Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

SULIK ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

12.04.2018 21:54
1
odpowiedz
SULIK
179

Jak załatwiasz transport przez firmę transportową, to podajesz godzinę przylotu, a oni sobie czekają :)
Inna sprawa, że jako pasażer z paszportem UE dla Ciebie nie ma znaczenia czy lecisz spoza UE czy w obrębie - bo idziesz bramkami UE, a trzepanie jest na bramkach bez UE.
Idąc dalej czas wyjścia z lotniska zależy też od godziny w której lądujesz, a dokładniej ile samolotów jest obsługiwanych w tym samym momencie oraz tego czy twój bagaż rejestrowany wszedł do samolotu pierwszy czy ostatni, bo odwrotnie trafi na taśmę.
Najszybciej z lotniska z bagażem rejestrowanym wydostałem się w około 20 minut, najdłużej po odrobinę ponad godzinie od lądowania.

12.04.2018 21:50
odpowiedz
SULIK
179

Osady się pojawiają pewnie z niepełnego spalania paliwa, a niepełne spalanie spowodowane jest pewnie dodatkami "bio" które obniżają koszt produkcji, a sprzedawane są drożej bo "bio", więc wystarczy wywalić składniki "bio" i będzie osadów :P
Osobiście wolałbym aby do paliwa dodawali biocydów zabijających mikroorganizmy beztlenowe które kiedyś zapchały mi filtr paliwa :)

11.04.2018 18:43
SULIK
179

Chyba o jakieś Wilki chodziło, które były w komiksie, a serialu właściwie pojawili się raz (scenka jak wpadają do jednej z osad ludzi Ricka i młotem roztrzaskują łeb jednego z ludzi Ricka na ulicy, dodatkowo jeden z nich porywa tą doktorkę przy kości) i przemienili się na jakąś grupę należącą do Negana (jak się nie mylę) lub zostali wybici w pień przez Ricka.

06.04.2018 18:41
odpowiedz
SULIK
179

Co Ci stoi na przeszkodzie odpalić Xboxa a na nim webowego Office, albo otworzyć plik z onedrive lub też z google drive ?
Co stoi na przeszkodzie, aby napisać z konsoli maila ?
Klawiatura ? A przecież można dołączyć mini klawiaturkę do pada, lub od którejś aktualizację zwykłą pod USB (a dokładniej nie do końca zwykłą bo taką na którą zgadza się MS).

06.04.2018 12:40
5
SULIK
179

najśmieszniejsze zawsze są za to akcje:
- wkleję milion zdjęć i filmików z 2 godzinnego tripa Sosnowiec-Katowice-Sosnowiec jako publiczne (dostępne dla każdego w sieci), dodatkowo tagując się w geolokacji
- przeczytam gdzieś o wycieku danych na FB w kwestii wyborów w jułesej
- hur dur gdzie moja prywatność

Postronny widz: mózg rozjebany :D

06.04.2018 12:37
1
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Ja zawsze daje fejkowe miejscówki na wszelki wypadek gdyby ktoś mnie śledził :)

03.04.2018 13:43
SULIK
179

el.kocyk tak z 60-70% filmów jako głupotkę do obiadu można, potem zaczynają się pojawiać moim zdaniem bardzo durne wybory, więc może mierzić bardziej.
Z drugiej strony jeżeli masz nastawienie, że to głupotka i wszystkie nieścisłości trzeba olać i cieszyć się pomysłem z modyfikacją oraz komplikacjami, to pewnie będzie oglądało się spoko.

Co do porównania z najnowszymi transformersami, raz że najnowszych nie widziałem, dwa to inny typ głupotki.
Transformersy nie udają niczego, są po prostu blockbusterem, tutaj nie ma takich efektów i takiego rozmachu, nie ma też wartkiej akcji. Dodatkowo The Titan próbuje coś udawać, ale sam nie jestem pewny co dokładnie.

Plusem netflixa jest to, że w odróżnieniu od kina nie szkoda wyjść w połowie, zawsze można wyłączyć. Spróbuj i daj znać, ale raczej wielkiego budżetu oni nie mieli. Ale sam początek tak z ćwiartka filmu może nawet połowa nawet mi się podobała i miałem duże oczekiwania co oni tam odjebią :D

02.04.2018 12:13
odpowiedz
3 odpowiedzi
SULIK
179
5.0

The Titan, 2018, Netflix

Nie polecam, zmarnowany potencjał i bardzo naiwne zachowania wielu bohaterów, cały film chyba zrobiony tylko po to aby pokazać ostatnią sekwencję.

02.04.2018 11:46
SULIK
179
9.0

Super gra, bardzo przyjemnie mi się grało i ma spory replay value, ze względu na 7 zakończeń. Póki co gra zaliczona na 2 sposoby i ciągle mi mało :)

01.04.2018 14:57
odpowiedz
SULIK
179

Większość z was pewnie widziała i zakończenie standardowe jak i ukryte, ja natomiast mam pytanie: w jaki sposób można dojść do tej kombinacji lewarkiem aby otworzyć wrota do zakończenia alternatywnego ?
Bo to że klapkę można samemu znaleźć nie powinno być problemem - sam biegnąc tamtędy zastanawiałem się "ciekawe co przegapiłem", ale schodząc na dół skąd wiadomo jak bawić się lewarkiem ?
Nie interesuje mnie sama kombinacja, bo ją można wyooglować, a interesuje mnie jak ktoś doszedł do tego w którą stronę machać - oczywiście można to pewnie zrobić za pomocą metody brutforce, ale to będzie trwało tygodniami :P więc gdzieś w grze musi być podpowiedź, więc zastanawiam się gdzie ona jest :)

30.03.2018 17:10
SULIK
179

To nie YT kogoś rodzi, a matka ;)

27.03.2018 12:25
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179
9.5

A Way Out ukończone (co prawda na Xbox One - ale w wątku o Xboxie prawie nikt nic nie pisze to wstawiam tytaj :P).
Wraz z żoną ukończyliśmy tytuł w około 6,5h. Dla mojej żony to chyba był pierwszy tytuł TPP grany na padzie, więc raczej tytuł nadaje się i dla pary graczy jak i dla pary w której tylko jedna połowa gra w gry.

Chyba nie ma na rynku gier drugiej gry jak "A Way Out", czyli pełna kooperacja dwóch graczy, bez możliwości przechodzenia gry solo.
Samą grę podzieliłbym na 3 etapy:
1. Więzienie
2. Ścigani
3. Meksyk

W pierwszym etapie jak pewnie wszyscy co cokolwiek o grze słyszeli wiedzą, że naszym zadaniem jest uciec wspólnie z paki. W tym też etapie mamy największą ilość prawdziwej kooperacji, dużo elementów skradankowych i kilka quick time eventów, a wszystko zalane zajebistym klimatem wspólnego planowania ucieczki.
Najfajniejsze są motywy gdzie 2 graczy musi robić coś wspólnie, np. jeden gracz odwraca uwagę strażnika, aby drugi miał szansę przekraść się do pomieszczenia w którym go nie powinno być, albo wspólne wspinanie się w szybie wentylacyjnym ćwiczące naszą koordynację oko-pad jak i zgranie - bardzo pomysłowe i bardzo przyjemne. Straszliwie mi się podobał ten etap, szkoda, że tak szybko uciekliśmy :P bo już w około 2h od zaczęcia biegaliśmy za murami więzienia.
Sam więzienny etap natomiast toczy się dość powoli, swoim więziennym rytmem można by powiedzieć ;) ale dzięki czemu gracze mogą zapoznać się z niektórymi mechanikami i ich nauczyć bez stresu i pośpiechu - co jest dość ważne w grze która nie ma samouczka :)

Drugi etap który właściwie jest najdłuższą częścią gry niestety zostaje moim zdaniem pozbawiony najlepszego elementy etapu pierwszego czyli wspólnego główkowania nad tym jak wspólnie rozwiązać jakąś "zagadkę", a kooperacja zaczyna się sprowadzać powoli do wspólnego przesuwania śmietników, rur i odrywania blach stalowych.
Ale z drugiej strony ten etap również jest bardzo ciekawy i dopracowany, pełny pościgów i pieszych i samochodowych. Dodatkowo dzięki niesamowicie dobrej pracy kamery czujemy się wręcz jak w filmie. Często w tym etapie gra zmienia nam w locie ujęcia tworząc z tej gry świetny, trzymający w napięciu film akcji. Dodatkowo w tym etapie pojawia się masa odwracaczy uwagi, czyli minigierek i zabaw. W niektórych lokacjach czułem się jak w jakimś parku rozrywki bo można wchodzić w interakcję z bardzo dużą ilością obiektów i się nimi czasem bawić - a niektóre interakcje są interesujące i niespodziewane - gra w życie :P. Dodatkowo jest spora ilość postaci niezależnych z którymi możemy zagadać (co prawda nie dają nam jakiś dodatkowych questów, ale budują klimat świata w którym żyjemy w tej grze). Drugi etap zdecydowanie jest dla miłośników eksploracji i bawienia się gadżetami które Twórcy gry nam pozostawili. Najlepszy element pod względem pracy kamery: pościg w szpitalu, najbardziej adrenalinowa zabawa: pościg w lesie z psami. Dodatkowo w tym etapie możemy pouciekać przed policją starym pickapem, gdzie jeden gracz prowadzi, a drugi ostrzeliwuje się z policją - też fajnie wyreżyserowane.

Trzeci etap to niestety dla osoby która nie ma pada w ręce na co dzień może być dużym rozczarowaniem, a dodatkowo powodować ogromną frustracje ponieważ tutaj zaczyna się kooperacja w stylu Gears of War. Czyli dużo strzelania, chowania się za osłonami, osłanianie partnera, regeneracja życia po chwili od trafienia. Dla fanów gier akcji z dużą ilością strzelania - super, dla fanów bardziej spokojnej rozgrywki (którą gra oferowała od początku) już zdecydowanie gorzej. Ale też jest fajny motyw z pościgiem na motorach :)

Dodatkowo bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że w grze jest masa checkpointów, dzięki czemu np. w pościgach czy też elementach strzelankowych w razie niepowodzenia mamy tak naprawdę dość krótkie etapy do ponownego przejścia. Na koniec muszę dodać, że wiele elementów można przejść na inne sposoby tzn. w niektórych momentach gra oferuje głosowanie jak chcemy problem rozwiązać tym samym oferując różne drogi przejścia danego etapu - np. mamy wybór przejścia pod mostem w stylu MGS, albo ukraść samochód i uciec prawie jak w NFS :P

Co do samej fabuły, nie będę wiele pisał aby nie spoilerować, ale jest bardzo filmowa w stylu dobrych filmów akcji. Osobiście mi się podoba, wczoraj na świeżo po przejściu trochę kręciłem nosem na zakończenie, ale dzisiaj po przespaniu się z tym muszę jednak stwierdzić, że zakończenie jak najbardziej pasuje do tej gry. Gra dodatkowo powoduje sporą falę emocji, czy to stresu, czy też radości jak się jakiś trudniejszy element uda. Bawiliśmy się świetnie (no może poza ostatnim etapem gdzie ja bawiłem się dobrze, a żona prawie wcale).

A dla tych którzy spoilerów się nie boją 2 odcinki mojego live wraz z małżonką z tej gry:
https://www.youtube.com/watch?v=pUfC3mz_WMY
https://www.youtube.com/watch?v=NmFITHSs8LM

27.03.2018 01:55
odpowiedz
SULIK
179

Jeżeli jesteś słaby z chemii, fizyki i matematyki to zapomnij o AGH albo zacznij się uczyć tych przedmiotów, a tym bardziej na wydziałach metalurgicznych czy tam geologicznych.
Dostać pewnie się dostaniesz, ale czy się utrzymasz ?
A same kierunki dość przyszłościowe, zresztą jak w ścisłym IT nie znajdziesz zatrudnienia to przemysł Cię przyciągnie.

