Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

FlyingPole ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

27.10.2012 12:16
odpowiedz
FlyingPole
9

Co do znalezienia odpowiedniej pani Boyle to poradnik zawiera dość poważny błąd - gra losowo wybiera nasz cel tj. raz jest to "czarna" Boyle, raz "biała", a raz "czerwona". Sam przechodząc grę miałem zabić "białą" panią Boyle, która nie była zainteresowana facetami, zamiast tego była miłośniczką muzyki i można było z nią pójść do pokoju muzycznego.

02.02.2011 16:53
odpowiedz
FlyingPole
9

Matko jak się ten BO zestarzał graficznie... Teraz gdy wyszła beta Crisisa, demo Bulletstorma, czy DLC do Bad Company 2 dopiero widać jak okropnie przestarzały jest silnik Call of Duty.

Swoją drogą warto porównać to DLC z Vietnamem do BC2. Kosztują niemalże tyle samo, First Strike ok 45 zł Vietnam 49 zł, ale zawartością się dramatycznie różnią. First Strike to po prostu 5 nowych mapek. Vietnam niby też 5 nowych mapek, ale w zupełnie nowym otoczeniu, z zupełnie nową bronią, całkiem nowymi pojazdami, skinami i odzywkami żołnierzy, nowym klimatem oraz zmienionym stylem rozgrywki. I pomyśleć, że te gry są niemalże w takiej samej cenie, gdy Vietnam może robić za zupełnie nową grą a First Strike to raptem map pack.

Nie krytykuję BO jako gry, ale uważam postawę Acti za skandaliczną, ciężko nazwać to inaczej niż dojenie klienta, zwłaszcza gdy naprawdę można porównać co konkurencja oferuje za podobne pieniądze w formie DLC.

17.09.2010 20:49
odpowiedz
FlyingPole
9

Co się stało z Domem Starców? Był to przynajmniej moim zdaniem jeden z najciekawszych programów na tvgry i od dłuższego już czasu żadnych nowych odcinków nie ma. Zrezygnowaliście z niego, czy może autor ma długaśny urlop albo coś? Możemy spodziewać się powrotu tego świetnego programu?

13.09.2010 16:42
odpowiedz
FlyingPole
9

Jak to jest z tekstami, trzeba napisać dwa zupełnie nowe na potrzeby GOL, czy można podesłać np recenzję napisaną przez siebie dla innego portalu?

25.06.2010 14:15
odpowiedz
FlyingPole
9

@A.l.e.X
dałbyś linka do tej videorecenzji? Nigdzie nie mogę jej znaleźć, tylko gramy widziałem.

25.06.2010 13:56
odpowiedz
FlyingPole
9

A ja natomiast jestem zainteresowany tym tytułem, podobały mi się poprzednie części, zmiany w trybie walki nie wydają się szczególnie uciążliwe (w końcu Herosów też zawsze lubiłem), ale czekam na jakieś recenzje, bo jednak 100 zł nie wydam w ciemno.

11.05.2010 17:42
odpowiedz
FlyingPole
9

Hahaha świetna końcówka już po napisach, gdy Alice wzywa pomocy w domku, a Alan patrzy się chwilę po czym obraca na pięcie i rusza w przeciwną stronę ;)

14.04.2010 20:10
odpowiedz
FlyingPole
9

Gra ma jakiegoś wbudowanego Voipa czy coś w ten deseń?

24.02.2010 11:37
👍
odpowiedz
FlyingPole
9

Pamiętam jak chyba w 1998 dorwałem w swoje ręce pierwsze MDK. 10 lat raptem miałem, ale grę pamiętam po dziś dzień, jako naprawdę świetny tytuł. Osobom zainteresowanym tym tytułem polecam MDK2, które moim zdaniem było po prostu jeszcze lepszym, jeszcze większym, jeszcze bardziej pokręconym MDK no i przy tym jakby nie patrzeć było bardziej zaawansowane technicznie.

