Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Syde ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

08.01.2017 20:56
odpowiedz
Syde
10

Świetny materiał. Nie rozumiem komentarzy które sugerują że skoro gry japoński są w Polsce niszowe i się ich nie lubi to nie powinno się o nich rozmawiać? Albo że temat chrześcijaństwa lub jakiejkolwiek innej religii w grach czy w czymkolwiek innym to tabu i się o tym nie powinno mówić? Ludzie opamiętajcie się i nie popierajcie CENZURY!

21.11.2016 17:15
odpowiedz
1 odpowiedź
Syde
10

Oryginały jak najbardziej, ale od czasu do czasu gry piracić trzeba by spece od zabezpieczeń antypirackich roboty nie stracili.

post wyedytowany przez Syde 2016-11-21 17:17:13
02.11.2016 20:33
2
odpowiedz
Syde
10

Świetny materiał choć mogło być w nim więcej treści bo Silent Hill 2 to temat rzeka. Dla tych co marudzą to powiem tylko że TVGry to portal o grach ogólnie. Zarówno starych jak i nowych. A także o w wszystkim co z grami w mniejszym lub większym stopniu związane.

03.07.2016 13:40
odpowiedz
Syde
10

Zdecydowanie za łatwą dla mnie grą był i jest nadal Dark Souls Prepare to Die. Mimo iż poziom trudności wbrew powszechnym opiniom nie jest za wysoki muszę przyznać że ze wszystkich gier tej serii w jedynkę gra mi się najlepiej. Jest to głownie sprawa klimatu i najlepiej chyba przemyślanych lokacji bez różnych udziwnień rozgrywki jakich można doświadczyć w pozostałych grach tej serii. Szkoda że nie ma do pierwszej części Dark Souls jakiegoś moda podnoszącego poziom trudności. Wracając jednak do tematu, uważam ze niski poziom trudności nie musi wcale oznaczać że gra jest zła. Dobrze zrobiona i przemyślana gra nawet gdy jest niewymagająca może przyciągać innymi aspektami. Trudne gry są raczej dla hardcorowych graczy. Ci co grają rzadziej, mają mniejsze wymagania lub chcą się po prostu odstresować wybierają prostsze tytuły. Twórcy gier szukają więc złotego środka by sprostać wymaganiom wszystkich. To czy się im udaje czy nie to kwestia subiektywnej oceny każdego gracza.

02.06.2016 23:33
1
odpowiedz
Syde
10

Wszystko jest dla ludzi. Jeżeli ktoś chce mieć żywą dziewczynę albo chłopaka to jego wola, jeżeli woli 2D/3D lub coś innego to ludziom nic do tego. O ile nikomu swoimi upodobaniami krzywdy nie wyrządzają to nie powinno się takich osób osądzać Ale nazywanie ludzi "chorymi" itp., tylko dla tego że nie spełniają czyiś standardów to jawna dyskryminacja. Lubię materiały pana Jordana o Japonii ale po obejrzeniu tego odniosłem wrażenie że był mocno stronniczy tak jakby razem z panem Kubą chcieli się przypodobać komuś o bardzo konserwatywnych poglądach. Panie Jordanie, gdzie podział się pana obiektywizm i bez stronnicze podejście do tematu. Proponuję zrobienie kolejnego materiału o Waifu ale tym razem w pełni obiektywnego. Takiego co dokładnie i bez stronniczo nakreśli ten temat a jednocześnie nikogo nie będzie w żaden sposób obrażał ani potępiał. Panie Jordanie, kto jak kto ale pan powinien wiedzieć o tym najlepiej że właśnie przez tego typu nieobiektywne i mocno stronnicze materiały w TV/gazetach/internecie popkultura związana z Mangą i Anime jest tak mocno demonizowana. Wiem z własnego doświadczenia że sporo ludzi gdy słyszy słowa Manga lub Anime, kojarzy je wyłącznie z tak zwanymi "kreskówkami dla dorosłych" i bez względu na to jakich argumentów bym nie używał to za nic w świecie nie dają się przekonać argumentując to tym że w mediach tak właśnie słyszeli lub przeczytali. Nawet gdy mówię że "Pszczółka Maja", bajka na której sporo osób się wychowało również jest Anime to po prostu nie wierzą. Japonia to piękny kraj z piękną kulturą chociaż tak jak i każdy inny ma też swoje ciemne strony. Podobnie można powiedzieć o wszystkim innym, także o grach. Jedyne o co proszę to o obiektywne przedstawianie poruszanych tematów a jeżeli z jakichś przyczyn to niemożliwe to przynajmniej zaznaczanie na początku materiału że przedstawiane treści są subiektywnymi opiniami autora.