Informatyka na wydziale metali z tego co pamiętam z moich czasów była dobrym wyborem nie dość że uczyli się programować to i AutoCAD znają - co może być bardzo przydatne w późniejszych etapach życia.

na geologii takie będziesz mieć przedmioty:
https://syllabuskrk.agh.edu.pl/2017-2018/pl/magnesite/study_plans/stacjonarne-informatyka-stosowana--7
tutaj sporo geofizyki i geologii, ale też samej fizyki sporo
chemia raczej łatwiejsza niż na metalach

a takie na metalach:
https://syllabuskrk.agh.edu.pl/2017-2018/pl/magnesite/study_plans/stacjonarne-informatyka-stosowana--5
i są tam takie "perełki" jak: mechanika płynów, termodynamika (w chemii i fizyce), metaloznawstwo (wykresy fazowe :D)
i już na 4 semestrze zaczynasz informatykę :D

27.03.2018 01:21
SULIK
179

ad.2. to po prostu napisz, że Twój dziadek (podaj imię i nazwisko) szuka kontaktu ze starym przyjacielem który jest Twoim ojcem (Imię i Nazwisko) i tyle.
ad.5. pewnie nie kojarzą zupełnie. Pisanie że to nie spam i nie żart raczej tylko utrudnia.
ad.6. to sobie wyobraź sytuację, że do Ciebie ktoś pisze z dupowatego konta - odpowiadasz ? czy olewasz ? pewnie olewasz tak jak większość. Ja osobiście nim komukolwiek kogo osobiście nie znam odpiszę na cokolwiek co mogłoby być związane z moimi prywatnymi sprawami to najpierw sprawdzam profil danej osoby, jak coś mi się nie podoba, to nigdy nie odpowiadam.

Może wstaw wiadomość która piszesz do tych ludzi z wywaleniem danych osobowych. I ktoś Ci podpowie co mu nie pasuje w tego typu wiadomości.

27.03.2018 01:11
odpowiedz
SULIK
179

Morbus - masz zachować bezpieczną odległość. Co oznacza, że będzie to odległość różna w zależności od Twojej prędkości, prędkości innych samochodów jak i nawierzchni.
Przy dobrych warunkach pogodowych można założyć około 3 sekundy różnicy między pojazdami co daje około:
50km/h --> 40 m
70km/h --> 60 m
90km/h --> 75 m
100km/h --> 85 m
120km/h --> 100 m
140km/h --> 120 m
200km/h --> 170 m

W przypadku deszczu, mgły, śniegu etc. należy trzymać się jeszcze dalej, aby skompensować ewentualną wydłużoną drogę hamowania.

26.03.2018 23:06
odpowiedz
3 odpowiedzi
SULIK
179

1. czy ta osoba do której piszesz używa aktywnie FB ?
2. jak ma posty publiczne to pod postem jej/jemu napisz o co chodzi
3. może widzi, a może nie widzi wiadomości od obcych - ciężko powiedzieć
4. zawsze można wysłać PW + dodać do znajomych
5. może widzi twoje PW ale nie ma zamiaru na nie odpowiadać, albo jest ono napisane tak, że nic z niego nie rozumie, więc je ignoruje
6. jak piszesz z profilu który na pierwszy rzut oka jest z "dupy" (brak prawdziwego imienia, nazwiska, brak zdjęcia, brak znajomych etc.) to twoje szanse na odpowiedź są minimalne
7. jak nie FB to jest jeszcze linkedin

26.03.2018 17:57
odpowiedz
5 odpowiedzi
SULIK
179

1. zapisanej pewnie nie ma, ale dobra jest zasada 3 sekund od poprzedzającego auta
2. przecież jadąc tak blisko zielonego, że niebieski nie ma szans się zmieścić i tak nie widzisz czarnego :)

Jak dla mnie jednym z większych debilizmów na drogach jest trzymanie się na dupie i osobówek i przede wszystkim ciężarówek i z takiej pozycji próbowanie wyprzedzania.

Co do punktu 2. może być jeszcze wiele innych opcji:
c. czarny i zielony uciekną do krawędzi/pas awaryjny i niebieski pociśnie środkiem
d. niebieski lub czarny wywali na pobocze i zaliczy drzewo
e. czarny spanikuje i właduje się na czołówkę zielonego, bo wpadnie w poślizg przy dobijaniu na pobocze i tym samym ty władujesz się w dupę zielonego
f. niebieski najnormalniej w świecie zepnie Twoje auto do rowu
g. niebieski hamuje i chowa się za tobą
i pewnie wiele innych :)

A co do dyskusji "kto będzie winny", a co za różnica kto będzie winny - starajmy się doprowadzić do sytuacji gdzie nie będzie wypadku. Po co kolejne trupy na drogach ? Widzisz debila co zapierdala nie wiadomo po co - pójść go przed siebie niech spada jak najdalej od Ciebie. Widzisz, że się nie zmieści i poleci na czołówkę - zrób mu miejsce.

post wyedytowany przez SULIK 2018-03-26 18:00:39
26.03.2018 17:52
SULIK
179

DiabloManiak - to moje stare konto, jak na PC jeszcze grałem.
2 lata temu ukończyłem fabułę z tego co pamiętam i skasowałem grę. Jakiś czas temu dzięki newsowi o tym, że PoE pojawia się na Xboxie i będzie za free, stwierdziłem, że zobaczę co się zmieniło od ostatniego razu i sobie ponownie przejdę fabułę, więc granie online zupełnie mnie nie interesuje :)

26.03.2018 14:21
SULIK
179

Nick mam Sulikczek ale gram na Xbox One, więc nie wiem czy wam to cokolwiek daje :P
DiabloManiak - ok czyli to jest pewnie problem, bo same moby padają z normalną prędkością, ale totemy mnie ujebują zdecydowanie za szybko.

Resists widzę, że bardzo słabe - czas chyba zmienić biżuterię.
W obrazku macie mój sprzęt + statystyki.

26.03.2018 00:29
odpowiedz
8 odpowiedzi
SULIK
179

Nie wiem czy coś skopałem czy jak, ale w PoE do 6 aktu doszedłem bez większych problemów (no może kilka walk z bossami czy większymi przeciwnikami sprawiał mi problem i umierałem).
Ale w akcie 6 co się gdzieś ruszę to śmierć przez te totemy co mnie smażą.
Póki próbuję w akcie 5 grindować, ale mam już 54 lvl, a najwyższy poziom mobów wg. mapki aktu 5 to 44 i zaczyna to iść coraz wolniej.

Akt 6 jest po prostu tak skopany, czy też ja robię coś nie tak ?

23.03.2018 04:25
odpowiedz
SULIK
179
8.0

Właśnie udało mi się ją ukończyć, jest super.

Wszystkie elementy wspinania się, przechodzenia różnymi ścieżkami, czy zagadki logiczne super.
Najbardziej oczywiście podobały mi się oskryptowane akcje biegowe, gdzie w ostatniej chwili trzeba skakać lub czegoś unikać, wszystko się trzęsie i załamuje, a my w środku akcji - bardzo fajnie zrobione, podoba mi się.

Nie podoba mi się natomiast strzelanie. Niestety albo ja wyszedłem z wprawy, albo coś popsuło się od ostatniej części.

Kwestię szukania znajdziek oraz wyzwań sobie odpuściłem na bliżej nie określone później, któremu bliżej nigdy niż kiedyś.

22.03.2018 23:36
SULIK
179

ja ukończyłem, jak dla mnie zajebisty :)

17.03.2018 14:50
odpowiedz
SULIK
179

Dirk Gently sezon 2 ukończony. Takie trochę słabsze niż pierwszy sezon i chyba wolałbym aby nie robili 3 sezonu.

X-Files S11e09 to był zajebisty odcinek, strasznie mi się podobał.

17.03.2018 14:48
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179
4.0

ja oglądałem za to wczoraj Hellraiser: Judgment i jednak 10 części na horror to już za wiele. Zresztą który inny horror doczekał się tylu części ? A nawet jak jakiś doczekał to raczej nie było to dobre.

16.03.2018 14:22
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Szkoda że nie do Mortal Kombat XL :)
ciekawe jakie miałby fatality

post wyedytowany przez SULIK 2018-03-16 14:23:09
16.03.2018 14:22
1
SULIK
179

Nawet w Wiedźminie 3 robią zapowiedź cameo Ciri w Cyberpunku
https://www.youtube.com/watch?v=eOvUmVYcqek

15.03.2018 21:37
SULIK
179

The 100, ma całe 4 sezony ?
Ja w połowie pierwszego odpadłem - możesz zrobić jakiś telegraficzny skrót największych spoilerów ? :D

13.03.2018 11:13
SULIK
179

Oraz część druga bazująca na głosach osób które widziały część pierwszą:

https://www.youtube.com/watch?v=4yf5ell9eDA

Pewnie za jakiś miesiąc zrobię pewnie część o shooterach. Tylko muszę poważnie zastanowić się jak to ugryźć czy wszystkie shootery Amigowskie do jednego wora, czy jednak rozdzielić na te w których lata się do góry i bok, od tych w których chodzi się jak w war zone i chaos engine :)

13.03.2018 11:11
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Autopromocja ponoć nie hańbi :P
Dzisiaj podzielę się z wami moimi 2 filmikami z zestawieniem najlepszych platformówek na Amigę:

Część pierwsza bazująca na głosach czytelników strony lemonamiga.com
https://www.youtube.com/watch?v=ev12yAoldFE

12.03.2018 22:21
SULIK
179

spoiler start


o ile dobrze pamiętam, sama jej o tym powiedziała

spoiler stop

12.03.2018 01:54
odpowiedz
SULIK
179

Jak by ktoś zapomniał Jessica Jones sezon 2 miał premierę 8 marca.
Kilgrave nie da się przebić zbyt łatwo, ale historia całkiem ciekawa, fajny "orygins" kilku postaci :)
Oczywiście klimat i historia zupełni inna niż w sezonie 1.
Sezon 1 dla mnie 9/10
Sezon 2 to coś między 7 a 8/10

11.03.2018 14:23
odpowiedz
SULIK
179
8.0

Ukończyłem wczoraj GoW4 w trybie kooperacji.
Bardzo dobrze i przyjemnie się grało, sporo zabawy :)

+ misja w mechach - piękna destrukcja
+ finałowy boss
+ boss którego trzeba razić prądem, a potem bić z karabinów
+ ciekawi przeciwnicy - np. ten który potrafi podczas walki pożreć nas lub sojusznika
+ fajny wstęp w którym chyba wcielamy się w bodajże braci Carmine
+ genialna grafika
+ świetne lokacje przede wszystkim te na powierzchni ziemi - fajne kolory
+ destrukcja i brutalność

- 3-4 razy powtórzenie trybu obrony z 3-5 falami przeciwników - nudne
- przedłużanie gry przez elementy powolnego "spacerowania po lokacji" - niby można pooglądać scenerię która jest wykonana nieziemsko, ale kurde ja chce akcji, a nie niedzielnego spaceru
- za dużo walki z robotami na początku

09.03.2018 22:21
odpowiedz
SULIK
179

Trzymanie dużych plików w necie to duże koszta.
Lepiej kup sobie dysk zewnętrzny lub serwetek do backupów, osobiście mam qnapa, dodatkowo konkretne foldery możesz w nim synchronizować z usługami sieciowymi jak np. google drive (i tak przechowywać te najważniejsze pliki).
Jak ustawisz qnapa odpowiednio to podgląd plików z zewnątrz też możesz zrobić.

100 GB na google to około 9 PLN/mc na onedrive od MS masz w podobnej cenie 50 GB
Obie usługi z tego co kojarzę można spokojnie zsynchronizować do robienia automatycznych kopii, z czego OneDrive jest w win10 wbudowane.

Darmowe hostingi mają to do siebie, że lubią umierać.

09.03.2018 22:16
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179
7.0

Ghost Wars dostępne na Netflixie, ukończyłem właśnie.
Pierwsze 3 odcinki bardzo powolne, ale potem dzieją się już naprawdę ciekawe rzeczy.
Niestety sam serial jak na seriale o niższym budżecie cierpi na swoje bolączki, ale oglądało mi się bardzo przyjemnie i tak naprawdę dopiero po oglądnięciu zaczyna się myślenie o niektórych głupotach które się tam pojawiły.
Myślę, że warto się zainteresować.

