Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

vinni ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

13.12.2017 15:50
vinni
108

Akurat Ichabod to krytykuje 90% filmów które pojawiają się na rynku i podnieca się kolejnymi masówkami od Marvela. Jeszcze nie tak dawno rzeczywiście to co mówił miało sens, ale od jakiegoś czasu bardzo odleciał.

13.12.2017 00:08
4
odpowiedz
vinni
108

Obawiam się tylko tego, że w końcu PiS przegnie pałę na tyle, że tu naprawdę dojdzie do czegoś więcej niż słowna przepychanka. Nastroje są bardzo złe, podzieleni jesteśmy w zasadzie wszyscy na dwa duże obozy. Jako, że rząd się nie hamuje i coraz bardziej leci, że tak to nazwę w wuja ze swoimi ustawami i pomysłami to w końcu dojdzie do tego, że jedna iskra, jeden krok za daleko i będzie tu bardzo nieciekawie.

Jedno niestety jest pewnie. Wybory w 2018 roku będą szalenie ważne, ciekawe i mogą stanowić poważny punkt zapalny, a dodatkowo wiemy już że Polska już nigdy nie będzie taka jak dawniej. Podziały są tak głębokie, że nie da się tego wyprostować ot tak.

11.12.2017 10:52
vinni
108

Poza tym jako pierwszy na crossplay wypiął się Microsoft podczas poprzedniej generacji. Teraz, gdy ich Xbox nie okazał się sprzedażowym hitem, nagle stwierdzili że będą tacy super dla klientów i będą chcieli rozwijać crossplay. Japończycy w tej chwili mają to głęboko w poważaniu, tak samo jak Amerykanie mieli ich w poważaniu w poprzedniej generacji.

11.12.2017 10:15
vinni
108

Alacer, wyobraź sobie że niektórzy słuchają dziś radio, które jest dużo starsze niż telewizja. Uważasz, że też są przedpotopowi i powinni czym prędzej zmienić swoje przyzwyczajenia?

10.12.2017 16:20
vinni
108

Tak, nie wyobrażam sobie oglądania sportu ze streamu z internetu ;)

10.12.2017 15:51
odpowiedz
vinni
108

No to chyba mamy pierwszy odwołany konkurs w tym sezonie. O ile deszcz wielkim problemem by nie był, to niestety nie zanosi się aby silny wiatr miał nagle ustąpić. Co prawda wieje lżej niż początkowo zakładano, ale i tak nie są to warunki do skakania.

09.12.2017 19:14
odpowiedz
vinni
108

Parabola lotu Kubackiego czasem jest jego atutem, a czasem kompletnym przekleństwem. Na średniej skoczni w Pyongchang jest moim zdaniem bardzo mocnym faworytem do wygranej. Problemy zaczynają się na większych skoczniach, gdzie przy nieco gorszych warunkach taka parabola bardzo skraca skok. Z drugiej strony przy silnym wietrze z przodu również nie jest najlepiej, bo w końcu wynosi takiego zawodnika w niebezpieczne okolice zeskoku i trzeba się pilnie ratować przed upadkiem z dużej wysokości co widzieliśmy chociażby dzisiaj.

09.12.2017 18:19
odpowiedz
vinni
108

To akurat pewne, że Norwegowie zjadą z formą. Jak nie wszyscy to chociaż część z nich i nie będą już tak mocni jak obecnie.
Za to kompletnie nie rozumiem niektórych komentarzy, że Kubacki mógł dalej, że spadł, że zrobił coś źle. Nie przesadzajmy, nie oczekujmy samych zwycięstw... Dziś każdy skok był taki jaki być powinien, nie ma sensu szukać dziury w całym szczególnie przy tak kręcących warunkach.

Kubacki leciał na 145 metr w pierwszej serii, ale się przestraszył. Gdyby dociągnął do końca, wylądowałby ładniej...
Nie, Kubacki nie leciał na 145 metr, leciał znacznie dalej. Dalszy skok z taką parabolą lotu zakończyłby się tylko i jedynie upadkiem, a nie lepszym lądowaniem. Cud, że się wyratował i jeszcze nieźle ustał.

post wyedytowany przez vinni 2017-12-09 18:49:55
09.12.2017 16:58
odpowiedz
vinni
108

Forma idzie stopniowo w górę, teraz tylko wszystko ustabilizować na genialnym poziomie i możemy podbijać skocznie w Korei :D

post wyedytowany przez vinni 2017-12-09 16:58:46
08.12.2017 14:34
😜
1
vinni
108

Węgry powoli przestają być bratnim państwem dla PiSu, bo coraz rzadziej popierają ich pomysły na arenie Europejskiej. Nawet Orban zauważył, że odloty PiSu to już zdecydowana przesada.

08.12.2017 12:14
1
vinni
108

Po pierwsze Panie Predi przekręcanie nazwisk było modne jakoś tak w okolicach szkoły podstawowej. Niby chcesz dyskutować na poważnie, a wytaczasz tak słabe działa ;)

Po drugie Kaczyński boi się Tuska, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że tylko on z opozycji jest w stanie zrzucić go z "tronu". Dlatego też dziwiłem sie, że PiS był tak bardzo przeciwny wyborze Tuska w Radzie Europejskiej. Jego przegrana w RE oznaczałaby powrót Tuska do Polski, a to z kolei oznaczałoby koniec tych fatalnych rządów które serwują nam PiSowcy od nieco ponad dwóch lat.

07.12.2017 23:54
😉
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
108

Swoją drogą dzisiejszy troll opozycji naprawdę mnie rozbawił. Wniosek o wotum nieufności, oczywiście Szydło została wybroniona, potem jakaś szopka PiSowców z kwiatami itd. a po kilku godzinach sami ją wyrzucają ze stanowiska :V
Idealnie pokazuje to całą logikę partii rządzącej i to jak bardzo jest pogubiona.

Co do Morawieckiego to oczywiście nie zmieni się nic. Wiadomo, że za sznurki pociąga taki jeden zakompleksiony, smutny Pan z Żoliborza ;)
Zresztą Kaczyński moim zdaniem mocno ryzykuje wystawiając Morawieckiego na premiera. Człowiek bez wielkiego politycznego obycia, pochodzący z zupełnie innego środowiska niż elektorat PiSu, dodatkowo dawniej związany z Tuskiem którego Prezes tak bardzo się boi. Następne miesiące mogą być bardzo, bardzo ciekawe.

Poza tym szalenie mnie cieszy, że wybór Morawieckiego nie spotkał się z jakimś gorącym przyjęciem w samej partii. To daje sporą szansę na rozłam i mocne tarcia, które w konsekwencji mogą zakończyć wreszcie ten cyrk i przywrócić normalność w tym kraju. Z drugiej strony przez te dwa lata zrobili już tyle złego, że w zasadzie za kilka miesięcy nie będzie czego ratować. Znów będziemy musieli odbudowywać się po PRLu tym razem w wersji skróconej, ale szalenie intensywnej.

07.12.2017 10:09
3
odpowiedz
vinni
108

Widząc prawicowy ból tyłka, że Szydło ma zostać usunięta ze stanowiska premiera można przypuszczać, że rządy PiSu rozwalą się od środka. Już na pierwszy rzut oka widać, że wewnątrz partii są takie tarcia, że w końcu to będzie musiało się rozpaść. Szkoda tylko, że będzie to już zdecydowanie za późno, bo aby teraz wyjść z PiSowskiego łajna które nam zgotowali będziemy musieli cierpieć przez kolejne kilkanaście lat.

06.12.2017 00:33
9
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
108

Ja naprawdę zaczynam myśleć, że chyba warto zostawić to wszystko w cholerę, a może w końcu "wielcy patrioci" przejrzą na oczy, że Towarzysz Kaczyński razem ze swoim KC PiS robią tyle złego, że przez kolejne lata będziemy tkwić w wielkim szambie. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy; oni i tak nikogo nie słuchają, więc nie ma sensu się denerwować, musimy jakimś cudem przeżyć to co sami sobie zgotowaliśmy.

Prezesikowi chodzi tylko i wyłącznie o zemstę, chce koniecznie aby o nim mówiono. Nie ważne jak, ale chce mieć swoje miejsce w podręcznikach historii, bo od zawsze żył w czyimś cieniu. Szkoda tylko, że będzie się o nim mówiło jako o największym szkodniku i osobie, która z RP zrobiła PRL v2.0.

Zresztą jemu i tak wszystko jedno co się stanie, bo i tak jest bliżej niż dalej do końca swojej przygody na tym świecie i tego ukryć się nie da, bo jednak wiekowy z niego facet.
Szkoda mi jedynie przyszłych pokoleń, bo w czasie gdy zaczęliśmy się jakoś podnosić i stopniowo gonić poważne państwa to znowu zostaliśmy wycofani o jakieś 40 lat w tył dzięki czemu chociażby moje dzieci będą musiały wychodzić z tego badziewia podczas swojego życia.

UWAGA, to że szczerze nie znoszę obecnego rządu nie oznacza tego, że popierałem to co mieliśmy poprzednio. Idealnie nie było, ostatnia koalicja swoje za uszami miała, ale była o lata świetlne przed komunistycznymi politykami z PiSu. W tym miejscu muszę się zgodzić z Angry Zeusem i jego stwierdzeniem, że ten kraj nie zasłużył na demokrację. Chyba coś w tym jest, chyba Polacy są takimi masochistami, że muszą mieć nad sobą kogoś kto dokładnie powie im jak mają żyć, bo za duża wolność kompletnie nas gubi. Także proszę bardzo, głosujcie sobie na PiS, brnijmy dalej w ten szajs, ale później nie miejcie do nikogo pretensji jak obudzicie się z ręką w nocniku bez żadnej przyszłości i możliwości ;) Chcieliście PRL to macie PRL.

post wyedytowany przez vinni 2017-12-06 00:34:39
02.12.2017 18:03
odpowiedz
vinni
108

Nie ma co się załamywać, forma ma przyjść za 69 dni, a nie teraz. Jestem przekonany, że te wszystkie Freitagi i Tande na Igrzyskach kompletnie się pogubią i nie będą mieli odpowiedniej formy ;)

27.11.2017 10:58
vinni
108

Sęk w tym, że Nintendo nie chce zrobić trzeciej takiej samej konsoli i rywalizować z Microsoftem i Sony. Oni idą w zupełnie innym kierunku, mają swoją niszę, gdzie nikt nie walczy na śmieszne cyferki i inne terraflopy czymkolwiek one są, tylko tworzą swój pomysł na konsolę.
Zresztą oni nigdy pod względem mocy sprzętu nie wyglądali najlepiej, a swoje sukcesy i tak osiągnęli. Taki DS oparty w zasadzie o technologię sprzed kilku czy nawet kilkunastu lat dobrze sprzedaje się nawet dzisiaj mimo swoich przestarzałych bebechów.

Inni producenci nie pójdą walczyć z Nintendo na takie hybrydy, bo wiedzą że i tak nie mają szans tak jak skończyło się to w przypadku handheldów. Nintendo w swojej niszy jest nie do pokonania, a jako że zarówno Microsoft jak i Sony nie wyglądają rewelacyjnie pod względem budżetu to raczej nie pójdą na z góry przegraną wojnę, bo to tylko utopienie masy pieniędzy.

26.11.2017 17:27
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Ja za to uważam, że Steam jest bardzo fajną platformą dla graczy. Przyjemny odpowiednik PSN czy XBL które znamy z konsol.

26.11.2017 16:41
odpowiedz
vinni
108

No i Damjan pięknie ograł wszystkich "rozciągających" Norwegów :D

26.11.2017 15:57
odpowiedz
vinni
108

Czepiają się Tandego, bo jest wyraźny zakaz naciągania kombinezonu na belce. Jednak jak widać przepis jest totalnie martwy, skoro Tande robi co mu się tylko podoba, a sędziowie udają że tego nie widzą ;)

Co do naszych wyników to nie ma co panikować jak będzie słabiej. Prawda jest taka, że wszyscy myślą o Igrzyskach, a nie idealnych skokach przez cały sezon. Cały sezon nie da się trzymać dobrej formy, więc teraz nie oczekujmy cudów.

25.11.2017 18:07
odpowiedz
vinni
108

Te kombinezony są tak rozciągliwe, że wystarczy w zasadzie jeden nieuważny ruch, aby stał się niewymiarowy. Sędziowie niestety przyczepiają się nawet do drobnych uchybień, nie ma żadnych widełek dotyczących rozciągliwości i dziś nam się niestety oberwało. Mówi się trudno, wolę dyskwalifikację dzisiaj niż w konkursie Olimpijskim ;)

edit: Tak swoją drogą jeżeli skok Krafta nie był skokiem na 20 punktów, to ja już nie wiem jaki inny skok mógłby otrzymać maksymalną notę... Tak jak Stefana nie lubię to ten skok był perfekcją, cos pięknego.

post wyedytowany przez vinni 2017-11-25 18:11:34
24.11.2017 22:08
1
vinni
108

Kilgur, a co z pracownikami poza handlem, którzy również muszą pracować w niedzielę? Są "gorszym sortem"? To pierdzielenie o rodzinie, o spacerach i czasie wolnym to tylko przykrywka i tani populizm, na który jak widać niektórzy wciąż dają się nabrać.

24.11.2017 16:54
1
odpowiedz
vinni
108

Zrozumiałbym wszystko, ale ta ustawa jest zwyczajnie totalnym debilizmem. Przejdźcie się do galerii, masa osób tam pracujących to studenci, a dla nich weekend to w zasadzie jedyne dni kiedy mogą się w pełni oddać pracy. Co będzie teraz? Ano jajco, bo jeden dzień zostanie zmarnowany. Pomijam już kwestię tego, że wciąż otwarte będą restauracje, bary, ogólnie wszelkie usługi. Co z tymi ludźmi? Oni nie chcą mieć wolnych niedziel? Gratuluję PiSowi kolejnej już idiotycznej ustawy z której mam nadzieję wycofają się krótko po jej wprowadzeniu (choć wiem, że i tak tego nie zrobią).

Do tego ustawa zakazująca sprzedaży alkoholu w nocy. Uwielbiam sytuacje, gdy dorosłym ludziom zabrania się wykonywania legalnej rzeczy. Jedyne co to stworzy to nielegalną sprzedaż nad którą państwo nie będzie miało zupełnie żadnej kontroli. Super rozwiązanie, dziękujemy Pierwszy Sekretarzu za tak cudowne zmiany! <3

19.11.2017 16:55
odpowiedz
vinni
108

Jest dokładnie tak jak oczekiwałem. Forma wysoka, ale nadal ze sporymi rezerwami. Jak wiadomo przez cały sezon wysokiej formy utrzymać się nie da, dlatego liczyłem właśnie na taki spokojny start, ogólnie bez wielkich szaleństw, ale na wysokim poziomie.

Wielki też szacun dla Kobayashiego, miło widzieć nowe twarze na podium podczas sezonu zimowego :D

14.11.2017 10:51
1
vinni
108

Pretensje miej do wydawcy i producenta, że przez dobry miesiąc nie potrafił wybrać jednej z opcji przelicznikowej.

14.11.2017 01:01
1
vinni
108

Tylko Steam oddał całe przeliczenie producentom gier już przy zapowiedzi wprowadzenia nowych walut. Jeżeli do teraz niektórzy nie uporali się z wyborem jednego z zaproponowanych przeliczników to jest to tylko i wyłącznie ich wina. Valve nie będzie czekało aż jaśnie wielcy deweloperzy zrobią to co do nich należy. Teraz przez swoje lenistwo są stratni, bo przez to nikt ich gier kupić mógł nie będzie ;)

14.11.2017 00:50
1
vinni
108

To tylko i wyłącznie kwestia producentów gier, a nie Steama. Valve dało każdemu developerowi czas na przeliczenie cen gier według elastycznego przelicznika. Ich gry nie będą miały ceny aż do czasu jej ustalenia ;)

07.11.2017 15:39
odpowiedz
vinni
108

Nie przesadzajmy, akurat po tym filmie można stwierdzić że nieobrobione próbki brzmią całkiem nieźle. Nie są to wyżyny możliwości, ale nie jest tak źle jak niektórzy starają się tutaj wcisnąć. Szczególnie, że to tylko samochodówka, a nich fabuła zawsze była jedynie zbędnym dodatkiem do ścigania.
Osobną kwestią jest brak wyboru, który także moim zdaniem jest wielkim nieporozumieniem.

04.11.2017 18:34
1
vinni
108

Kaczyński mimo wszystko budzi jakąś tam sympatię do siebie wśród najzagorzalszych wyborców PiSu. Schetyny nie lubi w zasadzie nikt, bo każdy widzi że on ni cholery nadaje się do bycia ważnym politykiem. Jestem nawet skłonny stwierdzić, że gdyby nie wyjazd Tuska do Brukseli i przejęcie władzy w PO przez Schetynę PiS by ostatnich wyborów nie wygrał. Zresztą dziś się to potwierdza, bo widzimy jak bardzo opozycja nie ma na siebie pomysłu. Atakami na PiS daleko nie zajadą, tu potrzeba czegoś swojego, a są tak słabi, że nawet nie potrafią swoich pomysłów w jakikolwiek logiczny sposób zaprezentować ludziom.
Smutne jest to, że jeżeli się nie ogarną to od przyszłego roku będziemy mieli w Polsce poletko zabawy PiSu. Boję się nawet pomyśleć co to będzie jak przejmą oni jeszcze władzę lokalną...

04.11.2017 15:03
2
vinni
108

Taka prawda, Schetyna kompletnie nie nadaje się do bycia liderem opozycji. Jest nudny, wiecznie nieprzygotowany, nie ma za grosz charyzmy. W samej Platformie jest wiele o wiele ciekawszych osób, które nie dawałyby się w tak banalny sposób ograć PiSowi.
Także niestety dopóki na czele opozycji stoją Schetyna z Petru to możemy pomarzyć o powrocie do normalności. Albo w końcu się zorientują i wystawią na lidera kogoś porządnego, albo Kaczyński zrobi sobie z Polski prywatny folwark do zabawy ;)
O takim Tusku można mówić wiele złego, ale on przynajmniej potrafił ograć Prezesa i przechytrzyć ówczesny rząd.

03.11.2017 11:09
👍
1
odpowiedz
vinni
108

Rzeczywiście przydałoby się nieco więcej klatek, ale poza tym szanuję za wykonaną pracę ;)

31.10.2017 23:29
😃
odpowiedz
vinni
108

Nintendo to jednak ma dryg do gier i po części także konsol. Ich gry to w zasadzie klasa sama w sobie od długiego, długiego czasu, a konsole zawsze idą pod prąd. Nigdy nie wkładają do środka rewelacyjnych podzespołów, a idą bardziej w pomysłowość i nowe wykorzystanie istniejących już technologii. Niech im się wiedzie jak najlepiej, bez nich byłoby nudno w świecie gier.

30.10.2017 23:18
vinni
108

Przecież CoD od zawsze bardzo luźno opierał się o wydarzenia historyczne. Czego Wy oczekujecie od tej gry? Tego, że nagle się super realistycznym polem bitwy z rzeczywistymi postaciami?
Gra od zawsze opiera się o wydarzenia historyczne, ale traktuje je z dużym dystansem. Dlatego kompletnie nie rozumiem bólu pewnej części ciała, że postacie nie są takie jak być powinny :V Przecież to luźne przeniesienie WWII do gry komputerowej, jak można się czepiać gry, że nie oddaje idealnie historii?

30.10.2017 22:20
vinni
108

Chryste Panie to są gry komputerowe, a nie fakty historyczne... zamiast doszukiwać się jakiś śmiesznych politycznych poprawności pojmijcie, że zarówno w grach jak i w filmach chodzi głównie o zabawę, a nie oddawanie realiów historycznych... To, że akcja gry obrazuje rzeczywiste wydarzenia nie oznacza, że ma być w stu procentach zgodna z rzeczywistością, to nie jest symulator wojenny.

27.10.2017 11:42
8
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Najzabawniejsze są i tak komentarze "dojrzałych" osób, które są na tyle dorosłe i w ogóle poważne, że nie będą grać w jakieś "śmieszne gry dla dzieci TFU!!"...
I ten argument, że Marian nie może dostać 97/100, bo przecież HoMM III czy Torment tyle nie miały!!! Uwielbiam ludzi, porównujących gry z kompletnie innych gatunków, które ocenia się zupełnie inaczej ;)

25.10.2017 20:22
3
odpowiedz
vinni
108

Dlaczego niby jakakolwiek praca ma być wstydem? Wstydem przed kim? Pracujesz, zarabiasz pieniądze, normalnie żyjesz, gdzie tu powód do wstydu?

