Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

col.Kurtz ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

28.09.2017 22:07
13.09.2017 17:45
odpowiedz
col.Kurtz
69

Trzymam kciuki i życzę uniknięcia błędów U przy robieniu ostatniej części.
Początkowo myślałem, że ta opcja z możliwością zwiedzania okrętu będzie pomyłką. Do dzisiaj mam mieszane uczucia, bo jak łażenie po okręcie dało namiastkę czucia zamknięcia w metalowej trumnie, tak mechanika marynarzy etc. leży i kwiczy i nic z tym nie można zrobić. Ot taka laurka.
Ktoś powie, to symulator, zgadza się, ale ja powiem, to po co było to robić, skoro nie działa jak należy. Wielka szkoda, że Ubi tak pogrzebało serię.
Także za tę grę naprawdę trzymam kciuki. Jeśli symulacja, to niech to będzie czuć i niech to działa jak należy.
IX bym poszalał sobie bez dwóch zdań;)

17.07.2017 21:51
col.Kurtz
69

Erm... Gier o łodziach podwodnych? To nie ten wątek. Tu mowa o okręcie.

Książka, a film. Jasne, gruba. Książka zdecydowanie lepiej oddaje klimat, bez dwóch zdań. Film jest fajną ilustracją, chociaż jak ostatnio go oglądałem... cóż, trąci już myszką. Nie ta technologia, nie ten sposób grania, etc. Co nie zmienia faktu, że film jest wart obejrzenia.
Książka natomiast... Hm, mówiąc w żołnierskim skrócie, kilkanaście godzin przekłada się na kilkanaście stron opisu, co w przypadku filmu nie jest możliwe. Nie zajrzymy do "wnętrza" głów bohaterów, w książce możemy, jeśli tak mogę się wyrazić. Jakoś w książce bardziej czułem smród i zaduch niż w filmie, jeśli ktoś rozumie co mam na myśli. Nie wspomnę słynnego bombardowania na awaryjnym zanurzeniu.
Gorąco polecam książkę. Potem film. A jak ktoś już widział, to powinien przeczytać.
:)

30.04.2017 20:26
col.Kurtz
69

OFP: CW i Resistance ma odświeżoną wersję. Należy jednak mieć ARMA II/Arrowhead na kompie i można pobrać i zainstalować. To Cold War Rearmed. To samo, tylko w nowej szacie graficznej i wzbogacone o nową mechanikę/interakcję. Warto moim zdaniem spróbować. Trochę grałem i powiem prawdę, sentyment mocno grał ze mną;) Nic nie zastąpi (jak dla mnie) tego poczucia bycia śrubką w maszynie, szeregowcem i powolnym pięciem się w górę. Fabuła też nie była zła. Bogactwo etc. nadal stoi na poziomie. Brakuje dzisiaj takich gier, a może dzisiaj już się nie sprzedały.
Moje typy to na pewno San Andreas, Max Payne i chyba MOH: AA. A może to już tylko sentyment ;) Wolfenstein drugi, też ma to coś ;) Duke Nukem 3D to również klasyk, ale nie wiem czy by wytrzymał próbę czasu... Heil to the King:D
Quake 1 i 2 podobnie ma miejsce szczególne w mej pamięci. Eh, a może miejsce tych gier jest właśnie tam? :) Natomiast fenomenu Mafii ni cholery nie kumam. Być może dlatego, że zetknąłem się z nią bardzo późno i po GTA SA. Ilość dziwnych rzeczy+błędy w sterowaniu (GTA SA miało ich chyba mniej i było zdecydowanie bogatsze i w swym szaleństwie bliższe życiu;) ) dwukrotnie mnie od tej gry odepchnęły.

26.04.2017 11:53
odpowiedz
1 odpowiedź
col.Kurtz
69

@Predi2222 Otóż to, szczególnie za S. Hunter i skopanie i olanie SH V. Mógłby to być nawet niszowy produkt, ale z wysokiej półki, rozwijany i dopieszczany. Jakoś Sturmovik nie ma problemów z byciem niszową produkcją - nie mam na myśli nieznajomości tytułu na rynku, marka sama w sobie... i SH do pewnego momentu też była. Trzymam kciuki i mam zamiar wysłać kartkę na pogrzeb Ubi z aSaSynem jako słodkim, sielankowym widoczkiem ;) Eh, dałem sobie upust, a co, od czego jest net:D

25.04.2017 18:58
odpowiedz
col.Kurtz
69

Say... glctx is undefined.

25.04.2017 12:15
1
col.Kurtz
69

No to trzeba obiad zrobić. Bez symulowania;) Obłęd... A symulator mycia okien? Albo rozpalania w kominku, odkurzania, spania może... i wydalania? Świat oszalał, albo ja jestem z innej planety:D

02.04.2017 15:03
1
odpowiedz
1 odpowiedź
col.Kurtz
69

Redakcja ma chyba wejścia na muve.pl, albo też na muve.pl weekend już się skończył. O 15.02 na 5 ofert, jedna niedostępna, w innych ceny czterokrotnie wyższe niż tutaj napisano...

31.03.2017 17:53
odpowiedz
1 odpowiedź
col.Kurtz
69

Kochana redakcjo! Muzyka łagodzi obyczaje... A nie, to nie tutaj. Link do The Evil Within prowadzi na manowce.

18.03.2017 16:18
1
col.Kurtz
69

Opinia z serii wiem lepiej, byłem, widziałem, 1 mln kilometrów na liczniku nabite.

04.03.2017 10:10
odpowiedz
col.Kurtz
69

Zgodzę się z DogGhost. By pracować jako maszynista, za późno, ale pobawić się w poważną symulację, jak najbardziej jestem za:) Ciekawe jak to wyjdzie w praniu:)

19.11.2016 23:04
1
odpowiedz
col.Kurtz
69

Mówiąc bez ogródek... chyba mają czytelników w głębokiej dupie po prostu. Taka dzisiaj moda.
Brak zmiany na ciemne tło... eh, niech Was Trump ściśnie.

02.11.2016 20:46
😍
odpowiedz
1 odpowiedź
col.Kurtz
69

Steven Seagal gościł już na statku, ale nie w roli kapitana, a jako kucharz (Liberator z 1992 roku).
Na jakim statku, ja się dopytuję.
@Irek22 Dokładam swoje dzięki dla Sylwka za Niezniszczalnych. Pierwsza część to opad szczęki - 100% świetnej zabawy, podobnie jak Adrenalina ze Stathamem;) Kolejne też dobre:) Czekam na kolejną odsłonę.
Sorry za off;)

21.10.2016 18:38
👎
odpowiedz
1 odpowiedź
col.Kurtz
69

Polski UBOOT to symulator łodzi podwodnej

Polski symulator okrętu podwodnego UBOOT

To jak w końcu? Wiecie, czy też strzelacie i liczycie na to, że jakby co, napisaliśmy poprawnie.

Matekso - zmień dealera lepiej.

A co do XP, nie mam jak sprawdzić... te 2GB RAMu gra sobie dorysuje, czy też chodzi o XP 64 bit, bardzo popularne w Polsce.
Jakiś syndrom Macierewicza?

08.10.2016 08:47
1
col.Kurtz
69

To samo mógłbym napisać o znajomej, która pracowała w banku. Zarabiała dużo, robiła po 10h+ na dobę, stanowisko kierownicze, odpowiedzialność za zespół ludzi, których trzeba cisnąć, bo jest się ciśniętym. Co z tego, że duże pieniądze, kiedy koniec końców, nie ma ich kiedy wydać. Jazda do sklepów po 10h pracy chyba nie jest już fajna. To jest standard. Chcesz dużo zarabiać, musisz zapier... jak wariat. Jasne, można odejść, znaleźć inną pracę... tylko jaką, skoro ma się już jakieś umiejętności, hm? Do tego należy pamiętać, że zazwyczaj staramy się robić to, co chociaż częściowo: umiemy, lubimy i widzimy w tym jakiś sens. Chciałbym zobaczyć jednego z drugim, jak z pracy informatyka odchodzą do zawodu sprzątacza, ewentualnie kierowcy tira, tak z dnia na dzień.
Zgadzam się, że niektóre opinie piszą ludzie, którzy nigdy nie pracowali jeszcze i widzą tylko jeden aspekt. Świat nie jest czarno-biały, przykro mi, ale tak po prostu jest.

08.09.2016 22:56
👍
col.Kurtz
69

Dobre. Plus i ode mnie:) To wydaje się o wiele ciekawsze niż większość polskiej kinematografii:)

05.09.2016 17:12
odpowiedz
col.Kurtz
69

A ja pograłem. Namiastka SH serii, owszem, ale grać się dało. W kilka osób jako wilcze stado dawało to jakąś frajdę. Porzuciłem grę w momencie, gdy ogłosili, iż nie planują dalszego rozwoju gry.
Rust In Peace.

24.06.2016 17:01
😃
1
col.Kurtz
69

Ej, a co z darmowym FPSem - "w szczelanego" :D

08.03.2016 18:12
col.Kurtz
69

Słowo daję, dałem radę do połowy, potem odpuściłem. Przyganiał kocioł garnkowi. A`propos recenzji Bear Simulator.

03.03.2016 17:59
odpowiedz
col.Kurtz
69

Inner Chains zaoferuje klimatyczne, ponure lokacji.
Że co proszę?

23.02.2016 13:59
odpowiedz
col.Kurtz
69

Tzw. sprzedaż wiązana:D Teraz będzie szał na VR by kupić, a HL3... może za rok, może za dwa... któż to wie:D Obawiam się, że reklama lepsza od produktu, jak w przypadku wielu filmów;) I prawdę mówiąc... osobiście zaczyna mi latać ów HL3. Do tej pory żyłem to i resztę swego życia przeżyję, z, czy bez 3.
"Wielki przeciek o Half-Life 3 – wreszcie mamy konkretne informacje o grze?" Nie wiem czy autorzy mają świadomość istnienia przecieków kontrolowanych;)

23.02.2016 09:34
1
odpowiedz
col.Kurtz
69

Na pewno to pierwsze i najpewniej to drugie. To samo pomyślałem, jak przeczytałem nagłówek. Czy ktoś próbuje zdominować rynek, hm. Dziwne jest to o tyle, że tak dziać się nie powinno, w imię wolnego rynku. Kto cierpi? Ano jak zwykle szary użytkownik, który ostatecznie nie ma wyboru. Bo nie kupować z braku możliwości bym nie zaliczał do wyboru;)
Co to się dzisiaj wyrabia (duży stopień uogólnienia). Filmy, remake, albo gry na ekran rzucają, w filmach, też remake, albo pre-, czy seqeule. Brakuje już pomysłów na nowe produkty, oj brakuje bez dwóch zdań.

