Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

A.l.e.X ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

17.12.2017 01:07
A.l.e.X
107

Setak - na premierę zostałem zaproszony do strefy VIP ze mną oglądało film może jeszcze z 10 osób / nic za to nie płaciłem, a odmówić za bardzo nie wypadało bo spotkaliśmy się jako fani SW po latach.

17.12.2017 01:04
odpowiedz
A.l.e.X
107

Walka z pastorem to takie amerykańskiej, ubisoft francuska firma mogła zrobić FarCry Paryż i walkę z imanem (czyżby już deportowali wszystkich radykałów ?)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-17 01:05:21
17.12.2017 00:42
😂
odpowiedz
A.l.e.X
107

ja wiem skąd pomysł na atak z nadświetlnej, swoją drogą film ogląda się mniej więcej jak trailer poziom identyczny :)

https://www.youtube.com/watch?v=DDGpwuMAmVs

17.12.2017 00:39
😂
A.l.e.X
107

Etain44

spoiler start


zapomniałeś tylko dodać że ocena stanu na podstawie badań i testów na ziemi z pominięciem temperatury która w kosmosie wynosi poza okolicami gwiazd od -150 do -270C, oraz o tym że wg. naukowców w kosmosie raczej gazy zostaną wyssane w ciągu ok. 1 sekundy z gwarancją zniszczenia płuc ze względu na odruch bezwładnej chęci zatrzymania powietrza. Zamrożenie otworów i wszystkich powierzchni mokrych. Był o tym film dokumentalny z którego wynikało że śmierć raczej nastąpi istant, a nie jak wg. badań po ok. 90 sekundach w najbardziej sprzyjających warunkach.

Osobną kwestią było otwarcie drzwi pomiędzy przegrodami z gazem i próżnią

spoiler stop

sam lot superman lei + jej komputerowo odmłodzone zmarszczki - chyba po to była ta scena ;)

15.12.2017 17:14
A.l.e.X
107

to fakt gorszego gniota w uniwersum Obcego nie dało się chyba zrobić nawet Alien 4 był lepszy od Covenanta.

15.12.2017 17:12
A.l.e.X
107

Setak - nikt nie szuka logiki ale chociaż minimalnie niech będzie zachowana. Po Last Jedi warto obejrzeć sobie R0 i wtedy dopiero człowiek widzi że jednak SW nie musi kojarzyć się z kiczem, można na bazie SW zrobić porządny film. A już szczytem marzeń byłoby jakby przydzielono Denis Villeneuve aby był odpowiedzialny za jakąś cześć SW Historie. Po ostatnich dwóch częściach nowej trylogii człowiek zaczyna doceniać także krytykowaną trylogię I-III (tam wszystko było spójne od początku do końca). Nie będę się już wyżywał na tym gniocie, za rok nowe Historie które mam nadzieję utrzymają poziom R0).

15.12.2017 16:15
😂
A.l.e.X
107

że fabuła jest idiotyczna to jedno ale że poszczególne sceny są parodią SW to drugie:

spoiler start


- Poe vs. cała flota, bo przecież jeden xwing jest w stanie jednym strzałem rozwalać baterie ogniowe dodatkowo inżynierowie NP to kretyni bo przecież nie przewidzieli walki z małymi myśliwcami / bombowcami ?
- Lea jako kosmiczna podróżniczka + wlot do statku otwarcie drzwi, ale przecież w tej sekundzie całe powietrze zostałoby wyssane, tak samo z niej wcześniej nie mówiąc że zamieniłaby się wcześniej w sopel lodu
- BB8 jako mistrz sterowania ATST zdolna bestia
- skok w nadświetlną jako możliwość bojowa, szkoda tylko że przez poprzednie kilkadziesiąt lat nikt nie wykorzystał tej taktyki biorąc pod uwagę jak jest skuteczna / szczególnie rebelia by dużo na takiej taktyce mogła zyskać
- sprowadzenia mistrza DJ i cały wątek z tym związany w tym Finn i Rose (kasyno, wyścigi gdzie był pilot +5s)
- 30 minut gadania Rey i szkolenia w tle spotkanie z Jodą w końcu Disney musi dalej sprzedawać zaległe figurki jody
- znowu na statku Hux, Phasma i cała banda przygłupów no bo mieli teleport planety Wielkiej Kaboom
- Kylo jako wielki i groźny strzelacz
- w sumie na planecie ala Hoth z kolczastymi lisami pomyślałem boże drogi niech tylko nie będzie Awingów i linek, ale dzięki bogu nie pojawił się za to Finn latający w lufę ;)
- Sokół Millenium który zapakował w kartony całą rebelię :) w końcu statek transportowy
...
to tylko kilka przykładów jak kretyński jest to film

spoiler stop

Więc b4r4n - to że flota NP nie mogła dogonić przez cały film rebeliantów z latającą Leą wydaje się najmniej komiczne

15.12.2017 15:58
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

No proszę czyżby co roku miał wychodzi Obcy bez krwi z BO12 ? :)

15.12.2017 15:57
😁
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Po takim filmie gniocie co ma niby promować tę grę ?

15.12.2017 01:12
😂
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Już widzę camerowe wersje w necie, ten film jest do strawienia tylko na polu obraz/dzwięk, camerowa wersja SW8 to musi boleć jak chodzenie boso po rozżarzonych węglach.

15.12.2017 01:09
A.l.e.X
107

realsolo - no nie wiem, poeci - talent, kompozytorzy - talent, aktorzy - często także talent, youtuberzy - hm, ?! pomijam już tutaj czas potrzebny aby osiągnąć w czymś poziom masterjedi, oraz uzbieranie widowni co w przypadku w/w wiązało się kiedyś z pozyskaniem wielu sponsorów + widowni. Czasy są świetne jak nigdy. Celebryci - celebryci to wynalazek XXI wieku dodatkowo często to ludzie już zamożni którzy chcą zaistnieć i są znani tylko z tego ze są znani, nic sobą więcej nie reprezentując - np. żony piłkarzyków.

Większość ludzi chroni swoją prywatność, ale rozumiem że dla niektórych osób sława może być jak narkotyk.

15.12.2017 00:27
1
A.l.e.X
107

szczerze mówiąc dla gola z małymi wpadkami lepiej wychodzi pisanie o filmach niż dla filmweba pisanie o grach, ale można też uważać że jego treści są adresowane do zupełnie innego odbiorcy, praktycznie bezrefleksyjnego.

15.12.2017 00:25
A.l.e.X
107

sekret_mnicha - wiesz czemu na końcu napisałem "obiektywnie" , myślałem że będzie to oczywiste dla wszystkich biorąc pod uwagę w/w recenzje, ale jednak nie :) Następnym razem będę używał znaków ".." wybaczcie.
Benitonater - ale jako film nie jest tak spójny jak TFA czy TLJ - w sumie to jest nawet ciekawe jak można na coś patrzeć i widzieć zupełnie coś innego, dobry temat dla specjalistów od manipulacji :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-15 00:29:40
15.12.2017 00:21
😊
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Wspaniałe czasy : aby osiągnąć takie zarobki nie trzeba budować firmy od podstaw, wystarczy mieć dostęp do internetu + kamera, kiedy ja miałem 20 lat to było po prostu niemożliwe, a teraz nikt nikomu nie broni. Poza tym społeczeństwo jest coraz bardziej zamożne co przekłada się praktycznie na wszystko.

14.12.2017 19:18
A.l.e.X
107

PanWaras - jak odpisałem w innym wątku, nie będę pisał o szczegółach filmu co było fatalne w dniu jego premiery, bo może jednak ktoś chce te "arcydzieło" zobaczyć. Mogę jedynie być trochę bardziej uszczypliwy. fsm napisał o sobie tak: rocznik 84, sporo czyta, jak ktoś sporo czyta i wystawia dla tego obrazu 9/10 to jest to chyba podyktowane bezgraniczną miłością dla marki SW.

14.12.2017 19:09
😁
A.l.e.X
107

PanWaras - film miał premierę wczoraj, a dla większości dzisiaj, więc nie będę pisał nawet w spoilerach nic na temat b. szczegółowy bo po prostu nie chce nikomu psuć zabawy, może ktoś się jednak na nowych SW bawić będzie. O tym co jest złe w tym filmie można napisać duże piękne wypracowanie, może za dwa tygodnie jak temat jeszcze będzie żył, a ludzie będą chcieli o nim rozmawiać (w co wątpię) to może coś napisze. Tylko pozostaje pytanie po co ? Większość fanów na same słowo SW jest bezkrytyczna co widać i po wypowiedziach i po recenzjach. Oczywiście nawet mógłbym zrozumieć SW8 jest lepszym trochę filmem od SW7 i może zareagowali tak jakby nagle ktoś podciągnął ich o kilka metrów w górę, ale na chłodno bez emocji SW8 jest tylko trochę lepszym filmem od fatalnego SW7. Tylko dla zatwardziałego fana SW7 to także arcydzieło.

Trylogia I-III mimo że przez wielu mocno krytykowana dawał nam zupełnie inny obraz historii SW niż mieliśmy w IV-VI wiać było że reżyser miał jakąś wizje całości. Tutaj jest dalsze kontynuowanie opowieści jakby czas się zatrzymał. Dla mnie przy całym dorobku książkowym SW przy tak dobrych scenariuszach, opowiadaniach, aż nieprzyzwoite wydaje się tworzenie filmów grze scenariusz jest płytki jak kałuża. Dodatkowo film to zlepek historyjek każdy dostał parę minut aby po babrać się w swoim sosie. Jak ktoś tutaj pisze o w końcu scenariusz i historia -> nie rozumiem czemu akurat SW mają tak dużą taryfę ulgową. Gdyby nie było napisu SW to większość zapewne by nie dała mu więcej niż 5/10, a tak hipokryzja w czystej formie.

14.12.2017 19:01
😉
A.l.e.X
107

ksywka zobowiązuje - piękny trolling ;)

14.12.2017 18:46
👎
odpowiedz
15 odpowiedzi
A.l.e.X
107

9/10 boże drogi my chyba oglądaliśmy zupełnie inne filmy. Postacie pełne mocy ?! wow tak bezpłciowych postaci to nie miała żadna wcześniejsza trylogia SW, o reszcie superlatywów to nawet nie będę wspominał. Oczywiście rozumiem o gustach się nie dyskutuje, ale poważnie ?! Jak można być tak bezkrytycznym, w ogóle jak można wywindować film który jest poza obraz/dźwięk miernotą scenariuszową, zlepkiem historyjek. Do R0 to w ogóle nie ma startu, a R0 także mógł być na wielu płaszczyznach lepszy. W R0 przynajmniej mamy spójny scenariusz, oraz świetne zakończenie. Tutaj w sumie co mamy jakieś tam historyjki o d... maryniej, do tego dorzucone familijne żarciki na siłę. O twarzy Rey jakby miała permanentne zatwardzenie w swoich scenach z przyzwoitości zamilknę.

Rozumiem 2017 kamienie milowe nowego pokolenia jak saga Zmierzch, Niezgodna, Dar Anioła itc. ale opamiętajcie się trochę bo równia pochyła w dól. Jak takie koszmarki ocenia się na 9/10 to aż boje się pomyśleć jak wyśrubowane pojawią się seriale od Disneya.

Film dla mnie tak samo fatalny jak SW7, absolutnie w niczym nie dorównujący R0, obejrzałem zapomniałem, 4/10. Obiektywnie.

14.12.2017 15:36
👎
odpowiedz
A.l.e.X
107

Justice League to wyjątkowy gniot, aż dziwne że po BvS, WW, można zrobić takie coś i oczekiwać jeszcze zysków. I tak film zarobił nieprzyzwoicie dużo jak na to co oferował.

14.12.2017 15:34
😢
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Franusss - jako fan SF to na pewno nie, SW8 to zlepek kilku historyjek bez ładu i składu, okraszonych familijnymi gagami, przypominający bardziej parodię SF, a nie film do jakiś głębszych przemyśleń. Po obejrzeniu raczej zerowa szansa aby z kimś pogadać o tym co się widziało. Film tak naprawdę jest dobry tylko na dwóch płaszczyznach : obraz i dźwięk, więc jak w poprzedniej odsłonie można potraktować to jako teledysk bez zobowiązań, ale nawet w tym wypadku o wiele lepiej wypada Król Artur Charlie Hunnamem. Jeśli obejrzałeś Rogue One to te filmy dzieli przepaść jakościowa. Dodatkowo poza infantylną fabułą, brakuje tutaj jakiegoś charyzmatycznego bohatera, czy przeciwnika który by trzymał całość w jakieś ramie. Nie wiem naprawdę skąd głosy recenzentów o tym że to jakaś zmiana, zmianą było R0, tutaj mamy dokładnie to co było w SW7. Sam oceniam ten film na 4/10. Przy Obcy Przymierze to drugi z największych kinowych zawodów tego roku. Za rok o ile się nie mylę wyjdzie SW Historie : Solo i trzymam kciuki za powtórzenie jakościowe Rogue One.

14.12.2017 15:23
A.l.e.X
107

PanWaras - dzięki uprzejmości znajomych mogłem obejrzeć ten film praktycznie w atmosferze domowej przy tym było to zaproszenie więc nie ja wspierałem finansowo Disneya. Do kin praktycznie nie chodzę a jeśli już to nie w PL, ostatnio w PL w tradycyjnym kinie byłem na premierze Batman Początek. Czekam na powiększenie usługi SR w domu, aczkolwiek zapewne sporo to potrwa, szczególnie w PL, pozostaje na ten moment czekanie na premiery iTunes lub w innych serwisach HBOGO, ale jestem cierpliwy, a jeśli już mi zależy na jakimś filmie już i teraz to najczęściej staram się go obejrzeć na głównej premierze.

14.12.2017 14:55
👍
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

dla mnie bomba szczególnie że to jeden z filmów z dzieciństwa który do dziś uważam za kultowy !

14.12.2017 01:30
😜
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Dramat na miarę SW7, jak chcecie wspierać swoimi pieniędzmi Disneya to żaden problem ;) Zastanawiające jest co to za łajzy z tych recenzentów którzy nagle oceniają SW7 i SW8 na arcydzieła 90%+ ?! Może chodzi o ocenę przychodów, jakie te badziewia generują, a nie jakość filmów. Z drugiej strony rozumiem Disneya, robi filmy dla pieniędzy, a nie dla sztuki, sztuka niech zostanie na festiwalach filmowych. Mam nadzieję że nie dożyje czasów w których SW12 zgarnie 12 oskarów ;)

14.12.2017 00:21
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Właśnie minęła 45 godzina i zamiast końca gry okazało się że doszło rozwinięcie dalsze jednego z drzewek rozwoju (niestety nie wiem jakie są u magów) oraz dodatkowe rozwinięcia w drzewkach do trzech :) oraz kilka misji do zrobienia. Raczej szybko się to nie skończy. Poza tym doszły fajne aury.

Praktycznie od czasu Dragon Age początek nie pamiętam gry z tak dobrze nakreślonymi postaciami pobocznymi !

13.12.2017 17:34
😂
A.l.e.X
107

...gdyż wszystko tam było lepsze - no i proszę zawsze się znajdzie ktoś kto wydobędzie z ciebie łzy śmiechu ;) ... zapomniałeś użyć siłowego argumentu że był dubbing ;)

13.12.2017 15:46
😱
A.l.e.X
107

niby o gustach się nie dyskutuje, ale poważnie !?

