Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

'wilk ' ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

14.12.2017 19:48
odpowiedz
'wilk '
59

"Dziś poznałem wyborców Prawa i Sprawiedliwości"
Niesamowite

17.11.2017 14:47
odpowiedz
'wilk '
59

Dzieło na drewnie namalowane.
Chciałbym napisać arcydzieło w tytule, ale do tego miana trochę zabrakło. Ale po kolei...
Oceniając gry Piranha Bytes zawszę patrzę na ich wcześniejsze dokonania. Przy Risenach 2,3 dobrze się bawiłem. Były to jednak gry
na raz, które swoją specyficzną mechanikę nie nadrabiały wybitną fabuła czy wybitnym klimatem. Wszyscy mieli nadzieję, że ich kolejną produkcją będzie następny Gothic, który zdefiniował niezwykły świat i klimat. Gdy Piranha Bytes 2.02.2015 zapowiedziała grę, która jeszcze w 2014 miała mieć tytuł roboczy "Ewolucja", sądziłem że będzie to przełomowy projekt tego studia. A jaki jest faktycznie, jaki jest ten ELEX ? Czy Piranha dobrze robi, szukając nowych dróg aniżeli kontynuować Gothica ?

1. Grafika, fizyka, animacje:

Pierwsze screeny przypominały bardziej jakiegoś Risena 4, z piratami którzy na wskutek przedawkowania Elexu zamienili się w mechy i mutanty.
Jak wiadomo gra powstawała na tym samym silniku co wcześniejsze dzieła PB. Tu mamy plus z minusem. Plus jest taki, że cenie sobie bardziej studio które opracowało
własny silnik (tym bardziej że po ELEXie widać ile pracy włożono aby dostosować go do obecnych standardów), niż firmę które pobiera Unreala i nawet nie wie jak tworzy się silnik.
Minusem natomiast jest fakt, iż nie udało się dostosować silnika w stopniu satysfakcjonującym. Grafika jest niezła, praca światła bardzo dobra, tekstury już gorszę. Jednak prawdziwy
problem zaczyna się przy animacjach (ta kwestia została opisana 1000 razy, dlatego niebędę pisać dlaczego). W tej kategori jest więcej minusów niż plusów, ale recenzuję RPG'a a nie symulatora
realizmu, więc przejdźmy do rzeczy ważniejszych:

2. Muzyka i dźwięk:

Muzyka w grach jest dla mnie ważniejsza od grafiki, to ona buduję większość klimatu. Nie inaczej jest tutaj, warto zaznaczyć że kompozytorem jest Bjorn Pankratz główny projektant gry.
Soundtrack jest prosty, widać użycie syntezatorów dźwięku(a nie jak np. w Gothicu 3 orkiestry). Jednak na uwagę zasługuję wyczucie tzn. świetnie dopasowanie utworów do sytuacji. Na uwagę zasługuję takżę, że każda sytuacja, postać ma swój własny motyw muzyczny. Pod kątem muzycznym duży krok na przód względem Risenów 2,3. Gdyby dać Bjornowi jakąś orkiestrę, zespół to sądzę że mielibyśmy muzykę na poziomie Gothica 3.
Co do dźwięku to jest on zrealizowany poprawnie, jest bogata ilość odgłosów.

3. Świat :

Mamy do dyspozycji dużą połać całkowicie otwartej przestrzeni, zaprojektowanej z polotem. Aczkolwiek monotonia objawia się połączeniem wulkanów, pustyni i lodowców. Mi osobiście najbardziej podobał się Edan.
Twórcy chcieli zróżnicować świat, ale dodanie 10 stref klimatycznych nie jest jedynym rozwiązaniem. Sam Edan można byłoby zaprojektować tak, aby był ciekawy nawet na dwukrotnie większej mapie. Zabrakło gęstych lasów kosztem
otwartych przestrzeni. Miasta mamy 4, są średniej wielkości. Są jednak ładnie zaprojektowane, każde z nich ma swoją unikatową architekturę. Dodatkowo mamy wiele ruin starego świata, ze znajdkami, nagraniami i książkami. Te ostatnie świetnie opowiadają co działo się w danym miejscu kiedyś.

4. Frakcje :

Twórcy dali nam 4 (oczywiście tradycyjnie 3 grywalne) frakcje, które podobnie jak architekturą wyróżniają się kulturą oraz przekonaniami. Zabrakło 4 możliwości przejścia gry np. jako samotny wilk albo stworzenie własnej frakcji.

5. Postaci niezależne :

PB stworzyła ciekawych towarzyszy w Gothicu. Natomiast ci z Risena, cóż ... niestety niezapadli w pamięć w żadnym stopniu. W ELEXie jest zdecydowanie lepiej + wątki romansowe wzbogacające historię.
Szkoda, że nie można wydawać towarzyszowi rozkazów podczas walki np. "atakuj tylko z dystansu" itp. Beznadziejnie działa AI towarzyszy , nie ma co tego faktu ukrywać. Sztuczna inteligencja jest gorsza nawet niż w Gothicu 1 (2001), postaci zachowują się jak niewidomi (dopóki nie poczują, nie zareagują, a bywa i gorzej).

6. Fauna, przeciwnicy:

Zwierzęta są ciekawie zaprojektowane, zamiast kruczków mamy jakieś Jaskinioptaki. Bestiariusz jest bardzo zróżnicowany, ale potwory o różnych nazwach są często podobne wizualnie. AI przeciwników jest na pewno lepsze od towarzyszy, potrafią wyjść (nie zawsze) z sytuacji gdy gracz próbuję ich zabugować. Dużą zaletą jest traktowanie gracza na poważnie. Gra jest trudna,
a postepy w grze dają dużą satysfakcję.

7. Rozwój bohatera :

Rozwój postaci jest świetny, bardzo rozbudowany. Zachęca do kilkukrotnego przejścia gry. Możemy przystąpić do wspomnianych 3 frakcji, a w ramach każdej możemy rozwijać postać jako maga czy wojownika (tak to wyglądało u berserków przynajmniej).
Bardzo irytujący jest brak ekranu ze statystykami i niedbały opis umiejętności. Ile mam punktów życia ? Ile obrażeń zdaję nasz bohater(broń + siła + umiejętności) ? Nie wiadomo :/ Rozwój postaci jest jednak bardzo satysfakcjonujący.
W świecie jest też mało artefaktów (pod koniec gry walczyłem ulepszonym toporem, który znalazłem w połowie gry), aczkolwiek jest masa różnych rodzajów broni (miecze, topory, karabiny, miotacze ognia, wyrzutnie rakiet, łuki, kusze itp) niespotykana zazwyczaj w grach. Coś za coś.

8. Fabuła & misje poboczne:

Opowieść jest prowadzona chaotycznie, ale główny wątek wciąga. Cieszą decyzje moralne i ich konsekwencje. Na plus system przyłaczania do frakcji, a także dlugość samego głównego wątku.
Zadania poboczne potrafią być ciekawe, ale niektóre wydaja się stworzone na siłę i niedokończone. Główny bohater jest ciekawą postacią, ma swoje tajemnice (trudno napisać coś więcej bez spoilerów), ale ... czegoś mi
tu zabrakło.
Troszkę denerwowało zaznaczanie 99% misji na mapie. Ja rozumiem, że świat jest duży, ale jest totalnie nielogiczne kiedy mamy kogoś odnaleźć, a wystarczy wejść do dziennika wcisnąć Z i bach wszystko jest na mapie. Powinien być jakiś system szukania informacji o danej postaci, którą mamy np. odnaleźć.

9. Interfejs:

Jest mało przejrzysty, ale ma swój styl (inspiracja Pip Boy'em z Fallouta 4). W przypadku mapy twórcy mogli zastosować motyw z Two Worlds lub Arcanii tzn. obszary które zwiedzaliśmy mają inny kolor niż te nieodkryte.

10. Inne:

Dobra optymalizacja, jednak wymagania ewidentnie zawyżone, ale bugi... (lepiej nie komentować).

PODSUMOWANIE:

Plusy:

+ klimat,
+ rozwój postaci !,
+ muzyka i udźwiękowienie,
+ projekt świata (szczególnie Edan),
+ historia (aczkolwiek momentami sztampowa),
+ niektóre postaci,
+ system oświetlenia,
+ poziom trudności i satysfakcja z niego płynąca,
+ własny silnik graficzny,
+ optymalizacja,
+ to GOTHIC (powrót nieprzyjaznego, klimatycznego świata)

Minusy:

- nielogiczne uproszczenia (wszechobecne zaznaczanie wszystkiego na mapie),
- totalnie nieczytelny rozwój postaci,
- za dużo otwartych przestrzeni (kosztem np. gęstych lasów),
- tekstury,
- animacje,
- bugi

Aspekty neutralne:

+/- przeciwnicy,
+/- dialogi,
+/- wątki poboczne,
+/- to GOTHIC (trochę innowacyjności by mimo wszystko nie zaszkodziło :) )

Więc, czy Piranha dobrze zrobiła odcinając się od dotychczasowego dorobku, rozpoczynając nową serię ? Nie wiem, ale ELEX 2, może być tak samo dobry jak wyczekiwany przez wielu "GOTHIC 5, 4, remaster". To po prostu nowe uniwersum, ale najważniejsze rzeczy zostały, tylko uciekły na chwilę przy Risenach 2,3 :).

Ocena końcowa: 8/10 (Na profilu mam 10, ale to były oczekiwania wystawione w 2015r.)
----------------------

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-11-17 14:53:19
13.11.2017 23:56
1
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Ciekawi mnie silnik w dwójce. Bjorn w jednym z wywiadów, że już przy jedynce zastanawiali się nad zmianą, ale ten mieli opracowany i obeznany.

Po tych minusach w recenzjach pewnie na poważnie wezmą pod uwagę tą zmianę.

10.11.2017 18:36
3
'wilk '
59

Zamiast życzyć firmie dobrze tzn. rozwoju, dobrej sprzedażny ich dotychczasowych produkcji, gdyby firma się rozrosła to na pewno by poprawili swoje stare problemy, to znowu się zaczyna.

05.11.2017 23:11
1
'wilk '
59

Ocena 2.5 spoko, gdybyś uzasadnił to jakoś...
... bo to co napisałeś jest akurat plusem tej gry.

02.11.2017 01:59
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

25 h, 22 poziom. Wciąga ! Tyle na razie napiszę ; ) Jak ukończę to również dodam swoją reckę...

31.10.2017 22:43
3
'wilk '
59

@Soulcatcher
Baldur miał remake, te emotkinki też na niego zasługują ;)

29.10.2017 20:03
odpowiedz
'wilk '
59

Najciekawiej zapowiada na ten moment się KC:D i Greedfall.

29.10.2017 20:01
3
'wilk '
59

.. za dużo Skyrima w tym Gothicu :). Niestety za mało modeli zostało podmienionych np. orkowie, styl jaskiń. Niemniej respekt dla twórców się należny.

