to je projektowano) to na wodzie będą jeszcze wyposażane w AEGIS najnowszej odmiany niszczyciele Hobart ( http://en.wikipedia.org/wiki/Hobart_class_destroyer/ ).

Ja tez czytam wiele for zagranicznych i polskich o technice wojskowej i samolotach.Te linki ktore on podal wcale nie sa najlepsze,i najmadrzejsze, wyglada to tak, jakby w google wpisal f35 i skopiowal kilka pierwszych lepszych linkow.

Pokaz mi te "lepsze fora". Z chęcią powiększę swoja wiedzę, w końcu uczymy się cale życie ;]

I przede wszystkim praktycznie na zadnym forum ludzie nie posluguja sie taka terminologia, bo nawet dla ludzi siedzacych w temacie bedzie niezrozumiala.

To zapraszam na fora, do których podałem linki. Zobaczysz jakim językiem posługują się osoby od lat siedzące w temacie (często zawodowo, a nie tylko hobbystycznie).

13.01.2013 20:23
odpowiedz
discord
6

650Ti tez pociągnie, ale akurat ta karta nie jest zbyt opłacalnym zakupem. Za nie wiele więcej jest 7850 1GB, a za sporo mniej tylko minimalnie wolniejszy 7770.

13.01.2013 20:15
odpowiedz
discord
6

Żeby zakończyć merytorycznie i sympatycznie, dla autora tematu (i innych, którzy chcą powiększyć swoja wiedzę na temat F-35) zbiór linków.

- http://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_F-35_Lightning_II (całkiem dobrze napisany artykuł na Wikipedii, dla laika będzie to konkretna kopalnia wiedzy).
- http://f-16.net/f-16_forum_viewforum-f-22.html (forum fanów samolotów lockheed'a, dużo informacji mniej oficjalnych i na granicy OPSEC, ale tez sporo fanbojskiego i marketingowego bełkotu, spojrzenie głownie z perspektywy amerykańskiej).
- http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?151365-JSF-%28F-35-Joint-Strike-Fighter%29-News (czysto technicznych informacji raczej mniej niż na f-16.net, ale za to przedstawiony punkt widzenia innych członków programu JSF, a nie tylko USA)
- http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=25993 (polska perspektywa)
- http://www.ausairpower.net/jsf.html (bardzo niechętny programowi JSF punkt widzenia, nie do końca obiektywny i nie pozbawiony polityczno-gospodarczego podtekstu. Warto jednak przeanalizować chociażby wyliczenia RCS i prognozowana efektywność radarów vs RCS, bo te wartości wydaja się poprawne i dla F-35 wcale nie są złe).

Do zobaczenia za rok ;]]]

13.01.2013 19:29
odpowiedz
discord
6

Tez polecę pada od x-klocka ;]

13.01.2013 19:27
odpowiedz
discord
6

no no no, taki fachowiec na naszym forum? eh, my maluczcy...

Założę się, ze jest tu wielu innych fachowców z rożnych innych dziedzin. Ot, nie ujawniają się, bo nie ma takiej okazji. Zauważ, ze ja tez nie założyłem tematu "JESTEM SPECEM OD LOTNICTWA! NA KOLANA!!!" ;]

13.01.2013 19:10
odpowiedz
discord
6

i co, tą swoją specjalistyczną wiedzę z wikipedii posiadłeś? szacuken.

W żadnym wypadku ;]

Posiadłem dzięki rozmowom z osobami pracującymi w przemyśle obronnym, z technikami obsługi naziemnej i pilotami:

http://www.il2forum.pl/
http://lotnictwo.net.pl/forum/
http://f-16.net/
+
rozmowy w realu w czasie rożnych eventów typu Radom, dni otwarte w Dęblinie, ILA, Farnborough.

wiele daje tez czytanie rożnych opracowań z czasów zimnej wojny, sukcesywnie odtajnianych i dostępnych w .pdf. Fajne sa tez analizy APA ( http://www.ausairpower.net/ ), chociaż trzeba do nich podchodzić z lekkim dystansem, bo C.Kopp zdrowy na umyśle nie jest i ma biznes w opluwaniu F-35 (a raczej promowaniu modernizacji F-111 i F-22): http://www.ausairpower.net/Analysis-ODS-EW.html (to chyba moje ulubione i najbardziej obiektywne, z czasów gdy palma jeszcze nie odbiła).

13.01.2013 18:58
odpowiedz
discord
6

Jak profil forum nie jest militarny, to po co autor w ogolę zakładał temat? Skróty, jakie by nie były, są w google i przy odrobinie samozaparcia można je rozszyfrować. Mimo wszystko jednak uważam, ze osoby nie ogarniające tematu nie powinny sobie zaprzątać głowy zakupami nowoczesnych platform bojowych. Bo potem powstają komiczne posty jaki po zakupie przez Polskę F-16 (zarówno przeciwników, jak i zwolenników).

Nie rozumiesz skrótów -> nie gadaj o myśliwcach bo nic sensownego z tego nie wyniknie ;]
Tak samo osoby które w życiu w nic nie grały nie powinny zajmować się komentowaniem sytuacji na rynku gier (w szczególności przemocy i wpływu tejże na zdrowie psychiczne małoletnich).

Jak ktos czegos nie wie to nie powinien sie tym interesowac. Zelazna logika :D

Jak się czegoś nie wie to się czyta fora specjalistyczne (albo od biedy wikipedie) i po kilku miesiącach można odważyć się na napisanie pierwszego posta ;]

13.01.2013 18:49
odpowiedz
discord
6

Jak ktoś ogarnia tematy lotnictwa bojowego to moja wypowiedz zrozumie bez problemu. Jak ktoś nie ogarnia, to nie powinien w ogolę się interesować tym tematem.

Proste ;]

13.01.2013 18:38
odpowiedz
discord
6

Lepsze dwie bomby na platformie VLO, która nawet bez wsparcia WRE może penetrować nowoczesne IADS, niż nawet 10 bomb na klasycznej platformie, która będzie mieć ~50% szansy na wykonanie misji nawet ze wspomagającym jammerem.

13.01.2013 18:31
odpowiedz
discord
6

Komputer jest muzealny, wiec po co drążyć temat? Zacznij zbierać kasę na nowy sprzęt (pc/konsola) i na razie odpuść granie, bo w 1024x768 + low detale to nie jest granie i tylko obrzydzasz sobie gry. Można to porównać do oglądania filmu nagranego kamerka w kinie ;]

13.01.2013 16:39
odpowiedz
discord
6

Nie używam pejsbuka.

12.01.2013 22:58
odpowiedz
discord
6

Zostało mi jeszcze piec kluczy.

12.01.2013 16:00
odpowiedz
discord
6

Nie wpuszczam księdza i dobrze mi z tym ;]

12.01.2013 14:53
odpowiedz
discord
6

Brawa dla redakcji za przyznanie się do błędu i należytą korektę. Obecny tekst trzyma poziom i ewidentnie pisała go osoba ogarniająca temat. Ale zawsze można się do czegoś (na sile) przyczepić ;]

np. carry dzielą się na hard-carry i semi-carry.
Ci pierwsi, tak jak napisał autor, są słabi w early game, nie posiadają disable/snare i wielu środków ucieczki, za to świetnie skalują się z gearem i pod koniec wygrywają gre (przykład: naix. void). Ci drudzy za to maja dodatkowe utility i umiejętności zadające spory (w early game) dmg nie zależnie od itemow (przykład: jugger).

Bardzo ciekawym przykładem semi-carry z dużym utilty są silencer i obsidian, skalujący się z intem i dobrze prowadzeni wymiatający grę.

12.01.2013 14:42
odpowiedz
discord
6

Mam 7 (!) inwajtów do oddania. Dawajcie mejle kto chętny spróbować tego najstraszniejszego narkotyku.

12.01.2013 00:12
odpowiedz
discord
6

virtual dub mod.

11.01.2013 23:38
odpowiedz
discord
6

Sprawdz czy chlodzenie jest odpowiednio zamontowane i docisniete do cpu. Sprawdz tez wiatrak.

11.01.2013 19:24
odpowiedz
discord
6
9.0

WTF? Jeszcze niedawno wszyscy zastanawiali się czy wyjdzie na PC bo to miał być exclusive na konsole a teraz czytam newsa, w którym to piszą że nie twórcy są pewni czy gra ukaże się na konsolach. Ale dobrze że wyjdzie na PC.

Od samego początku gra była zapowiadana na PC.

11.01.2013 18:58
odpowiedz
discord
6

Wnioskując po bredniach jakie wypisujesz, że daleko ci do wyjścia ze szkoły, zatem nie mijaj się z prawdą i powiedz, że rodzice płacą a nie ty.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości ?

Płace nie małe pieniądze na to gówno-państwo (własna działalność) i wymagam żeby to jakoś działało. Służby porządku publicznego, które składają się z bojących się bitki kobiet to jakiś żart. Co następne, straż nie przyjedzie, bo kierowca wozu nie miał prawa jazdy a drużyna gaśnicza (składająca się z kobiet) w toalecie zwalczała okres?

Czy tak trudno kierować się logika i do służby w formacjach siłowych przyjmować takich napi^&%*& jak ci z Ukrainy na tym filmiku? (to nie omon btw, tylko jakaś lokalna ukraińska formacja o podobnym profilu).
Poprawność polityczna i walka o tzw. równouprawnienie zaczyna ludziom wypalać mozgi. Niedługo niespełniona modelka 160 cm 60kg będzie w sadzie skarżyć agencje, która ośmieli się odrzucić jej podanie.

11.01.2013 18:25
odpowiedz
discord
6

Porównywać OMON do straży miejskiej, tak głupiego porównania na forum jeszcze nigdy nie było, po prostu epickie. Wiadomo, straż miejska to taki GROM w przykryciu.

Nie obchodzi mnie kim są i skąd się wywodzą. Liczy się dla mnie EFEKT. Place i wymagam.

