Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Łyczek ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

02.04.2020 10:24
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

I dźwięku w 5.1 również nie ma :) Jest dwukanałowy.

27.03.2020 08:29
Łyczek
Łyczek
177

Nie zalecałbym tego. Nawet na etykiecie zawsze umieszczaliśmy, że produkt głęboko mrożony nie może być drugi raz mrożony. ALE nie przypominam sobie, abyśmy zlecali badania w laboratorium zewnętrznym czy z produktem drugi raz mrożonym coś się dzieje (czy jest bezpieczny), zatem raczej to było pisane jako zabezpieczenie producenta przed ewentualnymi konsekwencjami :)

Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie (takie gdybanie) to nie powinno się nic z tym produktem zdarzyć :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-27 08:30:50
27.03.2020 07:40
Łyczek
Łyczek
177

[email protected]
Bukary
Rezort

Tak jak wcześniej napisałem pracowałem przez 5 lat w przemysłowej piekarni (byłem technologiem), gdzie produkowano pieczywo m.in. do sklepów Lidl. Jeśli chodzi o produkty i ich "naturalność" to kwestia dyskusyjna (kto i co uważa za naturalność produktu). Zacznę może na temat pieczywa żytniego.
- pieczywo żytnie: jak kupujesz chleb żytni bez drożdży w Lidlu to jest on w 100% naturalny. Produkcja odbywa się, pomimo dość zautomatyzowanego procesu w sposób tradycyjny tak jak w małych piekarenkach - tylko że na dużą skalę. Pieczywo żytnie w piekarni, której pracowałem robi się w metodzie 3-4 fazowej (zależy jak na to patrzeć, dla mnie to takie 3,5 :P). Ciągłość tego procesu trwa od lat i raczej nie zmienna (chyba że warunki na hali wymagają lekkich modyfikacji: czas / temperatura). Wpierw stawiany jest sztywny półkwas (mąka żytnia 1400, woda oraz żurek: mąka żytnia 720 oraz woda). On stoi x czasu w dzieży (taka wielka miska na kółkach). Po swoim czasie półkwas przerabiany jest na żurki (bardzo rzadki) i stoi też x czasu w dzieżach. Następnie z żurków robi się kwasy (dość sztywny), które również stoją x czasu w dzieżach. Następnie z kwasów robi się ciasto (czyli kwas + mąka żytnia 720 i woda). Ciasto trafia na lej i do dzielarki, gdzie kęsy ciasta wrzucane są do form. Następnie na wózkach te formy trafiają do garowni (komory fermentacyjne), gdzie produkt dojrzewa i rośnie (przez to że chleb jest bez dodatku drożdży to stoi dłużej). Przy odpowiednim rozroście ciasto w formach na wózkach trafia do pieca obrotowego i tam się piecze. Tak jak Nick wspominał, wypieka się produkt w 80%. Po takim wypieku produkt taki przez kilkanaście minut stygnie na wózkach. Następnie produkt ten jest wybijany z form i trafia na taśmociąg, który prowadzi do tunelu mroźniczego. Tam przez x czasu produkt jest mrożony do około 0'C i jest pakowany. Następnie trafia na stałe do mroźni, gdzie stoi 2-3 dni (osiąga temperaturę -18'C) i później jest dystrybuowany na sklepy. Jak trafia na sklepy to powinien być przed wypiekiem rozmrażany przez 3-4 godziny i później wsadzany do pieca. Niestety sklepy (Lidl, Biedronka etc.) zażyczyły sobie zrobienie programu, który wypiecze chleb zamrożony. Świeżość pieczywa to dwa aspekty: "utrzymanie wody w sobie" oraz długi proces fermentacyjny. Jeśli chodzi o pieczywo żytnie to najważniejszy jest czas oraz temperatura. Im dłuższy czas, tym lepiej dla chleba. Dlatego małe piekarenki mają często 5 fazowe prowadzenie ciasta (czyli więcej "form", w których bakterie fermentujące się namnażają). Jeśli chodzi o "utrzymanie wody w sobie" to w pieczywie głęboko mrożonym nie ma szans tego osiągnąć. Wpierw produkt traci wodę, gdy jest wypiekany w 80%, następnie traci wodę, gdy jest mrożony, następnie trafi wodę, gdy jest rozmrażany i na końcu traci wodę, gdy jest wypiekany na sklepie. Cała tajemnica :)
- pieczywo pszenno-żytnie (chleb typu baltonowski etc.), czyli znane jako białe pieczywo (jasne bochenki). Tutaj proces jest mniej skomplikowany niż przy pieczywie żytnim i dojdzie kwestia "dyskusyjna", czy to jest naturalny proces :) Produkcja pieczywa zaczyna się od postawienia kwasu żytniego. Proces ten można zakończyć w każdym momencie i rozpocząć, gdyż tutaj kwas wystawia się od wrzucenia kostki z gotowymi kulturami starterowymi bakterii (mała kostka z dużą ilości bakterii) do wody i mąki. Mała kostka + tony wody i mąki żytniej 720 stoją przez x czasu w ogromny kwasownikach, gdzie dojrzewają w odpowiedniej temperaturze i odpowiednim czasie. Następnie jak kwas jest gotowy to rozpoczyna się wytwarzanie ciasta. Czyli kwas, woda, sól, drożdże (w kostkach), cukier, olej oraz polepszacz. I ten ostatni składnik jest dyskusyjny, gdyż są to enzymy + kwas askorbinowy (witamina C). Enzymy to przede wszystkim białka i one giną podczas pieczenia w piecu wraz z kwasem askorbinowym. Po co się je dodaje? Żeby utrzymać stabilność produktu (aby miękisz był dostatecznie elastyczny itp.). I tutaj jest pytanie dla kogo dodanie enzymów jest naturalne :) Etapy produkcji pieczywa białego jest podobna, czyli robimy ciasto, trafia ona do komory fermentacyjnej, piec, tunel mroźniczy. Tutaj nie ma nic innego niż przy pieczywie żytnim.
- bułki pszenne, pszenno-żytnie - tutaj proces produkcji jest jeszcze łatwiejszy niż przy pieczywie białym. Kończąc moją pracę bułki takie robiło się po prostu z wody, mąka (550, ewentualnie trochę 720 jak pieczywo pszenno-żytnie), drożdże, polepszacz (to samo działanie jak przy chlebie wyżej), sól, cukier (lub czasem bez). Jak często widzicie bułki "wieloziarniste" to do nich jest dodawany sproszkowany słód jęczmienny lub jakiś inny (czyli naturalny składnik), który zabarwia ciasto na ciemniejsze i wtedy wydaje się, że jest w takiej bułce więcej mąki żytniej ;) Ciasto w ogromnych mieszalnikach się kręci, następnie trafia do dzielarki, która dzieli na malutkie kęsy, później kęsy trafiają pod "stemplownicę", gdzie jest odbijany znany znak kajzerkowy ;) i taki kęs trafia do komory fermentacyjnej. Później produkt jest obsypywany ziarnami (jak produkt jest wieloziarnisty), następnie do pieca i dalej do tunelu. Jak odchodziłem z tego miejsca pracy to mieli to bułek robić aparaturę do wytwarzania kwasów pszennych lub rozczynów pszennych. Wszystko, żeby "świezość" pieczywa była jak najdłuższa (podejrzewam, że technologia podobna do stawiania kwasów w chlebach białych - ale to moje gdybanie, bo już nie poznałem tej technologii).

Technologie są różne, ale mniej więcej działają na podobnych zasadach w każdej piekarni. Najważniejsze w procesie produkcji pieczywa to: czas, temperatura oraz odpowiednia ilość bakterii fermentujących (zdecydowana przewaga bakterii mlekowych nad bakteriami octowymi).

Najłatwiejszą odpowiedzią dlaczego pieczywo z Lidla / Biedronki etc. nie jest tak świeże niż tradycyjne z małej piekarenki jest bardzo proste: mrożenie i wypiekanie dwa razy - UBYTEK wody, proces czerstwienia dwa razy (proces czerstwienia najszybciej działa przy temp. 7-10'C). Tyle :) Dlatego po 1-2 dniach często bułką można kogoś zabić :)

[Edit] Nigdy nie było nawet próby robienia inaczej produkcji niż wyżej opisanej. Nigdy nie dodawało się żadnych "starych" bułek do ciasta, nigdy nie dodawało się jakiś pierzy (bo i takie słyszałem opinie), innych polepszaczy niż enzymatycznych etc. Procesy produkcji są naprawdę w miarę naturalne jak wszędzie, tylko jest duża automatyzacja tego procesu, która musi być by produkować kilkanaście tysięcy chlebów / kilka milionów bułek na dobę.

[Edit 2] Jak macie jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć na nie. Nie mam zakazu konkurencji i poufności (dlatego już tam nie pracuję, bo nie podpisałem jako jedyny technolog chorej lojalki, jaką dawali pracownikom :D).

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-27 07:48:03
26.03.2020 16:27
Łyczek
😉
1
Łyczek
177

Jutro Wam z samego rana opiszę produkcje chleba pszenno-żytniego, żytniego oraz różnego rodzaju bułek. Bez podawania szczegółowych procesów technologicznych.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-26 16:28:05
26.03.2020 12:09
Łyczek
Łyczek
177

Co do pieczywa w Lidlu to robiłem dla tego sklepu chleby / bułki przez 5 lat i nigdy nie rozumiałem czym jest spowodowana opinia, że pieczywo to zamrożona masa "pieczywopodobna". Może to wina programów typu "Wiem, co jem", gdzie prowadząca nie wie o czym mówi i ludzie łykają jak pelikany te opinie :)

26.03.2020 06:49
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Homeland sezon 5 7 / 10
Homeland sezon 6 8,5 / 10

Ten serial ogląda się naprawdę kapitalnie :)

25.03.2020 12:23
Łyczek
👍
Łyczek
177

Gwiazdka dla tego Pana :)

25.03.2020 07:35
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Przerażające jest to, że na GOLu nie pisałem regularnie ze 4-5 lata, a nadal średnia postów to 6,66 / dzień ...

[Edit] Kolejnych 10 lat życzę :)

[Edit 2] Jak dziś pamiętam swój pierwszy wątek na GOLu. Nie jestem z niego dumny :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-25 07:36:27
25.03.2020 07:24
Łyczek
Łyczek
177

Czy mogę biegać?
Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?
Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Źródło:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

24.03.2020 13:43
Łyczek
Łyczek
177

Szumowski mówił, że jeśli ktoś musi wyjść z psem albo żeby jego zdrowie psychiczne dobrze funkcjonowało to mogą wyjść na spacer, ale żeby nie gromadzić się na placach zabaw czy parkach.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-24 13:43:48
24.03.2020 13:38
Łyczek
Łyczek
177

Na ten moment można. Było pytanie do Szumowskiego o to.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-24 13:38:23
18.03.2020 21:47
Łyczek
Łyczek
177
Image

35 zł.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-18 21:51:19
18.03.2020 14:52
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

To nie jest dziwaczny wybór platformy. Hejter będzie dostępny, jeśli wykupisz do niego dostęp na 48h. To tak jakbyś kupił bilet w kinie :)

Na platformach (Netflix, Disney+, HBO GO, Prime Video itp), o których piszesz wykupujesz abonament do nieograniczonego dostępu do materiałów dostępnych na platformie. Tutaj nie kupujesz dostępu do jednego danego tytułu.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-18 14:54:06
13.03.2020 10:23
Łyczek
📄
13.03.2020 08:38
Łyczek
Łyczek
177

W Warszawie też cały czas pojawiają się "informacje" o zamknięciu.

12.03.2020 18:04
Łyczek
😐
1
odpowiedz
Łyczek
177

UrBan1212 pisz te newsy z konta wata_PL w swoim wątku.

12.03.2020 11:53
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

Informacja od ministra:
Jednocześnie wczoraj w związku z decyzją o zamknięciu szkół pojawiło się wiele fake newsów związanych z dalszymi krokami. Chcieliśmy je zdementować. Nie planujemy zamknięcia sklepów. Nie planujemy również otoczenia kordonem żadnego miasta - mówi minister.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-12 12:01:30
12.03.2020 10:11
Łyczek
😒
Łyczek
177
Wideo

A tutaj Pan z NBA, który ma stwierdzonego COV-19 parę godzin wcześniej, zanim jeszcze nie wiedział:
https://www.youtube.com/watch?v=lYC6oQIAzbI

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-12 10:11:23
12.03.2020 10:09
Łyczek
😉
Łyczek
177

Ja wczoraj dostałem informację "niepotwierdzoną" od osoby okołowojskowej, że od niedzieli Warszawa ma być zamknięta. I to nie jest ode mnie żart, tylko tak mi powiedział. Zapytałem czemu Warszawa, skoro (wczoraj) nie mamy najwięcej przypadków stwierdzonych to odpowiedział, że to info z wyższego szczebla i nie zna szczegółów. Ciekawe :)

12.03.2020 07:12
Łyczek
Łyczek
177

10 marca, miesiąc od ostatniego wpisu w Twoim kierunku. Poszło coś w lepszym kierunku?

12.03.2020 06:53
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

NBA zawiesza sezon do odwołania

Tuż przed rozpoczęciem spotkania Utah Jazz z Oklahomą City Thunder sędziowie skontaktowali się z władzami ligi i zadecydowano o odwołaniu spotkania. Powodem jest fakt, że w szatni drużyny z Utah znajduje się Francuz Rudy Gobert, u którego pojawiły się objawy podobne do tych oznaczających koronawirusa. Test wykazał, że reprezentant Francji jest zakażony koronawirusem.

10.03.2020 10:24
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Dziękuję za wypowiedzi powyżej :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-10 10:24:38
10.03.2020 06:17
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
6.0

Niewidzialny człowiek / The Invisible Man (2020)

Jak na horror jest całkiem dobrze. Choć myślę, że warto poczekać jak film wyjdzie na nośnikach i wtedy obejrzeć go w domowym zaciszu :)

10.03.2020 06:13
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
6.0

Cóż za piękny dzień / A Beautiful Day in the Neighborhood (2019)

Dość ciekawy z prostym przekazem film przedstawiający jak odbudować zniszczone relacje rodzinne.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-10 06:51:42
10.03.2020 06:09
Łyczek
😉
Łyczek
177

A jeszcze inne źródło mówi, że to czwarte najsłabsze otwarcie studia :)

Najnowsza animacja Pixara zarobiła podczas swojego premierowego weekendu $40 mln.

Pośród filmów tego studia oznacza to czwarty najsłabszy rezultat otwarcia:
Toy Story – $29,1 mln
A Bug’s Life – $33,3 mln (podczas pierwszego weekendu w szerokiej dystrybucji)
The Good Dinosaur – $39,2 mln

Źródło: http://boxoffice-bozg.pl/onward-w-czwartym-najslabszym-wynikiem-otwarcia-posrod-filmow-pixara-podsumowanie-weekendu/

10.03.2020 06:04
Łyczek
Łyczek
177

Czytałeś może najpierw książkę Kinga? Ciekaw jestem jak wygląda adaptacja - oceny ma wysokie :)

09.03.2020 14:02
Łyczek
😉
1
odpowiedz
Łyczek
177

Napisz co sądzisz. Jeśli napiszesz to w kulturalny sposób to administracja przecież nie skasuje Ci postu i nie odejmie punktu z rankingu.