13.12.2017 15:39
😜
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Biorąc pod uwagę jakim gniotem był SW7 z totalnie bezpłciowymi bohaterami na czele z kelnerką i jakie oceny miał u recenzentów biorąc pod uwagę jaką korporacją jest Disney i ile przeznacza papieru WC na promocje (co mu się potem zwraca z nawiązką) raczej podchodzę do SW na takiej zasadzie : obejrzę kiedyś w TV. Za to chętnie zobaczę na premierę część pośrednią jak R0 które było super wykonane.

Jeśli schemat części VIII będzie identyczny jak jeszcze większa gwiazda śmierci (tylko tym razem do części V) to po prostu wymiękam.

Zobaczcie że części I-III jakie by nie były miały zupełnie inny setting republika była u szczytu swojego rozwoju, piękne statki, stroje itc. Część IV-VI to już walka Imperium z rebelią gdzie widać ten kunszt techniczny Imperium i rebeliantów latających praktycznie na śmieciach obdartusów. Tutaj minęły kolejne lata i co: wszystko jak za czasów Imperium nawet nie chciało im się zmienić settingu. Po prostu ładują to co było i zbierają plony.

Oczywiście nie będę teraz oceniał części VIII bo jej jeszcze nie widziałem, ale raczej dużo się zapewne nie pomyliłem w wstępnych wnioskach, a jeśli tak to tylko lepiej dla fanów.

Mój znajomy dodał Rey i Finn teraz jest w USA moda na Blacked ;)

12.12.2017 21:18
odpowiedz
A.l.e.X
107

Największym problemem DX12 jest słabe działanie nakładek okiennych oraz duże problemy z multigpu dlatego dla producentów kart graficznych takie podejście MS z DX12 to jak strzał w kolano. Poza tym nie wrzucono dzięki DX12 lepszych efektów graficznych, większość gier które działają na DX11 i DX12 wygląda identycznie, a przecież DX12 otwierał nowe drzwi.

12.12.2017 21:09
1
A.l.e.X
107

chyba tylko ze względu na cenę bo każdy wyłapany bug w grze jest łatany w ciągu kilku godzin, sam spotkałem jeden który został załatany po drodze b. szybko, a mam już 32 godzin na liczniku.

12.12.2017 21:08
😁
A.l.e.X
107

akurat dialogi w tej grze są na naprawdę wysokim poziomie tak jak podłożone głosy i portrety : klasa obecnie nie do osiągnięcia przez bioware.

12.12.2017 21:06
😍
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107
9.5

Weźcie kupcie sobie grę a nie gracie w jakieś wersje z kosmosu. Przy patchu 1.10 ostatni (gra jest łatana na bieżąco) żadnego buga który został wyłapany przez społeczność obecnie nie ma. Zresztą dawno nie widziałem tak dobrej współpracy.

Gra jest wspaniała i to w obu gatunkach, aspekt RPG dopieszczony do grani możliwości. Ode mnie gra dostała już dawno prawa maksymalną notę i jest jedną z trzech gier w tym roku które mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyły.

12.12.2017 01:16
😍
A.l.e.X
107

ja gram na poziomie trudnym, ale trzeba trochę pograć aby zobaczyć co jest istotne, możesz co prawda zabunkrować się w bazie ale tutaj raczej nie ma szans na to abyś najpierw mocno się umocnił a potem zrobił im wjazd 100 jednostkami, (oczywiście jest to możliwe). Ja generalnie bohaterami wyłączam mu produkcje, nie wszystkimi oczywiście, a armia służy to ataku/obrony. Jak za długo będziesz zwlekał to przy przewadze +3/5 prowincji raczej tego już nie wygrasz. Na ten moment gra mi się w miarę komfortowo, największy problem miałem z misja z DLC ale to też głownie dlatego że zamiast rozwijać bazę i zwiedzać mapę to usilnie chciałem najpierw wszystko pozwiedzać :)

11.12.2017 20:43
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

1. Graficznie jak na rpg w rzucie to arcydzieło. Czemu tak nie wygląda PoE czy Wasteland 2 ?

W grze jest nawet fizyka trawy, jak nasze postacie się po niej poruszają, nie mówiąc już o efekcie kropli deszczu.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-11 20:45:16
11.12.2017 20:42
😍
odpowiedz
A.l.e.X
107
9.5

Po ok. 20 godzinach jestem grą wręcz zachwycony : bardzo dobrze że gra stała się bardziej rasowym RPG z naprawdę porządną fabułą niż nudnawym RTSem, aczkolwiek elementy RTSowe też są. Na tym silniku na którym gra działa wręcz można stworzyć wiele świetnych gier cRPG. Mam nadzieję że za szybko się nie skończy. Twórcy dwoją się i trochą aby na bieżąco usuwać bugi, mimo że co jakiś czas się na jakiś natrafia to następnego dnia gra jest już połatana za to gigantyczny plus.

Niesamowity klimat.

09.12.2017 03:02
😍
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

30.12.2017 to nawet na gwiazdkę nie dojdzie ;) swoją drogą Volta i 5000x jednostek + pamięci z taką przepustowością raczej powinno dać wynik 2xTxp czyli jeśli się to potwierdzi będzie nieźle. Ten złoty kolor trochę mi się nie podoba, ale przeżyje, brak SLI (niestety) sugeruje aby chwile poczekać na jakiś preview. Fajna niespodzianka :)

09.12.2017 02:45
😊
odpowiedz
A.l.e.X
107

Nie wiem co wy chcecie od polskiej wersji w kilku miejscach pozostał angielski tekst i to nie w samej grze tylko w UI, poza tym po 13 godzinach gry nie widziałem żadnego problemu, czy złego tłumaczenia, wręcz przeciwnie tłumaczenie jest b. dobre. Na pewno gracie w najnowszą wersje ?

07.12.2017 23:51
😁
5
A.l.e.X
107

gra jest b. dobra a czemu niektórzy dają takie a nie inne oceny to można wyczytać w treści i się załamać że dla niektórych pewne sprawy że gra nie jest samograjem są nie do zaakceptowania w 2017 :)

07.12.2017 21:59
odpowiedz
A.l.e.X
107

2.

07.12.2017 21:59
odpowiedz
A.l.e.X
107

1.

07.12.2017 21:58
odpowiedz
A.l.e.X
107

Przeszedłem pierwszą misje po której jest tworzenie postaci. Naprawdę początek wspaniale wykonany także fabularnie dobrze wszystko jest prowadzone. Świetnie wygląda kampania i dobrane głosy, dużo fajnych rozmów i dodatkowo przyzwoita grafika. Gameplay świetny. Na ten moment jestem wręcz grą zachwycony. Gra jest solidnie wykonanym mixem rpg/rts.

07.12.2017 20:16
😁
odpowiedz
A.l.e.X
107

Po instalacji 14GB w sumie nie dużo, ale z drugiej strony też nie mało jak na grę tego typu.

07.12.2017 19:36
😁
odpowiedz
A.l.e.X
107

9.5 GB czyli niewiele do pobrania, czy się powiększy po rozpakowaniu zobaczymy.

07.12.2017 17:45
A.l.e.X
107

Wismerin - polskie prawo jest napisane dość dobrze tylko nie każdy powinien je interpretować w sposób odbiegający od rzeczywistości. Nad czym ma się sąd zastanawiać że mając możliwość skorzystania z zamknięcia drzwi ktoś niezależnie od sytuacji zastosował nieadekwatne rozwiązanie siłowe nie mając ku temu żadnej przesłanki. Czasem jak czytam tutaj komentarze to zastanawiam się czy ludzie wyrośli już z wieku przedszkolnego. Ty jako policjant powinieneś najlepiej wiedzieć że nie ma żadnego znaczenia przebieg tej sytuacji jeśli osoba nie miała żadnego niebezpiecznego przedmiotu, nie zagrażała innym, nie miała możliwości spowodowania katastrofy itc. więc wszystko co by nie powiedziała, zrobiła nie ma żadnego znaczenia jeśli nie stanowiła zagrożenia dla innych. Naprawdę dziwię się że ktoś tutaj uważa że jeśli jest agresywna pasażerka np. drapie, kopie itd. to nie czeka się na przyjazd policji tylko pociąga się rękawy odsłania się koszulkę polska husaria i staje do boju. Czysty surrealizm w komentarzach.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-07 17:47:01
07.12.2017 17:38
A.l.e.X
107

Wismerin - przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ale ze zrozumieniem. Jestem prawie na 100% pewny że nigdy nie byłeś w sądzie jako strona w jakimś postępowaniu. Zawsze kiedy dochodzi do sytuacji spornej rozpatrywane jest kilka aspektów. Nie porównuj sytuacji w której dochodzi o sytuacji gdzie czyn ma już swoją kwalifikacje (ktoś zjadł w restauracji i ucieka, został zatrzymany i policja została wezwana natychmiast, został nałożony mandat (który został przyjęty lub nie), od sytuacji którą opisałem. Dowód osobisty jest dokumentem który w domyśle jest dokumentem prawdziwym, nikt tutaj nikogo nie legitymuje dochodzi do stanu dobrowolnego okazania. Dodatkowo strony mogą poprosić o przyjazd policji, wszystko jest dobrowolne i trwa chwile. Jeśli zaś nie została powiadomiona policja i ktoś chce mnie uwięzić mimo mojej dobrej woli do załatwienia sprawy to gwarantuje ci że w sądzie zostałby rozszarpany. Jeśli nadal mi nie wierzysz na słowo to zapewne macie w swojej jednostce pion prawny który ci to lepiej wytłumaczy. Specjalnie nie podaje i nie przytaczam żadnych paragrafów bo jak napisałem wcześniej prawo jest napisane tak aby można było je właściwie interpretować, nie zostało jednak napisane tak aby odnieść się do każdej sytuacji w sposób suchy i z automatu. Jakby tak było nie potrzeba by było sędziów, tylko zwykłe maszyny.

Teraz odnosząc się do sytuacji z tematu, jeśli osoba wdała się w sprzeczkę środkiem adekwatnym do sytuacji jest uniemożliwienie jej oddalenia się z miejsca poprzez blokadę drzwi, obalenie na ziemie, duszenie, przyciskanie itc. jest daleko poza proporcjonalnością, jeśli sprawa trawi do sądu to nie ważne jaki był początek to nie ma żadnego znaczenia. Ktoś tutaj sugerował że mogła obrazić słownie, mogła popchnąć itd. to też nie ma żadnego znaczenia. Środek zatrzymania w przypadku tak niewielkiego wykroczenia nie może być tak nieproporcjonalny.

07.12.2017 14:49
A.l.e.X
107

Milka^-^ - rozumiem więc że kontrolerzy dostali niedawno specjalne uprawienia podobne do tych policyjnych i dużo wyższe niż uprawnienia straży miejskiej ? Brakuje im tylko tesera na wyposażeniu ;) Swoją droga wolę być przegrywem który nigdy w życiu nie uderzył kobiety, ani dziewczyny, bo elementarnego szacunku do kobiet nauczyła mnie matka i ojciec, niż wygrywem który bije kobiety. Naprawdę bardzo rzadko bywają w życiu sytuacje których nie można rozwiązać drogą negocjacji, po to m.in. powstał taki element jak negocjator w służbach. Agresja zazwyczaj wynika z najniższych pobudek, szczerze wątpię, że pasażerka nagle na widok kontrolerów zaczęła wierzgać nogami, drapać i bić biednych mężczyzn. Dodatkowo ludzie którzy zaczęli protestować (kiedy zazwyczaj większość ma w ... co się dzieje dookoła) raczej sugeruje że zostały przekroczone pewne granice dobrego wychowania.

07.12.2017 11:34
😁
A.l.e.X
107

Czego tam uczą przyduszania i obezwładniania, zatrzymanie w tym wypadku to zamknięcie drzwi i prośba o przyjazd policji, ale jak chcesz to możesz podać dane MPK w którym pracujesz zawsze można poprosić rzecznika o pisemną odpowiedź jak was uczą zatrzymania obywatelskiego. Może lekcje karate i kung fu też są w pakiecie ;)

07.12.2017 11:29
A.l.e.X
107

Wismerin - nikogo nie wprowadzam w błąd, jest dokładnie tak jak napisałem, jeśli uważasz inaczej to niestety się mylisz. Jako policjant wykonujesz służbę czynną od wydawania wyroków jest sąd. Napisałem powyżej osoba zjadła posiłek jako policjant nie masz żadnego prawa do oceny czy był to czyn zamierzony (kradzież), czy przypadkowy (ktoś zapomniał pieniędzy) napisałem że był to drugi jednak i w tym momencie to sąd jedynie może ustalić stan faktyczny. Restaurator w tym przypadku może poprosić osobę ze względu na sytuację aby poczekała z nim na przyjazd policji, jednak jeśli taka osoba np. napisze swoje dane pokaże dowód osobisty (najważniejszy dokument w PL) i restaurator porówna zgodność i powie że chce iść to nie ma żadnego prawa do zatrzymania nie mówiąc już o tym że spadłby jej choć jeden włos z głowy. W sądzie pozostaje jeszcze kwestia czasu która może działać na korzyść każdej ze stron (tj. poproszenie policji o przyjazd w tym wypadku poinformowanie tej osoby o tym fakcie, lub więzienie samowolne bez powiadomienia policji) Jeśli do tego dojdzie to restaurator nie ma żadnej szansy na wygranie tego w sądzie. Osoba więziona bezprawnie ma prawo się bronić. W przypadku policji która ma dużo większe uprawnienia może dojść do nawet brutalnego zatrzymania, ale nawet w tym wypadku to policjant/policjanci będą musieli udowodnić że było to konieczne, osoba agresywna, nie słuchająca się poleceń itc. I oczywiście możesz mi napisać jeszcze raz że jesteś policjantem, a ja mogę jeszcze raz napisać że wydarzenia wcześniejsze jakie by nie były oceni sąd, oraz biegli jeśli doszłoby do uszczerbku na zdrowi w wyniku interwencji.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-07 11:31:16
07.12.2017 01:52
A.l.e.X
107

los pollos hermanos - można, ale na pewno nie więzi się osoby za kilka groszy. Powiem więcej jeśli twoja żona / dziewczyna zjadłaby w restauracji drogi posiłek powiedzmy za powyżej 2000 PLN i nie miała przy sobie pieniędzy aby zapłacić to właściciel ma prawo poprosić o przyjazd policji aby spisali protokół, lub udostępnić możliwość zapłacenia np. przelewem, jeśli zamknąłby drzwi albo tym bardziej uwięził w inny sposób to sam by dokonał przestępstwa. I teraz odwracam sytuację jakie kompetencje ma kontrolujący bilety poza sprawdzeniem, spisaniem protokołu bo na pewno nie ma prawa do zatrzymania. Nie ważne kto zaczął i jak, jeśli sprawa trafi do sąd to mają przechlapane i tego akurat jestem pewny na 100% nawet nie na 99.99%.

