Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

zizu ziom ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

24.01.2017 19:35
zizu ziom
17

@elathir - dystrybucja mogłaby wyglądać tak:
- osoba tworzy parę kluczy PGP
- klucz publiczny daje do urzędu (jednorazowo, fizycznie)
- wysyłane dokumenty byłyby zaszyfrowane tym kluczem (można wysłać nawet mailem)

"[...]mam dowody tożsamości, prawo jazdy i co jeszcze chcę 50% pasażerów pociągu. Dość by wziąć kredyty." - czy to nie patologia? Dane osobowe to powinien być login, a nie hasło. To samo z zabezpieczeniami biometrycznymi. W dzisiejszych czasach wszelkie dokumenty powinno podpisywać się przy pomocy kryptografii, a nie parafką, czy odciskiem palca. Nie byłoby problemu z zaciąganiem kredytów, bo z jakiejś bazy wyciekły dane.

"Co więcej piszesz o kluczu prywatnym, ale jak? Jeden dla wszystkich?" - po jednym na urząd. Klucz prywatny przechowywany w specjalnym urządzeniu do podpisywania. Coś jak "bezpieczna enklawa" z iPhone. Odpowiednio zaprojektowany system mógłby być odporny na ataki. Baza z danymi osobowymi pobiera jedynie id osoby, a zwraca dane jedynie zaszyfrowane kluczem użytkownika i podpisane kluczem urzędu. Wszelkie zmiany w bazie są wprowadzane z komputerów odizolowanych galwanicznie od innych systemów.

"Tak naprawdę jedyna bezpieczną metodą, jest każdorazowa weryfikacja dokumentu online. Co więcej sprawia, że użycie fałszywego dowodu/kradzionego dowodu jest o tyle problemem, że namierza zaraz złodzieja/oszusta." - ale to ten sam problem co z fizycznymi dokumentami.

"Co gorsza co z faktem, że większość telefonów pod względem bezpieczeństwa jest dziurawa jak sito? Co z tego, że plik jest podpisany kluczem, ja go ukradnę i tak mogę z niego korzystać, skoro wszystko co potrzebne do jego otworzenia jest na telefonie/ewentualnym czytniku."
Taki plik byłby zaszyfrowany hasłem użytkownika. Bankowość mobilna przeszła to i dokumenty przeszły. Gdyby byłby to oddzielny czytnik to problem hakerów byłby rozwiązany, a zabezpieczenie szyfrowaniem z użyciem hasła zabezpieczy przed kradzieżą.

21.01.2017 07:43
zizu ziom
17

@elathir - problemy z zasięgiem, w przypadku dokumentów dość łatwo rozwiązać, wystarczy, że wydawane dokumenty będą miały datę wygaśnięcia ustawioną tak, by po tygodniu/miesiącu trzeba było połączyć się z internetem i pobrać nową wersję, ważną przez kolejny tydzień. W przypadku dokumentów nie trzeba się łączyć przy każdym użyciu, bo rzadko się zmieniają. Co innego płatności. Mechanizm wygasania ważności podpisów od 20 lat jest w PGP/GPG.

A co do standaryzacji, to wystarczy zwykły plik podpisany kluczem prywatnym urzędu, zawierający oprócz podpisu, dane osobowe i datę wygaśnięcia podpisu. Plik byłby przechowywany na urządzeniu w formie zaszyfrowanej więc kradzież urządzenia nie byłaby problemem. Kwestia bezpiecznego pobrania pliku też jest dość prosta.

Od strony technicznej nie ma problemu. Od strony prywatności to lepiej, by za dokumenty odpowiedzialny był oddzielny sprzęt, a nie smartfon. To samo z płatnościami i innymi wymagającymi bezpieczeństwa rzeczami.

01.09.2012 00:24
👍
zizu ziom
17

Całkiem niezła gra, choć moim zdaniem beat hazard jest znacznie lepszy. Największą wadą tej gry jest sposób wybierania utworu: dodajesz foldery z których ma wyszukać wszystkie utwory, a gra sama sobie to układa wg autora, albumu albo wszystkie. Lepiej by było tak jak w innych grach czyli wg lokalizacji. Ciężko znaleźć też broń którą chciałoby się kupić/ulepszyć bo trzeba znaleźć utwór w którym się ją odblokowało - choć jest w sumie do tego opcja, ale ciężko się jej używa. Brakuje mi jeszcze możliwości obracania statku, i większej ilości broni lub innych dodatków. Na plus można zaliczyć ładną grafikę i małe wymagania. Nieźli wrogowie, choć słabo/wcale reagują na gracza, tylko lecą po wyznaczonych torach. Wysoki poziom trudności (a odblokowałem dopiero 4 z 6). Gra na wiele godzin, ale z przerwami, bo po kilku utworach pod rząd się trochę nudzi.

26.02.2012 01:58
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Dlaczego zmieniliście wygląd z bardzo czytelnego i wyglądającego nie najgorzej na wyglądające może trochę ładniej kosztem czytelności? Mam wrażenie że treści są rozrzucone losowo. Dlaczego na liście gier jest tylko 5 stron? Nie dało się wprowadzić koniecznych (o ile były konieczne) zmian bez zbytniego ingerowania w układ? Przydała by się opcja "stary wygląd".

09.04.2011 16:15
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Czy tylko mi nie pasuje podtytuł "Vietnam" przy tytule "Magicka"?? Magicka była jedną z lepszych gier w jakie ostatnio grałem, w tą część pewnie też zagram.