11.01.2013 17:30
odpowiedz
discord
6

discord - naprawde nie widzisz roznicy między kilkunastoma goścmi z omonu a dwoma strażnikami miejskimi z czego jeden to kobieta?

Widzę różnicę i właśnie w tym problem. Za moje pieniądze żyją i powinni być tak wytrenowani, żeby na klatę brać dwóch-trzech dresów. Jak nie są w stanie tego osiągnąć to won ze służby.

SM rozwiązać, policje zredukować, elicie społeczeństwa (wykształceni, pracujący, zamożni, nigdy nie karani) dać AKM(S) i bron krotka i przyzwolenie na deratyzacje okolicy.

11.01.2013 16:43
odpowiedz
discord
6

Odpuść, to nie dla ciebie impreza.

11.01.2013 16:29
11.01.2013 16:24
odpowiedz
discord
6

3. W jaki sposób strażniczka miała rozdzielić bijących się ludzi. Walić pałą? Jeszcze sama by dostała

Chyba od tego oni są!? Dostają za to pieniądze, szkolą się i trenują, maja środki przymusu bezpośredniego! A jak przychodzi co do czego to kupa w majtkach i głową w piasek, odwracają wzrok i idą spisywać pijących piwo w parku.

Powiem tak, albo nauczą się wchodzić na pełnej k&^*^ jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-_6jm94c530 (akcja od 0:18), albo niech umożliwią obywatelom obronę własnego życia i mienia (reforma prawa obrony koniecznej na wzór krajów anglosaskich, dostęp do broni dla niekaranych wzorowych obywateli).

11.01.2013 15:15
odpowiedz
discord
6

HD lub FHD to rozdzielczość.

A na ogólnie pojęta jakość obrazu składa się tez odwzorowanie barw, katy widzenia, jakość czerni, równomierność podświetlenia matrycy, input lag i ogólna szybkość matrycy.

Powiem tak, TN to gówno, a minimum to tanie warianty IPS (E-IPS, AH-IPS), czyli bez 700+ zł (za 23-24 cale) nie podchodzisz.

11.01.2013 00:55
odpowiedz
discord
6

No snajper przecież jest pickowany w każdym turnieju taki z niego wymiatacz :DDD

10.01.2013 22:44
odpowiedz
discord
6

Na tej płycie nie zainstalujesz wydajnego procesora do gier AD 2013 - http://pclab.pl/art51585.html

Tutaj GTA IV: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/wolfdale/def/gta4_1920.png
Jak widać budżetowy Pentium G860 jest sporo wydajniejszy niż Q6600.

LGA775 is dead.

10.01.2013 22:25
odpowiedz
discord
6
10

Bez rozegrania minimum 100 meczy nie masz w ogolę prawa się wypowiadać na temat tej gry i balansu postaci.

Taki wielki i bogaty portal, a nie możecie zaprosić jednego z czołowych polskich graczy i razem z nim przygotować materiał (chociaż dać mu do przeczytania przed publikacja, żeby sprostował co większe debilizmy)?

10.01.2013 22:21
odpowiedz
discord
6

To podatek od głupoty i kara za brak porządnego anty-vira.

10.01.2013 22:11
odpowiedz
discord
6

Prince of Persia skończył się na The Two Thrones :<

A najlepsza cześć to oczywiście Warrior Within - mroczne, przytłaczające lokacje, dużo walki (już na samym początku zgon na dzień dobry) i BOSKA muzyka http://www.youtube.com/watch?v=F-mLyWVys_M&list=PL029A7D91794916E7&index=3

10.01.2013 21:59
odpowiedz
discord
6

To musi być troll...

10.01.2013 19:01
odpowiedz
discord
6

A co mylę się ? Jeszcze nie dawno go miałem to na low w battlefield 3 przy roździałce normalnej dla mojego monitora 1440x900 miałem 45 fps na multi najmniej spadło do 29 mierzone frapsem

No normalnie rewelacja, kupuje z miejsca :D

Za te pieniądze nikt ci tego nie kupi, bo za 235 zł jest znacznie szybszy (w grach) NOWY Pentium G860: http://pclab.pl/art50000-11.html

10.01.2013 01:27
odpowiedz
discord
6

- sprawdź czy dysk na pewno podłączony jest do portu SATA3.
- w BIOSie sprawdź czy kontroler pracuje w trybie AHCI.
- ściągnij najnowsze sterowniki do kontrolera dysków (nie wiem jak to wygląda u AMD, dla chipsetów intela jest rapid storage technology).
- w windowsie sprawdź czy TRIM jest włączony. Nawet jeśli jest, to odpal Intel SSD Toolbox i wymuś TRIM.

@BWP: teraz zauważyłem, ze twój talerzowy dysk ma 47 stopni. Jeśli to nie jakiś błąd czujnika, to niezły hardkor. Moj Samsung nawet w letnie upały nigdy nie przekroczył 33 stopni (teraz jest 28 w czasie przeprowadzania testu).

10.01.2013 00:20
odpowiedz
discord
6

Dyski SSD najlepiej testować w specjalnych dedykowanych aplikacjach (np. AS SSD).

W każdym razie tak wygląda Intel 330 180GB zapełniony w ponad połowie.

09.01.2013 16:33
odpowiedz
discord
6

Obie ;]

Serio, dwa świetne fpsy, każdy oferuje trochę inna rozgrywka, a wspólny mianownik to otwarty, lekko sandboxowy świat.

09.01.2013 00:07
odpowiedz
discord
6

Nigdy przenigdy nie kupuj procesorów AMD do gier: http://pclab.pl/art50000-11.html

08.01.2013 19:07
odpowiedz
discord
6

Obie konsole będą równie gówniane.

08.01.2013 11:42
odpowiedz
discord
6

Tutaj lepszy poradnik: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/poradnik_ssd_jak_usprawnic_i_przyspieszyc_prace_dysku_ssd (benchmark.pl to KLOAKA, radze to sobie zapamiętać).

A SandForce nowszych wersji nie sprawia żadnych problemów. Czasy pierwszych Vertexow i Agility już dawno minęły. To tez radze sobie zapamiętać.

07.01.2013 11:54
odpowiedz
discord
6

Intela 330 nie opłaca się brać, bo on ma jakiś tam mocno awaryjny sterownik SandForce i z tymi dyskami to jest ryzyk fizyk.

Bzdura totalna. Żyjesz stereotypami z przeszłości. Nowe wersje SF nie sprawiają problemów (w szczególności w dyskach intela, które maja NIENAGANNA opinie).
A Intel 330 w wersji 180GB za 470zł to najlepszy zakup z możliwych jeżeli zależy nam na dobrym stosunku ceny do pojemności i wydajności.

Tutaj recki i wysokie noty potwierdzające moje słowa:

- http://pclab.pl/art49855.html
- http://www.frazpc.pl/artykuly/921559-1,Intel_SSD_330_-_test_tanich_dyskow_SSD.html
- http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_intel_ssd_330_60120180_gb_tansi_bracia_ssd_520

Mam ten dysk od września i gorąco polecam ;]

06.01.2013 09:29
odpowiedz
discord
6

Zależy od napięcia i od chłodzenia twojej obudowy. Ale minimum 4.2 ghz na pewno będzie (mój osiąga to przy napięciu 1,22).

05.01.2013 22:06
odpowiedz
discord
6

Tak na prawdę najważniejszy jest TRIM (który w viscie można ustawić ręcznie za pomocą prostej komendy wiersza poleceń) oraz rozmiar alokacji (który można ustawić za pomocą gparted). Reszta "optymalizacji" z siódemki to automatycznie wyłączenie defragmentacji i prefetcha/superfetcha oraz indeksowania. Wszystko można zrobić ręcznie.

Jako ciekawostkę dodam, ze dzięki zewnętrznym aplikacjom producentów dysków, SSD śmiga nawet na XP ;]

05.01.2013 20:25
odpowiedz
discord
6

Krotka odpowiedz - nie warto.

Lepiej kupić "normalny" dysk 7200rpm jako storage (minimum 1TB) ido tego SSD na system, aplikacje i cześć gier (minimum 128GB).

Narazie SSD mnie nie interesuje, wiec prosze zeby mnie nie namawiac, na ten typ dyskow.

A co, jesteś nawiedzonym SSDfobem?

05.01.2013 18:14
odpowiedz
discord
6

Jak najbardziej problemem może być dysk, ponadto polecam sprawdzić chłodzenie wszystkich komponentów (w szczególności CPU). Czyszczenie wiatraków oraz wymiana pasty może zdziałać cuda.

04.01.2013 20:58
odpowiedz
discord
6

Procesor kręcony, ale czy na pewno stabilny? Ustaw Prime95 na noc. I przygotuj się na przekazanie komputera jakiemuś muzeum w najbliższym czasie.

04.01.2013 07:50
odpowiedz
discord
6

A ja polecam foobara ;]

03.01.2013 14:59
odpowiedz
discord
6

...dzisiaj, to ludzie zarabiający 800 zł na rękę, czyli popularny zarobek w tym kraju,

Nawet totalny matoł po podstawówce musi się bardzo postarać, żeby zarabiać 800zł na rękę.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzątanie kibli na niepełnym etacie \o/

02.01.2013 15:25
odpowiedz
discord
6

Nie, miałbyś tylko charakterystyczny sygnał dźwiękowy POST. Sprawdź w instrukcji swojej mobo.

02.01.2013 15:18
odpowiedz
discord
6

Karta graficzna mogla nawalić.

01.01.2013 02:37
odpowiedz
discord
6

[40] Głupi ścierwojadzie ;] Nie pisałem tego z myślą o tobie, tylko dla ogółu reszty użytkowników, którzy mogli by mieć wątpliwości, że procki AMD to kloaka w grach. A teraz znikaj z tego forum niededukowany sprzętowo gówniaku januszu bo mnie nudzisz. W ogolę reported bo zasługujesz na bana chamie bydlaku!

