Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

vinni ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

05.11.2019 18:51
vinni
1
vinni
131

Model Reevesa z prezentacji nie był modelem finalnym z tego co mówili twórcy.

01.11.2019 14:28
vinni
😐
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Jak mnie bawią opinie, że "recenzja fanboya", "sprzedaliście się", "IGN dał 6.8/10"... Jak widać w narodzie nadal brakuje zrozumienia, że recenzje są SUBIEKTYWNE i każdy dany twór może odebrać zupełnie inaczej. Szczególnie, gdy gra jest tak specyficzna jak Death Stranding, która nie jest grą dla każdego.

15.10.2019 19:01
vinni
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
131

No to zaczynamy! ;) Miłego życia w kraju zakazów, zakazów i zamykań.

13.10.2019 23:33
vinni
5
vinni
131

Manolito, po prostu poczekaj. Jeszcze przyznasz nam rację, tylko że wtedy będzie już za późno. Na Węgrzech mówili to co Ty "Hehe, Orban nie jest zły, nie straszcie Orbanem". No i dziwnym trafem jest tam źle. Turcy się nabijali, że jak to Erdogan zły? Przecież będzie super, po czym wiemy co się tam dzieje ;) Po prostu cierpliwie czekaj i obserwuj to co się będzie działo od nowego roku.

13.10.2019 23:04
vinni
4
vinni
131

Bo 500+ to tylko jedna strona medalu (pomijam kwestię, że reszta by ten "program" zweryfikowała i zmieniła). PiS jest partią szkodliwą w wielu kwestiach. Państwo prawa, jakiekolwiek zasady, czy polityka gospodarcza w innych sprawach niż ta socjalna u nich nie istnieje. Możesz sobie zaprzeczać, ale partii tak cwanej, chamskiej, przekonanej o własnej nieomylności nie było tutaj od czasów PZPRu. Robią wszystko, abyśmy sobie tamte czasy przypomnieli. Dobrze, że nie mają większości konstytucyjnej, wtedy można by zacząć się już pakować, bo nie byłoby sensu siedzenia w Polsce.
Teraz PiS będzie musiał wypić piwo które nawarzyli. W styczniu zaczynamy podwyżką prądu o kilkadziesiąt procent i osłabieniem koniunktury. Będzie ciekawie ;)

post wyedytowany przez vinni 2019-10-13 23:04:54
13.10.2019 22:56
vinni
7
vinni
131

Spróbuj zabrać, albo zmienić obecne "programy socjalne", bo realnym programem tego nie nazwę. Gwarantuję, ze nawet nie wejdziesz do Parlamentu. Jesteśmy tak bardzo niewyedukowanym społeczeństwem, że ludzi interesuje tylko szybka kasa, a nie zmniejszenie podatków, wyższa kwota wolna od podatku, czy realny socjal dla najuboższych. Nie znamy się na gospodarce, ekonomii, prawie. Dają kasę to na nich głosują, a to że za chwilę ta kasa nie będzie miała żadnej wartości do dla tych 43% SCI-FI.

13.10.2019 22:03
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Obecne wyniki przyjmuję w ciemno przy założeniu, że PiS przerżnął Senat. Przy takim rozwiązaniu w zasadzie będą uziemieni na wielu polach i nie będą w stanie przeprowadzić nic poważnego. Poza tym większość mają bardzo niewielką, jest to rozwiązanie najlepsze z najlepszych przy założeniu, że PiS wygrywa. Jest lepiej niż przypuszczałem, jeżeli nie będzie wielkich zmian otrzymamy przyzwoite wyniki i Senatem, który może sobie blokować co mu się podoba ;)

11.10.2019 20:09
vinni
odpowiedz
vinni
131

Oczywiście, że tak. Nie po to obaliliśmy komunizm (choć, czy aby na pewno? ;) ) aby teraz nie korzystać z tego przywileju.

11.09.2019 11:56
vinni
2
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Ależ ten telefon jest paskudny. Ta wielka płyta indukcyjna na tyle kompletnie nie pasuje do tak wycenianego telefonu. No właśnie cena... Trzeba się do niej przyczepić, bo jest iście kuriozalna. Zrozumiałbym ją, gdyby nowy iPhone rzeczywiście miał wnętrzności wyprzedzające obecne czasy, masę nowych i przydatnych funkcji, a on przecież czysto technicznie wygląda przeciętnie. Nie ma żadnego racjonalnego argumentu, który przemawiałby za kupnem nowego telefonu od Apple'a, po prostu nie ma.

09.09.2019 18:03
vinni
vinni
131

Brak realizmu? Fatalny gameplay? Chyba mylisz gry skoro w taki sposób oceniasz kosza od 2K.

05.09.2019 00:23
vinni
odpowiedz
vinni
131

To jest ogólny problem reform w Polsce. Szybko, szybko, byleby coś zmienić i pokazać że próbujemy działać. Szkoda tylko, że taka deforma edukacji odbije się na przyszłych pokoleniach, które muszą uczęszczać do tak niestabilnego systemu szkolnego.
Edukacja jest moim zdaniem tak poważnym zagadnieniem, że zmiany i refomy powinny być wprowadzane stopniowo przez w zasadzie kilka lat i to po bardzo długich i szerokich konsultacjach. Rząd, nauczyciele, dyrektorzy, samorządy czy nawet rodzice bądź starsi uczniowie powinni dyskukować, wymieniać się pomysłami i stworzyć coś co rzeczywiście wprowadzi naszą szkołę w XXI wiek. To co zrobił PiS to kosztowna, niepotrzebna i szkodliwa reforma administracyjna. Coś co nie polepszy wyników, a wręcz je pogorszy, rozwali system edukacji na kolejne kilkanaście lat (tak jak początkowo zrobiły to gimnazja) i finalnie "wyprodukujemy" sobie kilka roczników które uczą się trochę takim systemem, trochę takim, a trochę żadnym. Mam ogromną nadzieję, że za to co zrobiła Zalewska dzieciakom i nastolatkom dostanie się jej solidna kara kiedy skończy się PiSowskie Eldorado. Jeden z głównych filarów napędzających przyszłość kraju został mówiąc wprost zrujnowany na wiele długich lat.
Nie przeczę, że zmiany są potrzebne. Ale te zmiany muszą być przemyślane, długotrwałe, nawet rozpisane na kilka kadencji. Tylko, że u Nas nie można dojść do porozumienia w takich kwestiach. Albo z nami, albo przeciw nam... A z takim podejściem to my nigdzie nie zajedziemy.

03.09.2019 00:45
vinni
😉
odpowiedz
vinni
131

Eee... to czemu nie można grać w GTA5? Coś tu się nie zgadza... - Może dlatego, że brak hazardu w GTA V dotyczy państw o restrykcyjnym prawie hazardowym?

30.08.2019 20:54
vinni
vinni
131

Akurat grafiki nie warto oceniać po streamie... przecież bitrate takich live'ów bardzo mocno tnie to co mamy w rzeczywistości.

30.08.2019 20:33
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Pokazali w zasadzie to czego się spodziewałem, czyli klasyczną targową prezentację. Nie rozumiem osób, które czekały na jakiś wielki gameplay. Było wiadome, że dostaniemy jak najwiecej, w jak najkrótszym czasie, aby pokazać jak najwięcej z tego co zaoferuje nam gra. Sam koncept gry bardzo mi się podoba, w szczególności system klasowy. Nie przypisujemy się do jednej klasy na początku gry, są one dość płynnie i wymiernie mogą wpłynąć na styl naszej rozgrywki. To na duży plus.
Na minus za to zasługuje spora część oprawy. Gra wydaje mi się niesamowicie zamglona i niewyraźna. Mam jednak nadzieję, że to tylko kwestia streamu, bo w końcu po targach nikt nie narzekał na wielkie obniżenie jakości grafiki, czy właśnie aspekt niewyraźności. Trzeba poczekać na materiał na youtube'ie i wtedy ocenić jak to rzeczywiście wygląda.
Ogólnie hype nadal jest i będzie już do samej premiery. Gra musi obronić się fabularnie, jeżeli pod tym względem będzie świetnie, a świat nie będzie martwy przez większość rozgrywki to czeka nas świetny tytuł.

edit: Na tubie wygląda to lepiej niż na streamie. Zresztą cieszy mnie fakt, że pokazali grę taką jaką jest, a nie wielce graficznie dopakowaną.

post wyedytowany przez vinni 2019-08-30 20:40:40
28.08.2019 20:23
vinni
2
vinni
131

Czas na spowolnienie jest zawsze, szczególnie że wraz z rozwojem technologicznym mamy coraz więcej metod na dbanie o środowisko. Co do Europy, Chin i USA to od czegoś trzeba zacząć. Chińczycy wbrew pozorom ograniczają emisję, nadal są to spore poziomy, ale wyraźnie podejmują starania, aby zmienić taki stan rzeczy. Gdyby poszła za tym Europa byłoby już dużo bardziej pozytywnie niż w chwili obecnej.

28.08.2019 17:16
vinni
2
vinni
131

@siera97, tak globalne ocieplenie jest procesem naturalnym, ale tempo zmian już nie. Wszystko dzieje się wyraźnie za szybko i trzeba czym prędzej jak najbardziej minimalizować skutki, bądź przygotowywać się na dalsze ocieplanie, aby nie obudzić się z ręką w nocniku za kilkanaście lat. Całego procesu nie zatrzymamy, ale możemy go złagodzić na tyle, aby zmiany były mniej dotkliwe niż są obecnie i będą w najbliższej przyszłości.

23.08.2019 18:33
vinni
2
odpowiedz
vinni
131

Na miejscu Sony już dawno dałbym sobie spokój z tym filmem, a prawa do adaptacji oddał jakimś fanom, którzy rzeczywiście mają pomysł i wiedzą jak oddać realia gier o Drake'u. W przypadku japońskiej firmy widać, że pomysłu to oni za bardzo nie mają i cały czas próbują zaczepić się jakiegoś kierunku, który jest bliżej nieidentyfikowany. Sądząc po fakcie, że film chcą oprzeć o młodego Nate'a pewnie myślą nad sagą filmów z tej serii... może do 2050 roku wydadzą drugą część ;p
Poza tym gracze powoli zapominają o Uncharted. Marka się skończyła, kolejnych odsłon raczej nie ujrzymy, więc i hype na film mocno spada co jeszcze bardziej obniża szanse na powodzenie takiej ekranizacji.

19.08.2019 22:03
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Po raz kolejny się powtórzę... w normalnym i cywilizowanym kraju tego rządu już dawno by nie było przy władzy oraz prawdopodobnie siedzieliby w więzieniach. W Polsce? "Sędziowie to kasta, mafia i dobrze im tak!" ;)
Czas wyciągać walizki i czym prędzej uciekać póki jeszcze można. Druga kadencja PiSu jest w zasadzie pewna, bo nikt inny na dobrą sprawę nie chce przejąć władzy bo stan ekonomiczny, prawniczy, zdrowotny jest tak zły, że powoli nie ma czego ratować bez totalnego zaciskania pasa. No, a niestety nie ma w Polsce partii z jajami, która nie będzie walczyła jedynie o koryto, a o realne zmiany i nie będzie bała się utraty władzy, gdy zaciśnie pasa.
Dlatego dopóki nie zamknęli granic trzeba czym prędzej uciekać, bo za cztery lata Polski w zasadzie już nie będzie, bądź po prostu nie będzie tutaj czego zbierać bo rzeczywiście ziści się marzenie prezesa o "Polsce w ruinie" ;)

19.08.2019 16:47
vinni
vinni
131

Jak robi polska firma to jest jeszcze szansa na dobry pl dubbing, ale w innym wypadku szanse są nikłe.

Dubbingi w zasadzie zawsze są nagrywane u nas. Tłumaczenia są czasem przejmowane przez producenta gry, ale nigdy nie bierze się on za dubbing.

10.08.2019 20:07
vinni
3
odpowiedz
vinni
131

Odpowiedź jest banalnie prosta. Najzwyczajniej w świecie ludźmi głupimi łatwiej się rządzi. Prostego człowieka nie interesuje sądownictwo, kwestie ekonomiczne itd. Dlatego żyjemy i pewnie jeszcze długo będziemy żyli w kraju bez perspektyw na poważne zmiany. Zamiast równać pod wieloma aspektami do bogatszego zachodu, równamy do wschodu gdzie rozstrzał klasowy jest gigantyczny.

07.08.2019 15:16
vinni
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
131

Prawda jest taka, że w normalnym kraju za to co wyczynia PiS rząd już dawno zostałby odwołany i miał postawione wiele zarzutów (PO i PSL analogicznie również w przypadku ich przekrętów). My niestety nie jesteśmy normalnym krajem i najwyraźniej lubimy być okradani na skalę, że tak to ujmę przemysłową. Strach pomyśleć gdzie byłaby dziś Polska, gdyby rządzili nami dobrzy politycy, którzy rzeczywiście mieliby pojęcie o tym co robią.

03.08.2019 23:21
vinni
vinni
131

Przecież ta władza musi sobie znaleźć wyimaginowanego wroga. Oni się tym żywią, wiedzą że bez tego nigdy by nic nie osiągnęli. Stąd to najeżdżanie na Żydów, nauczycieli, rezydentów, obecnie osoby LGBT. Czekam z niecierpliwością kto będzie kolejny, liczę że partia zajmie się swoimi przeciwnikami politycznymi i ludzi którzy są po ich stronie. Wtedy w końcu przestaniemy się z tym dziadostwem męczyć.

25.07.2019 14:19
vinni
4
vinni
131

Albo nie wiesz o co chodzi albo udajesz głupiego. Chodzi o promocję LGBT w szkołach którą chce uskuteczniać ten ruch.

I co w tym jest takiego przerażającego? Boli Cię, że dziecko dowie się że nie każdy tak samo definiuje miłość? Takie teksty pokazują, że traktujecie osoby homoseksualne tak jakby te były chore na Tyfus i można się było zarazić od nich poważną chorobą o nazwie "LGBT".

23.07.2019 20:58
vinni
1
vinni
131

Najwyraźniej PiS już na dobre zapomina język polski i nie rozumie co znaczy "prognoza". Pochodzę akurat z terenów dotkniętych tą nawałnicą, więc dokładnie pamiętam jak pięknie się na nas wypięli... Przed sądem powinny stanąć zupełnie inne osoby, no ale wiemy że ręka rękę myje ;)

23.07.2019 15:32
vinni
😂
vinni
131

Im się te pieniądze po prostu należą!

23.07.2019 00:08
vinni
vinni
131

Bo przecież nie chodzi o walkę o prawa mniejszości, tylko o robienie hucpy i o prowokacje.