08.04.2011 01:18
odpowiedz
zizu ziom
17

Mati15722 -Gry 2D też mogą mieć spore wymagania, zwłaszcza gdy jest duża liczba obiektów (pociski, wrogowie, płyny zrobione z cząsteczek), lub obiekt jest skomplikowany. Do tego dorzucić jakieś filtry wysokiej jakości i to przy 1080p...
A gra zapowiada się nieźle. Szkoda że tak mało się teraz robi takich.

08.04.2011 01:04
😃
zizu ziom
17

Tower Defense - szkoda że tak mało gier się wydaje z tego gatunku, zwykle tylko we flashu w przeglądarce.

08.04.2011 01:02
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Czego to ludzie nie wymyślą. Może być ciekawie.

08.04.2011 00:52
odpowiedz
zizu ziom
17

Urządzenie całkiem fajne, ale wolałbym dorzucić z 500 zł i kupić laptopa na którym mógłbym zrobić o wiele więcej (tzn najnowsze gry, filmy w fullhd, różnego rodzaju programy i ogólnie jest bardziej otwartą platformą niż ipad). Według mnie to tylko kolejny mało sensowny gadżet, choć czasem może być przydatny. 8/10 - obniżyłem za cenę i za to że jest zamkniętą platformą.

30.01.2011 16:32
odpowiedz
zizu ziom
17

Jest dokładnie ak jak ocenił eJay - Gra szybko się nudzi, przeciwnicy nie są wyzwaniem, a odradzanie jest źle zrobione. Jakoś dziwnie się steruje. Grafika jest bardzo ładna. A muzyka mogłaby być trochę inna, bo jakoś nie pasuje do gry.

10.07.2010 01:23
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Czasem nie włączam jakiejś gry, bo nie chce mi się przerywać słuchania muzyki, z tą grą mogę słuchać dalej. A grać w coś bez głosu, a w tle muzyka to już gorsze wyjście. 9/10 - bo mogli jeszcze bardziej urozmaicić tą grę (więcej rodzai wrogów, bonusów na mapie, jeszcze więcej rang - mogli by zrobić tyle, żeby nikomu nie udało się odkryć wszystkich - chodzi mi o rangi z bonusami, a nie o te ostatnie, nic nie dające). Szkoda, że nie obsługuje dowolnego pada.

01.04.2010 19:49
odpowiedz
zizu ziom
17

Nie cierpię 1 kwietnia, nic normalnego nie można znaleźć szukając w aktualnościach. A przegląd mało śmieszny.

22.02.2010 01:44
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Dawno nikt nie komentował. Grafika niezła (jak na taką perspektywę). I fajnie że będzie można pograć za darmo, tylko ciekawe jak dużo jest terenów dla kont bez abonamentu - mi pewnie wystarczy i przynajmniej nie wciągnę się aż tak w tą grę.

02.02.2010 18:50
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

Trader302503962 - Nie wiem kto grał ale później go wyłączyłem bo denerwował.

02.02.2010 18:49
odpowiedz
zizu ziom
17

Najlepsze są ostatnie wyścigi. Gra niezła, ale są lepsze.

02.02.2010 17:40
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

MIXC - AA ustawia się w ustawieniach sterowników karty graficznej.

02.02.2010 16:18
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

Zmień nazwę pliku, którym włączasz grę (w folderze gdzie zainstalowałeś grę) na ut3.exe (może nie będziesz musiał wpisywać .exe jeśli masz ustawione żeby nie pokazywał znanych rozszerzeń. zależy czy widzisz w oryginalnym ME2.exe czy ME2 [i to nie launcher/ launcher.exe czy jakoś tak]). O ile dobrze zrozumiałem.

16.11.2009 23:15
odpowiedz
zizu ziom
17

A da się jakoś napisy wyciągnąć, przetłumaczyć w jakimś programie i wrzucić przerobione do gry?? Nie byłoby najlepsze ale coś by się rozumiało, bo ze słuchu to trochę ciężko.

16.11.2009 12:30
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Irek22 - zawsze to jakaś odmiana. Nie wszędzie pograsz sobie smerfem. Dosyć ciężko by było zrobić żeby postać nie była humanoidalna i np. strzelała z łuku (jakoś by tak dziwnie wyglądało). Dobrze przynajmniej że nie przedstawili ich jako żelki, albo ten standardowy ufo. Musi jeszcze pasować do otoczenia które tu jest dość kolorowe. No ale fakt w większości grach postacie są humanoidalne (wyjątkiem są gry dla dzieci np mój brat niedzwiedz czy coś w tym stylu). Czemu nie zrobią gry że chodzisz np. demonem z DMC4.
A co do gry to sądzę że będzie niezła. Grafika wygląda na dobrą, ale wymagań wysokich nie ma. Jeśli fabuła będzie ciekawa, dobrze dobrana muzyka, czymś przyciągała (w niektórych grach jest to chęć poznania zakończenia fabuły, w innych ciekawe walki, w innych trening zręczności) i rozgrywka (fajne walki, sporo umiejętności, możliwości itp), klimat, to gra miała by całkiem wysoką ocenę u mnie. Część oczekiwań na pewno spełni.

