Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Velfrig ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

02.10.2016 13:48
odpowiedz
Velfrig
56

Tytuł dobry do ogrania w wolnej chwili. Fabuła jest niezwykle prosta (rzekłbym dziecinna i naiwna) co jest pewnego rodzaju minusem tej gry.
Bardzo przyjemny za to jest system walki. Niezwykle prosty, intuicyjny i satysfakcjonujący zarazem. Nie rozumiem propozycji pojawiającej się ze strony autorów by grać w dwie osoby i drugi gracz sterował "ognikiem". W jaki sposób to ma dawać frajdę? Uzupełnianie się bohaterów drużyny i sterowanie myszką to podstawa tej gry, a dawanie na siłę drugiego gracza wydaje się bez sensu. Dobrze że jest to wolny wybór gracza.
Muzyka zasługuje na polecenie wszystkim osobom lubiącym twórczość instrumentalną. Kawał dobrej roboty.
Oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie artystycznym no ale powiedzmy sobie szczerze: "Ameryki to twórcy nie odkryli".
Za wadę uznaję też trywialne zagadki i monotonię niektórych fragmentów. Świat przedstawiony też nie jest jakiś zdumiewający, a bohaterowie pojawiający się w nim są dosyć płytcy.
Jeżeli gra dostępna jest po taniości to polecam sprawdzić ale nie ma co się nastawiać na jakieś wielkie fajerwerki. Solidny tytuł na ocenę dobrą z kilkoma wadami i zaletami.

15.11.2015 21:29
odpowiedz
Velfrig
56

@jaalboja; Najpierw znajdź mi inwestora, który za wejście na rynek musi wyskoczyć z hipotetyczną kwotą kilku-kilkunastu miliardów dolarów żeby się w ogóle na niego wbić. To nie jest taka prosta sprawa jak wam się wydaje. Zasady rynku są dużo bardziej złożone niż opisujący to tutaj użytkownicy więc to gdybanie na nic się nie zda.

Moim szczerym życzeniem jest natomiast aby AMD wyskoczyło w końcu z jakimś rewolucyjnym układem, który zmieni całkiem oblicze rynku. Musi to być taki produkt, że wszyscy będą dostrzegali jego wyraźną przewagę nad układami Nvidi. Jedynie taka sytuacja gwarantuje rozwój i inwestycje w branżę bo póki co to wszyscy na tym tracimy.

12.11.2015 14:50
odpowiedz
Velfrig
56

A moim zdaniem ten gość zginie w pierwszym filmie nowej sagi. Jakoś tak czuję nawet pomijając stereotyp, że czarny w filmie zawsze ginie pierwszy. Chodzi o to, że zwiastuny sugerują potyczkę Rena i tego murzyna. Jak on niby ma wygrać z facetem, dla którego moc to nie pierwszyzna?

09.10.2015 10:58
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie to gra nawet zaczęła się podobać po dłuższym ograniu ale ma szereg wad, zresztą jak to beta.
- coś nie tak jest z kamerą. Teoretycznie powinna odwzorowywać położenie głowy postaci ale jak mamy widok z pierwszej osoby i na ekranie jesteśmy całkowicie schowani za ścianą to i tak to nie pomoże bo mogą do nas strzelać w wystający jakiś fragment.
- sterowanie statkami jest meeega dziwne. Da się zwalniać i przyspieszać ale i tak nie daje to satysfakcji.
- w grze jest za duży chaos. Po dawnych Battlefrontach oczekiwałem dynamicznej rozgrywki ale nie chaosu. Nie wydaje mi się również żeby na jakimkolwiek polu bitwy był taki rozgardiasz jak tu się czasem zdarza.
- niedopracowane respy
- jest sporo miejsc gdzie da się dostać i żeby ktoś Cię stamtąd zestrzelił to musi być kawał snajpera
- pojawiają się czasem niewidzialne ściany
- ja u siebie mam ogromny problem z dźwiękiem. Wszystko jest ok tak do 10 min. gry ale potem wyłącza się muzyka i odgłosy pola bitwy się zawieszają i przycinają
- tryb Walker Assault jest dosyć dziwnym jak na testowanie rozgrywki. Rozumiem decyzję twórców o trudzie z jakim borykają się tam rebelianci bo każdy kto wie coś więcej o SW zdaje sobie sprawę jak wyglądała ta bitwa. AT-AT da się zniszczyć bez większych problemów jeśli twoja drużyna wie co robi. Jeśli będzie w niej choćby 5-8 osób, które grają tam pierwszy raz to przegrana murowana. Wydaje mi się, że do bety powinna być udostępniona mapa, w której obie drużyny mają równe szanse, a nie potyczka z ogromnym stopniem wyzwania, w którym wystarczy by jedna strona nie zdobywała punktów kontrolnych i mapa sama się przejdzie.

@tyszak, a ja mam 4GB RAMu, karta ma 1GB VRAMu i nic takiego się nie dzieje. Wydaje mi się, że wiele może zależeć od indywidualnych przypadków bo to jeszcze beta.

Wszystkim, którym gra nie chce działać w trybie pełnoekranowym zalecam posprawdzać jak wpłynie zamykanie niektórych aplikacji działających w tle. Niektóre programy i okna tak jakby blokowały tę możliwość.

08.10.2015 18:14
odpowiedz
Velfrig
56

Tryb survivalu nie jest niczym szczególnie interesującym. Odbijanie kapsuł wydaje mi się tak chaotyczne mimo tego, że sporo w to pograłem. Zbyt duża losowość w tym wszystkim jest. Nagminne jest strzelanie w plecy po respawnie.

25.09.2015 14:23
odpowiedz
Velfrig
56

Materiał dobry i ciekawy. Co by nie mówić Unreal zmienił oblicze FPSów.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to początek materiału nieco zbyt powolny.

19.08.2015 11:58
1
odpowiedz
Velfrig
56

Divinity: Original Sin, niektórzy również określają jako cud Kickstartera. Moim zdaniem opinia ta jest jak najbardziej mylna. Wymienię kilka powodów czemu tak nie uważam.
Zalety:
- interesujący system walki z wykorzystaniem powierzchni przynależących do różnych żywiołów,
- początek fabuły jest nawet wciągający,
- ciekawy system craftingu,
- przyjemny baśniowy świat z wszelkimi tego konsekwencjami,
- dosyć nietuzinkowe zagadki, których rozwiązywanie sprawia sporą satysfakcję,
- czytając wszystkie wypowiedzi i notatki można fajnie wciągnąć się w świat,
- grafika - ładne modele postaci oraz ciekawe projekty lokacji.
Wady:
- ten sam system walki, który niby ma być zaletą w połowie gry staje się nudny jak flaki z olejem. Zamiast dodać jakieś urozmaicenia to twórcy powielają ten sam schemat z początku gry. Kamień, nożyce, papier to podstawa tej produkcji zarówno w rozmowach jak i walkach. Bardzo proste zależności oraz niewyrafinowany poziom inteligencji przeciwników, którzy zawsze atakują przywołane istoty w pierwszej kolejności nie powala. Pod koniec gry miałem już serdecznie dość jakichkolwiek potyczek.
- z fabułą jest podobnie jak z systemem walki. Początkowe zainteresowanie przeradza się w znudzenie. Te same oklepane schematy - dobro jest wspaniałe, a zło jak wiadomo be. Brak twistów fabularnych, dosyć nudne zadania poboczne mimo swej różnorodności (nie chcę też zbytnio uogólniać bo część zadań jest niesamowicie interesująca). Podstawową wadą tej fabuły jest to, że mamy znikomy wpływ na to jak się potoczy.
- znów to samo z wytwarzaniem przedmiotów. Niby jest to ciekawe ale na dłuższą metę męczące. Twórcy swoim rozwiązaniem chcieli urozmaicić crafting ale powoduje to tym samym brak płynności w wytwarzaniu elementów potrzebnych do gry. Na dłuższą metę nie korzystałem z tej opcji zabawy, tak jak w większości gier zresztą zatem część osób wie co zrobić z tą uwagą...
- świat niby konsekwentny ale tam gdzie doszukałem się powiązania faktów, nie mogłem zrozumieć pewnych rozwiązań. Często nasuwało mi się pytanie: "Dlaczego tak? Nie można by zrobić tego w taki sposób [tu wstaw stosowną do sytuacji solucję]".
- zagadki niby nietuzinkowe ale część z nich jest zwyczajnie trudna do rozwikłania przez sam system gry. Niektóre kwestie wydają się nieintuicyjne.
- możliwości ustawienia kamery to istna katorga. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń dotyczących rzutu izometrycznego jaki stosuje się w takich grach lecz czasem można dać graczom większą swobodę. Dla przykładu w trakcie walki mimo tego, że przesunięta zostanie kamera w taki sposób, który mi odpowiadał po zmianie postaci oddającej ruch kamera wyśrodkowuje się na niej i znów ustawiaj sobie poprzednią pozycję.
- ogólna nie intuicyjność gry. Niektórzy odbierają to jako plus i cieszą się, że znów zostali wrzuceni na głęboką wodę. Dla mnie jest to ogromna wada różnych produkcji. Z reguły lubię gdy twórcy powiedzą mi wprost lub jakimś swoim utajonym językiem "OK, to jest świat taki, a nie inny i możesz tu robić wiele rzeczy ale pewne są zabronione". W Divinity: Original Sin nie ma takiej relacji autor-gracz, która jasno by to określała przez co wiele razy łapałem się, że niby komputer coś może, ale ja już nie. Chciałbym coś zrobić ale nie mogę tego zrobić tak tylko muszę tego dokonać tak jak producent tego sobie życzy, pomimo bezsensowności pewnych rozwiązań.
- nie ma co robić z kasą i wieloma zebranymi przedmiotami. Pod koniec gry miałem plecak wypełniony różnymi towarami, które w ogólnym rozrachunku wcale mi się nie przydały. Oprócz tego ogromna suma pieniędzy w wysokości ponad 350 tys. złota, z którą nie wiadomo co robić

Podsumowując, perła Kickstartera, niby jest perłą ale jakąś taką krzywą i wcale się nie błyszczy tak jakbym tego chciał. Niby produkt dobry ale z pewnymi wadami, których nie mogę wybaczyć i przez to obniżają one końcową ocenę. Ostatecznie: 7,5/10

06.08.2015 13:38
odpowiedz
Velfrig
56

@Persecuted
Kawał dobrej wypowiedzi. Tak powinno patrzyć się na gry.

@legolas93
Jasne. Chyba ktoś tu dzisiaj leków nie wziął. Oceny krytyków i graczy oraz sprzedaż Wiedźmina 3 mówi sama za siebie więc raczej nie masz racji.

Jak dla mnie idealny cykl wydawniczy to taki, gdzie studio ma dużo czasu by stworzyć duży tytuł. Redzi w pewien sposób do tego nawiązują co przekłada się na jakość produkcji. Inną natomiast sprawą jest to, że chciałbym widzieć za każdym razem nowe marki. Jest to rzecz niebagatelnie trudna ale daje firmom możliwość ciągłego rozwoju. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść" co do serca powinni wziąć sobie światowi wydawcy produkujący kolejne części tasiemców bez tożsamości.

05.08.2015 11:13
Velfrig
56

Muszę powiedzieć, że wybierając taki świat twórcy mają ogromne możliwości z racji jego plastyczności. Szanse na stworzenie klimatu jak w Gothicu I lub ewentualnie drugiej odsłonie serii są mikre (nie oszukujmy się, że większość fanów patrzy na Piranha Bytes przez pryzmat tych dwóch tytułów). Żeby porwać tłum trzeba czegoś więcej niż odgrzewany kotlet w postaci produkcji typu Risen. Nie mówię, że była to zła gra ale szczytem ich możliwości te twory też nie były.
Jak dla mnie powinni zainwestować wreszcie w jakiś dobry scenariusz z kilkoma niebanalnymi twistami fabularnymi oraz obowiązkowo możliwościami wyboru i kształtowaniem fabuły przez własne decyzje. Żeby tylko nie były to znowu pytania typu:
"Idziesz z czarnymi, zielonymi, niebieskimi, a może czerwonymi?" - czytaj: jaki pancerz wybierasz albo jaką szkołę magii?
"Zabijesz czy nie?" - czytaj: jesteś dobry czy zły?
"Wybaczysz czy nie?" - czytaj: jesteś dobry czy zły?
...
Szczerze mówiąc mam już trochę dosyć tych banałów. Tytuły, które pojawiają się ostatnimi czasy na rynku oferują znacznie bardziej rozbudowane systemy wyboru drogi, którą się podąża nawet tej złudnej ale zawsze jest fajniej widzieć świat reagujący w realny sposób na twoje postępowanie. Posilić się choćby można najbardziej banalnym przykładem jakim jest nowy Wiedźmin.
Podsumowując, pierwsze Gothicki ceniłem za to że były całkiem rewolucyjne jak na czas swego powstania oraz za klimat i fabułę. Raczej na klimat nie ma co liczyć (zresztą sami twórcy podkreślili kiedyś, iż szanse że znów to zrobią są małe) więc niech się wezmą za scenariusz i wprowadzą nowe "słuszne" rozwiązania.
Trzymam kciuki i czekam na Elex.