31.12.2012 11:08
odpowiedz
discord
6

[30] Dołożyłbym te 200zł do lepszej budy. Na przykład CM 690 II, albo coś jeszcze lepszego. Materiały najwyższej jakości, dobre filtry przeciwkurczowe, łatwość montażu i czyszczenia.

31.12.2012 10:36
odpowiedz
discord
6

gosciu no ja wlasnie czytam te porownania i widze ze nie ustepuja procesorom intela. wiec dziwie sie czemu twoje lenistwo jest az tak wielkie by przytoczyc mi kilka porownan

Sam jesteś leniwy i dodatkowo ociężały umysłowo skoro masz problem ze znalezieniem prostych informacji w internecie.

Far Cry 3: http://pclab.pl/art51626.html - AMD FX-8350 kręcony do 4.7 ghz przegrywa ze stockowym i5-2500k. Po OC procesor intela totalnie odlatuje z zasięgu pseudo konkurencji z AMD.

Assassins's Creed III: http://pclab.pl/art51968.html - j/w, kręcony FX przegrywa (niewiele, ale jednak) ze stockowym i5-2500k.

Need for Speed Most Wanted: http://pclab.pl/art51551.html - stockowy i5-2500k gromi stockowego Phenonka X4 965 (no to akurat nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem).

Guild Wars 2: http://pclab.pl/art44531.html - j/w, 2500k dominuje phenona, który z kolei jest szybszy od FX'a.

Prototype 2: http://pclab.pl/art51082.html - Phenon II X4 975 mocno przegrywa z i5-2500k. FX-8150 jest jeszcze wolniejszy i zrównuje się z Pentium G860!

CSGO: http://pclab.pl/art38245.html - MASAKRA TOTALNA. FX przegrywa z low endem pod postacią Pentium G i nie jest w stanie zapewnić 60 klatek na sekundę (a to jest must have dla tej gry)

A tutaj test ostateczny: http://pclab.pl/art50000.html - czegoś takiego nie było w polskim internecie od czasu upadku e-gieldy.

Jak widać dominacja intela w grach jest faktem. I to niemalże we wszystkich segmentach! Warto tez wspomnieć o niższym poborze prądu i niższej emisji ciepła. Niebiescy są szybsi i chłodniejsi. TOTALNA DOMINACJA>

29.12.2012 22:08
odpowiedz
discord
6

TYLKO DOTA 2 SK%$%$!!!1111

29.12.2012 01:16
odpowiedz
discord
6

Jak nie zezgonić na sylwka pijąc 750ml wódki + szlugi + szisza + ziele (czas picia 3h, reszta całą noc)? Dodam, że ważę ok 70kg

Przestań być plebsem.

26.12.2012 19:48
odpowiedz
discord
6

Po prostu płyta nie lubi się z tymi konkretnymi modułami w konfiguracji 4x8gb. Cóż poradzić, możesz się modlić o nowy bios. Ja no swojej płycie (MSI P67A-GD65) tez miałem problemy z ramem na wczesnych biosach - pamięci fabrycznie taktowane 1333 cl7 musiałem poszczać w cl9 bo inaczej system nie wstawał. Nowy BIOS pomógł.

24.12.2012 21:48
odpowiedz
discord
6

Z tym budżetem najlepszym wyborem będzie wymiana karty na 7850. Wymiana procesora oczywiście przyniesie jakiś wzrost wydajności, ale nie porównywalny z wymiana gpu.

Dobrze by było dołożyć ramu do 8gb, ale przy obecnych cenach i architekturze kontrolerów pamięci w nowych platformach intelowskich (wystarczy nawet CL9 taktowane 1333mhz) będą to jakieś śmieszne pieniądze.

24.12.2012 15:20
odpowiedz
discord
6

i3 (sandy bridge / ivy bridge) nie maja turbo. Jedyna możliwość na OC (czy raczej "OC") to zabawa z BLCK, czyli max 5-7% wzrostu wydajności.

Ewidentnie najsłabszym ogniwem zestawu jest grafika. Podaj jaki masz budżet to coś wybierzemy, ale minimum żeby w miarę komfortowo grac w wyższych rozdziałkach w co najmniej średnich detalach to Radosław 7770.

23.12.2012 23:51
odpowiedz
discord
6

ale gówno.

23.12.2012 23:10
odpowiedz
discord
6

[7] Właśnie wyszła 12-12-2012 beta ;p

23.12.2012 22:26
odpowiedz
discord
6

Wątpię abyś znalazł osobę, która specjalnie dla ciebie kupi grę i ci ja podaruje pod postacią gifta.
To nie DOTA 2 - valve nie rozdaje darmowych giftów każdej grającej osobie.

23.12.2012 22:23
odpowiedz
discord
6

Rozdaje za darmo ale tylko prosom. Nie ma giftow dla cebulkowa.

23.12.2012 22:20
odpowiedz
discord
6

Przejecie pałeczki przez CS:GO to tylko kwestia czasu. Gra jest pod każdym względem lepsza od CS:S i w dodatku Valve ma spore ciśnienie z wejściem na scenę e-sportowa (widać to chociażby po docie).

Ja nie widzę sensu w twoim toku rozumowania. Chcesz grac w grę tylko dlatego, bo na chwile obecna rozgrywane jest więcej turniejów? A co, aktywnie uczestniczysz w tych turniejach? Chyba nie...;)

23.12.2012 22:12
odpowiedz
discord
6

Wiem że Source jest teraz najbardziej e-sportowym Counter Strike'em . Global Offensive dobrze się nie przyjął. A 1.6 został z e-sportu wycofany ;/

Co za bzdury!

CS Source zaraz po premierze się nie przyjął i cala scena została na 1.6, dlatego Valve poszło po rozum do głowy i robiąc CS:GO ściśle współpracowali z pro plejerami. W efekcie powstała gra bliższa wersji 1.6 niz CS:S (pod względem mechaniki). Jak dla mnie coś fantastycznego i regularnie pogrywam w trybie classic competetive nabijając ranking (obecnie silver elite master). A swoja przygodę zaczynałem z wersja 1.3 w kafejkach internetowych, wiec jestem raczej starym hardcorem ;]

Pakowanie się w Source jest teraz wielkim błędem.
CS:GO obecnie kosztuje 8,24€ (-25% z okazji świątecznej wyprzedaży), na prawdę tak śmiesznej kasy nie masz?

23.12.2012 22:04
odpowiedz
discord
6

Media Player Classic - Home Cinema i do tego pakiet kodeków CCCP (sam player jest w paczce instalacyjnej z kodekami).

Nic więcej nie potrzeba.

23.12.2012 21:37
odpowiedz
discord
6

Gram w grę i jem pizze słuchając jazzu.

23.12.2012 19:06
odpowiedz
discord
6

Ten vordon to niezłe gówno widzę. Podróbki Nokii sprzedają. Trzeba ich zniszczyć w internetach! Z okazji swiat poleci ddosik.

23.12.2012 18:22
odpowiedz
discord
6

Masz strasznie kiepski procesor (do gier): http://pclab.pl/art51626.html

23.12.2012 18:14
odpowiedz
discord
6

Moc zasilacza nie definiuje jego jakości. Liczą się inne parametry (ilość A na linni 12V np.) których kloaczna marka "Logic" nie zapewnia.

22.12.2012 20:07
odpowiedz
discord
6

Ścierwo alkoholicy.

22.12.2012 01:07
odpowiedz
discord
6

Obydwie są dawno na playliście ; ) Ich nie mogło zabraknąć!

Jak takie rzeczy masz na playliscie to szykuje się gówno sylwek impreza dla cebulaków.

22.12.2012 01:05
odpowiedz
discord
6

Sa jedynie mody zwiększające rozdzielczość i ratio (16:9, 16:10).

21.12.2012 21:49
odpowiedz
discord
6

Procesory AMD to nie jest porządna konfiguracja.

21.12.2012 21:46
odpowiedz
discord
6

Mam trzy gifty, ale tylko dla pro plejerow. Podaruje po okazaniu screena, na którym jasno widać, ze dominujecie grę.

21.12.2012 21:42
odpowiedz
discord
6

kolor włosów gówniany, po c**** drążyć temat?

21.12.2012 21:38
odpowiedz
discord
6

Nie dotrwałem do końca i w sumie mogę stwierdzić, że ankieta była układana strasznie chaotycznie i przez jakiegoś psychola o.0

nie przez psychola tylko świeżo upieczoną studentkę wyższej szkoły gotowania na gazie 350zł/msc.

później wielkie zdziwienie, ze magistry na kasie w biedronce, albo zmywaku w jukeju ;D

21.12.2012 21:30
odpowiedz
discord
6

I oczywiście trzeba było dwa tematy o tym gównie założyć.

21.12.2012 21:28
odpowiedz
discord
6

Boże jakie durne pytania. Nie można było na jednej stronie dać do wyboru "jestem bordowym nolajfem i nigdy nie zamoczę" i na tym zakończyć? Bo wasz test/ankieta w zasadzie się do tego sprowadza.

Studenci psychologi zasrani...

21.12.2012 21:24
odpowiedz
discord
6

Zakup porządny sprzęt audio i odpal death metal w środku nocy.

20.12.2012 16:09
odpowiedz
discord
6

AVAST najlepszy wg. niezaleznych testow renomowanego vortalu.

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/sepoct-2012/

Ostatnia wersja MSE to straszna kloaka, min. stracili certyfikat AV.

20.12.2012 01:15
odpowiedz
discord
6

Co zaplanowaliście na jutro?

Bede grał w gre.

17.12.2012 21:43
odpowiedz
discord
6

Darujcie już sobie... Nie wiem czemu wszyscy widzą samo zło w tym sprzęcie. Skyrim chodzi mi na High-Ultra. No i to dziwne, że gra proponuje mi takie ustawienia na taki słaby sprzęt nieprawdaż?