07.12.2017 01:38
A.l.e.X
107

Milka^-^ - art. prawa czy rozporządzenia czy ustaw zostały tak napisane aby ktoś kto je czytał umiał posługiwać się swoją nabytą wiedzą życiową, naprawdę nie da się napisać prawa tak aby było w nim wyjaśnione łopatologicznie wszystko nawet dla osoby z wiedzą podstawową. Dlatego za nim np. wrzucisz coś takiego jak ujęcie obywatelskie proponuje chwilę się zastanowić (to nie jest wycieczka personalna - pisze ogólnie nie ad personam) kiedy stosuje się takie zatrzymanie, kiedy : skala wykroczenia jest duża np. zatrzymanie pijanego bo może spowodować wypadek zagrażający życiu innych, zatrzymanie bandyty który pobił, zabił, użył broni jak miało to miejsce w przypadku nożownika, zatrzymanie bandyty który samochodem przejeżdżał ludzi w sopocie, złodzieja w znaczeniu złodziej i kradzież kwalifikowana czyli powyżej kwoty zmieniającej charakter przestępstwa itc. I teraz powiedz mi czy jak twoja dziewczyna, czy żona wyjdzie czy też chłopak bo nie wiem czy jesteś Milka mężczyzna czy Milka kobieta (raczej ksywka kobieca) z psem na spacer i np. przed moim domem dużą posesją monitorowaną z ochroną na trawniku przed ogrodzeniem też monitorowanym pies twojego partnera / partnerki zrobi przysłowiową kupę czy ochrona ma od razu zgarnąć za wykroczenie (a że koszt zniszczenia będzie duży to powiedzmy przestępstwa) i umieścić jako zatrzymanie obywatelskie bo zniszczył moją droga trawę, ewentualnie nasiusiał na drogą roślinę która więcej kosztuje niż 10 kar za bilety, lub np. zniszczył rzeźbę za kilka tysięcy, powiedzmy niechcący zniszczył ? Mam za to wykonać obywatelskie zatrzymanie ? Coś powinno być adekwatne do czegoś. Pieniądze są tylko g*** wartym środkiem płatniczym w przypadku biletu w autobusie zatrzymanie kogoś siłą za parę groszy za cenę umycia samochodu i to w ten sposób to czyste łajdactwo nie ważne kto zaczął i jak od zatrzymania jest kierowca autobusu (zamykając drzwi) i poproszenie o przyjazd policji (dojadą szybko najczęściej w parę minut). Bądźmy ludźmi dla siebie !

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-07 01:44:51
06.12.2017 21:19
odpowiedz
A.l.e.X
107

Na steam fajny animowany gif z smokami :)

06.12.2017 21:17
A.l.e.X
107

Rumcykcyk - w sumie racja tylko na GOG obecnie jest dodaj / a nie masz i pobierasz stąd moje pytanie.

06.12.2017 21:11
👎
odpowiedz
10 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Nie wiem skąd tutaj plusy dla debilnych wypowiedzi sorry kluha / lutz ale jest coś więcej niż praca i bycie zatrudnionym w takim zawodzie. Kobiet się nie obraża, nie więzi, przytrzymuje, a tym bardziej nie bije. Jeśli gdzieś jest występuje sytuacja zaogniona to kierowca autobusu może zamknąć drzwi i poprosić o przyjazd policji. Tutaj mamy do czynienia z ludźmi o najniższych wartościach zachowania, dla mnie atak na kobietę = mniej niż zero, i nie ważne jaka jest ku temu przesłanka. Można odwrócić sytuację zamiast kobiety wstawić tam 10 kiboli bez biletów i tych dwóch bohaterów. Zostawiam pod rozwagę czy napada się na kogoś za cenę biletu lub nawet kary za brak biletu ile to jest 100 PLN / wolne żarty. Polska obecnie to kraj który zaczyna przypominać śmietnik coraz więcej śmieci wszędzie się pojawia.

06.12.2017 20:53
😊
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

XXI wiek, youtuberowe/blogowe/vlogowe przekazy warte tyle samo i tak samo wiarygodne jak wiadomości z TV, rak internetu dodatkowo często zasypywane prezentami, upominkami, darowiznami itc. i w tle polska firma z kapitalizacją prawie 10 miliardów PLN. I teraz pytanie co byście zrobili aby poprawić swój wizerunek i notabene wpłynąć na korektę kursu, reklamy w TV za 20 milionów PLN mówiące jaka to fajna praca w McDonald czy zakup za grosze randomowych wrzutek dla cwierćkołków oglądających youtuba ? A może nic może to tak gorący i niecierpiący zwłoki temat że youtuberzy dla kilku więcej odsłon są gotowi chodzić od pana A do pana Z i pytać się jak się pracowało. Nie wiem jakie standardy panują w devie komputerowym, ale na pewnym poziomie zatrudnienia nawet jak ludzie odchodzą z różnych przyczyn do innego pracodawcy itc. to zazwyczaj nigdy nie mówią niczego złego o swoim dawnym miejscu pracy : to jest takie elementarne zachowanie że dziwię się że ktoś oczekiwałbym innego przekazu. Dodatkowo sama data premiery, czy same np. zaawansowanie prac które jest w stanie ocenić praktycznie każdy kto pracuje przy danej grze ma niebagatelny wpływ na kurs akcji więc zakładam że umowy o pracę mają pewne klauzury prawne, które gwarantują w pewnym sensie rozstawanie się w zgodzie.

06.12.2017 20:42
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Zastanawiam się nad wyborem steam unlock jutro 19 godzina, GOG prawdopodobnie dzisiaj za 4 godziny. Czy ktoś wie na pewno czy gra na GOG dostępna będzie od 24 ? czy także trzeba będzie czekać na nieuzasadniony czas premiery. GOG premiera 07.12 więc zakładam że 0:00 w nocy.

04.12.2017 23:24
odpowiedz
A.l.e.X
107

DanuelX - ja mam zupełnie inne zdanie. Gry kupiłem na premierę, teraz za 12 US to jest jak za darmo, a to są 3 gry z danego miesiąca, a przecież do stycznia jeszcze dojdą inne. HBM to obecnie najtańsza forma dostania dobrych gier dla spóźnialskich, albo tych którzy mogą sobie poczekać, ja nie mogę.

QB - dla mnie super, nie wiem czy nie lepsza do AW (na pewno jedna z lepszych gier ostatnich lat)
DW3 - gorsza o DW2 ale i tak dobra - dla większości fanów się podobała
longdark - jeden z lepszych SV

i to wszystko za grosze.

03.12.2017 23:40
A.l.e.X
107

aszron - a zaglądasz ty trochę do warsztatu, większość problemów naprawili ludzie, w tym oczywiście rozsiewanie chaosu (wyłączenie) dla Moriathi. Jeśli chodzi o Chaos to za nim dojechał do mnie, zrównał z ziemią większość. Jeśli chodzi o Krasnoludy możliwe że auto było popsute, niemniej lokalizacja krasnoludów praktycznie otoczonych mięsem armatnim sprzyjała temu. Z warsztatu prosty mod który podnosił utrzymanie ich jednostek x2 rozwiązał ten problem.

03.12.2017 01:26
👍
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107
9.5

DARK to dla mnie obecnie najlepszy serial tego roku, przez przypadek jak widzę Netflix przeskoczył Stranger Things. Dla mnie 9.5/10 ! Dodatkowo wszystko zamyka się w logiczną całość bez żadnego pudrowania. Czekam na sezon drugi.

03.12.2017 01:23
👍
odpowiedz
A.l.e.X
107

Nie spotkałem się z w/w problemami, poza naprawdę dużą plagą krasnoludów, ale dało się to opanować modami, mają po prostu za silne jednostki i za słabych przeciwników przez to rozłażą się jak skaveni. Poza tym wszystko jest w porządku. Chaos jest taki jaki powinien być czyli sieje spustoszenie, ale spokojnie można sobie z nim poradzić.

DLC Norsca było jako bonus do WH1 gdzie skończyłem je wszystkimi frakcjami + dla dwóch bogów. To że dodadzą go do ME + dodadzą regimenty z CA30 to tylko dodatkowy bonusik, do tej gigantycznej gry.

Wspaniała ! 10/10

01.12.2017 22:35
odpowiedz
A.l.e.X
107

Naprawdę solidna pozycja, jak ktoś nie grał i za darmo, wspaniałe czasy dla graczy :)

01.12.2017 22:32
😐
A.l.e.X
107

właśnie to jest najśmieszniejsze zaszczepieni boją się nieszczepionych (ręce opadają jeśli już to właśnie nieszczepione dzieci powinny bać się zaszczepionych) jeszcze niedawno dostawali żywe szczepionki na polio OPV i mogły zarażać w zbiorowiskach, zresztą do tego dochodziło). Najśmieszniejsze jest to że twoje dzieci Yaca Killer zaszczepione są na wybrane przez naszych lekarzy kilka szczepień na krzyż nawet nie wiesz na co, najlepsze jest to że np. gruźlica to nie jest szczepienie na najpoważniejszą formę płucną, tak samo z m/p gdzie masz tylko garstkę. Tak naprawdę to z całej tej listy jedyną szczepionką którą warto przyjąć to : na WZW B i to tylko pod warunkiem że dziecko przeszło już okres gdzie wykształciła się mu bariera krew mózg - inaczej podziwiam rodziców którzy są jak owce prowadzone na rzeź, ale każdy ma prawo nie mieć czasu aby zadbać o własne dzieci.

01.12.2017 22:24
😁
A.l.e.X
107

... szczepionki nie tylko chronią przed obecnymi chorobami, ale i przed ich MUTACJAMI! niestety się mylisz, poleca się zapoznać trochę bardziej z tematem. Szczepienia ochronne obowiązkowe chronią tylko przed dość wąskim zakresem, dodatkowo obecnie jak napisałem wyżej, ze względu na brak próżni np. Hib. Haemophilus infuenzae typu b na którą są szczepione dzieci spowodowała że wyrównała się zachorowalność na Hia i Hi bez otoczki b, zresztą co jak będę się produkował obowiązkowych szczepień masz na kilka najmniej popularnych chorób gdzie brakuje ci 99.99% zaszczepień na inne, to jest właśnie taki argument szczepimy się na to na co nie musimy za to nie szczepimy się na 99,99% innych rzeczy, a czemu ? Odp. jest banalnie prosta ktoś ustala kryteria, a potem ktoś je przyjmuje bezrefleksyjnie, brakuje w Polsce jakiegoś większego grona specjalistów w tym zakresie aby wybierać i szczepionki i choroby na które naprawdę warto się zaszczepić.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-01 23:45:32
01.12.2017 22:18
A.l.e.X
107

ale bzdury wyssane z palca, nawet obecnie mimo wymyślenia dawno temu szczepionki przeciw wściekliźnie umiera co roku 100.000 ludzi, (dotyczy to biednych rejonów świata), szczepionki profilaktyczne i obowiązkowe chronią nas przed chorobami które są leczone, oczywiście nikt nie chciałby być zarażony np. WZW B ale aby się zarazić musisz się zarazić od chorej osoby drogą płynną. Dodatkowo ostatnio miałeś epidemią grypy A/H1N1 gdzie wiele krajów zakupiło setki tysięcy szczepionek (Polska nie), czy Polska jest nadal ?. Temat szczepionek jest tematem olbrzymimi jak ktoś chce się wyedukować to ma możliwości bo wiele osób w tym naukowcy ze względu na kontrowersje z nim związane bada ten temat.

01.12.2017 22:06
A.l.e.X
107

Kilgur - masz rację źle podałem rząd wielkości (błąd) koszt 3 szczepień wg. refundacji to 275 PLN więc nie 1 miliard tylko ok. 100 milionów PLN

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-01 22:08:01
01.12.2017 22:03
😃
odpowiedz
A.l.e.X
107

6.5 na GOLu => gra jest na pewno warta ogrania, kupiłem sam sprawdzę, zazwyczaj to co nie podoba się redakcji mi się b. podoba :)

01.12.2017 00:37
A.l.e.X
107

Devilyn - szczepienia wprowadzono obowiązkowo w ok. 2000 roku, spadek zachorowań nastąpił w 95, praktycznie wprowadzając jednorazówki możliwość zachorowania przez zastrzyki, pobranie krwi została zredukowana do zera. Wirusa nie ma w powietrzu jest w organizmie zarażonym. Wiec najpierw ta igła musiałaby być używana wielokrotnie, a jest jednorazowa. Za to szansa przy kontakcie seksualnym jak najbardziej istnieje zapewne najbardziej w Azji/Afryce. Obecnie na WZW B szczepieniach zarabia się ok. 1 miliard PLN + rocznie, czy to dużo to już kwestia budżetu sprzedającego. Oczywiście że zaszczepić się warto ma się wtedy pewność że się nie zachoruje tylko szczepić z głową najlepiej po pierwszym roku życia, lub jeśli istnieje szansa ekspozycyjna (przeszczepy, dializy, dawcy krwi). Szczepić na wszystko jak leci, to jak kto chce to zawsze może.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-01 00:41:26
01.12.2017 00:03
A.l.e.X
107

Yoghurt - może źle napisałem zarazić się można wszędzie, tylko że w szpitalu cały personel jest pozbawiony WZW B (w teorii), sprzęt jest sterylizowany, jednorazowy itc. Większą szansę ma się na zarażenie w przypadku kontaktu z nosicielem / sex, tatuaże itc. Wirusem jest się naprawdę łatwo zarazić tylko musi od kogoś. Największe prawdopodobieństwo to randomowy sex z osobą zarażoną, praktycznie 99% zarażeń mimo że WZW B nazywana jest wszczepienną, więc odwracając proporcje czy można zarazić się WZW B będąc np. 5 letnim dzieckiem, jeśli tak to chętnie usłyszę jak jeśli do kontaktu musi dojść krew/wydzielina osoby chorej.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-01 00:32:29
30.11.2017 23:50
A.l.e.X
107

Jak internistka zapytała cię czy byłeś zaszczepiony na WZW B i to ja j.. jaką mamy służbę medyczną w Polsce. Przewlekłą chorobą jest WZW C, jakbyś się zaraził WZW B to byś o tym dowiedział się bardzo szybko, stan przewlekły w przypadku WZW B jest b. rzadki, a jeśli już jest to znaczy że przeszedłeś fazę ostrą o której byś wiedział. Osobą sprawą jest to że musiałbyś się od kogoś zarazić, w przypadku WZW B w szpitalu się nie zarazisz (a czemu to niech ci twoja internistka to powie).

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-12-01 00:18:21
30.11.2017 20:31
👍
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

Moim zdaniem miesiąc o wiele lepszy od listopadowego gdzie naprawdę nic ciekawego nie było a tutaj :
- Xenoblade
- Spellforce 3
- Seven

więc 3 wspaniałe pozycje.

30.11.2017 20:24
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Yoghurt - jak napisałeś 50 lat temu. Dodatkowo ciekawe są np. badania które pokazują że o ile spadła ilość chorujących na np. Haemophilus-infuenzae B (HIB) w kraju który ma 300 milionów chorowało ok. 3000 osób rocznie w tym w pełnym przedziale wiekowym (najwięcej 0-2 / 60+ lat) o tyle po zastosowaniu szczepień spadła ilość chorujących do ok. 400, w tym czasie jednak podskoczyła kilkakrotnie zachorowalność powodowaną przez podobną bakterię bez oznaczenia B, np. A i bez otoczki. Podobnie jest z pneumokoki masowe szczepienia spowodowały na agresywność innych szczepów. Natura nie lubi próżni.

Dodatkowo gruźlica - szczepienie w 0 dobie kiedy nie ma wykształconej bariery krew - mózg u dziecka a jednocześnie wg. WHO nie szczepi się kiedy zachorowalność jest niższa niż 20/100.000 w Polsce jest to sporo niżej. Oczywiście wprowadzenie szczepień zmniejszyła zachorowalność z 150/100.000 w grupie wiekowej 0-14, do 2/100.000 jednakże trzeba pamiętać że minęło 60 lat i zmieniły się też mocno warunki życia.

Dodatkowo np. dwie wypowiedzi

dr hab. n. med. Piotr Albrecht, pediatra:

"Zarażają dorośli dzieci, dzieci dzieci nawet chore nie zarażają. Niebezpieczeństwa w obrębie np. klasy nie ma."