Co do samego filmu to niestety, ale jest to jak na Pixara w moim odczuciu średnia produkcja. Liczyłem na więcej, choć po zwiastunach czułem, że to może być produkcja "gorszych lotów" :) Trochę to przypomina mi rok 2015, w którym również pojawiły się dwie produkcje Pixara: świetne "W głowie się nie mieści" oraz średni "Dobry dinozaur". W tym roku mamy średni "Naprzód" oraz dobrze zapowiadające się "W co duszy gry" (w czerwcu premiera).

Nie mniej średni Pixar i tak przewyższa 90% produkcji animowanych puszczanych w polskich kinach. Chodzę w ciemno na filmy wytwórni: Pixar, Disney (Walt Disney Pictures) oraz Dreamworks.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-09 14:02:53
09.03.2020 13:52
Łyczek
😉
odpowiedz
3 odpowiedzi
Łyczek
177

Disney+ latem w Polsce.

Cena: około 26 zł (5,99 euro).

Zadowoleni?

additional Western Europe markets including Belgium, the Nordics and Portugal will follow in summer 2020.
Źródło: https://thewaltdisneycompany.eu/disney-announces-full-content-line-up-2/

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-09 13:53:30
09.03.2020 11:54
Łyczek
Łyczek
177

Myślę, że w USA nie będą tak panikować jak w Europie i nie będą grać bez kibiców. Indian Wells w tenisie to nie NBA.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-09 11:55:44
09.03.2020 11:49
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177
Image

LBJ życzę Ci takiego gazu do końca sezonu i w kolejnych sezonach. 35 lat i jesteś potworem. Zdobądź tego misia, dla Kobego ;)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-03-09 11:49:56
06.03.2020 22:27
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177
6.5

Naprzód / Onward (2020)

Większe nadzieje w tegorocznej produkcji Pixara pokładałem od początku w "W co duszy gra / Soul" i chyba dobrze, bo oglądając dzisiejszą premierę coś nie pasowało. Chyba za mało rozwinięte wątki bohaterów i zbyt szarpana fabuła. Czekam na czerwiec :)

04.03.2020 13:29
Łyczek
😐
odpowiedz
Łyczek
177

Ja mam ważniejszy temat do dyskusji: Czy macie wśród znajomych / kolegach osoby, które mówią o swoich siostrach / braciach ciotecznych po prostu siostra / brat? W późniejszej dyskusji wychodzi, że nie jest to brat / siostra tylko jakaś dziesiąta woda po kisielu ...

27.02.2020 07:39
Łyczek
Łyczek
177

Zbyt wiele jest czynników, które determinują zdanie egzaminu za pierwszym razem, które nie pozwalają zweryfikować czy ktoś jest "lepszym" kierowcą niż ten co zda egzamin za n-tym razem. Egzamin jest po prostu za krótki, żeby móc to zweryfikować.

[Edit] Nie podważam Twojego zdania na temat zachowań kierowców w życiu codziennym :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-27 07:40:47
26.02.2020 13:07
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Nie miałem styczności ze wcześniejszymi produkcjami tego reżysera. Film mi się bardzo podobał i również polecam :)

26.02.2020 05:47
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Gratuluję zdanego egzaminu :)

Ja zdałem za trzecim, natomiast żona za pierwszym.

25.02.2020 09:01
Łyczek
Łyczek
177

Technikowi chodziło o to, że jak pobieram / wrzucam pliki na serwery to możliwe, że serwery te są obciążone i dlatego nie mogę z nich pobrać plików pełną prędkością.

Dzisiaj jak wrócę do domu zrobię speedtest i wrzucę tutaj wynik, bo z tego co kojarzę to powinno być w okoicach 100 megabitów.

25.02.2020 06:19
Łyczek
Łyczek
177

I po kablu i po Wifi podobne wartości. Był raz technik z Orange i stwierdził, że to wina serwera zewnętrznego. Niezależnie jaki by to nie był serwer (polski czy zagraniczny) to i tak nie pociągnie więcej.

24.02.2020 11:45
Łyczek
😐
Łyczek
177

Carrol
U mnie działa, a u mnie nie, zero awarii, nie było netu przez x godzin, ale ok...
Litości. Kolega pyta JAK działa w porównaniu z innymi providerami. Czy ktoś dysponuje takim porównaniem?

lolmaster
Czy ktoś z Was posiada może światłowód od orange i może mi powiedzieć jak się sprawuje?

Pierwsze pytanie jak działa Orange. To dostaje część odpowiedzi jak działa, czyli: zero awarii, nie było neta przez x godzin etc.

24.02.2020 09:26
Łyczek
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łyczek
177

Warszawa - 1 Gbps - nowe budownictwo (budynek oddany w 2018)
Download: do 30 Mb/s - średnio 15-20 Mb/s
Upload: do 20 Mb/s - średnio 15 Mb/s

Speedtest pokazywał 100/100. Pliki pobierane z różnych serwerów na świecie i nigdy nie osiągnąłem większej prędkości niż powyżej.

Kończy mi się w grudniu umowa z nimi i mam zamiar obniżyć prędkość internetu, gdyż dla mnie bez sens jest płacić za prędkość, której nawet w 50% nie jestem w stanie uzyskać.

[Edit] 1 rok i 3 miesiące - jedna awaria, która trwała maksymalnie 3 godziny. Zatem nie narzekam na ich awaryjność.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-24 09:29:16
24.02.2020 09:17
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
6.5

Locke & Key sezon 1

Dramat dla nastolatków, który dość przyjemnie mi się obejrzało. Czy ktoś się orientuje czy sezon 1 obejmuje wszystkie tomy komiksu? Zakończenie jest otwarte i jest zrobione typowo pod 2 sezon i ciekaw jestem czy dalej to już będzie tylko wizja Netflixa.

24.02.2020 09:07
Łyczek
Łyczek
177

Nie wierzę, że zamkną 500+ w przeciągu 4 lat. W dalszej przyszłości każda partia, która to zrobi mocno dostanie po słupkach i będzie się bała tego ruchu.

24.02.2020 07:19
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

zarabiając miesięcznie kwotę wynoszącą mniej więcej 3 000 da się dostać kredyt na 30 lat (mam również 30 lat) na jakieś 200tyś?
Najprawdopodobniej dostaniesz maksymalnie 150 tysięcy na 30 lat.

Ciekawą opcją jest też TBS... no ale nie wiem czy warto.
TBS to najczęściej większy koszt miesięczny niż rata kredytu.

Jeszcze ciekawi mnie jak to jest ze wzrostem rat kredytu na przestrzeni lat.
Mam kredyt ponad 3 lata i rata jest stała (przepraszam, zmalała 2 miesiące temu o 8 zł :D), ale tak jak mohenjodaro wspomniał wcześniej trzeba się liczyć z tym, że może wzrosnąć. Zakładam, że do 20-30% jest realny wzrost raty kredytu w okresie kredytowania.

23.02.2020 09:33
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Przyznawać się. Kto wstał na Wilder vs Fury?
Wstałem o 8, odpaliłem odpowiednie źródła i obejrzałem bez znajomości wyników. Na TVP Sport będzie powtórka po 10 :)

21.02.2020 14:23
Łyczek
😉
1
odpowiedz
Łyczek
177

Jeśli nie zgłosi się "dziad" (cytując użytkownika BrtekNowopolski) to TvFilmy zwiększy wynagrodzenie, spokojnie :)

21.02.2020 13:51
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Uogólnię (nie odnoszę się do tego zawodnika): praca piłkarza to rozgrywanie meczy, a robienie tego typu tricków pokazowych nie ma żadnego wpływu na grę na boisku (czyli brak wpływu na jego pracę) :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-21 13:54:32
21.02.2020 13:44
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Grałem i gram z ludźmi, którzy potrafią lepsze tricki, a jak przychodzi mecz to jest sraczka.

21.02.2020 11:42
Łyczek
😉
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Raz na pół roku pojawia się wątek, w którym zaczynamy wspominać "starego" GOLa. To znaczy, że wątek założył ktoś w okolicach trzydziestki lub później :)

21.02.2020 08:26
Łyczek
1
odpowiedz
Łyczek
177

Mam uprzedzenie co do lekarzy ortopedów, bo jak kość nie jest złamana lub pęknięta to według nich człowiek jest zdrowy, zatem zadam Ci podstawowe pytanie: czy byłeś u fizjoterapeuty? Oczywiście warto pochodzić po 2-3, jeśli pierwszy nie potrafi pomóc. Jeśli masz problem z bólem w stawie barkowym to znajdź fizjoterapeutę, który na przykład specjalizuje się w sporcie, gdzie ten staw jest mocno używany: koszykówka, siatkówka czy tenis.

Co do taśmy to są jak najbardziej pomocne, podobnie jak r_ADM u mojej żony też w górach zdały egzamin. Ale pamiętaj, że to odciąża przy okazji obciążając inne mięśnie / stawy, zatem ból sam nie minie.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-21 08:27:32
20.02.2020 14:26
Łyczek
1
Łyczek
177

W pakiecie Standard możesz obejrzeć Netflix również w aplikacji TV, a w Mobile+ tylko na urządzeniach moblinych.

20.02.2020 14:20
Łyczek
😉
Łyczek
177

Zawsze można samemu zrobić pączki tam, gdzie jesteś :)

20.02.2020 11:22
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Dwa w pracy i może jeden w domu.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-20 11:22:52
20.02.2020 02:06
Łyczek
Łyczek
177

Jeśli nie jesteś w stanie samemu sobie pomoc to zawsze zostaje Ci grupa AA albo psycholog. Innego wyjścia nie ma. Szkoda, żebyś szedł na dno, a do tego się wszystko powoli sprowadza.

Trzymamy kciuki, żebyś wziął się za siebie. Pozdrawiamy z Pauliną :)

19.02.2020 15:01
Łyczek
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Celowo nie jest podawana kwota jaka jest potrzebna do utrzymania portalu (miesięcznie bądź rocznie)?

19.02.2020 14:58
Łyczek
😉
Łyczek
177

Obok X-Men: Mroczna Phoenix był to jeden z niewielu filmów w latach 2010-2019, gdzie miałem ochotę wyjść po prostu z kina :) Zgadzam się, że ten film był po prostu fatalny.

19.02.2020 14:54
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=ACz5ipFZol4

Wszystkie bramki w finałach MŚ :)

18.02.2020 09:27
Łyczek
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Chciałem wziąć udział, ale niestety mam więcej jak 18-25 lat :)

18.02.2020 09:25
Łyczek
1
odpowiedz
Łyczek
177
8.5

Dżentelmeni / The Gentlemen (2019)

Kawał świetnego kina :) Polecam.

14.02.2020 09:25
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Piosenka spoko. Ale faktycznie motyw pogrzebowy i raczej tak jak NewGravedigger napisał, będzie szybko zapomniana.

13.02.2020 13:48
Łyczek
😉
Łyczek
177

Kilgur ---> Wydaje mi się, że mylisz dwie diety albo ja już się pogubiłem o czym pisałeś, bo przeplatasz keto z wysokobiałkową :) W ramach sportowania ja pisałem cały czas o keto, a nie o wysokobiałkowej: dieta ketogeniczna jest przede wszystkim dietą wysokotłuszczową, gdyż organizm ma się przestawić na czerpania energii z tłuszczy, a nie z węglowodanów - tak w dużym uproszczeniu.

13.02.2020 11:47
Łyczek
Łyczek
177

jest ketogeniczna dieta gdzie glownie miesa sie je i tez kalorii w pokarmie dziennie bardzo duzo sie spozywa.
Kolejny mit. Dieta keto to ograniczenie węglowodanów, a zwiększenie podaży tłuszczu i białka. Tutaj, jak przy każdej diecie zależy od dobrania odpowiedniej kaloryczności diety. Ujemny bilans kaloryczny przełoży się na redukcję masy ciała, bez znaczenia czy będzie to dieta ketogeniczna czy inna.

Może ten mit wynikać z tego, że w standardowej, zbilansowanej diecie zjada się około 250g węgli dziennie. W keto zjeżdża się do wartości poniżej 100g (ultra keto do około 50). W związku z tym zjada się więcej tłuszczu, który jest 2 razy bardziej kaloryczny od węgli i pewnie stąd ludzie powtarzają "na keto zjada się więcej kalorii" ...

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-13 11:51:24
13.02.2020 07:58
Łyczek
Łyczek
177

Mam nadzieję, że jesteś świadomy, że podchodzisz już pod alkoholika? Wyeliminuj alkohol z życia codziennego - nawet jak to jest "tylko" jedno piwko. Uwierz, że siedzi to tylko w Twojej głowie. Alkohol jest dla ludzi, ale wszystko z umiarem. Weź się za jakiś sport, kiedyś grałeś w squasha. Może rower? Ja od początku roku jeszcze więcej uprawiam sportu niż przez ostatnie 10 lat, tzn. raz (lub 2) w tygodniu fitness, 2 razy w tygodniu piłka. Jak będzie ciepło to wracam na rower (w zeszłym roku robiłem dzienne wypady po 50-70 km). Bierz się chłopie za siebie.

Ogólnie ja jak piję alkohol to głównie wódkę, bo za piwem nie przepadam. Ale ostatnio sobie postanowiłem, że nie będę pił wódki (chyba że jak już to tylko z żoną, a trafia mi się to może ze 2-3 razy w roku i to może w ilości 300 ml na całą noc). Szkoda niszczyć sobie organizm.

Zaraz 08:00, więc zamykamy karczmę.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-13 07:59:40
13.02.2020 07:43
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
Wideo

Jutro jeszcze dwa mecze i zaczyna się All-Star Weekend. Od paru lat nie śledzę tej imprezy w ogóle :) Po ASW niektóre drużyny będą powoli stopować i próbować różnych taktyk, gdyż mamy już 65% sezonu zasadniczego za nami.