26.10.2017 14:30
odpowiedz
'wilk '
59

pis +1

22.10.2017 21:49
'wilk '
59

Ja w Gothicu i Risenie też tak robiłem. Fajnie akcja nabiera tępa jak później zostaje sam główny wątek :)

21.10.2017 21:43
'wilk '
59

namierzanie można wyłączyć w opcjach :)

21.10.2017 16:32
'wilk '
59

to już by chyba wszystkiego było za dużo :)
Mi brakuję trybu: samotny wilk. możliwość przejścia gry bez dołączenia do frakcji,

19.10.2017 21:17
odpowiedz
'wilk '
59

pograłem trochę no i cóż wciągnęło :)
Na razie tak:

Na plus: grafika, muzyka (poza menu bo tam jest słaba), świat, grywalność, klimat
Minusy: błędy, uproszczenia (lokalizacja na mapie).

Jak skończę napiszę reckę pewnie, tylko oby był czas na grę bo go mało ostatnio :p

P.S Dlaczego nie mogę wystawić oceny ? Cały czas piszę że oczekiwania to 10, proszę redakcje o usuniecie tego, wystawiłem to w 2015, obwiam się że jak ukończę grę to będę chciał wystawić inną ocenę ..., no chyba że mnie jeszcze gra zaskoczy :)

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-10-19 21:18:12
19.10.2017 20:29
odpowiedz
'wilk '
59

Ja gram na I5-6500 (3.2ghz), 8ram , gtx 950
Ale spróbuję też odpalić na pentiumie z 8gb ram i 2gb grafiką ciekawe czy pójdzie :p

18.10.2017 20:02
odpowiedz
'wilk '
59

Skyrim im wyszedł, F4 nie !

To ja się pytam po co robią kontynuacje tego drugiego..
TES ma większy potencjał, ile można przezywać wybuch bomby atomowej i eksplorować pustkowia. To miało sens tylko w pierwszych częściach.

18.10.2017 19:08
1
odpowiedz
'wilk '
59

Czemu wstydzimy sie byc Polakami?
...może dlatego że inni chcą byśmy się wstydzili :) Nie ma co patrzeć na boki tylko robić swoje !

18.10.2017 19:04
😊
'wilk '
59

Wow bogaty opis jak na grę o której nic nie wiemy :)

18.10.2017 00:14
'wilk '
59

thx

18.10.2017 00:00
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

Dlaczego mam grę po angielsku, gdzie są opcje językowe w menu ? Bo nie widzę

17.10.2017 22:12
'wilk '
59

aa, dzięki.. strasznie niewygodnie się je wyjmuję :p

17.10.2017 22:09
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

Hej skąd ja mam wziąć kod key do aktywacji steam, w pudełku nigdzie niema ?

17.10.2017 00:42
2
'wilk '
59

@Mwa Haha Ha ha
Czy Ty słyszałeś o czymś takim jak RPG i jakimi prawami się rządzi ?

Nie podoba Ci się Elex, ok napisałeś to już kilka razy i wystarczy. Nie wiem co Ty jeszcze robisz na tym forum... dobranoc.

16.10.2017 20:13
'wilk '
59

No i bardzo dobrze że się otwiera późno po 20/70 godzin to w sam raz.
Zapraszam do gry Arcania: Coś tam 4, gra się otwiera już w prologu. Jesteś nikim, ale rozwalisz 5 bandytów na starcie...

Nie rozumiem minusów typu: "Początkujących zniechęca",
A gdyby była łatwiejsza to by było "uproszczenia nie spodobają się fanom gothica"

16.10.2017 19:33
1
'wilk '
59

@UrBan1212
no ale wiesz, nie masz motywacji wtedy. W gothicu kochałem to że sam musiałem wszystko robić (poza misjami z towarzyszami), czasami wnerwiało mnie to, denerwowało. Ale ta satysfakcja jak wywaliłem bandytów z latarni Jacka w G2 ahhh po 20 podejściu. A tak to pyk towarzysz i jedziemy ... Wiem ze w R2 i R3 mnie to denerwowało

Jak coś gra oferuję to dlaczego mam z tego nie korzystać ? Równie dobrze mógłbym zakładać celowo słabsze bronie aby było trudniej. Chodzi o to aby mieć poczucie że jesteś zdany sam na siebie !

16.10.2017 19:23
'wilk '
59

to był poważny błąd Risenów. powinno być tak że jak chodzisz z towarzyszem to masz -30% doświadczenia. Aby mieć motywację...

16.10.2017 18:54
16.10.2017 18:41
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
'wilk '
59

Niepokoją mnie towarzyszę, oby nie było tak jak w Risenie 3 ze sobie stoimy z boku, a nieśmiertelny kumpel załatwia wszystko :P

15.10.2017 23:58
'wilk '
59

Ja myślę że bd do pobrania przy aktywacji gry :P

15.10.2017 15:44
'wilk '
59

Tylko w Polsce gothicowe klimaty są popularne ? A rodzimy kraj Niemcy ? U nich tez głośno nie jest

15.10.2017 14:53
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
'wilk '
59

Zastanawia mnie dlaczego ukazała się tylko ta recenzja, dlaczego nikt za granicą tego nie recenzuję (poza gamestar)...

15.10.2017 13:41
'wilk '
59

@Antinazi

Obie te grupy są siebie warte
To że dużo piszę o grze, analizując na bieżąco plusy i minusy(a nie tylko minusy). A także oczekiwania 10/10, ponieważ do gier PB zawsze mam wysokie oczekiwania (co niestety niema odbicia w efekcie końcowym zazwyczaj), nie oznacza że poziom merytoryki moich wypowiedzi jest porównywalny ze zdaniami "Elex to kupa 0/10"

15.10.2017 01:16
'wilk '
59

@cebuladeal Widzę że mamy do czynienia z recenzentem najwyższej kategorii !

14.10.2017 21:09
'wilk '
59

@cebuladeal

Panie 10/10 owszem, takie dałem oczekiwania w momencie zapowiedzi, gdy jeszcze nie było ani 1 screena jedynie informacje.
Niemiaszki (Pirania )płacą nieźle grami, na które warto czekać. Pozdrawiam

14.10.2017 20:35
1
'wilk '
59

@Mwa Haha Ha ha
ocenilem niektore gry zbyt nisko, by potem je docenic
aaa, to ja już wiem o co chodzi z nagonką na Elexa :)

14.10.2017 19:58
odpowiedz
22 odpowiedzi
'wilk '
59

Kurde nie było mnie tu chwilę, a tu takie seanse nienawiści xd. Nie wiedziałem że gra jest aż tak genialna, że konkurencja aż musi wynajmować hejterów ...

A tak na serio, chodziarz tamto po części też było: nie grałem nie oceniam. Po tym co oglądnąłem to bardzo podoba mi się świat, muzyka, stylistyka grafiki i poziom trudności. A mam wątpliwości co do tej konwencji SF+fanasy+apo, uproszczeń i błędów.

13.10.2017 20:19
2
'wilk '
59

A gdzie twoje uzasadnienie merytoryczne oceny 1.5 ?

13.10.2017 20:19
'wilk '
59

Dokładnie !

12.10.2017 23:58
'wilk '
59

@Archiminikleopotokiwiczanin

Ja słyszałem tak:
G1: 5km2
G2: 25km2
G3: 75km2

Z tego wynika że Elex będzie miał ok 110 km2,
ale również mogę się mylić...

10.10.2017 22:47
1
'wilk '
59

Mnie w elexie przy całym ogromie plusów martwi styl graficzny tzn. jest za kolorowo, gdzie te klimaty: http://www.piranha-fanart-portal.de/content/images/elex-artbig22.jpg

04.10.2017 20:27
'wilk '
59

Dla mnie nic nie trzeba ulepszać,liczy się dusza artystyczna twórców !

01.10.2017 17:12
odpowiedz
'wilk '
59

Oczywiście Elex...

22.09.2017 00:58
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

hahaha gra roku a nie została i oficjalnie nie zostanie spolszczona. Polska to tylko kilku tysięczny, mały kraj.. po co. Dlaczego dali m.in Rosyjski i Niemiecki ? Niech cały świat się kształci w angielskim. Jasne, trzeba znać ang. ... no ale bez przesady :P

19.09.2017 01:53
'wilk '
59

Motyw narratora jest typowy dla klasycznych rpg-ów, wymaga trochę wyobraźni. Grafika jest bardzo dobra, w specyficznej konwencji typowej dla Divinity.
Co do dialogów to jedynym minusem jest brak Pl, bo ciężko się idzie przez te ilości tekstu w Ang, no ale to nie wina gry..

18.09.2017 22:06
'wilk '
59

@Pawson18 kwestia gustu, mi klimat bardziej podobał się w części pierwszej. Świat spójniejszy w R1, soundtrack rewelka ! W R3 był co najwyżej dobry.
Risena 3 skopali przez bitwy morskie i możliwość brania ze sb towarzyszy wszędzie. Gra była za łatwa.
Trójka zła nie była, ale Piranhie stać na więcej !

18.09.2017 01:51
odpowiedz
8 odpowiedzi
'wilk '
59

"jest najlepszą grą Piranha Bytes od czasów Gothica II"
Najciekawsze stwierdzenie artykułu, bardzo optymistyczne. Jednakże dla mnie wystarczy, że gra bd najlepszą produkcją od czasów Risena 1. Wtedy Piranie przebiją szklany sufit, ponieważ po pierwszym Risenie jakość ich kolejnych produkcji poszła w dół. Pora na odbicie .... !

13.09.2017 21:51
1
'wilk '
59

Wybranie Slavova było strzałem w 10 ! Widać co prawda, że to nie to samo, ale czuć klimat

12.09.2017 23:57
2
'wilk '
59

należny także pamiętać że wcześniej podane wymagania http://pclab.pl/news69469.html były niższe i wyglądały bardziej realistycznie

12.09.2017 23:36
3
'wilk '
59

Cóż wymagania typowe jak na obecne gry. Jednak oficjalne wymagania zazwyczaj są zawyżone,.. myślę że jeżeli optymalizacja będzie OK to słabsze konfiguracje dadzą radę.

05.09.2017 22:04
odpowiedz
'wilk '
59

Angielski można i nawet trzeba znać we współczesnym świecie. Ale dobry rpg jakim mam nadzieje jest ta produkcja powinien mieć rozbudowany system dialogów z bardzo rozbudowanym słownictwem. na pewno lepiej poczuję się klimat i więcej zrozumie z wersją polską. Szkoda :/

04.09.2017 00:13
29.08.2017 00:32
2
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

No a jakie mają być ? Ile razy można wydawać tą samą grę ...

27.08.2017 15:07
odpowiedz
'wilk '
59

No to jesteśmy na ostatniej prostej do premiery :). A co do ewentualnych kontynuacji, to mam nadzieję że trylogia bd bardziej spójna niż wcześniejsze gdzie każda część miała inny klimat. Szczególnie widoczne było to w Risenie.

27.08.2017 15:05
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

A gdzie Elex, dla mnie w nr. 1 ?

22.08.2017 01:20
'wilk '
59

Witam,
Zacząłem przygodę z YT od innej strony, trochę malarskiej. Zamierza zahaczać o temat gier jak np. filmik zainspirowany grą Dragon Age: Inquisition.
Jaka jest wasza opinia ? Wiem że kontent nietypowy, ale wszelkie rady mile widziane ! :)

https://www.youtube.com/channel/UC6JSGJsM7MRdY_8knhhfh2Q

31.07.2017 00:53
24.07.2017 19:51
1
odpowiedz
'wilk '
59

Jak lubisz taką wersje fantasy jak Warcraft, to może Kingdoms of Amalur: Reckoning, ewent. Divinity 2 lub Divinity: Original Sin. Pozdrawiam.

