Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

rafq4 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

04.12.2019 18:45
rafq4
rafq4
110

Osobiście nie miał bym czasu, by się w to bawić, ale fajna nagroda i bardzo korzystna. Podejrzewam jednak, że nagrody zdobędą streamerzy, bo często przy starcie lig, które wnoszą wiele nowości jest problem z obciążeniem serwerów i najciekawsze, że dla wielu ludzi, oprócz streamerów. Streamerzy żyją z grania, więc będą na bank młócić grę 24/dobę :) także ja typuję samych streamerów, jako zwycięską 15tkę :)

02.12.2019 14:37
rafq4
rafq4
110

zgadza się :) wczoraj jak w kinie byłem, to też 80% oglądających to byli sami dorośli :) ogólnie uważam, że nie ma co dzielić tego na "hurr durr bajki som dla dzieci" "durr durr dorośli powinni poważne filmy oglondać". To takie przedpotopowe myślenie. Tym bardziej, że te bajki najczęściej lepiej przekazują wiele ważnych puent i wartości, niż filmy, więc każdy widz niezależnie od wieku odnajdzie w bajkach coś dla siebie. Też mi się śmiać chciało, jak kobiety przychodziły na seans zadowolone, a niektórzy partnerzy(faceci) mieli miny, jakby szli na skazanie xD

02.12.2019 14:07
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Byłem wczoraj z ukochaną na tej bajce i nie pożałowałem, bardzo przyjemna i piękna :) od wieków nie byłem na bajkach w kinie i także byłem pozytywnie zaskoczony stroną techniczną. Jedynie trochę za dużo śpiewania tam jest, a ja za musicalami nie przepadam zbytnio, ale nie przeszkodziło mi to tu akurat :) spodobało mi się do tego stopnia, że po powrocie do domu nadrobiłem cz. 1, bo akurat na HBO GO jest :)

01.12.2019 11:28
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Do Zakopca wybrałbym się z Larą Croft. Dziewczyna ma doświadczenie w górskich hulankach, więc na pewno przeżyłbym z nią niejedną fajną przygodę :) a po przygodach zabrałbym ją na jakieś dobre polskie jedzonko. Ciekawe, czy próbowała naszych rodzimych przysmaków :)

26.11.2019 12:45
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Tak czekałem z tym RDR2 chcąc zagrać w to na pc, ale teraz, jak słyszę o problemach z tą grą na PC, coraz bardziej jednak skłaniam się do kupienia tej gry na PS4. Przynajmniej można spokojnie grać bez obaw o to wszystko, z czym borykają się ludzie na PC. W takich chwilach myślę sobie, że te 30fps wcale nie takie złe xD

21.11.2019 10:56
rafq4
rafq4
110

to jest dobry paradoks co nie? xD

21.11.2019 01:26
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Tylu ludzi dziennie ginie w zamachach, zabójstwach, morderstwach.. a takie kanalie przeżywają wszystko. A tak bardziej serio - patrząc na gębę tego chciwego, hipokrytycznego korpusa tylko pięść mi się zaciska.

21.11.2019 01:23
rafq4
rafq4
110

co do tematu broni atomowej - wszyscy tylko się tym straszą nawzajem, ale nikt nie będzie na tyle głupi, by tego użyć, bo każdy sobie zdaje sprawę, że: 1. wystarczy, że jedno państwo tego użyje i zaraz inne również z tego skorzystają. Skończylibyśmy jako radioaktywna kropeczka na mapie kosmosu. 2. użycie broni atomowej wiąże się z wieloletnim wyłączeniem ogromnej połaci ziemi z użytku. Po co używać broni, po której nie będzie można skorzystać ze "zdobytej" w ten sposób lokacji? Wszędzie panuje moda na eko(zwłaszcza, że nasza planeta już jest nami zmęcozna i daje o tym znać), więc chyba nikt nie będzie na tyle głupi, by wyłączać z użytku na kilka dziesięcioleci, jak nie dłużej, ogromne połacie terenu. 3 - niech któregoś dnia je*bnie któryś superwulkan na planecie i te swoje bombki będą mogli sobie w dupę wsadzić.

19.11.2019 12:28
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Zaraz będzie pewnie gadanie na mnie, żem leniwa świnia, ale jakoś irytuje mnie fakt że będzie trzeba mieć tyle platform, każda dla innego serialu xD Netflix, HBO GO, Amazon, Disney+.. ależ byłoby łatwo i przyjemnie, gdyby wszystko było tworzone na jednej platformie :D

19.11.2019 12:18
rafq4
rafq4
110

#krykry - Zgadza się i oby tak zostało jak najdłużej :) niestety po ostatnim D3 sytuacja wymusiła na mnie zmianę obozu na PoE. D3 było dla mnie zbyt proste i casualowe. Mam nadzieję, że D4 przyniesie ze sobą choć odrobinę wyzwania, ale póki co to PoE jest dla mnie na pozycji króla H&S. Mam tylko nadzieję, że chinole nie dojadą i GGG, ale na szczęście póki co się chyba na to nie zapowiada :)
#wooda - przecież to właśnie napisałem, że zamiast liczenia się z zagorzałymi fanami gatunku, Blizz bardziej zaczął liczyć się z ogółem konsumentów, by zmaksymalizować zyski.

post wyedytowany przez rafq4 2019-11-19 12:20:34
19.11.2019 12:03
rafq4
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
rafq4
110

Dla konsumenta zawsze jest gorzej, gdy firma zaczyna się przejmować bardziej rynkiem, akcjonariuszami itpd niż konsumentami, ale no niestety taka kolej rzeczy. W tej chwili Blizzard utonął w korporacyjnym szambie i gry tworzą w taki sposób, by maksymalizować zyski dla spasionych krawaciarzy, którzy pewnie nawet nie grają w gry, które sponsorują. Wszyscy teraz zachwalają GGG i PoE, ale niestety i na nich przyjdzie ten czas. Każda firma wykupiona przez korpo kończy w taki sposób. Przestają się liczyć konsumenci danego gatunku, a zaczynają się liczyć wszyscy konsumenci, dla maksymalizacji zysków. I tracą na tym gry i konsumenci, których paradoksalnie przybywa.

16.11.2019 18:28
rafq4
rafq4
110

#Gosen - ta gra ma być grą, w której jest mnóstwo mechanik, bo o to w niej chodzi. Tysiące możliwości rozwoju postaci. To po prostu nie jest gra dla ciepłych kluch, gdzie do wyboru masz 3 umiejętności, a gra prowadzi cię za rączkę. I dzięki bogu, bo stawia ona jakieś wyzwanie dla Twojego mózgu i kreatywności, nie robi z Ciebie upośledzonego debila, dla którego szczytem wkładu w gre ma być młócenie LPM i PPM. Szkoda, że tak mało jest dziś właśnie wymagających gier

16.11.2019 18:22
rafq4
1
rafq4
110

Panowie, przecież ten komentarz to jest tak sztuczny, usilny troll że nie sposób tego nie zauważyć xD sądzę, że każdy ogarnięty gracz, fan gatunku H&S, nie będący upośledzonym fanboyem konkretnego tytułu uchyli czoła nad staraniami, jakie GGG wkłada w swój tytuł. Bez względu na to, w co lubi grać. Tu nie ma co gadac która gra jest lepsza, czy gorsza. Pokażcie mi, która inna gra otrzymuje tak potężne wsparcie, tak mocno się rozwija, co 3 miesiące dostaje nowy content, a co kilka lat patcha wielkości nowej gry. Za friko. Nie zapominając, że mikrotransakcje są tu tylko kosmetyczne i grubość portfela nie podzieli graczy pod względem "siły" ich postaci. Naprawdę trzeba by było być kompletnym ignorantem, by nie docenić takiego wkładu w jakąkolwiek grę. No ale wracając do kolegi *wolebez - jego komentarz to po prostu zwykły trolling :)

14.11.2019 18:14
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Może nie na temat filmu, ale gry są po prostu MEGA. Właśnie przechodzę całą serię pierwszy raz, jestem gdzieś pewnie w połowie U3(dotarłem na płynący prom z tego chlewu piratów) i już zastanawiam się, co zrobię ze swoim życiem po zakończeniu wszystkich części. Wciąga jak cholera. Jedne z najlepszych gier w jakie grałem.

07.11.2019 18:42
rafq4
rafq4
110

wbrew tym wszystkim amebom "JP 100%" itp. Policja ma za zadanie trzymać życie ludzi w pewnych zasadach, by nie było samowolki i bezprawia niekorzystnie wpływającego na życie innych ludzi. Tak - dzięki nim mamy wolność, ale taką, która jest obrysowana pewnymi zasadami moralnymi życia. Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby nikt nie pilnował prawa, a każdy mógłby sobie robić co chce. Ludzie staliby się zwierzętami i to dużo gorszymi od tych prawdziwych. Zapanowałby jeden wielki chaos i prawo dżungli. Nie wiem, czy faktycznie chcielibyście czegoś takiego. Także dobrze, że mamy taki system, w którym ktoś porządku i prawa pilnuje, by ludzie żyli ze sobą w pewnej zgodzie, a nie jak dzikusy.

07.11.2019 17:03
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Powody może i słuszne mają, bo naprawdę dziś dużo młodych ludzi marnuje życie przy technologii, zamiast żyć po prostu. Sam dużo czasu marnuję na gry, mimo że też już 30 na karku. Jednak sposób, w jaki chcą z tym walczyć nie jest chwalebny - to co robią to po prostu ingerencja w wolną wolę człowieka i jego święte prawo do życia w sposób, jaki sam uzna za stosowny. Trudny temat, bo z innej strony jak inaczej walczyć z coraz bardziej popularnym uzależnieniem od technologii, kiedy jednocześnie ludzkość robi wszystko, by właśnie było jej w naszym życiu jak najwięcej?

07.11.2019 16:40
rafq4
rafq4
110

Ja już od dawna obserwuję, jak nasze życie zmierza ku temu, jakie można zobaczyć choćby w filmie Surogaci z Brucem Willisem. Tam tak to właśnie wygląda. W skrócie - ludzie żyją swoimi awatarami, sami siedząc w domu, bo tak wygodniej i przyjemniej.

01.11.2019 14:57
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Ubi nie ma złych gier, ale ich główną wadą jest właśnie powtarzalność do bólu. Dlatego nie ukończyłem nawet AC: Origins(choć bardzo mi się podoba, to jednak utknąłem w połowie, bo po prostu mi się znudziło), dlatego nie zachęca mnie w ogóle AC: Oddysey, a Far Cry'ów to nie tykam już od 4 części. Fajnie by było, jakby właśnie tchnęli w swoje produkcje jakiś powiew świeżości, jakieś nowe rozwiązania, imersję i niekoniecznie gigantycznie rozdmuchane otwarte światy, w których nie ma zbytnio co robić, albo aktywności są po prostu nudne i nic, lub niewiele wnoszące do rozgrywki. Mają naprawdę fajne pomysły na gry, ale rozwiązania w nich są już po prostu wytarte i nudne. Przynajmniej moim zdaniem.

28.10.2019 11:51
rafq4
😐
2
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Ten moment, gdy zaczynam czuć się jak dinozaur, bo coraz częściej w wiadomościach z branży mówi się o ludziach, którzy niby są sławni jak sam Kojima, a ja kompletnie nie wiem co to za ludzie ._.

28.10.2019 11:43
rafq4
2
rafq4
110

Niech spróbują i zobaczą, jaki klaps im z tego wyjdzie. Ta seria jeszcze jest zbyt młoda, by już ją rebootować z nową obsadą. Ludzie jeszcze są przywykli do Deppa jako Sparrowa, który w sumie stworzył sukces tych filmów dzięki swojej kreacji, oraz do ogólnej koncepcji tamtych filmów, jakie by nie były. Jedyne co osiągną takim rebootem to zmieszanie serii z błotem, bo jest duże prawdopodobieństwo, że albo wyjdzie kapiszon, albo dadzą sobie siana po tym jednym filmie, bo zbyt dużo nie zarobi, a ludzie zaczną sobie kojarzyć "Piratów" z klapą finansową. Nie twierdzę, że ostatnie części Piratów były dobre, bo wolałbym, by zostali zamknięci w trylogii, ale to po prostu za wcześnie, by już ich rebootować. Już lepiej byłoby to zrobić jako historie poboczne, spin-off czy coś w ten deseń, a nie reboot.

27.10.2019 15:34
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110
8.0

Bardzo fajna i przyjemna gierka. Trochę grozy, trochę siekania obcych, nie za krótka, nie za długa. Ciekawy rozwój postaci i fajne podejście do tematu konsekwencji tegoż rozwoju. Ogólnie nie spodziewałem się takiego zakończenia, jakie było, ale jest to na plus. Takie małe zaskoczenie :) mam nadzieję, że powstanie dwójeczka

23.10.2019 18:46
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

Ileż bym dał za grę z porządną fabułą w tym temacie. Brakuje mi dobrych, fabularnych gier tego typu, na nowych silnikach graficznych, w realiach drugo-wojennych. Nie miksów fabularno-multiplayerowych, gdzie fabularna część to tylko mizerny dodatek. Porządnej gry fabularnej. Grałbym.

21.10.2019 17:13
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Dziadki po prostu nie mogą pogodzić się z tym, że trendy się zmieniają i dziś najbardziej kasowe i popularne są te najmniej wymagające od widza produkcje. Boxoffice i wyniki finansowe odmóżdżaczy mówią same za siebie. Ludzie w większości preferują niewymagającą rozrywkę, by te dwie, trzy godziny wyłączyć się z życia codziennego przy jakiejś "bajce". Filmy o które walczą nadal mają swoje miejsce w filmografii i kinematografii, są zwykle o niebo lepsze od tego, co dziś najpopularniejsze i najbardziej kasowe, jednak nie im decydować, na co kto ma iść do kina i co oglądać. Dziś mamy taki trend, a za 10 lat będzie inny. Just it.

21.10.2019 17:04
rafq4
1
rafq4
110

@Kilgur a po czym kolego wnioskujesz, że angielskiego nie znam? Gdzieś tak napisałem? Taki z Ciebie wróżbita jak z koziej dupy trąba, bo tak się składa, że angielski znam bardzo dobrze :) zamiast wycinać początek zdania z kontekstu przeczytałbyś całość i wiedziałbyś już, że chodziło mi o legalne obejrzenie w Polsce, a nie kombinowanie po VPNach. Zabłysnąłeś jak pięciogroszówka w kupie gówna :)
Co za ludzie..

21.10.2019 16:54
rafq4
4
rafq4
110

fakt, system na pierwszy rzut oka wydaje się drogi, ale spójrz, ile czasu potem ten system użytkujesz. Wydasz te 500-900zł na system(w zależności od wersji) i korzystasz z niego potem niemalże dekadę. W stosunku do czasu korzystania, to już nie wydaje się ta cena taka wysoka. Z innej strony, jak pisze Moby7777 - większa część rynku jest raczej pod łapką Microsoftu, więc jeśli w takich cenach systemy schodzą jak świeże bułeczki, to po co mieliby te ceny zaniżać i jednocześnie zmniejszać sobie zyski? Jako korporacja na pewno będą działać w drugą stronę - maksymalizacji zysków. Taki mam świat i system. Firmy i korporacje nigdy nie będą "user-friendly" bo dla nich jesteśmy tylko chodzącymi portfelami

21.10.2019 12:08
rafq4
1
rafq4
110

"Tyle prześmiewczych memów co DG, mają chyba tylko polscy politycy" - a to ciekawe, bo dość dużo czasu spędzam w internetach i jeszcze żadnego mema o DG nie widziałem

21.10.2019 12:04
rafq4
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Pozwolę sobie skopiować moją wypowiedź na ten temat z filmwebu:

I liczą na to, że to się dobrze sprzeda? Daliby tej serii już spocząć w spokoju, a nie ciągną to na dno i jeszcze głębiej. Moim zdaniem "Piraci" powinni zostać zakończeni na trylogii. Miło mi się oglądało każdą kolejną część, ale to już nie było to samo, czegoś brakowało, czułem się, jakbym oglądał po prostu jakieś epizodyczne odcinki już zakończonego serialu. Zamiast dać tej serii odejść w dobrej pamięci, zniszczą ją robiąc z tego jakiś cyrk, w którym ja na pewno udziału nie wezmę. Dla mnie Piraci liczyli się tylko w obsadzie z Deppem i w głównej mierze tylko jako trylogia. To co robią teraz to zwykłe zarzynanie kolejnej dobrej serii.