Konkurs wsadów z pewnością nie będzie miało takiego dunku jak ten :o Pewnie próbowali 100 razy, ale efekt końcowy bomba.
https://www.youtube.com/watch?v=m_UUCh6xHRA

13.02.2020 05:17
Łyczek
😉
Łyczek
177

Kilgur ---> Ja doskonale to rozumiem i o tym wcześniej pisałem pod postacią "zbilansowana dieta", czyli regularne posiłki o odpowiednich wartościach odżywczych, a nie 4 czekolady dziennie = 2000 kcal i bilans się zgadza - fakt, nie napisałem co pod postacią tego stwierdzenia według mnie się kryje. "Każdy jest szczupły" - moment kiedy zaczynasz nabierać wagi oznacza, że coś Ci umyka. Z biegiem lat wszystko się zmienia, nie mniej nie rodzimy się jako otyłe osoby, zatem z natury jesteśmy szczupli. Ale zakończmy dalej ten temat, bo też rozumiem o co Tobie chodzi :)

Co do tematu o tym, że ludzie mają obowiązki w postaci dzieci albo że mają całą rodzinę na utrzymaniu i muszą pracować na dwa etaty to zgoda, ale nadal uważam, że 90% nie ma tego typu sytuacji i wtedy wchodzi kwestia priorytetów, tzn. jeden woli oglądać serial w TV raz na 2-3 dni, a drugi jednak ten czas poświęci dla swojego ciała.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-13 05:19:01
12.02.2020 21:19
Łyczek
Łyczek
177

Kończę temat, bo Kilgur dodajesz sobie swoje interpretacje na temat indywidualnych cech fizycznych prowadzących do uprawiania sportu zawodowego. Zakończę tutaj kilkoma zdaniami podsumowującymi: każdy organizm (nie licząc chorych to powtórzę) funkcjonuje tak samo. Ma takie same zadania i każdy organizm potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii (tutaj sobie wlicz materiały budulce, energie, materiały zalasowe, czyli białko, węglowodany, tłuszcz etc.). Jeśli poznasz ile Twój organizm tego potrzebuje to nie będziesz tył i nie doprowadzisz do nadwagi, a później otyłości. Oczywiście pamiętam, że Twój kolega to wyjątek i zjada za dwóch, czyli pewnie średnio 5000 kcal dziennie i on jest chudy jak patyk :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-12 21:21:50
12.02.2020 16:28
Łyczek
Łyczek
177

Pewnie, że każdy jest inny i każdy ma inną przemianę materii - ale to się zbiega do mojego stwierdzenia, które pominąłeś "na poziomie odpowiedniej kaloryczności" - masz odpowiednie zapotrzebowanie - nie tyjesz. I nie uogólniam, tylko stwierdzam fakt. Człowiek, który nie choruje i zaczyna nabierać wagi sam doprowadza się do otyłości - a wcześniej był szczupły.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-12 16:31:18
12.02.2020 13:10
Łyczek
😉
Łyczek
177

Nie licząc przypadków, w których ludzie mają zachwiania hormonalne i/lub narządów to KAŻDY z natury jest szczupły i nie potrzebuje się "brać za siebie" i chodzić codziennie na siłownię. Po prostu trzeba mieć dietę zbilansowaną na poziomie odpowiedniej kaloryczności dla danego osobnika i wtedy nie zaczniesz tyć. Nic więcej nie trzeba :) To jest proste jak budowa cepa.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-12 13:12:42
11.02.2020 09:06
Łyczek
😉
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Jest taka kategoria jak "Filmy i seriale" :)

Co do tematu: nie pójdę.

11.02.2020 08:59
Łyczek
Łyczek
177

Nigdy nie sugeruję się czyjąś opinią, recenzją podczas oglądania filmów. I tym razem nie mam zamiaru tego robić. W filmach, zwłaszcza oskarowych zawsze staram się szukać "czegoś" nowego. Parasite w moim odczuciu nie poruszył nic nowego. Wiem jakie przesłanie twórca nam sugeruje - film ma przedstawiać historię albo jakąś opowieść o nas samych, o naszych potrzebach, słabościach, chciwości etc. w dzisiejszych czasach i przedstawia, w którą stronę świat zmierza. Sorry, nie trafia do mnie taka forma :)

10.02.2020 12:38
Łyczek
👍
Łyczek
177

+1

10.02.2020 09:48
Łyczek
😉
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Łyczek
177

Zdecydowanie Klaus w moim odczuciu powinien zgarnąć Oskara za najlepszy film animowany, a nie Toy Story 4. Liczyłem też, że Historia małżeńska wygra za najlepszy film. Parasite obejrzałem i w sumie żadnych emocji u mnie nie wywoływał i dziwi mnie jego popularność.

Pitt według mnie dostał Oskara na zasadzie takiej jak dostał DiCaprio za Zjawę - miał według mnie lepsze role bez nagrody :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-10 09:51:23
06.02.2020 05:37
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

A Iguodala do Miami Heat. Choć te jego zachowania gwiazdeczkowe w Memphis były beznadziejne ...

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-06 05:38:17
04.02.2020 23:39
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Czy ktoś oprócz Diablo o tej porze lata na GOLU ze starej ekipy? :)

04.02.2020 23:37
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Dużo zdrowia dla Czarka i mamy. Wspieraj ich jak możesz, bo to bardzo ważne :)

04.02.2020 15:12
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

MIO MIVUE C570

Poniżej 500 zł.

03.02.2020 15:27
Łyczek
👍
1
odpowiedz
Łyczek
177

Loon, nie zostaje nic innego tylko pogratulować - oby dobrej decyzji :)

03.02.2020 14:54
Łyczek
😐
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Akcja wcześniej: Westbrook piękna asysta,
Akcja później: https://www.facebook.com/keepthebeat88/videos/186379335781421/

post wyedytowany przez Łyczek 2020-02-03 14:55:05
03.02.2020 14:43
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177
6.5

1917

Świetna reżyseria, montaż i zdjęcia. Sprawnie poprowadzona historia, gdzie przez 2h się nie nudzisz. Ale w sumie to nic więcej. Oskara za najlepszy film bym nie dał.

02.02.2020 09:22
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Lillard w niezłym gazie :o Średnia z ostatnich 6 meczy: 49 pkt, 10 asyst, 7 zbiórek. I to mecze przeciwko Lakers czy dzisiaj z Jazz.

31.01.2020 13:06
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

All-Star Weekend mnie w sumie rzadko interesował. W latach 2000-2010 oglądałem tylko Slum Dunki :)

Co do zmienionej formy to mocno kombinowali, ale skoro część ma iść w ogóle na cele charytatywne + ma być Bryant spirit to dla mnie spoko akcja :)

27.01.2020 10:29
Łyczek
Łyczek
177

Żebyś wiedział, że pierwsze co pomyślałem to właśnie o tym.

26.01.2020 21:42
Łyczek
😢
odpowiedz
Łyczek
177

I dzisiejsze buty Lebrona "Mamba 4 Life" ...

26.01.2020 21:40
Łyczek
😢
odpowiedz
Łyczek
177

Tutaj nic mądrego nie można napisać. Zginął wspaniały sportowiec, legenda NBA. Człowiek, który był tytanem pracy i idolem dla wielu młodych ludzi ... Zginął ojciec. Dawno nie wstrząsnęła mną taka informacja. Może dlatego, że NBA jest mi bliskie. To nie był jego czas ...

24.01.2020 12:15
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Doktor Dolittle (2020) 5 / 10

Film dość słaby pod względem fabuły. Wątki sklejane bez płynnych przejść. Nie polecam.

24.01.2020 10:45
Łyczek
😂
odpowiedz
Łyczek
177

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

23.01.2020 21:08
Łyczek
😐
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Ostatnio myślę o sytuacji Delonte'a Westa ... Przykre jest to, że mając niby "wszystko" jednak człowiek gubi się w życiu i stacza się na sam dół. Ludzka psychika jest niesamowicie pokręcona. Szkoda chłopa i życzę, aby udało mu się wyjść z uzależnienia i choroby dwubiegunowej.

23.01.2020 16:04
Łyczek
😉
Łyczek
177

Nie oglądałem jeszcze meczu, przeczytałem tylko ochy i achy na temat jego występu :) Oby chłopak się wkręcał dalej z formą.

23.01.2020 15:35
Łyczek
😉
1
Łyczek
177
Wideo

Uroda gorsza niż Christina powyżej, ale głos piękny :)
https://www.youtube.com/watch?v=nI-gJ-C3q30

23.01.2020 15:33
Łyczek
😎
2
Łyczek
177
Wideo

Lecimy dalej z temat. Nie tylko Emma :) Dorzucam:
https://www.youtube.com/watch?v=aD8IY7Q_n-U

21.01.2020 12:10
Łyczek
👍
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Dzisiaj Lakers chyba z głowami w chmurach. Boston dzisiaj miażdżył skutecznością, zwłaszcza w rzutach za 3, a Lakers ... Bez ładu i składu. Może to powrót AD tak sprawił, bo gość na razie bardzo ostrożnie grał. Nie mniej Celtowie dzisiaj zmiażdżyli LeBrona i spółkę i mocno ich ośmieszyli. Brawo :)

18.01.2020 09:25
Łyczek
Łyczek
177

Są już 3 i 4. Odcinki pojawiają się bodajże w soboty na HBO GO. Kolejne mają być 25 stycznia.

16.01.2020 18:32
Łyczek
😎
Łyczek
177
Wideo

Widziałem, ale też widziałem końcówkę meczu (ostatnie 1,5 minuty), gdzie McGee zagrał jak za starych czasów i nie krył dwa razy ...
Bezsensowny faul, a to dlatego, że nie wiadomo po co on chciał kryć gościa na skrzydle https://youtu.be/yvPXJ5fW8io?t=541
I kolejna akcja Magic w tym filmiku to pięknie pokryta trójka ... :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-16 18:44:38
16.01.2020 07:46
Łyczek
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Dzisiaj gra Lakers momentami wyglądała świetnie, ale jak James i Pope nie trafiają dunka, gdyż blokuje ich ... obręcz to ciężko wygrać mecz :D Nie mniej emocjonujący mecz i fajnie się oglądało Magic i ich grę.

16.01.2020 07:45
Łyczek
Łyczek
177

Sam fakt, że musiał uciekać z Cavs do Heat żeby zdobyć swój pierwszy tytuł powoduje, że w moich oczach do Jordana to on w ogóle nie ma startu

No właśnie trzeba spojrzeć na jedną rzecz: kto jaki miał skład. Nie oszukujmy się, przecież nigdy nie wygrywa sam gracz mistrza, kimkolwiek by nie był, nawet hybrydą: Jordana z Jamesem z Bryantem z Birdem z Magiciem :)

Jordan:
W 4 sezonie gry Jordana w Bulls dostaje Pipena, by bodajże w 7 sezonie gry razem wygrać pierwszego mistrza i zdobyć jeszcze dwa kolejne pierścienie. Robi sobie przerwę na baseball (cholera wie po co, bo faktycznie kariera mogłaby być jeszcze piękniejsza). Wraca do Bulls rok później. Sezon, w którym wraca specjalnie im nie idzie. To w kolejnym sezonie do Jordana i Pippena drużyna dostaje doświadczonego już Rodmana. I co się dzieje? 3 tytuły z rzędu.

James:
Przez 7 sezonów nie miał u boku nikogo pokroju Pippena czy Rodmana. Nie było żadnych transferów, aby budować zespół. Oczywiście, że mógł w takim razie czekać i czekać i czekać jak reszta legend NBA i nigdy tego pierścienia nie zdobyć :)

15.01.2020 16:48
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Przedłużyłem z żoną Unlimited w Cinema City i do tej pory obejrzeliśmy:
Jumanji: Następny poziom (2019) 6 / 10
Osierocony Brooklyn (2019) 6.5 / 10
Tajni i fajni (2019) 7 / 10
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2020) 7.5 / 10
Mayday (2020) 4.5 / 10

Mayday mocno przynudzał. Ale niektórzy oceniają tę komedię na poziomie 8, a nawet 8.5 na 10 :) Chyba moje poczucie humoru mocno spadło. Adamczyk słabo, film ratuje Woronowicz.

Pewnie w weekend wybiorę się na Doktor Dolittle (2020), może jeszcze na Judy (2019), a za tydzień 4 filmy, które chciałbym obejrzeć: 1917 (2019), Proxima (2019), Jojo Rabbit (2019) i Bad Boys for Life (2020).

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 16:50:18
15.01.2020 16:41
Łyczek
👍
2
Łyczek
177

A kij z tym, że się komu nie podoba. Ważne, że Tobie pasuje i przyjemnie Ci się ogląda :)

15.01.2020 16:37
Łyczek
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Jane_od_Batmana ma dużo racji. Skup się wpierw na disco-polo, stwórz sobie markę i dopiero dalej ruszaj w projekty. Patrz na rap -> Kękę. Gość nagrał 4 płyty, na których zdobył platyny i dopiero 5 płyta to jego "zabawa" w różnych klimatach (i to też nie jest przypadek, gdyż gość nagrywa rytm taki, jaki ma nastrój). Ale on może sobie pozwolić na taki ruch, bo jest jednym z najlepszych w swoim fachu.

Dla mnie, dla zwykłego usera tego forum wygląda to tak, że widzisz, że w disco-polo Ci nie idzie i szukasz ratunku gdzieś indziej.

Znajdź dobry podkład, napisz dobry tekst i polecisz jak mój kolega Miły Pan w disco-polo. Jedna piosenka + 3-4, które dograł później i gość jeździ na koncerty po całej Polsce. Nawet nie mam czasu umówić się z nim już na piłkę, żeby pokopać :) Taki jest zarobiony (i zarobiony z $ dodatkowo).

Co do pytania o krytykę: w utworze brak dobrego podkładu + brak dobrego tekstu z przesłaniem. Czyli bardzo słabo.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 16:38:26
15.01.2020 16:26
Łyczek
Łyczek
177

Myślę, że nikt się nie przejmuje Grammy / Oskarami etc. :) Tak tylko napisałem jak wyglądają szanse na wygrane.

15.01.2020 16:23
Łyczek
Łyczek
177

Tak jak niżej odpowiedział Kyahn. Nie ma innej możliwości: albo wykupienie C+ Sport albo nba.com - oglądanie on-line <- tu wykupujesz NBA League Pass i oglądasz wg pakietu. Najdroższy kosztuje ponad 600 zł za cały sezon i oglądasz każdy mecz live i retransmisje.

Możesz pokombinować (ja tak zrobiłem) z tym pakietem. Potrzeba dwóch rzeczy:
1) VPN na Indie - często są darmowe w sieci,
2) Karta Revolut.

Jak kupić League Passa za około 55 zł a nie za 600 zł?
1) Odpalasz VPN Indie
2) Logujesz się na swoje konto na nba.com
3) Wybierasz metodę płatności: podajesz dane z karty Revolut
4) Wybierasz mecz, który Cię interesuje do obejrzenia i go odpalasz. Jak się włączy, stopujesz mecz.
5) Wyłącza VPN Indie i wciskasz play i oglądasz mecz dalej już ze swojego neta.

P.S. Po 7 darmowych dniach nba.tv pobierzesz z Revoluta 999 rupi, czyli przeliczą to na około 55 zł i cieszysz się pełnym dostępem.
P.S. 2 Tak, jest to januszowanie, ale dla mnie różnica jest ogromna. Jakby roczny abonament kosztował 200 zł to bym nie kombinował i sobie kupił to w pełni legalnie.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 16:24:36
15.01.2020 16:15
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Ja zawsze byłem za Jamesem, śledzę jego karierę od początku, zatem ja nie mam swojej ulubionej drużyny :) Oglądam wszystkie jego mecze, a to co zrobił dla Cavs ogrywając "najlepszą" drużynę w historii i to jeszcze wyciągając ze stanu 1-3 to jest istny kosmos. Nie lubię określenia GOAT, ale dla mnie to jest właśnie ten gracz, a nie Jordan. To jak ten człowiek wpływa na graczy w każdej drużynie, której gra + wszechstronność, której nikt w historii nie miał + rozwijanie się, pomimo wieku i doskonalenie w każdym elemencie gry sprawia tak wielki podziw w moich oczach.