22.10.2017 22:15
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Najgorsze w obecnej polskiej polityce jest to, że mamy beznadziejne rządy, ale mamy jeszcze gorszą opozycję. Opozycję, która kompletnie nie ma na siebie pomysłu. Opozycję, która zamiast zająć się własnymi propozycjami, własnymi odpowiedziami na działania PiSu, własnym pomysłem na przyszłość woli rzucać oskarżeniami jaki to rząd jest beznadziejny i że w ogóle gwałcą demokrację i że idziemy na wschód.

Poza tym nie mają żadnego charyzmatycznego lidera. Dwie największe partie opozycyjne mają na swoim czele ludzi, którzy w zasadzie nikogo do siebie nie przekonują. Miałki Schetyna i kompletnie pomylony Petru. Brakuje tu kogoś z charakterem, kogoś kto potrafiłby na dobre wejść w tą brudną polityczną grę i zagiąć PiS ich własną bronią. Kimś takim był swego czasu Tusk. Była to jedyna osoba, która z liczących się partii potrafiła zagiąć małego-wielkiego Prezesa.

Za rok mamy wybory samorządowe, których cholernie się obawiam. Poparcie PiSowi rośnie, a opozycja... niby jest, ale w zasadzie to jej nie ma. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w kraju mamy całą masę partii politycznych, ale doskonale wiemy że na rzeczywistej scenie politycznej liczy się zaledwie niewielki ułamek całości.

16.10.2017 00:12
vinni
108

Po komentarzu od razu widać, że symulatory nie są dla Ciebie ;)

13.10.2017 15:05
5
odpowiedz
vinni
108

Tak, najlepiej w ogóle zrezygnujmy z lekarzy, leczmy się modlitwą!

13.10.2017 10:53
1
odpowiedz
vinni
108

Szczerze powiedziawszy to obecne targi gier w Polsce kompletnie mnie nie ruszają. PGA od jakiegoś czasu zamienia się w kolejny zlot youtuberów przez co nigdzie nie idzie się dopchać. Jeden plus, że cały czas razem z PGA działa Game Industry Conference, gdzie można posłuchać ciekawych wykładów nt. branży czy developingu gier.
WGW za to, to od początku w zasadzie następny youtubowy zlot. Do tego jeszcze to tegoroczne zaproszenie Popka... serio?
Szczerze powiedziawszy to marzy mi się taki polski odpowiednik E3 bądź Gamescomu. Duże targi gier, bez jakiś cyrków, jedynie jakieś prezentacje i możliwość ogrania gier przed premierą. Zero jakiś zlotów youtuberów, zero e-sportów, jedynie targi gier z możliwością pogrania. Niestety znając nas rynek nigdy się tego nie doczekam i już raczej nigdy nie odwiedzę żadnych z naszych targów.

12.10.2017 15:44
1
odpowiedz
vinni
108

Przecież w poprzedniej generacji to Sony chciało crossplaya chociażby z Xboxem 360. Wtedy to Microsoft wypiął się na propozycję, także dziś Japończycy robią dokładnie to samo.

edit: Do wszystkich wieszczących koniec Sony; Obecnie na rynku konsol mają tak wielką przewagę nad Microsoftem, że nie ma najmniejszych szans na upadek. Mają sporo exów, które napędzają sprzedaż, a to gry przyciągają do konsol najbardziej. Sony na tym rynku może sobie robić co chce, konkurencji w zasadzie nie mają bo Microsoft to niby jest na tym rynku, ale z drugiej strony jednak nie bardzo ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-10-12 15:47:06
04.10.2017 23:06
3
vinni
108

Przecież w momencie teasowania Cyberpunka oni nie rozpoczęli prac nad grą... W zasadzie to można powiedzieć inaczej; rozpoczęli pracę, ale jedynie w sferze koncepcyjnej. Zarysy fabuły, ogólne plany dotyczące gry, postaci, rozgrywki, lokacji itd. Priorytetem był Wiedźmin 3 i jego dodatki, więc dopiero po ukończeniu pracy nad ostatnim dodatkiem do Wieśka cała ekipa zaczęła pracować nad Cyberpunkiem. Jeszcze przez dobre kilka lat nie ujrzymy ich nowej gry, trzeba to sobie w końcu uświadomić.

04.10.2017 19:21
4
vinni
108

Wielokrotnie było to już tłumaczone, że początkowe materiały ukazały się w zasadzie jedynie w celu sprawdzenia reakcji graczy na nowy tytuł. W zasadzie dopiero od czasu zakończenia produkcji ostatniego dodatku do Wiedźmina 3 ruszono pełną parą do pracy nad Cyberpunkiem.

04.10.2017 19:19
odpowiedz
vinni
108

Przecież takie zmiany są totalnie normalne. Zarówno w CDP jak i w Rockstarze, w Activision, czy w EA. Zazwyczaj wygląda to tak, że przychodzisz stworzyć jeden projekt i na tym twoja praca się kończy. Jedną grę robisz tutaj, kolejną robisz w innej firmie. Tak wygląda współczesny gamedev i nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek problemami. Robicie problem tam gdzie to nie ma...

Co do wyzyskiwania pracowników. Poczytajcie sobie o warunkach pracy w każdym większym producencie gier na świecie. Od razu odechce się Wam rzucać tezami, że CDP jest tak straszne, że wyzyskuje swoich pracowników. Gamedev jest brutalny, cholernie brutalny i mocno niefajny, to już nie są czasy produkowania gier w garażach, dziś to bardzo ciężkie zapierdzielanie od rana do wieczora, aby wszystko się zgadzało.

post wyedytowany przez vinni 2017-10-04 19:51:46
29.09.2017 23:21
odpowiedz
vinni
108

Problem nie leży w darmowości studiów. Problem leży w tym, że dziś panuje jakaś dziwna opinia, że człowiek bez studiów to w ogóle powinien najlepiej skoczyć z mostu, bo bez nich i tak się do niczego nie nada. Dlatego na studia idzie dziś w zasadzie każdy, a niestety cała masa przyszłych studentów nie ma na siebie pomysłu, wybiera zły kierunek przez co później narzeka przez kolejne lata, bo studiuje dla studiowania. Ogólnie wiele osób przed studiami w ogóle nie ma żadnych poważnych zainteresowań, które można by jakoś fajnie rozwinąć.

Jeżeli o mnie chodzi to obecnie sam studiuję i uważam to za moje najlepsze lata edukacji. Wybrałem kierunek, który rzeczywiście mnie interesował i dzięki temu z przyjemnością pojawiam się na uczelni i uczę się do egzaminów.

21.09.2017 14:49
vinni
108

Mówimy tutaj o krajach UE czy Stanach. W Rosji czy Indiach poziom piractwa jest tak ogromny, że twórcy specjalnie obniżają ceny gier jak tylko mogą, aby zachęcać ludzi do legalnej rozgrywki. Cała reszta świata cenowo stoi bardzo podobnie dzięki wprowadzonej regionalizacji.

19.09.2017 13:30
6
vinni
108

Wyobraź sobie, że nie każdy może sobie pozwolić na tak szybkie ściąganie takich plików. Nadal jest cała masa miejsc, gdzie szybki i nielimitowany internet jest trudno dostępny.

11.09.2017 14:01
3
odpowiedz
vinni
108

Też nie będę się powtarzał w stosunku do wcześniejszego wątku. Jedyne co mogę powiedzieć to, to że polecam ten film z całego serca. Z tego co wiem poświęcili mu blisko rok pracy i w zasadzie widać to w każdym elemencie. Zresztą na tym kanale to norma, oni zawsze wkładają w materiały masę roboty. Co do filmu to myślę, że na jednym seansie się nie skończy ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-09-11 14:03:32
11.09.2017 10:50
1
vinni
108

Dla PiSu warto. Pomorze - wygrało PO, Ziemie zachodnie - często za PO, Śląsk - dla nich to opcja niemiecka ;)

10.09.2017 22:47
vinni
108

To jest film wyłącznie o pierwszej odsłonie Wiedźmina i tym co działo się przed tworzeniem tej gry przez CDP Red (chociażby jest nieco o Wieśku od Metropolis z lat 90), a nie o całej serii. Tym niemniej polecam materiał, bo ogląda się to super przyjemnie.

10.09.2017 22:02
😊
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Arhn.eu to jednak wyższa youtubowa liga. Nad tym filmem pracowali kilka miesięcy i widać to w każdym calu. Nareszcie ktoś poukładał wszystkie istotne informacje o powstawaniu tej gry w całość i zrobił to w sposób za który byłbym skłonny zapłacić i postawić sobie pudełko z filmem obok pudełek z Wiedźminami. Ogromny szacunek dla całej ekipy pracującej nad filmem, nic tylko czekać na ich kolejne duże produkcje, których mam nadzieję kiedyś się doczekamy.

04.09.2017 10:51
vinni
108

@Kilgur, ale takie akcje z tabletkami są przeprowadzane co kilka lat, aby w sytuacji rzeczywistego zagrożenia osoby z najbliższego otoczenia elektrowni od razu mogły spożyć jod. W takiej Szwecji w okolicach elektrowni atomowych nawet co miesiąc przeprowadza się kontrole wszelkiego sprzętu ostrzegawczego, który każda osoba posiada w domu. Ot takie działania prewencyjne i to tyle. Do tego oczywiście tabletki z jodem również każdy posiada w swoim domu.

Zresztą od nie wielkich pęknięć do całkowitej awarii reaktorów to jeszcze bardzo daleka droga. Wewnętrzne zabezpieczenia są na najwyższym możliwym poziomie, więc nie da się od tak doprowadzić do awarii ;)
Temat wypłynął na powierzchnię, bo mamy sezon ogórkowy. Co roku w wakacje pojawia się jakiś temat z tyłka, który ma nastraszyć ludzi. Nie tak dawno chociażby Barszcz Sosnowskiego, dziś elektrownia atomowa.

03.09.2017 12:41
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

To ja może zwyczajnie wrzucę informację od ludzi, którzy się na tych sprawach znają. Portal Napromieniowani.pl pisze:
" Tego typu informacje zalewają coraz to kolejne polskie portale od wczoraj. W rzeczywistości jednak nie ma żadnego zagrożenia wybuchem, awarią, ani tym bardziej nie wzrósł poziom promieniowania jonizującego. Prawdą jest jedynie to, że władze Belgii rozdają jod mieszkańcom okolic elektrowni, jednak jest to działanie prewencyjne powtarzane regularnie co kilka lat. Dzięki temu każdy jest wyposażony w środki bezpieczeństwa i nie trzeba będzie tego robić, gdy dojdzie do sytuacji awaryjnej (np. ataku terrorystycznego). W żadnym wypadku nie należy jednak zażywać jodu prewencyjnie na własną rękę!
Cała reszta informacji została zmyślona i wzięła się wyłącznie z nadinterpretacji akcji z jodem, dlatego przestrzegamy przed dawaniem wiary portalom, które powielały nieprawdę. Podstawą sztuki dziennikarskiej jest to, aby wszelkie informacje weryfikować. A najgorsze, że największe bajki podały popularne w ostatnich latach serwisy, które - jak twierdzą - specjalizują się w "pisaniu o tym, o czym inne media nie powiedzą". Znacznie bardziej wiarygodnym źródłem jest Państwowa Agencja Atomistyki (paa.gov.pl), która wydała komunikat w tej sprawie:
- "W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszło do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne na terenie Polski. Dystrybucja tabletek ze stabilnym jodem na terenie okolic elektrowni jest działaniem wynikającym z polityki bezpieczeństwa i nie wynika z jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do awarii doszło w przyszłości. Uwzględniając powyższe, nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę.
Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski. Z danych monitoringowych Komisji Europejskiej (system EURDEP) wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy (brak zagrożenia radiacyjnego).""

01.09.2017 11:05
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
108

Pierwszy września, dzień w którym powinniśmy się jednoczyć, wspólnie mówić jednym głosem i wspólnie potraktować obchody jakże tragicznego wydarzenia. Co robi PiS? Nie dopuszcza harcerzy do odczytania apelu poległych na Westerplatte co robili od 18 lat... nóż się w kieszeni otwiera jak widzi się co wyrabia ta banda skończonych...
Na nic tak bardzo nie czekam jak na upadek tego rządu, takich nieudaczników nie mieliśmy w naszej historii od stuleci. Czekam aż wezmą się za swoje reformy mediów. Podpowiem im, aby wzięli się również za internet. Jakaś cenzura czy coś. Wtedy przynajmniej wylecą ze stołków w przeciągu 15 minut, bo jak nauczyła się poprzednia władza chociażby przy ACTA, z internetem się nie zadziera.

31.08.2017 16:49
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Najzabawniejsze, że PiS na lewo i prawo rzuca wyzwiskami od ubeków, sbków i komunistów, a kompletnie nie zauważają takich osób w swoich szeregach. Co jak co, ale widok uśmiechającego się z telewizora Piotrowicza zwyczajnie mnie obrzydza. I to jeszcze jest do cholery szefem komisji sprawiedliwości i praw człowieka! Facet będący prokuratorem PRL, starym komunistą jest przewodniczącym takiej komisji! Przecież to jest jakieś science-fiction...
Mówi się, że komuna upadła. Zgadzam się, że upadła w sensie ustroju państwa, szkoda tylko że osoby zamieszane w poprzedni ustrój będą nami rządzić przez kolejne wiele lat ;) I jak tu w tym kraju ma być normalnie jak rządzący bardziej chcą zemsty niż rzeczywistych, dobrych zmian?

edit: Poza tym czasem mam wrażenie, że Polacy zwyczajnie tęsknią za komunizmem i dlatego chcą powrotu tego co było dawniej. W Polsce chyba nie bardzo chcemy żyć w pełnej wolności, tutaj musi być ucisk ze strony władzy i wtedy wszyscy będą zadowoleni.

post wyedytowany przez vinni 2017-08-31 16:54:14
31.08.2017 15:53
1
vinni
108

@Enigma1990, nie, tacy ludzie nie są ograniczeni umysłowo. Jako kupujący chcę iść do sklepu i otrzymać pełen produkt, który zainstaluję i bez modowania będę mógł w niego normalnie zagrać. Bez oglądania wynalazków typu Man Red, Man Blue czy naszą zeszłoroczną reprezentacją Polski, a właściwie to Wolski, bo nawet nie postarali się z nazwiskami, aby brzmiały choć trochę po naszemu.

31.08.2017 14:09
1
odpowiedz
vinni
108

Z Wałęsą problem mieli komuniści i PiS, ciekawe dlaczego... ;)
Przytaczają teraz dziesiątki argumentów, że się dogadali z komuchami, że sprzedali kraj, że w ogóle Wałęsa to pewnie Moskiewski pachołek :V
Ja powiem wprost, nie wiem jak było i tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Wolę jednak nawet jakieś dogadanie się z poprzednią władzą i mieć spokój przy zmianie ustroju niż usilne walki z PZPR-em i doprowadzenie do walk na ulicach z rządzącymi. Jak dobrze wiemy PZPR był zdolny do wszystkiego w tych sprawach.
Jak dla mnie Wałęsa jak i wielu z działaczy Solidarności to bohaterowie, nie interesuje mnie co robił Wałęsa w latach 70. Donosił, nie donosił, w kontekście późniejszych wydarzeń nie ma to żadnego znaczenia.
Lechu dziękuje, działacze ówczesnej Solidarności - dziękuję.

29.08.2017 15:52
😃
odpowiedz
vinni
108

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam politykę zamykania ludziom ust w wykonaniu PiSu i ich politykę socjalną.
- Ludzie są biedni i mają duże rodziny? - 500+ na drugie i kolejne dzieci. (Swoją drogą piękne kłamstwo, bo obiecali zupełnie co innego)
- Przez pewien czas lecieli z pomysłem; Urodzisz chore dziecko - 4000zł na opiekę. JEDNOKROTNIE :V
- Ludzie tracą swój dobytek w wyniku nawałnic - 6000zł dla każdego. Prawda, każda pomoc się przyda, ale nie na początku całej akcji pomocowej :V Przecież Wojewoda miał pretensje, że ludzie wniosków nie składają... Szkoda tylko, że w tym czasie ludzie harowali w lasach i nie mieli czasu na załatwianie papierologii. Dodatkowo to ciągłe zwalanie pomocowe na władze lokalne. "Do roboty Panie Marszałku" arogancko grzmiał Błaszczak, szkoda tylko że dzień po nawałnicy sam wylegiwał się na plaży ;)

Ogólnie polityka pomocowa PiSu jest jednym wielkim żartem. Coś jest źle? Damy Wam pieniądze i skończcie Nam zawracać tyłek! ;)

29.08.2017 14:25
4
odpowiedz
vinni
108

Ależ proszę bardzo niech nas wyrzucają z UE to ten kraj już całkowicie poleci na twarz i może w końcu ludzie się obudzą i przejrzą na oczy, że jednak bez tej Unii to tak kolorowo nie jest.
Oczywiście zaraz zlecą się miłośnicy współcześnie nam rządzących, którzy stwierdzą że Polska wstaje z kolan i inne tego typu pierdy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
UE ma swoje wady, tego nie neguję, ale uwierzcie że gdyby nie nasze członkostwo to dziś bylibyśmy dodatkowe kilkanaście lat do tyłu.
Z jednej strony Polacy chcą zarabiać więcej i się rozwijać, ale z drugiej chcą tkwić w kraju, gdzie ciągle będą coraz to większe problemy z budżetem, bo całość chociażby inwestycji przejdzie na naszą kasę ;)

28.08.2017 10:26
1
vinni
108

Nic nie zrobił, tradycyjnie jego bolid był iście żenujący, po dobrym starcie kiedy wskoczył bodajże na 7 miejsce skończyły się w zasadzie pozytywy tego wyścigu dla Alonso. Co chwile był objeżdżany przez kolejnych kierowców, a dodatkowo dostawał masę totalnie zbędnych komunikatów radiowych więc się wściekł i stwierdził, że to koniec komunikacji radiowej w tym wyścigu.

edit: Prędzej powinieneś zapytać co zrobił idiota Perez :V Odnoszę wrażenie, że Maldonado przy nim to był pikuś.

post wyedytowany przez vinni 2017-08-28 10:27:29
17.08.2017 18:16
vinni
108

No patrz a ja myślałem że dzięki nie przyjmowaniu ciapków i dzięki wpadką peło (taśmy sowy)

Za parę lat zrozumiesz różnicę między poprzednikami, a obecnymi rządami ;) Tylko, że wtedy to już będzie dużo za późno na takie wnioski.