23.07.2017 21:31
odpowiedz
'wilk '
59

Po dłuższej przerwie coś nowego :p
https://www.youtube.com/watch?v=fBFLVg4RfIY

21.07.2017 16:00
'wilk '
59

A no i Fallout 4: SE jeszcze !

21.07.2017 15:57
'wilk '
59

Za 12 lat Fallout 4 na ps5
Za 13 lat Bethesda podaje że robią TES6, ale wcześniej wydadzą ze 3 duże projekty

18.07.2017 22:19
😊
odpowiedz
'wilk '
59

Ja polecam Wielką Przechybe. Trasa długa, ale piękna i niezatłoczona !

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-07-18 22:19:15
15.07.2017 15:42
1
odpowiedz
'wilk '
59

Fajnie jakby to wydali, klimat jest ! Taka grafika ma swój urok

01.07.2017 20:14
odpowiedz
'wilk '
59

Poszukuję gier... jak my wszyscy ! ;)

Fantasy z cyberpunkiem ? To poczekaj na ELEXa wychodzi w październiku,
a z obecnych to może Technomancer. Pozdr

26.06.2017 13:27
odpowiedz
'wilk '
59

GOL, dodajcie Gothic: DK jaką osobna grę, dodatek do encyklopedii.

25.06.2017 12:10
2
'wilk '
59

Nie karmić trola, on nawet Gothicowi 1 dał 1.0 !

16.06.2017 21:38
'wilk '
59

https://www.youtube.com/watch?v=gSaVCTYBG6w

Grając po raz pierwszy w G1, nie znając kontynuacji, faktycznie miałem wrażenie, że Kolonia jest gdzieś w Myrtanie. Moim zdaniem byłoby o wiele lepiej. Skład Piranii zmieniał się z części na część, pomysły na gry również :P Otrzymaliśmy paradoks; że małe Khorinis jest 100 x bogatsze i zróżnicowane niż Kontynent z 3 państwami. A Wy co uważacie ?

16.06.2017 16:52
'wilk '
59

Nie niech się ogarną i zrobią w końcu TW3, życie pokazało, że nie trzeba być mega koksem finansowym by zrobić dobrą i ciekawą grę. Liczą się pomysły i umiejętności :P

16.06.2017 14:47
4
odpowiedz
'wilk '
59

Dobra TopWare ! Przekonaliście mnie by nie kupować tego dodatku ! To jest jakieś nieporozumienie, chyba..

15.06.2017 12:41
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Dziś premiera gry, która niema ani jedno gameplay'a czy trailera :P. To serio dziś ?

12.06.2017 23:00
odpowiedz
'wilk '
59

Zabierają się za nową markę. Trochę nie moje klimaty, ale BioWare ciągnęło ME i DA przez ostatnie lata, więc przyda się powiew świeżości

12.06.2017 22:56
odpowiedz
'wilk '
59

tak, jakieś dodadeczki, gadżety do skyrima i fallouta #bethesda Liczyłem na jakąś wielką zapowiedź, ale można powiedzieć: oj naiwny :/

07.06.2017 01:36
odpowiedz
'wilk '
59

Na początku są nowe ujęcia z dźwiękiem: https://www.youtube.com/watch?v=PgLQ9kzmfT8

07.06.2017 00:15
'wilk '
59

Rok '17 generalnie jest rokiem trudnym o miano GotY, sporo ciekawych tytułów wychodzi

06.06.2017 23:39
'wilk '
59

Dokładnie tak, piona !

06.06.2017 19:56
'wilk '
59

Trailer ok, ale ta muzyka... no cóż pozostaje napisać: dobrze że nie pojawi się w grze

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-06-06 19:56:35
06.06.2017 16:09
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

@Camelson Ostatni rpg fantasy, taki bardziej rozbudowany wyszedł w 2015 (W3)

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-06-06 16:09:31
06.06.2017 16:02
👎
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

mam już dość tego sifi wszędzie, gdzie się podziały klasyki fantasy ? Był F4 to teraz powinno być coś innego, niekoniecznie nawet TES. Tym bardziej że statystyki pokazują że ok 70% graczy preferuje klimaty fantasy, a ostatnio wychodzą same gry sifi, postapo, cyberpunki itp.

06.06.2017 14:05
odpowiedz
'wilk '
59

Niema co ukrywać że Gothic 1,2 to były gry wybitne, również pod kontem grafiki animacji wywoływały zachwyt, to dziś Piranha nie może nadążyć za dynamicznie rozwijającą się technologią robienia gier. Pierwsze gothici wprowadziły gatunek rpg na nową drogę z której korzysta 80% rpg do dziś w większym czy mniejszym stopni. No i ten Risen, im dalej od premiery tym bardziej zachwyca, kiedyś uważałem, że to 3 najlepsza gra PB. Ale jak człowiek przypomni sobie ten klimat, tą muzykę, ten świat. Najlepiej zaprojektowany świat w historii gier rpg, te zakamarki. Świat niby nieduży, a tak bogaty. Minusem była fabuła, ale zawsze znajdzie się jakieś ale... Kiedyś dałem tej grze 8.5. Dziś dałbym więcej..

02.06.2017 21:48
1
'wilk '
59

Ja tak samo, ale widać że się niespieszą i b.dobrze, bo nie dostaniemy bety do testów (Gothic 3, G3:ZB) tylko dopracowaną grę. Mam nadzieję :p

01.06.2017 15:19
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

Zaobserwowałem pewne uprzedzenie do Elex'a u autora, pomieszane z lekkim negatywnym nastawieniem.

01.06.2017 12:53
1
odpowiedz
'wilk '
59

ehh, mogli by już przestać, pośmialiśmy się było fajnie. Ale nie rozumie dlaczego data premiery jest tak wielką tajemnicą, przy prawie skończonej grze.

http://gothic.org.pl/publicystyka/newsy/premiera-17-pazdziernika-nowy-trailer-cgi/

30.05.2017 00:44
1
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Moje przewidywania a zarazem podsumowanie:
Plusy
+ Koncept świata,
+ Konstrukcja świata,
+ Muzyka,
+ Klimat,
+ Grafika
------------------
Minusy
- Animacje,
- Kontrowersyjne uniwersum (np. strzelanie do mechu z łuku), ale zobaczymy może bd uzasadnione w grze

Niewiadome
?Prowadzenie Fabuły,
?Postaci niezależne,
?Wątki poboczne,

Oby ? stały się +, a żaden + nie stał się - to będzie hit

28.05.2017 20:59
1
'wilk '
59

dobrze powiedziane, już teraz zarządza, uczestniczy w pisaniu fabuły, pewnie odpowiada za koncept świata, jest grafikiem i kompozytorem.

28.05.2017 17:21
1
odpowiedz
'wilk '
59

Łaa, sam Bjorn Pankratz poza tym iż jest dyrektorem projektu to także jest kompozytorem muzyki do Elexa :D
https://worldofelex.de/en/site/news-archive/11-news-en/417-music-composer-and-sound-designer-revealed

27.05.2017 15:26
odpowiedz
'wilk '
59

Z tego co pamiętam, to na mojej starej konfiguracji: Pentium 2x3,7 ghz, 8gb ram, 1gb grafika. Poszedł na wysokich bez ścinki. F4 jest strasznie ramorzerny. więc nawet jak bd miał i5 i np. 2/4gb ram-u to sądzę że może być problem :p

26.05.2017 18:51
17.05.2017 00:05
odpowiedz
'wilk '
59

Czyli część prac zlecacie innym ludziom ?

15.05.2017 22:18
15.05.2017 19:15
'wilk '
59

Proszę link, ze źródłem: http://gothic.org.pl/publicystyka/newsy/znamy-prawie-cala-mape-swiata-elex/

Na dole jest wszystko napisane.

15.05.2017 18:59
odpowiedz
4 odpowiedzi
'wilk '
59

Gdzieś słyszałem że mapa jest ukazana za zgodą twórców, a Bjorn celowo prosił o zakrycie części miejsc. Powód: nieznany.

15.05.2017 13:30
3
odpowiedz
'wilk '
59

Stary news tą mapę można było zauważyć tydzień temu :p

14.05.2017 20:15
odpowiedz
'wilk '
59

Grafika nie rządzi w grze, liczy się pomysł. Jak chcesz mieć wypas to bierz UE4, ale sądzę, że możesz się szybko zniechęcić..

14.05.2017 15:47
odpowiedz
'wilk '
59

to zależy, z najnowszych gier to Syberia 3 powstała na Unity, czy Torment: ToN. Wieśka 3 na tym raczej nie zrobisz, tak na oko możesz mieć poziom grafiki z gry Arcania: g4. Wyszła w 2010, ale moim zdaniem do dziś może cieszyć oko.

14.05.2017 14:41
odpowiedz
'wilk '
59

To jest raczej kwestia rozszerzenia pliku 3d, z tego co wiem Unity db sobie radzi z *.fbx - ami.

14.05.2017 01:08
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, niezłe wyzwanie. Z Unity łatwiej się ogarnąć, masa tutków na YT, bardziej przystępny na poza PC-towe platformy. Aczkolwiek efektami oświetlenia nie dorówna UE, czy CE.

13.05.2017 16:09
odpowiedz
'wilk '
59

Tak trochę z innej beczki... zamierzasz sam robić wszystkie modele do gry ?, czy wykorzystasz gotowe assety ? Jeżeli nie robiłeś wcześniej żadnej gry to sądzę, że Unity. Jest najprzystępniejszy ...

11.05.2017 20:51
4
'wilk '
59

Ahh ale zabawne panie "Mwa Haha Ha ha", gratuluję wybitnego poczucia humoru..

11.05.2017 20:49
odpowiedz
'wilk '
59

@monkeymus A jest jakaś gra internetowa działająca bez serwera ? :D

10.05.2017 12:46
odpowiedz
'wilk '
59

Takie przemyślenia po 7 latach. Faktycznie jako niezależna gra (poza Gothickiem) jest spoko, przyjemnie się gra. Grywalność przyzwoita, fajne lokacje, ale nawet jakby spróbować wsiąknąć w uniwersum pomijając Gothica to może dojść do wniosku o braku spójności: jak czciciele różnych bogów, kultur wyznających przeciwne wartości mogą się zjednoczyć przeciwko innemu nowemu złu (Xesha, Demon) ? Ten fakt jest nielogiczny nie tylko z perspektywy trylogii Gothica.

07.05.2017 12:09
'wilk '
59

O odnowieniu Morrowinda i Obliviona słyszałem już kilka lat temu, projekt jeszcze nie upadł ? A jeżeli nie to kiedy można się spodziewać tego ambitnego projektu ?

06.05.2017 22:08
2
'wilk '
59

ahh, szkoda nawet komentować,... człowieku a co Ty jeszcze chcesz od oprawy wizualnej ?, wyjdź na pole to będziesz miał fotorealistyczną grafikę.

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-05-06 22:09:03
05.05.2017 14:56
'wilk '
59

Świat ma mieć ok 105 km kw. (Skyrim 38 dla porównania), napisałem że jeden n zajw. a nie największy, pewnie są większe np. W3 :p
Macie te "korytarzyki":

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-05-05 14:58:36
05.05.2017 13:48
1
'wilk '
59

serio, porównujesz średniaka, korytarzową gierkę z małym światem, małą ilością wyborów do sandboxa posiadającego jeden z największych wykreowanych światów w histroii gier rpg, który możemy przejść na 3 różne sposoby ?