15.01.2020 11:33
Łyczek
Łyczek
177

Guntor

Ostatnio analizowałem tegoroczne nagrody Grammy i szanse na zdobycie za album roku są mniej więcej takiej:
When We All Fall Asleep, Where Do We Go? - Billie Eilish 70%
Cuz I Love You - Lizzo 25%
Norman F*****g Rockwell - LDR 20%

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 11:33:44
15.01.2020 11:26
Łyczek
Łyczek
177

Pisałem w wątku o Lanie Del Ray, że pewnie Eilish w tym roku zgarnie Grammy - za samą piosenkę albo piosenka + album roku.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 11:28:17
15.01.2020 11:24
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Lana w tym roku raczej Grammy 2020 nie zobaczy. Nawet za album roku według mnie. Najprawdopodobniej powędruje do Billie Eilish albo Lizzo.

15.01.2020 10:26
Łyczek
😜
odpowiedz
Łyczek
177

Jesteśmy prawie w połowie sezonu zasadniczego, ale ten rok pokazuje, że liga jest na wyrównanym poziomie i myślę, że PO będą bardzo ciekawe :)

Na zachodzie według mnie na finał konferencji mogą liczyć:
Lakers, Clippers, Jazz, Rockets i Mavericks - tych ostatnich trochę na siłę ze względu na Lukę. Pominąłem Denver, gdyż wydaje mi się, że odpadną w 1/2 finałów konferencji.

Na wschodzie na finał konferencji mogą liczyć:
Bucks, Celtics, Raptors i Heat. Pacers, jeśli wróci na dobre do gry Oladipo :)

Czy oprócz Xinjin i mnie ktoś z GOLa jest nadal na bieżąco z NBA i po prostu się nie wypowiada czy już zostaliśmy tylko we dwóch, których ta liga interesuje na tym forum ? :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 10:27:41
15.01.2020 10:20
Łyczek
15.01.2020 10:20
Łyczek
Łyczek
177

==============================================================

Regulamin:

1. W owym wątku dyskutujemy o tylko o lidze NBA.
2. Nie zwraca się do drugiego człowieka w sposób obraźliwy tylko ze względu, że ma inne gusta lub zdanie niż Ty.
3. Staramy się unikać zdań w stylu "I tak najlepszy był Jordan" bądź "Tylko Kobe się liczy", bo nic nie wnoszą do dyskusji.
4. Staramy się być mili dla kibiców przeciwnych drużyn.
5. De gustibus non est disputantum - o gustach się nie dyskutuje.
6. Nie ubliżamy forumowiczom tylko dlatego, że ich ulubiona drużyna przegrała.
7. Wszelkie łamanie tego regulaminu zostanie zgłoszone do Prefektów/Moderatorów.

Zapraszamy do dyskusji :)

==============================================================

Linki do stron o tematyce NBA:

http://www.nba.com/
http://zkrainynba.com/
http://probasket.pl/ - zakładka NBA

==============================================================

Ciekawe fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/keepthebeat88/
https://pl-pl.facebook.com/mrbuzzer/
https://pl-pl.facebook.com/nbahubpl/

==============================================================

Kanały na YT o NBA:
https://www.youtube.com/channel/UCdjBUdz6QwjzdcbZOtgZcpw

==============================================================

Poprzednia część:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14065753&N=1

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-27 05:10:59
15.01.2020 06:31
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Nie bardzo skoro jeden wątek jest od 2,5 roku :) Ale patrząc na tytuł "Wiosna" to faktycznie w styczniu temperatury wskazują jakby wiosna miała niedługo nadejść.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 06:32:11
15.01.2020 04:33
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Ale Arxel co Twoje to Twoje. Wspomnień nikt Ci nie zabierze.

Dzisiaj mamy 14 stycznia, więc mam nadzieję, że już nie pijesz codziennie.

15.01.2020 04:29
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Najprawdopodobniej w piątek o 02:00 w meczu NO - Utah Jazz wystąpi Zion :) Chyba najbardziej wyczekiwany debiut w NBA od czasów LeBrona. Ciekawe jak będzie się chłopak spisywał w NBA.

[Edit] I jak jego organizm będzie znosił trudy kolejnych sezonów. Wiele ekspertów twierdzi, że jego sylwetka nie wytrzyma zbyt długo.

[Edit 2] To dzisiaj Giannis poszalał :o W niecałe 22 minuty 37 punktów + 9 zbiórek + 4 asysty :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-15 06:29:28
14.01.2020 18:46
Łyczek
😁
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177
Image

Japonia ... Nie bardzo :)

14.01.2020 18:44
Łyczek
😊
Łyczek
177

Znajomi byli 3 razy w Tajlandii, dzisiaj wracają z Bali i bardziej ich zachwyciła Indonezja. Może też weź pod uwagę ten region świata :)

14.01.2020 08:56
Łyczek
😁
Łyczek
177

Kiedyś głosowałem, jak Gortat był blisko :D

12.01.2020 07:22
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Harden przekracza 20.000 punktów :)

Kto by pomyślał, że na parkiecie rywala Lakers ograją OKC bez Davisa i Jamesa. Oklahoma ostatnio dobrze sobie radzi i dziwi tak łatwo oddany mecz. Na tablicach też kiepsko sobie radzili. Z drugiej strony Kuzma im rzuca 36 punktów i dodatkowo w pierwszej kwarcie Rondo odlatywały im rzutami na prawie 100% skuteczności.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-12 07:23:51
06.01.2020 21:49
Łyczek
😉
Łyczek
177

Ten sam model był moim pierwszym telefonem :)

06.01.2020 13:44
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177
Wideo

Lubię oglądać filmiki kipiego :)

Dzisiaj w Staples Center kibic zdobył 100k $, a zawodnicy zablokowali Pistons 20 razy :o
https://www.youtube.com/watch?v=8m5MbblQfrM

05.01.2020 02:40
Łyczek
😜
odpowiedz
Łyczek
177

Dobranoc :D Czytam swoje stare wypociny sprzed lat (ponad 11 lat) - zacytowane przez Diablo i łapię się za głowę :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-05 02:41:01
05.01.2020 02:32
Łyczek
😃
odpowiedz
Łyczek
177

03.01 o 21:30 czytałem książkę,
04.01 o 21:30 piłem %
05.01 o 02:32 kładę się spać po wypiciu % :)

05.01.2020 02:29
Łyczek
😜
odpowiedz
Łyczek
177

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1962315

Czy to pierwszy post to nie wiem, ale pamiętam, że w gimnazjum (byłem 3-cim rocznikiem od wprowadzenia reformy) pytałem właśnie o grę Monster Garage ... I pamiętam, że przeklinałem w co drugim poście (na szczęście nie pamiętam czy rzucałem mięsem na lewo i prawo od tak czy po prostu chciałem być "fajny" - stąd dostawałem punktami po rankingu od Soula) ... :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-05 02:42:45
04.01.2020 12:31
Łyczek
Łyczek
177

Ode mnie pożyczył i w terminie oddał.

04.01.2020 09:27
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Ładnie Davis katował dzisiaj NO. W sumie to mecz zakończył się po pierwszej kwarcie, gdzie LeBron rozdał 8 asyst, a Danny Green sieknął bodajże 5 na 5 za 3 pkt. I już dalej była kontrola meczu. LBJ fizycznie odpoczął w sumie w tym meczu, a AD latał wszędzie :)

03.01.2020 20:04
Łyczek
Łyczek
177

Nie latają Ci nad głową samoloty? Duża część tej dzielnicy mocno boryka się z problemem odgłosów samolotów.

03.01.2020 17:07
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Od zawsze na BP. I tak w sumie zostało :)

03.01.2020 17:03
Łyczek
Łyczek
177

Taki rynek cen w Warszawie, jak pisze gladius.

03.01.2020 16:57
Łyczek
😉
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Raz na jakiś czas pojawia się taki wątek, w którym każdy wpisuje się ile czasu już siedzi na GOLu, zatem i ja się wpiszę :)

założony dnia 4 stycznia 2004
Czyli jutro kończę 16 lat z GOLem :) Ponad pół mojego życia.

Wszystkiego dobrego i kolejnych 20 lat na rynku.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-03 16:58:04
03.01.2020 10:28
Łyczek
😈
Łyczek
177

I pewnie trzeci sezon będzie w czerwcu tego roku, wtedy gdy w serialu ma być apokalipsa :)

03.01.2020 09:00
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

W ciągu ostatniej dekady typowi centrzy mieli (i mają) coraz mniejsze znaczenie w drużynie. Nie mniej Gortat był wg mnie przyzwoitym centrem, zwłaszcza jak miał u boku Walla czy Nasha.

03.01.2020 07:50
Łyczek
😜
Łyczek
177

Bardzo zadowolona :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-03 07:50:39
02.01.2020 20:12
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Zależy która część Ochoty. Jeśli Rakowiec to i wyżej w okolicach Okęcia to z pewnością jakieś odgłosy samolotów słychać. Jeśli bliżej Banacha (w stronę) Centrum to cisza i spokój.

Mieszkałem na Starej Ochocie 25 lat (mieszkam teraz na Pradze Południe - Gocław) i gdyby mnie było stać to z pewnością tutaj bym kupił mieszkanie.

Ale ja na modzie się nie znam :D

02.01.2020 20:05
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Przez te 2 lata jak szukasz mieszkania było kilka "osiedli" nowych na Ochocie (Starej). Lepiej skomunikowanego miejsca w Warszawie nie znam - blisko metra Centrum / metra Politechnika, blisko dworca Zachodniego i Centralnego. Na Barskiej teraz są do kupienia mieszkania (powstaje nowy budynek). W bańce się zamkniesz :) Chyba, że poruszasz się autem jak część warszawiaków i wolisz kilka godzin dziennie stać w korkach niż jeździć komunikacją miejską to odradzam.

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-02 20:09:47
02.01.2020 19:11
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

LeBron James, Cristiano Ronaldo i Michael Phelps - to są dla mnie mentorzy sportu. Tytani pracy, brak baletów i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, pomimo, że w sporcie osiągali absolutnie wszystko (no może CR7 nie zdobył MŚ).

Co do Waszych wcześniejszych rozmów o NBA to aktualnie do uprawiania sportu zawsze u mnie piłka nożna > koszykówka. Jeśli chodzi o oglądanie to mam odwrotnie, w pierwszej kolejności NBA > piłka nożna :)

[Edit] Dorzuciłbym jeszcze do grona Floyda Mayweathera Jr, choć może ciut mniej, bo panowie powyżej jednak mieli częściej starty "w ciągu" sezonu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-02 19:18:42
02.01.2020 19:07
Łyczek
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

League Pass zakupiony za 53 zł i można teraz oglądać mecze po powrocie z pracy. Szkoda, że nie ma aplikacji na TV LG ... :(

02.01.2020 19:03
Łyczek
👍
1
Łyczek
177

Persecuted

Biję się w pierś, gdyż również zawsze słyszałem ten cytat w tego typu znaczeniu. Człowiek się uczy całe życie.

Dodatkowo dla przykładu zawsze mi w domu wciskano, że Sienkiewicz dostał Nobla za Quo Vadis i tak to zapamiętał, a w szkole nikt mnie nie prostował (nawet na języku polskim!) ... Dopiero parę tygodni temu czytając na wikipedii o Nagrodzie Nobla dowiedziałem się, że dostał za całokształt twórczości :)

post wyedytowany przez Łyczek 2020-01-02 19:05:43
28.12.2019 00:11
Łyczek
😉
Łyczek
177

Wiedźmin dla mnie nie ma tego "czegoś" i tyle :) Nie ma co mnie namawiać do tego serialu, bo po prostu mi się nie spodoba. Sezon ma 8 odcinków, dlatego tym bardziej zrezygnowałem po dwóch odcinkach. Żona jest po 4 odcinku i twierdzi, że niedużo tracę (a ona jest większym fanem kina fantasy niż ja).

Kazuya ---> W ciągu ostatnich 7 lat zagrałem może w 3 gry :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-28 00:24:42
27.12.2019 20:48
Łyczek
😉
odpowiedz
6 odpowiedzi
Łyczek
177

Wiedźmin
Nie czytałem książek, nie grałem w gry. Jestem po dwóch odcinkach i odpuszczam. Fabuła po prostu mocno mnie nudzi :) Do gry aktorskiej raczej nie mam się co czepiać.

Za to Mroczne materie obejrzałem w dwa dni i czekam na kolejny sezon.

24.12.2019 10:39
Łyczek
😉
2
odpowiedz
Łyczek
177

Wesołych Świąt wszystkim życzę :)

24.12.2019 07:53
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Każdemu kto czyta ten post życzę przede wszystkim dużo zdrowia. Nie ma nic cenniejszego od zdrowia, choć wiele osób tego w ogóle nie docenia. Życzę miłej atmosfery przy rodzinnym stole, gdzie będziecie mogli spędzić czas z najbliższym. To druga sprawa, której nie doceniamy - poświęcenia czasu drugiej osobie jest zdecydowanie cenniejsze niż jakiekolwiek pieniądze, zwłaszcza osobom starszym. Trzeciej życzenie to odpoczynek od codziennych spraw, które zaprzątają nam głowę - praca, szkoła etc. Reszta spraw jest już według mnie mniej istotna :) Śmiejcie się z rodziną przy stole i po prostu spędźcie przyjemne Święta. Wesołych Świąt wszystkim!

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-24 07:57:20
23.12.2019 10:24
Łyczek
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Z ciekawości spytam: zawodowo się tym zajmujesz Montera (w sensie śpiewaniem) czy raczej traktujesz to jako hobby (pasję)?

21.12.2019 16:04
Łyczek
Łyczek
177

Piotrek1982 ---> Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% :)

21.12.2019 16:01
Łyczek
😉
Łyczek
177

A że dałem za mało na Szlachetną Paczkę to tylko z ostrożności (było o tym głośno). Następnym razem jak takie coś zorganizujesz na pewno dam o wiele więcej, bo jednak warto zaufać i nie myśleć o tym co było.

Nie szukaj drugiego dna w moich wypowiedziach :) Kompletnie nie chodziło mi o to, że organizujesz konkurs, a mogłeś się dorzucić do Szlachetnej Paczki. Nic mi kompletnie do tego w jaki sposób dysponujesz pieniędzmi. Robisz konkurs i to jest bardzo fajna inicjatywa, którą się chwali. Chodziło mi tylko o to, że coś Ci podpowiadałem i doszedłem do wniosku, że to bez sensu, bo to jest przecieżTwój konkurs - tylko tyle :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-21 16:05:00
21.12.2019 15:56
Łyczek
😉
4
odpowiedz
Łyczek
177

Dziękuję wszystkim za wyróżnienie. Życzę przy okazji Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020 :) Bawcie się dalej.

20.12.2019 17:21
Łyczek
😊
Łyczek
177

Chwali się, że dzięki Tobie pomogłeś nie raz jednej osobie.

