Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

DeSade ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

21.06.2017 01:19
👎
DeSade
41

GRYOnline.pl

P2W, zwłaszcza Nameless

09.05.2016 16:24
DeSade
41

GRYOnline.pl

zależy dla kogo :P

21.11.2015 15:17
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

sorry za zepsucie zabawy :P

04.07.2010 19:53
😱
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

oops, ale do dwóch razy sztuka - podobno....

04.07.2010 18:22
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Its done ;)

.... mam nadzieję.... :)

30.05.2009 23:26
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

yo dawg - jestem i zaraz się pewnie dowiem, jakich cyrków :)

Damian1539 ->był problem, ale już powinno działać

GROM Giwera, SPMKSJ -> jestem i zaraz będę się stosunkował. Co do baloników - przekazałem, ale jest weekend i nie wiem czy się uda. Jakiej firmy ta reklama?

Oran00 -> pogadam, ale skracacze mają swoje zalety - problem jest raczej z tymi, który stosują je w ten sposób, ale to raczej do moderatorów? Pogadam...

08.05.2009 20:53
😍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

"kolejny polski gigant elektronicznej rozywki"? To już doczekaliśmy się jakiegoś?

08.05.2009 20:37
DeSade
41

GRYOnline.pl

tutaj piszcie o swoich pomysłach na to, by GOL był jeszcze fajniejszy :)
Jeśli uważacie, że nie jest fajny, to piszcie dlaczego w wątku:

Negatywne opinie i krytyka na temat firmy GRY-OnLine

https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9025840&N=1

08.05.2009 20:30
DeSade
41

GRYOnline.pl

Właśnie wgraliśmy pierwszą rundę zmian, o których pisałem tutaj:

https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9010279

To oczywiście tylko początek, tyle zdążyliśmy zrobić w ciągu tych kilku dni:

1. Dłuższa edycja posta – ilość minut = rank (poniżej rank 5 dalej 5 minut).
2. Ranking ujemny staje się bardziej istotny, -5 to brak możliwości zakładania wątków, -20 to brak możliwości zakładania postów. Wraca do 0 w tempie 1 na tydzień, a nie jeden na miesiąc (powyżej zera działa dalej tak jak dotąd).
3. liberalizacja regulaminu – zniesienie zakazów pisania o religii oraz prowadzenia kampanii politycznych (i tak większość dyskusji w kategorii „polityka” ma w sobie element kampanii). Teraz temat religii i polityki może być poruszany w nowej kategorii „polityka i religia” (dawniej „polityka”).

Jeśli mowa o Regulaminie, poza rozluźnieniem zasad o których piszę powyżej pewne punkty zostały doprecyzowane i rozwinięte, aby było mniej wątpliwości i niedopowiedzeń. Ważną naszym zdaniem zmianą jest kwestia, którą poruszaliście w swoich wypowiedziach, a mianowicie brak możliwości krytyki firmy GRY-OnLine, jej pracowników lub serwisów. Każdy Wasz głos na ten temat jest dla nas ważny, jednakże jeśli ma odnieść zamierzony przez Was skutek, a więc być wysłuchany, musimy o nim wiedzieć. Dlatego wprowadzamy dwa nowe wątki cykliczne w kategorii „uwagi i propozycje”, pierwszy pod tytułem „Negatywne opinie i krytyka na temat firmy GRY-OnLine”, drugi „uwagi i propozycje do firmy GRY-OnLine”. Pierwszy do ganienia nas (ważne, aby uzasadnieniem), drugi do zbierania pomysłów na zmiany. Każdy będzie czytany przez pracowników GOL-a i cyklicznie będziemy odpowiadali na Wasze posty.

Co ważne, wraz z wprowadzaniem kolejnych zmian Regulamin będzie dalej ewoluował, o czym będziemy Was informowali. To nie koniec zmian, ale początek, a poniżej przypominam co jeszcze przed nami:

1. Mail z informacją o kasacji posta z rankiem do autora, z treścią skasowanego posta oraz ewentualnym uzasadnieniem moderatora (do końca maja)
2. bany czasowe (2 bany czasowe, trzeci to ban ksywki), wraz z historią za co, z przedawnieniem banów czasowych i możliwością odwołania od decyzji moda w wypadku banu ksywki. Dokładne reguły wraz z sytuacjami, gdy mod może zastosować permabana (na wszystkie ksywki, również w przyszłości) zbliżone do propozycji w dyskusji, w szczegółach napiszemy w miarę, jak będą się prace posuwały. Koniec czerwca.
3. nowe narzędzia moderatorskie, w tym zgłaszanie do moderatorów postów naruszających Regulamin. Dodatkowo moderator będzie miał statystykę użytkowników, których posty są szczególnie często zgłaszane, a nadal piszą – co może pomoc wyłowić tych, którzy przemykają się pod radarem. Koniec czerwca.
4. ignore na usera (lub kilku). Ich posty domyślnie zwinięte w wątku. Koniec czerwca.
5. zamykanie wątków. Koniec czerwca.
6. Zmiany w Regulaminie – wraz z powyższymi zmianami.

No i oczywiście niespodzianki :)

05.05.2009 11:02
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Ostatnia runda odpowiedzi z mojej strony, zanim nie zabiorę się do pracy nad tą listą :)

[6] rekordzista ma rank -107 bodajże :)
[11] damn, nie mogę edytować :)
[13] tak, zmieniamy przyszłość, bo przeszłość już została zapisana :) A co do moderatorów – w wypadku zapotrzebowania ogłaszamy zamkniętą rekrutację, czyli zgłaszamy się sami do wybranych kandydatów.
[15] tak, można będzie rozwinąć post ignorowanego użytkownika.
[18] też bardzo nie chcę, aby zamykanie wątków było nagminne, to raczej narzędzie na specjalne okazje.
[32] Soulcatcher męczył mnie o część z tych zmian od dawna, tyle że nie mieliśmy wolnych ludzi do zrobienia ich – teraz też nie mamy, ale coś wymyślę…
[34] jest możliwe ale jak każde zmiany w jądrze systemu rejestracji raczej nie wkrótce – za dużo pracy i testowania.
[38] – chyba najlepsze podsumowanie tematu religii IMHO.
[40] – bo to jednak jest forum o grach i dla ich miłośników. Co do satanizmu, itp., nie tęsknię za artykułem w GW „sataniści rekrutują na portalu dla dzieci”. Nie mam nic przeciwko wątkom zakładanym przez gejów, lesbijki, hetero Eskimosów czy Bi-Marsjan, jeśli są w tematyce forum – jeśli jak piszesz „propagują”, to nie, niezależnie czy propagują homo, hetero czy inny seksualizm.
[41] – piszę rzadko, bo czytaniu wyrywkowo Forum od ponad 8 lat dochodzę do wniosku, że wszystko co miałbym do powiedzenia zostało już tu kiedyś powiedziane, a nie lubię być wtórny :P
[42] – nie da się otrzymać amnestii na jedno konto. Gdyby (teoretyzując) kiedyś amnestia była, dotyczyłaby wszystkich spełniających określone kryteria (np. staż czy liczba postów), albo nikogo.
[44] – we will see :) Co do odrabiania rankingu – chodzi przede wszystkim o nowych userów, którzy schodzą na minus jeszcze nie do końca czając dlaczego. Co do ludzi powracających regularniew okolice -20, to dla nich są inne narzędzia, na przykład ban :) Generalnie jednak częstsze będzie wpadniecie w -5, czyli ban na tworzenie wątków.
[46] wiemy, i permaban (na wszystkie ksywki) nie zniknie na pewno dla niektórych.
[60] ależ podejmuję, wszystko przecież od tego się zaczęło, zresztą https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=8994500&N=1 [258]
[71] te zmiany są początkiem, a nie końcem. Powtórzę się, ale dopiero gdy będziemy mieli nowe narzędzia, przede wszystkim historię banów, będzie możliwa instytucja odwoławcza, która ma sens. I jeszcze raz w sprawie przestrzegania regulaminu – koniec z podwójnymi standardami, jeśli coś w Regulaminie jest zabronione, to dla wszystkich. Jednym z celów wykonania przechowywania historii zgłoszeń naruszeń Regulaminu jest kontrola moderacji pod tym względem. Z rozszerzeniem Regulaminu o zakaz dyskryminacji to dobry pomysł.
[72] absolutnie nie mamy nic do wolności wyznania i światopoglądu, po prostu nie jesteśmy zainteresowani jego prezentacją na Forum w wypadku wymienionych przykładów.
[73] przyjrzymy się

