Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

TTTr.96 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

14.10.2016 23:41
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Przede wszystkim zacznę od pewnego problemu - przeglądając bibliotekę gier VR na Steamie nie jestem w stanie znaleźć nic naprawdę ciekawego dla siebie. Gry tworzone od początku na VR do mnie nie trafiają. Być może w przeciągu kilku lat się to zmieni, ale Kinect i Move też miały z czasem stać się czymś więcej niż dodatkiem dla naszego sprzętu.

Skoro więc nie widzę dla siebie nic stworzonego pod VR, to za co bym się zabrał? Ano padłoby na gry z rzutem izometrycznym. Wszelakie strategie gdzie wydajemy rozkazy naszym podopiecznym. W końcu poczulibyśmy się jak bogowie, mając kontrolę nad naszymi poddanymi i jednocześnie nie tracąc immersji poprzez widok ramki monitora. Albo wyobraźmy sobie granie w klasycznego Baldur's Gate'a. Owszem, te gry nijak nie oddają możliwości VR-u, kto w momencie wydawania najlepszych strategii myślał o tym, że taki sprzęt do nas wkrótce dotrze? Immersja osiągnęłaby moim zdaniem najwyższy poziom, być może nawet wyższy niż kiedykolwiek spodziewali się tego twórcy.

21.01.2016 00:08
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Patrząc na te wymagania zastanawiam się jak ta gra pójdzie na Intel Core i7-4750HQ, 8GB RAM DDR3 1600MHz i GeForce GTX 980M 4GB. Same wymagania nie wydają się być jakieś nieprawdopodobne, być może Ubi jeszcze walczy, żeby utargować coś więcej, niż to co widzieliśmy w alfie, czyli downgrade absolutny, ale nie obraziłbym się, gdybym zagrał w jakąś świeżynkę na ultra, bo cóż, jestem w miarę optymistyczny wobec tej pozycji.

26.03.2015 17:55
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Przed premierą wielokrotnie się wspominało o mechanice Pillars of Eternity. Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że jest to Dungeons & Dragons z wywalonymi rzeczami, które nie działały zbyt dobrze, kiedy przeniesione je na wymiar growy (np. w Baldur's Gate czy Neverwinter Nights). Z chęcią więc posłuchałbym materiału właśnie o tym. Jak się ma mechanika PoE do gier na D&D. Czy faktycznie widać aż tyle rozwiązań, które sprawdzały się w pamiętnych grach na Infinity Engine, czy może zmian jest tyle, że podobieństwo jest znikome.

Wartym rozważenia, jest też temat muzyki w grach RPG. To ona zawsze dba o nastrój w danym momencie, przez co nawet gorzej wyglądająca gra RPG może wręcz ociekać klimatem. Każdy chyba kojarzy motyw przewodni ze Skyrima, a tego typu epickich utworów przez gry RPG przewinęły się tysiące.

02.03.2015 21:17
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Jako fan starych RPG-ów od BioWare nie mogę się doczekać na Pillars of Eternity. W momencie kiedy Obsidian zapowiedziało grę, jeszcze w roboczej nazwie Project Eternity, byłem pewny, że to pozycja, która mnie pochłonie bez końca. Baldur's Gate II to chyba moja ulubiona gra, do której zawsze wracam z chęcią, ogrom modów i społeczność, która jest aktywna do dziś sprawiły, że ta fantastyczna gra stała się jeszcze lepsza. Obsidian w swojej produkcji ma na celu oddanie hołdu właśnie takim klasykom, nie można oczywiście też zapomnieć o innych grach, które też wpłynęły na wizję developerów - Planscape Torment czy seria Icewind Dale, to również wspaniałe pozycje, które są równie ważne jak seria Baldur's Gate. Mam po prostu szczerą nadzieję, że Obsidian wie co robi, nie zawiedli mnie nawet tak ryzykownym projektem jakim był South Park: The Stick of Truth, więc czekam, aż powstanie godny następca gier opartych o Infinity Engine.
Czekam również na Assassin's Creed Rogue, ale jak bardzo bym nie lubił serii, tak bardzo zaczyna mi przeszkadzać puszczanie kolejnych części taśmowo. W Assassin's Creed Unity nie zagrałem z powodu słabego komputera, z Rogue się pewnie też trochę wstrzymam, aż gra potanieje, a ja będę miał więcej czasu.