21.10.2019 01:35
rafq4
rafq4
110

Też myślę właśnie, że niestety nie ma co na to liczyć. W takim razie przyjdzie albo cierpliwie czekać, albo poradzić sobie w niechlubny sposób

20.10.2019 21:20
rafq4
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
rafq4
110

No cóż.. najchętniej obejrzałbym legalnie, najlepiej, jakby Disney spisał umowę np. z takim właśnie HBO GO, czy Netflixem, ale jeśli się okaże, że Disney się wypnie na resztę świata to ludzie sobie i tak poradzą i obejrzą nie raz nawet premierowo ;)

17.10.2019 22:26
rafq4
rafq4
110

Szału nie ma, mam fulla :)

16.10.2019 15:30
rafq4
5
odpowiedz
rafq4
110

@IIIIIIIIIIIIII - właśnie też tak przeglądam stronę, a tu jeden news o LoLu, drugi, trzeci, czwarty.. myślę sobie "okurczaki, coś chyba ważnego tam się dzieje", a tu zaraz piąty, szósty.. pobili chyba nawet rekord Wiedźmina w kategorii "ilość newsów w ciągu dnia"

16.10.2019 15:16
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Tak jak pisał jeden z przedmówców - akcja marketingowa mająca na celu wywołanie poruszenia wokół Gagi i gry. Sądzę, że głupia nie jest, więc z pewnością normalnie sprawdziłaby sobie w google, co to jest Fortnite.

15.10.2019 15:31
rafq4
32
rafq4
110

Jak każdy facet lubię damskie krągłości, ale czasem aż mnie zatrważa, że wszystko sprowadzane jest do cycków, tyłków, erotyzmu i pieniędzy. Wystarczy, że jakaś panienka zagra w jakąś grę na streamie, wywali dekolt do przodu i kariero płyń, co z kolei sprawia, że gatunek męski w moich oczach wydaje się coraz bardziej prostacki - dla dużej ilości wystarczy dupą zakręcić i nawet gówno z trawnika zjedzą.

14.10.2019 16:50
rafq4
2
rafq4
110

Panowie, pojęcie "prawdziwa praca" jest zbyt indywidualne i subiektywne, by można się nim było odnosić do wszystkich, ale jak by tego nie interpretować - prawdziwa praca to po prostu taka praca, która przynosi legalny, dobry zysk i dostatek. Nie ważne gdzie i jak. Reszta pierdzenia o "prawdziwej" pracy to po prostu zawiść i bóldupienie tych, którzy muszą liczyć złotówki w ciągu miesiąca. Mamy takie czasy, że wyobrażenie spoconego i brudnego, grubego Mariusza z Kotłowni, jako "pracownika prawdziwej męskiej pracy" jest już dawno nieaktualne.

post wyedytowany przez rafq4 2019-10-14 16:53:50
29.09.2019 08:40
rafq4
rafq4
110

A co on niby głupiego napisał? i gdzie zachował się niegrzecznie? Bo mam wrażenie, że kolega tu chyba nie umie w czytanie ze zrozumieniem :) I co z tego, że GoW trafił do PS hits? ubliży to jakości gry? sprawi że będzie gorsza? Czy dupsko Cię piecze, że po prostu ktoś, kto będzie chciał pograć zapłaci mniej niż Ty, jakiś czas temu?

28.09.2019 15:24
rafq4
rafq4
110

i będzie, bo Ubi akurat klepie te same, wtórne gry z części na część dodając jedynie zmienioną otoczkę audiowizualną i jakieś drobne pierdoły, których nie było w częściach poprzednich. No i skoro przynosi to im zyski, to po co mają coś zmieniać i próbować tworzyć coś oryginalnego, ale niepewnego? Żeby nie było - nie uważam, że ich gry są złe, ale nie oszukujmy się, są wtórne do bólu.

26.09.2019 17:13
rafq4
rafq4
110

Żyjmy więcej w internecie i świecie wirtualnym. Wiem, że postęp, że jest to wygodne, praktyczne i w ogóle, ale kiedyś, bez tej całej technologii, jakoś mniej było(a przynajmniej mniej się mówiło) oszustw, wycieków danych, kradzieży. Zawsze jesteśmy zawalani pierdołami o bezpieczeństwie w cyfryzacji, a im bardziej wszystko cyfrowe, tym jak widać mniej bezpieczne. #TenŚwiatZmierzaWzłymKierunku #KurłaKiedyśToByło #KiedyśToByłyCzasy itd

25.09.2019 20:17
rafq4
1
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

To przykre, że premiera potencjalnie bardzo dobrego filmu poruszającego pewne psychologiczne kwestie dramatyczne jest okraszana takimi akcjami, tematami i "łatkami". Czasami myślę, że prowoderzy takich akcji w stylu "przez gry jest ta cała nienawiść" "ten film może powodować agresję" mają ludzi za kompletnych idiotów. Gorsze jest tylko to, że brną w to, próbując, robiąc z ludzi idiotów, przykrywać tym masę innych, gorszych problemów, jak m.in. ogólny dostęp do broni w takich USA i zwalać winę za agresję i tragedie na coś, co jest tylko ułamkiem możliwych powodów.

19.09.2019 20:19
rafq4
6
odpowiedz
rafq4
110

Takich cyrków i "wycieków" będzie coraz więcej - im bardziej ludzie żyją w świecie wirtualnym, tym bardziej są narażeni.

18.09.2019 12:26
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Już niedługo: Wytwórnia X planuje roboot rebootu po nieudanym reboocie rebootu reboota

12.09.2019 19:42
rafq4
😂
1
odpowiedz
rafq4
110

To są chyba jakieś jaja XD

06.09.2019 17:30
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

"wyciekło" ciekawe za ile. Swoją drogą, czy kogoś to jeszcze dziwi, że nasze dane są rozdawane/sprzedawane na prawo i lewo? To nie dotyczy tylko Facebooka, to się dzieje wszędzie, gdziekolwiek podałeś/łaś swoje dane. Całe to biadolenie o bezpieczeństwie naszych danych to jedna wielka ściema, bo zbyt duże pieniądze się na tym robi. Z resztą ostatnio byłem świadkiem, jak ludzie są na tyle ulomni, że rozdają swoje dane za puszeczkę coli, więc z czym do ludzi..

04.09.2019 20:57
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

A mnie to zwisa i powiewa akurat :P ja na fejsiku nie dodaję żadnych treści dla lajków(których nigdy nie mam zbyt wiele, bo też nie mam tysięcy pseudo-przyjaciół), bo te nic nawet nie dają, a w związku z tym niespecjalnie mnie to dowartościowuje. Ja tam zamieszczam materiały tylko po to, by zwyczajnie pokazać znajomym(tym prawdziwym, z którymi trzymam kontakt rzeczywisty) jak mi dzień mija, jeśli robię akurat coś fajnego, czy jestem gdzieś w fajnym miejscu. That's all

post wyedytowany przez rafq4 2019-09-04 20:58:59
03.09.2019 16:51
rafq4
rafq4
110

Ja też bogaty nie jestem i raczej nigdy nie będę. Nawet chyba nie chciałbym być - przynosi to jednak więcej problemów niż radości, bo ta jest zazwyczaj krótkotrwała, potem wszystko zaczyna nudzić. W każdym razie z tego co wiem, najczęściej zasada bogactwa działa tak, że im więcej masz, tym więcej chcesz mieć i tym mniej chcesz z tego tracić. Ot taka ludzka mentalność w kwestii posiadania niestety

03.09.2019 16:19
rafq4
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
110

@ViQney - a Ty byś pracował lepiej, więcej, większymi kosztami, nakładem materiału i nadgodzinami, by zadowolić kogoś, nie mając w zamian nic ponad to, co już zarabiasz? Niestety, korporacja nigdy nie będzie przyjacielem człowieka. Będą robić to, co przynosi pewny, potencjalnie zwiększony zysk, a nie to, co zadowoli koneserów solidniejszych i lepszych jakościowo produktów. Z resztą "dobry film" to jest bardzo subiektywne pojęcie i dla każdego odniesie się do zupełnie czego innego.

26.08.2019 23:59
rafq4
rafq4
110

ale mu pojechaliście chłopaki, +1 ode mnie macie, dobra robota :D

26.08.2019 23:56
rafq4
rafq4
110

No niestety wszystko jest takie w cieniu Cyberpunka, ale dobra gra i tak się sprzeda, a DL ma swój fanbase. Oby tylko nie premierowali w obrębie kilku miesięcy od/do Cyberpunka, bo coś czuję, że w obrębie 4-5 miesięcy od swojej premiery wszystko wokół zeżre CP. I to z kaszą.

26.08.2019 11:19
rafq4
rafq4
110

@ReznoR666 - mi nie chodziło o granie, jako marnowanie czasu :P sam lubię grać. Mi chodziło o to, że oglądanie czyjegoś grania(nie mówię tu o sytuacji oglądania gameplayów, by poznać jakąś grę przed jej zakupem) i jeszcze płacenie za to - to jest dla mnie marnowaniem czasu i tym bardziej pieniędzy. Bo to płacenie za coś, co samemu można robić i z czego samemu można czerpać przyjemność :P no ale cóż, to moje zdanie, a jeśli dla kogoś jest inaczej, to nic mi do tego. Po prostu mówię co ja o tym myślę

post wyedytowany przez rafq4 2019-08-26 11:21:52
25.08.2019 20:05
rafq4
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
rafq4
110

Nie mam nic do gościa, ani do tego, że zbil fortunę i popularność na panujących trendach, ale nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy płacą za oglądanie czegoś, co sami mogliby robić. W przypadku grania szczególnie. I z całą pewnością nie będę opowiadał dzieciom o takich pierdołach xD chyba że w kontekście "patrzcie w jak głupi sposób można marnować pieniądze i czas"

25.08.2019 15:39
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Normalnie hipokryzja w braku hipokryzji. Sam występował w filmach z kategorią nie dla najmłodszych, a teraz nawet głosu nie użyczy. Z drugiej strony nie godzi się na brutalność w grach, więc nie pomaga w tworzeniu ich. Co prawda grał w tych filmach dwie dekady temu i miał od tamtego czasu mnóstwo czasu by zmienić stosunek do promowania niewłaściwych zachowań czy to w filmach, czy w grach, jednak skoro wraca do roli terminatora, w którym to(filmie) nie będzie przecież słownie pouczał oponentów, to hipokryzją wydaje się fakt, żeby nie użyczył głosu swojej postaci w grze, która także bazuje na treściach nie dla dzieci. Więc jeśli podstawą jego decyzji jest fakt przemocy w grze, to hipokryzja. Jeśli pieniądze, to "that greedy **** " xD żarty żartami, ale co by nie było, szkoda, że głosu nie użyczy. Dziwny mamy dziś świat, dziwne ludzkie decyzje, degrengolada i ogłupianie narodów.

21.08.2019 13:45
rafq4
rafq4
110

Co do handlu, to na stronach typu poe-trade jest też dużo botów, które wystawiają dużo aukcji, by zaniżać/zawyżać kursy. Stąd też dużo ogłoszeń tam, na które nie dostaje się odpowiedzi, bo to zwyczajnie boty.

15.08.2019 19:32
rafq4
rafq4
110

I weź tu umiej grać dobrze w popularne sieciówki. Takie pule pieniędzy można zdobywać na "głupim" graniu, że z punktu widzenia osoby "normalnie" pracującej wydaje się to wręcz absurdalne. A mama mówiła "te gry to tylko ogłupiają, tylko marnujesz na to czas zamiast iść grać w piłkę, czy na dwór". Teraz jak ogląda wiadomości tego typu to tylko kiwa głową, a ja jej wspominam: "i co, chłopaki marnują czas na głupim graniu, co?" :P

02.08.2019 12:36
rafq4
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Pozwolę sobie skopiować swoją wypowiedź z FB: Ciekawe dzisiaj mamy czasy - z jednej strony trzeba tak niewiele, by zarobić wiele, co pokazują przykłady choćby takie jak ten tutaj, a z drugiej strony dużo ludzi wylewa frustrację i żal o to, że ktoś w łatwy sposób wykorzystał dzisiejsze trendy i na tym zarobił, podczas gdy inni tyrają za 2-3k na miesiąc. Nie oglądam takich rzeczy, ale też nie ma co wylewać żali na dobrze zarabiających streamerów. A ci, których sok z cebuli piecze w rowa - znajdźcie swój pomysł na zarobek, zastanówcie się, wykorzystajcie panujące trendy, może i wam się uda, zamiast tylko siedzieć na dupie i cisnąć na tych, którym się udało, którzy wykorzystali okazję zamiast nic nie robić.

30.07.2019 14:26
rafq4
1
rafq4
110

Może tu jest jak z pełnoprawnym Gothic 4? Może wiedzą, że ludzie czekają na U3, ale boją się, bo oczekiwania są bardzo wysokie i stale rosną

30.07.2019 14:23
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Jerks

30.07.2019 14:21
rafq4
1
rafq4
110

Mam ledwo 30 lat, ale czasem to czuję się jak jakiś dinozaur, gdy co chwilę słyszę o popularnych aplikacjach, czy popularnych okresleniach na ludzi używających tych jakichś popularnych aplikacji, o których ja słyszę dopiero pierwszy raz z tego typu newsów. Niedawno dopiero dowiedziałem się co to są millenialsi, a teraz jakieś tik taki. Wtf is tiktok?

25.07.2019 17:43
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

[1] - w sumie fajnie by było. Dla mnie Elex był całkiem przyjemnym drewniakiem przede wszystkim stawiającym jakieś wyzwanie jako jedna z niewielu gier dziś. Chętnie bym oklepał "dwójeczkę"

24.07.2019 19:01
rafq4
2
rafq4
110

z punktu biznesowego oczywiście że tak. Jeśli stworzą coś za niewiele, zarabiając przy tym wiele, to po co mają się wysilać na więcej? Oczywiście mogliby, co by im zwiększyło zyski, ale też pochłonęło nieco zasobów, a tak wykorzystują to co mają i zarabiają na tym krotności. Takie czasy dziś - minimalizowanie kosztów, maksymalizowanie zysków

24.07.2019 18:58
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Prey z dodatkiem i DOOM zassane :3 o Preyu słyszę masę pochlebnych recenzji, to zobaczę co to będzie za przygoda :) DOOMa już raz ograłem, ale(wstyd się przyznać) na piracie, więc jak cena tak przystępna, to wstyd się nie zaopatrzyć :)

23.07.2019 20:36
rafq4
😢
odpowiedz
rafq4
110

A ja nadal czekam z nadziejami na Quake 5, który byłby kontynuacją wydarzeń z 4. Pierwszym Quake'iem w jakiego zagrałem jeszcze za dzieciaka, był 3 Arena. Potem, wiele lat później - Q4, teraz mam już prawie 30tkę na karku i czekam na Q5. Zdaje się, że w ciągu całego swojego życia zdążę zagrać jeszcze w 2 odsłony Quake'a, o ile te się w ogóle pojawią xD

22.07.2019 20:26
rafq4
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
rafq4
110

Sposób na sukces dla [prawie] każdej kobiety:

1. Zadbaj o siebie, by wyglądać ładnie
2. Ubieraj się w miarę skąpo, odsłaniając dekolt, nogi, trochę brzucha(jeśli nie ma opony)
3. Spamuj zdjęciami w prowokujących pozycjach na Instagramie i innych tego typu
4. Graj w popularną grę multiplayer
5. Streamuj swoje granie
6. Pamiętaj, by podczas streamingu zadbać o punkty 1-2, szczególnie uwzględniając punkt 2.
7. Sukces! Jesteś sławna w internetach, a całe stada geekowych baranów ścierają spermę z monitorów na Twój widok, jednocześnie opróżniając portfele na donate'y dla Ciebie!

22.07.2019 12:44
rafq4
rafq4
110

Piecze w dupsko tylko to, że gdy Avengersy wpadły na 1 miejsce w BO to nagle kupa gówna i pomyj zaczęła się wylewać na Avatara, bo choć oba filmy to fantastyczna papka dla mas, tak przecież wieloletni kinowy serial jest znacznie lepszy niż jednostrzalowy film który pozamiatal wszystko na 10 lat. Ludziom ambicja i duma się podnosi, bo Avengersy wskoczyły na 1 miejsce w rankingu POPULARNOŚCI, a nie jakości, jak wielu sądzi. Z resztą jak pisałem wyzej - oba uniwersa to dobre kino fantastyczne dla różnych odbiorców i wyzywanie jednego czy drugiego to po prostu gówniarska dziecinada. Superbohaterowie są młóceni od lat więc nie dziwota, że teraz są na fali popularności, skoro co drugi blockbuster to film o superbohaterze.