09.03.2018 22:14
SULIK
179

Superantural kilka razy odwaliło już w przeszłości szalone odcinki, ale to zapowiada się ciekawie. Zakończyłem oglądać póki co na 11 sezonie, a widzę, że już jest 13 :P napierdzielają odcinki ostro, może nadrobię za kilka lat :P

07.03.2018 20:51
SULIK
179

Hydro2: FTWD = Fear the Walking Dead

06.03.2018 18:14
SULIK
179

To był jeden z dziwniejszych odcinków z X-Files jaki oglądałem, czułem jednak cały czas niepokój :D

06.03.2018 17:25
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

To chyba wszystko nakręcone specjalnie na potrzeby teledysku i nie pochodzi z innych filmów

04.03.2018 19:07
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Ghost Wars Na Netflixie, póki co 4 odcinki za nami.
Efekty specjalne takie se, ale fabularnie może być nieźle (póki co rozkręca się).
Dodatkowo gra tam ładna Pani z BattleStar Galactica oraz Hamlock Grove :)
Nie jest to na pewno serial klasy AAA, ale w kwalifikacji "do obiadu" jest dobry :)

02.03.2018 10:36
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

How to Survive - niby klon diablo, ale tutaj chodzi o robienie questów i przetrwanie na wyspie pełnej zombie, cooperacja obowiązkowa. Imho jak lubicie survivalowe gry oraz zombie, to może wam się spodobać.

Borderlands/Borderlands 2 - bardzo fajny coop, ale to strzelanka, co prawda łatwa. Fajny klimat graficzny.

Portal2 - logiczna strzelanka pod coop ?

A może jakiś tower defense jak np. Orcs must Die! 2 - osobiście nie grałem, ale wydaje się fajne do coopa

Double Dragon Neon jak lubicie bijatyki chodzone

Też nie napisałeś czy będziecie grali po lanie czy przez internet :)

01.03.2018 12:17
SULIK
179

Cześć,
od jakiegoś czasu nagrywam filmy na YouTube i ze względu na to, że mój komp nie jest w stanie wyrenderować nic powyżej 720p to używam 720p 30 fps lub czasem 720p i 60 fps.
2 dni temu wgrałem nowy film ustawiłem datę publikacja na dzisiaj (aby dać czas youtubowi na zabawę z jego algorytmami sprawdzającymi, aby nagle godzinę po opublikowaniu nie stwierdził, że w 5 minucie filmu jest jednosekundowy urywek który mu się nie podoba, przy okazji daje to możliwość przetworzenia filmu w pełni i dostępność do wszystkich rozdzielczości).

Dziś film się pojawił oficjalnie i dostaje od ludzi informację: obraz się zawiesza, dźwięk idzie.
Sprawdzam z 10 razy na swojej przeglądarce (Opera) i swoim koncie - nic takiego nie widzę - wszystko u mnie śmiga.
Odpalam Microsoftowego Edge na drugim koncie i rzeczywiście coś się dzieje, albo film zawiesza się na kręcącym kółku, albo ma problem z obrazem. Odpalam w appce na telefonie też podobne problemy.

Konwertuję więc film na dysku do innego kodeka, uploaduje raz jeszcze: to samo. Opera - śmiga, Edge + Android - przywiesza obraz.

Kombinuję dalej, bo na Esdge zauważyłem że na "zębatce" w pasku postępu nie ma czerwonej ikonki HD: klikam, a tam ustawiona jakość 480p. Zmieniam na 720p - działa, zmieniam na 480p obraz się zawiesza, zmieniam na 360p działa, zmieniam na 240p i 144p też obraz się zawiesza.

Czyżby YouTube dzisiaj znowu coś zmienił bez żadnej informacji ludzi ?

Dla zainteresowanych filmik o którym mówię: https://www.youtube.com/watch?v=B-PqNkTjeGI
ale też z tego co na szybko przegrzebałem moje filmy to z innymi chyba jest podobny problem.
Zrozumiałbym, że 720p może nie śmigać - bo np. łącze wolne, albo ktoś na telefonie odpala, ale czemu akurat 480p, 240p i 144p nie śmiga nie rozumiem, tym bardziej, że 360p działa.

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim ? Jakieś rady jak można to poprawić na etapie renderowania ?

Dajcie proszę znać jak u was, jaka rozdzielczość działa, jaka nie i na jakiej przeglądarce i systemie operacyjnym.
U mnie testowałem Operę oraz Edge na Win10 + appkę na adroidzie. I przy kilku filmach z Pegasusa pojawia się dokładnie ten sam problem na wszystkich przeglądarkach z rozdziałką 480p, 240p i 144p.

27.02.2018 14:37
SULIK
179

W e-pitach po wysłaniu pita do US dostajesz jeszcze drugi dokument: potwierdzenie dostarczenia.
Zapisujesz na mailu/chmurze/hdd czy gdzie tam uważasz że jest bezpiecznie i nie musisz trzymać potwierdzeń papierowych w domu.
W przypadku np. wysyłki pocztą trzeba trzymać ileś tam lat potwierdzenie odbioru, które jest małym, łatwo gubiącym się świstkiem

27.02.2018 13:01
SULIK
179

W tym e-pity chyba sami podpinają sobie cel na 1% z podatku. facepalm
a czytasz ty cokolwiek jak coś wypełniasz ?
nie dość, że z 1% można zrezygnować, to można zmienić fundację oraz oczywiście można wpisać cel który Cię interesuje.

W Twoim wypadku proponuję jednak chyba zapłacić księgowej za wypełnienie pita i niech ona/on za Ciebie to zrobi :)

27.02.2018 12:55
SULIK
179

co do Morgana to

spoiler start


szkoda ze pała mu zmiękła na sam koniec, strasznie to słabe i naiwne było

spoiler stop

26.02.2018 17:01
odpowiedz
SULIK
179

Program e-pity i jedziesz elektronicznie bez podpisu kwalifikowanego, jedynie potrzebujesz mieć pita z zeszłego roku z danymi o dochodzie za rok wcześniejszy jako podpis.
Numer konta wpisujesz w formularzu ZAP-3 - kiedyś było trzeba go zanieść osobiście, teraz nie wiem, bo wypełnia się go tylko w przypadku aktualizacji numeru konta.

26.02.2018 16:49
odpowiedz
SULIK
179

Ash vs Evil Dead S03E01 - w skrócie Ash w formie :)
TWD S08e09 - trochę meeh, strasznie przegadany odcinek o postaci której nie lubię. Jest trochę akcji ale taka se, no może poza jedną sceną z Morganem w roli głównej :P idiotyzm bohaterów natomiast dalej w formie.

spoiler start


dobrze, że dzieciak załatwił co starzy nie potrafili

spoiler stop


oczywiście ostatnia scena = cliffhanger, który dodatkowo jest dość z dupy, bo nie wiadomo o co biega, no że chyba ktoś mi wytłumaczy, pewnie nim się dowiemy minie z 3-4 odcinki.

24.02.2018 15:48
odpowiedz
SULIK
179

Czyżby maski antysmogowe już się nie sprzedawały, więc trzeba je przemianować ? :D
Efekt jest na pewno jeden: odcięcie od dopływu tlenu, czyli organizm albo się przystosuje i nauczy korzystać z mniejszych ilości tlenu wydajniej, albo nauczysz się prawidłowo oddychać, albo się uszkodzisz :)
Zamiast tego typu masek zawsze w budowlanym można kupić sobie anty pyłową za kilka złotych, która też będzie utrudniała oddychanie, ewentualnie z demobilu przeciwgazową z filtrami przeciwpyłowymy różnej gęstości (znaczy się 3 typy P1, P2, P3) i se zmieniać w zależności od "obciążenia" jakie chcesz dodać.

Ewentualnie zawsze można zawinąć ryjec szalikiem i będzie podobnie :P

23.02.2018 23:20
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

W tamtych okolicach zawsze staję na parkingu nad dworcem, nie wjeżdżam na teren parkingu galerii, bo ciasno i wózki, ten pod chmurką nad dworcem ma sporo miejsca.

Max opłata: 50 PLN.

Jedyny problem to w jakich godzinach i w jakie dni chcesz się tam dostać, bo może być ciężko dojechać przez korki :)

23.02.2018 17:42
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Najbardziej w tej sprawie bawi mnie obrona sędziego na zasadzie "on zarabia dużo więcej niż średnia krajowa, na co mu kraść 50 PLN". Prosta zasada: zawsze lepiej mieć 50 więcej niż nie mieć, proste.
Druga sprawa, każdy kto zarabia np. powyżej 5k brutto i uważa, że na co sędziemu kraść te 50 PLN, niech weźmie równowartość w pieniądzu 50 PLN i wyjebie je za okno lub na ulicę, przecież i tak tego nie zauważasz, to poniżej 1% twojej pensji.

Dla mnie też chore jest, że są jakieś limity typu wykroczenie/przestępstwo zależne od wartości kradzionej rzeczy.

Idąc dalej tokiem rozumowania: "dużo zarabia, to 50 pln by nie kradł", ciekawe czy to samo powiecie o złodzieju który właśnie opędzlował magazyn telewizorów na łączną kwotę np. 100 000 PLN, myślicie, że jak by był prawie pewny, że go nie złapią to tą pięćdziesiątkę by zostawił czy zawinął ?

Tłumaczenie się roztargnieniem też ciekawe, czyli właściwie bezkarnie można wychodzić z knajpy bez płacenia, tankować paliwo bez płacenia czy zabierać telefony i portfele ludziom ze stolików jak się tylko obrócą ? Tylko wystarczy odpowiednio dużo zarabiać, aby nie było, że nas nie było na nie stać ?

post wyedytowany przez SULIK 2018-02-23 17:42:35
20.02.2018 00:37
odpowiedz
SULIK
179

Go Pro jak każda kamerka sportowa ma szeroki kąt i nie do wszystkiego się nadaje.
Z drugiej strony na głowę można zamontować właściwie każdy aparat który ma wejście śrubę mocującą.
Na dłuższą metę to nawet telefon zamontujesz.

A co do tego, że słychać kogoś w oddali to przecież nie musisz nagrywać jednym urządzeniem i dźwięku i obrazu, możesz nagrać dźwięk jednym telefonem, a obraz innym, a potem to tylko zmontować w całość :)

18.02.2018 18:15
1
SULIK
179

a archon to fanboj nintendo ;)

15.02.2018 17:12
2
odpowiedz
SULIK
179

A dla części idiotów to zachęta aby "pokazać Ci gdzie Twoje miejsce" :)

14.02.2018 14:07
SULIK
179

spoiler start


tak, ale mają dalej przejebane :P

spoiler stop

No taki Happy lub Magicians imho powinien trafić na NetFlixa, bo są to seriale chyba o małej oglądalności, a na Netflixie mogłyby rozwinąć skrzydła jak The Expanse :)

14.02.2018 01:01
odpowiedz
3 odpowiedzi
SULIK
179

Star Trek: Discovery S01 - i niestety już koniec sezonu, ciekawe kiedy będzie kolejny :)

The X-File S11E06 - całkiem przyjemny odcinek, póki co tylko pierwszy odcinek tej serii był słaby.

A teraz dla mnie odkrycie zajebistości:
Happy! -->
Jakież to jest poryte, totalne zajebistości :D
Tak mogłaby wyglądać adaptacja Max Payna :P

I na koniec 3 sezon Magicians dalej zajebisty. To co scenarzyści odwalają w niektórych odcinkach to się w pale nie mieści :)

post wyedytowany przez SULIK 2018-02-14 01:03:59
11.02.2018 10:57
odpowiedz
SULIK
179

Fett ja ukończyłem ze wszystkimi dodatkami :) a postać Pana Lusterko to chyba jedna z najlepszych posrtaci gamedevu :)
Raynor a dzięki.