04.11.2009 23:42
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Dlatego nie chodzę do biblioteki. :D
Ciekawe co brali ci Japończycy przy tworzeniu tej gry, bo ta gra to wytwór chorego (czytaj: japońskiego) umysłu. Szkoda że nie mam konsoli. DMC 4 mi się bardzo podobało, a to jest prawie jak kontynuacja DMC tylko jest się po drugiej stronie no i bega się jakąś babą z łupieżem na ubraniu ;P. Może zrobią grę że te dwie gry się połączą i będzie można Dante lub Nero powalczyć z Bayonettą i odwrotnie.
PS: Nic dziwnego że ta gra jest chora skoro robili ją goście od MadWorld (w które też bym chciał zagrać).

08.10.2009 21:22
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Jak to "Z polskimi napisami"?? Gra polskiej produkcji i bez dubbingu?? Może to się zmieni ale nawet niektóre gry zagraniczne są z dubbingiem np gothic, mass effect itp. Dobrze że przynajmniej będzie wydana w Polsce, a o napisach to już nie mówie. RPG z napisami... S-U-P-E-R ;(

06.10.2009 19:15
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

BĘDZIE JAZDAAAA!!!

05.10.2009 23:29
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

No nie. Nie to że w szkole męczą historią to jeszcze w grze?? Na pewno w to nie zagram.

30.09.2009 19:02
😒
odpowiedz
zizu ziom
17

Chrupek119 - szybko nie polecisz (tak jak ja i wszyscy co nie mają PS3). Może jak stworzą jakiś emulator, lub jeśli ktoś prywatnie grę przerobi żeby dobrze chodziła na PC, to można było by ściągnąć, bo na oficjalne wydanie na PC nie ma co liczyć. Niestety.

28.09.2009 00:11
odpowiedz
zizu ziom
17

Jakoś mi rozgrywka w tej grze przypomina tą z Cold Zero (trochę kamera inna i sterowanie, ale reszta bardzo podobna). Nie mogli by powiedzieć że to syf jakiś, z denną fabułą, grafiką z przed kilku lat, beznadziejną fizyką i źle dobraną muzyką?? Bo coraz bardziej żałuję że nie mam PS3.

22.09.2009 20:57
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

silence21 - ja 1.5 roku temu kompa z opisu + monitor 22" 1680x1050 + głośniki za około 3 tyś. A Gra rzeczywiście tak mało zajmuje?? Mogli by zrobić że można zainstalować lub odpalić z płytki (jak w konsolach) albo i hybrydę dla szybszych loadingów.

22.09.2009 19:35
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Wiedźmin był chyba najlepszym rpg w jakiego grałem. Miał genialny klimat, bardzo ciekawą fabułę, bardzo dobrą grafikę, gry typu gotchic, oblivion i inne mogą się schować. Brakowało mi trochę skakania, ograniczenia terenu, system walki też nie był najlepszy. Oby w W2 Geralt nie miał tej kity, był pełny dubbing taki jak w 1, klimat i fabuła były równie dobre, i żeby była baaaardzo długa (ale nie rozciągana na siłę), szybkie ładowania, bardzo dobrą grafikę, doskonale dobraną grafikę. Szykuje się gra roku (tylko ciekawe którego, ale niech lepiej dopracują zamiast się spieszyć).

14.09.2009 20:53
odpowiedz
zizu ziom
17

Pójdzie mi to?? ;P Na PS u kolegi grałem i fajne było.

11.09.2009 19:21
😉
odpowiedz
zizu ziom
17

Może coś z tego wyjdzie. Ale Hitem nie będzie.

11.09.2009 18:57
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

Marmol94 - A ja ci powiem że to błąd. Ci co Aktualizują mają prawo się mylić. Choćlepiej żeby się nie mylli.

09.09.2009 00:45
zizu ziom
17

Dlaczego to podciągnięte pod gry?? Toż to jakiś program?? typu paint, notatnik itp

08.09.2009 01:04
😜
odpowiedz
zizu ziom
17

Ta gra powinna mieć dobrą grafikę skoro są użyte tylko 3 kolory czyli jakieś 2 bity, a nie jak w większości gier teraz 32. 16 razy większą szybkość może mieć przy takiej samej rozdzielczości

08.09.2009 00:58
😜
zizu ziom
17

No... w końcu jakaś gra dla hardkorów ;P

08.09.2009 00:53
😉
odpowiedz
zizu ziom
17

Coś małe wymagania ma. Ponad 2x mniejsze niż inne gry. Zoptymalizowana dobrze czy po prostu słaba grafika jest?? Po pierwszym zdaniu opisu, wydaje mi się że to będzie jakieś demo technologiczne. Ale może być ciekawa, choć w to trochę wątpię...

07.09.2009 22:08
zizu ziom
17

Pierwszy, ale kogo to obchodzi ;P Jak to gromadkę?? A to nie jest tylko małpa?? Ciekawe co zrobi gdy się machnie kijem bejsbolowym, zostanie zabite i będzie leżeć w kałuży krwi?? ;D

07.09.2009 20:40
odpowiedz
zizu ziom
17

ronaldo695673802 - to był mój stary komp, teraz mam nowego (od ponad 1.5 roku więc nie taki nowiutki ale spisuje się całkiem, całkiem) Mój komp w sygnaturce

03.09.2009 01:33
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

gtowiec - Hardcore byłby wtedy gdybym w to zagrał. Do tej gry lepiej się przywiązać do krzesła żeby monitora przez okno nie wyrzucić. Według mnie to jakiś wirus, a nie gra ;p jeden z gorszych.