Ja swój głoś oddaję na Mytha, bo to była jedna z pierwszych strategii 3D paraktycznie pozbawionych budowania i skoncentrowanych na taktyce. No i ta krwawość i Soulblighter z drugiej części z kosą w łapie ;) No a poza tym to Homeworlda chyba jednak większość nawet młodszych graczy kojarzy, bo to po dziś dzień znana seria, a o Mythie ludzie już zdążyli zapomnieć, zwłaszcza że trzecia część nie była szczególnie udana.

Swoją drogą wielki plus za cała ideę programu, mimo iż sprawia że oglądając go czuję się stary strasznie, bo pamiętam każdą z gier tu wymienionych :)

20.02.2010 16:48
odpowiedz
FlyingPole
9
Wideo

fajny pomysł na konkurs, spodziewałem się banalnych motywów a tymczasem kojarzę tylko numer 1 a że w konkursie i tak brał udziału nie będę to pomogę tym, którzy chcą wygrać:

Numer 1 to oczywiście Hell March z pierwszego Red Alerta http://www.youtube.com/watch?v=Tb-gI_pFog0

A na pozostałe kawałki to chyba za stary jestem bo w ogóle nie kojarzę ich ;)

19.01.2010 17:08
odpowiedz
FlyingPole
9

Filmik całkiem spoko choć jak na moje oko to za długi, ale o to chodziło ;)

Sama akcja Microsoftu trochę dziwna jest zważywszy na fakt, że polscy gracze oficjalnie nie mogą z Games For Windows korzystać, czyli sprzedawany jest im produkt najzwyczajniej w świecie niekompletny. Sam konsoli nie posiadam, ale rozumiem reakcję ludzi odpowiedzialnych za powstanie tej stronki http://www.kontrakcja.pl/

Po proawdzie to Microsoft i ludzie przerabiający konsole są siebie warci - nawzajem się okradają, tylko, że Microsoft udaje pokrzywdzonego ;)

16.01.2010 09:14
odpowiedz
FlyingPole
9

Econochrist [ Level: 15 - Konsul ]

Tylko dlaczego do cholery jasnej Obcy do tej pory nie potrafi pluć kwasem? Kurde, jedynkę przeboleję, bo to pierwsza odsłona. Dwójka? No czemu? A już w trójce powinni to dać, a jednak nie ma. Mimo iż gra jest rewelacyjna, jestem tym faktem zawiedziony

Bo Obcy wg filmów takiej umiejętności nigdy nie posiadał, to twórcy gier jeszcze na starożytnych konsolach z salonów gier dali mu taką możliwość ;)

Całkiem ciekawy ten Obcy, chociaż trochę monotonnie to wygląda. Trochę drażni, że Obcy ma łeb ciągle przy ziemi, no ale w filmach tak się właśnie poruszał. Brakowało mi trochę bardziej spektakularnych akcji np ataku na jakiś posterunek wraz z całą hordą Obcych.

A i jedno pytanie do grających: na filmiku widać było że wybieraliście spośród 4 poziomów, czy to była już cała kampania Obcego, czy może wasza preview się tam kończył/nie zdążyliście dojśc dalej? ;)

08.01.2010 15:50
odpowiedz
FlyingPole
9

Trochę daliście ciała z tym przeglądem premier bo zupełnie pominęliście Battlefield Bad Company 2 ;)

Ja mówiąc szczerze reflektowałbym na kampanię Marine, ale Obcym też nie pogardzę. Predatora najwięcej już pokazano więc może lepiej pokazać coś czego jeszcze nie było tj. Marine/Obcy?

08.01.2010 15:41
odpowiedz
FlyingPole
9

ok 120 zł za dodatek do Dragon Age'a? Ktoś chyba upadł na głowę w EA. No ale liczę na to, że te plotki okazą się tylko plotkami i dodatek będzie w rozsądnej cenie.