16.06.2015 00:01
odpowiedz
Velfrig
56

Cinematic bardzo fajny. Mimo, że nie przepadam za Soulsami to ich klimat i świat strasznie mnie intryguje.

15.06.2015 15:31
odpowiedz
Velfrig
56

@Ptosio, taa bo w Falloutach to każdy człowiek wygląda inaczej. Trza zapytać producentów.

Ja tam nie spodziewałem się w sumie niczego innego i jestem nawet zadowolony. Bethesda już dawno odeszła od wizerunku pierwotnego tej gry (pierwsza i druga część), co nie wyszło wcale najgorzej. Dawne czasy już nie wrócą ale ja osobiście bawiłem się bardzo dobrze przy Falloucie 3 i New Vegas. Widzę natomiast, że w nowej odsłonie zainwestowano bardziej w wizerunek post-apo w nieco innym wydaniu. Mam nadzieję, iż wyjdzie to serii na dobre.
Póki gra nie wyjdzie to wstrzymam się z opinią.

28.05.2015 19:13
odpowiedz
Velfrig
56

Może z jakichś 369 mln złotych? Wiem, że koszty życia takiej firmy jak CD Projekt są duże ale raczej nie przejedzą tego w krótkim czasie.

17.04.2015 00:20
odpowiedz
Velfrig
56

@jaalboja
T-Bone 16 gb ramu hahahahaha. Z czego używa max 6. No chyba że składa filmiki, projektuje w cadzie, ale wtedy to jego i5 to żal bo do takich zadan jest i7:D Także ciekawych speców macie w redakcji:D

Nie wiem jaką wiedzę posiadasz na temat stosowanego sprzętu komputerowego w różnych dziedzinach życia lecz wiedz, że piszesz głupoty. i7 do projektowania w CADzie... CAD jest tak ogólnym pojęciem, że szkoda się na ten temat rozpisywać.

17.03.2015 07:57
odpowiedz
Velfrig
56

@Chris_17,
ależ ja nie powiedziałem, że stare Gothic'ki nie bawią. Wręcz przeciwnie. Ktoś tu już napisał, że poprzeczka została zawieszona tak wysoko, że nie da się powtórzyć tego sukcesu. Chciałbym jedynie aby zauważono, że Gothic I i II to tytuły, które ogrywaliśmy już trochę lat temu i dla nas one są nie do pobicia. Inną sprawą jest próg wejścia do tego świata. Czy młodemu odbiorcy remake tych gier pozwoliłby na to przy jednoczesnym zadowoleniu starych fanów? Nie wydaje mi się by takie zadanie było możliwe do zrealizowania.

16.03.2015 23:41
odpowiedz
Velfrig
56

Ja natomiast nie chciałbym aby powstawały nowe Gothic'ki, ani remake'i pierwszych dwóch części. Moim zdaniem te gry powinny pozostać takie jakie są. Zdanie takie spowodowane jest tym, że wiele osób darzy tę grę sentymentem i patrzy przez jego pryzmat nie zastanawiając się nad realnymi szansami powstania produkcji spełniającej jej oczekiwania.
Pewne rzeczy należy pozostawić pogrzebane głęboko pod ziemią gdyż przez tyle lat mogły stracić na dawnym blasku, a nie ma komu go odtworzyć.

12.03.2015 19:08
odpowiedz
Velfrig
56

A walka w Die by the Sword? Toć to był szok!

Ja na następny odcinek polecam temat: Zakończenia gier RPG (w sensie o możliwościach wynikających z decyzji).

18.02.2015 23:32
odpowiedz
Velfrig
56

@Vroo, tego chcą chyba gracze z USA albo totalni casualowcy (bez obrazy dla niedzielnych graczy).

Moim zdaniem na tvgry.pl brakowało takiej serii. Problem dostrzegam jednak w zamykaniu się na jeden gatunek gier. Kacper w dekonstruktorze porusza wiele ciekawych kwestii, zatem istnieje możliwość konfliktu tematów. Pomyślcie może czy nie warto otworzyć się też na inne gatunki oraz aby uniknąć powielania tematów zmienić nieco formę dyskusji? Może ciekawie by to wyglądało gdybyście rozmawiali na jeszcze większym luzie?
Wiem, że to pilot i nie wszystko wygląda tak jak powinno. W tym odcinku trochę się zapętliliście i nawijaliście kilka razy o tym samym.

Problem w wielu grach polega na tym, że są one nieprzemyślane. Czego się jednak spodziewać skoro wielu graczy woli zagrać w coś gdzie nie trzeba bardzo używać głowy, a wystarczy jedynie przeć do przodu i wciskać kilka guzików od czasu, do czasu. To jest ten sam problem co z czytaniem książek. Wiele osób powtarza sobie, że po co się męczyć i czytać jak można obejrzeć film...

12.02.2015 14:25
odpowiedz
Velfrig
56

Podstawowym ruchem po zakupie danej firmy, która nie radziła sobie wcześniej na rynku są zwolnienia i restrukturyzacja. Przecież po to ją ktoś kupuje żeby generowała ona zyski. W większości tego typu przedsiębiorstw kuleje organizacja i "zasiedzenie" pracowników. Liczę na duży rozwój Daybreak Games, co przyczyni się do zadowolenia i graczy, i inwestorów.

12.02.2015 14:20
odpowiedz
Velfrig
56

Pożyjemy zobaczymy. Nie kręci mnie jakoś bardzo ta gra ale podoba mi się podejście twórców do całego procesu produkcji. Wszystko na luzaku, nawet teraz nie ukrywali, że "wpisane „na pałę” (zżynaliśmy z innej gry :) )".

11.02.2015 18:25
odpowiedz
Velfrig
56

@Bladymistrz, jedyne co może ranić w komentarzu Sajmon154 to zwrócenie uwagi na wygląd (chociaż prawdą jest, że przyjemniej ogląda się osobę zadbaną i dobrze ubraną). W większości innych kwestii ma zwyczajnie racje.
Ostatnie zdanie w Twojej wypowiedzi jest śmieszne. Jeśli mamy rozmawiać o wspólnej pasji to po co wstawiasz fragmenty ze swoją osobą? Zwróć lepiej uwagę na błędy, które popełniasz i które widzą ludzie zamiast pisać "daruj sobie".

08.02.2015 16:51
odpowiedz
Velfrig
56

A mi się osobiście nie podoba sposób wysławiania. Mówisz trochę za szybko i mało wyraźnie przez co czasem trudno zrozumieć co mówisz. Poza tym co to za zwrot "palenie silnika" albo "punkty science"? Wybacz, że się czepiam ale nie trzyma to się zwyczajnie kupy. Lepiej by brzmiało "punkty nauki" albo ewentualnie "science points" jak jest to w oryginale. "Palenia silnika" już nawet mi się nie chce komentować.
Ton głosu przez cały czas jest ten sam co powoduje, iż materiał staje się monotonny.
Podobają mi się materiały Arasza bo stara się podać w nich wady i zalety omawianych produkcji. Ty natomiast nie możesz się nachwalić produkcji przez co można odnieść wrażenie, że jest ona prawie idealna. Ja na poczekaniu mogę podać podstawową wadę tej gry. Sterowanie programem jest tak beznadziejne, że odechciewa się wszystkiego. Mało intuicyjny interfejs połączony z tym topornym rozwiązaniem kontroli ruchu obiektów to prawdziwa bolączka. Wprawdzie da się to wszystko szybko ogarnąć ale czy nie dało się tego zrobić lepiej?

05.02.2015 21:57
odpowiedz
Velfrig
56
9.0

Gra niesamowita w swojej prostocie. Bawiłem się przy niej lepiej niż przy niejednym tytule AAA. Czasem jest lekko irytująca z racji dziwnego sterowania ale to samo dziwne sterowanie jest jej wielkim atutem.

EDIT:
Mimo ukończenia gry wracam sobie do niej na około godzinę dziennie bo ten świat sprawia mnóstwo frajdy. Niech to będzie rekomendacją dla tej gry. ;)

02.02.2015 12:49
odpowiedz
Velfrig
56

Moim zdaniem achievementy mogą być bardzo fajnym umilaczem gry, jednak wiele firm nie potrafi ich poprawnie zrobić. Przede wszystkim podstawowym wymogiem dla mnie jest, zewnętrzne achiki = zewnętrzne nagrody, wewnętrzne achiki = wewnętrzne nagrody. Niektóre gry oferują możliwość przejścia misji w inny sposób (czasem celowo go wskazują, a czasem nie), co wiąże się z delikatną zmianą fabuły lub zdobyciem jakiegoś ciekawego sprzętu. Takie rozwiązanie moim zdaniem jest jak najbardziej naturalne i zachęca do eksperymentowania.
Osiągnięcia zewnętrzne są dla mnie zwykle bardzo sztuczne i ich nie lubię. Mi w grach chodzi o wczucie się w klimat i zanurzenie w świecie przedstawionym, a gdy wyskakuje okienko "gratulacje, zatłukłeś 20 przeciwników siekierą" to od razu wyrywam się z roli. No sorry, nie domyśliłbym się, że to właśnie zrobiłem. Skoro zdecydowałem się obrać jakąś taktykę w grze, to po co mi jeszcze o tym przypominać achievementem?

01.02.2015 14:36
odpowiedz
Velfrig
56

Ja bym widział w takiej roli Fallout 1 i 2. Grafika musiałaby być podrasowana do podobnej jakości jak w Dragon Age: Inquisition. Dodać możliwość płynnej zmiany między widokiem FPP oraz taktycznym jak w starych odsłonach i mamy zadowolonych graczy patrzących z nostalgią na oryginały oraz tych nowych graczy.

29.01.2015 22:09
odpowiedz
Velfrig
56

Bardzo dobry materiał! Po tym przełączaniu F2 grafiki ja nie specjalnie wiedziałem, który ekran jest tym odnowionym. Może to mój mózg źle działa albo nie zwraca się na to uwagi.

26.01.2015 22:03
odpowiedz
Velfrig
56

@Irek22, pamiętaj jednak, że walka jest nieodłącznym elementem świata, a ta z jedynki była dosyć toporna i mało satysfakcjonująca jeśli chodzi o mechanikę.

15.01.2015 00:59
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie super materiał. W klimacie zarówno Heda i Gambriego, troszkę śmiechu, a i troszkę konkretów. Takie przeplatanie jest moim zdaniem git. Hed jest świetny w komediowym obrabianiu wideo, natomiast Gambri to mega gość od nadawania przyjemnego swojskiego klimatu. ;)

11.01.2015 21:30
odpowiedz
Velfrig
56

A próbuj, próbuj. ;) Za pierwszym razem mało komu takie rzeczy dobrze wychodzą. Jeśli liczysz natomiast na własny rozwój to ja ze swojej strony polecam takie rozwiązanie. My jako widzowie pomęczymy się kilka razy, a Ty natomiast zyskasz dużo i może wreszcie będziesz robił materiały również z nowszych gier na co myślę, że wielu graczy czeka.

14.12.2014 11:09
odpowiedz
Velfrig
56

Materiał bardzo fajny. Ciekawie wyszło zakończenie z napisami i wyciętą sceną. Miło by było częściej widzieć taką formę.

25.11.2014 22:48
odpowiedz
Velfrig
56

Nie podoba mi się. Obawy po części słuszne ale zarazem bardzo oczywiste.
Wideo za bardzo w stylu youtube'a. Jak bym chciał oglądać przemyślenia kogokolwiek na dany temat to jest już wystarczająco osób zajmujących się tym w internecie. TVGRY.pl przyzwyczaiły mnie do innego poziomu materiałów oraz innej formy zawierania treści. Wydaje mi się, że to zwyczajnie nie pasuje do tej strony.

18.11.2014 11:17
Velfrig
56

Mega niecodzienne i zarazem miłe podejście do części "torrentowych graczy". Fajnie, że u nas w kraju powstaje coraz więcej tytułów związanych z elektroniczną rozrywką.

07.11.2014 22:49
odpowiedz
Velfrig
56

No i proszę. Zawsze jest ciekawie gdy Arasz zabiera się za robienie materiału. Dziś było w nieco innym klimacie ale równie intrygująco.

01.11.2014 15:47
odpowiedz
Velfrig
56

Mimo kilku większych pozycji osobiście będę odczuwał niewielką "suchotę" w listopadzie. Mimo mojego przywiązania do RPGów to Dragon Age nigdy mnie nie uwiódł, Assassin's Creed tylko pierwsza część, Far Cry jak dla mnie ewoluuje nie w tym kierunku co trzeba.

24.10.2014 00:38
odpowiedz
Velfrig
56

Ja dalej nie rozumiem w czym problem z tym turlaniem. Jeżeli którykolwiek z was miał na sobie zbroję czy pierścionkową, czy to płytową to powinien wiedzieć, iż da się w niej przeturlać ale gorzej jest ze wstawaniem i zadawaniem ciosów. Jeżeli byście kiedyś takową nosili to byście wiedzieli czym jest wstanie z dodatkowymi kilogramami na całym ciele. Życie to nie gra więc warto jest jej wybaczyć część mankamentów związanych z konwencją.