15.02.2016 18:44
col.Kurtz
69

Y2K i FFUR, jako graficzne mody do OFP, sama gra przerobiona modem The Last Months in Vietnam - miód malina, niestety ta grupa skupia się obecnie na modyfikacjach pod MP dla Arma 2/OA, tu była cała kampania do przejścia.
Trochę zaskoczony jestem tą modyfikacją, bo przecież jest konwersja pod ARMA 2/OA całej kampanii z OFP i jej drugiej części, OFP Resistance - polecam:)

04.02.2016 20:53
col.Kurtz
69

Chyba jesteśmy tak samo nie z tej planety. Pamiętam jak pierwszy raz widziałem MM w szkole po zajęciach, z 16-17 lat miałem. Widziałem obie części jedna po drugiej. Poruszył mną ten obraz, to poczucie beznadziei. Gibson z tą swoją kamienną twarzą do dzisiaj jest nie do podrobienia. Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad dzisiejszym MM, który nawet obok oryginału nie leżał. Przekombinowany, wydumany, ponaciągany jak stara kołdra. Taki patchwork. Masa efektów nie jest w stanie moim zdaniem podratować tego słabego filmu. Dlaczego Mad Max, nie wiem... Może lepiej Mad Girl, czy Mad Maxiara, bo Maxa jest w tym filmie tyle, co kot napłakał. Zbyt wielu bohaterów, jak dla mnie do ogarnięcia. Jakieś dziwne stopniowanie "bossów". Po co takie zabiegi? Z braku fabuły? Film lipa, jak dla mnie. Stare dwie części nadal lubię, od czasu do czasu, trzecią już nieco mniej. W poprzednich filmach wszystko kręciło się wokół Maxa, tutaj, jakby Max kręcił się w kółko.
No i tyle:)

01.02.2016 21:20
col.Kurtz
69

Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę, że de facto sobie samemu wystawiasz 'najlepszą' opinię.
Ale nie zdajesz sobie sprawy, chyba nawet z własnego bytu. Cała odwaga i bycie hej do przodu ograniczone do cali monitora jak i jego głębokości.
Eh. Żeby choć odrobina refleksji przed tym, co się napisze. Żadne akcje przeciw nienawiści i agresji w sieci tu nie pomogą. Czcze gadanie.

18.01.2016 21:41
col.Kurtz
69

Heh. System, jest zawsze systemem. Tworzy go człowiek, i o zgrozo przeciw drugiemu człowiekowi. Także suma sumarum chodzi o system, jak zwał, W10, X09876 czy może kokodżambo. Też mi się włos jeży jak czytam w jaką stronę to zmierza i zastanawiam się, kiedy ujrzymy Rok 1984 na własne oczy. Fakt, mieliśmy jego namiastkę, lata socrealizmu u nas i czegoś niewiadomego za wschodnią granicą - mordowanie ludzi w milionach, permanentną inwigilację... etc. Cóż. Powoli zaczyna to wracać. Na razie jeszcze nie mordują, ale w sumie po co mordować niewolników, skoro mogą korporacjom i nie tylko nabijać kieszenie gotówką.
OS ma mi służy, a nie ja jemu. Jak go kupuję, to jest na mój użytek, a nie twórcy.

02.11.2015 20:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

Zwiastun filmu Wartcraft w najbliższy piątek; pokazano nowy plakat... Ekhm.

09.10.2015 19:54
odpowiedz
col.Kurtz
69

Gdzieś są wymagania dla tej gry. Albo rozminął się z nimi autor, albo twórcy. Na XP nie wystartuje, domaga się DX10 co najmniej. Piszą, że w następnym patchu to poprawią, chociaż śmiem wątpić, bowiem XP to już historia, a ten komunikat wisi już od jakiegoś czasu. Na tej podstawie wnioskuję, że wymagania względem hardware są wyssane z palca.
Vista i następne OSy, tak.

Aha, od wczoraj można było już grać, klienta od niedzieli, albo i soboty udostępniali.

09.09.2015 19:09
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Elessar1984 Ehh... Zgodzę się z Tobą. Nie wierzę w dopracowane w pełni gry dzisiaj. Jak i zgodzę się z innymi, że fajnie by gra była dopracowana, oraz że to niedojrzałość i brak profesjonalizmu, takie przekładanie.
Nie mniej, trzymam kciuki za tę produkcję.

05.09.2015 09:11
odpowiedz
col.Kurtz
69

@meelosh Nie wspominając, że to nie jest POMALOWANY kostium, a uszyty. Czyli praca jakaś została włożona, no, chyba że w markecie jakimś można je kupić;)
IMO jest ok ten/ta cosplayer/ka;)

03.09.2015 18:03
col.Kurtz
69

Ze... Ze...? Rety.

29.08.2015 12:25
odpowiedz
col.Kurtz
69

@AL DU IN Wiesz, Max Payne, mimo iż lubię tego gościa (Mark Wahlberg) - film tak sobie, coś się udało, trochę klimatu, jednak nie do końca, gra jak najbardziej świetna. Gra ma swoje prawa, film tak samo. Co w grze daje radę, w filmie już niekoniecznie.
Mad Max - film, pierwsze trzy z Gibsonem, rewelacja, choć moim zdaniem 1. część doskonała, 2. świetna, 3. dobra, tak ostatnie 'dzieło' to nieporozumienie. Przekombinowane, brak klimatu, ot, efekty i tyle. Agent 47? IMO też daleko mu do gry. Więc przekładanie gier na ekran - nie jest udane, odwrotnie, to już prędzej się może udać.

06.07.2015 22:32
odpowiedz
col.Kurtz
69

Szybkie pytanie zagubionego.
Czy mogę uniknąć ponownego pobierania modów poprzez NMM? Zaraz sprawdzę, ale jak przeciągałem, to mi wrzucało wszystko do niesklasyfikowanych/nieprzypisanych. Mogłem aktywować, ale wprowadzało to straszny bałagan... Wskazać folder gdzie mam mody "zzipowane"?

15.06.2015 22:38
odpowiedz
col.Kurtz
69

Fakt, nie ma jak solidny kop w czachę!
:D
Dobrze dobrali:)

10.06.2015 18:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Dr_Wycior
"grammar nazi too much" Nowomowa? Komu i czym chciałeś zabłysnąć?

21.05.2015 18:55
odpowiedz
col.Kurtz
69

I tak War Thunder poszło się je...chać.

18.05.2015 13:49
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Killaherz
Piractwa w dzisiejszych czasach nie można już tłumaczyć biedą lub wysokimi cenami. Ceny gier i oprogramowania są niskie i dostępne dla przeciętnego Polaka. To jest stan umysłu, patologiczna chęć zarabiania jeszcze więcej, chociaż ma się tyle, że nie sposób już nawet tego wydać - zacznę się teraz bawić w dobrego samarytanina i przekażę część dochodów na biednych, czy chorych.
Nadmienię jedynie, że MS to korporacja, polecam nieco poczytać o takich firmach. Z nowymi OSami jest tak, że nie do końca rozumiem ten mechanizm, poza czystą chęcią napchania pełnych już kieszeni. Kradzież? Biednemu nie zabieram, to raz, a dwa... skoro oni tacy zajefajni, to niech robią małe patche po 20 - 50 PLN raz na pół roku i wówczas będziemy siedzieć na jednym systemie przez lat 100 - dlaczego nie? Bo nie zarobią tłustych milionów? Ja z tego powodu nie będę płakał. Mam obecnie XP Pro, legalnie, ale nie oznacza to, że tutaj piracenie jest dla mnie przestępstwem. To jakby ograbić Watykan - ktoś chce to zrobić? Idę za nim w ciemno.

Oj, szybko wybaczamy Gates`owi jego wałki, nadużycia, przekręty i kradzieć. Szybciutko to poszło w niepamięć.

Co do zarobków w tym kraju... 2500? Żarty sobie robicie, czy żyjecie na innej planecie? Gdzie?

1500 - 2000 się zgodzę, cena gry, obecnie coraz częściej, to jest półprodukt - 150, potem tanieje. W chwili pojawienia się tego produktu na rynku - 10% pensji - to jest tanio? A jak się okaże, że jest niegrywalna, źle zoptymalizowana etc. Jakaś rękojmia?

Teraz zaczynają inaczej drążyć nasze kieszenie. MMO i tzw. neverending beta stan gry napakowany płatnymi dodatkami etc. Taka beta nie skończy się nigdy.
De facto Win, to też beta, skoro muszą co kilka lat wypuszczać "nowe" wersje. Oni kłamią, a ja mam być uczciwy? Wobec nich? Nie widzę podstaw.

15.05.2015 07:42
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jaki artykuł, taki czytelnik...
"znikną" - zniknąŁ
"wszak tego typu filmu robi" - a może by w końcu zawodowemu korektorowi dać na grę zarobić, co? Pracę by miał, z Polski by nie chciał wyjeżdżać, same dobra.

06.05.2015 23:37
odpowiedz
col.Kurtz
69

Żyjemy w czasach całkowitej i rozpasanej przesadności i nonsensu. De facto nic więcej nie jest już potrzebne. Oucz, mamy problem. No to jakiś magik, który za durny pomysł bierze ze 30 tys. od ręki, wymyśla coś, to potem reklamodawcy nam wciskają jako rzecz niezbędną do życia, np. telefon komórkowy, który będzie pierdział za nas, albo np. symulację kozy... czy też łajna krowiego, a może błota... a potem, się to sprzedaje.
@lordpilot
Bo tego już po prostu jest tyle, że nikt nie pamięta po co to i na co... Papier toaletowy który pachnie i ma wzorki, zajefajne wzorki, albo setki rodzajów podpasek, gum do żucia, bajerów w komórce, tablecie, tapecie, srapecie, skarpecie i cholera wie jeszcze gdzie. A wszystko ukierunkowane na MIEĆ, miast BYĆ. I tak się zbiera te "achievki" srivki i piździwki. Bo trza je mieć, bo tak ktoś gdzieś powiedział... Orwell się w grobie chyba przewraca.
Taka mała dygresja.
:)

15.04.2015 10:56
odpowiedz
col.Kurtz
69

oferując lepszą oprawą graficzną niż - tu chyba coś zgrzytnęło na klawiaturze.

14.04.2015 22:48
odpowiedz
col.Kurtz
69

Taa... W tę akurat nie grałem, ale za to pamiętam ile czasu mi zajęło wyjście z lasu w OFP - płacz i zgrzytanie zębów. Inne czasy i inne gry to były.
Btw, dla OFP ktoś grał ktoś w mod Last months in Vietnam? Świetna nakładka, klimat, muzyka. Dzisiaj na płycie znalazłem ten mod. Eh...

01.04.2015 14:47
odpowiedz
col.Kurtz
69

War Thunder od Gaijin zrobił natomiast Unrealistic Battle - czołg z gumy, z gumowym działem, pociskami z marchewek i ziemniaków - paski HP;) Widok bimbającej lufy - bezcenny :D
Załoga w środku pedałuje - literalnie :D
Dowcip od WoT nadal mi się ładuje... Nie wiem, czy to też forma żartu?

22.10.2014 18:37
odpowiedz
col.Kurtz
69

Czy to nie będzie już spam?