31.08.2009 22:53
odpowiedz
zizu ziom
17

sociopath777 - uruchamiasz podstawkę i masz wszystko z dodatków. np. na środku jeziora masz wysepkę z bramą do krainy z Shivering Isles. A w dzienniku misji powinno dodać po 1 dniu (czasu gry) misję z dodatku któregoś chyba knights of nine.

30.08.2009 20:37
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

kohorta legionu - Co ci przeszkadza że jest w języku polskim. Dziwne żeby nie było wersji PL w polskiej grze. Możesz sobie wybrać inny język. Ale żeby nie było wersji PL to by się według mnie trochę pogorszyła. Gra 10/10, ma fajny klimat, dobrą grafikę, ciekawą fabułę. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

30.08.2009 02:39
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Dlaczego na 3 screenie jest działko jakieś?? Jest możliwość zabijania??

25.08.2009 23:34
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Feessja - jakieś półtora roku temu jeszcze miałem takiego kompa tylko ram 128 i karta wolniejsza. A co do gry to nie lubię takich, na filmiku wygląda jak gra flash typu "Escape the room" na stronkach

24.08.2009 22:48
odpowiedz
zizu ziom
17

Gra wychodzi za miesiąc a tu nawet screenów nie dali?? Pewnie syf będzie grafika jeśli tak będzie wyglądać jak w wynikach google. A gra też pewnie nie będzie za dobra.

21.08.2009 21:58
odpowiedz
zizu ziom
17

Putek47 - i może jeszcze walczysz z napotkanymi menelami, udając że to trole :P

21.08.2009 14:01
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

A kogo obchodzi ta gra?? Ciekawiej komentarze komentować ;P A grafa rzeczywiście słaba jak w gothic 2

21.08.2009 13:53
zizu ziom
17

ooo, coś trochę nowego

20.08.2009 23:18
😱
odpowiedz
zizu ziom
17

Ale grafika... Ta gra ma (przynajmniej dla mnie) jedną wadę - jest tylko na ps3

20.08.2009 23:13
😡
odpowiedz
zizu ziom
17

Oby wznowili bo im urządzę piekło i znajdą się w miejscu takim jak w grze i będzie 1 przeciwnik - JA :P

20.08.2009 22:58
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Te nie wydawanie na wszystkie platformy (głównie pc) gier to jakiś totalny monopol, taki sam jak M$ i Internet Explorer jakiś. To powinno być karane dożywociem lub karą śmierci ;P

19.08.2009 00:42
odpowiedz
zizu ziom
17

Dziwne że na filmiku Jast Cause II jest 2010 rok a na gry-online jest wrzesień 2009. Która wersja jest prawdziwa??

18.08.2009 23:39
odpowiedz
zizu ziom
17

Ale grafa, uuu. Normalnie Crysis 2, Ale wymagania też wysokie, AT 286 12MHz, 1MB RAM ;p. To na Atari może by poszło

15.08.2009 00:14
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Nie wiem dlaczego to mi przypomina Alien Shooter. Może przez walkę z setkami wrogów. Według mnie to konkurencja dla AS ;p, mają szczęście że AS się nie liczy już. Wymagania mnie raczej nie zachwycą ;d Ale gierka może być ciekawa.

14.08.2009 23:37
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

LordSettlers - W AS ostatnie misje były trudne, a w AS2 był dość podobny poziom we wszystkich planszach(no trochę się zmieniał ale nie aż tak jak w 1).

14.08.2009 23:16
👎
zizu ziom
17

Pierwszy!!! Jakieś badziewie. 25 tras?? 15 pojazdów?? Toż to jakieś demo.

14.08.2009 23:03
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Dlaczego prace wstrzymano?? Przy dużej prędkości grafa nie musi być bardzo dobra. jeśli będzie można poruszać się z prędkością światła to byłoby dobrze żeby trasy były dość długie, bo trwały by z 1 klatke. Taka długa trasa musi być szybko wczytywana dlatego grafa nie jest bardzo dobra (dużo tekstur i wierzchołków do przeliczenia).

14.08.2009 19:53
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

Idea kontrolerów była, bo nie potrafili zrobić czegoś takiego jak choćby Natal. Żeby natal był przed innymi kontrolerami to dziwnym by się wydawało sterowanie padem. Żeby powstał jeszcze jakiś rzutnik 3D z obrazami normalnych rozmiarów...

14.08.2009 01:20
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Przynajmniej trochę ruchu będzie. Myślę że może zastąpić pada spokojnie. Ciekawe jak będzie wyglądało bieganie, chcesz poruszyć się do przodu to wbiegasz na ekran?? Różdżka PS3 może się schować przy tym. Ciekawe jaki będzie czas reakcji i czy będzie wydany xbox natal. Ciekawy może być multi player na jednej konsoli w bijatykach ;p

13.08.2009 20:28
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Nie podobne, ale z tej samej serii co jest jeszcze dziwniejsze. Błędy się zdarzają.

13.08.2009 20:08
👍
zizu ziom
17

Może być ciekawe. Fajnie skakać będzie, ale mapa może być nieco monotonna.

13.08.2009 19:29
👍
zizu ziom
17

Zapowiada się ciekawie, trochę przypomina mi gierki niektóre gierki flash.