23.10.2014 16:23
odpowiedz
Velfrig
56

Na trailerze wygląda to fajnie, chociaż widać nałożone dodatkowe filtry. Grafika jest dosyć specyficzna. Niby stara się być realistyczna, a z drugiej strony widać charakterystyczną konwencję. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

22.10.2014 23:00
odpowiedz
Velfrig
56

Ciekawy, rzeczowy materiał. UV i Kacper to dobre połączenie.
Jeżeli faktycznie w Legend of Grimrock 2 jest wszystko to co w jedynce, a nawet więcej i lepiej to będzie to jeden z lepszych tytułów w tym roku.
Swoją drogą myślałem, że las będzie wyglądał nieco lepiej ale nie o to w tej grze chodzi.

22.10.2014 20:40
odpowiedz
Velfrig
56

@Kaze_P
Gra Gothic ważyła, ile ważyła. Fakt, że mogliśmy w niej zaobserwować proste ale fajne skrypty życia istot chociaż były one jak już wspomniałem proste. Mi bardziej chodzi o funkcjonowanie nie tylko w trybie dnia i nocy bądź pracy lub odpoczynku. Chciałbym aby NPC reagowali dynamicznie na poczynania bohatera, by pojawiała się pewna losowość w ich zachowaniu, aby te reakcje zależały od charakteru postaci, by w razie wybicia drapieżników na jednym obszarze zwierzęta migrowały w grze i mógłbym tak w nieskończoność wymieniać. Takie zależności powodowałyby, iż gra stawała się doznaniem jedynym w swoim rodzaju. Tak jak wspomniałem we wcześniejszym komentarzu wiem ile zajmowałaby baza zawierające tak skomplikowane zależności nadające realizmu światu przedstawionemu oraz ile zajęłoby jej stworzenie dlatego jeszcze dużo przed nami.
Zgadzam się z Tobą w kwestii jakości takich klasyków jak Morrowind czy Gothic. Możliwe, że młodsi gracze tego nie doceniają. Nie zmusi się człowieka do tego by grał w jakiegoś "starocia", a tworzenie kanonu lektur growych też jest bez sensu. ;)
Odnośnie tego Obliviona nie do końca się zgadzam bo było w nim zarazem tyle bubli, że może to spowodowało tak radykalne kroki w Skyrimie.

22.10.2014 00:10
odpowiedz
Velfrig
56

Dla mnie seria Elder Scrolls zawsze był wyznacznikiem funkcjonowania NPCów, jak i największym żartem jednocześnie. Część elementów tak jak mówisz jest godna podziwu ale niektóre reakcje "komputerowych istot" są zwyczajnie odrealnione przez co sprawiają wiele śmiechu. Jak dla mnie wszystkie nowe gry powinny mieć system życia otaczającego świata na tyle rozbudowany by sprawiał on wrażenie rzeczywistych i sensownych działań. Z drugiej strony są to lata pracy, pieniędzy i mnóstwo miejsca na dysku.
Arasz, jak zwykle dobrze się słuchało.
Pozdrawiam.

09.10.2014 23:20
odpowiedz
Velfrig
56

Tzymische, kto tu jest kretynem pokazuje tylko sposób wypowiedzi wobec innych użytkowników. Tyle w tym temacie.
Wszystkie takie akcje to jest papka dla ludzi nie będących na bieżąco z nowościami. Robią jakąś pseudo innowację, a w praktyce to nie jest nic szczególnego. Zdania nie zmienię w tej kwestii.

09.10.2014 23:17
odpowiedz
Velfrig
56

@Eredin
Dobrze prawi, polać mu! Utarło wam się w głowach, że są tylko jedni Ci "dobrzy", a świat od zawsze wygląda tak, że historię piszą zwycięzcy.
@CoolWeed
Obok mojego domu był obóz jeniecki, w którym zginęło ponad 25 tys. ludzi. Mordu dokonali oczywiście żołnierze Wehrmachtu, co nie zmienia faktu, że nie mam szanować zmarłych tam Rosjan jak i innych ludzi. To jak Ci w ciągu życia wypiorą mózg nie zależy od Ciebie.

09.10.2014 23:07
odpowiedz
Velfrig
56

Gra wygląda dosyć ciekawie tym bardziej, że mamy tu do czynienia z oldschoolową mechaniką gry.

07.10.2014 10:33
odpowiedz
Velfrig
56

@MANOLITO
Co nie zmienia faktu, że w każdej armii służy grupa "zwyroli" oraz bardzo wielu zwykłych ludzi i to właśnie do nich trzeba mieć szacunek jak do każdego innego człowieka. Realia były takie, a nie inne. Zwykłe chłopaki głównie ze wsi i małych miasteczek zasilały front więc ciężko było upilnować całą tą zgraję. Amerykanie jak byli w Wietnamie to niby święte aniołki byli?
Niezależnie po której stronie stali, zmarłych należy szanować.

07.10.2014 10:17
odpowiedz
Velfrig
56

Czy oni nie widzą, że to jest jakiś poroniony pomysł?
Microsoft schodzi na psy. Pewnie jak zwykle ktoś odkrył, że można zrobić mapping całego pokoju i nawet da się ściany w tym wyróżnić więc zróbmy innowacyjny RoomAlive. Super, tylko że takie coś można zrobić sobie samemu jeśli ktoś siedzi w tym głębiej. Poza tym granie w taki sposób jest niezbyt praktyczne i nic poważniejszego na to nie wypuszczą.
Microsoft nie powinien w ogóle pokazywać swoich projektów na tak wczesnym etapie bo to świadczy o niedojrzałości tej firmy.

30.09.2014 16:20
odpowiedz
Velfrig
56

Niezwykłym trudem jest wybrać jeden tytuł spośród kilku, na które od dłuższego czasu wyczekuje się z wielką niecierpliwością. Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam jednak, że najbardziej zależy mi na Legend of Grimrock II. Drugi natomiast w kolejności stoi Lords of the Fallen. Długo mi zajęło zanim porównałem swe oczekiwania wobec obu tytułów. Wprawdzie jestem niesamowicie ciekawy produktu z nad Wisły i śledzę jego losy od pierwszego oficjalnego pokazu to w grze ze stajni studia Almost Human odnajduję tę magiczną iskierkę.
Pierwsza część tej wspaniałej przygody urzekła mnie paradoksalnie swoją prostotą i skomplikowaniem. Wydawać by się mogło, iż gatunek dungeon crawler'ów był "wypalony", gdy na rynek wskoczył ten mało znany tytuł. Ku mojemu zaskoczeniu gra wciągała bez dwóch zdań. Podejście do tego tematu w nowej szacie graficznej dodało wiary na to, że można jeszcze coś zmienić w zastałym dziale branży. Mechanika rozgrywki po kilku drobnych szlifach cieszyła jak nigdy, a jej intuicyjność i łatwość obsługi tylko potęgowała wrażenia.
Przejdźmy teraz do już wspomnianego skomplikowania. Bardziej mam tutaj na myśli poziom rozbudowania i złożoności owej gry biorąc pod uwagę ilość funduszy jakie zostały zebrane poprzez Kickstarter. Twórcy zbudowali świat pełen prostych jak i bardziej złożonych łamigłówek wypełniony okropnymi monstrami, skarbami i ciekawostkami. Rozgrywka dzięki tym czynnikom stała się bardzo intensywna.
Tym zachwyciła mnie jedynka. Czego oczekuję od dwójki? To bardzo proste. Mam nadzieję, że drużyna deweloperska z Almost Human nie spoczęła na laurach tylko wzięła się ostro do roboty by nadchodzący wielkimi krokami Legend of Grimrock II był jeszcze lepszy niż swój starszy brat. Myślę, że świetnym pomysłem było przeniesienie części rozgrywki na powierzchnię. Możliwość wejścia do jaskiń czy podziemi będzie teraz jeszcze bardziej kusząca, a wyjście na powierzchnię stanowić będzie pewnego rodzaju odsapnięcie chociaż spokoju raczej tam nie uświadczymy. Już nie mogę się doczekać by zacząć zwiedzać ten różnorodny świat tętniący życiem na swój własny, nieco specyficzny sposób, tym bardziej, że twórcy zapowiedzieli system zmiennych pór dnia. Mam również nadzieję na tak samo o ile nie bardziej wciągającą fabułę i szczątkowe poznawanie uniwersum poprzez znaleziska ze świata gry. Tytuł ten kusi na tyle mocno nowymi broniami, zbrojami, potworami, tworzeniem drużyny, historią oraz aspektami, których jest tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie wymienić, że już nie mogę się doczekać.

30.09.2014 09:23
odpowiedz
Velfrig
56

Pod nagłówkiem ,,Lords of the Fallen z 1080p na PS4 i 900p na Xbox One'' powinno być ,,Do premiery'', a nie ,,Od premiery''. Taki zapis sugeruje, że ta gra już wyszła.

Fajnie, że zdecydowali się spolszczyć nowe Divinity. Dla osób nie władających dobrze obcym językiem to prawdziwe błogosławieństwo biorąc pod uwagę ile czytania tam jest.

30.09.2014 00:15
odpowiedz
Velfrig
56

@kaszanka9
Akurat bloom jest efektem, który jednym się podoba, a innym nie. Jest to zatem subiektywna opinia, która nie wnosi nic do tematu. Faktem natomiast jest, że ostatnio jakość filmów na tvgry.pl znacznie spadła co nie rokuje dobrze.

@JaspeR90k
Jak już coś to nie eksploatacji, a eksploracji bo to dwa różne pojęcia podejmujące zupełnie inne zagadnienia życia. Gra polega po części i na jednym, i na drugim. Tak jak wspomniał Kacper jest ona swego rodzaju delicją dla koneserów tego typu rozgrywki oraz dosyć dobrą grą przygodową.

26.09.2014 22:40
odpowiedz
Velfrig
56

@Ferrou
Na wstępie powiem, że wielkim fanem tej serii nie jestem. Grałem raptem w pierwszego krzyżowca i dwójeczkę.
Odnośnie tworzenia się wężyka jednostek to chciałbym zauważyć, że większość strategii już dawno pozbyła się tego niechcianego zachowania i liczyłbym na to, iż w nowych produkcjach pracują ludzie kompetentni umiejący poradzić sobie z tym problemem.
Gra mnie bardzo nie interesuje, a już szczególnie po tym co zobaczyłem dzięki Gramy. Niestety coraz bliżej mi do stwierdzenia, że "dobrych strategii w starym stylu już się nie robi".

Teraz powiem coś o twórcy owego materiału. Na początku odniosłem wrażenie, że trochę za szybko mówisz jednakże kończąc oglądać film zdałem sobie sprawę z tego, że dawno nie oglądałem tak rzeczowego video na temat gry. Merytoryczna obszerność tego Gramy swym rozmiarem przytłacza wiele obecnych produkcji tego serwisu, aż przypomniały mi się stare dobre czasy tvgry. Komentując krótko, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pracuj nad sobą, oby tak dalej i nie zapomnij o typie programów, który do tej pory robiłeś bo będzie tęskno.

19.09.2014 11:58
odpowiedz
Velfrig
56

[10] @wladsenty: Crytek robi dobre silniki graficzne i siłą rzeczy skoro jest ich wytwórcą to dobrze umie z nich korzystać. Grafika w ich grach jest faktycznie jedną z najlepszych ale daleko im do poziomu mistrzowskiego. Już dawno udowodniono, że poziom mistrzowski w tej dziedzinie jest dużo wyżej niż to co robią twórcy najlepiej wyglądających gier komputerowych. Problem jest taki, że opłacalność tworzenia tak zaawansowanych doznań jest praktycznie znikoma.

02.09.2014 23:40
odpowiedz
Velfrig
56

@Zorgall
Dla chcącego nic trudnego.
Muszę przyznać, że materiały Arasha są świetnym odbiciem od większości, przy których nie trzeba myśleć. Dzięki Ci że nie traktujesz widza jak głąba. ;)
Jak dla mnie to prawie w każdej nowej strzelance jedzie na kilometr propagandą i wychwalaniem krajów zachodnich. Znowu w wielu grach pojawia się też homosexualizm i jako taki mi nie przeszkadza tylko, że często jest wpychany na siłę by zadowolić wybredne podniebienia graczy.

27.08.2014 17:52
Velfrig
56

Autor zapomniał wspomnieć o świetnej wersji Robot Unicorn Attack, a mianowicie Robot Unicorn Attack Heavy Metal. Miłego Grania!

23.08.2014 22:09
odpowiedz
Velfrig
56

Niby starają się grę dopracować w najmniejszym detalu ale poprzesuwać fal na tym teaserze już nie było komu? Zwróćcie uwagę, że wszystkie animacje wody dokonują się w idealnym szeregu. :D Chyba, że jest to celowa zagrywka twórców mająca podkreślić zasady rozgrywki.