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-05-05 13:52:08
03.05.2017 21:37
'wilk '
59

prosta, przecież z cyklopami i ogrami miałem problemy do samego końca,

spoiler start

a im dalej na południe w kierunku Gor Gamar tym coraz bardziej wypasione monstra

spoiler stop

03.05.2017 20:36
odpowiedz
'wilk '
59

Jedynka lepsza. Klimat, wielkość świata, masa aktywności.

01.05.2017 22:40
odpowiedz
'wilk '
59

Oglądając te wszystkie najnowsze gameplay'e nie mogę wyjść z zachwytu nad muzyką. Niby prosty ambient, ale idealnie dobrany, buduje świetny klimat. Soundtrack może być śliczny, ale średnio komponować się z grą jak w Skyrim, albo w Wiedźminie 3 były średniaki i bardzo dobre kompozycje, miałem wrażenie, że w kółko grają te słabsze utwory, a perełki pojawiały się w jakiś pomniejszych lokacjach.

Z 2-giej strony patrząc na np. Gothic 1 - muzyka średnia, nic specjalnego, ale jak ją słuchasz po przejściu gry, to łezka się w oku kręci. To samo widzę tu: syntezatorowy ambient, niewymagający wysokiego budżetu, ale czuć tą magie. Ciekawe kto jest kompozytorem, wie może ktoś ? Chyba jeszcze nie podawali niestety...

30.04.2017 13:57
2
'wilk '
59

@Salzmore Ja tu widzę raczej górski Nowy Obóz i uprawę ryżu. Role obozu na bagnie będą pełnić chyba druidzi :D

30.04.2017 12:26
1
'wilk '
59

@Persecuted tak, tak widziałem, komentowałem. Wyżej było

29.04.2017 20:19
5
odpowiedz
5 odpowiedzi
'wilk '
59

Drugi gameplay #BeyondtheAlpha :D
https://www.youtube.com/watch?v=XLLwrbCkbeY

28.04.2017 01:34
'wilk '
59

hmm, klimat genialny, MUZYKA !! <3, Świat !. Natomiast fabuła wygląda trochę sztampowo no i wiadomo animacje. Historia jest tylko pretekstem zobaczymy jak będzie opowiedziana. Czyżby jeden z najlepszych rpgów ostatniej dekady ?

22.04.2017 15:38
1
'wilk '
59

@Baston Wiesz ja tam nie patrzę na toporność gier, a eksplorowanie Antalooru było naprawdę klimatyczne i wypadało lepiej niż np. w Oblivionie + masa misji i ciekawy rozwój bohatera, czego tu więcej chcieć ...

21.04.2017 20:52
odpowiedz
'wilk '
59

@Niebieskiej żaby kły ale potem pod wpływem różnych wydarzeń zaczynasz jakby od nowa, może poziom elexa się zeruje wtedy, inaczej nie miałoby to sensu w mojej opinii przynajmniej.

21.04.2017 16:09
'wilk '
59

Zależy, większość redakcji ma dostęp do gier jeszcze przed premierą i recenzje są wypuszczane w dniu, a czasem nawet przed premierą.

21.04.2017 16:08
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

Niestety nie widzę klimatu Two Worlds na screenach, a 1 była bardzo dobra. To wygląda jak jakieś jrpg. Ja tam czekam na 3..

20.04.2017 23:32
odpowiedz
'wilk '
59

Ktoś grał w to wgl ? :D . Dziwne, że taka cisza, brak recenzji itp.

20.04.2017 22:06
1
'wilk '
59

To chyba fragment intra, pewnie będzie przed pojawieniem się menu.

18.04.2017 18:42
👍
4
odpowiedz
'wilk '
59

Forever Young !

15.04.2017 15:04
😊
2
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Niby ta sama lokacja, ale biegamy po nowych miejscach: https://www.youtube.com/watch?v=KlYMA-cd528 #NewGameplayElex

10.04.2017 16:52
'wilk '
59

Podbijam :)

06.04.2017 22:19
odpowiedz
'wilk '
59

Generalnie to niewiele poprawili :p, tylko podbajerowali rozdzielczość interfejsu, ale postacie i świat jakoś hmmm ...

06.04.2017 22:17
odpowiedz
'wilk '
59

No i elegancko, czekamy...

06.04.2017 22:14
odpowiedz
'wilk '
59

Myślę, że nie powinieneś narzucać konceptu gry (tytuł, uniwersum itp.), może wtedy więcej osób by się znalazło :P

05.04.2017 19:48
'wilk '
59

Ogłosili to dawno temu, premiera za kilka miesięcy.. a tu cisza :P Pomijam już fakt, że robienie dlc do gry z przed 7 lat jest słabe, moim zdaniem powinni całą energie skupić na TW 3.

04.04.2017 14:06
odpowiedz
'wilk '
59
8.0

ehh kiedyś się grało, ten sentyment. Szkoda, że firma upadła. Może ktoś kiedyś zrobi Drakensang 3. Ta gra jest dobrym przykładem że nie trzeba wracać do old-schoolowego typu gier jak to robi Philares of Eternity (brak 3d itp). Ale można zrobić świetne klasyczne rpg w nowoczesnym stylu..

04.04.2017 14:00
odpowiedz
'wilk '
59

Ogarnij Drakensang (2 części), świetny rpg z wieloma postaciami które mogą być w naszej drużynie.

01.04.2017 19:27
odpowiedz
'wilk '
59

To już było tylko w lepszej jakości

01.04.2017 19:22
'wilk '
59

To cały czas to samo :p Zostało już tylko czekać na efekt finalny gry..

01.04.2017 19:01
'wilk '
59

@UserWithoutSpecialName A czytałeś statnie zdanie mojej wypowiedzi :D

01.04.2017 18:44
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

Panie Draug można prosić o źródło. Gdzieś to oświadczenie prasowe musi być. Coś czuję, że wszyscy wiedzą o tej zmowie poza samymi cdpRed i pPBytes. Takie działanie było by nielogiczne ze strony obu firm. Ci pierwsi nie będą raczej przekładać Cyberpunk (zapowiedziany już przed W3). A PB musi się skupić na Elexie i ogarnąć jego wyniki w sprzedaży. Dopiero wtedy podejmą decyzje czy Elex 2, czy coś innego.

Lepszy fake zrobił Gothic UP kilka lat, również dotyczyło gothica 5, również 1 kwietnia :D Był bardziej wiarygodny jednak.

30.03.2017 19:27
1
odpowiedz
'wilk '
59

Powinni popracować na jakością postaci, bo są zbyt rozmazane ;p

30.03.2017 01:29
1
odpowiedz
'wilk '
59

No i elegancko, faktycznie z tej informacji wynika, że powinien być dubbing bo inaczej nawiązanie cdp do gothica nie miało sensu, w jaki inny sposób wydawca w Pl ma przybliżyć klimat Gothica jak nie przez dubbing :p

27.03.2017 16:13
odpowiedz
'wilk '
59

Risen 1, Divinity 2, Divinity: OS itp. itp.

24.03.2017 22:28
odpowiedz
'wilk '
59

Ktoś już wyżej wspominał dzieła z udziałem mistrza Louis'a de Funes'a. Ja od siebie dodam: http://www.filmweb.pl/film/Wielka+w%C5%82%C3%B3cz%C4%99ga-1966-30774
http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82awna+restauracja-1966-30778
http://www.filmweb.pl/film/Sk%C4%85piec-1980-30791
+ seria Żandarmi i trylogia o Fantomasie.
Pozdrawiam :)

21.03.2017 17:42
odpowiedz
'wilk '
59

Grało się kiedyś, te wspomnienia :)Niby nic oryginalnego nie wnosiła, ale klimat, ciekawy świat robiły swoje.

21.03.2017 17:14
3
odpowiedz
'wilk '
59

Gothic nigdy się niczym wybitnie nie wyróżniał , zgoda no można na silę dodać że wyróżniał się sprowadzeniem gier RPG na zupełnie nową linie, na której jadzie większość cRPG do dziś tzn. żyjący sandboxowy świat, połączenie tpp i cRPG. A Ci co piszą drewno: gra nie wyszła A.D 2017, jak na 2001 to była genialna grafika i animacje, żadna gra w tamtym okresie nie miała startu wizualnie do tego. Paradoksalnie Piranhie są tak zachwycone animacjami sprzed lat, że stosują podobne do dziś, co faktycznie zakrawa o drewno, ale nie może być czynnikiem dyskwalifikującym gry.

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-03-21 17:15:00
20.03.2017 22:08
2
'wilk '
59

O nowy gameplay, wszystko wygląda super, jak się wciągniemy w ten świat, to po paru minutach te wszystkie animacje odejdą na dalszy plan :) Wyszedł także nowy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=4B0mLpPf5H8&feature=youtu.be

12.03.2017 18:07
04.03.2017 19:58
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

No, musimy troszkę dłużnej poczekać: https://worldofelex.de/en/site/news-archive/11-news-en/302-elex-delayed-to-q3-2017

Mam nadzieję że zabrali się właśnie za animację :)

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-03-04 19:58:35
02.03.2017 14:38
'wilk '
59

@Gh_H4h serio? Fajnie by było, podałbyś źródło ?

28.02.2017 00:23
👍
'wilk '
59

It's exactly what i think !

27.02.2017 13:33
😁
1
'wilk '
59

Kto ma kupić i tak kupi ,albo nawet mniej kupi. Traktuje się nas jak ludzi którzy na kawałek gołej d*, wydadzą 200 zł, taki jest wydźwięk tej reklamy od BW. Niech gry bd wreszcie dojrzałe w tym dobrym słowa znaczeniu. Jeżeli już chcemy 'coś' pokazać to niech przynajmniej bd to jakoś uzasadnione. Kiedyś dobre cRPGi reklamowało się hasłami: "klimat", "ekstra fabuła", a w A.D 2017: "Mass Effect: Andromeda będzie jak miękka pornografia" P.S gra ma podobno narazie Pegi 16 xd

27.02.2017 13:25
👎
1
odpowiedz
'wilk '
59

Brawo, własnie na to czekałem !!! nareszcie powrót do starych dobrych RPG, BioWare nareszcie wraca do korzeni. A tak na poważnie to ....

25.02.2017 15:17
'wilk '
59

Niestety inkwizycja miała zabezpieczenie :p musiałeś mieć min. 4 rdzenie #denuvo , tu może być podobnie. Jednak wątki są rdzeniem logicznym, więc może i3 okażą się spoko, zobaczymy

25.02.2017 13:22
24.02.2017 18:34
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

"Na pierwszy rzut oka badaniem powierzchni planet gra mocno przypomina (nieszczęsną) Inkwizycję " nieszczęsną ?? przecież daliście tamtej grze aż 9.5/10 https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10100

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-02-24 18:37:57
22.02.2017 23:22
1
'wilk '
59

O tym samym myślałem, jednak skąd wezmą kasę na kontynuację i ludzi taki gothic to by wyszedł najszybciej 2020/21, więc silnik z 2007 odpada. Może jakby wykorzystali Kickstarter'a to co innego :p

21.02.2017 22:15
'wilk '
59

Przecież jest w tym filmiku pod którym komentarz piszesz XD

21.02.2017 21:10
odpowiedz
'wilk '
59

Wiadomo mała grupka ludzi tą grę, za co mają mój szacunek. Ale przy np. takim Risenie 1 (2009 r.) była ich podobna ilość, a animacja machania mieczem była jednak lepsza. Elex ma bardzo mało materiałów reklamowych i jest nie chętnie prezentowany, wszystko byłoby ok, gdyby premiera była zaplanowana na 2018 r. Tydzień przed premierą będzie Beta i narracja, że to dopiero Beta i poprawią masę rzeczy ?