22.07.2019 10:01
rafq4
9
odpowiedz
10 odpowiedzi
rafq4
110

Ludzie którzy cisną Avatara od gniotów, syfów, gówien itd chyba nie zdają sobie sprawy, że w takim układzie Avengersy otrzymują takie same etykiety. Oba filmy są dobrym kinem fantastycznym i oba jadą tym samym wózkiem, więc nie wiem po co to całe obrażanie. Może mi ktoś wytłumaczyć jaki ma to sens i cel? Tylko proszę o sensowne uzasadnienie, nie fanbojowe pieprzenie. I w czym jeden film jest lepszy od drugiego, że ten drugi trzeba od razu od gniotów wyzywać?

20.07.2019 17:20
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Jassne, człowiekowi coś się nie spodoba, to jest to wina reklamy. Bez jaj xD dobrze napisano w artykule - to jest co najmniej nieprofesjonalne. Naprawdę, trzeba być odważnym inaczej, by takie bzdury wystosować, a wszelką krytykę podczepiać pod mowę nienawiści.

20.07.2019 17:13
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Gra brzydka nie jest i sam na pewno zagram, ale moim zdaniem ta cukierkowa grafika mocno zaniża klimat tej gry. Ta gra aż się prosi o surową, "mroczną" i stonowaną grafikę, a nie cukierkowe wesołe miasteczko. Nie wiem co to za moda się zrobiła na taką grafike w RTSach, strategiach itpd.. to po prostu psuje odbiór

20.07.2019 17:08
rafq4
rafq4
110

Stary, ale każda firma tak działa, nie tylko korpusy. Jak coś nie przynosi zysków to się w to nie inwestuje, lub się to zmienia. W przeciwnym wypadku jest to liczone jako strata, a żadna firma nie chce tracić, tylko zyskiwać. To, czy pewnej grupie konsumentów się to podoba czy nie, jest nieistotne. Korpo czy firma nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi. Tam się coś tworzy tylko dla zysku, bo w końcu po to firma istnieje jako instytucja.

20.07.2019 00:17
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Prawdę mówiąc w tym zwiastunie dzieje się tak wiele, że ciężko się odnieść do czegokolwiek. Może pojawią się następne, a jak nie to poczekam na sam serial. W każdym razie nie widzi mi się tylko zbyt muskularna postura Cavilla, miny jakie czasem wykręcał(a może to tylko moje przyzwyczajenie do wiecznie cynicznego wyrazu twarzy Geralta z gier) i te czarne oczy pod wpływem eliksiru. Reszta przynajmniej w samym zwiastunie ujdzie moim zdaniem. Poczekam na finalny produkt :)

19.07.2019 20:17
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Ceny cenami, wyliczenia wyliczeniami, ale ja jako niewygórowanie zarabiający polak(pensja rzędu 3k netto/msc) wychodzę po prostu z założenia, że szkoda mi wywalać blisko 250zł na premierowe tytuły. Nie uważam, że twórcom nie należy się zarobek, wynagrodzenie, ale tu przychodzi zwykła mentalność w stylu "szkoda mi tyle wydać na grę. Wolę tą kasę przeznaczyć na inne cele, a gier jest dziś tyle, że i po niższych i bardziej atrakcyjnych cenach idzie dostać zacne tytuły". Pamiętam czasy, gdy jako dzieciak jarałem się premierkami za 99zł, jeszcze kupionymi przez rodziców. Lata lecą, gry zdrożały, człowiek starszy, "wszedł w życie", nie ma już tyle czasu na granie, więc i szkoda wywalać tyle na grę. Ja premierek nie kupuję w ogóle, ale nie dlatego, że mnie nie stać, a dlatego, że mam i tak już masę innych(i z czasem już tańszych) gier do ogrania, a czasu na to znacznie mniej. Gry leżą odłogiem, więc po co mi premierki za tyle kasy, jak wiem, że z czasem kupię je taniej i i tak w nie zagram.

17.07.2019 17:52
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Jak nie mam tak jadowitego stosunku do ostatniego sezonu GoT, tak uważam jednak, że nie zasługuje na aż tyle nominacji za to, jak ten sezon zrealizowali - bez pasji i na szybko, byle odbębnić.

16.07.2019 12:45
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Jako że nie widziałem nawet zwiastuna, to nie skreślam na starcie produkcji Netflixa, lecz ten film zdecydowanie obejrzę. Na duży plus jest to, że nie ma tu wciskania na siłę obsady, która ma ugłaskać jakieś mniejszości, piąte wody po kisielu i widać, że postacie są w miarę dobrze odwzorowane. Jak na projekt fanowski wszystko wygląda na dużym poziomie, w dodatku mało jest tych wszystkich efektów CGI i komputera, a więcej realnych ujęć i zdjęć - brakuje mi tego w dzisiejszej filmografii. Do listopada już niedaleko :) BTW, jak ten film będzie dystrybuowany? w kinach? w internecie?

15.07.2019 11:12
rafq4
😁
1
rafq4
110
Image

--->

14.07.2019 19:51
rafq4
3
rafq4
110

Admin, jeśli już wycinasz z czyjegoś zdania i tak już "zagwiazdkowane" przekleństwo, to chociaż bądź łaskaw poprawić resztę tego zdania, by nie wyglądało na upośledzone :P przesadzacie już z tą cenzurą, naprawdę..

14.07.2019 18:36
rafq4
rafq4
110

Olaboga jaka dyskusja rozgorzała..
Gracz988 - również mieszkam sam, samochodu nie mam bo nie potrzebuję póki co, mam mieszkanie na utrzymaniu, również około 10 godzin dziennie nie ma mnie w domu, ale do jasnej ciasnej co to ma wszystko do tematu? Chciałeś poczuć się bardziej samodzielny od innych? Jak tak to gratuluję pyszności i znajomości życia innych, oceniając ich po jednej uwadze dotyczącej mnogości różnych platform dzisiaj, czy to do seriali i filmów, czy do gier.
Bezi2598 - nie twierdzę "kurła, kiedyś to było". Po prostu śmiesznie to wygląda, że każdy chce ugryźć swój kawałek tortu i każdy wydaje swoją platformę z jakimś potencjalnie dobrym serialem na start, lub raz na jakiś czas. Wiadomo, to biznes, a dla mnie jako konsumenta pare kliknięć dla miesięcznej subskrypcji danej platformy to minuta-dwie roboty przy niedużym miesięcznym wydatku. Po prostu robi się trochę jak z platformami do gier - mnożą się jak króliki, bo każdy chce uszczknąć swoje. Tylko zwróciłem na to uwagę i tyle.

14.07.2019 16:32
rafq4
1
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Meh.. w sumie zaczynam się przyzwyczajać. Kolejne upośledzone naszych czasów. Jest się przynajmniej z czego ponabijać. Przez łzy lub nie

post wyedytowany przez Admina 2019-07-14 17:07:32
14.07.2019 16:28
rafq4
2
odpowiedz
14 odpowiedzi
rafq4
110

Śmieszne trochę mamy czasy, kiedy by legitnie obejrzeć jakiś serial trzeba płacić osobno 10 platformom, bo każda ma swój własny, potencjalnie dobry serial. Tu HBO GO, tam Netflix, jeszcze co innego na Amazonie, to znowu Disney+, a tu jeszcze jakieś Apple TV mi się ukazuje.. Masakra ile tego się namnożyło.

04.07.2019 16:27
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

"Najnowsza gra z uniwersum Obcego powstaje na silniku Unreal Engine 4" - nadzieje znów rozpalone..
"Studio Cold Iron zajmujące się sieciową strzelanką.." - Meh, reeep <wychodzi z artykułu>

04.07.2019 16:23
rafq4
1
rafq4
110

Absolem - śmieszki śmieszkami, ale obyś nie wykrakał :d

28.06.2019 10:49
rafq4
😁
rafq4
110

No i majo Amerykany.. tyle pobrań szpiegowskiej aplikacji.. 5 miliardów ludzi do szpiegowania :D majo cholibka monopol na szpiegi

27.06.2019 09:42
rafq4
1
rafq4
110

Owszem, z punktu widzenia konsumenta, biorąc pod uwage możliwości - jest to marnowanie potencjału marki. Bo ta marka aż zasługuje na duże, wysoko budżetowe gry, a nie na mobilne popierdółki najeżone mikro-przykro. Z punktu biznesowego jasne, mobilki swoje zarobią, ale my jesteśmy konsumentami i to nie świeżakami, więc łatwo można oszacować co w tej branży jest marnowaniem potencjału, a co nie.

26.06.2019 23:52
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

"Gra o Tron rozwija się w najlepsze. HBO nawiązało współpracę z dwoma studiami – GAEA oraz Behaviour Interactive. W jej ramach powstaje mobilna gra RP..." i w tym momencie przestałem dalej czytać. Co za gówno.. serio, marnowanie potencjału marki, bo to uniwersum aż się prosi o gry choć na tyle dobre, jak miało chociażby uniwersum Władcy Pierścieni.

26.06.2019 13:04
rafq4
rafq4
110

Ciągle piszesz per "bo ja" "dla mnie". To subiektywność, nie obiektywność. No ale kłócić się nie zamierzam - dla Ciebie Avengersy są lepsze, dla mnie Avatar. Niech każdy lubi i nie lubi co chce :)

26.06.2019 12:24
rafq4
rafq4
110

Ależ proszę bardzo, dwa punkty dla Avatara:
1. Niezbyt oryginalna, lecz historia z pewnym przesłaniem, że to jednak ludzie potrafią być największym szkodnikiem dla przyrody, oraz że jako ludzkość mamy siebie za Bóg wie kogo, Panów losu i myślimy, że możemy robić co chcemy i wszystko nam się podporządkuje. Film uczy, że to nie jest dobry kierunek i że takie podejście do świata jednak potrafi nas zweryfikować :)
2. Jako pierwszy film komercyjny w historii wykorzystał w pełni potencjał technologii 3D. Nawet późniejsze różne inne filmy wypadały na tle Avatara 3D znacznie gorzej.

O takie argumenty mi chodzi :) nie o subiektywną opinię. Opisz mi, czym oryginalnym i/lub ambitnym mogą pochwalić się Avengersi?

26.06.2019 12:17
rafq4
rafq4
110

Owszem. Jednak pod tym względem również Avatar jest lepszy od Avengersów. Podałeś jedynie kompletnie subiektywny argument i "bo mi sie podoba to jest lepszy". To wszystko?

26.06.2019 12:10
rafq4
rafq4
110

Matysiak G kolejny.. no to słucham, pod jakim względem? Poproszę o konkretne argumenty

26.06.2019 12:03
rafq4
rafq4
110

Wiem, napisałem "silnik i grafikę" po czym odniosłem się do grafiki. Ale ok, widze, ze niepotrzebnie dodałem ten "silnik" dalej w wypowiedzi dot. już grafiki, mój błąd :)

26.06.2019 12:00
rafq4
1
rafq4
110

a niech sobie przeskakuje. To tylko boxoffice, który nie świadczy o jakości filmu ;) to że Avengers wyprzedzi Avatara, to raczej pewne. Ten film jest teraz na światowym TOPie w temacie filmów tak samo jak był Avatar 10 lat temu. I tak uważam, że Avatar wypada w tym zestawieniu lepiej, bo potrzeba było 10 lat, by ktoś w końcu miał szansę go zdetronizować. Ciekawe ile czasu utrzymają się Avengersi

26.06.2019 09:47
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

To co piszą o D4 to brzmi jak jakiś kompletny fanfic. Ja tego na poważnie nie biorę :P martwię się jednak o silnik i grafikę - D3 już było cukierkowym miodkiem, ale grafika i silnik Overwatcha? Cukierki chcieliby zamienić na plastelinę? No w tym momencie ja odpadnę, bo dla mnie ta gra kompletnie straci pewien surowy klimat, który miała do 2 części.

24.06.2019 10:56
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Sankcje krajowe to po prostu zwyczajna bandycka polityka typu "jak coś przeskrobiesz, to nie Ty oberwiesz, tylko Twoja rodzina". W tym wypadku obrywają nie mający nic wspólnego z tym całym cyrkiem ludzie. Stety lub niestety ma to właśnie na celu podburzenie ludności przeciwko rządowi. Taki mamy system - wybieramy sobie poszczególnych ludków, którzy potem decydują za wszystkich. Epizod Trumpa to jakas jedna wielka porażka - ze wszystkimi na szablę idzie, nie mówiąc już o tych dziecinnych odchyłach, które odpierdziela w swoim własnym kraju. Tupnie nóżką i tak ma być, bo jak nie to obraza i "oberwiesz nie Ty, ale Twoja rodzina".

post wyedytowany przez rafq4 2019-06-24 10:56:39
22.06.2019 11:19
rafq4
5
rafq4
110

"Tylko, że "starsi gracze" to najczęściej upośledzone życiowo dziwaki" - takie coś mógł napisać tylko kompletny ignorant. Zapewne troll. Tak się składa, że termin "starsi gracze" odnosi się do osób, które w momencie rozpowszechniania się tej rozrywki i jej rozwoju byli w wieku zdatnym do rzetelnej oceny i obserwacji kierunków rozwoju tej branży, oraz którzy zwyczajnie pamiętają czasy, kiedy był pewien sprawiedliwy balans między grą a konsumentem. Podejrzewam, że dzisiejsi "starsi gracze" chociażby nie płacą milionów za wykrojoną zawartość gier, która bazowo miała być w niej zaimplementowana, ale ktoś stwierdził, że na krojeniu gier można i kroić frajerów. Powszechnie znane jako DLC(nie mylić z normalnymi dodatkami do gier, np. Wiedźmin 3). Tematu Lootboxów nie musze już chyba opisywać. To jest wymysł korpusów, a "młodsi gracze" się na tym wychowują. Jeśli nie zaliczasz się do "starszych graczy" przykro mi, ale byłeś/jesteś wychowywany w świecie tej branży na frajera. "Starsi gracze" pamiętają też, jak jeszcze dużo wydawców starało się w temacie gier dla konsumenta. Dziś takie koncerny jak EA mają nas, graczy, za bydło, które ma wydawać jak najwięcej na jednym tym samym produkcie. "a młodzież chociaż równoważy granie między innymi zajęciami i posiada jakieś tam życie i umiejętności społeczne." - powiedz to dzieciakom i młodym, którzy chociażby smartfony mają niemalże przyklejone do rąk i nie widzą świata poza "życiem" w internecie :)
"Ja pamiętam lata 90', dosłownie nikt normalny w wieku starszym niż wczesnonastoletnio - dziecięcy nie sięgał wtedy po gry" - bo tak się składa, że u nas w Polszy ten temat wtedy dopiero raczkował :)

post wyedytowany przez rafq4 2019-06-22 11:28:30
20.06.2019 10:23
rafq4
rafq4
110

.:Jj:. Wiem, wiem, masz rację z tym co piszesz :) po prostu musiałem to nazwać tak, jak to wygląda, a tak to wiem, że oni takimi gadkami celują w swoje targety, by zminimalizować zły PR i na przyszłość podnieść sobie notowania

20.06.2019 10:05
rafq4
13
odpowiedz
8 odpowiedzi
rafq4
110

Korpusy jak zwykle strzelają głupotą i myślą, że kogoś trafią i nią zarażą. Tak debilnych argumentów jeszcze nie czytałem. I to od podobno wykształconych ludzi na wysokich stanowiskach. A może robienie z siebie i innych ludzi debili dla większego zysku to celowy zabieg? Możliwe. W każdym razie kupując Kinder jajko, jak wspomniał kolega w komentarzu [1] poza zabawką mamy jeszcze czekoladę. Kupując lootbox z losową zawartością i dostając gówno, mamy tylko gówno i stracony hajs. Tyle w temacie. Koniec porównań.

20.06.2019 09:59
rafq4
rafq4
110

Kaczmarek35 - dziś mamy trend na takie zabiegi - wychodzi nowa część jakiejś serii filmów, więc robią maratony z poprzednimi. Nie wiem jak to się ma do wyścigu o ilość zarobionych pieniędzy i boxoffice'u, ale z dużym prawdopodobieństwem obstawiam, że na 1st miejscu, lub nie, Avatar i tak będzie jeszcze puszczany w kinach. Bo to się po prostu opłaci.