Bo procesor nie nadaje sie do gier i przegrywa z najtanszym Pentium G850 intela.
Natomiast karta graficzna jest zbyt droga w stosunku do wydajnosci, jaka oferuje.
Jakbys mial MOZG to bys kupil za te pieniadze i3 na ivy bridge i Radeona 7770 i mial znacznie wieksza wydajnosc.

17.12.2012 21:40
odpowiedz
discord
6

GLANY.

17.12.2012 19:56
odpowiedz
discord
6

enigma1 - Ja tutaj czegoś nie rozumiem, przejrzałem Twoje wątki, kupujesz słuchawki za 200pln, jakieś miksery etc.. a szkoda Ci 45zl na grę i jeszcze mówisz że kasy nie masz ?

A to mało jest ludzi typu - karta graficzna za 1k a oprogramowanie z torrentów? ;]
Takim to nawet bundle za 20zł nie dogodzi.

17.12.2012 19:05
odpowiedz
discord
6

To jest albo prowokator, albo kompletny idiota z zespołem. W obu przypadkach nie należy mu odpisywać tylko insta banan w tylną cześć ciała.

ps. Wszystkie gry blizzarda mam oryginalne, większość zakupiona w czasach kiedy bylem dzieciakiem i np. na oryginalne DII musiałem cale wakacje oszczędzać nic nie kupując sobie na obozie/kolonii ;]

17.12.2012 17:15
odpowiedz
discord
6

Oby wstało jak najszybciej, bo brakuje mi najświeższych informacji z życia papieża i cykanych z ukrycia fotek polskich gimbusiar / licbusiar ;/

17.12.2012 16:41
odpowiedz
discord
6

drogi retardzie - zadałem proste pytanie i oczekuje prostej, jednozdaniowej odpowiedzi.

Od kilku dni nie mogę wejść na kara, a tu ( http://niebezpiecznik.pl/post/od-wycieku-prawie-20-000-hasel-do-wrzucania-nagich-zdjec-ofiar-na-facebooka/?more ) piszą, ze 3 dni temu randomy jakiś atak wykonały, wiec wtf?

Ponawiam wiec pytanie - down?

17.12.2012 16:21
discord
6

karachan down?

12.12.2012 18:39
odpowiedz
discord
6

Logitech G500

11.12.2012 16:28
odpowiedz
discord
6

Za te pieniądze spokojnie kupisz 7770 GHZ edition, który będzie "dawać rade" z najnowszymi grami w rozdzielczości Full HD (ale nie zawsze w full detalach).

09.12.2012 18:32
odpowiedz
discord
6

damians idol, discord - Ale ja mam to gdzieś co wstawił

Masz gdzieś, ze zmarnował twoje (?) pieniądze i wstawił gównianą kartę (stosunek cena/wydajność oraz ogólna bezwzględna wydajność), dodatkowo w wersji 2GB (co zapewne podbiło cenę, a ta karta tyle vRAM nie potrzebuje) !?

Dla niektórych to jednak tylko konsola...

09.12.2012 17:47
odpowiedz
discord
6

Powiedziałem w salonie, że komputer ma być głównie do gier i żeby coś wybrał osobiście, bo się nie znam zbytnio i wziął tą karte, itd.

No, a sprzedawca wsadził co akurat zalegało na magazynie i ma wyje^&%^& ;]]]

GTX650....2GB RAM....facepalm x500

09.12.2012 14:18
odpowiedz
discord
6

[12] Tez kiedyś myślałem, ze 23" to jest ogromny gigant. A teraz nie wyobrażam sobie pracy na czymś mniejszym. Wszelkie obawy "ze będzie za duży" okazały się bezpodstawne, przy odległości 70-80 cm dopiero 27"+ może stanowić problem.

[13] Postaw ten swój monitor obok jakiegokolwiek IPS'a (nawet taniego e-IPS albo ah-IPS) i wyczyść moje buty.

09.12.2012 11:11
odpowiedz
discord
6

Ja z moim GTX560 nie porywałem się nawet na coś większego niż obecna 19" 1440:900.

Przecież GTX560 spokojnie poradzi sobie w rozdzielczości 1920x1XXX nawet w najbardziej wymagających tytułach (oczywiście nie w max detalach).

09.12.2012 09:00
odpowiedz
discord
6

1920x1080 lub 1920x1200, 23-24", matryca e-IPS.

08.12.2012 18:42
odpowiedz
discord
6

Akceptowalna minimalna płynność dla gry fpp to 35-40 fps, wyjątek to dynamiczne gry sieciowe (CS), tu musi być 60 i basta.

08.12.2012 18:26
odpowiedz
discord
6

Dla was płynnie to 20 fps? :D

Tutaj macie szczegółowy test z którego jasno wynika, ze dwa rdzenie dla tej gry to zdecydowanie za mało: http://pclab.pl/art51626.html

E8400 i Srathlon x2 są znacznie wolniejsze (w szczególności ten drugi) od Pentium G860: http://pclab.pl/art51585-3.html

Tak wiec bardzo proszę bez kłamstw pixele, bo mądrzejsi od was napisali wyraźnie:

Far Cry 3 do płynnego działania po prostu wymaga wydajnego czterordzeniowca, a pisząc: wydajny, mamy na myśli podkręcone (do 3,6–4,0 GHz) AMD Phenom II X4 lub jakikolwiek Intel Core i5 (Sandy Bridge, Ivy Bridge).

08.12.2012 16:14
odpowiedz
discord
6

Najpierw sprawdź na stronie producenta swojej płyty głównej jakie procesory obsługuje i czy wymagany jest update BIOS.

potem jeszcze 2 gb ram i masz zestaw który uciągnie każdą grę

W low-medium i w niższych rozdzielczościach. A mimo to coś mi się zdaje, ze w najnowsze killery pokroju FC3 i tak nie da się grac (głownie ze względu na brak czterech jajek).

08.12.2012 12:22
odpowiedz
discord
6

Faktycznie, był Presscot na s775 ;o

Jakim cudem taka karta (mid range z 2008 roku) znalazła się w jednej obudowie z kompletnie przestarzałym jednordzeniowym prockiem z 2005 roku.

08.12.2012 11:49
odpowiedz
discord
6

Dla pentium 4 nie było płyt z PCI-E, a GT9800 to karta na PCI-E.

TROLL DETECTED.

06.12.2012 11:41
odpowiedz
discord
6

Nic.

Mikołajki to zabawa dla gimbusiarni i licbusiarni.

06.12.2012 08:05
odpowiedz
discord
6

karol27 nawet nie staraj się tłumaczyć, tutaj większość użyszkodników to gimbusiarnia, która nigdy nie pracowała. Nie rozumieją, ze nawet za pracując za relatywnie małe pieniądze 1200-1300 zl (tyle sie dostaje po samej maturze bez żadnego doświadczenia) można po roku oszczędzania odłożyć kilka tysięcy (oczywiście żyjąc oszczędnie, żeby nie powiedzieć - jak dziad ;] ale cel uświęca środki).

05.12.2012 11:09
odpowiedz
discord
6

na stronie producenta.

04.12.2012 01:02
odpowiedz
discord
6

Co trzeba mieć w głowie żeby odkopywać PÓŁROCZNY temat?

03.12.2012 17:27
odpowiedz
discord
6

12.11 to ciągle jest BETA. Używasz na własne ryzyko.

02.12.2012 23:47
odpowiedz
discord
6

Jakies ziomy wkrecily beke TVNowi a polmozgi od pisu i macierewicza juz dorabiaja teorie spiskowe LMAO.

02.12.2012 02:52
odpowiedz
discord
6

Po co ci tyle ramu do tak słabego kompa?

29.11.2012 19:46
odpowiedz
discord
6

Na najnowszych sterownikach 6850 remisuje z 7770 ghz edition (przy większym poborze prądu tego pierwszego). 6850 ma za to większy potencjał OC, ale nie każdego to interesuje.

Jako zwykły nie-power-user brałbym 7770 (jeszcze jakaś gra wpadnie teraz w promocji: http://media.bestofmicro.com/amd-never-settle,1-C-357744-3.png

29.11.2012 19:42
odpowiedz
discord
6

Trzeba być ograniczonym umysłowo żeby doradzać 6950, który oferuje wydajność mniejsza, niż 7850 przy większym poborze prądu.

Do 850 zł to tylko GTX660, no chyba, ze dołożysz 70-80 zł do 7870.

29.11.2012 17:40
odpowiedz
discord
6

Od zawsze jestem użytkownikiem Geforców. Nie z jakiegoś szczególnego powodu, tak się złożyło po prostu. I boję się, że na radeonach mogą być problemy z grami bo obija mi się o uszy takie coś. No, że są gry które nie działają prawidłowo na radeonach.

BZDURA totalna z pogranicza baśni i mitów.

W segmencie 450zł najlepsza karta jest Radeon 7770. koniec kropka. Ogarniasz to czy nie ogarniasz?

27.11.2012 19:11
odpowiedz
discord
6

Nie mogę doczekać się dnia, kiedy LEGION rozjebie pejsbuka.

26.11.2012 01:14
odpowiedz
discord
6

Dziewczyny ktore pala bierze sie od tylu i nie ma problemu ;]

26.11.2012 01:13
odpowiedz
discord
6

google -> i5-2500k overclocking guide.

koniec imprezy.

26.11.2012 00:26
odpowiedz
discord
6

W sieci sa TYSIACE poradnikow dotyczacych podkrecania tych procesorow. Jezeli pytasz tu, to znaczy ze nie powinienes sie za OC w ogole zabierac.

26.11.2012 00:25
odpowiedz
discord
6

Tylko intel.

25.11.2012 17:28
odpowiedz
discord
6

Procesor też do wymiany.

Tutaj masz szczegółowe testy rożnych konfiguracji w GW2: http://pclab.pl/art44531.html

Twój złom odpada w przedbiegach niestety.