21.02.2017 00:42
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Tu jest wersja Alfa z PC Gamera (najnowszy gameplay) https://www.youtube.com/watch?v=WdWRRdcDfYs Widać lekką poprawę animacji i postaci, jednak do stwierdzenia 'dobre animacje' nadal sporo brakuję, ciekawe kiedy Beta ?, bowiem premiera tuż tuż, są plotki że ma ona być na przełomie Maja/Czerwca, a tu nadal Alfa :P

18.02.2017 14:17
1
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

Najnowsze rozeznanie na czym stoimy, warto obejrzeć. Wynika z tego, że wkrótce dostaniemy nowe materiały z Elexa :) https://www.youtube.com/watch?v=RW7874kD2vM

16.02.2017 19:02
1
odpowiedz
'wilk '
59
9.0

łaa super, b. fajny zwiastun, mam nadzieję że muzykę robi Olivier Deriviere. Czekamy

15.02.2017 22:02
'wilk '
59
post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-02-15 22:04:07
15.02.2017 21:51
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

Generalnie muzyka z Bound By Flame, na YT jest jej mało więc warto sobie ograć ten tytuł i się wsłuchać, a z innych to może:

https://www.youtube.com/watch?v=vRzvLrriF1E + reszta z tej gry
https://www.youtube.com/watch?v=dXF9I6OykBc
https://www.youtube.com/watch?v=khTwu14CXcA
Pozdrawiam.

08.02.2017 01:03
📄
1
odpowiedz
'wilk '
59
10

Wszyscy zastanawiamy się która prowincja Tamriell, ale na tym kontynencie uniwersum TES się nie kończy ! Mamy taki Aldmeris, mały kontynent wielkością czy Atmora, albo coś z ogromnego z Akavir ?
W każdym TES, zaskakiwali nas czymś nowym, oryginalnym.

http://orig11.deviantart.net/daba/f/2013/220/b/b/planet_nirn___political__v1__by_hori873-d6h6lwd.png

http://pl.elderscrolls.wikia.com/wiki/Akavir
http://pl.elderscrolls.wikia.com/wiki/Kategoria:Kontynenty

07.02.2017 22:44
'wilk '
59

No to powodzenia :)

06.02.2017 22:08
👎
odpowiedz
6 odpowiedzi
'wilk '
59

ehh, dokąd ten świat zmierza z tym epatowaniem nagością i seksem. Nie mówicie mi tylko, że te wszystkie bajery są dla zwiększenia realizmu. Pomysły na dobre gry się kończą i niektórzy chcą się popisać ''oryginalnymi rozwiązaniami'. Redakcja z GOL'u ekscytuje się tym faktem, jakby wynaleziono, nie wiem nową generacje grafiki. Szkoda.

06.02.2017 19:50
'wilk '
59

aa, ok. Czyli tą gierkę z serii "Zróbmy grę RAZEM" stworzysz w Unrealu, czy w czymś innym ?

06.02.2017 19:42
😉
odpowiedz
'wilk '
59

Może coś takiego, na dłuższą metę nudzi, ale jako relaks to fajna http://iogames.space/treasurearena-com

06.02.2017 01:20
😊
odpowiedz
'wilk '
59

Fajny kanał ! Planujesz może jakieś kursy ? Unity jest masę, ale również Cry Engine i Unreal oferuję darmowe narzędzia, a są rzadko omawiane niestety.

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-02-06 01:20:41
05.02.2017 20:38
odpowiedz
'wilk '
59

Kirilla Pokrovskiego zastąpi Borislav Slavov w tworzeniu muzyki. Motyw przewodni bardzo fajny, oby pozostałe utwory trzymały poziom. Widać wyraźną inspiracje poprzednikiem co jest wielkim plusem w tym przypadku :)

https://www.youtube.com/watch?v=WegQy3aUo-Y

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-02-05 20:38:58
05.02.2017 20:14
'wilk '
59

Jeszcze raz... , niedosłyszałem minusów.

05.02.2017 13:21
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, w 2017 roku zapanowała moda na śliczną grafikę i słabe animację. To nie pierwszy taki przypadek.

05.02.2017 13:19
6
odpowiedz
'wilk '
59

Mogliby udostępnić te materiały (modele itp.), a fani by już zrobili co trzeba :), Pomysł modyfikacji bardzo mi się podoba

04.02.2017 17:01
😉
'wilk '
59

" Mamy 2017 rok, a animacje dalej są drętwe "...zaraz, zaraz PB w obecnym 2017 roku nie opublikowała żadnego gameplay'u.... od dłuższego czasu jest totalna cisza. Jak na grę która wkrótce ma się ukazać jest strasznie mało materiałów. Może własnie pracują nad animacjami. Sądzę, że premiera może też zostać przedłużona na początek 2018. Animacje to pięta Achillesowa tej gry na razie, niestety. Czekamy !

02.02.2017 17:11
2
'wilk '
59

zaraz, zaraz błędne jest myślenie że RPG musi być w 2d, bo tylko wtedy będzie super.
Problem współczesnych gier nie wynika z nowocześniejszych technologi wizualnych, tylko z mechaniki (najczęściej uproszczonej), która psuję grywalność gier. Co nie oznacza, że oldSchoolowe rpg należy przekreślać z góry, poczekamy zobaczymy. W Tormenta 2 chętnie zagram :)

02.02.2017 15:06
👍
1
odpowiedz
'wilk '
59

@Kalia Noo naprawdę nieźle, w takim razie polecam: http://pccentre.pl/news/show/mod-do-skyrim-zamienia-smoki-w-kucyki/id=25498 i pozdrawiam :D

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-02-02 15:07:04
01.02.2017 16:49
odpowiedz
6 odpowiedzi
'wilk '
59

Bethesda stwórzcie normalną grę bo zapowiadacie co chwilę jakieś drobiazgi: remastery, paczki tekstur za 58 gb, 500 dodatków go F4, kolejne dodatki, jakieś wersje Waszych gier na konsolę. Jak nie umiecie zrobić TES VI to sprzedajcie prawa, niech ktoś inny to zrobi !

29.01.2017 17:57
👍
1
'wilk '
59

Dlaczego o tej grze jest tak cicho ? Wygląda bardzo interesująco :). Oczywiście oprawa wizualna nie powala, ale czego spodziewać się po studiu pragnącym dopiero zaistnieć. Historia uczy że i taki gry były hitami. Dajmy im szansę !

26.01.2017 21:59
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

Polecam Bukowinę Tatrzańską (mają termy), wokół masa ciekawych szlaków w tym Dolina Pięciu Stawów :)

25.01.2017 20:07
odpowiedz
3 odpowiedzi
'wilk '
59

8 spokojnie wystarczy, ale tylko na razie. Jesteś zabezpieczony na przyszłe hity ;D

17.01.2017 17:22
😊
odpowiedz
'wilk '
59

1. ELEX
2. Divinity: OS II
3. KC: Deliverance

05.01.2017 19:23
👍
1
odpowiedz
'wilk '
59
9.5

Od tego wszystko się zaczęło, nowa jakość w grach RPG. Szkoda że z każdą kolejną częścią jakość spadała.
Fani Wieśków i Skyrimów, często zapominają że to tej grze zawdzięcza się rewolucje w RPG-ach :) !

Gothic był genialny bo wprowadził masę nowości, pokazał że gra może żyć !
Niestety PB kopiując swój schemat w kolejnych grach nie powtórzy sukcesu ! Ponieważ obecnie masa gier posiada sandboxowe żyjące światy itp. Jedno jest nie do pobicia KLIMAT !

05.01.2017 16:08
odpowiedz
'wilk '
59
5.0

hmm, gierka średnia. Szkoda że eksploracja została spłycona do czytania tekstu. Myślałem ze pobiegamy sobie po lasach, jaskiniach itp. W cale nie mam na myśli stylu sandboxowego. Wystarczył by taki jak w Dragon age 1, lub drakensang. Ale rozumiem taki concept.

Moja opinia:
Plusy:
+ Książkowa narracja,
+ Krasnoludy ... (aczkolwiek jakimś powiewem świeżości bym nie pogardził),
+ Niektóre postaci

Minusy:

- Sztampowa fabuła (kocham fantasy, ale błagam. Ileż można biegać za orkami),
- Muzyka (mało utworów, brakuję nastrojowych tracków i jakiegoś zapadającego w pamięć motywu),
- Lokacje (a raczej praktycznie ich brak),
- Rozwój postaci ( to chyba najgorszy rozwój w grach RPG), postać praktycznie sama się rozwija z awansu na awans,

05.01.2017 15:56
odpowiedz
'wilk '
59

To że gry nigdy nie będą realistyczne jest oczywiste! Możemy jedynie do tego realizmu dążyć, coraz bardziej oszukując nasz mózg. Ale piksel zawsze pozostanie pikselem, i bardzo dobrze bo nie chcemy żyć w jakimś Matrixe.... :)

27.12.2016 15:52
😊
'wilk '
59

Czekamy na Bound By Flame 2 :)

20.12.2016 16:03
😊
2
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, fajnie jakby podali dokładną datę premiery. Większość gier z 2017 ma już sprecyzowany dzień. Miał być początek 2017, potem lato 2017.. ciekawe na czym stanie. Jeżeli jednak przeciągną datę premiery, aby popracować porządnie na animacjami to jestem najgorętszym zwolennikiem takiej operacji.

23.11.2016 20:46
odpowiedz
'wilk '
59

56/77 -> tradycyjnie na starszych tytulacjach się wyłożyłem :P

21.11.2016 15:58
odpowiedz
'wilk '
59

@maviozo w Unity bardziej polecasz C#, czy JS. W którym zrobiłeś tą grę ?

10.11.2016 14:38
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, granie złym mnie nie przekonuję. Ciężko jest wczuć się historię gdzie podejmuję się decyzję sprzeczne z własnymi wartościami.

08.10.2016 01:53
odpowiedz
'wilk '
59

ehhh. Szkoda, że nie wpadną do Krakowa :P

post wyedytowany przez 'wilk ' 2016-10-08 01:54:21
22.08.2016 01:37
👍
'wilk '
59

... jakie minusy, łap plusa !

20.08.2016 01:27
😁
'wilk '
59

@CyberTron Niema to jak oceniać spójność świata 1,5 x większego od G3 (czyli ok 100 km2), po 9 min. gameplay'u.

19.08.2016 22:23
😊
'wilk '
59

..a co mieli pokazać.. dialogi są po niemiecku. Pokazali zbieractwo, walkę, eksploracje.. jak na 9 min to wystarczy.. w F4 to był stały motyw na zwiastunach, gameplay'ach. W Gothic'u i Risenach też było dużo walk... Jednak niemożna wykluczyć twoich domniemań, nigdy nic nie wiadomo...