Anna Paśniewska - Kierownik Sekcji Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu:

Zarażenie się gruźlicą jest dość łatwe, ale nie tak łatwe jak złapanie kataru. Zdaniem ekspertów ryzyko zarażenia się gruźlicą wynosi 50 procent, gdy pracujesz z osobą prątkującą 8 godzin dziennie przez pół roku lub 24 godziny dziennie przez 2 miesiące. Choroba rozwija się jednak tylko u ok. 10 proc. osób, do których organizmu wniknęły prątki gruźlicy, pozostałe osoby mogą być nosicielami prątka gruźlicy i przez całe życie na nią nie zachorować.

Jak ktoś chce może przeanalizować każdą ze szczepionek pod kątem : zachorowalność, współczynnik ochronny, możliwość powstania epidemii. Co ciekawe np. meningokoki które obecnie zaczynają się czuć coraz lepiej ze względu na pozbywanie się im konkurencji nadal jest szczepieniem opcjonalnym.

Potencjalnie szczepienie np.przeciwko odkleszczowe zapalenie opon mózgowych jest najlepszą szczepionką dla całej rodziny jeśli mieszka w towarzystwie tych robali, szansa na chorobę i tak nie jest wielka bo zachorowalność to tylko 5% i dodatkowo 50% osób ma naturalną odporność ale jeśli już się przydarzy to kłopoty murowane. No ale w Polsce zaszczepią cię na gruźlicę, mimo że twoje dziecko nie mieszka na melinie, a polio w Polsce - no cóż.

30.11.2017 15:54
A.l.e.X
107

Matysiak G - nie przejmuj się obecnie nie ma chorób z obowiązkowego kalendarza szczepień czy nawet zalecanego które nie mogą być leczone, za to jakbyś widział jak wygląda NOP, albo jakbyś trochę poczytał o tym jak koncerny lobbują oraz fałszują badania to być miał zapewne podobne nastawienie jak ja do szczepień. Najlepsze w tym wszystkim jest też to że obecnie szczepi się na choroby których nie ma pomijając tężec / ale każdą ranę można zazwyczaj dobrze zabezpieczyć szczególnie że są to bakterie beztlenowe, a jeśli już nie to zawsze można dostać immunoglobulinę przeciwtężcową.

30.11.2017 15:47
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Najbardziej niebezpieczny jest tiomersal który jest nadal w szczepionkach dla dzieci, średnio dziecko do 2 roku życia dostaje 250x większą dawkę niż jest w stanie dostać dorosły człowiek. Jak ktoś jest zainteresowany tematem to może poczytać bloga prof Majewskiej. Dodatkowo jest b. wiele publikacji na temat tego związku oraz wiele innych dotyczących działania neurotoksyny, oraz rozbicia układu odporności. Dla przykładu mogę tylko podać to że moje dzieci które są nieszczepione nie chorowały jeszcze na nic od urodzenia.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-30 15:51:11
29.11.2017 16:13
😃
1
A.l.e.X
107

gra jest o wiele, wiele lepsza od części pierwszej tylko przez to że jest duża i wymaga innego podejścia wiele osób wymięka na starcie, a jak chcesz ocenić grę to oceniaj po jej skończeniu ;) inaczej jaki to ma sens ?

28.11.2017 20:15
😁
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
107

sami chrześcijanie na tym forum widzę :) najlepiej duże ogrodzenia oraz miniguny w wieżyczkach aby was nikt nie nękał

28.11.2017 20:12
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Gier jest tak dużo że jeśli kogoś nie stać kupić grę na premierę to kupi na wyprzedaży, ważne aby nie kradł bo jednak tłumaczenie mało zarabiam więc mam w d... pracę innych jest strasznie niefajne. Głupsze mogą być już tylko komentarze w stylu nie kupuje gier z silnym DRM, jakby zabezpieczenie czy jego brak miało jakieś znaczenie czy gra jest dobra czy nie.

28.11.2017 01:17
😁
2
A.l.e.X
107

widzisz obniżenie podatków nic by nie dało bo zenki, waldki, kasie i zosie nie pracują tylko się mizgają dniami i nocami w przerwie na jedzonko i picie, ewentualnie siusiu i kupkę, więc co by im to dało, nic, a dla pisu także nic zero głosików. Pani Minister Rafalska na pewno dostanie kiedyś odpowiednie miejsce w publikacjach naukowych, czas pokaże jakie będzie to miejsce.

26.11.2017 22:14
😁
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

500+ ? zastanawiające jest czy chcemy w Polsce mieć dużo wykształconych obywateli czy synów janków i zenków w ilości hurtowej którzy zostali zrobieni bo tato wykrył kolejny sposób zasiłkowy na biznes. Jeśli kogoś ma zachęcić 500 PLN do zrobienia kolejnego dziecka to chyba właśnie takiego zenka, bo normalny człowiek nawet przy normalnej pensji raczej wie że 500 PLN to wystarczy nic nie znaczące drobiazgi. Więc mnożą obecnie nam się dzieci zenków i janków na potęgę. Za kilka lat ta rzesza będzie wyuczona przez rodziców dalej kombinowała jak to dostać od Państwa jednocześnie widząc kogoś w ferrari będą krzyczeć na cały ryj :kapitalista i złodziej.

Jeśli już wprowadzać taki program zasiłkowy to tylko dla ludzi którzy spełniają pewne kryteria : są oboje po studiach + mają nie więcej niż 30-35 lat i dotyczy to każdego urodzonego dziecka. I to dalej nie wiadomo czy i tym sposobem wyłuskano by potrzebny Polsce materiał.

Zapomniałem dodać: jedną z powodów który gwarantuje to że nikt z mojego otoczenia na nich nie zagłosuje to właśnie obecna forma 500+. Jak chcieli pomagać biednym to mogliby stworzyć rządowe miejsca pracy, a rozumiem to nie te czasy, .... hm a jednak husaria terytorialna + pączkowanie stanowisk urzędowych trwa w najlepsze.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-26 22:18:23
25.11.2017 20:21
😊
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

The Turing Test - jak ktoś lubi dobre sf to może brać w ciemno, polecam.

23.11.2017 22:25
😁
1
A.l.e.X
107

blood - ty tak na poważnie ? dodatkowo ten wcisk o pracy w MSWiA o której już można było usłyszeć ;) pomijam już dr nauk humanistycznych, dla mnie to takie same studia i wykształcenie jak profesor z wychowania fizycznego. Niemniej nie będę się śmiał mamy XXI wiek i ludzie dalej konkurują w pchnięciu kulą, w rzucie młotem, czy rzucie oszczepem, więc możliwe że dr nauk humanistycznych też daje to coś czego nie ma np. specjalista od układania towaru na półkach w hipermarkecie.

23.11.2017 22:18
😉
odpowiedz
A.l.e.X
107

Grę skończyłem przed patchami wbijając calaka, ale pamiętam tę ciągłe gadania : tylko $@$@!# kupują gry na premierę, trzeba czekać na patche + wersje goty i kupić po dwóch latach. Przy obecnych trendach po dwóch latach łatania może to być zupełnie "inna" gra.

23.11.2017 22:16
👍
odpowiedz
A.l.e.X
107

Gra jest naprawdę świetna, w kilku aspektach np. graficznym wykonała niesamowity skok jakościowy względem części poprzedniej. Poza tym przekroczono pewne zasady "dobrego smaku" co grze wyszło zdecydowanie na plus. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier jakie wyszły w tym roku.

22.11.2017 22:41
😁
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Od czasu kiedy ogórek zaczęła być specjalistką o czegoś więcej niż opowiadaniu o tipsach od tego czasu newsy płynące z TVP są bardziej odjechane niż odlot po zmiksowanych trunkach. Dodatkowo dziennikarze dwóją się i troją aby przypadkiem ci od Kima nie byli bardziej śmieszni ;) Nie wiem czemu Kaczyński pozwala na takie prowadzenie TV przecież nawet w myśl zasady "głupi naród wszystko kupi" to jednak trzeba mieć chyba niewyobrażalny dystans do siebie aby się podpisywać pod tym. Z drugiej strony zawsze wiadomości można potraktować jako formę kabaretu, może jest w tym jakaś metoda naród wesoły to i szczęśliwy.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-22 22:42:53
22.11.2017 22:32
A.l.e.X
107

Tak dokładnie jest 127 z 2 dodatkowymi z wersji d/g

22.11.2017 22:24
👎
odpowiedz
A.l.e.X
107

Niestety obejrzałem tego gniota, ten film jest o wiele gorszy od WW, nie mówiąc już o BvS jako fajnym otwarciu (który dla mnie był naprawdę dobry). Chciałbym wystawić mu coś więcej niż 3/10 ale nie da się : jeden z najgorszych filmów o superbohaterach. Całość to pozlepiany na szybko mix/masz bohaterów co tworzy groteskową całość (do takich strażników vol1, czy ostatniego przygłupowatego thora to nie ma żadnego startu - a też chyba celem było osiągnięcie śmieszności). Poza sceną kiedy flash biega obok supermena i jak superman z flashem ratuj ludzi nic zabawnego w tym filmie nie było (żarty marne, wręcz żenujące). Scenariusz ? Jaki scenariusz, tego nie da się oglądać będąc nawet b. wyrozumiałym i z dużym przymrużeniem oka.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-22 22:28:55
17.11.2017 22:18
😊
A.l.e.X
107

Na wysokim nie dałem rady ubić przybysza przed wbiciem 20 poziomu, byłem na 2 hity.

17.11.2017 01:01
A.l.e.X
107

kaszanka9 - tak była, ale XOX dostało pełne wsparcie, więc co z problem dodać go w wersji PCtowej ? żaden, ale MS chwilowo blokuje jak widać.

16.11.2017 22:36
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

berial6 - oczywiście że nie została, Cień wojny to tak gigantyczna gra że większość nie ma pojęcia, a powtarza stare slogany o wycinaniu.

16.11.2017 22:34
A.l.e.X
107

da się wszystko co jest ekskluzywne za kredyty heliks można wylosować w skrzynce za darmo

16.11.2017 22:30
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Zmiana fryzury i dodanie brody z początkowej sceny była dostępna od samego początku, min. tak cały czas grałem, napisałem o tym w dniu premiery, lub dzień później w innym temacie że wystarczy w menu z bronią najechać na postać i padem używając dwóch przycisków zmienić wygląda (oczywiście na PC też), teraz czekam na DLC + patcha z HDR bo to aż wstyd że wersja PC nie dostała HDRu.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-16 22:33:16
15.11.2017 23:43
A.l.e.X
107

jak płacisz kartą walutową, lub z konta walutowego to nie ma to żadnego znaczenia, jak płacisz przez polskie banki lub pośredników to owszem, bo muszą z czegoś żyć. Chodziło mi bardziej o to że nawet ta różnica w przypadku płacenia po przewalutowaniu nie zmieni cen względem polskich dystrybutorów jak muve/cdp/gryonline

15.11.2017 15:55
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Czekam z niecierpliwością :) Co jak co ale Obsidian jeszcze umie robić dobre gry cRPG.

15.11.2017 04:27
😁
A.l.e.X
107

a w jakim to kraju płacisz podatki (15/65), aczkolwiek nadal nie podałeś rzędu wielkości jako wielki patriota stawiam że będą to duże sumy, w tym zapewne też wspierasz różne inicjatywy lokalne pomocowe, organizujesz i wspierasz różne imprezy okolicznościowe, oraz oczywiście wspierasz kościoły (a przynajmniej pomagasz jak tylko możesz swojej parafii, dzięki temu ma co roku budżet na remonty).

Jeśli chodzi o dalsze zdanie "pracy się nie daje tak na marginesie, to pracownik do ciebie przychodzi i robi łaskę", za bardzo nie wiem jak to skomentować ale zapewniam cię że laski nie trzeba robić ;)

14.11.2017 23:20
😃
A.l.e.X
107

Yarpen z Morii - sądzisz że grałem tylko w tę jedną grę w tym czasie ;) Gram sobie na spokojnie od godziny 22 do 4-5 rano, potem idę spać i wstaje ok. 12. Jak rodzina mieszka w innym miejscu to mam jeszcze więcej czasu. Przeważnie od 12 do 22 bawię się z dzieciakami.

14.11.2017 23:18
😃
A.l.e.X
107

dobre :)

14.11.2017 23:11
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

doty. postu 78.2 (nie w tym miejscu dodane)

secretservice - naprawdę twoje hasła są nie na miejscu, jest wiele dzieci z małżeństw mieszanych lub też sporo osób które dostały Polskie obywatelstwo i doskonale funkcjonują w naszym kraju przyczyniając się do jego rozbudowy. Więc powiedz mi jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem aby wklejać takie memy. Dodatkowo akurat Polska to wyjątkowy kraj pod względem multikulturowym, ale wydaje mi się że ty po prostu o tym nie masz żadnego pojęcia. Pochwal się nam ile podatku w 2016 roku zapłaciłeś aby poprawić ogólne dobro naszego państwa (rząd wielkości), albo ile rodzinom dajesz miejsca pracy ? Chętnie posłucham o tym jakim jesteś patriotą.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-14 23:14:08
14.11.2017 16:22
😁
A.l.e.X
107

Voltron - akurat tej gry nie kupiłem, a gram z dostępu 10 godzinnego, nie lubię gier MP, ale jakbym miał mało czasu na granie to właśnie wtedy raczej bym ją kupił, bo każda z 10 minutowych rozgrywek jest fajna i dobrze się człowiek przy tym bawi, nie każdy może mieć 200 godzin na jednego cRPGa. Co do samochodów to nie za bardzo rozumiem porównani, większość samochodów które mam potrafi spalić 20l+/100km i co w związku z tym ? Większość dobrych samochodów ma porządne duże silniki albo z V8, albo z V10/12, ale rozumiem że bezsensowne jest taki zakup, bo za jedne porządne auto mogę mieć np. 8 passatów, lub 12 golfów za to w różnych kolorach na każdy dzień tygodnia.

14.11.2017 16:09
😁
A.l.e.X
107

Predi2222 - a czemu na pozostałych zdjęciach poza PL nie ma rac, dymu, szalikowców, kominiarek, oraz okrzyków z przekleństwami ? coś ci ten mem nie wyszedł za bardzo.

14.11.2017 13:50
A.l.e.X
107

Tak to jest mój screen z gry.

14.11.2017 13:48
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
107

za moment dostaniecie upragnioną wyprzedaż w polskich cenach ;) a poza tym co to za różnica w jakiej walucie kupujesz na steam ?

14.11.2017 13:31
-17
odpowiedz
8 odpowiedzi
A.l.e.X
107

no to teraz po jednym dniu grania (co ja mówię 4 godzinach) zostało mi 20K kredytów do wydania, a za mecze pozostało tak samo po 400, więc nie wiem o co ten cały płacz. Dziecinada.

14.11.2017 03:49
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

steam :)

14.11.2017 03:48
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Świetna gra z bólem serca ją kończyłem : wszystko zrobione all w tym areny/wyścigi wszystkie 126 questów. Wiem że nie jestem tutaj pierwszą osobą która to zrobiła, ale fajnie było wbić calaka :) Ta gra po prostu na to zasługiwała. Całość zajęła mi 103 godziny.

13.11.2017 20:21
A.l.e.X
107

radas_b - to wychodzi na to że potem trzeba grać online po ok. 400 za mecz. Obecnie zaliczyłem te 3 misje z kampanii dla pojedyńczego gracza i dostałem dodatkowe 1500 + kryształy z znajdziek więc obecnie już ponad 15000, więc za 2 godziny zapewne miałbym 20K na pierwszą postać. Czyli na godzinę gry wyjdzie coś ok. 2400 punktów więc nawet bez dodatkowych punktów za zadania na Vadera nazbierasz po 25 godzinach gry.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-13 20:24:48
13.11.2017 18:25
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Po 5 grach które zajęły mi ok. 1 godziny + mam 13470 kredytów - kredyty dostaje się też za obiór nagród z zadań z całej gry po 250/500, dodatkowo jedna skrzynka codziennie dla każdego. Odblokowanie pierwszego bohatera ok. 20 000 zajęłoby niecałe dwie godziny.