17.08.2017 17:48
odpowiedz
5 odpowiedzi
vinni
108

Każdy wie, że PiS wygrywa tylko i wyłącznie dzięki pieniądzom. Najpierw polecieli z programem 500+, później w sprawie aborcyjnej stwierdzili, że rozdadzą 4 tysiące złotych za chore dziecko. Dziś dają 6 tysięcy złotych poszkodowanym w nawałnicach.
Szkoda tylko, że oni kompletnie nie rozumieją potrzeb obywateli. 500+ to w zasadzie jedynie część tego co każdy oddaje w podatkach, 4 tysiące na wychowanie ciężko chorego dziecka to jawna kpina z rodziców, a 6 tysięcy złotych w sytuacji w której najpierw trzeba usunąć szkody też jest żenująca. Oto PiSowska pomoc; "Macie pieniądze i skończcie Nam zawracać tyłek, trzeba wprowadzać naszych na stołki!" ;)
Czekam z niecierpliwością, aż zabiorą się za media. Najlepiej niech zaczną od prób solidnej cenzury internetu, przynajmniej szybciej ludzie wykopią ich ze stołków rządowych i w końcu wrócimy może do choć częściowej normalności. (Nie mówię, że poprzednie rządy były dobre, ale przynajmniej każdego dnia nie robiłem tysiące facepalmów widząc co wyczynia PiS)

16.08.2017 19:12
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Ta odsłona początkowo miała być jedynie dodatkiem do Uncharted 4. Rozrosła się jednak na tyle, że twórcy zdecydowali się stworzyć spin-off zamykający całą serię. W tym przypadku rozmiar nie może dziwić ;)

13.08.2017 23:50
odpowiedz
vinni
108

No i niestety kolejne Mistrzostwa Świata dobiegły do mety jak można to ująć. Mówiąc szczerze jestem bardzo z nich zadowolony, 4 miejsce w klasyfikacji punktowej, trzecia największa ilość medali na imprezie, ósme miejsce w klasyfikacji medalowej i do tego stosunkowo dużo finałów nawet jeżeli nie zdobywaliśmy tam medali. Widać, że jest w wielu sportowcach potencjał na przyszłość.
Szczerze powiedziawszy najwięcej radości chyba sprawił mi dzisiejszy medal żeńskiej sztafety. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak rewelacyjnie, a tutaj niespodzianka i dziewczyny pobiegły przegenialnie ;)
Do tego dzisiejsze piękne pożegnanie Bolta. Pewna era dobiegła końca, ten sport będzie teraz zupełnie inny po odejściu sportowca takiej klasy. Do tego podczas pożegnania Usaina komentatorzy z Eurosportu przeprowadzili naprawdę świetny dialog o całej Lekkoatletyce i tym jak widzą jej przyszłość. Świetnie się ich słuchało, światowy poziom komentarza ;)

Co do samych Mistrzostw to uważam je za jedne z najlepszych jakie miałem okazję oglądać. Pomijam realizację, która nie zawsze była taka jaką chcielibyśmy widzieć, ale ogólny odbiór, oprawa, ilość kibiców to było coś przepięknego. Właśnie tego potrzebuje Lekkoatletyka. Niestety obawiam się, że kolejne Mistrzostwa w Doha będą niestety smutnym powrotem do tego co widzieliśmy chociażby w Moskwie. Sesje poranne przy w zasadzie pustych trybunach, sesje wieczorne też nie w pełni wysprzedane, a dodatkowo klimat w Katarze nie jest zbyt przyjemny.
W Londynie w zasadzie jedynie dzisiaj po pożegnaniu Bolta trybuny mocno opustoszały, co w sumie mocno mnie zasmuciło, bo uważam że to jednak brak docenienia dla sportowców, którzy mieli przed sobą ceremonie medalowe. Przez tą drobną nieścisłość i problemy z realizacją mogę wystawić jedynie piątkę za całokształt imprezy ;p

13.08.2017 14:29
odpowiedz
vinni
108

Bolt moim zdaniem już na pewno zakończył karierę. On nie będzie w stanie przygotować dużo lepszej formy niż tą którą ma obecnie. Nie wierzę, że będzie biegał przez kolejne lata, bo aby zachować jakieś szanse na imprezy najwyższej rangi mimo wszystko czasem trzeba wystartować w mniejszych zawodach ;)

12.08.2017 23:22
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Zawodów co prawda nie oglądałem, ale gratuluję Kamili zdobycia medalu. Widzę, po wynikach że łatwo nie było, ale świetnie walczyła i medal wyrwała ;)

Męską sztafetę na całe szczęście już obejrzałem i mam wrażenie, że Bolt jakoś wyjątkowo mało dogrzał mięśnie przez co podczas biegu złapał go skurcz, czy nieco ten mięsień naciągnął przez co nie mógł biec dalej. Wydawał się aż za bardzo rozluźniony nawet jak na niego, wszystko to było jakieś dziwne, aż w zasadzie nie wiem jak to inaczej skomentować ;p

11.08.2017 19:56
vinni
108

Oczywiście, że 35 to normalna temperatura. Szczególnie, że od bodajże dwóch tygodni jesteśmy pod wpływem gorącego, zwrotnikowego powietrza. Takie lato jest całkowicie normalne i nie ma to nic wspólnego z ociepleniem klimatu. Tak samo było wiele, wiele lat temu. Po to jest lato, aby było ciepło.

09.08.2017 16:06
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Spokojnie, Fajdek na Mistrzostwach Świata nie powinien się spalić, u niego problemem są Igrzyska Olimpijskie, gdzie nagle zapomina jak powinno się rzucać. Nowicki w zasadzie też większych problemów mieć nie powinien, szybki rzut, albo dwa w zależności od warunków w kole i będziemy mieli spokój ;)

08.08.2017 23:06
odpowiedz
vinni
108

Drugi z rzędu świetny dzień w wykonaniu naszych sportowców ;)
Lisek z problemami, od początku szło mu jak po grudzie, ale udało się wyrwać srebrny medal co bardzo mnie cieszy. Kszczot za to pobiegł genialnie, to jest jednak mistrz strategii biegowej. Bieg rozegrany po profesorsku i jak widać Adam nadal jest tak szybki jak w Rio Panie Dzięciołowski ;)

Aż mnie naszła taka refleksja oglądając ostatnie dwa dni i średnie czy długie biegi, że niektórzy to na dobrą sprawę przegrywają sami ze sobą. Wczoraj Hassan zaczęła finiszować na długo, długo przed metą, dziś Evan Jager cały bieg prowadził, stracił siły i ledwie obronił medal. Oto, gdzie prowadzi nadmierna pewność siebie.

edit: Tak poza tym to bardzo mi szkoda Pawła Wojciechowskiego. Można powiedzieć, że kontuzje zniszczyły mu karierę. Czasem jakiś medal co prawda wpadnie, ale jego wysokości nie robią wielkiego wrażenia. Miejmy nadzieję, że Liska takie sprawy odpuszczą, bo wiemy że Piotrek umie skakać wysoko i możemy mieć z niego jeszcze sporo pociechy.

post wyedytowany przez vinni 2017-08-08 23:13:55
07.08.2017 23:25
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Dzięki serdeczne, oczywiście nie pomyślałem, że IAAF będzie udostępniał cały rozkład w najprzystępniejszej formie ;p
Widzę, że jutro znów ciekawy dzień. Tyczkarze, eliminacja kuli kobiet, finał 800 metrów z Kszczotem i na koniec finał 400 metrów, gdzie spodziewam się rekordu świata.

Tak poza tym nie wiem co takiego jest w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, ale jako osoba która niewiele śledzi akurat te dyscypliny sportu zawsze bardzo się tą imprezą mówiąc wprost jaram. Jakąś ogromną przyjemność sprawia mi nawet oglądanie trzeciej dziesiątki zawodniczek w siedmioboju :p
Chyba jedynie nigdy nie przekonam się do maratonu, chodu czy najdłuższych dystansów. Cała reszta przyciąga mnie przed ekran telewizora na długie godziny :D

07.08.2017 23:07
odpowiedz
vinni
108

O matulo, najlepsze zakończenie dnia jak do tej pory na Mistrzostwach. Najpierw duże emocje w konkursie trójskoku kobiet, walka do ostatniego końca i wygrana o dwa centymetry, a następnie rewelacyjny bieg na 1500 metrów, gdzie Hassan pobiegła w sposób iście kretyński. Kompletnie pomylony atak, później zbyt ambitna walka z Kipyegon i wszystko to kosztowało ją jakikolwiek medal :P Cichocka w zasadzie pobiegła tak jak się spodziewałem. Wydaje mi się, że atak Hassan nieco zbił Polkę, ale także i Brytyjkę Muir z tropu i początkowo wydawały się nieco pogubione. No, ale mimo wszystko siódme miejsce przy tak silnej stawce to naprawdę konkretny wynik ;)

edit: Zapytam jeszcze czy macie może jakąś fajną rozpiskę godzinową, co, gdzie i kiedy? Chętnie bym przygarnął jakiś dobrze czytelny rozkład jazdy każdego dnia, bo to sporo ułatwia oglądanie, a jak do tej pory natykałem się jedynie na bardzo zamulające strony.

post wyedytowany przez vinni 2017-08-07 23:09:36
07.08.2017 21:47
odpowiedz
vinni
108

Sprawa realizacji jest banalnie prosta. Wystarczy wysłać swój własny wóz transmisyjny, aby móc pokazywać dokładnie to co się chce. TVP oczywiście bardzo dba o swojego widza i mimo iż posiada kilka takich wozów nie wysłało żadnego. Eurosport za to czegoś takiego nie posiada, więc nie mają nawet możliwości wysyłki i dlatego posługują się oficjalną relacją skrojoną typowo pod popularne dyscypliny oraz te z Brytyjczykami, to nic nowego, tak było, jest i będzie ;)

Wielki za to szacunek dla obydwu naszych zawodniczek. Anita nawet z kontuzją potrafi zdobyć złoty medal MŚ, a Malwina załapała się po w zasadzie jednym dobrym rzucie na podium i miejmy nadzieję, że ten medal będzie dodatkową motywacją do dalszej pracy i że w przyszłości będzie czołową zawodniczką globu ;)

06.08.2017 23:58
😉
odpowiedz
vinni
108

Medalu jeszcze na pewno nie ma co wieszać, bo jak wiemy to tylko sport. Jednak mimo wszystko uważam, że Anita to jedna z tych zawodniczek, która zwyczajnie wejdzie do koła, rzuci sobie na luzie 80 metrów czym zapewni sobie złoto, a następnie zacznie walczyć o rekordy :P Mimo wszystko w ostatnich latach coraz częściej była poza konkurencją, zawodniczką o przynajmniej klasę lepszą od reszty stawki, zwyczajnie nie wierzę że coś może pójść źle.

06.08.2017 23:00
odpowiedz
vinni
108

Haratyk na pewno na plus, pchnął na całkiem solidną odległość, a do medalu w zasadzie jakoś wiele nie brakowało. Zresztą Michał jest nadal stosunkowo młodym zawodnikiem, więc myślę ze możemy mieć z niego sporo pociechy w najbliższych latach. Bukowiecki to jednak nadal pieśń przyszłości, brakuje doświadczenia na takich imprezach, brakuje spokoju w pchaniu, ale mam nadzieję że swoje błędy poprawi i w przyszłości będzie naprawdę wielkim kulomiotem. Potencjał ma ogromny, teraz tylko tego nie zepsuć ;)

Finał setki kobiet za to fantastyczny, Bowie pobiegła genialną końcówkę, perfekcyjnie rzuciła się na taśmę co zresztą skończyło się jej upadkiem za linią mety ;) Szkoda mi Ta Lou, ale chyba nieco tą końcówkę przespała, w zasadzie nie wykonała rzutu na linię i to kosztowało ją złoto. Jednak mimo wszystko osiągnęła i tak znakomity wynik ;)

No i tak swoją drogą muszę przyznać, że świetnie ogląda się te Mistrzostwa. Londyn jako organizator takiej imprezy sprawdza się rewelacyjnie. Świetna otoczka i oprawa całej imprezy, rewelacyjny stadion, wszystko działa jak w zegarku i co najważniejsze nawet sesje poranne cieszą się ogromną popularnością. Tego brakowało mi w poprzednich Mistrzostwach Świata, gdzie czasem nawet sesje wieczorne potrafiły świecić pustkami.

edit: Zapomniałem o Kszczocie, brawa za awans do finału, piękny środkowy palec dla Dzięciołowskiego za jego wczorajszy tekst. Co prawda w finale niestety nie widzę Adama na podium, lepiej moim zdaniem prezentował się Marcin Lewandowski, ale niestety nie udało mu się załapać do czołowej ósemki. Ale to tylko sport, więc znając życie i trafność moich przewidywań Adam te zawody wygra :P

post wyedytowany przez vinni 2017-08-06 23:03:13
06.08.2017 00:32
odpowiedz
vinni
108

Rekordu już na pewno nie będzie. Jego najlepsze lata powiedzmy sobie wprost już dawno minęły. W dzisiejszym biegu Bolta zabrakło mi głównie jego charakterystycznego odejścia w okolicach 40/50 metra, gdzie zawsze odpalał piąty bieg i zwyczajnie deklasował swoich rywali. Jego biegi były bardzo przewidywalne i regularne. Z racji swojego wzrostu słaby start, później szybkie odrobienie straconego dystansu na starcie i odejście mniej więcej w połowie dystansu. Obecnie widać, że nie jest już w stanie wykrzesać z siebie dużo więcej siły, to już nie te lata ;)
W Berlinie myślę, że mógł urwać jeszcze z kilka setnych sekundy. Biegł tam bardzo mocno, ale w końcówce zaczął się już rozglądać co na pewno wpłynęło na końcowy wynik.
No i zresztą uważam, że to rzeczywiście koniec jego kariery. W Tokio będzie miał już blisko 34 lata. Niby Gatlin, który dziś wygrał jest jeszcze starszy niż Bolt będzie w chwili startu na IO, ale trzeba też pamiętać, że dzisiejszy bieg do najszybszych nie należał ;) Można w zasadzie rzec, że był to bardzo wolny bieg jak na setkę. Ledwie zeszli poniżej 10 sekund, a takie biegi często się nie zdarzają.

post wyedytowany przez vinni 2017-08-06 00:32:59
05.08.2017 23:03
odpowiedz
vinni
108

Małachowski jednak miał problem ze zdrowiem, więc nie jest wielkim zaskoczeniem że nie dał rady zdobyć medalu, szczególnie że poziom był bardzo wysoki. Na pewno szkoda Piotrka, bo jest świetnym sportowcem jak i człowiekiem, ale nie zawsze można mieć medale ;)
Bardzo szkoda mi również Sofii Ennaoui, jakże niewiele zabrakło jej do miejsca w finale :( Z drugiej strony wiadomo jednak, że ona jeszcze swoje osiągnie. Musi jedynie popracować nad biegiem na dystansie, bo finisz ma znakomity, ale jak pokazał dzisiejszy bieg nie zawsze da się na finiszu odrobić tyle ile się powinno.

Co do Usaina to również szkoda, że nie dał rady zdobyć złota i że nie został najlepszym biegaczem w historii Mistrzostw. Cieszę się jednak, że mogliśmy oglądać tak znakomitego sportowca, w swoich najlepszych czasach był kosmitą, facetem z innej planety. Takiego sprintera jak on przez długi czas nie będzie. Wyluzowany, zawsze spokojny, sympatyczny i pewny siebie, król sprintu i mam nadzieję że jego rekordy przetrwają wiele, wiele lat ;) To był zaszczyt oglądać takiego biegacza, cały czas mam przed oczami jego bicie rekordu świata na setkę, coś pięknego ;)

05.08.2017 14:54
odpowiedz
vinni
108

No dobrze, Babiarz rzeczywiście potrafi utrzymać poziom, tylko jest tam w zasadzie sam i często jest przytłoczony przez Włodka "Wieści z lat siedemdziesiątych" Szaranowicza oraz Marka "Nic nie wiem" Jóźwika :P
W zasadzie to wielka szkoda, że mają taką mizerię za mikrofonem. Mimo wszystko telewizja publiczna, której prezes wyraźnie chce inwestować w transmisje sportowe powinna zadbać o choć przyzwoity poziom swoich reporterów czy też komentatorów.
Wywiady dla TVP podczas transmisji to totalne nieporozumienie, zadają jakieś dziwne pytania, często wręcz obrażające zawodnika jakby szukali taniej sensacji.

No, ale nie zajmujmy się takimi bzdetami. Najważniejsze, że sesja poranna udana, plany minimum wykonane, teraz tylko czekać na pierwsze wieczorne finały z udziałem Polaków ;)

05.08.2017 14:38
vinni
108

Niech zgadnę, wywiad przeprowadzony przez jakiegoś geniusza z TVP? :D
Jeżeli tak to nie od dziś wiadomo, że oni to nadają się jedynie do milczenia. Pod względem komentarza, czy pracy reporterskiej jest wprost tragicznie. Szaranowicz który od zawsze skupiał się na tym co było w roku dajmy na to 74, a nie na tym co dzieje się na stadionie. Jóźwik który myli się nawet przy polskich nazwiskach, a dodatkowo jest wybitnie ślepy. Jedynie Babiarz ma tam jakąś wiedzę, ale też jakimś rewelacyjnym komentatorem to on nie jest :P
Reporterów nawet nie ma sensu komentować, bo ich pytania są czasem tak od czapy, że nie dziwię się sportowcom, że się denerwują.

05.08.2017 13:35
odpowiedz
vinni
108

Deszcz niestety może bardzo przeszkodzić w walce o rekord świata, choć nawet na suchym kole będzie bardzo ciężko. Zastanawiam się gdzie Włodarczyk ma limit, bo jej obecny rekord świata wydaje się być kosmicznym, a wydaje się, że ona cały czas jest gotowa na dorzucenie jeszcze przynajmniej kilku centymetrów.

W kuli Tomek Majewski miał zawsze dużo szczęścia podczas wielkich imprez. Przed mistrzostwami czy Igrzyskami jego rywale rzucali ponad 22 metry, a już na samych zawodach już tego nie potrafili i w tej sposób Polak, który nigdy tej granicy nie przekroczył zdobywał kolejne medale. Właśnie tych 22 metrów brakowało mi w karierze Majewskiego, aby był już totalną legendą tego sportu.

Z tyczkarzami mam nadzieję, że szybko się wyjaśni. Dodatkowy stres nie jest mile widziany na takich zawodach, a mimo wszystko chłopacy mają wysoką formę i są w stanie powalczyć o medale. Tylko, aby walczyć potrzeba chłodnej głowy, a w takiej sytuacji będzie o to ciężko.

edit: Ewa Swoboda awansowała do półfinału biegu na 100 metrów. Minimum wydaje się wykonane, na więcej będzie już raczej bardzo trudno ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-08-05 13:40:17
05.08.2017 13:09
odpowiedz
vinni
108

Fajdek na Mistrzostwach Świata raczej się jeszcze nie spalał. Igrzyska Olimpijskie zawsze go paraliżowały przez co rzucał tak jak rzucał.
Co do kobiecego młota to bardzo mnie właśnie ciekawi finał w wykonaniu Koproń. Rzut eliminacyjny wydawał się bardzo swobodny tak jakby miała jeszcze spokojny zapas siły na lepsze rzuty. Anita Włodarczyk to w zasadzie pewniak, nawet jestem w stanie stwierdzić, że jest w stanie wygrać konkurs w swoim pierwszym rzucie, a później rzucać już tylko po rekordy.

Haratyk myślę, że o jakiś brąz będzie w stanie powalczyć. Aby wygrać złoto będzie trzeba prawdopodobnie pchać ponad 22 metry, a nie wiem czy Michał będzie w stanie aż tak odpalić.

Swoją drogą nie wiem czy słyszeliście, ale nasi tyczkarze mają spore problemy. Ich tyczki zostały zgubione podczas transportu, o ile Piotr Lisek już je odzyskał to Paweł Wojciechowski podobno nie ma żadnej, więc robi się coraz "ciekawiej".

05.08.2017 12:47
odpowiedz
vinni
108

Bukowiecki swoją drogą coraz bardziej zaczyna mi przypominać Fajdka na Igrzyskach Olimpijskich. Dzisiejsze eliminacje w wykonaniu Konrada to kryminał, on chyba za bardzo uwierzył w swoją rewelacyjność i kompletnie nie potrafi się skupić w chwili startu. Kwalifikację uzyskał, ale wątpię że w finale będzie rzucał jakoś dużo lepiej, choć chciałbym się mylić ;)

03.08.2017 15:22
odpowiedz
vinni
108

Przejrzałem skład na te Mistrzostwa i szczerze powiedziawszy jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z moimi planami moglibyśmy zakręcić się nawet wokół 15 medali.

Jeżeli chodzi o pewniaków to na pewno widzę tam Włodarczyk, Fajdka, Małachowskiego, czy nawet któregoś z tyczkarzy. Poza tym na pewno do walki o medale włączą się nasi kulomioci, Nowicki w rzucie młotem, może któraś z naszych kulomiotek, skok wzwyż też prezentuje się nieźle no i do tego oczywiście biegi na średnim dystansie.

To mogą być naprawdę rewelacyjne mistrzostwa, na każdej ostatniej imprezie nasi zawodnicy pokazywali wysoką formę, w zasadzie nie było wielkich rozczarowań, więc patrzę bardzo optymistycznie na całą tą imprezę.

31.07.2017 20:17
vinni
108

Ależ proszę bardzo, niech zaczną wsadzać do więzień tych którzy nie są po myśli partii. Przynajmniej ich rządy szybciej upadną, a nowa władza będzie miała silny argument do wsadzenia naszych obecnych ministrów za kratki ;)

31.07.2017 14:31
1
vinni
108

Oni są teraz świadomi tego, że wydali zabugowaną grę po otrzymaniu opinii od graczy, a nie że byli świadomi w momencie wydawania gry ;)

30.07.2017 19:11
odpowiedz
vinni
108

Jak zawsze z przyjemnością pooglądam. Co do medali to raczej klasycznie, okolice ośmiu, może dziesięciu będą wystarczające :D Ale o szansach medalowych wypowiem się później jak dokładnie poprzeglądam naszą kadrę, bo poza oczywistościami które wymienił już Nero, mogą zdarzyć się niespodzianki. No i poza wszystkim czekam na Bolta, to już prawdopodobnie ostatni jego poważny start, więc nie można tego przegapić.