20.06.2019 09:56
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Jak mnie bawi to, jak ludzie wyżerają się w internetach o to, który film "bydzie leprzy, bo wincyj zaroby". Jakby popularność oglądania była równa jakości filmu. Dziś mamy trend na superbohaterów, więc wiadome, że te filmy będą zjadać inne z kaszą pod względem popularności i zarobków. Dla mnie Avengers może wyprzedzić Avatara i choć nie przepadam za pierwszymi, a drugi film uważam za piękny i z przesłaniem, to nie mam z tym problemu. Dziś jest trend na blockbustery, szczególnie superbohaterskie, więc po co się wyżerać o to, że film dziś zarobi więcej, niż jakiś sprzed 10 lat. Jeśli o mnie chodzi, to mimo że film w boxoffice daleko w tyle, to Władca Pierścieni połyka wszystkie inne fantastyki w całości i zapija mleczkiem. Wszystko jest subiektywne, trendy się zmieniają a takie gówno-gimbo-wojenki "który film lepszy" są po prostu śmieszne.

20.06.2019 09:47
rafq4
rafq4
110

prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się, gdyby puścili Avatara niedługo przed premierą "dwójki". Nawet na zasadach mini-maratonów. Więc Avatar pewnie jeszcze swoje do puli dorzuci

11.06.2019 05:55
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Muszę przyznać, że koncepcja fajna. Pograł bym. Kurde.. Tyle gier w tym 2020.. Będzie lista długa. A czasu pewnie niewiele :D

11.06.2019 05:52
rafq4
rafq4
110

@plochol - ale przecież były materiały, że kolejny AC ma być najprawdopodobniej w klimatach nordyckich, stąd użycie nazwy "Ragnarok". Po prostu tak roboczo użyłem :P

10.06.2019 23:02
rafq4
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
110

Jeszcze nie grałem w Odyssey, zatrzymałem się w Origins, ale uważam osobiście, że pomysł fajny. Będzie można tworzyć własne linie fabularne, lub serie zadań, czy pojedyncze misje. Wiadomo - ma to przedłużyć życie gry, choć nie wiem po co, jak zza rogu powoli wychyla się Ragnarok. Rozumiałbym ten krok, jeśli następny AC nie miał by zostać wydany w ciągu najbliższych lat, ale.. moim zdaniem i tak fajnie.

09.06.2019 17:23
rafq4
😁
odpowiedz
rafq4
110

Czy tylko ja za pierwszym razem przeczytałem "Lost in Radom"? :D

09.06.2019 12:00
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Po przeczytaniu tego wszystkiego trochę się uspokoiłem o tę produkcję, jednak nadal uważam, że powinni nieco poprawić tekstury niektórych obiektów, bo jak to, co widzieliśmy na gameplayu będzie grafiką finalną, to graficznie będzie z deka słabo. Tym bardziej, że jak przedstawił na screenshocie kolega wyżej - tekstury chociażby Wookich wyglądają po prostu brzydko i śmiesznie jak na dzisiejsze standardy. Ucieszyłbym się też, gdyby dodali chociaż odcinanie kończyn podczas walk, by jednak ta walka miała nieco imersji. Też dziwnie się ogląda potężne machnięcia mieczem świetlnym, które na ciele wroga wywołują tylko efekt "rozżarzonej rany".

09.06.2019 11:37
rafq4
1
rafq4
110

Uwierz, że ja też. Tekstury Wookich po prostu wołają o pomstę, bo wyglądają jak rodem z 2004 roku. Mam nadzieję, że albo to poprawią jeszcze, albo grafika na PC będzie lepsza, bo ogólnie grafika szału nie robi i po dzisiejszych standardach spodziewałem się czegoś lepszego w tym tytule

09.06.2019 11:25
rafq4
rafq4
110

@pawel 222 - spokojnie, ceny gier na PC też zbliżają się do pułapu 200zł(nie raz już przekraczają), więc różnica cenowa gier konsolowych/PC sie zaciera powoli

08.06.2019 23:01
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Sam gameplay wygląda spoko - StarWarsowa zręcznościowa przygodówka. Mam tylko nadzieję, że gra nie będzie do przejścia w jeden dzień. Zagrać, zagram na pewno, choć mam już kilka "ale". Nie podoba mi się zbytnio grafika - po dzisiejszych standardach spodziewałem się w tym tytule czegoś lepszego. Niektóre tekstury i meshe wyglądają po prostu brzydko, chociażby Wookie. Nie podoba mi się tez kwestia walki - po pierwszym pokonaniu trooperów w tym gameplayu na mojej twarzy zagościła mina typu "WTF". No bo serio? po takich uderzeniach mieczem świetlnym i finisherach brak śladów walki na ciałach wrogów, poza krótko utrzymującym się efektem rozżarzenia w miejscach uderzeń? Po EA i Disneyu nie spodziewałem się krwistych walk, ale naprawdę - mogli już dać te odcinanie kończyn, czy przecinanie ciał jako finishery. Bez tego te walki wyglądają na wpół ubogo.

07.06.2019 12:22
rafq4
1
rafq4
110

chciałbym, by nowe Diablo osiągnęło taki poziom jak PoE, bo D3 przy PoE w tej chwili wygląda jak jakaś wersja demo swojej większej wersji. Będę trzymał kciuki, by nawiązała się jakaś fajna konkurencja dla PoE z uniwersum Diabła :3
@VhidOura - okropny model walki? niby w jaki sposób? Drzewko rozwoju mimo większej ilości małych pasywów i tak daje morze możliwości tworzenia buildów. Pomijając już fakt, że też jest ono co chwilę zmieniane, lub poszerzane o nowe "nody", co z ligi na ligę daje nowe możliwości. I masz rację - każde odstępstwo to działanie przeciw sobie, jeśli jesteś newbie, lub noobem i nie ogarniasz mechaniki działania umiejętności i bonusów dla nich. Ale dla takich osób właśnie jest sekcja buildów na forum. By nie spartolić sobie postaci na początku i nauczyć się ogarniać temat rozwoju postaci.

post wyedytowany przez rafq4 2019-06-07 12:23:28
06.06.2019 13:26
rafq4
rafq4
110

@Shiropi, od supportu dowiedziałem się tylko tyle, że już się tym zajmują. I tak już drugi rok się tym zajmują :D

06.06.2019 11:38
rafq4
rafq4
110

@Persecuted, ja miałem na myśli kompletnie nie działającą. Kupiłem Heroesy V z dodatkami, przy czym od Hammers of Fate była tylko ikonka. Zero plików. Niestety skapnąłem się dopiero po przejściu podstawki, gdy chciałem brać się za dodatki, więc o zwrocie kasy już nie było mowy. Musiałem kupić drugi raz na GoGu tym razem, na szczęście na promocji za grosze.
Edit: na Steamie jeszcze mi się nie zdarzyło, ale jeśli wam tak, no to też lipa, że włodarze platformy doprowadzają do takich sytuacji.

post wyedytowany przez rafq4 2019-06-06 11:40:29
06.06.2019 09:29
rafq4
odpowiedz
11 odpowiedzi
rafq4
110

Ubi shop.. nie, dziękuję. Potrafią tam sprzedawać niedziałające gry i mają głęboko w pompce ludzi, którzy się na taką grę nacięli. Nigdy w życiu nic już nie kupię na ubi shopie.

03.06.2019 10:47
rafq4
rafq4
110

@-=Esiu=- jeśli to byłby taki test, to w Bethesdzie pewnie szampany się lały

02.06.2019 10:32
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Rydzol approved
Edit: mam nieodparte wrażenie, że Hed będzie miał ucztowanie na tej produkcji :D

post wyedytowany przez rafq4 2019-06-02 11:12:26
31.05.2019 06:41
rafq4
rafq4
110

Stałe połączenie z globalnym internetem nigdy nie będzie w pełni bezpieczne. W ogóle to jest zły kierunek naszych czasów, że wszystko jest internetyzowane. Wygodne, ale niezbyt bezpieczne

31.05.2019 06:38
rafq4
1
rafq4
110

@Piotrek.K - więc chyba logiczne że nie chodziło tu o Pillarsy, ale o Path of Exile

30.05.2019 15:53
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Ja się na nic nie nastawiam w przypadku tego serialu. Co wyjdzie, to obejrzę, a po obejrzeniu ocenię, czy miód, czy smród. Takie samo podejście miałem w przypadku 8 sezonu GoT, który był tak hypowany przez dwa lata, dzięki czemu się nie sparzyłem i spokojnie sobie oglądałem bez większych emocji odcinek po odcinku.

30.05.2019 15:34
rafq4
rafq4
110

@SpecShadow - nie bez przyczyny co chwilę ukazują się wiadomości, nowinki, tematy na forach, czy komentarze dotyczące w jakimś stopniu wadliwego działania systemu, komputera, czy programów na nim po niemalże każdej kolejnej dużej aktualizacji Win10. Nie mam zamiaru jeździć po tym systemie, ale co chwilę coś z nim jest nie tak. Inaczej nie byłoby tylu narzekań.

post wyedytowany przez rafq4 2019-05-30 15:55:52
30.05.2019 15:09
rafq4
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

"Oprogramowanie ma być m.in. bezpieczne, wiecznie podłączone do sieci i aktualizować się w sposób niewidoczny dla użytkownika.
Źródło: https://www.gry-online.pl/"
-Bezpieczne
-Wiecznie podłączone do sieci i aktualizować się bez wiedzy użytkownika

Wybierz jedno

29.05.2019 15:29
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Faktycznie głównie dla PS+ oferta. Bez tego to takie promocje, że aż mi portfel z kieszeni sam wyskakuje<sarkazm>. Tego Assassina to ja w pudełkowej wersji za 100zł kupiłem

29.05.2019 15:08
rafq4
8
rafq4
110

"Polish Gamers Research 2019: preferowane konsole i gatunki Polaków" - trochę to dziwnie brzmi :D nie wiem jaki mam ulubiony gatunek Polaka.. chyba typowy Janusz, bo z nich beka jest :D

28.05.2019 15:44
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Nie przejmujcie się koleżką z pierwszego posta. Toć to wali baitem na kilometr :P obie gry są świetne i cieszy fakt, że rozchodzą się jak świeże bułeczki

27.05.2019 19:08
rafq4
rafq4
110

Jeśli to naprawdę Ty, to nie ma się co wściekać na wulgarne, czy niekonstruktywne opinie :) tworzysz pewnego rodzaju sztukę, a w interesie gawiedzi już jest jej ocena. Na pewno musisz liczyć się z krytyką. Sam cosplay wykonany dobrze, ale jako osoba musisz się liczyć z tym, że będziesz z chirurgiczną precyzją przyrównywana do postaci z gry, za którą się przebierasz. Tak to już jest z cosplayami zwłaszcza, gdy dotyczą postaci, która trwale zapisała się w umysłach ludzi i która wywarła na ludziach emocje większe niż "aah, no była taka, była i minęła"

27.05.2019 12:40
rafq4
1
rafq4
110

Zbyt łagodną i dziecinną buzię ma ta dziewczyna do tego cosplaya. Ciri w grze miała w swoim wyrazie twarzy pewien zadziorek. Pomijając to sam cosplay ujdzie. Całkiem spoko

24.05.2019 18:35
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Mnie również się to nie podoba, choć ciekawy jestem, jaki był opis Nilfgardzkich zbroi w książkach. Jestem dopiero na drugim tomie, więc jeszcze nie wiem. Ktoś coś?

23.05.2019 17:10
rafq4
rafq4
110

a przez nich mogą/będą cierpieć inni niewinni, prości ludzie :D swoją drogą ciekawe, czy jego wyborcy są z niego zadowoleni. Ja bym nie był. Trump to taka druga Kaczka, tylko bogatsza i bardziej gwiazdorząca :D

23.05.2019 15:51
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Jestem ciekawy, czy hamburgersi są zadowoleni z osiągnięć swojego prezydencika, który w trakcie swojej kadencji jedyne co robi, to macha szabelką na wszystkie strony. Jeśli przez jego wybryki oberwą fabryki, za fanaberie jednego idioty na niewłaściwym miejscu znów zapłacą niczemu winni prości ludzie.

21.05.2019 16:00
rafq4
rafq4
110

no dobra, ok, tu macie jednak rację. Skoro jednak tak to wygląda, po co ludzie tak plują na tych streamerów i bóldupią o to, że zarabiają na czymś, co ma wzięcie w naszych czasach? Zwykły ból dupy o wykorzystaną szansę i czyjeś lepsze zarobki? równie dobrze każdy mógłby przynajmniej spróbować ukroić sobie kawałek tego tortu, bo widzę(nie tylko tu w komentarzach), że strasznie dużo ludzi im złorzeczy tylko dlatego, że zarabiają nie pracując i dobrze się bawiąc

21.05.2019 15:48
rafq4
rafq4
110

chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ludzie tak prują się o tych streamerów, a to nie ich wina, że są popularni. Po prostu wykorzystali okazję naszych czasów. Gdyby ludzie ich nie oglądali, też poszliby robić na produkcji, budowie czy w markecie. Zarabiają na tym, że ktoś ogląda to co tam sobie prezentują. Ja po prostu nie rozumiem, jak można spędzać godziny na oglądaniu czegoś, co można robić samemu. Oglądam film, bo nie wezmę udziału w wyprawie do Mordoru, nie polecę na inną planetę, czy nie dostanę listu do Hogwartu. Z kolei nie marnuję czasu dając zarobić komuś na graniu w coś, w co mogę zagrać sam. That's all

21.05.2019 15:35
rafq4
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
rafq4
110

Prawda jest taka, że to nie streamerzy się tak wybijają, lecz wybijają ich tak ludzie, którzy marnują życie na oglądanie cudzego, zamiast zając się swoim - to jest chore. Nigdy nie rozumiałem chęci oglądania jak ktoś gra, kiedy sam mogę grać. To tak jakbym miał komuś zapłacić za zjedzenie mi obiadu.

20.05.2019 18:59
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

W tym sezonie było kilka bolączek:
- skrócenie sezonu do 6 odcinków(co spowodowało zbyt pospiesznie przepychanie i kończenie niektórych wątków)
- 2 i 3 odcinek nic nie wniosły do całości, ot takie fillery i zmarnowanie czasu antenowego, który można było poświęcić na coś lepszego.
- nieciekawe i nie zachwycające zwroty charakterów niektórych postaci
- niesatysfakcjonujące zakończenia historii niektórych bohaterów,
ale poza tym sezon mi się podobał. Nie był to poziom emocji jak przy poprzednich, ale było poprawnie jak na serial na podstawie książki, która oficjalnie jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Wojny i efekty specjalne dawały radę. Muzyka swoje zrobiła. Kto miał umrzeć, umarł, dużo dobrych postaci przeżyło. Masa dostała nawet swoją upragnioną scenę Johna z Duchem. Prawdę mówiąc współczuję wam malkontenci, że nie potraficie cieszyć się z małych rzeczy. Bo ten sezon "dużą rzeczą" nie był. Też wina twórców, że niepotrzebnie tak pompowali balonik hypu. Chyba zdawali sobie sprawę, że masa łyka "hajp" ile wlezie, a potem oczekuje cudów.

13.05.2019 12:45
rafq4
rafq4
110

szczerze to naprawdę mam nadzieję że

spoiler start

Danka zostanie zabita przez Janka

spoiler stop

i taki scenariusz by mi się najbardziej podobał :3 co do całego sezonu.. nie jest to ten sam poziom co poprzednich, niepotrzebnie skrócili wszystko do 6 odcinków - to sprawia, że wiele kwestii traktowanych było/jest po macoszemu. Wszystko wygląda tak, jakby chciano to już jak najszybciej zakończyć. Mimo to jednak mi się dobrze ogląda, choć poprzednie sezony dostarczały mi więcej emocji. Pewnie dlatego, że jednak były na podstawie książek, dopóki materiał źródłowy się nie wyczerpał

10.05.2019 20:04
rafq4
rafq4
110

po prostu są ludzie, którzy wolą porządny kawałek dobrej historii, niż nawalanie się na arenie dla wyniku i zabawy :) I fakt, sam zagrywałem się miesiącami w multi typu Quake 3 Arena, AvP 2.. ale wtedy było jakoś inaczej. Może po prostu z wiekiem straciłem zainteresowanie pustą rozrywką dla wyniku i chwilowej satysfakcji, woląc coś z tej rozrywki wynieść - jakąś historię, puentę, morał?, emocje..