Za duży chaos jak dla mnie praktycznie kończę jako jeden z 5 ostatnich na 40 graczy, więc zapewne jak ktoś gra lepiej dostaje dużo więcej kredytów.

13.11.2017 17:45
odpowiedz
A.l.e.X
107

Sprawdziłem dokładnie : na 12 bohaterów zablokowane jest 6, aby ich odblokować wychodzi że trzeba ok. 140-150 godzin gry po (6 na godzinę rozgrywek po 10 minut), ale mogą być przecież szybsze rozgrywki, oraz 1 statek Sokół w wersji z Ray - dość słaby na tle innych. Karty no cóż tutaj zależy jak się trafi względem skrzynek, ale biorąc pod uwagę ich koszt to raczej w ok. 200 godzin powinien mieć wszystkie złote.

Jak rozsądnie się do tego podejdzie to znowu wchodzi, że burza w szklance wody dopełniona inernetowym hejtem ludzi którzy w ogóle w to nie grali. I aby nie było ja w to i tak grać nie będę bo nie lubię gier MP wyjątek (for Honor), oraz całego tej otoczki BF.

13.11.2017 16:25
-13
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

40 godzin w grach sieciowych to całe nic, zobaczcie że większość graczy w BF ma setki, jak nie tysiące godzin za sobą, osobną sprawą jest uczciwa równowaga, ale myślę że dla graczy miłujący zabawę online odblokowanie wszystkiego to całe nic i zapewne będą mieli o wiele większą satysfakcję z tego niż ci co kupili dostęp. Tylko pozostaje pytanie klucz jak to wpłynie na rozgrywkę. Gram sobie trochę w BF2 wersja trial i kiedy pojawia się możliwość użycia bohatera wtedy fragi lecą jak oszalałe. Nie wiem jak silni wobec siebie są inni bohaterowie bo jeśli np. różnica między nimi jest znacząca wtedy miałoby to jakieś przełożenie na grę w innym wypadku nie ma znaczenia jakim bohaterem zagramy.

12.11.2017 22:42
A.l.e.X
107

Cainoor - zazwyczaj tak jest że jak słyszysz o czymś głupim to za moment okazuje się że to Polak na emigracji.
Predi - ja bym na twoim miejscu zmienił tego awatara kucyka ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-12 22:54:10
12.11.2017 14:41
odpowiedz
A.l.e.X
107

Zawsze wiedziałem że Uncharted i The Last of Us, a potem nagle Wiedźmin III to nie mógł być przypadek ;)

12.11.2017 14:13
17
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Raczej nie dożyje w tym kraju czasów kiedy bym chciał znaleźć się z rodziną na paradzie w dniu takiego święta. Musiała by się zmienić cała mentalność i nauczanie od podstaw. Podam dla przykładu, że nieraz przez przypadek będąc za granicą uczestniczyłem w święcie narodowym. Ludzie zadowoleni, uśmiechnięci, zapraszający na festyn, na zabawę z radością płynącą z serca. Radość poza granicami. U nas : smutni ludzi z flagami, krzywe ryje z nienawiścią do innych, z hasłami niekiedy takimi że czasem zastanawiam się jakim G muszą być rodzice którzy zabierają na takie spędy swoje dzieci. Zresztą to nie pierwsze obecne święto w Polsce gdzie zobaczymy zielone flagi oraz ludzi w kominiarkach. Dodatkowo znaki wyklętych, polski walczącej, Bóg na ustach. Większość nigdy nie przeczytała i nie zapamiętała żadnego ze słów JP2, ale bardzo chętnie stają pod transparentami "Bóg, honor, ojczyzna"

11.11.2017 22:26
odpowiedz
A.l.e.X
107

Zawodowiec_M- jeśli mówisz o tarczy z wizerunkiem węża, czyli zatruwającej przy bloku to nie, bo to jest po prostu jej specjalność, ale tarcz jest tak wiele w grze, nawet tych legendarnych że spokojnie znajdziesz coś dla siebie.

Kserkses - tak graficznie gra prezentuje się wspaniale

Bukary - przy tak dużej grze jest to normalne i mimo np. mojego wielkiego zachwytu przy Wiedźminie III to na końcu też mnie męczył niemiłosierne, tak jest po prostu z dużymi grami. Odczekaj parę dni i wszystko wróci do normy. Najlepszy i tak jest motyw powstania znaczka bractwa ;) raczej każdy się uśmiechną jak to zobaczył.

10.11.2017 22:05
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

blood - ja nie mam żadnego bólu p. bo w żadnym stopniu mnie to nie dotyczy, ja jestem emerytem. Przy moim modelu wychowania zapewne moje dzieci, wnuki i prawnuki też będą emerytami od samego początku. Stwierdzam jedynie fakty że całkowicie się zgadzam z Devilym.

Zobacz porządny projekt domu ma przynajmniej 4 branże + przedmiar / kosztorys : czyli jeśli ktoś nie ma podwójnych uprawnień to są to najczęściej cztery osoby lub pięć. Zapewne podane ceny są jeszcze cenami brutto więc weźmy nawet te twoje podane 7300 - 23% podatek zostaje 5900 netto - podatek dochodowy zostaje jakieś 4800 - koszty powiedzmy te 300 = 4500 podzielmy to na 5 osób wychodzi 900 na osobę czyli jakieś 7 wyjść do Biedronki, bo do PSS Społem to wyjdzie zapewne z 3. I teraz powiedz mi czy za 900 PLN byś chciał pracować kilka dni, a może tydzień i jeszcze uzgadniać poprawki z Inwestorami prywatnymi. Jako inżynier zapewne masz podobną dniówkę.

Moim zdaniem fakty są właśnie takie że przez te portale kup gotowca, oraz przesycenie rynku doszło do dziwnej sytuacji w której fryzjer zarobi w dzień więcej niż architekt w tydzień (oczywiście nie każdy ale powiedziałbym że większość która nie ma dostępu do dużych inwestorów)

10.11.2017 21:47
A.l.e.X
107

Yoghurt - a czemu nie podzielisz przez 8, albo 16. Nie ma czegoś takiego jak dwa identyczne projekty, można wykorzystać coś z poprzedniego. Oczywiście hurtownie projektowe domków czyli rak branży wyślę ci jeszcze gotowca o nr 999 do domu, ale o tym to nawet nie ma co pisać, bo nawet te tanie byle co trzeba jakoś przenieść na swoją działkę. Jeśli chodzi o halę to nawet jeśli po raz dwudziesty się zdarzy że będzie ona podobna (identyczne wymiary) to hala jest tylko obudową dla zawartości, rozkład słupów, pomieszczeń, materiałówka, będzie wpływała na konstrukcję, ale przede wszystkim to co będzie w środku to w głównej mierze określi jak rozbudowane będą branże : sanitarne, elektryczne, technologiczne, układ wewnętrzny itc, jakie posadzki itc. więc za każdym razem może być to zupełnie coś innego o tych samych wymiarach obudowy, pomijam już różny teren i warunki gruntowo - wodne, oraz różną lokalizację strefę śniegowo - wiatrową. Oczywiście wiele rzeczy da się wykorzystać z poprzedniego projektu, tylko czemu ktoś nawet ten sam Inwestor ma zapłacić mniej. To równie dobrze możesz chodzić do jednego fryzjera i mu powiedzieć że w końcu ścina cię tak samo po raz 10 więc powinien brać 1/10 sumy.

10.11.2017 20:58
2
odpowiedz
A.l.e.X
107

Coś czuję że będę w tej grze bardzo dobry, a wręcz niepokonany ;)*
* - żartuje nawet nie mam zamiaru tego kupować, ale jakbym kupił to np. czemu nie 10x 89,99 euro za boosty ? Popatrzcie to w inny sposób płacisz 899 euro i widzisz stęki innych, to mogłoby być nawet zabawne.

A teraz na poważnie gry które w domyśle polegają na rywalizacji jeśli mają zachwianą równowagę powodują szybką śmierć tytułu, z tym raczej będzie podobnie.

10.11.2017 19:19
👍
A.l.e.X
107

b. fajne ujęcie :)

10.11.2017 19:18
😊
A.l.e.X
107

tak miałem ten strój dużo, dużo wcześniej, fajnie wygląda na filmikach z Cezarem :) ale używam go z odkryta twarzą. W ogóle ta misja jest fajna bo od samego początku zastanawiałem się po co są te klucze. Za to nadal nie dostałem stroju z Sfinks bo zużywałem szkło na inne uruchamianie mechanizmów i zostało mi 47 sztuk, a tam potrzeba 50, przeszukałem jeszcze raz większość grobowców i nic, mam nadzieję że gdzieś je przeoczyłem, bo byłoby to aż nieprawdopodobne aby nie było go aż zanadto w grze.

Piękny screen

10.11.2017 18:44
😁
A.l.e.X
107

garaż na samochody / ewentualnie stodoła zaadaptowany do domu - piękny projekt ;) co niby zostanie wyśmiane na onecie budowlanym, że branża projektowa zasuwa za grosze, wszyscy o tym wiedzą.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-10 18:44:29
10.11.2017 17:54
😃
A.l.e.X
107

Yoghurt - to tym lepiej dla ciebie, mówisz o dwóch podpisach inżynierów. Rozumiem że jeden to architekt, albo konstruktor, który ma ograniczone uprawienia do projektowania do 1000m3, a drugi to konstruktor od konstrukcji faktycznych. Rozumiem że schemat int. elektrycznej i sanitarnej to taka wrzutka bez żadnego rysunku, ale chyba jakieś podpisy tam masz ?. Nikt tam niczego nie liczył, żadnego zapotrzebowania na energię tylko przyjął z palca 100W na m2, o badaniach gruntowych to nawet nikt nie pomyślał bo po co, a poziom wody wyszedł z wykopu. Zresztą nie ma o czym pisać za dużo (już mi się nie chce nawet), do momentu do którego ludzie będą uważali projekty za ładny rysunek za parę tysięcy i kłócili się czemu ogrzewanie podłogowe nie działa (zrobione oczywiście bez projektu) do tego czasu w sądach będzie dalej tak jak jest, czyli z jednej strony wykonawca który zrobił jak najlepiej ale ostatnie 10 lat to montował hydrofory, a z drugiej inwestor który z rozżaleniem czemu mu to nie działa bo projekt za 3K to ładny rysunek a za 10K to ma piękne drzwi wejściowe.

Branża leży bo jest przesycona + zastrzelona kredytami. Ludzie pracują za grosze projektując za grosze elementy przy których straty potem w wykonastwie są liczone w setkach tysięcy złotych.

10.11.2017 17:37
😁
odpowiedz
A.l.e.X
107

Niedzielny gracz - jakby nie miał wyboru do by dał, albo by sobie oglądał domy w katalogu, a to że branża została sprowadzona do pracy rzemieślniczej za grosze to jest to po prostu patologiczna sytuacja na rynku. Ty mi możesz nawet napisać że sam możesz sobie wylewać fundamenty, murować ściany i składać więźbę dachową bo przecież każdy Polak ma w sobie dodatkowo dwa zawody : budowlańca i lekarza.

Najlepsze w tym jest to że ja dorobiłem się całego swojego majątku na właśnie tych partaczach budowlanych (głównie wykonawcach, ale projektantów po drodze też nie brakowało). No cóż jako niedzielny gracz zapewne znasz lepiej tę branże niż ja.

I mimo że jestem emerytem jak nie raz mówiłem, to oczywiście też i właścicielem i zleceń dotyczących "ratowania" mamy już do 2020, właśnie taka to branża.

10.11.2017 17:19
📄
1
A.l.e.X
107

Yoghurt - co zawiera, hm skończone studia + uzyskanie uprawień zawodowych + użeranie się z urzędasami - to w skrócie. A co faktycznie zawiera, no właśnie, co ? Dobrze dobrane elementy projektowe, dobrze wykonane detale projektowe i rozwiązania projektowe, dobrze wykonane projekty wykonawcze branżowe : konstrukcja, b. sanitarnej, b. elektrycznej. Tutaj już nawet całkowicie pomijam wizje autorską - czyli tak naprawdę tym czym powinno być projektowanie przez architekta -> sztuką. Nawet nie wiesz o co ludzie się w sądzie kłócą - najczęściej dostarczając projekt który składa się z kilku kartek bo do urzędu w myśl przepisów można przynieść dowolność. No ale oczywiście jak ktoś nie zna tej branży to napisze tak właśnie : fryzjer to przynajmniej mi ściął włosy, prostytutka dała w .., a taki projektant co on chce za parę kresek paręnaście tysięcy ?

Ja znam tę branże od strony sporów sądowych i niezmiernie mnie cieszy kiedy Inwestor który np. zapłacił 20 milionów za inwestycje oszczędzając na projekcie i na nadzorze potem sprawę przegrywa na kilkaset / miliony złotych. Najlepsi są tacy którzy np. robią posadzę w hali za 3 miliony, ale szkoda im było wydać na projekt posadzki 20K PLNów. Więc im ten projekt nakreślił jakiś technik nie mający żadnego pojęcia o tym co robił za 1000 złotych. W sądach zrobiłoby się zdecydowanie luźniej jakby pierwszy etap : projektowanie w końcu było prawdziwym projektowaniem a nie masówką : ale co zrobić w TV będą dalej pajacować że brakuje 100K inżynierów którzy potem najlepiej niech pracują za tyle co sprzedawca w markecie.

10.11.2017 16:39
odpowiedz
11 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Wy po prostu nie znacie tej branży dlatego piszecie takie głupoty. Prawda jest taka że ta branża jest mocno przesycona od całej inżynierskiej, po architektów. Na województwo spokojnie wystarczyłoby 50-100, a nie kilkuset/tysiąc. Potem dochodzi to takiej sytuacji, że jedyną konkurencją jest cena (o zamówieniach publicznych to nawet nie chce się wypowiadać jak widzę oferty za to samo od 75K-500K to mogę tylko się zaśmiać w duchu, że tutaj trzeba porządnej rewolucji, bo gdzieś są tam ludzie którzy chcą pracować za mniej niż fryzjer. Oczywiście, że branże powinni zabetonować, bo teraz jest tak że prestiżowy zawód został sprowadzony do parteru. Wiem, ktoś napisze sami sobie to w branży ludzie robią, robią bo często zastrzeleni kredytami biorą już tylko co leci, aby tylko mieć na ratę, bo jak wiadomo przeciętnego Polaka od bezdomności dzielą dwie niezapłacone raty kredytu hipotecznego.

Cena domu, tak jak napisał Devilyn - to koszty branżowe, ale oczywiście Janusze które budują domy za 500K myślą że są już biznesmenami pełną gębą więc co za projekt 15-20K, on za tyle to wstawi okna. Więc najlepiej branża niech będzie opisowa, badania gruntowe, a po co ? Kierownik budowy, najlepiej za 100 za przyjazd (mimo że jestem inżynierem mam za szmatę każdego kto za 100 PLN jeździ, g.. z niego nie inżynier jak zastawiał za 100 PLN swoje studia i doświadczenie zawodowe, pomijam już fakt że tyle to bierze fryzjer za 10 minut operowania nożyczkami).