Co do grania to teraz właściwie gram tylko w gry z NES/SNES/MegaDrive/Amiga/Automaty

09.02.2018 18:28
odpowiedz
SULIK
179

Unseen mnie najbardziej śmieszą negatywne opinie co do Alterned Carbon, że za dużo seksu, wulgaryzmów, brutalności, a do tego jeszcze Ninja. A ja się pytam - to jaki ma być Cyber Punk ? z różowymi kotkami ?

07.02.2018 22:44
odpowiedz
SULIK
179
7.0

Cloverfield Paradox wbrew wielu nie do końca pochlebnym opiniom, mi się bardzo podobało :)
7/10

07.02.2018 10:36
odpowiedz
SULIK
179

Lineage 2,
europejski serwer jest za darmoszke: eu.4game.com/lineage2/

06.02.2018 00:01
odpowiedz
SULIK
179

The X-Files Sezon 11
S11E01 - spisek, ufo, etc. nie dla mnie
S11E02 - AI, bardzo fajne
S11E03 - interesujący odcinek, ale jakbym już kiedyś widział coś podobnego
S11E04 - chyba póki co najlepszy, pod warunkiem, że ludzi się tak zakręcone akcje jak się tutaj odwalają :D
S11E05 - odcinek ok, lekki powrót do spisku, ufo etc. da się przetrwać :P

post wyedytowany przez SULIK 2018-02-06 00:55:51
05.02.2018 11:44
odpowiedz
SULIK
179

Jak dla mnie Altered Carbon 8/10
Świetnie pokazany świat, bardzo dobra historia, sporo scen dla dorosłych :P
Książek nie czytałem, więc fabularnie mnie nawet zaskoczyło.
Najlepsza postać: Edgar Allan Poe :D:D

Dzisiaj natomiast obejrzałem 14 odcinek 1 sezonu Star Trek, trzeba przyznać, że potrafią budować napięcie na koniec odcinka ;) szkoda, że za tydzień ostatni odcinek 1 sezonu. Jak na początku laska z TWD mi zupełnie nie siedziała, przez co serial mi nie do końca się podobał, tak teraz dalej mi nie pasuje, ale cała reszta jest zajebista :D

02.02.2018 09:56
SULIK
179

Łyczek - osobiście Mostu nad Sungem nie oglądam, ale moja żona jest maniaczką kryminałów tak dużą, że tak nie mogła doczekać się tego serialu, że w 2 lub 3 sezonie oglądała go na jakiejś stronie Duńskiej stacji TV po Duńsku i ciągle pauzowała i tłumaczyła sobie co mówią z google translatorem :)
Ponoć każdy sezon jest świetny.

01.02.2018 15:59
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Trzymam kciuki za szybkie pojawienie się kolejnych epizodów.
https://www.youtube.com/watch?v=1PoHQG38mes

Co o tym myślicie ?

01.02.2018 15:20
SULIK
179
10

Dzisiaj pojawił się pierwszy epizod filmowo-muzycznego projektu: Kids of Evil, czyli projekt muzyczny, audiowizualny i seria klipów osadzonych w stylistyce lat 70 i 80 tych do muzyki synthwave.

https://www.youtube.com/watch?v=1PoHQG38mes

01.02.2018 15:17
odpowiedz
SULIK
179

Na Carpenter Brut czekam przede wszystkim ze względu na teledyski ich clip do Turbo Killer pozamiatał wszystko.
A dzisiaj pojawiło się na YT coś w podobnym klimacie: https://www.youtube.com/watch?v=1PoHQG38mes

30.01.2018 19:06
SULIK
179

Ilość ekranów i ilość profili nie ma ze sobą nic wspólnego :)
Profil to historia oglądania + polecenia
Ekran to ekran na którym będzie coś wyświetlane

I tak na jednym profilu możesz mięć na telefonie jeden film, a na kompie drugi i dopiero jak przekroczysz ilość ekranów to na następnym dostaniesz info, że jest odpalone już za dużo i na którym profilu co jest oglądane.

A to wszystko na jednym koncie (mail+karta kredytowa)

27.01.2018 11:20
1
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Black Lightning miałem dzisiaj pytać o ten serial, to jest serial z Arrow Universe ? (Arrow, Flash, SuperGirl)? Jak tak to nawet się za to nie biorę :D

American Horror Story moim zdaniem warto oglądać całość, a to dlatego, że każdy sezon jest o czym innym. Każdy spodoba się innemu odbiorcy. Nie będę oceniał który jest najlepszy a który najgorszy, bo to w tym wypadku nie m sensu. Ale mogę napisać które mi się podobały:

S1 - Murder House - podobał mi się, było po prostu świeże, bez jakiś strasznych udziwnień. Może podejść dużemu gronu widzów.

S2 - Asylum - jak usłyszałem, że całość ma dziać się w psychiatryku prowadzonym przez siostry zakonne byłem zachwycony, co więcej byłem zachwycony tak do połowy, potem już moim zdaniem narkotyki weszły scenarzystom za mocno.

spoiler start


opętanie przez demona, choroby psychiczne, tortury: OK
naziści, kosmici, zombie - no sorry, ale coś chyba już nie tak

spoiler stop


warto imho zobaczyć tak do połowy, potem zaczyna być jak dla mnie nie do oglądania.

S3 - Sabat trochę nijaki, fajnie oddany klimat Nowego Orleanu, czarownice oraz postać która jeszcze wróci w tej samej roli w innym sezonie (AHS universe ?:P), można obejrzeć, ale moim zdaniem część fabularna trochę leży

spoiler start


chyba każda postać w tym sezonie została wskrzeszona z 1-2 razy - bezsensu

spoiler stop

S4 - Freak Show tutaj jak dla mnie totalna klapa. Z jednej strony szykowało się coś podobnego do genialnego jak dla mnie serialu HBO Carnivale, ale skopali to moim zdaniem zupełnie, szkoda - był to pierwszy sezon którego moja żona już ze mną nie do oglądała do końca. Ja zobaczyłem go z wielkim trudem.
Jedyny naprawdę ciekawy motyw był z filmami Snuff - to było mocne.

S5 - Hotel Jessica Lang zrezygnowała z grania w serialu, przez co wiele osób słyszących, że zamiast niej ma być Lady Gaga stwierdziła, że dalej nie ogląda i dali sezonowi ocenę 1.0 :). Dla mnie osobiście, ponownie sezon z ogromnym potencjałem, ale ten potencjał gdzieś w trakcie został zatracony. Ale oglądało się dobrze. Gaga natomiast do klimatu AHS wpasowała się bardzo dobrze.
Ps. wraca jedna postać z Sabatu :D
Ps2. żona dalej nie do oglądała do końca. Chyba nawet nie zaczynała.

S6 - Raanoke ten sezon bardzo mi się podobał, ze względu na podział tego co się dzieje przed ekipą filmową i po ekipie filmowej. Zakończenie dość przewidywalne. Bardzo dużo nowych twarzy w serialu, co stałych oglądaczy może odstraszać, dodatkowo grają tak sobie (przynajmniej na początku, co okazuje się dobrą zagrywką). Fabularnie ciekawie, co prawda twist goni twist i można się pogubić (przez co też pewnie kilka osób zjechała ten sezon), ale mi oglądało się bardzo przyjemnie. Co prawda wiele motywów z twistami już gdzieś było, ale zostały wykonane prawidłowo lub dobrze, więc nie psują odbioru.
ps. żona wróciła do oglądania w tym sezonie, trochę nosem kręciła, ale oglądała do końca.

S7 - Kult najbardziej odstający od horrorowej otoczki sezon, co na szczęście nie znaczy, że jest zły. Ponownie bardzo dobrze mi się go oglądało i szczerze czekałem na kolejne odcinki i z zainteresowaniem je oglądałem. Bardzo dobry sezon, ale osoby oczekujące horroru będą zawiedzione. Fabularnie chyba jeden z lepszych.
Ps. żona oglądała wraz ze mną i podobało się jej.

Tak więc powtórzę raz jaszcze: moim zdaniem American Horror Story warto zobaczyć w całości. Jak zaczyna się nie podobać sezon, to oglądnąć jeszcze max 1-2 odcinki (czasem się poprawia) i jak się w waszych oczach nie poprawi, przeskoczyć do kolejnego odcinka (lub tak jak jak z Freak Show oglądałem w przyspieszeniu 2-3x i jak zaczynało dziać się coś ciekawego to zwalniałem).
W przypadku Sezonu 6 będzie trudniej zastosować tą metodę, bo wiele osób odpadnie na pierwszych kilku odcinkach, a w drugiej połowie sezonu okazuje się, że miały one jakiś sens :P (mi tam klimat się podobał od początku do końca).

23.01.2018 19:31
odpowiedz
SULIK
179

Trochę świat za szybko zaczął się kręcić :P

23.01.2018 19:28
odpowiedz
SULIK
179

Znalazłem appkę "cell info network lite", ale ona pokazuje oczywiście dane po podłączeniu się już do BTSa.

23.01.2018 19:25
odpowiedz
SULIK
179

Ilość nadajników nie zmienia wiele, przykładowo np. nadajnik 1 km od ciebie w szczerym polu da lepsze efekty niż 5 nadajników w okolicy centrum.
Osobiście kupiłbym najtańszy możliwy starter sieci która obsługuje zmiany sieci (chyba play póki co to może robić) i sobie po testował nim podjął decyzję.

22.01.2018 23:55
SULIK
179

No czy tak nikt to bym nie mówił, bo sam się spodziewałem coś w ten deseń, ale liczyłem że to będą 2-3 osoby, a nie jedna :)

22.01.2018 08:21
odpowiedz
SULIK
179

kto nadaje z jakiego masztu sprawdzisz sobie na:
http://mapabts.pl
http://beta.btsearch.pl

O ile dobrze pamiętam to moc sygnału to nawet z ukrytego menu (opcje programistyczne) w androidzie znajdziesz.
Większym problemem jest to, że musisz posiadać taką kartę i taki telefon który zezwala na zmianę sieci operatorskiej, bo bez połączenia się z nią niestety nic nie sprawdzisz.

21.01.2018 11:19
odpowiedz
SULIK
179

ja się boję sprawdzać ile już na GoLu jestem :)

20.01.2018 18:27
1
odpowiedz
SULIK
179

Dzisiaj widziałem te 4 odcinki i nie wypadło źle, powiem więcej niektóre wypadły niesamowicie dobrze.
Osobiście przed rozpoczęciem oglądania znałem tylko kanały: Krzysztofa of oczywiście G.F. Darwin i liczyłem, że obie grupy (właściwie oba można nazwać grupowymi kanałami) pokażą, że da się kręcić ciekawe materiały fabularne i na 50% miałem rację.
G.F. Darwin ze swoim filmem 1% wczuł się w klimat Czarnego lustra w 100%. Jest realistyczna wizja niedalekiej przyszłości, jest wizja rozwoju technologii która ma wpływ na nasze codzienne życie, jest też możne jebnięcie na koniec. A dodatkowo świetna scenografia i kostiumy (personel lekarski). Bardzo dobra robota.

spoiler start


te tabsy to pewnie poronne, a system się pomylił

spoiler stop

Krzysztof natomiast ze swoim Rozstanie no cóż, za bardzo nawet nie pokazał ładnych widoczków na które liczyłem, widać, że niestety jeżeli chodzi o fabułę to jednak ani mu ani jego partnerce to zupełnie nie wychodzi, a sama historia miałka.

A teraz czas na dwa kanały których nigdy wcześniej nie znałem, więc nie miałem żadnych oczekiwań.
Suma szczęścia od Martina Stankiewicza jest historią jak najbardziej trzymającą się konwencji Black Mirror, niestety sama gra aktorska trochę kuleje (może to przeszkadzać jednym inni będą zwracać uwagę tylko na pomysł i wykonanie). Good Job! Teraz jak przeglądam jego kanał, to okazuje się, że go kojarzę jako "chłopca do bicie" dla Dakkana (Ale widać, że się wyrobił, spoko). Właściwie ten ostatni chyba mógłby namieszać w serii czarne lusterko dość ostro, tylko pewnie mu się nie chciało.