10.05.2019 18:23
rafq4
2
rafq4
110

Miałem sobie tylko zerknąć na ten filmik o GoWie, a już minęła godzina i nadal oglądam. Niesamowity materiał. Szkoda, że nie robią takich o innych dużych grach.

10.05.2019 17:43
rafq4
rafq4
110

@Iselor - ja też wychowywałem się na kreskówkach o superbohaterach i oglądało mi się je świetnie, ale osobiście też już czuję się zmęczony wszędobylskimi superbohaterami. Ostatnio jedyne dobre superhity to sami superbohaterowie. Jakby nie było już innych treści do realizacji, ekranizacji, czy adaptacji. Chciałbym w końcu zobaczyć coś innego, niż w kółko macieju marvele i marvele. Wiadomo, że z tego nie zrezygnują, bo to koparka zielonych, ale jako widz, który tez wychował się niejako na superbohaterach, powoli przestaję rozumieć, jakim cudem ludziom się to jeszcze nie nudzi.

09.05.2019 07:05
rafq4
rafq4
110

Chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli. Chodzi mi o to, że ciężko będzie coś z tym zrobić, kiedy ktoś zarabia na tym duże pieniądze. Z reguły zawsze tam, gdzie są duże pieniądze mało kto myśli o przyzwoitości. W przypadku lootboxów i zawartości P2W korpusy zawsze będą szukać okazji gdzie by to wcisnąć i jak to przepchnąć. Za dużo na tym zarabiają.

08.05.2019 21:30
rafq4
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Czasami się zastanawiam, czy jeśli faktycznie wyszedłby "Underground 3", to czy naprawdę byłby tak ciepło przyjęty przez fanów. U1 i U2 były genialne, ale dziś wydawałyby mi się już zbyt archaiczne. Ostatnim NFS w jakiego grałem, był ten z 2015 roku i właściwie jedynie czego mi w nim brakowało, to tego zwyczajnego arcade'owego modelu jazdy. Trochę wkurzało mnie latanie 100000 razy do garażu, by przystosowywać samochód do różnych wyścigów. Reszta gry była całkiem spoko.

08.05.2019 21:15
rafq4
3
odpowiedz
rafq4
110

co prawda wachlarz asortymentu póki co niewielki, ale cena typowa dla produktów licencjonowanych. To nie kubeczki z tanim nadrukiem za 20zł z allegro. Licencjonowane produkty niestety kosztują, co nie przeszkodzi fanom kupować takich, ale i ich jakość jest lepsza.

08.05.2019 21:12
rafq4
odpowiedz
6 odpowiedzi
rafq4
110

Nic z tym nie zrobią, jeśli ktoś ważny może na tym zarobić. Tak działa nasz świat. Deal with it. Nikt dla dobra obywateli nie zrzeknie się corocznych milionów, lub miliardów.

08.05.2019 15:22
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Z tymi sequelami Avatara jest trochę jak ze Star Citizenem - wychodzi, wychodzi i ostatecznie wyjść nie może.

06.05.2019 18:33
rafq4
rafq4
110

Ja mam w planach kupić SSD na NVMe niskiej pojemności(max 250GB) dla systemu głównie, drugi SSD na SATA(500GB wystarczy) dla gier, i mieć dysk HDD jako magazyn danych i rzeczy, które nie wymagają szybkiego odczytu. Niezbyt drogie i skuteczne rozwiązanie kwestii magazynowania :)

06.05.2019 18:05
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Avatar jest taką samą szmirą jak Avengersy i inne tasiemce o peleryniarzach. Koniec kropka. Zapraszam do dyskusji fanboyów wyzywających inne filmy, wznoszących pod nieboskłon kolejne byle-fantastyczne filmidło :D A tak na serio: nie wiem co wam daje wyzywanie innych filmów. Jakąś satysfakcję? staje wam? Rozumiem prawo do konstruktywnej opinii, ale to co tu czytam w komentarzach to po prostu typowy fanboyowy bełkot dot. serio kolejnego, nie wyróżniającego się niczym na tle innych filmów fantastycznych, filmu. Nie lubię się zniżać do takiego poziomu, ale czytając niektóre komentarze aż mi się nóż w kieszeni otwiera. Uwaga! treść tylko dla myślących(zalecane użycie mózgu): Skoro Avatar poleciał tak wysoko w rankingu w czasie swojego błysku, nie uważacie, że był filmem tak samo dobrym, jak Avengersy dzisiaj? I za 10 lat o Avengersach mogą mówić, że to szmira?

04.05.2019 19:10
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

tak z żarcikiem: "Andzeju.. to :D

post wyedytowany przez Admina 2019-05-05 15:01:12
03.05.2019 14:22
rafq4
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
110

Nie będę hejtował dystrybucji cyfrowej, ale dla mnie, jako entuzjasty pudełkowych wydań smutne czasy nastaną, kiedy pudełkowe wydania znikną i chcąc w coś pograć będę musiał zapłacić za coś, co fizycznie nie będzie istniało. No ale cóż.. maksymalizacja zysków, trudno tu nie zrozumieć korpusów, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą i uciąć wszelkie możliwości pośredniego rozprowadzania gier między ludźmi, co nie generuje im właściwego przychodu. Wszystko konsekwentnie dąży do: 1 jednostka(człowiek) = 1 egzemplarz = 1 przychód.

01.05.2019 12:10
rafq4
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

@Vamike - jeśli to zarzut o spoilery, to było już mnóstwo czasu, by obejrzeć odcinek, a przecież internet i media nie będą łaskawie czekać, aż wszyscy zainteresowani obejrzą odcinek, kiedy będą chcieli/mogli. Co do oświetlenia w odcinku, powtórzę swoją wypowiedź po raz kolejny - Ja oglądałem odcinek na stronie HBO GO, na mizernym, leciwym monitorku za 500zł, przy zasłoniętych roletą oknach i widziałem wszystko dobrze i wyraźnie, jak na nocne warunki w odcinku. Ludzie zawsze będą narzekać - mało realizmu - źle, dali realistyczną nocną ciemność - też źle. Ja nie wiem jak Wy ludzie to zrobiliście, że nic nie widzieliście

post wyedytowany przez rafq4 2019-05-01 12:10:44
30.04.2019 19:30
rafq4
rafq4
110

Ogólnie wygląda to spoko, choć słabe mam porównanie, bo w gry z Soniciem nie grałem. Znam tylko z obrazków itpd. Oczywiście spoko jest tylko wersja angielska, nie lubię dubbingów. Sonic ujdzie, ale IMO powinien mieć większe oczy, krótsze nogi i rękawice, a nie futro(choć to akurat jest do zdzierżenia, w przeciwieństwie do oczu i nóg). Na plus Jim Carrey, od razu jego postać nabiera koloru :) W sumie obejrzałbym z ciekawości

30.04.2019 16:34
rafq4
1
rafq4
110

@Marokso - w tym przypadku to już Twój problem. Przecież internet nie będzie łaskawie czekał z newsami i treściami, aż wszyscy zainteresowani na świecie obejrzą odcinek, kiedy sobie zechcą. Nie zdążyłeś obejrzeć odcinka mając na to dwa tygodnie? Musisz liczyć się z tym, że internet i media już dawno żyją jego treścią

29.04.2019 18:01
rafq4
rafq4
110

ja nie wiem jak Wy ludzie, na czym i gdzie oglądaliście ten serial, bo ja zwyczajnie przysłoniłem okno roletą i oglądając na HBO GO, na mizernym wieloletnim monitorku za 500zł widziałem wszystko dobrze i wyraźnie. I nie, nie musiałem w tym celu rozjaśniać ekranu ustawieniami

29.04.2019 17:57
rafq4
rafq4
110

@SerwusX

spoiler start

przecież jest pokazane jak inni Biali Wędrowcy rozpadają się zaraz za NK. Oni wszyscy przyszli za nim tam do Brana, a po rozpadnięciu sie NK, kiedy kamera ukazuje scenę z góry, po lewej stronie widać, jak rozpadają się inni wędrowcy

spoiler stop

spoiler start

a co do sceny zniszczenia NK, dla mnie bomba. W zyciu bym sie nie spodziewał takiego obrotu spraw. Spodziewałem sie właśnie jakiejś sztampy rodem z filmów Marvela, gdzie to jeden z głównych protagonistów zawsze łoi tyłek największym złym, a tu wpada człowiek "nikt" i załatwia NK. Jego wzrok, gdy Arya upuszcza sztylet z jednej dłoni do drugiej - bezcenny

spoiler stop

29.04.2019 15:36
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Norma. Typowa "masa" - popsioczą, ale i tak zagrają i coś kupią. Pasterz(Devs) doskonale o tym wie i mimo kontrowersji wie, że na barankach i tak skorzysta. Pytanie tylko, jak ta gra się będzie trzymać po jakimś czasie, choć biorąc pod uwagę rosnącą popularność grania mobilnego, pewnie całkiem nieźle.

28.04.2019 11:55
rafq4
rafq4
110

jakby ją wydali na PC, to pewnie wyglądałaby 2x lepiej, ale nie ma opcji, bo to ex od Sony

28.04.2019 11:07
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

No cóż.. nie od dziś wiadomo, że na pokazach grafika jest lepsza, niż ta, którą finalnie widać w produkcie. I nie dotyczy to tylko gier na konsolę, a w tym przypadku jest gorzej, bo jednak konsola nie ma takiej mocy, by sobie radzić z piękną grafiką. Stosują więc różne sztuczki, zaś sam poziom detali i tak zazwyczaj jest niższy, niż na pokazach. Nie zmienia to jednak tego, że jak na możliwości konsol i tak grafika jest ładna, a ja osobiście nie odczuwam dyskomfortu grania w tych 30fps. Dla mnie zawsze istotne było tylko to, by gra wyglądała jak najlepiej, przy jak najmniejszym klatkowaniu, a poziom stosunku grafika-fps w przypadku gier na PS4 jest dla mnie osobiście zadowalający :) nigdy nie oczekiwałem(na szczęście) od gier na konsolę wodotrysków graficznych - od tego mam komputer ^^

23.04.2019 14:02
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Szok, niedowierzanie

23.04.2019 14:00
rafq4
3
odpowiedz
rafq4
110

No musze powiedzieć, że twarzowo ma coś z krasnoluda

23.04.2019 13:57
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

dlatego ja od dawna mam ten cały microsyft w głębokim poważaniu, siedzę na starej "siódemce", nie aktualizuję systemu i cieszę się spokojnym użytkowaniem bez żadnych cyrków

20.04.2019 09:57
rafq4
1
rafq4
110

dokładnie. Kto by się spodziewał, że nasze dane w internecie są kupczone, niczym jajka na targu oraz, że naszymi danymi, nawet prywatnymi, w internecie wymieniają się między sobą jak kartami pokemonów

16.04.2019 21:41
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
8.0

Przeszedłem wszystkie 3 części jedna po drugiej. Jakbym miał ustawić je od najlepszej do najsłabszej, byłoby 2-1-3. Niestety na tle poprzedniczek "trójka" wypadła najsłabiej, ale to wciąż był kawał dobrej historii, przy której przednio się bawiłem. Jedyny etap, jaki mnie przynudzał, to ten

spoiler start

od momentu dostania się do Paititi

spoiler stop

. No po prostu jakoś tyłka mi nie urywało. Mimo wszystko fajnie rozbudowane grobowce, w końcu "Tomb Raider" to nie był tylko tytuł, dużo znajdziek, lecz nie były one IMO tak ciekawe, jak w poprzedniczkach. No ale to może przez to, że nigdy nie miałem aż takiej zajawki na punkcie historii Majów, Inków itpd. Podobał mi się spory wachlarz broni, ubiorów, dużo umiejętności. Grafika i muzyka tez robiły robotę. Zastrzeżenia miałbym tylko do samej fabuły i aktywności pobocznych - jeśli człowiek leci po fabule, historia wciągnie i będzie spójna. Jeśli jednak odejść na bok, by pobawić się w różne aktywności.. ja jakoś traciłem połączenie z wagą wydarzeń fabularnych, miejscami też zaczynało mi brakować jakiejś głębii fabularnej. Zakończenie z kolei,

spoiler start

a dokładnie obrazek ukazany nam na końcu sceny po napisach, gdzie widać namalowaną Larę i jej rodziców w Egipcie daje do myślenia, że może, jeśli powstanie kolejna część, jej akcja zostanie osadzona właśnie w Egipcie?

spoiler stop

byłoby to ciekawe i jak dla mnie - bardzo interesujące. Ode mnie gra otrzymuje 8, bo mimo, że miejscami przynudzała i czasami nie wciągała, to jednak był to dobry kawałek opowiedzianej historii i bardzo dobra przygoda.

15.04.2019 20:07
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Mój forever-be na dysku. A muzyka z niej do dziś mi w głowie lata od czasu do czasu. Fenomenalny klimat i przedstawiony świat. Zasłużone laury zbiera, moim zdaniem :) teraz siedzę jak ten debil w menu i nie mogę zacząć grać, bo tak się wsłuchałem w muzykę z tego motywu xD

15.04.2019 19:25
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Gra na pewno będzie sukcesem, ale raczej nie megahitem. W teorię o najbardziej dochodowej produkcji w historii kompletnie powątpiewam. Choćby dlatego, że temat cyberpunkowy(jako gatunek) nie jest aż tak popularny i na topie. Niemniej życzę tej grze, by osiągnęła choć taki sukces, jak Wiedźmin 3, GoW, czy GTA V. A jeśli się mylę i analitycy zbliżą się do stawianej tezy, to będę jeszcze bardziej zadowolony :)

13.04.2019 14:55
rafq4
rafq4
110

@Szatek iks de - w sumie dobrze i mądrze napisane, chociaż osobiście nie mogę zrozumieć, jak fani marki mogą dzielić się na podgrupy lubiące, lub nielubiące tego, czy innego kierunku rozwoju marki. Ja będąc np fanem uniwersum Tolkiena byłem zachwycony każdym filmem, pomijając już nawet to, jak bardzo komputerowy był hobbit, jak bzdurne niektóre wątki tam były i co zostało powycinane nawet z Extended Edition. Po prostu cieszyłem się, że mogę jeszcze raz wrócić do tego świata. W temacie SW podobał mi się każdy film, choć niektóre były lepsze, inne słabsze. Ale jako entuzjasta cyklu także cieszyłem się na każdy powrót do tego świata. Na tym polu nie potrafię zrozumieć fanów SW, bo filmy same w sobie tragiczne, cyz nawet złe nie były, choć podjeżdżały przesadnym Disney'owskim durnym humorkiem, który modny był za trylogii Piratów z Karaibów. Brakowało tam trochę powagi.

@Niebieskiej żaby kły - znam to. Też oglądałem różne fajne filmy, które zachwyciły mnie bardziej, niż cały ten mainstream dla mas, a które przeszły w cieniu oklepanych i wtórnych filmów i obecnie słuch o nich zaginął, podczas gdy o rozdmuchanych marketingowo markach jest głośno całymi dekadami. Valerian był czymś nowym, a jak wiemy ludzie ogólnie wolą sprawdzone i wytarte, choć nie zawsze dobre schematy, niż spróbować czegoś nowego, bo po prostu ludzie nie lubią zmian. Często masa woli iść na coś oklepanego, niż próbować coś nowego, co widać właściwie wszędzie - w kinematografii, telewizji, polityce, grach - tu też ile świetnych tytułów przeminęło z historią, i to takich, które mogły być dobrymi seriami, bo w cieniu oklepanego "imperialnego gówna" po prostu nie zyskały zainteresowania mas.

13.04.2019 09:58
rafq4
1
rafq4
110

ja to najbardziej podziwiam ludzi, którzy mimo tak jawnego plucia im w twarz, grzecznie na nich płacą, pobierają ten niedorobiony syf i jeszcze przyklaskują. Świat się kończy, naprawdę..