30.07.2017 17:37
vinni
108

O ile walkę z prasą czy telewizją jeszcze jakoś może wytrzymają to walki z internetem nie mają szans wytrzymać. Na pewno będą chcieli kontrolować również wpisy internetowe, pewnie zajmą się grzebaniem przy facebookach czy twitterach co będzie ostatnim gwoździem do ich trumny. Każda inna partia po próbach ACTA i innych tego typu rzeczach nauczyła się, że z internetem nie ma sensu walczyć, ale to jest PiS więc na pewno się za niego wezmą. Im prędzej tym lepiej dla całego kraju, bo wtedy szybciej wylecą ze stołków ;)

30.07.2017 17:04
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
108

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się jesieni i planowanej walki z mediami, którą zapowiada PiS. Będzie to tak delikatna sprawa, że wystarczy jeden ruch, aby cała ta partia została odsunięta od władzy. Na całe szczęście PiSowcy są jak słoń w składzie porcelany i wywalą się na pierwszym możliwym zakręcie. Jestem prawie pewien, że jesień będzie początkiem końca tego rządu. Zresztą nie wiem czy oni wytrzymają na stanowiskach nawet do przyszłego roku.

25.07.2017 10:47
2
vinni
108

I to jest właśnie smutne, że zwolennicy rządu naprawdę uważają, że w sądach rządzi jakaś "kasta" i komuniści. Prawda jest przecież zupełnie inna, bo sądy są stosunkowo dobrze oczyszczone z sędziów poprzedniego ustroju, czego np. nie można powiedzieć o Sejmie, gdzie posłów z PZPRu mamy aż nadto. Co ciekawe oczywiście najwięcej z nich zasiada w ławach PiSu ;) Zresztą to partia rządząca przecież przyznała sporo nominacji na prezesów spółek państwowych byłym PZPRowcom ;)
No, ale lepiej walczyć z udawanym rywalem w sądach niż spojrzeć prawdzie w oczy.

24.07.2017 19:48
2
vinni
108

Nikt nie przeczy temu, że zmiany są potrzebne. Szczególnie takie, które przysłużą się zwykłemu obywatelowi naszego kraju. Tylko niech do cholery te reformy będą przemyślane, a nie pisane na kolanie i poddawane pod głosowanie w nocy, przecież to zakrawa o kpinę z każdego z nas. PiS nie wprowadza swoich reform, aby rzeczywiście coś zmienić. Oni chcą po pierwsze pokazać, że cokolwiek robią, a to jak robią to już sprawa dla nich nieistotna, a po drugie chcą się zemścić na swoich politycznych przeciwnikach.

24.07.2017 16:42
vinni
108

Spotkanie i tak na szczęście już nic nie zmieni. 2x Veto poszło i PiS nie ma w tej chwili możliwości jego cofnięcia ;)

24.07.2017 15:18
1
vinni
108

Najpierw to my wygońmy komuchów z Sejmu, a później bierzmy się za "komuchów" w sądach ;) Szczególnie, że w polskim Parlamencie jest ich o wiele więcej niż w sądach, które są bardzo mocno oczyszczone.

23.07.2017 16:56
odpowiedz
vinni
108

Sprzedanie Neymara za taką kasę nie byłoby złe, gdyby nie to że chodzi o Barcelonę. Oni od kilku lat nie umieją w porządne transfery. Całość pewnie poszłaby na jakiegoś Paulinho, czy inne dziwne wynalazki pokroju Douglasa albo Czyhrynskiego, zamiast na porządnych piłkarzy jakich za taką kasę daliby radę kupić.

20.07.2017 22:12
😒
odpowiedz
vinni
108

Wielka szkoda, facet miał kawał głosu. Zresztą to bądź co bądź jeden z zespołów mojego dzieciństwa. Później już nie do końca nasze drogi się zbiegały, ale pozostało mi sporo sentymentu do ich muzyki. Poza tym po nagraniu ostatniej płyty sporo mówił o swoich problemach, chodził na spotkania z ludźmi z podobnymi problemami jakie sam posiadał. Wydawało się, że wszystko jest już za nim i że wszystko przeszedł, a tu taka informacja...
Smutny to wieczór, bo to wciąż był młody facet, który mógł wydać jeszcze masę świetnej muzyki razem z LP.

19.07.2017 10:56
😃
1
vinni
108

Swoją drogą najzabawniejsze i tak były słowa bodajże rzeczniczki PiSu po decyzji Prezydenta mówiącej, że "TEJ decyzji nie konsultowaliśmy", czyli każdą wcześniejszą konsultowali mimo iż się tego wypierali.

post wyedytowany przez vinni 2017-07-19 10:57:13
19.07.2017 10:50
7
vinni
108

@MANOLITO, Czyli stosujesz tą samą retorykę co reszta popierających PiS. "Bo Wy to robiliście to i tamto i dlatego tak będzie" ;)

Prawda jest taka, że nic nie usprawiedliwia tych wymiocin, które wczoraj wypowiadał prezes. Pominę już fakt, że wyszedł na mównicę w "żadnym trybie" ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-07-19 10:54:36
19.07.2017 10:23
11
odpowiedz
5 odpowiedzi
vinni
108

Najsmutniejsze jest to, że oni mogliby nawet wsadzić całą opozycję do więzienia, zostać samemu w Sejmie, a i tak mieliby większościowe poparcie. Ich elektorat pieje z zachwytu, cieszy się każdą formą rozwalania tego co było w akcie swojej prywatnej zemsty.
Kaczyńskiemu nie chodzi o nic innego jak właśnie o zemstę, o rozwalenie wszystkiego innego co już było i działało, aby tylko spełnić swoje chore i urojone wizje.

Często ostatnimi czasy przeglądam twittera, przeglądam wpisy w zasadzie każdej strony i jestem przerażony ogromną głupotą popierających PiS. Ich retoryka jest prosta; "Prezes nie wytrzymał, ale to Wy prowokujecie!", "Za waszych czasów działo się to i tamto!", "Przez 8 lat Waszych rządów...". Dlatego obawiam się, że oni szybko nie upadną. Będą rządzić przez kolejne lata, będą rozwalać wszystko w taki sposób, że przez kolejne 50 lat nie wyjdziemy z tego bagna.

Co do zniszczenia brata prezesa to przecież sam to robi każdego dziesiątego dnia miesiąca. Ten taniec na grobach jest obrzydliwy, pomijam fakt, że kompletnie pomijane są osoby, które nie pochodziły z okolic PiSu.

19.07.2017 00:10
1
odpowiedz
vinni
108

Najgorsze jest to, że ciemny lud i tak pieje z zachwytu po żenadzie prezesa i najeżdża na opozycję... Nie widzą tego co się tutaj wyczynia, nie słyszą tych pierdów z ust prezeska, który myśli, że mu wszystko wolno, ehh szkoda słów!
Polacy jak widać najwyraźniej chcą PRLu, chcą się odciąć od świata i żyć w swoim małym, szarym grajdole, razem z prezesem i jemu podobnymi. Lata komuny nic ich nie nauczyły, przykre, bardzo przykre.

post wyedytowany przez vinni 2017-07-19 00:12:24
13.07.2017 10:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Za komentarz wystarczą trzy wyrazy; Witajcie w PRLu v2.0!

04.07.2017 15:38
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

edit: Myliłem się, więc usuwam, aby nie wprowadzać w błąd.

post wyedytowany przez vinni 2017-07-04 16:27:17
30.06.2017 21:49
😃
odpowiedz
vinni
108

Przecież to banalnie proste. Poszli na łatwiznę w zarabianiu pieniędzy, bo doskonale wiedzieli że taka muzyka się dziś sprzedaje najlepiej. Sam osobiście uwielbiam artystów, którzy szukają nowych dróg rozwoju, przeplatają gatunki, ogólnie rzec ujmując bawią się muzyką. Jednak takie rzeczy trzeba robić z głową, a nie tworzyć płytę kompletnie odbiegającą od całej reszty i wciskać kit ludziom, że to próba czegoś nowego.

Ciekawi mnie tylko co robią muzycy na scenie podczas koncertów, gdy grają nowe piosenki. Mają jakieś układy choreograficzne, czy coś? :V

post wyedytowany przez vinni 2017-06-30 21:49:49
26.06.2017 10:36
😉
2
odpowiedz
vinni
108

Moim zdaniem nadal powinny pozostać bezpośrednie połączenia do danej jednostki, a nie bezsensowne łączenie z CPR. O ile w przypadku jakiegoś wypadku rzeczywiście w niektórych przypadkach łatwiej jest go zgłosić poprzez Centrum, które powinno być w stanie wezwać wszystkie służby to w przypadku, gdy chcę wezwać jedynie karetkę całość już nie będzie taka kolorowa, a bądź co bądź czas jest tutaj na wagę złota.

16.06.2017 17:48
😉
odpowiedz
vinni
108

Ja za to polecę totalną niszą o której nikt, albo prawie nikt nie wspomniał. Po pierwsze nowa odsłona Oriego. Pierwsza część była znakomita, dwójka prezentuje się ni mniej ciekawie, jak dla mnie zdecydowany numer jeden wśród zapowiedzi E3. Następnie Mario + Rabbids Kingdom Batle, gra może i wydaje się infantylna czy też dziecinna, ale po gameplayach widać, że jeżeli ktoś lubi taki typ rozgrywki to będzie super zadowolony. No i na koniec coś o czym w zasadzie tylko wspomniano, Metroid Prime 4 na Switcha. Nie da się ukryć, że konsola Nintendo rośnie w siłę, a mając w zanadrzu takie gry jak Metroid czy delikatnie zapowiedziane nowe Pokemony Japończycy mogą spać spokojnie.

edit: No dobra, wspomnę jeszcze o BG&E 2, ale tutaj niestety mam ogromne obawy że z tego wszystkiego może wyjść jeden wielki niewypał, który już kompletnie pogrąży Ubisoft. Mam jednak nadzieję, że się mylę i wyjdzie z tego porządna gra, co najmniej równie grywalna co pierwsza odsłona.

post wyedytowany przez vinni 2017-06-16 17:49:51
13.06.2017 15:30
1
odpowiedz
vinni
108

Moim zdaniem wszystkie konferencje powinny wyglądać jak ta od Sony. Skupili się tylko i wyłącznie na grach, nie na marketingowym bełkocie i cyferkach (pozdrawiam Microsoft), tylko na swoich grach ekskluzywnych plus Call of Duty. Nie ma dziwnych i żenujących skryptowanych rozmów, nie ma dziwnych występów, są gry. Sony jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że to właśnie one sprzedają konsole i poszli jedynie w tym kierunku.

post wyedytowany przez vinni 2017-06-13 15:30:59
12.06.2017 18:46
👍
vinni
108

Nieco Cię sprostuje. To, że w Stanach cena jest ustalona na 500 dolarów nie oznacza, że w Polsce będzie kosztowała 2 tysiące złotych. Po doliczeniu wszelkich podatków itd. cena pewnie będzie oscylować w okolicach 2300-2500 złotych.

12.06.2017 14:44
1
odpowiedz
vinni
108

Przede wszystkim Microsoft mógłby w końcu przestać budować markę Xboxa o przechwalanie się cyferkami, które większości graczy i tak kompletnie nic nie mówią. Idąc dalej, bardziej niefortunnej nazwy wymyślić nie mogli. O ile ktoś jest zorientowany w świecie technologii to zrozumie wszelkie różnice, ale gracze niedzielni będą kompletnie pogubieni. Przecież nie tak dawno wyszedł Xbox One "Es", gdzie też pojawiały się wzmianki o 4K, dziś zapowiadają Xbox One "Eks", gdzie też mówią o 4K itd. Marketingowo położyli sprawę wręcz po mistrzowsku. Wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i jestem przekonany że cała masa ludzi będzie zagubiona w nazewnictwie.

Cenowo wydaje się być w porządku, chyba nikt nie spodziewał się wiele niższej ceny. Problemem za to są oczywiście exy, których na Xboxie nadal będziemy mieli jak na lekarstwo. Tych czasowych nie liczę, bo to żadna ekskluzywność.

Podsumowując; Jestem wkurzony na Microsoft, bo w zasadzie sami się zaorali. Jeżeli nie zrozumieją swoich błędów to niedługo Sony nie będzie miało żadnej konkurencji na rynku i będzie mogło sobie robić co im się będzie podobać. Xbox One sprzedaje się sporo gorzej od PS4, nowa wersja też tego raczej nie zmieni.

22.05.2017 23:17
odpowiedz
vinni
108

Wielka, wielka szkoda. Nicky był zawsze bardzo skromnym zawodnikiem, którego nawet sukcesy nigdy nie zmieniły. Wyróżniał się z całej stawki właśnie takim zachowaniem i stylem bycia. Do tego chyba na zawsze zapamiętam sezon w którym zdobywał Mistrzostwo Świata. Cały czas doskonale pamiętam ostatni wyścig tamtego sezonu i to jak wtedy byłem smutny, że to jemu przypadł tytuł, a nie Doktorowi któremu od zawsze kibicowałem.

Niestety to już kolejny motocyklista, który odchodzi zdecydowanie za wcześnie. Co prawda w zasadzie przygotowywałem się na tą informację od czasu pierwszych informacji o jego tragicznym stanie zdrowia, ale i tak dzisiejszy dzień jest bardzo smutny dla całego motocyklowego świata. Stracił kolejnego zawodnika, kolejną bądź co bądź legendę MotoGP ostatnich lat.

17.05.2017 13:12
1
odpowiedz
vinni
108

To jest zdecydowanie wiadomość dnia. Gdzieś po cichu liczyłem, że porzucą robienie budżetowego filmu, (bo mimo wszystko planowaną kasą to on nie powalał) na rzecz jakiegoś serialu właśnie przy współpracy z jakimś dużym serwisem streamingowym. Czekam z niecierpliwością, bo to może być wielki sukces, ale z drugiej strony obawiam się że oczekiwania są na tyle wysokie, że twórcy mogą im nie sprostać.

19.04.2017 13:08
24
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Nie jestem zwolennikiem wpychania e-sportu na jakiekolwiek Igrzyska. Pachnie mi to strasznymi kompleksami ze strony sportów elektronicznych, które za wszelką cenę chcą być traktowane jak reszta sportów i za wszelką cenę chcą znaleźć się wśród nich. Moim zdaniem dużo lepszym pomyłem byłoby stworzenie Igrzysk Sportów Elektronicznych, gdzie byłoby miejsce na dosłownie wszystkie gry e-sportowe. Wystarczy nadać temu odpowiedni prestiż, walkę o medale i byłoby świetnie, za to takie usilne wchodzenie w tradycyjny sport jest bardzo kiepskim pomysłem. Jest wiele innych dyscyplin, które zasługują na wejście do programu Igrzysk, ale nie mają tak silnego lobby i nie mogą się przebić.

15.04.2017 12:54
odpowiedz
vinni
108

Wypełnione ;)

14.04.2017 22:17
odpowiedz
vinni
108

Gotowe ;)

02.04.2017 19:03
2
vinni
108

Akurat Top 10 Krzeseł ma dużo dłuższą historię. Zostało to jakoś rzucone w jednym ze starszych filmów w tym roku i od tego czasu w youtubowych komentarzach co chwilę pojawiało się zapytanie "Kiedy TOP 10 Krzeseł?", także to dlatego powstał ten materiał. Każdy kto śledzi tvgry regularnie wyłapał o co tutaj chodzi ;) Dla reszty użytkowników rzeczywiście mógł to być pewien problem.

19.03.2017 16:37
odpowiedz
vinni
108

Kamil, Kasai ogromny szacunek. Stoch pokazał, że mamuty wcale nie są mu takie obce i że potrafi przeciwstawić się najlepszym lotnikom. Noriaki to już w ogóle klasa sama w sobie, takie skoki w tak zaawansowanym wieku to sprawa niesamowita.

No i do tego należy się szacunek Kraftowi. To co wyciągnął w drugiej serii to coś genialnego. Niewielu zawodników na świecie byłoby w stanie z takich kłopotów tak daleko odlecieć.

18.03.2017 15:18
odpowiedz
vinni
108

Piotrek pokazał, że jak chce to nadal potrafi odlecieć. 243 metry w serii próbnej czyli nieoficjalny rekord Polski ;)

Co do drużynówki to najważniejszy wydaje się skok Kubackiego. Jeżeli jakoś bardzo go nie zawali to możemy spokojnie wskoczyć na podium dzisiejszych zawodów. Cała reszta lata całkiem przyzwoicie, więc powinni sobie poradzić ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-03-18 15:19:27
13.03.2017 19:25
odpowiedz
vinni
108

Problemy współczesnych skoków są w zasadzie trzy;

1. Gonitwa technologiczna, która kompletnie potrafi zamieszać w stawce. Spójrzmy na Norwegów. Jeszcze nie tak dawno w tym sezonie skakali w zasadzie mizernie, jedynie Tande trzymał jakiś poziom, aż tu nagle wszyscy skaczą jak natchnieni ;) Najlepiej byłoby, gdyby każdy miał dokładnie taki sam zaakceptowany przez zawodników przed sezonem sprzęt w którym nic nie można by zmieniać.

2. Dodawanie i odejmowanie punktów. W teorii miało równać szanse, a w praktyce wypacza wyniki niejednego konkursu. Brakuje chociażby rzeczywistego podglądu na siłę wiatru przez całą transmisję. To daje tak ogromne pole do oszustw, że głowa mała. Do tego obecnie zawodnik, który załóżmy ląduje na metrze 110 otrzymuje bądź traci punkty do tego miejsca pomiarowego, a np. taki skoczek skaczący o 10 metrów dalej otrzymuje bądź traci punkty już także z kolejnych miejsc pomiarowych dzięki czemu ten pierwszy może być przed tym drugim, co jest niesamowicie kuriozalne. Jestem zwolennikiem przeliczników, ale nie w obecnej formie, trzeba tutaj sporo poprawić żeby to działało.

3. Oceny sędziowskie. Tu nawet nie ma co komentować, bo każdy doskonale widzi jak jest. Nie da się ukryć, że są skoczkowie którzy dostają dobre noty za nazwisko, a nie wybitny styl lotu. To w niektórych przypadkach także doprowadza do wypaczeń w wynikach.

12.03.2017 17:19
vinni
108

Tego sobie życzmy. Mam nadzieję, że mylę się w swoich przewidywaniach i że miło się zaskoczę już niedługo w Planicy ;)

12.03.2017 16:53
vinni
108

Przede wszystkim jestem kibicem realistą. Wolę się miło zaskoczyć niż mieć duże oczekiwania i jeszcze większy zawód jak moje oczekiwania nie zostaną spełnione ;)

Oczywiście każdy ma swoją opinię, nie będę się nikomu narzucał ze swoim myślenie ;)

12.03.2017 16:45
vinni
108

Nie, Kamil nie ma ogromnej szansy na wygranie Pucharu Świata. Wyraźnie widać, że Stoch był nastawiony na TCS i żeby to tam przyszła najwyższa dyspozycja w tym sezonie. Dziś po Kamilu widać jedynie wielkie zmęczenie sezonem, brakuje świeżości, brakuje czasu na poprawę mankamentów. Kalendarz niestety działa również na korzyść Krafta. Najpierw skoki każdego dnia, później seria lotów narciarskich, w których Kamil nigdy nie czuł się mocny. Gdyby znalazł się czas na jakąś przerwę w startach, zresetowanie głowy, spokojne treningi wtedy Stoch mógłby jeszcze powalczyć o wygraną. Niestety tego czasu nie ma i przynajmniej moim zdaniem jedynie kataklizm może zmienić obecnego lidera PŚ.

12.03.2017 16:28
vinni
108

Tylko, że takich postów pojawiają się dziesiątki jak nie setki po każdym konkursie, gdzie Kamil nie zajmuje miejsca na podium. Z tym wymaganiem zwycięstw też przesadzacie, szczególnie widząc tendencję spadkową w skokach Kamila i coraz lepsze skoki Krafta czy Wellingera. Kamil w tym sezonie swoje już zrobił, teraz pozostaje mu walka o podium Pucharu Świata, nie ma co wymagać więcej szczególnie widząc, że Stoch wygląda na coraz bardziej zmęczonego trudami sezonu.