19.08.2016 15:12
'wilk '
59

Akurat jak na tamte czasy Gothic 1 miał bdb grafikę. Dalej ciągną te n silnik, bo aby zrobić nowy trzeba mieć troszkę pieniążków, a ich gry ostatnio niezbyt db się sprzedają. To że gra się kiepsko sprzedaje nie jest też oznaką jakości samej gry, tylko reklam i sposobu sponsorowania. Fallout 4 był sporym zawodem dla fanów, a sprzedaje się świetnie.

Pre - Alpha prezentuję wersje ostateczną ?, jak sama nazwa wskazuję to niekoniecznie, aczkolwiek do premiery już mało czasu więc kto wie. Tak wyglądała np. Arcania G4 w alpha https://www.youtube.com/watch?v=iyFZqy6zrlA , jest różnica z efektem końcowym, nie ?

19.08.2016 14:48
odpowiedz
4 odpowiedzi
'wilk '
59

Ludzie, ogarnijcie się. Skąd ta fala hejtu. Oceniacie grę i piszecie że gniot bo się wam animacja nie podoba i to jeszcze w wersji Pre - Alpha ?! Co tam że w tle gra klimatyczna muzyka, widzimy dobrą nastrojową grafikę. To jakim gniotem jest w takim razie Baldur's Gate, tam prawie wgl animacji nie ma ? Co więcej Elex się rozwija. Porównajcie pierwsze screeny do obecnych. Wolicie piękne oszałamiające screnny, a potem np. Downgrade. Ja np. wole być mile zaskoczony finalną wersją. Co nie oznacza że na 100 % tak będzie.

Gdzieś na górze było: "Gry PB po prostu są prowadzone przez głupców, a gry Redów przez geniuszy."

Szkoda tylko, że to PB jako pierwsza wprowadziła RPG z widokiem TPP, + dark fantasy a wszystkie Wiesie, TES- y inspirują się na tym. Elexa tworzy TYLKO 30 osób, z o wiele niższym budżetem !

Nie sztuka mając masę kasy nawalić efektów, 1000 km2, 1000 misji. Sztuką jest zrobić świat, z nawet 5 km2, ale takim od którego nie da się oderwać.

Nie porównujcie wszystkiego co żyje do W3, bo nie każda gra chce być jak produkcje CDP. Nie umniejszając wiedźminowi bo jest to poprawnie wykonana i ciekawa gra.

post wyedytowany przez 'wilk ' 2016-08-19 14:54:25
19.08.2016 14:22
odpowiedz
'wilk '
59

Widzę że wygląda coraz ładniej :), czekamy. W grafice nie jest ważne na ile jest szczegółowa, efektowna itp. tylko ważna jest ta artystyczna i niebanalna stylistyka

09.08.2016 23:15
odpowiedz
'wilk '
59

Faktycznie mogli by udostępnić całe Tamriel, ale w formie ogromnych lokacji jak w W3 lub DA:I w których zawierała by się część danej krainy, bo trudno zrobić ciekawy świat z 1000 km2, czy ile tam liczy kontynent ...

19.07.2016 19:37
1
odpowiedz
'wilk '
59

...cóż, najlepiej wykonywać masę szkiców, najpierw same oczy, nosy itp. Później cała twarz ..., ogarnąć proporcje --> https://www.youtube.com/watch?v=6FOH1-f_jQQ i wtedy zająć się cieniowaniem.

10.06.2016 16:49
2
odpowiedz
'wilk '
59

Dobry materiał. Gra mi się podoba. Wole walkę sztywną, ale wymagająca myślenia, niż samonaprowadzajace i samoprzechodzące kombosy, z turlikaniem na 10 metrów :)

01.06.2016 17:04
👍
1
odpowiedz
'wilk '
59

Grafika mi się podoba, szału nie ma ale ma swój styl. Aktualnie animacje jako nr. 1 do poprawy. I tak wszystko da się przeboleć jak pięknie zaprojektują lokacje i fabule. Aktualne Screeny Elexa są o wiele lepsze niż 2015, a to ciągłe alfa, więc czekamy dalej :)

01.05.2016 22:27
odpowiedz
'wilk '
59

Aktualizujcie bazę screenów, bo jest masa nowych :)

15.04.2016 23:37
odpowiedz
'wilk '
59

ktoś tu napisał, że można spokojnie grac myszką i klawiaturą. Co to znaczy?: że można, ale niewygodnie i na siłę. Czy faktycznie poprawili, względem poprzednich odsłon i można komfortowo grac M&K.

13.04.2016 10:14
'wilk '
59

nie pójdzie przez specjalne zabezpieczanie. Są jednak nie sparawdzone metody na złamanie tego zabezpieczania. A co do związków homos. to niby są, ale nie są nachalne. Jak odpowiednio prowadzisz rozmowy, to można je spokojnie ominąć.

04.03.2016 17:08
'wilk '
59

Hej, zna ktoś mod'a do Fallout'a 4 który sprawia że chowamy strzelbę / karabin an plecach?

20.02.2016 00:02
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, wszyscy narzekacie na grafikę, a moim zdaniem jest ok. Co więcej gra jest db zoptymalizowana. Na Pentiumie można wycisnąć ultra ! Mnie jednak po 10 godz. gra znudziła. Fabuła nijaka. Klimat strasznieee przygnębiający. Ja lubię mroczne RPG, ale ale ... w Skyrimie też nie było kolorowo, ale gra miała świetnie zbalansowany klimat rozgrywki.

18.02.2016 23:54
'wilk '
59

Hej, macie jakieś metody na zrobienie dużych zapasów amunicji (bez kodów). Bo takie sztuki jak .308, czy naboje do strzelby są strasznie rzadko, a nie spotkałem się z wytwarzaniem amunicji. A granie uniwersalna postacią jest bez sensu...

12.02.2016 22:20
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
59

aha i może mi ktoś powiedzieć z jakiej lokacji pochodzi screen, przeszedłem grę, a takiej lokacji nie widziałem: https://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=268645

12.02.2016 22:18
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

Straszliwie uwalony potencjał :p, a nie da się ukryć że takowy był. Fabuła nawet, nawet... , ale postać głównego czarn. charakt. strasznie sztamowa, podobnie z resztą jak walka końcowa. Grafika OK, ale strasznie cukierkowa, co psuje klimat. Na początku fajnie się grało i wykonywało zad. poboczne. Od połowy praktycznie pchałem głw. watek. Muzyka bardzo dobra, ale strasznie jej mało podczas eksploracji, a to moim zdaniem najważniejszy moment gdzie pojawia się OST. Tak skrótem:
Plusy:
+ dobry koncept na fabułę,
+ ciekawe uniwersum,
+ muzyka z pomysłem,
+ Varrik, ewent. Leliana

Minusy:
- cukierkowata grafika,
- nierówny klimat,
- Słabe postaci, prócz wyjątków,
- Po czasie nudne lokacje,
- Brak muzyki podczas eksploracji,
- Poprawność polityczna,
- nie pójdzie na 2-rdz. dla wielu to problem

Takie no słabe: 6/10

post wyedytowany przez 'wilk ' 2016-02-12 22:18:40
25.01.2016 00:32
odpowiedz
'wilk '
59

Raczej powinno.

09.01.2016 22:22
odpowiedz
'wilk '
59

W ramach ambientu wart zatrzymać się przy genialnym kompozytorze Marku Morganie. https://www.youtube.com/watch?v=Fqw0QXcwUXU
I kirill pokrovsky ! ;
https://www.youtube.com/watch?v=-vnpeeBJ5ig

08.01.2016 18:09
1
odpowiedz
'wilk '
59

Fakt, ambient jest super. Najlepsza forma wyrazu emocji i klimatu. jednak zazwyczaj mają słaby wokal, o ile mają. Nie chodzi mi o klasyczny śpiew. Ja polecam zespół Zero Projekt i Enigme. Pozdrawiam https://www.youtube.com/watch?v=9h-eLlDpZB8

07.01.2016 16:03
odpowiedz
'wilk '
59

1. Owszem specyfikacja wychodzi na + dla 4460, ale to inna generacja i inny proces technologiczny . To tak jak porównywać taniego AMD z 6 rdzeniami do i3,

2. Testy testami, a życie życiem. Czytać w necie każdy potrafi, myślałem ze ktoś tu miał przyjemność testować, używać, grać itp.

3. Czytałem że są problemy z instalacją Windows 7 na komp. z chipsetem pod Skylake, pytanie czy tylko problem dotyczy USB ...

07.01.2016 15:53
odpowiedz
'wilk '
59

Benchmarki pokazują regularną przewagę 6400 http://pclab.pl/art66130-13.html
Zastanawia mnie też jak Windows 7 chodzi pod Skylake :P.

07.01.2016 15:40
odpowiedz
'wilk '
59

Głównie wydajność

07.01.2016 15:22
'wilk '
59

Co lepsze ? Szczególnie chodzi mi o rywalizację modelów i5 4460 (Haswell) z i5 6400 (Skylake). Oba modele w podobnej cenie.

06.01.2016 00:19
'wilk '
59

J.W Tylko w miarę przyzwoitej cenie, np. do 300 ?

03.01.2016 20:49
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
59

Tak Inkwizycja dzięki specjalnej blokadzie, wymaga 4 rdzeni. Owszem są możliwości jej odblokowania, ale to już zabawa. Jest większa szansa odpalić na i3-4170, bo ma 4 wątki. Wiedźmin 3 na g3258 pójdzie, ale lepiej dokup RAM, najlepiej do 8GB (na średnich powinno być).

01.01.2016 23:45
odpowiedz
'wilk '
59

a jak karton jest troszkę większy na wysokość to można uzupełnić jakimiś ręcznikami itp. ? Boje się by ekran się nie uszkodził :P

01.01.2016 23:36
'wilk '
59

Mam zamiar przetransportować monitor autobusem. Zastanawiam się jak go zapakować, by się nie uszkodził. Nie mam opakowania po nim, mam tylko większe kartonowe pudło z czegoś innego.

01.01.2016 17:35
😊
odpowiedz
'wilk '
59

thx za odp.

31.12.2015 18:41
'wilk '
59

Wiadomo 950 lepsza, ale czy znacznie ? Która karta jest bardziej opłacalna ?

08.11.2015 20:37
odpowiedz
'wilk '
59

hmm, grafika mi się bardzo podoba. Na screenach widać jakby taki jesienny klimacik. Mam nadzieje że nie będzie takiej nawalanki jak na tych trailerach. Muzyka za to średnia. Po genialnym sountracku ze Skyrima, liczyłem na trochę więcej niż tylko odgłosy blach pozbawione większej harmonii. Szkoda że zur nie inspirował się Markiem Morganem (Fallout 1,2, Torment) .

01.09.2015 20:31
2
odpowiedz
'wilk '
59
9.0

@FanBoyFrytek @kiloherc hmm, Kiril był genialny. Muzyka z Risena 3 się nie umywa, bez wyrazu lecz na poziomie). Ale Oliver Deriviere zrobił genialną muzykę do Bound by Flame ( jak grałem to mi się Divinity 2: ED trochę przypomniało). Jakikolwiek kompozytor by nie był to zawsze bd ciut inny klimat, niekoniecznie gorszy ;)

23.08.2015 23:24
odpowiedz
'wilk '
59

Dzięki :)

21.08.2015 19:35
😃
3
odpowiedz
'wilk '
59

Piranha w każdej swojej grze robi powrót do korzeni. :D ...