18.09.2014 22:48
08.09.2014 18:12
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

Noo... Ja się zetknąłem wówczas z dwoma tytułami i oba, chociaż różne, były znane i chyba oba nadal są. OFP i MOHAA. Tak różne, że nie sposób porównywać.
Co OFP, jedyna w swoim rodzaju. Jak MOHAA była swoistą bajką, tak w OFP można się było poczuć żołnierzem (nie jestem, nie byłem - także ja się mogłem poczuć). Nie zapomnę pierwszych misji, gdzie ganiałem z oddziałem i w ogóle nie wiedziałem o co chodzi, a koledzy z drużyny ginęli. Nasunęło mi to skojarzenie z Plutonem i listem do babci... Co ja tutaj robię? Jaka wojna? Dlaczego i skąd strzelają.
Żadna firma nie zrobiła tak szeroko zakrojonej kampanii, ciekawej fabularnie, a jednocześnie nie banalnej i dającej szansę pograć i jak zwykły private Ryan i jako komandos, i jako pancerniak, ba, jako pilot samolotu, czy śmigłowca.
Faktycznie, w AII skopali kampanię wg mnie, dość sztampowa. Nastawiałem się na coś podobnego do OFP, duże działanie, od szeregowca, po podoficera... Od strzelca wyborowego, po pilota Apache. Szkoda. Moim zdaniem OFP jest nadal jedną z ciekawszych pozycji jakie do tej pory się ukazały. Resistance już dla mnie nieco stracił, trochę jakby się pogubili, bo chcąc dać pełen wachlarz, zostało im kilka piór (brak dużych akcji, jedynie śladowe, jakby mimochodem stworzenie operacji na większą skalę). W OFP było czuć, że jesteśmy na wojnie, jak ta śrubka w wielkiej maszynie, w Resistance... już mniej.
Dzięki za artykuł i przypomnienie OFP, czy to oryginalnej, czy już przerobionej.

02.09.2014 01:24
odpowiedz
col.Kurtz
69

@AIDIDPI
Tak z tymi drzewami bym nie szalał w WT:GF. Jedno drzewko złamiesz, następne złamie Ciebie - mam na myśli tego samego rozmiaru, jakieś 20cm w obwodzie. Pracują nad tym, bo jest z tym zamieszanie. Sam się nie raz na takim drzewie rozbiłem 50 tonową maszyną przy 20-30km/h. Z wielkością map też bym nie przesadzał. Dla samolotów są faktycznie duże i naprawdę wielkie, pewnie pod okręty zrobione (czasami przy wczytywaniu gry widziałem jak wielkie są), ale dla czołgów większość map jest formatu WoTowych. Jedynie Kursk jest dość dużą mapą, ale taka Karelia, czy Dżungla, to już są małe.

16.08.2014 18:32
😍
odpowiedz
col.Kurtz
69

Najlepsza gra symulacyjna: Zwycięzca World of Warships - ale poziom musiał być na tych targach.

07.08.2014 23:35
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Cziczaki Wielgachne :D

28.06.2014 18:59
😐
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Bez względu na dość niedudlone wysiłki West Games, by oczyścić swoje imię, projekt Areal i tak wydaje się już kompletnie spalony."
Autor wydaje się również być lekko niedudlony w pisaniu/edytowaniu prostego artykułu. Cały tekst naszpikowany literówkami i błędami, czyta się to dudlnie bardzo.

30.05.2014 19:49
odpowiedz
col.Kurtz
69

Haha... Polski survival za 1200/miesiąc - lol :D Najwyższy poziom, Wawka :D Znajdźki w postaci niedopałków i pozostawionych kanapek ;) Panowie, robimy? :)

25.04.2014 21:52
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Marder
Ja bym tak nie cieszył, za chwilę wszyscy możemy nimi być.

20.03.2014 20:49
odpowiedz
col.Kurtz
69

"pociągu jadącego się do Berlina" Może zatrudnijcie copywriter`a.

07.03.2014 21:30
odpowiedz
col.Kurtz
69

Rety... rzucili się na D_Z i nigdzie człek nie uświadczy pudełka by pograć w A2:CO albo A2:OA:/ i tak pewnie zostanę z gołą A2 w garści.

28.02.2014 17:41
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jestem za. To jest zwykła manipulacja i wprowadzanie w błąd. To czego boją się twórcy, to na pewno tego, że jak to się doprecyzuje, to spadnie ilość graczy. De facto, ci co płacić nie chcą i nie mają zamiaru po jakimś czasie odejdą, więc bilans wyjdzie na zero. To jest taka sama sytuacja jak ze sprzedażą usług w telefonii komórkowej. Dostaniesz 2 w cenie jednego, ale że za oba będziesz płacił jak za zboże, tego nie powiedzą, a jak napiszą, to druczkiem mniejszym od gwiazdek przypisanych do tej treści. Wygrywa albo przedmiot, albo cwaniactwo. Ja jestem za tym pierwszym. Nie sprzedaje się? Cóż, niech zaczną robić coś lepszego po prostu.

28.02.2014 17:28
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jakość tekstur ma wzrosnąć 3 lub nawet 4 razy. Ilość lagów również? Od roku nie jestem w stanie zagrać w tę grę.
@3dD1e Generalnie czołgów nikt do miasta nie wpuszcza bez piechoty;) Także takie rzeczy to jedynie w filmie albo w grze. Dlaczego, właśnie przytoczyłeś przykład - może ktoś coś wrzucić do/lub na czołg, niekoniecznie miłego dla załogantów;)
WG się spina jak nie powiem co i gdzie. Muzykę z gry za DARMO udostępnili. O niczym innym nie marzyłem, tylko by w aucie sobie puszczać mp trójki, bo w grze nigdy nie miałem muzyki.

09.01.2014 00:32
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."
Stanisław Lem

05.11.2013 18:33
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

wOw... zazwyczaj się tu nie udzielam, ale zdjęcie z GO, wbija w krzesło! Niezła robota.

26.10.2013 13:15
😉
odpowiedz
col.Kurtz
69

@malyb89
Orzechy są twarde do zgryzienia. ;)

29.09.2013 14:23
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ręce opadają jak się czyta taką "polszczyznę"
Fabuła aktualizacja dotyczyć będzie co to w ogóle jest, Panowie! Dalej nie czytałem, korekta kosztuje, jak widać, bardzo dużo - nie tylko pieniędzy.

17.09.2013 19:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

Grałem nieco w SHIII i mnie wzięło. Potem SHIV, skończona niemiecka kampania. SHV leży na półce, czeka na lepszą maszynę - w oryginalną nie mam ochoty grać, a z modami mój PC sobie nie radzi.
On-line - byłem sceptyczny i nadal jestem... ale spróbuję;)

16.09.2013 20:22
odpowiedz
col.Kurtz
69

@kain_pl
Kurde, przeczysz Wać Pan sobie?:D
"Co to jest.....Dali stara ropuche zamiast mlodej laski z pudrem - niech zyja dojrzale kobiety,ktore uderzaja jak wino do glowy;D"

12.09.2013 19:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

Panowie. Albo oceniamy BI za robotę, albo moderów. Jedni nie skończyli, drudzy nie zaczęli. Jak na moje podejście ocena i tak wysoka. I nie mam na myśli jakiegoś ataku na Arma III, ot, zdziwiony wielce jestem tym, co robili i zrobili obecnie.

28.08.2013 23:19
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

(...)Fabryką Kluczy i Operacją Film przygotowuje dla coś naprawdę wyjątkowego(...) A można wiedzieć, dlaczego?
:D

28.08.2013 01:23
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

Teraz wszystko wycieka. Nowa forma promocji. Lady G też wyciekł materiał, sama podlinkowała. Tydzień potem teledysk, też podała miejsce gdzie ów wyciek się pojawił. Ponoć lat ileś temu Bono jako pierwszy wyskoczył ze skradzionym/zgubionym materiałem na płytę. Eh, do czego to się posuwamy, sami siebie okradamy, na siebie donosimy uprzejmie... ale jakoś nic nie ma finału w sądzie.
:D

22.08.2013 17:17
odpowiedz
col.Kurtz
69

Haha... Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać od uszczypliwości. Jak skończą, będziecie mogli tę grę kupić wnukom:D Co wejdę, news o DayZ - termin nieznany. Życzę im jak najlepiej, ale mam wrażenie czasami, że to historia szkatułkowa, co otworzysz, jeszcze nie teraz, soon:D Tu chyba bussines plan nie istnieje - jest w fazie alpha;)

10.08.2013 13:24
odpowiedz
col.Kurtz
69

Wać Pan raczy żartować sobie z tym OS XP. Ile osób ma wersję 64 bitową? O ile wiem, nie istnieje polska wersja językowa - więc mało popularne to, dwa, był to system eksperymentalny, a więc i liche wsparcie. Słowem, kto de facto wpadł na taki pomysł, by dawać tę grę na XP 64? Byle by XP był w wymaganiach?

31.07.2013 18:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

Kupiłem tutaj, fajnie że się pojawiło w tak atrakcyjnej cenie:) GTA IV + dodatki. Nie przeszedłem całej (podstawka). Na razie zawiesiłem granie, jakoś mnie nie wciągnęło - nie, żebym pisał, słaba gra, po prostu mnie nie wzięło - bez urazy i hate`u wobec fanów, których rozumiem:)
To, co mnie trochę boli, to RDR, że czytam o kontynuacji, a nawet nie myślą o wsadzeniu na PC pierwszej części. Szkoda, trudno, ku chwale konsolowców;) Też nic do Was nie mam - nie to jest moją intencją.
Naiwniak, który wierzy, że cegłami zarzucony nie będzie:D
Czapka nie witka - złotymi zgłoskami gdzieś to zapiszcie, bo zdębiałem :D

26.07.2013 18:54
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Pan Dzikus
Chciałbym widzieć Twoją minę po zakupie zepsutych 42 cali w HD. Idziesz do sklepu, a sprzedawca patrząc Ci głęboko w oczy, kto daje i odbiera...
;)
To jest błędne koło. Chcą pieniędzy na rozwój gry, zaczynają sprzedawać nie gotowy produkt, potem ów produkt różni się znacznie od tego co zostało sprzedane. Moim zdaniem jest podstawa do reklamacji. Nie powinni oferować. Nie stać ich na zrobienie gry? Trudno, nie zrobią. Nie mam na myśli tylko tej jednej gry.
Sprzedam Wam truskawki... Ups... się rzodkiewka wyhodowała, ale co, czerwona i też z ziemi.
:D

22.07.2013 21:42
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Cziczaki. A mnie nie. Chcieli zarobić, słabo idzie, to cisną :D A że certyfikacja w MS trwa i zabiera masę... pieniędzy, to mnie nie dziwi. A WG tego nie wiedziało, liczyło na jakieś extra względy, czy jak? Trafił swój na swego, niech się biorą teraz za łby;)

19.07.2013 19:03
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Agita
Do stu tysięcy beczek zdechłych śledzi. Gdzieś to widział? Skyrim, co jak co, ale za 80 bym wziął z chęcią.
Edycja:
Rety, faktycznie. Ale chyba bym musiał się tam zatrudnić, by ją kupić... Może się uda.