27.05.2015 21:30
odpowiedz
Syde
10

Mogli byście zrobić materiał o relacjach międzyludzkich w grach RPG?

27.05.2015 21:13
odpowiedz
Syde
10

A ja bym zagrał w RPG w klimatach filmów szpiegowskich. Jakiś remiks uniwersów "Mission: Impossible", "Bourne’a", "Bonda", "Świętego", "Salt", "Nikita" i tym podobnych. Uważam że ciekawie by było umieścić RPG w czasach zbliżonych do współczesnych, bo była by to moim zdaniem miła odmiana po światach Science fiction i Fantasy. Klimaty szpiegowskie dają całkiem szerokie pole do stworzenia ciekawej fabuły dla gry RPG. W misjach mogli byśmy wcielić się w rolę szpiega i wykradać poufne informacje, w jakiegoś zabójcę i likwidować na zlecenie, tajnego agenta i wykonywać misje specjalne. Mogli byśmy zagrać też zbuntowanym agentem i walczyć przeciwko wykorzystującym nas do tej pory mocodawcom lub w niesłusznie uznanym za zbuntowanego i próbować oczyścić się z zarzutów. Oczywiście nic nie stało by na przeszkodzie by stanąć też po drugiej stronie barykady opowiadając się po stronie tych "złych" i walczyć przeciwko władzy lub agencjom rządowym. Jest masa teorii spiskowych z których można by czerpać inspiracje do tego typu uniwersum a i samemu można sporo powymyślać.

24.11.2013 11:02
odpowiedz
Syde
10

Wspaniała gra. Teraz się już takich nie robi a szkoda. Mogli by ją odnowić wzbogacając tu i ówdzie i wydać ponownie. Wiem że kiedyś tak zrobili na konsolkę GC i wyglądało to świetnie. W RE2 i RE3 też bym z chęcią zagrał w odnowionych wersjach. Sam materiał bardzo fajny. Nie obraził bym się gdybyś przygotował serię filmików o wszystkich grach z uniwersum Resident Evil tak jak z serią Gothic zrobiłeś.

12.10.2011 19:52
😁
odpowiedz
Syde
10

A ja bym zmienił scenerie. Wszystkie odcinki są zawsze na siedząco koło kompa kręcone, a jak już coś zmieniać to na maksa. I tak mi jeszcze przyszedł do głowy dość głupawy pomysł. Mianowicie by DeLL odcinek Facepalma prowadził coś na wzór Wołoszańskiego z Sensacji XX wieku.

02.09.2011 20:40
😜
odpowiedz
Syde
10

Animacja służy do klepania syrenek po... (ogonie) :P

17.06.2010 20:36
odpowiedz
Syde
10

A ja bym sobie Hunted The Demon's Forge przetestował.

21.04.2010 11:59
odpowiedz
Syde
10

Sam nie wiem... Ten odcinek Doomu Starców niespecjalnie mi się spodobał. Wcześniejsze bardziej z jajcem były a ten tak jakoś na sucho, same fakty i zero humoru :(

Też jestem za Prince of Persia.

A tak od siebie to czekam na Panzer General - może się doczekam :)