Powiedz od razu, że tu chodzi o "obalenie jedynego oświeconego rządu pod przewodnictwem wielkiego prezesa nad prezesami i jego fantastycznej grupy osób dzięki której Polska będzie mocarstwem" a nie piszesz jakieś bzdury o prowokacjach.
Sporo osób zatrzymano, sporo osób na marszu oberwało w ten czy inny sposób - nie, prawa strona wie lepiej, to była masochistyczna prowokacja xD Wam zaczną pluć w twarz to stwierdzicie, że pogoda się psuje, prawda?

23.07.2019 00:05
vinni
vinni
131

Ciekawe czy Sakiewicz rzucał się tak kiedy wypłynęła sprawa drukarza hmmm... niech pomyślę... nie, nie rzucał się a wręcz go popierał więc niech teraz skończy płakać. Już zaczynają zjadać swój ogon, bo to przecież sterowane przez PiS instytucje stwierdziły, że tak można ;)

22.07.2019 21:47
vinni
1
vinni
131

Po co koncepcja Trybunału Stanu w ogóle funkcjonuje, skoro ludzie którzy powinni tam trafiać nie trafiają? Przecież to jest sabotaż na państwie polskim.

Sami siebie przed TS nie postawią. Ale w końcu to ich cwaniactwo i buta wyjdzie bokiem, popełnią błąd i przegrają wybory (oby już na jesieni). Wtedy jeżeli u władzy będą ludzie kompetentni (czyli już wiemy że nic z tego) to postawią całą tą PiSowską zgraję przed Trybunałem i zacznie się polityczna rzeź. Jakże pięknym dniem będzie dzień w którym jedyny słuszny prezes zostanie skazany, dostanie belkę na oczy, a jego nazwisko będzie się składało z jednej literki... ahhh rozmarzyłem się ;)

To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto i mydlenie oczu. Potem będzie pieprzenie głupot że modernizują i wzmacniają armię.

Ludzie myślący to wiedzą. Prosty suweren stwierdzi, że; "Eee, no modernizujo i byndzie super! Ruskie też takie majo, wienc bedo dobre".

post wyedytowany przez vinni 2019-07-22 21:48:58
21.07.2019 19:52
vinni
2
vinni
131

Dlaczego sprowadzasz związek, małżeństwo do spraw łóżkowych? :V
Małżeństwo cywilne to nie jest żadne sacrum, to zwykła "legalizacja" związku, nadanie sobie wspólnych spraw typu dziedziczenie etc. , dla kobiety dodatkowo często zmiana nazwiska. Idąc Twoją logiką cała masa bezdzietnych małżeństw to największa zbrodnia, świętokradztwo i w ogóle nie powinno do niego dojść...

Poza tym dobrze wiedzieć, że tylko prawica dba o tradycje... może wróćmy do palenia czarownic na stosach? Przecież to też była swego rodzaju tradycja ;)

post wyedytowany przez vinni 2019-07-21 19:53:23
21.07.2019 19:35
vinni
1
vinni
131

Czyli nie masz żadnego potwierdzenia, no spodziewałem się tego, nie będę ukrywał. Aha, jeżeli chcesz poważnie dyskutować to daruj sobie personalne wjazdy ;)

21.07.2019 19:32
vinni
1
vinni
131

Gdzie masz zapisane, że podstawowym celem małżeństwa jest prokreacja?

21.07.2019 19:17
vinni
2
vinni
131

Prawica nie musi popierać LGBT. Wystarczy żyć własnym życiem tak jak żyję chociażby ja widząc marsze pro-life, czy wszelakie procesje ;)

21.07.2019 18:55
vinni
1
vinni
131

Ale kto tu wyzywa prawicę? Ciemnotą są ci, którzy plują, atakują i zachowują się gorzej jak zwierzęta w stosunku do osób homoseksualnych, czy nawet osób o innych poglądach.

21.07.2019 16:31
vinni
vinni
131

Jak do tej pory to wszelacy przeciwnicy marszów używają przemocy. Ciekawe też kim są ci "homoprowokatorzy". To ci co w spokoju maszerują? Może Ci co niosą kolorową flagę? A może Ci kolorowo ubrani?

21.07.2019 16:00
vinni
3
vinni
131

Po pierwsze nie "synku" ;)
Po drugie najwyraźniej fundament jest żenująco słaby skoro co sekundę czytam, że mniejszość jest dla "prawdziwej rodziny" zagrożeniem. Brzmicie tak jakby zaraz cały świat miał się stać homoseksualny, a tak to nie działa. Wystarczy znać podstawy biologii ;)
Po trzecie nie jestem osobą homoseksualną, po prostu nie rozumiem jak można być tak zaślepionym w swoim ciemnogrodzie osobnikiem. Zaczyna się od słów, teraz przeszliście do czynów, co będzie kolejne? Zabijecie w "imię zasad i obrony poglądów?"
Po czwarte, jakich praw się odmawia? Legalizacja związku? Adopcja dzieci? Dziedziczenie majątku? Dostęp do informacji medycznej? Bezpieczeństwo na ulicach? To nie jest wielce skomplikowana sprawa, ale jak widać w Polsce musi być jak w lesie. Władza musi sobie znaleźć wroga. Byli uchodźcy, byli Żydzi, byli rezydenci, byli nauczyciele, byli niepełnosprawni, teraz są osoby homoseksualne. Ciekawe na kogo trafi przed kolejnymi wyborami... Już wiem! Przeciwnicy polityczni! ;)
Po piąte;
A że my nie chcemy życ tak jak Wy? To wynika po prostu z innej konstrukcji d....i niecheci do chodzenia w stringach.
Ktoś Ci nakazuje tak żyć? Ktoś Cię zmusza do wejścia w związek z mężczyzną? Reszty tego bełkotu nawet nie skomentuję, bo jest zwyczajnie obrzydliwa. Zabawne, że to tym "oświeconym katolickim Polakom" wszystko kojarzy się z seksem...

post wyedytowany przez vinni 2019-07-21 16:02:15
21.07.2019 14:44
vinni
odpowiedz
vinni
131

Przyznam, że sezon letni to dla mnie sezon odpoczynku od skoków. Nie czuję klimatu podczas zawodów na igielicie, kiedy na zewnątrz mamy upały. Tym niemniej cieszę się z wczorajszej wygranej, oby tak do końca LetniegoGP, a także oby przełożyło się to na sezon zimowy :D

21.07.2019 13:14
vinni
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Przestaną żądać praw - nie będzie agresji.

To jest bardzo smutny cytat. Jak widać historia niczego nie uczy... To samo mówili niegdyś o czarnych, następnie także o Żydach (również w Polsce pod koniec lat 60-tych). Identycznie mówiono także o kobietach, które żądały chociażby praw wyborczych.
Poza tym jakich praw żądają ponad to co posiadają osoby heteroseksualne? Odpowiem; ŻADNYCH. Czy to naprawdę jest to coś tak wielkiego, aby zrównać prawa w kontekście, że tak to ujmę "legalizacji" związków? Czego się boicie? Że przyjdzie zła lesbijka i Wam żonę porwie?
Jak słaby musi być fundament "prawdziwej rodziny", skoro obawiacie się zrównania podstawowych związkowych praw? Przypominam, że nie żyjemy w państwie wyznaniowym (choć, czy aby na pewno?). Dlatego też nikogo nie można zmuszać do życia z zasadami takiej czy innej wiary. Stąd cytowanie Biblii i przekonywanie, że "jest tam napisane, że homoseksualizm to grzech" są idiotyczne. Co mnie to interesuje? Nie ma obowiązku być katolikiem i mam nadzieję, że nigdy takich czasów nie doczekam.
Tak BTW mnie np. przeszkadzają marsze pro-life, czy procesje. Czy z tego powodu wychodzę naprzeciw i wykrzykuję, że mają wypierdzielać? Czy atakuję uczestników? Nie. Mam to w poważaniu mimo iż nie zgadzam się z uczestnikami. Jest takie piękne powiedzenie; "Żyj i daj żyć innym". Polecam niektórym wziąć je sobie do serca ;)

"Jeśli chodzi o ślub jako sakrament: częścią przysięgi w KK jest..."
Co kogo obchodzi prawo kanoniczne? Pomijam już fakt, że nikt nie domaga się ślubów kościelnych dla par homoseksualnych...

post wyedytowany przez vinni 2019-07-21 13:16:06
20.07.2019 22:10
vinni
vinni
131

Wyłapać może i wyłapie (choć i w to wątpię), ale przecież nic więcej z nimi nie zrobią. Przecież to są "patrioci, którzy walczą w obronie wartości" (sic!). Polecam poczytać komentarze PiSowców chociażby na twitterze, to jest istna masakra na ludzkiej logice i mózgu. To się naprawdę zakończy rozlewem krwi, ale najwyraźniej wielce oświeceni rządzący mają to w poważaniu. To właśnie dzięki ich działaniom, a raczej ich braku dziś doprowadzono do takich scen. Na szczęście kiedyś się doigrają, nie będą wiecznie rządzić, nie będą wiecznie chronić bandytów. Wtedy im te uśmieszki z twarzy zejdą i mam szczerą nadzieję że cała ich wierchuszka włącznie z Kaczyńskim dożyją momentu skazania za wszelkie szkody jakie wyrządzili w ostatnich latach. "Pięknie" podzielili nasz kraj, przez kolejne pokolenia nie będzie tu normalnie...
To jest cholernie smutny dzień, zaczęło się od okrzyków, teraz przechodzą do czynów, aż strach pomyśleć co będzie kolejne. Jakim człowiekiem (choć czy to w ogóle ludzie?) trzeba być, aby zachowywać się w taki sposób? Jeżeli kogoś "prowokuje" kolorowa flaga, torba, czy koszulka powinien zastanowić się nad leczeniem psychiatrycznym póki czas.
Nie musimy się kochać, nie musimy się lubić, ale jeżeli na ulicach dzieją się takie sceny to znaczy że jako społeczeństwo popełniliśmy masę błędów.

20.07.2019 15:56
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Wygląda dokładnie tak jak oczekiwałem. Jest ciemno, jest stosunkowo mrocznie, ale równocześnie przystępnie zarówno dla Kowalskiego jak i Smitha i o to w tym wszystkim chodzi. Serial ma być tak skonstruowany, aby przynajmniej się finansowo zwrócił, a najlepiej sporo na siebie zarobił. Dlatego nie rozumiem zarzutów, że coś jest "mało słowiańsko, a dużo amerykańsko". Już oczywiście pomijając fakt, że Wiedźmin z tą "słowiańskością" ma niewiele wspólnego ;)
Po tym zwiastunie jestem zadowolony, czekam na premierę.

04.07.2019 21:54
vinni
vinni
131

Śmiej się, śmiej. Skończy się tak jak w służbie zdrowia, że szkoły zaczną zamykać bo nie będzie nauczycieli. Jak dzieciaki będą jeździły po 100km do szkoły to mina Ci zrzednie, gwarantuję. Już jednej grupie zawodowej tacy jak Ty radzili, aby wyjechali. Skutki zaczynamy dziś odczuwać, a będzie tylko gorzej ;)

01.07.2019 18:31
vinni
3
odpowiedz
vinni
131

Radziłbym Panom powyżej zapoznać się z materiałem źródłowym, a dopiero potem komentować ;)

22.06.2019 22:09
vinni
odpowiedz
vinni
131

[19], trzy drużyny mają po sześć punktów. Włosi wygrali z Hiszpanią, my z Włochami, Hiszpania z Nami, więc każdy ma po jednej wygranej i zaczyna decydować mała tabelka ;)

12.06.2019 21:32
vinni
4
vinni
131

Ale kto Ci coś wciska? Przyszli do Ciebie przedstawiciele CDP Red i zaczęli Cię namawiać na poparcie środowisk LGBT, czy co?

12.06.2019 20:11
vinni
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Wiesz czym różni się normalny kraj od Polski? Tym, że wszyscy mają serdecznie w poważaniu jakie masz poglądy i nikt nie będzie Ci wmawiał, że dopadła Cię "tęczowa choroba"... Jeżeli ktoś po gestach poparcia przestaje używać produktów danej firmy itp. to jest zwykłym głupcem.

30.05.2019 20:25
vinni
vinni
131

Jak to co robi? Nic nie robi, bo to nie są ich wyborcy ;)

30.05.2019 11:32
vinni
3
vinni
131

" Pis jako jedyna partia robi cokolwiek dla zwykłych ludzi pracy" - Brzmi to dosłownie jak hasło z czasów minionych, ze partia robi coś dla klasy robotniczej <czytać głosem towarzysza Wiesława>. Poza tym co z tego, że robi coś dla ludzi? Robi to takim kosztem, że gdy tylko skończy się koniunktura, pojawi się drobny kryzys (analitycy przewidują, że za 2/3 lata pojawi się kryzys w USA co odbije się także na nas) to wszystko nam spektakularnie walnie! Jest tysiąc innych sposób pomocy, które nie obciążałyby budżetu tak jak rozdawajka PiSu. No, ale wtedy nie można by rozdać pieniędzy ludziom bezrobotnym, czerpiącym od państwa bez zwrotu do państwowej kasy ;)

27.05.2019 13:18
vinni
1
vinni
131

Pozwolę mocno się nie zgodzić. Z depresji nie da się całkowicie wyjść bez pomocy specjalisty. Ucieczka w pracę, książki, cokolwiek może jedynie wspierać terapię, ale nigdy jej nie zastąpi. Oczywiście nie przeczę, że przechodziłeś przez poważne problemy, stany depresyjne itd. ale znacząca większość przypadków jest nie do naprawy bez pomocy. Ta zmiana sposobu myślenia nie jest taka łatwa, a często jest wręcz niemożliwa bez zewnętrznej pomocy odpowiedniego lekarza. Dodatkowo często nawet z tą pomocą nie zwalczysz depresji co potwierdza wiele przypadków.

@Metaverse
Tylko, że my nie definiujemy uzależnienia od gier na podstawie spędzonego czasu prze komputerem. Jest wiele innych objawów, które wskazują na dany problem.

post wyedytowany przez vinni 2019-05-27 13:25:40
27.05.2019 12:19
vinni
1
vinni
131

@Ergo

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale istnieje wiele różnych typów uzależnień. Uzależnienie od alkoholu czy narkotyków nijak ma się do uzależnienia od hazardu czy seksu. Jeżeli chodzi o gry to zaliczymy je do drugiej grupy. Będzie to typowe uzależnienie behawioralne w którym nie wykonując danej czynności będziesz odczuwał głód i nie potrafił funkcjonować w środowisku, a w przypadku odstawienia (w tym przypadku gier) będziesz zmagał się z masą typowych dla odstawienia objawów.
Co do statystyk to według mojej wiedzy nic ciekawego na ten temat nie powstało, bo to wciąż nie jest dobrze rozpoznana gałąź uzależnienia. Wpisanie tego na listę chorób powinno przyspieszyć pracę nad rozpoznawaniem.

