Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Armorgedon12 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

26.11.2017 00:54

Jango -> Nowe słowo hejter? Ile masz lat 11? Nie boję się krytyki, bo umiem uzasadnić swoje przekonania, SUBIEKTYWNIE (Ciężkie słowo, czytając Twoją wypowiedź)

Pewnie, że można nazwać mnie fan boyem. Ale do k***y kupiłem grę i jestem zadowolony, a nie psioczę bo inni psioczą (większość), bo "jutuber" tak powiedział. Jak to nazwiesz? Zbiorową schizofrenią? Nie zaprzeczysz.
Grałeś w tę grę?

Porównuję z innymi zjawiskami poświęcania czasu, by zdobyć lepsze fanty. W czym to się różni? Gatunkiem gry? Proszę, nie dołuj mnie. Tu rozegram 10 bitew by zdobyć skrzynkę, tam poświęcę 5 godzin na zdobywanie kasy w wyścigach samochodowych, a w World of Tanks nakupuję OP czołgów premium, by wymieniać EXP (za kasę) i zdobywać czołgi szybciej, niż te paskudy co nie płacą. Jaka różnica? Nawet Path of Exile, 100% darmowa, ma tysiące graczy, co kupują za realną kasę exalted/chaos orby by być najlepszym w rankingach i zdobywać nagrody sezonowe.

Płytkie podejście masz Ty, że nie dostrzegasz czynników wspólnych w prawie każdej grze/gatunku. W Mario Bros też grindowałeś czas, by nauczyć się grać i nie ginąć na Bowserze za każdym razem.

Grind w GTA online nieobowiązkowy. Pfff. W jakim świecie żyjesz.

26.11.2017 00:09
Armorgedon12
90

Urcherion -> Obrażasz ich uczucia!!!!!!!! Mówisz z sensem, ale są zaślepieni hejtem z jutuba i reddita!!!! Daj im się wyżyć to może wrócą do hejtowania Skyrima w wersji na mikrofalówki :P Głupie dzieci

25.11.2017 23:12

Wielki Gracz od 2000 roku - W końcu gadający z sensem... Świetna gra, a ludzie masowy hejt urządzają. Jakiś youtuber zaczął hejtować skrzynki to zaraz wszyscy jak jeden mąż za nim. To samo reddit zhejtował wypowiedź EA (była słaba fakt) ale zapoczątkował kolejne fale nienawiści.

Sytuacja jak w stadzie owiec co jedna zeskoczyła z klifu i 40 też się zabiło.

User1 - Battlefront 2 ocena 0.0.
Grałeś?
NIE!!!!
To dlaczego oceniasz?
Bo ten jutuber krzyczał i tak fajnie hejtował no i wszyscy hejtują
Ale jak nie grałeś to jakie masz prawo głosu?
Morda fanboju EA, ta gra to dno, skrzynki, P2W, zabić EA, wszyscy hejtują to ja też, idź graj, niech cię zabije ten gracz co wydał 2000$, ta gra jest gupia!!!

Po szczęśliwym hejcie idzie grać 500 godzin LoLa.

Tak widzę ten śmieszny scenariusz....

25.11.2017 22:59
Armorgedon12
90

Zagracie to zobaczycie, Ci co nie grali mają najwięcej do powiedzenia...

Gniewu -> Nie kupiłem i mam już kartę na szybszą regenerację życia na 2 poziomie, ale nie używam bo są lepsze (gram kilka dni). Tragedia P2W jak nic.

Rumcykcykcyk -> Nie płacę i mam 2 karty 2 poziomu, 1 kartę 3 poziomu i nie spotykam często (nie zabijają mnie by podejrzeć) graczy z wymaksowanymi kartami.

berial -> No jest i co? Kylo ren, Vader, Luke mają w standardzie odbijanie pocisków mieczem w przeciwnika, Boosk ma szał z widzeniem przez ściany i granatnik, Han Solo ma OP ładunki wybuchowe i blaster, co z tego że Boba ma niewrażliwość w powietrzu, jak nie ma świetnej broni głównej i ogólnie ciężko się nim gra?

Frausss -> Zagraj a nie biadol jak potłuczony. Normalnie jakaś zbiorowa świadomość się obudziła. 4chan, reddit zahejtował, to każdemu trybik we łbie stanął i sam zaczyna hejtować grę, w którą nie grał. Żenada.

25.11.2017 20:08
👍
odpowiedz
6 odpowiedzi
Armorgedon12
90
8.0

80% oceniających pewnie nigdy w grę nie zagrali i wystawiają oceny 0-1 bo tłum tak robi i trzeba hejtować jak wszyscy. Ta gra nie jest taka zła!

Od początku. Czekając długo na ten tytuł przeraziłem się ocenami z bety, wszechobecnego hejtu no i tych skrzyneczek (nienawidzę takich rozwiązań i ich nie bronię...) Po obejrzeniu kilku gameplayów, jako fan SW postanowiłem kupić.
Kampania zrobiona na kolanie, ale pozwala nauczyć się podstaw gry więc nie ma tragedii
Multi początkowo było bardzo trudne, faktycznie widać przewagę graczy co zdążyli sobie kupić odpowiednie karty, ale nie wygląda to tak, jak większość myśli, że na 40 graczy 30 to wymaksowane za kasę potwory i nie ma przyjemności z gry.... Oj tak nie jest. Bitwy są w znacznej większości wyrównane, a odwrót i szybka utrata pierwszych celów nie przesądza o wygranej czy przegranej. Pierwsze bitwy kończyłem na ostatnich miejscach, czasami trzeci od dołu. Po kilku dniach (nie grając w zasadzie bardzo dużo), jak nauczyłem się map, jak strzelać i korzystać ze zdolności, odblokowałem kilka kart, nową broń (ojeju da się bez płacenia) to zacząłem coś robić na polu bitwy i zwykle kończę w pierwszej połowie stawki, kilka razy byłem 2-3. Zabawa przednia, wielkie potyczki z pojazdami naziemnymi, masa wybuchów oddająca świetnie klimat wielkich starć, świetne mapy z różnymi celami dla obydwu stron. Klimat SW wylewa się litrami z monitora.

Zdobywanie kredytów jest mozolne, jak i kupowanie skrzynek, bronie odblokowuje się za granie i wypełnianie kamieni milowych i nie jest to tak skopane jak wszyscy trąbią na około. Dziennie jestem w stanie zarobić na 1-2 skrzyneczki, w zależności ile gram, wnerwiają duplikaty bo okazuje się nieraz, że otworzyłem skrzynkę za 4000 by odzyskać 800 za duplikaty. Chcecie karty to można ją sobie stworzyć i ulepszyć.

W każdej grze jest bezsensowny grind. Czy to multi czy nie... Ile się w Wowie grindowało, chodziło na insty by wydropić odpowiedni pancerz... W Skyrimie by podnosić umiejętności, albo nazbierać smocze łuski na armor. Bad Company 2 by odblokowywać bronie i umiejętności. Nowy Shadow of War to powtarzalność i wieczny grind (nikt tak nie hejtuje). GTA online, grind kasy, ludzie ją na potęgę kupują za realną gotówkę, Rockstar zgarnia miliony i wszystko ok. EA przyznaje się że chce zarabiać na grze online i wszystkim odbija.

Wszystko poszło o głupie skrzynki, które są faktycznie głupie i na wzór z gierek mobilnych, ale to tylko rozwiązanie by zdobywać karty. Losowo? Mi nie przeszkadza. Dzisiaj wypadły dwie karty dla klasy ciężkiego strzelca i zacząłem nim grać na przemian ze zwykłym żołnierzem.

Skupiłem się na grze zwykłym szturmowcem i po kilku dniach (często lamienia na polu bitwy) jestem o krok od odblokowania trzeciej pukawki, stworzyłem bądź zdobyłem karty jakie mnie interesują i w ogóle nie czuję, że idzie to zbyt wolno. Wnerwiłbym się gdyby wszystko było na wyciągnięcie ręki, od razu cały arsenał dostępny, karty, pukawki, ulepszenia broni. Gra by od razu umarła.

Na koniec. Czy polecam? POLECAM, bo to kawał dobrej gry sieciowej. Piękna grafika, świetna optymalizacja, ciekawe bitwy, tryby. Bardzo duży dynamizm bitew, sporo klas postaci, jednostki specjalne naziemne i powietrzne no i najważniejsze to radocha z wygranych szturmów, tego, że jesteśmy coraz lepsi i możemy wcielić się np. w Hana Solo podczas walki.

Jest to moja subiektywna ocena. Hejterom pewnie nie pomoże, bo jak wszyscy hejtują, to oni też i nie kupią, ale może znajdą się osoby, którym rozwieję wątpliwości i będą się dobrze bawić.

Oceniłem grę online, kampanii dałbym 5-6/10, potraktowałem ją jako samouczek, ale 5 godzin nudnej historii to za dużo. Tryb online 8/10, gdzie - 1 za lagi od czasu do czasu i -1 za rozwiązanie ze skrzynkami (odjąłem mało, bo nie psuje mi w żaden sposób radochy z gry)

17.11.2017 23:29

Hej.

Od pewnego czasu zmagam się z notorycznym freezowaniem się TS3, działa spoko, dopóki nie skaczę po kanałach albo czegoś nie klikam. Dzisiaj zauważyłem, że to samo dzieje się z Originem i również z Battlenetem.

Wygląda to tak, że aplikacja nagle odmawia posłuszeństwa, nie idzie nic kliknąć i trzeba ją ubić poprzez menedżer zadań. Na TS3 rozmawiam i nagle słyszę wszystkich, oni mnie nie, mam freeza i dupa. Potrzebny restart.

Może coś się gryzie w systemie, albo trzeba przeinstalować jakieś biblioteki wspólne dla tych aplikacji?

16.11.2017 00:23
😉
odpowiedz
Armorgedon12
90
8.0

Dzisiaj ukończyłem, choć zostało kilka szyfrów do złamania.

Po fenomenalnym New Order liczyłem w zasadzie na więcej tego samego i dostałem z nawiązką. Bardzo dobry klimat, świetnie zrealizowane przerywniki fabularne, soczyste strzelaniny (do których się odniosę zaraz) i ciągła chęć posunięcia fabuły i wpakowania kilkudziesięciu kulek nazistom. Optymalizacja bardzo poprawna a przy takiej grafice wręcz rewelacyjna.

Jak zwykle znajdą się rzeczy mniej pozytywne, ale czytajcie z przymrużeniem oka, to tylko moje własne odczucia i nie wpłynęły znacząco na ocenę.
- Gra jest krótka, ale naładowana po same brzegi akcją i humorem.
- Zakończenie mało satysfakcjonujące, ostatni boss to w zasadzie dwa przerośnięte roboty z BFG9000000, i liczyłem na soczystszy finał.
- Sporo znajdzek, ale w zasadzie bezużytecznych. Fajne ilustracje, muzyka
- Dużo czytania podczas misji (gazety, listy, nagrania, pamiętniki), nie jest to wielki minus, ale odrywa co chwila od przyjemnej jatki. Na plus zasługuje ich treść, ciekawie napisane, nie to co w większości gier
- Sztuczna inteligencja to porażka. Liczyłem na bardziej dynamiczne walki, a w 80% wystarczy stać przy winklu i strzelać do wychodzących pojedynczo nazioli.
- Grając od początku na trudnym poziomie trudności, tylko trzy razy trafiłem na trudniejszą sekwencję gdzie często ginąłem. Reszta gry bardzo prosta dzięki bezmózgim przeciwnikom lecącym na hura pod lufę.
- Humor bardzo fajny, ale na dłuższą metę męczył i z dosyć mrocznej historii robił się durny teatrzyk
- Postać Grace tak przerysowana, że trudna do przełknięcia i polubienia.
- Fajny arsenał, ale słabo zbalansowany. Od razu wymaxowałem karabin szturmowy i służył mi przez 80% gry. Reszta to działko laserowe (OP) i sporadycznie shotgun.

20.10.2017 23:20

spoiler start

No i widok Szczurnika z pierwszej części mnie rozwalił. Pamiętam że dostał w łeb od "Młota Saurona" z lewej strony a bliznę ma z prawej. Niedopatrzenie? :P I ciekawe jak przeżył łupnięcie od ucieleśnienia siły Saurona. Chyba że się wyjaśni.

spoiler stop

20.10.2017 21:08
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Armorgedon12
90
7.0

Spore rozczarowanie jak dla mnie ;/ Czekałem czekałem a dostałem spore rozszerzenie do części pierwszej.

- System walki usprawniony
- Grafika, tutaj nie jest najgorzej, ale rewolucji nie ma
- Zdobywanie fortec na papierze miało być epickie, a wieje nudą z lewa i prawa
- Gorszy system nemezis (?) Tylko ja mam odczucie jakby wodzowie się powtarzali co chwila?
- POWTARZALNOŚĆ na każdym kroku.
- Orkowa gadanina, na początku wydaje się fajna, ale po 20 walce chciałoby się pominąć te wypociny.
- Poruszanie się Taliona czasami woła o pomstę do nieba. Człowiek goni uciekającego kapitana, przebiega obok ściany a ten jełop na nią wskakuje, po zeskoczeniu biegnę dalej i powtórka, zamiast biec prosto Talion znów wskakuje na jakiś murek obok którego powinien przebiec i kapitan ucieka... Wiele jest miejsc gdzie postać się zacina, a podczas walki ciężko jest skądkolwiek zeskoczyć bo postać się turla rodem jak z Soulsów.

Fabuła chyba mnie tylko trzyma przed wywaleniem z dysku Cienia Wojny, ale tak jak pisał autor recenzji, wszystko się tak wlecze, że szkoda gadać.

Nie zrozumcie mnie źle, to dobra gra, ale mnie już przestały rajcować takie wielkie piaskownice gdzie, by dojść do celu powtarza się każdy schemat x100 i tak przez całą grę, a misje fabularne to tylko mała odskocznia od powtarzającego się contentu. Mad Maxowi zarzucano powtarzalność, SoW bije go na głowę pod każdym względem.

Tak czy siak mocne 7.0

01.09.2017 20:32
👍
odpowiedz
Armorgedon12
90
8.5

Gra naprawdę dobra, świetny odstresowywacz, ale kurcze... AI kierowców jest tragiczne. Jadę krótkie zlecenie by dostać się do wybranego miasta za 4000 euro, mam pierwszeństwo, jedzie z naprzeciwka inna ciężarówka i zaczyna skręcać w chwili gdy pokonuję zakręt i z impetem uszkadza mi maszynę (8% naprawa prawie 5000), towar (2% czyli 300 euro mniej ze zlecenia) + ja dostaję mandat 220 za kolizję...

Ronda to po prostu piekło, choć na nim jestem to każdy wymusza pierwszeństwo, albo wjeżdża w naczepę, za co ja dostaję mandaty. AI chyba nie reaguje na moją sygnalizację co?

Tak poza tym, naprawdę polecam :)

10.06.2017 02:27
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90
9.0

Szczerze nie wiem co napisać, początek gry napsuł mi krwi, nie zapowiadało się ciekawie i myślałem, że wtopiłem kupę kasy w błoto, ale później. Po prostu piękna gra. Grafika prezentuje się średnio, tekstury się doczytują, optymalizacja taka sobie a gra nawet nie korzysta z mocy sprzętu, laptop zawsze zimny. Lokacje powalają, sporo humoru, fabuła się rozkręca, piękna muzyka, animacje, system walki, rozwój postaci. Dawno się tak nie wciągnąłem.

Przegrałem 10h i jak na razie mocne 9/10

16.12.2016 01:05
odpowiedz
Armorgedon12
90

PAW666 - Szczerze jak nie masz teamu to do rankingów lepiej nie podchodzić. Gram solo, a 90% meczy rankingowych jest przeciwko drużynom, więc masz duuuże szanse że Twój randomowy team nie będzie współpracował. Nie powiem na wyższych dywizjach trafiam na niewielu słabych graczy, zdarzają się afkerzy, jest bardzo dużo botów (odkąd wprowadzili itemy czy skrzynki) i męczysz się przez 5 minut, broniąc bramki przed dobrym przeciwnikiem.

Co do botów. Już z 10 razy trafiłem na gości bezcelowo jeżdżącymi po mapce, szkoda tylko że głównie w meczach 2v2, które teraz gram. Zamiast grać to rujnują innym grę i farmią itemki.

15.11.2016 01:02
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mocne 10/10! Dawno żadna gra nie wciągnęła mnie tak bardzo!
Przegrane 100+ godzin, a dalej jestem na poziomie nauki Aeriali (Nie że nic nie umiem, trening pro rekord 9/10, All-star 4/10), specjalnie sobie pada do tego kupiłem i dla zastanawiających się: Tak jest wygodniejszy od klawiatury i myszki, daje lepszą kontrolę w powietrzu i podczas bronienia.

Gra niestety staje się często frustrująca, szczególnie za sprawą graczy... Stracimy bramkę w 1 minucie? od razu ktoś się rozłącza i zostaje zastąpiony botem... No ludzie. W tej grze można strzelić 5 bramek w minutę. A jak gracie na zwycięstwa to pograjcie w singla...

Inna kwestia to lemming trainy. Zawsze staram się być na otwartym polu, jak dwóch jest z przodu to wracam na bramkę, dogrywam, wybijam itp. Niestety zwykle jest tak, że jak to ja dorwę się do piłki nagle moi mnie taranują, albo jadą ciągiem za mną i dogranie ze skrzydła jest całkowicie nieskuteczne...

No i losowania gier. Nie ma to jak wbić się do meczu 10 sec przed końcem do przegrywającej drużyny 1:12. Niestety jest to notoryczne.

PS: Jak macie graczy z avatarem PSY NET to są to gracze z Play Station i często dłużej się wczytują. Lepiej do pierwszej piłki wyskoczyć samemu z gorszej pozycji bo wiele razy się zdarzyło, że po starce przez kilka sec wszyscy stali w miejscu a mi przychodziło bronić w pierwszych sekundach.

31.10.2016 22:32

Doom 1 z tego co pamiętam nie był wcale prosty, ale to przez archaiczne sterowanie i to, że nigdy nie gram na łatwym :) Średni albo trudny na start to norma.
Co do znajdzek zgodzę się, w większości produkcji sztuczne przedłużają grę jak np. Nowy Tomb Rider, który znudził mi się w połowie gry, ale tutaj nie są nachalne jak gdzie indziej.
Elementy platformowe akurat problemu mi nie sprawiają w nowym Doomie, stąd moje zdziwienie.
Projekty map mi się bardzo podobają bo nie ma wrażenia liniowości i tunelowości. Jak za starych dobrych czasów. Podobnie podobał mi się Wolfenstein New Order. Projekty leveli po prostu świetne.
Trudność spora, gram na średnim, na razie zginąłem tylko raz przez głupotę bo myślałem że na półce skalnej jest sekret a jak zeskoczyłem to się zabiłem :c Co nie zmienia faktu, że przy wielu potyczkach obijam się o śmierć.

Doom 3 był inny. Tu liczy się refleks i niestety ręczne kończenie demonów bo życie wypada. Pojedynki są dynamiczne, klimat fajny, szkoda że zrezygnowali z elementów horroru.

31.10.2016 16:43

Po takich komentarzach widać nowe głupie pokolenie graczy. Zero pomyślunku, tylko głupie parcie na przód i strzelanie. Gram na średnim poziomie i w odlewni ani razu nie zginąłem. Znajdowanie kluczy jest intuicyjne i jakoś problemów nie widziałem.
Konstrukcja map jak za starych dobrych czasów. Trzeba pokombinować, poskakać by odkryć sekrety, porozglądać się i tak powinno to wyglądać, a nie jak w większości korytarzowych FPSów gdzie i tak pewnie byś się zgubił.
Polecam DOOMa 3, ale uważaj bo jest czasami strasznie, ale tam się nie zgubisz w wąskich korytarzach, chyba że pomylisz kierunki.

Gra średnio-dobra tylko chodzisz i nawalasz bez końca
a po chwili:

Za miast skupić się na fajnej zabawie eksterminacji demonów, zrobiła się z tego głupia zręcznościowa skakanka-platformówka

HA HA

25.08.2016 02:38
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Gra na prawdę wciągająca, ale dlaczego robią z nas coraz większych idiotów.... Wciskasz Q i wszystko się wyświetla, łącznie z celem misji, wszystkimi znajdzkami itp. Nosz k**** niszczy to cały klimat.

Tak jak kiedyś szydziło się z osób zapisujących stan gry co 10 sec tak teraz nastała era "wciśnij klawisz i nie używaj mózgu bo wszystko dostaniesz na tacy" no i automatyczne sejwy co kilka kroków.

Ehhh.

17.07.2016 20:54
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Gra naprawdę świetna, odciągnęła mnie od Wiedźmina 3 całkiem skutecznie :D
Mechanika na medal, system misji, rozwoju bazy, sprzętów wyszedł na prawdę świetnie.
Szkoda że gra jest mało zróżnicowana pod względem lokacji (pustynia i Afryka są naprawdę jednolite i bez wyrazu) co też przekłada się na niższe wymagania sprzętowe a dla niektórych to plus.

Brak spolszczenia nie przeszkadza bo Angielski w tej grze jest po prostu nieskomplikowany. Nie to co w takim Quantum Break.