Plus dla Ciebie, duży:)

07.06.2013 01:53
odpowiedz
col.Kurtz
69

Rety... Jeśli Wam się nie podoba, to napiszcie - lipa, słaby, zły, kiepski etc. Jak coś się nie podoba, to wszystko kojarzy się Wam z fekaliami? Nic innego do głowy Wam nie przychodzi?

19.04.2013 01:40
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Obie koncentrują się głównie (choć nie jedynie) na okresie II wojny światowej, stawiając tym samym na pojedynki na niewielkich dystansach". Nie zgadzam się. Jedna ma wielkość mapy z WoT - czyli mikra, druga, War Thunder oferuje mapy dużo większe.
W WowP zaraz po respawn widać wroga i niewiele można zrobić. Leci się na twarz i kto szybszy, ten trafi... Uwaga, czy z kilometra, czy z 2, nie ma znaczenia. Pociski idą jak po sznurku - zmienili to?
Mapy w War Thunder są po prostu olbrzymie. W Arcade, nieco mniejsze niż w Historical, ale to jeszcze i tak nie cała mapa.
Dwa, albo trzy razy widziałem jak ładowało na Arcade całą mapę... Lekko się zdziwiłem.
http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/26474-mapa-peleliu-w-wi%C4%99kszym-wydaniu/#entry294683

Normalnie bitwa rozgrywa się na obszarze K 8-13. Niech autor sobie to spróbuje porównać do jakiejkolwiek mapy od WG. H-I 14-16 to obszar testowych lotów dla japońskiej nacji. Więc ta mapa taka jest w rzeczywistości, a nie jedynie obrazek czegoś.
War Thunder daje to, co próbuje wcisnąć obecnie WG, tyle że, ofertę już o wiele bogatszą. Mamy do wyboru, jak wcześniej pisali gracze, 3 tryby gry. Ale nawet tryb Arcade jest symulacją w porównaniu z tym, co dało nam WG w czołgach (strzelanie się z odległości 20 metrów - cóż) oraz w WowP.
Chcesz się szybko pobawić w pilota? Arcade. Chcesz spróbować czegoś więcej? Historical. Czujesz się symulotnikiem? Full Real Battles. WowP zostaje daleko w tyle ze swoją dzisiejszą ofertą.

11.03.2013 20:14
😜
col.Kurtz
69

Reveal trailer coming March 14th
Nowy zwiastun już 19. marca.
Poza tym, wygląda dobrze.

06.03.2013 19:31
odpowiedz
col.Kurtz
69

FV215b 183 "Trafienie z armaty kalibru 183 mm jest zazwyczaj śmiertelne dla pojazdów niższego poziomu." Dla czołgów tego samego poziomu, również - medium maszynę (T-62A, czy M48A1) zjadał na raz.
:)

02.02.2013 11:56
odpowiedz
col.Kurtz
69

Rety... Zupełnie jak z pogodą (mam na myśli komentarze). Jak jest zima to: źle jak pada śnieg, jak się topi, źle, jak mróz, źle... Latem, jak słońce, to za gorąco, jak go nie ma, to za ciemno, jak pada deszcz, to za mokro... I tak w kółko.
:D
Cosplay fajny, nieco ciemny, ale taki efekt miał być. Dziewczyna "śwarna" nie ma co się czepiać to zdjęć, a tym bardziej do niej.

21.12.2012 19:44
odpowiedz
col.Kurtz
69

@onaX Chyba nie grałaś nigdy w żadną grę, gdzie jest przeciwnik... Jak można nie odróżnić czerwonych (przeciwnik) od zielonych (Twój zespół). Zwłaszcza, że jakimś dziwnym zrządzeniem losu (gry i jej mechaniki) ci ostatni stoją tuż obok Ciebie zaraz po starcie bitwy.
Jak zaczynałem tę grę, to też nie łapałem do końca o co chodzi, ale kto swój, a kto obcy, jakoś nie sprawiło mi problemu. Gra ma swoje tajemnice dla początkujących, ale jak słusznie i mądrze pisze kolega Hedzik, nie jest to magia szachów, czy brydża. Gry single bywają bardziej złożone i skomplikowane. Trochę poszukać na YT, i można przyswoić.
Pierwsze odpalenie i zagranie 2-3 meczy...
Co do ilości graczy... ta, ładny cisną kit. Maksymalną ilość graczy jaką widuję czasami (nie gram już tak często i gęsto) to nieco ponad 100 tysięcy z hakiem (wieczorem, tak do 23. a potem ilość spada). Ale 45 milionów? Chyba faktycznie liczą każdą rejestrację. Znam kilku graczy, którzy mają po 2 konta, a czasami i 3. Nie wiem co się dzieje, jak ktoś zakłada nowe... stare chyba nie jest kasowane i czyszczone, może jak na FB, będzie na serwie po wsze wieki. Tylko czekać, aż się pochwalą ilością większą, niż ludzi na tej Planecie ;)
Hedzik dobrze prawi, bez dwóch zdań :)

15.12.2012 00:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Azerath - orzechy, to bywają twarde;)

11.12.2012 23:11
odpowiedz
col.Kurtz
69

Odgrzewany kotlet. Ił2 Sturmovik jest hasłem, na które wielu reaguje. Oni znowu chcą nam coś z portfela wyciągnąć, a to co zrobili, leży i kwiczy i o pomstę do nieba woła (Cliffs of Dover).
Słowem, zgadzam się z Tobą HETRIX22

10.12.2012 17:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

Może i ładna, ale jakaś taka znudzona... tym co robi?

08.12.2012 16:57
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

Duuży plus za tę wiązankę :) Sam nie wiem co kupić teraz :D Szaleństwo gwiazdkowe, porażenie stopień III ;)
Dzięki :)

03.12.2012 20:22
odpowiedz
col.Kurtz
69

wOw. Lepsza od oryginału IMO :D Ładna dziewczyna i do tego bardzo naturalnie wygląda.

30.11.2012 21:58
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ale o okrętach podwodnych, ani jedni, ani drudzy nic nie wspominają. Co do WarThunder, to chciałbym zobaczyć czołgi, okręty też, ale czołgi szczególnie. Ciekawe jak to będzie wyglądało na tle WoT.

28.11.2012 14:17
😊
odpowiedz
col.Kurtz
69

Da się porównać. Obie pozycje, to gry, obie pozycje, są bardzo znane i na swój sposób stanowią już kanon gier. Są różne, ale nadal są grami video, więc rządzą się tymi samymi prawami, popyt/podaż.
Mi się zdaje, że popularność GTA wynika stąd, że bohater jest tak dobrany, że jest on tzw. everyone, a w CoD serii, już jest to zazwyczaj ktoś z tzw. śmietanki wojskowej. Niewielu z nas może być żołnierzem w życiu, natomiast Nicko Bellicem... (jasne, ma on swoją przeszłość) jest człowiekiem dla nas z sąsiedztwa niemal. Kto nie myślał chociaż przez chwilę o emigracji? Niekoniecznie do US. Ot, takie podejście - w sumie, wyjście w stronę gracza.
Nie da się na pewno porównać kampanii SP z GTA do CoD. Ta druga, raz, że po linii cały czas, bez tzw. sandboxowego świata, no i długość. Obecnie ile czasu zajmie przejście kampanii? 7, 8, 10 godzin? GTA, nawet jak skupić się na głównym wątku... jest to niemożliwe. A może się mylę? W IV jest możliwość wyboru w pewnych sytuacjach, niewielka, ale jest. Czy w CoD mamy z czymś takim do czynienia? Nie znam tej gry, jakoś nie pałam miłością do szaleństwa w MP. CoD jest robiony głównie pod MP, a GTA, ma to przy okazji.

23.10.2012 13:47
odpowiedz
col.Kurtz
69

I mówi się, że symulatory nie bardzo znajdują miejsce na rynku/wśród graczy. Zaskakujący wynik, dołączam się do gratulacji dla Firmy :)

20.10.2012 16:14
odpowiedz
col.Kurtz
69

TIR, od ang. "Transport International Road" za Wiki. Nie widzę związku z celnikami.

07.08.2012 16:28
odpowiedz
col.Kurtz
69

@_MaZZeo Pierwsza rada, zdejmij klapki z oczu, potem się wypowiadaj. A teraz cd. poniżej.
No offence, ale życzę Tobie, byś kiedyś nie obudził się z konsolą w nocniku. Chyba jednak zbyt dużo poza nią nie widzisz i pewnie zapomniałeś o akcji przeciw Sony. Moment, zaraz... To na jakiej grasz konsoli, Xbox (MS), czy Playstation (Sony)?
Steam, EA, czy Origin, tak samo Sony jak i MS - korporacje, one mają w dupie klienta, liczy się pieniądz. Jak tracą, klient zostaje wymazany z systemu, to oznacza ta odpowiedź.
Głupio to przyznać, ale znowu 1:0 dla piratów.

04.07.2012 14:37
odpowiedz
col.Kurtz
69

Hm, a więc w przyszłości i czołgi jak i okręty? Odwrotna kolejność do WG. Ciekawe jak to wyjdzie, dobrze, że rośnie konkurencja. WarThunder zapowiada się jak do tej pory lepiej niż fps WoT. Ale, zobaczymy :)

15.05.2012 02:23
odpowiedz
col.Kurtz
69

@morvudd Niewątpliwie szczytny cel, ale rodzice to już inny przedział nie tylko wiekowy i im po prostu może coś takiego się nie spodobać ;)
Do redakcji:
"W kolejnym zestawieniu najciekawych przecen weekendowych pojawiają..." za to tutaj pojawiła się niezła literówka ;)

11.05.2012 18:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Matysiak G Tam poszło później na ostro, prawdaż? ;)

11.05.2012 18:17
😁
odpowiedz
col.Kurtz
69

AI tutaj jest po co? By kibicować, zapełniać tło, robić wrażenie? Dwu, lub nawet trzykrotnie widziałem, jak Superman wbija się pomiędzy 5-6 kolesi, którzy stają jak wryci z bagnetami skierowanymi w Supermana i co... patrzą tylko? A może by klasnęli, albo chociaż ruszyli tyłki i zaczęli uciekać. Toż to szok normalnie... Aha, to nie ta seria... Sorry, pomyliłem się.

10.05.2012 10:33
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Mruqe

"Od tamtej pory powtarzam z uporem maniaka wszystkim, którzy chcą mnie słuchać - telewizja kłamie, bo "good news is no news"." - Jakoś wyszedł podwójny cudzysłów.