12.03.2017 16:20
1
vinni
108

W którym miejscu niby nawiązał do Roberta? Dostał boczny podmuch wiatru, musiał się ratować i tyle. Znowu zaczynacie robić tragedię w miejscu, gdzie jej nie ma. Robicie momentami ze Stocha jakiegoś robota, który jak tylko raz wypadnie poza podium to jest ogólnopolska tragedia...

12.03.2017 16:02
odpowiedz
vinni
108

Mówi się trudno, szczyt formy Polaków wydaje się, że już dawno za nimi. Nie ma jednak co narzekać, nadal nie wygląda to jakoś fatalnie. Gdyby nie podmuch Kamil mógłby zaatakować podium, bo leciał mimo wszystko dość wysoką parabolą i wydawało się, że odleci całkiem konkretnie.

10.03.2017 14:08
1
vinni
108

Tal_Rascha - I to mnie właśnie martwi. Wystarczy rozdawać kasę i już w zasadzie możesz robić z tym krajem co tylko chcesz. PiS ma wszystko gdzieś, nie cofną się przed nikim, ani przed niczym. Przykro się patrzy na to co oni wyczyniają. Jeszcze trochę i nie będzie po co tutaj zostawać, bo jak to mawiał Kononowicz - "Nie będzie niczego".

10.03.2017 12:45
😉
2
vinni
108

No jeżeli w dalszym ciągu PiS ma poparcie ponad 30% wg. ostatnich sondaży to widać jak na dłoni, że ten kraj chyba nie chce normalnych rządów. Nie wierzę, że w blisko 40-sto milionowym kraju nie ma kilkudziesięciu osób, które potrafiłyby rządzić w cywilizowany i dostosowany do XXI wieku realiów. PiS jest partią z mentalnością PZPRu, jak widać sporej części obywateli Polski bardzo tęskno za tamtymi rządzącymi.

10.03.2017 12:20
2
odpowiedz
vinni
108

Koalicja PO i PSLu przez długi czas była bardzo kiepska, ale to co robi PiS to jest jedna wielka żenada i wstyd, że ktoś w tym kraju wybrał takich ludzi. Całe to wojowanie z UE skończy się kompletnym wykopaniem Polski z tej instytucji, będziemy sami sobie skrobać rzepkę w kącie Brukselskich budynków. Na pewno wtedy masa naszego kochanego ciemnogrodu będzie szcześliwa, że "prawdziwi Polacy" mogą rządzić swoim krajem bez przeszkód.

Powiedzmy sobie wprost. Jeszcze kilka lat rządów PiSu i nie będzie czego w tym kraju ratować. Tak złej polityki nie mieliśmy od wielu, wielu lat. Skompromitowani w Europie i Świecie, wewnątrz kraju reformy, które nie przyniosą nic dobrego. Jedno jest pewne, PiS przed wyborami mówił o "Polsce w ruinie". Trzeba im przyznać, że są słowni, bo w takim tempie to za kilka lat będzie tu jedna wielka czarna dziura.

post wyedytowany przez vinni 2017-03-10 12:20:52
07.03.2017 18:23
1
odpowiedz
vinni
108

PlayWay jak widać znalazł swoją niszę na rynku i wypuszcza coraz ciekawsze gry. Zaciekawili mnie tym projektem, na papierze wygląda nieźle, ot taka relaksująca gra przy której można się fajnie odmóżdżyć.

03.03.2017 23:36
1
odpowiedz
vinni
108

Jutro powinniśmy wygrać szczerze mówiąc. Chyba jako jedyna kadra mamy czwórkę zawodników, która realnie pokazywała bardzo równą formę i latała tak daleko. O drugie miejsce bić będą się Austriacy i Norwegowie, w Niemców kompletnie nie wierzę, sam Wellinger nawet przy pomocy Eisenbichlera nic nie zrobi. Zresztą będę zadowolony z każdego medalu jaki zdobędziemy, życzę chłopakom złota bo zwyczajnie się im ono należy za to co robią w tym sezonie. W końcu mamy kadrę na którą zasługujemy, czwórka bardzo dobrych skoczków, którzy wreszcie nauczyli się jak radzić sobie z presją.

02.03.2017 19:17
odpowiedz
vinni
108

Na gorąco mogę stwierdzić jedynie, że sędziowie okradli Wellingera ze złotego medalu ;)

Za to Żyła ma ogromny szacunek za to co zrobił w drugiej serii. Na niego szczerze mówiąc stawiałem najmniej, ale Piotrek pokazał ogromną klasę, jestem pod wrażeniem.

post wyedytowany przez vinni 2017-03-02 19:18:57
01.03.2017 14:22
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

W Polsce istnieje jedna osoba, która byłaby w stanie powalczyć o godne "życie" polskich biegów narciarskich. Jest to Justyna Kowalczyk. Kobieta rzeczywiście oddana temu sportowi, żyje nim każdego dnia i moim zdaniem tylko ona po zakończeniu kariery jest w stanie zrobić cokolwiek, aby ta dyscyplina w Polsce nie umarła.

Swoją drogą polecam Wam ostatni wywiad z Apoloniuszem Tajnerem w sprawie naszych skoczkiń narciarskich. Masa śmiechu, idiotycznego tłumaczenia i zrzucania z siebie odpowiedzialności i winy za brak startu. Dopóki taka osoba jest prezesem związku to nasze narciarstwo klasyczne nigdzie nie pójdzie.

28.02.2017 13:52
odpowiedz
vinni
108

Są dwa wyjścia; Albo jest genetycznie przygotowana do takiego wysiłku i dzięki treningowi jeszcze bardziej nakręca swoją formę, albo jest paskudną oszustką która od lat szprycuje się medykamentami, dzięki którym może mieć taką formę. Jestem ostatnią osobą, która posądza sportowców o doping, ale widząc to że ona po takim wysiłku nie jest nawet zmęczona czuję, że wszyscy jesteśmy perfidnie oszukiwani. W jej wieku, po przerwie, po urodzeniu dziecka organizm w zasadzie nie powinien być w stanie wykręcać takich wyników. Kiedy 99% zawodniczek po przybiegnięciu na metę pada na ziemię ledwo dysząc, ona mogłaby przebiec jeszcze drugie tyle i to takim samym tempem. Zresztą w ogóle Norweżki są nad wyraz wytrzymałe ;)

Oczywiście nie feruję wyroków, ale czuję że za kilka, no może kilkanaście lat wszystko się odmieni.

Co do Kowalczyk to wydaje się, że swoje już zrobiła. Miała wielką karierę, osiągnęła masę wielkich sukcesów, ale jej czas powoli dobiega do końca. Jednak jej problemy z depresją, które będą się za nią ciągnąć w zasadzie do końca życia miały gigantyczny wpływ na jej starty. Z całego serca życzę jej medalu na Igrzyskach, byłoby to piękne zwieńczenie kariery.

26.02.2017 21:42
1
odpowiedz
vinni
108

Puchar Świata + złoto drużynowe ;)

Mimo wszystko PŚ to suma wszystkich startów z sezonu, jego zwycięzca jest faktycznie najlepszym skoczkiem danego roku. Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie w skokach mają to do siebie, że w przypadku zmiennych warunków w zasadzie może wygrać ktoś kto ma najwięcej szczęścia. Jasne, medale to wielki prestiż, ale na skoki narciarskie natura ma tak silny wpływ, że często konkursy to typowa loteria.

26.02.2017 19:54
odpowiedz
vinni
108

Nasze skoczkinie wcale jakoś bardzo by nie odstawały. Spokojnie moglibyśmy powalczyć o piąte czy szóste miejsce w dzisiejszym konkursie. Dlaczego nie pojechały? Tutaj trzeba już podziękować "prezesowi" Tajnerowi, który stwierdził że nie ma po co wystawiać kadry. Po co komu doświadczenie? Po co komu pomagać zawodniczkom w rozwoju? Po co dbać o polskie narciarstwo? Lepiej opalać się w blasku sukcesów skoczków i robić za wielkiego eksperta ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-02-26 19:56:36
25.02.2017 18:41
odpowiedz
vinni
108

Nie, nie, medale są wieszane od dłuższego czasu. Drużynowo to w ogóle złoto bez gadania, Stoch wszystkich rozwali, Maciek też dołączy się do walki o medale. Takich głosów była cała masa, moim zdaniem to zdecydowana przesada. Szczególnie przy tak wyrównanej stawce, której swoją drogą dawno nie było.

Zresztą nie mówię, że to jakikolwiek sukcesik. Jestem nieco rozczarowany, bo mimo wszystko spodziewałem się tego odpowiedniego błysku w konkursie, ale niestety zabrakło niewielkich szczegółów czego obawiałem się najbardziej. Za porażkę można uznać miejsce Żyły, miejsce Tandego których przecież stać na walkę o medale, a obydwaj znaleźli się bardzo daleko od upragnionego celu.

Swoją drogą może to i lepiej, że konkurs zakończył się w taki sposób. Presja spadnie, balonika raczej nikt pompować nie będzie, więc i wyniki będą mogły być dużo lepsze.

25.02.2017 18:26
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Jaka porażka? O porażce to może mówić Tande, który kompletnie zawalił sobie cały konkurs. W przypadku Stocha czy Kota to lekkie rozczarowanie. Przestańcie w końcu nakładać wielkie presje na zawodnikach, wieszać medale przed zawodami i mieć jakieś gigantyczne oczekiwania. Każdy kto ogląda skoki wiedział, że o medal będzie bardzo ciężko, bo czołówka jest niesamowicie wyrównana i tak też dzisiaj było, nic wielkiego się nie wydarzyło. To jest sport, raz wygrywasz, raz jesteś tuż za podium. Niektórzy już całkowicie popłynęli i każde miejsce poniżej pierwszego to porażka i w ogóle powód to jakiś wyrzutów i robienia ogólnopolskiej żałoby. To jedynie lekkie rozczarowanie, ochłońcie nieco, nie wszystko da się wygrać.

post wyedytowany przez vinni 2017-02-25 18:27:11
25.02.2017 18:13
odpowiedz
vinni
108

Trudno, nie jest to jakieś wielkie rozczarowanie, ale brakowało dziś błysku. Nie zmienia to faktu, że nadal dwa konkursy przed Nami i tam jestem przekonany o medalach dla Polaków.

25.02.2017 17:23
odpowiedz
vinni
108

Uwielbiam tą panikę i ciśnięcie, że "mistrzowie treningów i kwalifikacji"... Różnice są minimalne, te kilka punktów do Krafta to nie jest jakaś gigantyczna strata widząc bardzo zmienne warunki na skoczni. Wszyscy nasi poza Żyłą mają bardzo realne szanse na medal, jest lepiej niż dobrze, z tego jeszcze będą dwa medale, mówię Wam ;)

24.02.2017 20:01
vinni
108

Akurat Kubacki na skoczni normalnej może wszystkich pozytywnie zaskoczyć. Ma bardzo mocne wyjście z progu, obiera wysoką parabolę lotu, która na takiej skoczni potrafi ponieść bardzo daleko.

17.02.2017 13:59
1
vinni
108

Jeżeli się nie odsunie od FEC to jego kariera jako castera będzie się powoli kończyła. Oczywiście pozostanie mu jego masa widowni, która poszłaby za nim w ogień, ale organizatorzy turniejów, sprzedawcy praw nie będą się patrzeć na niego przychylnie. FEC jest już skończone, jeżeli ich ambasadorzy, casterzy i współpracownicy się od nich nie odsuną to również oni zostaną pociągnięci na samo dno.

17.02.2017 12:59
1
vinni
108

Nie do końca mnie rozumiesz. Działania takie jak te zaprezentowane przez FEC odstraszają telewizje od inwestowania w e-sport, odstraszają nowych sponsorów, którzy chcieliby wejść w tą gałąź rozrywki, ale widząc takie akcje zwyczajnie tego nie zrobią, bo uznają to za niepoważne. Tym samym dotyka to każdego naszego zawodnika czy komentatora, bo rozwój zostaje znacznie spowolniony. Każdy pamięta, że Izak współpracował z FEC, wszyscy wiedzą, że jest ich ambasadorem, a gdyby jeszcze bardziej uwydatnić fakt tego, że jego managerem jest osoba z samej góry tej organizacji może to negatywnie wpłynąć także na jego wizerunek. Im dłużej będzie milczał, im dłużej będzie blisko całej tej organizacji tym gorzej dla niego, bo jak już wspomniałeś internet nie zapomina.

17.02.2017 12:00
vinni
108

Jest to bardzo prosta sprawa, bo FEC działa na jego szkodę. Ma pełne prawo odstąpić od wszelkich umów bez żadnych konsekwencji. No chyba, że sam jest w to zamieszany dlatego tak bardzo unika wypowiadania się na ten temat czekając na oficjalnie stanowisko FEC.

post wyedytowany przez vinni 2017-02-17 12:03:04
17.02.2017 11:28
1
vinni
108

Sęk w tym, że Polsat nie rozdawał banów na twitchu. Za bany odpowiadał producent video dla Majora, czyli amerykańska spółka telewizyjna - Turner Sports. Zresztą prawa do transmisji e-sportu coraz bardziej idą w kierunku telewizji. Trzeba za nie płacić, a pokazując choćby fragment meczu bez zezwolenia skazujesz się na bana. Izak nie był jedyny, wielu streamerów dostało bana za cast bez zezwoleń, to rzecz całkowicie normalna.

17.02.2017 11:25
vinni
108

Milczenie wcale nie jest najlepsze. Jego manager działa na szkodę e-sportu i CSa w Polsce którym Izak się przecież zajmuje i jest z nim ściśle związany. To oczywiste, że takimi działaniami działa także na szkodę samego Piotrka, bo takie działania mogą bardzo spowolnić rozwój e-sportu w Polsce co bezpośrednio przekłada się na samego streamera. Jeżeli chce się odciąć od sprawy powinien natychmiast zerwać wszelkie umowy z FEC jak i swoim managerem, bo zwyczajnie działają na jego szkodę.

post wyedytowany przez vinni 2017-02-17 11:29:20
15.02.2017 13:50
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Swoją drogą coraz wyraźniej widać, że skoki w Azji kompletnie nie mają sensu. Ta cisza na trybunach jest niesamowicie dołująca.

Co do naszych to nie ma co panikować co już niektórzy zaczynają uskuteczniać. W Lahti będzie zupełnie co innego, dobrze znana skocznia, w naszej strefie czasowej więc nie będzie problemów z aklimatyzacją, więc MŚ będą należeć do Polaków ;) Na dobrą sprawę to czy Kamil utrzyma prowadzenie w PŚ czy nie to trochę sprawa drugorzędna w chwili obecnej. Główną imprezą tego sezonu są Mistrzostwa Świata, a resztą można będzie się przejmować już po ich zakończeniu.

10.02.2017 23:55
vinni
108

To niesamowite jak bardzo Maciek zmienił się w ostatnim czasie. Zawsze wydawał się takim skrytym mrukiem, który nigdy się nie uśmiecha. Od kiedy zaczął lepiej skakać latem kompletnie się zmienił. Uśmiechnięty, wesoły, jest jak zupełnie inna osoba.

Zresztą widać, że atmosfera w kadrze uległa ogromnej poprawie. Niby taka prosta sprawa, a jak bardzo potrafi pomóc w osiąganiu dobrych wyników. Tego brakowało w poprzednich latach, teraz w końcu mamy kadrę której nie powstydziłby się żaden inny kraj ;)

10.02.2017 09:48
😁
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Uwielbiam wchodzić w wątki poświęcone CD Projektowi czy Wiedźminowi. Tam zawsze dowiem się czegoś ciekawego i kuriozalnego. Tutaj np. możemy zobaczyć growych ekspertów oceniających grę na podstawie zamkniętej bety dostępnej dla małego grona osób i porównujących ją do gry będącej na rynku od dłuższego czasu.

05.02.2017 17:41
vinni
108

Wcale tak wiele do Nas nie odrabiają, o ile w ogóle to robią. Przewagę mamy cały czas względnie bezpieczną, musiałby przytrafić się kataklizm żebyśmy spadli niżej.

post wyedytowany przez vinni 2017-02-05 17:41:28
05.02.2017 14:52
vinni
108

Morgenstern po swoich upadkach zaczął się zwyczajnie bać skakania. Kiedy już założył rodzinę nie chciał ryzykować poważnej utraty zdrowia na skoczniach, a jak doskonale pamiętamy Thomas miał pecha co do poważnych upadków. To trochę podobna sytuacja jak w przypadku motocyklisty Caseya Stonera. Też po założeniu rodziny zmieniły mu się priorytety i nie bardzo chciał ryzykować zdrowiem czy życiem na torze.

28.01.2017 19:25
vinni
108

Marek Rudziński to już myślami jest w Eurosporcie do którego powraca od początku lutego ;)

28.01.2017 12:39
odpowiedz
vinni
108

Znakomite spotkanie, znakomite! Chyba tylko VP potrafi na turnieju takiej rangi zrobić taki comeback na ostatniej mapie. Wydawało się, że już po meczu, że za wiele się ugrać już nie uda, ale cały zespół stanął na wysokości zadania. Pasha zagrał rewelacyjny mecz, w końcu przypominał tego Pashę którego pamiętamy z najlepszych czasów gry w Globala. Po takim zwycięstwie są psychicznie podbudowani, życzę im wygrania całego turnieju. Moim zdaniem zwyczajnie na to zasługują.

Swoją drogą Magisk w pierwszej połówce Cobble'a to też coś niesamowitego. 29 fragów? Taki wynik robi wrażenie.

23.01.2017 20:33
odpowiedz
vinni
108

Śledzę w zasadzie tylko wyniki. Po pierwsze kompletnie nie czuć atmosfery Majora, wszystko to jakieś takie bez klimatu. No, a po drugie nie cierpię systemu szwajcarskiego. Rozciągnięte to wszystko jak guma od majtek, tydzień grania dla tak niskiej puli w takim turnieju to zdecydowanie za dużo. Dużo mocniej kręci mnie IEM w Katowicach niż tegoroczny Major w Atlancie.

21.01.2017 20:00
odpowiedz
vinni
108

Ja za to uważam, że lepiej dziś popełnić taki błąd niż na Mistrzostwa Świata ;) Nie ma co obwiniać kogokolwiek za słabszy skok, przytrafiało, przytrafia i będzie się to przytrafiać nawet najlepszym.