I teraz najciekawsze bo mam pełną historię firmy : rok. 2008 (wtedy jeszcze pisaliśmy opinie/ekspertyzy dla sądów doty. prywatnych bonzów 500K + ostatni rok), 4181 spraw w sądach (to jest tylko ułamek w tamtych czasach i to tylko z czterech województw) Gdzie panowie właściciele domów skarżyli wykonawców bo to, bo tamto, ale zapomnieli że projekty ich to były do podtarcia tyłka, a nadzór nad budową nie istniał.

Potem całkowicie zaprzestaliśmy mieć do czynienia z prywaciarzami, sądy są zapchane po brzegi i czeka się na biegłego miesiącami. Jak wezmę dowolne akta do ręki i widzę prywatną inwestycję to na 99% będzie się składać z szczątkowego projektu i obsługi. (dotyczy to oczywiście też dużych inwestycji Januszowych)

Ale aby nie odpływać daleko od tematu : tak branże szczególnie architektów trzeba mocno zabetonować, bo sam sam fakt użerania się z kretynami z urzędów (dop. oczywiście bez najmniejszych uprawnień którzy interpretują nasze przepisy z lukami jak sito, ale wiedzą lepiej) powinno się ozłacać od dołu do góry. Cena projektu domu na ten moment nie powinna być niższa niż 20K. Poniżej -> szmata do butów. (dotyczy to oczywiście projektantów, nie Inwestorów, inwestor zawsze chce zapłacić mniej)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-10 16:45:53
09.11.2017 21:07
😁
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

już niedługo faktycznie na wyprzedaży będzie można kupić grę za grosze (dop. : zapewne jakiegoś śmieciowego indyka aby mieć +1 gier na koncie) ;)

09.11.2017 21:02
😁
A.l.e.X
107

a wydawałoby się że czasy commodore vs atari minęły wieki temu ;)

09.11.2017 18:02
😃
A.l.e.X
107

w Polsce 5800, 4400 to cena bez netto bez VATu i to w US, u nas jeszcze jest marża ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-09 18:03:33
09.11.2017 17:59
😁
2
odpowiedz
A.l.e.X
107

nie przejmujcie się nowe Star Kupy + Marvel gnioty zarobią po 1-2 miliardy w końcu filmy obecnie nie muszą już być sztuką mają bawić ludzi którzy ledwo składają poprawnie zdania.

09.11.2017 17:58
A.l.e.X
107

MS w obecnej formie nie ma współdzielenia stałego, więc dostęp do konta MS jest raczej chwilowy, a tutaj ktoś sprzedaje konto domyślnie na stałe. Te gry nawet na wyprzedaży MS faktycznie są dużo droższe, ale czy znajdzie się ktoś na zakup konta MS co za tym idzie z całym bagażem MS to nie wiem.

09.11.2017 17:53
😁
1
A.l.e.X
107

jak to nie stać nowe pokolenie dostało swoją Drakulę w postaci Zmierzchu ;)

09.11.2017 17:52
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Nowa Mumia z Crusem to był film z rodu Kac Wawa - największe gnioty od Marvela nie były tak kiepskie.

09.11.2017 17:49
👍
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Dla tej gry warto mieć Sony Pro i dobry TV UHD z HDR (przynajmniej 1000+ nitów). Wspaniała pozycja.

09.11.2017 17:45
😁
A.l.e.X
107

Yaca Killer - tak to prawda, ale w każdym z tych przepisów jak zawsze są pewne luki. O ile o losie czy na dom spadnie pobliska 30 letnia sosna po wprowadzeniu nowych WT będzie to zależało od inwestora, o tyle jak dojdzie do pożaru domu i sąsiedniego lasu to po stronie właściciela nieruchomości będzie leżało udowodnienie że to nie z jego przyczyn i jego nieruchomości (nie jestem wielbłądem), co raczej będzie trudne jak z domu zostanie tylko pogorzelisko i projekt w postaci papieru do pupy za 5K PLNów. Nowe WT to jedna wielka k*pa która chyba ma na celu jeszcze bardziej skłócić Polaków względem siebie, ale może się mylę, może budowanie teraz dom przy domu, okna w okno na małych działkach ma właśnie wzmocnić jeszcze miłość sąsiedzką.

09.11.2017 17:39
😊
A.l.e.X
107

Devilyn - dlatego nie projektuje się dla osób prywatnych w domyśle też domów dla nich. Projekty domów wykonują tylko ci którzy albo są do tego zmuszeni, albo są to młodzi projektanci. Tyle samo jest zachodu przy projekcie hektarowej hali za setki tysięcy, co domu za 20K, z ta różnicą że przy hali jest kapitał, a przy domu jakiś random który wziął kredyt na 30 lat i uważa że architekt ma skakać przy nim i jeszcze łapać za stopy jakby spotkał Jezusa. Osobną sprawą jest degradacja branży związana z wyrywaniem sobie z zębów groszowych projektów, ale to jest praktycznie w każdej branży w której dostęp ma szeroka publika, która jedyne co umie to konkurować ceną, bo umiejętności zero (co widać po 99% projektowych koszmarkach). Brak klasy w branży inżynierskiej wynika też z degradacji studiów, oraz tworzenia rzeszy osób które jeszcze 20 lat temu nie zaliczyłyby na pierwszym roku matematyki.

09.11.2017 00:51
A.l.e.X
107

Malaga - to przecież było napisane jako oczywiste projekt kilkanaście - kilkadziesiąt w zależności od wartości domu powiedzmy do 5% wartości nieruchomości jest to uczciwe obustronnie.

Yace Killer - zawsze istnieje wniosek do ministra właściwego ale coś za coś w przypadku Ls chodzi o ochronę ppoż odległość min. to strefa przeciwpożarowa oczywiście można ją zmniejszyć polepszając warunki sygnalizacji lub budując strefę ochronną ale wątpię szczerze czy ktoś to zmieni, szczególnie że przepisy ppoż w domyśle idą bardziej w kierunku bardziej rygorystycznym.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-09 00:52:31
08.11.2017 22:58
😊
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Każda odległość wymieniona może mieć odstępstwa, jedyny brak to jeśli sąsiednie działki są Ls/lub tereny przyrodnicze wtedy musisz mieć odległość ochronną.

Herr Pietrus - dach płaskie to najtańsze rozwiązanie, ale wcale nie najgorsze, pomijając tylko że wygląda to jak magazyn nie dom.
wyś - dachy dwuspadowe to era domów ze wsi z lat 30, ale tak jak wyżej jest to tanie i praktyczne, jak dom ma wyglądać dobrze to powinien mieć dach wielospadowy, a nie czterospadowy.

Polecam najpierw kupić dobrą działkę, a potem szukać sobie projektu domu i projektować, bo dom jest w stosunku do działki mało istotną rzeczą, powiedziałbym wręcz nie istotną. Najbardziej mnie bawią wszyscy ci którzy budują domu na działkach z liniami energetycznym, w sąsiedztwie dymiarzy węglowych, drewnowych, czy na działkach toksycznych, bo działka tania. Drugim elementem śmieszności jest wybranie projektu, zamiast zapłacić dla biura projektowego te kilkanaście tysięcy czy kilkadziesiąt (i tak ułamek wartości domu) to Polacy na tym też szukają oszczędności, a ostatnim elementem śmieszności jest kierownik budowy za 1000 PLN, bo musi tylko być aby wypełnić dziennik budowy.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-08 23:00:04
08.11.2017 21:07
👍
odpowiedz
A.l.e.X
107

Pełna zgoda w obecnej formie to jest to absolutnie arcydzieło !

08.11.2017 21:05
😊
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

Nieźle wyglądają i pasują do pokazowych zestawów. W sumie to chyba zielone sobie zamówię :)

08.11.2017 21:01
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Powiem tak nie możecie być tacy jednokierunkowi, pamiętam jak czekałem na każde nowe DLC do Dragon Age Orgins i jak się pojawiało interesowało mnie tylko to że powiększa i wzbogaca i tak pięknie wykonany świat, tak samo było w przypadku Mass Effect 2. Wiem że obecnie DLC nie kojarzy się najlepiej, ale nadal są gry dla których warto mieć SP i czekać na więcej. Bardzo dobrze też wypadło DLC do Pillars of Eternity oraz do Widźmina III. Ubisoft akurat poza ubrankami i gadżetami też do swoich gier często dodaje ciekawe zawartości.

08.11.2017 20:57
A.l.e.X
107

Po andromedzie to w origins naprawdę poczujesz się jakbyś poleciał w inną galaktykę, te gry dzieli przepaść, Andomeda to największa dla mnie rozczarowanie w tym roku (ale nie powiem że po BioWare w obecnej formie spodziewałem się czegoś innego)

08.11.2017 20:55
A.l.e.X
107

HDR robi swoje, mam nadzieję ze do PC dodadzą aczkolwiek XOX zapewne i tak kupie przy najbliższych zakupach (w sumie GoW też dostał HDR)

08.11.2017 20:17
😉
odpowiedz
A.l.e.X
107

No popatrzy ale to musi być zastanawiające biorąc po uwagę jak dobry jest Origins i jak słaby był Syndicate (rozumiem że powinno być teraz odwrotnie) ;)

08.11.2017 20:15
👍
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Na razie CDP daje mi pięknie zarabiać na giełdzie, w sumie od dawna tak prosto nie było. Bańka jest dobrze napompowana ale jeszcze sporo powietrza w nią wejdzie ;)

07.11.2017 23:10
A.l.e.X
107

ta gra jest piękna szczególnie że każdy rejon ma swoją architekturę :)

07.11.2017 23:09
A.l.e.X
107

po pierwszej próbie wypada całkiem dobry miecz

07.11.2017 16:36
😃
2
odpowiedz
A.l.e.X
107

Uniwersum ? hm, a wydawałoby się że rozgrywka każdej gry od ubisoftu odbywa się na Ziemi ;)

07.11.2017 00:33
👍
A.l.e.X
107

dla mnie quest w chaine krokodyla z dzieckiem ... wulkan emocji, grałem w nocy + ta muzyka miałem chęć podpalić cały Egipt

Poza tym cała linia fabularna i poboczne questy b. dobrze wpisują się w realia Egiptu. Masę ciekawych miejsc, oraz niezłe grobowce w tym z elementami przybyszy. Naprawdę z przykrością będę kończył tą wyjątkową grę. Jedna z najlepszych w tym roku.

Mam nadzieję że kiedyś Ubisoft porzuci całą serię AC na rzecz robienia dobrych gier w tym stylu bez Animusa, bo wychodzi im to znakomicie. Już przy Watch Dogs 2 pokazali że wrócili na właściwy tor.

06.11.2017 18:07
😊
1
A.l.e.X
107

EA i dobra gra, wyszedł z tego jakiś oksymoron ;) poczekam na pierwsze wrażenia, bo raczej to wygląda jak odcinanie kuponów w porozumieniu z Disneyem z kultowej marki.

06.11.2017 18:02
😁
A.l.e.X
107

przynajmniej masz pewność że procesor jest stabilny i że jeszcze daje radę obsłużyć grę a nie tylko strony xxx w internecie ;)

06.11.2017 18:00
😃
A.l.e.X
107

Jakby zakup gry za 60 euro, czy 90 stanowił jakieś wyzwanie ;) , ja kupuje z 100-150 gier rocznie, a recenzje piszę tylko dla najlepszych (steam) i na tę chwilę to zapewne jest z pięć od początku roku. Idąc twoim tokiem rozumowania powinienem pochwalić też ME:Andromedę która dostała ode mnie zasłużone 4/10 i tak też ją kupiłem w wersji hiper deluxe :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-06 18:01:43
06.11.2017 15:11
A.l.e.X
107

na ten moment gra nie dostała HDR w wersji PC, chyba że grasz na XOX to wtedy jest co pooglądać.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-06 15:12:38
06.11.2017 01:14
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

premium - widzisz, aby ocenić grę warto ją skoczyć po 8 godzinach to możesz co najwyżej opowiedzieć jak wyglądała Aleksandria, chyba że przestali wrzucać dalsze materiały na youtubie ;)

Motywy muzyczne jak w misji z Krokodylem kiedy w wodzie zobaczysz ... jak i sam klimat w tym momencie na długo zostanie w pamięci...

Bukary - hehe :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-06 02:33:52
05.11.2017 23:30
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

4. galopem przez trawy, pola :)

05.11.2017 23:29
odpowiedz
A.l.e.X
107

3. wnętrza są klasą samą w sobie :)

05.11.2017 23:27
odpowiedz
A.l.e.X
107

2. świetnie wygląda życie, ptaki, ssaki, gady, w tym często karawany, raz widziałem nawet jak nieśli kogoś w korowodzie sypiąc mu kwiaty pod nogi

05.11.2017 23:26
odpowiedz
A.l.e.X
107

Lokacje w tej grze to mistrzostwo świata, mapa jest tak zróżnicowana że praktycznie gdzie byśmy nie poszli to coś ciekawego znajdziemy, a przecież miał być tylko piasek.

05.11.2017 16:53
👍
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Tom Ha - łowcy to coś co na długo pozostanie w pamięci, mi udało się ubić 5 na ten moment z 10, ale walkę z nimi, a szczególnie z pierwszym który zabił mnie z jak nic z 50 razy, będę długo wspominał. Wspaniała gra.

04.11.2017 22:12
👍
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Dla mnie GOTY jest Warhammer Total War II bo akurat jestem absolutnym fanatykiem systemu W/W40K, ale na pewno AC:O jest grą która powinna być brana pod uwagę w tym roku. Gdyby nie W2 prawdopodobni sam bym na nią głosował. Wspaniała gra :)

04.11.2017 18:22
2
A.l.e.X
107

akurat to nie jest prawda np. : seria Halo, seria Destiny, seria Wolf - poza tym wiele różnych innych produkcji.

04.11.2017 00:58
👍
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Architektura w tej grze dosłownie niszczy :) Tak dopracowanej mapy to nie widziałem w żadnej grze, W3 miał fajne lokacje ale tutaj to dosłownie miazga. Małe odkrycie jak ktoś gra padem to jak najedzie na postać LT+Y / RT+Y i włączamy znowu włosy z początku i brodę, bo taki Bayek bardziej mi się podoba :)

Na 100% będzie to kolejny calak na steamie :)

03.11.2017 20:15
😁
1
A.l.e.X
107

hahah ;) padłem ze śmiechu

03.11.2017 20:05
👍
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Konsola to najtańsza forma rozrywki, a w tym wypadku nie tylko tanio, co i dobrze.

03.11.2017 19:11
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Śmieszne ale nieprawdziwe, skrzynki to tylko droga na skróty co w grach MP mało co znaczy bo po drugiej stronie są ludzie którzy nie dość że mają to samo to jeszcze grają w grę setki godzin mają skill i doświadczenie.

03.11.2017 16:47
😐
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Mam wszystkie CoDy bo po prostu lubię zagrać w kampanie SP, i tak z ostatnich które mi się podobały CoD BO III - SP 17 godzin, CoD Infinite Warfare - SP 16 godzin, a tutaj widzę znowu rozczarowujące 8h ? Nie może być tylko lepiej zawsze musi być gorzej ?

Tak na marginesie bo mamy tutaj i tutaj II WŚ lub okolice czy recenzent lepiej się bawił w SP w nowym CoDzie czy, w W2: C ?

02.11.2017 20:05
A.l.e.X
107

hennepin - to trochę mnie zmartwiłeś, mam nadzieję że jednak HDR dodadzą szczególnie że był mowa że PC też dostanie. Potem zadam im pytanie na forum i zobaczymy co odpiszą.