Pan chyba ma na myśli to, co ongiś powiedziała pani Jakubowska: dobra wiadomość, to zła wiadomość... bo jak rozumieć, owo: good news is no news? dobra wiadomość, brak wiadomości?
Że media kreują rzeczywistość, to też w sumie od dawna wiadomo. Od powielania rzeczywistości są polskie seriale, 10 minut gadania o surówce przesolonej - aż mnie zatkało :D Co do graczy no-life, cóż, był film fabularny o kolesiu, który omal nie oślepł od gapienia się w TV. Trendy temat dzisiaj. Zjawisko istnieje, to jest niezaprzeczalne, jak i wiele innych chorób o których się już nie mówi, bo są od wieków - a szkoda, bo są nie mniej szkodliwe - zabójcze dla ludzi. I zawsze będzie tak, że jedne media będą w kontrze do innych, już choćby walka o oglądalność i widza, prosta zasada. Marketing, "wolny rynek" który nie istnieje... Właśnie, ostatnio na Planete leciał kolejny dobry dokument o mechanizmach gospodarki. Rząd US stosuje to na własnym organizmie, tzw. shock economy. Wyzyskać kraj, który właśnie stoi nad brzegiem przepaści (tsunami, nie pozwalano mieszkańcom wracać na swój kawałek ziemi, bo miano go sprzedać, Katherina - do dzisiaj Nowy Orlean się nie podniósł po tym huraganie i powodzi), albo też "spychają" dany kraj do przepaści - Irak, gdzie zastosowano trzy stopniową metodę shock economy, nie wyłączając militarnej - mam na myśli to, co działo się już po śmierci Saddama.
Ot, cała prawda w telegraficznym skrócie. Chleba i igrzysk. Gry deprawują? Nakłaniają młodego odbiorcę do gwałtu na innych i mordowania? A przepraszam co się działo na przestrzeni poprzednich wieków? Niby kochaliśmy się? Hyh. Publiczne egzekucje, to dopiero jest demoralizacja, co dopiero gra! Śmieszą mnie ci wszyscy, którzy tak na gry najeżdżają, ale milczą, kiedy ich synowie jadą na wojnę zabijać na real, a nie wirtualnie.

10.05.2012 02:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

@T_bone.
Hyh. No to jak oglądałem filmiki na YT... słabo to wyglądało - wczytywanie tekstur. Dzięki, na szybko przeglądałem stronę i moją winą jest, że nie doczytałem - dzięki za sprostowanie i sorry za wprowadzanie czarnych wizji ;)

09.05.2012 14:25
odpowiedz
col.Kurtz
69

Niekoniecznie zależy to od graczy. Sądzę, że zainteresowanie by było, bez 2 zdań. Tylko żaden developer w Polsce jakoś się tym nie zainteresował. Arma 2 i inne dodatki jakoś się sprzedawały, więc Iron Front tak samo by poszedł, jestem tego pewny.
Ja na razie nie mam i tak sprzętu odpowiedniego, a pojechali nieźle. Samo 8GB RAMu, o reszcie nie wspomnę. Na samym dole strony... Uh!
http://simhq.com/_land3/land_127d.html

Tutaj można się tym zainteresować bliżej.
http://allegro.pl/iron-front-liberation-1944-pc-gratis-i2270388623.html

29.04.2012 23:40
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jako że nie jestem VIPem, to pozwolę sobie zaśmiecić nieco.
Tu jest filmik z YT - po niemiecku.
http://www.youtube.com/watch?v=lO2Eut9Y6No&feature=player_embedded#!
Tutaj tłumaczenie.
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?p=1877174#post1877174
Ja się szczerze uśmiałem, czytając niektóre akapity. Szczególnie te dwie kwestie:
Q: Which features are important for you?
A: Wolfpacks, a feature that do not exist so far in this series. The community has repeatedly demand for this and now as part of an MMO we can implement it at last.
The game shall run for many years, and one should always be able to evolve.
Otóż, wolfpaki są w SHV - zostały dodane darmowo przez moderów. Że jakaś gra powinna się rozwijać, to już szczyt bezczelnej kpiny z tych, którzy SHV kupili i się ciężko zdziwili, jak zaprzestano patchowania i poprawiania gry. Cóż, sami sobie wystawiają renomę. Na co liczą? Pewnie na WoTowy szał baj najt... Piszą o tym, co będzie dostępne dla wszystkich, a co dla tych co płacą. Tak samo piszą kolesie z WG. Jakaś zaraz na nich tam padła?

27.04.2012 14:11
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Seria Silent Hunter zadebiutowała w 1996 roku. Cykl doczekał się dotąd pięciu pełnoprawnych odsłon, które łącznie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. Wydana przed dwoma laty gra Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk spotkała się z mieszanymi reakcjami ze strony graczy, co w dużym stopniu spowodowane było zastosowaniem kontrowersyjnych zabezpieczeń antypirackich. Wygląda na to, że w przypadku Silent Hunter Online koncern Ubisoft postanowił pójść o krok dalej i przygotować tytuł całkowicie odporny na zjawisko piractwa..." Pragnąłbym dodać od siebie, posiadacza tejże gry z edycji kolekcjonerskiej, że wydawca zapomniał napisać, iż jest to de facto wersja Alpha gry. I to jest jeden z głównych powodów wieszania psów na wydawcy i producencie - na przemian, bo nie wiadomo do końca co powodowało tymi ludźmi by wydać tego gniota jak produkt finalny.

20.03.2012 02:07
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ta... HAWX to z 8 lat już ma, albo i 10 nawet. Od czasu... rety, ależ też czas szybko leci.

20.03.2012 02:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

Czytać nie umiecie, czy co?
obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

24.01.2012 12:28
odpowiedz
col.Kurtz
69

Nasza historia literatury zna przypadki samozwańczych cenzorów, którzy niszczyli całe książki, bo uważali, że coś jest nie ładne wg nich. W ten oto sposób, straciliśmy bezpowrotnie część naszego dziedzictwa językowego. Stąd też, nie potrafimy dojść, skąd jakie słowo się wzięło. Tak działa cenzura, niszczy, nie buduje. ACTA, zniszczy tak samo. Za ileś set lat, powiedzą, że jakiś idiota coś wymyślił... niestety będzie o te ileś set lat za późno. Ci, którzy o wolność walczyli, teraz bratają się z tymi, którzy tę wolność chcą ograniczyć. Mają przetrwać tylko wielcy potentaci. Trudno będzie wymyślić coś nowego... Pięknie. Cudownie. Czy wyjście na ulice pomoże? Nie wiem. Oni mają nas w dupie. Jedyne rozwiązanie, moim zdaniem, to tak samo ortodoksyjne - odciąć się samemu od internetu - nie korzystać z niego. Ciekawe, co wówczas by powiedzieli.
Jakoś dziwnie jestem teraz (dzięki ACTA) za piratami. Zgodzę się z przedmówcą, że pachnie tutaj totalitaryzmem i NWO. Autorzy tak cierpią? Dlaczego nie dacie im więcej zarobić? Dlaczego nie sprzedajecie swych dzieł poprzez internet? Najwięcej zarabiają pośrednicy, a nie twórcy, więc niech mi nikt nie wrzuca g... za uszy, że to jest robione dla twórców. Sposób uchwalania tego... cóż, hitlerowcy, sowieci, ba! jankesi też wiele rzeczy tak robili. Nasz rząd przyłączając się do tego nurtu wystawia sobie sam opinię. Sikorski wczoraj, czy przedwczoraj raz, a i tym pałacem kultury tak samo pokazuje jakim jest gówniarzem. Jego wpisy o piratach są w stylu piątoklasisty, zobacz, jaki wielki mam tornister. Zapomniał tylko, że zawsze znajdzie się ktoś z nieco większym. Jeśli myślał, że on i MSZ są nietykalne, to się pomylił. Być może i jestem naiwny, ale historia zna Wiosnę Ludów... Zna Wielką Rewolucję we Francji... Oj, wiele głów spadło wówczas, wysokich. Cóż, historia nie uczy, ale się powtarza.

03.01.2012 19:21
😁
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Koktajl Hm, taki pomysł powstał w ich głowach. Gdzieś widziałem zapowiedź, jak nasze prawnuki siadają jednocześnie za sterami samolotów, okrętów oraz tanków. Szykujcie next gen graczy do tego :D
@komenty Musi chyba krótko grasz w ten półprodukt szumnie zwany release 7.0 :D
Btw, ponoć strasznie pracują nad tym, by gracze z padem, joyem czy klawą mieli te same szanse. Hm... Jest to w ogóle możliwe? Po co byłyby wówczas pady i joye, gdyby to miało być "tym samym". Chyba nie wiedzą co próbują nam (sobie) wcisnąć ;)

03.01.2012 14:04
😐
odpowiedz
col.Kurtz
69

Całe 21 sekund. No, za dużo to nie pokazali. Nie bardzo rozumiem, co ma to pokazywać. Jakaś widokówka? Lekkie zdziwienie z mojej strony.

01.01.2012 00:54
odpowiedz
col.Kurtz
69

NIE! koncernom, tak, tym którzy w nie uderzają. Nie znam żadnego koncernu, który by dbał o prawa i wygody klienta - jest do wyzyskania. Taka prawda o koncernie - generować zyski. Co do ochrony, to zupełnie jak US Army. Ja nie prosiłem ich o interwencję w żadnym z krajów, w którym chcieli, próbowali, ściemnniali że chcą wprowadzić demokrację. Wszelkie ustawy o ograniczaniu praw obywateli, NIE. Prawa autorskiej, to kpina. Żart, umowa. Napisał książkę? Cóż, każdy wie, że napisana książką żyć zaczyna sama. Zrobili grę? Dlaczego chcą utrudnić jej sprzedaż? DRM? Co to jest za shit. Raz kupiłem grę z tym dziadostwem. Wina piratów, że robią gnioty, a nie porządne produkty? Nie. Gdyby produkty były 100%, no, w 90% tak dobre jak piszą, pokazują, jestem pewny, że to by piractwo ukróciło. Ceny jakich żądają za półprodukty, są zbyt wygórowane. Stąd piractwo. Coraz mniej form demo, a jeśli są, to tak okrojone, że nie wiem co kupuję. Więc... Nie mam pewności, nie kupię. Nie dam ceny takiej jakiej żądają - NIE koncernom, to nagorsza rzecz jaką można było stworzyć - element zalegalizowanego wyzysku jednego cwaniaka, który ma kasę i kolesi. Taka prawda, ja w to wierzę jak i wiele innych osób. Sony nie zabezpieczyło poprawnie? To jest ich wina, koniec kropka.
Jestem za Anonym w całej rozciągłości. Oni mi krzywdy nie zrobią, nie mają w tym interesu. Rząd, owszem, choćby poprzez to, że może podnieść podatek VAT w połowie roku o kolejne %% w górę. Zła ekonomia? To moja wina? Nie, pracodawcy - Rządu.

13.12.2011 15:54
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ale obsuwa... Wargaming coś im pomaga?

15.11.2011 13:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

Zamurowało mnie O_o Co to ma być? :D Nie byłem fanem AC... ot, 150 misji na jedno kopyto, znudziło mnie to w końcu. Szukanie po mapie jakichś flag, czy templariuszy... fajne, do trzeciej, czwartej znajdźki... potem nużące okropnie.