Mały minus za powtarzanie misji, wieczną eksploatację tych samych miejsc i ogólnie robienie ciągle tego samego. Potrafi to znużyć po 2-3 misjach.

Mam przegrane 80+ godzin i bawię się przednio :)

Pytanko do wyjadaczy.
Mam 150k+ heroizmu, bazę rozwiniętą 3/4, 4/4 a nie mogę znaleźć ani jednego żołnierza z rangą S. A++ trafia się ale bardzo rzadko, za to tacy A+ non stop. Może zależy to od ogólnego postępu w fabule? Dopiero zrobiłem misję 19.

Pozdro.

17.07.2016 20:40

Angielski w tej grze jest na poziomie podstawówki -_-.

05.06.2016 17:26
2
odpowiedz
Armorgedon12
90
8.0

Pograłem przez tydzień i zakupiłem oryginała.

Na początku nie byłem zachwycony, ot kolejne identyczne mmo, ale jak już człowiek pozna zasady gry, craftingu, housingu i innych to wciąga jak cholera.

Graficznie nie powala, wiecznie doczytuje tekstury, które same w sobie są nierówne i często drażnią oko. Optymalizacja również jest średnia. Z 50-60 FPS potrafi momentalnie spaść do 15-25, szczególnie w miastach, albo jak doczytuje tekstury. Wiedźmin 3 na ultra u mnie ma stabilne 40-60 FPSów.

Mocno efekt psuje brak wielu modeli pancerzy, a za dodatkowy wygląd trzeba płacić prawdziwymi pieniędzmi i to nie mało. Szkoda że tylko na polskie standardy. Mam znajomego z Hiszpanii i dla niego wydać 30 euro na nowy strój to grosze.

Zalet jest wiele. Sam system walki i combosów jest bardzo rozbudowany, wykrywanie kolizji jest bardzo dobre, jak potwór atakuje to można odskoczyć bez obawy że i tak trafi maczugą z 10 metrów jak w większości MMO, daje to sporą frajdę w kontrolowaniu walki.

Jak na MMO grafika jest przyzwoita, ale np. taki GW2 trzyma lepszy ogólny poziom graficzny. BD ratuje się toną upiększaczy graficznych.

System housingu to nowość w MMO i sprawdza się tutaj świetnie. Możemy zakupywać domy a w każdym są inne możliwości rozbudowy. Ciekawy jest też system transportu towarów i połączeń między miastami.
Możemy odkryć np. farmę złóż metali i posłać pracowników by za nas pracowali.

System rozwoju postaci jest również fajnie pomyślany. Za walkę otrzymujemy punkty umiejętności, biegając zwiększa się stamina, a jedzenie może permanentnie zwiększyć ilość HP. Każda czynność jest nagradzana jakimś bonusem.

Jak na razie mam 35 lvl i bawię się przednie :) Mam nadzieję że będą dalej rozwijać i ulepszać tą produkcję :)

02.04.2016 00:03
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jak masz to chętnie przyjmę. Chcę kupić tę grę, ale nie mam pojęcia jak mi będzie chodziła na laptopie. Niby z filmików gdzie ludzie grali na zintegrowanych kartach graficznych nawet słabszych od mojej chodziło płynnie, ale nie chciałbym wyrzucić 130 zł na grę, która będzie niegrywalna.

GG: 7965642 Będę bardzo wdzięczny :)

31.03.2016 22:27
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jab7kO -> Jakbyś chciał podzielić się guest passem to byłbym baaaardzo wdzięczny ;) Na prawdę chcę przetestować czy gra mi pójdzie :)

gg: 7965642

31.03.2016 17:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kurcze szkoda, że może mi to tak kiepsko chodzić, choć nie chciałbym skreślać od razu tego tytułu. Wstrzymam się z zakupem, ale chciałbym przetestować grę.

Prośba. Jakby ktoś miał guest passa niepotrzebnego to chętnie go przyjmę :)
moje gg: 7965642

30.03.2016 23:25
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Pytanie odnośnie wymagań.

Wiadomo, że twórcy często przekłamują i nawet jak komputer spełnia ponad minimalne, to gra chodzi jak szit.

Może ktoś grał już na zwykłym laptopie? Mój 4 letni Vaio ma:

4 wątkowy Intel Core i5-2450M (2.50 GHz, turbo 3.10 GHz)
6GB RAM
Radeon HD 7650M 2048 MB

Największy minus to karta grafiki, ale np. takie GW2 ciągnęła na przyzwoitych ustawieniach :)

Chcę kupić tę grę i chciałbym się dowiedzieć czy pociągnę choć średnie detale (Jak minimalne gdzie gra wygląda jak Gothic 1 to podziękuję)

13.03.2016 22:58
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Orzołek, dzięki za radę :) Jak nowe serie kart będą w cenie dzisiejszych GTX 970/980 to na pewno się skuszę.

13.03.2016 19:51
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Na dzień dzisiejszy planuję kartę pokroju 980ti i jakąś i7.

Koszt 980ti to w przeliczeniu na netto około 2500-2600 zł, nie wiem jak będzie z nową serią kart w czerwcu... Wiecie podatek od nowości itp itd... Jak będą cholernie drogie to nie chciałbym czekać szmat czasu aż potanieją.

Czy mi się śpieszy? Do czerwca-lipca mogę się wstrzymać. Mój lapek nawet po zmianie past i generalnym czyszczeniu grzeje się ostatnio jak piekarnik, a że ma 4+ lat to nie daję mu już wiele żywotności :P

post wyedytowany przez Armorgedon12 2016-03-13 19:53:47
13.03.2016 19:19
odpowiedz
1 odpowiedź
Armorgedon12
90

Jako że nie doczekałem się odpowiedzi i założono nowy wątek, pozwolę sobie wkleić treść :)

Od dawna mam w planach kupno PCta Gamingowego, a odkąd laptop powoli zaczyna dogorywać, czas ziścić plany.

Kwestia jest następująca. Ceny cały czas idą w górę i tak za monitor który kosztował około rok temu 600 zł teraz trzeba zapłacić prawie 800... Podobnie ze wszystkim.

Jak myślicie gdy Nvidia w czerwcu-lipcu wyda nową serię kart graficznych (umownie GTX1070-1080) to ceny podzespołów pójdą drastycznie w dół? (Nie wiem jak było przy premierach obecnych generacji). AMD również planuje po nawet udanym Fury X kolejne odsłony z 8GB pamięci.

Nie chciałbym teraz przepłacać i wolę zasięgnąć opinii, kogoś kto lepiej jest zaznajomiony z tymi kwestiami :)

Tak więc jaki będzie najlepszy okres na kupno składaka?

12.03.2016 20:33
odpowiedz
Armorgedon12
90

Czołem :)

Od dawna mam w planach kupno PCta Gamingowego, a odkąd laptop powoli zaczyna dogorywać, czas ziścić plany.

Kwestia jest następująca. Ceny cały czas idą w górę i tak za monitor który kosztował około rok temu 600 zł teraz trzeba zapłacić prawie 800... Podobnie ze wszystkim.

Jak myślicie gdy Nvidia w czerwcu-lipcu wyda nową serię kart graficznych (umownie GTX1070-1080) to ceny podzespołów pójdą drastycznie w dół (Nie wiem jak było przy premierach obecnych generacji)? AMD również planuje po nawet udanym Fury X kolejne odsłony z 8GB pamięci.

Nie chciałbym teraz przepłacać i wolę zasięgnąć opinii, kogoś kto lepiej jest zaznajomiony z tymi kwestiami :)

Tak więc jaki będzie najlepszy okres na kupno składaka?

27.12.2015 12:54
odpowiedz
Armorgedon12
90

Zapraszam chętnych do wspólnej gry :)

http://www. jw. mcv. pl/

28.09.2015 19:43
odpowiedz
Armorgedon12
90

Sorki za dwa posty, ale pozmieniałem lekko, dodałem dysk SSD, inną płytę główną i zasilacz.

28.09.2015 18:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Czołem!

Będę składał sobie blaszaka (W końcu po 4 latach mordęgi z laptopem). Ma służyć do wszystkiego i nie powiem, chciałbym by uciągnął każdą nową gierkę.

Zrobiłem konfigurację i chciałbym się zapytać ludzi bardziej obeznanych co o niej sądzą, może jakieś sugestie się wkradną czy propozycje zamiany czegoś na coś innego :)
Obrazek obok.

31.08.2015 01:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mają prawo, bo muszą wywiać ten cały żar z ciasnej obudowy, choć mając do czynienia od czasu do czasu z laptopami Alienware nie zwróciłem uwagi na zbytnią głośność.
Jak potrzebujesz sprzętu mobilnego to ok, ale w innym wypadku laptop gamingowy to bezsensowny wydatek.

31.08.2015 01:21
odpowiedz
Armorgedon12
90

Myślę że w granicach normy, ale jak kiedyś się tak nie grzała to pomyśl o wymianie pasty termoprzewodzącej. U mnie w lapku karta w stresie ma 65 - 70 max.

Podkładka dużo daje latem, głównie jak trzyma się komputer na kolanach i pomaga zachować odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Jak trzymasz laptop na biurku to nie zauważysz wielkich zmian (no chyba że komputer przegrzewa się że hoho). Po kupnie podkładki zaobserwowałem ogólny spadek temperatury na GPU/CPU o max 3-4 stopnie.

30.08.2015 17:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Maszyna ma blisko 4 lata :), a od kupna stacjonarnego blaszaka odciągają mnie inne zaplanowane wydatki.

Tak używam tego lapka do gier i niestety największą jego bolączką jest beznadziejna karta graficzna, ale dzisiaj po próbie odpalenia Dying Light czy W3 zacząłem się zastanawiać co by mu pomogło, bym mógł chociaż płynnie pograć na niskich ustawieniach. Te same gierki chodzą płynnie na laptopie znajomego, ale z układem GF.

Jak serio ram odpada to nie będę wyrzucał 100 zł w błoto. Nad dyskiem SSD myślałem, ale czy by w takim przypadku pomógł? Wątpię, a nie narzekam na szybkość uruchamiania się laptopa i innych dupereli.

30.08.2015 16:54
odpowiedz
Armorgedon12
90

Czyli tak zrobię. Mam nadzieję że 2x 4GB da jakieś przyśpieszenie względem 2 i 4GB.

30.08.2015 15:43
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie z tego co widzę Inspiron 3537 ma zintegrowany układ graficzny.

30.08.2015 15:39

Cześć,

Mam zamiar dołożyć sobie ramu do laptopa: Sony Vaio SVE1711T1E/B
Oryginalnie mam założone:
1x 4GB 1333MHZ PC3-12800
1x 2GB 1333MHz PC3-12800

No i naszło mnie by zamontować dwie kości po 4GB ram 1600 MHz.

Procesor jaki jest zamontowany to:
Intel Core i5-2450M 2,5 - 3,1 GHz

W takim zestawieniu wymiana ramu z 1333 na 1600 będzie dobrym rozwiązaniem?
Czy lepiej zaoszczędzić na jednej pamięci i zostać na zegarze 1333 więc wymienić jedną kość 2GB na 4GB?

10.08.2015 20:49
odpowiedz
Armorgedon12
90

Sharky - Pracuję od niedawna w serwisie DELLa, ale realizujemy tylko zgłoszenia NBD. Przez 2 miesiące nie zauważyłem innych typów zgłoszeń, chyba że pogwarancyjne.

10.08.2015 19:35
odpowiedz
Armorgedon12
90

Hmmm Dell ma gwarancję Next Buisness Day i po zgłoszeniu na drugi dzień wysyłają technika z częściami zamiennymi, a napawa odbywa się na miejscu u klienta.
Możesz oddać sprzęt do sklepu, ale zrobią to samo, co Ty możesz w domu, czyli zgłoszą i to na sklep przyjedzie technik i naprawi. Lepiej samemu zgłosić problem i mieć na drugi dzień naprawiony.

10.08.2015 19:27

Hej.

Po przeprowadzce zmuszony byłem zmienić internet kablowy na radiowy (tfu) i dopóki robiłem hotspota z laptopa, było wszystko ok. Pingi niskie, sieć stabilna itp.
Od niedawna jestem posiadaczem Access Pointa Dlink DAP-1360 i jest cholernie w kratkę.
Na początku skonfigurowałem sobie, ustawiłem nazwę i hasło do sieci i co 10 sec zrywał połączenie (gaśnie ikonka komputera) i nawiązywał z powrotem. Hmm no to go zresetowałem i o dziwo bez hasła i ze standardową nazwą sieci internet zaczął działać normalnie.
Przy kolejnej próbie ustawienia hasła zaczął się pieprzyć znów i po resecie było tak samo przez dwie godziny, aż zaczął wypuszczać ciągły sygnał wi-fi.
Wczoraj odłączyłem go od zasilania na czas burzy i kurka znów gubi połączenie co jakiś czas, i tak od rana. Resety nie pomagają, odłączanie anteny czy samego Dlinka od prądu też... Jak mu się zachce to działa, jak ma humory to mryga tą ikonką, a mi pingi skaczą do 600-999.

Nie wiem Na czym może polegać ten problem. Rj45 podłączone bezpośrednio do komputera działa, hotspot z laptopa działa, a urządzenie do tego stworzone ma z tym problemy.

Jakieś sugestie?

18.06.2015 00:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

Wątek upadł, ale nie tabacznicy :)

Od dawien dawna raczę się tymi samymi aromatami.

Alpina - Przedstawiać nie trzeba
Amostrinha od Bernarda - I tu po raz kolejny będę zachęcał do spróbowania tego wyrobu. Tabaka ciemna jak smoła, średnio mielona, wilgotna (fajnie układa się na dłoni, nie rozsypuje). Po zażyciu poezja, moc świetnego tytoniu i wspomnienia z dzieciństwa. Pierwsze co do nas dociera to odżywcza nuta, jak dla mnie przypominająca mentol pieprzowy, która po chwili znika zostawiając całą paletę zapachów i doznań. Każdy już kiedyś czuł ten zapach, wędzarni, wędzonego drewna, miejsca gdzie rodzice, dziadkowie przygotowywali przepyszne wędliny. Za każdym razem z tą tabaką, wracam myślami na pewien strych ze starą szafą do wędzenia, gdzie wchodziłem wraz z dziadkiem gołębie dokarmiać, albo mieć widok na wiejskie pola. Piękne czasy, które nie powrócą. Apsik! Rozmarzyłem się, ale nos domaga się chusteczki. Jedyna tabaka wywołująca u mnie na 100% kichanie! Nos opróżniony, ale cóż to za aromaty? Czekolada? Whisky? Wanilia? Anyż? Toffi? Może dalej wędzone drewno? To już odkryjecie sami :)

Z szafy ostatnio wygrzebałem tabakę od Willsonsa, niestety bez etykiety. Sama tabaka strasznie sucha, drobno mielona z wyczuwalną miętą, zakładam że to Honney&Menthol. Też fajna, przyjemna dla smakoszy :)

16.04.2015 15:15
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jestem bardzo mile zaskoczony. Na laptopie Sony Vaio gierka działa bardzo przyzwoicie na średnich detalach, ale z obniżoną rozdzielczością.
Spec:
Core i5
6GB ram
Radek HD7650M.

Wiele nowych gier nawet na najniższych detalach klatkuje, że grać nie idzie, a tutaj widać Rockstar się postarał :)

30.11.2014 00:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

Sam jestem introwertykiem.

Powiem tak:

1. Jak robota to dla Ciebie przymus to znaczy, że Ci nie leży i może pomyśl o zmianie nastawienia bądź pracy.
2. Jesteśmy w stanie trzymać kontakt z mniej więcej 9 osobami na raz :) Nie myśl że utrzymasz kontakt ze wszystkimi po równo.
3. Ja mam zasadę: Nie myśl co ludzie o Tobie myślą, bo ludzie nie myślą. Trzymam się tego i nie mam problemu z rozmyślaniami.
4. Nawet rozmowa o dupie Maryny jest dobra :) Każdy lubi co innego, ja nastawiam swój tok myślenia i gadki pod odbiorcę.
5. Lizusostwo traktuj z przymrużeniem oka. Co Cię to obchodzi. Ja jestem uczciwy, nie zawsze się to opłaca, ale profity też ma.
6. W 100% się zgodzę że dla nas praca w grupie +10 osób męczy niemiłosiernie. Ale trzeba się przyzwyczaić i po prostu robić swoje. Staram się nie zwracać uwagi na wiele niepotrzebnych czynników a skup się na tym co robisz.
7. Kubek kawy, 0,5l energetyka działa cuda w moim wypadku, nawet jak ma to być druga kawa w ciągu godziny. Ważne by pobudzić szare komórki i ogarniać więcej.
8. Jak jesteś żartownisiem to korzystaj z tego w odpowiednich sytuacjach ;]

Ja robię teraz w reklamie i mam ekipę około 12 osób w pracy, na raz widuję z 6-9 i tworzymy zgraną paczkę. Lizusostwa brak, każdy z każdym na równi i mi to leży jak ulał.

Powodzenia i myślę że moje rady pomogą w jakimś względzie.

Pozdro.

20.09.2014 22:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

Prędkość internetu jest podawana w Mb/s (Megabitach). Czyli obrazowo. 1Mb/s (1024 Kilobitów Kb/s) dzielisz na 8 i wychodzi 128KB/s czyli KiloBajtów (to Twoja maksymalna prędkość pobierania).

Nie wiem czy czegoś nie spartoliłem xD

20.09.2014 22:15
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jak pisze że 150Mb/s to znaczy że jak masz internet 150Mb/s to go pociągnie bez problemu. Chociaż samo Wi-Fi potrafi zmniejszyć szybkość nawet o połowę. Zależy gdzie jest główny router/modem.

W miejscu gdzie mieszkam mam UPC 120Mb/s, po kablu wyciągam max speed a przy Wi-Fi 45-55Mb/s. Prawdopodobnie to przez seryjne ograniczenie, ale mogę się mylić.

20.09.2014 21:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

Firefall - MMO
Warframe - Podobny do Mass Effecta, sieciowa strzelanka, przyjemnie się gra.

20.09.2014 21:48
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie powiem Ci teraz. Jestem poza domem, a adapter był kupiony jakieś 2 lata temu. Kosztował może z 30-40 zł, taki zielony przezroczysty gabarytów modemów od internetu mobilnego.
Jak uda mi się znaleźć jakiej firmy jest to napiszę :)

Na sprzęcie nie oszczędzaj ogólnie. Mój adapter służy rodzicom do googlowania tylko ;) Nie wiem jak sprawdza się w grach.

20.09.2014 21:23
odpowiedz
Armorgedon12
90

Sam mam w stacjonarnym adapter wi-fi. Dostałem do niego oprogramowanie i sam wyszukuje dostępne sieci wi-fi. Tak więc spokojnie :)

Nie będziesz musiała wybierać, z której karty sieciowej chcesz korzystać, bo będzie automatycznie włączona jak Twoja wbudowana karta.

Pozdrawiam.

20.09.2014 21:12
17.09.2014 23:43

Witam.

12 września rano przestał nagle działać modem internetu mobilnego PLAY (nie czytał karty sim/migała niebieska dioda). Oczywiście miałem "szczęście" bo gwarancja obowiązywała do 15 września. Super!
W salonie play pierwsze sprzeczki że nie wydadzą mi modemu zastępczego bo ukradnę (!!!!!) i po kłótni, sprawdzeniu że jedna z umów jest na mnie (modem na ojca), dostałem crapowaty modem zastępczy. Mniejsza z tym. Dziś 17 września dostałem sms że modem wrócił z serwisu i czeka. Diagnoza serwisu: Uszkodzenie mechaniczne płytki głównej u podstawy USB/gwarancja tego nie obejmuje blablabla/ rysy, ślady używania (no nieeee, po dwóch latach chyba to jest normalne....) Gwarancję szlag trafił serwis się wypiął. Pewnie po pijaku rzucałem modemem o ścianę i po nim deptałem. Kto wie. Kilka razy też wypadł mi z 10 piętra i kilka dni pływał w jeziorze dopóki go nie znalazłem. Jak dla mnie absurdalna diagnoza dla modemu, który był używany z laptopem "stacjonarnym", nigdy w trasie, nie pamiętam bym go kiedykolwiek upuścił, czy nawet zahaczył gdy był podpięty. Co śmieszne gdy przyniosłem modem, byłem świadkiem kłótni klienta, który też otrzymał zwrot modemu z identyczną diagnozą i wyrokiem kupna nowego za 450 zł.

Play stracił właśnie klienta/ UPC czeka.

Oczywiście jutro dzwonię na serwis i mam nadzieję że obejdzie się bez krzyków.

PS: Właśnie. Pisałem że jak oddawałem modem na serwis to migała dioda. Teraz nie miga nawet ona. Pfff...

04.07.2014 01:30

Witam.

Mam dwa trailery w formacie (MXF.), by zobaczyć czy zdołam odtworzyć. Jak na razie rekomendowany VLC zawiesza się w pierwszej sekundzie przy próbie otwarcia video, a audio odpala się bez problemu.

Jakie programy polecacie do otwarcia takiego pliku? Ewentualnie kodeki czy inne bajery?

Tak wiem jest to format wykorzystywany przez projektory cyfrowe w kinach :P

Pozdro.

