Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

giligante ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

22.09.2017 12:55
odpowiedz
giligante
10

Peceta miałem odkąd tylko pamiętam, na studiach laptopa (no takiego prawie gamingowego) - zawsze byłem z nich mega zadowolony, choć nie były to sprzęty z najwyższej półki - ale grać mogłem w zasadzie w te tytuły, które mnie interesowały. Niestety w ostatnich miesiącach kilkuletni już komputer zaczął zwalniać (co jest oczywiste) - zaczęły się zabawy z reinstalacjami systemu, zabawy w rejestrach i inne.

W lutym zakupiłem PS4 Slim 500gb - w mega promocji - za niecałe 900 zł (Tesco Zielona Góra pozdrawiam:)). Głównym powodem był brak czasu na ww. "zabawy" ze szwankującym kompem oraz zbyt wysokim kosztem zakupu nowego PC-a / laptopa. Może i nie da się kupić gier na konsole w takich promocjach jakie widuje się w cyfrowych wyprzedażach, ale w związku z tym, że mam sporą "kupkę wstydu", nie jestem "zmuszony" do kupowania premierowych gier - na razie ogrywam starsze tytuły z początku generacji. Konsola jest mega wygodna - tak jak ktoś już wspominał - wkładam płytę, ew. ściągam z PS Store, czekam i gram. Minęły już czasy, gdy chodziłem po sklepie wypatrując grę, którą mój komp "pociągnie". Dla mnie najważniejszy jest komfort grania, w szczególności gdy obowiązki zawodowe znacząco skróciły dostępny do grania czas.

Oczywiście gdyby fundusze na to zezwalały, w mieszkaniu byłoby i PS4 Pro, i Xbox One X, i Nintendo Switch i PC :)

03.04.2015 18:41
odpowiedz
giligante
10

Podobnie jak Raven11 - nigdy nie udało mi się przejść pierwszej misji, ale... aleeeeee jaka to była gra! Możliwość obserwowania "łańcucha" produkcji sprawiała olbrzymią frajdę. Ach, pamiętam, jak dołączona była do jakiegoś czasopisma...

27.03.2015 23:39
odpowiedz
giligante
10

Śmierć w grach - kwestia kar, debuffów itp. Ale najważniejsze to śmierć w aspekcie imersji gry. Czy jest ona ostateczna, tzn. należy grę wczytać od poprzedniego save (czy może, jak np. w trybie hardcore w Diablo III - śmierć jest ostateczna), czy może śmierć niczego nie zmienia poza lekkim zniszczeniem ekwipunku i utratą złota. Dodatkowo system "unikania" śmierci, jak np. w Guild Wars 2 - możemy zabić przeciwnika, który nas powalił, aby powstać z lekko nadszarpniętym HP. Można też dodać kilka najciekawszych sposobów śmierci w grach.

16.07.2014 22:30
odpowiedz
giligante
10

Oczywiście, że Greta! Greta, która pokazuje przepiękny design, te piękne, tajemnicze wręcz załamania krawędzi obudowy. Jakże seksowne i pociągające.

11.06.2014 00:04
odpowiedz
giligante
10

Mam nadzieję, że tak jak zapowiadają trudniejszą walkę - będzie taką w rzeczywistości. Ktoś jeszcze pamięta trudne walki z AC 1? Potem wystarczyło tylko opanować kontrę, i... z części na część coraz łatwiej. No i system skradania! Wreszcie! Żeby w (no prawie) skradance trzeba było czekać tyle części na taką podstawową rzecz! :P

02.06.2014 00:38
odpowiedz
giligante
10

Divine Divinity? Ja pamiętam:) Jednakże niezbyt długo w to grałem, niestety.
Max Payne 1 - owszem dobry początek.
Ale mi najbardziej przypadł do gustu początek w Gothic:) Odczytany (no prawie) wyrok, kopniak z gratisowym wpadnięciem w Barierę i skok do wody:) Piącha w nos... i witamy w Kolonii:) - tutaj nie tylko nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy dokładnie, za co, po co oraz kim jesteśmy, a dodatkowo to nigdy do końca nie dowiedzieliśmy się kim, właściwie jesteśmy:P (no może po zabiciu Rhobara II - zostawaliśmy Rhobarem III:P).
Zgodzę się też z początkiem AC III - totalny mindf#ck:P

31.05.2014 22:42
odpowiedz
giligante
10

W Fable 1 grało mi się bardzo fajnie:) Dwójki niestety nie zaliczyłem. Trójka natomiast była grą dość fajną na początku, a powiem nawet, że tak do momentu zostania Królem. Wtedy wszystko się sypnęło. Gra po prostu była zbyt krótka. To chyba główny zarzut.

25.03.2014 11:15
odpowiedz
giligante
10

W Poznaniu przed MM 30 minutowa kolejka? Byłem dzisiaj i na szczęście żadnej nie było:) Wracam z pracy i zabieram się za V Akt!!!

30.09.2010 21:10
odpowiedz
giligante
10

Dawno tak dobrze nie bawiłem się przy oglądaniu Gramy w... :D POZDRAWIAM EKIPĘ GOLa;D

03.06.2010 22:12
odpowiedz
giligante
10

Ja również nie "ufam" grom wcześniej nie sprawdzonym. Lepiej jest sprawdzić, niż potem żałować. Błogosławieni, którzy uwierzyli, a nie widzieli. Jednakże lepiej tego nie stosować w omówionym przypadku:) Pozdrawiam redakcję:)

29.10.2008 20:36
odpowiedz
giligante
10

Film bardzo fajny!! Szkoda, że mój sprzęt tej gry nie pociągnie:/ A co do materiałów, które chciałbym zobaczyć w Waszej następnej porcji recenzji :P to może, jakieś jeziorko (głównie chodzi o grafikę związaną z wodą i refleksami), może jakąś walkę na broń białą, jakiś sklep :P