"A jesli ktos sie izoluje, przestaje jesc, olewa rodzine znajomych no to sory ale to jest depresja albo jakies inne zaburzenie psychiczne a nie uzaleznienie od gier!!!"
Przepraszam, ale o depresji też nie masz żadnego pojęcia. Osoby z depresją potrafią się doskonale kryć ze swoimi problemami, dlatego wciąż jest to tak trudna do zwalczenia choroba.

27.05.2019 11:11
vinni
1
vinni
131

Czy Wy nie rozumiecie, że nikt nie ogląda TV w taki sposób w jaki gra osoba od tych gier uzależniona? Czy naprawdę gracze nie potrafią pojąć tak banalnych stwierdzeń? Przeraża mnie ignorancja tego środowiska, zasada oblężonej twierdzy jak widać nadal aktualna...

26.05.2019 16:50
vinni
2
odpowiedz
8 odpowiedzi
vinni
131

Czytam powyższe komentarze i nie wierzę jak bardzo nierozumiany jest ten temat... Przecież tu nie chodzi o granie dla przyjemności, czy nawet zarwanie jakiejś nocy bo tak bardzo wciągnęliśmy się w rozgrywkę, że chcemy ją doprowadzić do końca.
Chodzi tu przecież o stany patologiczne, gdy przestajesz wystarczająco bądź w ogóle spać, jeść, odrzucasz pracę, zajęcia na uczelni czy szkołę tylko po to, aby włączyć komputer czy konsolę i zacząć rozgrywkę. Finalnie tracisz poczucie czasu i wpadasz w błędną spiralę.
W Polsce ten problem nie jest szalenie poważny, ale w krajach Azjatyckich staje się coraz poważniejszy, więc decyzja o wpisanie uzależnienia od gier na listę chorób jest jak najbardziej zrozumiałe. Daje to większe pole do działania lekarzom. Odbieranie działania WHO jako "atak na graczy" jest śmieszne...

23.05.2019 14:41
vinni
vinni
131

Akurat burze mają charakter lokalny i dokładne przewidzenie tego kiedy i w które miejsce uderzy jest w zasadzie niemożliwe. Dopiero wraz z rozwojem komórek burzowych możemy przewidzieć to co wydarzy się za kilkanaście/kilnadziesiąt minut na danym obszarze.

13.05.2019 10:55
vinni
vinni
131

Problem w tym, że Biskupi w Polsce nie bardzo przejmują się zdaniem Papieża. Ich nie interesuje to co dzieje się w Watykanie, oni mają swój własny kościół ;)

12.05.2019 14:25
vinni
3
vinni
131

I minister Jaki twierdzący dziś w TVN24, że "Obraz Matki Boskiej jest dla niektórych ważniejszy niż własna matka".. kurtyna...

11.05.2019 23:42
vinni
vinni
131

W dużym skrócie to kościół w zasadzie całkowicie tam upadł. Po ujawnieniu afery pedofilskiej i tego jak bardzo była tuszowana przez samą "górę" instytucji ludzie masowo zaczęli się od kościoła odwracać. Dodatkowo z kraju bardzo mocno konserwatywnego w przeciągu kilku miesięcy wszystko zmieniło się o 180 stopni. Mówiąc wprost Irlandia otworzyła oczy.

11.05.2019 23:10
vinni
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Bardzo liczę, że ten temat nie zostanie zamieciony pod dywan. Marzy mi się rozwiązanie z Irlandii, kraju mocno religijnego, chrześcijańskiego, który po aferze pedofilskiej zmienił się w taki sposób w jaki życzyłbym sobie zmian w naszym kraju jeżeli chodzi o sprawy wiary. Niestety jak już widać nasi politycy nic z tym nie zrobią. Rządzący wiedzą, że bez tej instytucji przegrają każde kolejne wybory, a większość opozycji boi się stanowczości i zaryzykowania. Smutne, ale niestety prawdziwe.

edit: Co do filmu to naprawdę ciężko obejrzeć do w całości bez przerw. Obrzydzenie rośnie z każdą sekundą filmu.

post wyedytowany przez vinni 2019-05-11 23:13:10
06.05.2019 15:25
vinni
vinni
131

Gąsiorowski właśnie odszedł z Eleven ;)

04.05.2019 13:40
vinni
7
vinni
131

Uwielbiam logikę w stylu "A w 63 stało się to i to, więc dziś jest identycznie!!" :V

03.05.2019 19:30
vinni
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
131

Można Tuska lubić, bądź nie ale pod względem błyskotliwości, inteligencji, czy zwykłej kultury osobistej i politycznej zjada on całą polską scenę polityczną. Wszyscy pamiętamy jego przesłuchanie przed jedną z komisji Sejmowych. PiS był mega zmotywowany, chcieli Tuska skompromitować, a on ich zjadł na śniadanie bez popijania i bawił się doskonale z topowymi "bulterierami" prezesa.
Jako premier miał swoje wzloty i upadki, ale mimo wszystko brakuje go na naszej scenie. Nie od dziś wiadomo, że Kaczyński Tuska się najzwyczajniej w świecie boi, bo wie że nie ma z nim żadnych szans w jakiejkolwiek debacie, czy starciu politycznym. Jestem pewien, że gdyby Tusk nadal brał czynny udział w naszej polityce to bylibyśmy w zupełnie innym, dużo bardziej kolorowym miejscu niż jesteśmy dziś i do którego nieuchronnie zmierzamy.

30.04.2019 22:32
vinni
2
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Strajk nauczycieli ledwie (na jakiś czas) dobiegł końca, a tu lekarze znów przygotowują się do protestów. I wiecie co jest najzabawniejsze, a w zasadzie najsmutniejsze? Już zaczyna się nagonka na nich... Że dużo zarabiają, że kolejki do lekarzy są (tak jakby to lekarze byli im winni), że "rezydenty popierajo Peło i chco nam rząd zniszczyć"... Z każdym kolejnym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że żyjemy w dzikim kraju. Kraju w którym wcale nie taka mała grupa osób nie ma szacunku dosłownie do nikogo. Nauczyciele źli, niepełnosprawni źli (polecam tekst Pierwszego sekretarza do niepełnosprawnej bodajże w Krakowie, cud, miód i orzeszki, czekam na dzień kiedy ten człowiek zostanie skazany), lekarze źli, policja też była zła kiedy protestowała.

23.04.2019 18:41
vinni
odpowiedz
vinni
131

Jak widać Microsoft nadal nic nie rozumie... Znowu będą rzucać cyferkami z których nic nie wyniknie dla zwykłego gracza. Brawo MS, po raz kolejny Sony będzie mogło patrzeć na Was z daleka ;)

16.04.2019 00:06
vinni
odpowiedz
vinni
131

To co dzieje się na polskiej prawicy jest tak obrzydliwe, że jedyne na co mam ochotę to walnąć sobie młotkiem w głowę, aby już nigdy nie widzieć tego potoku brązowej mazi jaka się u nas wylewa...

14.04.2019 22:49
vinni
vinni
131

Rossi rozegrałby końcówkę na swoją korzyść, gdyby nie to paskudne przestrzelenie jednego z zakrętów. Rins w tym momencie postawił wszystko na jedną kartę, uciekł na 0,7-0,8 sekundy i w zasadzie było już po wyścigu, bo tempo w końcówce mieli w zasadzie identycznie.

12.04.2019 20:52
vinni
vinni
131

CDA trzyma się nad wyraz dobrze. Nie jest to może poziom sprzedaży sprzed lat, ale nie zanosi się na wielką katastrofę w najbliższym czasie.

10.04.2019 12:50
vinni
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Katastrofa już dawno została wyjaśniona. To, że pewna partia z rzekomej prawicy tworzy sobie na niej politykę to już osobna kwestia.

10.04.2019 11:40
vinni
vinni
131

Tak, tak, dziś nagle każdy będący przeciwnikiem strajku ma "wujka/dziadka/mamę/znajomego/znajomego znajomego znajomej/kuzyna/bratanka..." który pracuje, bądź pracował w szkole :V
Chyba Wam serio mało płacą w tym PiSie, bo strasznie kiepskie z Was trolle Towarzyszu.

"Kiedy on ma czas tyle pisać na forum będąc nauczycielem? Widocznie jednak nauczyciele nie są tak załadowani pracą haha."

No tak, przecież powinni pracować 24/7, bo po co komu choćby chwila wytchnienia?

Niestety, to tylko strajk polityczny. Wykonanie i moment przez egzaminami uwłaczający etyce.

Dla Twojej informacji każdy większy strajk pracowniczy jest strajkiem politycznym. Nie ważne czy protestują nauczyciele, pielęgniarki, czy kosmici. Poza tym moment wybrali idealny, podobnie jak policja przed 11-stym listopada. Jeżeli chcesz walczyć z tak upartym i pozbawionym szacunku rządem musisz sięgnąć po największy kaliber. W przypadku nauczycieli są to egzaminy (które swoją drogą i tak się odbywają).

post wyedytowany przez vinni 2019-04-10 11:46:36
08.04.2019 19:11
vinni
vinni
131

jak coś jest pasją to pieniądze nie mają znaczenia.

To teraz opłać tą pasją rachunki i kup jedzenie ;)
Reszty tego bełkotu nawet nie ma sensu czytać, bo zupełnie nie rozumiesz sedna problemu.

08.04.2019 00:00
vinni
vinni
131

Rzucą legitymacją, ale tak jak wspomniał Bukary już po strajku. Przeglądając internet gołym okiem widać, że nauczyciele z "S" są wściekli i np. tak jak w Wielkopolsce jutro ruszają do strajku.
Trzeba sobie też przyznać, że dziś upadła "Solidarność", związek ten przestał istnieć nomen omen w roku trzydziestej rocznicy upadku komunizmu. Znamienny jest również fakt, że w takim roku "Solidarność" stanęła po drugiej stronie barykady niż w czasach walki o wolność w PRLu.

post wyedytowany przez vinni 2019-04-08 00:01:04
07.04.2019 23:50
vinni
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
131

Z tą "Solidarnością" to bym jednak aż tak nie uogólniał. Podobno spora część nauczycieli podległych temu związkowi ma to porozumienie głęboko w poważaniu i przystąpi do strajku razem z całą resztą.

07.04.2019 22:05
vinni
2
vinni
131

Dzisiejsza "Solidarność" nie ma nic wspólnego z tą "Solidarnością" sprzed lat. Dziś jest to marna partyjna przybudówka, która zrobi wszystko jak im prezes powie. Szkoda, bo rząd ma teraz argument "Widzicie? Oni się zgodzili, a to złe ZNP nie, więc są przeciwko jedynemu oswieconemu rzadowi", ale z drugiej strony nie ma co się nimi przejmować, bo z kazdą taką akcją ich czas skraca się o kolejne miesiące ;)

Powodzenia nauczyciele, walczcie o swoje i pokażcie "Solidarności" jak to się robi!

07.04.2019 14:42
vinni
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Liczę na to, że strajk nauczycieli się odbędzie oraz na to, że jego powodzenie spowoduje że kolejne grupy zawodowe ruszą do strajków. Skoro Morawiecki co chwile wmawia nam, że jest tak świetnie to czemu nie dać podwyżek? :D

Zabawna jest swoją drogą retoryka przeciwników strajku. Nagle się okazuje że strajkująca większość to nie są Polacy, że są komuchami, że mało pracują, że mają duże wymagania... Oh wait... przecież niewykształconym i durnym narodem łatwo manipulować... Stąd deforma szkolnictwa i obecny najazd na nauczycieli. To napuszczanie ze strony PiSu to największe chamstwo jakie można sobie wyobrazić. Sędziowie to kasta, rezydenci to mafia, teraz nauczyciele to przeciwnicy Polski, którzy "dobrem dzieci chcą zniszczyć nasz cudowny rząd". Kij z tym, że dzieciaki cieszą się z perspektywy wolnego i mają głęboko w poważaniu "stres egzaminacyjny", no ale propagandę siać trzeba. Powodzenia nauczyciele, walczcie o swoje i nie idźcie na żenujące ugody!

06.04.2019 20:44
vinni
3
vinni
131

Chciał zmian w Polsce to powinien zaczac od brata.

I co miał zrobić? Miał obalić pozycję jednej osoby? A może miał go zabić i zakopać? Walcząc o zmiany w kraju nie bijesz się z jedną osobą, a całym połączonym systemem.

Powiem ci że sporo ludzi obchodzi jego brat, ci którzy dokonali zbrodni przeciw ludzkości powinni być ukarani, zawsze

Czy naprawdę muszę tłumaczyć tak banalne skróty myślowe...?

06.04.2019 20:14
vinni
5
vinni
131

Co kogo obchodzi jego brat, czy ojciec? Czy Ty wybierałeś sobie rodzinę przed narodzinami? Odpowiadałeś za ich czyny? ;)

05.04.2019 18:20
vinni
1
vinni
131

No właśnie nie bardzo w młodszym pokoleniu prym wiedzie prawica. Młodsze pokolenie politykę ma głęboko w poważaniu. Większościowo reszta młodych osób jest mocno liberalna, a liberalizm nijak ma się do wymienionych partii ;)

Poza tym o jakim spokoju mówisz? O ciemnocie, zaścianku i bronieniu czegoś co nie jest zagrożone?

30.03.2019 23:57
vinni
3
odpowiedz
10 odpowiedzi
vinni
131

O jakiej promocji mówimy? Mówimy o tym, że pary homoseksualne walczą o stosunkowo podstawowe prawa, które zagwarantują chociażby związki partnerskie? Co do adopcji dzieciaków to mając wybór pomiędzy wychowaniem w rodzinie patologicznej, a następnie przesiedzeniu sporej części swojego życia w "bidulu" po odebraniu ich rodzicom zdecydowanie wolałbym, aby takie osoby były wychowywane przez parę homoseksualną. Czasem czytając takie wątki dochodzę do wniosku, że Polska nie jest konserwatywna... Polska jest średniowieczna i za nic w świecie nie potrafi przyjąć do zrozumienia pewnych kwestii, które już dawno większość cywilizacji zaakceptowała.