26.06.2014 23:15
odpowiedz
Armorgedon12
90

Sam czekam i czekam, ale na jednym kanale YT doszły mnie słuchy że patch 1.3002 ma naprawić ogrom rzeczy. Ale kiedy wyjdzie? Nie mam pojęcia.

24.06.2014 22:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jeżeli chcecie pograć normalnie to poczekajcie na kolejną łatkę. Uwaga będzie wymagała rozpoczęcia gry od nowa! Dlatego ja na razie przestałem grać, zatrzymałem się po eksploracji X-18. Czekamy na patcha. Ma sporo poprawić i udoskonalić.

14.06.2014 22:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

Tak wtyk, który wpinam w laptopa.

PS: Po odłączeniu baterii jest zimny. Później podłączę i sprawdzę raz jeszcze. Po rozkręceniu gniazda i skręceniu (z baterią) też przez jakiś czas była wtyczka zimna a po jakimś czasie gdy dotknąłem tej metalowej części to ślad został na palcu.

14.06.2014 21:56

Witam.

Kolejny problem z lapkiem Sony Vaio SVE...

Od wczoraj (?) zauważyłem że grzeje się jak cholera wtyczka zasilania od laptopa (laptop - zasilacz). Metalowa część końcówki nagrzewa się tak że zaczęła topić gumową część wtyku.
Po wyjęciu baterii problemu nie ma jak na razie (od godziny tak chodzi). Bolec trzyma się solidnie. Po rozkręceniu i wyjęciu gniazda nie widziałem i nie czułem by był on przypalony.

Jakieś rady?

08.06.2014 02:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kolejne bugi:

- Wywalanie z gry po wyjściu do pulpitu i próbie powrotu (sporadyczne)
- Otworzyłem sejf, wrzuciłem tam swój kombinezon stalkera i amunicję do AK74 (przypadkowo) gdy wrzuciłem wszystko z powrotem do plecaka miałem naprawiony kombinezon i 10,300 sztuk amunicji (włożyłem 300) :P, co spowodowało udźwig na poziomie 170/50
- AI tępe jak but, i niedoróbki np. bandyta stojący przed drzwiami do magazynu odepchnięty przez ów drzwi daje nam dostęp do tony sprzętu po czym chętnie go odkupuje -_-
- Arena u Duty nie działa, zapisuję się na walkę z dwoma psami i się nie respią, a 1000 ru idzie się hmmm... Oczywiście load i gramy dalej
- Samochody nie hamują :P

29.05.2014 23:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

To tak.

Gra wygląda świetnie, teren zmieniony na +, więcej misji, ciekawsze lokacje, ale....

- Optymalizacja kiepska, gra ma tendencje do spadków wydajności w dziwnych momentach co wymaga restartu gry
- Częste wywalanie do pulpitu np. podczas grzebania w ekwipunku (np. zmieniłem broń na lepszą i wyskoczył błąd X-Ray engine, albo podczas rozładowywania karabinu oraz przy grzebaniu w PDA)
- Przy zmianie ustawień graficznych na najniższe nie mogłem pogrzebać i ustawić wyższych bo robił się ciemny ekran, tak samo za którymś razem jak kombinowałem z dynamicznym oświetleniem (4x instalowałem grę na nowo)
- Raz ni z tego ni z owego na starcie wywalało błąd silnika, pomogła zmiana zgodności systemu na starszy a przy powrocie było już ok.

Jeszcze jest kilka małych mankamentów jak problemy z kliknięciem na przycisk rozładowania broni, nieraz za 5 razem skutkuje.

Te błędy szczególnie wywalanie do pulpitu uniemożliwiają płynną grę, trzeba zapisywać co chwilę, raz infiltrując bazę żołnierzy wywaliło mi grę gdy kończyłem robotę i musiałem zaczynać etap od początku.

Gra działa jak mocno i nieumiejętnie zmodowana wersja zwykłego stalkera, ale patrząc na ogrom prac to odwalili kawał dobrej roboty i czekam na kolejne patche :)

Jak na razie 6/10, bez tych błędów byłoby 9+/10

24.05.2014 00:17

Witam.

Dzisiaj zacząłem sobie przypominać stare gry, w które grałem przed laty, ale jednej za nic nie mogę sobie przypomnieć.

Była to gra, gdzie można było montować na samochodach przeróżne bronie, od wyrzutni rakiet po jakieś wielkie satelity na dachu, powodujące spadnięcie z nieba promienia lasera. Był jakiś chyba wątek fabularny (nie pamiętam do końca), gdy nasze auto zostało zniszczone, na pieszo można było chodzić i zadawać niewielkie obrażenia z broni ręcznej, albo znaleźć inny pojazd (na niektórych mapach były poukrywane puste maszyny).
Za cholerę nie pamiętam tytułu, ale był charakterystyczny bardzo. Oczywiście grafika tam była na poziomie Carmagedona 2, może nawet 1.

A i była to chyba seria gier, ale mogę się mylić.

21.05.2014 14:40
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pen 64GB mi się zagubił, dysku nie mam ehhh. Laptop miesiąc po końcu gwarancji, już zdążyły dwie śrubki odpaść (zgubić się) a kilka musiałem dokręcać. Tak niestety producenci nowych sprzętów lecą w kulki.

BTW może być to problem Windy? Może coś w BiOSie można wyregulować?

21.05.2014 12:27
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jedna którą używam to Hama Urage, a druga ze stacjonarnego, kilkuletni A4Tech X7. Oczywiście na stacjonarnym działa poprawnie.

21.05.2014 02:27

Witam wszystkich.

Mam od jakiegoś czasu problem z gniazdami USB. Posiadam laptopa Sony Vaio SVE17(...) i z mojej perspektywy tak się to rysuje.

Mam w miarę nową myszkę i często się rozłącza:

- Jak mam podpięte pod USB 3.0 sporadycznie przy ruszeniu kablem, czasami nie zaskoczy i muszę wypiąć/wpiąć.
- Jak podepnę pod 2.0, jedno z trzech, to przy ruchach myszy nawet w powietrzu co chwilę słyszę pykanie, sama się wyłącza i podłącza. Podobnie jest z inną myszą.
Modem USB działa dobrze, nic się nie rozłącza, ale też nie potrzebuje tyle napięcia to pewnie dlatego.

Dziwi mnie fakt że na dwóch typach USB dzieje się to w odmienny sposób...
Proszę o rady ;)

Pozdrawiam.

18.05.2014 00:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Średnio rozumiem jak ilość Magic Find odbija się na tym ile legend dropi. Z kumplem się śmiejemy bo na mnichu ma 120% MF, ja na DH mam 20% tylko. Jemu na riftach T6 dropi mało legend a mi nieraz po 3-5.

Miałem hełm Marudera z kamykiem 41% do MFa a po zmianie na Andariel bez kamyka dosłownie odczułem że wypada więcej legend. Nie wiem więc jak jest to liczone, ale wieje bzdurą.

Za to event działa bardzo dobrze 100% i czuć na prawdę różnicę. Ale co z tego jak MF z itemów działa co najmniej dziwnie.

07.04.2014 00:55
odpowiedz
Armorgedon12
90

Podsumuję również.

14:14 u nas małpa w Brich Gunie u nich KV1 na AFKu, mapa Urwisko, nasza artka nie trafiła 10 razy w stojący czołg po czym chcąc zjechać ze środka się rozbiła.

Bitwa na WTF E-100, sama czerwień w teamie, około 10 tierów X na stronę, dostałem duży kaliber (5500+DMG) a na 2 miejscu T34 z 1200+... dwa plutony Isów-7, E-100, Mausów, E5tek po 0.

FV304 rzuciło mi na 8 tiery, biłem po 20-50, oczywiście wpuścili skauta więc zginąłem jako drugi (!) i z DMG równym 458 byłem w TOP 1 pod względem DMG. Błehehehe

9/10 przegranych dzisiaj, wszystko w podobnym stylu jak opisałem trzy z nich...

17.02.2014 02:24
odpowiedz
Armorgedon12
90
9.0

Pograłem w betę i muszę powiedzieć że jest świetnie :)
Kilka moich spostrzeżeń:
- Smart Pistol, fajna zabawka, sprawdza się najlepiej na miniony moim zdaniem, ja raczej preferuję shotguna
- System wspinaczek, odbijanie się od ścian, podwójny skok, dzięki tym rzeczom szybkość rozgrywki przypomina mi mocno Tribes, które uwielbiam
- Sam tytan (do wyboru tylko jeden korpus) fajna zabawka, można zadeptywać nieuważnych graczy. Preferuję walkę na piechotę, dużo łatwiej mi się wtedy walczy z tytanowymi (skok na plecy, ostrzał w łeb, ucieczka).
- Nie oczekuję od gry nie wiadomo jakiej grafiki i cieszę się bardzo że zaimplementowali Source Engine :) Gierka chodzi płynnie bez spadków FPS na laptopie
- Mapy (dwie) są bardzo dobrze zrobione, szczegółowe i pełne zakamarków dla zwinnych żołnierzy, duży plus i mam nadzieję że kolejne mapy będą równie dobre.
- Tryb ewakuacji z pola bitwy gdy starcie jest przegrane fajnie zrobiony i daje sporo emocji

Jest kilka minusów:
- Zrzucam tytana, wchodzę do niego i jeb, bum, zgon. Co się stało? Akurat gra zaplanowała zrzucić miniony w miejsce zrzutu tytana (spadają w kapsule). Spoko, ale zdarzyło się dwa razy, podobnie jak jeden gracz również zniszczył mi zabawkę zrzucając swoją w moje miejsce.
- Parkour czasami nie wychodzi jak powinien, czasami chcesz zrobić podwójny skok, a zaczyna biec po ścianie itp.
- Chaos, kompletny chaos gdy zabawa toczy się w jednym miejscu. Jest to wielkie strzelanie na ślepo.
- Minus dla graczy, ponieważ mając na łbie przeciwnika, muszę zawsze wyjść z tytana i sam go zdjąć, bo zwykle nikt nie pomoże.
- System kopniaków jest co najmniej śmieszny. Możesz przyjąć na twarz dwa pociski, ale kop na klatę Cię zabija.
- Słaba użyteczność dla snajperki
- Ogólnie jest to odświeżony CoD.

Te minusy nie są jakieś dla mnie istotne bo sama jakość rozrywki jest przednia, cały czas się coś dzieje, optymalizacja bardzo dobra, pomysły na urozmaicanie rozgrywki ciekawe, sensowne gadżety, ulepszenia tytanów.

Daję 9.0 za całokształt i czekam na jeszcze więcej w pełnej wersji :)

02.02.2014 20:27
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jeśli chodzi o Maraudera to sugerowałem się tym drzewkiem:
http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgEBAecFLRQgGJEZLho4GlUhAiFVJ-0yCTTyNug5DkCgQT9QR1BQUeZUSVW1WGNZ818_YEthIWSjbmlyqXTteu97jHzZhNmE74dqjM-QVZBsns2nMKeEqXOplKyqtC-53b6nwA_AGsEExtjJmNJN1I_cPd7B5K3nUu8O707yL_ZI974=

Najgorzej jest z itemkami, mam słaby drop jeśli chodzi o unikaty (znaczy dropią, ale prawie w ogóle dla mojej postaci).

02.02.2014 18:25
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam drugie podejście do gry.

I mam pytanie. Czy walka z ostatnim bossem zawsze tak musi wyglądać, że na początku stawiam portal idę zadać 4-5 ciosów, ginę wracam przez portal i tak w kółko?
Miałem postać Templara, i się zatrzymałem na nim bo źle drzewko rozbudowałem i musiałem zacząć od nowa.
Teraz mam 2H Mace Maraudera, dobrze rozwiniętego, ale miałem straszne problemy z tym bossem. Za dużo chaosu nie widać co się dzieje, poszło chyba 20 portali, ale się udało :P Powinni dopracować tą ostatnią walkę ;]

22.01.2014 16:34
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam pytanie.
Czy światy Dark Souls i Demon's Souls się przeplatają? Czy jedna część jest kontynuacją drugiej?
Oglądam właśnie filmiki i niektórzy bossowie w Demon's Souls przypominają łudząco Tych z Dark Souls :D

Vanguard - Coś jak Asylum demon z mniejszym wachlarzem ataków.
Phalanx - Ma obstawę jak posąg z Painted World of Ariamis
Tower Knight - Nic innego jak Iron Golem, ale z tego co widzę łatwiejszy do pokonania :D
Maiden Astraea - ten rycerz co jej bronił, wypisz wymaluj Havel, tyle że nie agresywny.
Maneater - Walka w podobnym stylu co gargulce broniące dzwonu.
King Allant - Podobny do Gwyna ale z atakami dystansowymi.

Nie wiem czy tak jest, bo nie grałem w Demon's Souls, a chciałbym, wydaje się że jest to gra z deka łatwiejsza.

20.01.2014 18:52
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pierwszy filmik:

1. Dlaczego korytarz się kończy? Nie wiem może z przyczyn technicznych, wygenerowanie nieskończonej długości korytarza nie wiem czy byłoby możliwe, a twórcy nie przewidzieli że ktoś będzie przez 10 min biegł do przodu :P Albo w końcu Gwyndolinowi odechciało się tworzyć iluzji korytarza i powiedział "Pierdole, nie robie" xD

2. Hmm myślę że te fałszywe oczy mają za zadanie wystraszyć przeciwnika.

3. Nie wiem czym jest tak na prawdę Mimik, przez kogo został stworzony. Być może przez Pinwheela, jako że lubił eksperymentować z ludzkimi szkieletami.

4. Sam się zastanawiałem nad tymi czaszkami. Może jakiś eksperyment Setha? :P

5. Jako że jednym z rycerzy Gwyna był olbrzym to można wnioskować że było ich więcej, np. Kowal też jest olbrzymem. Stąd schody i wielkie wrota.

6. Twórcy mieli wiele inspiracji tworząc tą grę. Czy to Postać Artoriasa, czy Setha. Dlaczego tworzyć nowy styl jak można na wzór czegoś bardzo klimatycznego zrobić lokację.

7. Muzyka jak się patrzy w niebo. W Ash Lake rozegrała się ta wielka bitwa pomiędzy Lordami a Smokami. Może to taki smaczek ze strony twórców w hołdzie poległym Smokom :D

8. Pierwsze widzę to dziwactwo :D

9 i 10 chyba do tłumaczenia nic tu nie ma bo to nie jakieś tam ważne sprawy.

2 filmik:

1. No hydra wykonuje skok jak delfin, a czemu by nie :D
2. Pamiętam że ja nie mogłem wyjść z tego pokoju, po prostu Seth mnie zabił hmmm.
3. Nie mam pojęcia. O Dusk wiedziałem ale ten drugi to nie wiem.
4. Znałem to :D Ale po co supportować łukiem jak Ziewający smok jest powolny i lepiej go pociąć.
5. Zachowanie Smougha raczej wynika z tego że nie przepadał za Ornsteinem i zazdrościł mu tytułu, którego sam osiągnąć nie mógł.
6. Nie próbowałem tego tricku
7. Zdawałem sobie sprawę że lokacje są ogromne, bo często z jednej lokacji można zobaczyć inną, do której dochodzi się dużo później. :)
8. Jeżeli są określone okoliczności, w których przybiera daną pozę przy ognisku to chętnie to sprawdzę.
9. Za drugim przejściem gry to zobaczyłem jak zacząłem się rozglądać szukając odpowiedzi, jak on się tam znalazł, podczas gdy prędzej nam pomógł :D Niektórzy mówią że ta gra jest płytka, ja tam lubię się wszędzie rozglądać i analizować poszczególne sytuacje i fakty ;)
10. Może ogniowa broń niszczy toksyny, cholera wie.

Nie mam sił piać więcej, bo szybko i tak odpowiadać nie potrafię. Po prostu pisałem jak ja to widzę "na szybko".

Pozdrawiam :D

20.01.2014 17:34
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pytanka odnośnie fabuły, bo starałem się zrozumieć ją jak najgłębiej :P

Nr. 1

spoiler start

Gough Sokole Oko, mówi że jest ślepy, ale z opisu hełmu wynika że ma "zarośnięty" hełm. Zatem dlaczego i kto mu to zrobił i zamknął w wierzy? Może podczas snu ktoś/coś podkradło się do niego i wypełniło hełm tym czymś, a Gough jako że był honorowym rycerzem i hełmu nie zdejmował, pogodził się ze "ślepotą"?

spoiler stop

Nr. 2

spoiler start

Kim było drugie dziecko Gwyna? Bo rozumiem że nie Gwyndolin zrodzony z blasku księżyca czy jakoś tak. W Anor Londo widnieją posągi Gwyna, jego Córki (która w grze pojawia się jako iluzja stworzona przez Gwyndolina tak jak słońce i światło), a trzeciego posągu nie ma. W innych miejscach jak kościół nieumarłych czy miejsce, którego strzegł czerwony smok, no i w Anor Londo jest posąg matki trzymającej dziecko z mieczem. Jest to ten sam miecz, który dzierży Solaire. Czyżby to Solaire był drugim dzieckiem Gwyna, ale porzucił wszystko co miał by pomagać innym i znaleźć własne słońce, co doprowadziło go w ostateczności do obłędu?

spoiler stop

Nr. 3

spoiler start

Ornstein i Smough. Ornstein był przywódcą czterech rycerzy Gwyna, jego znakiem był lew. Po wykonanej robocie jako punkt honoru postawił sobie ochronę księżniczki, która i tak okazała się iluzją więc został oszukany (albo sam też był iluzją. Kto wie) Ale przechodząc do sedna. Dlaczego tak honorowy rycerz stał ramię w ramię z egzekutorem, brutalem, być może kanibalem i bez honorowym Smoughem? Być może Smough chciał w ten sposób zaimponować Gwynowi i stać się jednym z jego rycerzy, ale nie mógł z powodu swojej natury i braku honoru? Przy scenkach z zabicia Ornsteina, Smough miażdży go (prawdopodobnie jak jeszcze żył) jakby nic dla niego nie znaczył albo z nienawiści, a gdy zabijemy Smougha pierwszego to widać jak Ornstain podchodzi do niego z honorem, dotyka i absorbuje moce. Jakie jest wasze zdanie?

spoiler stop

Nr. 4

spoiler start

Capra Demon był wrażliwy na ogień. Dlaczego więc inne demony trzymały go w zamknięciu? Wnioskuję to z zombiaków z pochodniami i wszechobecnymi płonącymi stosami i obstawą przed jego "klatką". Capra Demon miał klucz do głębin, czyżby dlatego został uwięziony, by jak najlepiej strzec przed niechcianymi gośćmi i dostępu do Blightown?

spoiler stop

Nr. 5

spoiler start

Kim był Pinwheel dla Gravelorda? W komnacie Nito, obok jego grobu jest jeszcze jeden, mniejszy pusty. Czy należał on właśnie do Pinwheela? Wiemy że wykradł on płonień stworzony przez Gravelorda, by samemu eksperymentować i tworzyć ogniska(?). Ogniska są wykonane z kości a w komnacie Pinwheela jest bardzo dużo szkieletów i stosy ksiąg. Akurat to dla mnie najmniej jasna sytuacja, bo nie mogę powiązać końca z końcem :D

spoiler stop

Na razie koniec, może później jeszcze zamieszczę swoje domysły :D Jak chcecie to komentujcie, chętnie poznam wasze zdanie.

19.01.2014 14:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam Obsydiana :D No i strasznie mi się podoba. Było warto bo czarny smoczek to twardy przeciwnik. Obciąłem ogon ale i tak poległem bo estusy się skończyły.

Jak chcecie obcinać ogon temu gnojowi to polecam jakąś katanę, kosę, coś co atakuje wysoko i szybko.

Zaatakowałem gracza, był w obstawie z dwoma srebrnymi duchami, myślę że dupa, a tu lekko posiekałem każdego po kolei, po czym jak miałem mało hp użyłem tego czarnego płomienia. Duszki poszły spać, dostając po 450+ DMG a host z kosą na oparach próbował coś zrobić, ale tak jak pisaliście tarcza Artoriasa to potęga :D Poatakował, zbiłem mu blok atakiem z tarczy i ciach gościa nie ma :D

19.01.2014 13:25
odpowiedz
Armorgedon12
90

Latałem sobie od początku z 10 duszyczkami na sobie dzięki temu już na początku wydropił mi Black Knight Greatsword, jak na razie grało mi się fajnie :D

Po Zweihandera zaraz pójdę, nawet nie wiedziałem że leży sobie przy starcie

3 podejścia do Kalameeta z Grass shield i pierścieniem co daje bonus do staminy i HP, zakończone jak na razie porażką, bo cholera rzadko bije ogonem pionowo, zwykle poziome machnięcia robi, a przy reszcie ataków co wymieniłem ciężko dobiec by wykonać atak w ogon... A ten mieczyk wydaje się fajny, szybki moveset, brak skalowania, ale za to można buffować tą broń + atak czarnym ogniem obszarowy, który może zrobić zamieszanie na pvp, chciałbym tego spróbować. Szkoda że te ataki psują broń, ale coś za coś :D

Dzięki za rozpiskę, na pewno się do niej zastosuję :)

Pozdrawiam.

19.01.2014 03:00
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie ma problemu :) Nie musisz się spieszyć.