15.01.2017 19:01
vinni
108

O jakim gabinecie cieni mówisz Mutancie? Nadal jest świetnie, trzech skoczków cały czas robi swoje, Kubacki dziś pierwszy raz zawiódł, a skoku Huli w kwalifikacjach nawet nie widziałem, więc się nie odniosę do jego braku kwalifikacji. Zresztą Wisła co podkreśla większość skoczków jest jedną z trudniejszych skoczni w całym sezonie. W Zakopanem będzie dużo, dużo lepiej ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-01-15 19:01:46
15.01.2017 13:12
👍
1
odpowiedz
vinni
108

Ja oczywiście mam nadzieję, że ci wszyscy pieniacze w przypadku konieczności z tego sprzętu zwyczajnie nie skorzystają i będą się leczyć swoimi metodami ;) Każdy cwany i mądry do czasu aż nie dotyka to jego rodziny. Przez tyle lat WOŚP potrafił zjednoczyć Polaków, był inicjatywą ponad podziałami. Angażował w pomaganie także ludzi, którzy na co dzień nie pomagają. Przykro patrzeć, że przez bandę półgłówków nie wygląda to już tak kolorowo. Czasem mam wrażenie, że w Polsce zwyczajnie nie można zrobić nic co połączy mieszkańców tego kraju i będzie czymś pozytywnym. Tutaj trzeba się umartwiać, być zwykłym, szarym człowieczkiem i wielkim męczennikiem, a gdy tylko się wychylisz przed szereg zostaniesz zniszczony przez niektóre środowiska.

edit: Choć z drugiej strony trzeba podziękować pieniaczom. Dzięki nim wiele osób ma motywację do jeszcze większego wsparcia WOŚPu ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-01-15 13:13:00
14.01.2017 18:30
odpowiedz
vinni
108

Belka rzeczywiście była dziś stosunkowo niska, ale to również kwestia trudności skoczni. Każdy podkreśla, że to jeden z bardziej wymagających dla zawodnika obiektów więc także dlatego wyglądało to tak jak wyglądało. Konkurs jak zwykle w naszym wykonaniu świetny, Kamil znakomity, deklasuje resztę stawki, Żyła i Kot bardzo stabilnie, a reszta również wiele nie straciła w stosunku do tego co pokazywała wcześniej. Przyjemnie się to ogląda, oby tak do końca sezonu i jeszcze dłużej! ;)

11.01.2017 18:04
odpowiedz
vinni
108

Nie jestem zadowolony. Nie dość, że wszyscy zapłacimy za to ogromną cenę to jeszcze kompletnie nic się nie zmieni. Młodzież dalej będzie dokładnie taka sama jaka była, a dodatkowo w każdej szkole będzie jeszcze bliżej najmłodszych uczniów niż do tej pory. Zresztą każdy wie, że tu nie chodzi o dobro dzieci, nauczycieli czy ogólny stan edukacji tylko o wprowadzenie swoich zmian do programu nauczania, który swoją drogą nadal nie jest gotowy co jest zwyczajnym skandalem. Byłbym za zmianami w naszym systemie nauczania, bo potrzebuje on wielu zmian, ale robienie tego na wariackich papierach jak w tej chwili jest zwyczajnie śmieszne i odbije się na najmłodszych. Pani Minister ze sztucznym uśmieszkiem może być z siebie dumna za zrobienie tak beznadziejnej reformy ;)

post wyedytowany przez vinni 2017-01-11 18:05:46
10.01.2017 23:56
odpowiedz
vinni
108

Moim zdaniem zarówno Domen jak i Peter sami sobie nakładają na siebie za wielkie oczekiwania. Po każdym ich skoku widać ogromną złość, niezadowolenie, nawet gdy lecą najdalej nie ma w nich żadnej radości. Tutaj widziałbym problem w obecnej formie Petera. Skakanie stało się dla niego zbyt hmm... automatyczne? robotyczne? Nie czepie z tego żadnej radości, a bez tego nie ma dobrego skakania. Sytuacja bardzo analogiczna do Kamila Stocha z poprzedniego sezonu. Widać było po nim, że jego brak formy jest spowodowany również gorszym stanem psychicznym. Teraz, gdy wrócił stary dobry Stoch od razu są wyniki i dużo przyjemniej patrzy się na jego loty.

09.01.2017 20:20
1
odpowiedz
vinni
108

Kolejna tragiczna ustawa podpisana ot tak, nawet niech nikt nie próbuje zaprzeczyć, że prezydent jest marionetką i ma gdzieś głos ludzi. PiS to typowe "po trupach do celu", co tam głos ludzi, co tam głos EKSPERTÓW w danej dziedzinie, na pewno są opłacani przez opozycję... PZPR Bis nam się rozrasta, czekam tylko aż przeniosą obrady Sejmu na Nowogrodzką, po co się ograniczać i bawić w Sejmy i inne, skoro i tak przepchną wszystko co tylko zechcą? ;) PO i PSL się pogubiły, nie były to dobre rządy a szczególnie ich druga kadencja, ale to co odwala PiS przekracza wszelkie granice. Za kilka lat wszyscy, którzy tu zostaniemy obudzimy się z rękami w nocniku.

06.01.2017 19:36
1
vinni
108

Nie kopiuję słów komentatorów TVP, akurat skoków narciarskich z komentarzem Panów z Publicznej znieść nie potrafię. Wolę ironicznych Błachuta i Pieczatowskiego z Eurosportu.

06.01.2017 19:26
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
108

Kamil tym samym uzbierał taki można powiedzieć Wielki Szlem jeżeli chodzi o skoki narciarskie ;) Do pełni szczęścia brakuje jedynie wygrania MŚ w Lotach ;)

06.01.2017 19:14
😃
odpowiedz
vinni
108

Niesamowity wieczór, niesamowity! Brak słów, żeby opisać to co zrobili nasi zawodnicy, nie było w historii tak udanej końcówki TCSu. Brak słów, brawo Polacy, brawo!

edit: Zobaczycie, że na którymś z polskich konkursów będziemy mieli podium złożone tylko z naszych reprezentantów, u siebie zawsze skakali świetnie nawet jak nie mieli formy.

post wyedytowany przez vinni 2017-01-06 19:16:42
04.01.2017 13:55
odpowiedz
vinni
108

Ehhh, Tande z kontuzją, Hayboeck i Freund wycofali się z powodu choroby, Kraft także na antybiotykach i prawdopodobnie z grypą żołądkową, Kamil upada w serii próbnej... źle to wszystko wygląda, oj źle.

03.01.2017 18:36
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

I bardzo dobrze, że nieco przymrozi. Od razu powietrze stanie się lżejsze i przy okazji wymrozi wszelkie robactwo, które w takich warunkach jakie mamy teraz doskonale się rozwija przez co od wiosny do jesieni mamy plagę wszelkich komarów i innego badziewia.

01.01.2017 20:50
1
odpowiedz
vinni
108

Dokładnie, fajnie że Kot ma z kim rywalizować o drugie miejsce w naszej kadrze. Zresztą u niego widać jeszcze najwięcej rzeczy do poprawy. W zasadzie co skok można zauważyć mniejsze bądź większe błędy, które znacząco wpływają na odległość. Dodatkowo podoba mi się u niego w tym sezonie, że jest bardzo ambitny. Zrobił ogromny postęp, cały czas trzyma się dziesiątki, skacze daleko a i tak widać po nim, że nie jest zadowolony z osiąganych odległości.

Piotrek Żyła jest stabilny i chyba w końcu załapał jak skoczyć dwa razy na takim samym i co najważniejsze wysokim poziomie. No, a Kamil to w zasadzie klasa sama w sobie. Widać jak odzyskał humor i że psychicznie jest nieporównywalnie lepiej niż w poprzednim sezonie. W ogóle cała nasza kadra ma widoczny świetny klimat co jak widać też ma przełożenie na wyniki. Szczerze powiedziawszy to nie mogę doczekać się konkursów w Polsce. Polacy nawet gdy nie mieli formy skakali tam świetnie, więc w tym sezonie może być już w ogóle cudownie ;)

01.01.2017 16:05
1
odpowiedz
vinni
108

Stoch ma to czego nie mają inni nasi skoczkowie. Chodzi mi o przebłysk geniuszu w najważniejszych momentach. Dziś skoczył rewelacyjnie, jest liderem TCSu, ma ogromną formę i wydaje się że zwycięstwo w całym turnieju jest w jego zasięgu. Jedyne co przemawia za Kraftem to fakt, że teraz czekają Nas konkursy w Austrii. Do tego Tande też nie powiedział ostatniego słowa, nieco straty ma ale stać go na spokojne odrobienie i wygranie całego turnieju. Swoją drogą tak ciekawie w TCSie chyba już dawno nie było, różnice są minimalne, kilku zawodników może odpalić, będzie ciekawie ;)

Cieszy też świetna forma pozostałych naszych zawodników, może nie jest to forma na wygrywanie konkursów, ale stałe miejsce w dziesiątce może bardzo cieszyć ;)

31.12.2016 15:20
odpowiedz
vinni
108

Słusznie, że odpuścił kwalifikacje. Dziś i tak oddał już dwa skoki, więc nie ma co się bardziej szarpać i przemęczać. W TCSie trzeba umiejętnie zarządzać swoimi siłami, bo cały turniej jest bardzo męczący ;)

30.12.2016 21:55
odpowiedz
vinni
108

Turniej Czterech Skoczni zapowiada się niesamowicie ciekawie. Kraft, Stoch, Tande, Eisenbichler, Hayboeck są w świetnej formie i w zasadzie każdy z nich może te zawody wygrać. Do tego mam dziwne przeczucie, że zarówno Żyła jak i Kot mogą nieco w tej stawce namieszać, szczególnie że przed Nami skocznie które dużo bardziej odpowiadają naszym zawodnikom niż ta w Obersdorfie.

Trzeba przyznać, że dziś było świetnie. W zasadzie poza Murańką i Ziobrą każdy skoczył dobrze, bądź bardzo dobrze. Co prawda Jankowi bardzo nieprzyjemnie zawiało przez co musiał kontrować, ale mimo wszystko to nie był podmuch który powinien aż w takim stopniu wpłynąć na jego skok.

26.12.2016 17:33
vinni
108

Oficjalnym rekordem było 140,5m. Z tego co dziś oglądałem do starego rekordu da się bezpiecznie dodać jakieś 5 metrów. W skoki ponad 150 metrowe, które tak szumnie zapowiadali nie chce mi się wierzyć przy obecnym wyglądzie skoczni.

26.12.2016 00:46
😒
odpowiedz
vinni
108

Życie to jednak ciągła ironia, on zwyczajnie nie mógł odejść innego dnia. Kiedyś w końcu musiały nadejść te Last Christmas... szkoda, że nadeszły tak szybko, dużo za szybko. Nie pamiętam roku w którym odeszłoby tylu znakomitych muzyków, pisarzy, artystów...

post wyedytowany przez vinni 2016-12-26 00:49:21
24.12.2016 15:38
odpowiedz
vinni
108

Nie dziwię się im, że nie myślą o końcu kariery. Cały czas trzymają się Topu, mają z tego poważne pieniądze, organizacja też ma z nich masę pożytku i pieniędzy, taki kontrakt nie jest żadnym zaskoczeniem. Dopiero gdy rzeczywiście będzie bardzo źle zaczną się problemy, ale widząc wciąż dobrą grę Taza i neo można się spodziewać, że takie problemy jeżeli w ogóle nadejdą to za kilka lat ;)

edit: Zresztą taki kontrakt pokazuje, że to są prawdziwe legendy tej gry i gdy zakończą karierę zakończy się pewien etap. Dziś ciężko wyobrazić sobie scenę bez tej dwójki. Życzę im wielu, wielu sukcesów, bo zwyczajnie zasługują żeby być na szczycie.

post wyedytowany przez vinni 2016-12-24 15:40:44
18.12.2016 16:01
odpowiedz
vinni
108

Moim zdaniem Peter Prevc powinien sobie w ogóle odpuścić skakanie w Engelbergu. Widać, że rywalizacja z młodszym bratem zwyczajnie mu nie służy i to jest jego problem. Potrzebny jest mu porządny reset, a takowego nie uzyska skacząc co tydzień i rywalizując o punkty Pucharu Świata.

Do Kota większych pretensji nie mam, od początku weekendu mówił, że ta skocznia kompletnie mu nie leży i że ciężko będzie tu o jakikolwiek dobry wynik.

Co do TCS to wydaje się, że czwórka, może piątka zawodników będzie się liczyła w walce o zwycięstwo i podium. Domen Prevc, Hayboeck, Stoch, Kraft i Tande, reszta wydaje się będzie co najwyżej walczyła o jakieś pojedyncze zwycięstwa w konkursach.

17.12.2016 22:23
odpowiedz
vinni
108

Kubacki przede wszystkim ma rewelacyjne wyjście z progu, które czasem niestety go gubi. Potrafi obrać bardzo wysoką parabolę lotu, która przy korzystnych warunkach może dać ogromną przewagę, ale niestety gdy warunki ulegają pogorszeniu od razu odległość staje się znacznie krótsza z uwagi na aż za wysoki pułap lotu. Zresztą jego lot nie należy niestety do najlepszych, bo czasem błyskawicznie wytraca wysokość. Jest wręcz takim przeciwieństwem Kamila Stocha, który wychodzi z progu stosunkowo nisko, ale dobrym stylem latania jest w stanie wyciągać swoje skoki. Do tego Dawid nie jest zawodnikiem na podium, to taki zawodnik z końca pierwszej dziesiątki/początku drugiej, na dużo więcej go obecnie nie stać.

17.12.2016 17:42
odpowiedz
vinni
108

Dziś była taka loteria, że w zasadzie nie ma co patrzeć na miejsca kogokolwiek. Kto trafił na chwilowe lepsze warunki ten odlatywał, kto miał pecha spadał i to nie dotyczyło tylko Polaków.

15.12.2016 21:24
5
vinni
108

Nintendo od zawsze stawia na gameplay, a nie graficzne wodotryski. Zresztą jak na konsolę w dużej mierze przenośną to w zupełności wystarczy. Oni doskonale wiedzą co robią, bardzo spokojnie poradzą sobie na rynku ;)

11.12.2016 18:43
odpowiedz
vinni
108

Nieźle w Kontynentalce radzi sobie Jan Ziobro. Cała reszta zawodników w zasadzie się nie liczy. Co do Murańki to byłoby też pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jego problemy zdrowotne kilka lat temu. Stracił sporo czasu na rozwój i teraz w zasadzie cały czas musi gonić.

Tak swoją drogą to nigdy nie rozumiem dyskwalifikacji skoczków za kombinezon po drugiej serii. Nagle w przerwie magicznie im się rozciąga do niedozwolonych wartości? Zresztą skoki narciarskie z roku na rok stają się coraz bardziej skomplikowane. Dawniej była to prosta i przyjemna dyscyplina; skaczesz daleko - wygrywasz. Dziś jakaś masa niejasnych przeliczników, kombinowane itd. przez co ogląda się to dużo gorzej.

11.12.2016 17:51
4
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Trzeba przyznać, że Gonciarz podczas pracy w tvgry potrafił zrobić masę dobrych filmów. Kiedy zajmował się grami wszystko wydawało się w porządku. Zwyczajnie jego materiały oglądało się bardzo przyjemnie. Jednak po jego odejściu z tego portalu stało się coś czego do dziś nie potrafię sobie wytłumaczyć. Stał się jakimś internetowym filozofem, do wszystkiego co mówi dobudowuje wielkie ideologie, zaczął w zasadzie myśleć tylko i jedynie o tym jak tutaj więcej zarobić, a nie stworzyć coś miłego dla oka. Do dziś bawią mnie te jego spotkania z fanami w Polsce. Robi z siebie wielkiego celebrytę i odebrałem to jako robienie łaski swoim widzom, że przyjechał do kraju i się z nimi spotkał. On ma umiejętności do robienia ciekawych filmów, ale pieniądze zaczęły przysłaniać mu w zasadzie cały świat.

11.12.2016 16:57
odpowiedz
vinni
108

Po skoku Kota wiedziałem już, że mamy dublet, nie wierzyłem że ktokolwiek poza Kamilem może go wyprzedzić i jak widać się nie myliłem ;) Oby takich konkursów jak najwięcej, Maciek i Kamil mogą w tym sezonie bardzo mocno namieszać w czołówce PŚ.

10.12.2016 17:51
odpowiedz
vinni
108

Cały czas jest dobrze, ale niestety trójka zawodników prezentuje formę genialną i ciężko będzie do nich doskoczyć. Polacy cały czas bardzo, bardzo solidnie, daleko, dobrze stylowo ale mimo wszystko brakuje tego błysku geniuszu. Co nie zmienia faktu, że w drużynówkach powinniśmy w tym sezonie rządzić i dzielić, bo tak równej kadry nie ma żaden inny kraj ;)

04.12.2016 16:54
👍
odpowiedz
vinni
108

Nie wyszło, ale cieszy że te skoki nie były jakoś specjalnie zawalone. Stoch i Kot formę mają bardzo dobrą, ale czasem jeszcze brakuje tego błysku geniuszu. Zresztą cała nasza kadra prezentuje się bardzo przyzwoicie, miło widzieć Polaków w takiej dyspozycji.

03.12.2016 17:56
😃
odpowiedz
vinni
108

Nie mam pytań, takiej kadry nie mieliśmy jeszcze nigdy. Każdy skok świetny, nikt w końcu nie zawiódł, wszyscy pokazali wszystko co najlepsze. BRAWO POLACY! Oby takie wyniki pojawiły się na MŚ.

02.12.2016 15:17
5
odpowiedz
vinni
108

Mnie za to najbardziej bawi hejtowanie wyborów przez niektórych ludzi, bo oni sądzą inaczej. Czasem warto zaakceptować fakt, że jesteśmy inni i każdy ma własną opinię na temat chociażby gier i nie każdy zgodzi się z każdym wyborem ;) No, ale co ja tam wiem, lepiej prowokować, wylewać swoje żale i przepychać w komentarzach na forum dyskusyjnym.

28.11.2016 21:14
😉
1
odpowiedz
vinni
108

Wypełnione.

post wyedytowany przez vinni 2016-11-28 21:15:04
26.11.2016 23:49
vinni
108

Spokojnie, wszystko wskazuje na to, że to będzie sezon w którym Kot będzie liderem naszej kadry. W zasadzie poza dzisiejszym drugim skokiem wszystkie miał bardzo udane, więc nie można mu nic wielkiego zarzucić. Zresztą drugi skok w dzisiejszych zawodach nie został zepsuty po jego błędzie o czym wspominał chociażby Adam Małysz. U Kota widać ogromną moc i co najważniejsze świetną formę psychiczną z którą miał od dłuższego czasu problem. Uśmiechnięty, zadowolony, posiadający radość z tego co robi. Będzie dobrze ;)

Reszta naszej kadry zresztą też nie prezentuje się źle. Wydaje się, że największe zapasy nadal ma Kamil Stoch, choć i u niego widać przebłyski jego najlepszego skakania. Piotrek Żyła w końcu zmienił pozycję najazdową i też od razu wygląda dużo solidniej. Jednak największe wrażenie robi na mnie Dawid Kubacki. Skacze dużo, dużo lepiej niż w poprzednich latach, wydaje się że ma całkiem przyzwoitą formę. Zresztą i tak przecież najlepsza dyspozycja ma przyjść na Mistrzostwa Świata. Jeżeli rozwój naszej kadry nadal będzie podążał w tym kierunku to możemy być spokojni o wyniki w najważniejszej imprezie.

25.11.2016 18:50
odpowiedz
vinni
108

Jest przyzwoicie, ale widać rezerwy jeżeli chodzi o Stocha czy Żyłę. Za to jestem pod wrażeniem odbudowy Macieja Kota. Chłopak był psychicznym wrakiem, a dziś potrafi stabilnie i daleko skakać. Wydaje się, że ma odpowiednią formę może nawet żeby zostać liderem naszej kadry. Nieźle też Kubacki, dwa dalekie, poprawne i równe skoki co też może nastrajać optymistycznie. Na pewno będzie to lepszy sezon dla Polaków niż ten poprzedni, wydaje się że mamy silną kadrę i gdy wejdzie ona na odpowiedni, końcowy poziom to możemy mieć z chłopaków sporo pociechy.

21.11.2016 17:28
odpowiedz
vinni
108

Przyczyna upadku Top Geara jest banalnie prosta. BBC zapomniało, że TG to w zasadzie nie był program motoryzacyjny, a program rozrywkowy z trójką kumpli między którymi czuć specyficzną chemię. Do 23 sezonu zatrudniono jednak osoby, które prywatnie się nie znoszą i to od razu było widać na ekranie. Zresztą moim zdaniem nawet dobrze, że się tak stało. Grand Tour ma jeszcze większe możliwości, mobilne studio daje możliwość wzięcia udziału w zasadzie każdemu bez wyjazdu ze swojego kraju, bo wiadomo że będą gościć w wielu państwach. To tego razem z nimi odszedł także często zapominany przez widzów producent Andy Wilman, bez którego Top Gear również nie odniósłby takiego sukcesu.

Jedyne co w programie Amazonu mi nie leży to nowy kierowca. Nudny, nieśmieszny, jakiś taki strasznie sztuczny. Cała reszta w zasadzie jest tym czego się spodziewałem i na co czekałem.

03.11.2016 00:06
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Trzeba też przyznać, że Legia była dziś aż nadto skuteczna. Co poważniejsza akcja i uderzenie to wpadało i to nie jakieś farfocle tylko same solidne bramki których nie powstydziłaby się światowa czołówka. Real za to grał chodzonego, myśleli że mecz wygra się sam, a Zidane stwierdził że waląc czwórką w ataku to w ogóle Legia nie ma po co wychodzić. Okazało się na dobrą sprawę, że jedynie Bale starał się zrobić cokolwiek w ofensywie, a reszta robiła za manekiny. Ronaldo więcej chodził i machał rękoma niż przykładał się do grania, Benzema poza bramką w zasadzie niewidoczny, Morata... był na boisku i tyle można o nim powiedzieć.