20.12.2019 17:19
Łyczek
😉
Łyczek
177

Chodziło mi o to, żebyś dał informację, że jak np. do 6 stycznia zwycięzca konkursu się nie zgłosi po nagrodę (czytaj: nie napisał w wątku danych kontaktowych etc.) to będziesz losował drugi raz :)

[Edit] Zresztą Twój konkurs = Twoje zasady :) Nie będę się już wtrącał.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 17:22:04
20.12.2019 16:51
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Po takich ruchach niedługo pojawią się głosy "Wenger in" :)

20.12.2019 16:39
Łyczek
😁
1
Łyczek
177

Ocena z IMDb sugeruje, że serial na ten moment to arcydzieło :D 9.7 / 10, oczywiście trzeba poczekać jak będzie większa liczba głosów i wszystko się wyrówna po kilku miesiącach.

20.12.2019 16:28
Łyczek
😉
Łyczek
177

Dodaj jeszcze czas, do którego ma się zgłosić zwycięzca konkursu. Na GOLu nie ma wiadomości prywatnej, więc może komuś uciec wygrana, bo np. zapomni, że brał udział w konkursie.

20.12.2019 16:09
Łyczek
👍
odpowiedz
9 odpowiedzi
Łyczek
177

Napisz krótki regulamin konkursu organizowanego przez Ciebie. Kto może wziąć udział, do jakiej kwoty kupisz grę etc.

20.12.2019 16:04
Łyczek
Łyczek
177

Nie zrozumieliśmy się :) Oddaję tylko krew pełną, gdyż mam za mało płytek we krwi. Norma płytek we krwi według RCKiK jest od 150 do 400 tysięcy - wtedy możesz oddać krew pełną. Żeby móc oddawać płytki z krwi trzeba ich mieć na ul. Saskiej w Warszawie minimum 200 tysięcy. A ja mam tak, że często mam w granicach 150 tysięcy, zatem jak mam mniej to wtedy nie mogę oddać nawet krwi pełnej (wtedy dostaję bana na 2 tygodnie, raz dostałem miesiąc). Tak mój szpik produkuje. W ciągu ostatnich 2 miesięcy miałem wpierw 147 tysięcy (ban na 2 tygodnie), 143 tysiące (ban na 2 tygodnie) i dzisiaj nagle 173 tysiące. Tak już po prostu mam :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 16:07:32
20.12.2019 16:00
Łyczek
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

W ramach ciekawostek długowieczności sprzętów sprzed lat. Lodówka Mińsk na dwóch agregatach od ponad 30 lat dalej działa na działce u rodziców. Z pewnością nie jest to model klasy A+++ :D

20.12.2019 15:57
Łyczek
😊
odpowiedz
Łyczek
177

Wątek pewnie będzie aktualnie żył premierą Wiedźmina :)

20.12.2019 15:57
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

Nowy wątek:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15099701&N=1

Dalsze wywody na temat Wiedźmina kierujmy w nowej części :)

20.12.2019 15:56
Łyczek
Łyczek
177
Image

Witamy w wątku, gdzie miejsce do swobodnej wypowiedzi mają wszyscy, którzy lubią oglądać seriale. Spotkasz tu nałogowców, pasjonatów, sezonowców, a nawet fachowców. Przede wszystkim spotkasz tu fanów tego wspaniałego działu kinematografii. Znajdziesz opinie na temat nowych odcinków i sezonów, premier i powrotów, zapowiedzi i klasyków. Chcesz się wypowiedzieć co ostatnio oglądałeś? Szukasz ciekawych newsów lub czegoś dobrego do obejrzenia? Nie wiesz kiedy nowy odcinek lub sezon lubianego przez Ciebie serialu? Jesteś w dobrym miejscu.

Co ostatnio oglądaliście? Na co czekacie? Co nadrabiacie? Co macie w planach? Co pozytywnie zaskoczyło, a co rozczarowało?

Przydatne linki:
http://www.serialowa.pl
http://www.naekranie.pl
http://www.next-episode.net
http://www.pogdesign.co.uk/cat

Poprzedni odcinek:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14923508&N=1

20.12.2019 15:48
Łyczek
😊
1
odpowiedz
Łyczek
177

39600 ml -- Ragn'or (O Rh+)
27200 ml -- elkocyk (A Rh+)
21600 ml -- Yari (A Rh+)
18900 ml -- ch18 (O Rh+)
17100 ml -- Wen-Chi Lee (B Rh-)
15083 ml -- Maco (0 Rh+)
12100 ml -- Nazgrel (A Rh+)
11700 ml -- szpaq (B Rh+), Bukol88 (A Rh+)
11250 ml -- Łyczek (0 Rh+)
09900 ml -- nutkaaa (A Rh+)
09600 ml -- Lateralus (A Rh+)
08100 ml -- xanat0s (A Rh+)
07850 ml - Morbus (A Rh+)
07650 ml -- ewunia (0 Rh+)
07350 ml - Darth Father (A Rh+)
06750 ml -- techi (0 Rh+), Przemek365 (0 Rh-)
06450 ml -- Promyk (A Rh+)
05950 ml -- Poquelin (A Rh-),
05850 ml -- _zielak_ (0 Rh+),
05400 ml -- yo dawg (A Rh-), lan2 (A Rh+),
04950 ml -- gofer (0 Rh-), Mikur (B Rh+), wornock (A Rh+)
04500 ml -- Hopkins (A Rh+), kluha666 (0 Rh+), Lukis' (B Rh-)
04400 ml -- Lilus (B Rh-)
04050 ml -- Diuk, TURIN9, Barthez x (0 Rh+), pani_jola (A Rh+), Moshimo (B Rh-), Kazuya_3 (B Rh-)
03600 ml - mirko81 (A RhD +)
03436 ml -- mefek (B RhD+)
03150 ml -- Xarexon (0 Rh+),
03000 ml - Hayabusa (B Rh- )
02700 ml -- Jerryzzz (B Rh+), dHq (A Rh+), Didier z Rivii (AB Rh+), Dark Crow (AB Rh+)
02250 ml -- pablo397 (0 Rh-), caramucho (A Rh+); steward (0 Rh+); HUtH (0 Rh-), Arxel (0 Rh+)
01800 ml -- snopek9, Łysack (A Rh+), Orlando (0 Rh+), Jim Raynor (0 Rh+).
01650 ml -- Twajdy (A Rh+)
01350 ml -- Badzi (0 Rh +), gacek (0 Rh+), Zielona Żabka (0 Rh -), czagap (0 Rh+), Ziom Pospolity (A Rh+), Kosmit (A Rh-), Imak(B Rh+), kamil0749 (A Rh-), pioras55 (0 Rh+)
00900 ml -- OzOr, riddickM5 (0 Rh+), Notch "Magic" Johnson (AB Rh-), Hans87 (0 Rh+), Sir klesk (B Rh+), Toolism (AB Rh-), Yuri the Crusader (A Rh+), Qweks (B Rh+), Tomal_P (A Rh+), lukigno (AB Rh+), www222 (AB Rh-), CzykiRapMen (0 Rh+), mrEdDi (B Rh+), Adam1394 (0 Rh-)
00450 ml -- The Joker (A Rh+), Azzie (AB Rh+), Vidos (A Rh+), Debczak_Lebork, [email protected] (AB Rh+), mrjohhny, Leilong (0 Rh+), ddza (A Rh+), Dycu (A Rh+), Promilus (0 Rh-), lo0ol, hctkko (A Rh-), pooh_5 (A Rh+), marszym (A Rh+), Bartesso94 (O Rh+), Michlos (A Rh+), Dryf Wiatrów Zachodnich (0 Rh+), Playboy95 (A Rh-)

Organizm zrobił mi prezent na Święta. Ostatnie dwie próby (ban na 2 tygodnie) to jak zwykle za niski poziom płytek (poniżej 150 tysięcy). Dzisiaj 173 tysiące i poszło 450 ml :) Wesołych Świąt wszystkim krwiodawcom i Szczęśliwego Nowego Roku 2020 :) To był udany rok, gdyż udało mi się oddać krew 5 razy, natomiast w 2018 prób było dużo, a donacji było "tylko" 3.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 15:51:59
20.12.2019 05:36
Łyczek
😊
odpowiedz
Łyczek
177

"Słabszy" występ strzelecki LBJ, miotający trójkami Giannis i Bucks wygrywają z LA u siebie. Przede wszystkim zdecydowała druga kwartał, gdzie Bucks uciekli na ponad 20 punktów.

Ale mecz mógł się podobać :)

[Edit] Obejrzałem krótki wywiad z LBJ po meczu. Dziennikarz pytał o najlepszy mecz Giannisa w karierze pod względem celnych trójek, a LBJ pokazuje "czapki z głów" i pyta się dziennikarza czy wie co to oznacza :) Fajne zachowanie.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 05:51:43
18.12.2019 08:53
Łyczek
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177
Wideo

Słyszę za drzwiami śpiew "Baba Yetu" z Civilization IV. Zatem otwieram im szeroko drzwi :)

https://www.youtube.com/watch?v=IJiHDmyhE1A

17.12.2019 06:51
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

No i Porzingis pociągnął Mavs przeciwko Bucks :) No Luka no problem :) Giannis kolejny wielki mecz, ale koledzy niezbyt mu towarzyszyli ... żeby Korver był dzisiaj drugim strzelcem.

16.12.2019 12:27
Łyczek
😱
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Ta noga Doncica :o O dziwo to nie jest mocny uraz ... Tylko kilka meczy opuści, na szczęście :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-16 12:55:14
16.12.2019 12:23
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

1/8 LM
Tottenham - RB Lipsk
SSC Napoli - FC Barcelona
Olympique Lyon - Juventus Turyn
Chelsea Londyn - Bayern Monachium
Atletico Madryt - Liverpool
Atalanta Bergamo - Valencia
Real Madryt - Manchester City
Borussia Dortmund - Paris Saint Germain

14.12.2019 10:27
Łyczek
1
Łyczek
177

Meblościanka. Informacje o wnoszeniu jej podałem w relacji :)

13.12.2019 15:41
Łyczek
👍
1
odpowiedz
Łyczek
177

Dzięki za miłe słowa :)

13.12.2019 11:51
Łyczek
Łyczek
177

Również czekam na PD3. Na Steamie łącznie ponad 1000h miałem w to przegrane ... Nie ma się czym chwalić :(

13.12.2019 10:23
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

I jak wrażenia po 1/4 sezonu? :)

LA oba zespoły wyglądają solidnie na ten moment. Po drugiej stronie Bucks też wyglądają świetnie.

12.12.2019 19:20
Łyczek
😉
Łyczek
177

Przyznam się szczerze, że nie chcemy deklarować czy powtórzymy za rok akcję :) Co roku wypadają często akcje nieplanowane i tak jak w relacji napisałem, jest to bardzo czasochłonna inicjatywa. Zawsze chcemy to robić na 100% i nie wiadomo jak to będzie za rok czy 2-3 lata. Któregoś roku ktoś z GOLasów założył wątek czy będziemy powtarzać akcję SzP i wtedy zadeklarowaliśmy, że niestety, ale nie byliśmy w stanie podjąć się organizacji. Dodatkowo oprócz czasu trzeba mieć ... miejsce :) Dobrze, że mamy jeden wolny pokój, bo tak to nie wiem czy bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować przez te kilka tygodni zawaleni rzeczami / pudłami.

P.S. Przekaże jej podziękowania od Was :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:21:22
12.12.2019 19:11
Łyczek
😉
5
odpowiedz
Łyczek
177

Bardzo dziękuję za wyróżnienie gwiazdką :) Szkoda, że ostatnio mniej uczestniczę w życiu GOLa. Czy zasłużyłem, nie mnie oceniać, gdyż myślę, że ta gwiazdka należy się wszystkim, którzy mogli uczestniczyć w Szlachetnej Paczce 2019 :)

Przy okazji wszystkim życzę Wesołych Świąt!

12.12.2019 19:07
Łyczek
😃
1
odpowiedz
Łyczek
177

Nie zrobiłem niestety jednego zdjęcia. Świetna inicjatywy mojej żony, gdyż wpadła na pomysł, żeby upominki jakie chciałyby dostać nasze "rodziny" zapakowała w prezenty świąteczne i dała informacje, żeby otworzyć je dopiero na Wigilię :)

12.12.2019 18:52
Łyczek
😍
7
odpowiedz
Łyczek
177
Image

I podziękowania dla NAS wszystkich od Szlachetnej Paczki :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:02:02
12.12.2019 18:52
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Magazyn pełen paczek dla innych rodzin z okręgu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:01:26
12.12.2019 18:52
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Ciepłe przywitanie na miejscu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:00:51
12.12.2019 18:52
Łyczek
😊
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

No to w drogę :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:00:04
12.12.2019 18:52
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Teraz czas na przeniesienie wszystkiego do samochodu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:03:09
12.12.2019 18:52
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #7

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:59:11
12.12.2019 18:51
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #6

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:58:49
12.12.2019 18:51
Łyczek
4
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #5

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:58:25
12.12.2019 18:51
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #4

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:57:59
12.12.2019 18:51
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #3

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:57:35
12.12.2019 18:51
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #2

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:56:46
12.12.2019 18:51
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Pakowanie #1

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:56:16
12.12.2019 18:50
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