16.01.2015 16:36
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

1. To miejsce w moim przypadku trafia do Dragon Age Inquisition. Spędziłem z grą 80h, a jeszcze konkretnie fabuły nie ruszyłem. Być może głównego wątku nie ma wiele, ale jest po prostu genialny, każdy z tych momentów to pokaz genialnej reżyserii i wielkich funduszy, jakimi dysponowało studio. Liczę że do końca mnie ta gra nie zawiedzie.
2. Znowu pozycja, której jeszcze nie ukończyłem, ale będąc nieco za połową jestem pewien jej fenomenu. Might & Magic X: Legacy. Początkowo gra mnie odrzuciła, była tak masakrycznie zabugowana, że nie dało się grać. Wróciłem do niej spory czas później, wyszło kilka aktualizacji, DLC i fanowska poprawka lokalizacji i muszę przyznać, że teraz wszystko działa jak należy. Fabularnie gra jest całkiem ciekawa, nie grałem w starsze gry RPG tego typu, ale jak dla mnie świetny klimat, sporo nawiązań do Heroesa VI i inne takie. Zdecydowanie pozycja warta uwagi.
3. Ostatnie miejsce na podium przypada jak dla mnie dla The Wolf Among Us. Świetnie opowiedziana, ciekawa historia. To wszystko co o tej grze trzeba napisać. Graficznie gra przypomina interaktywne kadry z komiksu, tak więc grafika się szybko nie postarzeje, a wygląda bardzo fajnie. Do tego świetna muzyka, która tworzy niesamowity klimat pod całą opowieść. Czy trzeba czegoś więcej?

14.12.2014 20:19
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Nigdy nie miałem okazji, żeby obcować z wysokiej jakości sprzętem audio. No dobra, okazyjnie przechadzając się po galeriach można trafić na wystawy producentów, gdzie można ich sprzęt wypróbować, jednak żaden mój znajomy nigdy nie posiadał takiego sprzętu, ja osobiście również nie. Moje obecne słuchawki są sklejone taśmą, żeby się trzymały, a powód jest o tyle prozaiczny, że całe oszczędności poszły na gry. Ciężko realizować kilka pasji jednocześnie, szczególnie, kiedy kieszonkowe nie jest zbyt wysokie, a samemu się chce być z możliwie największą liczbą rzeczy na bieżąco, zawsze wtedy coś cierpi. W moim przypadku zdecydowanie są to akcesoria, zawsze wybieram 'te tańsze', bo biorąc droższe muszę mieć na uwadze to, że wtedy nie będę na bieżąco z grami. Teraz, niecały miesiąc po premierze Dragon Age Inkwizycja, ciągle ogrywam ten wspaniały tytuł i wydaje mi się, że żeby go lepiej doświadczyć, przydałyby mi się słuchawki tak dobrej firmy jakimi są te, które tworzą ludzie z Turtle Beach. Kto wie, być może, gdybym stał się posiadaczem dobrych słuchawek, to w końcu zainteresowałbym się dźwiękiem? Czułbym wstyd, że przez tyle lat wybierałem taniochę, zamiast wybrać coś, co sprawi, że każdy dźwięk stanie się pięknem samym w sobie? Być może to właśnie te konkretne słuchawki by sprawiły, że każdy wystrzał, każda zaklęcie, każdy atak bronią biały, każda nuta z soundtracku by tkwiła długo w pamięci, bo dźwięk byłby tak perfekcyjny, że to na nim człowiek chciałby się skupiać. Nie wiem jak inaczej podkreślić to, że czuję pilną potrzebę posiadania w domu prawdziwego sprzętu audio, sprzętu którego nie powstydziłby się żaden gracz.

17.06.2013 18:52
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Jakby nie patrzeć, to próbujesz wyłączyć możliwość krytyki, podkreślając, że to Twoja osobista lista. Takich rzeczy się nie robi, bo chyba nie piszesz dla siebie - a wręcz przeciwnie - dla innych.

Pomijając jednak tę nieścisłość, to mam zamiar wspomnieć o tytułach jakich mi brakło i ogóle uwagi co do tego tekstu.