Znikam na razie :)

04.05.2009 23:13
👍
DeSade
41

GRYOnline.pl

Tak jak obiecałem, pora na podsumowanie weekendowej dyskusji oraz dzisiejszych konsultacji i dyskusji wewnątrz firmy.

Od razu dodam, że nie cierpię obiecywać zmian, które mogą okazać się w trakcie produkcji niemożliwe do wprowadzenia ze względów technologicznych, wydajnościowych czy też po prostu nakładu pracy. Jeszcze bardziej nie cierpię podawać jakichkolwiek terminów, które z definicji w projektach informatycznych nie są dotrzymywane, szczególnie biorąc pod uwagę że nasi ludzie od kodu mają zaplanowane zupełnie inne prace. Dlatego teraz robię wyjątek z prawdziwym bólem :)

Rzeczy do zrobienia od razu (prawie):

1. Zakaz edycji i usuwania własnych postów przez pracowników GOL – już obowiązuje. Po konsultacji wyjątkiem będą pierwsze posty w kategorii „uwagi i propozycje” zakładane przez admina – z oczywistych powodów użytkowych. Przypadki naruszenia – na razie do mnie :)
2. Dłuższa edycja posta (nie do końca związana z tematem ale wypłynęła przy okazji) – ilość minut = rank (poniżej rank 5 dalej 5 minut), w tym tygodniu.
3. kategoria „religia” dla dyskusji na ten temat – tu mamy problem. Nie widzę problemu w dyskusjach na temat majątków kościelnych, dzieci papieża, uciśnionych chrześcijan czy buddystów itp., natomiast nie chcemy wątków wynoszących jedną religię nad inną, nawracających sekt, satanistów czy czcicieli voodoo, albo wątków po prostu w stylu „Pier….lę baranka wielkanocnego”. To czego nam się nie udało wymyślić, to jak to ująć w Regulaminie tak, żeby było to jasne i oczywiste zarówno dla użytkowników, jak i moderatorów i nie rodziło wątpliwości w wypadku usunięcia. Tu poproszę o pomoc, w wypadku jeśli nie wymyślimy tego do końca tygodnia, zakaz będzie utrzymany w mocy, ale i egzekwowany w stosunku do wszystkich, również użytkownika Attyla. Dlaczego nie od teraz? Bo swoją polityką tolerowania jego wypowiedzi moderacja ustanowiła de facto reguły, które co prawda kwestionuję za rozbieżność z Regulaminem, jednakże uważam że informacja o ich zmianie powinna zostać podana z wyprzedzeniem. Cały temat jest tak naprawdę nie tyle „kwestią Attyli”, choć w wątku dyskusji poza przeciwnikami sporo ludzi wzięło go w obronę, ale raczej szerokiego grona użytkowników, które pisze zarówno w postach jak i mailach do mnie, że też chcieliby pisać o religii, i dlaczego Attyla może a oni nie :) W każdym razie do końca tygodnia temat się rozstrzygnie, z Waszą pomocą mam nadzieję.
4. Ranking ujemny stanie się bardziej istotny, -5 to brak możliwości zakładania wątków, -20 to brak możliwości zakładania postów. Z drugiej strony żeby nie ukatrupić kogoś na rok, będzie wracał do 0 w tempie 1 na tydzień, a nie jeden na miesiąc (powyżej zera działa dalej tak jak dotąd). Czyli jeśli ktoś ma -4 punkty, to po miesiącu będzie miał 0. W tym tygodniu lub z początkiem przyszłego.

Rzeczy w średnim terminie:

1. Mail z informacją o kasacji posta z rankiem do autora, z treścią skasowanego posta oraz ewentualnym uzasadnieniem moderatora (do końca maja)
2. bany czasowe (2 bany czasowe, trzeci to ban ksywki), wraz z historią za co, z przedawnieniem banów czasowych i możliwością odwołania od decyzji moda w wypadku banu ksywki. Dokładne reguły wraz z sytuacjami, gdy mod może zastosować permabana (na wszystkie ksywki, również w przyszłości) zbliżone do propozycji w dyskusji, w szczegółach napiszemy w miarę, jak będą się prace posuwały. Koniec czerwca.
3. nowe narzędzia moderatorskie, w tym zgłaszanie do moderatorów postów naruszających Regulamin. Dodatkowo moderator będzie miał statystykę użytkowników, których posty są szczególnie często zgłaszane, a nadal piszą – co może pomoc wyłowić tych, którzy przemykają się pod radarem. Koniec czerwca.
4. ignore na usera (lub kilku). Ich posty domyślnie zwinięte w wątku. Koniec czerwca.
5. zamykanie wątków. Koniec czerwca.
6. Zmiany w Regulaminie – wraz z powyższymi zmianami.
7. Niespodzianka 1 – fajna, obiecuję :)
8. Niespodzianka 2 – też fajna, obiecuję :)

Poruszany temat moderacji wlasnych wątków odkładamy na później bo widać po dyskusji, że trzeba go dopracować.