Zrobiłem gafę i z duszy Sifa zrobiłem tarczę zamiast Greatsworda... Zobaczyłem ją w opcji przerobienia innej, zapominając że zużywa wyżej wymienioną duszę. No nic, mówi się trudno :P
Polatałem z Black Knight Greatswordem i muszę powiedzieć że niezłe cacko, DMG ogromny i nie raz gracz zszedł na backstaba :P
Jutro zabieram się za Kalameeta, czeka mnie strasznie trudna walka tą nową postacią, bo za cel postawiłem sobie odcięcie jego ogona, a okazje są tylko podczas jego trzech ataków: Pionowego walnięcia ogonem, zionięcia co podnosi łapy do góry i grab ataku. Dzisiaj się przymierzałem i najgorsza jest jego szybkość i nieprzewidywalność.

Trzymajcie kciuki :P

19.01.2014 02:41
odpowiedz
Armorgedon12
90

Cyniczny na świętą rację. Zaczynając grać w DSa miałem nie lada problemy z przejściem pierwszego bossa, nawet zwykły zombie z tarczą sprawił problemy i 2x mnie zabił, nie licząc Asylum Demona, przez którego skończyłem z grą na miesiąc. Gdy zacząłem stosować podstawowe elementy takie jak blok/atak, uczenie się ataków przeciwnika i korzystanie z okazji na atak.

Jak jest za ciężko to znaczy że masz złą taktykę. Każdy przeciwnik staje się łatwy jak masz na niego taktykę :P Np. Havel pokonany na 6 czy 9 lvlu z podstawową nieulepszoną bronią? Łatwizna. Nawet Kalameet nie sprawił wielkich problemów jak po kilku zgonach wiedziałem jak sygnalizuje każdy z ataków.

Mapa? W Dark Souls? HA HA HA! Magia tej gry polega właśnie na samodzielnej eksploatacji świata, fabuły, motywów postaci itp.
Np. Kim tak na prawdę był Pinwheel, dlaczego posiadał skradziony żar Nito i zastanawianie się czy to do niego należał sarkofag obok sarkofagu Gravelorda, czy Ornstein był dowódcą czterech rycerzy Gwyna i dlaczego bronił księżniczki z egzekutorem Smoughiem, najprawdopodobniej kanibalem, bez honorowym i brutalnym, który też miał swoje motywy by jej bronić.
Takich smaczków jest na prawdę wiele, a gdy się je pozna, fabuła staje się na prawdę głęboka.

Ogólnie chciałbym doczekać czasów, gdy zostanie nakręcony film na podstawie DS :D najlepiej wysokobudżetowy i przemyślany. Myślę że byłby to strzał w dziesiątkę i hicior.

18.01.2014 21:01
odpowiedz
Armorgedon12
90

Tamte pytania nie ważne, jestem już członkiem covenantu do inwazji :P

Teraz kolejne pytanie. Który Greatsword jest najlepszy? Black Knight/Obsidian (Z obszarowym efektem)/Artorias i jego zła wersja/Moonlight/Serpent/Gwyn's itp.?

Można prosić o uzasadnienie i ewentualne podpowiedzi w jakim kierunku rozwijać mieczyk?

18.01.2014 14:28
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dzięki za wytłumaczenie.

Teraz pytanko, bo chciałbym pomagać ludziom w walkach z bossami, i tak na 23 lvlu zostawiam znak wezwania przed areną gdzie walczy się z Quelaag, zanim ją pokonałem też na tym lvlu to widać było znaki innych graczy, teraz ich nie widzę z wiadomych powodów, ale jak ja zostawiam znak to czekam czekam i nikt nie wzywa :D Może lvl się nie zgadza na walkę z tym bossem :)

Inne pytanie, jak zdobyć pęknięte sfery czerwonego oka do inwazji? Bądź jaki covenant polecacie do takiej równej walki podczas napadania, bo jak byłem w covenancie Alviny (Chyba tak się pisało, ten kocur w lesie) to tak jak pisał kolega powyżej widełki były przesadzone, a chciałbym na razie zostać na tym lvlu co jestem :)

17.01.2014 17:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

To wiem, ale Gracz na tak niskim lvlu miał w niej mid rola i skutecznie używał tarczy Havela. Tak więc sorki :D

17.01.2014 17:15
odpowiedz
Armorgedon12
90

Niestety PC, i już trafiłem na takiego xD Dalej lvl 18 a gościu miał full set havela a backstab nic mu nie zrobił :D.

Trafiłem na kilku graczy. Dzielili się na dwa typy. Albo ja miałem zerowe szanse (insta kill, bądź czary co zabierały 80% PŻ), albo szanse były wyrównane ale nie mięli umiejętności.

17.01.2014 16:55
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dobra kolejne pytania odnośnie pvp.

Mam 18 lvl, eq +5 bo sobie zrobiłem, spore obrażenia, zaatakowałem dwóch ludzi i hmmm. Oboje mieli te smocze maski, co atak rosło mi krwawienie, zadawałem obrażenia po 30-40 prawie nic przeciwnikowi nie robiąc (dla porównania zwykłym zombiakom zadaję po 120-150).

Chcę nauczyć się walczyć w PVP ale zawsze inni gracze są o kilkanaście kroków przede mną :P
Albo używają sobie trainerów do podnoszenia statystyk bez podnoszenia poziomu, albo nie wiem co.

17.01.2014 15:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

1. Nie wiedziałem że dusze wpływają na odporność, a do pewnego czasu ta statystyka o kilka punktów podnosiła odporności.
2. Siła by przetestować Great Shieldy i niektóre bronie
3. Z magii korzystam czasami, głównie wabika bo można się pobawić w zrzucanie przeciwników (jak pisałem grałem tym od początku, teraz wiem że nie będę w to inwestował)
4. Ten catalyst wydał mi się dobry ze statystyk, i miałem w eq jeszcze z 3 ale niby gorsze
5. Jak pisałem noszę na zmianę 3 tarcze, czarnego rycerza/srebrnego +5 i tą herbową bo daje duży resist od magii, a mam założoną bo akurat po walce z Gwyndolinem byłem.

Wziąłem sobie thiefa i na razie inwestuję w zręczność i trochę w wytrzymałość

jaką broń polecacie? Bo bułat startowy ma dla mnie kiepski move-set, a na razie nic lepszego nie widzę po drodze :D Na pewno wiem że zainwestuję w Iaito jak dojdę do Blightown, potem furysword i kosa z katakumb :D Ale nie wiem czy coś ciekawszego po drodze nie ma.

No i za cholerę nie wiedziałem że ta zbroja obniża tempo przywracania staminy oO. W sumie coś za coś, kolosalna obrona, niska waga to musieli coś dodać dla równowagi.

17.01.2014 13:51
odpowiedz
Armorgedon12
90

No level to 134. Przegrałem ponad 80h tą postacią, i tak to prawda że nią eksperymentowałem. Zamieszczam screena :D

I chyba tak zrobię że zrobię nową postać. Jakieś pomysły jaką statystykę maksować? Przejdę przez Iaito, furysworda i zdobędę kosę, więc chyba zręczność max?

I jaka postać będzie na początku dobra z ekwipunkiem pod zręczność?

17.01.2014 00:24
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jaka jest najlepsza broń na PvP? Mam kosę na +15, czarny set +5, tarczę czarnego rycerza/srebrnego/herbową +5, pierścień Havela, żelaznej ochrony, a co zaatakuje mnie jakiś gracz to magicznie nic nie mogę zrobić, blokuję atak, riposta i nagle pojawia się za mną i backstab (prawie co walkę). Podobnie z walką normalną, staram się bronić, stamina spada, a jak ja atakuję, to zawsze przeciwny gracz nic sobie z ataków nie robi, jakby miał nieskończoną staminę... i tylko ripostuje bronią do pchnięć, po czym znów się broni, nawet nie dając sobie czasu na regenerację.
Mistrzem był koleś co wypadł na mnie z claymorem a każdy jego atak zabierał mi 1/3 HP, gdy byłem na ostatkach, stał z 4 metry ode mnie, i... backstaba jebnął. Rozumiem lagi itp, ale to nie wyglądało na laga bo stałem przy krawędzi w komnacie olbrzymów i chciałem go zepchnąć jakby podszedł.

Być może mój build jest kiepski, mam mid rolla, a kosa jest za wolna (?), Albo statystyki rypią sprawę bo postacią tą gram od początku, więc przez pierwszą grę rozwijałem pod różne typy broni bo zmieniałem. Mam z 43 zręczności, 36 siły, sporo wytrzymałości, ale witalności nie dużo.

W singlu na NG+ gra mi się tą postacią bardzo dobrze, przechodzę większość etapów za pierwszym razem, nawet O&S nie sprawili najmniejszego problemu :D Jedynie Dark Sun Gwyndolin sprawiła problemy bo nie mogłem wyczuć momentu kiedy się turlać przed boltami :P

Jak macie jakieś rady to chętnie posłucham :)

06.07.2013 12:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

Może zapora blokuje Ci grę, a może jakaś inna opcja ochrony antivirusa. U mnie stale gra z 80 osób na pokojach.

06.07.2013 01:05
odpowiedz
Armorgedon12
90

Przeczyść komputer C cleanerem, wyłącz zbędne programy obciążające pamięć i CPU, w czymś musi tkwić problem. Jak pisałem miałem to samo i pomógł restart, chociaż po nim od razu zrobiłem defragmentację i czyszczenie dysku z niepotrzebnych plików tymczasowych i tym podobnych dupereli i gra zaczęła śmigać wyśmienicie.

06.07.2013 00:16
odpowiedz
Armorgedon12
90

gnoll miałem identycznie, wczoraj 60 FPS, gra śmigała płynnie, a dziś po południu włączam kompa a tu gra ma jeden wielki bullet time, pomogło zresetowanie laptopa.

05.07.2013 22:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jeśli chodzi o ulubione postacie:

Scorpion, zabójczy ze swoim teleportem, Shao Kahn zabity na perfecta na mediumie ;] Hak i "Get over here!" super atak dystansowy, hellfire, kolejny atak na zbyt defensywnych graczy :) Ogólnie postać szybka i przyjemna.

Noob Saibot, świetny na dystans (biegnący cień), ma ciężkie do rozszyfrowania ataki (cieniem), i mega skuteczny atak przez teleportację (łapie i spada z przeciwnikiem na główkę)

Sub Zero, co tu dużo mówić, świetny wręcz, piekielnie łatwy do wykonania X-ray (zamróź po czym wykonaj x-ray), Świetny defensywnie (lodowy klon), w walce z CPU niestety jest słaby (nie nabierają się na klona i blokują mrożące ataki, czyli jego atut), za to z innymi graczami to niezły spamer.

Quan Chi, ataki z góry, wdeptywanie w ziemię, czyli to co uwielbiałem z MK4, tutaj niestety trochę gorszy i mniej klimatyczny ale dalej potrafi coś zdziałać ;] Kontrola umysłu fajna, ciekawy pomysł z buffem, który można szybko wykonać i zadać dużo silniejszy cios (power), bądź stracić mniej HP (heal). Wręcz też dobrze mi się nim tłucze :)

Johny Cage, ma fajne combosy i wiele silnych ataków, które można w prosty sposób wykonać, jednak jego ataki dystansowe jak w MK4, nie przekonują mnie.

Baraka, świetny defensywnie, jednak dosyć ciężko mi się nim gra (mylą mi się ataki specjalne). Jest zabójczy na bliski dystans, ciężki do złapania (wirujące ataki z ostrzami) i wnerwiający jak mam z nim walczyć chociażby na medium.

Teraz uczę się skutecznie grać Shang Tsungiem, jak na razie bez lepszych rezultatów. Możliwość przemiany mocno ograniczona, wolne ataki dystansowe, ale jak ktoś się ich perfect nauczy to można komuś zrobić piekło. Po genialnym Shinoku z MK4 spodziewałem się że Shang też będzie mógł w każdego się zmieniać bez problemu.

Gra jest cholernie różnorodna, ale nie podoba mi się gra online, chociaż mam 4/4 wygrane jak na razie. Gracze spamują tylko jednymi atakami, nie potrafią sklecić choćby kombosa... Grałem dzisiaj z jednym, wziął Sub Zero, to myślę, ok wezmę Scorpiona. Ledwo zaczęliśmy a on lodowym slidem we mnie i jeszcze raz i kolejny i raz jeszcze, prawie mnie rozwalił, ale jak on tak to ja też pospamuję :D Teleport, cios w podbródek, teleport, cios w podbródek i tak do końca, a było 40% hp vs 100% ;] W drugiej rundzie skubany stał na bloku, to ja hellfire, jak zaczynał ze slidami to ja teleportem i wyszedłem na perfecta.

Drugą postacią ulubioną na graczy prawdziwych to Noob, mam nim 3 walki wygrane, bo ludzie w ogóle nie blokują tylko skaczą jak opętani, bądź spamują.

Jutro pobawię się więcej na rankingowych i myślę że szybko moje wyobrażenie się zmieni jak oklep dostanę od prawdziwych weteranów :D

04.07.2013 17:36
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dziadu nie poddawaj się :D Wszystko da się odpalić zważywszy że Likfidator odpala tą grę przy 16:10. Musi problem leżeć po Twojej stronie, najprawdopodobniej sterowników. Jaką masz kartę graficzną i ogólnie specyfikację sprzętową?

Ja raz by odpalić Amnesię męczyłem się przez cały dzień bo miałem złe sterowniki i coś spieprzone w ustawieniach.

04.07.2013 16:51
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dziadu -> I nie pomaga zmiana proporcji na 16:9? Dziwne, chyba że sterownik później wymusza rozdzielczość na grze co skutkuje wywaleniem błędu. Jak masz kartę ATI pokombinuj z ustawieniami CCC, tam są różne opcje na wymuszanie ustawień przez kartę graficzną, nie wiem jak z Nvidią, bo od lat nie używam ich podzespołów.

Spróbuj też zainstalować inne sterowniki od karty graficznej, może masz jakiś osobny sterownik monitora (na stacjonarnym taki mam) i tam też możesz zmieniać ustawienia.

Inaczej. Wejdź do głównego folderu MK steamapps -> common -> MKKE -> DiscConnectPC i daj właściwości MKKE.exe i zaznacz opcję wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI.

Może coś pomoże.

04.07.2013 16:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

adis chyba nie, bo możesz przełączać pomiędzy klawą a padem, tak mam przy swoim Logitech Chillstream.

Co do gry, wywaliłem cienie i AA, i dalej mi gra zwalnia tylko na dwóch mapach, tej z wodą w tle i tej z tym wirem mocy w tle. Optymalizacja tych map nawala? Czy wina sprzętu. I tak jak na Unreal Engine 3 działa średnio, ten silnik można lepiej zoptymalizować.

Dziadu -> Najwidoczniej gra nie obsługuje Twojej proporcji monitora, spróbuj ją zmienić w ustawieniach monitora na inną i spróbować odpalić. Np. zmień rozdzielczość na panoramiczną 16:9 (1600x900) bo 16:10 (8:5) to 1680x1080

04.07.2013 03:23
odpowiedz
Armorgedon12
90

Gra już działa, wystarczyło lapka zrestartować.

Mi działa płynnie przy wyłączonym AA i cieniami średnimi na lapku z I5, 6GB ram i Radeonem HD7650M ;)
Jak na razie zauważyłem dwa razy minimalne ścięcie się gry. Za to przy full ustawieniach gra działa w bullet timie.

04.07.2013 02:37
odpowiedz
Armorgedon12
90

Cholera pobrałem i jak próbuję odpalić to przez chwilę pojawia się okno "przygotowywanie do uruchomienia aplikacji" i znika, a gra się nie włącza... Shit!

03.07.2013 18:23
odpowiedz
Armorgedon12
90

Wersja BOX wychodzi w sierpniu, zaś wersja elektroniczna dziś ;)

03.07.2013 16:36
odpowiedz
Armorgedon12
90

Miejmy nadzieję że tego nie uświadczymy w wersji, która dziś wyjdzie... Kamera podczas Xrayów i fatality po prostu ucieka, gra się zacina i czasami ucieka pierwszy kadr. Oby wszystko działało jak należy.

03.07.2013 13:15
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam ten sam problem co kolega "johnymdc", czyli zarejestrowałem klucz na steamie i nie pojawiła mi się gra na liście, w ogóle jej na steamie nie ma. Już się bałem że mi wcięło grę i będę musiał do supportu pisać, a jeśli ktoś inny ma ten problem, to najprawdopodobniej pojawi się na liście o tej 18-19 ;)

kęsik -> Ja kupiłem z muve, przelew leci poprzez payu, czyli szybko pojawia się na koncie sprzedawcy. Jak zamówiłem klucz o 14 i od razu zrobiłem przelew to równo o 00:00 miałem klucz na steama na mailu i w zakładce moje gry w muve, także polecam ;)

Co do piracenia. Pobierajcie z torrentów Mortala, pobierajcie, a później płaczcie że developerzy nie chcą wydawać bijatyk na PC :) Jako wielki fan MK 1,2,3,4 nie mogłem się wręcz doczekać MK na PCty, czytałem każdy nowy news o wersji na PC i w końcu się doczekałem ;] Teraz odliczanie i od razu pobieram ze steama.

Wiecie może ile gra będzie zajmować na twardzielu?

02.07.2013 23:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

klawiatury nie rozkręcisz bo to płytka z mocowanymi klawiszami, giętka i cienka.

Myślę by zaryzykować wrzucić ją do gorącej wody by całe piwsko się rozpuściło wysuszyć i spróbować podłączyć.

Po co kupować klawiaturę za 50 - 80 zł by okazało się że coś na płycie głównej albo na gnieździe jest zrypane.

Edit: Klawiaturę już odpiąłem i wszystko przeczyściliśmy od wewnątrz z lepkiej mazi, także filmik niepotrzebny :)

02.07.2013 23:44

Witam.

Znajomy przyniósł mi laptopa do sprawdzenia, i okazało się że został zalany piwem. Działa wszystko oprócz klawiatury (90% przycisków martwych i czasami sama z siebie pisze). Laptop to: Packard Bell TK81. Czy jest możliwość że to wina tylko i wyłącznie klawiatury? Laptop się włącza, przeczyściliśmy go (nie widać by piwo wlało się do środka, jedynie klawiatura od strony zewnętrznej i części obudowy były oblepione) i nie ma najmniejszych problemów przy użyciu klawiatury systemowej.

Mamy nadzieję że ten napój bogów nie uszkodził płyty głównej ;]

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam.

02.07.2013 20:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Czarni rycerze i ten boss pod podłogą sprawiają trudność, a ten rycerz co nam wręczał estusy jest banalny.
Boss na dole różni się od asylum demona tylko tym że używa dodatkowo magii (?) jako ataki obszarowe i ma więcej HP. Minus z czarnymi rycerzami jest taki, że walczy się w wąskich przejściach, ale z odpowiednią bronią nie stanowią zagrożenia :)

Co do samobójstw, zależy na jakim kto jest lvlu, ja np w ruinach demonów na jednym komplecie estusów rozwaliłem braciszka quelaag, tego ognistego podobnego do asylum demona i tego podobnego do ośmiornicy, zużyłem na nich łącznie może 5 estusów.

02.07.2013 17:32
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jak jest na niższym lvlu to powrót do Undead Asylum może być samobójstwem, chociaż można tam wydropić genialną tarczę herbową, używam jej na zmianę z black i silver knight shield. Black - ogień, herbowa - magia, silver - uniwersalna.

Tak ogólnie idę do Bed of Chaos ale dwa razy poległem jak zlurowałem te głupie kościane smoki...

27.06.2013 00:47
odpowiedz
Armorgedon12
90

Łe, ja właśnie próbowałem od tyłu by nie dostać z kryształów i myślałem że mają zasięg aż do końca tej pieczary. W takim razie nie będzie ciężko.
No i dla mnie Kalameet okazał się banalny grając z kosą, jedyna trudność to te zionięcia, które masakrują blok i ataki z wyskoku, a tak to nie było ciężko.

Co do chimer to spróbuję stawić im czoła normalnie atakując. Kosa +15 robi sieczkę niesamowitą.

A i na NG+ taka kosa będzie wystarczająca? Dex dobiłem do 40, siłę do 30 teraz inwestuję trochę w wiarę dla cudów.

27.06.2013 00:27
odpowiedz
Armorgedon12
90

Hahaha miałem zonka przed chwilą :D Przeszedłem dodatek, a chciałem kumplowi dzisiaj pokazać jak gra wygląda, więc zrespiłem się w ogrodach sanktuarium idę sobie i mówię, tutaj walczyłem z chimerą xD Wchodzę na teren bossa a tam dwie naraz na mnie czyhają x_x zawróciłem i wrócę tam jak nakupię z 300 strzał :D

To taki bug gry?