Pierwsze co mnie dziwi, to skupienie się 'na pierwowzorach'. Tutaj nasuwa mi się przykład Batmana Arkham Asylum. BAA to nie jest gra wybitna. Jest to pozycja bardzo solidna, porządną, sprawiająca wiele przyjemności. Dlaczego więc 'lekko' krytykuję pierwsze Arkham? Bo jest taka gra jak Batman Arkham City. To jest pokaz geniuszu panów z Rocksteady. BAA to były przygotowanie środowiska do gier tego typu, a BAC to kwintesencja ich doświadczenia(a BAC to ich druga gra w takim składzie).

Idąc dalej, dziwi mnie brak obecności pozycji tak banalnej i głupiej jak Gears of War. Konkretnie pierwsza część. W tym przypadku należy właśnie spojrzeć na pierwowzór. Czemu? Ano dlatego, że Epic Games zaserwowało idealny system korzystania z osłon. Wystarczy pograć w takie tytuły jak Mass Effect 2, Splinter Cell Conviction czy Deus Ex Human Revolution - to jest ten sam system osłon. W każdym przypadku są jakieś małe zmiany(w przypadku DEHR nawet trochę większe niż 'małe'), ale to pierwsze Gears of War wyznaczyło kierunek gier, w których osłony podczas walki są bardzo ważne.

W sumie to te dwie uwagi najbardziej chciałem przekazać, rozmyślałem jeszcze czy w takich zestawieniach nie warto by wspominać o Assassin's Creed, ale doszedłem do wniosku, że NIE. Pewnie osoby, które mnie lepiej znają, wiedzą że jestem ogromnym fanem serii, ale to nie zmienia ciągle faktu, że seria AC nie wniosła w zasadzie nic innowacyjnego. To głównie zlepek rozwiązań z innych gier. Brakuje w nich dozy oryginalności - może to właśnie to świadczy o unikatowości serii, ale z pewnością nie jest to seria, która zasługuje na miano 'rewolucyjnej' czy też 'najważniejsze' obecnej generacji.
Jeszcze podobne odczucia jak przy Batmanie mam w kwestii BioShocka. Jedynka ciągle mnie nie przekonuje, natomiast Infinite mnie wciągnęło. Cała gra została świetnie stworzona, aż żal człowiekowi, że gra jest dość krótka. Natomiast jedynka, pomimo klimatu, totalnie do mnie nie trafia. Pewnie będę próbować przejść jeszcze raz jedynkę, ale nie powiedziałbym, że to będzie dla mnie przyjemność.

11.03.2013 16:37
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Po pierwsze chciałbym wspomnieć, że za spolszczenia do trzech ostatnich DLC do gry Dragon Age Początek, oraz za spolszczenie do Dragon Age Ultimate Edition odpowiada ta sama ekipa. Wydaje mi się, że nie dla wszystkich to takie jasne.

Po drugie, spolszczenie powstało głównie ze względu na to, że wiele osób miało problemy z ręcznym spolszczeniem Dragon Age Ultimate Edition, dlatego postanowiliśmy ułatwić ten proces do kilka kliknięć przycisku 'dalej'. Dodatkowo spolszczenia do samych DLC nie wspierały Dragon Age Ultimate Edition, przez co było trzeba kombinować z ich instalacją, obecnie nie ma takiej potrzeby i wszystko działa jak należy.

Liczę, że to rozjaśniło trochę jak wygląda kwestia spolszczenia do Dragon Age Ultimate Edition. Mam nadzieję, że co najmniej część osób jest nim zainteresowana i dzięki temu projektowi będziecie mogli lepiej wsiąknąć w gęsty klimat Dragon Age Początek.

18.08.2011 14:06
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Jak skończy się beta, to pomyślę nad demem. Na razie nie widzę sensu grać w jedną grę we dwóch wersjach. Poza tym jak skończy się beta, to demo będzie można ściągnąć bez problemu, z oficjalnego servera. Jestem ciekaw czy jest w planach polskie demo.