03.08.2014 20:50
odpowiedz
Velfrig
56

Dobra zapowiedź ale nie zgodzę się z kilkoma jej fragmentami. Dopatrywanie się stagnacji w tym gatunku jest jak najbardziej zrozumiałe bo dużych zmian nie było w tego typu grach o lat. Problem w tym, że na tym polega duża część ich uroku. Trudno również by wprowadzać jakieś znaczące różnice z tym co było gdyż wtedy zmieni się typ rozgrywki przez co otrzymamy grę z innego gatunku. Zatem bardzo ciężko jest zrobić coś z obecną formułą. Jedynymi dla mnie możliwymi sposobami jest eksperymentowanie drobnymi zmianami jak robi to Piranha Bytes albo gruntowna przebudowa wszystkiego co często kończy się katastrofą. Oczywistym jest, że kontynuując serię nie chcą robić dużych kroków by nie odstraszyć od siebie fanów i utrzymać się na rynku.
Nie przeszkadzają mi również ekrany loadingu w grach. Przyzwyczajony jestem do tego od dziecka, że czasem żeby coś lepiej wyglądało, chodziło czy nawet było łatwiejsze do zrobienia dla twórców, wystarczy dać ekran loadingu. Gracze teraz przyzwyczaili się do tego by akcja toczyła się non stop. W produkcji tego typu gdzie przez długi okres czasu niewiele się dzieje, a fabuła momentami posuwa się ślamazarnie czy to ze względu na decyzje bohatera, czy sposobu prowadzenia narracji, nie jest problemem poczekać czasem te 0,5 min gdy przez 2h mało się działo.

03.08.2014 11:56
odpowiedz
Velfrig
56

Cechą tą jest PRĘDKOŚĆ CPU. Zdecydowanie najlepiej w tym etapie prezentuje się Anita. G750 jak widać na pierwszym zdjęciu to maszyna gotowa do startu w każdym momencie. Niezależnie od tego co chcesz robić na tym laptopie, poradzi on sobie błyskawicznie z każdym zadaniem. Ten demon szybkości wyposażony jest w procesor i7 o potężnej mocy i osiągach. Czwarta generacja robi krok milowy w porównaniu do konkurencyjnego sprzętu zbliżonego parametrami, co pozwala uzyskać maksymalną wydajność i płynność pracy. W sprzęcie tym dokonano niemożliwego. Zmniejszono emisję ciepła i pobór prądu, podwyższając zarazem prędkość w stosunku do poprzednich modeli z tej serii. Poruszająca jest doskonałość tego geparda wśród notebooków.

27.07.2014 18:41
odpowiedz
Velfrig
56

A ja powiem krótko. Od początku coś mi śmierdziało w tym całym Afterfallu. Zagrywki typowo skierowane pod inwestorów i ukierunkowane na nachapanie się kasy.

23.07.2014 22:53
odpowiedz
Velfrig
56

Z Łodzią i Detroit to nawet nie chodzi o obecną sytuację. Analogia jest bardzo duża:
-oba miasta dawniej ukierunkowane w jedną z głównych gałęzi przemysłu danej epoki,
-oba miasta postawiły na bardzo szybki rozwój praktycznie z niczego,
-po upadku przemysłu w obu miastach nie było na nie pomysłu, a ludzie stopniowo zaczęli je opuszczać,
-w dalszym ciągu brak konkretnego pomysłu na oba miasta.

Wobec samej gry mam mieszane uczucia. Niby fajnie bo jest wielki świat i tyle miejsc do zwiedzenia, można grać z kumplami i nie tylko, są różne typy wyścigów ale co poza tym? Wydaje mi się że to się szybko znudzi.

23.07.2014 14:51
odpowiedz
Velfrig
56

Oto moja grafika. Powodzenia!

23.07.2014 14:15
odpowiedz
Velfrig
56

Cechą prezentowaną w tym etapie jest system ASUS TurboMaster. Jak sama nazwa wskazuje, pozwoli Ci on osiągnąć mistrzostwo w grze jak i jakość obrazu na tym samym poziomie. Gdy emocje sięgają zenitu, a efekty graficzne towarzyszące tej napiętej sytuacji osiągają swe apogeum, nie jeden gracz zaczyna bać się o to czy jego sprzęt poradzi sobie w tej chwili prawdy. Bez obaw. Na twarzy Magdy, która najlepiej wypada w tej konfrontacji, maluje się uśmiech wyrażający spokój i satysfakcję, ze sprzętu, który ujmuje w swych dłoniach. Mając do dyspozycji omawiany system notebooki z serii G750 z łatwością radzą sobie we wspomnianych sytuacjach, zwiększając swą moc o ponad 5%. TurboMaster wspierany jest przez GPU Tweak. Pozwala on na bezpieczne i łatwe przetaktowanie układu co obserwujemy na pierwszym zdjęciu oraz zachowanie stabilności maszyny pracującej pod skrajnym obciążeniem nawet przez dłuższy czas.
Gdy raz zasmakujesz korzyści płynących z tego rozwiązania, rozgrywka zmieni się na zawsze.

19.07.2014 11:58
odpowiedz
Velfrig
56

Prezentowaną cechą jest wygląd i ergonomia. Cechę tą najlepiej prezentuje Anita. Laptop ten jest niezwykle smukły przez co wygoda jego użytkowania jest niesamowita. Ostre kształty potęgują odczucie mocy drzemiącej w tej maszynie. To prawdziwy drapieżnik wśród notebooków. Ergonomiczna budowa i rozmieszczenie tylnych wentylatorów pozwala na maksymalną wydajność w stanie największego obciążenia oraz zapewnienie komfortu pracy użytkownika w każdym momencie. Siądź za sterami tego myśliwca dla graczy i poczuj jak zostawiasz w tyle sprzęt starszej generacji.

15.07.2014 21:36
odpowiedz
Velfrig
56

System chłodzenia przedstawiany w tym etapie zdecydowanie najlepiej przedstawia Magda. Pierwsza fotografia doskonale ukazuje, że mając wiedzę o wydajności tego elementu człowiek podświadomie próbuje się rozgrzać pocierając dłońmi o ramiona.

06.07.2014 22:34
odpowiedz
Velfrig
56

AUDIO WIZARD I MAJESTATYCZNY DŹWIĘK
Wraz z gorącym naszym latem,
przyodziały szkocką kratę.
Każda jedna jest wspaniała.
Greta, jakby więcej wdzięku miała.
Gdy słuchawki swe nałoży,
wnet o świecie nie pamiętam Bożym.
Kusi różdżką, diable czary,
Dźwięk muzyki doskonały.
Jeszcze laptop na kolanach.
Oj! Pogrywałby do rana.
Wielka nęci mnie pokusa,
przysiąść obok i posłuchać.

16.05.2014 18:43
odpowiedz
Velfrig
56

Materiał nawet spoko ale śmiać mi się chce jak słyszę Jordana wypowiadającego słówka po angielsku wplecione w dłuższe zdanie. Ta intonacja i akcent z jakim to mówi są prześmieszne. Możliwe że nawet bardzo dobrze mówisz po angielsku ale na litość Boską więcej luzu w tym jak to wypowiadasz bo brzmi to strasznie sztucznie.
Włodzarze... Nawet szkoda komentować.

01.05.2014 23:06
odpowiedz
Velfrig
56

Panowie, nie chcę wytykać ale czy moglibyście mówić czasem wolniej i wyraźniej? Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest wyrobić się w tych kilku minutach, a chcecie przekazać jak najwięcej informacji lecz zwróćcie uwagę na to by dało się was zrozumieć.

30.03.2014 20:48
odpowiedz
Velfrig
56

Kacper z materiału na materiał widzę u Ciebie solidne postępy. Oby tak dalej.
Sam Dishonored wydawał mi się bardzo ciekawy na początku, lecz z czasem zaczął się powoli ciągnąć aczkolwiek zakończenie znów nadało grze tempa. Podczas grania w tę grę nie doceniałem jej tak bardzo jak teraz. Wydaje mi się że ta pozycja wymaga solidnego przemyślenia by zrozumieć wszystkie w niej ukryte smaczki i rozterki. Kacper a co sądzisz o zakończeniu? Nie było twoim zdaniem nieco za bardzo spłycone? Ja odniosłem wrażenie że twórcy tak jak w wielu dzisiejszych tytułach mimo świetnego ogólnego materiału nie mieli pomysłu na zerwanie historii w momencie zapierającym dech w piersiach i zostawiającym wiele do myślenia.

13.03.2014 09:09
odpowiedz
Velfrig
56

Gra moim zdaniem nie wyróżnia się niczym szczególnym. Typ rozgrywki bardzo popularny, a mechanika też jakaś taka wydaje się znajoma. Sama gra może i jest ciekawa i wciągająca ale na jak długo?
Mała uwaga do Dela. Użycie słowa dynamizm w znaczeniu jakim go stosujesz jest mocno naciągane. Bardziej trafne byłoby słowo dynamika. Polecam zapoznać się ze znaczeniem tego pierwszego.

14.02.2014 21:16
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie nie należy się 9 z racji niedopracowania wielu elementów rozgrywki ale za klimat jaki jest budowany i ogólną bliskość otaczającego świata do naszych realiów duży plus.

19.09.2013 20:31
odpowiedz
Velfrig
56

Jedynka moim zdaniem była świetną grą i miałem nadzieję że wraz z tą odsłoną znów poczuję się zaszczuty w jakimś ponurym miejscu gdzie człowiek czuje się obco. Po uruchomieniu gry, znów zrobiło mi się chłodno gdzieś tam głęboko w duchu, a najmniejszy szmer otoczenia w pokoju budził moje obawy. Mroczny początek i udźwiękowienie robią swoje. Muszę powiedzieć że gra ma kapitalne efekty dźwiękowe, które są idealnie wpasowane w otoczenie i nastrój konkretnych etapów. Niestety po dłuższym zapoznaniu się z rozgrywką orientujemy się, że kolejne lokacje są liniowe i oprócz oskryptowanych wydarzeń nic nam nie zagraża więc leci się przez grę aby tylko poznać dalszą część fabuły bo ni zagadki, ni chęć przetrwania w obliczu przerażających wrogów nie są na tyle interesujące jak to było stworzone i rozwinięte w poprzedniej części. Ekwipunek który w pierwszej części całkiem przypadł mi do gustu, kontrola własnego ciała (mózg i serce) zostały z tej gry całkiem usunięte. Fizyka wprowadzona do gry jest zwyczajnie bezcelowa bo oprócz możliwości podnoszenia krzeseł, otwierania drzwi i oczywiście odkręcania zaworów nie mamy co z nią zrobić. Brakuje tu wielu elementów ruchomych które nie musiały by być do czegoś potrzebne ale wystarczy żeby w tym świecie były co by sprawiło wrażenie realnej sytuacji ale nie. Przydadzą nam się na pewno krzesła i misie znajdywane od czasu do czasu. Wciąż mam wrażenie jakby z tej gry ktoś wyciął najważniejszą część. Wiele drzwi jest zwyczajnie pozamykanych, bądź zablokowanych, co wprowadza wrażenie dużego otaczającego nas świata do którego zabrano nam klucz bo ktoś nie chciał byśmy mieli swobodę odkrywania posiadłości. Tak samo jest z możliwością otwierania szafek i szuflad. Jakby ktoś chciał wprowadzić elementy ekwipunku schowane gdzieś wewnątrz nich ale zmieniono jednak zdanie. Nie było mi dane być wśród ekipy tworzącej grę ale wydaje mi się że jest kilka odpowiedzi na taką sytuację: olali sprawę, ktoś z góry kazał im usunąć tą część gry która była w poprzedniej części najfajniejsza, mieli taką dziwną wizję gry albo jeszcze coś innego.
Pomimo tylu wad Amnesia: A Machine For Pigs moim zdaniem dalej jest grą w którą warto zagrać, tfu, obejrzeć, bo wydaje mi się że jest ona raczej interaktywnym horrorem w którym dano nam możliwość decydowania jak długo będziemy coś robić bądź którymi zejdziemy schodami, lewymi czy prawymi mimo że i tak zejdziemy do tego samego miejsca. Świetna fabuła i udźwiękowienie robią swoje jednak zabranie z talerza surówki i pozostawienie samych ziemniaków z niewielkim kawałkiem mięsa jakoś uczyniło danie jakim jest ta gra suchym. Ciekawy spróbuje i zapamięta ten smak stłamszony dużą ilością ziemniaków przez które nie będzie chciał znów tego jeść, a inny zwyczajnie obejdzie się widokiem by skosztować czego innego.

22.04.2013 19:49
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dziś pamiętam jak się świetnie człowiek przy tym bawił. Według mnie nawet druga część nie dorównała pierwowzorowi.

09.04.2013 16:58
odpowiedz
Velfrig
56

Mam dziwne wrażenie że oglądam reklamę gry, a nie jakieś rzetelne zrelacjonowanie o co w niej chodzi. Spoiler tego typu jak na początku jest moim zdaniem czymś koszmarnym. Widz który nie zna tego uniwersum a może chciałby się z nim zapoznać dostaje od razu kopa z informacją wokół czego to się kręci i jak pewnie się skończy. Poza tym: sztuczny angielski akcent (naprawdę nie trzeba aż tak tego wyraziście ukazywać, jak powiesz coś z błędną fonetyką to nie jest duży problem bo ludzie to zrozumieją lepiej niż tak wyraziste próby poprawnego wysławiania), wszystkie twoje kwestie zlewają się w jeden ciąg wyrazów (popracuj na akcentowaniem słów bo jak lecisz z jakimś dłuższym tekstem to aż momentami nie wiadomo o czym mówisz).