14.10.2011 16:16
odpowiedz
col.Kurtz
69

Z ręcznej broni w heli... Bezcenne:D

14.10.2011 10:09
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jak wyżej, zgadzam się. Ja mam jeszcze nadzieję, że będzie lepszy balans, a nie jak w WoT, tanki powojenne spotykają się z tymi z czasów wojny i efekt wiadomy. No i oby nie było aż tylu błędów, typu znikające w zasięgu widzenia jednostki, czy pociski przenikająco-znikające. Trzymam kciuki:)

15.09.2011 15:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

Muzycznie, dźwiękowo... bliskie pierwowzoru. Trochę dla mnie za landrynkowe, za kolorowe. Reszta, zgodzę się z przedmówcą:) ale, "słyszy" się to dobrze;)

14.09.2011 15:07
col.Kurtz
69

W mordę... przygniata;) Eh, gdyby moja maszyna była w stanie to udźwignąć jeszcze:(

07.09.2011 15:03
col.Kurtz
69

Noo... ładnie, ładnie. Wargaming ma konkurencję, fajnie. Na tym filmie wygląda to obiecująco:)

21.08.2011 15:42
odpowiedz
col.Kurtz
69

kącik kurturarny - A co to jest?

16.08.2011 13:10
odpowiedz
col.Kurtz
69

Znaczy, mówimy o czym mówimy?:D Oby uczeń nie przerósł mistrza. Wiele już było takich pozycji, gdzie reklama przewyższała dzieło końcowe. We wszystkim MOŻNA przesłodzić, nie tylko z herbatą:D Ja to jestem jakiś inny... im więcej widzę tego Deusa, tym mniej mi się on podoba. Co nie oznacza, że nie chcę wiedzieć nic... nie to mam na myśli;)

11.08.2011 15:53
odpowiedz
col.Kurtz
69

Wedle mnie i moich dzieci, mogą wydać nawet jako hologram na słoiku. Jakoś nie urzekła mnie ich historia aż tak.

10.08.2011 17:28
odpowiedz
col.Kurtz
69

Tak, tak... Rage powinien mieć trzech popcorno zjadaczy:D Zapomniałem, ale coś miało 1, aha, Anno 2070. Więc, Anno -1, Rage+1:D

08.08.2011 13:18
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed kilku dni, w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły na temat gry Borderlands 2" macie moc... Wystarczy, że zapowiecie, a już się pojawiają informacje. Czary-mary?:D

04.08.2011 11:54
col.Kurtz
69

Soldier of Fortune?

27.07.2011 12:10
odpowiedz
col.Kurtz
69

Yyy... jak za pierwszy kwartał 2012? "Wysoka sprzedaż Portal 2 i Crysis 2. EA odnotowuje dobry pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego" - A jak oni to odnotowali? A znowuż tutaj "Portal 2 winduje w górę przychody platformy Steam za pierwszą połowę 2011 roku"

25.07.2011 14:28
odpowiedz
col.Kurtz
69

lol "Upadek Nintendo?" Extra, smaczek:D Świetne:D

17.07.2011 00:54
😱
odpowiedz
col.Kurtz
69

Yyy... czy wozy policyjne też są z lat `70? :D (2:33)

11.07.2011 18:49
odpowiedz
col.Kurtz
69

'journey' ma tyle z 'journal' co słoń z komputerem:] Do wymowy już się nie odniosę, zależy gdzie kto co usłyszał ;) Stawiam na journey, z obrazków ruchomych przedstawionych w filmie, pasuje idealnie;)
Strasznie się zmęczyłem patrząc na tę grę... heh... Takie łażenie po pustyni chyba nie dla mnie:D

08.07.2011 14:30
odpowiedz
col.Kurtz
69

@tybet2 Rety... to tak, jakbyś zarzucił kumplowi, że w opowiadanym kawale nie czuć (literalnie!) g.wna i dlatego kawał, dowcip jest mierny! W kinie nie masz problemu jak pada na ekranie, a Ty jesteś suchy? Komiks fajny, jak najbardziej trafny i dowcipny. Nie ma się czym łamać Otisso (jak rozumiem Ty jesteś autorem). Tutaj to wiesz, bohema, Paryż oraz Nowy Jork boi się tej krytyki, a co dopiero Ty :D Na koniec, nie widziałem, by coś tutaj piszący narysowali sami z siebie:D

30.06.2011 11:47
😍
odpowiedz
col.Kurtz
69

00:08 "Czyli najbardziej niedorzeczną i dają sporo frajdy grę." Google tłumacz? To jest dopiero niedorzeczność :D

25.06.2011 14:06
odpowiedz
col.Kurtz
69

@adikosior
Masz informację pełną tutaj: http://www.arma2.com/free Wersja pudełkowa ma więcej możliwości, oprócz SP misji można dodawać całą masę rzeczy, wedle gustu i upodobań :) A co do fajnych trailerów... http://www.armedassault.info/index.php?s=6f6127b65952cb43d60f2a4947fbdb06&cat=news&id=5218&game=1

17.06.2011 14:31
odpowiedz
col.Kurtz
69

Haa! Wygrałem :D

08.06.2011 02:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Pizystrat. Helikoptery w ogóle nie są UZBROJONE, tak się dzieje jedynie w filmach klasy "C". Nie wspominając, że tutaj strzelają by zabić, a nie zatrzymać:D Jak na mój gust posunęli się nieco za daleko z tą... efektownością gry. Tak samo jakoś nie wierzę by dało się zamknąć drzwi w które ktoś przed chwilą walił kolesiem o masie pewnie około 80kg:D Drzwi by "wyskoczyły" z zawiasów:D
Sam pomysł z jazdą przez stany ok, ale to mi za bardzo przypomina pozostałe wydania, czy też NFS World - słowem nic nowego, poza ubytkiem gotówki w kieszeni, a o to chyba głównie chodzi:D

07.06.2011 12:12
col.Kurtz
69

Uzbrojony helikopter? Co za kawał bzdury i bezprawia w USA:D)))

16.05.2011 18:52
odpowiedz
col.Kurtz
69

Tak, tak, na "K" to coś jest, fakt - kolba:D. Kabura to takie coś u pasa, na osobistą broń, pistolet np. ;)

12.05.2011 10:41
odpowiedz
col.Kurtz
69

Rety, patrzę, nie wierzę. Patrzę znowu, przyglądam się, czy ja dobrze widzę i czytam co widzę... Nie do wiary: PŁENTA!

04.05.2011 20:52
😐
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ha... Od kilku dni nie działa Pirates of The Burning Sea, dlaczego, bo to Sony. Może ktoś z redakcji zechciałby się przyjrzeć temu bliżej, czy może tylko PS jest traktowane jakoś inaczej?

28.04.2011 15:48
odpowiedz
col.Kurtz
69

Będę bacznie obserwował jak Ubisoft zwali kolejną produkcję, czytać - zepsuje przyjemność posiadania choćby fotokopii okładki tej gry :D

28.04.2011 15:43
odpowiedz
col.Kurtz
69

@nagytow Może masz rację. Dawno tego nie ruszałem i powiem prawdę, że nie pamiętam jakie dane tamże zapisałem - ale nie sądzę by kto miał z tego i tak użytek/pożytek. Co do takich śmieci, to fakt, lata tego teraz bez liku.
I tak nie posiadam karty kredytowej ;)
A co do Sony... no, hm. Niezła wpadka, wielka porażka, finansowo i chyba też niejako ujma na wizerunku.

28.04.2011 09:26
odpowiedz
col.Kurtz
69

Erm... Niby poza tematem, ale ja ostatnio odebrałem e-mail od Ashampoo...

Sadly, Ashampoo has become target of a hacker attack as well

Dear Ashampoo customer,

We are writing to you concerning an important issue. We regret to tell you that we also detected an unauthorized access to one of our server systems. We assume that the attackers were able to purloin data of customers. Sensitive data such as billing information etc. is not affected by this, because Ashampoo does not store this data.

We summarized all pieces of information concerning this incident for you and would like you to read the following website: http://www.ashampoo.com/datatheft

Yours sincerely,

The Ashampoo-Team

To jakaś globalna akcja, ci sami ludzie? Co będzie następne.
Tak się zastanawiam, czy faktycznie celem hakerów może być pojedynczy gracz i jego kasa, czy też może wystarcza im, że dobrali się do Molocha.

08.04.2011 00:09
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Przemoman. Bez urazy, ale wierzysz w to, nadal? Coś mi się ostatnio o uszy obiło, że nie będzie historycznych bitew - to był dość łakomy kąsek, przewalić się Tygrysami pod Kurskiem, nie na jednej, czy dwóch mapkach, ale serii wchodzącej w skład misji na jakieś 60 tanków. I pozwolę sobie podkreślić - nie wierzę w potencjał tej.
A sam Tygrys... ładnie wygląda i tyle. Jego legenda poszła w piach.

07.04.2011 14:14
odpowiedz
col.Kurtz
69

@yasiu...
CoD mam na myśli Cliffs of Dover - kolejne nieporozumienie Ubisoft. Czytam forum z opiniami ludzi, którzy tę grę zakupili. Wydawca napisał o wymaganiach sprzętowych - nijak się to ma do rzeczywistości. SHV, też jest pomyłką. A World of Tanks, z całym szacunkiem, nie zwróciłeś uwagi na brak optymalizacji tej gry? Gracze ze sprzętem tzw. high end nie potrafią udźwignąć tej gry, podobnie jak ci z słabszymi maszynami. Więc... dla kogo te gry robią? Rozumiem, skoro już to poruszyłem, że można zrobić grę pod wysokie wymagania... ale jeżeli ktoś przebija te wymagania dwukrotnie i nie może grać nawet na medium, to o co tu chodzi pytam.
WoT jest półproduktem, wiele rzeczy, od chociażby prosta kompania to też jakieś nieporozumienie. Wystarczy ją zrobić i czekać nie wiadomo ile na kolejną bitwę, przy 10tys. graczy on-line. Co to oznacza? Że graczom chyba to jakoś nie pasuje... więcej ludzi gra w plutonach. A co do szachów, ja bym się nie zgodził, że WoT można porównać do szachów;) Chyba że uciekający czas da się jakoś pod to podciągnąć.
Gram od lipca zeszłego roku, więc coś niecoś chyba w tej grze widziałem... i nie widziałem też:)
Pozdrawiam:)

07.04.2011 01:50
odpowiedz
col.Kurtz
69

Hedzik, ja bym uważał na słowo gatki... można je mieć na tyłku, podpowiem krótko.
Gra ma stodołę byków i kto mówi, że tak nie jest, musi chyba nie chce widzieć jej mankamentów. Niech mi tylko nikt nie mówi, że ta gra ma potencjał, bo ja to wsadzam od razu w pobożne życzenia. To już trzecia gra z jaką się spotykam i o której w kółko macieju się mówi: ma potencjał, jak Silent Hunter V, jak właśnie WoT i jak nowiutki CoD. Poszło to wszystko w piach, albo niebawem pójdzie.

31.03.2011 15:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

No to ja nie mogę - nie istnieję - nie mam konta na facebook - Nie lubię tego.