Jeszcze raz się zastrzegam, że może się coś pochrzanić, ale będziemy walczyć :) Będziemy cały czas pracować nad zmianami w Regulaminie, który wciąż jest i będzie najważniejszym dokumentem na tym Forum, ale chcemy aby był precyzyjniejszy, a jednocześnie przyjaźniejszy dla użytkowników a surowszy dla trolli i spamerów. Dziękuję tym którzy pomogli nam ustalić powyższą listę :)

04.05.2009 10:10
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

promilus1 -> ten wątek ma służyć zmianom, które być może dopuszczą publikację takich wątków jak Twój (była mowa o specjalnej kategorii "religia"). Natomiast dziś nadal jeszcze obowiazuje Regulamin, który tego zabrania, przynajmniej dopóki nie zostanie zmieniony. Ale dobra próba :)

03.05.2009 23:58
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Uff, prawie udało mi się przebić Karczmy liczebnością postów w tym wątku :)

NicK -> dzięki, właśnie poddałeś mi pewien pomysł, ale za wcześnie aby o nim pisać, bo jest dość rewolucyjny i muszę przedyskutować go w firmie

Dycu -> edycja dla abonamentowiczów – edycja 3 miechy wstecz zapewni mu bana, ale on ma więcej do stracenia (abonament). I dlatego sprawdź, podaj przykłady, jak często to się zdarza. Zresztą w [367] Kumavan dokładnie podsumował temat.
Rankingi etc. – chyba mnie nie przeczytałeś: „Czy działa dobrze? Niespecjalnie. Czy można wymyślić lepiej? Być może, stąd ta dyskusja. Czy można zlikwidować? Nie”. Tak jak napisałem, taki lub inny system jest potrzebny, jeśli masz lepszy pomysł, poddaj go – to się nazywa konstruktywna krytyka :)
Co do moderatorów obecnych w danym momencie – sorry, ale to by była naprawdę tragedia, bo co jeśli wisiałaby tabliczka „przepraszamy, chwilowo nie ma nikogo kto by moderował i ciął spamerów, zapraszamy do zabawy”. Zakaz dyskusji moderatorów z użytkownikami pod swoimi ksywkami jest w teorii ciekawym pomysłem, tylko widzimy tego efekt na Forum w postaci przedstawicieli innych firm, którzy dyskutują sami ze sobą, dają „ciekawe” linki do swoich stron, wychwalają swoje gry jako 12-latki – słowem, żenada :/ Nie chciałbym, aby nasi pracownicy musieli się w ten sposób zachowywać, bo byłoby mi po prostu za nich wstyd….
Porządek z nieużywanymi ksywkami – zdziwisz się, ale już to robiliśmy, i to nie raz, ale w tym roku pewnie nadchodzi czas żeby znowu posprzątać :) Zwykle o ile pamiętam czyściliśmy konta na które nikt się nie zalogował przez 2 lata.

Verminaard -> odpowiedzialność władzy przed obywatelami to chyba jeszcze Locke przed Russeau? W każdym razie prawdą jest, że to jedna z przyczyn tego wątku, vide post nr 1 :) Ale faktycznie, zmiany są potrzebne między innymi w celu lepszej kontroli, abym nie popełnił kolejnych zaniedbań w tym zakresie… W każdym razie dzięki za sugestię miesięcznego urlopu od netu, chciałbym bardzo, ale odkryłem że jestem uzależniony :) I ostatnie, czyli jakiekolwiek podziały na forum – to Ty zaproponowałeś podział, ja nie potrafię go dokonać bo nie widzę jasnych kryteriów i nie chcę dzielić ani oceniać użytkowników tego Forum :/

Deepdelver - > mam nadzieję, że jednak coś po tym wątku pozostanie. Nie mam boskich mocy sprawczych, ale jeśli mi zależy, a zapewniam że w tym wypadku tak, potrafię być uparty :)
Co do cyklicznej zmiany moderatorów – pominąwszy fakt że dobry moderator to jak rzadszy niż ładna Angielka, to nigdy nie hołdowałem zasadzie, że co jakiś czas trzeba wyrzucić kogoś z pracy bo już za długo pracuje. Znam takie firmy i takie metody zarządzania, ale zawsze ich unikałem :)
Dopisywanie się do „nieregulaminowych” wątków nie jest samo w sobie grzechem. Natomiast jest nim podbijanie takich wątków, a jedno z drugim wiąże się ściśle. I nie jest wytłumaczeniem, że dopisujący się nie zna Regulaminu i dopiero zmazanie wątku przez moda mu to uświadamia, bo identycznie mógłby się tłumaczyć również ten, który taki wątek utworzył, co prowadziłoby do paradoksu. Wątek „donosicielski” raczej zniknie przy nowych narzędziach moderatorskich, które są w planie.
Zwijanie postów ludzi z minusowym rankingiem – przyjrzymy się. Ograniczenia na ilość postów/wątków – mam mieszane uczucia, ale też nie mówię nie z góry. Multikonta – z wielu powodów, którymi bym zanudził towarzystwo, nie da się ich uniknąć :/

Czterdzieści i Cztery -> w sytuacji gdy jest jakiś błąd czy luka bezpieczeństwa w systemie (a jest to nie do uniknięcia, bo mamy już kilka milionów linii kodu), dobrzy ludzie którzy go znajdą, nawet obcy, nie mówiąc już o współpracownikach, piszą o tym do nas na priva opisując problem. To normalne w necie. Nigdy się nie upublicznia takich informacji, chyba że chce się zaszkodzić. Nie pamiętam, jak było w Twoim wypadku?

Tlaocetl -> włos mi się zjeżył :)

SpaceCowboy ->tak, abonament jest przypisany tylko do konkretnego konta i nicka. W wyjątkowych przypadkach BOK może przepisać go na inne konto, ale nie w takim, gdy ktoś go nadużył na poprzednim :)
To by było na tyle na dziś, dziękuję wszystkim :) Przypominam jeszcze raz o pisaniu do mnie w sprawie banów i utraty rankingu od tego wtorku do czwartku. Jutro jakieś podsumowanie, obiecuję :)

01.05.2009 23:24
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Jestem ponownie i witam wszystkich :) Dziś spróbuję odpisać bardziej indywidualnie:

smuggler -> wracając do edycji posta, jeszcze raz powtórzę, napisałem że przyjrzymy się kwestii wydłużenia, ale nie chcemy wprowadzać go w wersji pełnej. Co to oznacza? Ano to, że nie chcemy, aby użytkownik mógł edytować post po 3 dniach, tygodniach czy miesiącach. Dlaczego? Abonamenty nie mają tu nic do rzeczy, po prostu użytkownik mógłby łamać regulamin, obrażać innych, przeinaczać sens swoich wypowiedzi aby górować po fakcie nad innymi w dyskusji, a potem wypierać się tego (dobre myślenie [273]). Doprowadzilibyśmy do tego, że co pięć minut każdy robiłby print screena w swoich wątkach :/ Ze względów wydajnościowych nie mamy historii edycji, stąd zresztą wytyczna numer 1 z pierwszego postu w tym wątku. A czemu posiadacze abonamentu mogą? Bo jest ich wielokrotnie mniej, łatwiej ich kontrolować, a kara w wypadku powyżej opisanego postępowania dotkliwsza (ban na koncie z abonamentem oznacza praktycznie jego utratę dla celów edycji). Patrz [277]. OOPs, naprawdę napisałem to zanim przeczytałem Soulcatchera, jakaś telepatia :) Tylko że ja myślałem, że Ty nie masz abonamentu z powodów „ideologicznych”, bo wszyscy z branży mają – sorry :/

power gracz –> bany na hosty/IP są mało skuteczne – za dużo zmiennych IP (neo chociażby) w Polsce, za dużo wielu userów (sieci osiedlowe) na tym samym IP. Zawsze krzywdzimy wtedy niewinnych :/