03.02.2013 13:26
odpowiedz
Velfrig
56

Dla mnie w najbliższym czasie numerem jeden jest Dead Space 3. Niby znów odgrzewany kotlet (lubię odgrzewane kotlety, szczególnie dobrze wysmażone) ale przynajmniej twórcy eksperymentują nieco z konwencją. Nie wiem czy najlepszym wyjściem w przypadku Dead Space było częściowe odejście od klimatu horroru i wszechobecnego przytłoczenia ale mam nadzieję że twórcy wiedzą co robią. Postawiłbym pytanie jakich nowych elementów rozgrywki można się spodziewać prócz już tych omówionych? Czy będzie to wystarczająco ciekawa propozycja by spędzić przy niej z przyjemnością trochę czasu? To co do tej pory zostało pokazane owszem jest dosyć interesujące ale nie wiem czy będzie to jakieś cudo. Chcę w DS 3 zagrać głównie dla ciekawej fabuły, która jest intrygująca pod wieloma względami. Wiele kwestii jest jeszcze niewyjaśnionych, a mam nadzieję że dojdzie ich jeszcze więcej by pozostawić w naszych głowach miejsce na własną refleksję. Może to głupio zabrzmi ale w świecie pełnym nekromorfów, szalonych fanatyków religijnych i wszechobecnej wysoko rozwiniętej technologii dostrzegam nieco problemy, które kiedyś mogą nękać naszą cywilizację. Czekam niecierpliwie.

06.01.2013 19:28
odpowiedz
Velfrig
56

Nikt nie powiedział jeszcze o tym o czym Gabe sam kiedyś powiedział, że chcieliby by gry ze steama otwierały się bezpośrednio na każdej konsoli więc prawdopodobnie będą się starali żeby na nowym boxie była automatyczna integracja gier z PC.

29.11.2012 22:13
odpowiedz
Velfrig
56

Dla mnie świetna opcja. Taki cykl to coś właśnie dla osób których gra nie interesuje na tyle by ją zakupić więc dlaczego nie zobaczyć sobie jej przynajmniej na szybko?

16.11.2012 13:40
odpowiedz
Velfrig
56

Trochę to przerażające jak gra wychodzi z domu i grą po części staje się świat zewnętrzny.

29.09.2012 21:44
odpowiedz
Velfrig
56

Czy mi się wydaje czy w barykady są wbudowane palety jako forma blokady, które to zostały wprowadzone dopiero w latach pięćdziesiątych?

09.09.2012 23:59
odpowiedz
Velfrig
56

Dla mnie Disciples 2 bije na głowę Herosy. Mrok która wprowadzała ta gra wypływał z ekranu. Mega.

09.09.2012 14:23
odpowiedz
Velfrig
56

Jest jedna rzecz którą chcę teraz robić zamiast oglądać video z Dark Souls... Chcę grać w Dark Souls!

06.09.2012 23:18
odpowiedz
Velfrig
56

Chcemy więcej! :D Przy takim dłuższym posiedzeniu z jakimś ciekawym tytułem można przynajmniej poznać o co w grze chodzi i czy nam się faktycznie podoba. Nie to co te powiedzmy 10 minut z gry i jak ja mam stwierdzić czy kupić czy nie. Im więcej oglądam Dark Souls tym bardziej mnie ciekawi ta gra. Krzysiek, rozumiem że robisz teraz takiego wojownika i z pokazaniem magii byłoby ciężko ale czy mógłbyś coś o tym opowiedzieć? Więcej Dark Souls! :)

06.09.2012 11:48
odpowiedz
Velfrig
56

Świetne te filmiki z Dark Souls. Wreszcie zrozumiałem o co chodzi z tą frustracją w tej grze bo do tej pory wydawała się trudna ale nie że aż tak, a teraz...

02.09.2012 13:07
odpowiedz
Velfrig
56

Najbardziej frustrujący moment w grze? W mojej głowie od razu pojawia się tylko jeden obraz. Nieprzespane noce pełne łez, rwania włosów i przeszukiwania solucji... a to wszystko dzięki Half Life 2.
Zapewne mało kto z was pamięta fragment, na którego wspomnienie do dziś przechodzą mnie ciarki. Miało to miejsce podczas ucieczki z miasta, bodajże niedługo po otrzymaniu Gravity Gun'a. Ukryty w kanałach szukając na oślep drogi ucieczki Gordon natrafił na wyjście - drabinę na której krańcu dało się dojrzeć blask słońca. Jedyną przeszkodą stojącą na drodze ku wolności była metalowa osłona drabiny sięgająca połowy jej wysokości. I tu pojawiał się problem. Wszystkie możliwe przedmioty zniesione z okolicy do tego małego pomieszczenia nie starczyły by zbudować konstrukcję dostatecznie wysoką. Na nic zdały się próby walenia łomem, strzelania z karabinu, użycia Gravity Gun'a jak również wysadzenia przy pomocy granatów. Gdy ja i moi bracia myśleliśmy, że już wszystko stracone, nagle jeden z nich zauważył drobny kształt schowany pod taflą płytkiej wody. Po dłuższej analizie stwierdziliśmy jednoznacznie: TAK, TO KŁÓDKA! Co było dalej? To już chyba wydaje się oczywiste. Jeden strzał wystarczył by pozbyć się przeszkody i ruszyć w dalszą drogę, jednak pamięć o tym traumatycznym wydarzeniu pozostała do dziś...
Pozdrawiam

10.07.2012 00:48
odpowiedz
Velfrig
56

Trochę tak dziwnie faktycznie się te auta zachowują. Momentami ,,realnie", a za parę sekund jeszcze w tej samej chwili dzieją się jakieś kosmosy. Faktem jednak jest że przy obecnej technologii nie da się zrobić rzeczywistego systemu zniszczeń bo to by wymagało zbyt dużej dokładności, mnóstwo pracy ale przede wszystkim sprzętu który dałby radę wykonać symulację zachowania się cząsteczek względem siebie. Na bank idzie to w dobrym kierunku ale żeby z robienia kraks samochodowych powstał fajny silnik jeszcze długa droga.

29.06.2012 11:09
Velfrig
56

Zapowiada się bardzo ciekawie.

21.06.2012 20:08
odpowiedz
Velfrig
56

Co prawda to prawda ale na tym najlepiej pokazać efekty cząsteczkowe.

21.06.2012 14:25
odpowiedz
Velfrig
56

Może i zachęci do nauki i grania ale raczej większości zjawisk nie wytłumaczy w dalszym ciągu w sposób zrozumiały, a uczniowie dalej będą musieli na własną rękę starać się zrozumieć o co kaman z tą fizyką. Zwróćcie uwagę że taki Portal 2 pokazuje tylko podstawowe założenia mechaniki, a inne dziedziny są traktowane po macoszemu jeśli w ogóle można powiedzieć że coś o nich traktuje ta gra.

19.06.2012 12:52
odpowiedz
Velfrig
56

Generalnie fajnie to wyszło, tylko to ostrze przechodzące przez drzwi strasznie mało realistycznie wygląda. Czekam na premierę. Czas pomachać kosą.

23.04.2012 17:08
odpowiedz
Velfrig
56

Bardzo lubimy jak powtarzasz to samo przez 2 minuty. Dobra, ok, już słyszałem. Gra jest toporna. Przydałoby się trochę obróbki temu filmowi.

01.04.2012 10:38
odpowiedz
Velfrig
56

Więcej, więcej! Od dziś wiem z jakimi problemami musicie się mierzyć co dzień, z czym tak na serio wiąże się wasza praca i jak ciężkie przed wami wyzwania stoją. :D

23.03.2012 14:59
Velfrig
56

Jak dla mnie coś za mały przytup w tym filmiku.

28.02.2012 09:01
odpowiedz
Velfrig
56

Wydaje mi się że ta gra raczej nie odniesie sukcesu. Railshootery już nie są zbyt popularne wśród większej liczby graczy.

27.02.2012 18:16
odpowiedz
Velfrig
56

No trzeba powiedzieć że gra dosyć prosta jest ale ma swój fajny klimat. Boli strasznie to że strasznie mało jest modeli przeciwników ale gra nadrabia światem.

27.02.2012 18:13
odpowiedz
Velfrig
56

Całkiem wporzo się szykuje gra :) Ciekaw jestem jak wygląda system strzelania. Czy po włączeniu broni palnej bohater ma jakieś autonakierowywanie czy dostajemy możliwość swobodnego strzelania?

27.02.2012 18:11
odpowiedz
Velfrig
56

Pamiętam to! Tylko jakoś nigdy mnie nie wkręciło na tyle by przejść całą grę. Może dlatego że nabyłem ją jakieś kilka lat po premierze a gra nie robiła już takiego wrażenia.

27.02.2012 18:03
odpowiedz
Velfrig
56

Chcę otrzymać klucz do bety Diablo III od gry-online.pl.

17.11.2011 18:18
odpowiedz
Velfrig
56

Ale co tu nie pisać o Dead Space. Podobna jest bardzo tak samo jak niektóre strzelanki są do siebie podobne. Dla mnie gra nie ma klimatu. Wrzuceni w świat nie wiemy co się dzieje. Czemu akurat wykonujemy dane akcje i co dlaczego się dzieje. Zero motywacji do jakichkolwiek dalszych posunięć. Potrzeba by było jakichś wyjaśnień w tym świecie. Grafika nie jest aż taka zła ale z optymalizacją to się trochę walneli.

04.10.2011 15:43
odpowiedz
Velfrig
56

Fajnie, fajnie ale mi brakuje tych momentów jak leciał film a wy coś dogadywaliście. Teraz przełączacie się na chwile na twarze i nie ma tego efektu.

10.08.2011 20:56
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie itunes jest dziwnym miejscem jakby nie można było kupić płyty i muzyki w ciekawszym miejscu.

30.07.2011 17:32
odpowiedz
Velfrig
56

Kamil66s, twoja praca jest bardzo spoko i nie zarzucam Ci że Ty jej nie zrobiłeś ale powiedz mi jedną rzecz, robisz takie rzeczy na zamówienie? :P A tak btw to kawał dobrej roboty. Już nie długo żebyś mógł udowodnić że to zrobiłeś każą Ci to rozebrać na części pierwsze :P

30.07.2011 15:31
odpowiedz
Velfrig
56

Dorzucam moje działko, którym można prowadzić walkę na dystans jak i w zwarciu. W zależności od celu można wykorzystywać pociski większego kalibru wyposażone w różnego typu materiały wspomagające (w zależności od rodzaju amunicji można używać standardowo trotylu, termitu lub uranu chociaż występują jeszcze inne rodzaje tych pocisków np. z ładunkiem EMP) oraz mniejszego głównie przeciw istotom żywym. Warto również dodać że ostrze wykonane jest z tytanowego rdzenia z wtopionym pyłem diamentowym umożliwiającym samo-ostrzenie.

29.07.2011 22:46
odpowiedz
Velfrig
56

Michalo, wybacz, ale nie mogę się powstrzymać, jak obrócić do góry nogami twój projekt to wygląda troche jak wieża Sarumana :P Pozdro, bardzo fajny model.

27.07.2011 11:34
odpowiedz
Velfrig
56

Miz18, najwyraźniej źle odebrałem Twoją pracę. Żeby nie było to niczego jej nie zarzucam bo jest świetnie wykonana. Podałem po prostu twoją pracę jako przykład, których jest tu dużo więcej. Chciałem się po prostu dowiedzieć czy można korzystać z gotowych elementów.

25.07.2011 11:43
odpowiedz
Velfrig
56

Czy mógłby ktoś uściślić to "itp."? Jest napisane "model z papieru", a czy może to być model z czegoś innego? Odnoszę się tu głównie do pracy "miz18" gdzie wykorzystany został inny przedmiot (karabin) gdyż w mojej pracy też chcę umieścić zmodyfikowaną wersję czegoś gotowego.

09.06.2011 16:26
odpowiedz
Velfrig
56

Radość Krzyśka mówiącego że ta gra jest beznadziejna zrzuciła mnie ze śmiechem z krzesła :)

05.06.2011 15:01
Velfrig
56

Faktycznie dość dobre ma kawałki i przede wszystkim jest "świeży" aczkolwiek w moim przypadku znudził mi się po wałkowaniu przez jakieś 2 tygodnie co może świadczyć że fajny do posłuchania jest i wprowadza trochę nowości ale nic więcej.

31.05.2011 11:01
odpowiedz
Velfrig
56

Z tego co widać na razie po screenach z gry to widzę że Blizz szykuje kilka innowacji, a i wygląda na to że fabularnie gra będzie trzymała poziom.

29.05.2011 11:57
odpowiedz
Velfrig
56

Rojo dajesz. Już nie mogę się doczekać. Swoją drogą mam taką propozycję że może jeśli o niektórych autorach nie będziesz się rozpisywał to może daj chociaż na koniec taki ich spis kto może być interesujący bo osoby zainteresowane tematem na pewno się ucieszą i same pobuszują w sieci z ciekawości, a może nawet odkryją jakichś nieznanych do tej pory przez siebie twórców.