Swoją drogą temat i tak upadnie po wyborach ;) Obecna partia rządząca żyje z tego, że uderza w "kontrowersyjne" grupy. Uderzali w uchodźców, a jako że dziś to już nikogo nie rusza to uderzają w środowisko LGBT. Z niecierpliwością czekam na to w kogo uderzą za kilka lat. Praworęczni? Osoby w okularach?

post wyedytowany przez vinni 2019-03-30 23:59:54
28.03.2019 20:22
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Nareszcie! :D Klimat trailera wydaje się bardzo zbliżony do pierwszej odsłony co w sumie jest sporym plusem po dość mocno cukierkowej dwójce i Pre-Sequelu. Dawno się tak bardzo nie jarałem na nową grę jak w tej chwili. Gearbox, wiecie co macie robić! :D

post wyedytowany przez vinni 2019-03-28 20:24:41
27.03.2019 14:19
vinni
vinni
131

@IIIIIIIIIIIIII, tylko że Gwint miał się doskonale. Wszystko zmieniło się dopiero w momencie w którym CDPR postanowili wprowadzić całą masę jak się okazało niekorzystnych dla gry zmian ;)

24.03.2019 14:15
vinni
odpowiedz
vinni
131

Przypominam, że Horngacher przychodząc do Polski też wielkich osiągnięć nie miał. Prawda jest taka, że to Dolezal pracował z zawodnikami na codzień. Pozycja najazdowa, sprawy techniki lotu, a finalnie także ogarnianie sprzętu to było jego zadanie. Moim zdaniem jest to jedyna słuszna decyzja w chwili w której nasi zawodnicy są już wiekowi i nie bardzo mają możliwość jak i pewnie też chęci do zupełniej zmiany sposobu trenowania itd. Czuję, że to bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o trenera kadry A.
Dużo większym problemem jest to co dzieje się na zapleczu. Tam w zasadzie poza Zniszczołem i Wąskiem nie ma zupełnie nikogo kto mógłby wskoczyć do głównej reprezentacji. Trzeba czym prędzej zainwestować w podstawy, bo za chwilę będziemy tam gdzie Finowie...

01.03.2019 17:01
vinni
vinni
131

To nie jest żadne gadanie tylko prawda... Tutaj warunki mają kolosalny wpływ na to co się dzieje. Przy takiej loterii jak dziś to równie dobrze mogliby losować podium.

01.03.2019 16:57
vinni
vinni
131

Tak, skoczył mają dużo, dużo lepsze warunki niż chociażby Stoch ;)

24.02.2019 23:27
vinni
vinni
131

Wolnemu to akurat od zawsze brakuje stabilności formy. Chłopak ma ogromny potencjał, to jest naprawdę kandydat na następcę dla chociażby Stocha, ale brakuje mu jeszcze odpowiedniej psychiki. Pamiętajmy jednak, że Kamil który dziś ma mega silną głowę wcześniej też miewał z nią problemy.

post wyedytowany przez vinni 2019-02-24 23:29:21
24.02.2019 16:48
vinni
odpowiedz
vinni
131

Naprawdę jest ktoś zaskoczony takimi wynikami? Bergisel naszym zawodnikom nie leżała nigdy, tutaj zawsze osiągaliśmy najgorsze wyniki poza kilkoma przebłyskami. Zobaczycie, ze teraz na skoczni normalnej w Seefeld będzie dużo, dużo lepiej.

23.02.2019 21:04
vinni
odpowiedz
vinni
131

Jutro przy sprawiedliwych warunkach mamy spokojną szansę na srebro. Niemcy wydaje mi się, że są poza naszym zasięgiem, ale każdą inną drużynę możemy przeskoczyć.

- Japonia może wystrzelić, ale równie dobrze każdy z nich może totalnie popsuć swój skok.
- Austria mimo iż skacze u siebie to nie zachwyca, w zasadzie poza Kraftem nie mają żadnego pewniaka.
- Norwegia? Ma Stjernena, który zupełnie się posypał po ostatnim upadku. Dodatkowo forma Forfanga to istna sinusoida, więc uważam że będą mieli bardzo ciężkie zadanie.
- Słowenia... Poza Zajcem nie ma nikogo na najwyższym poziomie.

Reszta moim zdaniem się w ogóle nie będzie liczyła. Jeżeli miałbym stawiać na jutrzejsze podium to widzę... 1. Niemcy 2. Polska 3. Japonia.

23.02.2019 17:04
vinni
odpowiedz
vinni
131

Co do dzisiejszego konkursu to w sumie wyniki chyba spodziewane. Medale zdobyli ci zawodnicy, którzy w treningach i kwalifikacjach byli wysoko, a nasi zawodnicy w każdej próbie plasowali się dużo niżej. Bardzo ucieszył mnie medal Peiera, bo chłopak ma sezon życia, a dodatkowo lubię takie historie w których nagle ktoś wyskakuje i zdobywa swoje najlepsze miejsce w historii na jakiejś imprezie mistrzowskiej.

23.02.2019 16:33
vinni
odpowiedz
vinni
131

Hula, Kubacki, Żyła, Stoch na jutro ;)

18.02.2019 15:32
vinni
vinni
131

Sądząc po tym, że ich bolid nadal jest w rozsypce to chyba można powoli szykować się na wielki dramat w wykonaniu Williamsa. Dziś bez testów, jutro bez testów, w środę dopiero popołudniu, a i tak jest to wciąż wersja optymistyczna...

17.02.2019 22:22
vinni
vinni
131

Akurat Kuba Kot to jeden z lepszych ekspertów jakich mamy w naszej telewizji. Przede wszystkim jest spoza tego całego Tajnerowskiego układu i nie boi się mówić prawdy. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, nie musisz być genialnym zawodnikiem, aby zauważyć co w skoku zagrało czy też nie. Każdy były zawodnik, który przykładał się do swoich startów będzie to ogarniał ;)

10.02.2019 17:19
vinni
odpowiedz
vinni
131

Moim zdaniem to kwestia tego, że znowu dostało mu się po kolanach już nie pierwszy raz w Lahti :/

10.02.2019 13:21
vinni
odpowiedz
vinni
131

Moim zdaniem Kuba mocno przesadził. O ile drugi skok rzeczywiście zawalił to będę się upierał, że w tym pierwszym wyraźnie zawiodły warunki. Nie da się ukryć, że Wolny nie ma ogromnego doświadczenia i przy wczorajszym mocno kręcącym wietrze podczas lotu zwyczajnie się pogubił. Chłopak ma spory potencjał i mam nadzieję, że wczorajsze niepowodzenie go nie zablokuje.

09.02.2019 21:54
vinni
odpowiedz
vinni
131

Pierwszy skok Wolnego to w mojej opinii wina samych warunków. Już w trakcie lotu dwukrotnie dostał silny podmuch w plecy, narty momentalnie chwilowo zostały opuszczone i nie było finalnie z tego odlecieć. Drugi skok to już wina samego zawodnika, co zresztą było widać po skoku kiedy zarówno trener jak i on sam byli niesamowicie zdenerwowani.
Reszta drużyny w zasadzie skoczyła standardowo, Kubacki znów wybił się mocno in plus i widać po nim niezłą stabilność formy. Czuję, że na małej skoczni stać go na złoty medal, szczególnie z tym jego niesamowitym odbiciem z progu.

02.02.2019 20:07
vinni
odpowiedz
vinni
131

Panowie. Jedno słowo; Zaplecze... Spójrzmy na potencjał Niemców oraz na potencjał Polaków. Który z tych dwóch krajów ma rzeczywisty potencjał na kolejne lata? My z zawodnikami niełapiącymi się do drugiej serii PK, czy oni gdzie ich grupa narodowa potrafi nawet nieźle skakać w PŚ? Do tego kwestia skoczni treningowych, całej infrastruktury też gra na korzyść Niemców, dlatego nie wierzę w pozostanie Stefana na tej posadzie.

18.01.2019 19:26
vinni
vinni
131

Nie ma co brać na poważnie tych wyników, warunki były dziś kiepskie i często mocno losowe ;)

14.01.2019 15:43
vinni
2
odpowiedz
vinni
131

Politycznie i także w dużej części społecznie zrobi się teraz jeszcze większy syf niż mamy w tym momencie. W głowie się to wszystko nie mieści...

13.01.2019 23:00
vinni
odpowiedz
vinni
131

Fantastyczny weekend, z ogromną przyjemnością patrzy się na naszych zawodników. A już teraz Zakopane, a tą skocznię nasi zawodnicy znają doskonale, więc kto wie, kto wie czy czasem biało-czerwone podium nam się nie wymarzy ;)

No i tak pomijając skoki naszych to dziś bardzo było mi szkoda Tkachenki. Niby osiągnął sukces życia, ale tak niewiele brakowału mu do drugiej serii :(

08.01.2019 16:46
vinni
😂
odpowiedz
vinni
131

Jestem przekonany, że serial na świecie zostanie doceniony, a w Polsce będzie mieszany z błotem.

01.01.2019 21:10
vinni
odpowiedz
vinni
131

Z tego co słyszałem już teraz były problemy z wyprzedaniem biletów na TCS w Austrii, a dodatkowo podobno robi się tam poważny problem z juniorami, których w szkółkach pojawia się coraz mniej. Nie da się ukryć, że Austria jest dyscyplinie bardzo potrzebna, bo to w zasadzie jeden z czterech, może pięciu krajów który te skoki napędza. Bez nich, dodatkowo przy zbliżającej się wielkimi krokami zapaści skoków w Polsce to wszystko może najzwyczajniej w świecie mocno podupaść.

Co do dzisiejszego konkursu to uważam, że wypadliśmy świetnie. Czterech reprezentantów w 15-tce, równe i dalekie skoki, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Dodatkowo uważam, że wyraźnie budujemy formę na MŚ, nieco odpuszczając TCS i początek sezonu, aby ponownie zaatakować później.

30.12.2018 18:33
vinni
odpowiedz
vinni
131

Dziś w zasadzie nic się nie wyjaśniło. Eisenbichler to najbardziej chimeryczny skoczek w stawce i jestem przekonany, że w całym TCSie nie będzie go na podium. Kobayashi jest rewelacyjny, ale jak widać gdy zaczyna wiać silny wiatr w plecy to już nie odlatuje tak jak w dobrych warunkach, trochę przypomina mi to większość Słoweńców którzy mają podobny problem.
Nasi za to bardzo stabilnie i jestem pewien, że co najmniej jeden z nich znajdzie się na końcowym podium.

30.12.2018 17:38
vinni
odpowiedz
vinni
131

Pamiętajcie, że nasi zawodnicy zawsze byli bardzo wolni na progu, a to nie przeszkadzało im skakać najdalej z całej stawki. Kamil najzwyczajniej w świecie nie jest w tej chwili w wybitnej formie jak w zeszłym roku i ot cała tajemnica. Myślę, że szczyt formy Stoch szykuje na Mistrzostwa Świata i to tam znów zacznie wymiatać.

26.12.2018 16:20
vinni
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego termin rozgrywania turnieju ustalono w taki sposób, aby zawodnicy z Kontynentalki nie mogli wziąć w nim udziału. To jedyna okazja do zobaczenia kadry A i B w podobnych warunkach na tej samej skoczni, a my z tego kompletnie nie korzystamy...
Co do samych zawodów to poziom tradycyjnie nic mi nie urwał, choć kilku młodszych zawodników wykazuje całkiem niezły potencjał. Szkoda tylko, że realizacja turnieju tkwi mniej więcej w latach 90 i w gruncie rzeczy przez długi czas nikt nic nie wie :P

23.12.2018 23:26
vinni
odpowiedz
vinni
131

Z tym, że Ronaldinho był najlepszym piłkarzem w historii to bym nie przesadzał. Owszem był to rewelacyjny technik i to on wprowadził uliczny styl grania w piłkę na salony, ale niestety stosunkowo szybko mu odbiło. Mimo wszystko Messi czy Ronaldo to jeszcze piłkarska klasa wyżej od słynnego Brazylijczyka.
Co do spotkania Liverpoolu z Milanem to na pewno był to jeden z najlepszych meczów w historii. Niesamowita dramaturgia, emocje w zasadzie nie opadały nawet na sekundę od czasu kiedy Anglicy zaczęli odrabiać straty. No i przede wszystkim genialny występ Dudka, do teraz pamiętam jego interwencję z dogrywki po dobitce Shevczenki z najmniejszej możliwej odległości no i potem oczywiście słynny taniec podczas karnych.

14.12.2018 12:03
vinni
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Klasyczne przykrywanie ważnych tematów i afer jakimiś pierdołami dla swojego partyjnego betonu. Swoją drogą bardzo zabawnie czyta się komentarze kolegi złoteuszy (radzę zmienić nick na złoteusta) w których wyzywa wszystkich od czerwonych, ale w jego ukochanej partii czerwoni już mu nie przeszkadzają. Techniki wyparcia jak widać wciąż rewelacyjnie działają ;)

10.12.2018 23:23
vinni
2
odpowiedz
vinni
131

Opadu szczęki nie ma, bo mocno się o grę obawiam, ale coraz to nowsze fragmenty gameplayu stopniowo mnie uspokajają. Wygląda to na ten moment nieźle, choć obecnie nie czuję w tym klimatu Beyonda. Tym niemniej daję kredyt zaufania ekipie Ancela i mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

01.12.2018 17:33
vinni
odpowiedz
vinni
131

Żyła w tej chwili ma chyba życiową formę, tak równo nie skakał jeszcze nigdy. Chyba zmiana podejścia do skoków bardzo mu pomogła ;)
Kamil w sumie też zaliczył dobry konkurs szczególnie, że to cały czas początek sezonu i zawodnicy zazwyczaj najwyższą formę przywożą w okolicach TCS.

25.11.2018 13:25
vinni
odpowiedz
vinni
131

Nie mam nic do materiałów sponsorowanych, ale jest jedno znaczące "ale". Materiały takie powinny być wyraźnie oznaczone jako takie za które twórca otrzymał wynagrodzenie. Nie ma to być wpisane gdzieś na końcu opisu, którego nikt nie czyta, a w samym materiale tak aby każdy wiedział z czym ten materiał zjeść.

24.11.2018 17:22
vinni
odpowiedz
vinni
131

Warunki się poprawiają, więc jest szansa na jedną serię konkursu :D

24.11.2018 15:27
vinni
odpowiedz
vinni
131

Nie zawsze są tam problemy, ostatnie dwa lata to w zasadzie całkowicie normalne konkursy. Co do odwoływania zawodów to też nie jest tak źle jak niektóry starają się wmówić.

23.11.2018 20:20
vinni
vinni
131

Widać, że świetnie opracował sobie swoją technikę jazdy. Pozostaje pytanie z samego końca filmu; Czy w sytuacji utraty kontroli i konieczności szybkiego manewrowania bolidem wszystko będzie tak jak być powinno? To jest chyba jedyna obawa którą możemy mieć przy powrocie Roberta. No, ale skoro wszedł w kontakt z Williamsem to musi być pewny swojego organizmu na 200%, więc pewnie wszystko już dawno ma przetestowane i opanowane.

23.11.2018 17:55
vinni
odpowiedz
vinni
131

Najbardziej bawi mnie fakt, że nagle wszyscy obudzili się w chwili, gdy cała dyrektywa została już daleko przepchnięta w Izbach UE i w zasadzie pole manewru jest teraz minimalne. Kiedy można było zmieniać, dyskutować, przekonywać to wszyscy milczeli...