No i zatrzymałem się na Setchu, jak na razie nie idzie mi kompletnie, już dwa razy zaraził mnie klątwą, a tak to jak zachodzę od tyłu to szatkuje mnie ogonem, nawet kilku ciosów wyprowadzić nie mogę. Jeszcze kilka podejść i pewnie go rozwalę, na dzisiaj nie mam już ochoty walczyć z przerośniętymi małżami. Już dwa razy z rzędu mnie jedna złapała, przeżuła i wszystkie bronie, które miałem przy sobie poszły w drzazgi... Ta gra mnie jeszcze pewnie będzie zadziwiać :D

21.06.2013 01:33
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ryszawy ->

Może nie jestem doświadczony (około 60h przegrane), ale muszę powiedzieć że różne rzeczy są podczas pojedynków. Raz zaatakował mnie typek, pobiegliśmy na większy teren, ja zacząłem czarować broń, poczekał, później się ukłonił i zaczęła się walka.
Innym razem od razu z partyzanta mi w plecy sieknął, gdy brał zamach ja uciekałem i użyłem estusa i go załatwiłem na trzy machnięcia kosy.
Jeszcze innym razem stojąc na AFKu, gdy wróciłem z obiadu patrzę a tu najeźdźca stoi i koło mnie tańczy. Gdy zobaczył że się ruszam odsunął się, zrobił ukłon, odwzajemniłem i zgarnął mnie na 2-3 ciosy (Jeszcze wtedy gry nie ogarniałem), ale zachował się dobrze, wiedział że mnie pokona, ale poczekał cierpliwie na mnie. No i miałem odwrotną sytuację, czyli stałem w bezruchu, wracam do pokoju i patrzę że mnie ktoś okłada, podszedłem do komputera i akurat mnie dobił...
Co do mnie to jeżeli przeciwnik nie zachowuje się agresywnie to daję mu czas na przygotowanie i zwykle vice versa.
Tak więc każdy gra inaczej, jedni są honorowi, drudzy wręcz przeciwnie.

Co do broni, odkąd zrobiłem Wielką kosę na +15 to biegałem z Furyswordem +3 na zmianę z Iaito +10, I podczas walki z S&O gdy bossowie byli obaj to Smougha atakowałem Furyswordem bo robił mu kolosalne obrażenia a już samego Ornsteina do 50% HP atakowałem z łuku a dobiłem kataną, bo Furysword był mniej efektywniejszy przy trzymaniu jednorącz. Teraz kosa +15 robi sieczkę ze wszystkiego. Bardzo duży zasięg ataku jak i spory wymach powodują że przeciwnicy obrywają nawet stojąc za mną. No i jest szybka.

19.06.2013 17:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kalameet pokonany za trzecim razem :D Trudniej było mi dostać się na arenę i walczyć z kamiennymi golemami niż podczas walki Abyswalkerem i Kalameetem. Teraz został mi ostatni boss z dodatku i biorę się za Setha i Bed of Chaos.

15.06.2013 18:10
odpowiedz
Armorgedon12
90

Być może jest tak jak piszesz :)
Wielka kosa na +15 robi ładną sieczkę na obronie lasu :D Wysoka wytrzymałość + wysoka zręczność i każdy schodzi na 3-4-5 machnięć.

Zastanawiam się czy nie iść powoli w siłę, mam 24 tylko a przydałoby się noszenie wielkiej tarczy.

14.06.2013 20:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

Serio?!
Zaatakował mnie w komnacie gigantów mroczny duch, szukam go, znalazłem, wymieniliśmy się ukłonami, raz go uderzyłem, on mnie mocniej i po chwili sturlał się w przepaść a na moim koncie pojawiło się grubo ponad 700k dusz. Czyli mogę wskoczyć jakieś 20 jak nie więcej lvli w górę i dobić do 100+

Nie wiem co za sierota zaatakowała i spadła w przepaść.

14.06.2013 19:19
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jak zostawię znak wezwania swój to nie ważne jaki mam lvl, każdy może mnie wezwać do pokonania bossa?

14.06.2013 19:09
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nafarmiłem tytanitów i zrobiłem wielką kosę na +15, pół dnia farmienia, ale mam nadzieję że pójdzie mi lepiej. Broń genialna o świetnym zasięgu :)

14.06.2013 16:34
odpowiedz
Armorgedon12
90

Yea, 3 razy z rzędu wrzuciło mnie do tego samego kolesia, kij że przełamywał mój blok dwoma ciosami włócznią (2 ataki na sekundę) to jeszcze stojąc przodem do niego (zamarkowałem) nagle pojawiał się za mną i przebijał mnie na wylot za 80% HP (od przodu na 3 pchnięcia więc nawet 2 sekundy mnie nie atakował) . Albo tak chamsko rzuca na jakichś koksów albo ktoś tu oszukuje grę.

Mam Furysworda +4, Czarny żelazny set +5, nie wiedziałem że tak źle może mi iść.

A i bijąc go za 150-200 zabierałem mu może 3% paska bo ledwo ubywał.

14.06.2013 15:14
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pytanie.
Jak zapiszę się do leśnego covenantu (najpierw jeszcze trochę pofarmię :), to jak będę otrzymywał informacje o eventach? I czy będę musiał być człowiekiem by uczestniczyć w obronie lasu?

14.06.2013 00:18
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kupiłem księgę winnych u kapłana z wieży i aż się zdziwiłem. Zjechałem na dół, włączyłem podglądy pierwszych lepszych graczy, a tam:
- 12 lvl, 4mln dusz, 99 człowieczeństw,
- 1 lvl, wszystkie statystyki na 99
- 17 lvl, ponad 5kk dusz, 99 człowieczeństw

I inne potworki. Szkoda że nie ma kar za używanie trainerów, przecież tacy gracze mogą zepsuć zabawę online.

11.06.2013 22:45
odpowiedz
Armorgedon12
90

Co do szybkiego dobiegania do foggate, różnie to widzę, z jednej strony dobrze bo po drodze nie stracisz estusów, masz więcej na bossa, z drugiej strony jak np. przy Strażniku sanktuarium czułem się nieswojo zaczynając od ogniska i po 15 sec walczyłem znów z bossem, mogłem sobie pozwolić na wiele prób z użyciem różnych taktyk, nawet poświęcić jedno czy dwa życia na naukę ruchów bossa. Gdyby ogniska były dodatkowo w kluczowych miejscach przed bossami, to musiałyby być również rozsypane po lokacjach, tak więc byłoby ich za dużo...

Magia tej gry, dochodzisz do ogniska, masz łezkę w oku, ale przeświadczenie że musisz do kolejnego checkpointa pokonać szmat drogi i nieraz po drodze wpadniesz w tarapaty. Jak zrobią częściej ogniska to urok tej gry pryśnie jak bańka mydlana.

10.06.2013 23:47
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pokonałem tego lwo-skorpiono-dziko-orła :)
Jak zwykle zawodziła początkowa taktyka (biegałem z Furyswordem +3 i okazało się że cholernik ma sporo odporności na ogień), wziąłem katanę +10 i za trzecim razem padł.

10.06.2013 18:16
odpowiedz
Armorgedon12
90

Tak idź do AotA :D Strażnik sanktuarium chyba mnie tam jeszcze nie wpuści :)

10.06.2013 13:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Uratowałem Dusk, co muszę zrobić by portal otworzyć do DLC?

10.06.2013 13:25
odpowiedz
Armorgedon12
90

Unseen >>>>

Po zabiciu Hydry gdy idę w miejsce gdzie ma być złoty golem, to go nie ma, co przeoczyłem?

10.06.2013 03:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam ponownie, tym razem z inną paczką pytań.

Powiedzcie coś od siebie o działaniu covenantów, do którego warto najbardziej należeć i do czego to zobowiązuje.
Czytałem trochę na wiki, ale chciałbym usłyszeć coś od ludzi, który w to grają.

No i tak. Zabiłem braciaków, gdzie najlepiej się udać? Byłem w Darkroot Garden, oczywiście męczyłem się z niespodziewanym atakiem knighta i archera, później z barbarzyńcami i kapłanami, doszedłem do Sifa i nie mogłem się napatrzeć na wilka z mieczem w pysku ;) Ogólnie dwa razy prawie go pokonałem, ale nie wystarczało staminy w pewnych momentach na uniki (może podpakuję jeszcze)

Byłem w Katakumbach, zabiłem Pinwheela (coś banalny jak grałem z ognistą bronią), męczyłem się z magami i hordami szkieletów, 5 razy zginąłem od Dark Knighta z toporem (w krypcie), teraz doszedłem do Tomb of Giants i mam problem z wielkimi szkieletami, nic tam prawie nie widać, a co zjadę na dół dostaję od archera i otaczają mnie dwa kolosy z mieczami, a przez długą drogę do pokonania aż odechciewa się zaczynać od pierwszego ogniska w katakumbach.

08.06.2013 20:55
odpowiedz
Armorgedon12
90

Udało się, sekret w tym by trzymać broń oburącz, Grubas ubity dość łatwo, trzymałem się blisko niego i Chudy nie mógł mnie dosięgnąć (może za wyjątkiem dwóch ciosów), a super Ornstein okazał się nawet prosty, zauważyłem że jak się od niego oddali to cały czas strzela błyskawicami, wystarczy się schować za kolumną stanąć tak by nie dosięgały pociski i strzelać z łuku aż mu pół życia zejdzie, później niestety zaczyna gonić i atakować normalnie. 7 estusów dalej już nie żył, a mi zostało może parę procent HP i zero flaszek, co za emocje :P

Przy trzymaniu Furysworda oburącz już go biłem za 130 na cios :)

08.06.2013 20:23
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kolosy omijam ogólnie, by estusów nie tracić.

Moja odporność na ataki fizyczne to chyba 330 około, poruszanie się przy <50% udźwigu, miecz Quelaag zadaje ogromne obrażenia Smoughowi, na 4 ciosy około 600 (A super Ornstein ma chyba duże ressy na ogień, może wezmę dwie bronie jak zabiję grubasa to zmienię na Iaito +10 i dopiero będę walczył z chudym), i to na nim skupiam się, zapominając o jego koledze :) No nic jak nie dzisiaj to jutro będę dalej próbował.

08.06.2013 20:03
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ale chcę mieć dostępne części zbroi Ornsteina u vendora i ten pierścień.

08.06.2013 19:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam zbroję i hełm Havela, Quelaggs Furysworda +2, i 62 lvl :P A na hita wziął mnie super Smough przy ataku szarżą, akurat uciekałem i nie zdążyłem w bok odskoczyć przez co w plecy dostałem.

08.06.2013 19:33
odpowiedz
Armorgedon12
90

No i kaplica, człowieczeństw brak, ten NPC pomocny, ale niestety zabił Ornsteina jako pierwszego podczas gdy ja kończyłem Smougha... A Smough wziął mnie na hita po odnowieniu, świetnie.

08.06.2013 18:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

No tak, już dwa razy próbowałem kogoś wezwać, i za każdym razem ktoś nawiedzał mój świat, raz nie mogłem go znaleźć, a poblokowało mi wszystkie wejścia a za drugim razem jakiś kozak nie dał mi dojść do ciosu.
Ogólnie latam teraz cały czas jako nieumarły, za dużo człowieczeństw straciłem.

08.06.2013 18:41
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam pytanie. Gdy obydwóm bossom zostawię mało HP i jednego dobiję, to czy drugi gdy dostanie buffa znów będzie miał pełne życie, czy zostanie mu tyle ile miał? Zabiłem Smougha ale uber Ornstein robi ze mną co chce i już trzeci raz z rzędu zabił mnie a ja go uderzam po 50-60 na cios.

08.06.2013 18:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Haha już wiem dlaczego wszyscy narzekają na Ornsteina i Smougha. Normalnie krew mnie zalewa jak mam tam dojść, co dopiero walczyć. Prawie za pomocą Furysworda zabiłem Smougha (podatny cholernie na ogień, aż się zdziwiłem), ale Ornstein zaszedł mnie od tyłu ;/ Kolejne walki jeszcze gorsze. Chciałbym kupić części zbroi Ornsteina dlatego pierwszego leję grubasa.

08.06.2013 16:12
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ale co go zdzielę z magii to ucieka ;/

Dobra zabiłem go z piromancji i nic nie dostałem.

Edit: Jestem idiotą :P Myślałem że z niego dropi lordvessel a to wystarczy z nim pogadać.

08.06.2013 15:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mogę wrócić z Anor londo do poprzednich lokacji? Chciałbym zrobić Quelaag's Furysworda u Andree bo ten gigantyczny kowal w Anor Londo nie może mi miecza na +6 ulepszyć...

08.06.2013 02:25
odpowiedz
Armorgedon12
90

Co tutaj tak martwo :)
Ja kończę dzionek z RADFORDEM

Pozdrawiam.

07.06.2013 22:33
odpowiedz
Armorgedon12
90

Hohoho jeszcze trochę minie zanim pójdę do new Londo ;)

07.06.2013 22:08
odpowiedz
Armorgedon12
90

Myślałem że chaos sword zadaje mi obrażenia przy ataku jednorącz tak jak tam pisze.
To chyba zrobię to na +15, chyba od razu nie mogę robić nie? Co muszę zdobyć by móc ulepszać na +15?

A co sądzisz o tym?
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Quelaag%27s+Furysword

Mogę zrobić zagięty miecz na +10 i z tego wykonać tamtego potworka, zadaje obrażenia od ognia i może być ciekawy. Ale zdam się na podpowiedź :)

07.06.2013 20:13
odpowiedz
Armorgedon12
90

Niech ktoś obeznany powie mi czy opłaca się robić to:
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Chaos+Blade
Mam Iaito +10 i nie wiem czy jak dojdę do kowala zrobić pod lightning czy właśnie Chaos Blade.
Proszę o porady :)

Iron Golem okazał się mniej straszny jak wyglądał, dwa podejścia (za 1 razem zrzucił mnie z wierzy) i załatwiony.

W ogóle dzięki za wskazówki co do broni bo pewnie latałbym dalej z Dragon Swordem +2 sądząc że jest OP... Katana jest dużo lepsza i wygodniejsza, jedyny minus że nie przełamuje tak dobrze bloku jak miecze.

07.06.2013 18:49
odpowiedz
Armorgedon12
90

Właśnie nie gaśnie i nie dostaję żadnej informacji o "odwiedzinach" :P Po prostu dostęp do ogniska się blokuje po kilkunastu sekundach od odpoczynku

07.06.2013 18:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Też macie problem z ogniskiem w Fortecy Sena? Jak raz użyję to nie mogę przy nim odpocząć, muszę zresetować grę, dopiero jak włączę na nowo mogę odpocząć, ale po 15 sekundach automatycznie moja postać wstaje i znów nie mogę usiąść.

07.06.2013 15:14
odpowiedz
Armorgedon12
90

Tak oddałem już to kowalowi i mogę tylko ulepszyć mój początkowy toporek na +7, a Iaito nie ma na liście. Chyba że tylko raz w grze można tego użyć -_-

Dzięki meelosh trzeba było kliknąć na modyfikacje :P

07.06.2013 15:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dlaczego nie mogę ulepszyć Iaito +5 na wyższe? Mam 10 dużych odłamków tytanitu i z tego powinienem móc ulepszać na +10 ;/

07.06.2013 02:14
odpowiedz
Armorgedon12
90

Właśnie na razie nie znalazłem nic odpowiedniego, a Laito wygląda sensownie w statystykach i jest lżejsze od Dragon Sworda + bonus na bleed bardzo duży. Niestety wymaga 20 DEX, ja mam na razie 17 czy 18 a już na statystykę wydaję ponad 12k dusz. Będę musiał pofarmić, mam nawet dobre miejsce, zaczynam od mostu gdzie był ten smok, wyżynam pięciu na moście wracam do ogniska i idę w lewo na klasztor. Ponad 3000 dusz na jeden rajd to dobry deal, chyba że znasz inne miejsce :)

A i głupie pytanie. Jak się wyrzuca rzeczy z EQ? Nigdzie takiej opcji nie widzę, a pudełko bez dna mam zawalone śmieciami :P

07.06.2013 01:18
odpowiedz
Armorgedon12
90

Zauważyłem :P Właśnie u mnie kuleje wyczucie czasu jeśli chodzi o gilotyny i podczas walki. Zablokuję cios, chcę zaatakować to kretyn mi jaszczura kopie, co na nich nie działa i atakuje i już braknie mi czasu na zasłonę tarczą :P

Mam pytanie odnośnie broni.
Biegam ze smoczym mieczem +2 a w Blightown znalazłem "Laito" które ma dodatkowo 300 obrażeń od krwawienia. Opłaca się w nie inwestować? Mógłbym zrobić na +5, i nie wiem czy nie będzie lepsze od Dragon sworda podczas walki z żywymi stworzeniami (bo chyba u umarlaków krwawienia się nie wywoła)

07.06.2013 00:40
odpowiedz
Armorgedon12
90

Co za złamas wymyślił Sens Fortress... Przecież to jest lokacja tylko dla zwinnych postaci. Te kule szczególnie w jednym miejscu dla mnie nie do przejścia bez straty pół HP, + wąskie przejścia i te jaszczurki. Mam 48 lvl bodajże i jak na razie jakoś idzie tyle że po czasie estusy się kończą, albo nie zdołam przejść tych siekaczy, które w jedym miejscu są cztery w kupie i muszę wszystkie na raz przebiec.
Jak dla mnie to na razie najgorsze miejsce po Blightown.

06.06.2013 17:10
odpowiedz
Armorgedon12
90

Po przyjściu z powrotem do kaplicy firelink zauważyłem że ta postać za kratami od ulepszania estusów nie żyje i nie ma tego zardzewiałego rycerza, co się stało?
I ognisko nie działa ;c

06.06.2013 16:49
odpowiedz
Armorgedon12
90

Możesz jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z Covenantem i iluzoryczną ścianą :P

06.06.2013 16:39
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pytanie.

Po zabiciu Quelaag (za 2 razem) i po zabiciu w dzwon co czai się pod wieżą z dzwonem? Idąc w dół są różne ostrzeżenia o wrogu, a jak zerknąłem na komnatę to zauważyłem tylko plac i jakiś przycisk na podłodze po środku.

Mogę tam iść bez obaw czy lepiej nie tracić 20k dusz :P

06.06.2013 13:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Albo trafiłeś na gościa, który urzył trainera (nie wiem czy działa online.
Gdy grałem jeszcze na piracie, nie doszedłem do kowala i od razu zapuściłem się do Blightown to używałem jednego by mieć nieograniczoną staminę (tak tak cheatowałem ale to przeszłość). Ten trainer miał też opcje że od razu twój licznik dusz osiągał 999 999. Może trafiłeś na cheatera :P

06.06.2013 00:46
odpowiedz
Armorgedon12
90

Później wyczytałem na wiki że regeneruje życie :P, ale po kilku nieudanych próbach pokusiłem się o ten link co dał Pathlogan i tym sposobem uciukałem Bridge Dragona (szkoda że łuski nie dropi, przydałaby się :P). Ogólnie teraz chcę przechodzić grę sam więc nie oglądam filmików ani nie wzywam innych graczy, za bardzo zepsułem sobie początek bo wezwałem kolesia na próbę a ten zabił mi minibossa w tym klasztorze a na wierzy dwa gargulce, bez mojej pomocy, czułem się oszukany i nie miałem satysfakcji, tak więc nigdy więcej :)

Co do Gapping Dragona dzięki :P Zauważyłem że gdy idzie rozłożony po jakimś czasie wali cielskiem o ziemie, czyli czas na użycie magii, a po chwili szarżuje na wprost i staje na ok 10 sec dając czas na wystrzelenie w niego 4-5 magicznych pocisków lub na kilka cięć. Jak na razie boss, który sprawił najmniej problemów.

Zapolowałem również na Dark Knightów w mieście nieumarłych jeden nic nie wydropił a drugi tarczę a po ulepszeniu na +2 jest na prawdę niezła.

05.06.2013 18:27
odpowiedz
Armorgedon12
90

Znowu post pod postem, ale jestem jeszcze newbie :)

Za 8 razem pokonałem Havela The Rock dostałem ten miły pierścień i muszę cofnąć co mówiłem o Dragon Swordzie.
Teraz ataki są szybsze i nie mam minusu do poruszania się.

Nowe pytanie, dlaczego podczas inwestowania w siłę trzymając Smoczy Miecz nie zwiększa mi się atak (cały czas zostaje 200) a np. przy siekierze znowu wzrasta o te 2 pkt? Jest jakieś ograniczenie?

05.06.2013 16:55
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ja lubię trzymał w łapie coś szybkiego, zdobyłem smoczy miecz i okazał się gorszy od mojego toporka (tego z początku gry) na +6 :P DPS mniejszy, wolniej atakuje, jak na razie jedyna zaleta to zasięg ataku. A toporkiem trzymanym dwurącz jak na razie żaden przeciwnik nie jest w stanie wykonać ataku szybciej ode mnie.

Ziewający smok pokonany (bez straty HP) i czas na Blightown i tą durną córę chaosu czy jak tam miała.

I dalej nie mam najmniejszego pomysłu na czerwonego smoka na tym moście. Wpakowałem w niego ze 150 strzał, w szyję (zabierając 17-23 na strzał) i może pół HP mu zjechałem, a szans nie mam w zwarciu bo zieje co chwilę i wyjść nie mogę z tego zejścia w dół.

04.06.2013 19:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Przepraszam że post pod postem, ale w kanałach w przeciągu dwóch minut zaatakowały mnie dwa mroczne duchy (inni gracze?) Jednego pokonałem a drugi wziął mnie na cios kosą.
O co z tym chodzi?

Pozdrawiam.