"Trochę" gratisów dzięki znajomości żony, czyli chemia :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:55:28
12.12.2019 18:50
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Żywność rozłożona w domu :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:54:08
12.12.2019 18:50
Łyczek
5
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Żywność zakupiona w markecie :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 18:53:15
12.12.2019 18:50
Łyczek
😍
10
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Oficjalnie mogę napisać, że Szlachetna paczka GOL & Przyjaciele 2019 została zakończona :) Na wstępnie bardzo chcieliśmy wraz z żoną bardzo wszystkim podziękować za KAŻDY grosz, który dorzuciliście do niesamowitej kwoty, którą się udało zebrać. Ostatecznie jeszcze kilku znajomych się dorzuciło w trakcie, więc przekroczyliśmy 5000 zł! Oprócz tego słowa podziękowań należą się ADMINOM GOLa, którzy zaufali nam podwieszając wątek (dzięki czemu zebraliśmy potężną sumę). W sumie nie wiem od czego tu zacząć, żeby nie umknęły mi wszystkie emocje jakie nam towarzyszyły przy całej organizacji paczki. Przede wszystkim wybór rodzin - to chyba było dla nas najgorsza sprawa w całej inicjatywie. W prywatnej podróży do Krakowa żona dzielnie szukała osób samotnych w dalszym obrębie niż nasz rejon zamieszkania (mieszkamy w Warszawie). Pisząc "dzielnie" miałem na myśli sytuację, gdzie trudno było robić "selekcję" wśród wstępnie wybranych osób - każdy potrzebuje pomocy, a my ze łzami w oczach odrzucaliśmy kolejne osoby, które "mniej" skradły nam serca. Po raz kolejny taka akcja uświadamia nas jak ważne w życiu jest zdrowie ... Do rzeczy: wybraliśmy okolice Płocka, czyli ponad 100 km od nas. Wybór padł na starszą Panią po 70 roku życia, która żyje samotnie, ledwo starcza jej na życie, ale z opisu wynikało, że pomimo przeciwieństw losu jest nadal pomocną i radosną kobietą. W trakcie rozmów z wolontariuszem i naszych wcześniejszych wyliczeń "kosztorysu" uznaliśmy, że będziemy w stanie spełnić wszystkie życzenia starszej Pani + będziemy w stanie dorzucić się do rodziny z dziećmi, których los okrutnie potraktował w postaci fatalnej choroby. Główne życzenia tej rodziny spełnili inni darczyńcy, a my postanowiliśmy spełnić pozostałe życzenia tej rodziny. I tak zaczęliśmy akcję zakupów. Akcja trwała długo i w sumie każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na wybieraniu rzeczy. Zwiedziliśmy chyba ponad 10 sklepów stacjonarnych w celu zakupu odzieży, obuwia etc. + zamawianie on-line. Na sam koniec zdecydowaliśmy się na zakup żywności dla obu "rodzin" w marketach. Oczywiście w międzyczasie musieliśmy załatwić sobie środek transportu, którym wszystkie paczki należało przetransportować do magazynu Szlachetnej Paczki (dzięki Łukasz za bezinteresowne pożyczenie auta - choć wiem, że i tego tego nie czytasz). Siedzimy już parę dni po zakończonej akcji, ale naprawdę trochę dała nam ona w kość, zwłaszcza fizycznie: załatwianie pudeł, wnoszenia samemu meblościanki, klejenie pudeł, noszenie pudeł, jeżdżenie po sklepach / paczkomatach / punktach odbioru etc. Nie będziemy ukrywać, że to wszystko zabiera mnóstwo czasu i jak sobie pomyślę ile czasu zajęło nam poświęcenie się dla tego to wyjdzie minimalnie doba (i to tylko dzięki żonie, która jest najlepszy organizatorem jakiego znam). ALE to wszystko jest nieważne, gdy myślisz co tak naprawdę DOBREGO ZROBILIŚMY MY WSZYSCY dla osób, dla których los nie był łaskawy. Hasło reklamowe "Pomaganie jest fajne!" naprawdę ma sens :)

W sumie to by było chyba na tyle. Czas na zdjęcia poniżej :)

P.S. Zostaliśmy nawet opisani "w gazecie" - nasze imiona i nazwiska są jako jedyne wymienione w tej relacji, więc będziecie wiedzieć o jakim małżeństwie była mowa :) Nawet wspomniane jest "tajemnicze" forum dyskusyjne (czyli Wy) :D
https://plock.gosc.pl/doc/6030476.Wypatrywani-jak-pierwsza-gwiazdka

P.S.2 Na pierwszym zdjęciu mamy paragony jako dowód zakupów jakie dokonaliśmy za zebraną sumę (osoby, które nie do końca wierzą, że jednak cała kwota poszła na paczkę - chętnie wyślę im @ skany tych paragonów, napiszcie po prostu na maila).

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-12 19:14:46
27.11.2019 19:22
Łyczek
1
odpowiedz
Łyczek
177
Image

A u nas jak zwykle Black Friday pełną parą ... :(

Dla mnie osoba, która zrobi porównywarkę cen jak ceneo z historią cen w marketach będzie chodziła w złotych butach :)

27.11.2019 15:55
Łyczek
😜
27.11.2019 15:46
Łyczek
😎
Łyczek
177

Spokojna głowa. Meble zamontują ludzie z okolic, w których mieszkają rodziny (akurat mebel dla starszej Pani), którzy zrobioną to za darmo :) Wszystko przemyślane, ale dobrze że masz rękę na pulsie.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-27 15:47:55
27.11.2019 15:38
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177
Image

Powoli paczki się tworzą :) Żeby nie było, że leżymy do góry brzuchem i nic nie robimy. Piątek, sobota i niedziela były intensywne + okoliczne paczkomaty pękają w szwach :)

[Edit] Z góry uspokajam, że kartony Scania są puste. Do nich będziemy pakować żywność, etc. (nikt sobie nie życzył części do ciężarówek :) )

Obszerna relacja będzie pewnie po weekendzie 6-8.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-27 15:46:00
23.11.2019 22:47
Łyczek
Łyczek
177

A co ja mogę powiedzieć jak ja często mam za mało płytek, żeby oddawać krew?:( Albo na styk albo za mało :)

Kiedyś na Saskiej w Warszawie brali od 200 tysięcy pobieranie płytek. Nie wiem jak teraz. Wiem, że w innych RCKiK biorą od 180 tysięcy.

22.11.2019 20:54
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Harry M
Zgadza się. Kwota była podliczona, sorka, że nie dopisałem Ciebie do listy :) Po 11 listopada było dużo przelewów, stąd pomyłka. Drugi raz jak zliczałem to patrzyłem głównie na kwoty, nie na tytuły przelewów.

A my wraz z żoną ruszyliśmy do zakupów. Najważniejszy, najdroższy przedmiot dla Pani Stanisławy został już zamówiony :) Teraz lecimy z resztą.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-22 20:58:55
22.11.2019 09:51
Łyczek
Łyczek
177

W tym samym RCKiK. Oddzielna aparatura jest do tego. Z głowy piszę, że jedna donacja płytek to przeliczenie na krew w wysokości 600 ml. Płytki można oddawać co miesiąc, zatem, żeby zostać ZHDK I stopnia wystarczy oddawać 2,5 roku bez przerwy :) Gdzie przy samej krwi prawie 7 lat.

18.11.2019 20:04
Łyczek
👍
5
odpowiedz
Łyczek
177

Rozmawialiśmy z Panią wolontariuszką i najprawdopodobniej ze względu na kwotę, którą zebraliśmy (210 zł jeszcze doszły od przyjaciół, więc kwota 5000 zł zebrana), oprócz spełnienia wszystkich potrzeb starszej Pani dorzucimy się do zakupu żywności i chemii gospodarczej do rodziny, w której choruje Pan na nowotwór.

Zatem GOL obejmie dwie rodziny: starszą Panią ("w pełni") + Pana chorego na nowotwór i jego rodzinę ("częściowo"). Dzięki temu wykorzystamy w całą kwotę dla osób potrzebujących :)

[Edit] Rozszerzę wypowiedź o "częściowej" pomocy. Pan, który choruje na nowotwór wraz z rodziną będzie miał od innych pomagających zapewnione pierwsze potrzeby jakie wskazał. Dodatkowo są potrzeby, które ułatwiłyby codzienne życie, jedzenie, chemia gospodarcza etc. My, GOLasy & Przyjaciele zrobimy wszystko, aby te potrzeby również spełnić :) Pani starsza i Pan chorujący na nowotwór są na "naszą korzyść" w tej samej okolicy, zatem transport wszystkich paczek będzie do jednego magazynu.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 20:31:34
18.11.2019 16:06
Łyczek
👍
1
odpowiedz
Łyczek
177

Mam nadzieję, że wszystkie przelewy już dotarły i możemy ogłosić, że zebraliśmy ponad 4700 zł! Ponad 2x tyle co 6 lat temu.

JESTEŚCIE NIESAMOWICI.

Teraz najcięższa część pracy przed nami. Dzisiaj będziemy rozmawiać o szczegółach z wolontariuszem na temat Pani, której chcemy w tym roku pomóc :)

Teraz prosimy Was o cierpliwość do 7-8 grudnia, czyli momentu dostarczenia Szlachetnej Paczki. Relacje ze zdjęciami wyślę jak najszybciej się da :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 16:07:42
18.11.2019 06:05
Łyczek
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Dzisiaj na koniec dnia zliczę wszystkie przelewy, które zostaną jeszcze zaksięgowane :)

Resztę osób z bólem serca proszę o nie przelewanie kolejnych kwot. Niech zaksięgują te weekendowe przelewy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-18 06:16:45
17.11.2019 21:52
Łyczek
😉
odpowiedz
3 odpowiedzi
Łyczek
177

Pieniądze przeliczone po raz drugi. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przelali znajdują się na liście. Jeśli nie, proszę o informację na maila i kiedy poszedł przelew i na jaką kwotę - sprawdzę czy umknęło mi wpisanie Was na listę. Kwota na 100% znajduje się w podliczeniu, jedynie mogło mi umknąć wpisanie osoby na listę.

17.11.2019 10:51
Łyczek
😉
7
odpowiedz
Łyczek
177

Nie odzywałem się ostatnio, gdyż aktualnie jestem w Krakowie, gdzie rozleciał mi się samochód i jest problem z mechanikami (24h jest dwóch, w tym jeden wystawia ludzi do wiatru, a drugi w sumie jest tak 24h, że nie odbiera telefonów) :|

Do rzeczy: wybraliśmy wczoraj do pomocy starszą Panią (73 lata).

Myśleliśmy o wybraniu dwóch rodzin, ale potrzeby tej Pani są na tyle duże, że chcemy je spełnić wszystkie. Chcieliśmy dodać jakąś rodzinę o małych potrzebach, ale takie rodziny znikają w błyskawicznym tempie (wczoraj było z samego rana 5500 rodzin, a podczas wyboru już tylko 2800). Jeżeli zostaną nam jakieś środki to przeznaczymy to przeznaczymy je na Szlachetną Paczkę - te środki są przeznaczane na dary dla rodzin, które nie zostały wybrane.

[Edit] Aktualizacja kwoty na dzień dzisiejszy. Dodano wpłaty z GOLa i naszych kolegów z pracy, znajomych etc. (czytaj: Przyjaciele) :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-17 11:13:28
15.11.2019 16:17
Łyczek
😍
Łyczek
177

Kwota.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:17:32
15.11.2019 16:16
Łyczek
😱
odpowiedz
Łyczek
177

Szok.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:16:38
15.11.2019 16:10
Łyczek
😱
Łyczek
177

To nie przypadek?

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-15 16:17:46
15.11.2019 14:53
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

Aktualizacja.

15.11.2019 09:07
Łyczek
Łyczek
177

Zostawiam tak ja jest. Szkoda że komuś się nie podoba, że zbieramy coś nieoficjalnie, ale liczyłem się z tym, że tego typu sytuacja może mieć miejsce i się tym nie przejmuje.

15.11.2019 09:05
Łyczek
😉
Łyczek
177

Odpowiadam Ci z Twojej ciekawości :) Nie, nie kusi mnie. Nawet jakbyśmy zebrali i 100 tysięcy to wiem, że to nie są moje pieniądze a WASZE i mają one iść na konkretny cel. Gdybym zrobił coś takiego w moim mniemaniu obrzydliwego to nie potrafiłbym wstać następnego dnia rano i patrzeć w lustro na osobę, która okradła ludzi.

Dlatego zawsze na koniec akcji sprawdzam czy aby na pewno w kalkulatorze nie pomyliłem się choćby na jeden grosz :)

14.11.2019 22:07
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Przyjaciele dużo dorzucili, dzięki czemu mamy ponad 3 tysiące!

13.11.2019 11:55
Łyczek
👍
Łyczek
177

Bardzo Wam za to dziękuję, gdyż wiem, że dzięki temu wpłynęło zdecydowanie więcej pieniędzy niż jakbyście nie podwieszali tematu.

13.11.2019 11:52
Łyczek
😍
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Rekord z 2013 roku z GOLa pobity! Pięknie! Jesteście niesamowici. Rozdzieliłem wpłaty z samego GOLa + moich kolegów / znajomych etc.

Kolejna aktualizacja (o ile będą przelewy) dopiero we czwartek popołudniu (wyjazd służbowy).

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-13 11:53:54
13.11.2019 06:49
Łyczek
Łyczek
177

Tak, dam info.

12.11.2019 18:07
Łyczek
😍
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Nie wiem co mam powiedzieć, jedna wpłata przed chwilą rozbija bank. Aż mi się łzy pokazały w oczach. Może tego nie powinienem pisać, ale naprawdę niektórzy z grubej rury poszli w tym roku :) Każdy daje ile może, pamiętajcie.

Brawo dla Was wszystkich. Pobijemy rekord z 2013 roku. Tego jestem pewny, gdyż jeszcze z kilku miejsc ma przyjść trochę pieniędzy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-12 18:20:24
12.11.2019 17:26
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Kolejne księgowania i aktualny stan powyżej :)

[Edit] Jutro i pojutrze będę lekko niedostępny (wyjazd służbowy) - nie martwcie się, we czwartek popołudniu zaktualizuję stan kwoty jaką zbierzemy.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-12 18:04:27
12.11.2019 12:05
Łyczek
Łyczek
177

Kwestia gustu :) Chodzę na 80% filmów animowanych, które są w kinach i dla mnie to jeden z najgorszych filmów animowanych ostatnich lat.

Dla mnie 3 / 10

12.11.2019 11:49
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Aktualizacja z konta bankowego po weekendzie. WOW!

12.11.2019 10:45
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Wiem, że to Junior odkopał temat powyżej, ale polecam buty, które mam od lat: Adidas Mundial Team

Cena może nie jest najniższa, ale buty są mega wytrzymałe. Gram w nich od 2-3 lat 2-3 razy w tygodniu i nie ma najmniejszych zniszczeń.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-12 10:45:58
12.11.2019 09:36
Łyczek
👍
Łyczek
177

Każda złotówka się liczy :)

11.11.2019 22:05
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177
8.0

Mindhunter - sezon 2. Nie zawiódł, wręcz minimalnie lepszy od sezonu 1. Czekam na kolejne sezony :)

11.11.2019 21:53
Łyczek
Łyczek
177

Dokładnie tak. W Uwagach :)

11.11.2019 19:35
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Jutro pewnie przyjdą Wasze przelewy :) Super. Jeszcze niecały tydzień zbieramy.

11.11.2019 12:57
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

WAŻNA INFORMACJA: zbiórka trwa do 17 listopada.

11.11.2019 12:39
Łyczek
Łyczek
177

"Przelew wysłany

Wspaniale! Pieniądze już są na Twoim koncie Revolut!"

Chcesz te pieniądze z powrotem czy dołączyć je? :)

11.11.2019 12:33
Łyczek
Łyczek
177

W 2013 roku przedstawiliśmy wszystkie zdjęcia rachunków. Dodatkowo zrobiliśmy zdjęcia prezentów jakie trafiły do osób potrzebujących. W tym roku tak samo zrobimy. Cieszę się, że dużo osób nam zaufało :)

11.11.2019 11:22
Łyczek
👍
Łyczek
177

Bardzo fajnie się czyta tego typu komentarze :)

11.11.2019 11:21
Łyczek
Łyczek
177

Mam Revoluta. Więc chyba to wygląda tak, że podsyłasz mi link na @, w który klikam i się kasa pojawia mi na koncie, tak?

09.11.2019 21:39
Łyczek
😉
odpowiedz
Łyczek
177

Bardzo dziękuję Adminowi za ten gest :)

A może by tak udało się wspomnieć o akcji w TVGRY.pl? Choć pewnie to nie przejdzie ze względu na to, że nie jest to oficjalna zbiórka GOLa.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-11-09 22:10:24
08.11.2019 09:57
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

Baza Rodzin w potrzebie, czekających na pomoc w ramach 19. edycji Szlachetnej Paczki, zostanie otwarta 16 listopada 2019 r.