23.11.2018 14:55
vinni
1
vinni
131

Bethesda - wyciągnięcie wniosków. Wybierz jedno z dwóch ;)

23.11.2018 14:53
vinni
vinni
131

NMS to przykład gry, która wyszła zdecydowanie za szybko. Jakiś czas po premierze stała się rzeczywiście tym czym miała być od początku, ale przez pośpiech niestety nie była.
Fallout 76 się nie zmieni, bo do przebudowania jest w zasadzie cała gra. To jest jedna wielka wydmuszka bez żadnego celu, sensu istnienia... ogólnie nie ma tam w zasadzie nic konkretnego.

10.11.2018 15:31
vinni
1
vinni
131

@Heinrich, tylko że silnik nie jest jedynie grafiką. To, że zmieni się wygląd gry wcale nie oznacza, że wszystko co znajduje się pod tą fasadą jest równie ładne i dobrze działające. Wykorzystywanie tak starego silnika, nawet z usprawnieniami to naplucie w twarz graczom. Technologia poszła już mocno do przodu i jakiekolwiek poprawki nie zmienią faktu przestarzałości silnika Bethesdy.

08.11.2018 15:24
vinni
odpowiedz
vinni
131

Co roku z niecierpliwością czekam na polską powtórkę z niemieckich lat 30. Każdego roku mam coraz większy ubaw z "patriotów", którzy z tym hasłem nie mają nic wspólnego, a kreują się na nie wiadomo jak wielce przywiązanych do kraju obywateli. Nigdy nie pojmę jak w kraju tak poważnie dotkniętym przez ideologie nazistowskie, faszystowskie oraz komunistyczne ktokolwiek może wygłaszać takie, a nie inne hasła. To się w głowie nie mieści co wyrasta nam w kraju...
Tegoroczna odsłona "inscenizacji" będzie już w ogóle jednym wielkim kuriozum, które niestety może pójść w bardzo nieciekawym kierunku z którego finalnie może wyniknąć wiele poważnych problemów, choć cały czas łudzę się że służby jakimś cudem mimo strajku opanują sytuację.

06.11.2018 15:29
vinni
vinni
131

Czego Ty więcej oczekiwałeś?

06.11.2018 14:27
vinni
odpowiedz
vinni
131

To prawda, że PiS wygrał wybory... tylko, że wygrał je jedynie procentowo co w sumie im nic nie daje :V Nie mają większości, więc muszą wchodzić w koalicje, a w te wiadomo że najwyżej będą mogli wejść ze swoją przybudówką w postaci Kukiza, która jednak w wielu miejscach i tak nie da większości! Więc niech Prezesinho żyje nadal w swoim świecie, niech nadal robi to w czym jest najlepszy (czyli w kłamaniu) to już za rok skończy się komunistyczne El-Dorado i wrócimy na normalne, współczesne tory rozwoju.

04.11.2018 22:24
vinni
vinni
131

Jakim cudem nad sprawami medycznymi mają zajmować się osoby totalnie nie związane z medycyną?!

01.11.2018 15:05
vinni
1
vinni
131

No tak, bo w Grze o Tron rzeczywiście miałeś plejadę gwiazd, a nie zbiór randomów którzy popularność zyskali dopiero po premierze serialu ;)

31.10.2018 20:11
vinni
vinni
131

Vamike, podrzuć w wolnej chwili jakieś wiadomości z przyszłości, bo widzę że potrafisz ją przewidywać ;)

31.10.2018 17:41
vinni
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
131

Najzabawniejsze to i tak są oceny osób, które po ekipie i totalnie szczątkowych informacjach potrafią stwierdzić, że będzie to słaby serial :V
Podrzućcie mi numery Eurojackpota na najbliższe losowanie skoro tak rewelacyjnie przewidujecie przyszłość ;)

31.10.2018 16:15
vinni
odpowiedz
vinni
131

Pamiętajcie, że jest to Geralt z samych swoich początków, więc nie oczekujcie tutaj starego dziada z miliardem blizn na twarzy i brodą świętego Mikołaja :)

29.10.2018 21:32
vinni
odpowiedz
vinni
131

Gdzie Crash? Ano w Activision, więc najwyraźniej Sony nie porozumiało się w kwestii praw ;)

27.10.2018 15:05
vinni
vinni
131

Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy przestępstwami (kanibalizm czy dzieciobójstwo), a homoseksualizmem to naprawdę nie ma sensu z Tobą dyskutować ;)

27.10.2018 13:42
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Ta ustawa o wolnym dniu jest wprost fantastyczna. Niby wolne, ale w sumie to nie dla każdego, ale jednak wolne, choć w sumie to nie wiadomo czy w ogóle to przegłosują :V

27.10.2018 13:09
vinni
1
vinni
131

Tak poza tym skoro było tyle nieprawidłowości dosłownie we wszystkim co robiły poprzednie rządy to jakim cudem nadal nikt nie został za nic konkretnego skazany? ;)

24.10.2018 15:04
vinni
odpowiedz
vinni
131

Sam pomysł byłby dobry, gdyby został wprowadzony minimum kilka miesięcy temu. Takich spraw nie załatwia się na kilkanaście dni przed planowanym wolnym... Zdecydowane przegięcie i mówiąc wprost mocne świństwo dla osób pracujących i posiadających poważne plany na ten tydzień.

23.10.2018 18:07
vinni
5
odpowiedz
vinni
131

Akurat powinniśmy się cieszyć, że w końcu zaczyna padać, bo przy takiej suszy jaka teraz panuje każda kropla deszczu jest na wagę złota. No chyba, że lubisz płacić dużo więcej za żywność niż zazwyczaj ;)

22.10.2018 18:27
vinni
vinni
131

Po słowach; "Ja startowałem z listy PiSu..." przestałem oglądać ;)

21.10.2018 22:15
vinni
2
vinni
131

U Nas niestety nie ma normalnych wyborów. Tutaj ciągle głosuje się przeciwko komuś, a nie w geście poparcia dla kogoś. Trzy lata temu było głosowanie przeciwko PO, teraz jest głosowanie przeciwko PiSowi jak w 2007 roku.
Problem w tym, że nie ma żadnej realnej alternatywy dla "grubych ryb" naszej polityki. Nikt nie chce głosować na kogoś kto może i jest dobrym kandydatem, ale nie wyjdzie poza 1% głosów :/
Dlatego stale głosuje się i będzie się głosować na "mniejsze zło" aż do czasów, gdy nie pojawi się realna i ciekawa alternatywa.

21.10.2018 21:43
vinni
odpowiedz
vinni
131

Patrząc realnie PiS wcale tych wyborów nie wygrał :V Głosy KO i PSLu przebijają to co posiada PiS nawet do spółki z Kukizem. Czyli mamy powtórkę z poprzednich wyborów samorządowych w których również PiS był górą, a i tak rządziła Platforma razem z koalicjantami ;)

15.10.2018 17:48
vinni
odpowiedz
vinni
131

Na 99% to nie przejdzie, potrzeba legitymację do potwierdzenia ulgi.

11.10.2018 17:19
vinni
1
vinni
131

Widzisz, zamiast wydawać pieniądze na bzdurne reformy które nic nie zmieniają można by przeznaczyć sporą kwotę na pomoc dzieciakom chociażby w postaci książek w formie elektronicznej ;) No, ale oczywiście tak w Polsce się nie da. U nas trzeba uprawiać populizm i robić reformy dla reform, a nie rzeczywistej korzyści.

09.10.2018 18:46
vinni
odpowiedz
vinni
131

Teoretycznie gry mają zupełnie oddzielne historie, ale najlepiej będzie grać po kolei, aby zrozumieć relacje między postaciami itd. ;)

07.10.2018 19:33
vinni
odpowiedz
vinni
131

Powodzenia! Pianino akurat jest bardzo wdzięcznym instrumentem na którym nawet totalny amator bez słuchu będzie w stanie zagrać jakieś podstawowe melodie ;)

06.10.2018 17:30
vinni
vinni
131

STS jest w Polsce legalnym bukmacherem, więc nie ma powodu do usunięcia logo z gry.

30.09.2018 17:57
vinni
1
vinni
131

Nikt nikogo nie traktuje jako kretynów, bo każdy poważny człowiek będzie miał to totalnie gdzieś. Ja wiem, że wolałbyś czasy kiedy o własnych poglądach nie mogłeś mówić publicznie, ale one odeszły i są już daleko za nami.
Poza tym jeżeli polską "prawicę" tak bardzo bolą koszulki z napisem "Konstytucja" to ośmieszają oni samych siebie, a nie tych którzy takie koszulki noszą ;)

30.09.2018 16:53
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Mnie zastanawia jak smutnym człowiekiem trzeba być, aby podczas meczu zwracać uwagę na takie rzeczy. Chcą to niech sobie pokazują, co mi do tego?

post wyedytowany przez vinni 2018-09-30 17:32:32
27.09.2018 15:28
vinni
2
vinni
131

Lutz jest tak zadowolony, że nawet w Polsce nie mieszka :V

Co do pytania Heinricha to odpowiedź jest bardzo prosta. Polska nie dorosła do myślenia nad pewnymi sprawami. Jest takie piękne przysłowie mówiące; "Polak mądry po szkodzie" i coś w tym wszystkim jest. Dopóki to wszystko się totalnie nie rozwali to będziemy dalej brnąć w to bagno. Później będzie wielki lament i płacz, jak to jest źle i jak to trzeba harować, aby wrócić na odpowiednie tory rozwoju.
Martwi mnie tylko fakt, że nie uczymy się na błędach z historii. Z tym mamy ogromny problem i finalnie przez coś takiego nigdy nie będziemy poważnym państwem.

12.09.2018 16:28
vinni
odpowiedz
vinni
131

Prawda jest taka, że nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądać cała ta dyrektywa po wprowadzeniu jej w życie. Posiada ona szalenie ogromne spektrum zapisów do swobodnej interpretacji, więc w tej chwili nie rozsiewałbym paniki.
Poza tym nim artykuły wejdą w życie upłynie jeszcze wiele miesięcy, więc jest jeszcze pole do dyskusji i ewentualnych wymuszonych zmian.
Zresztą chyba nie bardzo komukolwiek zależało, aby "ACTA 2" nie weszło w życie. Nie było w zasadzie protestów, jakichkolwiek dyskusji, negocjacji, rozmów, czegokolwiek aby wpłynąć na wyniki dzisiejszego głosowania. Aż tu doszło do głosowania i nagle 99% internautów obudziło się, że coś takiego zostało przepchnięte :V

07.09.2018 12:11
vinni
odpowiedz
vinni
131

Gdzie ja niby napisałem coś o polityce?! Przecież prawdą jest, że polski konsument w ostatnich latach mocno otworzył się na wiele nowych smaków i nie daje sobie wciskać badziewia. Dlatego też dziś w zasadzie wyginęły "burgery z lat 90", a dostajemy porządnie przygotowane współczesne burgery.

Co jest złego w dużej ilości warzyw? - Nie ma nic złego w dużej ilości warzyw. Złe są surówki dorzucane w chorej ilości do starego burgera. Poza tym nie można przeginać, bo w dobrym hamburgerze mamy czuć dobrze przygotowane mięso, które komponuje się z resztą składników stanowiących tło.

06.09.2018 17:21
vinni
odpowiedz
vinni
131

To właśnie dziś mamy coraz lepsze burgery, a nie ten syf z górą surówki i mięsem ze zmielonej budy jaki nam serwowano dawniej. Polska bardzo mocno otworzyła się kulinarnie w ostatnich latach, sporo nowych smaków, nie zamykamy się na to co znamy i chętnie próbujemy nowości.

02.09.2018 15:56
vinni
odpowiedz
vinni
131

Słucham w zasadzie totalnej mieszanki, nie mam jakiegoś konkretnego ukierunkowania na gatunek. Choć muszę przyznać, że najwięcej czasu przeznaczonego na słuchanie spędzam nad większością odmian rocka czy też metalu.
Gatunkiem którego nie znoszę jest oczywiście disco polo, którego nie rozumiem i zrozumieć nie chcę.

31.08.2018 12:59
vinni
😂
vinni
131

Cudowne! :D

28.08.2018 16:21
vinni
vinni
131

Wyglądałaby dokładnie tak samo, bo to była prezentacja gry, a nie taki klasyczny gameplay. Mieli za zadanie pokazać grę, więc wszystkie ruchy kamery były bardzo spokojne, jazda samochodem aż za wolna, a podczas walki mieliśmy pełno akcji.

27.08.2018 23:22
vinni
vinni
131

Strzelanie możesz ograniczyć do minimum, a questy wykonywać na wiele różnych sposobów.

27.08.2018 22:11
vinni
vinni
131

Pomijam już fakt, że w grze używamy wszczepów, które zupełnie tracą sens przy kamerze zza pleców.

post wyedytowany przez vinni 2018-08-27 22:39:08
27.08.2018 21:51
vinni
1
vinni
131

Sorry, ale w przypadku tak płynnie prowadzonej rozgrywki inna kamera zupełnie rozbiłaby całą dynamikę rozgrywki.

27.08.2018 21:21
vinni
7
vinni
131

Przecież ten widok jest idealny w zaprezentowanym fragmencie. Nie wyobrażam sobie tej gry z widokiem zza pleców. Dialogi, ich płynność i brak wchodzenia w niepotrzebne cut-scenki, czy sceny pokazujące dwie rozmawiające postaci to potwierdzenie słów Redów, że mocno stawiają na immersję. Używając innej kamery automatycznie tracisz tą płynność rozgrywki.

post wyedytowany przez vinni 2018-08-27 21:32:35
27.08.2018 20:42
vinni
vinni
131

A jak niby miało wyglądać skoro o to chodziło w tym pokazie?

27.08.2018 19:55
vinni
vinni
131

Naucz mnie oceniać model jazdy samochodem po totalnie pokazowym gameplayu :D

23.08.2018 22:33
vinni
odpowiedz
vinni
131

Wcale nie będzie tak źle. Temperatury cały czas będą przekraczały 20 stopni, a dni będą w większości słoneczne. Raz na kilka dni pojawi się chłodniejszy dzień z deszczem, ale poza tym zapowiada się na piękną końcówkę lata. Początek września też zapowiada się na tę chwilę bardzo obiecująco i słonecznie.

21.08.2018 16:50
vinni
vinni
131

Z tego co się orientuje polskie wersje stopniowo się pojawiają. Nie spodziewaj się, że każda gra dostanie nasz język, a jest to związane z prawami autorskimi do starych gier.