10.08.2009 12:38
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

Galaktyka jest tylko 1 po przybliżeniu to jakaś mgławica czy coś takiego w tej mgławicy jest kilka planet. wybierz odpowiednią mgławicę i przypliżaj do skutku aż dojdziesz do odpowiedniej planety lub układu słonecznego

09.08.2009 23:33
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

No grafa na filmiku genialna (trochę jak normalny film). Ale ciekawe na jakim komputerze było to generowane, słaby to on na pewno nie był. W jakiej grze jest/będzie użyty ten silnik??

09.08.2009 22:40
odpowiedz
zizu ziom
17

piotrekpiotrek - To był taki żart. Ciekawe o czym była by gra GeForce, pewnie bohaterem byłaby karta graficzna :p

09.08.2009 22:34
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

Na czytaniu z ekranu pogarsza się wzrok mocniej niż na samym graniu, a po za tym chcieli byście grać np. w gothica z napisami?? Najlepiej żeby dali wybór napisy i/lub dubbing. A żeby nie przekładać premiery mogli by to dać w patchu. Albo w sklepach żeby była wersja z napisami (tańsza) i z dubbingiem i napisami (droższa i później by wyszła). Wszyscy byli by zadowoleni.

09.08.2009 22:04
odpowiedz
zizu ziom
17

Zagrajcie w Arcanię i Risen i wtedy oceniajcie która jest lepsza, żadna z tych gier nie wyszła i już porównują, co za ludzie. Będą napisy czy dubbing??

09.08.2009 22:01
odpowiedz
zizu ziom
17

Małe wymagania nawet. 1 rdzeniowy procek.

09.08.2009 21:57
😁
zizu ziom
17

Ta gra musi być super. "niedawno" była premiera :p Po co dodają takie gry, są jacyś miłośnicy starych gier?? Lepsze są robione we flashu na stronach.

09.08.2009 21:51
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

patryx207 - Kupuj śmiało gra extra i na klawiaturze dobrze grać (szczególnie jak ktoś się nie przyzwyczaił do czegoś innego np. pada). Na padzie mi się równie dobrze gra.

09.08.2009 21:43
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Mogli by dać jakieś inne screeny, po tych wydaje się że przez całą grę będzie się tego żuczka biło. Oby była lepsza od poprzedniej (nie mówię, że 1ynka była zła, bo była całkiem fajna).

09.08.2009 00:06
😉
odpowiedz
zizu ziom
17

To coś przypomina choć trochę Alien shooter?? Po opisie Chupacabra'y to przypomina.

30.07.2009 21:35
odpowiedz
zizu ziom
17

HETRIX22 - Czyli coś jak Crysis teraz?? Nie lubię takich gier.

28.07.2009 02:23
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Mam sposób na noobów. Przed zrobieniem konta niech zrobią test IQ, i zamiast wybierać server ze wszystkich można by było wybrać tylko do tego ile w wyniku wyszło. Dość długo grałem, ale przestałem. I dobrze, gra była fajna jak się grało z kolegami, samemu trochę nudno, a poza tym wszystkie mmo polegają na tym samym chyba: expić i przechodzić questy. w Tibii fajnie że się skilowało, a nie jak w niektórych grach nabijasz level i dostajesz kilka pkt. na zwiększenie skili.

27.07.2009 23:37
😁
odpowiedz
zizu ziom
17

Powinno być GeForce, tylko nie wiedzieli co było po G i zostawili "-".

27.07.2009 23:25
odpowiedz
zizu ziom
17

Czy na Wii są gry z dobrą grafiką, bo ta konsola przypomina mi ps2 a może nawet psx patrząc na grafikę.

27.07.2009 22:11
😐
zizu ziom
17

Co to jest?? Może jakieś screeny, filmik. Ale to pewnie jakiś syf.

27.07.2009 22:09
😍
odpowiedz
zizu ziom
17

Pewnie tylko niektóre części będą za kasę (niestety pewnie te najlepsze). Niektóre samochody pewnie też będzie się kupowało za kaske

27.07.2009 22:06
😈
odpowiedz
zizu ziom
17

Ale będzie przynajmniej NFS world Online. A tam chyba będzie tuning(już zaczynam mieć wątpliwości o czym ta seria jest).

27.07.2009 21:59
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Kolejna z nielicznych gier o nielegalnych wyścigach znika. Większość z gier wyścigowych to symulatory (lepsze lub gorsze), zostawili by chociasz jedną serię gier normalną. A niech se robią te gridy, coliny itp. Dobrze że robią czasem gry typu Crashday, burnout itp.

27.07.2009 21:35
👍
zizu ziom
17

Pierwszy!!! Szykuje się ciekawa gra. Pewnie do Burnouta albo crashday podobna będzie. Oby była trochę ciekawsza od burnouta, bo weś zalicz ok. 200 wyścigów w kilku kategoriach i wszystkie z jednej kategorii są bardzo podobne do siebie.

27.07.2009 14:10
odpowiedz
zizu ziom
17

Ulepszona wersja TMN. Bardzo dobra grafika, małe wymagania, dość trudna. Szkoda że tylko 1 rodzaj samochodów, ale przynajmniej można je malować.

27.07.2009 01:14
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

numer_1nd - Budować musisz inaczej pewnie, albo komputer używa mocniejszych broni.
Jedna z lepszych części serii, mocno się wyróżnia (i dobrze), dobre połączenie jest strategi z wormsami. 3D i 4 też są niezłe, ale strasznie proste, a w 4 jeszcze dziwna kampania jest (i tak dobrze że jest, nie wiem skąd oni pomysły na to biorą). Mam nadzieję że zrobią jeszcze podobne do tych wormsy. Szkoda że mało broni jest ręcznych a 80% jest dla wieżyczek.