04.06.2013 18:54
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ulepszenie topora na +5 + zaklęcie magiczna broń i Capra demon padł na 6 ciosów :)
Chyba jedyna gra, w którą grałem gdzie trzeba się nieźle napracować by coś osiągnąć.

04.06.2013 18:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Teemoray -> Próbowałem nawet dwa razy mi się udało tylko problem jest tego typu że po tym ataku Capra nie łapie stuna i często jak chcę uciec dostaję maczetą w plecy :D I tak najgorsze są psy, które od razu mnie blokują a Capra robi swoje :)

Dla mnie najlepszym jak dotąd rozwiązaniem była ucieczka na schody wybicie psów, poczekanie aż demon wejdzie za mną, unik/zeskok w dół, czekanie aż Capra zeskoczy dając mi czas do dwóch, trzech cięć i ucieczka na schody. Problem w tym że jak zeskoczy przede mnie to zamiast atakować muszę się przepchnąć na wolne pole.

Nafarmiłem dusz by podbić zręczność do 14 i używać gargulcowego topora, ulepszyłem na +3 i gorzej się gra jak początkową siekierą na +4, chociaż ma większe obrażenia. Po prostu za długo zbiera się na atak.

Chyba pofarmię odłamki tytanitu w klasztorze i ulepszę trochę zbroję i może toporek na +5.

A i co to za stwór, który ma jamę pod kowalem? Nie widziałem go na liście bossów :P

04.06.2013 16:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Plunging attack czyli atakowanie bez przerwy? Nie pamiętam co to oznaczało :P

I pytanie odnośnie magii. Kupiłem czar o nazwie wzmocnienie broni (czy jakoś tak) specjalnie na capra demona i nie mogę używać. Mam katalizator magii (staff), talizman (talizmany są do cudów nie?) i nie chce zadziałać. Jak mogę używać niebieskich czarów?

04.06.2013 13:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Chodzi mi o to, że gdy demon wyskakuje a ra robię unik ten w powietrzu się obraca w moją stronę i zawsze wchodzi hit za 80% mojego HP, miałem już prędzej z tym problem, ale wojownik był twardszy od piromanty :P

I szkoda że ten atak płomieniem tak wolno się zbiera bo byłby użyteczny :D

04.06.2013 13:41
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dlaczego ten zrypany Capra Demon ma aimbota... Robię unik to w magiczny sposób i tak nie uniknę jego ataku z wyskoku. Ehhh, 7 próba przede mną :)

Już ósma, zostało mu może 10% (1 cios) i kamera zwariowała pokazując tylko mój zad i nie miałem jak uciec ;/

04.06.2013 01:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ja mam Logitech Chillstream (X360 design) i od razu załapał.

Zobacz w konfiguracji kontrolerów w panelu sterowania czy nie masz rozkalibrowanego pada, nieraz jest tak że "fabrycznie" gałka ucieka bądź klawisz sam się wciska (spotkałem się przy innym padzie, nie pamiętam firmy, ale podobny do PS3).
Jeżeli kontroler wymaga sterowników, zobacz na stronie producenta, może nie masz zainstalowanych odpowiednich.

Jaki masz układ klawiszy użytkowych? 6 przycisków pod prawy kciuk? Jeżeli tak to możesz mieć spore problemy z ustawieniem klawiszy.

Z innych kwestii, czasami pomaga na takie sytuacje jak opisałeś, powciskanie na chama wszystkich przycisków, może odskoczy :P

03.06.2013 21:25
odpowiedz
Armorgedon12
90

To źle myślałem. Mam nadzieję że nie zrypałem postaci, dałem już 21-22 w inteligencję

03.06.2013 19:00
odpowiedz
Armorgedon12
90

Teraz odnośnie początku.

Na screenie jest brama wiodąca do ogniska, jest to miejsce zaraz przed tym dzikiem (pokonany).
Da się dotrzeć do tego ogniska prędzej? Mam problem z tym klasztorem gdzie jest ten wielki czarny rycerz, gdy tam dochodzę i pozbędę się strażników to zostaje mi mało estusów (szczególnie uciążliwy ten zaraz po lewej stronie za bramą, który ma szybki miecz i ciężko uniki robić).

Pytam się bo nie mam już człowieczeństwa a pomoc graczy się często przydaje :)

I może jakieś wskazówki co do piromanty? Na razie pakuję w inteligencję i lekko w wytrzymałość.

03.06.2013 16:42
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie no ja już doszedłem do tych podziemi/bagien co walczy się z tą kobietą pajęczycą, która pluje lawą i właśnie tam utknąłem moim wojownikiem.

Miałem ten krótki miecz, który wypada z duchów w ruinach jednego z miast, zaszedłem do ogniska, ledwie bo woda tam zatruwała, a jak na ostatkach dotarłem do tej jamy to za nic nie mogłem jej pokonać.
Może za szybko tam poszedłem nie wiem, albo miałem za słaby sprzęt.

Np. Ziewający smok był dla mnie bardzo prosty i przeszedłem go za pierwszym razem a tamtej cholery za nic nie mogłem pobić.

03.06.2013 13:41
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nic nie działało próbowałem wszystko i gdzieś wyczytałem że wystarczy to pobrać:
http://www.xbox.com/pl-PL/LIVE/PC/DownloadClient

I działa....
Tyle pieprzenia i okazało się że trzeba ze strony microsoftu ściągnąć.

BTW masz Team Speaka 3? Byś mi wytłumaczył aspekty gry, bo jak grałem u kolegi później trochę u siebie na piracie to miałem wrażenie cały czas jakbym coś robił nie tak :)

03.06.2013 13:14
odpowiedz
Armorgedon12
90

Wszystko ok, tyle że po zainstalowaniu GFWL z tej paczki prosi o aktualizację i pobiera "gfwlivesetup.exe" a nie chce działać ze względu na kompatybilność. Na stronie co podałeś jest link też do tego pliku ale nie działa.
Może masz ten pliczek albo znasz inną stronę bym mógł pobrać?

Edit:

gfwlivesetup.exe instaluje trzy pliki: gfwlclient, xliveredist i wllogin_32 lub 64 (Asystent logowania). I właśnie ten Wllogin nie chce mi się zainstalować, a podczas uruchamiania GFWL program o niego prosi...

Kto stworzył tak bezsensowną platformę!!!

03.06.2013 12:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pobrałem GFWL i mam sam marketplace i nic z nim zrobić nie mogę, lub nie umiem.

Podczas instalacji wyskoczyło okienko microsoftu pasek postępu przeleciał tak szybko nawet nie wiem co to zrobiło i okienko się zamknęło.

Podczas uruchomienia gry nic nie wyskakuje tylko gra się uruchamia i od razu wywala że gram offline.

Gdzieś czytałem że trzeba mieć Windows ID cośtam ale jak to pobieram to nie chce się uruchomić.

Mam Windows 8.

PS: Wyłączenie firewalla nic nie daje.

03.06.2013 12:18
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam.

Zakupiłem wczoraj Dark Souls: PTDE i mam problem z usługą Games for windows live (tfu).
Zgodnie z instrukcją zarejestrowałem grę przez steam i tam też ją uruchamiam, ale zawsze wyskakuje komunikat że gram w trybie offline i jestem niezalogowany.

Jak czytałem na stronie windowsa, to muszę mieć konto gold by grać w sieci? Mam konto GFWL i za nic gra nie chce mi się włączyć online.

Proszę o porady.

02.06.2013 11:58
odpowiedz
Armorgedon12
90
6.0

Pobrałem Grida 2 (tylko bez hejta, chciałem kupić tą grę a w ciemno 140 zł nie wydam) i po pierwszych wyścigach stwierdzam że gra całkowicie minęła się z moimi oczekiwaniami, model jazdy straszny, nie sądziłem że będzie aż tak arcadowy (pierwsze co przychodzi na myśl to TDU2, ale tam chociaż model jazdy był przyjemniejszy), grafika bardzo cukierkowa aż razi w oczy (po co te wszystkie refleksy w samochodówce, jakbym siedział w różowych okularach). Tak więc gra idzie do kosza z dysku i niestety jej nie zakupię, a już się cieszyłem że będę miał fajną samochodówkę do gry multi.

03.05.2013 17:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

O i jest nowy wątek, fajno :)

Na razie nic nowego nie mam, mam spory zapas wyrobów jak Packards Club, WoS Honey & Menthol, Menthol+, Amostrinha, Gawith Apricot, Aramis, Radford i parę innych. Tak więc zapas spory, na każdą okazję i okoliczność :)

03.05.2013 15:00

Witam. Pisze z komorki wiec przepraszam za brak polskich znakow. Wczoraj narodzil sie problem z moim lapkiem, sam z siebie zaczal nawalac. Wszystko bylo dobrze az nagle klawiatura zaczela dzialac z opoznieniem podczas normalnego pisania nic sie nie dzieje dopiero jak przyciskam klawisz przez sekunde moze mniej to pojawia sie litera albo ich ciag na ekranie. Ponadto jak chce przytrzymac capsa to zapala sie dioda i juz nie mozna go wylaczyc podobnie w innych programach np TS przycisk raz wcisniety np od mowy nie chce sie wylaczyc. Probowalem przywracac system kombinowac z ustawieniami klawiatury w panelu sterowania i jedyne co uzyskalem to lekko szybsze reagowanie na przyciskanie przycisku. Co i tak uniemozliwia pisanie. Prosze o pilna pomoc potrzebny mi laprop do pracy.

Pracuje na sony vaio sve 1711t1eb na win 8

29.04.2013 21:57
odpowiedz
Armorgedon12
90

UP!

Takich przestojów nigdy jeszcze nie było.
Dlatego, daję wam możliwość założenia nowego wątku, by każdy z was był współtwórcą. Tak więc niech ktoś z tabaczników to zrobi, zamieści informacje, które w każdym wątku zawieramy na początku i niech doda coś od siebie, cytat, zdjęcie itp.

18.04.2013 01:01
odpowiedz
Armorgedon12
90

T34 trzeba traktować jako TDka. Potrzebuje sporo czasu by przemieścić się na miejsce, wolno skupia, jest niecelny, słabo mu losuje obrażenia. Chociaż ma widełki obrażeń 300-500 to co chwile zadaję obrażenia na poziomie: 330, 350, 320, 380. Rzadko bije za ponad 400. Pancerza nie ma w ogóle.
Za to wielki plus to obniżanie działa.

05.04.2013 13:43

Witam.

Mam problem ze sterownikami. Posiadam laptop Sony Vaio SVE1711T1EB wyposażonego w grafikę AMD HD7650M.
Po ostatniej aktualizacji oprogramowania za pomocą Vaio Care występują problemy w grach np. Amnesia Mroczny Obłęd, gra nie wykrywa karty graficznej i w opcjach pisze: GDI Generic, że sterownik nie obsługuje OpenGL (przed aktualizacją gra działała wyśmienicie). Rozwiązaniem problemu byłaby aktualizacja własnoręczna sterowników, ale jest kolejny problem. Ściągam narzędzie do wykrywania sterowników od AMD/ATI (jedyna opcja na stronie) i program zamiast wykryć sterowniki wywala komunikat że sprzęt zainstalowany w komputerze nie jest zgodny z oprogramowaniem (WUT?) Sterownik wedle menedżera mam z czerwca 2012 roku, więc na 999% wyszły nowsze wersje.

02.04.2013 04:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ta gra traci za dużo podczas cheatowania. Nawet głupia niezniszczalność ekwipunku psuje część zabawy. Ta gra ma być trudna i ma uczyć gry na własnych błędach, a nie że włączysz good mode podczas walki z bossem, albo jak zaczynasz ginąć otoczony przez przeciwników. Masz grac od nowa raz za razem by się nauczyć jak radzić sobie w różnych sytuacjach i jak nie wpadać w tarapaty. Najlepsza gra tego typu. Skyrim się chowa, którego przeszedłem z palcem w zadku bez większego wysiłku.

22.03.2013 23:17
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dzięki, bo bym w złą dziurę wskoczył :D

22.03.2013 23:05
odpowiedz
Armorgedon12
90

Chodzi Ci o to pomieszczenie za stołem w którym jest otwór w podłodze? Mieści się zaraz nad łbem szczura?
Bałem się tam zeskakiwać bo myślałem że wpadnę na grupę tych żab z wytrzeszczem :D

22.03.2013 22:33
odpowiedz
Armorgedon12
90

Haha ziewający smok pokonany za pierwszym razem :D A miałem tylko 3 eliksiry. Początkowo mnie przeraził wyglądem ale nie był trudnym przeciwnikiem.

Macie sposób na gigantycznego szczurka? Próbowałem się wychylać aż podbiegnie a gdy się obróci to jeb z dzidy ale obrażenia są małe i raczej tym go nie pokonam. A jak mnie raz jebnął za 70% HP to odechciało mi się konfrontacji 1v1.

22.03.2013 17:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

Teraz problem z uzbieraniem 6k dusz mając tylko pół paska HP :D Ale sobie poradzę.

22.03.2013 17:36
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dziwne bo nie mam opcji kupna czegokolwiek u tego kapłana. Aż chyba raz jeszcze tam pójdę...

22.03.2013 16:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

Okej dzięki.
Teraz kolejny problem.
W kanałach w pewnym momencie wpadłem w dziurę i na nieszczęście musiałem pójść odebrać telefon. Po powrocie zauważyłem że stoję przy ognisku bez prawie 10k dusz (chociaż miałem pierścień by ich nie stracić...) i... przeklęty. Gdzie mam się udać by odzyskać sprawność? Obchodziłem NPCów i nic to nie dało żaden nie miał opcji odwrócenia klątwy. Gdzieś czytałem że ten kapłan za miejscem gdzie walczy się z gargulcami, ale tylko może mnie rozgrzeszyć.

21.03.2013 19:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam.
Nie pamiętam nazw bo mnie zirytowała ta gra i dzisiaj nie chcę na oczy widzieć :P
W drugiej lokacji, po przelocie z krukiem i zabiciem w pierwszy dzwon, ten na wierzy, nadszedł czas na zwiedzanie ruin miasta, które odkrywamy po długim zjeździe windą.
Z duchami miałem niezły problem do puki nie odkryłem że trzeba się przekląć, później zdobyłem sztylet na duchy więc spoko.
Przypadkowo zabiłem tego strażnika co stał na świątyni i zabrałem mu klucz do pieczęci (nie wiem czy dało się z nim rozmawiać ;/ Uznałem go za przeciwnika i od razu zaatakowałem od tyłu).
Doszedłem do pieczęci przekręciłem ją, woda opadła odsłaniając smoki. Zszedłem na dół, chciałem ominąć smoki i zaatakował mnie wielki kościotrup w czarnej zbroi i zadawał mi cholernie dużo obrażeń. Za drugim razem z unikami go załatwiłem, myślę ok może to miniboss, ale później dwa na raz na mnie wyskoczyły ;/
Teraz pytanie.
Może źle poszedłem i to arena dla mocniejszych postaci? Co trzeba tam zrobić najpierw, większość zwiedziłem, kilkanaście razy podczas ataku moja postać sobie zeskakiwała w przepaść albo się topiła w wodzie. Mam powoli dosyć przechodzenia, użerania się z duchami po raz 50ty.

Gra ma jeden z najlepszych klimatów jaki w życiu widziałem, system walki genialny, fabuła coraz ciekawsza. Chcę to przechodzić ale no szlag mnie trafia :D
Pierwszy boss za pierwszym razem, drugi ten demon na przejściu do wierzy za 15tym. Dopiero później się zorientowałem że po wybiciu łuczników trzeba szybko wrócić na wierzę i na niego skakać. Męczące ale satysfakcjonujące.

Ale się rozpisałem. Proszę o porady :)

21.03.2013 19:03
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam.
Nie pamiętam nazw bo mnie zirytowała ta gra i dzisiaj nie chcę na oczy widzieć :P
W drugiej lokacji, po przelocie z krukiem i zabiciem w pierwszy dzwon, ten na wierzy, nadszedł czas na zwiedzanie ruin miasta, które odkrywamy po długim zjeździe windą.
Z duchami miałem niezły problem do puki nie odkryłem że trzeba się przekląć, później zdobyłem sztylet na duchy więc spoko.
Przypadkowo zabiłem tego strażnika co stał na świątyni i zabrałem mu klucz do pieczęci (nie wiem czy dało się z nim rozmawiać ;/ Uznałem go za przeciwnika i od razu zaatakowałem od tyłu).
Doszedłem do pieczęci przekręciłem ją, woda opadła odsłaniając smoki. Zszedłem na dół, chciałem ominąć smoki i zaatakował mnie wielki kościotrup w czarnej zbroi i zadawał mi cholernie dużo obrażeń. Za drugim razem z unikami go załatwiłem, myślę ok może to miniboss, ale później dwa na raz na mnie wyskoczyły ;/
Teraz pytanie.
Może źle poszedłem i to arena dla mocniejszych postaci? Co trzeba tam zrobić najpierw, większość zwiedziłem, kilkanaście razy podczas ataku moja postać sobie zeskakiwała w przepaść albo się topiła w wodzie. Mam powoli dosyć przechodzenia, użerania się z duchami po raz 50ty.

Gra ma jeden z najlepszych klimatów jaki w życiu widziałem, system walki genialny, fabuła coraz ciekawsza. Chcę to przechodzić ale no szlag mnie trafia :D
Pierwszy boss za pierwszym razem, drugi ten demon na przejściu do wierzy za 15tym. Dopiero później się zorientowałem że po wybiciu łuczników trzeba szybko wrócić na wierzę i na niego skakać. Męczące ale satysfakcjonujące.

Ale się rozpisałem. Proszę o porady :)

18.03.2013 15:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Simen. Miałem kiedyś tabakę cytrynową od Dholakii i pachniała jak detergent do kibla o zapachu cytryny. Do tego była nieprzyjemna, sucha a tabakiera pozostawiała wiele do życzenia... Po prostu porażka.

Kupiłem wczoraj Packards Club za 8,60 zł (!!!!) Normalnie rewelka. Jeszcze niedawno za 12 zł kupowałem :D

08.03.2013 19:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

palpen - Wosy to specyficzne angielskie tabaki, sypkie, o małej bądź lekkiej wilgotności. Osobiście je uwielbiam, ale bazuję głównie na ich miętowych/mentolowych wyrobach jak: Menthol, menthol+. Nie każdemu przypadają wosy do gustu a w szczególności początkującym. Co do kwiatowych tabak miałem kiedyś jedną od SG i dla mnie była również mdląca i nieprzyjemna. Jak chcę poczuć kwiaty to pryskam odświeżaczem do powietrza.

10.02.2013 02:36
😈
odpowiedz
Armorgedon12
90

Rozwiązałem problem, było sporo męczenia, ponad 5 godzin, próbowanie wszystkiego i się udało! Zainstalowałem netFrameworka 3.5!

Chętnie udzielę porad pod nr gg: 7965642

09.02.2013 19:30

Witam.
Mam duży problem. Jako że Winda 8 posiada wbudowanego NF 4.5 to niestety brak jej wersji 3.5 której wymagają co niektóre programy jak i gry ;/
Podczas próby automatycznej aktualizacji proces staje w 70%tach i ani drgnie, po prostu nie ma dostępu do serwerów Microsoftu. Pobrałem pełną wersję tego oprogramowania ponad 240Mb i to samo, zamiast instalować to chce pobierać i koło się zamyka... Mam Wersję ósemki upgradowaną z siódemki więc nie posiadam płyty i nie mam jak z niej to zainstalować.
Zna ktoś rozwiązanie tego problemu? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

08.02.2013 17:31
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam drodzy tabacznicy.
Do moich rąk wpadła dzisiaj tabaczka Radford od Poschla. Rewelacja! Tabakiera bardzo stylowa, poważna, o granatowym kolorze i ze złotym napisem. Sama zaś tabaka średnio mielona o cudownym aromacie owoców leśnych, różni się jednak tym od Alpiny że jest odświeżająca i nie ma ciężkiego aromatu, jak na przykład packards. Po prostu trzeba spróbować! Cena niestety wysoka bo 11-12 zł ale opłaca się jak za 10g szczęścia :) Również polecam ją początkującym.

Panowie palpen i Rutek poczytajcie poprzednie tematy i posty znajdziecie sporo porad i opinii ;) Od siebie dodam: Nie zażywajcie ścieżek, zbyt dużych ilości, tabaka ma uprzyjemniać czas a nie powodować fazy itp. A co z wyrobów polecam dla początkujących. No nic powtórzę raz jeszcze: Ozona spearmint/orange/raspberry, Alpina, Tabaki od Willsons of Sharrow, Gawith Apricot od Poschla (może dla niektórych okazać się za mocny) i Packards Club.

08.02.2013 00:34

Witam.
Mam problem z tą grą, myślę że to wina internetu mobilnego, prędzej grałem u siebie na necie stacjonarnym i śmigało, większe problemy były z wifi bo również połączyć się nie mogłem...
Mam teraz internet mobilny od Play i nie mogę się zalogować bo cały czas wyskakuje okno:
Connection Failed. Please try again
Build: 16597
Error Code: 26;11:5:506 - z czym to zmienia się za każdym razem.
Już nie wiem co robić, jak czytałem to ludziom działa GW2 na Play Online.
Może jakieś wskazówki?