30.12.2009 16:12
odpowiedz
FlyingPole
9

Wygląda na to, że gra jest już gotowa, ciekawe czemu premiera ma być dopiero w lutym ;)

Strasznie uproszczone to hakowanie jest, ale w sumie hakowanie z jedynki z czasem zaczynało męczyć i nudzić więc taka banalna minigierka przypominająca przeładowywanie broni w GoW nie zaszkodzi.

Szkoda tylko, że rzeczywiście wygląda to tak, jakby nasz bohater wcale nie łaził w kombinezonie Tatuśka. Trochę to niezgodne z tym co widzieliśmy w jedynce, gdzie Big Daddy to był prawdziwy twardziel, przed którym wiały wszystkie Splicery, a tutaj wydaje się słabawym leszczem. W sumie to zastanawiało mnie, jak sobie twórcy z tym poradzą, myślałem, że może zwiększą liczbę wrogów, albo dodadzą nowych, żeby nie było nam zbyt łatwo jako Tatusiek, a oni po prostu osłabili nas.

23.12.2009 18:23
odpowiedz
FlyingPole
9

No ale jak Fahrenheit wyglądał? Bo mówiąc szczerze nie grałem w niego :)

23.12.2009 18:07
odpowiedz
FlyingPole
9

To ma być jakaś przygodówka, czy co? ;) Od jakiegoś czasu już nakręcany jest na to hype, a na dobrą sprawę to bladego pojęcia nie mam z czym to się będzie jadło.

Polonizacja brzmi ok gdyby nie ten Etan, przecież jak mamy angielskie imiona to je po angielsku czytamy anie po polsku... Wydawać by się mogło że przy tkaiej wysokobudżetowej produkcji takich wpadek w polonizacji nie będzie.

13.12.2009 13:55
odpowiedz
FlyingPole
9

żal ale z was dzieci słabo wglonda bo źle wrzucili

pewnie, krzywo wrzucili to źle wygląda ;)

11.12.2009 16:33
odpowiedz
FlyingPole
9

No skoro o krytykę prosicie to proszę bardzo :)

1. 30 sekund to za mało, nawet jak na takie podsumowanie szybkie, powinno być chociaż półtorej minuty, bo widz tak naprawdę nic (poza ilością gwiazdek przyznaych grze) nie dowiaduje isę z materiału
2. Jeśli już trzymać się takiej krótkiej formy to może jakoś inaczej to nazwać. Recenzja nasuwa skojarzenie z pełną i w miarę wyczerpującą oceną gry, a takiej w tym materiale zabrakło.
3. Moim zdaniem najlepszym typem video-recenzji są te rodem z gametrailers.com. Trwający 6 czy 7 minut gameplay z omówieniem najważniejszych cech gry, jej wad, zalet oraz przedstawieniem opinii recenzenta. Bluebox jakoś nie kojarzy mi się za dobrze, jeśli odpalam video-recenzję to chcę przede wszystkim zobaczyć, jak ta gra wygląda w swoistym przeglądzie wraz z komentarzem oceniającym program. Niby gramy tak wyglada, ale gramy to najczęściej konkretne wycinki gry pozbawione ogólnego komentarza.

11.12.2009 16:11
odpowiedz
FlyingPole
9

oj widać że już się weekendu doczekać nie mogliście ;) 30 sekund to strasznie mało.

A co do samej oceny to się zgadzam - niby niezła zabawa ale to raczej z tych gier o których zapomina się w chwili gdy je wyłączymy

11.12.2009 11:02
odpowiedz
FlyingPole
9

Morony jak się gra nie podoba to zróbcie lepszą. Dzieciarnia wychowana głównie patrzeniem tylko na grafikę.

argument godny 8-latka i to tępawego. Nie podobają Ci się polskie drogi? To zrób lepsze. nie podoba ci się sejm? To zrób lepszy. Widzisz już idiotyzm tego argumentu? Jestem klientem, nie producentem, więc wymagam by produkt za który producent chce moich pieniędzy był wysokiej klasy.