02.11.2017 20:01
😊
A.l.e.X
107

a czemu niby ma się przygotować ja najmniej widziałem w grze 51fp (jedno GPU, bez SLI tym razem, bo nie miałem czasu kombinować z profilem a wydaje mi się że i tak działa znakomicie), a gram już prawie 60 godzin, czyżby coś przeoczył w grze ? ;)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-02 20:03:21
02.11.2017 19:59
😊
3
A.l.e.X
107

ja nie wiem czy wy macie jaką fobię czy dostaliście komputer do ręki jakieś parę dni temu i jesteście zieloni jak ogórki, procesory w domyślę pracować mają przy 100% obciążeniu, to że sobie śpią w większości czasu bo mają zaimplementowane oszczędzanie energii, to nic nie znaczy. Możesz pracować na 100% obciążonym CPU latami i nic to nie zmieni, jedyna różnica to będzie jego temperatura pracy, i TDP, ewentualnie się zawiesi lub zbije takty jak zostanie przegrzany i to sporo, bo limit od blokady do zgonu to średnio ok. 20C zapasu, -> TAK, obecne CPU od roku sprzed 2000 nie palą się, nie wybuchają, nie smażą itc.

Naprawdę jak czytam te wymysły / wybacz to nie rozumiem czy wy tylko wykorzystujecie komputery do grania ewentualnie pisania na forach w internecie, czy też w ogóle choć w najmniejszym stopniu interesuje was / interesowała was technologia jak co i dlaczego działa ? Poza tym wystarczy google + dowolne hasło aby naglę otrzymać wiedzę.

Więc spokojnie możesz się martwić jak temperatura CPU osiągnie 105C, a na golu już nie raz czytałem że jak ktoś widział 80C to już dostawał drgawek. 80-90 to temperatura przy które nic się im nie stanie. Dopiero od 98 zaczyna być powolne zrzucanie taktów, od 100-105 zimny reset. A pewnie nikt z was nigdy nie widział temperatury 100C na procku :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-11-02 20:04:26
02.11.2017 17:22
A.l.e.X
107

architektura jest wspaniała, powiedz mi bo widzę że jesteś dalej niż ja (ja robię wszystko na mapie za nim idę dalej), czy w grze są dwie areny, a jeśli tak to w jakich prowincjach ?

02.11.2017 17:21
A.l.e.X
107

a czemu wersja PC nie otrzyma HDR ? czy to tylko kwestia czasu. W sumie to o HDR aż się prosi biorąc pod uwagę ile słońca jest w tej grze.

02.11.2017 17:11
👎
4
odpowiedz
A.l.e.X
107

To najsłabszy miesiąc w tym roku, poza Nioh który i tak zaliczyłem na konsoli + może dodatkiem do Horizon nic sensownego nie ma, nawet CoD wylądował w totalnie przewałkowanym okresie wojennym. Dobrze że październik był wyjątkowy.

01.11.2017 20:06
A.l.e.X
107

Fajny strój z kręgów, ale po co ci ta maska robisz za predatora :) fajniej będzie wygląda z odkrytą głową.

01.11.2017 17:44
A.l.e.X
107

12dura - a co ma wspólnego cena komputera z rodzajem chłodzenia ? Czy masz komputer za 50K, czy za 25k, czy 10K, czy za 5K, czy za 2K albo i mniej zawsze możesz sobie kupić dobre chłodzenie powietrzne za 200 PLN i mieć niską temperaturę. Za bardzo też nie wiem jaką elektronikę chcesz znaleźć w chłodzeniu :)

01.11.2017 13:39
😊
A.l.e.X
107

Przy dobrym powietrznym chłodzeniu, przy obciążeniu 100% temperatura nie powinna przekraczać na CPU 60C, u mnie jest to ok. 35C po podbiciu znacząco napięcia, a sam procesor bazowo ma TDP150W bez OC, więc WC wykorzystuje się tak naprawdę tylko w trzech przypadkach:
1. jest cicho
2. można o wiele więcej odprowadzić ciepła
3. ładnie wygląda to w obudowie

01.11.2017 01:58
A.l.e.X
107

yadin - nie chodzi o to że ptakiem zwiedzisz odkryjesz mapę, tylko że nie dostanie pkt xp za odkrycie, oraz informacji co to jest za miejsce, czy grobowiec, czy świątynia itd. aby to odkryć musisz tam być fizycznie.

01.11.2017 01:55
😁
A.l.e.X
107

a zawsze mi się wydawało że na Reddit piszą ludzie z głową, możliwe że armia onetowców i innych z .ru ich zalała bo i w rublach gra droga ;)

01.11.2017 01:53
A.l.e.X
107

Jakbyś grał to byś wiedział że gra jest tak gigantyczna i tak ma dopracowaną mapę że zaliczenie całej zajmie dla większości graczy tygodnie. Nie ma szans aby było coś wycięte z gry. Zresztą tak samo było z TW: Warhammer I/II teorie spiskowe DLC. Trochę rozsądku.

01.11.2017 00:39
odpowiedz
A.l.e.X
107

Morbus - dla Zeldy warto kupić, a potem też pojawią się dobre gry. Mario ma swoich fanów - ja nim nie jestem więc sprzeda się jeszcze lepiej bo i tak za dużo gier na Switcha nie ma na tę chwilę.

01.11.2017 00:29
A.l.e.X
107

Harry M - a na czym ten problem ma polegać dniami miałem obciążone CPU po 100% min. badając jego stabilność i bijąc marki, i to na obecnym musiałbym chyba z rok grać w AC:O aby wyrównać ten wynik. Naprawdę to nic nie zmienia czy CPU masz obciążone 100% czy 5%. Nie wiem po co wy w ogóle o tym piszecie.

01.11.2017 00:25
odpowiedz
A.l.e.X
107

Pierwszy raz od dawna cieszę że kupiłem golda i że on coś znaczy więcej niż głupie krótkie misje :) czekam z niecierpliwością.

01.11.2017 00:23
A.l.e.X
107

coś ci innego musi to robić, chyba że to sprawa ilości rdzeni procesora u mnie obciążony jest tylko mocno CPU1 w granicach 80-95, pozostałe w CPU2-8 granicach 50-70, HT 1-8 jeszcze mniej.

Gra wygląda nieziemsko, ale to i tak nieważne przy tym jak jest grywalna :)

31.10.2017 21:25
1
A.l.e.X
107

Blackthorn - tylko o ile zniszczy go temperatura, inaczej nie ma możliwości. Jeśli załączony benchmark obciążający CPU spowodował jego zgon to tylko w wyniku temperatury. Wszystkie obecne CPU mają blokadę przed przegrzaniem i szybko schodzą z taktów, lub robią zimny reset. Aczkolwiek jeśli przyrost nastąpił gwałtownie, a trwa to ms może dojść do uszkodzenia, dlatego w OC nie podnosi się taktów od razu w nieskończoność, a tym bardziej co za tym idzie napięcia. U mnie 5960X, a nie jest to najnowszy już procesor chodzi ciągle bo ma wyłączoną technologię obniżania taktów Intela na 4.5GHz (bazowa 3.0GHz) na 8/16 jąder / 24H, trwa to od dawna przy tym nie raz był katowany benchmarkami całonocnymi przy obciążeniu 100%. Sprawdzałem jego stabilność OC zapuszczając mu dekodowanie test winrara który obciąża 100% na 24-48 godzin. Ma swoje lata jest stabilny jak skała. Chłodzenie wodne.

31.10.2017 17:52
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Rumcykcyk -100% obciążenie CPU to tylko jak masz 4 rdzenie, osobną sprawą jest to że nieprawda że CPU skróci żywot jak będzie chodzić non stop na 100% a jeśli już by tak miało się stać to nawet pod dużym obciążeniem i OC taki procesor zanim padnie to minie 10 lat i to tylko jeśli chłodzenie będzie na styku, bez OC jest to nie realne, obciążenie nic nie zmienia, tylko temperatura jak jest na CPU.

Tak samo jest z GPU jak grasz w 4K to w większości gier masz obciążenie w górnych limitach nawet w multiGPU - nic to nie zmienia.

Co do samej gry jest wspaniała, 50 godzin za mną i bawię się jeszcze lepiej niż na początku, co b. rzadko zdarza się w grach.

31.10.2017 15:28
😉
A.l.e.X
107

Bukary - ciepło było i słoneczny dzień :)

31.10.2017 14:57
👍
A.l.e.X
107

maciokoki - chodziło mi o to że ani Elexa, ani AC:O nie brałem pod uwagę jako potencjalne hity, od miałem kupić, zagrać, ale nie specjalnie liczyłem że wyjdą z tego tak doskonałe gry. Obie pozycje dla mnie to największe pozytywne zaskoczenie w tym roku. Obie wybitne i wspaniałe.

31.10.2017 02:10
👍
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Po ok. 50 godzinach z grą i odkryciu jakieś 1/3 map, rozwiązaniu 6 zagadek z papierusa, i zabiciu trzech łowców, odkryciu kim był skarabeusz, oraz po bitwie morskiej z Aya mogę powiedzieć tak : to jest naprawdę wielka gra, a wiem że jeszcze dużo przede mną : myślę że spokojnie pęknie 100+ godzin. Polecam grać na wysokim poziomie trudności walki z łowcami dadzą wam tyle emocji że próżno tego szukać w innych grach.

Bukary - W W3 grałem na najtrudniejszym poziomie za co dostałem aczka na steamie, praktycznie bez emocji i wyzwań, tylko walka z żabim księciem z dodatku była trudna, AC:O dla mnie to zupełnie inny poziom doznań. W3 był rpgiem tutaj czuje się wolność i strasznie mi się to podoba ! Jak pisałem już wcześniej i nie tylko tutaj Elex i AC:O dwa największe pozytywne zaskoczenia w tym roku.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-31 02:11:36
30.10.2017 11:45
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Udało mi się już zrobić 4 zagadki papirusa zabawa jest przednia, ale wymaga chwili pomyślenia :)

30.10.2017 11:44
A.l.e.X
107

Taryf- aby odsłonić miejsce sam musisz tam dotrzeć

30.10.2017 03:49
1
A.l.e.X
107

1. postać nigdy mi się do tej pory nie zaklinowała a mam już 30 godzin gry
2. nie musisz ponieważ misje główne są na o wiele niższym poziomie w ciągu chronologicznym w np. w Aleksandrii najtrudniejsze misje są na poziomie 20, a główne na 12
3. Jeśli atakujesz kogoś z łuku lub z ukrytego ostrza dokładnie pokazuje ci ile zostanie zabrane życia jeśli cały pasek to postać ginie, widać do dobrze jak walczysz na łowcami, którzy od początku są na sporo wyższym poziomie
4. chechpointy na PC to dosłownie są zgrywane co kilka sekund / bugów z bieganiem NPC nie doświadczyłem, a zrobiłem na ten moment 31 misji / gram oczywiście na wysokim poziomie trudności, aczkolwiek wersja PC, możliwe że na konsolach jest inaczej
5. Na PC gra ładuje się kilka sekund, a przejście w widok z wzorku orła i z powrotem jest wykonywany natychmiast, jakbym musiał czekać 30 sekund to raczej byłoby to niegrywalne, jeśli faktycznie tak jest na konsolach to można tylko pisać do Ubi aby szybko to naprawiła.

30.10.2017 00:39
odpowiedz
A.l.e.X
107

Bukary - moim zdaniem gra wygląda lepiej niż Unity, które także wyglądało solidnie, jak dojedziesz do Aleksandrii, a wcześnie pozwiedzać trochę pustynnych oaz, to dopiero to docenisz. Zresztą skala tej gry widoczna jest dopiero w dużym mieście. Gra jest przepiękna.

Poza tym że jest świetna sama w sobie.

29.10.2017 17:37
😊
A.l.e.X
107

na steamie nie ma, a jest to kalka trofeum crossplatformowego - więc nie ma ale polecam zabawę na tym poziomie / uczy pokory :)

28.10.2017 17:21
A.l.e.X
107

Crod4312 - zapewne miał włączoną adaptacyjną rozdzielczość.

28.10.2017 17:12
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

Bukary - gra wgląda wspaniale, ale nie oprawa jest tutaj istotna, co cały setting, olbrzymia ilość detali i detalików, żyjący świat z florą i fauną dodatkowo wspaniała oprawa muzyczna. Oczywiście Unity przyzwyczaiło nas do wodotrysków graficznych tutaj jest to wykonane inaczej, ale to trzeba po prostu zobaczyć. Pierwszy raz jak wjedziesz do dużego miasta to będziesz podnosił szczękę z ziemi, a że masz 21:9, to dodatkowo panorama miasta zniszczy ci system :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-28 17:18:16
28.10.2017 14:33
A.l.e.X
107

Tak jest skalowanie od poniżej 100% do 200% oraz skalowanie adaptacyjne przy spadku ilości fps (domyślnie włączone), jak ktoś ma mocny sprzęt trzeba ręcznie to wyłączyć.

28.10.2017 13:05
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

marcing805 - akurat dwie ostatnie o Ubisoftu jak For Honor i nowy AC:O są grami pokazującymi że ubisoft potrafi robić doskonałe produkcje. Do do EA to pełna zgoda, od dawna nie pojawiło się nic co byłoby powyżej średniej.

12dura - niestety, chyba każdy liczył że Amy Hennig + uniwersum Star Wars to będzie coś wielkiego ;(

28.10.2017 12:56
😃
A.l.e.X
107

o jakość gry to się nie obawiam bo wiem że będzie co najmniej bardzo dobra, jak nie wspaniała po prostu martwiły mnie informacje od długości kampanii jakby nagle ten sam zespół w drugiej części postanowił oddać 1/4 długości poprzedniczki. Dobrze że rozwiałeś te moje wątpliwości. Pozdrawiam.

Acha a te mini kampanie z preodera też skończyłeś ? na ile one starczają czasu ?

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-28 12:57:13
28.10.2017 12:53
A.l.e.X
107

no nie wiem, darmowy dodatek (DLC) jak nazywasz który dodaje olbrzymią kampanie i jeszcze raz jest za darmo.

28.10.2017 12:49
A.l.e.X
107

o to dobrze dla mnie to pewnie będzie z 20+ godzin, bo się martwiłem już że zrobili z tego BFa, już nowe CoDy postawiły w dwóch ostatnich odsłonach na długie kampanie :)

28.10.2017 12:45
A.l.e.X
107

Tak przejście NO zajęło mi dokładnie 31 godzin.

28.10.2017 12:40
odpowiedz
9 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Tak z ciekawości, bo grę mam ale nie mam na ten moment dla niej czasu ze względu na AC:O, Elexa i WH2 ME, jak długi jest nowy Wolf, poprzedni był solidną grą na prawie 30-40 godzin, a tutaj piszą niektórzy 6 ? Normalnie aż nie wierzę.

28.10.2017 12:33
👍
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Po ok. 9 godzinach z nowym AC mogę powiedzieć tylko tyle to nie samowite jak duży krok względem poprzedników zrobiła ta część, tak naprawdę gdyby nie Animus i napis mielibyśmy do czynienia z całkowicie inną pozycją. Jestem tak samo niesamowicie pozytywnie zaskoczony jak przy Elexie (i co najlepsze dla obu tych gier nie dawałem za bardzo szans, co więcej nawet nie miałem ich na liście zakupów) Na ten moment to grze dałby nie mniej niż 9/10, a może i więcej.

Co ciekawe pierwszy raz chyba w grze od Ubi znajdźki są sensowne i chce się je zbierać. Do każdej dorzucona jest jakaś fajna historia, czy element środowiskowy. Misje poboczne także mi się podobają. Bardzo dużo zaczerpnięto z cRPG i wyszedł naprawdę genialny mix.