24.11.2012 23:10
odpowiedz
discord
6

800x600 LMAO, 1999 called, want his resolution back xD

24.11.2012 15:51
odpowiedz
discord
6

Najlepszy NFS w historii.

24.11.2012 15:51
odpowiedz
discord
6

Karta do muzeum.

24.11.2012 15:44
odpowiedz
discord
6

Rock to gówno.

21.11.2012 23:58
odpowiedz
discord
6

@PanSmok - no taka kurteczkę to ja rozumiem, a nie jakieś szeleszczące ortaliony. Do tego jeszcze aviatory i wyrywamy ;D

21.11.2012 22:07
odpowiedz
discord
6

Oczywiście tylko PC, konsole są dla plebsu.

21.11.2012 16:13
odpowiedz
discord
6

Wódka i dziwki.

21.11.2012 16:11
odpowiedz
discord
6

Płaszcz do kolan, wełna, 400-500 zł w podwarszawskim Maksimusie. Takie kurtałeczki to tylko w góry, bo na mieście wstyd pokazać się bez stylówy.

21.11.2012 13:05
odpowiedz
discord
6

Jaka posiadacz innego monitora tej firmy na matrycy e-ips z całego serca polecam. TN'y za "pincset" złotych nie maja nawet startu.

19.11.2012 16:46
odpowiedz
discord
6

To jedna firma (Asustek) pod dwiema markami.

Tak, a skoda to VW, a fiat to ferrari ;]]]

19.11.2012 16:40
odpowiedz
discord
6

http://www.speedtest.net/result/2317999766.png

Szybciej niż 85% tego kraju. I tak ma być ;]

19.11.2012 15:37
odpowiedz
discord
6

Wiecej ramu (tani jest), grafika, cpu.
Dokladnie w takiej kolejnosci.

19.11.2012 11:11
odpowiedz
discord
6

Mają jedna dobra płytkę (stosunek cena/jakość) i tyle. Tez bym tego nie kupił, po pamiętam jak ta firma uchodziła za plebańską. Tylko ASUS/MSI (a kiedyś DFI) !

19.11.2012 00:50
odpowiedz
discord
6

Nie ma w tym nic dziwnego moim zdaniem. Ja swojego Della u2311h (tez świetny monitor na e-IPS) kupiłem dwa lata temu za 900 zł. I tobie tez polecam monitory tej filrmy, np: U2312HM.

18.11.2012 20:04
odpowiedz
discord
6

to bardzo wolna karta i nikomu bym jej do niczego poza aplikacjami biurowymi nie polecał

I bardzo dobrze. Pytający na więcej nie zasługuje. Raz się "przejedzie", wtopi kasę i następnym razem przed składaniem kompa odpowiednio się PRZYGOTUJE>

ew. pogodzi się ze swoim lamerstwem i kupi konsole.

18.11.2012 18:41
odpowiedz
discord
6

Grafika GEFORCE NIVIDA 3D 4 GB

MSI GT630 4GB (MD4GD3) ~250zł

GENIALNE! :D
Tak właśnie trzeba odpowiadać na plebańskie zapytania.

18.11.2012 16:38
odpowiedz
discord
6

Izrael sam sobie doskonale radzi z palestyńskimi kozojebcami. Uwaga zachodnich potęg (tym Polski, jako części struktur euro-atlantyckich) powinna się skupić na Iranie, który rości sobie prawa do zakłócania morskich szlaków transportu ropy w cieśninie Ormuz, oraz oczywiście pracuje nad bronią atomowa. Irańczycy maja tez udział w konflikcie palestyńsko-izraelskim, oraz syryjskim.

Logika wiec podpowiada - Izrael zabiera sie za palestyńczyków (tych ze strefy gazy i libanu), Turcja razem z powstancami wymiata Assadowskie wojska Syrysjkie, a my razem z NATO i reszta państw zatoki perskiej (ZEA, Qatar, Saudowie) masakrujemy Iran ;]

http://www.youtube.com/watch?v=EVESMxs4rbA

17.11.2012 18:23
odpowiedz
discord
6

Sempron to jest zabytek, okaz muzealny. Dzisiejsze komórki maja więcej mocy.

17.11.2012 11:38
odpowiedz
discord
6

Odkurzacz jest do pupy. Polecam niekwestionowanego króla czyścicieli - CCleaner z pluginem CCenchancer.

17.11.2012 11:36
odpowiedz
discord
6

Żeby np. rozpakować album ze zdjęciami z jakiegoś wydarzenia?

Do tego służą darmowe i lepsze pod każdym względem alternatywy np. 7-Zip.

17.11.2012 11:10
odpowiedz
discord
6

Po co pobierać winrara?

15.11.2012 17:39
odpowiedz
discord
6

Obserwujesz zużycie i na tej podstawie ustawiasz, ew dodając 10%. Do typowych domowych zastosowań starczy 1gb.

15.11.2012 14:53
odpowiedz
discord
6

Sama dobra myszka to wydatek minimum 150 zł, do tego klawiatura drugie tyle.

14.11.2012 22:34
odpowiedz
discord
6

HD (1280x720) dostępne tylko dla opłacających abonament? Czyżbym przegapił legalizacje miękkich narkotyków w Polsce?

14.11.2012 20:35
odpowiedz
discord
6

LibreOffice to następca OpenOffica i jest najlepszy.

13.11.2012 11:16
odpowiedz
discord
6

Pamięci Kingstona, chociaż nie będzie to miało wielkiego wpływu na wydajność ze względu na konstrukcje kontrolera w rodzinie Sandy bridge.

13.11.2012 11:13
odpowiedz
discord
6

92mm to za mało.

13.11.2012 11:12
odpowiedz
discord
6

1GB w pełni wystarczy dla tak słabej karty.

12.11.2012 23:05
odpowiedz
discord
6

dodam tylko że nie mam zamiaru podkręcać procesora ;)

To w takim razie SilentiumPC Fera Pro HE1224.

12.11.2012 20:20
odpowiedz
discord
6

Fortis jest na obecna chwile nieopłacalny. Jak ja ten cooler kupowałem to był królem segmentu i miał świetny stosunek cena/wydajność, ale od tego czasu sporo się zmieniło na rynku.

Tak wiec też polecam Thermalright HR-02 Macho 120.

12.11.2012 12:39
odpowiedz
discord
6

A nie lepiej zainwestować w coś Typu - Razer Black Widow, ja właśnie zamierzam ją kupić ;) Jest ona stosunkowo tania jeśli porównać do innych produktów Razera.

IMO nie warta tych pieniędzy, dodatkowo autor chce płaskie klawisze.

12.11.2012 08:40
odpowiedz
discord
6

sterowniki karty dźwiękowej.

12.11.2012 07:07
odpowiedz
discord
6

Spacja faktycznie jest lekkim problemem. Ja się przyzwyczaiłem (a pisze sporo), ktoś inny może nie być w stanie tego przeskoczyć.

Dlatego polecam klawiaturę przetestować na żywo przed zakupem.

12.11.2012 05:39
odpowiedz
discord
6

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Przy wymianie karty na coś sensownego i OC procesora mogą pojawić się problemy...

12.11.2012 05:38
odpowiedz
discord
6

Dołóż trochę i kup Microsoft Sidewinder X4.

Profil klawiszy pomiędzy płaskim laptopowym a "normalnym" PCtowym.

Jest cudowna ;]

12.11.2012 05:35
odpowiedz
discord
6

Logitech G500.

CDA to się tak zna na sprzęcie, jak ja na rosyjskim balecie lmao.

12.11.2012 05:34
odpowiedz
discord
6

TYLKO INTEL!

11.11.2012 14:37
odpowiedz
discord
6

Sprzęt cztery generacje do tylu - max 1000zł jak za złom.

10.11.2012 02:43
odpowiedz
discord
6

Najtańszy GTX 660 na Allegro kosztuje 830 zł i jest to wersje z kiepskim chłodzeniem. 7850 z świetnym chłodzeniem Windforce od gigabyte kosztuje 730 zł.

Warto tez wspomnieć, ze maksymalny potencjał OC 7850 jest większy, niż 660.

Radeon jest najlepszym wyborem w tej cenie, koniec kropka.

09.11.2012 22:03
odpowiedz
discord
6

Za 730zł jest 7850 od Gigabyte.

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-7850-oc-1gb-ddr5-256-bit-pci-e-box-i2760671028.html

Moim zdaniem najlepszy wybór w kategorii cena/wydajność, zwłaszcza po premierze sterowników 12.11 podbijających wydajność w wielu grach.

08.11.2012 00:32
odpowiedz
discord
6

Konsolowy pseudo fpp nie wymagajacy skilla.

07.11.2012 23:45
odpowiedz
discord
6

W normalnej wersji playera rozdzielczosc HD dostepna jest dla WSZYSTKICH, w wersji beta playera rozdzielczosc HD dostepna jest tylko dla oplacajacych abonament (jeszcze kilka tygodni temu czegos takiego nie bylo, pamietam, ze materialy z forzy horizon ogladalem w HD).

CZY WY UPADLISCIE NA GLOWE, W 2012 ZA 1280x720 CHCECIE PIENIEDZY? FFUFUFUFUF. OBYSCIE ZDECHLI. YOUTUBE I ZAGRANICZNE SERWISY WAS ZNISZCZA>

06.11.2012 22:50
odpowiedz
discord
6

1500 zł!?

Chyba w snach. Za takie pieniądze można kupić C2Q i do tego monitor - http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-klasy-core-2-duo-27723?order=pd&change_view=1

Jak uda się wyciągnąć 750 zł to będzie sukces.

05.11.2012 20:17
odpowiedz
discord
6

Half-life to popierdułka dla ułomnych w porównaniu do Halo.

Bana na internety powinni dawać takim debilom ;/

Halo wnioslo do gatunku gier FPP więcej niż Quake czy HL

Wniosło gówno i brak skilla. Tylko dynamiczne fpsy bez regeneracji i safemodow, bez iron sightow i kitrania się za osłonami. SKILL > ALL.