13.04.2019 09:51
rafq4
rafq4
110

To mnie też właśnie zastanawia - w kinie już chyba wszystkie możliwe pomysły i zwroty akcji są już wykorzystane, ciężko twórcom pewnie wymyślić coś nowego, oryginalnego, a masa i tak będzie pluć na wszystko, że złe. Owszem - każdy ma prawo do oceny indywidualnej, ale uważam, że wypada się przy tym zastanowić, dlaczego jesteśmy zalewani takim szajsem w kinach. Ano dlatego, że ciężko już pewnie wymyślić coś nowego i oryginalnego, a wpływy z wtórnych filmów pokazują, że mimo narzekania, masa grzecznie filmy ogląda i płaci

13.04.2019 09:39
rafq4
odpowiedz
7 odpowiedzi
rafq4
110

HURR DURRR nowe Gwiezdne Wojny takie złe HURR DURR, ale gunwo, z czym do ludzi wogule HURR. Kolejny, taśmowo produkowany, N-ty film o jakimś superbohaterze - YEAH! Arcydzieło! 1k oskarów się noleży, super, oby wincyjj takich!
Ludzie to jednak hipokryci, ale fakt - każdy w sumie ma prawo wąchać takie gówno, jakie chce :D Nie jestem wielkim fanem sagi GW i też średnio podobał mi się Ostatni Jedi, ale Przebudzenie mocy było całkiem przyzwoite, a LJ tez miało swoje momenty, mimo że było słabsze. Mimo wszystko mi się te filmy przyjemnie ogląda - ot odmóżdżające i relaksujące blockbusterki sci-fi-fantasy z fajnymi widokami, muzyką i efektami specjalnymi. Wśród tego całego corocznego superbohaterskiego zalewu fajnie jest obejrzeć coś innego, ambitniejszego

12.04.2019 15:28
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Aww <3 świetna wiadomośc po powrocie z pracy i na rozpoczęcie weekendu :3 od razu humor lepszy :3 W jedynkę grałem długo, przyjemnie, cieszyłem się widokami, w ogóle nie korzystałem z fast-travel, by jak najbardziej wydłużyć sobie pobyt w tym przyjemnym świecie :) oczywiście pełna platyna zrobiona i taki mój forever-stay na dysku w PSce :) będę czekał jak na hajs 10tego

11.04.2019 16:54
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Ja rozumiem w pełni lootboxy i monetyzację w grach FTP, ale czy to w pełnopłatnych grach single/multi, czy w abonamentówkach, uważam, że nie powinno mieć coś takiego miejsca i jest to jawne krojenie klientów na kasę z zawartości, która powinna znaleźć się w pełnej wersji gry. Oczywiście i tak nic się z tym nie zrobi, bo ludzie i tak kupią - w końcu "100zł miesięcznie na pierdółki do gier to nie jest drogo", ale jakby dodać grosz do grosza, wychodzi sytuacja jak w ostatnim Tomb Raiderze - wartość dodatkowo płatnych DLC z zawartością, która powinna znaleźć się w podstawce dawno przewyższyła wartość samej gry. Korposzczury dobrze to obmyśliły - dzięki temu ludzie płacą podwójnie za coś, za co kiedyś płaciło się jednorazowo. Nazwałbym to wszystko "po imieniu", ale nie chcę dostać kolejnych warningów za wulgaryzmy :P

10.04.2019 18:47
rafq4
rafq4
110

Moim zdaniem z finalnym werdyktem moglibyście po prostu poczekać, aż finalny produkt ujrzy światło dzienne. Póki co, co widzieliśmy? Parę fotek z planu, kilka filmików "zza krzaka" z planu, zdjęcia obsady bez i w kostiumach, ale bez komputerowej obróbki, jeden "shot" Cavilla w testowym kostiumie. Na podstawie tak mizernych materiałów, kiedy jeszcze nawet nie ma oficjalnego trailera, skreślacie serial? Ludzie, bądźcie poważni. Nikomu nie zakazuję i nie nakazuję lubić, czy nie lubić, ale miejcie trochę przyzwoitości i poczekajcie chociaż na oficjalny trailer.
Do Pana moderatora: nie unoszę się emocjami, po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat przedwczesnego hejtu, kiedy serial jest jeszcze w stanie "alfa". Słowo "wsiok" bez przesady, nie jest znowu aż tak obraźliwe :P

10.04.2019 17:11
rafq4
odpowiedz
16 odpowiedzi
rafq4
110

Czytając komentarze na tym reddicie dochodzę do wniosku, że tam ludzie są o klasę inteligencji wyżej. Przede wszystkim nie cisną serialu po nagraniach z planu, jak robicie to Wy - znawcy sztuki po jednym obrazku z internetu. Czasami naprawdę mi wstyd, że moi rodacy to tacy malkontenci, podczas gdy reszta świata cieszy się, że w ogóle serial powstanie i że ktoś podjął taka inicjatywę i próbę. Mi też się nie podoba parę rzeczy, które już wiem, chociażby w temacie obsady, ale nie będę robił z siebie wsioka - z oceną poczekam do czasu, gdy będzie za mną już dobre kilka odcinków, a nie wróżyć z fusów :) ogarnijcie się..

Moderator: Prosimy o uspokojenie emocji i zaprzestanie wzajemnego się obrażania. W przypadku niedostosowania się do tej prośby Administracja lub Moderacja podejmie przewidziane Regulaminem Forum -> https://www.gry-online.pl/regulamin.asp?ID=2 działania.

post wyedytowany przez Admina 2019-04-10 17:45:24
04.04.2019 11:16
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

No jak dla mnie, to niestety nie ma nic ciekawego. Z resztą gdyby nawet było, to i tak akurat w biedrach obok mnie by tego nie było. Tradycyjnie

30.03.2019 13:28
rafq4
rafq4
110

@rlistek - jak mówisz że 30fps na konsoli to pokaż slajdów, to może masz jakiś problem z konsolą? Bo ja grając na swojej konsoli nie mam żadnego pokazu slajdów, a gram ponad 20 lat, grałem w Far Cry'a na GF 2 i uwierz - wiem co to pokaż slajdów

30.03.2019 10:51
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Mówiłem Wam, będzie Skyrim na panel prysznicowy

Edit: tak btw, jakby TES VI nie wydali też na PS4, oraz X-One, to IMO byłby to dla nich strzał w stopę. Niby miałoby to nakłonić ludzi do kupna nowych konsol, ale ci, co mają je kupić i tak by kupili. Wydanie gry na konsole obecnej generacji tylko zwiększyłoby im zysk i zasięg.

A tak btw.2 - i tak tę grę akurat kupię na PC XD

post wyedytowany przez rafq4 2019-03-30 10:55:47
30.03.2019 03:58
rafq4
rafq4
110

@KitsuneFM - stwierdzasz, że kupowanie gier na konsolę, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zwróć jednak uwagę, że kupując grę na konsolę masz ją niejako na własność, całą, pełną na jednym nośniku BR. Ściągasz z neta jedynie ewentualne patche i DLC. A PC? Temat fizycznych nośników praktycznie wymiera, a na masie różnych platform kupujesz jedynie cyfrowe licencje na gry, które mogą być Ci w każdej chwili odebrane(co oczywiście raczje nie nastąpi, ale jest to po prostu możliwe). Więc kto tu bardziej traci? Co do porównania PC-konsola masz rację, w temacie mechaniki PC kładzie wszelkie konsole - więcej fps, lepsza jakość oprawy graficznej, możliwość podpinki wielu kontrolerów. Jednakże tu w grę z jednej strony wchodzi kwestia wygody i przystępności, a z drugiej pogoń za jak najlepszą jakością i doznaniami wizualnymi. Pierwszej grupie wystarczy konsola za 1500-2000zł(zależy w jakim okresie kupiona) i przez lata grają w te same gry, w które można grać na PC + exy, z tym, że nie zależy im na wodotryskach graficznych i 60fps, kiedy przy stałych 30 gra się w porządku, a i grafika wcale zła nie jest. Druga grupa woli co kilka lat łożyć tysiące na podzespoły komputerowe, by utrzymać sobie jak najlepsze doznania wizualne i ponad 30fps. Żadna z tych grup, uważam, nie jest gorsza. Kwestia podejścia do tematu, gustu. Graj i daj grać innym. Możecie sobie być "PC master race" czy "konsolowcami". Ja jestem po prostu graczem i gram na czym chcę i jak chcę i jestem z tego zadowolony.

post wyedytowany przez rafq4 2019-03-30 03:59:00
29.03.2019 17:15
rafq4
rafq4
110

@kozia, jeśli o mnie chodzi to luzu mam wystarczająco :) w moim komentarzu po prostu odniosłem się do wojenki PC-konsole, na podstawie jednego z komentarzy, która ostatnio jest niestety dość popularna

29.03.2019 15:17
rafq4
rafq4
110

Ja obecnie mam i dobrego PC(nie jakaś uber rakieta, ale do grania w najnowsze tytuły na "wysokich" wystarczy) i konsolę, a odkąd mam konsolę, to więcej gram na niej, nawet w gry, w które mógłbym grac na PC. Nie wytłumaczę, od czego to zależy, bo nie potrafię tego sprecyzować, ale przyjemniej mi się gra na konsoli, niż na moim dużo lepszym od niej PC. Nie bawię się w tę całą wojenkę PC-konsole, bo to śmieszne i gówniarskie, ale po prostu się cieszę, że mogę grać w co chcę bez obaw "o nie, to będzie exclusive na inną platformę". A tak jak mówisz @rlistek - konsole drogie nie są, szczególnie dziś, więc zamiast gadać jedni na drugich, ci, którzy konsol nie mają, zamiast wylewać żale, niech po prostu sobie je zakupią do gier, w które na PC nie zagrają, a jeśli chcą. W końcu na komputery za 5 tysi ich stać. W moim półświatku zarówno ja, jak i wszyscy moi znajomi, którzy się gamingiem interesują mają i to i to i wszyscy są zadowoleni.
Edit: na konsoli nie ruszę jedynie strzelanek, bo na padzie mi się okropnie gra w strzelanki

post wyedytowany przez rafq4 2019-03-29 15:17:55
29.03.2019 14:31
rafq4
odpowiedz
13 odpowiedzi
rafq4
110

Nie chce karmić trolla, ani wdawać się z takimi w dyskusję, ale co do pierwszego komentarza(ewidentnie trolla - 1 poziom na forum, nick zobowiązujący) mam pewne przemyślenie - w tym przypadku kolega, pewnie z tej całej kinder sekty "PeCe majster rice", używa stwierdzenia "konsolowca biedaka". Tymczasem najczęściej to od "pececiarzy" właśnie słyszy się słowa "nie mam kasy na konsolę, mam inne wydatki", kiedy z kolei konsolowcy zazwyczaj mają i PC i konsolę. Także ten..

26.03.2019 16:08
rafq4
😁
10
rafq4
110

"Aktualizacja Windows 10 może przynieść nowy eksplorator plików" i przy okazji zabrać poprawne działanie jakiejś innej funkcji xD

26.03.2019 15:53
rafq4
rafq4
110

oczywiście nie jestem nastawiony do tego w sposób "hurr durr koniec internetów, koniec świata", ale jestem ciekawy jak to wpłynie na życie w internecie. Jak zmieni się jakość wszystkiego, z czym teraz mamy tu do czynienia

26.03.2019 15:00
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Lepiej dajcie news o tym, że Parlament Europejski przegłosował unijną dyrektywę o prawach autorskich i to bez żadnych poprawek - to jest teraz bardziej news na topie.

26.03.2019 14:19
rafq4
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
110

Kolejny raz przezorność zwycięzcą :3 kolejny powód, dla którego nigdy nie bawię się w żadne "live update'y" itp. i nigdy nie aktualizuję niczego od razu i bez wyraźnego powodu.
Edit: I'm clear

post wyedytowany przez rafq4 2019-03-26 14:19:30
22.03.2019 18:57
rafq4
😒
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
rafq4
110

nie żebym ich bronił, ale Facebook jest teraz pod takim ostrzałem, bo jest na topie. Prawda jest jednak taka, że nie ma witryny, strony, czy portalu, w którym nie byłoby jakichś machlojek dot. prywatności kont użytkowników. Jeśli chcesz żyć w internecie to niestety musisz być świadom, że będziesz tam inwigilowany, a Twoje prywatne dane będą dla kogoś zarabiać. Jeśli myślisz, że jest inaczej.. cóż, nie umiesz w życie

18.03.2019 21:29
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

Skyrim na ekran panelu prysznicowego confirmed!

18.03.2019 15:42
rafq4
3
odpowiedz
rafq4
110

Inwestycja w dobra grę dla naszych wnuków :D

16.03.2019 12:55
rafq4
😂
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Jakie to hipokrytyczne. Na każde kolejne Star Warsy ludzie plują, ale na każdy kolejny film Marvela, który od poprzednich różni się tylko bohaterami i też napakowany jest różnej maści bzdetami, wiwaty aż pod nieboskłon :D ok, każdemu podoba się coś innego, ale jak widzę taką hipokryzję, to normalnie tracę wiarę w ludzkość

15.03.2019 23:31
rafq4
rafq4
110

Mody tają tej grze nieograniczoną żywotność. Dzięki nim zaczynając grę od nowa, możesz sobie ją urozmaicić o różne ciekawe rzeczy, dzięki czemu będziesz się czuł, jakbyś ogrywał ją na nowo, albo z jakimiś dodatkami, których wcześniej nie było. Ja już tyle razy grałem w Skyrima od NG i bez modów byłoby to nudne. A tak to zawsze coś nowego, zawsze coś ciekawego

14.03.2019 02:32
rafq4
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Jakaś głupia moda się robi na robienie ze wszystkiego ekskluzywności. Niezdrowo to wygląda. Przyjdzie czas, że będzie trzeba mieć PC, PS, XB, PSP, Switcha, smartfon z Androidem i drugi z iOS, by móc cieszyć się pełną gamą grania. Chore czasy..

13.03.2019 17:48
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Chyba raczej "przyszłość jeszcze większego dojenia ludzi z kasy przy większym ograniczeniu zasobowym"

13.03.2019 12:04
rafq4
3
rafq4
110

lepsze to, niż kolejny marny film o kolejnym jakimś superbohaterze. Bo tak mało filmów o nich na rynku. Ludzie pieją z Disneya, że co roku młócą Star Warsy, jednocześnie co roku oglądając kolejne takie same filmy o bohaterze w rajtkach, w których zmienia się tylko sam superbohater i antagonista. Bo formuła filmu w kółko ta sama. I wielkie zachwyty nad tym jednym wielkim odcinaniem kuponów. Hipokryzja lvl master IMO.

13.03.2019 11:55
rafq4
rafq4
110

Dobrze, że nie dają nikomu spartaczyć dobrego imienia marki. Co do samej edycji za 10 baniek - trochę popłynęli z ceną, choć domyślam się, że była to raczej forma "wariacji" niż poważnego podejścia. Chyba.

12.03.2019 23:11
rafq4
rafq4
110

dokładnie :D

12.03.2019 23:06
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

na pewno nigdy więcej nie kupię nic w sklepie ubi. Jakiś czas temu nabyłem u nich Heroes'y V z dodatkami, gdzie jeden z nich nie działał i nadal nie działa(Hammers of Fate), a samo UBI ma to głęboko w dupie, mimo że coraz kolejni ludzie piszą im o tym na forum i w ticketach. Żeby nie ściągać torrenta, musiałem nabyć grę jeszcze raz na GoGu. O zwrot nie miałem co liczyć, bo za późno się o tym kapnąłem(dopiero po przejściu podstawki).

12.03.2019 18:12
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Cholera grałbym. Tyle różnych rebootów i remasterów wychodzi, a takich perełek nikt oficjalnie nie tyka. Oby gnidy z Disneya i EA nie zablokowały tego. Choć pewnie na co ja się łudzę

09.03.2019 19:38
rafq4
3
rafq4
110

"..przedsiębiorstwo ma zamiar poważnie zainwestować w e-sport, Battle.net oraz działania reklamowe.
Źródło: https://www.gry-online.pl/" - to brzmi jak jedno wielkie śmierdzące kupsko. Dobrze, że od Acti-Bliz nie interesują mnie obecnie żadne tytuły, bo bym się tylko denerwował. Ciekawe co dalej wyniknie z takiego obrotu spraw dla graczy.

08.03.2019 13:18
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Dobra wiadomość :) spory budżet sprawi, że efekty nie będą wyglądały tanio. Mam tylko nadzieję, że nie będą przesadzać z CGI, jak to było w Hobbicie. Tam niektóre sceny wyglądały strasznie słabo przez nadmiar "komputera". No i mają zielone światło na nową obsadę bez możliwości kolizji z obsadą trylogii. Osobiście niechętnie chciałbym zobaczyć innych aktorów w rolach postaci, które już dobrze znam i były dobrze zagrane przez aktorów z trylogii. Czekam z niecierpliwością :)
PS. może nawet ożyje temat jakichś nowych gier z uniwersum? z jakimś nowym właśnie pomysłem :3

post wyedytowany przez rafq4 2019-03-08 13:19:02
07.03.2019 19:02
rafq4
rafq4
110

No właśnie, co aktualizacja, to jakiś problem. Dlatego niczego w dzisiejszych czasach nie kupuję/nie zapewniam sobie premierowo - sprzętu, bo może być wadliwy; gier, bo zbugowane i z powycinaną zawartością; update'ów, nowych sterowników czy patchów - bo mogą coś spieprzyć; systemów - bo nigdy nie wiadomo, co napsują w komputerze, dopóki się ich nie połata. I dzięki temu żyję sobie spokojnie nie denerwując się takimi sprawami, ani tym, że zapłaciłem za gówniany lub niedorobiony produkt :)

07.03.2019 18:51
rafq4
3
odpowiedz
7 odpowiedzi
rafq4
110

Ilekroć zamyślam o zakupie tego systemu, tak wychodzi taki news, który sprawia, że jednak znika mi ochota wydania kilkuset zł na system, który co chwilę dostaje jakieś upośledzone update'y psujące coś.