01.02.2013 18:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ja akurat zachowałem pliki i włącza się naprawdę szybko. Jedyny mankament to brakujące dwie biblioteki DLL. które pobrałem i wrzuciłem ręcznie. Niestety chyba dwa programy sony vaio ich wymagały. Niestety nie mam takiego folderu niestety, szkoda.

01.02.2013 17:12

Witam serdecznie.
Wczoraj korzystając z promocji otrzymanej wraz z laptopem kupiłem za pół ceny update z windowsa 7 do win 8 pro. I tu mam pytanie bo nie wiem czy się pospieszyłem. Po zaksięgowaniu pieniędzy przeszedł system do pobierania aktualizacji (2GB) a po tej czynności pytał się czy od razu instalować czy nagrać na płytę i z płyty zainstalować. Jako że można było wybrać opcję jedną wybrałem instalację automatyczną. Teraz jestem zły bo chciałbym mieć jednak aktualizację na płycie bo moja ukryta partycja posiada oryginalnie win 7 (chyba że podmieniło w trakcie instalacji??).

Przechodzę do pytania.
Nie wiecie czy można w systemie znaleźć tą aktualizację co się pobrała i zainstalowała? Jak tak gdzie może być? Zależy mi by mieć to na płycie.

29.01.2013 03:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

Pograłem trochę pół roku temu, jak był otwarty weekend, grindowałem ostro, a teraz przyszedł czas na open bete. Co mnie zdziwiło gra się zmieniła niewiele od tamtego czasu jeśli chodzi o rozgrywkę. Sama gra jest przyjemna z grafiką miłą dla oka. Ma parę innowacyjnych pomysłów, jak skille umieszczone w gemach, które nabijają poziom wraz z toczoną walką. Gra ma trochę wad jak np. brak waluty w grze np. złota. Jak chcesz coś kupić to musisz dać za przedmiot np trzy zwoje identyfikacji albo jakieś kawałki metalu, średnio mi się to podoba. Inny problem to nieintuicyjna walka. Nieraz gubiłem postać w gąszczu przeciwników którzy akurat podobnie kolorystycznie wyglądali, męczące są zwiechy w rzucaniu czarów, np muszę się ruszyć by coś zaskoczyło (chcę rzucić ognistą pułapkę, to nie mogę do puki się nie ruszę). Lokacje są średnio oryginalne, grając w to mam wrażenie że gdzieś ten schemat przerabiałem (Titan quest, diablo 2 i 3), do tego są liniowe i niezbyt duże.
Pod względem frajdy z zabijania chord potworów, jak i samej rozgrywki i tak wybiorę Diablo III.

09.01.2013 22:46
odpowiedz
Armorgedon12
90

Zauważyłem że tylko dzieci się wypowiedziały...

Pogłówkowałem i wychodzi na to że osad to PbCL2

Temat nieaktualny

09.01.2013 20:52

Na kolokwium z chemii dostaliśmy po próbce kontrolnej i przy pomocy dostępnych jonów mieliśmy rozpoznać jakie jony i kationy występują w niej, wyniki mamy uzupełnić w domu.

Moja próbka wyglądała tak:

kolor - bezbarwny, przezroczysta z szarym serowatym osadem na spodzie i lekkim na wierzchu

lekko słodkawy zapach

pH - >4

Po dodaniu I- kolor zmienił się na żółty i wytrącił się osad więc raczej zawiera jony Pb2+

Po dodaniu Ag+ wytrącił się serowaty osad i roztwór zmętniał więc prawdopodobnie zawiera jony Cl-

Z resztą jonów roztwór nie reagował

Tylko nie mogłem dojść do niczego z osadem, ciężko było go wydobyć z probówki. Osad nie rozpuszczał się w kwasach więc raczej można wykluczyć octany i węglany. Na więcej testów nie starczyło czasu.

Może mógłby ktoś na podstawie tego stwierdzić co to mogło być? Sugestie mile widziane ;)

04.01.2013 02:52

Witam :)

Zapraszam wszystkich fanów jak i ludzi którzy lubią klimaty serialu Supernatural "Nie z Tego Świata" do wzięcia udziału w forumowej zabawie (RPG). Potrzebujemy graczy, a jak wiadomo bez graczy nie można rozwijać wątków i tworzyć nowych. Dobra zabawa w miłym gronie gwarantowana.

Zapraszam: http://www.supernaturalpbf.czo.pl/index.htm

30.11.2012 18:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

To tak. Kupiłem po długiej rozmowie z panią z punktu sprzedaży zestaw Volish EGO3, tak więc mam jedną efajkę dla siebie jedną wręczę mamie (pojedynczo się nie opłaca brać bo we 2 jedna fajka jest praktycznie za 1/4 ceny). Dostałem do spróbowania jak działa ten e-papieros (i do wypróbowania parę smaków), wytłumaczyła mi jak to działa i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony bo są to prawie niezawodne efajki w których trzeba od czasu do czasu (3-4 tyg) wymieniać grzałkę od clearomizera. Po ciężkim dniu na uczelni miałem ochotę na papierosa i po paru buchach na e-fajce chęć na papierosa przeszła momentalnie. Kupiłem liquid L&M Light i malinowy. Na razie wypróbowałem malinę z 12mg nikotyny. Nie jest za mocny, słabszy od 18tki Malboro która była w zestawie ale za to jest smaczny (aż się zdziwiłem że tak malinę czuć). Wykonanie tego cacka jest świetne. W sumie polecił mi również ten zestaw znajomy który go używa i też jest bardzo zadowolony.

30.11.2012 00:18
odpowiedz
Armorgedon12
90

na razie nie będę kupował dodatkowych baterii bo nie mam tyle pieniędzy. Na pewno bym grzałki kupił na wymianę, może dodatkowy clearomizer. W sumie dlaczego bateria miałaby paść? No i nie rozładuje się przypadkowo bo ma lampkę sygnalizującą jakie jest naładowanie.

29.11.2012 23:59
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dzięki za odpowiedzi, również zgłosił się do mnie znajomy bo zobaczył wątek i mi wytłumaczył co i jak. Ogólnie jest multum rozwiązań ale chyba wybiorę Volish bo wydają się najlepsze i podobno serwis jest świetny. Już sobie model upatrzyłem (z clearomizerem) i chyba go zakupię. Zastanawiam się czy brać pojedynczo czy zestaw z dwiema sztukami. Jedną mógłbym wziąć dla siebie bo sam popalam, może nie sporo ale i tak nie jestem z tego dumny. Ceny pojedynczych to 230zł + a zestawu 299zł więc chyba wezmę zestaw.

http://allegro.pl/2x-e-papieros-volish-ego-3-crystal-kurier-gratis-i2810189691.html

chyba będzie w sam raz. Dla pewności pójdę jutro do autoryzowanego sklepu Volish i tam dowiem się resztę ;) Tu chciałem uzyskać głównie informacje czy palacz może się przesiąść na efaję bez problemów.

Jeszcze raz dzięki pozdrawiam.

Alpha Bravo -> kolejne dziecko które chce posta nabić...

29.11.2012 20:19

Witam serdecznie.

Chciałbym na święta kupić mojej mamie E-papierosa, co za tym idzie bardzo chciałbym by ograniczyła palenie zwykłych papierosów. Pali do paczki dziennie, nie chce rzucić i nic tego nie zmieni.
Dlatego też mam parę pytań do posiadaczy e fajek. Czy osoba która pali łatwo przejdzie na palenie E-papierosa? Też jest tam nikotyna (zależy od liquidu czy jak się nazywają te olejki), tyle że nie ma dymu a sama para.
Jakich firm polecacie e-papierosy? Jest sporo tego na rynku a wolę kupić gotowego niż składać na jakiejś stronce.

Proszę o porady :)

29.11.2012 20:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

O w końcu się odezwałeś Antemos ;) no i od razu zrobiłeś mi smaka na WoSy, mam co prawda kilka tabak ale muszę kupić coś właśnie orzeźwiającego. Niestety Bayern szybko się nudzi a Aramis, którym się na początku zachwycałem zaczął mnie odpychać swoją ostrością i sypkością. Mam jeszcze resztkę Gawitha Apricota, ale też już się nudzi :D Zakupię sobie Ozonę może raspberry/ orange i coś z WoSa najprawdopodobniej honey menthol (uwielbiam) albo menthol +.

kamil0749 - Panowie Ci dobrze doradzają, Poschl Tabak robi niezłe wyroby które charakteryzują się wilgotnością, przystępnym zmieleniem oraz niezłą paletą aromatów.

Ozona raspberry to świetna malinowa tabaka jak dla mnie ma bardziej naturalny zapach od ozony Orange (jak malinowa herbatka).

Ozona spearmint to świetna tabaka miętowa zwykle podchodzi początkującym.

Gawith Apricot to tabaka o aromacie moreli, czuć owocki ale również mentol, może wydawać się ostra na początek jak i zawartość nikotyny może doprowadzić do kręcenia się w głowie szczególnie rankami.

Packards Club najdroższy z wymienionych (10-14 zł) charakteryzuje się cudownym cytrusowym aromatem, jak i świetnie zaprojektowaną tabakierą.

Z Willsons of Sharrow polecam: Menthol, Menthol plus i Honey Menthol, są świetne, orzeźwiające, drobno mielone i nie tak wilgotne jak od Poschla.

Paul Gotard snuff - kolejna świetna firma z ogromną paletą aromatów np.: Fruit Mix, Coconut, Chocolate, coffee, wszystkie są dosyć grubo mielone, wilgotne o super aromatach :)

Jak widzisz można wybierać a wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie.

BTW może naprawdę nowy wątek pomoże w rozruszaniu społeczności, w końcu prawie 300 postów na karku.

23.11.2012 00:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witaj, u mnie po staremu. Na stole Apricot od Gawcia, Bayern snuff, Amostrinha i Aramis. Już o nich pisałem a i tak większość je zna. Za to odkryłem nową właściwość Amostrinhy :D Idealny wywoływacz kichania. Jeszcze nie miałem tabaki po której można tak zdrowo kichnąć. Może w następnym tygodniu przejdę się do trafiki po nowe zdobycze!

11.10.2012 15:21
odpowiedz
Armorgedon12
90

Miło że się odezwałeś :)

Ludzie ten wątek bez was nie istnieje więc udzielajcie się od czasu do czasu :)

Ja opiszę nowy nabytek, jest to tabaka którą pierwszy raz w życiu widziałem na oczy: Tabaka Aramis - Trzej Muszkieterowie widoczna obok. Początkowo wahałem się czy kupić bo cena niska 6zł za 10 gram (tabakiera jak u Bernarda) ale się przemogłem. Na stanie był również Atos a z tego co pamiętam trzeci był Portos tyle że nie widziałem go na sklepie. Przejdźmy do konkretów, tabakiera ładna z ładnym nadrukiem, a zawartość, jasnobrązowa, drobno zmielona, z poziomu tabakiery niewyczuwalna, ale po zażyciu można cieszyć się miłą dla nosa miętą (bardzo ale to bardzo aromat podobny do WoS Menthol + lub Spearmint +, nawet zmielenie to samo)
Tabaka jest sucha i sypka więc za pierwszym pociągnięciem nosa lubi podrapać i dolecieć do gardła. Ocena końcowa bardzo wysoka, jako że jestem fanem WoSów a ta tabaka mi je przypomina :) Za 6 zł (równo 6,20) otrzymujemy 10 gram bardzo dobrej tabaki.

29.09.2012 23:17
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam serdecznie. Jako że wątek na razie śpi to zostawię ten i poczekam z nowym.

Jako że już się przeprowadziłem do Bydgoszczy to musiałem odwiedzić mój ulubiony sklep tytoniowy ;)
Obiektem zainteresowania była tabaka AMOSTRINHA od Bernarda, więc ją kupiłem. Spodobała mi się tabakiera, czarna ze złotymi napisami. Sam tytoń jest bardzo wilgotny tak że po odsunięciu zasuwy nic nie chciało wylecieć i się nieźle napukałem w pudełko by choć grudkę wydobyć, oczywiście owa grudka sturlała mi się z ręki i wylądowała na posadzce. Za drugim razem się udało i zażyłem tego wilgotnego specyfiku i... Poczułem się jakbym stał obok ogniska z którego dym zawsze leci w moją stronę, aromat jest bardzo ciężki (męski), z odrobiną mentolu. Przypomina zapach ogniska, wędzonego drewna (jak stara wędzarnia którą niegdyś rozbierałem), a pod tymi zapachami kryje się zapach tytoniowy. Na pewno nie przypadnie ta tabaka wszystkim do gustu bo jest specyficzna no i potrafi spłynąć do gardła. Spodobał mi się ten cytat ze strony otabace.pl

"Wyżej opisywana tabaka podejdzie zdecydowanie mniejszej części tabaczanej braci. Stanowczo odradzam ją Bezwzględnym Czcicielom Gawcia, Niepoprawnym Fazowiczom, czy Zbuntowanym Fanom Mocy. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ta tabaka Wam podejdzie. Jeśli natomiast jesteś znudzony futuryzmem, szukasz czegoś tradycyjnego, aczkolwiek nie Schmalzlerowatego - Amostrinha będzie Twoim przyjacielem." 83hXc

20.09.2012 02:01
odpowiedz
Armorgedon12
90

SUPER! Długo czekałem na taki remake aż miło znów wrócić do HF :) Co do czasów wczytywania to u mnie trwa to maksimum 1 minutę na starcie a w trakcie gry od 5 do 20 sekund więc nie wiem po co to narzekanie.

01.09.2012 01:36
odpowiedz
Armorgedon12
90

--->

30.08.2012 22:43
odpowiedz
Armorgedon12
90

Armorgedon12 | Armorgedon | niezrzeszony

30.08.2012 17:17
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam :)

Pykam sobie od wczoraj inżynierem i zastanawiam się jakie dyscypliny wybrać może pomożecie?

10.08.2012 23:56
odpowiedz
Armorgedon12
90

Antemos -> Spoko jutro do Ciebie napiszę. Co do mnie to niedługo nadejdzie upragniony przełom w moim tabaczanym "życiu" a mianowicie przeprowadzam się na okres studiów do Bydgoszczy a tam panie i panowie jest trafika gdzie mają lub mogą sprowadzić niemal WSZYSTKO jupi ;] Dobra koniec z moimi radościami.

Moja długa nieobecność wiąże się z brakiem czasu po prostu na odwiedzanie forów itp, ale postaram się nadrobić.
Co do tabak hmm nic nowego się nie przewinęło przez mój nos od czasu hmm 5 misięcy (?), w tej chwili mam na wykończeniu Ozonkę Orange i Raspberry oraz świeżą tabakierę Gawitha Apricota. Nic szczególnego ale miło można przy nich czas spędzić. A no i mam gdzieś zakopany.. ehm czekajcie już nie zakopany PG Fruit Mix oraz McChrystals MILD LEMIN SNUFF. O Fruit mixie pisałem już wcześniej przyjemny ale dalej owoców nie odczuwam wyraźnych, no chyba że skąpanych w słodkawym zapachu czekolady z automatu (nie umiem określić dokładnie). A McChrystals? Dziwny susz pachnący z opakowania jak detergent do podłóg o zapachu cytryny a po zażyciu cóż po fruit mixie smakuje lepiej niż zwykle... Czuć cytrynę... lekko... sztuczną... jak kwasek cytrynowy ale nie kwaśny... Nie umiem więcej określić.

Pozdro :)

30.07.2012 15:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

TC nie mam ale mogę sprawdzić.

Dalej to samo. Już myślałem że będzie ok, bo szło 80kb/s aż tu przy 10%tach zwolniło do 11kb/s

hmm sprawdzałem na innych plikach do 10% trzyma grubo 70-80kb/s ale po 10%tach spada do 10... Coś jest nie tak.

Przepraszam że tyle piszę i kolejny edit ale rozszyfrowałem jak to działa. Nie staje na 10% tylko po 5 sec ;) Do 5 sekund leci maxem a po 5 sekundach zwalnia. Sprawdzałem też na mniejszych plikach po 5-4 GB i zwalniało na 16%.

30.07.2012 15:38

Witam.
Dopiero co rozpakowałem nowiutki pendrive GOOD RAM EDGE 64GB (mag USB 2.0) i przeraziłem się szybkością zapisu. Formatowanie NTFS, wszystko powinno być ok ale jak w pierwszych sekundach leci po 140Kb/s (raz nawet 500! i plik w 5 sec się przesłał) tak po minucie już 16Kb/s by przyśpieszyć po jakimś czasie do 21Kb/s. Odczyt za to taki jak podaje producent 22Kb/s. Czego może być to wina?

BTW: Pliki do 1-2 GB przesyłają się w parę sekund a problem sprawiają te większe np. 8GB bo prędkość piorunem spada do 20 Kb/s

17.06.2012 22:47
odpowiedz
Armorgedon12
90

łup, nie spać!

16.06.2012 01:10
odpowiedz
Armorgedon12
90

http://www.youtube.com/watch?v=u3Np5HkWS7w

Jeszcze jeden "prościutki" kawałek ;p

15.06.2012 23:06
odpowiedz
Armorgedon12
90

Widzę że co tutorial to inne motywy w graniu tego utworu ;]

15.06.2012 19:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

Glasgow kiss
http://www.youtube.com/watch?v=mntRIb0wa9A

A tak na serio to jest bardzo fajny i łatwy kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=akEtbWemdiM
taby znajdziesz wszędzie

14.06.2012 01:29
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ja do D3 akurat przekonać się nie mogę :) U kumpla grałem i dla mnie to już nie jest Diablo, poza postaciami. Na rozgrywce straciło bardzo i klimacie.

PAW -> Jaką nazwę masz w D2 to dodam do znajomych?

14.06.2012 00:02
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mam pytanie odnośnie D2. Jakie macie sposoby na przerzucanie gemów i run na inne postaci? Jak kiedyś grałem to wystarczało założenie serwera wyrzucenie wszystkiego przelogowanie się i serwer dalej stał. A teraz jest 50/50 raz serwer się utrzyma a innym razem padnie. Już straciłem tak przed chwilą 10 run...

13.06.2012 12:43
odpowiedz
Armorgedon12
90

Szkoda że nie ma osobnego wątku o Diablo II bo widzę tutaj panuje już DIII ;/

09.06.2012 00:59
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witam.

Dawno mnie tu nie było, ale niestety nowy wygląd serwisu mnie zniechęca do korzystania :P
Od ostatniego posta (prawie 2 miesiące!) zdążyłem wykończyć chyba 3 tabakiery Ozony Raspberry (zakochałem się w niej) i parę od willsonsa głównie menthol i menthol +. Mam również McChrystals Mild Lemon Snuff i muszę powiedzieć że jest strasznie pylista, wręcz jak kurz, posmak cytryny jest wyczuwalny. Jest to średnia tabaka, ale da się przeboleć :)

Pozdrawiam.

07.06.2012 19:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

Da radę wszystkich. Mi np. zginęła Tali i Mordin. Reszta uszła z życiem i spotkałem ich w trójce. Ale nie martw się tak czy siak zabite osoby zostaną zastąpione ich odpowiednikami o identycznej moralności i sposobie bycia. Tylko się imiona zmienią.

07.06.2012 19:41
odpowiedz
Armorgedon12
90

Diablo 2 i 3
TES: Morrowind/Oblivion/Skyrim
Mass Effect trylogia
Star Wars Knights of the Old Republic (1 i 2)
Deus Ex (pierwsza część i Bunt ludzkości czyli trzecia) dwójka słaba dla mnie
Titan Quest z dodatkiem

03.06.2012 20:03
odpowiedz
Armorgedon12
90

Moja HD4870 świetnie się spisuje. Mam obroty nastawione na 35-40%, regularnie czyszczę i w stresie osiąga max 80 stopni, gorzej jak nie podkręcę wentylatora to skacze do 98 stopni i wtedy automatycznie dmuchawa się uruchamia i wentylator ustawia się na 50% a po schłodzeniu spada z powrotem do 30%.

03.06.2012 12:17
odpowiedz
Armorgedon12
90

up

03.06.2012 11:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

up

02.06.2012 21:16

Witam.

Mam problem który mnie irytuje. Chciałem zapisać się na betę Mech Warriora Online a nie mogę bo wymagają podania konfiguracji komputera. Co śmieszne nie można samemu wpisać (by nie oszukać) tylko trzeba wkleić raport z programiku SystemProfiler. I tu zaczynają się schody. Nie mogę go uruchomić bo mam złą wersję net frameworka zainstalowaną a wymagana to: 4.0.30319. Instalowałem 4.0, 4.5 bo takie tylko znalazłem i nic to nie daje. A jak w guglach wpiszę "net framework 4.0.30319" to wyskakuje masa wyników a microsoft odsyła do wersji 4.0...
Może wiecie na czym problem polega?

Pozdrawiam.

01.06.2012 15:12

Witam.
Jako że widzę jak klucze do bety dostają osoby które tylko raz logowały się na stronie (nawet 5 miesięcy temu) to mam prośbę. Jakby ktoś otrzymał taki klucz i nie miał czasu na grę to byłbym bardzo rad gdyby mi go oddał ;) Chciałbym zobaczyć co to za gierka.

jakby co mój mail: szoginio@gmail.com
Pozdrawiam.

11.04.2012 19:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Witajcie.