Dycu -> być może raz na czas potrzebna jest taka dyskusja z kimś innym dla odmiany? To generalnie myśl przewodnia. W szczegółach – ilość to ilość, gwiazdki w pewien sposób jakość a ranking wypadkowa. Czy działa dobrze? Niespecjalnie. Czy można wymyślić lepiej? Być może, stąd ta dyskusja. Czy można zlikwidować? Nie, po prostu zdecydowana większość ludzi tutaj jednak chlubi się tym, co wyróżnia ich jako „starych wyjadaczy”, daje większy szacunek w dyskusji, być może jakieś przywileje (patrz wyżej). Ja sam inaczej patrzę na post Juniora z rankiem 0, niż na Twój - tu juniorów przepraszam, ale dopiero po czasie widać, co z Was wyrośnie: ) Info o banach raczej na pewno będzie w jakiejś formie, zresztą jest to już w pierwszym poście. Jawni moderatorzy? A np. [225]? Co do reszty – to się dopiero okaże po czasie :)

MatteoDA –> niestety „podwieszone” posty są trzymane po stronie klienta (na Twoim kompie), zmiana tego obecnie raczej nie przejdzie (też wydajność)

Snakepit -> niezależnie czy info o banie/ostrzeżeniu/moderacji posta będzie tylko na maila, czy z historią, będzie zawierało treść postu, który jest powodem, ale raczej żadnej notki od moderatora, bo by się zapisali do Was na śmierć :)

Verminaard –> wolność słowa często jest mylona z anarchią. Niestety, ale konfrontując „dorosłych ludzi” (czyli kogo?) z „dziećmi” (też jak je zdefiniować) i dając nam wybór „albo my albo oni” pokazujesz problem wielu zasłużonych skąd inąd forumowiczów – chcemy równości, ale tylko jeśli jest to równość dla nas, a dla NICH (tu można wymieniać) nie ma tu miejsca... A my chcemy wszystkich – którzy zaakceptują że każde społeczeństwo (także to), może funkcjonować tylko przy założeniu fundamentalnej zasady świadomego ograniczenia praw jednostki. Jedyna różnica pomiędzy nimi polega tylko na tym, jak wielkie to ograniczenia i czego dotyczą.

ero_sk –> generalnie pomysły z ilością znaków w poście jako wyróżnikiem jego jakości nie działają :/ Copy-paste całej strony z podręcznika do BHP trwa tyle samo co „Pierwszy!”. Choć byłbym zachwycony, gdyby jakiś pomysł na te ostatnie się pojawił – sensowny przy tym…

Lysack –> Reputacja za staż to w zasadzie Ranking, a ta za poważanie to oceny od innych, szczerze to taka mieszanka średnio mi się podoba. Co do wykupywania zbanowanych za gole – ehm, już widzę ten szum o komercji GOLa :)

alexej, Stitch001, Azerath –> tak jak pisałem, ze względów wydajnościowych obecnie nie ma historii edita. Jeśli po tej rundzie zmian zostaną wolne cykle procesora na bazie, możemy pomyśleć – wtedy też możemy przemyśleć pełen Edit dla wszystkich. Tylko, jeśli napisałem coś głupiego, przeczytam, wyedytuję, ale pierwotna głupota będzie w historii, to czy moi adwersarze nie będą tego złośliwie wyciągać? Edit w obecnej formie ma tka działać – zrobiłem oczywisty błąd, ale się natychmiast (no dobrze, może w ciągu 15 minut) poprawiłem – jest mi to darowane, idzie w niepamięć, nikt nie zauważył :)

Serson ( Wasylus) –> tak, chcemy aby deklaracje i rzeczywistość mniej się rozbiegały, bo choć nie jest to częste, ale się zdarza. Z tym że kraina wiecznej szczęśliwości, w której nie zdarza się to nigdy, jest raczej w sferze marzeń niż realiów, co nie oznacza że nie chcemy i będziemy do niej dążyć.

John 55 -> istotna kwestia. Zarówno w wypadku naruszeń związanych z problemem 1, jak i ewentualnej procedury odwoławczej od bana/ostrzeżenia, na pewno nie do moderatora/admina. Chcemy stworzyć organ odwoławczy, ale musimy wymyślić, jak to pogodzić z ograniczonymi zasobami, które posiadamy. Coś więcej już w poniedziałek, jak przedyskutujemy to wewnętrznie.

Saul Hudson -> ehm, szczerze – nie wiem. Ale się dowiem, obiecuję, i napiszę wtedy :)

Herr Flick -> minimum moderacji nie oznacza nie przestrzegania Regulaminu – takiego wątku na tym forum na pewno nie będzie :) Miałem na myśli raczej „w przypadkach wątpliwych nie ciąć” :P
Neo12 – i to jest argument za publiczną historią Banów i postów, które je spowodowały :)

Cubituss, Soulcatcher – pls, kradniecie mój wątek! ;)

neXus -> generalnie 100% w zgodzie z moimi odczuciami po przeczytaniu dotychczasowych wypowiedzi.
D:-->K@jon<--:D – zostało mi to już dobitnie uświadomione w firmie, że jeśli podejmę ten wątek, to będę musiał się wywiązać z obietnic :) Podjąłem ryzyko i nie żałuję, a „po owocach ich poznacie” :)

smuggler @ [352] -> to wtedy stracisz ten VIP-owski abonament i dostaniesz bana – pamiętaj, już tu nie ma równych i równiejszych :P Aha, i mam pomysł (informatyczny) na ignore dla usera – muszę go tylko przedyskutować w poniedziałek. Może są szanse :)

promyczek303 – wielu ludzi przywołuje „wlodzixy, logiczne alki” itp. Problem jest w tym, że jeśli mamy ich banować, to w zgodzie z regulaminem. Jak go zmienić, aby to co robią było niedozwolone, ale głupie posty które każdemu (no prawie) na tym forum się zdarzają, czyż nie? Nie takie proste, bo znowu pojawia się „uznaniowość” w decyzjach moderatorów i głosy o niesprawiedliwości…

Ok, 3 godziny przy czytaniu i odpowiadaniu minęły jak z bicza strzelił :) Idę, w weekend mnie nie ma (tylko z telefonu ale to męka), ale w poniedziałek jakieś podsumowanie, o ilę zdążę wszystko przedyskutować z kolegami i przeczytać posty z soboty i niedzieli :) Dobranoc, i bardzo jeszcze raz dziękuję - obiecuję że będą efekty!