07.03.2019 18:38
rafq4
rafq4
110

no ja tak właśnie zrobiłem :) dowiedziałem się o TLoU part 2, GoW, oglądałem sobie raz na YT gameplay z Horizona.. i "przegięła się pała goryczy" - cytując pewną kwestię z pewnej gry :) dwa miesiące, i konsola była zakupiona i szczerze - od tamtej pory wolę grac na konsoli, niż na komputerze. Wygodniej i jakoś tak przyjemniej. Szczególnie, ze jestem dużym fanem gier single z dobrą fabułą :)

07.03.2019 17:53
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Sam nie jestem zwolennikiem grania w tak stare i już nieco archaiczne tytuły, ale dobrze, że dają dostęp do starych klasyków, których nie można zdobyć legalnie w inny sposób :) duży plus i uszanowanko

07.03.2019 17:50
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Mapa sama w sobie na bardzo rozległą się nie wydaje. Nie żeby to był od razu minus, ale oby była ciekawie wypełniona :) jeśli tak będzie, będzie to na plus, bo nie ma nic gorszego, niż ogromna i z pozoru fajna mapa, podczas przemierzania której wieje nudą z braku wypełnienia jej w kreatywny sposób

07.03.2019 17:47
rafq4
rafq4
110

to niestety pokazuje tylko, jak upośledzone są dzieci z kinder-sekty "Pe Ce majster rice". A wszyscy wiemy, że tacy są i to bez względu na wiek. Rozwój umysłowy niestety nie zawsze idzie z fizycznym w parze.

07.03.2019 14:07
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Kolejna gra "must have" w kolejce do ogrania.. shiiittt, zatrzymajcię tę karuzelę wydawnictw, bo mi życia nie starczy na ogranie wszystkiego xD zabierę do grobu kompa, konsolę i gry, które musze ograć, jeśli za życia nie zdążę. Musze tylko zrobić to tak, by żona nie wiedziała. Co do gry - nikt chyba(i mam nadzieję) nie oczekuje od niej bycia kolejnym "Horizonem" czy God of War'em. To po prostu będzie przyzwoita/dobra produkcja na konsolę i sam osobiście czekam i jestem zadowolony z tego, co na chwilę obecną o tej grze wiem i co widziałem :)

04.03.2019 12:03
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Zamierzałem kupić na PS4, ale odkąd usłyszałem te przecieki i plotki o możliwym wypuszczeniu RDR2 na PC, chyba poczekam. Akurat tę grę wolałbym ograć na PC, bo granie w strzelanki na padzie kompletnie mi nie służy :/

02.03.2019 09:57
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Chris może i swoją robotę zrobi bardzo dobrze, ale EA to pewnie tak spartaczy, że nawet Chris tu nie pomoże..

28.02.2019 18:52
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

moja pierwsza gra na PS4 i jedna z najlepszych, w jakie grałem. Niby nie wyróżniała się niczym szczególnym na tle innych akcyjniaków z elementami RPG, a jednak miała w sobie "to coś". No i moim zdaniem fajnie fabularnie rozwiązali kwestię dinobotów, bo przez pół gry myślałem, że to po prostu taki-o wymysł twórców na oponentów, by nie powielać tylko oklepanych już w każdej produkcji złoczyńców/bandytów i różnych potworów. Więc rozwiązanie tej kwestii mnie nawet zadziwiło, no nie wpadłbym sam na to :) nie mogę się doczekać "dwójeczki" :)

26.02.2019 16:09
rafq4
1
rafq4
110

Chodzi mi o wciskanie na siłę osób mniejszości etnicznych, lub tych mniej lub bardziej dyskryminowanych do różnych produkcji, bo dziś jest moda na równouprawnienie w tym temacie. Przez to wychodzą nie raz takie kwiatki, jak ciemnoskóra Fringilla Vigo w nadchodzącym serialu Wiedźmin. Uprzedzając potencjalny atak - nie jestem rasistą i nie mam nic do mniejszości etnicznych, czy ludzi dyskryminowanych ze względu na "rasę". Chodzi mi tylko to to, by trzymać się pewnych zasad i form dotyczących oryginału, czyli jeśli w danej produkcji nie powinno być postaci ciemnoskórych, czy skośnookich, to nie powinno się ich tam wciskać na siłę.

26.02.2019 15:50
rafq4
1
rafq4
110

moim zdaniem w ogóle w dzisiejszych niektórych filmach niepotrzebnie i na siłę wciskają trzy rzeczy:
- poprawność polityczną
- głupkowaty humor, który modny i śmieszny był może za czasów trylogii Piratów z Karaibów
- wątki miłosne
przez co filmy tylko tracą. Drażni mnie w dzisiejszych filmach chociażby głupkowate śmieszkowanie bohaterów w chwilach(scenach), kiedy do śmiechu być nie powinno. IMO psuje to imersję filmu. Cytując popularne dziś memy: kurła, kiedyś to były czasy

26.02.2019 15:28
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

Nigdy nie mogłem zrozumieć istoty tej całej "nowej gry+". Po co ponownie przechodzić grę, mając już wszystko(lub większość) zdobyte, lub w której wszystko(lub większość) się już osiągnęło? Próbowałem grać w kilku grach w NG+ i udało mi się ukończyć tylko w Horizon Zero Dawn. I nie była to już tak porywająca rozgrywka, niż jakbym zaczął po prostu nową grę od zera. Rozumiałbym, gdyby NG+ odblokowywało jakąś nową zawartość - nowe tereny, nowe umiejętności, jakieś nowe zadania niedostępne podczas zwykłej gry, nowe rzeczy.. by było coś, co by zachęcało do tej nowej gry+, a tak to zazwyczaj jest to zwyczajnie nowa gra, z tym że nie masz już w niej zbytnio co osiągać, poza sztampowym przechodzeniem tego, co już się przeszło. Nie ma tego funu z progresji postaci, czy otrzymanych nagród. No ja po prostu w ng+ nie potrafię grać, dla mnie to jest po prostu nudne

21.02.2019 20:50
rafq4
rafq4
110

@Aen - co nie wyklucza tego, że to nadal animacja. Mi osobiście kompletnie nie rusza gore i horror w animacji, bo to animacja i ciężko się z tym realnie utożsamić

21.02.2019 13:19
rafq4
1
rafq4
110

Do dziś pamiętam swój zawód, gdy podczas pierwszych zapowiedzi myślałem, że szykuje się nowa gra fabularna z piratami, a po chwili okazało się, że to po prostu kolejna multi-kupa..

21.02.2019 10:35
rafq4
1
rafq4
110

Serio Panowie.. Wydatek tych kilku dolarów raz na zawsze w tej grze to nie P2W. GGG stworzyło świetną grę i niesamowite jest to, jak o nią dbają i jak rozwijają. Wielu Devsów mogłoby się od nich uczyć. Za to, ile pomysłów i contentu pompują w tą grę, wydatek tych paru dolarów to nic innego, jak uczciwe docenienie ich pracy. Ja już dawno przerobiłem tu ponad te 60$ i nigdy mi tego nie szkoda, bo akurat GGG zasłużyli na te pieniądze swoją pracą i podejściem niefaworyzującym tych, którzy mają zasobniejszy portfel.

21.02.2019 10:23
rafq4
rafq4
110

Dej no namiar na builda

20.02.2019 12:09
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Od SE to najchętniej bym przytulił albo nowego Tomb Raidera, albo nowego Deus Exa. Na te gry od nich będę czekał najbardziej i mam nadzieję(przynajmniej w przypadku pierwszego), że nie długo ^^

19.02.2019 20:41
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Ja tylko mam nadzieję że nie spieprzą tak TES VI

19.02.2019 20:38
rafq4
5
odpowiedz
rafq4
110

Po przeczytaniu tego artykułu moja reakcja była tylko taka: hahahahaha

16.02.2019 14:36
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

@maksymilianowicz - i tak dobrze się sprzeda i wyjdzie to wszystko po ich(wydawcy) myśli. Bo jak gra jest świetna to ludzie i tak kupią dla samej gry. I oni o tym wiedzą. W każdym razie to wszystko to jeden wielki skandal..

post wyedytowany przez rafq4 2019-02-16 14:37:07
15.02.2019 16:37
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Bardzo lubię tą serię, ale uważam, że kolejne części wypuszczone po trylogii były już niepotrzebne, ot odcinanie kuponów od marki, która dobrze zarabiała. Verbinsky i jego scenarzyści dobrze opowiedzieli pewną historię i uważam, że w trylogii cała seria powinna się zamknąć. Cz. 4 nie była zła, dało się obejrzeć, ale cz. 5 to już był poziom ówczesnych Szybkich i Wściekłych i ich " świetnego" spin offu - po prostu coraz większe wymyślanie, powtarzalność, absurdy i nadużycia. Szkoda, że tak z "Piratami" postąpili, ale niech dadzą im w końcu spocząć w spokoju, kiedy jeszcze o całej serii nie myśli się w sposób "tania kaszana" mając na twarzy uśmiech politowania.

15.02.2019 16:30
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
Image

-->

15.02.2019 16:27
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

w tym wszystkim zawsze mnie wkurza(napisałbym dosadniej, ale cenzurka tak bardzo) najbardziej to, że te wszystkie Einsteiny w tych Parlamentach i mistrzowie pomysłów wymyślają sobie różne prawa, nakazy i zakazy bez w ogóle poruszania tematu z ludźmi, których ma to dotyczyć. Wymyślą i tak ma być. Co ludzie na to, to już mało kogo obchodzi.

15.02.2019 16:20
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

chciałem poczekać z tą grą, by ją kupić na PC po ograniu zaległości, ale po tym wszystkim co czytam i mimo mojej niechęci i braku umiejętności grania w FPSy na PS4, coraz bardziej zaczynam rozważać po prostu kupno Metro Exodus na PS4 i wjb w ten cały szajs dot. wersji na PC. Dla mnie cała ta akcja z tą grą ze strony wydawcy to po prostu kpina z klientów.

14.02.2019 20:35
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Z mojego portfela też zarobią, ale szczerze to nie wiem kiedy. Póki co za dużo gier do ogrania, a czasu tak niewiele ._.

12.02.2019 16:24
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

To wszystko zmierza w kierunku, który niezbyt mi się podoba, ale na szczęście swoją młodość przeżyłem w IMO najlepszym okresie rozwoju rynku gier, tj. od lat 2000 do teraz. Im będę starszy, tym mniej będę miał na to czasu i pewnie też chęci, będą inne obowiązki i zajęcia, więc co będzie za 10 lat w tym temacie w zasadzie mało mnie już interesuje :) I tak dziś gram już tak naprawdę tylko w nieliczne tytuły, które jeszcze mnie interesują. Najczęściej wracam po prostu do dobrych i sprawdzonych klasyków, a samego czasu na granie też nie mam zbyt wiele

12.02.2019 14:39
rafq4
rafq4
110

Co za ludzie.. moim zdaniem cheaty tylko odbierają frajdę z gry, bo niczego nie dorabiasz się w grze samemu. Mówiąc dosadniej, tylko nieudolne <żeńskie organy rozrodcze> korzystają z cheatów w grach

11.02.2019 12:10
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

mnie tylko zaczyna trochę drażnić, że do większości dzisiejszych filmów pakują ten najprostszy, głupkowaty humor. To było dobre za czasów trylogii Piratów z Karaibów, ale teraz to normalnie przesyt tym jest..

11.02.2019 01:54
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
8.0

Ukończyłem grę świetnie się przy tym bawiąc :) ogólnie dużo lepsza od poprzedniczki, bardziej rozbudowana. Poprawili to, co mi nie grało zbytnio w poprzedniczce - dodali więcej grobowców, w których jednak trzeba było spędzić więcej czasu niż 2-3 min. Podobał mi się syberyjski klimat przeplatany z umiarkowanym. Grafika oczywiście też na plus. Ta gra ma prawie wszystko, czego oczekuję od przygodowego akcyjniaka z elementami RPG :) jest eksploracja, otwarty, ale nie za duży świat, ciekawe znajdźki i miejsca, mała ilość zapychaczy, zadania poboczne sztampowe, ale nie było przesytu nimi, piękne widoki, zapadająca w pamięć muzyka przy eksplorowaniu grobowców, walka wręcz z deka drewniana, ale nadrabiała finisherami i elementami skradankowymi. Irytowała mnie tylko czasami SI przeciwników - nie raz zachowywali się po prostu jak debile, a czasami jakby kurde mieli mnie na GPSie i wiedzieli, kiedy wychylę się zza osłony + irytująco spamowali granatami/koktailami mołotowa. Trochę mozolne zbieranie elementów do ulepszania ekwipunku - dużo w ciągu gry polowałem i zbierałem i mimo przejścia gry na 100%, zbieraniu i zabijaniu czego tylko mogłem, nie udało mi się ulepszyć na max wszystkich broni. Bardzo podobał mi się też dodatek w rezydencji Croftów - ciekawa odskocznia, gdzie dowiadujemy się trochę smutnych, ale i ciekawych rzeczy. Były nawet chwile grozy, gdy w ciemnym korytarzu zapuszczonej piwnicy nagle zaje****m nogą w jakieś krzesło, huk nieziemski xD W każdym razie gra ma ode mnie solidne 8. Bardzo dobra produkcja i szczerze polecę każdemu entuzjaście przygodowych akcyjniaków :)

post wyedytowany przez rafq4 2019-02-11 02:10:24
10.02.2019 11:32
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

Ja akurat gram w to na PC i szczerze mówiąc ciężko grałoby mi się w to na padzie xD tak jak ciężko gra mi się na PS4 w strzelanki :D w każdym razie gra miazga - ulepszone D2, którym miało być D3 :)

post wyedytowany przez rafq4 2019-02-10 11:35:43
10.02.2019 11:11
rafq4
rafq4
110

@cobrass - Ameryki może nie odkryłem, ale napisałem to w ironiczny kontekście, że to nie w porządku, a nie że stwierdzam, iż takie praktyki mogą mieć miejsce :) Einsteinie

post wyedytowany przez rafq4 2019-02-10 11:11:50
09.02.2019 12:04
rafq4
11
odpowiedz
4 odpowiedzi
rafq4
110

Nie znam się na prowadzeniu działalności, ale z punktu widzenia prostego Kowalskiego wygląda to typowo: nie poukładało się finansowo? projekty nie zarobiły tyle, ile PRZEWIDYWANO? Zwolnijmy pracowników! Kij z tym, że gówniane pomysły, które się nie sprzedały wcale od nich nie wyszły. Na koniec nazwijmy to ładnie "zmianami struktur i scentralizowaniem działań", by brzmiało to rzetelnie, poważnie i pozytywnie. Ludzie mają myśleć, że przecież dobrze nam idzie i się rozwijamy. Niby nie jest napisane w tym artykule zbyt wiele o stratach finansowych, ale zawsze chodzi o pieniądze. Nawet, jak tego nie napiszą.

09.02.2019 11:55
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

nigdy nie korzystałem z tego całego Spotify'a, ale.. z jednej strony 2% użytkowników to prawie tyle, co nic, więc dziwi mnie że chce im się dla tych 2% specjalnie banować konta. Z drugiej strony zrozumiała sprawa - na ich miejscu pewnie każdy z nas by walczył z pasożytami, którzy nic do interesu nie wnoszą, a w dodatku blokują "generator przychodów"

09.02.2019 00:20
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Każdy ma własne wytyczne odnośnie tego, co lubi, co powinno być wg. niego grą roku itd, ale mnie osobiście boli fakt, że grami roku zostają multi-siepanki, z których nie dowiadujesz się, ani nie poznajesz niczego, poza tabelką "score" na końcu, a topowe fabuły i historie roku - gry, przy których twórcy musieli solidnie przysiąść i które coś sobą przedstawiają, z których czasem płynie jakiś morał spychane są na niższe miejsca. Wygrane takich gier jak PUBG czy Fortnite dowodzą mi tylko tego, że ludzkość staje się coraz prostsza.