31.03.2011 00:02
odpowiedz
col.Kurtz
69

@GROM.PL. Popraw mnie, jeśli się mylę. Piękny obraz, który nie chce wisieć na ścianie? Mam SHV, odstawiony, też wersja kolekcjonerska (książeczka wydana jest poniżej krytyki, jeden tekst wystarczy: pełen opis klawiatury na ostatniej stronie - nie istnieje takowy opis) pomimo wydatnej i świetnej roboty ludzi z subsim (forum dla nie wtajemniczonych, polecam czytać regularnie http://www.subsim.com/radioroom/index.php) gra nadal jest udręką. Wygląda na to, że Ubisoft chce zapisać się do księgi Guinnesa?

23.03.2011 14:15
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ahahahaa... po wyjściu z WoT. Oby tak dalej, nie ma to jak dobry humor w tak piękny wiosenny dzień - dzięki hahaaa... :D

22.03.2011 09:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

Nie tylko od EA, Ubisoft też ma takie ceny na nowości. Pamiętam np. Silent Hunter IV. Cóż, można poczekać aż cena zjedzie w dół, prawda? SHV w tym roku zjechało nieźle i edycję kolekcjonerską nabyłem za około 60PLN.

24.02.2011 20:23
odpowiedz
col.Kurtz
69

Też jestem Jasiu, no, może nieco większy. Pozdrowienia ;)

13.02.2011 08:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Danewcięło... http://il-2-sturmovik.ubi.com/cliffs-of-dovers/blog/uk/?p=851 tu masz wymagania, chyba nie oszukują. Może jakaś dobrze zoptymalizowana pozycja? Może w cuda wierzę nadal, sam nie wiem. Pożywim, uwidim;)
@kukiUN No jak odpisał, jedynie aktywacja, więc może klucz po sieci, a potem już off-line, a MP wiadomo. Mam nadzieję, że tak będzie. Z SH5 mam złe doświadczenie (-a). Powiedzmy jeszcze a`propos SH5 że autosave rozbraja zupełnie:/ delikatnie mówiąc. A podczas ładowania gry, możesz pójść do kuchni nie tylko zjeść kolację, ale wpierw ją z namaszczeniem przygotować dla całego pułku... starczy czasu na powrót do załadowania zachowanej gry i potem jeszcze szybki... wiadomo co:P

08.02.2011 15:08
odpowiedz
col.Kurtz
69

Artystyczna perłka: PaperPlane To prawdziwa perEłka:P
@orangesaft - sprawę załogi + pies włóż między klechdy sezamowe. Nic takiego nie będzie miało miejsca, to był żart.

04.02.2011 01:41
odpowiedz
col.Kurtz
69

@tomek4494 oraz Dart Wafel... Panowie, ale WoP robił jakiś ganjin-banjin, a tę grę robi Maddox, więc... jak można łączyć oba tytuły? To jak mieszanie Operation Flashpoint zrobionego podówczas przez Bohemia Interactive Studio, a dzisiejszego gniota zrobionego przez Codemasters - wówczas Code był jedynie wydawcą.
Ja nadal nie wiem, czy ta gra będzie miała wymóg jak np. SH5 i inne produkcje Ubisoftu - DRM. Na oficjalnej stronie nic nie piszą w wymaganiach.

04.02.2011 01:05
odpowiedz
col.Kurtz
69

@welna08 Czego pierwszą część masz na myśli, OFP Cold War? Chyba się Panu coś pomyliło.

04.02.2011 00:50
odpowiedz
col.Kurtz
69

Crysis 2 - Nano Edition PS3, cena 489,90 zł Eeee...? o_O Coś przegapiłem?

01.02.2011 23:41
odpowiedz
col.Kurtz
69

(wyłonieni z kilkuetapowych eliminacjach) za takie byki w szkole każą, nie ogniem, nie mieczem... ale oceną za niepoprawną polszczyznę. Wać Panowie, hańba!

01.02.2011 23:38
odpowiedz
col.Kurtz
69

Bez urazy... nie mam na myśli posiadaczyPS3, ani samej konsoli. Skoro to coś pojawia się na konsolę, to znak, że to coś z OFP ma tyle wspólnego, co... nic. Słów brak. Czesi chyba pękają ze śmiechu.

27.01.2011 08:12
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

Po prawej jest klasyczna gra w wydaniu pudełkowym, a po lewej... on-line lol

25.01.2011 01:48
odpowiedz
col.Kurtz
69

Tak właśnie mnie oświeciło... A co z tym @#$%^&*!!! DRM? Jak w trakcie lotu będzie mi robić autosave to będzie to totalna kicha!

23.01.2011 23:24
odpowiedz
col.Kurtz
69

Dech zapiera jak się patrzy na te screeny. Jak będzie taka jak poprzedniczki - przepadłem, kobieta mnie rzuci, z pracy wywalą... a ja, ja będę latał;)

23.12.2010 18:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

@gridmaster To graj sobie.

25.11.2010 12:26
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

data premiery świat: 07 grudnia 2010, data wydania PL: 21 stycznia 2010? Hmm... Wygląda na to, że po raz pierwszy w historii mamy już grę, a świat na nią dopiero czeka!

14.10.2010 15:20
odpowiedz
col.Kurtz
69

Najwyraźniej koledzy redaktorzy nie byli na spotkaniu w Wawie... Ja też nie byłem, ale czytam forum WoT. Data premiery przewidywana jest na luty 2011, a nie na styczeń :P
No, ale ruski rok, jest dłuższy niż nasz ;)

14.10.2010 15:17
odpowiedz
col.Kurtz
69

Nie mam gry, polegam na tym, co widziałem. Nie podrzuca broni, celownik - dot, crosshair, czy jak zwał, klei się do celu. Trzęsie okolicą celownika, co pewnie ma symulować owy odrzut po strzale. Tak to widzę, tak zauważyłem.
Jeśli TAKA gra trwa 4h... to jakieś nieporozumienie. MOHAA męczyłem dużo dłużej.
"Gra kończy się tam, gdzie dopiero się rozkręca..." jeśli dobrze zapamiętałem. Hmm... będzie MOH2? Tak się robi kasę, albo ją oszczędza. Sprawdzą jak się sprzeda i albo dorobią "2", albo zrobią z nią to, co inni gracze. Odstawią na półkę.

14.10.2010 15:06
😒
odpowiedz
col.Kurtz
69

Obok tematu... Jakby ktoś powiedział kolesiowi z reklamy, jak czytać owo "Honor" byłoby dobrze i wskazane, bo to żal, że czyta po polsku angielskie słowo... Honor... aż mnie drze po uszach.

06.10.2010 22:11
😒
odpowiedz
col.Kurtz
69

@tomek4494 Nie no... Tu masz obszerną pomoc: www.google.pl

06.10.2010 21:39
odpowiedz
col.Kurtz
69

Krótko... Gra, może być ciekawa, Ubisoft - nie jest ciekawy. Chyba, że zniosą DRM, czyli zabawkę dla hackmaniaków ;)

06.10.2010 14:33
odpowiedz
col.Kurtz
69

@sinbad78 Wyobraź sobie, że idziesz do nowej pracy... stary pracownik stwierdza, po co przyuczać;) Każdy przewodnik jest na wagę złota, ułatwia... tak samo mapy i plany miast.

31.08.2010 09:58
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

I tutaj też... jakby co ;) http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=193
@thaalt Aha, kojarzę, kojarzę. Ja śmigałem T43 i VK, zmierzałem do T44 i Panthery, dla zabawy Leopardem, ale teraz, nie wiem co będzie po 1.09. Się zobaczy. Ciekawi mnie ten legendarny patch, o którym mowa... że za dwa tygodnie od ponad miesiąca ;)

03.08.2010 14:57
odpowiedz
col.Kurtz
69

Co mnie, ale to moja opinia, dziwi, to że gdybym nie wiedział co to za gra, pewnie bym powiedział, extra, a tak... Mam na myśli wszystkie trailery, właśnie nie rozumiem ich, pokazują, jakby to był FPS, a nie jest. Dlaczego takie przekłamanie?

03.08.2010 14:53
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Blood Prince... No właśnie po to robią, bo nie każdy kupi:P W sumie to anachronizm, ci co chcą kupić i tak kupią, ci co nie... NIE:D

29.07.2010 03:40
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

@thaalt A jaki nick na WoT? Może się spotykamy na polu? Hehe... col_Kurtz, obecnie PzIV. Dobra maszyna :)

27.07.2010 11:21
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

World of Tanks. Pewnie że godne polecenia. Jest trudna i naprawdę wielką frajdę sprawia trafienie w przeciwnika :)

25.07.2010 18:24
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Nolifer No ja podobnie z BT-&7. Ale podobnie też było z lekkim traktorkiem... Można cierpliwie dziergać i się czegoś dochrapiesz ;) Różnica w tym, że te pierwsze tanki reperowane są z automatu, a tu trzeba tracić kasę na reperację i zdobywać mozolnie doświadczenie. I fakt, że gra nie jest najlepiej zbalansowana, bo gdzie czołg lekki z czołgiem ciężkim? Jeden, dwa trafienia i mam złom :D
Ale ogólnie gra jest fajna i wciąga... Polecam zabawę.

24.07.2010 14:18
😜
odpowiedz
col.Kurtz
69

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=169 A ja tęsknie za czymś takim. To było wyzwanie :D

19.07.2010 17:30
😱
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Cała akcja toczy się pod wodą, a na wirtualny świat wpływamy za pośrednictwem łodzi podwodnej" Mój drogi redaktorze... Chyba czas najwyższy zajrzeć tu i ówdzie i sprawdzić co i czym się różni ŁÓDŹ podwodna, od OKRĘTU PODWODNEGO... to samo widziałem w opisie Silent Hunter. Niektórzy chyba w grobie się przewracają :/

19.07.2010 17:27
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jak nie można zaprosić? A prywatny wyścig od czego jest? Tego własnie nie rozumiem w tym artykule, jakby autor nie zauważył tego, co jest pomiędzy [ - multi i ] - singiel a mianowicie P. Czekam na co najmniej sprostowanie :D co to oznacza:P

18.07.2010 23:53
😜
odpowiedz
col.Kurtz
69

Trudna, ale wciągająca... Mi przypomina moje pierwsze kroki z OFP, też myślałem, że nie dam rady przejść przez ten las sam :D Trza kombinować, po kilka razy, ale w końcu się przechodzi misja, po misji... Dla mnie 8/10 - optymalizacja nieco kulawa. 3GHz, hmm... FPS około 10, czasami niżej, ale o dziwo nie tnie aż tak makabrycznie, co mnie dziwi i zaskakuje. Procek nie daje rady, grafa na luzie to bierze, dobrze że karta daje chociaż pewnie radę lol

16.07.2010 18:52
😍
odpowiedz
col.Kurtz
69

A mi po raz piąty każe sprawdzać moje połączenie netowe... Błąd O_O Skąd błąd?