01.05.2009 02:36
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

obiecałem że będę do ostatniego dyskutanta, i chyba się udało :) Jutro chyba odwiesimy wątek, ale mam nadzieję że będzie żył - dzisiejsza sesja była bardzo owocna, chciałem podziękować wszystkim którzy się wypowiedzieli do tej pory - słucham Was uważnie! Jutro może już uda mi się wypracować jakieś podsumowanie :)

01.05.2009 01:55
😍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

01.05.2009 00:02
😱
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

hmm, dotarłem do końca - przynajmniej końca w tym momencie :) Jak głupi wziąłem się przy tym do spisywania notatek na początku - trwałoby to co najmniej do rana... Ten post to tylko sygnał, że wciąż tu jestem, zaraz zaczynam pisać odpowiedzi

30.04.2009 22:42
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

ouch, 179 postów :) Dajcie mi chwilę, żebym się przez nie przegryzł :)

30.04.2009 18:37
DeSade
41

GRYOnline.pl

W ciągu kilku ostatnich dni pojawiły się na Forum GOLa dwa problemy, które pokazały nam wszystkim potrzebę wprowadzenia zmian.
Pierwszy w poniedziałek, gdy w komentarzu do jednej z wiadomości wywiązała się dyskusja pomiędzy kilkoma czytelnikami (w tym przedstawicielami branży gier), w której wziął udział znany wielu Forumowiczom Soulcatcher, pracownik GOL odpowiedzialny w Zarządzie Spółki za kontakty ze społecznością graczy. Dyskusja gorąca i w pewnych aspektach mało parlamentarna ze strony naszego przedstawiciela. Jego osobista więź firmą spowodowała jednak, że w dyskusji tej wzięły górę emocje, a niektóre fragmenty jego wypowiedzi stały się wyrażeniem osobistego stanowiska, które nie tylko nie koresponduje z oficjalnym stanowiskiem firmy, ale również jej pracowników. Przepraszam osobiście w imieniu swoim i pracowników wszystkich, którzy poczuli się urażeni, a przede wszystkim Was, czytelników naszego Forum.
Z powodu tych emocjonalnych wypowiedzi, i tylko z tego powodu, wątek ten został usunięty.

I tu pojawił się drugi problem - zostało to odebrane przez niektórych komentatorów jako próba ukrycia czegoś przed światem przez firmę GRY-OnLine, pomimo, że wszystkie podane w nim informacje były znane wcześniej, jawne i powszechnie dostępne.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do treści wątku w cache Google tutaj:

http://74.125.77.132/search?q=cache:wv6o-ibqm64J:www.gry-online.pl/S043.asp%3FID%3D8983567

Tyle historii, teraz pora na jakieś konkluzje, aby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji:

Po pierwsze – stało się źle że władze firmy GRY-OnLine zlekceważyły słuszną krytykę ze strony użytkowników Forum. Wina za to oraz za brak nadzoru leży w całości osobiście po mojej stronie, i mogę tylko przeprosić tych, którzy podnosili temat, tracąc często ranking a nawet ryzykując banem w proteście przed Waszym zdaniem niewłaściwymi zachowaniami moderatorów i pracowników GOL-a. Z tego powodu wszystkie utraty rankingu lub bany od wtorku do chwili obecnej zostaną anulowane. Zdajemy sobie sprawę, że część z nich była jak najbardziej zasłużona i dotyczyła zupełnie nie związanych z poruszaną sprawą przewinień, ale nie mamy mechanizmów mogących śledzić ich historię, stąd aby nie skrzywdzić kogokolwiek anulujemy je wszystkim. Prosimy wszystkich których dotknęła taka sytuacja o przesłanie maila do mnie bezpośrednio (moja ksywka @gry-online.pl) z krótką informacją co zostało utracone i na jakim koncie.
Po drugie – po analizie Waszych opinii, spróbowaliśmy wyodrębnić najbardziej bolące Was problemy, które z całą jaskrawością wypłynęły przy tej okazji, choć niekoniecznie dotyczą jej bezpośrednio. I tak:

PROBLEM - pracownicy GOL stoją ponad prawem – mają możliwość usuwania lub edycji swoich wypowiedzi, przez co w niewygodnych sytuacjach mogą uniknąć odpowiedzialności za własne słowa.
ROZWIĄZANIE - Od poniedziałku (miało być od dziś, ale już nie zdążymy wszystkich powiadomić przed długim weekendem) wszyscy pracownicy GOL-a mają zakaz usuwania i edycji swoich własnych postów. Trudno, jeśli zrobimy literówkę albo ortografa, macie pełne prawo się śmiać :)
Natomiast jeżeli jako władze firmy zauważymy lub otrzymamy i potwierdzimy informację, że dany post jest obraźliwy, nie na miejscu, prezentuje fakty, firmę lub jej stanowisko w nieprawdziwy sposób, zostanie on usunięty, ALE DOPIERO PO przekopiowaniu pełnej jego treści do specjalnego wątku (roboczo „Egomaniacy GOLa”) gdzie będzie prezentowany wraz z oficjalnym komentarzem firmy po wsze czasy ku przestrodze….

PROBLEM – moderatorzy i admini mają zbyt dużą władzę, której czasami nadużywają. Chodzi tu zarówno o wycinanie postów i całych wątków, jak i bany. Tu mamy trudny orzech do zgryzienia, bo zdając sobie sprawę z mankamentów obecnej sytuacji (głównie jeśli idzie o brak nadzoru nad poczynaniami moderatorów), zdajmy sobie również sprawę z ogromu wysiłku, jaki ich kosztuje ta praca, i nie chcielibyśmy jej im utrudnić, bo mogłoby to doprowadzić do braku moderacji, a sami widzieliście zapewne, jakie to daje efekty – kilku spamerów może sparaliżować całe Forum.
ROZWIĄZANIE 1 – rozważamy wprowadzenie kilku mechanizmów automoderacyjnych. Jednym z nich mogłaby być możliwość posiadania pełnej władzy moderacyjnej (usuwania postów) w swoim własnym wątku przez jego twórcę. Obawy to tworzenie się wątków „pochwalnych” dla twórcy (bo każda krytyka byłaby wycinana). Możliwe warianty to ograniczenie ilościowe moderowanych postów (np. miesięczne), konieczność potwierdzenia usunięcia przez minimum jednego (dwóch etc.) pozostałych uczestników wątku itp. Wasze pomysły/opinie?
ROZWIĄZANIE 2 – zakaz banowania użytkowników przez moderatorów. Niestety nie może być całkowity, o czym sami piszecie w wypowiedziach zaczynających się od słów „proszę o zbanowanie XXX….” Pomysł to dwa ostrzeżenia z czasowym (np. pierwsze 3 dni, drugie 14) odcięciem dostępu do pisania na Forum, które same znikają po zadanym czasie. Ban mógłby pojawić się dopiero po trzecim wykroczeniu. Ponadto każde ostrzeżenie (i ban) miałyby w opisie treść posta, który był jego przyczyną, a każdy zainteresowany miałby możliwość odwołania się od tej decyzji (teraz też ma, ale nie mamy historii, aby sprawdzić jak było faktycznie). Wyjątek być może trzeba będzie zrobić dla nowych ksywek tworzonych przez użytkowników którzy mają aktywne ostrzeżenie lub bana – ostrzeżenie to komunikat, zgodnie ze słowami Marcellusa Wallace, „jak cię ma nie być, to ma cię nie być”… I znowu proszę o Wasze opinie….

PROBLEM – Regulamin Forum nie dotyczy wszystkich, są równi i „równiejsi” w oczach moderatorów i adminów GOL-a.
ROZWIĄZANIE – o ile moderatorzy muszą mieć pewną swobodę w interpretacji regulaminu w przypadkach wątpliwych, a ocena danej wypowiedzi zależy nie tylko od niej samej, ale całego kontekstu wątku, to potwierdzam, że zidentyfikowaliśmy powtarzające się sytuacje, które mają charakter opisanego problemu. W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję o sposobie jego rozwiązania, który może być jednym z dwóch – albo zmienimy Regulamin zezwalając na takie działanie wszystkim, albo zaczniemy go egzekwować wobec wszystkich równie surowo.