05.11.2012 20:15
odpowiedz
discord
6

Nie masz pojęcia co siedzi w twojej obudowie? Srsly? Może wiec czas kupić konsole, w końcu powstały dla właśnie takich ludzi.

05.11.2012 20:12
odpowiedz
discord
6

Podaj konfiguracje

05.11.2012 20:06
odpowiedz
discord
6

Coś z karta graficzna. Bawisz sie w OC?
Jeśli nie, to zostaje wyczyścić chłodzenie i upewnić się, ze zasilacz zaspokaja kartę ;]

Podaj konfiguracje i napisz od kiedy problem występuje.

25.10.2012 10:00
odpowiedz
discord
6

Metro to ekstremalnie wymagająca gra, taki nowy Crysis ktorym się doprowadza właścicieli nowych komputerów do płaczu ;]

Popatrzcie jak w tej grze wygląda oświetlenie i teselacja! Wymagania w pełni uzasadnione.

Sam grałem w 1920x1080 w wysokich (nie maksymalnych!) detalach z wyłączonym AA. Średni fps 40, okazjonalne spadki do 25.

polecam ten tekst: http://www.hardocp.com/article/2010/04/05/metro_2033_directx_11_gameplay_performance_iq/4

25.10.2012 08:09
discord
6

Pytanie do hardkorowych pecetowców z dziada pradziada, posiadających super myszki i klawiatury - w jakie gry mimo wszystko wolicie grac na padzie podłączonym do komputera?

Możecie podawać zarówno konkretne tytuły, jak i nazwy samych gatunków z jednym zdankiem argumentacji.

Ja mam na razie tylko jeden typ - Dark Souls. To ta gra sprawiła, ze w gole zacząłem rozważać zakup pada od Xklocka.

23.10.2012 00:29
odpowiedz
discord
6

[16]

Limity (na powietrzu) dla i5 750 to 4.0 - 4.2 ghz ;]

22.10.2012 23:16
odpowiedz
discord
6

Do czasu premiery nowej generacji konsol nawet kręcony i5 750 nie będzie w pełni wykorzystywany przez gry ;]

A od pełnego wykorzystania do niedoborów mocy to jeszcze daleko droga ;]

22.10.2012 09:12
odpowiedz
discord
6

Mam mały problem ze zrozumieniem o co chodzi autorowi...Defragglera używam od lat na dwóch komputerach i nigdy mi nie "pikał" po odpaleniu ;s

20.10.2012 21:20
odpowiedz
discord
6

60-70cm to jak najbardziej optymalna odległość aż do 24". Dopiero przy większych przekątnych może pojawić się problem. Twoje obawy za pewne wynikają z faktu, ze obecnie posiadasz monitor o proporcjach 4:3, natomiast przy panoramach (w szczególności 16:9) oko znacznie lepiej sobie radzi.

15.10.2012 23:34
odpowiedz
discord
6

KLAPA.

15.10.2012 14:52
odpowiedz
discord
6

Na szczęście zginał tylko kierowca mercedesa (z tego co wiem).

I DOBRZE, KAZDY PIRAT (DROGOWY) NIECH ZDYCHA W MECZARNIACH.

15.10.2012 14:50
odpowiedz
discord
6

Ja mam kartę dźwiękową realteka i głośniki laptopowe i jakość dźwięku jest super. Polecam gorąco.

No czyli plastikowe pierdziawki, podpadasz pod 2), wszystko się zgadza ;]

15.10.2012 14:45
odpowiedz
discord
6

To znaczy dla mnie starcza jesli oczywiscie mowimy o standardowych glosnikach i tych z ciut wyzej polki :)
No bo wiadomo ze do jakis takich juz konkretniejszych to juz mozna cos myslec wiecej :)

Już na głośnikach 2.0 za 300+ zł odczujesz różnice przy odsłuchu muzyki (w odpowiedniej jakości).

Przestań pisać głupoty, karty zintegrowane są dla trzech grup ludzi:

1) Głusi.
2) posiadacze totalnie tandetnych plastikowych gówienek dla niepoznaki nazywanych głośnikami.
3) Chwilowo nie mający środków na zakup zew. karty dźwiękowej.

I nie do końca rozumiem czemu tak fapujesz nad sterownikami realteka, skoro najważniejsze są przetworniki dźwięku, czyli hardware!

15.10.2012 14:15
odpowiedz
discord
6

Teraz to raczej nie jest dobry wydatek szczegolnie ze teraz producenci plyt glownych montuja calkiem porzadne karty dzwiekowe. Zreszta co Ci da zakup karty muzycznej? Wystarczy zainstalowac sterowniki do karty muzycznej ktore powinny byc na plycie wraz ze sterownikami do plyty glownej ;)

A co ci daje zakup dobrego wzmacniacza za 1000+ ?

Rożnica pomiędzy zintegrowana karta dźwiękową a np. Xonarem jest jak miedzy wieżą z marketu a właśnie takim wzmacniaczem...

15.10.2012 14:13
odpowiedz
discord
6

Od biedy można spróbować włączyć Spread Spectrum w biosie. Ale generalnie po zintegrowanej karcie dźwiękowej nie można się zbyt wiele spodziewać.

15.10.2012 01:06
odpowiedz
discord
6

Szczerze mówiąc jego ciało, może sobie nawet kutasa na czole wytatuować, a wy z wrażenia nie zróbcie kupy. Typek pyta o cenę, a wy mu z radami wyjeżdżacie. Mother of god..

Zebysmy pozniej w gazetach nie czytali, ze mlody czlowiek skoczyl z okna, bo sie wszyscy smiali z jego tatuazy.

15.10.2012 00:03
odpowiedz
discord
6

Czyli pseudo grasz.
Jeszcze napisz ile masz fps w czasie duzych walk xD

14.10.2012 19:09
14.10.2012 19:08
odpowiedz
discord
6

Nie ogladac, bo to gowno. A jezeli juz, to sciagac z torrentow, zeby tworcy sie nauczyli i wiecej gowna nie robili.

14.10.2012 19:04
odpowiedz
discord
6

Takie jeszcze 2 pytanka czy na tym procku ruszyłby bf3? I czy będzie potrzebna zmiana zasilacza jak mam 350w? :)

Zarówno procek jak i karta są za słabe żeby grac w BF3. No chyba, ze mówimy o pseudo "graniu" w konsolowej rozdzielczości i low-medium detalach przy płynności <30 fps.

14.10.2012 19:01
odpowiedz
discord
6

iPhone już nie wystarczy, zera umysłowe potrzebują jeszcze zapalniczek do lansu?
W ogolę który normalny nie-pleban pali papierosy? ;o

14.10.2012 19:00
odpowiedz
discord
6

Straszna wiocha ten "lew".

14.10.2012 18:56
odpowiedz
discord
6

7850 pobiera znacznie mniej prądu i się lepiej kreci. W dodatku na dniach będą obniżki o ~50 zł.

13.10.2012 16:23
odpowiedz
discord
6

Perspektywy beda, jak zdechna wszyscy skazeni socjaloistycznym mysleniem. Taka przynajmiej mam nadzieje, ale jak wiadomo nadzieja matka glupich - wystarczy popatrzec na mlodych ludzi (w moim wieku), ktorzy nie wyobrazaja sobie prawdziwej wolnosci i swiata bez socjalu, czy z wolnym dostepem do broni...

12.10.2012 20:59
odpowiedz
discord
6

Po co montować 80, skoro można zamontować cichsze i wydajniejsze 120?

12.10.2012 14:37
odpowiedz
discord
6

Dla tego w usa jest cos takeigo jak background check. Kazda osoba starajaca sie o wynajem mieszkania powinna takie cos przedstawic wlascicielowi przed odebraniem kluczykow.

W USA to jest prawo chroniące prywatna własność i dorobek obywateli + AR-15 + Colt 1911 = nie ma takich problemów ;p

U nas niestety socjalizm i ochrona nieudaczników życiowych.

12.10.2012 14:33
odpowiedz
discord
6

Poczekaj aż Radeon HD 7850 za jakiś tydzień potanieje do ok. 500zł.

Nie ma na to najmniejszych szans. Ostatnie obniżki o 15$ sprowadza niereferencyjne wersje 2GB do 700 zł (w najlepszym wypadku).

11.10.2012 15:30
odpowiedz
discord
6

Nie rozumiem skąd ten "hejt" na Call of Duty.

Po prostu kiepski fps którym zachwycają się miliony ciemniaków. Tak samo wygląda sytuacja w branży muzycznej, gdzie sukcesy świecą pseudo artyści popowi a wszyscy z jakimś tam gustem się z tego śmieją.

DIAF.

11.10.2012 15:27
odpowiedz
discord
6

Jest to chyba pierwszy topic na GOLu, ktory mnie zbulwersowal - bo wydaje mi sie dosc bliski i oczami wyobrazni widzę siebie w takiej sytuacji (jak już pisałem w przeszłości przymierzałem się do wynajęcia pokoju, a nie wykluczone, ze w przyszłości wynajmę cale mieszkanie). Z jednej strony na sama myśl włącza mi się "agresor", z drugiej strony są ograniczenia prawne (totalnie absurdalne i za nic mające własność prywatna) i ostatecznie pewnie bym się strachał siłowo takich ludzi wyrzucać razem z ich dobytkiem (później przez rok po sadach latać, bo menda na bezrobociu by pisała donosy).

Zrobiłbym tak: odnowić kontakty z kilkoma osobami z czasów gimnazjum, zapłacić im albo kupić skrzynkę wódki. Ci ludzie teraz maja więcej obwodu w bicu, niż ja w udzie i najprawdopodobniej jeżdżą BMW (przynajmniej jeszcze kilka lat temu byli zafascynowani ta niemiecka marka XD). Przyszli by zemną, ponapinali się trochę, pokazali mięśnie, wspomnieli ukradkiem, ze lubią rozbijać głowy, gwałcić młode kobiety i krzywdzić niemowlęta. I tak kilka razy w ciągu miesiąca.