20.08.2018 19:47
vinni
vinni
131

PiS nie chce powiedzieć wprost, że chce wyjść z UE. Doskonale wiedzą, że przy takiej deklaracji ich rządy nie przetrwałyby kolejnego miesiąca. O ile politycznie jesteśmy państwem szalenie podzielonym to w sprawie UE większość z nas jest zgodna i nie chce żadnego Polexitu czy jak to oni tam nazywają.
Zresztą to akurat nic nowego, że oni boją się ludzi. Mają własną zgraję, a resztą (notabene większością) obywateli gardzą ;)

20.08.2018 17:41
vinni
2
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

O ile my wiemy jak było naprawdę to dzieci i młodzież w szkołach już niekoniecznie. Tak, więc trzeba się przyszykować na tabuny osób młodego pokolenia uważającego, że taki Kaczyński to w ogóle jest największy przywódca na świecie i że zrobił dla Polski wszystko. Zakłamania historyczne w nowych podręcznikach to największe chamstwo jakie można było zrobić. Stara, "dobra" radziecka szkoła propagandy i prania mózgów.

post wyedytowany przez vinni 2018-08-20 17:41:20
17.08.2018 18:32
vinni
vinni
131

Tak, żadna z tych rzeczy nie jest usuwana. Kolejne odsłony Fify to głównie poprawki i zmiana gameplayu, aby każda kolejna gra z serii nie była taka sama jak poprzednia.

16.08.2018 18:45
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Przy obecnym stanie technologii nie bardzo jest możliwość produkowania gier AAA na VR. Sama wirtualna rzeczywistość nadal ma wiele problemów, które najpierw trzeba wyeliminować, aby móc w spokoju produkować gry wysokobudżetowe na taki sprzęt.
Zresztą dziś istnieje wiele niezłych tytułów na VR, które nie są popierdółkami więc nie jest z nimi tak źle jak niektórzy starają się wmówić.

16.08.2018 15:24
vinni
2
vinni
131

Jak ja uwielbiam robienie z Polski "Mesjasza Narodów" w chwili w której rząd robi wszystko, aby doprowadzić nas do marginalnej roli dosłownie we wszystkich decyzjach międzynarodowych. Właśnie przez takie myślenie, że jesteśmy; "najlepsi, najcudowniejsi i w ogóle klękajcie przed nami!" sprowadzamy się na mieliznę. Polityka to sztuka dyskusji i kompromisu, niestety obecny rząd nie zna tych słów.

15.08.2018 13:13
vinni
😐
odpowiedz
vinni
131

Widać, że w Polsce nadal jak w lesie i widok czarnoskórej osoby to powód do robienia jej zdjęć jakby była jakimś okazem w zoo czy innym muzeum...

05.08.2018 14:28
vinni
2
vinni
131

Wójcik to jeden z bardziej bezczelnych typów. Przez cały program jedyne co potrafił to wymachiwać rękoma we wszystkich kierunkach, krzyczeć i kompletnie nie udzielać odpowiedzi na zadawane pytania.

04.08.2018 12:46
vinni
2
odpowiedz
vinni
131

Dziś zostałem oficjalnie rozwalony wypowiedzią jednego z wiceministrów rządu (nazwiska nie pamiętam, bo wiceministrów jest ok. trzech miliardów), który stwierdził, że "Sąd Najwyższy nie przestrzega Konstytucji swoimi działaniami" :V Czyli nagle PiS przypomniał sobie o czymś takim jak Konstytucja, którą w ostatnich latach mieli w poważaniu... Tak fałszywej partii nie było już bardzo długo.

31.07.2018 20:01
vinni
vinni
131

Nie powiedziałbym, że Nintendo już nigdy nie będzie się biło z konkurencją. Sprzedaż Switcha jak i samych gier na tą platformę jest znakomita i idzie w zasadzie łeb w łeb z Playstation 4. Do tego zewnętrzne studia stopniowo zaczynają wracać na produkt Ninny, więc jeżeli dobrze to rozegrają to ich kawałek tortu może zacząć mocno uwierać MS oraz Sony.

31.07.2018 19:58
vinni
vinni
131

Sam Gamecube był bardzo mocną konsolą jak na swoje czasy. Problem w tym, że ówczesne Nintendo mocno wojowało ze studiami deweloperskimi, przez co wiele z nich olało produkt wielkiego N. Poza tym pojawiła się ona stosunkowo późno w stosunku do Playstation 2, więc ojcowie Mario od początku mieli pod górę.

31.07.2018 16:32
vinni
vinni
131

Jeżeli PS4 nadal będzie utrzymywało takie tempo sprzedaży to jest w stanie przebić wynik PS2.

post wyedytowany przez vinni 2018-07-31 16:33:02
25.07.2018 14:51
vinni
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Jakich Wy oczekujecie zmian w grze piłkarskiej? Przecież wszystkie zmiany co roku dotyczą warstwy rozgrywki, której nie czujecie oglądając gameplaye. Rok w rok zmienia się balans rozgrywki, gra się zupełnie inaczej mimo tego, że na pierwszy rzut oka nie widać żadnych zmian.

21.07.2018 14:42
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Niby mamy taki rewelacyjny budżet, niby tak uszczelnili VAT, podobno jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, a cały czas dostajemy nowe podatki. Ciekawe dlaczego... ;)
Niech PiS zrobi jeszcze większe rozdawnictwo pieniędzy. Może jakieś 1000+ za oszczędzanie wody pod prysznicem, albo inny równie głupi pomysł? Wtedy na pewno budżet będzie jeszcze większy.

post wyedytowany przez vinni 2018-07-21 14:44:56
21.07.2018 14:24
vinni
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
131

Mnie najbardziej bawi w tym rządzie ich rzekoma walka z komunizmem, a na dobrą sprawę sami działają w sposób znany z PRLu. Buta, arogancja, zero poszanowania dla innych opinii, uważają, że wszystko mogą i nikt im nic nie zrobi, podporządkowanie sobie wszystkich instytucji, które nie powinny być zależne to tylko początek. Do tego mamy klasyczną retorykę, że wszystkiemu jest winy "zgniły zachód", opozycja, czy w końcu Żydzi (pod wieloma aspektami kopia roku 68).
Osobiście czekam na piękny, słoneczny dzień w którym cała ta banda nieudaczników życiowych pojawi się na ekranach telewizorów z czarnym pasem na oczach i nazwiskiem złożonym z jednej litery i kropki. Wtedy będzie można powiedzieć, że jako kraj odrobiliśmy lekcje historii i może w końcu zaczniemy być poważnym, Europejskim państwem, a nie PRLem BIS.

16.07.2018 22:57
vinni
2
odpowiedz
vinni
131

Znakomita robota, Fillion wygląda tutaj identycznie jak Drake. Do tego to świetne przejście kamery zupełnie jak w grze. Dla kogoś mocno zajaranego całą serią ten film jest obowiązkowy ;)

02.07.2018 00:19
vinni
vinni
131

Od jakiegoś czasu nie ma czegoś takiego jak "podwójne karanie" za faul w polu karnym. Po długich narzekaniach środowiska piłkarskiego zasada została zmieniona i obecnie w większości przewinień w polu karnym (o ile nie był to faul taktyczny, bądź celowe zablokowanie piłki ręką zmierzającej do siatki) daje się żółtą kartkę.

post wyedytowany przez vinni 2018-07-02 00:19:47
01.07.2018 22:28
vinni
odpowiedz
vinni
131

Próba zagrania piłki, a nie faul taktyczny - żółta kartka.

28.06.2018 14:39
vinni
odpowiedz
vinni
131

Tutaj nie chodzi o jakiekolwiek obawy ze strony Sony. To zwykła i moim zdaniem niezbyt rozsądna odpowiedź na działania MS w poprzedniej generacji, kiedy to oni nie chcieli Crossplaya mimo chęci Sony.

26.06.2018 22:21
vinni
vinni
131

W tym przypadku nie ma mowy o karnym w myśl przepisów FIFA. Można się z tym zgadzać bądź nie, ale wszystkie mądre sędziowskie głowy stwierdzają jednogłośnie, że karny w tej sytuacji nie powinien mieć miejsca. Musisz też zrozumieć, że tutaj opieramy się o wytyczne FIFA przygotowane przez Collinę, a nie wytyczne Przesmyckiego z Ektraklasy, czy Pana X z ligi Hiszpańskiej.

26.06.2018 22:05
vinni
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
131

Mówicie o tym zagraniu ręką? Jeżeli tak to nie ma mowy o rzucie karnym. Ba! VAR nawet nie powinien na to spojrzeć. Zwykła nastrzelona ręka przy wybiciu głową, a nie ma tam nawet mowy o umyślnym zagraniu.

edit: Oczywiście mówię tutaj o przepisach, gdzie wszystko było z nimi idealnie zgodne. Sam jednak uważam, że takie błędy techniczne powinny być karane.

post wyedytowany przez vinni 2018-06-26 22:14:30
25.06.2018 11:12
vinni
vinni
131

@cswthomas93pl, tylko że to Pomorskie "jo" wzięło się z kaszubskiego i oznacza "tak". W Wielkopolskie "jo" wzięło się gwary Wielkopolskiej i oznacza "ja".

24.06.2018 22:13
vinni
odpowiedz
vinni
131

Dziś widziałem komentarze mówiące o tym, że Panama nie pasuje do Mundialu. Szkoda, że my jesteśmy jeszcze gorsi. Jesteśmy największą porażką tego turnieju.

24.06.2018 15:02
vinni
vinni
131

Skoro nowe gry są słabsze niż stare, dobre TDU to dlaczego mamy się przesiadać na inne tytuły?

21.06.2018 22:38
vinni
vinni
131

Nie wróci, ten weekend zapowiada się miejscami na deszczowy i stosunkowo chłodny. Dopiero w połowie przyszłego tygodnia zacznie się stopniowo ocieplać i wtedy wrócą wysokie temperatury. Chyba, że oczywiście zmienią się prognozy, ale nie powinny to być wielkie zmiany.

21.06.2018 21:00
vinni
1
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Przede wszystkim burze mają charakter LOKALNY. Oznacza to, że w jednym miejscu może dziać się armageddon, a kilometr dalej możesz mieć piękną i słoneczną pogodę. Dlatego wczesne prognozy burze należy traktować z mniejszym, bądź większym przymrużeniem oka.
Najlepiej obserwować system ostrzeżeń live jaki chociażby oferują Polscy Łowcy Burz na swojej stronie. Tam ostrzeżenia wydawane są w czasie rzeczywistym i wtedy warto je traktować ze sporą powagą jeżeli takowe ostrzeżenie zostało wydane dla Twojego regionu.

Poza tym modele na dzień dzisiejszy prognozowały silne burze, więc ciężko było im nie wierzyć. W tej chwili nad wschodnią Polską mamy bardzo silny front z masą wyładowań, przez Dolny Śląsk, czy Wielkopolskę gdzie spowodował masę szkód. Cytując Rządowe Centrum Bezpieczeństwa; "Skutki burz: do 76,4 tys. zwiększyła się liczba odbiorców bez prądu. Najwięcej: woj.wielkopolskie 36 tys., kujawsko-pomorskie 18,6 tys., lubuskie 12,7 tys., pomorskie 4 tys. Strażacy interweniowali ok. 500 razy."

Nadal Twoim zdaniem prognozy się nie sprawdziły? ;)

20.06.2018 19:43
vinni
vinni
131

"...lootboxy nie spowodują u ciebie obrażeń na ciele a krokodyl już tak..skala oddziaływania i jednego i drugiego czynnika i skutek na ludzkie ciało jest zupełnie inny. "

Ale za to problemy w jakie możesz wpaść przez czynności hazardowe mogą Cię zniszczyć psychicznie i doprowadzić do równie poważnych problemów jak ciężkie narkotyki. Pamiętaj, że w lootboxach siedzą w dużej mierze dzieciaki nie rozumiejące hazardu, a wszelakie skrzynki niczym nie różnią się od klasycznej formy hazardowej.

17.06.2018 23:46
vinni
vinni
131

@Hydro2, jakie pięć lat? Przecież tworzenie Cyberpunka zaczęli po zakończeniu produkcji ostatniego dodatku do Wieśka jakoś w 2016 roku. Dopiero wtedy cała ekipa skupiła się na nowej grze. Wszystko to robili wcześniej to wstępne koncepty, scenariusze, zarysy itd. Takie dwa lata jakie obecnie mijają to bardzo krótki okres czasu jak na grę AAA.

16.06.2018 20:04
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Ależ ta Dania jest beznadziejna, mam nadzieję że nie wyjdą z grupy, bo grają katastrofalnie. Nawet Arabia Saudyjska była przyjemniejsza w odbiorze niż do bólu nudni Duńczycy.

15.06.2018 22:15
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Nie ma co przeżywać straty jednego czy dwóch punktów w tej fazie turnieju. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero w fazie pucharowej, gdzie trzeba trochę zaryzykować jeżeli chce się awansować na wyższe miejsca ;) Faza grupowa to jedynie przedsmak zabawy.

Zresztą mogę nie trafiać w żaden wynik byleby mecze były na poziomie meczu Portugalii z Hiszpanią. Wtedy całe to obstawianie schodzi na drugi plan.

13.06.2018 13:21
vinni
1
vinni
131

To nie są praktyki z początku wieku. Najwyraźniej gra jest na takim etapie produkcji, że nie chcą wypuszczać gameplaya do internetu. Ludzie w tej chwili robią wielkie dramy, że gra za kolorowa, że gra FPP. To teraz wyobraź sobie co by było, gdyby dostali do wglądu gameplay z alphy, która zawiera większe lub mniejsze bugi. To byłoby marketingowe samobójstwo z ich strony.

13.06.2018 00:03
vinni
1
vinni
131

Po jakich kilku latach? Dwa lata od kiedy na poważnie zajęli się grą nazywasz z wielką pretensją "kilkoma latami"? Tak wielkich gier nie tworzy się w kilkanaście miesięcy, tu potrzebna czasu.
Poza tym jeżeli nie masz nic wielkiego do pokazania światu, to pokazujesz to jedynie mediom. Już widzę jak wypuszczają niedopracowany gameplay ze wcześniej alphy, która momentalnie zostaje zjedzona przez internautów. Coś takiego byłoby klasycznym marketingowym strzałem nawet nie w kolano, a w potylicę.

12.06.2018 23:55
vinni
3
vinni
131

Tak, to prawda. W przypadku takiego miasta widok FPP jest w zasadzie jedynym słusznym i w pełni wygodnym.

12.06.2018 22:59
vinni
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Znakomicie, gra FPP zawsze daje mi większą możliwość immersji w całej grze. Świat będzie tutaj na tyle rozbudowany i ciekawy, że wejście w ten klimat może sporo dodać do ogólnego odbioru gry. Popieram również pomysł z zarysowanym bohaterem, który jednak dostanie możliwości personalizacji według naszych upodobań. Wolę, gdy w RPGach postać jest wstępnie zarysowana, ale nadal mamy możliwość wyboru tego kim jest, jak będzie się zmieniać itd.
Szczerze mówiąc to z każdą zapowiedzą, z każdą informacją jaram się coraz bardziej. Ta gra naprawdę może stać się hitem tej generacji, nic tylko czekać na jej premierę ;)

post wyedytowany przez vinni 2018-06-12 23:01:26
12.06.2018 12:12
vinni
2
vinni
131

Z jakiej racji gry mają być realistyczne? Gry służą do zabawy, a nie odwzorowywania realizmu. Od tego są wszelakie symulatory.