A teraz poproszę o uwagi, flame’y, komentarze i konstruktywne propozycje/krytykę. Będę w tym wątku obecny dziś od godziny 23.00 do ostatniego dyskutanta. Flejmy wyjątkowo tylko w tym wątku nie są złamaniem Regulaminu :)

25.06.2008 18:17
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

nieustająco i uprzejmie prosimy przedstawicieli wydawców o wypowiadanie się pod swoimi oficjalnymi ksywkami. Zainteresowani wiedzą, o kim piszę ;)

z góry dziękujemy :)

10.04.2008 09:03
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

rafaleon 2.2 -> Jednak jest wyraźnie większa :) Ponadto naszym zamiarem jest raczej systematyczność - jeśli pomnożymy tę kwotę przez miesiące i lata, to juz zaczyna mieć jakieś znaczenie.
Oczywiście, Orlen czy TP SA mogą dać więcej, ale ważne aby każdy dał choć trochę, to ma szansę zrobić różnicę.

15.11.2007 11:38
📄
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

BuckRogersXXV -> Ten tekst oznacza że:

1. Miesieczny abonament MayClub z Encyklopedii można było aktywować do 31 sierpnia 2007, nie aktywowany do tego czasu przepada (w rzeczywistości można go aktywować do tej pory, ale to już jest bonus od GOLa).
2. Uaktualnienia do EG 07 można było pobierać do 31 maja 2007 (i znowu w rzeczywistości można je pobierać nadal, ale to też już jest bonus od GOLa)

Automatyczna rejestracja EG 07 (aby móc np. ściągnąć uaktualnienie) faktycznie od razu aktywuje miesiąc abonamentu MayClub. Co nie oznacza, że po takiej operacji nie można już:
"By aktywowac miesieczny abonament MayClub, wejdz na strone ... i postępuj zgodnie z zamieszczona tam instrukcja" :)
Jeśli tak się zrobi (przy okazji, w ten sposób można aktywować abonament z EG na istniejącym już na GOLu koncie), efektywnie dostaje się miesiąc abonamentu MayClub drugi raz :) Tak więc to co Soul napisał się zgadza, mało tego, jeśli ten abonament aktywujesz np. we wrześniu, to możesz sciągnąć wszystkie wcześniejsze poradniki PDF.
Oczywiscie czekając ryzykujesz, że jednak tym razem postąpimy zgodnie z obiecanymi terminami wygaśnięcia abonamentu i we wrześniu nie będize dało siego aktywować :)

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie pomogło

aha, i oczywiście uaktualnienia można pobierać niezależnie od tego, czy ma się aktywny abonament MayClub czy już wygasł :)

23.05.2006 15:31
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Arbuz ---->

1. PTBG - o ile wiem, to na konferencji byli 4 przedstawiciele tej organizacji z tytułem doktora i jedna doktorantka (nie żeby to miało dla mnie jakieś specjalne znaczenie)
2. Co do konsensusu - byl zbiorowy na sali, bo jak napisałem nie bylo wtedy przedstawicieli projektu poselsko-obywatelskiego ustawy. Potem wrócili i konsensus zniknął
3. chaotyczność - nie będę się spierał, natomiast na czym polega projekt rządowy chyba nikt ściśle nie jest w stanie powiedzieć - włącznie z jego twórcami, o czym też pisałem.
4. film to nagranie, które jest niezmienne w swojej wersji. Zupełnie inne kryteria trzeba zastosować do programu telewizyjnego, często transmitowanego na żywo i tworzonego przez uczestników - vide np. Bar. Nie o to bowiem chodzi, aby go ocenić "po fakcie", czyli po emisji, gdy da się już zastosować metodologię zbliżoną do filmu.

23.05.2006 14:22
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

pooh_5 ------------> no właśnie problem w tym, że nie bardzo po konferencji można odpowiedizeć, czy będzie PEGI, czy coś innego, czy też jedno i drugie lub jedno albo drugie :(

Co do wspomnianego zdania - faktycznie przegiąłem nieco :)

28.12.2005 15:16
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

dwie uwagi:
1. LiveUpdate nie lubi proxy
2. Błąd wyskakuje, gdy ściągnięty zip jest uszkodzony (co można sprawdzić testując go) - wtedy trzeba usunąć go ręcznie.

Co do linku do normalnego downloadu - generalnie chcieliśmy trochę utrudnić życie piratom, bo choć nagranie 4 płytek zamiast wydać 20 PLN jest trochę głupie, to mimo to dość powszechne :) Natomiast każdy, kto napisze na pomoc@gry-online.pl z problemem aktualizacji takiego linka dostaje :)

23.12.2005 17:56
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

waży sporo - około 330MB pełny (jeśli ktoś nie ściagał pierwszego), około 130 MB wersja 1->2.
Na razie nie przewidujemy wersji do ściągnięcia solo, bo LiveUpdate jest pewniejszy - przy okazji, ma on wbudowaną analogiczną funkcję wznawiania po przerwaniu jak FlashGet czy GetRight.

23.12.2005 14:41
📄
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Co do pytania pierwszego - EG2006 sama wykrywa, czy zostały zainstalowane wcześniejsze uaktualnienia, i ściąga tylko to, co jest potrzebne - w takim wypadku ściągnie całość, również pliki z pierwszego uaktualnienia.
Co do drugiego - nie bardzo, bo uaktualnienia ściagane są w zipach, rozpakowywane, uaktualniane i potem zipy są kasowane, żeby nie zabierać miejsca na dysku. Pewnym rozwiązaniem jest zrobienie backupu całego katalogu zaktualizowanej Encyklopedii (lub tylko plików nowszych niż 20 październik), a po reinstalacji systemu i EG2006 nadgranie go backupem - to da oczekiwany efekt.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

31.10.2005 16:26
DeSade
41

GRYOnline.pl

to jest test - sorry :)

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-10-31 16:25:31]

02.01.2003 14:12
😒
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Ok, więc wygląda na to że nikomu nie udało się wytypować prawidłowo chyba że mój wzrok jeszcze nie wrócił do normy po Sylwestrze ;-)
Nic to, postaramy się wkrótce zorganizować kolejny mini-konkursik, tylko tym razem wygrana będzie bardziej zależała od znajomości tematu niż fuksa i czyjegoś widzimisię (czytaj Evana Dickensa)

31.12.2002 16:43
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Jak zapewne zauważyliście na miejscu 3 pojawił się King's Quest VI, co jest również dla mnie sporym zaskoczeniem ;-)
To nie przekreśla niczyich szans - zawsze można poprawić swoje typowania, choć oczywiście kto pierwszy ten lepszy ;-) Głosować można aż do zamieszczenia przez AG kompletnej listy, co nastąpi zapewne wieczorem w Nowy Rok.

30.12.2002 15:39
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Adventure Gamers opóźnił o jeden dzień publikację kolejnej pozycji zestawienia, tak więc my również prawdopodobnie przesuniemy o jeden dzień datę ogłodszenia wyników - do czwartku 2 stycznia.