I na koniec 69,90 od emce. No tutaj ponownie jest klimat Czarnego Lustra, z tym, że mam wrażenie, że odrobinę za łagodny, na szczęście nadrabia czymś co powinno być bliskie sercu większości uczestnikom tego forum. Świetne kolory, scenografia i kostiumy. Dobrze zobaczyć ze 2 razy :)

spoiler start


EA & miktortransakcje suks

spoiler stop

Brakuje mi trochę jakieś produkcji od Cyber Mariana, który pewnie mógłby odwalić coś naprawdę chorego :D

20.01.2018 10:44
odpowiedz
SULIK
179

To, że opakowanie nosi ślady uderzenia, nie znaczy, że samo urządzenie jest uszkodzone w transporcie. Mogło nie działać już w momencie wysłania.

Dodatkowo każda elektronika która jest zimna, musi odczekać do wyrównania temperatury i wilgotności w mieszkaniu przed podpięciem do prądu, więc niby jak kurier miałby na to czekać tyle czasu ?

Nie ma dziur w paczce, nie ma wbić na kilka cm, to na 90% nie wina kuriera tylko sprzedawcy.

Ja po odbiorze każdej paczki uruchamiam aparat lub telefon i filmuję otwarcie oraz pierwsze uruchomienie, jak działa i nic nie jest uszkodzone to OK, jak nie działa lub są uszkodzenia to kontaktuję się ze sprzedawcą i wysyłam link do filmiku na yt (niepubliczny).

post wyedytowany przez SULIK 2018-01-20 10:46:06
20.01.2018 10:38
odpowiedz
SULIK
179
post wyedytowany przez SULIK 2018-01-20 10:38:36
20.01.2018 09:10
odpowiedz
SULIK
179

Problem z zarabianiem na YT jest zupełnie inny moim zdaniem, to, że małe kanały nie zarabiają tak naprawdę na swoich materiałach to nie problem, problemem moim zdaniem jest coś zupełnie innego: zasięgi.
Bez zasięgów nawet najlepszy film nigdy nie pojawi się jako proponowany, czyli nie dotrze do większej ilości widzów. A aby zwiększyć zasięgi prócz oczywiście ilości aktywnych subów, komentów, łapek w górę i dół jest moim zdaniem jeszcze jeden mega ważny czynnik: monetyzacja.
Bo po co yt ma polecać cokolwiek jak nie ma z tego kasy ? No sami się zastanówcie :) Jeżeli moje domysły są prawdziwe, to za jakiś czas zostaniemy na YT bez możliwości odkrywania niczego nowego, bo wszystko zdominują raki i inne pranki o dużych oglądalnościach.

Dodatkowo pewnie wiele osobom przestanie się chcieć robić fajne filmy.

A największym nieporozumieniem jest oczywiście to, że przez zabieranie monetyzacji chcą walczyć z patologią na yt taką jak:
- nawoływanie do świętej wojny przez wiecie kogo
- rasizm
- czy ostatnim jak to się nazywało kreskówki-gate, gdzie pod płaszczykiem filmu dla dzieci są materiały pedofilskie czy po prostu pornograficzne.

Kurde ich systemy są w stanie wykryć utwory bez licencji w podkładzie filmu lecące z drugiego pokoju po tzw. 1 nutce, a nie są w stanie wykryć nic innego :P
Co śmieszniejsze to, że nie dadzą zarabiać na reklamach małym, nie znaczy, że właśnie z tymi z którymi walczą nie będą dalej zarabiać na tym, bo kurde jaki problem dla maniaków religijnych nabić 1k subów i 4000h watch time ? żaden :)
To samo było z podniesieniem pułapu w zeszłym roku (czy tam wcześniej) na 10k views, jak widać wtedy się nie udało zwalczyć patologicznych filmów, to i dziś im to nic nie da.

No ale udziałowcy i reklamodawcy poklepują google po brzuszku i plecach, jak to wspaniale działa w obronie ich interesów :D

17.01.2018 20:20
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

el.kocyk - jak dla mnie Magicians jest zajebisty jako całość, co prawda możliwe, że 2 sezon zaczynał się słabo to nie pamiętam, ale ogólnie dzieje się tam grubo :)

Fizzly Pizzly niestety jest bardzo duża szansa, że S03 ma nie być, niestety serial moim zdaniem był za mało reklamowany, a jest warty uwagi. Niby 2 sezon się dość powoli rozkręca do 4 odcinka, ale potem już jest mocno :D

16.01.2018 21:05
odpowiedz
SULIK
179

Żyjecie ?
Ostatni post będzie niedługo obchodził urodziny kurdebele.

15.01.2018 18:29
odpowiedz
SULIK
179

Najchętniej tankowałbym tylko na stacjach gdzie jest osobna kasa dla tych co chcą tylko zapłacić za paliwo, bez żadnych dodatkowych zakupów.

14.01.2018 18:27
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Shape of Water niby cały film nic się nie dzieje, a 2h mijają jak 30 minut :) polecam :)

14.01.2018 18:25
odpowiedz
SULIK
179

1. a jakie lubisz gatunki ?
2. nie grałeś nigdy na padzie ? ogólnie na padzie gra się lepiej niż na klawiaturze i myszce, więc każda gra będzie OK.
piszesz, że chcesz ograć Gearsy to one mogą być na początek.
Na koniec zostaw sobie czyste FPSy jak CoD, czy Doom
3. 2 paluszki AA, czy będą to baterie czy akumulatorki nie ma różnicy, każde są OK. Akumulatorki i ładowarka do nich to lepsza opcja, bo nie będą zbierać Ci się baterie do oddania.
Możesz jechać na kablu USB podpiętym do konsoli, bez paluszków w środku.
4. Problem XBox one X jest taki, że powinieneś mieć mocne łącze, bo każda gra zainstalowana na konsoli będzie ciągła łatkę z 4K texturami.
5. nie wiem co to za gra, ale do multi potrzebujesz abonament Gold, możesz kupić online na 1 miesiąc, możesz kupić z góry na rok, jest wiele planów. Dodatkowo z nowymi konsolami chyba zawsze dodali zdrapki z darmowym miesiącem więc sobie wypróbujesz.
Tak jak bisfhcrew wspominał w ramach golda dostajesz jeszcze darmowe 2 gry co miesiąc na xbox one, ale... również 2 na xbox 360 (we wstecznej kompatybilności), więc łącznie 4 tytuły/miesiąc do ogrania w cenie abonamentu.

14.01.2018 00:39
odpowiedz
SULIK
179

Egzorcysta Sezon 2 - chyba lepsze od 1 sezonu, polecam.
Niestety ciężko pisać coś o sezonie 1 i sezonie 2 w taki sposób aby nie dawać spoilerów, ale miłośnikom filmów z serii Egzorcysta można na pewno polecić. Fanom horroru również, ale uwaga nie ma tu za wiele tak naprawdę strasznych scen, to nie jest horror dziejący się na ekranie, to horror dziejący się w głowach widzów i bohaterów.
Ciekawe czy ktoś zrozumie o co mi chodzi :P

Serial Magicians WŁAŚNIE WRÓCIŁ z 3 sezonem :)

13.01.2018 20:54
SULIK
179

Gaming-Man w TVP2 były puszczane sezony 1-7 i były puszczane od 1996, więc nie wiem ile sezonów załapało się na lata 90 w Polskiej TV :)

Osobiście jakiś dłuższy czas temu robiłem sobie maraton z Foxem i Scully i oglądało się świetnie, natomiast sezon 10 i 11 też ogląda mi się przyjemnie.
Pod jednym warunkiem, że nie są to odcinki o UFO, ale to samo miałem z poprzednimi seriami :)

12.01.2018 23:36
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

The X-Files S11E02 - całkiem OK, lobie odcinki nie związane z UFO :)

Egzorcysta S02E04 - jakie to było dobre !! (końcówka 11/10)

12.01.2018 16:25
SULIK
179

Jest sporo takich pośredników którzy nie sprzedają wg. ich regulaminu towaru, a jedynie usługę pośredniczenia między Tobą, a sprzedawcą :)
Dodatkowo sporo Chińskich sklepów i sprzedawców ma opcję "wykasuj na paczce dane skąd idzie" :)

post wyedytowany przez SULIK 2018-01-12 16:26:19
12.01.2018 16:15
odpowiedz
SULIK
179

Opóźnienie 5 miesięcy czy idzie 5 miesięcy ? :P
Chyba jeszcze nigdy nie czekałem na paczkę z chin dłużej niż 2 miesiące.
To wygląda mi na jakiś preorder czy coś w ten deseń.

Druga sprawa, jak wiesz na co się piszesz z tymi 46 dniami roboczymi, to nie lepiej zamówić bezpośrednio w chinach ? Tam jak płacisz paypalem to masz mniej pierdzielenia się niż na allegro jak paczka nie dotrze w terminie (60 dni).

Osobiście paczki bym po prostu nie odbierał.

A jak chcesz być super fair w stronę sprzedawcy to jego zapytaj czy masz nie odbierać (odeślą do chin) czy odebrać i odesłać jemu na jego koszt.

11.01.2018 22:51
SULIK
179

Osobiście bałbym się obecnie odpalić cokolwiek z tego zbioru na realnej Amidze.
Wirusów tam jest pewnie od groma.

08.01.2018 20:35
odpowiedz
SULIK
179

Cypher. - też myślałem, że oni jednak trochę młodsi, a jedna 25, a drug 22 lata :) co nie zmienia faktu, że zagrali jak widać a tyle dobrze, że wydaje się nam, że są młodsi :)

Ahaswer - pochłonąłem całość w trakcie jednej sesji.
Dobrze się to ogląda, do końca nie wiadomo jak się skończy, można polecić :)

07.01.2018 13:26
SULIK
179

Jak dla mnie 10 dniowe zamknięcie firmy czy też branie urlopów przez większość lub wszystkich pracowników w okolicach świąt nie jest niczym dziwnym.
Helpdeskiem pewnie zajmują się ludzie z home office lub zewnętrzna firma.
Idąc dalej, nawet jak będzie jakiś crash serwera czy inne globalne problemy to Dale nie byłby wzywany do roboty, tylko jego podwładni.

06.01.2018 16:23
SULIK
179

W kilku miejscach bohaterowie wspominają, że zaczynają 10 dni urlopu.

06.01.2018 14:32
SULIK
179

S04E01

spoiler start


1. DALE po pierwsze miał nie wrócić do gry po odebraniu pizzy. Pamiętasz jak przy kradzieży próbek DNA, laska jeszcze podmieniła mu tą pchełkę którą przypinał do skroni ? No właśnie, przez to nie mógł wrócić do gry. Więc musiałby zamówić nową, poczekać, w tym czasie cyber policja by już była u niego, ale nie przewidzieli faktu, że Dale miał zapasową pchełkę i zaczęła się zabawa z czasem.

2. latał rozbitym transportowcem, który był celem tej misji. Władzę ma chyba absolutną tylko w kwestii innych postaci, natomiast na fizykę i zasady gry nie ma władzy, więc np. aby się teleportować musi użyć urządzenia teleportacyjnego, a ono jest obsługiwane z USS Calister.

3. w pracy nie musi się pojawiać, pamiętaj, że ostatni dzień odcinka do Wigilia Bożego Narodzenia, więc do 2 stycznia nikt nie zauważy jego zniknięcia, tym bardziej, że na drzwiach ma "nie przeszkadzać" (uruchomił po odebraniu pizzy). Dodatkowo nawet jak się obudzi, to jego moda i bohaterów w nim już nie ma, próbek DNA do odnowienia też nie. Ale nim się obudzi to pewnie oszaleje z pustki w której siedzi.

spoiler stop

06.01.2018 14:11
SULIK
179

Ahaswer
nie mogę się zgodzić aby amerykańskie odcinki Black Mirror były lepsze od Amerykańskich, są po prostu inne.