Ocenię za parę dni, ale na ten moment nie wierze sam, że pisze to o Assassinie. Dla weteranów ta gra jest dużo lepsza o AC BFa, który też był naprawdę dobry.

A zapomniałem dodać na steam są aczki w końcu / a plądrowanie grobowców wypada znakomicie. Poza tym główny bohater jest naprawdę świetną postacią.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-28 12:34:51
28.10.2017 12:28
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Jedyny serial w tym roku który naprawdę chciałem zobaczyć o wiele bardziej niż Grę o Tron, chyba bardziej tylko czekam na drugi sezon
the oa (o ile powstanie) oraz trzeci the expanse

27.10.2017 23:40
👍
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Bez trybu fotografii i tak wygląda świetnie, do tego piękna architektura, świetne efekty wiatru piaskowego, zmiany pory dzień / noc. Misje poboczne które zrobiłem trzy nawet mi się podobały. Można powiedzieć schemat (to żadne spoiler biorąc pod uwagę ile ich jest)
1. uratowanie ludzi którzy strajkowali, po uwolnieniu jeden nie przeżył ciało dostarczyłem do rodziny, niestety oni także już nie żyli kobieta i dzieci bo spalono ich żywcem, pochowani obok siebie
2. dostarczenie leków dla rabi w tym pomoc w oczyszczeniu z żołnierzy świątyni bo wyrzucili ludzi mimo że płaciła daninę
3. pomoc w uporaniu się z bandytami którzy nękają mieszkańców siwy

ogólnie schematyczne, ale fajnie się je wykonuje, fajny rozwój postaci w tym całkiem miły crafting + masę różnego rodzaju broni z różnymi możliwościami walki.

Ogólnie na ten moment to na pewno jest najlepszy assassins z całej serii, w to się po prostu chce grać, a setting Egipt to strzał w dziesiątkę. System walki bardzo fajnie wykonany, sporo ciekawy umiejętności przy rozwoju postaci.

Nie oceniam bo za mało grałem ale na ten moment to wszystko mi się w grze podoba.

Mapa jest gigantyczna w samej Siwie jest co robić. Pływanie zrealizowane super dużo fajniej nawet niż w AC4, do tego dużo fajnych znajdziek pod wodą.

Jak ktoś chce zobaczyć ile ma klatek to F1. Gra u mnie trzyma między 50-60 w 4K all max, na ten moment pierwsza od dawna która zeszła poniżej 60, ale to na jednym GPU, bo SLI nie działa. Spokojnie da się grać ale wolałbym mieć powyżej 60, podobno następny update wprowadzi sli w grze, nie mam chęci na tę chwilę się bawić w szukanie i pisanie profilu bo za dużo gier, Elex, AC:O, Wolf2 i do tego Mortal Empires z WH2.

27.10.2017 21:14
1
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

Na tyle ile gram b. mi się podoba, a jak ktoś pyta o grafikę to urywa momentami głowę głównie za sprawą miasta i tego jak to wszystko wygląda. Vram wykorzystuje w 4K 4GB wiec niewiele ale raczej to nie jest gra z małymi wymaganiami jak chce się wbić wszystko w prawo. Wg. benchmarka 980TI aby mieć 60fps w 1080p i to nie ze wszystkim na maxa. O 4K bez 1080TI to lub TXP nawet nie ma co za bardzo myśleć.

27.10.2017 20:38
A.l.e.X
107

marcing805 - przecież napisałem ci że chodzi o animacje środowiskowe w Zeldzie trawy się uginają ruszają jak przechodzisz, możesz je ściąć bronią, możesz je podpalić itc. W Horizon jest to uproszczone do granic możliwości ale ilość poligonów i jakość tekstur to przepaść na korzyść Horizonta po prostu inna koncepcja gry, w Horizon miało być ładnie i efektownie bez przywiązywania wagi do takich detali, w Zeldzie postawiono na doznania środowiskowe i to pełna zgoda, tylko nadal nie rozumiem po co porównywać gry w których koncepcyjnie położono inny nacisk na inne sprawy. Horizon miał być przed wszystkim efektowny i jest, Zelda to taka enigma gdzie przygodę sobie sam tworzysz, a środowisko zachęca cię do działania.

Skilgar dokładnie rok temu mówiłem to samo o Overwatch grę którą uważam za najbardziej przehypowe ... i tak samo oceny dostawało z sufitu, chyba dla zasady.

27.10.2017 20:01
😊
odpowiedz
A.l.e.X
107

Na chwilę obecną gry jeszcze nie ocenie, bo muszę w nią solidnie pograć, ale graficznie gra wygląda świetnie.

27.10.2017 19:57
😉
A.l.e.X
107

Czemu mnie ma cokolwiek boleć, raczej mnie śmieszy że gra polegająca na doznaniach manualnych dostaje oceny takie jak gry które naprawdę zmieniły wyobrażenie o branży, ale jakie czasy takie oceny, tylko takie spostrzeżenie. Oczywiście wierzę na słowo bo sam nie będę sprawdzał że kiedy Marian gości na naszym ekranie zanurzamy się w inny wymiar, a immersja wyrywa nas z butów, po czym następne kilka dni możemy opowiadać dla otaczających nas przyjaciół z czym i jak wielkim doznaniem mieliśmy do czynienia :) Poza tym co znaczy wielkiego byznesmena ? ja jestem emerytem z biznesem nie mam nic wspólnego poza ewentualnym ustawieniem limitów kupna / sprzedaży akcji.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-27 19:59:10
27.10.2017 19:39
😊
A.l.e.X
107

Zeldę BOTW oceniłbym na 8.5-9/10 ze względu na świetnie wykonane wrażenie obcowania z terenami do odkrycia, gameplay też był niezły, aczkolwiek ja dużo bardziej lubię przywiązanie do itemów i ich zbieranie na stałe a nie na chwilę i zabawę w wyglądu. Mechanika gry była też niezła, to wszystko było bardzo dobre, ale co z tego jak setting (dla mnie słowo klucz) to nie jest to co lubię. Ja lubię gry z fabułą na pierwszym miejscu, a gameplay może być dla mnie na dalszym. Dlatego tak Mwa Haha Ha ha - wszystkie te wymienione gry druga to rozumiem Batman AK to dla mnie b. dobre pozycje także.

marcing805 - można wracać jak się nie ma w co grać, jak się ma w co grać to się nie wraca, dla mnie wyznacznikiem wracania to są : BG1/2 IWD1/2 ,a nawet TES i Fallout, do innych gier praktycznie nie wracam po ich skończeniu. I na pewno nie wróciłbym do Mariana bo niby po co ? Co do porównania grafiki to nowa Zelda wygląda ładnie ale nie porównywał bym jej do Horizon bo to przepaść w detalach, jakbyśmy odpuścili sobie to wszystko to na pewno zostałoby aż za dużo mocy na animacje kilku trawek i ścinanie krzaczków, po prostu te gry to zupełnie inne podejście i koncepcja, dlatego te porównanie na tym filmiki jest bezsensowne.

giermuś1972 - co cię to obchodzi ? nie wiem, napisałeś że teraz walka o GOTY odbędzie się między dwoma grami Nintendo. Good job, Big N. więc skomentowałem skromnie że śmieszą mnie takie teksty, co nie znaczy że nie mogą być prawdziwe w końcu branża gier obecnie to odbicie branży filmowej więc ...

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-27 19:48:16
27.10.2017 16:56
odpowiedz
A.l.e.X
107

ManlnFlames - nie będzie bo Mortal Empires jest oparty na dużej mapie ale kampanii Inwazji Chaosu więc presje masz od ok. 120 tury jak nigdy jeszcze wcześniej ;) A poza tym absolutne arcydzieło.

27.10.2017 16:55
😉
odpowiedz
15 odpowiedzi
A.l.e.X
107

giermuś1972 - jak dobrze że jestem z dala od takich GOTY, nawet nowa Zelda to nie jest jakaś wybitna gra do której się chce wracać i o niej rozmawiać. Kto ją skończył to skończył, a gry wybitne to gry o których się mówi, wraca, rozmawia wiele godzin na forach. A co ja będę mówił dla fanatyków N. dla których poskakanie 2 godziny raz w tygodniu do rurki będzie szczytem gamingowym marzeń.

27.10.2017 01:17
😊
A.l.e.X
107

Dodaj tylko w swoim środowisku / mimo całej mojej miłości do zielonego uszatka to jednak wole przejść kolejny raz Dragon Age początek lub inną doskonałą grę niż strzelać w ognisko świniaków podniecając się że latają. Nie zrozum mnie źle te gry nie są złe, ale są tak oderwane od realnej rozrywki że ich magię można tylko pojąć grając w nie i to po b. długi poszczeniu. Jak włączysz najnowszą Zeldę, a chwilę potem Wiedźmina III to tak jakbyś wsiadł w maszynę czasu i naglę z '80 znalazł się w '17. Oczywiście pozostaje też słowo "gry z duszą" tak to prawda, ale 97/100 dla Zeldy jest zhypowane maksymalnie jak się da, o Marianie to nawet nie będę się wypowiadał bo taka gra np. mnie mogłaby bawić z 25 lat temu, co prawda córki może by i pograły tylko : 1) nie lubią gier, 2) nawet dla nich marian i jego setting to jak spotkanie z yetim :)

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-27 01:18:53
26.10.2017 21:58
😊
A.l.e.X
107

oO to mamy jakiś podział normalni/nienormalni na forum ;)

26.10.2017 21:55
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107
6.5

Gromowładny był w Skyrim to tutaj to jakiś plagiat ;) a tak poza tym to całkiem dobre dzieło jak na Marvel/Disney papka.

post wyedytowany przez A.l.e.X 2017-10-26 21:57:32
26.10.2017 21:53
😃
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

W kategorii BO3 na pewno wygra w cuglach, ale zastanawiające jest że przedszkolaki tak dobrze piszą recenzje. Dla wszystkich powyżej 10 lat możecie spokojnie odjąć 9 pkt od oceny w skali 1-10. Gra roku chyba w przedszkolu i to raczej nie w starszakach ;)

26.10.2017 21:48
😁
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Bardo fajny okres historycznym, fajne miejsce, dobry scenariusz i dobry gameplay, świetna oprawa A/V -> a ci szukają dziury w całym bo im się gry znudziły, co za czasy ;)

Kęsika to jeszcze rozumiem, całe oszczędności wydał na Elexa (i dobrze zrobił) więc hejtuje, ale inni, co z wami ?

26.10.2017 21:45
😁
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Mimo że jestem całkowicie na NIE dla złodziejstwa to czasem dobrze że łamią te zabezpieczenia bo co by się działo na tym forum, to by było nie do pomyślenia jak jeden seba z drugim + ich alter 100 kont pisałoby jaka gra jest zła ;)

A nie lepiej, kupisz, skończyć, się wypowiesz ?

26.10.2017 16:59
3
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
107

WarriorOI - jakbym był recenzentem wolałbym ekskluzywne zaproszenie do Paryża aby skończyć grę niż dostać przydział na youtuba/twicha i produkować się przed rzeszą 13 latków z fistaszkiem zamiast mózgu. Rozumiem że twoim zdaniem wszystko wszystko jest opłacane. A eventy od CDP w kwestii wiedźmina 3 to też kupowanie recenzji ? Jeśli jesteś dobrym dziennikarzem to postępujesz zgodnie z kodeksem etyki zawodowej i to jest raczej pewnik.

26.10.2017 16:26
😃
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
107

kupiłem w wersji gold na steam na próbę, a widzę że recenzenci są zachwyceni, fajnie :)

25.10.2017 20:50
📄
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Płacenie 2K na rękę za pracę powinno być zakazane albo dotyczyć tylko grupy wchodzącej na rynek pracy (do roku), przecież takie zarobki to czysta wegetacja i to zapewne mieszkając jeszcze albo w stadzie, albo u mamy. 2000 / 30 dni => 66,66 PLN/dzień i to bez żadnego pasywa (typu opłaty za coś), przy obecnych cenach żywności nawet nie bio to praktycznie praca za wyżywienie, a to już niewolnictwo. Realna minimalna w PL powinna oscylować w granicy 3.5-4K na rękę na ten moment aby Polska była krajem Europy, a nie jakąś Afrykańską kolonią, pewnie nasz Błaszczak na samą myśl o Afryce dostaje ciarek na plecach, ale taka prawda. Hasła bo 500+ / nawet nie chce tego komentować.

24.10.2017 21:47
😊
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Wole mieć wszystko w jednym miejscu steam, mimo że to takie dmr złe, a aczkami z fajnym systemem społecznościowym, warsztatem, dobrą komunikacją międzygraczami, a nie drewniane/szklane półki bez drm, jako dobro doskonałe. Rozumiem jednak że dla kogoś drm to tak wielkie zło niszczące dyski i palące GPU że GOG będzie czymś na co czekał od dawna i to w polskie wersji i w polskich cenach :)

24.10.2017 20:35
👍
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
107

Fajne komentarze, szczególnie że elex wcale źle nie wygląda, jak ktoś pisze że grafika z 2007 (10 letnia), to proponuje sprawdzić jak wyglądała wtedy grafika w grach, no chyba że wtedy takie osoby miały po 2-3 lata to mogą nie pamiętać tamtego okresu ;)

Co do Elexa sprzeda się dobrze, na steam średnio ok. 20K graczy non stop - to jest sporo jak na steama, dodatkowo inne kanały dystrybucji jak GOG, Origin czy wersje konsolowe. Dla 30 osobowego zespołu zarobi aż za nadto.

Wracając do Elexa jest to przy Warhammerze Total War 2 najlepsza gra w jaką grałem i nadal gram w tym roku. Mam ok. 100 godzin gry, zliczone ze steam ok. 70 i ok. 30 wcześniej. Gry jeszcze nie przeszedłem, ale jest w niej gigantyczna zawartość i masę smaczków. Wspaniale przedstawiony świat, z spójną wizją, niezłe questy i te główne i poboczne, ciekawe frakcje, b. dobrze wypełniona mapa treścią. Magnetycznie wciągająca. Dla mnie absolutne magiczna pozycja którą się ceni nie za grafikę, nie za animację, ale za ten pierwiastek duszy której brakuje w 99% gier na rynku. Większość studiów zapomniało już jak robiło się gry z pasją. Papkowa rozrywka dla mas rodem ze stajni Disneya spod znaku Marvel Superheroes to niestety nie tutaj, dlatego rozumiem że dla większości dzieło PB może być niezjadliwe bo wychowali się na samograjach gdzie gra się sama przechodzi ewentualnie od czasu do czasu sygnalizując użycie sekwencji QTE i ogląda filmiki. Co ja mówię obecne pokolenie to już nawet nie gra tylko ogląda youtuba modląc się do swojego guru ;)

Oby więcej tak dobrych gier !

23.10.2017 18:44
😃
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

W moim otoczeniu nikt nie gra w żadne gry, co więcej wszystkie żony znajomych tych nawet najdalszych z najdalszych i ich znajomych w tym moja tratują granie jako chorobę psychiczną , wręcz uważają że jest to dla dzieci do lat max 12, bo po 12 roku życia człowiek jest już na tyle poważny że nie ma czasu na głupoty. Cóż wszyscy niestety z mojego otoczenia się mylą gry są dla wybitnych jednostek ;)

23.10.2017 18:39
1
odpowiedz
A.l.e.X
107

Biedne BioWare przyszła już chyba pora po mass gniocie :) a historyjkę tę pokazywano w dniu kiedy ogłoszono że BioWare zyskało wielkiego partnerskiego brata :)

23.10.2017 18:36
😁
2