28.12.2002 19:02
DeSade
41

GRYOnline.pl

To wątek mini-konkursu GOL dla miłośników i znawców "przygodówek".
Niech zwycięży najlepszy ;-)
Szczegóły w wiadomości poniżej:

30.11.2002 13:51
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Mogę tylko napisać że to rzeczywiście oznacza pewne zmiany w polityce informacyjnej - oficjalnie od poniedziałku ;-)

28.11.2002 15:17
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Przepraszamy za dość długą zwłokę w odpowiedzi, ale temat wymagał wyjaśnienia. Ostatecznie odpowiedź wygląda tak:
1. HAKpacki mogą być!
2. Dostawa tylko pocztą na CD
3. Autor musi wskazać, jakie HAKpacki wykorzystał wraz linkami do stron, gdzie można je znaleźć (niezależnie od nadesłania ich na CD).

Mam nadzieję że to wyjaśnia sprawę ;-)

09.11.2002 16:09
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Zgoda, tylko kiedy ta zmiana nastąpiła - to nie są pierwsze detonatory z serii 4, więc według mnie wypadałoby dodać ze strony NVIDII że wzrost wydajności o 25% dotyczy porównania z serią 3 i wcześniejszymi

28.10.2002 17:24
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

tom666 --> święta racja, z tym może wyjątkiem że moje niedzielne teksty zwykle nie dotyczą najbardziej aktualnych wydarzeń (bo tych w niedzielę w branży gier raczej nie ma), ale są raczej próbą mojej oceny pewnych sytuacji, które zwróciły w tygodniu moją uwagę. Takie mini-felietony ;-)

27.10.2002 12:50
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Antharis --> Dwójkę MOO zamieścił już (chyba w majowym numerze) Świat Gier Komputerowych. Poszukaj gdzieś w "taniej książce", pewnie za parę złotych można ten numer dostać.

17.10.2002 11:18
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości (dHq), ranking dotyczy TYLKO pełnych wersji gier dodawanych do czasopism - nie oceniam i nie podejmuję sie oceniać jakości tekstów, coolerskości, grafiki, okładki, papieru, ceny itp. itd.

01.10.2002 14:49
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

miki --> podobno w Media Markt 155 PLN , 154 PLN u nas razem z abonamentem ( ale + 8,5 wysyłka)
Siegfried --> co racja to racja, ale wyobraź sobie jak po miesiącu grania w połowie rozgrywki twój partner przestaje odpowiadać na kontakt - miałem to sam kiedyś i o mało mnie diabli nie wzięli

Aha, jak kogoś irytują czasami głupie polskie imiona to można je podmienić w pliku tekstowym /loc/eng/changes.txt (jak dobrze pamiętam). Można w plikach w tym katalogu też podmienić angielskie teksty na polskie i samemu zrobić sobie lokalizację, gdyby komuś się chciało ;-)

01.10.2002 14:24
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

spad --> może to ten RAM? na testowym było 256 Mb i XP też
Siegfried --> Multi w trybie taktycznym chyba nieźle chodzi na GameSpy z tego co czytałem na forach zachodnich, a co do Kampanii - rozgrywka trwałaby chyba wieki dosłownie ;-)
SilentOtto--> to zrobili Cię w konia - reklamuj. Ostatnio podobny problem był z pewną znaną gierką, gdzie mialy być pocztówki skąpo odzianych dziewcząt w pudełku - okazało się że przy pakowaniu nie do wszystkich pudełek zostały włożone
miki --> MayClub 139 PLN ;-)

30.09.2002 14:36
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

nikoss --> możesz sprobować w opcjach wyłaczyć dym i faunę, ale to niewiele pomaga - testowałem ją na PIII 700/256 Mb GF2 MX 32Mb Win 98 SE i w 1024x768 było ok, a w 1280x1024 nie dało się grać. Dla ciekawostki - na notebooku Della PIII 750/256Mb Win2K z 8Mb (!) ATI w 800x 600 super płynnie chodzi (1024x768 nie rusza - za mało RAMu na karcie).

30.09.2002 10:02
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Dziękuję, dziękuję ;-)

Przyznam że miałem już "Bogurodzicę" i "Christ ist erstanden" (chyba jakoś tak) Krzyżaków przygotowane, ale pojawił się problem praw autorskich do wykonania (choć były to tylko krótkie cytaty). Poza tym nie udało mi się wprowadzić ich nie modyfikując oryginalnych plików gry, czego chciałem uniknąć.

Myślę teraz nad modem "Bitwa na polach Pellennoru" w formie kilku kolejnych bitew połączonych w jedną kampanię z rozgałęzieniami, tzn. żeby wynik poprzedniej bitwy wpływał na warunki początkowe następnej. Niestety musiałby to być mod "total conversion", bo tu już modyfikacji plików gry nie dałoby się uniknąć :-(

23.09.2002 13:13
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Azzie --> heh, faktycznie niejasno napisałem o tym K5 - to był jeden z najgorszych parchów jakie widziałem, a widziałem dużo - przez 10 lat przekonywałem klientów do tego co akurat było obiektywnie lepsze, i był to ciężki kawałek chleba ;-). Zawsze mieli jakieś wspominki - woleli np. K5 od Pentium bo dobrze wspominali 486 DX4-133 AMD, nie chcieli Athlonów bo kojarzyły im się z K6 itd. A w tym biznesie w kółko raz jedno raz drugie było lepsze.
Zresztą Intela nie stać na to, żeby pozwolić upaść AMD - urząd antymonopolowy w USA zaraz by go podzielił, bo Microsoft na rynku oprogramowania PC ma jakąś konkurencję, a Intel nie miałby żadnej (nie liczę TransMety i Via, bo mają okruchy rynku).

23.09.2002 12:41
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Azzie, przykro mi ale tym razem napisałeś bzdurkę, wynikającą pewnie z niewiedzy - AMD 80286, 386 i 486 były 100% zgodne z Intelem z prostego powodu, bo były to klony - Intel kiedyś miał małe moce produkcyjne i udzielił AMD licencji na ich produkcję, a sprytny AMD wykorzystał lukę w kontrakcie i zaczął je sprzedawać pod własną marką - było to zresztą z początkiem lat dziewiędziesiątych przyczyną pierwszego procesu pomiedzy AMD a Intel, zakończonego ugodą na mocy której AMD mógł produkować klony aż do 486 włącznie, natomiast zrezygnował z wykorzystania technologii Intela w Pentium (czego żałosnym owocem była K5 i o czym napisałem, czego nie doczytałeś zapewne)

23.09.2002 12:21
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Wiedziałem że nie zostawicie na mnie suchej nitki ;-)

Po pierwsze:

Nie jestem fanem Intela, AMD ani żadnej innej firmy - jestem fanejm tego co lepsze w danej chwili. Dlatego:
1. W XT Intel był marny a rządził NEC - mój V30 mial 12 MHz, 50% szybszy niż Intel
2. W AT podobnie - miałem 25 MHz AMD - demon prędkości ;-)
3. 386 - 33 Mhz Intela vs 40 MHz AMD - wybór był prosty
4. 486 - 100 Mhz Intela (dopiero w końcówce 133) vs 133 AMD - co tu dużo mówić, szczególnie że AMD się kręcił ;-)
5. Pentium - tutaj już nie było tematu, bo konkurentem była K5 i Cyrix (ten ostatni nieco lepszy nawet niż AMD).
6. Pentium II,III, Celeron vs K6 i następcy - poza pierwszymi Celeronami bez cache L2 (266 i 300 MHz) K6 nie były żadną konkurencją.
7. Pentium III/Celeron/pierwsze P4 vs Athlon - nie było tematu, Athlon Rulez

A teraz reguła: pierwsze procesory (i płyty, chipsety) nowej generacji Intela ZAWSZE były gorsze niż najlepsze produkty poprzedniej generacji. Wspomniany V30 był szybszy niż pierwszy 80286 8MHz, pierwszy 80386 16 Mhz gorszy niż 80286 25 MHz AMD, 80486 25 MHz (SX bez koprocesora) od 80386 40 MHz, Pentium 60 MHz od 80486 133 MHz, Pentium II 233 od Pentium 233 MMX, Pentium 4 1,4 od najwyższych PIII i Athlonów oczywiście.

Dlatego hattab nie ma sie co obawiać nowego socketu - gdybyś rzucił okiem na roadmap Intela, to przez najbliższe 7-8 miesięcy nie będzie nowych chipsetów (poza obecnymi 845E i G, tylko oficjalnie validatowanymi do DDR 333), ani nowych socketów - zaryzykuję stwierdzenie że płyta 845G będzie całkiem "świeża" jeszcze za rok z okładem. Nawet jeśli Intel wprowdzi w końcu nowy socket/procek , to nie będzie opłacało się go kupić na początku - patrz reguła wyżej. Jeśli zawsze kupowałeś AMD, to chyba jednak jesteś jego fanatykiem, bo K5 i K6 naprawę potrzebowały fana ;-).
Co do grzania się - na forum było na ten temat wystarczająco wiele postów - powiem tylko że moja siostra kupiła w zeszłym tygodniu Athlona 2000+ i po 3 wymianach wentylatora i 2 procesora sprzedawca zaproponował wymianę obudowy, bo "przepływy powietrza pewnie za słabe" ;-).
Muppi --> Co do cen: ceny wziąłem z cenników sklepowych i być może rzeczywiście Athlon 2200+ jest teraz nieco tańszy, bo nie wszyscy nim dysponują "z półki" i mogą mieć stare ceny. Jednak ceny które podałeś są po prostu nieprawdziwe, wystarczy sprawdzić wczorajsze ceny giełdy warszawskiej : http://wgk.waw.pl/modules.php?name=Cennik&id=cpu - p4 2,4/533 box 990 PLN, Athlon 2200+ OEM 750 PLN. Z tym że znam nieco mechanizmy powstawania cen giełdowych, a droższe procesory OEM są tu dobrym przykładem (małe, łatwo na granicy schować) - problem pojawia się gdy trzeba dostać fakturę.

A tak w ogóle, to osobiście kupiłbym P4 1,8 Notrhwood Box za 710 i zmianę szyny ze 100 na 133 MHz - ale to już moje preferencje ;-)

22.09.2002 16:31
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

ahh, Instructor, trafiłeś w sedno :-)

uciekło mi że tematy low-endu (Celerony, Durony, niskie Athlony) rozmyślnie pominąłem

22.09.2002 16:29
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Heh, wiedziałem że będzie to tekst kontrowersyjny ;-)

tien --> Porównanie dotyczy maszyn z górnej, lecz nie najwyższej półki, gdybym chciał wziąść najsilniejsze modele to pisałbym o P4 2,8 i Athlonie 2600+, ale wszyscy chyba się zgodzą że ich ceny są naprawdę chore. Wybralem modele które leżą już w zasięgu zamożniejszego (takiego który zastanawia się nad zakupem np. GeForce 4 Ti4600), ale rozsądnego klienta (np. P4 2,26 jest zupełnie chybiony, bo różnica w cenie w stosunku do p4 2,4 to obecnie ok. 10 PLN). Tematy low-endu (Celerony, Durony, niskie Athlony)
Nigdzie nie napisałem, że polecam DDR 333 - po prostu 845G jest pierwszym chipsetem Intela, który wspiera (choć nieoficjalnie) te kości. Z drugiej strony - róźnica w stosunku do 266 w prędkości to faktycznie tylko około 3-4%, ale różnica w cenie na 512 MB to jakieś 70 PLN, co przy cenie całego komputera daje mniej niż 2 %, więc może jednak warto?
tom666 --> to zależy. Jeśli robi w miarę często wymiany środka maszyny (optimum to mniej więcej co 6 miesięcy) to przyznam Ci rację. Jednak zdecydowana większość kupuje komputer z perspektywą czasową 2 lat, a w tym czasie robi co najwyżej drobne modyfikacje (grafika/dysk/więcej ramu). Athlon 1700+ to dobry wybór na teraz, ale już za pół roku IMHO zaczniesz odczuwać dyskomfort.
58nomis--> AMD BYŁ tańszy i lepszy, teraz jest co najwyżej tańszy - piszę to ze smutkiem bo prawie wszyscy w GOLu mają w domu Athlony.

08.09.2002 13:16
😊
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

majkel --> jeśli chodzi o ścisłość, to w wypadku Pac-Mana i Space Invaders kolejnosć była następująca: automaty, komputerki domowe, konsole. Co do Pitfalla to o ile się nie mylę była wersja tylko na 8-bitowce.
Natomiast oryginalny pogląd, że gra komputerowa nie jest grą komputerową jeśli wcześniej powstała w wersji "automatowej" lub konsolowej aż prosi się o rozwinięcie - czym w takim razie jest?

26.05.2002 19:07
👍
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Kacperczak -> Oczywiście, te rady są dla bardzo początkujących, a jakoś tak się utarło że oni zwykle nie używają NT/2000. Zapomniałem tylko że dzięki XP "ntki" trafiły pod strzechy :)

W kazdym razie celna uwaga, już poprawiłem.

05.06.2001 10:32
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

Jeżeli chodzi o podział na działy i kategorie, to oczywiście nie mam zastrzeżeń. Chodziło mi o to, że często pozycje z jednej dziedziny można było znależć na półkach zarezerwowanych dla innych - dotyczy to działu multimediów, książki i prasy, na muzykę nie zaglądałem. Podobne opinie słyszałem również od przedstawicieli wydawców i dostawców Empiku zaproszonych na otwarcie.
Co do obsługi - rzeczywiście trochę nerwowa, ale bardzo miła.

17.05.2001 13:38
😃
odpowiedz
DeSade
41

GRYOnline.pl

W zasadzie oceniamy polskie wydanie FT, a więc również Fallout 1 i 2, które są w nim dołożone do FT. Stąd nieco wyższa ocena :)

27.03.2001 14:05
DeSade
41

GRYOnline.pl

Tak przy okazji, to ze sprawozdań z "profesjonalnych" turniejów FPS, gdzie w grę wchodzi prawdziwa kasa za wygraną, wynika że wszyscy pro gracze kampują :)