31.07.2011 17:34
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Miałem okazję obcować z nowym DLC do Dragon Age II. Grało mi się jeszcze lepiej niż w DA II, a DA II uważam za bardzo dobrą grę. Ciekawy rozwój wątku głównego DLC, ciekawe zadania poboczne. Tak długo dopóki DA II trzyma poziom tak długo będę kupować DLC do tej gry. Są one tego warte, a akurat miałem ochotę na jakieś szybsze RPG(w kontekście walki) i naprawdę podobało mi się to co zaserwowali nam w grze.
Sugestia brania łapówek przez autora tekstu jest co najmniej nie na miejscu. Autor wyraził swoją opinie, a część użyszkodników zjechało pana redaktora za to, że ma własne zdanie, to chyba lekko nie na miejscu. Jak ja powiem że W2 to słaba gra, to co. Też napiszecie że mam łapówke od EA? Nie no jak to. Średnia, przereklamowana gra, a tu same 9. Dowcipy na lewo i prawo. Ale przecież, ja mam łapówkę od EA*facepalm*...

19.04.2011 00:45
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Poprawiony FaceBook. Jest tam wypisane wszystko co mogłem napisać naprawdę na bardzo szybko. Nie sądzę, żebym jutro coś dodał, bo zazwyczaj kolekcjonuję informacje na dysku, po czym metoda kopiuj-wklej. Za kilka dni, może tygodni będzie w miarę wszystko na aktualnie.
Post dodany, ze względu na brak możliwości drugiej edycji posta.

18.04.2011 23:33
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Jakiś czas temu założyłem Facebook'a dla grupy. Dziś sobie o nim przypomniałem. Dodałem ostatnie info. Postaram się go na bieżąco uzupełniać. Na facebooku możecie zadawać nam pytania, ale bez nadmiernego spamu proszę.
Link do Facebook'a: http://www.facebook.com/home.php?sk=group_110517429019781
Pracujemy jeszcze nad stroną oczywiście. Osobiście korzystam bardzo mało z FB, gdyż nie jestem pasjonatem serwisów społecznościowych, i tak mi cały czas chodzi że coś źle zrobiłem. Jak znajdziecie, jakąś niedogodność na FB to również proszę o zgłoszenie.

18.04.2011 21:00
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Odniosłem wrażenie że chodzi o konto Social Network. Ja tymi samymi danymi loguję się do gier EA oraz EADM, więc chyba chodzi o to konto.
Jeśli masz jakikolwiek dowód, na którym masz pokazane, że wystąpiła nieścisłość(przykładowo kupiłeś 2x to samo DLC) to walisz screena i piszesz do Supportu. Oni Ci potem powiedzą co i jak.

18.04.2011 20:29
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

@Flyby
Z tego co się orientuję, niemożna zmienić adresu e-mail na koncie EA. Co do zapłacenia za jedno DLC 2x, to proponuję napisać do supportu EA. Musisz posiadać oczywiście potwierdzenie że takie coś wystąpiło wtedy zwrócą Ci punkty, lub wynagrodzą DLC o takiej samej wartości.

18.04.2011 19:34
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

@A.l.e.X
Polski oddział EA nie jest taki zły, jakby się nam mogło wydawać. Nie bronię ich bo nam zapłacili, bo nam nie zapłacili. Wszystko zrobiliśmy z naszej własnej, niewymuszonej woli. Tak naprawdę to ktoś kto stoi nad EA Polska mówi co mogą a czego nie mogą, a jak mogą to jaki mają na budżet. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale EA Polska jest tylko po to, żeby ktoś mógł im rozkazywać i żeby był Polski Support z fanami. Sam piszę problemy techniczne do angielskiego EA, gdyż więcej osób zapewne tam pisze i więcej rozwiązań poznają. Jednak EA Polska samo w sobie złe by nie było, gdyby mogli sami decydować co będzie u nas i po jakiemu.

@Irek22
Jak już wspomnieli przedmówcy wszystkie DLC są przypisane do twojego konta EA, jedyne co musisz zrobić to włączyć grę i pobrać je jeszcze raz.
Co do instalacji spolszczeń w 90% przypadkach należy zachować domyślną ścieżkę. Czemu sugeruję że w 90%? Bo niektórzy co bardziej cwani modyfikują pliki z lokalizacją zapisów, DLC itp. i wtedy należy wskazać miejsce po modyfikacji. Nie wiem jak zachowują się jeszcze wersje ze Steam, bądź innych serwisów tego typu. Jeśli miewasz jakieś wątpliwości, to zachęcam do pisania w wątkach na oficjalnym forum, tam są wątki po kilkanaście stron i na pytania zazwyczaj tam odpowiadamy. Również tam proszę umieszczać błędy jakie znajdziecie, gdyż nie będę za często odwiedzać tego wątku, a na oficjalnym forum BioWare Social Network(polska wersja) siedzę cały czas.