07.02.2019 16:15
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
Image

no cóż..

03.02.2019 13:18
rafq4
rafq4
110

Chodzi mi tylko o to, że gdyby takie Metro było tytułem wyłącznie na PC, myślisz, że devsi pozwoliliby sobie na takie zachowania? wiedząc, że nie sprzedadzą nic na konsoli? Wątpię. Może mieliby więcej szacunku i pokory dla gracza, a gracz chętnie by się odwdzięczył portfelem. A w wolnym rynku wolna amerykanka - mogą sobie powybrzydzać w wersji PC, bo na pewno ładnie im gra zejdzie też na konsolach i dobrze o tym wiedzą.

03.02.2019 13:10
rafq4
rafq4
110

I właśnie dzięki temu otwartemu rynkowi gry na PC mają takie jazdy, jak chociażby teraz Metro. Gdyby wszystko było multiplatformowe, te same kwiatki raczyłyby konsole, a na szczęście tak nie jest i w wiele świetnych tytułów zagram na spokojnie, bez platfrom, bez "licencji", mając grę na wyłączność. Po kupnie konsoli faktycznie dotarło do mnie, że tam jest lepiej :) wcześniej grałem tylko na PC, teraz wolę grywać na konsoli. Jedynie nie w FPSy. Strzelanie na padzie do mnie nie trafia xd a na Metro poczekam sobie, aż będzie na Steam :) nie pali mi się.

03.02.2019 12:53
rafq4
rafq4
110

jedyne co będę bojkotował, to tą śmieszną wojenkę PC - konsole, bo to taki wielki problem kupić obie platformy i po prostu cieszyć się graniem. Nie pochwalam zachowań takiego rodzaju jak w tym newsie, ani takich zagrywek jak zmiana platformy na chwilę przed premierą, wyłączając sprzedaż na innych, ale wyzywanie przy tym konsolowców i szukanie winy w nich to po prostu śmiech na sali. Dokładnie - ile Wy ludzie macie lat, że wyzywacie się o głupią platformę do gier.

03.02.2019 12:47
rafq4
rafq4
110

@kęsik - to nie jest żaden przykład. Jak inaczej mieliby się utrzymać na rynku? Gdyby wszystko było multiplatformowe, więcej ludzi by pewnie wybierało PC zamiast konsol. I dzięki Bogu, że tak nie jest, bo tak jak pisał jeden z kolegów wcześniej - na konsolę kupię grę i mam. Na własność. Nie "licencję" na jakiejś gównoplatformie, z którymi trzeba się użerać na PC. To nie jest przykład tego, jak zachowują się devsi w stosunku do gier wydawanych na PC.

03.02.2019 12:30
rafq4
22
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Jak devsi tupną nóżką to sami na tym stracą. Łaski bez, Metro może i świetna gra, ale jest masa innych świetnych gier i na jednej serii świat się nie kończy. Tym bardziej, że już nie jedna świetna seria została zarżnięta przez chciwość i pazerność tłustych korpo-świń, więc jedno Metro w te czy we wte.. Świat się na tym nie skończy, a oni nie zarobią.

03.02.2019 12:24
rafq4
rafq4
110

ReznoR666 - oho, kolejny zgorzkniały PeCe majster rice, który musi przy okazji nawrzucać na konsolowcow, bo sam ma zapewne komputer kupiony przez rodziców, na konsolę nie stać już, więc musi wyładować frustrację na graczach, którzy konsole posiadają. Tak się składa że konsolowcy nie muszą nic bojkotować, bo takie akcje konsole omijają tak się składa. Warto poszerzyć trochę wiedzę zanim się napisze jakieś bzdury.

post wyedytowany przez rafq4 2019-02-03 12:25:34
02.02.2019 15:16
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Straszna burza się wokół tego zrobiła.. Nawet nie chce mi się tego wszystkiego komentować, bo i ze strony wydawcy taka zagrywka to chamstwo(napisałbym dosadniej, ale cenzura) i tupanie nóżką grożąc piraceniem to dziecinada i brak obycia w podstawach ekonomii. Ja sobie poczekam na Metro w wersji Steamowej, bo nie pali mi się do niego kompletnie, jest masa innych gier do ogrania i na PC i na PS4. Także czas oczekiwania sobie wypełnię. A wydawcy niech sobie robią co chcą. Coś mi się nie podoba to nie kupię, ale też nie będę robił z tego jakiejś szopki.

30.01.2019 11:43
rafq4
2
rafq4
110

@Heinrich_2.0 - ja to w ogóle korzystam z tych platform tylko dlatego, że to mus :) dla mnie w ogóle platformy mogłyby nie istnieć. Wszelkie potrzebne informacje i wsparcie dot. gry i tak czerpię z innych źródeł - fora gamingowe, YT, GOL.. więc ja te wszystkie steamy, uplaye, originy itd używam tylko dlatego, że bez nich nie zagram w daną grę. A kiedy daną grę przechodze i wiem, że długo nie zagram - wywalam wszystko z dysku włącznie z platformą

post wyedytowany przez rafq4 2019-01-30 11:49:17
30.01.2019 11:37
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Dla mnie niby aktor, jak wielu innych, a mimo to jakoś go lubię oglądać w filmach. Ma w sobie gościu coś pozytywnego

30.01.2019 10:37
rafq4
1
rafq4
110

Sam nie mam tego całego EGS i nie będę miał, ale podejrzewam, że płacz graczy byłby mniejszy, gdyby Epic wpierw zadbał o tą platformę, by była bardziej przyjazna użytkownikom w funkcjonalności. Steam jest bardzo rozbudowany w funkcjonalności społeczne, a z tego co czytam w sieci, platforma EGS nawet nie ma startu do podgryzania pięt steamowi w tym temacie, który dla ludzi jednak jest istotny. Jednym słowem - spieprzyli(nazwałbym to dobitniej, ale cenzura)

30.01.2019 10:26
rafq4
odpowiedz
1 odpowiedź
rafq4
110

@Marokso, będzie. Decyzja została podjęta przez Koch Media i juz zapadła dawno. THQ nam mówi tylko, że oni nie brali udziału w tej szopce i że oni na miejscu Koch Media dali by wybór ludziom, nie uzalezniali by gry od jednej tylko platformy.

post wyedytowany przez rafq4 2019-01-30 10:27:22
29.01.2019 12:01
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Dopiero co zacząłem grę, ale już mi się mega podoba :3 żałuję tylko, że nie ma w tej grze trybu foto, bo niektóre widoczki aż się proszą o zapisanie ich

29.01.2019 01:11
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
8.0

Bardzo dobra przygodówka akcji :) ale jak napisał kolega wyżej - raczej na raz. Kiedy się przejdzie z uwzględnieniem przejścia każdej lokacji na 100%, raczej nie ma do czego wracać. Przynajmniej nie w najbliższym czasie po przejściu. Grafika bardzo ładna(grałem na PS4) mimo już dobrych kilku lat, znajdźki ciekawe - nie byle pierdy do zebrania, tylko dają ciekawe informacje okołofabularne i do niektórych ciekawe komentarze. Muzyka też robi swój klimat w grze. Lokacje interesujące, zachęcające do eksploracji. Fajny motyw ulepszania ekwipunku i dobrze rozegrany rozwój postaci :) Mnie osobiście zawiódł jednak temat tytułowego Tomb Raidera - nie grałem w stare części, ale spodziewałem się jednak, że sama eksploracja grobowców będzie bardziej emocjonująca, że będą pułapki do omijania, łamigłówki do przejścia.. tymczasem w grze odwiedza się raczej marne, stosunkowo malutkie i dość ubogie w przeszkody grobiki. Ciekawych i solidnych grobowców było może góra 2. Z Lary zrobili w tej części taką lucky-pierdołę, ale liczę, że w "Rise" będzie poważniej :) właśnie biorę się za druga część, a tutaj zostawiam solidną 8. Gra zdecydowanie warta zagrania, jak ktoś lubi przygodowe akcyjniaki :)

post wyedytowany przez rafq4 2019-01-29 01:13:47
28.01.2019 22:17
rafq4
odpowiedz
2 odpowiedzi
rafq4
110

Zmiana platformy i ile problemów. Ludzie - kupujecie grę dla gry, czy dla platformy? Co za różnica gdzie, liczy się chyba gra prawda? A nie platforma i to, czy będzie się miało +1 do konta, czy wirtualne naklejeczki, czy nic nie dające osiągnięcia. Kiedyś tych bzdetów nie było i wszyscy się cieszyli grami a dziś to nikt nie zje batona, bo papierek nie tego koloru..

24.01.2019 14:00
rafq4
2
odpowiedz
rafq4
110

"Powodem, dla którego mają być wprowadzone zmiany, jest usprawnienie funkcjonowania przeglądarki oraz zwiększenie bezpieczeństwa.
Źródło: https://www.gry-online.pl/hardware/google-chrome-prawdopodobnie-uniemozliwi-blokowanie-reklam/ze1b9aa" taa, a mi zaraz małpa z tyłka wyskoczy xD

23.01.2019 20:39
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

A ja ciągle się zmagam z chęcią kupna tej gry. Z jednej strony zagrałbym, bo uwielbiam wiedźmińskie uniwersum, ale z drugiej strony karcianki to kompletnie nie mój typ gier xd Póki co po januszowemu poczekam sobie, aż potanieje do ok. 50zł i wtedy spróbuję

23.01.2019 12:30
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Szkoda, że jedna z osobistości odpowiadająca za tak istotną rzecz w grze odchodzi.. No ale się nie dziwię. Na pewno lepiej zarobi w Blizzardzie, a do tego Blizz ma dłuższy staż w produkowaniu wielkich gier, niż CDPR. Facet rozwija skrzydła. Martwi mnie tylko to, że wszystko dzieje się pod skrzydłami Activision. W końcu Blizz to ich część. No ale jeśli Seba ma być powiązany z Diablo, to może coś dobrego z tego wyjdzie. Oby :) trzymam kciuki za naszego rodaka :)

23.01.2019 04:56
rafq4
odpowiedz
rafq4
110
9.0

Ode mnie solidna 9. Bardzo dobra gra, oklepana, ale ciekawa fabuła, chce się grać. Ustrzeliłem grę w 3 dni, tak się wciągnąłem :D pozycja godna polecenia, jak się lubi fabularne single :) czasami tylko wkurzało SI przeciwników, miało się miejscami wrażenie, że są zaprogramowani do ruchów gracza, ale to małe piwo :) teraz czekam na dwójeczke :D

21.01.2019 12:10
rafq4
1
odpowiedz
rafq4
110

Jeśli to będzie faktycznie nowa, pełnoprawna odsłona, to będą musieli się bardzo postarać, by naprawić nadszarpniętą reputację po D3 i tym, co pokazali na ostatnich conventach. Z ikony H&S zrobili pośmiewisko. Dziś na słowo "Diablo" przywołuje się tylko uśmiech politowania, albo smutek, co można zrobić z dobrego tytułu. Z racji na historię tej marki i jej wcześniejsze odsłony mam cichą nadzieję, że się zrehabilitują i naprawią to, co spieprzyli. W końcu im zależy na portfelach(czyli na nas), a nam na dobrej grze.

post wyedytowany przez rafq4 2019-01-21 12:11:17
20.01.2019 14:01
rafq4
rafq4
110

@Revellex - sądząc po Twoich ocenach gier i wypowiedziach widać, że przyszedłeś na forum tylko po to, by sobie posiać ferment i potrollować, ale co do God of War(przy okazji masz tutaj poprawną pisownię, chyba że jesteś głuchoniemy, to wybaczam), to nie bez powodu została uznana jako GOTY. Więc możesz sobie wstawiać swoje zgorzkniałe "jedyneczki", ale jeśli masz trochę rozumu w głowie musisz zdawać sobie sprawę, że byle "lepszy system walki, wystarczy spamować R1 i R2" nie zostaje sobie od tak GOTY. Sorry, że tak napiszę, ale w moim mniemaniu zachowujesz się po prostu jak ameba umysłowa. Dawać każdej grze PS4 "1", bo tak. Bo świat jest be. Pewnie nawet w nie nie zagrałeś, zakładam nawet, że pewnie jedynie mogłeś pooglądać na YT. To jest przykre, bo jedyne co robisz to niszczysz system wartości takiego forum. Widzę, że jedynie konsolowy RDR2 oceniłeś na 8. Teraz jestem prawie pewien, że jesteś 14-letnim fanboyem GTA i Rockstara. Thug life i te sprawy

20.01.2019 13:40
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

@SerwusX - też tak myślę :D skoro ludzie tak ochoczo crowdfundingują, to będzie to tak trwało i trwało, aż może za 10 lat zostanie ta gra w końcu wydana. Projekt bardzo ambitny, ale też ile można czekać. Jakbym był jednym z donatorów, to byłbym już dawno poirytowany. Jednocześnie nie uważam, by coś złego miało się stać z tym projektem - skoro go tworzą już tyle lat, to coś w tym jest i prędzej czy później, może za 5 lat wyjdzie pełnoprawnie - jako fenomenalny projekt, albo fenomenalna porażka

18.01.2019 19:09
rafq4
rafq4
110

powiela się schemat, że wygrywa to, co jest odgrzewanym z roku na rok kotletem. Oryginalniejsze, ambitniejsze, odbiegające od młóćki dla niedzielniaków i mniej popularne tytuły nie mają szans, bo wygrywa masówka. Nie mówię tu już konkretnie o AC:OD i KCD, ale ogólnie. Wyniki i oceny takich skwarów jak Far Crapy, CoD'y, BF'y itpd tylko to pokazują. Ludzie kochają kotlety i takie też tytuły punktują.

18.01.2019 15:44
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

Zwycięzca mnie w sumie nie dziwi, było wiadome, że wygra GoW albo RDR2. Obie gry są świetne i należy im się to podium :) w AC:OD jeszcze nie grałem, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. W TLoU zagram dziś dopiero xD Tak, dopiero :D więc zobaczę za jakiś czas, czy podzielę hype na drugą część. ale czuję, że tak :)

18.01.2019 15:34
rafq4
rafq4
110

Podoba mi się ta sprawa z Dark Mode i poszerzeniem działu zgód, ale cała reszta to po prostu "tu coś dodamy, tam odejmiemy, a tam zamienimy miejscami".

16.01.2019 16:30
rafq4
1
rafq4
110

nie ma, bo masa ludzi kocha odgrzewanie kotletów, co pokazują sukcesy wielu marek odgrzewanych rok w rok.

13.01.2019 16:00
rafq4
rafq4
110

"Zło konieczne" - trafne określenie :) niestety korpo, wydawcy, producenci itd nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi. Zawsze chodzi tylko o kasę, my jesteśmy tylko portfelami na nogach, a że dziś rynek gier jest ogromny, masa ludzi gra w gry, to pozwalają sobie na to i owo w umowie. A gracz i tak się zgodzi, bo po prostu chce zagrać. Płacimy za coś, co i tak nie będzie nasze i może zostać nam np. w każdej chwili odebrane, pełnoprawnie, bo przecież w umowie jest tak zapisane, a my się na to godzimy ale i tak zapłacimy, bo chcemy pograć. Można się oczywiście nie zgodzić i nie grać wcale. Korpo dobrze wiedzą, którą opcję gracz wybierze :)

13.01.2019 15:38
rafq4
rafq4
110

Do dziś scena w samolocie z Metro LL jest u mnie jedną z tych, które najbardziej zapamiętałem z gier. Jest całkiem efektowna, jest dramatyczna muzyka, krzyki załogi a w tle przerażonych pasażerów.. i na koniec ten krzyk "I don't wanna die".. Gdy pierwszy raz grałem w tą grę, ta scena bardzo mnie poruszyła, głównie ze względu na swój dramatyzm

12.01.2019 00:12
rafq4
odpowiedz
rafq4
110

You don't say.. Żeby to tylko Huawei szpiegowało. Dziś na każdym kroku, wszędzie jesteśmy szpiegowani. Zarówno "ważni" ludzie jak i "mniej ważni" szarzy obywatele. Kto się spodziewał, że w erze cyfryzacji, internetyzacji i sztucznej inteligencji jest inaczej, musi być niezbyt bystry lub po prostu nie na czasie.