27.07.2009 00:59
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Gra jest super, fajna muzyczka, fajny klimat, fajne były też skoki i triki, dobry mieli pomysł z tym że jak się patrzyło tory (samochody, lub części) to były w pudełkach. Mogliby zrobić drugą część.

27.07.2009 00:40
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

W porównaniu do Sunrise Extreme jest słaba. Dziwna fizyka nie najlepsza grafa (to można wybaczyć), gorszy klimat. Ale nie jest to bardzo słaba produkcja.

26.07.2009 22:04
odpowiedz
zizu ziom
17

Najlepiej żeby był i dubbing i napisy. Jak teraz się namyślą na spolszczenie to będzie albo opóźniona premiera, albo na szybko i na odwal. Mogli by też popracować nad spolszczeniem już po premierze i zamieścić je w patchu. Dlaczego porównujecie to do Gothica?? To nie będzie miało żadnego powiązania z nim (oprócz producenta). Inny klimat, inna postać, inna historia. W oblivionie też brakowało dubbingu.

26.07.2009 15:45
odpowiedz
zizu ziom
17

Trochę jak quake.

26.07.2009 11:48
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Siupak18 - Może byś dał uzasadnienie?? Bo wygląda to tak jakbyś się zdenerwował że ktoś cię ubił czy oszukał czy coś w tym stylu.
Co wy się tak czepiacie do tej "przepięknej" grafy. Gothic też nie wygląda najlepszej a, jednak dla wielu osób to najlepszy rpg. A grafa jest dlatego taka słaba żeby gra miała niskie wymagania. a jak widzicie ze chodzisz pikselem i zabijasz inne piksele to zapraszam do okulisty (albo nie grajcie na komórce) bo troszeczkę szczegółów jest. Pewnie sporo z tych co krytykują Tibie to po prostu nooby które ktoś zabił za "plx free items" albo za coś podobnego. Na pewno lepsze to od Metin 2 i innych liniowych rpg.

26.07.2009 11:21
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Może do Cold Zero będzie podobne, tylko z nowszą grafiką, fizyką i większą liczbą postaci

25.07.2009 00:56
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

A ja jeszcze wspomnę o ProTyp'ie. Może być całkiem fajna choć lepsze są zwykłe MMO przynajmniej mogą lepszą grafę dać i osób więcej na raz może być, a tu all będzie za każdym razem od nowa ściągało (tekstury, muzykę, dźwięki) Będą pewnie często długie ładowania. Savy to pewnie będą w formie ciastek, a nie passów (chyba że ich nie będzie w ogóle), tak jak w sherwood i to było badziewne rozwiązanie. A po co się w ogóle nabija posty??

24.07.2009 14:27
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Jakbym grał w G1 i G2 kiedy to były jeszcze dość nowe gry, to może i bym był z tych gier zadowolony jak większość, ale kompa dość dobrego nie miałem (CPU - 800mhz, 128mb ram 32mb grafy). G3 nie był wcale nudny(no może trochę), A klimat mi bardziej odpowiadał w G3. Jakoś ciężko skończyć mi G3 i obliviona. Grałem w te gry po kilka tygodni (czasem całymi dniami), ale jakoś nie mogę przejść.

24.07.2009 01:52
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Qverty™ - Co ty masz do Gothic 3?? Mi w 1 i 2 po prostu grać się nie chciało, jakoś tak aż odpychało, słaba grafa i fizyka, jakaś taka ponura. Gothic 3 jest dla mnie lepszy od 1 i 2, i może trochę od obliviona w którym robisz cały czas to samo, ale przez kilka pierwszych godzin jest OK

21.07.2009 23:10
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

lopez83 - Mają szczęście że to nie Ty ustalasz kary ;D, a poza tym sterowanie jest całkiem dobre, przyzwyczaiłeś się do innej gry pewnie.

21.07.2009 20:42
odpowiedz
zizu ziom
17

Byś poczekał na wersję z polskimi napisami. (Dobrze że o nas nie zapomnieli ;p )

16.07.2009 15:28
odpowiedz
zizu ziom
17

Ale grafa, prawie jak Crysis

16.07.2009 15:24
odpowiedz
zizu ziom
17

Pewnie podobna będzie do Mass Effect

15.07.2009 20:51
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Trochę liniowa, walki mogły by być lepsze, mogło by dać się skakać i żeby dało się przez krzaki przechodzić bo mapa ograniczona jest przez to. Ale gra bardzo wciąga, ciekawa historia, dość długa, dobra grafika, i muzyka o ile dobrze pamiętam, fajny klimat. Moja ocena 9/10

15.07.2009 20:35
😐
odpowiedz
zizu ziom
17

Ehh. Zabijanie zombi to nie to samo co zabijanie mutantów czy kosmitów czy co to tam było

15.07.2009 10:23
odpowiedz
zizu ziom
17

Dajcie stronę z tym patchem żeby na xp chodziło.