W sezonach brytyjskich ciężko było mi się wczuć w postać i wraz z nią bać się i stresować o to co się stanie.
W sezonach amerykańskich jak najbardziej byłem w stanie postawić się na miejscu bohatera/bohaterów i ostro wyjść ze swojej strefy komfortu.
Nie mówię, że sezony 1 i 2 są złe, są bardzo dobre, ale nie wczuwałem się tam tak w postacie, no może poza odcinkami: White Bear i White Christmas.

Natomiast w sezonie 3 bardzo wczułem się w odcinkach:
Playtest (mógłbym tam trafić jak by była taka technologia), Shut up and dance (ponownie 100% wczucie), Men Against Fire (telewizja już teraz ma takie możliwości montażowe w trybie live, więc przerażające).
W 4 sezonie natomiast:
USS Callister - pełne przerażenie losami bohaterów co ich może spotkać jak im się nie uda uciec
Arkange - gdyby taka technologia istniała to sądzę, że wiele nadopiekuńczych osób by z tego korzystały. Przerażające żyć jako taki dzieciak
Crocodile - tutaj nie wczułem się w bohaterkę, ale miałem bardzo mocne negatywne uczucia do nich. A dodatkowo sama technologia trochę przerażająca pod względem jakie prywatne informacje mogą wypłynąć przy zeznawaniu :)
Hang the DJ - w świecie poszukiwania partnerów online, jak najbardziej świetna odpowiedź na ten temat. Ale wczucie tak w 50%
Metalhead - wczuć się niby można, ale ja nie dałem rady. Dla mnie najgorszy odcinek.
Black Museum - odcinek w stylu serialu Warehouse 13. Wczucie tak 50/50.

Ogólnie jakoś te Amerykańskie sezony wyzwalają u mnie więcej uczuć, niż w sezonach Brytyjskich. Może dlatego preferuję te Netflixowe.

30.12.2017 00:18
odpowiedz
SULIK
179
9.0

kapciu [ 121 ]
Też uważam że Black Mirror odcinek s01e01 "USS Callister" jest MEGA.
Nie pamiętam kiedy tak stresowałem się losem bohaterów jak w tym odcinku.
A o tym co dzieje się na końcu to nowy serial można byłoby zrobić :D

29.12.2017 11:58
1
odpowiedz
SULIK
179

Lineage 2

28.12.2017 13:46
SULIK
179

el.kocyk to zależy czy lubisz grindhouse, ash vs evil dead i tym podobne :)

28.12.2017 11:44
odpowiedz
4 odpowiedzi
SULIK
179
8.0

Blood Drive szkoda, że nie ma zapowiedzianego 2 sezonu, bo serial się rozkręcił i to ostro, strasznie podoba mi się świat w nim wykreowany. Pierwsze odcinki to zwykły death race, ale jak zaczynają coraz bardziej podróżować po stanach oraz poznawać nowe miasteczka to robi się coraz ciekawiej :)

Najbardziej podobały mi się postacie:
Aki grana przez Marama Corlett
oraz oczywiście
Julian Slink grany przez Colin Cunningham

15.12.2017 19:30
SULIK
179

spoko :D
muszę poszukać teraz czy ten ruski x-men już wyszedł :)

09.12.2017 23:01
SULIK
179

to jest dziwne - oglądałbym

08.12.2017 18:11
odpowiedz
SULIK
179

Zależy jak zależy Ci na gwarancji, bo gwarancja którą dają Chińskie sklepy to 6 miesięcy i rękojmia ich oczywiście nie obejmuje. Dodatkowo zwrot w ciągu 14 dni też nie (ale niektóre sklepy dają takie możliwości).
Dodatkowo aby naprawić na gwarancji słuchawkę trzeba ją wysłać do Chin co chwilę potrwa, lub naprawiać na swój koszt (ewentualnie jak kwota naprawy nie będzie jakaś ogromna, to w niektórych sklepach pewnie dogadasz się nt. zwrotu kosztów ewentualnej naprawy lub pokrycia ich części).

08.12.2017 18:09
SULIK
179

el.kocyk na telefony cło z chin jest 0% najwyżej opłaty za odprawę, dostarczenie dokumentów etc. łącznie z 20 PLN, pod warunkiem, że pocztą, DHL może mieś sporo wyższe opłaty manipulacyjne.
a z tym szybko to nie koniecznie, tym bardziej w okresie świątecznym.

aope z lte wystaczy sprawdzić 2 rzeczy:
- częstotliwości obsługiwane przez operatora
- częstotliwości obsługiwane przez słuchawkę
ale w Polsce raczej nie będzie żadnych problemów jak telefon będzie od dużych Chińskich marek.

08.12.2017 18:02
odpowiedz
SULIK
179

lepiej Amigę, SNESa i MegaDrive a nie jakieś popierdółki

26.11.2017 21:26
odpowiedz
SULIK
179

ja gram na KenRauhel06
ale właściwie 90% gry to jazda na wbudowanym bocie

24.11.2017 19:47
SULIK
179

ten las jest straszny :)

23.11.2017 22:01
3
odpowiedz
SULIK
179

Dlaczego w Polsce promocje są urojone, a jak już są to są znikome w porównaniu do zachodu ?
Pewnie z tego samego powodu dlaczego na Ukrainie ten sam produkt markowy jest droższy niż u nas, a u nas jest droższy niż np. w UK.

Po prostu zachodnie firmy uważają wszystko na wschód od nich za debili, a debili trzeba ostro golić.
A im biedniejszy kraj tym należy mu dać wyższą cenę - bo "wschód europy lubi kupować droższe rzeczy" (słyszałem opowieść jednego "ważnego" dyrektora o tym, że odkąd podwyższyli ceny w Polsce swoich produktów to obroty jednostki CEE się zwiększyły, niestety na pytanie czy wraz ze wzrostem cen wzrosła też ilość sprzedanych jednostek nie otrzymałem odpowiedzi, a motywacja do wzrostu cen była taka, że ponoć wschodni europejczycy kupują więcej sprzętu o wyższej cenie niż o niższej :P).

Oczywiście dochodzą koszta logistyczne typy magazyny, przewalutowania, transport etc. etc. ale tak naprawdę chodzi o to, że sprzedając coś u nas lub na Ukrainie po prostu po drodze jest więcej osób do opłacenia, a i manager w swoim HQ musi też przecież przyjąć więcej kasy za to, że coś się sprzedaje w tak dzikim kraju :(

Jak pracowałem w surowcach chemicznych i negocjowałem z jednym z niemieckich producentów chemii warunki cenowe produktu który potrzebowałem na rynek, wcześniej zrobiłem pełne rozeznanie po ile u nich się to sprzedaje, po ile u nas i pełen optymizmu na spotkaniu dostałem cenę która była raz że wyższa o około 20% od ceny rynkowej analogicznego produktu, a dodatkowo o 10% wyższa od ceny rynkowej na niemieckim rynku, nie mówiąc już o tym, że do tych cen musiałbym dołożyć jeszcze swoją marżę. Odpowiedź na pytanie, czemu w niższej cenie sprzedajcie do klientów końcowych na terenie swojego kraju (też poprzez dystrybutorów) niż chcecie sprzedać do dystrybutora, otrzymałem odpowiedź, że ich oferta jest dopasowana do realiów naszego rynku, a produkt jest tak wspaniały, że należy go zużywać wielokrotnie mniej niż konkurencji po niższych cenach, więc efekt ekonomiczny na koniec będzie na plus nawet przy jak sugerowałem zbyt niskich cenach. Niestety w momencie kiedy pokazałem im wyniki badań porównawczych między ich produktem i konkurencji (różnica w cenie około 20%, gdzie różnica w wydajności to jakiś 1-5% i to nie zawsze na korzyść niemieckiego produkty), więcej już się do mnie nie odezwali :)

21.11.2017 21:30
odpowiedz
SULIK
179

https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=sessions&view

dodatkowo w przypadku logowania z innego urządzenia niż zaakceptowane lub nieudanego logowania powinien pojawić Ci się monit w aplikacji mobilnej lub w wersji pctowej.

20.11.2017 19:32
SULIK
179

czy da sie to jakos obejsc ?
skasować muzykę, lub użyć taką do której masz prawa autorskie, lub użyć taką która jest udostępniana za darmo (studio twórców youtube --> kreator --> biblioteka audio)

20.11.2017 18:21
odpowiedz
SULIK
179

Najważniejsze właśnie pytanie - co się wyświetla na telefonie, jaki komunikat :)
A co do Vimeo i 360p to jak się nie mylę, serwisy takie jak YT i Vimeo potrzebują chwilę czasu na przetworzenie filmu aby był w HD

20.11.2017 18:19
SULIK
179

el.kocyk
z serialami Marvela robionymi przez Netflix jest ten "problem" że każdy jest inny i stylistyczne i oczywiście opowiada zupełnie inną historię, nawet kolorowanie kadrów jest inne.

Dare Devil - bohater walczący z odwiecznym wrogiem, przezwyciężający swoje słabości, żyjący dwoma życiami
Jessica Jones - bardziej detektywistyczny
Luke Cage - muzyka i ludzie Bronxu a pośród nich chłop który jest prawie niezniszczalny, gangsterka pełną gębą
Iron Fist - miał być film Kung Fu wyszły popłuczyny (moim zdaniem)
Defenders - z jednej strony spoko, z innej zupełnie nie bardzo - ciężko mi go ocenić, pewnie jak by nie było Iron Fista to byłoby lepiej.

Ogólnie JJ i LC warto zobaczyć przed Defendersami, bo dowiesz się kim są i jakie mają relacje między sobą.
Luka polecam ze względu na kapitalną muzykę oraz dobry klimat Bronxu i porachunku gangów.
JJ ma bardzo dobrą fabułę, świetną aktorkę i naprawdę ciekawego villiana

Dodatkowo bez oglądania wszystkich pogubisz się w rolach drugoplanowych :P (jak np. Thriniti z Matrixa)

post wyedytowany przez SULIK 2017-11-20 18:20:20
20.11.2017 18:11
SULIK
179

mam takie same odczucie co do spoilera

20.11.2017 18:11
SULIK
179

Blackthorn jak się nie mylę to w komiksach z Punisherem były 2 wątki:
- zemsta na mordercach rodziny
- zemsta na wszystkich przestępcach

Tutaj mamy wątek poszukiwania i anihilacji morderców jego rodziny.

19.11.2017 22:53
SULIK
179

Blackthorn zależy co uważasz, że jest w klimatach Punishera

19.11.2017 00:15
odpowiedz
SULIK
179

Najszybciej levelują (zawsze znajdzie się party dla nich), najwięcej odkładają wirtualnej mamony, bo na nic jej nie muszą długo wydawać :)
Dodatkowo w grach gdzie można sobie skryptować skróty klawiszowe, właściwie healer gra semi afk.
A jak jest pvp to healer musi być jedną z najbardziej ogarniętych postaci.

Osobiście jak dla mnie granie healerem jest spoko, ale wolę jednak klasy buffujące jeżeli mam wybierać w kwestiach supportu.

18.11.2017 17:02
odpowiedz
9 odpowiedzi
SULIK
179

The Punisher - jestem zachwycony :) kolejny serial z MCU od Netflixa zrobiony zupełnie inaczej niż poprzednie i póki co (świeżo po zobaczeniu) mogę go uznać za najlepszy :)
Jessica Jones spada więc na 2 miejsce.

17.11.2017 16:35
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Jeżeli auto nowe i sprzedawana przez Polskiego dystrybutora to czepiać się nikt nie będzie bo muszą spełniać wszystkie normy. Jeżeli np. sprowadzałbyś ze stanów to może być już różnie bo mają inne prawo.

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że światła dzienne ze względu na nieświecenie się niczego z tyłu auta podczas ich używania to jedna wielka pomyłka.