28.05.2011 15:27
odpowiedz
Velfrig
56

Skazana czy nie skazana o to jest pytanie XD Wg. mnie coraz częściej będą pojawiały się tego typu dzieła gdyż w dzisiejszych czasach artyści mogą sobie na to pozwolić bez bycia potępionym przez dużą część świata. Swoją drogą wydaje mi się że to wypływa z powszechnej tolerancji do dziwnych rzeczy. Chciałbym jeszcze poruszyć temat wizji sztuki, a świata arabskiego. Tak jak Europa czy Stany były kiedyś bardziej konserwatywne i nie pozwalano ludziom na powszechne żartowanie sobie z tematów tabu tak teraz świat arabski tak się zachowuje. Można by powiedzieć że my już z tego trochę wyrośliśmy i nie ma aż tylu dzieł zakazanych tak tam dalej to trwa. Jakiś czas temu byliśmy świadkami tego że autorowi karykatur Mahometa grożono śmiercią, a np. (już nie pamiętam nazwy zdjęcia i autora) człowiek odpowiedzialny za dzieło w którym na koranie leżały fekalia musiał długi czas ukrywać się przed opinią publiczną. Nawiązując właśnie do tego co napisałem chciałem zauważyć że sztuka współczesna w krajach arabskich raczej nigdy nie będzie dla nas skazana na szok, mimo tego że może być ona skandaliczna w tamtych kręgach. Odnośnie tego, sztuka "krajów rozwiniętych" pod tym względem jest prawie zawsze jakimś zaskoczeniem i czymś nienormalnym dla wyznawców radykalnego islamu.
Zmieniając trochę temat, jak dla mnie całkiem radosna jest wieść że sztuka dziś nie zamiera. Ludzie obierają różne i niekiedy zaskakujące kierunki wyrażania swoich emocji i uczuć ale przez to coraz więcej ludzi może znaleźć coś dla siebie bo każdy ma inne upodobania.

27.05.2011 17:05
odpowiedz
Velfrig
56

Z jakim entuzjazmem Koniu mówi w tym filmiku :) Widać że gra bardzo ciekawa. Z tego co ja pamiętam to jak miałem tyle lat to nie grało się w gry tego typu. Raczej korzystałem z innych dobroci tej branży.

25.05.2011 21:43
Velfrig
56

Bardzo fajne takie porównanie tylko wg. mnie jak robicie już takie coś to nie ograniczajcie się do 1 lub 2 ustawień. Napiszcie chociaż ze 3 żeby mieć jako takie pojęcie jak zmienia się wydajność przy jakiej grafice i detalach.

08.05.2011 13:17
odpowiedz
Velfrig
56

Ciche zabójstwa... Ach przypominam sobie te czasy kiedy grałem w kolejne części Thiefa i kilka jeszcze innych tytułów gdzie nawet bez cool'owej animacji miałem ogromną satysfakcję z tego. Od siebie dodałbym jeszcze "siekaniny" jakie często, bez quick time eventów czy skryptów, robimy w wielu grach. Coś niesamowitego. Hmm, co jeszcze... Strasznie mnie też zawsze rajcuje jak na początku misji wymyślę sobie jakiś plan, a potem pod koniec zdaję sobie sprawę że był w praktyce jeszcze lepszy niż go wymyśliłem co dało mi ogromną przewagę.

04.05.2011 13:39
odpowiedz
Velfrig
56

WH40K: Dawn of War to dla mnie esencja dobrej rozbudowy. To samo tyczy się Earth 2150 gdzie bez dobrej rozbudowy nie czuło się sukcesu. Starcraft jest dla mnie bardzo fajną grą ale mimo tego że w multiku jestem w stanie szybko grać to nie sprawia mi to takiej przyjemności. Krótko mówiąc lubię oglądać jak wróg przegrywa w kilku dziedzinach na raz a moja potęga go po prostu miażdży.

27.04.2011 22:59
odpowiedz
Velfrig
56

Conor_ - zabawne co piszesz "dźwięk próżni". Problem w tym że w próżni nie ma dźwięków ale się czepiam ;)

Wszystko na co chciałem zwrócić uwagę już było. Więc teraz tylko kilka typów z mojej strony gdzie muzyka buduje dużą część klimatu: Fable, Morrowind, Diablo, Fallouty i można wymienić jeszcze wiele innych.

27.04.2011 22:41
odpowiedz
Velfrig
56

Generalnie gameplaye tykam tylko jak chcę zobaczyć jak wygląda i z czym się je dana produkcja. Tak jak większość od niektórych tytułów szybko uciekam żeby nie popsuć sobie zabawy chociaż czasem nie mam wyjścia gdy nie jestem pewny. Mój sposób na oglądanie filmików z gier? Zapuszczam jakiś dłuższy egzemplarz i potem oglądam jakieś 30s z rozgrywki po czym przeskakuję o jakieś 2 min żeby nie popsuć sobie frajdy ;)

18.04.2011 18:11
odpowiedz
Velfrig
56

lysy.gzdyl - Faktycznie w WH40K system jest zrobiony wprost wspaniale ale zarazem jest on dziwny. Broń biała tam nie jest już typowym jednoelementowym orężem ale często jest to już cały zespół mechanizmów (np. miecz zbudowany na zasadzie piły mechanicznej). Velfrig approves :P

17.04.2011 12:42
odpowiedz
Velfrig
56

Ja natomiast szukam lapka do 3 tys. Jakiś taki już mocniejszy sprzęt żeby dało się na nim odpalić najnowsze gry w dobrej jakości. Macie może jakieś propozycje? Też może być z allegro.

17.04.2011 12:37
odpowiedz
Velfrig
56

Najłatwiej to by było wziąć go do serwisu jakiegoś i za jakieś 2 dyszki Ci sprawdzą co nie działa. Ja ostatnio miałem tak że się wszystko włączało niby ale też na monitorze nie było sygnału życia. Okazało się że na płycie głównej spalił się taki mały element którego niestety nie dało się wymienić.

17.04.2011 12:21
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie broń palna owszem wymusza pewne zmiany w konstrukcji świata gry ale nie jest to aż takie złe. Generalnie pasuje mi kiedy realia świata przedstawionego są na etapie wprowadzania broni gdzie brak jest mechanizmów samopowtarzalnych itp. Przecież na podstawie samej historii można zauważyć że pierwsze bronie palne miały bardzo słabą skuteczność. Nie dość że często nie przebijały nawet zbroi rycerzy to jeszcze ich celność była lekko mówiąc mierna. Do tego dochodzi jeszcze czas przeładunku i kilka innych drobnych szczegółów. Tylko w takiej erze miecz i bronie dystansowe posiadające cięciwę mają szanse z prochem. W innym wypadku trzeba zaimplementować sztuczne uproszczenia do wyrównania szans ale przez to gra już traci trochę na realizmie, chociaż w przypadku gier fantasy, sci-fi czy steampunk trudno jest mówić o całkowitym realizmie :P Podsumowując nie przeszkadza mi obecność broni w świecie gry jeśli jest on dobrze zbalansowany ale i tak zawsze wybieram te bardziej prymitywne narzędzia zagłady.

14.04.2011 18:01
odpowiedz
Velfrig
56

Ale jakie to ma znaczenie czy działa czy nie? :P Ważne że jest na czym zawiesić oko, co facetowi już będzie się dobrze kojarzyło.

13.04.2011 22:58
😃
odpowiedz
Velfrig
56

Dla mnie taką serią jest np. Warcraft. Po ukończeniu trójki byłem tak zafascynowany tym uniwersum że zaraz musiałem przejść I i II.
Zawsze wydawało mi się że jestem młodym graczem i w wiele ciekawych tytułów nie miałem okazji pograć ale z tego co widzę to się chyba starzeję bo wiele kultowych serii mam za sobą i wspominam je sobie znakomicie ;) Odnośnie wypaczenia przez grafikę 3D, wydaje mi się że w obecnej chwili jeśli chcemy wracać do starych gier to właśnie najlepiej do tych 2D i o dużej ilości widocznych pikseli bo to one teraz mają swój specyficzny klimat. Niestety rozpieszczani bardzo ładną grafiką trójwymiarową nie jesteśmy w stanie docenić w takim stopniu starszych jej wersji właśnie przez brzydotę i niedokładność. Takie jest moje zdanie.
Odnośnie Fallouta 3 to piszcie co chcecie ale mi akurat przypadł on do gustu jako godny następca poprzednich części mimo wielu swoich wad i niedociągnięć.
Ostatnie słowo o GoG. Pomysł jest świetny ale wg. mnie jest tam trochę za mało znanych tytułów, ale jeśli będzie się dobrze rozwijał to przyszłość tej stronki widzę w bardzo kolorowych barwach.

10.04.2011 18:48
odpowiedz
Velfrig
56

Ja na przykład nie mam jakoś ustalonego w jakich rodzajach gier wolę grać drużyną a w jakich solo. Doskonale radzę sobie z dużą ilością postaci w RTSach, ale nie lubię RPGów w których kierujemy drużyną. Wydaje mi się jednak że w przypadku szeroko pojętych strategii rzecz ma się zupełnie inaczej. W nich stajemy w roli "naczelnego wodza" który jednym swym skinieniem decyduje o całej taktyce nacji czy innego tam rodzaju grupy stworzeń. Drążąc temat dalej mam na myśli że w tego typu grach mając pod swoją władzą dużo istot dalej gramy solo bo nie wczuwamy się i związujemy tak z konkretną postać ale traktujemy ją jako nam podległą. Idąc dalej w gruncie rzeczy kierujemy tu bytem znajdującym się ponad możliwymi i przedstawionymi w grze ale w coś w rodzaju wirtualnego boga, czyli gramy solo :) W grach typu RPG zdecydowanie wolę wcielić się w jednego bohatera ponieważ bardziej mogę przeżywać jego przygody i wszelkie wybory staną się dla mnie istotniejsze bo bardziej zżyłem się z postacią i ją polubiłem. Co do FPSów to lubię dobrze opracowany system sztucznej inteligencji. Chodzi mi o to że toleruję działanie grupowe ale tylko w przypadku gdy nie muszę przejmować się o towarzyszy bo doskonale wiedzą sami co robić, a ja jedynie mogę im dać jakąś podpowiedź.

11.03.2011 22:42
odpowiedz
Velfrig
56

Było was dwóch a potem jeden. Gdzie się podział Deell?

1.Bądź na bieżąco z wszystkimi newsami o branży gier.
2.Przejdź każdą grę jaką masz pod ręką.
3.Najgorszy chłam zjedź przed widzami.
4.Choćbyś miał nie spać cały tydzień, jedź na targi i zdawaj z nich relacje.
5.Gry to nie wszystko. Są jeszcze inne ciekawe rzeczy związane z grami i jeszcze więcej gier oczywiście.

08.03.2011 17:41
odpowiedz
Velfrig
56

A mi wydaje się że charakterystyczne u Konia są te "eee" co nawet nadaje specyficznego klimatu jego filmikom ale trzeba tez pamiętać że nikt nie chce oglądać długiego filmiku przez ponad połowę którego nic się nie dzieje. Moja mała rada: Mniej improwizacji.

27.02.2011 22:08
odpowiedz
Velfrig
56

Skillshot: Ass-Kisser (Dupowłaz)
Za pomocą bicza wybijamy przeciwników do góry i odstrzeliwując jednemu głowę musimy nią trafić innemu oponentowi w tyłek.
Skillshot: Footballer (Piłkarz)
Odstrzel komuś głowę i kopnij ją gdy jeszcze będzie w powietrzu.
Skillshot: Pięta Achillesa
Strzelając ze snajperki traf przeciwnika w spód pięty.

24.02.2011 11:47
odpowiedz
Velfrig
56

Dużą część gier kojarzę ale za nic nie mogę sobie przypomnieć ich tytułów.

23.02.2011 21:47
odpowiedz
Velfrig
56

Coś wspominaliście o możliwych rodzajach dzieła. Uściślijmy to. Czy muszą to być rysunki, czy można podziałać w jakiś inny kreatywny sposób?

09.01.2011 10:31
odpowiedz
Velfrig
56

Udało się.

27.10.2010 20:53
odpowiedz
Velfrig
56

Jeśli mógłbyś to prosiłbym abyś pokazał system upgrade'ów umiejętności (jak to się tu prezentuje), i te zmiany wyglądu bohatera i broni, a dokładnie czym się to tu różni od wcześniejszych Fabli i wszystko co się zmieniło :)

22.10.2010 18:17
odpowiedz
Velfrig
56

Ta gra jest zadziwiająco piękna!

20.10.2010 15:36
odpowiedz
Velfrig
56

Dobry pomysł. Podajcie jeszcze skale ocen bo stawiacie te popkorny ale nie wiadomo na ile.

18.10.2010 17:57
😁
odpowiedz
Velfrig
56

Oto moja kolejna praca ale ta z przesłaniem do pewnie większości użytkowników: Wyjdźcie na dwór!

18.10.2010 16:21
odpowiedz
Velfrig
56

Jeszcze raz to samo dzieło tylko trochę jaśniej

18.10.2010 16:10
odpowiedz
Velfrig
56

Przepraszam za straszny nieład w postach ale mam małe problemy techniczne :D
http://img843.imageshack.us/i/ccf2010101600004.jpg/

18.10.2010 15:05
odpowiedz
Velfrig
56

Wcześniej coś nie wyszło to teraz wrzucam

18.10.2010 14:54
odpowiedz
Velfrig
56

Czego tu się po Blizzardzie spodziewać. Wszystko perfekcyjne.