15.07.2009 00:46
😐
odpowiedz
zizu ziom
17

Czy opis gry na pewno pokrywa się z grą?? W pierwszej misji uwolnić trzeba było zakładnika (który namiesza później z Cold Zero). Co to ma wspólnego z wymianą listów przewozowych?? pierwszym zadaniem nie było w cale wykradanie wirusa Cold Zero (to był narkotyk a nie wirus), a znalezienie zdjęć na kempingu. I jakie 16 krwawych misji?? W żadnej misji nie ma krwi (chyba, ale nie znaczy to ze nie ma trupów). Jest jakaś inna wersja tej gry, czy autorowi opisu się coś pomieszało??

15.07.2009 00:31
😉
odpowiedz
zizu ziom
17

arkadius2 - dobry odmóżdżacz mówisz, to chyba w jedynkę nie grałeś.
jedynka jest o wiele lepsza, tu niepotrzebnie dodali fabułę było lepiej jak była rozwałka i ładny czerwony lub zielony dywan się robił. AS2 jest jakiś krótki może dlatego że za łatwy

15.07.2009 00:24
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

Ta gra to jedna wielka rozwałka, udało mi się przejść nawet przetrwanie. Szkoda ze nie robią już takich gier tylko te realistyczne syfy. Alien Shooter - to jest dopiero gra. Vengeance jest o wiele gorszy, tam wybiega kilkanaście potworków (chudych jak żyletki, i ledwo je widać), niepotrzebnie dodana fabuła.

15.07.2009 00:05
😉
odpowiedz
zizu ziom
17

Wymagania mogą być dopasowane do standardów z roku 2010, ale te standardy mogą się nie zmienić za bardzo bo konsole mają ograniczenia i póki będą te konsole co są, nie powinno być dużo wyższych wymagań (konsole hamują rozwój gier szczególnie grafiki)
Ta gra (po screenach jakoś mi przypominają UT3. Może coś z tego wyjdzie.

22.06.2009 12:43
😊
odpowiedz
zizu ziom
17

Grafa na screenach bardzo ładna, ciekawe jak z grywalnością.

12.06.2009 23:27
odpowiedz
zizu ziom
17

Pewnie coś jak demo gta.

10.06.2009 16:18
odpowiedz
zizu ziom
17

matmafan - Może jest teraz bardziej realistyczne, ale mniej grywalne i nudne, pozbyli się wielu ciekawych rzeczy, A trochę bajerów jak wypadanie przez przednią szybę grywalności, aż tak mocno nie zwiększą. Denerwuje mnie jeszcze model jazdy, Może i jest realistyczny (nie znam sie na tym) ale jeździć ciężko szybko. Wolałem te mniej realistyczne z lepszą grywalnością.

10.06.2009 00:09
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Prawie najgorsza część tej serii, poza GTA III i GTA (1). W Vice City był fajny klimat, a w San Andreas był rozmach, w IV tylko grafa jest dobra i inne niektóre szczegóły, kiedyś fajnie się rzeźnie robiło na ulicach, a tu ciężko, nawet bardzo. Misje są jakieś nudne. Niepotrzebnie pozbyli się sporej ilości broni, samolotów, plecaka odrzutowego, itp. Nawet rozwiązanie z kodami, (że w telefonie) mimo że jest ciekawe, to nie jest praktyczne. Optymalizacji dobrej nie zrobili, i na każdym kompie inaczej chodzi, pewnie byłbym bardziej zadowolony z gry gdyby chodziła płynnie. Ciekawe czy np. za przejazd na czerwonym świetle lub przekroczenie prędkości będzie w jakiejś części policja ścigała lub mandaty dawała, w sumie to było by ciekawe, ale mogło by się przekształcić w symulator jazdy z możliwością wysiadania i zabijania. Moja ocena: 6/10.

09.06.2009 23:24
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

To pierwsza gra tego producenta?? To gra albo będzie dopracowana, żeby rozreklamować firmę, albo porażka wynikająca z braku doświadczenia. Sądzę, że to pierwsze ponieważ pewnie w zespole mają kilku informatyków pracujących już przy produkcji gier w innych firmach i może wyjść coś dobrego może nawet i bardzo dobrego, na ocenę nawet 9/10. Najważniejsze to zrobić dobre pierwsze wrażenie.

09.06.2009 23:12
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Gra super. Wymagania są zawyżone chyba, ja na kompie 800mhz 128mb ram 32mb grafy i płynnie chodziło. Gra dość trudna, długa, fajne walki(im więcej przeciwników tym lepiej), grafa zadowalająca, fajne misje. Taka trudna, że nigdy nie udało mi się jej skończyć (może kiedyś znowu spróbuje). Grę Bardzo polecam. Daje 9/10

09.06.2009 22:57
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

MC'20 - Gdybyś ty wybierał co ma na jaką platformę wychodzić, wybór gier nie byłby zbyt duży.
A co do gry to może fajna gra będzie skoro ma być podobna do I-Ninja. Ciekawe czy krew będzie ;P

05.06.2009 22:28
odpowiedz
zizu ziom
17

H.B.K Super gra będzie chyba!? Grafika według mnie 10/10 - Nie pomyliłeś się co do grafy?? Bo jest kiepska (przynajmniej na screenach), chyba że chodzi ci o kolorystykę lub coś. a co do gry to zapowiada się ciekawie(jak większość).

05.06.2009 21:16
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

Gra zapowiada się nieźle, choć do miasta w grze trzeba wezwać konserwatora.

02.06.2009 22:50
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Pierwsza część była świetna, oczywiście miała trochę wad np. mało pojazdów. Oby 2 ją przebiła albo przynajmniej jej dorównała.