A druga opcja, szczerze mówiąc znacznie bardziej w moim stylu, to wywabić ich z mieszkania i pozmieniać zamki. Wcześniej iść do prawnika i jasno w prost zapytać się go jak ich wywalić tak, żeby nie byli w stanie nabrudzić w sadzie. Nie łamanie prawa, a naginanie. Ewentualnie łamanie tak, żeby skończyło się na grzywnie / umorzeniu ;p

11.10.2012 15:09
odpowiedz
discord
6

Tak na prawdę cały problem sprowadza się do tego, ze Twoja siostra nie jest facetem.
Przyszedłby chłop, ryknąłby raz, drugi i by się szybko zabrali. A tak widza kobietę i się śmieją.

11.10.2012 15:07
odpowiedz
discord
6

http://pclab.pl/art51207.html - tutaj można zobaczyć jak sprawuje się i3 w grach.

10.10.2012 19:09
odpowiedz
discord
6

Rozumiem, ze Twoja siostra posiada mieszkanie własnościowe i chce się pozbyć najemcy, który nie płaci czynszu?
Nie rozumiem wiec gdzie problem? Woła się znajomych (ew. wynajmuje firmę ochroniarska) i wynosi wszystkie rzeczy osobiste, następnie zabiera klucze i/lub zmienia zamki. Sam jakiś czas temu przymierzałem się do wynajęcia pokoju jakiejś fajnej niewieście ( ;] ) wiec silą rzeczy trochę poczytałem na forach jak to wszystko wygląda od strony praktycznej - nikt się nie bawił się w sąd tylko wy&*%^& na zbity pysk i od przyszłego miesiąca był już nowy lokator ;]

Inna sprawa, ze mało kto w ogolę bawi się w podpisywanie omów - na pohybel fiskusowi!

10.10.2012 19:01
odpowiedz
discord
6

albo najzwyczajniej w świecie kłamie... tylko po co?

Rodzinie mówi, ze pieniądze ukradli, a sama za jakiś czas zaczyna nowe życie na południu Hiszpanii z pol-miliona w kieszeni ;]

10.10.2012 18:55
odpowiedz
discord
6

Szlachta wychodzi na dwór.
Plebs wychodzi na pole.

07.10.2012 18:52
odpowiedz
discord
6

No, jak sie oglada zwiastuny, a nie gra i interesuje sie swiatem - nawet z Mass Effect Wiki - to i sie pojecia zbytniego nie ma.

Wez się przestań osmieszac. Sam okres pierwszej schizmy Sith ma więcej lore niż cały Szajs Efekt.

ps. Grałem w dwie pierwsze części (ta pierwsza przeszedłem nawet dwa razy), na więcej nie starczy mi już siły.

07.10.2012 14:40
odpowiedz
discord
6

- dobrze przemyslany i opisany swiat gry - na miare Star Wars,

ŚMIECHŁEM DOŚĆ MOCNO XD

05.10.2012 15:53
odpowiedz
discord
6

Jesteś życiowa cipka i w najlepszym przypadku czeka cie los pantoflarza. Wypada się z tym pogodzić i zacząć grac w WoWa.

05.10.2012 14:04
odpowiedz
discord
6

Po myszce za15zł to bym za wiele nie oczekiwał.

05.10.2012 12:35
odpowiedz
discord
6

DLC się nie kupuje ;]

05.10.2012 12:34
odpowiedz
discord
6

Szykuje się obniżka cen Radosławów 7770 i 7850: http://pclab.pl/news51243.html

Po prostu bajka.

04.10.2012 16:15
odpowiedz
discord
6

Jeden mankament karta się zawiesza po pewnym czasie użytkowania i trzeba restartować komputer.

Faktycznie, drobiazg \o/

04.10.2012 10:37
odpowiedz
discord
6

Zasilacz zawiesiłby system + ew. na ekranie pojawiła by się dziwna mozaika + możliwe buczenie z głośników.

Sam tak kiedyś miałem za czasów Radeona 9100, kiedy próbowałem OC (na stockowych zegarach wszystko działało bez zarzutu, ale overclocking przekraczał już możliwości tandetnego zasilacza dodanego do obudowy ;p). Później karta wylądowała w zamrażalniku celem usunięcia referencyjnego chłodzenia :D eh piękne czasy.

03.10.2012 18:05
odpowiedz
discord
6

Miałbyś chociaż trochę wstydu i nie ośmieszał się takimi pytaniami. Masz internet, masz google...

03.10.2012 14:48
odpowiedz
discord
6

Ja uważam, że jeśli kogoś nie stać na pracownika to niech zap. sam, a nie robi z siebie "dobroczyńcy" bo on daje prace.
Nie, wy nie dajecie pracy - wy tworzycie niewolnictwo XXI wieku.

Czyli wolałbyś siedzieć na bezrobociu niż pójść do kiepsko płatnej pracy?

woot, mentalność na poziomie "opalonych" przybyszów z afryki.

03.10.2012 13:26
odpowiedz
discord
6

Oczywiście, ze ma. Tak samo długość kabla od myszki / klawiatury wpływa na opóźnienia w pracy tych urządzeń ;]

03.10.2012 13:18
odpowiedz
discord
6

Warto pamiętać, ze kabel powinien być jak najkrótszy.

03.10.2012 13:13
odpowiedz
discord
6

Dziwne rozumowanie. A co z dzieckiem? Przecież byłoby twoje.

Moje dziecko to będzie to, które wychowam, wcześniej podejmując świadomą i odpowiedzialna decyzje ;]

W chwili obecnej, dodatkowo z przypadkowa osoba jako matka (nie wykluczone, ze o charakterystykach puszczalskiej k...), nie byłbym wstanie wychować należycie dziecka.

Najlogiczniejszym wyjściem w takiej sytuacji jest terminacja ciąży (im wcześniej, tym lepiej - w ciągu 48h można użyć tabletki na receptę do kupienia w aptece).

Znajomi [sporadycznie widziani] właśnie z tego powodu brali ślub. Stąd cały wątek.

Idioci.
Ciekawe kiedy rozwód.

03.10.2012 12:48
odpowiedz
discord
6

Co byście zrobili gdyby trafiło się wam wpaść z dziewczyną, której praktycznie kompletnie nie znacie?

W takim razie ona tez mnie nie zna, wiec dziękuję-dobranoc i niech się buja z brzuchem.

A ślub to chyba najgorsza opcja z tych wszystkich ;p

03.10.2012 11:45
odpowiedz
discord
6

Vertexy (w szczególności te nowsze) to zupełnie inna jakość. Nie ma porównania z Agility pod względem awaryjności (wydajności zresztą tez).

03.10.2012 11:27
odpowiedz
discord
6

"working poor"

Co to sa lewacka nowomowa?!

Jak ktos jest slabo wyksztalcony i nie ma doswiadczenia to oczywistym jest, ze moze tylko wykonywac proste i malo odpowiedzialne prace, za ktore dostanie niskie wynagrodzenie, co w efekcie przelozy sie na niski standard zycia. Niech mlodzi ludzie zdadza sobie z tego sprawe jak najwczesniej i od najmlodszych lat zaczna odpowiednio ksztaltowac swoja edukacje - prohint: pojscie na zarzadzanie na prywatnej uczelni nie zapewni wam sredniej krajowej XD

03.10.2012 10:59
odpowiedz
discord
6

Item: Intel 120GB 520 Series SSD 2.5" SATA-III Read 550MB/s Write 500MB/s 5 year Warranty OEM

Żałować na pewno nie będziesz, bo te dyski maja świetną opinie.

Jeszcze jakby ktos rzucil nazwa programu ktorym moglbym zrobic obraz z aktualnego SSD please :)

Intel dodaje swoje oprogramowanie do klonowania dysku. Można tez użyć EASUS partition master.

03.10.2012 10:41
odpowiedz
discord
6

Przy obecnych cenach moim zdaniem najlepiej wypada Intel 330 180GB (SF-2281, pamięci MLC 25 nm synchroniczne). Tutaj recenzja: http://www.frazpc.pl/artykuly/921559-1,Intel_SSD_330_-_test_tanich_dyskow_SSD.html

Droższy i trochę wolniejszy od np. Cruciala M4 128GB, ale dodatkowe ~50GB jest moim zdaniem tego warte.
Wersja 330 120GB jest z kolei minimalnie tylko tańsza (20-30zł) od wspomnianego Cruciala M4 128GB, wiec odpada.

03.10.2012 10:20
odpowiedz
discord
6

OCZ Agility, tak jak większość innych dysków na wczesnych wersjach kontrolera SandForce, trapią rożne problemy techniczne. Jest to fakt powszechnie znany i wystarczy trochę poczytać na portalach i forach specjalistycznych.

Inne dyski OCZ (np. Vertex 4) prezentują najwyższy poziom pod względem wydajności i nie maja żadnych problemów. Na plus firmy OCZ zaliczyć tez można bardzo sprawnie działający support i świetny kontakt poprzez forum. Żeby nie było, nie jestem fanbojem, mam ssd intela ;p

Na przyszłość przed zakupem poczytaj jakieś poradniki, np: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/polecane_dyski_ssd_32256_gb_ranking_ssd_sierpien_2012

Agility przy obecnych cenach nie jest najlepszym wyborem - za 50-70 zł więcej jest OCZ Vertex 4 lub Crucial M4.

02.10.2012 17:05
odpowiedz
discord
6

Mamy stan prawie, prawie zimnej wojny, zresztą Rosja taki stan utrzymuje z prawie całym światem, a na pewno Europą....