17.10.2010 11:03
odpowiedz
Velfrig
56

Przegląd fajny. Tylko gdzie zgubiłeś Marcina? Oto moje dzieło

16.10.2010 12:02
odpowiedz
Velfrig
56

Gra wygląda pięknie, a sama walka jest taka jaka powinna być czyli mnóstwo chaosu ale wszystko łatwo ogarnąć.

14.10.2010 11:33
odpowiedz
Velfrig
56

Nie grałem w to i raczej nie zamierzam. Dlaczego w tej grze ja nie widzę za bardzo jakichś odruchów fizycznych żołnierzy w czasie strzelania? Chodzi mi o to że wali z wyrzutni rakiet, a postać strzelająca stoi niczym nie wzruszona.

12.10.2010 15:30
odpowiedz
Velfrig
56

Chłopaki muszą "oznaczyć teren" - jak to zabrzmiało. No szczerze to w sumie mało pokazałeś w tym filmiku. Ale chętnie bym zobaczył jakieś misje z typową akcją, jak się prezentuje w porównaniu z Modern Warfare 2.

30.09.2010 19:50
odpowiedz
Velfrig
56

Na prawde fajny filmik zorganizowało Lionhead. Poza tym obsada genialna.

25.09.2010 18:18
odpowiedz
Velfrig
56

Trochę zastanawiający jest ten podtytuł "Warriors of Rock". Dlaczego rock skoro czerpie garściami z innych gatunków muzycznych, a nie rocka. Według mnie ktoś tego trochę nie przemyślał .

25.09.2010 18:00
😊
odpowiedz
Velfrig
56

Pewnego dnia gdy wracałem ze szkoły po klasówce z materializacji zaklęć zaczepiło mnie na ulicy dwóch młodych jednak dobrze zbudowanych jegomości. Od razu zrozumiałem o co im chodzi. Zwyczajnie szukali zaczepki. Z początku sam chciałem załatwić tę sprawę ale po zastanowieniu stwierdziłem że nie dam rady kolesiom o głowę ode mnie wyższym z czarnymi napierśnikami z logiem JP (JP=Jestem Pół-elfem). Jeden z nich powiedział do mnie abym dał mu mój magiczny pierścień, ale nie zgodziłem się. Gdy już miało dojść do rękoczynów z bramy po przeciwnej stronie ulicy wyszła grupka orków, które jak wiadomo nie znoszą mieszańców, a w szczególności tych elfich. Wywiązała się z tego niezła jatka, a ja korzystając z okazji dałem nogę. Wieczorem po powrocie do domu w radiu podali że w moim mieście rozpętały się zamieszki spowodowane wrogością rasy orków do elfów. Na szczęście mój dom znajduje się na obrzeżach miasta co wiąże się z małym ryzykiem jakiegokolwiek zagrożenia. Do późnej nocy nie mogłem zasnąć zastanawiając się jak z małej bójki mogą rozpętać się zamieszki.

05.09.2010 18:00
odpowiedz
Velfrig
56

U mnie w mieście mamy taki sklep gdzie ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych sklepów a gry które wyszły już parę lat temu nadal stoją po ponad stówkę Np. taki Overlord 1 kosztuje 129 zł gdzie na Allegro można już go kupić za trzydzieści kilka złotych.

19.08.2010 18:51
odpowiedz
Velfrig
56

"Marcin się spocił, czuję go aż tutaj" XD

17.08.2010 14:57
Velfrig
56

Na mój gust to beznadziejnie się prezentuje.

17.08.2010 14:55
odpowiedz
Velfrig
56

Patrząc na dostępnie obecne screeny z gry wygląda na to że gra będzie mroczniejsza od poprzedniczek. Oby to wyszło na dobre.

11.08.2010 10:38
odpowiedz
Velfrig
56

Nie mam DSa ale i gra mi do gustu nie przypadła. Materiał fajnie zrealizowany tylko szkoda że niektórym tytułom na PCty nie poświęcacie tyle czasu.

09.08.2010 16:35
odpowiedz
Velfrig
56

Już przeszedłem i mogę powiedzieć że gra się bardzo fajnie. Przyjemne jest też to że gra jest liniowa a jednak robi złudzenie wielowątkowej i nieliniowej. Gra jak na Blizzarda przystało godna polecenia.

05.08.2010 23:39
odpowiedz
Velfrig
56

Czytając wiele wcześniejszych komentarzy można by wywnioskować że jakikolwiek świat nie będący realnością nie mógłby istnieć razem z językiem polskim bo nie byłoby klimatu itd. Moim zdaniem Polska wersja językowa Starcrafta 2 wypada całkiem dobrze. Część głosów wydaje się nieco bezuczuciowa ale reszta dubbingu to nadrabia. Tłumaczenie niektórych nazw też jest bezsensowne ale na to już nic nie poradzimy. Cieszyć się należy z tego że Blizzard odważył się spolonizować grę w całości i jest to moim zdaniem duży znak przyszłych zmian w tłumaczeniu gier. Skoro tak znana firma zrobiła Stara po Polsku to dlaczego inne gry nie mogłyby być również w naszym języku. Trochę zasmucające jest jednak że gry tak tłumaczone tracą to coś. Według mnie gdyby osoby odpowiedzialne za Polską wersję językową naprawdę się postarały (nie mówię że się nie starały) i wszystko dobrze obmyślili, przeanalizowali oraz zapytali się fanów o niektóre treści to Polskie tłumaczenie tej gry byłoby wykonane z jajem. Strasznie się rozpisałem więc zakończę stwierdzeniem że jaki darowany koń jest każdy widzi ale zęby mógłby mieć czystsze.

31.07.2010 10:29
odpowiedz
Velfrig
56

Super przegląd. Ach napadła mnie wena no i co zrobić jak się ze spluwą domagała żebym pisał wiersz :P

29.07.2010 21:10
odpowiedz
Velfrig
56

No, no jak ten czas szybko leci. Jeszcze niedawno lekko niepewny Krzysiek i Marcin przed kamerą, a teraz... Najlepszego życzę. Pracy niestety raczej nie wykonam bo na takiej bardziej profesjonalnej grafice się nie znam ale jeszcze zobaczymy.

28.07.2010 22:00
odpowiedz
Velfrig
56

Kolega z nVision czy jak to tam jest całkiem dobry. Znośnie sobie radzi w komentowaniu a i głos ma dobry. Możecie dać więcej filmików ze Starcrafta 2?

26.07.2010 21:17
odpowiedz
Velfrig
56

8:22 "Bo nie!". Nie dało się chyba lepiej rozpakować tej gry.

25.07.2010 20:15
odpowiedz
Velfrig
56

Na grę czekam jak na rzadko którą ale po tym filmiku nadal wydaje mi się zbyt sielankowa.

25.07.2010 19:45
odpowiedz
Velfrig
56

Przegląd suuuper. Czekam na Staaaaaaaaarcraft 2.

Do Sary
Piszę Ci ten list Saro Kerrigan
Bo wiem że tak jak i ja lubisz z Zerglingów dżem.
Wyraz mojej miłości
Zobaczysz przez wybuchające Firebatów kości,

Wiem że ciebie nie tylko przemoc obchodzi,
Dla naszej radości postaram się
by żaden Battlecruiser już więcej nie chodził,
Co dzień potrawy z Zealotów Ci przyrządze
Tylko po to by zaspokoić twe miłosne żądze

Jeśli zechcesz w morzu Obserwerów utonę
tylko po to by z nich zrobić wymarzoną koronę,
Goliathy nie są dla mnie żadnym problemem,
pokonam Valkyrie, Archony i Science Vessele

Możemy zamieszkać w Infested Command Center
a jeśli zechcesz dobuduje w nim kilka pięter
1000 Lurkerów umieszczę pod piwnicą
by pilnowały twe zielone lico

Żaden Terran i Protos miłości mej nie pojmie
pokażę im to uczucie w międzyplanetarnej wojnie.
Tyś osłodą życia mego, opoką, jedyną ważną z wielu informacją
Bez ciebie jam słaby jak Baneling przed transformacją

Kombinacjo rasowa piękna ponad światy
Będę Ci przynosić splamione krwią kwiaty
Saro Kerrigan Królowo Ostrzy kocham Cię ponad Galaktyki
Razem podbijmy świat i uprawiajmy mroczne praktyki.

Napisane z miłości do Sary Kerrigan

:D Ta wena to z miłości

18.07.2010 19:18
odpowiedz
Velfrig
56

Fajnie zrealizowany Przegląd Tygodnia. Miło że zapraszacie co jakiś czas gości którzy spojrzą na to wszystko z innego punktu widzenia. Składanie Xboxa świetne. DethSpank nie bardzo pochodzi pod mój gust. Mimo że z wowem skończyłem jakiś czas temu to Cataclysm zapowiada się naprawde fajnie.

01.07.2010 17:11
odpowiedz
Velfrig
56

I się dziwić że stołki idą w ruch :D

27.06.2010 11:58
odpowiedz
Velfrig
56

Nareszcie! Fajna cena SC 2, na pewno będzie mnóstwo chętnych mimo ceny bo Stara się kupuje dla trybu multi.

27.06.2010 11:32
odpowiedz
Velfrig
56

Niestety chyba Krzysiek zaliczył lekkiego faila bo te stworzonka co ja tam widziałem to kretoszczury które w formie 3D jak widać były wcześniej w Gothicu a nie w Falloucie.

24.06.2010 15:02
odpowiedz
Velfrig
56

Może i gra będzie mieć ten sam problem ale jest 100x lepsza wizualnie od Split Second

23.06.2010 21:36
odpowiedz
Velfrig
56

Przykro się robi na widok wielkiego konkurenta Herosów który nurza się w błotku upodobniając się do świni choć nią nie jest :( (to porównanie ze świnią to tylko taki przykład w gruncie rzeczy Herosy to doskonała gra)

19.06.2010 10:45
odpowiedz
Velfrig
56

Pozostaje tylko czekać :( Wiążę z tą grą duże nadzieje.

17.06.2010 22:02
odpowiedz
Velfrig
56

Takiego właśnie materiału oczekiwałem. Duch targów udziela się także nam właśnie poprzez takie akcje w terenie. Czekam na Rage bo zapowiada się na prawde szałowo ale i w Fallouta nie omieszkam pograć po premierze :D

16.06.2010 16:25
odpowiedz
Velfrig
56

Fajne !!!

14.06.2010 22:14
odpowiedz
Velfrig
56

Ooo! Genialnie się zapowiada.

08.06.2010 18:40
odpowiedz
Velfrig
56

Zawód ciekawy ale funkcja żony lekarza jeszcze fajniejsza.

02.06.2010 20:44
odpowiedz
Velfrig
56

Von Zay to miszcz w swoim fachu :) Nioch, nioch

20.05.2010 20:31
odpowiedz
Velfrig
56

Gra zapowiada się cudnie. Mógłbyś pokazać efekty podejmowanych działań np. list gończy i jakiś czadowy widok z góry.

07.05.2010 14:50
odpowiedz
Velfrig
56

Von Zay dziękuje Ci z całego serca że pokazałeś taki tytuł w tvgry.pl. Dzięki tobie już wiem w co zainwestować moje kieszonkowe. Mam zamiar kupić ten jakże doskonały produkt.

07.05.2010 14:26
odpowiedz
Velfrig
56

Łeee za daleko. Wpadłbym chętnie ale zanim bym dojechał minęło by kilka godzin.

06.05.2010 13:55
odpowiedz
Velfrig
56

Nawet fajna gierka z tego Carpeta :) Głosuje na Syndicate.

21.04.2010 15:07
odpowiedz
Velfrig
56

Prince of Persia - Można by kiedyś dać jakiegoś dobrego komputerowego rpga z tamtych czasów.

20.04.2010 15:07
odpowiedz
Velfrig
56

Ale wyścig z czasem. Swoją drogą ciekawie sobie wymyślili z tymi minutowymi filmikami.

14.04.2010 15:21
odpowiedz
Velfrig
56

Racja, racja Homeworld to świetna gra. No następnym razem może już niech ten Interstate będzie.

13.04.2010 15:15
odpowiedz
Velfrig
56

Tak to niestety bywa. Często nie docenia się ludzi którym zawdzięcza się sukces. Trzymam kciuki za nowe studio.

09.04.2010 18:51
odpowiedz
Velfrig
56

Co on tam robił do licha? Przegląd taki sobie.

07.04.2010 18:31
odpowiedz
Velfrig
56

Chyba głośno o grze będzie bo wygląda naprawdę fajnie.

07.04.2010 18:17
odpowiedz
Velfrig
56

A gdzie ta wspaniała Pani? Dell swoją drogą pasuje do owoców morza ale ta pani była też superaśna.

07.04.2010 18:06
odpowiedz
Velfrig
56

Ciesze się ogromnie z wygranej :D Ja głosuje na Home World. Może następnym razem jakieś RPG do losowania :)

02.04.2010 20:15
odpowiedz
Velfrig
56

Faajnie. Od czasu do czasu przydaje się takie oderwanie od zwyczajnych materiałów. Smacznego jajka wam życzę.