Szacunek dla Legii za to spotkanie. Zagrali ambitnie, nie odpuszczali, cały czas walczyli o zwycięstwo jakkolwiek to brzmi. Technicznie i fizycznie są lata świetlne za Realem, ale jak widać zaangażowaniem, sercem i zdrowiem włożonym w grę też można coś osiągnąć.

Swoją drogą to zabawne jak ludzie narzekali na Odidję, na Moulina że poza debiutem gra beznadziejnie, na Radovicia że ten powrót nie ma sensu, a dziś jednak pokazali że warto było na nich postawić. Gdyby Magiera był w Legii od razu zamiast wynalazku w postaci Hasiego wszystko wyglądałoby dużo, dużo lepiej.

20.10.2016 16:52
3
odpowiedz
vinni
108

Koncept znakomity, Nintendo ma szansę na całkiem konkretny sukces. No, ale dziś nie ma co oceniać, bo w zasadzie nic nie wiemy, a to wnętrzności i co najważniejsze wytrzymałość baterii zrobią robotę. Jeżeli będzie to konsola konkurencyjna do tego co mamy dziś, wydawcy przestaną olewać Wielkie N oraz jeżeli bateria będzie odpowiednio wytrzymała to na rynku konsolowym może zrobić się ciekawie.

08.10.2016 22:49
odpowiedz
vinni
108

Na plus odblokowane się Zielińskiego w kadrze, bo zagrał w końcu jakiś porządny mecz. Do tego dobra skuteczność Lewego, przeboje Grosickiego i przyzwoita obrona Jędzy z Cionkiem.
Na zdecydowany minus Linetty, słabo także Glik i kompletnie pogubiony Nawałka. Nie rozumiem gry na jednego napastnika, dlaczego trenerowi brakuje jaj żeby dać szansę chociażby takiemu Wilczkowi? Co mu szkodzi? Linetty i tak kompletnie nic nie dał.

post wyedytowany przez vinni 2016-10-08 23:05:04
26.09.2016 22:58
😉
1
odpowiedz
vinni
108

Trzeba przyznać, że tytuł gali wymyślili idealny ;) Cyrk, bo inaczej tego nazwać się nie da i na dodatek ból, bo każdy z nas odczuje ból zębów podczas oglądania tej parodii. Ktoś tam jak widać całkiem nieźle pomyślał.

26.09.2016 22:54
1
vinni
108

To chyba jedyny plus całej tej sytuacji.

22.09.2016 21:38
odpowiedz
vinni
108

Przysłuchując się Sejmowym wypowiedziom można w zasadzie stwierdzić, że nie mamy tutaj nawet o czym dyskutować. PiS przecież i tak przepchnie wszystko co tylko chce, więc przepchnie także całkowity zakaz aborcji. Będę szczerze zaskoczony i bardzo zadowolony jeżeli będzie inaczej. Obecny kompromis jest wystarczający i powinien zostać zachowany.
Zresztą cała nasza scena polityczna z każdym dniem robi się coraz bardziej groteskowa. Mam nadzieję, że doczekam czasów kiedy krajem będą rządzić ludzie kompetentni i nieoderwani od rzeczywistości.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-22 22:29:14
22.09.2016 14:59
2
odpowiedz
vinni
108

Zdecydowane TAK dla aborcji w przypadku zagrożenia życia matki, gwałtu czy też poważnych wad dziecka.

14.09.2016 13:41
vinni
108

I to Twój duży błąd, bo seria gier NBA od 2K Sports to chyba najlepsze sportówki jakie są dostępne na rynku ;p

13.09.2016 14:17
😉
vinni
108

PGA poszło nieco w innym kierunku i teraz zajmuje się całością elektronicznej rozrywki, a nie tylko samymi grami. Zresztą w tym roku jak i podczas dwóch poprzednich edycji odbędzie się Game Industry Conference, które moim zdaniem wygrywa z każdym możliwym pokazem gier. Masa ciekawych prelekcji, warszatów, wykładów o branży, uważam to za dużo bardziej wartościową rzecz niż możliwość ogrania kilku gier ;)
Poza tym tu wszystko rozchodzi się o pieniądze. WGW ma najwyraźniej więcej możliwości finansowych i jest skoncentrowane na samych grach i graniu, więc może sobie pozwolić na taką ilość mocnych wystawców.

edit: Zresztą najpopularniejszymi targami gier i elektroniki w Polsce jest PGA. Zobaczymy jak liczby będą przedstawiać się w tym roku, bo też sporo zależy właśnie od odwiedzających.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-13 14:19:56
11.09.2016 22:35
vinni
108

Tą konferencją Jorge skompromitował się już całkowicie. Czego on oczekuje od wyścigów? Tego, że zawodnicy będą go w trakcie jazdy prosić o możliwość wyprzedzania? Podczas GP Wielkiej Brytanii była masa wyprzedzania na limicie, twardej męskiej walki i nikt nie miał po wyścigu pretensji i śmiesznych opinii, że było za ostro. Lorenzo zresztą coraz częściej szuka dziwnych usprawiedliwień dla swoich często kiepskich występów, a to gdzieś opony, a to wiosenny deszczyk, a to obiad był niedobry, a to Rossi jechał za ostro. Valentino zrobił jedyne co można było zrobić po takim tekście, zwyczajnie Hiszpana wyśmiał. Zresztą widać, że Dani też ledwo co wytrzymywał żeby się nie wtrącić i jeszcze bardziej pogrążyć Jorge.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-11 22:59:33
11.09.2016 21:56
odpowiedz
vinni
108

Dziś Paweł Zagumny zakończył karierę reprezentacyjną podczas meczu gwiazd siatkówki. Znakomita impreza, tylu wielkich zawodników na parkietach nie widziałem już od bardzo dawna, piękne pożegnanie zgotowali naszemu najlepszemu rozgrywającemu. Z jednej strony smutny moment, że Guma kończy, ale z drugiej strony mamy Mistrzów Europy juniorów, więc przyszłość siatkówki powinna być bardzo kolorowa. Dziękujemy Paweł za te wiele, wiele lat fantastycznej gry i emocji ;)

11.09.2016 19:08
odpowiedz
vinni
108

Właśnie przed chwilą polscy piłkarze plażowi wygrali turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane na Bahamach. Jesteśmy jedną z czterech Europejskich drużyn, które pojadą grać na największych zawodach na świecie. Co więcej ostatni i jedyny raz na Mistrzostwach Świata graliśmy aż 10 lat temu. Ogromna, ogromna klasa naszych zawodników, pokonaliśmy chociażby brązowych medalistów i dwukrotnych Mistrzów Świata Rosjan, zwycięzców Europejskiej Ligi Beach soccera Ukraińców, czy też zawsze groźnych Włochów czy Szwajcarów. Jeden z największych sukcesów w historii polskiego beach soccera, piękna sprawa. Na turnieju było 27 drużyn, a to Polska na którą nie stawiał kompletnie nikt zdobyła puchar i pokazała swoje aspiracje na przyszłoroczny medal na MŚ.

edit: Na dodatek po wielu, wielu latach dostaliśmy dwie nagrody indywidualne na turnieju. Najlepszym bramkarzem został Szymon Gąsiński, a MVP Bogusław Saganowski, nasz najstarszy i najbardziej doświadczony zawodnik w plażówce.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-11 19:16:58
11.09.2016 14:57
odpowiedz
vinni
108

Ależ tegoroczny sezon MotoGP jest niesamowity. Osiem wyścigów, ośmiu różnych zwycięzców, coś nieprawdopodobnego. Pedrosa zasługuje dziś na ogromne brawa, tempo miał nieziemskie w zasadzie od początku do końca. Z drugiej strony szkoda, że Rossi nie wygrał przed własną publicznością, ale drugie miejsce też nie jest jakoś bardzo złe nawet w kontekście walki o Mistrzostwo Świata. Do końca jeszcze kilka wyścigów, niby przewaga Marqueza spora, ale tu jeszcze sporo się wydarzy. Coś czuję, że walka o tytuł rozstrzygnie się dopiero w ostatnim wyścigu. W zasadzie chyba jedynie w Moto3 jest już po wszystkim, bo przewaga Bindera jest gigantyczna.

08.09.2016 20:48
odpowiedz
vinni
108

Oczywiście, że tak. Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie wyprzedały się równie dobrze, a czasem nawet i lepiej niż te zawodników pełnosprawnych. Kilka większych światowych państw wprowadza do ramówek nawet po kilkanaście godzin transmisji z zawodów, u nas idealnie nie jest, ale jest już dużo lepiej niż było. Zresztą w Polsce już od Pekinu była walka z TVP o transmisje, dopiero w zeszłym roku udało się dojść do porozumienia. Dla mnie są to zwyczajnie kolejne Igrzyska w roku. Nie ma to dla mnie znaczenia, czy to pełnosprawni czy niepełnosprawni, zawody to zawody i oglądać je zwyczajnie warto.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-08 20:51:59
08.09.2016 20:02
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Oczywiście, że na poważnie. Igrzyska to Igrzyska, więc zawsze miło pooglądać naszych sportowców jak walczą o medale. Z medalami zresztą też nie żartowałem, na Paraolimpiadzie zawsze idzie Nam świetnie i przywozimy znacznie więcej medali niż z Igrzysk osób pełnosprawnych. W końcu TVP dało się przekonać, że warto pokazywać także obecne zmagania. Co prawda ilość nadal jest śmiesznie żenująca, ale chociaż już coś zaczęli pokazywać.

07.09.2016 23:25
😃
odpowiedz
vinni
108

Gotowi na kolejne godziny sportowych emocji? Właśnie rozpoczyna się ceremonia otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. Pierwszy raz w historii możemy oglądać zmagania sportowców na żywo dzięki TVP. Codziennie dostaniemy kilka godzin transmisji późno wieczornych i nocnych, więc szykuje się kilka kolejnych nieprzespanych nocy.

edit: Na dodatek jak ktoś lubi medale zdobywane przez Polaków to na tych Igrzyskach będzie zadowolony. Minimalnie celujemy w 30, ale optymistycznie i całkiem realnie liczymy nawet na 50 ;)

post wyedytowany przez vinni 2016-09-07 23:31:01
07.09.2016 22:06
😉
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Sony pomyślało i poszło w dobrym kierunku. Jeżeli masz wypasy w stylu telewizorów 4K, albo zamierzasz inwestować w PSVR kupujesz PS4 PRO, jeżeli chcesz jedynie dobrze bawić się przy zwykłym graniu zostajesz przy normalnym PS4, bądź PS4 Slim. Na dodatek cenowo wygląda to bardzo przyzwoicie. Microsoft kolejny raz będzie spóźniony ze swoim Projectem Scorpio, ponownie na rynku konsol moim zdaniem są na przegranej pozycji.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-07 22:16:21
04.09.2016 23:51
odpowiedz
vinni
108

Właśnie z Sokołem mam od zawsze problem. Facet ma ogromną wiedzę o F1, miło się go słucha, ale przy okazji ma tak nużący głos, że odbiera tym samym przyjemność ze słuchania wszelkich historii i ciekawostek opowiadanych przez niego. Z drugiej strony wolę słuchać jego niż ślepego i opowiadającego rzeczy rodem z Pudelka Borowczyka ;)

edit: Swoją drogą w przyszłym sezonie kończy się licencja transmisyjna polsatu na MotoGP. Mam ogromną nadzieję, że uda im się ją przedłużyć, bo pokazywanie wyścigów w ogólnodostępnym PSN jest świetną sprawą. Relacja dostępna na każdym odbiorniku z DVB-T i to na dodatek relacja na wysokim poziomie.

post wyedytowany przez vinni 2016-09-04 23:55:57
04.09.2016 22:16
👍
odpowiedz
vinni
108

Dorna zwyczajnie rozumie czego od wyścigów oczekują ludzie. Nie kombinują, tylko dają czystą esencję porządnego ścigania. W zasadzie w cyklu MotoGP nie ma nudnego wyścigu, tam zawsze się coś dzieje czego niestety nie można powiedzieć o F1. Gdy oglądam Formułę w zasadzie nie czuję żadnej ekscytacji, przy motocyklach co chwilę wstaję z sofy i odczuwam emocje każdym uślizgiem któregoś z kół. No i na dodatek mamy świetnych komentatorów. Nie dość, że wiedzą o czym mówią to znają zawodników i opowiadają o wszystkim z odpowiednim luzem idealnie pasującym do wyścigów.

29.08.2016 15:43
👍
2
vinni
108

... jak jeden dzień.

Jak się chwalić to się chwalić, dziś stuknęło właśnie 10 lat od momentu mojej rejestracji na forum. Dziwne to uczucie mieć świadomość, że czas tutaj spędzony to prawie połowa mojego życia. O ile sam zmieniłem się sporo, to forum nadal wygląda praktycznie tak samo jak w 2006 roku i niech tak pozostanie na kolejne lata ;)

25.08.2016 23:01
😃
1
odpowiedz
vinni
108

Jak już Wielka_Wieśniara wywołał mnie do tablicy to wyjaśnię. Stadion na którym rozgrywa się mecze można zgłosić do momentu rozpoczęcia losowania, potem nie można wprowadzać już żadnych korekt, bo grupy startują już niedługo, a UEFA musi przeprowadzić miliardy kontroli czy wszystko jest tak jak należy. Zresztą nie rozumiem w ogóle pomysłu rozgrywania meczów Legii na Narodowym. Legia ma przecież piękny nowy stadion ze swoją historią, odpowiednimi trybunami, więc nie ma powodu do zmiany. Tak samo popieram system sprzedaży biletów w którym w zasadzie nie ma miejsca dla przypadkowych jak to się mawia Januszy.

Poza tym gratuluję Wam awansu, miło będzie w końcu zobaczyć polski klub na takim poziomie. Grupa wydaje się fajna i konkretna marketingowo, swoje zarobicie, a także cała nasza piłka zyska nieco w rankingu ;) Powodzenia w fazie grupowej, choć szczerze mówiąc bardziej liczyłem, że wpiszę się do tego wątku z okazji rewanżu w PP za zeszłoroczny ćwierćfinał turnieju, ale niestety to nie w tej edycji.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-25 23:02:45
21.08.2016 22:33
😉
odpowiedz
vinni
108

No to koniec Igrzysk w takim razie ;) Dwa tygodnie świetnych wrażeń, sporo zawodów, nieco kontrowersji. Teraz czas na powrót do codzienności, ale nie nie długo przecież jest jeszcze Paraolimpiada, gdzie tyle zawodów sportowcy Nam nie dostarczą.

21.08.2016 17:55
odpowiedz
vinni
108

W Polsce i tak się nic nie zmieni. Co cztery lata te same frazesy, że wybudują tyle nowych obiektów, że zaczną wkładać ogromne pieniądze w polski sport nie tylko piłkarski, że za cztery lata to będziemy innym krajem i przywieziemy 30 medali z Igrzysk i będzie w ogóle rewelacyjnie i cudownie. Co się zmieniło przez ostatnie lata z tych szumnych zapowiedzi? Kompletnie nic. Wszystko zaczyna się od góry, od władzy w kraju która kompletnie nie czuje potrzeb sportu. Potrafią ładnie mówić, ale działań w ogóle nie widać. Do zarządzania sportem potrzebni są ludzie z wewnątrz, ludzie którzy sport uprawiali zawodowo, którzy znają potrzeby. Szczerze mówiąc pokładałem spore nadzieje w Ministrze Bańce. Bądź co bądź był sportowcem, może bez spektakularnych wyników, ale doskonale powinien znać środowisko. Niestety okazał się tak flegmatyczny i bezbarwny, że straciłem wszelkie nadzieje na poprawę na kolejne cztery lata.

W sumie to smutne były te Igrzyska. Kolejny raz dałem się nabrać, że będzie świetnie, a wyszło jak zawsze. Może za cztery lata... ;)

post wyedytowany przez vinni 2016-08-21 17:55:25
21.08.2016 15:00
odpowiedz
vinni
108

Niech każdy weekend Grand Prix będzie rozgrywany na mokrym torze ;) Wyścigi, które już zazwyczaj są niesamowicie interesujące jeszcze bardziej zyskują w takich warunkach. Dziś Crutchlow pojechał znakomicie, genialna strategia i cieszy fakt, że w końcu wygrał. Do tego pierwszy raz od 10 lat wygrał ktoś niejeżdżący na motocyklu fabrycznym. Zresztą podobnie Rossi, dziś w końcu obrał porządną taktykę, nieco zaryzykował i dało mu to oczekiwany efekt.
Za to jestem zniesmaczony zachowaniem Lorenzo. Po jaką cholerę przeszkadzał w końcówce wyścigu innym zawodnikom? Nie walczył kompletnie o nic, a jedynie komplikował wyprzedzania innym zawodnikom. Strasznie to było słabe.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-21 15:01:15
20.08.2016 19:04
odpowiedz
vinni
108

I w ten sposób mamy już 11 medali ;) Brakuje jeszcze jednego do moich realnych przewidywań 12-15 medali, może się uda :D

19.08.2016 23:50
vinni
108

Włoszczowska ma szanse chociażby.

19.08.2016 23:32
😃
odpowiedz
vinni
108

Brawo, brawo, brawo! :D Było ciężko, ale najważniejsze że medal wywalczyła. Komentator wspominał, że miała dużo problemów z kontuzjami więc tym większe brawa za wywalczenie medalu.

19.08.2016 10:06
odpowiedz
vinni
108

Powiedzmy sobie szczerze, że Andrejczyk ma dużo większe szanse na zdobywanie medali MŚ i IO niż Swoboda. Jednak w sprincie na 100m białe zawodniczki przeważnie nie mają wielkich szans na tryumfy. Jest co prawda Schippers, która udowadnia że można, ale nie ma wielkiej regularności w walce na najważniejszych światowych arenach. Tym niemniej kibicuje każdemu przedstawicielowi młodego pokolenia. Wydaje się, że na bieżniach i rzutniach mamy kilku zawodników na przyszłość, oby tylko tak zostało.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-19 10:52:42
18.08.2016 23:31
odpowiedz
vinni
108

Dziesiątkę osiągniemy, ale nadal jest to koszmarny wynik ;P No, ale nie ma się co przejmować. Odkujemy się na Paraolimpiadzie, gdzie przeważnie medale sypią się jak z rękawa.

18.08.2016 22:35
odpowiedz
vinni
108

Niech dalej się tak rozwija to za cztery lata będzie jeszcze lepiej. Jest bardzo młody, a już zaszedł całkiem daleko i stoczył świetną walkę z najwyżej notowanym Belgiem. Brawa, brawa, brawa takich sportowców chcę oglądać.

18.08.2016 21:02
odpowiedz
vinni
108

Niestety, ale zabrali te punkty słusznie. Co nie zmienia faktu, że trzeba liczyć na repasaże, bo młody Polak walczy świetnie. Belg wykorzystał nieco swojego doświadczenia i dzięki temu wygrał, ale Robak wiele mu nie ustępował. I przede wszystkim szacunek za walkę do samego końca, czasem oglądając Judo, czy Zapasy w wykonaniu Polaków miałem wrażenie, że za szybko odpuszczają i się poddają. Tutaj tego nie było, walczył ile się tylko dało.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-18 21:03:45
18.08.2016 20:36
vinni
108

Witamy w świecie uczciwości sportowej ;) Jeżeli inna drużyna nie wpłynęła na ich błąd nie powinno być żadnej litości... Na tych Igrzyskach kuriozum goni kuriozum.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-18 20:39:03
17.08.2016 22:51
odpowiedz
vinni
108

Mamy sporo młodych zawodników, ale ciągle jest jakiś strach przed postawieniem właśnie na nich.