11.11.2017 14:36
odpowiedz
SULIK
179

A po co apka ?
google.com/android/find

05.11.2017 22:44
SULIK
179

wg. pierwszego odcinka "Beyond Stranger Things" prace nad sezonem 2 rozpoczęły się jeszcze nim sezon pierwszy został opublikowany :)

04.11.2017 20:59
odpowiedz
SULIK
179

Ukończyłem Mr. mercedes dobre to było :)

03.11.2017 14:38
1
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Z jednej strony rozpoczęcie debaty o tym co jest, a co nie jest molestowaniem jest słuszne, ponieważ problem istnieje i pewnie się nasila w różnych kręgach, z drugiej obawiam się tak jak autor wątku, że w krótkim czasie media tak bardzo podłapią ten temat, że będzie nam on dostarczany do porzygu i następnie jeszcze większego zobojętnienia, a na koniec ataków na ofiary molestowania.

Dodatkowo należałoby moim zdaniem rozdzielić 4 rzeczy:
1. molestowanie w pracy, w tym też wszelkie słowne uwagi i "żarciki" oraz "końskie zaloty", w tym też wliczyć należałoby wszelkie takie zachowania w trakcie pracowych wyjazdów, delegacji, szkoleń czy imprez
2. zachowanie małolatów w których buzuje krew i hormony od wyrafinowanych zachowań dorosłych ludzi (tutaj więcej edukacji seksualnej i społecznej)
3. zachowanie w trakcie imprez w klubach
4. miejsca publiczne

Pozwolę sobie zacząć od punktu 2.
Z jednej strony można powiedzieć, że dzieciaki mogą być z jednej strony ofiarami molestowania ze strony starszych (niedopuszczalne i niewytłumaczalne) jak i molestować swoich rówieśników (też niedopuszczalne, ale możliwe do wytłumaczenia) właśnie ze względu na młodzieńczą głupotę, nie znajomość konsekwencji oraz po prostu biologię. Można to oczywiście zmienić, ale potrzeba więcej edukacji. Za to nie ma nic gorszego niż osoba dorosła powielające zachowania małolatów.

Punt 1 i 4 poniekąd powiązane.
W obu wypadkach wszelkie obmacywania, komentarze z podtekstem seksualnym, żarciki etc. skierowane innych ludzi powinny być zakazane i karalne. "Końskie zaloty" to takie samo usprawiedliwianie się przed samym sobą, że alkohol to tylko używka a nie uzależniający narkotyk :) Ani w pracy, ani na ulicy nikt nie powinien czuć się bezpiecznie kiedy obmacuje obcą osobę (czyli taką, z którą z własnej woli nie spotyka się prywatnie), prawi jej "komplementy" na tle seksualnym czy robi cokolwiek przez co druga osoba może poczuć się źle. Jedyna różnica w przypadku: ulica a praca, jest taka, że w przypadku wyciągania takiej działalności korzyści majątkowych czy ogólnie biznesowych, karane powinny być obie strony. A każde działanie na tle seksualnym powinno być zgłaszane do organów zewnętrznych, a nie wewnętrznych jednostek HR Dep.

Punkt 3. najbardziej problematyczny.
Bo czy innym jest złapać za tyłek laskę z którą się tańczy, a co innego złapać za tyłek laskę w tramwaju.
Ale oczywistym też powinno być, że jeżeli osoba łapiąca zobaczy chociaż cień niezadowolenia osoby łapanej to powinna od razu przerwać.
I teraz pytanie czy złapanie za tyłek w klubie i od razu przerwanie w przypadku odmowy jest takim samym molestowane jak macanie wbrew oporowi osoby macanej ? Czy należałoby wcześniej wysłać pisemne podanie listem poleconym do adresata ?

--------------
Dodatkowo jeszcze rozdzieliłbym kwestie tego co działo się i dzieje w Hollywood z tym co dzieje się na naszym podwórku, bo tam niestety prawdopodobnie dużej części osób zależy nie na pomocy poszkodowanym, a zgarnięciu dodatkowych kilka mln USD.

01.11.2017 19:07
SULIK
179

to sobie odpal tą stronę na różnych systemach i różnych przeglądarkach to zobaczysz co prawdopodobnie dostaniesz :)
https://emojipedia.org

29.10.2017 18:15
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Golarkę żyletokową zabiorą na pewno, bo ostra.
Czy elektryczną - ciężko powiedzieć, mogą się dowalić do baterii, lub ostrych elementów - lepiej kupić na miejscu jednorazówki.
Co do kosmetyków - to nie dość, że muszą być w woreczku strunowym to jeszcze nie więcej niż 100ml, więc... nie zapychaj podręcznego tylko kup na miejscu.
A co najważniejsze, że niestety w zależności od lotniska to jedne rzeczy przechodzą, a inne nie.

Ja np. obleciałem sporo lotnisk z zapalniczką zippo, nikt nie miał z nią problemów, aż dostałem cancela z powodu mgły e Frankfurcie (lot przesiadkowy) i musiałem przekimać się w przylotniskowym hotelu, a tym samym musiałem się rano przebić przez security control i niestety pożegnałem się z zapalniczką którą miałem przy sobie przez kilka lat latania po świecie i tylko Niemcy mieli z nią problem.

29.10.2017 12:31
SULIK
179

spoiler start


ogólnie ten sezon jakby czerpał więcej z S.Kinga

spoiler stop

29.10.2017 12:31
SULIK
179

Bukary dobre porównanie, ale pewnie takie samo można by było zrobić z zastosowaniem wielu innych filmowych serii, ja natomiast żonie powiedziałem coś takiego:

spoiler start


jak w wielu komputerowych czy konsolowych RPGach, pierwszego bossa męczysz dłuższą chwilę, masz z nim problemy etc. ale wreszcie pokonujesz, cieszysz się, przechodzisz fabułę dalej, aż jesteś tak mocny, że w połowie gry naraz walczysz z kilkoma takimi i nie sprawiają Ci już większego problemu :)

spoiler stop

24.10.2017 18:13
odpowiedz
SULIK
179

Dirk's Gently sezon 2 zapowiada się po pierwszym odcinku na dobrą kontynuacje pierwszego sezonu :D

23.10.2017 19:11
odpowiedz
SULIK
179

Po tym trailerze Punishera - CIARY na plecach !!
Jakie to było dobre, Netflix jak odpierdzieli trailer to nie ma mocnych :D
Ten brodaty to mico ? Trochę za chudy i za wysoki ;)

Knightfall też zapowiada się ciekawie

22.10.2017 22:08
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Ja tam całą serię Dark Tower znam doskonale, a na filmie bawiłem się bardzo dobrze i czekam na kolejne części.

14.10.2017 16:30
odpowiedz
SULIK
179

1. wifi w routerze ma jaką prędkość ?
2. jaka jest ustawiona moc wifi w routerze ?

13.10.2017 18:43
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Po pierwsze mało w którym zawodzie specjalistycznym zarabia się zaraz po studiach sporo wyżej niż minimalną, o średniej krajowej właściwie nie ma co myśleć, nie mówiąc już o wielokrotnościach.
Ale te kwoty jak najbardziej już są realne dla specjalistów z kilkuletnim stażem do którego trzeba niestety przebiedować, czy to jest OK to już zupełnie inna historia, bo z jednej strony za coś żyć trzeba, dobrze by było zacząć się utrzymywać ze swojej kasy, kupić/wynająć mieszkanie, ale z drugiej strony który pracodawca jak może zapłacić mniej zapłaci więcej za kogoś kto nie ma żadnych umiejętności, tylko wiedzę literaturową.

Co do trudności studiów - to też nie jest tak, że tylko lekarze mają na studiach ciężko, mają po prostu od cholery do wkucia na blachę, do czego nie każdy się nadaje, ale z drugiej strony też nie każdy się nadaje do pisania projektów w których trzeba użyć wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin technicznych.

Kolejna sprawa jest taka, że jednak staże, rezydentury i inne wyzyskiwania trwają jednak zdecydowanie za długo (pod względem siedzenie na tej samej pensji) - inne zawody po prostu co 1-2 lata zmieniali by robotę dla większych zarobków. Kolejna sprawa, że jak już przetrwają ten okres męczenia to będą zarabiać więcej niż ich rówieśnicy w innych zawodach ;)

Co do oczywistego argumentu, bo na zachodzie lekarze mają lepiej - ano mają, ale jaki zawód ma gorzej ?

Ale tak czy inaczej najgorszą sprawę mają z ilością godzin w robocie, powinno być to jednak regulowane w inną stronę, że nie wolno robić więcej niż 10h/doba i koniec - a nie jakieś dyżury po 30h. Nie ma kadry, aby obstawić dyżury to ściągnąć ze Wschodu.
Dodatkowo pytanie czy te dyżury to mus narzucony z góry, czy chęć dorobienia.

Pewnie wiele by pomogło w kolejkach i zbyt wielu godzinach w robocie np. wprowadzenie minimalnych opłat za wizyty internistów czy tam lekarzy pierwszego kontaktu, a natomiast wypisywanie recept na schodzenia które leczy się latami lub zapobiega się tylko objawom (jak np. nadciśnienie) przerzucić na system informatyczny i apteki, a nie że przy każdym nowym pudełku leku trzeba iść do lekarza, czekać w kolejce tylko po receptę - oczywiście ustalić rozsądne interwały kontroli medycznych, ale nie kurde co miesiąc lub częściej.

12.10.2017 17:12
SULIK
179

Z tego co czytałem i słyszałem, to po prostu motorówka w takim rzucie wyglądała jak nie wiadomo co więc dali samolocik :) do tego samolocik lecący na niskim pułapie w wąwozie co by go radary nie namierzyły :D

09.10.2017 19:56
1
odpowiedz
SULIK
179

15h do Chorwacji z przerwami na siku, peta i rozprostowanie kości, czasem szybie focenie
12h z jedną przerwą na siku na trasie Szczecin-Suwałki

teraz robię sobie co 2-3h przerwę, jutro czeka mnie małopolska-zachodniopomorskie jakieś: 650 km, więc pewnie poniżej 8h nie zejdę.

09.10.2017 19:50
5
odpowiedz
SULIK
179

tak w każdym konfigu, nawet takim że pierd mnie obudził

08.10.2017 19:30
odpowiedz
SULIK
179

Dark Tower bardzo mi się podobało :)
Wszytkom co wystawiają "1" bo Roland jest czarny, kij w oko :)

04.10.2017 18:21
odpowiedz
SULIK
179

Fett 10.1 małym browarom takie etykiety przysporzą z prostego powodu problemów: niby za co kupią sprzęt analityczny do codziennej analizy składników piwa ?
Oczywiście, mogą na etykiecie tak jak teraz w przypadku np. goryczki podanej w IBU podawać wartości obliczeniowe... do momentu pierwszej kontroli sprawdzającej zawartość poszczególnych składników.

I jestem prawie pewny, że po wprowadzeniu zmiany z etykietami na browarach kontrolowane dużo częściej będą małe browary, które mają nikłe szanse na powtarzalność produkt, za to do dużych nawet się nie zbiją bo ich strażnik na bramie oddeleguje do biura gdzie będą co najwyżej sobie papierki mogli poprzekładać :)

03.10.2017 20:53
SULIK
179

Z tym wylogowywaniem bardziej chodziło o zamknięcie apki/przeglądarki. Moja żona np. często odpala coś na Netflixie i ogląda sobie coś, potem uruchamia pauzę i idzie gdzieś. Jej mama natomiast ogląda na kompie i wtedy ja nie mogę nic odpalić :) Tak samo pewnie może być z zapauzowaną otwartą apką na telefonie :) Więc imho szkoda nerwów na dogadywanie się z obcymi :P

Co do tych z allegro to sądzę, że niestety albo traile, albo płacone kradzionymi kartami.

03.10.2017 20:40
SULIK
179

65 net 250 MB + około 50 za telefon, więc Netflix dalej tańszy :P

Tak czy inaczej, za 40 PLN nie ryzykowałbym rozdawania swoich danych komuś obcemu :) co innego rodzinie czy najbliższym znajomym, który pewnie jak interesują się Netflixem to już go mają, lub są bardzo chętni na współdzielenie kosztów.