23.05.2009 19:20
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Dlaczego gracie na takiej słabej rozdzielczości?? Ja rozdzielczość zawsze ustawiam na 1680x1050 (maksymalna jaką obsługuje mój monitor). Lepiej według mnie lepiej zrezygnować z detali niż rozdziałki (prawie w każdej grze wygładzenie ustawiam na off), gra lepiej wygląda jak wysoka rozdziałka, a nie detale Na moim kompie gra chodzi w miarę płynnie na wysokich lub bardzo wysokich ustawieniach w rozdziałce 1680x1050. A co do gry, to jest bardzo wciągająca. Polecam!!!

22.05.2009 16:07
odpowiedz
zizu ziom
17

Może być spoko gra. Może będzie leprze od PURE.

20.05.2009 23:35
😜
odpowiedz
zizu ziom
17

Logadin - A co już grałeś?? Po filmach i screenach można tylko grafikę oceniać, ewentualnie klimat, a gra może być hitem mimo słabej grafy (trochę wątpię że ta gra będzie hitem, ale zawsze szanse są)

20.05.2009 23:27
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Może coś ciekawego z tego wyjdzie. Ale grafika trochę słaba (tak sądzę po screenach), oby nadrobiła to grywalnością i muzyką i będzie spoko gra.

17.05.2009 23:57
👎
odpowiedz
zizu ziom
17

Beznadziejna jest ta gra. Po śmierci nie traci się ani expa ani ekwipunku (chyba nie zawsze). Questy polegają na zabiciu odpowiedniej liczby jakiś stworzeń (lub zebraniu czegoś co wypada tylko z 1 rodzaju potworów, więc na to samo wychodzi). Jedyne co dobre jest w tej grze, to to, że jest po polsku. W sumie większość mmo jest podobna, expisz, wykonujesz questy, starasz się uzyskać leprze przedmioty. Takie gry to na tydzień nie przyciągną (przynajmniej mnie). Oczywiście niektórzy lubią monotonne gry, więc dla takich osób polecam. Są jeszcze questy że ryb ileś tam trzeba złowić, a to już naprawdę jest nudne, raz na godzinę może się złowi porządaną rybę(albo i nie).

29.04.2009 23:38
📄
odpowiedz
zizu ziom
17

iwjrp3urwpojfw93jfwt - A masz direct 9.0 czy 9.0c. Teraz wszystkie gry wymagają 9.0c. Jak w błędzie jest coś o directx to pewnie to, ze masz starszą wersję. Zainstaluj 9.0c (na płycie pewnie jest) i możliwe że będzie dobrze, jak to nie pomoże to nie wiem. Może reinstalacja gry pomoże, ale wątpię.

29.04.2009 16:25
👍
odpowiedz
zizu ziom
17

Moim zdaniem będzie to niezła gra, po screenach przypomina Mass Effect, do Lost Planet to może pod względem grywalności jest podobne, ale nie za bardzo po zdjęciach. Ciekaw jestem czy bedzie polska wersja językowa (najlepiej dubbing). Może coś z tego wyjdzie.

25.04.2009 23:52
odpowiedz
zizu ziom
17

raziel88ck - Chodziło mi o to że przyjemniej się gra, gdy grafa jest dobra, mówiąc beznadziejna chodziło mi o grafikę, bo gra jest całkiem niezła.

25.04.2009 23:12
odpowiedz
zizu ziom
17

Skąd takie wymagania?? Słaba optymalizacja, czy takie wymagania to norma i by chodziło na kompie kilka razy słabszym?? Ale gra może będzie fajna.

25.04.2009 18:17
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

Jest jakaś podobna gra?? Ta już się nudzi troszkę, znam ją tak dobrze, że gram prawie z zamkniętymi oczami. Więcej takich gier by nie zaszkodziło.

14.04.2009 14:06
😃
odpowiedz
zizu ziom
17

Ta gra jest EXTRA. Po postach widać dla których osób liczy sie tylko grafika. W tą grę trzeba sie wciągnąć grając jakiś czas. A tu nooby piszą np. "Ta gra to shit" chociarz w tą grę grali z 5 minut (wątpie że ktoś taki pograł w to przynajmniej kilka dni). Zabije taki gość rata (moze ze 2 lub 3) i juz mu sie znudziło, dla takich (i nie tylko) polecam OTSy na których jest kilka razy exp i można się na nich wciągnać w tibie (chociarz na oficjalnych serverach troche zmuła będzie grać).

06.03.2009 17:35
odpowiedz
zizu ziom
17

Ta gra jest EXTRA, ale trochę krótka (mogłoby być jakiś edytor scenariuszy i mapy, lub strona z misjami nowymi). Chyba zacznę ją przechodzić 5 raz.

04.03.2009 19:08
😐
odpowiedz
zizu ziom
17

szkoda że cały świat to 1 wielki labirynt(szczególnie korytarze,tunele itp) i ta fizyka szczególnie skoków - tragedia. Ale grafika ładna, spory świat i dużo misji. Denerwuje mnie to że postać nie może nieść dużo rzeczy przez wagę (szkoda że się tego wyłączyć nie da)
dla mnie gothic 3 był lepszy.

04.03.2009 17:38
😐
odpowiedz
zizu ziom
17

Żeby nie grafa to dalej bym grał bo teraz to jest beznadziejna. Fajnie auta można było niszczyć. Podobna do burnouta trochę.