12.06.2018 11:50
vinni
2
vinni
131

Przypominam, że jest to gra komputerowa (a nawet konsolowa ;p), a nie rzeczywistość. Przy każdym filmie w kinie też się czepiasz, że brakuje tam realizmu i bohaterowie nie giną od jednego strzału? ;)

11.06.2018 16:51
vinni
1
vinni
131

Zdajesz sobie sprawę, że CDP Red bazuje tą grą na Cyberpunku 2020? To dlatego akcje dzieje się w Stanach Zjednoczonych, bo domyślnym miejscem akcji z podręcznika tejże gry są właśnie Stany. Zresztą mówisz, że nie ma w tym klimatu Cyberpunku... otóż ten klimat jest pięknie pokazany. Klimat Cyberpunku 2020, a nie żadnego innego ;)

11.06.2018 12:06
vinni
7
vinni
131

Pragnę przypomnieć, że dwa lata to w przypadku gier AAA bardzo krótki okres czasu.

post wyedytowany przez vinni 2018-06-11 12:07:29
11.06.2018 11:23
vinni
odpowiedz
vinni
131

Jest cudownie, trailer idealnie odwzorowuje materiał źródłowy marki na jakim bazuje CDP przy produkcji gry. Szalenie się jaram i czekam na więcej materiałów, ta gra może pozamiatać obecną generację, szczególnie że Cyberpunk na którym bazuje gra jest w przeciwieństwie do Wiedźmina bardzo rozpoznawalną marką poza naszymi granicami.

post wyedytowany przez vinni 2018-06-11 11:25:15
11.06.2018 11:19
vinni
1
vinni
131

To tylko potwierdza, że kompletnie nie masz pojęcia na jakiej marce bazuje ta gra.

11.06.2018 11:16
vinni
4
vinni
131

TobiAlex, a czy Ty rozumiesz, że oni wówczas nie rozpoczęli pracy nad grą? Jedynie pokazali teaser, który miał za zadanie poinformować Nas, że mają prawa do tej marki i że w przyszłości pojawi się gra na jej podstawie. Prace nad grą rozpoczęły się po zakończeniu produkcji Wiedźmina 3 oraz jego dodatków czyli zaledwie jakieś dwa lata temu. Wcześniej pracowano nad konceptami, czy scenariuszem, ale poważne prace produkcyjne zaczęły się stosunkowo niedawno.

06.06.2018 12:05
vinni
1
vinni
131

Przypominam, że przy akcji z ACTA protesty pojawiły się w całym kraju. Ba! Rządzący zorganizowali wówczas kilkugodzinną dyskusję o całym tym projekcie, po czym się z tego wycofali. Wyobrażasz sobie dzisiaj dyskusję z obywatelem, który ma odmienne zdanie? ;)

30.05.2018 15:31
vinni
odpowiedz
vinni
131

Ogólnie lubię wysokie temperatury, ale za upałami idzie spora susza, która mocno da się odczuć naszym portfelom i wtedy już tak super wcale nie będzie. Zresztą ten rok jest wyjątkowy, już kwiecień był najcieplejszym kwietniem od czasów prowadzenia pomiarów, maj balansuje na granicy rekordu, strach pomyśleć co będzie jeżeli temperatura się nie obniży i nie zacznie padać deszcz.

29.05.2018 17:30
vinni
odpowiedz
vinni
131

Likwidator, zgadzam się że TVP zaspało ze sprawami technicznymi. Za to z tego co mi wiadomo nie ma możliwości przenoszenia sobie ot tak kanałów pomiędzy MUXami. Mogą je co najwyżej usunąć i później przywracać, ale nie dziwię się że tego nie zrobili, bo to masa bezsensownej pracy.

Co do relacji internetowych to nie masz racji, bo czym innym jest VOD, a czym innym relacje live. W tych drugich swego czasu mocno wzmocnili całą infrastrukturę, a na Mundial pewnie jeszcze bardziej ją wzmocnią, aby wszystko działało. Jeszcze nigdy na ich streamach nie zdarzyło mi się, aby cokolwiek nie chciało odpowiednio działać.

Dodając jeszcze do sprawy z 4K to prawdopodobnie NC+ oraz Orange czyli w zasadzie pionierzy 4K w Polsce wykupili sobie wyłączność na transmisje w tej rozdzielczości dla swoich platform. Ale znając życie tutaj już w grę wchodzą dużo szersze umowy i ustalenia (np. w sprawie wymiany prawami transmisyjnymi) o których nigdy się nie dowiemy ;)

29.05.2018 16:40
vinni
vinni
131

Powinny bez większych problemów wytrzymać, bo z tego co wiem serwery zostaną solidnie wzmocnione, aby nie było problemów z oglądaniem.
Zaproponował bym player.pl bądź WP Pilot, ale niestety kanały TVP zniknęły z tych portali jakiś czas temu prawdopodobnie dlatego, aby nie robić konkurencji relacjom Publicznej.

29.05.2018 16:37
vinni
odpowiedz
vinni
131

Co do telewizji naziemnej to było to jedyne możliwe wyjście. MUXy są już tak zapełnione, że jedyną możliwością było dołączenie kanału w jakości SD. W zasadzie to będzie to jedynie podmiana TVP Rozrywka na TVP Sport. Dużo więcej zrobić w tej materii nie mogli, chyba że wolałbyś obcięcie jakości pozostałych kanałów z MUXa.
Drugim wyjściem było dołączenie kanału do MUX-8, z którym niestety wiele osób ma problemy podczas odbioru, więc to też było wyjście stosunkowo bezsensowne.

29.05.2018 16:32
vinni
vinni
131

Cały Mundial powinien być bez żadnej dodatkowej opłaty na podanej przez Ciebie stronie.

29.05.2018 13:35
vinni
1
vinni
131

Twoja logika kompletnie nie ma sensu w tym przypadku. Nie ma tutaj mowy o żadnym złamaniu praw autorskich, czy zgapieniu pomysłu od PUBG Corp. Powtórzę po raz kolejny; Poza gatunkiem gry, nie mają one ze sobą NIC wspólnego. To dwie ZUPEŁNIE RÓŻNE gry. I żadna pomoc z jednej czy drugiej strony tutaj nic nie zmienia. Nie ma tu żadnego naruszenia praw.
Poza tym EPIC posiada pełne prawa do swojego silnika i mogą z nim robić co tylko zechcą. Zazwyczaj nie robią nic, bo przy podpisywaniu wszelkich umów studia zgadzają się obustronnie na zaproponowane warunki i zwyczajnie zaczynają robić swoje. Jeżeli jednak ktoś zaczyna wojować to nic ich nie może zatrzymać przed zerwaniem umów ;)

post wyedytowany przez vinni 2018-05-29 13:57:58
29.05.2018 13:08
vinni
vinni
131

blood, ale czy Ty widzisz, że te gry są zupełnie różne? Łączy je gatunek czy też jak tam chcesz nazwać Battle Royal. Pod względem designu są to dwie różne gry, rozgrywka poza podstawowymi zasadami również ma ze sobą niewiele wspólnego. Koreańczycy nie maja żadnych szans na wygranie w tak idiotycznej sprawie, a wręcz mogą stracić bardzo wiele z całym silnikiem gry na czele.

29.05.2018 12:38
vinni
1
vinni
131

Jedyne co może wygrać PUBG Corp. to talon na balon podczas festynu. W przypadku tych dwóch gier nie ma żadnych podstaw do oskarżeń o kradzież praw autorskich.

post wyedytowany przez vinni 2018-05-29 13:02:52
28.05.2018 13:35
vinni
1
vinni
131

Disney właśnie zamyka wątki rodziny Skywalkerów w obecnej trylogii, aby później móc skupić się na nowych historiach. Obecne filmy to zwyczajne przypomnienie uniwersum, nakręcenie hype'u wśród starych fanów SW oraz przyciągnięcie do filmów nowych widzów, którzy nie znają Gwiezdnych Wojen.

26.05.2018 14:06
vinni
1
odpowiedz
vinni
131

Przecież o to właśnie chodzi, aby jak najbardziej wydłużyć filmik. W dużej większości ci ludzie nie mają kompletnie nic do przekazania, więc leją wodę ile się tylko da, aby dobić chociaż do tych 20-stu minut, przy których można dołączyć więcej reklam niż do krótszego materiału.

17.05.2018 17:35
vinni
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
131

Naprawdę dziwisz się, że film został przetłumaczony tak, a nie inaczej? Przecież tłumaczenia filmów w których zawarta jest masa odniesień do zagranicznej popkultury zawsze są przekształcane na odniesienia z naszego grajdołka. Widz dużo lepiej zrozumie żart osadzony w naszej rzeczywistości niż w rzeczywistości Amerykańskiej...
Co do dubbingu to jest to kwestia indywidualna. Jeden polubi, drugi nie polubi, kwestia gustu.

13.05.2018 18:06
vinni
odpowiedz
vinni
131

Wypełnione ;)

13.05.2018 13:05
vinni
1
vinni
131

Izrael należy do Europejskiej Unii Nadawców, która jest organizatorem Eurowizji i dlatego się tam pojawia. Podobnie sprawa ma się w przypadku Australii, która również jest członkiem tego stowarzyszenia.

11.05.2018 19:33
vinni
😉
odpowiedz
vinni
131

Wysłane

10.05.2018 18:08
vinni
vinni
131

Krzysiu to chyba pół Polski zjeździ podczas Juwenaliów :D

09.05.2018 15:25
vinni
7
odpowiedz
vinni
131

W jaki sposób mają podać jakieś informacje, skoro serial cały czas tkwi na etapie konceptów i pisania scenariuszy kolejnych epizodów? Znając życie trwają już rozmowy dotyczące obsady, ale nikt poważny nie wrzuci informacji o aktorach jeżeli do pierwszego klapsa na planie zdjęciowym jeszcze tak daleko.

04.05.2018 21:56
vinni
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Prawda jest taka, że nikt kto rzeczywiście mógłby zrobić coś dobrego w polityce się do niej nie pcha. Wszelacy eksperci zwyczajnie w nią nie wejdą, bo poza nią żyje im się dużo lepiej i to za dużo lepsze pieniądze. Dlatego w Sejmie w ogromnej większości zasiada banda ludzi nie do końca ogarniających rzeczywistość i będących zwykłymi nieudacznikami. Poza tym postrzeganie polityka w Polsce jest bardzo negatywne, więc nikt poważny nie będzie miał ochoty na babranie się w tym szambie.

edit: Nie zmienia to faktu, że wolałbym oddać głos na Gajewską która popełnia mało istotne błędy niż na PiSowską bandę popełniającą takie błędy, że nie naprawimy ich przez kolejne kilkadziesiąt lat ;)

post wyedytowany przez vinni 2018-05-04 21:58:21
04.05.2018 13:05
vinni
odpowiedz
vinni
131

Maturą więcej stresowałem się na dobre pół roku przed egzaminem, niż podczas samego ciągu egzaminacyjnego. Dziś wspominam to całkiem przyjemnie, no może poza maturą z matematyki podczas której temperatura na zewnątrz była tak ogromna, że nie szło wysiedzieć w sali i wszyscy mieli jedno wielkie zaćmienie ;)

30.04.2018 14:00
vinni
1
vinni
131

Nie płacisz za tekturę, płacisz za oprogramowanie ;)

26.04.2018 22:18
vinni
odpowiedz
1 odpowiedź
vinni
131

Nie od dziś wiadomo, że propaganda w TVP sięga tej z okresu PRLu. Przykro patrzy się na te wszystkie "wyprane mózgi", które wierzą w ten szajs który podaje im władza.
Co do protestujących to wielki szacunek oraz brawa za cudowny pokaz hipokryzji rządu. Pani "Dunajcowa" ma to gdzieś, Pani Rafalska podpisuje porozumienia sama ze sobą, Premier... był, Prezydent próbował ocieplić swój wizerunek, ale jak to zawsze bywa nie bardzo mu to wyszło.
Życzę powodzenia w walce z tym betonem, liczę że uda im się go pokonać i zdobędą godne warunki dla niepełnosprawnych.

26.04.2018 19:38
vinni
vinni
131

Po jakimś czasie został ponownie podłączony do aparatury.

16.04.2018 14:06
vinni
vinni
131

Yhym, czyli niech dalej rzucają kwotami z tyłka i rozrzucają pieniądze dookoła w imię "przyszłego dobrobytu"... Jeszcze kilka lat takiego szastania pieniędzmi i zamiast dobrobytu będziesz miał jedno wielkie szambo ;)

Jeżeli chcą się zabierać za politykę społeczną to niech robią to z głową i w poważny sposób. PiS jak to PiS jednak woli rzucać populistyczne hasełka, budować poparcie na rozdawanych pieniądzach i ustawach pisanych na kolanie podczas lunchu.

16.04.2018 10:18
vinni
vinni
131

Tylko, że rozdawnictwo pieniędzy nie ma nic wspólnego z polityką społeczną czy socjalną. To droga na skróty i populistyczne budowanie poparcia.

15.04.2018 23:42
vinni
1
vinni
131

To prawda, niby sondaże wyglądają coraz lepiej, ale spodziewam się że PiSowskie obietnice swoje zrobią i banda badziewiaków wróci w okolice 35% poparcia. Niestety, ale cały czas tania populistyczna propaganda jest bardzo skutecznym sposobem na sukces i będą to wykorzystywać jak tylko się da.

15.04.2018 23:04
vinni
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Wiecie co jest najgorsze? Najgorsze jest to, że obecnie nie ma nikogo na scenie politycznej kto mógłby realnie wyrzucić ten rząd raz na zawsze na śmietnik historii. Nie ma żadnej realnej opozycji, która w zdecydowany sposób potrafiłaby pokonać PiS w przyszłorocznych wyborach. Ba! Obawiam się, że PiS zgarnie także tegoroczne wybory, co niestety będzie ostatnim gwoździem do trumny Polski. Całkowite rządy tej bandy narobią nam tutaj tyle szamba, że nawet nasze wnuki nadal będą z tym szambem walczyć.

12.04.2018 12:56
vinni
😂
4
vinni
131

O matko, pamiętam ile krytyki spadło na autora po wrzuceniu tego na stronę.