21.08.2015 19:31
'wilk '
59

Witam, mam laptop ASUS z Win 8.0 chce go zaktualizować do 10. Czy muszę instalować 8.1 ? Skąd pobrać 10, mam użyć jakiegoś programu, czy pobrać plik ISO ?

22.07.2015 16:13
odpowiedz
'wilk '
59
5.5

Gra zupełnie przeciętna, ocena surowa wiem, ale jak na grę z takim budżetem i środkami, moje wymagania automatycznie się zwiększają. Poczynając od początku, fabuła. Niezła fakt, jednak nieumiejętnie i niesmacznie rozwinięta. Nieciekawe zwroty akcji (niema czegoś takiego jak np. w gothic'u kończę jakiś wypasiony wątek i cieszę się że dostane nowy pancerz w mojej frakcji), tu przewalają się te wszystkie znaleziska w ekwipunku, podobnie jak w Skyrimie. Beznadziejny rozwój postaci, praktycznie nic nie rozwijając można grę na lajcie przejść. Gdzie statystyki, nauczyciele, powiązania umiejętności ze statystykami. Eksploracja przez to nie cieszy. Świat gry jest tylko OK, a potencjał miał duży. Jest niezwarty, nie czuję się go (jak w Gothic'u, czy Risenie), brak satysfakcji z ubicia potwora, a powinno być tak że na początku nie jestem w stanie zbić jednego wilka i mam tą motywację aby rozwijać swoją postać. Bez sensu że piszę jaki poziom na jakie zadanie/ przeciwnika. OK niech mając poz.5 podejmę się zadania poz.30, niech mnie tak bestia rozszarpie, a ja na przyszłość będę się bał chodząc po lasach. To buduje klimat !.
Po screenach przedpremierowych myślałem że będzie, a wyszło jak zawsze. Lasy. Zawsze to samo, gdzie ta gęstość, dzikość. A tu Ładnie podstrzyżona trawka, drzewa co 3/2 metry (ten sam problem jest niestety w większości grach). Jednak patrząc na grafikę pod katem czystko technicznym, fakt rewelacja.
Muzyka, średnia. Plus za próbę naśladowanie klimatów słowiańskich. A minus za to że na probie się skończyło. Motyw przewodni ładny, ale muzyka podczas eksploracji woła o pomstę do nieba (podobał mi się także motyw w lasach nieopodal chatki Keira Metz + Novigrad). Jeremy Soule ratuj ! Idąc dalej, w grze niema jasno zarysowanej siły dobra, wiem taka konwencja, to moja osobista uwaga. Zabrakło takiej soczystej postaci jak Vernon z 2.
System walki jak zwykle sprowadza się do klikania i klikania... Ehhh dawno nie wyszła dobra gra cRPG. Gdzie te stare klimaty: Icewind Dale, Gothic 1... Teraz tylko kasa się liczy. Nie pamiętam kiedy ostatni raz dałem ocenę wyższą niż 7, na pewno db parę lat...

Podsumowanie:
Plusy:
+Grafika,
+Świat,
+Niezła Fabuła,

Minusy:
- Katastrofalny rozwój postaci,
- Niewykorzystany potencjał,
- Nijaka muzyka,
- Nudna eksploracja.

02.07.2015 16:41
😊
'wilk '
59
10

Nie lubię SFiction, ale gra wygląda bardzo intrygująco. Może faktycznie pora odpocząć sobie od smoków i orków. A gra ponoć nie rezygnuję całkowicie z klimatów fantasy. Oby OST robił KaiRo ...

07.04.2015 02:35
odpowiedz
'wilk '
59

ehhh Dobry stary styl gier rpg już upadł, a wskrzeszanie go na siłę jest komiczne. Pograłem trochę, a grając staram się znaleźć uzasadnienie waszych pozytywnych komentarzy. Do gry byłem nastawiony bardzo pozytywnie, jako fan szczególnie Icewind Dale, od którego zacząłem przygodę z klasycznymi cRPG (niezapomniany klimat), a później z niewiele gorszym, lecz bardziej rozbudowanym Baldurem. PoE jest niestety klonem hitów z przed lat :p.
Na dzień dzisiejszy:
Plusy:
+ Próba odnowienia stylu BlackIsle;
+ Mogło być gorzej;
Minusy:
- Nudna fabuła (a przynajmniej słabo poprowadzona. Drętwe dialogi );
- Muzyka, ujmę to tak hahahhahahahashhaha;
- Optymalizacja - brak komentarza;
- Brak amunicji;
- Uproszczone dane o broniach (gdzie np. 2k10)
- Słaby rozwój postaci;
- Brak satysfakcji z gry;
Na dzień dzisiejszy 4/10, zobaczymy jak pogram dalej. Może dam więcej. Mam nadzieje że z Tormentem: ToN będzie lepiej...

23.02.2015 13:41
odpowiedz
'wilk '
59

Czekamy, mam nadzieję że zdeklasuje Wieśka 3 ;)

22.02.2015 23:58
odpowiedz
'wilk '
59

@Thorin Debowa Tarcza
Hahahaha TYPOWY FAN WIEŚKA
komentarz w stylu: szanuje Tw opinie, aleś dzieciuch i idiota, po co bzdury piszesz

@banan2004 Niestety nie radzę tu krytykować tej gry i pytać się o wymagania, reakcja jest natychmiastowa :) tutaj tylko komentarze " 10/10 " ; " najwspanialszy hit nad hitami " itp ...

22.02.2015 01:22
odpowiedz
'wilk '
59

W związku z narzekaniami na wymagania sprzętowe Wiedźmina, twórcy wiele zmienili. Podobno gra chodzi tylko na max. 2 rdzeniach. Redzi nie gwarantują że pójdzie od 3 rdzeni w górę. Wymagane 16 Gb Ram DDR2. Karta graficzna bez zmian.

11.02.2015 21:39
odpowiedz
'wilk '
59

hahahaha fajne ;)

11.02.2015 20:13
odpowiedz
'wilk '
59

ej, wie ktoś czy tu jest dużo eksploracji terenów dzikich, świątyń itp. tak jak w Risenie ?

11.02.2015 20:11
😜
odpowiedz
'wilk '
59

ooo, dawno mnie tu nie było :D ...ale fajnie zawsze uwielbiam dyskusje z wyznawcami Wieśka ...

11.02.2015 20:09
😜
odpowiedz
'wilk '
59

Dziękuje Państwu za rozmowę, może już zakończymy co :D ? ... wiele się nauczyłem. Powodzenia

11.02.2015 11:51
odpowiedz
'wilk '
59

"Wiesiek 2 by się ciął "... fajnie że na wcześniejszej konf. z 2 GB ramu grałem na full i pięknie chodziło :P ..... I dziwić się że społeczeństwo Polskie wygląda jak wygląda, ...przy takim podejściu jak wasze. Klasyczne stereotypy, ufność mediom itp.... ,ja mam gdzieś że widzmin 3 mi nie pójdzie. Prymitywny klon Skyrima... :o, na co mi to (no Novigrad ładny,.... ), ..ale oceniam że gra i na średnich SPOKOJNIE powinna ruszyć.

11.02.2015 11:39
😍
odpowiedz
'wilk '
59

Jak zwykle wierny kult Wiedźmina się odezwał... broniący wiernie, wbrew oczywistym faktom... To dlaczego na moim " paździerzu" pięknie chodzi wymodowany Skyrim z grafikę. nie wiem czy nie lepszą od Wiedzm. 3 :OOO Niech mi to ktoś racjonalnie wytłumaczy, czekam....

11.02.2015 11:06
odpowiedz
'wilk '
59

Ahh,... jakby zrobili Tormenta w 3D :),... może kiedyś 3.

11.02.2015 11:02
'wilk '
59

Po prostu wam gratuluję... takie wymagania .. hahahahaa. Grafika bd trochę lepsza niż w Skyrimie na enb. Uzasadnijcie mi to, dlaczego Skyrim mogę wymodować na fotoreal, i grać płynnie. A Wiesiek to nawet nw czy mi pójdzie. Cd Projekt Red podpisał umowę z Intelem, lub AMD. Aby był ruch na rynku z procesorami.Skoki graficzne powoli się kończą na rynku, a interes hardwarowy musi się kręcić. Podobnie było z Da: Inkwizycja... , smutne jest kiedy producenci i wydawcy olewają graczy w tak chamski sposób ... Jak Komputer świat testował wiedźmina na i7, z 8 gb Ramu to się cieło. Każda inna opcja poza umowy kasowej z producentami światowymi procesorów, nie widzę. Inaczej było by to samobójstwo, bo za te wymagania sprzedaż spadnie o 50 %.
Za niedługo na opakowaniu proces. bd lista gier jakie obsługuję.
Mój komput. : proc Intel 2 rdz. 3,9 GHZ, 8 Gb RAM, Karta graf : 1 Gb RAM, pójdzie ? Wiem że nie,...tylko szkoda że nie przez grafikę,.... tylko umowę z Intelem, czyli zabezp. w stylu Denovo...

11.02.2015 10:56
odpowiedz
'wilk '
59

Po prostu wam gratuluję... takie wymagania .. hahahahaa. Grafika bd trochę lepsza niż w Skyrimie na enb. Uzasadnijcie mi to, dlaczego Skyrim mogę wymodować na fotoreal, i grać płynnie. A Wiesiek to nawet nw czy mi pójdzie. Cd Projekt Red podpisał umowę z Intelem, lub AMD. Aby był ruch na rynku z procesorami.Skoki graficzne powoli się kończą na rynku, a interes hardwarowy musi się kręcić. Podobnie było z Da: Inkwizycja... , smutne jest kiedy producenci i wydawcy olewają graczy w tak chamski sposób ... Jak Komputer świat testował wiedźmina na i7, z 8 gb Ramu to się cieło. Każda inna opcja poza umowy kasowej z producentami światowymi procesorów, nie widzę. Inaczej było by to samobójstwo, bo za te wymagania sprzedaż spadnie o 50 %.
Za niedługo na opakowaniu proces. bd lista gier jakie obsługuję.
Mój komput. : proc Intel 2 rdz. 3,9 GHZ, 8 Gb RAM, Karta graf : 1 Gb RAM, pójdzie ? Wiem że nie,...tylko szkoda że nie przez grafikę,.... tylko umowę z Intelem, czyli zabezp. w stylu Denovo...

30.11.2014 13:18
odpowiedz
'wilk '
59

Generalnie chodzi tu że choćbyś miał nie wiadomo jak wypasiony komp., a masz dwa rdzenie/wątki na procku, gra na 99% proc. nie ruszy. Jest to blokada spowodowana przez DENUVO.

30.11.2014 13:06
odpowiedz
'wilk '
59

Witam, co do graczy z 2 rdzeń. prockami podaje link do skryptu który podobno może pomóc:http://hastebin.com/uqucejirem.tex , wątek główny :http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-Inquisition/inquisition-blackscreen-after-messi-loading-screen/td-p/3983595/page/86 #infoniepotwierdzone

29.11.2014 13:36
odpowiedz
'wilk '
59

Witam, co do graczy z 2 rdzeń. prockami podaje link do skryptu który podobno może pomóc:http://hastebin.com/uqucejirem.tex , wątek główny :http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-Inquisition/inquisition-blackscreen-after-messi-loading-screen/td-p/3983595/page/86 #infoniepotwierdzone

26.11.2014 17:45
😍
odpowiedz
'wilk '
59

Ej, czy to potwierdzone info że jak się ma w miarę mocny sprzęt ale proc. 2 rdzen i 2 wątk, to gra nie pójdzie ??????