18.04.2011 17:02
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Musieliśmy otrzymać aprobatę od EA Polska, ponieważ w świetle prawa jest to nie do końca legalna modyfikacja. EA Polska to wisi, lecz oni nie będą do nas pisać, gdyż to w naszym interesie leżało, aby tłumaczenia były reklamowane. Dlatego proszę już bez komentarzy: "A co EA Polska ma tu do gadania".

A serwisowi Gry-Online bardzo dziękujemy za reklamę naszych spolszczeń.

25.01.2011 22:58
TTTr.96
👍
odpowiedz
TTTr.96
15

Z tej recenzji wynika że gra mi się spodoba. Grę sobie kupie w drugiej połowie lutego i razem z kolegą będzie grać w multi, tylko że kolega czeka na CO-OP więc jeśli będziecie mieć taką możliwość, to powiedzcie coś o CO-OP.

29.11.2010 18:23
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Wnioskując z waszych wypowiedzi będę jednym z wyjątków które kupują DLC. Mam wszystkie DLC do Dragon Age'a i do Mass Effect 2 i nie jestem jakoś specjalnie zawiedziony. Zgodzę że DLC to zło, ale jak widać zło które się przyjęło na stałe. Jeśli wziąźć pod uwagę politykę wydawania DLC to nie jest tak różowo. Skoro już wydawca chcę na grze zarobić ok. 250zł na grze to niech pokaże to ten dodatkowy contect jest tego wart. Ostatnie 3 DLC do DAO i najnowsze DLC do ME2 nie zostały wydane. Więc dlaczego my mamy się na takie coś zgadzać. Wiadomo że DLC będą piracone, ale to jak się z nami obchodzą co poniektórzy wydawcy(chociażby EA) to jest chamstwo. Są ludzie co tworzą spolszczenia do takich DLC za darmo, a wydawcy przychodzą zyski, bo jest wtedy tekst, "O jest spolszczenie to kupie" i tak bogaci się wydawca, na pracy, ciężko długiej i żmudnej fanów gry/gier.

20.09.2010 00:58
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

DLC nie będą PL ponieważ EA oświadczyło że DLC w Polsce nie będą wspierane.

17.09.2010 21:33
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

DLC bardzo dobre. U mnie nie było ani jednego błędu, a grałem człowiekiem szlachcicem. Wersji Polskiej jeszcze nie ma, ale czego to ja bym dla Dragon Age'a nie zrobił. Osobiście nie lubię Morrigan, ale kocham DAO i również dla tego DLC ukaże się wersja PL naszego autorstwa.

15.09.2010 01:40
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

@voitek123
Musisz podać ścieżkę do DLC. Pamiętaj aby zaznaczyć w nim na końcu CookedPC bo ja czasami sobie nie zaznacze jak testuję nową wersje i się nie zainstaluje poprawnie. Jeżeli ktoś chcę DLC już zassać a nie ma na razie punktów na DLC polecam ten link: http://static.cdn.ea.com/bioware/u/f/eagames/bioware/masseffect2/ME2_ShadowBroker.exe wszytsko idzie z oficjalnych serwerów EA. Po kupieniu DLC gra jest w stanie go bezproblemowo zweryfikować. Co do patcha jak jeszcze coś niewyjaśnione jest to zapraszam tu: http://social.bioware.com/project/3419/#files

09.09.2010 22:20
TTTr.96
odpowiedz
TTTr.96
15

Po moim fix-packu(Movie wymienił jego nazwę ;)) gra działa jako tako. Oczywiście są jeszcze drobne problemy techniczne, ale na pewno mniej niż jak EA powiedziało że nie da się nic zrobić. Prawdopodbnie zajmę się również próbą spolszczenia owego DLC, ale należy pamiętać że mój fix-pack będzie wymagany.

21.12.2008 07:47
TTTr.96
😊
odpowiedz
TTTr.96
15

Zawsze jeszcze można 260zł wziąć do kieszeni i sobie kupić.

spoiler start