Teraz jest czas na przemyślenia, byleby nie podejmować pochopnych decyzji. Zostawił bym Antigę, zaczął wprowadzać nowych zawodników z młodszych roczników i testował ich ile się tylko da. Za dwa lata mamy Mistrzostwa Świata, w sezonie mistrzostw przydałoby się już mieć wyklarowaną drużynę. Kolejny sezon nawet bym odpuścił ze spinania się o tytuły, tylko właśnie poszukiwał i wprowadzać świeżą krew, bo tego nam potrzeba. Zresztą od przyszłego roku trener będzie miał do dyspozycji Leona. Sprawa dla niektórych kontrowersyjna, ale zobaczymy co będzie w stanie dać kadrze.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-17 22:52:09
17.08.2016 21:40
odpowiedz
vinni
108

Już zaczyna się typowe polskie piekiełko pod tytułem "Zwolnienie Antigi" :V Jak dla mnie wyrzucenie Stefana byłoby mimo wszystko błędem, dużym błędem. W siatkówce zaczyna nam brakować ciągłości pracy, co chwile zmieniamy selekcjonera, co chwile są nowe turnieje mistrzowskie i nawet nie jest w stanie zdążyć ze swoimi zmianami w kadrze. W reprezentacji potrzeba motoru napędowego. Tak jak zawsze chwaliłem Kurka czy Kubiaka, że potrafili pociągnąć za sobą drużynę to dziś byli kompletnie nieobecni. Kubiak kolejne spotkanie zagrał jak cień samego siebie, bez werwy, bez radości, bez mocy. Dziś nie było zwyczajnie kim grać, potrzebujemy kogoś kto zawsze będzie potrafił pociągnąć drużynę do dalszej walki. Zostawić Antigę, niech ten zacznie budować na spokojnie nowy skład przez cały kolejny rok i zobaczymy jakie będą efekty.

17.08.2016 20:45
odpowiedz
vinni
108

W meczu zadecydowała zagrywka, cała reszta była wyrównana. Nawet nie wiem co powiedzieć, to uczucie powraca od czterech lat. Oglądam tych chłopaków co weekend w lidze, siedzę w tej siatkówce od wielu, wielu lat. Dawniej grywałem, dziś już tylko się przyglądam. Nie cierpię tego uczucia jak drużyna na której Ci tak bardzo zależy dostaje taki wpiernicz. Moc Amerykanów to dla Nas dziś za dużo, ehh... Do kadry teraz pewnie dojdzie Leon to w końcu będziemy mieli kogoś z zagrywką na poziomie...

17.08.2016 20:37
vinni
108

Pewnie sytuacji z końcówki drugiego seta, gdzie gwizdnął od czapy. Po meczu w końcu mógł mu powrzucać.

17.08.2016 15:37
odpowiedz
vinni
108

Pojechał jako faworyt na poprzednie Igrzyska - Spalił trzy próby w eliminacjach
Pojechał jako faworyt do Rio - Raz spalił, dwa razy rzucił beznadziejnie

Igrzyska to nie jest jego impreza, dziś rzucał kompletnie bez ognia, wygląda to fatalnie i raczej bez kwalifikacji. Będzie ogromny hejt na Pawła jak nie wejdzie do finału... już zaczynam mu współczuć.

17.08.2016 10:53
odpowiedz
vinni
108

Ona sama błyskawicznie zaczęła studić nastroje mówiąc, że ósemka będzie zadowalająca. Do tego nic nie musi, ale może wszystko a z takiej pozycji startuje się dużo lepiej. Zresztą po rozmowie w TVP widać, że się nie podpala i jest mądrą zawodniczką, będzie dobrze ;)

Wczoraj też było nieźle w biegu na 1500m. Co prawda daleko do medalu, ale Polka nie była ostatnia choć z całej stawki to ona miała najgorszy rekord życiowy. W takiej stawce jeszcze nigdy nie biegała i widać, że siłowo nie jest jeszcze w stanie biegać tak szarpanym tempem jak czołówka. Brzmi to może trochę zabawnie, że jestem zadowolony z tego, że nie była ostatnia ale w takiej stawce to jest niezły wynik. W jej wieku i przy jej nikłym doświadczeniu na takich imprezach pokazała się całkiem przyzwoicie.

edit: http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-08-17/rio-2016-wspanialy-gest-nowozelandki-pomogla-kontuzjowanej-rywalce-w-trakcie-biegu/ Oto jak powinny wyglądać Igrzyska Olimpijskie. Nie z aferami dopingowymi, nie z sędziami robiącymi co sobie tylko zechcą, a z uczciwą rywalizacją i wzajemną pomocą.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-17 10:55:27
17.08.2016 00:12
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Z takim krętactwem trzeba walczyć chociaż dla zasady. Każdy, nawet ktoś kto pierwszy raz na oczy widział ten sport zauważył przekroczenie przepisów, a sędzia stwierdza że wszystko było w porządku? Serdecznie mu gratuluję, pewnie dostanie teraz pokaźną premię za doskonałe sędziowanie ;)

Najpierw boks, teraz kolarstwo torowe. Sędziowie robią wszystko żeby o nich nie zapomnieć.

edit: Pamiętam falstart Bolta w biegu na 200m na Mistrzostwach Świata. Tamtejsi sędziowie mieli jaja wykluczyć Jamajczyka, tutaj mieliśmy do czynienia z klasycznym posmarowaniem. Może warto by w końcu rozliczać sędziów za to co robią na zawodach? Po to są reguły, żeby działać według nich.

edit2: Swoją drogą prezydentem Międzynarodowej Unii Kolarskiej jest Brytyjczyk ;) W tej chwili wyjaśnia się Nam chyba wszystko. Tutaj naprawdę sędzia główny dostanie solidną premię za sędziowanie.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-17 00:20:59
17.08.2016 00:06
odpowiedz
vinni
108

Spokojnie, będziemy mieli brąz. Nie wierzę, że te niemieckie krętactwa przejdą, zwyczajnie w to nie wierzę. Zresztą brawa dla Polaka, troszkę za szybko, ale przy takim składzie to i tak bardzo dobrze się zaprezentował.

17.08.2016 00:02
odpowiedz
vinni
108

To wszystko rozstrzygnie się przy zielonym stoliku, nie wierzę że nie będzie protestów po wyścigu.

edit: No, a tak na serio to oni po prostu chcą odstrzelić trzeciego Zielińskiego :P

post wyedytowany przez vinni 2016-08-17 00:03:47
16.08.2016 23:57
odpowiedz
vinni
108

Zieliński już drugi raz miał świetną pozycję... powinni od razu dyskwalifikować i poprzednich i Niemca który teraz zdecydowanie popełnił błąd.

16.08.2016 23:53
odpowiedz
vinni
108

Piękny wałek w wyścigu, gratuluję sędziom a tej dwójce życzę sromotnej porażki i braku medalu najlepiej o jedną tysięczną sekundy ;)

16.08.2016 22:56
vinni
108

Podobno około 23:20.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-16 23:02:30
16.08.2016 16:54
odpowiedz
vinni
108

Karol Hoffmann już nie jest taki młody. 27 lat to w zasadzie idealny wiek dla sportowca dlatego teraz pewnie pokazał się na kilku zawodach.

Jak już wspominałem zgadzam się z Wami, że trzeba skupić się na tym gdzie mamy sukcesy i predyspozycje do uprawiania tego sportu. Właśnie niech to będzie wioślarstwo, kajakarstwo, lekkoatletyka a z gier zespołowych siatkówka i piłka ręczna. Może osoby decyzyjne w końcu pójdą po rozum do głowy i stworzą porządne warunki do szkolenia w tych sportach.

16.08.2016 15:00
odpowiedz
vinni
108

Majewskiego niestety bym nie liczył, nie ten wiek, nie ta forma, kontuzje ostatnio poprzeszkadzały i jeżeli już mamy widzieć medale w kuli to w dwóch naszych młodych zawodnikach choć to będzie szalenie trudne. Głównie liczę na siatkarzy i Fajdka, poza tym może przydarzą się jakieś niespodzianki.

16.08.2016 14:55
😃
odpowiedz
vinni
108

Brawo, brawo! :D Srebro i brąz zawsze przyjmę z wielką radością.

16.08.2016 11:31
odpowiedz
vinni
108

Pozwolę sobie wytypować jutrzejsze spotkania w grach zespołowych.

Piłka ręczna:
Brazylia - Francja
Niemcy - Katar
Dania - Słowenia
Chorwacja- Polska

Bardzo chciałbym awansu Polaków, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Nie dość, że forma mocno przeciętna to na dodatek gramy z Chorwacją z którą problemy mamy od zawsze.

Siatkówka:
Kanada - Rosja
USA - Polska
Włochy - Iran
Brazylia - Argentyna

Stawiam na Argentynę, bo wyczuwam w tym meczu sensację. Brazylia kompletnie mnie nie przekonuje, a zwycięzca naszej grupy myślę że będzie w stanie zaskoczyć niejednego.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-16 11:33:07
16.08.2016 09:26
odpowiedz
vinni
108

Moim zdaniem trafiliśmy dobrze. Stany grają często bardzo w kratkę, na Igrzyskach nie zachwycają i myślę że poradzimy sobie z nimi bez większego problemu. Zresztą pojechali tam po medal, a jak się chce mieć medal to trzeba pokonać każdego. Słabszy mecz już mieliśmy, teraz może być tylko lepiej.

15.08.2016 23:30
odpowiedz
vinni
108

Znając Włochów wyjdą drugą jedenastką i przegrają ten mecz. Cwane z nich lisy i jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie zagrają jakimś rezerwowym składem. Zresztą ich porażka eliminuje kogoś z dwójki Francja-Brazylia, więc w zasadzie usuwają takim zagraniem jednego z faworytów do wygrania turnieju.

15.08.2016 23:17
odpowiedz
vinni
108

Szybko, łatwo, przyjemnie dobrze że na końcu zagraliśmy taki mecz. Zawodnicy nieco odpoczęli, zagrali na luzie, bez presji i tak łatwe zwycięstwo bardzo cieszy. Cały czas niestety martwi mnie zagrywka, której ciągle poszukujemy. W środę będzie już bardzo, bardzo potrzebna niezależnie na kogo trafimy. Na ćwierćfinał patrzę z optymizmem, kadra ma siłę, jest świetna atmosfera, pokazali że forma jest całkiem niezła i wystarczy teraz tylko to wykorzystać za dwa dni w walce o strefę medalową.

edit: Szkoda mi trochę tych chłopaków z Kuby. Polityka ich kraju zabija tamtejszy sport. Gdyby nie ona, Kubańczycy spokojnie walczyliby o czołowe miejsca w każdym turnieju.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-15 23:18:04
15.08.2016 16:23
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Na Brazylię nie chciałbym trafić z gospodarzem turnieju zawsze gra się źle. Stany bądź Kanada byłyby najlepsze na ćwierćfinał moim zdaniem.

Włodarczyk jest jednak niesamowita, to jest nokaut, ona mogłaby już w zasadzie sobie odpoczywać i czekać na medale, coś cudownego! :D

15.08.2016 16:06
vinni
108

12/4 daje nam ratio 3, 14/5 daje ratio 2,8.

15.08.2016 14:53
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
108

Z tym, że co z tego, że do dyscypliny niszowe? Może w końcu przestańmy pchać się na siłę tam gdzie nie idzie i zacznijmy szukać swoich sportów? Zacznijmy działać tam, gdzie rzeczywiście mamy predyspozycje to zdobywania tytułów, a nie skupiajmy się na wszystkim. Litwa ma koszykówkę, Islandia ręczną, Holandia łyżwiarstwo szybkie, a co ma Polska? Wszystko po trochu i nic doskonale. Czas zrozumieć, że nie jesteśmy potęgą sportową i trzeba sobie znaleźć swoją niszę w której będziemy mocni i będziemy światową czołówką. Jak ktoś chce być dobrym we wszystkim to na końcu nie jest dobry w niczym.

Co do "Leśnych dziadów" to już niestety trudniejsza sprawa. Nie zmienia to jednak faktu, że da się wszystko odmienić. Wystarczą ludzie, którzy mają pomysł, znają się na danym sporcie i potrafią do siebie przekonać ludzi. Boniek zaczął rozwalać beton w PZPNie, nadal nie jest idealnie, ale konsekwentnie zaczyna się poprawiać. Kolejne dziady w wojewódzkich związkach upadają, wystarczy chcieć.

15.08.2016 13:31
odpowiedz
vinni
108

Odpadnięcie Cichockiej w półfinale akurat wielkim zaskoczeniem nie jest. Już podczas eliminacji była przeziębiona, a teraz było jeszcze gorzej. Po biegu w zasadzie była prawie nieprzytomna, więc akurat w jej przypadku jest wytłumaczenie słabszego startu. Młoda Sofia pokazała za to coś co w sportowcach lubię najbardziej. Porządną wolę walki, nie odpuściła, genialnie przebiegła ostatnie 100-150 metrów i to się opłaciło. Na tak niską i nadal młodą zawodniczkę finał Olimpijski jest już niezłym osiągnięciem.

Co do szkolenia to się kompletnie nie zgadzam. My szkolenie w wielu sportach mamy bardzo dobre. Juniorzy czy kadeci bardzo często są czołowymi postaciami na świecie często bijąc chociażby tych niedoścignionych Amerykanów.
Problem zaczyna się w seniorach, 90% genialnie zapowiadających się juniorów kompletnie przepada w dorosłych startach. Ich rozwój nagle kompletnie staje, sportowcy znikają i już nigdy nie wracają do walki o czołówkę jak w swoich młodych latach.

Tak poza tym zachęcam wszystkich do oglądania Igrzysk Paraolimpijskich we wrześniu. Z tego co wiem pierwszy raz w historii dostaniemy dziennie kilka godzin transmisji na żywo z ich zmagań. Tam w przeciwieństwie do zdrowych sportowców zawsze mamy wiele medali i niewiele słabych występów.

15.08.2016 01:11
odpowiedz
vinni
108

Nie, nie tu na całe szczęście nie o doping chodzi. Już poprzednie Igrzyska mnie pod względem wyników irytowały, a w Rio to już zwyczajnie nie wytrzymałem tego badziewia jakie niektórzy Nam prezentują. Smutne, że blisko 40-milionowy kraj ma problemy żeby zdobyć 10 medali na takiej imprezie.
Taka ciekawostka z dzisiaj. Phelps ma w sumie 28 krążków Olimpijskich w jednej dyscyplinie sportu, co prawda na kilku dystansach ale nadal to jedna dyscyplina. Polska do dnia dzisiejszego od Igrzysk w Atenach zdobyła 34 medale :V Niewiele więcej niż on sam w przeciągu tego samego okresu czasu. Porównanie idiotyczne, ale dziś czytając o jego karierze zorientowałem się, że tak to wygląda.

edit: Zmieniłem Pekin na Ateny, żeby porównanie miało więcej sensu.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-15 01:14:48
15.08.2016 00:55
odpowiedz
vinni
108

Dobrze, jesteśmy lata za USA czy Australią, ale czy to tłumaczy tak fatalne wyniki? Zdarzają się nawet kilkusekundowe różnice pomiędzy ich normalnym startem, a tym na Igrzyskach. Po niektórych nawet nie widać woli walki, już przed wyjściem na arenę zmagań uważają siebie za przegranych i w zasadzie już wtedy się poddają.

W przytoczonym przed Kyahna tenisie stołowym akurat widziałem walkę, widziałem chęć, no ale nie wyszło. Takie porażki jestem w stanie spokojnie przyjąć, bo widzę że im zależało. No, albo dziś mecz singlisty w Badmintona. Mecz o pietruszkę, a był jednym z lepszych jakie widziałem na tych Igrzyskach. Walka z obydwu stron, mecz długi, wyrównany, ciekawy do samego końca. Polak co prawda przegrał, ale chociaż pokazał, że mu zalezało.

Co do Mistrzów Europy to jest nawet tak, że oni często nawet nie są w czołówce Europejczyków. Są kompletnie innymi sportowcami niż na innych imprezach, tego też kompletnie nie rozumiem jak można tak zaprzepaścić swoją dyspozycję.

15.08.2016 00:37
odpowiedz
vinni
108

W żeglarstwie niestety poza umiejętnościami potrzeba także masy szczęścia. Polakowi go niestety zarówno wczoraj (czy tam przedwczoraj) jak i dzisiaj zabrakło.

@single, mam nadzieję że tak źle nie jest. Choć jak mówisz o następców w kadrze jest jednak ciężko i to mnie zaczyna martwić.

Powiem szczerze jeszcze nigdy nie byłem tak wściekły na polskich sportowców. Rozumiem, że nie wychodzi młodym sportowcom którzy debiutują na IO. Rozumiem, że odpadają bijąc rekordy życiowe, czy nawet rekordy kraju. Rozumiem, że odpadają po porządnie stoczonej walce, gdzie widać że zostawili całego siebie. Nie rozumiem jednak, że mamy tylu Mistrzów Świata, tylu Mistrzów Europy którzy na Igrzyskach osiągają wyniki kilkukrotnie gorsze niż powinni. Jasne, można mieć słabszy dzień, słabszą chwile itd. Tylko dlaczego nagle tylu naszych Mistrzów ma słabsze dni akurat w dniu ich startów? Pomijam zawodników, którzy nawet odpuszczają walkę i nie widać po nich chęci wygrania.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-15 00:39:05
15.08.2016 00:11
odpowiedz
vinni
108

@Single, odpal czasem NBA tam widowiskowości nie brakuje ;) Zresztą na turnieju Olimpijskim też jest widowiskowo, Europa między sobą rozgrywa wiele interesujących meczów, do tego dołóż Argentynę i Brazylię i w ogóle robi się bardzo ciekawie. Paradoksalnie finał Olimpijski może być nudniejszy niż mecz grupowy pomiędzy drużynami z Europy czy Ameryki Płd.

Co do myślenia o innych sportach to też mi tego bardzo brakuje. Zresztą mamy tego dowód na tych Igrzyskach. Skupiamy się na piłce nożnej, gdzie dopiero teraz reprezentacja cokolwiek potrafi zrobić, ale kluby nadal są na poziomie żenującym zamiast skupić się na czymś do czego mamy predyspozycje. Za dużo czasu poświęcamy na myślenie, że jak w 74 i 82 mogliśmy się świetnie zaprezentować na MŚ to i możemy teraz.
Uważam, że powinniśmy skupić się na czymś, gdzie realnie mamy szanse na sukcesy i tam inwestować jak najwięcej. Mamy siatkówkę; sukcesy od juniorów aż po seniorów, a jednak cały czas jest gdzieś niedoceniana. Jeszcze (zaznaczam, jeszcze) mamy piłkę ręczną, choć z tego co wiem następców naszej kadry zaczyna brakować.
Straciliśmy już masę sportów przez myślenie tylko o jednym. Wiadomo, nie we wszystkim będziemy świetni, ale wstyd ogarnia człowieka jak widzi wyczyny niektórych naszych sportowców. To co zrobiono polskiemu pływaniu jest komiczne. Mieliśmy bardzo przyzwoitą kadrę, która potrafiła liczyć się w świecie, a co mamy dzisiaj? Jedno wielkie okrągłe zero i poniszczonych świetnych pływaków.

post wyedytowany przez vinni 2016-08-15 00:13:02
14.08.2016 23:56
odpowiedz
vinni
108

Litwa od zawsze stawiała na koszykówkę. Nie pchali się specjalnie w piłkę nożną jak robią to niektóre kraje, tylko weszły w to co im rzeczywiście wychodzi i mają tego efekty.
Nie zmienia to faktu, że do Amerykanów każdej reprezentacji daleko. Gdyby Hiszpanie byli nieco młodsi to może byliby w stanie dorównać Stanom na tych Igrzyskach. Jednak patrząc na ich obecną formę nie mają z nimi szans.

14.08.2016 23:04
vinni
108

Ja tam bym się nie cieszył ;) Tak jak często za sportowcami ze Stanów nie przepadam, to ich koszykarzy uwielbiam od wielu, wielu lat.

14.08.2016 23:03
odpowiedz
vinni
108

Nie ma szans na przegraną, jak będzie bardzo źle to odpalą szósty bieg i odrobią wszelkie ewentualne straty. Paka mocna, choć wiadomo że mogłaby być jeszcze mocniejsza, na plus to że świetnie się uzupełniają, zawsze znajdzie się ktoś kto pociągnie zespół do przodu. Jednego dnia Carmelo trafia wszystko co może, a dziś Thompson przejął inicjatywę i zniszczył Francuzów serią trójek. Anthony za to dziś partaczył masę sytuacji, ale nie odbiło się to specjalnie na ich grze. Do tego nie widzę zespołu, który mógłby im zabrać medal. Jestem wręcz na 100% pewien, że złoto pojedzie do Stanów.

14.08.2016 22:18
odpowiedz
vinni
108

Oglądałem każdy mecz Amerykanów i szczerze mówiąc uważam, że oni dają z siebie maksymalnie jakieś 70%. Dopiero jak zrobi się naprawdę gorąco to zaczną grać już na swoim normalnym poziomie. Dlatego też złota im raczej nikt nie zabierze, ale do wyczynów Dream Teamu jest im bardzo, bardzo daleko.

14.08.2016 00:54
<