01.04.2010 21:00
odpowiedz
Velfrig
56

Tylko to przyszło mi do głowy.

01.04.2010 20:51
odpowiedz
Velfrig
56

Haha

01.04.2010 20:30
odpowiedz
Velfrig
56

Underworld war - Call of Darkness

01.04.2010 19:58
odpowiedz
Velfrig
56

Call of Juarez - Kanion śmierci

01.04.2010 19:56
odpowiedz
Velfrig
56

A to mój

01.04.2010 16:59
odpowiedz
Velfrig
56

A to moje łobuzy :D

01.04.2010 16:58
odpowiedz
Velfrig
56

Super z tymi konkursami teraz.

01.04.2010 16:23
odpowiedz
Velfrig
56

Little Sister -Mała dziewczynka, która zgubiła pampersa, płacze ze strachu, ssie Adama, lubi melanże i mieszka na drzewie / Big Daddy - Stary knur, niewiedzący co zrobić z czasem dlatego chodzi po Rapture i marnuje czas.

01.04.2010 16:15
odpowiedz
Velfrig
56

Tylko URSUS sprosta wyzwaniom na twojej farmie. Symulator Farmy musisz go mieć.

01.04.2010 16:04
odpowiedz
Velfrig
56

Taaak Przegląd tygodnia w stylu retro. Fajny ten sprzęt na pocenie się był.

30.03.2010 21:13
odpowiedz
Velfrig
56

Jak zwykle supcio Doom Starców, ja byłbym za Deus Ex'em. A to moja praca :D

26.03.2010 22:48
odpowiedz
Velfrig
56

Boskie gramy ale i gra fajna.

25.03.2010 19:24
odpowiedz
Velfrig
56

Spoko że coś takiego zorganizowaliście.

18.03.2010 16:04
odpowiedz
Velfrig
56

Naprawdę tym razem polscy dubbing-owcy się postarali.

10.03.2010 16:40
odpowiedz
Velfrig
56

Całkiem rozbudowana gra jak na tamte czasy. A może następnym razem pokażesz Polan albo Warcrafta 1?

09.03.2010 18:57
odpowiedz
Velfrig
56

Gramy beznadziejne. Star 2 jakoś szczególnie nie przypada mi do gustu. Zwyczajna kontynuacja.

12.02.2010 10:27
odpowiedz
Velfrig
56

Gra może i fajna ale ja nie przepadam akurat za takimi przygodami. Nowy kolega niech mówi trochę głośniej i wyraźniej bo nieraz słychać tylko jakieś blablablałełe.

12.02.2010 10:21
odpowiedz
Velfrig
56

Lord = mistrz spoilowania :) Ale swoją drogą macie racje to co sie ostatnio dzieje z niektórymi DLC to porażka.

11.02.2010 11:21
odpowiedz
Velfrig
56

Dell jaki ty kobiecy jesteś.

11.02.2010 11:09
odpowiedz
Velfrig
56

Mniam, taka nagroda to sama słodycz. Szkoda tylko że wygrywa szczęściarz, a nie ktoś kto ma wiedzę o grach.

09.02.2010 15:49
odpowiedz
Velfrig
56

Za każdym razem odwalasz kawał dobrej roboty. W jednym filmiku ukazałeś czym w większości jest Thief i czego po tej grze można się spodziewać. Czekam na kolejny Doom Starców tym razem może z AvP.

06.02.2010 14:39
odpowiedz
Velfrig
56

Oby recenzje gier zawsze takimi były :) Tytuł jako taki warty zainteresowania ale bywały lepsze.

03.02.2010 10:54
odpowiedz
Velfrig
56

Ja chce Thief'a !!!

03.02.2010 10:29
odpowiedz
Velfrig
56

Gra zapowiada się całkiem ciekawie. Szkoda tylko że część z tego już dawno została wymyślona, a klasy postaci działają na tych samych zasadach co te z Wowa, trochę szkoda. Gra pewnie nadrabiać będzie swoją fabułą i nowymi rozwiązaniami technicznymi. Co z tego wyjdzie zobaczymy ale myślę że będzie to wielki konkurent dla Blizzarda.

02.02.2010 18:48
odpowiedz
Velfrig
56

No no ciekawie się zapowiada. Tylko czy aby na pewno dobrze ze to kolejna gra o klockach LEGO?

02.02.2010 18:45
odpowiedz
Velfrig
56

Jak dla mnie GITES tylko czemu co chwila spoglądałeś w swoją prawą stronę?

26.01.2010 15:34
odpowiedz
Velfrig
56

Fajnie z waszej strony że przybliżacie gry starsze osobom którym nie było dane w nie pograć :)

25.01.2010 16:56
odpowiedz
Velfrig
56

A to moje dzieło :)

20.01.2010 17:08
odpowiedz
Velfrig
56

Bardzo was przepraszam ale żałosne to całe opowiadanie.

13.01.2010 16:53
odpowiedz
Velfrig
56

Głosuje na Bionic Comando. A co do Call of Juarez to może ten co ich uwięził chciał się zabawić jak Jigsaw w Pile I tyle ze nie pomyślał ze dzięki niej mogą rozciąć sznury wiążące im ręce.

10.01.2010 14:57
odpowiedz
Velfrig
56

Przegląd tygodnia coraz bliżej ideału :) Fajna koszulka Lord :P Czekam na Obcego.

29.12.2009 20:33
odpowiedz
Velfrig
56

Nie ja nie wyrabiam. Jeżeli gry przyszłości tak mają wyglądać to ja kończę z kompem na zawsze...

18.12.2009 19:49
odpowiedz
Velfrig
56

Jedno proste słowo ,,HALO'' a tak trudne do wymówienia. Lord to chyba taki Casanova jest ;)
Fajny przegląd (po co ja to pisze przecież zawsze jest fajny).

14.12.2009 18:30
odpowiedz
Velfrig
56

Pierwszy raz spotykam się z tak znakomitą grą z gatunku sci-fi, survival horroru czy jakby tam ją jeszcze inaczej nazwać. Ma niesamowity klimat, który w grze wspomagają słabo oświetlone korytarze czy oprawa audio na którą szczególnie warto zwrócić uwagę. Doskonale dopasowane jest kiedy ma się zatrzymać a kiedy wystartować odpowiedni kawałek. Gra godna polecenia.

11.12.2009 18:42
odpowiedz
Velfrig
56

Woooow supcio przegląd już myślę gdzie nakleić logo.

05.12.2009 21:39
odpowiedz
Velfrig
56

Przegląd był super :) A tu moje dzieło :) Mam nadzieje że się nie obrazicie. Przynajmniej uwzględniłem wasz ubiór.

04.12.2009 19:34
odpowiedz
Velfrig
56

Mój wybór to Risen. Przede wszystkim nie za to że jest to swego rodzaju kontynuacja Gothica (chociaż to też trochę) ale jest naprawdę dobrym cRPG. Fabułą mimo prostoty wielu misji jest zadziwiająco wciągająca. Muszę się przyznać że po skończeniu gry szkoda mi było się rozstawać z głównym bohaterem i całym tym światem. Podobała mi się też naturalność otoczenia i w miarę możliwości realne zachowania ludzi oraz kreatur. Dość bogaty jest też zestaw broni, pancerza itd.. Rozczarowała mnie magia ;) Oczekiwałem po prostu większej liczby narzędzi zagłady wspartych czarami. Zakończenie gry jest też mierne. Niby znajdziemy tam trochę tajemniczości ale jest zwyczajnie nie skomplikowane i nie reprezentuje nic nowego. Godna zainteresowania jest także muzyka i grafika która doskonale komponuje się z fabułą gry. Gra godna polecenia tym co lubią cRPG i nie tylko.

03.12.2009 17:21
odpowiedz
Velfrig
56

Gra jak dla mnie taka sobie. W sumie nie ma tu zbyt wiele nowości technicznych i graficznych. Miejmy nadzieje że chociaż nadrabia fabułą.

01.12.2009 19:57
odpowiedz
Velfrig
56

Co racja to racja. Znajdźki typu gołębie w GTA IV itd. są zwyczajnie nudne. Nie wnoszą nic do gry prócz możliwości pochwalenia się znajomym. Ciekawym natomiast rozwiązaniem jest jak już wspomnieliście rozwinięcie fabuły gry i możliwość większego się w nią wczucia. A co to za mina była na końcu?

28.11.2009 12:28
odpowiedz
Velfrig
56

Hehe, dobry przegląd. A w tym roku kto inny zniszczy święta :D

12.11.2009 17:41
odpowiedz
Velfrig
56

Polecieliście ostro na żywioł. Super filmik

07.11.2009 12:45
odpowiedz
Velfrig
56

Już nie mogę się doczekać. To jeden z moich ulubionych tytułów.

13.10.2009 17:53
👍
odpowiedz
Velfrig
56

Świetne video. Krwawo, mocno w klimacie fantasy i dużo efektów specjalnych czyli wszystko na co oczekuję w tej grze.

07.10.2009 19:46
odpowiedz
Velfrig
56

A ja powiem krótko. Nie grałem w Risen'a, mam zamiar go kupić i sprawdzić jak to jest z nim naprawdę ale takich gier jak kiedyś już się niestety nie robi :( (mówię to odnosząc się do G1, ostatecznie G2 i wielu innych starych dobrych cRPGów)

05.10.2009 17:10
👍
odpowiedz
Velfrig
56

Zdecydowanie najlepszy był aktor podkładający głos w ostatniej próbce :) Wersja Polska jak dla mnie jest dobrze wykonana aczkolwiek dałoby się wprowadzić kilka usprawnień. Za mało emocji wykazywał bohater w sytuacjach dotyczących jego samego, ja np. nigdy bym tak nie odpowiedział w sytuacji kiedy ktoś wycelowałby we mnie z panzerfausta :) Wg. mnie najsłabiej wyła wykonana wersja ES, a podkład rosyjski wywoływał delikatny uśmiech. Żarty, Żarty i jeszcze raz żarty to to czego brakowało mi na GOL-u :) Oby tak dalej

03.10.2009 15:44
😊
odpowiedz
Velfrig
56

Jak zwykle świetny przegląd, tym bardziej że usłyszałem tam swój nick :) Ciekawie się zapowiada Dragon Age i drugi Dead Space

02.10.2009 21:41
odpowiedz
Velfrig
56

To może być fajna animacja, już to sobie wyobrażam jak na filmie ujmą pogoń jednej kreatury za drugą :)

22.09.2009 16:40
odpowiedz
Velfrig
56

Nie wiem czy wam też ale mi figurki miśków w jednym z działów przypominały Pedobeara :)
Całkiem fajny reportaż, wiele z przedstawianych gadżetów przypomina mi dzieciństwo :) Oby jak najczęściej były tak fajne video-zwiedzania.

05.09.2009 20:23
odpowiedz
Velfrig
56

Świetna sprawa, moglibyście częściej robić przegląd takich filmów.

29.07.2009 09:56
odpowiedz
Velfrig
56

Wiedźmin 2: Powrót babci samego zła, Wiedźmin 2: Śmierć nadejdzie jutro, Wiedźmin 2: Casino Royal, Wiedźmin 2: Dzikie Hordy, Wiedźmin 2: The Burning Crusade, Wiedźmin 2 i znikające skarpety, Wiedźmin 2: Nawozi pole, Wiedźmin 2: Świt w krainie gumowych bakłażanów, Wiedźmin 2: Na tropie twojej starej, Wiedźmin 2: On jest hardcorem, Wiedźmin 2: Daj Kamienia, Wiedźmin 2: Kisi ogórki, Wiedźmin 2: hmm, Wiedźmin 2: W Dolinie Muminków, Wiedźmin 2: "miejsce na twoją reklamę", Wiedźmin 2: Ciągnikowy kultywator sprężynowy z zapasowym kompletem lemieszy półsztywnych i skaryfikatorem, Wiedźmin 2: i tyle,

20.07.2009 09:54
odpowiedz
Velfrig
56

Nie ma to jak pojeździć sobie traktorkiem czy też popływać kutrem rybackim. Wiele osób będzie miało co robić w wakacje :P

18.07.2009 11:07
odpowiedz
Velfrig
56

To całkiem proste. Każdy chciałby być średniowiecznym zabójcą świetnie wykorzystującym parkour w swej robocie :P Poza tym grafa jest wciąż bardzo dobra, a i fabuła nie nudzi. Mieszacie to wszystko, dodajecie szczyptę soli, pieczecie i dobra gierka gotowa :)

15.07.2009 20:31
odpowiedz
Velfrig
56

Gothic jest niesamowity :) To chyba moja ulubiona gra

15.07.2009 20:29
odpowiedz
Velfrig
56

Zawiodłem się gdyż oczekiwałem czegoś więcej po tak ciekawych zapowiedziach. Mimo dobrego pomysłu gra niesamowicie liniowa z szybko nudzącą się fabułą. Uważam że wprowadzenie kilku rodzajów achievementów to dobry pomysł ale tutaj został on zmarnowany. Polecam tylko i wyłącznie fanom takiego rodzaju gier.