U mnie po staremu. Kręcę się wokół paru wyrobów: Alpina, Ozona Orange/Raspberry/President, nic nowego nie kupuję. Może gdy wyjadę na studia do Bydgoszczy to będę pisał recenzje nowych wyrobów bo są tam świetnie zaopatrzone i tanie trafiki ;)

14.02.2012 23:16
odpowiedz
Armorgedon12
90

Dajcie mi adres jakiejś fajnej trafiki we Wrocławiu gdzie kupię porządne tabaczki. Jutro po południu będę we Wrocku i potrzebuję namiarów :D Najlepiej z jakimś punktem orientacyjnym.
Z góry dzięki.

08.02.2012 23:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kurcze wchodzę na GOLA a tu całkiem inna strona się pojawiła, aż jeszcze raz wszedłem w zakładki, klikam i znów to samo. Mnie akurat nowy wygląd się nie podoba. Jest mniej czytelny, przytłacza.

Dajcie opcje do wyboru: stary/nowy styl ;p

06.02.2012 19:26
odpowiedz
Armorgedon12
90

Niemiecka Alpina z tego co mi wiadomo (sam nie próbowałem) ma pełniejszy aromat i jest bardziej kremowa ;]

13.01.2012 23:10

Witam.
Jak wyżej. Przytulisko dla psów pod Warszawą upada i potrzebne są nowe domy dla zwierząt jak i pieniądze na utrzymanie. Podam link do profilu na facebooku, są tam potrzebne informacje.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003318204339

Może któryś z GOLowiczów pomoże ;)

11.01.2012 23:12
😊

Witam.
Jak w temacie, mam na sprzedaż fajną gitarkę. Nie będę się rozpisywał, tylko podam link do ogłoszenia:

http://tablica.pl/oferta/gitara-musima-deluxe-25k-wczesne-lata-70te-IDDpVj.html

Cena 900 zł, do uzgodnienia.

11.01.2012 23:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

Hmm widzę że wątek się rozrasta i chyba przemyślę zmianę nazwy na: Tabaka i Fajka ;) Smuggler chętnie by pewnie pomagał fajkowiczom.
Jak wiadomo jest zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Tak więc palenie tytoniu z fajki przechodzi przez ten system?
Sądzę że jak przeniosę się na swoje tzn na studia sam spróbuję swoich sił z fajką. Na razie od święta popalam Djarumy: Black, lubię ten aromat goździków.

06.01.2012 21:51
odpowiedz
Armorgedon12
90

mr 45-> Dlaczego polecasz początkującym wyroby bez tytoniowe typu ozona weiss. Jest to zwykły odświeżacz do nosa na bazie cukru gronowego.

Co do mnie to moja kolekcja wzbogaciła się o Packards: Club Snuff i WoS Honey & Menthol. Obie tabaki są genialne, zakupiłem je w Bydgoszczy. Wchodzę do małej trafiki a tam okazuje się że mają olbrzymi asortyment bo strasznie małych cenach. Packards - 9,80zł, WoS - 3,30zł. Kupiłbym więcej ale nie chciałem robić zapasów za dużych.

07.12.2011 23:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

A mnie wkurza to że w Gorzowskiej trafice z najlepszym asortymentem poszli dawno temu na całość kupując chyba tonę tabak od PG a teraz je składują i od paru miesięcy nie ma nic nowego tylko stale te same wyroby... Jedyne co to dowożą Ozonę Presidenta, Orange czy Raspberry, i tylko z tych wyrobów można liczyć na świeżość. A patrząc na zamknięcia PG to każda tabaka z wystawki jest na 90% zwietrzała. I teraz koło się zamyka, PG im nie zejdą to nie zainwestują w nowości a tabaki będą dalej wietrzały za ladą...

06.12.2011 23:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

No fakt podstawa to: RedBull, Ozona Spearmint, Apricot (Którego wczoraj kupiłem) i inne.

A co do mieszanek, to jeśli nie jesteś ich zwolennikiem to nie namawiaj kolegi do ich robienia :) Tabacznicy mówią temu stanowczo nie!

05.12.2011 19:34
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie istnieje pojęcie "podstawowa tabaka" Oczywiście ludzie zażywający od paru lat mogą uznać za takie np. RedBulla, Ozonę Spearminta itp ale ludzie którzy zaczynają swoją przygodę z tabaką mają dostęp do bardziej wyszukanych wyrobów. Większość trafik posiada wyroby Willsons of Sharrow, PG czy SG. Tak więc nie sporządzisz listy podstawowej w tych czasach :)

05.12.2011 16:54
odpowiedz
Armorgedon12
90

Wiesz lekko chyba przesadzasz z zawrotami głowy ;] Bardziej działa tu chyba psychika niż sama tabaka.

05.12.2011 16:11
odpowiedz
Armorgedon12
90

Gletscher Prise to dobra mentolowa tabaka :) Nie za mocna, pełna aromatu. Jak chcesz podobnych wrażeń kup Ozonę President (Moim zdaniem jeszcze lepsza)

Ja nie piszę tu ostatnio dużo bo nie mam o czym, cały czas ten sam stuff kupuję - Ozona raspberry, ozona president, ozona orange. Opisywałem już wam te wszystkie wyroby więc dalej nie ma sensu o nich pisać.

22.11.2011 23:49
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nerka -> Mag to samo przez się mówi że to nie postać do tankowania ;] Ja bym brał szaty ponieważ po drodze (gram Nordem okutym w ciężką zbroję 21 LVL) znajdywałem perełki typu szata zwiększająca regenerację many o 75%, i inne duperele zmniejszające koszty czarów o 20-30% itp. Przy Ciężkich zbrojach tego nie uświadczyłem.

A tak co do samej gry. Jest GENIALNA! Od czasów KOTORa nic mnie jeszcze tak nie wciągnęła (No chyba że Deus Ex nowy ale nie w takim stopniu). Grywalność na najwyższym poziomie, różnorodność i piękno świata powala, zadania są bardzo ciekawe, miejscówki przyprawiają o opad szczęki. Gra ma niestety wiele niedociągnięć, błędy w AI (np. nie można przejść do jednego miejsca w zamku bo pilnuje go strażnik i grozi że nas zabije jak nie pójdziemy sobie może zostać łatwo oszukany a mianowicie wystarczy do niego podejść nacisnąć "e" i nagle chowa broń i wali gadką typu "Jaki masz piękny miecz" i przez chwilę nas akceptuje by móc się prześlizgnąć), AI towarzyszy też szwankuje, wchodzą w pułapki, pałętają się w zasięgu czarów itp. Czasami zdarzyło mi się dwukrotnie dostać tą samą misję albo misja że mam pogadać z kimś kto nie żyje.

Grę oceniłbym na 9+/10
minus za czasochłonność, no i uzależnia ;]

BTW: Znalazłem dzisiaj naszyjnik skracający czasy pomiędzy krzykami o 20%, jak i kostur wskrzeszający zmarłych który ładuje się sam w nocy.

A i jeszcze takie pytanie w jednej misji spotykamy Shergoratha (jedna z fajniejszych postaci z dodatków do Obliviona), daje nam Łobodżaka kostur który rzuca losowy czar na cel. Miałem śmieszną sytuację że królik zmienił mi się w niedźwiedzia albo zamieniłam smoka w lisa (na szczęście nie na długo)...

05.11.2011 14:47
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ale w V jak Vendetta to nie Guy Fawkes tylko "V" zniszczył parlament ;]

05.11.2011 13:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Cały portal najprawdopodobniej znajduje się na serwerze nie podłączonym bezpośrednio do sieci i nawet jeśliby usunęli wszystko to i tak jednym kliknięciem mogliby to przywrócić.

01.11.2011 18:57
odpowiedz
Armorgedon12
90

gra na 10.0 to : Star Wars: Knight of the old Republic
gra na 9.5 to : Mass Effect 2
gra na 9.0 to : DeusEx: Human revolution
gra na 8.5 to : Darksiders: wrath of war
gra na 8.0 to : Tribes: Vengeance
gra na 7.0 to : Crysis
gra na 6.0 to : Spore
gra na 5.0 to : Assasins Creed
gra na 4.0 to : Jade Empire
gra na 3.0 to : Pilot Down

Ostatnia gra na ocenę 10.0 w którą grałem to: Deus Ex: human Revolution
Ostatnia gra na ocenę 9.5 w którą grałem to: Darksiders: Wrath of war
Ostatnia gra na ocenę 9.0 w którą grałem to: Amnesia: Mroczny obłęd
Ostatnia gra na ocenę 8.5 w którą grałem to: Supreme Commander
Ostatnia gra na ocenę 8.0 w którą grałem to: Crysis 2

gra której nic nie brakuje do geniuszu to: SW: KOTOR
gra, doskonały produkt sklepowy (gra wyszła doskonale od producentów, nie potrzebuje patchy) to: Darksiders: Wrath of war
3 najlepsze gry w tym roku to: Wiedźmin 2, Portal 2, Deus Ex: HR
3 najlepsze gry wszechczasów to: SW: KOTOR, Fallout 2, Diablo 2

31.10.2011 00:55
odpowiedz
Armorgedon12
90

Zróbcie jeden wątek o tych problemach z BF3 bo spam się robi...

BTW co ma sprzęt do celownika w grze...

Tak w ogóle gdy można celować przez muszkę i szczerbinkę czy inne wynalazki to po co sobie psuć realizm celownikiem dodatkowym.

29.10.2011 23:35

Witam.

Jako wielki fan Tribes: Zemsta złożyłem podanie o wstąpienie do grona beta testerów nowej odsłony Tribesa. Może posiadacie informacje w jakim czasie mają rozstrzygnąć kto wejdzie do beta testów? Do otwarcia bety zostało 5 dni więc oczekuję maila z potwierdzeniem.

Tak nawiasem co myślicie o nowej produkcji Hi-Rez Studios?

21.10.2011 18:15
😊
odpowiedz
Armorgedon12
90

A tu co takie przestoje ;]

Ostatnio zakupiłem WoS: Extra Menthol i Packard's Club więc na razie już nic więcej nie kupuję do wyczerpania zapasów.

Przypominam że zbliża się okres zimowy czyli okres palenia w piecach, ogrzewania mieszkań. W takich warunkach powietrze w domach jest suche i mogą występować częstsze problemy z wysychającą śluzówką. Tak więc ostrzegam ;] W takich okresach profilaktyka (Spraye do nosa, maści) ma największy sens. Można również ograniczyć zażywanie.

07.10.2011 19:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Wszystko byleby nie PiS ;] Oczywiście się wybieram

Pozdrawiam.

04.10.2011 18:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

Mi tam 5g Ozony Raspberry służy już od 2 tygodni i dalej coś tam szeleści w puszeczce ^^ Mam też Alpinę, Ozonę Cherry, SG: peach, i parę wyrobów od PG (połowa zwietrzała...) Zażywam w porywach 6-7 razy dziennie, jak mam ochotę.

BTW. Dzisiaj oddałem krew (mój pierwszy raz) i po powrocie, w pełni sił (nawet nie odczułem ubytku 450ml krwi) zażyłem sobie Alpiny. Wszystko ok, ale po 5 minutach mi się w głowie zaczęło kręcić (a jednak trochę mój organizm osłabł). Kręciło, kręciło i przeszło po 15 minutach ;]

04.10.2011 00:06

"...
Księże Robaku, mówił, Księże Bernardynie,
Obaczymy się w Litwie, może nim rok minie;
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką"

Serdecznie witam wszystkich w kolejnej odsłonie wątku poświęconego Tabace i wyrobom z nią związanym. Na wstępie informuję, że tabaka jest wyrobem tytoniowym, w związku z czym używanie jej jest dozwolone osobom pełnoletnim.

Czym tabaka jest:

"tabaka [hiszp.], tytoń w proszku, gł. z odmiany ‘Kentucky’, też z machorki, do wciągania przez nos; powoduje kichanie; także dawna nazwa tytoniu fajkowego"

źródło: encyklopedia PWN: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3984743

"Tabaka – sproszkowany tytoń, często wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos. W odróżnieniu od papierosów, nikotyna wchłaniana jest nie przez płuca, ale przez śluzówkę nosa"

źródło: Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabaka

Lecz przede wszystkim tabaka to ludzie, z którymi spotykamy się, by wspólnie czerpać przyjemność z zażywania tego wspaniałego proszku. To coś więcej niż zwykła używka, którą bierze się, by wprawić się w konkretny stan. Tabaka, to za każdym razem nowe doznanie.

Czym tabaka NIE jest:

Tabaka nie jest narkotykiem, w ogólnie pojętym tego słowa znaczeniu. Jest substancją na bazie tytoniu, a co za tym idzie, zawiera nikotynę, która szybko wchłania się w kontakcie z silnie ukrwioną śluzówką nosa. Posiada właściwości pobudzające, a przedawkowanie może powodować zawroty głowy.

Tabaka nie jest, a raczej nie powinna być, środkiem odurzającym, powodującym fazę. Zażywanie nadmiernych ilości jest szkodliwe przede wszystkim dla błon śluzowych nosa. Powoduje ich wysychanie oraz przekrwienie, co wiąże się z możliwymi krwotokami oraz zapaleniem błony śluzowej. Nieumiejętnie i zbyt gwałtownie zażywana może również przedostać się do zatok przynosowych i doprowadzić do ich zapalenia, co wiąże się z dużymi nieprzyjemnościami oraz możliwością powikłań oraz wystąpienia innych chorób laryngologicznych.

Tabaka nie powinna być przedmiotem wyścigu lub konkurencji. Zażywanie tabaki "na długość kreski" jest wysoce niekulturalne. Zażywanie w ten sposób obraża tabaczników i bezcześci dobre imię tabaki. Skutkuje to dezinformacją społeczeństwa, a więc odrzuceniem tabaki jako tradycji. Powoduje błędne przekonanie, że tabaka jest narkotykiem.

Kilka stron poświęconych tabace:

http://otabace.pl/
http://www.top25snuff.com/pl/
http://tbx.pl/

Poprzednia część:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11150435&N=1

Zachęcam do wymieniania się opiniami, poglądami i odczuciami na temat wyrobów tabaczanych. Chętnie będziemy służyć pomocą w razie pytań i wątpliwości.

17.09.2011 23:22
odpowiedz
Armorgedon12
90

Ja grałem w Champions Online bez żadnych problemów na Win 7 64bit. Ale też nie uruchamiałem jej ze steama tylko z normalnego launchera.

Powiem tak. Gra fajna ale tylko przez pierwsze 2 godziny. Kreator postaci potężny, daje sporo frajdy, ale sama rozgrywka monotonna, gra jest słabo zoptymalizowana, nudzi szybko.

10.09.2011 01:44
odpowiedz
Armorgedon12
90

Z każdym niuchem coraz bardziej się przekonuję do SG: Peach. Jest przyjemna a ten zapach "drewna" przestał mi przeszkadzać i wręcz twierdzę teraz że nadaje temu wyrobowi pewien specyficzny klimat. Na początku ostry zapach by stopniowo łagodniał i odsłaniał zapach owocowy.

07.09.2011 18:04
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jakbym miał czas chociaż pierdnąć w spokoju to bym chętnie nad tym posiedział. A tak to poczekacie jeszcze trochę. Nic się nie stanie jak dobijemy do tych 400 postów...

07.09.2011 15:30
odpowiedz
Armorgedon12
90

Chyba kawę...

Zaopatrzyłem sie w dwie nowe tabaki i chyba je do kosza wywalę... PG: Coffe i SG: Peach.
Tragedia. Kawowa tabaka nie pachnie nawet w 1% kawą, jest mdła, lekko słodkawa (mam podejrzenia że zwietrzałą mi sprzedali). A SG:Peach to też katastrofa. Na początku odpychający drewniany zapach a potem woń chemicznie owocowa. Zawiodłem się i to bardzo. No nic trzeba szukać dalej ;]

Pozdrawiam.

01.09.2011 01:38
odpowiedz
Armorgedon12
90

No normalne że tytoń działa stymulująco pod każdą postacią. Ale porównywanie np. tabaki z narkotykami np. z amfetaminą jest szalenie głupie. Tabaka w większych ilościach może pobudzić jak i zamulić, a w ogromnych ilościach też może być niebezpieczna (może doprowadzić do całkowitego wysuszenia śluzówki, tworzenia się bolesnych ran, krwotoków) ale na pewno nikt z nas nie jest na tyle głupi by doprowadzać do tego stanu. Tabaka to ma być rozkosz dla umysłu, ma umilać spędzany czas a nie uzależniać i stać się kolejną używką bez której człowiek jest chory (np palacze).

Zobacz definicję tabaki. Zmielony tytoń aromatyzowany bądź nie czasami z dodatkami. Raczej nie brzmi mi to w stylu: "organiczny związek chemiczny o silnym działaniu psychotropowym pobudzający ośrodkowy układ nerwowy."

Niestety nastały te czasy gdy wszystko kojarzone jest z narkotykami. A broń Boże wyjdź jeszcze z białą tabaką na ulicę to zaraz wielki szum wokoło...

31.08.2011 14:58
odpowiedz
Armorgedon12
90

Zgred -> Nie mów do mnie jak do jakiegoś newbie. Brałem również udział w wielu bitwach więc wiem jak się ma sprawa na CW. Sam strzelałem nie raz ze złotych łusek. Klan ma 1 dzień, 7 osób + kilka wejdzie do składu w niedługim czasie. Na pewno nie myślę że w krótkim czasie coś nam się uda zwojować. Do tego trzeba czasu.

31.08.2011 14:24
odpowiedz
Armorgedon12
90

Nie chodzi o garaż tylko to co kto potrafi. Wiem czołgi się liczą ale i tak główną rolę odgrywa gracz.

31.08.2011 13:16
odpowiedz
Armorgedon12
90

Xemun -> Całe złoto idzie do banku klanowego. Potem CL może je rozdzielać wedle uznania pomiędzy członków.

BTW. Na prawdę zapraszam do The Lust klan został stworzony głównie przez bardzo doświadczonych graczy chcących namieszać trochę na mapie CW :)

29.08.2011 23:07
odpowiedz
Armorgedon12
90

Już było kiedyś poruszane. Ja osobiście czasami zapalę sobie fajkę "pokoju" ale żebym palił regularnie to nie :) Oczywiście jak palić to coś bardziej wyszukanego np. Djarumy, ale też od święta.

29.08.2011 14:51
odpowiedz
Armorgedon12
90

Jak już pisałem wcześniej. Listy stałych bywalców zaśmiecają tylko wątek. Bo trzeba będzie utworzyć listę, potem każdy ją kopiuje i wiele postów będzie po prostu bezużytecznych.

Do końca tygodnia postaram się sklepić nowy wątek, mam nadzieję że się wyrobię bo mam zawalony plan.

29.08.2011 14:40
odpowiedz
Armorgedon12
90

Widzę że podczas mojej nieobecności wątek dalej się rozwija. Trzeba będzie pomyśleć nad nową częścią. Jak sądzicie poczekać do tych 400-500 postów czy w czasie ekspresowym coś nowego wymyślić?

BTW ja dalej zażywam sobie Ozonę Cherry, PG: Coconut i fruit mix. W tygodniu będę w Gorzowskiej trafice to na 200% zaopatrzę się w 2-3 nowe tabaki ;)

Pozdrawiam.

18.08.2011 16:36
odpowiedz
Armorgedon12
90

Tak to właśnie jest jak tabacznik popadnie w nałóg. Trochę przesadzacie z tym zażywaniem. Ani to wam nic nie daje, tylko bombardujecie sobie śluzówkę co chwile kolejną porcją tabaki...

17.08.2011 19:50
odpowiedz
Armorgedon12
90

Kazuya -> Eksperymentujesz ze smakami to się nie dziw ;]

Białe tabaki to cukier
Tabaki od Gawitha są sypkie i zwykle mocno tytoniowe o zapachu mocno korzennym. Polecam wrócić do tej tabaki "na sucho" gdy inne aromaty tabak nie będą jej przyćmiewały. Do takiego wyrobu trzeba się przekonać.
Ozona Orange bardzo fajna jest ;]

Ja sobie kupiłem dzisiaj Ozonę Cherry. Niestety trafika w moim mieście ma tylko to:
Ozona Spearmint/Cherry/Orange i Snuffy weiss więc dużego wyboru i tak nie mam...

Nie pierwszy raz inwestuję w ten wyrób. Bardzo podoba mi się aromat sztucznych śliwek, mentol w tle, zmielenie i w późniejszych momentach zapaszek tytoniu przez wielu kojarzony ze skarpetkami (brawa za skojarzenia).

Nie mów że możesz zaufać tylko Poshlowi. To tabaki dla mas robione na szeroki rynek. Niestety taka prawda. Spróbuj kiedyś tabaki od Wilsons of Sharrow (WoS) to przekonasz się na 100% do angielskich wyrobów. Klasa sama w sobie.

10.08.2011 17:53
odpowiedz
Armorgedon12
90

Chapman to dobra marka. Virginia jest świetna, Vanilla dobra raz na jakiś czas. Akurat tyle miałem okazji próbować wyrobów tej firmy i jestem pozytywnie do niej nastawiony.

09.08.2011 22:48
odpowiedz
Armorgedon12
90

W wieku 15 lat możesz mieć spory problem z kupieniem wyrobu tytoniowego...