10.12.2009 17:38
odpowiedz
FlyingPole
9

jak dla mnie wygląda bardzo ciekawie, nasuwa kojarzenia z World of Goo. Szkdao tylko że na pecety pewnie nie wyjdzie...

10.12.2009 09:05
odpowiedz
FlyingPole
9

A ja zawiodłem się na tej grze i to bardzo.

To takie GTA i Assassin's Creed dla ubogich. Mamy sporo elementów z obu gier ale w każdej z nich były one wykonane dużo lepiej. Fabuła jest sztampowa strasznie, dodatkowo niektóre głosy postaci nie wypadają zbyt przekonująco. Strasznie na nerwy działa mi robienie z Francuzów wielkich wojowników i bohaterów i wmawianie graczowi ile to Paryż z rąk Niemców wycierpiał.

Wykonanie też jest średnie bo o ile grafika w tej czarno-białej konwencji a'la Sin City wygląda nieźle to gdy nabiera kolorów zaczyna wygladać wprost słabo, a gra ma przy tym spore wymagania sprzętowe. Na moim GF 8600 lubiła się przycinać a nie wyglądała pięknie. Całkowity brak AA sprawia, że wszelkie budynki w grze wyglądają koszmarnie.

Nie polecam, naprawdę. Za takie pieniądze można dorwać coś dużo lepszego.

09.12.2009 17:05
odpowiedz
FlyingPole
9

Czy wy nie rozumiecie że nie można pogodzić takiej ilości jednostek poruszających się w czasie rzeczywsitym z dobra grafiką? Nie powstał komputer który by to uciagnął w ludzkim freemracie. Mówię tu oczywiście o instalacji battle sizera i zwiększeniu limitu widocznych jednostek do 300-500 bo IMO przy limicie 100 jednostek nie ma zabawy.

Ciekawe, że jakoś w serii Total War dało się coś takiego zrobić. Co więcej drugi Medieval (2006 r) wyglądał już lepiej od tego.

Ja nie twierdzę, że grafika jest najważniejsza ale mamy 2009 rok więc przydałoby się żeby była chociaż znośna i nie nasuwała skojarzeń z AD 2001.

Swoją drogą da się tu zauważyć bardzo ciekawą tendencję - każdy kto czepia się grafiki tej gry jest przez jej miłośników natychmiast uznawany za dzieciaka i graficznego onanistę. Niezbyt to dobrze świadczy Waszmościach ;)

09.12.2009 09:30
odpowiedz
FlyingPole
9

Byłem nawet zainteresowany tym tytułem ale ten filmik kompletnie mnie zniechęcił. Wydaje mi się, że ktoś tutaj chce szybko i niskim kosztem zarobić trochę.

Grafika i interfejs jak sprzed 8 lat. Jasne, że nie ona jest tu najważniejsza ale przydałoby się żeby grafika nie odrzucała od gry. Interfejs pojawiający się przy dialogach przypomina przygodówki 2D z lat 90.

Sam gameplay wyglada dosyć ubogo - ot biegnie/jedzie na koniu sobie tak waszmość z szabelką/buzdyganem/kopią i siecze za pomocą dwóch ciosów innych. Taktyki nie widziałem tam żadnej bo wydawanie poleceń w stylu za mną/rozproszyć się to jeszcze nie jest taktyka. Bitwa przypomina bezmyślną sieczkę (i zapewne widziana oczyma wojaka taka właśnie jest) ale przecież mieliśmy dowodzić, a nie własnoręcznie bitwę wygrywać. Z filmiku wyłania się obraz monotonnej walki opierającej się na tępym klikaniu myszką i sterowaniu postacią. A co gorsza nie wygląda na to, żeby gra miała coś więcej do zaoferowania.

Ktoś tutaj chce chyba nabić nas w butelkę i przy okazji wywołać w Polsce zainteresowanie słabym tytułem poprzez nawiąznie nazwą do znanej powieści.