08.11.2019 09:54
Łyczek
😃
odpowiedz
Łyczek
177

Dla siebie czy "dla dzieci" rzucasz?

08.11.2019 07:51
Łyczek
😊
15
Łyczek
177

Czym jest Szlachetna paczka ?
SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Jak działa Paczka ?

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system SZLACHETNEJ PACZKI może skutecznie działać.Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Stowarzyszenie WIOSNA, organizator SZLACHETNEJ PACZKI, daje jej niezwykłą filozofię pomagania, twórcze podejście do pracy z ludźmi, unikatowe systemy zarządzania i wolność dawania siebie innym. Pomóż rodzinie w potrzebie lub dokonaj wpłaty na organizację projektu i zmieniaj świat na lepsze! Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany. W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina. W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb. Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

Jak zrobić Paczkę? Co robi Darczyńca przygotowując Szlachetną Paczkę?
1. Wybiera Rodzinę, której chce pomóc.
2. Zbiera grupę osób, z którą przygotowuje paczki.
3. Zbiera przedmioty z listy potrzeb wybranej Rodziny.
4. Pakuje paczki i przywozi do wyznaczonego magazynu w dniach 7-8 grudnia 2019.

Strona: http://www.szlachetnapaczka.pl/

------------------------------------------------------------

W jaki sposób sobie wyobrażam akcję GOL Szlachetna paczka 2019 ? Jedynym sposobem jest zaufanie do osób, które będą dysponowały pieniędzmi. Ja wraz z żoną zgłaszamy się jako osoby, które zgłaszają się poprowadzić całą paczkę od początku do końca. Tak było w 2013 roku. Oczywiście wszystkie zakupy za tę kwotę będą w wątku przedstawione w postaci zdjęć paragonów, faktury etc.

Już raz, w 2013 roku zrobiliśmy taką paczkę, na której zabraliśmy ponad 2100 zł:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12989786

Wstępnie, tak myśleliśmy, żeby w tym roku wybrać i zorganizować paczkę dla osoby/osób starszej/starszych - wszystko zależy od kwoty jaka zostanie zebrana :)

------------------------------------------------------------

Dane potrzebne do przelewu:

1) Numery kont bankowych, na które będą zbierane pieniądze:

50 1140 2004 0000 3102 7198 5862 (mBank)

Marcin Łyczkowski (w tytule przelewu podajcie nick z GOLa)

2) Paypal, również ten sam właściciel:

[email protected] (w tytule przelewu podajcie nick z GOLa)

3) Revolut, istniej również wpłata na konto. Najlepiej pisać w tej sprawie na maila: [email protected], wtedy podam info jak to zrobić.

Bardzo proszę, aby w tytułach przelewu (chyba że ktoś chce zrobić to anonimowo, to niech nie podaje nicku). Codziennie będzie aktualizowany stan konta paczki. Jeżeli możecie popytajcie w pracy czy ktoś będzie w stanie "coś" od siebie dorzucić. W tym roku na pewno ze strony żony (w pracy) też będą zbierane dodatkowo pieniądze dla Naszej paczki :)

Do kiedy trwa zbiórka ?
ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIERANIE PIENIĘDZY W TYM ROKU :)

ZEBRALIŚMY: 3534,55 zł (GOL) 5197,86 zł (Przyjaciele)
mBank: 2865,65 zł (GOL) + 1663,31 zł (Przyjaciele)
PayPal: 618,90 zł (GOL)
Revolut: 50 zł (GOL)

Lista darczyńców GOLa (kwoty, które są zaksięgowane na kontach):
=Esiu=-
12dura
adam11$13
Barthez x
benek1267
CheshireDog
cswthomas93pl
Dawko062
Długowłosy Metal
jackowsky
jambond
jarekao
Jeremy Clarkson
John_Doe
eJay
EnX
Ezio Auditore1991
Face SHit
gnoll
Gregov
grish_em_all
Harry M.
k42a_
Klioss
Kriskow22
konewko01
Kong123
krokers
Leo Tar
Leonidaspm
Loon (mohenjodaro)
[email protected]
maciell
Maniek9012
marcinbvb
marcing805
mariaczi
matmafan
Matysiak G
Maverick0069
michaukowski
Mutant z Krainy OZ
Nick
PanSmok
PanWaras
Paudyn
pawelisto
punish3r
r_ADM
Sir klesk
Smoleń
Stitch001
Thermometrr
twostupiddogs
tygrysek
UrBan1212
Vidos
VirtualManiac
Viti
wielebny_666
wilczyn
xanat0s
Xinjin
xBisHoPx
Yaca Killer
Yuri the Crusader

A ZATEM, DO DZIEŁA! :)

post wyedytowany przez Łyczek 2019-12-20 16:49:16
30.10.2019 14:23
Łyczek
Łyczek
177

2018:
Ślepnąc od świateł - tutaj przede wszystkim dla roli Frycza i Więckiewicza.
Escape at Dannemora
Sharp Objects
Killing Eve

2019:
Chernobyl
Formula 1: Drive to Survive - bardzo fajny dokument, dla Ciebie :)

30.10.2019 14:10
Łyczek
Łyczek
177

Stanson czy ja dobrze pamiętam, że Ty kiedyś pracowałeś w Toyocie? Kiedyś miałem zamiar kupić Auris II (do miasta), ale jak teraz czytam Twój post to mam niezły mętlik. Piszesz o spalaniu 6,5-7,5l w mieście, a niektórzy znajomi mówili mi, że spalanie jest zawsze nie więcej jak 5-5,2l ... W trasie przy 140 km/h jest podobno właśnie spalanie na poziomie 7,5l.

Czyli jednak bliżej Ci do Corolli benzyny niż Auris hybrydy :)

25.10.2019 07:38
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

No, Pepe w 10 minut dwie bramki z wolnych. Piękne uderzenia :)

20.10.2019 11:36
Łyczek
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Czy żeby oglądać serial wpierw trzeba obejrzeć film?

19.10.2019 19:53
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177
6.0

El Camino

Puszczenie oczka do fanów Breaking Bad. Dość dobry film, ale nic specjalnego.

14.10.2019 20:28
Łyczek
1
Łyczek
177

Oczywiście, główną siłą napędową głosów PiS są osoby z wykształceniem podstawowym lub zawodowym, ale trzeba spojrzeć obiektywnie na "wyższe wykształcenie". To jest według mnie tylko 6,5% różnicy między PO a PiSem (na korzyść tych pierwszych). To jest niewielka różnica patrząc na różnice w innych "sektorach".

14.10.2019 07:05
Łyczek
😊
odpowiedz
Łyczek
177

Mam nadzieję Kazuya_3, że dotrwałeś do końca miesiąca i nie zamieszkałeś na dworcu PKP :)

14.10.2019 07:02
Łyczek
😉
Łyczek
177

Nie śledzę wypowiedzi tego Pana :) Po prostu zgadzam się z jego komentarzem, który umieścił na Facebooku. Nie znam jego "historii" wpisów i poglądów.

post wyedytowany przez Łyczek 2019-10-14 07:03:25
14.10.2019 06:50
Łyczek
odpowiedz
4 odpowiedzi
Łyczek
177

Trudno się jest z tym tekstem nie zgodzić (przynajmniej w większości):

Autor Jan Śpiewak:
"Do opozycji: jak przestać przegrywać wybory.

PiS wygrało, w zdecydowany sposób, wybory. To nie jest koniec demokracji. Na tym właśnie polega demokracja, że przegrani akceptują wynik wyborów. Zastanówmy się co ten wynik mówi o naszym społeczeństwie? Wyborcy PiSu to nie jest oszalała tłuszcza, która chce bić gejów i wprowadzić nam teokrację. To nie są ludzie, którzy sprzedali wolność za 500+. Wolność nic nie znaczy, jeśli nie starcza ci do pierwszego. Ludzie chcą silnego, sprawnego państwa i sprawczości w polityce. Neoliberalny model społeczeństwa i rządów totalnie się skompromitował. Ludzie chcą ochrony przed rządami korporacji, banków i deweloperów. Chcą bezpieczeństwa w świecie, w którym rządzi chciwość i niewidzialna przemoc rynków. Chcą poczucia wspólnoty i tożsamości, a nie słuchać ciągle „radź sobie sam”. PiS nie jest odpowiedzią na kryzys demokracji i kapitalizmu, jest symptomem tej choroby. Jej źródła są znacznie głębsze i sięgają początków polskiej transformacji. Wtedy politycy przekonali nas, że rynek sam wszystko wyreguluje, że państwo jest złem wcielonym. Obiecywali wolność, ale jedną formę zniewolenia zastąpili drugą. Kontrolę autorytarnego państwa, zastąpili niedemokratyczną kontrolą władzy pieniądza. Efekty dzisiaj widzimy: zapaść służby zdrowia, wykluczenie społeczne, smog, chaos przestrzenny, koszmarnie drogie mieszkania, gigantyczne różnice w zarobkach, czy wysoki wskaźniki samobójstw. Dodajmy do tego fatalną kampanię opozycji: bez pomysłu, chaotyczną, obraźliwą wręcz dla inteligencji wyborców i mamy to co mamy czyli gigantyczny sukces Prawa i Sprawiedliwości.

Co zrobić, żeby nie powtórzył się w Polsce scenariusz węgierski?

Mój apel do polityków opozycji: sztandar wyprowadzić. Dla dobra demokracji PO powinno się samorozwiązać. Wiem, wiem mało to prawdopodobne, ale prawda jest taka, że z takimi orłami intelektu jak Schetyna, Kierwiński, czy Neumann najsilniejsza formacja opozycyjna staje się gwarantem Kaczyńskiego u władzy. Przez ostatnie 4 lata partie opozycyjne dysponowały dziesiątkami milionów złotych na działania. Gdzie jest ta kasa? Gdzie są badania i instytucje, które za te pieniądze założyliście? Nawet protestów porządnych nie potrafiliście zorganizować. Po ośmiu latach rządów PO widać, że pseudotechnokratyczny model polityki „nie da się” i „ciepłej wody w kranie” totalnie się skompromitował. Pomimo tego w PO ciągle obowiązuje ta sama filozofia działania. Nie da się wygrać wyborów będąc antypisem i jednocześnie proponując stare, skompromitowane rozwiązania. W nowej opozycji nie może być miejsca dla ludzi z wyrokami, z zarzutami, ludzi, którzy byli u władzy i nic dla ludzi będąc u tej władzy nie zrobili. Zrezygnujcie z polityki dla naszego dobra. Jeśli nie to stajecie się cichymi sojusznikami Kaczyńskiego.

Mój apel do prezydentów dużych miast: przestańcie uprawiać politykę jak zawsze. Kolejny raz do Was apeluję, żebyście zaczęli prowadzić prospołeczną zrównoważoną politykę. Nie można ciągle robić dobrze deweloperom i wielkim korporacjom. Macie ogromną władzę i używacie jej w najgorszy możliwy sposób. Jak widzę, że z waszym błogosławieństwem, w imię zysków banków i deweloperów, wycinane są kolejne drzewa i niszczone kolejne zabytki, to myślę sobie, że zabiliście demokrację już lata temu. Jaki przykład dajecie reszcie kraju? Dzisiaj PiS wskazuje na Trzaskowskiego i mówi: „tego chcecie w całej Polsce? Braku elementarnej odpowiedzialności, współpracy urzędników z czyścicielami kamienic, korupcji?” Zróbcie porządek u siebie, bo dzisiaj jesteście cichymi sojusznikami Kaczyńskiego.

Mój apel do niektórych liberalnych mediów: Waszym zadaniem nie jest „pomagać” opozycji tylko podważać, kwestionować i pytać. To, że druga strona tego nie robi, nie oznacza, że Wy macie robić to samo. Dlatego czirliderki Schetyny tacy jak Tomasz Lis, Przemysław Szubartowicz, czy Cezary Michalski powinni być traktowani na równi ze skompromitowanymi politykami opozycji. To nie są dziennikarze, ale pałkarze PO i ekstremiści, którzy tylko siłą przyzwyczajenia zajmują w debacie publicznej jakieś poczesne miejsce. Lis nie broni demokracji, on broni swojego domu w Konstancinie. Nic dziwnego, że wielu zrównuje propagandę TVP z propagandą liberalnych mediów. Od Was oczekujemy wyższych standardów. Waląc w tych wszystkich, którzy nie zgadzają się z liderami opozycji alienujecie wyborców i stajcie się sojusznikami Kaczyńskiego.

Mój apel do niektórych akademików: Jeśli profesor Mikołejko tłumaczy zwycięstwa PiSu tym, ze głosują na nich potomkowie chłopów pańszczyźnianych to znaczy, że jego tytuł profesorski jest warty tyle ile papier na którym wydrukował swoje wizytówki. To nie są opinie naukowe - podparte jakimikolwiek badaniami i argumentami - to jest uprawianie polityki i ideologii. Większość „naukowców” w przestrzeni publicznej nie uprawia żadnej nauki, ale właśnie propagują własną ideologię, która ma utrzymać ich roszczenie do władzy nad umysłami ludzi. Nie ufajcie tytułom naukowym i polskiej akademii. Ona już od dawna w większości służy tylko do reprodukcji elit i starych upadłych idei. Każdy profesor obrażający wyborców PiSu jest sojusznikiem Kaczyńskiego.

Mój apel do niektórych organizacji pozarządowych: Walczcie z patologiami życia publicznego, ale sami się do nich nie dokładajcie. Staliście się przedłużeniem władzy. Fundacjo Batorego siedzisz na największym hajsie w mieście - zacznij wydawać ten hajs na realną walkę o demokrację, a nie na kolejne debaty dziadersów, którzy mówią to samo od 1989 roku i się ze sobą zgadzają. Wspierajcie oddolne ruchy, ale nie starajcie się ich zawłaszczyć. Społeczeństwo nie odrobi za polityków ich roboty.

Mój apel do celebrytów: Jesli znana artystka wrzuca rysunek wyborcy PiS zrównującego go z psem to nie jest głosem zatroskanej artystki tylko zatroskanej o swój uprzywilejowany status społeczny i ekonomiczny klasistki, która nie może się pogodzić z tym że nasi przegrali. Nie traktujmy celebrytów jako wyroczni. Oni reprezentują interesy swojej wąskiej warstwy a nie interesy większości.

Jeśli chcecie zabrać głos to zastanówcie się dwa razy jak bardzo uprzywilejowaną pozycję macie i potem skasujcie post. Obrażając wyborców PiSu, gadając, że są niewyedukowani, że śmierdzą, że nie mają kablówki, stajecie się sojusznikami Kaczyńskiego.