04.04.2018 12:10
vinni
👍
odpowiedz
vinni
131

Gotowe, powodzenia z magisterką ;)

03.04.2018 09:57
vinni
odpowiedz
vinni
131

W niektórych częściach kraju na pewno będzie 20 stopni, a lokalnie może nawet trochę więcej. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz ;)
Później od czwartku dwudniowe ochłodzenie o kilka stopni, a od soboty kilkudniowe ocieplenie nawet do 22-23 stopni. Przynajmniej tak mówią obecne modele meteo, a znając wiosnę wszystko może się odwrócić o 180 stopni.

25.03.2018 22:55
vinni
odpowiedz
vinni
131

Przypomnę, że Stoch już przechodził kryzys, aczkolwiek trzeba sobie zdać sprawę, że młodszy to on nie będzie i forma może stopniowo zacząć falować. Do tego z każdym sezonem pojawia się wielu młodych i gniewnych, do skakania na poważnie powraca Freund, zawodnicy z Austrii też będą chcieli na pewno wrócić do starej dominacji więc łatwo nikomu nie będzie.
Na przyszły sezon myślę, że cele są proste. Utrzymać formę naszej czołowej trójki, odnaleźć dobre skoki u Kota i Żyły, wzmocnić formę Wolnego, a do tego co jest moim zdaniem najważniejsze wreszcie zbudować odpowiednie zaplecze naszej kadry A. Tam poza Pilchem i okazjonalnym Wąskiem nie mamy nikogo na poważnym poziomie i trzeba to czym prędzej zmienić.

13.03.2018 18:44
vinni
odpowiedz
vinni
131

Nikt z przerwą nie kombinował, nie szukajcie dziury w całym ;) Wiatr nie był stabilny, aby zmieniać belkę, dlatego przeczekali silne podmuchy z przodu.
Co do konkursu to nie ma co komentować, Stoch robi coś niesamowitego, formę ma genialną.

13.03.2018 16:14
vinni
odpowiedz
vinni
131

Od samego początku wprowadzania 500+ mówiłem wprost; Dajcie ludziom wędkę, a nie rybę ;) Rozdawnictwo nigdy nie przyniesie wystarczających korzyści.

13.03.2018 15:40
vinni
odpowiedz
vinni
131

Jeżeli wierzyć słowom Tajnera, Horngaher odmówił reprezentacji Austrii i przedłuża swój kontrakt z Nami ;)

12.03.2018 16:17
vinni
vinni
131

Dwa metry dalej od Stjernena plus niższa belka.

11.03.2018 16:19
vinni
vinni
131

Tylko co Ci da mega forma jak nie masz z czego odlecieć? Wyjście z progu Kamila złe nie było, wyglądało standardowo, ale już w okolicach setnego metra widać było, że trafił na totalną ciszę bądź nawet wiatr w plecy. Przy belce ustawionej pod skoki z wiatrem z przodu zwyczajnie nie można oddać rewelacyjnego skoku, gdy zawiewa z drugiej strony.

11.03.2018 16:11
vinni
vinni
131

Damjan, Wellinger, Kubacki, Geiger, jak widać inni również mieli problemy ;)

11.03.2018 16:08
vinni
vinni
131

Nie można było skoczyć więcej, o to w tym wszystkim chodzi ;) Niska belka + zerowe noszenie i nie da się odlecieć. Kilku zawodników miało z tym problem.

11.03.2018 16:06
vinni
odpowiedz
8 odpowiedzi
vinni
131

Sędziowie zaspali... Powinni zdecydowanie szybciej przywrócić wyższą belkę, bo od dłuższego czasu było widać, że noszenia nie ma żadnego.

11.03.2018 15:17
vinni
odpowiedz
vinni
131

Widząc coraz gorsze warunki obawiałem się skoku Stocha... Kamilu przepraszam, że wątpiłem :D
On obecnie skacze w innej lidze, spóźnia, nie spóźnia, wiatr z boku, z dołu, z góry to wszystko nie ma znaczenia, on siada na belce i skacze wprost wyśmienicie.

08.03.2018 12:59
vinni
odpowiedz
vinni
131

Brawo, brawo, brawo! :D

07.03.2018 14:20
vinni
1
vinni
131

Zdajesz sobie sprawę, że on nie napisał tego na poważnie? ;)

post wyedytowany przez vinni 2018-03-07 15:56:54
04.03.2018 17:13
vinni
odpowiedz
vinni
131

Kamil dziś skakał w innej lidze, drugi skok to czysta perfekcja :D

04.03.2018 16:22
vinni
odpowiedz
vinni
131

Kamil, Ty weź się uspokój :D

01.03.2018 15:26
vinni
vinni
131

Rozumiem, że chcą odpocząć, ale nie można tej sprawy załatwiać w taki sposób. Nie neguję tego, że praca w handlu nie należy do najprzyjemniejszych, bo wiem że trzeba tam konkretnie zapieprzać, ale przyjęty sposób poprawy jakości ich pracy jest beznadziejny. Wystarczyło nieco pomyśleć, stworzyć rozwiązania które objęłyby większość, bądź nawet wszystkich pracowników w kraju i spróbować wprowadzić je w życie. Ustawa ograniczająca handel jest zwyczajnie bublem, który czym prędzej powinien zostać wyrzucony do śmietnika (zresztą z wieloma innymi ustawami, ale nie o tym rozmowa).

01.03.2018 15:14
vinni
vinni
131

Nie chodzi o to, że inni też mają mieć źle, a o to aby WSZYSCY mieli dobrze. Zakazując handlu promujesz pewien procent wszystkich pracowników, a reszta i tak będzie miała tak samo źle jak ma w tej chwili. Jeżeli już chcieli zajmować się pracownikami, to mogli zrobić to w taki sposób, aby dogodzić wszystkim w sprawie pracy w niedzielę, a nie tylko handlowcom.

01.03.2018 14:57
vinni
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
vinni
131

Nie tędy droga, bo przecież mamy dziesiątki tysięcy osób, które najzwyczajniej w świecie chcą w te niedziele pracować, aby chociażby dorobić sobie dodatkowe pieniądze, czy w przypadku bycia studentem zarobić cokolwiek podczas weekendów. Jeżeli już tak bardzo osoby pracujące w handlu są poszkodowane to mogli chociażby wywalczyć zmiany w prawie pracy, które skutecznie ograniczyłyby przymus pracy w niedzielę, gdy ktoś rzeczywiście ma z tym problem.

Zresztą kompletnie nie kupuję argumentu, że "ludzie chcą odpocząć z rodziną". To inne osoby nie chcą odpocząć? Czym osoby pracujące w barach, kinach, restauracjach itd. są gorsze od tych pracujących w sklepach? Tam też ludzie ciężko pracują, niejednokrotnie ciężej niż pracownicy sklepów (polecam popracować chociażby w restauracji w dowolny weekend), a pracować i tak będą musieli.
Kolejny zaraz politycy dzielą ludzi, choć można było załatwić to w zupełnie inny sposób, ale oczywiście PiS jak to PiS z logiką za wiele wspólnego nie ma i robi wszystko na opak.

19.02.2018 21:39
vinni
odpowiedz
vinni
131

Kuttin chyba już na dobre zaczął kopać pod sobą dołek. Czuję, że po sezonie wyleci z hukiem z posady trenera. Mam tylko nadzieję, że nie zabiorą nam Horngahera, który wyraźnie ma bardzo pozytywny wpływ na naszych zawodników.

Co do Kowalczyk to uważam, że wynik w pierwszej dziesiątce jest jak najbardziej realny. O więcej będzie bardzo trudno, ale to są Igrzyska i nigdy nic nie wiadomo.

Wiadomo za to co będzie po jej odejściu. Tzn. wiadomo czego nie będzie. Nie będzie wyników. Jeszcze przyjdzie czas na dyskusję o stanie naszego sportu zimowego, więc teraz nie będę się rozwodził, ale mówiac w skrócie wygląda to gorzej niż źle. To, że jakikolwiek sportowiec z takiego kraju jest w stanie spełnić minimum i pojechać na Igrzyska to już jest super sprawa.

19.02.2018 15:50
vinni
odpowiedz
vinni
131

Jest pięknie, można co prawda gdybać co by było gdyby, ale myślę że możemy być bardzo zadowoleni. Świetny Kubacki, świetny Stoch, bardzo dobrzy i solidni Kot z Hulą, czego chcieć więcej? ;)
Ale chyba najbardziej cieszy mnie fakt, że medal zdobył Stefan Hula. Tyle lat na tyłach, tyle lat wyśmiewania z racji słabej formy, a dziś udało mu się wywalczyć brąz :D

18.02.2018 15:07
vinni
vinni
131

Nie, Kaja Ziomek nie miała szans na medal, ale nie dość że jest zawodniczką bardzo młodą jak na tą dyscyplinę, to dodatkowo pojechała w zasadzie w tempie swoich najlepszych czasów w karierze, które dodatkowo osiągała na szybszych torach, więc z występu może być zadowolona.

17.02.2018 21:12
vinni
1
vinni
131

Jakiś czas temu mówił w wywiadzie z Eurosportem, że dziś denerwuje się znacznie bardziej niż dawniej. Kiedy sam skakał, to on był odpowiedzialny za swój skok, a dziś jest w zasadzie bezradny i może się jedynie przyglądać, a czasem chciałby pomóc naszym zawodnikom ;)

17.02.2018 15:46
vinni
odpowiedz
vinni
131

Dziś byłem jakiś dziwnie spokojny przy skokach Kamila. Zupełnie inaczej niż na skoczni normalnej, kiedy nie mogłem wręcz usiedzieć na miejscu ;) Co można tutaj powiedzieć... Facet jest wielki, rewelacyjny skoczek, a do tego bardzo skromny i sympatyczny, czego chcieć więcej? :D
Teraz nic, tylko mieć nadzieję na równe skoki w poniedziałek, oby obyło się bez loterii.

16.02.2018 13:16
vinni
odpowiedz
vinni
131

CS przyciąga głównie tym, że jest klasycznym przykładem gry; "Easy to play, hard to master". Grać może w nią każdy, nie zależnie czy jest słaby, czy na poziomie profesjonalistów, a i tak będzie czerpał z tego taką samą, świetną zabawę. Dodatkowo w trybie turniejowym rzeczywiście wymaga nieco logicznego myślenia i przewidywania przeciwnika.

14.02.2018 00:02
vinni
vinni
131

W TVP to mnie irytują w zasadzie wszyscy. Dziś znudzony biegami narciarskimi w Eurosporcie stwierdziłem, że obejrzę początek rywalizacji panczenistów na TVP. Po dwóch minutach stwierdziłem, że chyba wolę oglądać kolejne sprinty narciarzy niż wysłuchiwać głupot serwowanych przez Dębowskiego. Choć przyznaję, że Szczęsny to czołówka ludzi, których nie da się słuchać ;)

13.02.2018 19:58
vinni
odpowiedz
vinni
131

Akurat na zimno narzeka tam prawie każdy. Są to zdecydowanie najzimniejsze Igrzyska od wielu, wielu lat i zwyczajnie organizmy sportowców nie są były przygotowane na takie warunki. Poza tym stroje sportowców też do najcieplejszych nie należą, szczególnie w Biathlonie, gdzie każda dodatkowa warstwa bardzo przeszkadza.

11.02.2018 15:54
vinni
vinni
131

Najlepiej to w ogóle zrezygnujmy z jakiegokolwiek sportu, bo i tak medale zdobywa tylko trzech sportowców. Po co startuje tam cała reszta?!
Dla każdego sportowca na świecie, sam wyjazd na Igrzyska jest już sukcesem. Nie każdy może sobie pozwolić na reprezentowanie swojego kraju w tak wielkiej imprezie. Jest takie piękne hasło, co prawda mocno wyświechtane, ale piękne; "Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze. "
Jedziesz na Igrzyska, walczysz z całych sił, ale próbujesz, choć wiesz że nie masz szans.

10.02.2018 19:17
vinni
vinni
131

Tylko, że te przeliczniki są kompletnie nieprzetestowane. Do pewnego momentu jeszcze sobie jakoś radzą, mają niewielki wpływ na rywalizację. Jednak przy kręcącym wietrze, bądź gdy wieje z dużą siłą to zaczynają się one kompletnie gubić.

Sytuacja z dzisiaj;
Cały konkurs wiatr osiągał siłę 3-4m/s z drobnymi przerwami na nieco lżejsze podmuchy. Jaki był średni pomiar? 1,5-2m/s... Co oznacza, że wystarczy jeden wskaźnik o innym odchyleniu wiatru, aby wszystko się posypało. Nigdy nie zrekompensuje to dociśnięcia zawodnika przez wiatr z tyłu skoczni.

10.02.2018 17:13
vinni
vinni
131

Stoch miał dużo słabszy wiatr od Huli i dlatego go wyprzedził.

10.02.2018 16:47
vinni
vinni
131

Tak, również bym na jury narzekał. Narzekałem w zasadzie przez cały konkurs. Takie zawody nie mają nic wspólnego z fair-play. To jest zwyczajna loteria i zabawa miejscami medalowymi. Na Igrzyskach nie powinno się dopuszczać do sytuacji w której o wygranej decyduje fartowne trafienie na huragan... Równie dobrze przed konkursem pośród zawodników pierwszej dziesiątki kwalifikacji mogli zrobić losowanie tego kto ma wygrać. Wyszłoby dokładnie na to samo.

10.02.2018 16:39
vinni
odpowiedz
4 odpowiedzi
vinni
131

Każdy ekspert od baloników może już wyłączyć internet. Tu nie chodzi o to, że brak jest medali, bo każdy wiedział że stawka jest bardzo równa. Chodzi tu o to, że ze sportem to ten konkurs nie miał nic wspólnego. Przegrać po walce? W pełni rozumiem. Przegrać po żałosnym pokazie braku jaj wśród jury? Kompromitacja FISu.
Nie rozumiem decyzji pchania tego konkursu do samego końca. W Pucharze Świata to oni nawet jednej serii by nie rozegrali w takich warunkach. Tutaj zachciało im się pchać dwie serie, bez publiki która sobie zwyczajnie wyszła, bo pora zakończenia zawodów była zwyczajnie śmieszna.

10.02.2018 16:20
vinni
odpowiedz
vinni
131

Brawo Hofer! Idź Pan w cholerę z takimi zawodami, więcej tego gówna nie oglądam....

09.02.2018 22:15
vinni
vinni
131

@Eluveitien, tylko że gdy wrzucasz do gry taką jakość grafiki to po pierwsze; bardzo zwiększasz jej wielkość. Gdybyś chciał zrobić np. takie GTA z taką jakością tekstur itd. to byś tej gry za nic w świecie nie zmieścił na dysku. Po drugie ustawienia graficzne muszą też być proporcjonalne. Z takiej jakości nie zejdziesz nagle do takiej jakości, aby grę uruchomił masowy odbiorca. Oferując taką grafikę i tak doprowadzasz do tego, że nawet ustawienia low będą miały kuriozalnie wysokie wymagania ;)