I dlatego Francuzi sprzedają okręty desantowe i termowizory, włosi próbują sprzedać wozy LMV i Freccia/Centauro, Izraelczycy sprzedają UAVy. Mogę jeszcze długo wyliczać przykłady na bliska współpracę "zachodu" na polu obronności i bezpieczeństwa z Rosją. Miejscami bliższą współpracę, niż z polska...

ps. to rosyjskie biura konstrukcyjne pomagały amerykańskiemu boeingowi w projektowaniu elementów dreamlinera (widziałem nawet zdjęcia dyplomów-podziekowan). Nie mówiąc już o współpracy wielu zachodnich koncernów lotniczych nad SSJ. Taka zimna wojna ;]

02.10.2012 11:45
odpowiedz
discord
6

średnia ocen 69/100

IMO i tak za dużo. Gra jest fatalna, a twórcy po raz kolejny pokazują, ze sami nie wiedza co chcą stworzyć. Albo gra akcji, albo horror, ew. można próbować robić straszącą grę akcji (np. FEAR). RE 5 i 6 są nie wiadomo czym. Trzeba jednak przyznać, ze ogólnie gameplay jest przyjemniejszy w 6 (wreszcie można chodzić i strzelać).

02.10.2012 11:35
discord
6

Na przykładzie "renomowanego" serwisu gametrailers: http://www.youtube.com/watch?v=TE7kXJe0PUs
Wiem, ze ciężko uwierzyć, ale to nie jest prowokacja ;/

Najlepszy ten ćpun z 1:50 mówiący o "potędze" PS3 :D

Nie krepujcie się i wrzucajcie inne przykłady dziennikarskiej niekompetencji.

02.10.2012 11:27
odpowiedz
discord
6

Powiedz mi dobry człowieku, ILE JESZCZE DURNYCH FILMIKÓW MASZ ZAMIAR DZIŚ WRZUCIĆ?

02.10.2012 11:25
odpowiedz
discord
6

Najlepsza czesc TES. Pomijając kwestie mechaniki i gameplayu, to świat wykreowany w grze po prostu zapierał dech w piersiach i zadziwiał swoja oryginalnością. Wielkie karaluchy jako środek transportu, miasta z dominującymi grzybopodobnymi budowlami.
Nic dziwnego, ze Oblivion wywołał u mnie silne torsje ;/

02.10.2012 11:06
odpowiedz
discord
6

Skończyły się argumenty to retard społeczniak pobiegł na skargę. Strasznie weak jesteś.
Zyj dalej ze swoim ukochanym partnerem widzącym w przeświadczeniu ze macie jakaś wiedzę komputerowa - na forach specjalistycznych takich jak wy wyśmiewa się bez litości i bez przebaczenia i tak tez zakończy się nasza mala dyskusja (ctr+c / ctr+v).

Zaiste trzeba być takim bardziej na zwojach mózgowych uspokojonym, żeby wybierać podświetlany zasilacz, ale zapewne wina nie leży całkiem po Twojej stronie, ech te geny.

po tym fragmencie użytkownik Widzacy zasłużył sobie na bombardowanie atomowe z mojej strony, wiec bez płaczu konfidencie.

02.10.2012 10:56
odpowiedz
discord
6

discord --> Koleś- nie pisz już tutaj.

ZMUŚ MNIE.

Nie chcemy tutaj takich jak, ty- szczeniaków, którzy w swojej własnej głupocie obrażają wszystkich mających inne zdanie.

Ogarnij się i zobacz jak wygląda chronologia dyskusji. Kto pierwszy zaczął obrażać i się dopierdalać. Był to ten zwierzak ze swoimi trąbkami i szarfami. Po tym tekście uznałem ze jest januszem z dyzmozgowiem i potraktowałem go jak na to zasłużył. Gdyby pokazał poziom i zaprezentował sensowne argumenty, to dyskusja wyglądałaby inaczej, a tak zainicjowałem zrzut napalmu i po ptakach ;]

Jak dorośniesz, i zweryfikujesz swoje poglądy, to wtedy wróć
Pierwszy piecyk osobiście i własnoręcznie złożyłem w czasach Celerona 433 i pierwszej Rivy TNT. Ile mam jeszcze dorastać, mistrzu? Na siwe włosy mam czekać?

zobaczysz że od takich użytkowników jak np. Widzący, możesz się wiele nauczyć.

Na razie to się od niego nauczyłem, ze nadmiar mocy, modularne okablowanie i wydajne chłodzenie to fanaberia XD
Według tego tytana wiedzy komputerowej lepiej zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych niż mieć cichy zasilacz na lata i brak burdelu w obudowie.

BTW, to twój gayfriend, ze tak go żałośnie bronisz?

No niema co- profesjonalne recenzje, z których nie ma nawet przeprowadzonych testów stabilności napięć przy różnym obciążeniu...

Dawaj recenzje w których ten zasilacz wypada slabu w porównaniu z innymi konstrukcjami z tego segmentu cenowego (~250 zł). W szczególności to wyłączanie pod 80% load chce zobaczyć LMAO.

Nie odpisuj. Nie zasługujesz na moją uwagę. Zniknij z tego wątku.

A ty dzisiaj nie zasługujesz na obiad ;]

02.10.2012 10:29
odpowiedz
discord
6

discord --> Jeśli masz tu obrażać innych użytkowników, to po prostu tutaj nie pisz.

Obrażam tylko nieuleczalnie głupich. Zresztą jak doskonale sam widzisz, to ten zwierzak dzielnie próbuje baitowac.

Pomijając już fakt, że OCZ Fatality to wyjątkowo słaba konstrukcja - Wyjątkowo słaba konstrukcja, a zebrała głownie pozytywne, albo bardzo pozytywne recenzje - http://www.techpowerup.com/reviewdb/PSUs/OCZ/ (tutaj kilkanascie recenzji w rożnych językach rok 2009).

Po polsku: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=625&rectr_str_numer=4

Jeszcze raz podkreślę, ze lepszy zasilacz to nie tylko więcej "mocy", ale również cichsza praca (lepszy wentylator o wiekszej średnicy), oraz modułowe okablowanie, które pozwala ogarnąć bałagan w obudowie i poprawić przepływ powietrza. Jest to szczególnie ważne jeśli cenimy sobie cisze.

@Widzący - ciągle czekam na argumenty, plebanie. Na razie ośmieszyłeś się tym swoim bełkotem o trąbkach i szarfach. Przywołany do tablicy posłusznie spuszczasz uszy i nie potrafisz nawet jednego sensownego zdania sklecić. Plebs, nic więcej.

Dopóki będziesz zaśmiecał i zanieczyszczał ten temat swoja obecnością to będę cie niszczył na wszelkie znane ludzkości sposoby, bo nie zasługujesz nawet na to, żeby oddychać. ;]

02.10.2012 09:36
odpowiedz
discord
6

Ładny trolling leci ;]
W garniturze na uczelnie 8/10 ;]]]]

02.10.2012 09:24
odpowiedz
discord
6

Niewątpliwie masz rację, jestem niepełnosprawny umysłowo, jasno to wynika z faktu podjęcia jakiejkolwiek, nawet pośredniej, polemiki z obdarzonym tak szerokimi deficytami.

Ja nigdzie nie widzę żebyś napisał mi sensowne argumenty za tym, żeby nie dopłacać kilkudziesięciu złotych (bo o takich zawrotnych kwotach tu mówimy) do zasilacza z lepszym i cichszym chłodzeniem, oraz modułowym okablowaniem (które ostatecznie pozwala poprawić przepływ powietrza).

To co napisałeś : I o trąbce nie zapomnij, szarfa też się przyda. Powariowali z tymi zasilaczami, to onanizm zwyczajny jest i tyle. - kwalifikuje cie jako dyzmóga i tak zostałeś potraktowany.

Zaiste trzeba być takim bardziej na zwojach mózgowych uspokojonym, żeby wybierać podświetlany zasilacz

A jak bardzo uspokojonym trzeba być, żeby wybierać ładną obudowę, nie mówiąc już o meblach, zasłonach, czy kolorze ścian. Najlepiej żyć na kartonach jak menel i wstydzić się znajomych zaprosić ;]

Zgaduje, ze jesteś gówniarzem wiec to normalne, ze w tym wieku za bardzo nie liczy się dla ciebie piękno otoczenia. W pewnym wieku jednak _normalni_ ludzie pragną otaczać się ładnymi przedmiotami (zasilacz, a raczej jego podświetlenie takim właśnie przedmiotem jest).

ale zapewne wina nie leży całkiem po Twojej stronie, ech te geny.

Ty po swoich biologicznych rodzicielach odziedziczyłeś biedę (również umysłową).
___________________________________________

Skończyłem ze ścierwem, wracamy do sprzętu.

Pogrom AMD (w grach) trwa: http://pclab.pl/art51207.html

Obniżki kart graficznych segmentu powyżej mainstream trwają i na chwile obecna GTX 660 dominuje. Jest to najbardziej oplacalna karta z segmentu 700-900zł! Nie referenta można dostać już za 825 zł i to w wersji Gigabyte z świetnym chłodzeniem ( http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646138.html ). 7850 od tego samego producenta kosztuje 789 zł ( http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7850-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556968.html ).

bez obniżek cen 7850 nie widzę szans dla AMD.

02.10.2012 08:53
odpowiedz
discord
6

To się nazywa fanaberia i rozrzutność i tyle. Ale co mi tam do tego.

I o trąbce nie zapomnij, szarfa też się przyda. Powariowali z tymi zasilaczami, to onanizm zwyczajny jest i tyle.

Zawistnych polaczków i komputerowych januszy proszę o zamkniecie otworów gębowych.

Jeżeli nadwyżkę mocy, cable managment i ciche, wydajne chłodzenie uważasz za fanaberie, to jesteś niepełnosprawny umysłowo. Zwłaszcza, ze ceny zasilaczy są generalnie niskie w porównaniu z innymi podzespołami nawet z segmentu mainstream - mój OCZ Fatal1ty 550W kosztuje 250zł (a wybrałem go ze względu na czerwone podświetlenie TAKI ZE MNIE BURŻUJ!).