15.07.2010 11:37
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

To beta testy... TESTY i do tego gra on-line, więc nie wiem czego więcej oczekiwać po wyglądzie, który moim zdaniem jest dobry. Nie mam wypasionego sprzętu, ale też nie jest tak ubogo EAH4850 TOP. Mapy z NFS oraz Carbon wyglądają o wiele lepiej. Jedyne co bym sobie życzył więcej, to może model zniszczeń własnego auta... jakaś odlatująca maska, gubiony zderzak, albo kołpaki byłyby całkiem sympatyczne;) Zgadzam się z oceną gry w tej postaci - beta testów. Wczoraj załapałem się na chwilę i od zeszłego tygodnia doszło kilka gadżetów, więc pełna wersja powinna być ok. Model zachowania auta mi odpowiada, łatwiej się jeździ, nie jak w NFSMW ciągle jak na lodzie i jakiś taki bezwład nieprzewidywalny. Jedno co mnie zdziwiło, to wypożyczone BMW E3, niby bryka full wypas, a prędkość maksymalna jaką rozbujałem to... 150 km z górki? Coś tu sknocili, IMO lol, takie auta to chyba jeżdżą nieco szybciej na prostej... niż tu z górki ;)

12.07.2010 23:24
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

@misiek891
Okay, mea culpa. Pogrzebałem więcej i się doczytałem;) Betę już wywaliłem z kompa, co do zakupu, ja ciężko i długo myślę nad takimi on-line sprawami. Nie mniej gra jest okay, nawet po becie można było to zobaczyć:)

11.07.2010 17:33
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

@mchdbz Oni chyba w ogóle nie zapisywali stanu konta. Jak tam byłem w piątek, to wyglądało to tak samo jak dzisiaj, z tą różnicą, że dzisiaj zauważyłem, że zamknęli testy... Servers are currently down
Beta is completed. Thanks for playing.
Przesunięcie startu na 27.07. Jak rozumiem, będzie to kosztować 19.99$, jak nie, grasz do 10 levelu... Cóż, nic nie trwa wiecznie, fajnie było, ale się skończyło - kiedyś musiało:D

09.07.2010 19:40
😜
odpowiedz
col.Kurtz
69

@misiek891 Skąd ta informacja? Moje są stąd http://www.e-nfs.eu/world-online-wywiad-z-producentem-strona-57.html
@UFC_MMA Eee tam... Od CoD4 lepsze są warcaby mojej babci. Też znalazłeś odniesienie, shooter lepszy od racera... Może winda lepsza od taboretu?:D
Nic o kasie nie doczytałem w necie. Prośba więc do grona redakcyjnego o jakieś szersze informacje na temat, bo wieść gminna różne rzeczy roznosi:)
Jak doczytałem, to nie ważne, czy zapłacisz, czy nie, zabawa dla wszystkich ta sama. To ma być nowa gra MMO. Mniemam, że za kasę to szybciej furę dostaniesz, albo jakieś extra laski do auta:D

09.07.2010 19:37
odpowiedz
col.Kurtz
69

HAWX gniotek jednorazowy... HAWX2 reedycja. Nie spodziewałbym się rewelacji z podejściem Ubisoftu do swych graczy. Już wolę stare - jare F16 Aggressor, albo Ił2 serię ;)

07.07.2010 14:51
odpowiedz
col.Kurtz
69

Mleczko, ok... PEGI, nie rozumiem. Wystarczy spojrzeć na grę Naughty Bear, ma 12+ po screenach i opisie gry... przypomina mi Manhunt`y.

06.07.2010 11:19
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jak GTIV za 7,49 euro?! Ja widzę jak wół 29,99 euro?!?! http://store.steampowered.com/app/12210/ Cena z linku podanego przez redakcję!

06.07.2010 11:11
😱
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ta gra ma ograniczenie wiekowe od 12!?! Rzut okiem na same screeny przeraża... Jak to się ma do wychowanie bez przemocy, albo do innych gier? Znęcanie się psychiczne... Mamo, co musi dziać się w głowie dziecka?!?

02.07.2010 21:09
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Radanos... zauważyłeś ceny? Ja osobiście czekam aż stanieje, bo takie okazje, to ja omijam. Za miesiąc-dwa spadną ceny jak nic. Generalnie ceny gier i sprzętu w naszym kraju biją na głowę wszystko. XBOX za 1000? Gra na konsole jest zawsze o jakąś 100 wyższa od PC, a potem dziwota że rynek konsolowy w Polsce nie jest zbyt żwawy. Nie mówiąc już o braku spadku cen. Jak pośledzić net, to świat ceny spuszcza, Polska twardo trzyma 100 za miesięczną pozycję. Mija kolejny miesiąc... Okazja, 5,50 przecenią.

01.07.2010 11:45
😍
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jakoś nie widzę GTAIV za owe 32 złocisze. Jest, i owszem, w pakiecie za 67 euro;) Także nie wiem skąd się w artykule wziął GTAIV za 7 euro... Może na innym Steamie siedzę :O

24.05.2010 20:46
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Marcuz... Co zrobiliście z kopiami GTAIV, że tak z dnia na dzień zniknęły ze sprzedaży? Po tygodniu w MM w Poznaniu wymiotło z półek... i niech mi sprzedawca nie wciska, że się sprzedały. Stały po trzy egzemplarze na czterech półkach... z obu sklepów... ze wszystkich sklepów?!? Chciałem kupić, nie chcecie już zarabiać?

14.05.2010 21:17
odpowiedz
col.Kurtz
69

Nie mam konsoli... ale z tego co widzę, to szok... Jakby zrobili grę z Sergio Leone. Może być hit... i gra roku, że powtórzę niektóre opinie i się pod nimi podpiszę.

14.05.2010 21:13
😜
odpowiedz
col.Kurtz
69

@Koktajl Mrozacy Mozg

A tzw. jpg to nie kompresja? ;) RAW, to nie kompresja, BMP... ale jpeg i jpg to kompresja właśnie i większość tego używa ;)

Crysis był szokiem jak się pojawił... Teraz, nie wiem, dla mnie to już odgrzewane kluski ;)

13.04.2010 19:27
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Podczas projektowania multiplayera RDD"... Yyy... A co to jest RDD?

26.03.2010 23:50
😈
odpowiedz
col.Kurtz
69

Znaczy jesienią... Cinemacity?

22.03.2010 20:53
odpowiedz
col.Kurtz
69

PC... z GTIV też się tak bawili. I wyszło. To też wyjdzie, nie podarują sobie kilkutysięcy graczy-napalaczy i związanych z tym $$ :D

21.03.2010 22:58
odpowiedz
col.Kurtz
69

Jakim cudem AC2 jeszcze nie... Pewnie kwestia czasu.

@Villeman
Ja jak zobaczyłem Splintera, że będzie łatwiejszy jeśli mowa o sterowaniu i sposobie gry... to mi dopiero ręce opadły. Ubi z grami idzie w dół. Ładnie wyglądają, bardziej realne morderstwa etc. a sterowanie dla dziecka. Dość ciekawa polityka firmy.

18.03.2010 17:07
odpowiedz
col.Kurtz
69

Dawid8910
Kto Ci powiedział, że nie złamią? SH5 już złamali. Co jeden wymyśli, drugi do tego dojdzie. Utrudnienia mają posiadacze legalnych kopii. Nie ma znaczenia, czy jesteś za, czy przeciw piractwu. To tak, jak próbować wyplenić złodziei. Utniesz im rękę, to będzie kradł drugą.

15.03.2010 17:03
odpowiedz
col.Kurtz
69

No... W końcu coś o serii SH. By dopełnić informacji, należy jeszcze wspomnieć o trwających modyfikacjach SHV by gra w końcu była grą ;)
Czekam na informacje na temat Operation Flashpoint: Cold War Crisis :P a`propos wspominek. Ciekawe czego autor się dokopie;)

05.03.2010 22:13
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

1. SHV to nakładka na SHIV i wszystko co w nim jest, a de facto nie widzisz nadal tam jest tylko ukryte.
2. Panowie z Subsim właśnie to odgrzebują, bo tam jest i tak wyciągają na wierzch interfejs HUD z SHIV.
3. Trwają dyskusje pomiędzy fanami SHIII a SHIV o interfejs, który bardziej grywalny ewentualnie który ładniejszy ;)
[url=http://naforum.zapodaj.net/d05fe6289de4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d05fe6289de4.jpg[/img][/url]
4. To działa;)

01.03.2010 21:24
odpowiedz
col.Kurtz
69

Data wydania: Kanada 28.02/01.03.2010

22.02.2010 17:04
odpowiedz
col.Kurtz
69

Do autor artykułu.
Silent Hunter 4 wraz z dodatkiem U-boat Mission Pack również nie potrzebuje płyty. Bramka samobójcza Ubisoftu? DRM będzie gwoździem do trumny tej gry i pozostałych.

22.02.2010 16:49
odpowiedz
col.Kurtz
69

Do autora artykułu.
To symulator OKRĘTÓW podwodnych.

18.02.2010 17:59
😡
odpowiedz
col.Kurtz
69

http://www.yougamers.com/news/27311_assassins_creed_2_pc_drm_fail_-_ubisoft_doing_it_wrong/

Do ostatniego checkpointu? Oszalał? A co z grą która nie słyszała o checkpoincie i jak się wywali, obojętne dlaczego... to tracisz wszystko??? Na przykład Silent Hunter, jakikolwiek. Za wyjątkiem własnych save`ów, a te mają być na serwerze... brak checkpointów i co wtedy? Będę zaczynał co rusz od nowa grę?

11.01.2010 19:25
😉
odpowiedz
col.Kurtz
69

Mmm... Najciekawsze. A widział ktoś może GWX? Wszystko co do SHIII wyszło no i teraz jest robione dla SHIV.
O Operation Flashpoint: Cold War Crisis oczywiście nie wspomnę, ale Koledzy redaktorzy mogliby się pokusić o jakieś dwa słowa i jeden screen :>

15.04.2008 19:13
😃
odpowiedz
col.Kurtz
69

Ktoś gdzieś widział U-boat Missions, czy nadal w pełnym zanurzeniu idzie od Cenegi Poland do Poland sklepy?

12.04.2008 02:40
😈
odpowiedz
col.Kurtz
69

Europa (PAL): 29 kwietnia 2008 No, tak. W United Kingdom piratują na maxa i handlują już tą grą (12.04.2008!). Komuś kupić może? LOL

12.04.2008 02:26
👍
odpowiedz
col.Kurtz
69

"Wszyscy gracza powinni zrestartować rozgrywkę od początku grają w Wiedźmina 1.3 Module
Edition" No to czekamy na kolejnO poprawkO...

06.04.2008 23:33
odpowiedz
col.Kurtz
69

Witam, ponownie pomarudzę sobie... Cenega Poland, na swojej stronie podaję datę premiery na 11.04.2008 http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2134 więc jak w końcu jest?

02.04.2008 18:35
😈
odpowiedz
col.Kurtz
69

A to ciekawe... od miesiąca już jest, ale premiera dopiero zapowiadana. Oj Panowie, nieco uwagi więcej i szacunku dla czytelnika:]