21.09.2014 13:09
'wilk '
59

Nie orientuję się ktoś jak nazywa się muzyka z moda "Mroczne Tajemnice" do gry Gothic 1, podczas walki z Urizielem ?

12.09.2014 20:01
odpowiedz
'wilk '
59

Wiele jest serii, które śledzę i z chęcią wyczekuje kolejnych części. Natomiast Gothic, Risen stanowiły zawsze ten numer jeden. Można powiedzieć że Piranha Bytes po raz pierwszy robiąc Gothic'a jedynkę połączyli czyste cRPG z grą akcji. Proszę zauważyć że wcześniej tego typu rozwiązania nie były realizowane. A teraz Skyrim, Wiedźmin i wiele innych; można powiedzieć że architektura tych gier pochodzi właśnie od Gothic'a jedynki. Twórcy kontynuowali swoją epicka serie, w wydaniu Gothic'a 3 stracili prawa autorskie i Arcania:Gothic 4 rozczarowała fanów (gra fajna, ale pamiętając legendę gothic'a, był to śmiech na sali), pozostawiła niesmak i nienasycenie cd serii Gothic (nadal czekamy na prawdziwego Gothic'a 4, czy 5). Tu Piranha Bytes wchodzi z nową serią nie związaną fabularnie z Gothiciem, ale o prawie identycznej mechanice (niby super, ale fenomenalne studio, powinno wprowadzać nowe rozwiązania(równie db), a nie bazować ten cały czas na sukcesie G1. Tak czy siak wiemy ze Risen jeden był bardzo dobrą grą. Schody zaczęły się przy Risenie 2, kolorowa grafika inny klimat ( na siłę wprowadzenie czegoś nowego), ale to wiadomo. Twórcy ogłosili ze Gothic'a kountynłować raczej nie będą i zapowiedzieli Risen 3 ( ostatnią cześć tej serii). Proszę zauważyć że jest to bardzo ważna część (można by nawet rzec że zamyka ona nie tylko Risena, ale również Gothic-a !). Bardzo ważne aby zrobić co najmniej dobre wrażenie na fanach. A co dostaliśmyw tej "fenomenalnej" produkcji".?
Najpierw Piranha Bytes robi niespodziewane zapowiedzi, że powrót do samych korzeni Gothica, zupełnie co innego niż Risen 2 ich nowa gra będzie pelna mroku i tajemniczości, jedno ale na starym silniku ( dla mnie akurat nie ma znaczenia, ale są tacy co narzekają).
I dostaliśmy ulepszonego Risena 2 ( twórcy byli na tyle leniwi że prawie skopiowali tereny z dwójki zmieniając rozmieszczenie, są nawet lokacje z Risen'a 2, przy najmniej trochę zmienione), a na potrzeby fanów dołożyli jakieś nowe obszary (aby było że powrót do korzeni ), koniec końców Taranis, czy Calador są bardzo fajne. W Gothicu był strach, uczucie zagrożenia, problemy ze złotem (tam rudą). Nocna wycieczka po koloni karnej, a tu nagle.. Cieniostwór, ahh to była gra. A tu.. Risen 3 jest bezstresowy, prawie każdego potwora możemy pokonać od początku gry no i ci przypakowani towarzysze. Ok mogę chodzić sam, ale czemu mam nie korzystać z tego co gra oferuję i na siłę się ograniczając. To jest tak jakbym w Gothic'u znalazł jakiś świetny miecz, ale go nie używał (bo by było za łatwo), to jest takie sztuczne. Podobnie jest z misjami jeszcze W Risenie jeden długa i świetna misja z szukaniem mordercy w klasztorze, trzeba trochę pomyśleć, pokombinować !, a tu ? Wszystko mam na mapie nawet jak mam muszelki zebrać dla kogoś to mi pokazuje gdzie one są, no absurd. Można by rzec że to gra dla idiotów i fanów gothica, ci drudzy ( chodźcie bez towarzyszy, nie zaznaczajcie na mapie misji i grajcie na trudnym). Jest to zrobione perfidnie bo Gothic to był Gothic, Arcania była tragicznie uproszczona (ale miała swoje smaczki) . Nie ma nic gorszego niż robienie gry dla wszystkich, to się ZAWSZE źle kończy, grę się robi dla klimatu, chce się coś pokazać ludziom, a nie tylko dla kasy..
Od strony graficznej Risen 3 jest ok, ładna grafika, a jednocześnie niskie wymagania sprzętowe. Dobrze że zrobili gre na tym samym silniku, ale nieporozumieniem jest kopiowanie lokacji z Risena 2. Soundtrack skomponowany przez zespół Dynamedion, jest ładny, ale nie ma co porównywać do geniuszu Kai'a Rosenkranz'a (muzyka do Gothiców i pierwszego Risen'a). fabuła niezła, tylko niezła ponieważ pomysł bardzo dobry, ale wykonanie i prowadzenie fabuły mało ciekawe (znikome zwroty akcji, ogólnie nudnawo). Smaczki z gothica są ale jest tylko pretekst budżetowy. Grywalność gry jest słaba, od połowy gry jesteśmy już przesadnie popakowani, złota nam w ogóle przez całą grę nie brakuję, zero motywacji do dalszej gry. Mało zbroii, brak łuków, a kusze to jakaś kpina chyba. No i bitwy morskie...bez komentarza ;/ powiem tylko ze jest to poważny minus, a jak ktoś będzie grać to zobaczy czemu. Beznadziejny podział na wyspy, brak spójności świata, co zaburza klimat (niby trudno jest zrobić otwarty świat na konsole, a Skyrim to co..?), dobrze ze przynajmniej zróżnicowany. Jednym z nielicznych plusów, a jednak bardzo ważnym ze mimo wszystko gdzieś tam ten klimat starego gothica wisi, ale musi wisieć, bo inaczej nikt z fanów by w to nie grał.
Podsumowanie:
Plusy:
- od biedy, grając w tą grę momentami czuć namiastkę gothica,
- optymalizacja,
- w miarę zróżnicowany świat,
- dużo misji,
- gra ma swoje momenty,
- nie najgorsza Muzyka
Minusy:
- grywalnośc gorsza niż nawet w Risen 2,
- toporność świata,
- skopiowane elementy świata z Risen'a 2,
- sztuczność świata,
- toporność misji,
- masa ułatwień,
- przeciętna fabuła,
- animacje,
- brak satysfakcji z gry,
- bezczelne ciągłe odcinanie kuponów od sukcesu Gothic'a, przy nie wielkim wysiłku podczas tworzenia gry,

Ocena mogła by być niższa, no ale to w końcu po części wciąż Gothic 5.0/10

03.09.2014 21:45
odpowiedz
'wilk '
59

@Assassyn07 [1205] i Irek22 [1221] Nie zapominajmy o Tacarigle, Antigle i Wyspie złodziei, one również są tropikalne..

11.08.2014 18:39
'wilk '
59

Jak ustawiam zdjęcie do kontaktu, to jest wydłużane, czy nie orientuje się ktoś co z tym zrobić, by było naturalne ? Android wersja 4.2.2

05.07.2014 01:13
odpowiedz
'wilk '
59

@Luki1022 Aby stworzyć grę gorszą od Arcanii :G4, to trzeba się na serio db postarać ;), cytuję :"powrót marki Gothica w ręce PB to był głupi pomysł ", po pierwsze to nie Gothic tylko Risen, a poza tym KTO ma tworzyło te wszystkie gothicki, bo jak inne studio się za to zabiera, to ....... wiadomo na czym się kończy.

To narzekanie co do grafiki darujcie sobie, to nie jest BioWarte, PB to nadal malutka firma. Ale może jak Risen 3 się db sprzeda to pomyślą nad nowym silnikiem,..najważniejszy jest klimat, ale aby go poczuć po prostu musimy czekać do premiery ( mogli swoją drogą udoskonalić poruszanie się postaci i ogólnie animacje, ale to już szczegół ), :)

27.05.2014 14:24
odpowiedz
'wilk '
59

A mogli trochę grę pod bajerować bardziej w stosunku do 2, :/ i ta muzyka w menu :p, ..ale reszta jest spoko

27.05.2014 14:17
'wilk '
59

Wie ktoś kto jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do Risena 3 ?

27.05.2014 14:14
odpowiedz
'wilk '
59

dzięki za info :)

21.05.2014 16:54
odpowiedz
'wilk '
59
5.5

Przeszedłem większość gry, doszedłem gdzieś do połowy 3 aktu i nasuwają się nast. wnioski.
Prolog był kiepski - męczący i monotonny. W akcie pierwszym urzekła mnie muzyka i dałem się wciągnąć w miarę ciekawą fabule, nie zawiodłem się także na 2 akcie. Niestety w 3 już zaczyna się monotonna rąbanka. Rozwój postaci jest słaby, mało opcji, brak możliwości zwiększania statystyk (siła, zręczność itp.). Walka jest ciekawa, ale poziom trudności jest źle zróżnicowany, możemy zginąć praktycznie co chwilę. Aby się nie rozpisywać opiszę to tak;
Zalety :
+Klimatyczna muzyka,
+Nawet fajna fabuła,
+Ciekawy system walki,
+Fajny crafting,
+Miejscami fajne lokację
Wady :
- Zbyt liniowy świat,
- Słaby rozwój postaci,
- Za dużo wrogów i niezbyt db rozłożony poziom trudności,
- Na siłę dodane wulgaryzmy,
- Za mały świat,
- Im bliżej końca tym coraz nudniej, a wrogów coraz więcej,

Na podsumowanie dodam nawet fajna, ale trochę bez konkretnego pomysłu.

15.05.2014 13:27
😊
odpowiedz
'wilk '
59

Po screenach wygląda apetycznie, grafika rewelacyjna nie jest, ale czuć ten klimat przygody,..

10.05.2014 21:09
odpowiedz
'wilk '
59

Ważne jakim jest człowiekiem, czy ma dobrą wole. To jest najważniejsze.

02.05.2014 13:56
'wilk '
59

Sporo czasu mineło od premiery TW2, nie wie ktoś czy powstał mod, lub jakaś opcja pozwalajaca w trybie singleplayer eksplorować całą wyspę Eikronas ?

10.03.2014 17:43
odpowiedz
'wilk '
59

Grafika wygląda świetnie ( Wiedżmin 3, Dragon Age inquisition) to wszyscy boją się o wymagania sprzętowe i już chcą wymieniać podzespoły. Gorsza grafika (Risen 3) od razu wszyscy że beznadzieja, a i tak dla mnie ładnie wygląda. XD

24.02.2014 15:52
😊
odpowiedz
'wilk '
59
9.0

:)Zapowiada się naprawę ciekawie

31.01.2014 20:55
'wilk '
59

Tym razem zastanawiam się czy gra Might&Magic X pójdzie mi na Komp o nast. parametrach:
Proc intel i3 3,06 Ghz (2 rdzenie fizycznie, logicznie 4)
2 Gb Ram
Karta graficzna nvidia GeForce Gts 450 (1gb)