Więcej empatii! Trzeba rozbić mur wrogości między dwoma zwalczającymi się obozami. Popatrzeć na połowę Polaków nie jak na obce plemię, tylko na współobywateli, którzy podejmują racjonalne z ich punktu widzenia i interesów decyzje. To pierwszy krok do odebrania władzy PiSowi. Do dzieła."

post wyedytowany przez Łyczek 2019-10-14 06:54:10
11.10.2019 22:01
Łyczek
📄
odpowiedz
Łyczek
177

Za pepperem. Nie sprawdzałem, ale wrzucę :)

"Ponownie dostępny NBA League Pass.
Użyłem VPN : tunnelbear.com/ ustawiając kraj : Indie
cena zmienia się z 599zł na 999 Rupii Indyjskich. z revolut pobrało 54.95zł. po zakupie logujemy się przez VPN. mamy 500MB darmowe miesięcznie. po zalogowaniu wyłączamy VPN i ogladamy juz nie tracąc pakietu danych.
Miłego oglądania "

11.10.2019 21:57
Łyczek
😒
odpowiedz
2 odpowiedzi
Łyczek
177

Nie idem. I tak wygra PiS, a mój głos przecież nic nie zmieni ...

07.10.2019 20:07
Łyczek
😍
odpowiedz
Łyczek
177

Niedawno sěegnąłem po Peaky Blinders. Dawno tak mnie nie wciągnął serial jak ten. Oby (teoretycznie) ostatnie 2 sezony trzymały poziom, a serial przeze mnie zostanie zapamiętany jako wybitny :)

Peaky fu***ng Blinders rządzą!

04.10.2019 20:34
Łyczek
😡
odpowiedz
Łyczek
177
3.0

Rambo: Ostatnia krew - co to było?!? Nudny, tandetny film. Nie ma w nim ani dramatu, tempa i akcji. Dialogi pisane na kolanie. Dla mnie ten film i pomysł powstał w jeden wieczór. Niestety, ale sterydy na stare lata weszły na głowę Sylwkowi.

P.S. Obejrzałem 50 filmów w tym roku w kinie (dzięki CC Unlimited) i obok X-men: Mroczna Phoenix to najgorszy film jaki obejrzałem.

04.10.2019 19:50
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

League Pass w całej okazałości 600 zł ... Droga, za drogo :(

04.10.2019 19:49
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177
6.0

Joker - w skrócie: zawiódł. Rola zagrana przez Phoenixa faktycznie świetna (ale nie wybitna), ale sam w sobie film nie miał mocnego polotu. Nastawiałem się na film psychologiczny i wiedziałem, że to film, w którym ma być pokazana jak splot wydarzeń wpływa na "powstanie" Jokera i niby to otrzymałem, ale film trochę przynudzał i sama rola nie dźwigała tego filmu. Ocena*:

* Podwyższona za grę aktorską Phoenixa :)

22.09.2019 18:43
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Super :)

19.09.2019 18:09
Łyczek
😉
Łyczek
177

Ostatnio Netflix nie zapowiada o wiele wcześniej sezonów (patrz: Mindhunter S02 i 13 Powodów S03). Być może i Ozark wparuje lada chwila. Kto wie :)

16.09.2019 20:39
Łyczek
😁
odpowiedz
Łyczek
177

Bardzo mnie to cieszy :)

14.09.2019 23:34
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Życzę, abyś trafił chociaż na te 2 tygodnie :)

14.09.2019 00:43
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Zazdroszczę podrózy do USA Arxelku :)

13.09.2019 06:34
Łyczek
😃
odpowiedz
Łyczek
177

Podbiję wątek :)

11.09.2019 18:12
Łyczek
👍
Łyczek
177

To że kleszcze i komary Cię omijają to bardzo dobrze :) Jeśli masz dobre wyniki badań oraz nie boisz się igieł to warto spróbować oddać krew - to jeden z najpiękniejszych darów jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi.

11.09.2019 18:10
Łyczek
1
odpowiedz
Łyczek
177

Gdy Kolonko zaczynał na YT wrzucać swoje filmiki to naprawdę przyjemnie mi się go słuchało ... Ale im dalej, tym z "jakością" było coraz gorzej. Chyba za bardzo wszedł w wątki polityczne i się pogubił w tym wszystkim.

11.09.2019 18:07
Łyczek
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177

Co do pomysłu Nowego to nie raz miałem w głowie pomysł, żeby zorganizować taką pomoc chociażby dla jakiegoś wybranego domu dziecka w Warszawie - czyli przejść się i porozmawiać z dyrektorem placówki co potrzeba dla dzieciaków (i wtedy zrobić niespodziankę np. na Dzień Dziecka) :) Ale w mojej głowie jest od razu myśl, że taka akcja powinna być zrobiona po cichu, żeby lepiej więcej osób się o tym nie dowiedziało, bo może ktoś życzliwy poinformuje kogoś wyżej i zaraz będzie afera itd.

Dlatego zostaję przy pomyśle Szlachetnej paczki, która jest po prostu oficjalna. Rodziny nie dostają pieniędzy do ręki, tylko rzeczy / sprzęty, których potrzebują. Taka forma pomoc zawsze jest mi bliższa sercu niż dawanie pieniędzy (nie mówię tutaj o zbiórkach typu WOŚP czy zbieranie na np. operacje).

Dzięki za odzew, myślę, że jak będzie jeszcze trochę osób to będzie duża szansa, że zorganizujemy SP w tym roku :)

11.09.2019 17:59
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

39600 ml -- Ragn'or (O Rh+)
27200 ml -- elkocyk (A Rh+)
21600 ml -- Yari (A Rh+)
18900 ml -- ch18 (O Rh+)
15300 ml -- El Mariachi (B Rh-)
15083 ml -- Maco (0 Rh+)
12100 ml -- Nazgrel (A Rh+)
11700 ml -- szpaq (B Rh+), Bukol88 (A Rh+)
10800 ml -- Łyczek (0 Rh+)
09900 ml -- nutkaaa (A Rh+)
09600 ml -- Lateralus (A Rh+)
08100 ml -- xanat0s (A Rh+)
07850 ml - Morbus (A Rh+)
07650 ml -- ewunia (0 Rh+)
07350 ml - Darth Father (A Rh+)
06750 ml -- techi (0 Rh+),
06450 ml -- Promyk (A Rh+)
05950 ml -- Poquelin (A Rh-),
05850 ml -- _zielak_ (0 Rh+),
05400 ml -- yo dawg (A Rh-), lan2 (A Rh+),
04950 ml -- gofer (0 Rh-), Mikur (B Rh+), wornock (A Rh+)
04500 ml -- Hopkins (A Rh+), kluha666 (0 Rh+), Lukis' (B Rh-)
04400 ml -- Lilus (B Rh-)
04050 ml -- Diuk, TURIN9, Barthez x (0 Rh+), pani_jola (A Rh+), Moshimo (B Rh-), Kazuya_3 (B Rh-)
03150 ml -- Xarexon (0 Rh+)
02700 ml -- Jerryzzz (B Rh+), dHq (A Rh+), Didier z Rivii (AB Rh+), Dark Crow (AB Rh+)
02250 ml -- pablo397 (0 Rh-), caramucho (A Rh+); steward (0 Rh+); HUtH (0 Rh-), Arxel (0 Rh+)
01800 ml -- snopek9, Łysack (A Rh+), Orlando (0 Rh+), Jim Raynor (0 Rh+).
01650 ml -- Twajdy (A Rh+)
01350 ml -- Badzi (0 Rh +), gacek (0 Rh+), Zielona Żabka (0 Rh -), czagap (0 Rh+), Ziom Pospolity (A Rh+), Kosmit (A Rh-), Imak(B Rh+), kamil0749 (A Rh-)
01000 ml - Hayabusa (B Rh- )
00900 ml -- OzOr, riddickM5 (0 Rh+), Notch "Magic" Johnson (AB Rh-), Hans87 (0 Rh+), Sir klesk (B Rh+), Toolism (AB Rh-), Yuri the Crusader (A Rh+), Qweks (B Rh+), Tomal_P (A Rh+), lukigno (AB Rh+), www222 (AB Rh-), CzykiRapMen (0 Rh+), mrEdDi (B Rh+)
00450 ml -- The Joker (A Rh+), Azzie (AB Rh+), Vidos (A Rh+), Debczak_Lebork, [email protected] (AB Rh+), mrjohhny, Leilong (0 Rh+), ddza (A Rh+), Dycu (A Rh+), Promilus (0 Rh-), lo0ol, hctkko (A Rh-), pooh_5 (A Rh+), marszym (A Rh+), Bartesso94 (O Rh+), Michlos (A Rh+), Dryf Wiatrów Zachodnich (0 Rh+), Playboy95 (A Rh-)

Super nutkaaa :) Może i ja za parę lat będę miał przyjemność jeździć "za darmo" po Warszawie (18 litrów trzeba oddać).

Ten rok jest dla mnie lepszy jako krwiodawca (4 raz oddałem) niż poprzedni (3 razy). Może ilość płytek pozwoli i będzie oddane 5 razy w tym roku. Oby :)

10.09.2019 17:39
Łyczek
Łyczek
177

Wiem, że zaufanie do fundacji mocno spadło po całej aferze, która była w tym roku. Nie mniej wierzę, że dobro jakie okazujemy i pomoc jaką Szlachetna paczka niesie nie zaburzy mocno rytmu tej fajnej akcji. Szkoda by było, żeby tyle osób, które potrzebują pomocy po prostu jej nie otrzymały.

Nie mniej staram się rozumieć, że część ludzi będzie patrzyło przez pryzmat afery i nie będą chcieli wspierać fundacji, w której mobbing, strach, znęcanie psychiczne etc. towarzyszyło w codziennej pracy wielu pracowników ...

post wyedytowany przez Łyczek 2019-09-10 17:40:56
10.09.2019 17:30
Łyczek
Łyczek
177

Cześć Wam :) W 2013 roku zrobiliśmy coś dobrego. Zebraliśmy ponad 2100 zł w ramach Szlachetnej paczki (wątek na samym dole) - zbiórka od forumowiczów GOLa + osoby mi bliskie. Kupiliśmy wiele rzeczy potrzebnych do życia dla rodziny, która miała ciężką sytuację finansową. W związku z tym, że mamy trochę więcej czasu niż w ostatnich latach oraz mamy dość miejsca, żeby przechować ewentualnie rzeczy dla wybranej rodziny chciałbym się podjąć wraz z żoną ponownie akcji Szlachetna paczka. Tylko żeby do tego doszło będzie oczywiście potrzebna zbiórka funduszy.

Przeczytałem na szybko, że akcja wybierania rodziny (osoby samotnej) będzie odbywać się w listopadzie tego roku i zbiórka pieniędzy potrwa max 3 tygodnie. Wolałbym spytać już teraz czy forumowicze będą chętni do pomocy pieniężnej przy zbiórce. Nie ukrywam, że kwotę (2100 zł) jaką zebraliśmy ostatnio była zebrana przede wszystkim od forumowiczów GOLa. Oczywiście rodzina (osoba) jaką wybierzemy w ramach wsparcia będzie uzależniona od kwoty jaką uzbieramy.

Z tego powodu zakładam wątek z ciekawości czy nadal będziemy chętni do powtórki z roku 2013 roku czy może jednak odpuścimy, bo odzew będzie mały? :) Wiem, że jest sporo czasu do listopada, lecz jeśli będzie cyklicznie wątek podbijany przez forumowiczów to myślę, że odzew może być taki sam jak w 2013 roku. Po prostu dajcie znać w komentarzu krótko (bez żadnej deklaracji ile chcielibyście dać na zbiórkę) czy prawdopodobnie dołączycie się do akcji. Osoby, które będą wpłacać pieniądze na podane przeze mnie konta będą mogły się czuć anonimowo. Jedynie co w 2013 roku wystąpiło to lista osób po nickach, które wsparły akcję.

Pytanie, które pewnie padnie: jaka gwarancja, że nie zawinę kasę i już nie pojawię? :) Kwestia zaufania do mojej osoby oraz historia, w której ludzie faktycznie zaufali i jako dowody umieszczałem (i będę umieszczał jak dojdzie do akcji) paragony, zdjęcia przedmiotów, które kupiliśmy etc.

Dla ciekawskich jak to wyglądało w 2013 roku:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12989786

post wyedytowany przez Łyczek 2019-09-11 18:07:44
10.09.2019 17:01
Łyczek
odpowiedz
Łyczek
177

Pattison będzie miał najprawdopodobniej historię podobną do tego co miał DiCaprio. Dzisiaj DiCaprio kojarzony ze świetnymi rolami w bardzo dobrych filmach, lecz na początku też miał łatkę "ten koleś z Titanica" :) Chyba pierwszą rola jaka odlepiła tę łatkę była zagrana rola w "Złap mnie, jeśli potrafisz", czyli 5 lat po premierze Titanica. Pattison po raz ostatni zagrał w Zmierzchu w 2012, więc za 2-3 lata nikt już nie będzie go tak kojarzył, zobaczysz :) Oczywiście o ile będzie potwierdzał swój kunszt aktorski w kolejnych rolach.

10.09.2019 16:34
Łyczek
odpowiedz
1 odpowiedź
Łyczek
177
Image

Dużo wspomnień ... Na forum napiszę może kilka postów na miesiąc, a na liczniku nadal średnia 6,85/dzień :o

To forum to naprawdę kupa fajnych ludzi, z którymi godzinami pisałem o różnych porach dnia i nocy (pozdrawiam ludzi z karczmy Bezsenności). Zapoznałem się osobiście z nie jedną osobą, zwłaszcza na piknikach (udało mi się załapać na dwa pikniki jeszcze w starym kasynie, by później spędzić kilka w nowej lokalizacji).

Kiedyś faktycznie internet był inny, bardziej kameralny i ufność do ludzi (przynajmniej w moim odczuciu) była większa. Znając się tylko przez forum jak dziś pamiętam jak kupowałem Coy2Kowi Bioshocka w Warszawie na X360, żeby miał szybciej. Co do wspomnianego stansona to też okazał się w porządku - sprzedawałem mu do rąk własnych kilka gier również na X360 (PS. faktycznie wyglądał jak Azjata z Rambo 4 :D i chyba lata porno dawno minęły). Yoghurta do dziś pamiętam (na pewno Paulina ma zdjęcie) jak po pikniku chyba 2008 lub 2009 latał z kultowymi rękawiczkami Spidermana. Była to też era GG, gdzie oprócz forum w taki sposób się poznawało ludzi. Z niektórymi wymieniało się numerami telefonów tak po prostu. Fajne czasy.

Szukałem trochę tych słynnych zdjęć stansona, ale faktycznie forum już ich nie posiada, zdjęcia wygasły.

stanson ---> alko rzuciłem kilka lat temu i nie pamiętam nawet jak piwo smakuje.
Ale rok 2008 jeszcze istnieje na GOLu i majóweczkę miałeś z pewnością udaną :D Tak w ramach zabawy wrzucam zdjęcie :)

06.09.2019 22:13
Łyczek
👍
odpowiedz
Łyczek
177

Pazdan dobre zawody gra :)

03.09.2019 08:08
Łyczek
😁
odpowiedz
Łyczek
177
Wideo

Kyahn też tak reagowałeś jak prezez PZKosz po wygranym meczu Polski z Chinami na MŚ?
https://m.youtube.com/watch?v=rv9QAz8r2b4

post wyedytowany przez Łyczek 2019-09-03 08:08:36