03.10.2017 20:28
odpowiedz
SULIK
179

No to do sklepu budowlanego kupić sobie wkręty odpowiedniej długości i skręcić je na wkrętach. Wydatek poniżej 20 PLN, a jak nie zadziała to myśleć o nowym :)

03.10.2017 20:24
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Pamiętaj, że aby podzielić się netflixem musisz podać znajomym swój login i hasło, które daje dostęp do wszystkich opcji Netlixa w tym zmienianie hasła, blokowania karty zmiany planu opłat etc. więc imho nie ma sensu dzielenia się z kim kogo nie znasz osobiście.
Dodatkowo co za problem zmienić hasło na Twoje konto i podzielić się nim jeszcze z kimś innym ? a wszystko płacone Twoją kartą.

Kolejna sprawa - chcesz oglądać coś u siebie w domu, z osoba z którą się podzieliłeś nie wylogowała się np. na telefonie i ogląda na konsoli, Ty musisz teraz czekać aż skończy oglądać, lub zwolni jedno urządzenie.

Imho dzielenie się kontem do Netflixa jest dobre tylko w rodzinie lub wśród bardzo bliskich przyjaciół, szukanie kogoś z internetów na spółkę nie ma zupełnie sensu.
Zresztą 4 dyszki to też nie jakieś wielkie pieniądze w porównaniu do opłat na neta czy telefon.

03.10.2017 20:16
odpowiedz
SULIK
179

Z jednej strony na każdej uczelni jest pewnie tak jak pisze Soulcatcher tzn. jest zakaz, z drugiej czy jest on przestrzegany i tutaj w dużej mierze wszystko zależy od uczelni, wydziału, a wreszcie i przede wszystkim samych wykładowców.
Warto też wybadać, czy ostatnio na uczelni były wypadki oraz przede wszystkim wypadki pod wpływem. Jeżeli były niedawno (tak do 2 lat wstecz) to raczej uczelnia będzie wyczulona, jak nie było to pewnie jest spokój.

W przypadku wykładów na auli z dużą ilością studentów, nikła szansa na wykrycie - no że chyba nawalicie się jak szpaki.
W przypadku ćwiczeń czy też laborek nie warto ryzykować.

Na wykładach porannych pewnie i tak część studentów będzie wczorajsza.

Na pewno nie ma sensu walnąć sobie piwka na odwagę przed egzaminem, raz, że sprawdza się dowody na wejściu dwa piwo może powodować senność, co przy dużej ilości CO2 w powietrzu w trakcie egzaminu nie jest dobrym połączeniem dla mózgu który ma pracować w skupieniu.

A ogólnie zamiast pić między wykładami, lepiej pić zamiast - więcej czasu i swobody :P

28.09.2017 21:49
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Po co bronić reklam, ja bym zakazał reklamować całkowicie w każdym medium, karać też powinni za "puszczanie oczka" do widza poprzez niebezpośrednie reklamowanie napojów alkoholowych.
Dzięki czemu browary może zabiorą się wreszcie za robienie dobrego piwa, a nie jego reklamowania.

Co do zmian na etykietach z wartościami odżywczymi, z jednej strony spoko, z drugiej na 100% przysporzy to ogromnych problemów małym czy też rzemieślniczym browarom.

Co do natomiast pytania o dowód. Prosta sprawa która jak się nie mylę w kilku krajach działa: dowód ma pokazać każdy i po problemie.

27.09.2017 20:49
1
odpowiedz
SULIK
179

Po pierwsze:
w poniedziałek będziesz przyjmowany do pracy - czyli rozmowa kwalifikacyjna już była, co oznacza, że rozmawialiście o powodach zmiany pracy :)

Po drugie:
opowiedz nam jak to się stało, że zabalowałeś tydzień za długo na urlopie ?

Po trzecie:
mówisz o 2 świadectwach pracy z 2 różnych firm, czyli każdy jest na inny okres czasu, więc nie jest kwestia 3 lat, a mniejszej ilości czasu na tym z dyscyplinarką

Po czwarte:
Jak zgubiłeś to możesz wyrobić ponownie - to nie problem. Ba nawet jak by firmę zaorali do gołej ziemi to dalej jest szansa na kopie świadectwa pracy, więc powiedzieć ze zgubiłeś to najgłupszy pomysł

Po piąte:
Świadectwo pracy potrzebujesz do wyznaczenia ilości urlopu, co jest bardzo ważne, kiedy z 2 miesięcy laby robią Ci się nagle ledwo 20 dni.

Po szóste:
O świadectwo pracy nie pytają Ci którzy chcą Ci dać umowę zlecenie/dzieło, a najlepiej żebyś robił na czarno i za darmo.

post wyedytowany przez SULIK 2017-09-27 20:50:57
26.09.2017 20:11
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Dessloch - Designed Survivor zaczyna 2 sezon ponoć jutro... ale dziwi mnie że ma 2 sezon :P
ja dotarłem do 7 odcinka pierwszego sezonu i zakończyłem oglądanie, sam do końca nie wiem dlaczego - chyba braku jakiegoś "pierdolnięcia". Dodatkowo ostatnio mam wrażenie, że jak sezon ma więcej niż naście odcinków (ten ma ponad 20) to nie będzie to dla mnie :) Niby ogląda się fajnie, ale to będzie pewnie tasiemiec jak Blindspot, którego do dzisiaj nie zobaczyłem finały 1 sezonu i raczej nie będę oglądał :) A z tego co widzę Blindspot ma zapowiedziany 3 sezon.

-----

Co do innych serialu:
Star Treak pewnie to łyknę na weekendzie, ale obawiam się, że spowoduje to u mnie mus oglądania poprzednich sezonów co nie odbije się dobrze na relacjach między ludzkich :P

Z ciekawostek dziś pojawił się pierwszy odcinek nowej serii The Big Bang Theory oraz spin offa: Young Sheldon (to drugie to będzie pewnie straszny crap).
A w temacie ciągnięcia seriali w nieskończoność, właśnie sobie uświadomiłem, że The Last Ship jest w trakcie 4 sezonu. Ja zakończyłem w połowie pierwszego. Ogląda to ktoś ? Jak tak czemu warto ?

24.09.2017 16:20
odpowiedz
SULIK
179
8.0

Ukończyłem Ozark.
Końcówka zajebista, całość serialu natomiast bardzo dobra, ale... nie wiem z jakiego powodu, ale często ciężko było mi się zabrać za oglądanie kolejnych odcinków, chociaż wszystkie były minimum dobre.

18.09.2017 19:40
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

No jestem ciekaw co pokażą w finale 4 sezonu The Strain, szkoda tak naprawdę że bardzo rozwlekają ten serial. 4 Sezony byłyby spoko na zakończanie całej fabuły, ale nie sądzę aby Master został zniszczony w tym ostatnim odcinku.

Dzieciak w The Strain jest bardziej irytujący nawet od dzieciaka w The Walking Dead czy też matki tegoż, co już samo za siebie przemawia, że chce się jego śmierci bardziej niż chciało się śmierci Jofreya z Gry o Tron.

18.09.2017 19:36
SULIK
179

koobun o tak Cosmos: A SpaceTime Odyssey to jest coś co uwielbiam :)

18.09.2017 19:35
SULIK
179

Lutz ja też oglądam TBBT czekam na nowy sezon :)

15.09.2017 21:32
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179
8.0

IT 8/10
tyle w temacie ;)

A tak serio bawiłem się doskonale, wszystkie sceny z dzieciakami zagrane doskonale i chyba każdy z dzieciaków w wieku w jakim powinien być bohater.
Niestety zabrakło trochę scen rodem z miniserialu, czyli długa scena w której gdzieś czai się clown, jak ta z prześcieradłem, tutaj wszystko jest szybsze... ale też bardziej w kategorii R (jest krwawo).
Clown jest świetny, niby za dużo CGI, ale zrobili z nim wszystko czego zrobić się w 1990 nie dało :) Pierwsze spotkanie majstersztyk.

Co do końcówki zastanawiałem się gdzie bohaterowie podziali

spoiler start

wiedzę o tym, że muszą mieć srebrną broń

spoiler stop

Ja bawiłem się świetnie, dodatkowo na seansie w kinie byłem na całej sali tylko z żoną i czasem gdzieś cienie biegały po sali :D creepy :)

15.09.2017 21:26
SULIK
179
8.0

Dla mnie 8/10. Bardzo dobrze mi się oglądało, scena walki na kamienie świetna :).

Co do sceny z projektorem w całości mi się podobała, z powodu końcówki jako dzieciak byłbym bardziej posrany niż z obrazu na projektorze :)

11.09.2017 16:21
😃
SULIK
179

piokos no nie loty bo obwieszone złotymi łańcuchami czy innymi alufegami

02.09.2017 18:30
odpowiedz
SULIK
179

The Mist - jak dla mnie ocena między 6 a 7 na 10, każdej postaci nie lubię po równo :)
Mr. Mercedes - po 4 odcinkach bardzo mi się podoba
Ozark - po 3 odcinkach póki co również bardzo dobrze i klimat się zagęszcza :) ale aby dawać ocenę muszę poczekać do końca sezonu
The Strain sezon 4 - czyli to na co czekałem, klimat postapo który widziałem w komiksie :), ale raczej do oglądania w wolnej chwili
Blood Drive - bardzo fajne, ale raczej jako przerywnik między innymi serialami, dobrze się ogląda, taki trochę Ash vs EvilDead o wyścigach samochodowych ;P
Handmaids tale - bardzo dobry serial, ale na tyle ciężki, że odechciewa mi się go oglądać, póki co zatrzymałem się na 4 sezonie, żona książkę przeczytała i nie chce oglądać dalej, samemu mi się nie chce tego ciągnąć
Preacher Sezon 2 - trzyma poziom sezonu 1, jest dobrze
Rick and Morty sezon 3 - jest niesamowity :D wyczekuję strasznie.

29.08.2017 19:08
1
SULIK
179

Tego nawet nie nazwał bym przeciekami tylko logicznym myśleniem :)
Ten serial już dawno stał się przewidywalny nawet dla tych którzy żadnej książki od Marina nie przeczytali, jak jeszcze na początku mógł szokować i zwodzić, tak teraz tego unika jak ognia.
Na początku śmierci bohaterów czy też ich złe losy wyglądały tak jak by chcieli wnerwić widzów, teraz wszystko wygląda tak, jak by wszystko było robione tylko i jedynie po to aby zadowolić widzów i aby przypadkiem nie strajkowali w social mediach :)

25.08.2017 23:25
SULIK
179

http://www.focus.pl/artykul/ktore-zwierze-skladalo-najwieksze-jaja-blog
to Ci pomoże w dywagacjach :)
w skrócie: za duże jajo = zbyt gruba ścianka = pisklę nie będzie w stanie się wydostać

22.08.2017 18:36
SULIK
179

nie ma to jak rozkminiać czasu i przestrzeni w serialu ze smokami i babą co w ogniu widzi przyszłość etc. :D

12.08.2017 14:24
odpowiedz
SULIK
179

Ja się zastanawiam skąd info, że sklepy które już są w Krakowie przędą dobrze :)
Te które znam chyba najwięcej obrotu towarem mają w używkach i wymianie.
Sam znam z 4 takie sklepy z jednego korzystałem raz i póki co jednak wygodniejsze jest kupowanie w promkach na xbox store :(
Jeszcze wiele tych sklepów ma działy retro które też jako tako przędą.
Problem jest taki, że trzeba mieć masę kasy na skup używek i sporo kasy na towar zamawiany z hurtowni.

Częściej korzystałem za to z kupowania sprzętu komputerowego w Krakowskich stacjonarnych sklepach - jakoś nie chciałem aby mi ktoś serwer, kompa czy dysk twardy wysyłał poczta/kurierem wolałem kupić na miejscu :)

Co do drugiej części czyli granie na miejscu - tutaj problemem może być to, że jak dajesz miejsca do grania/sączenia napoi to musisz mieć sporo miejsca na to + sklep. Co zwiększa znacznie koszty wynajmu i pewnie dodatkowe opłaty w urzędach na prowadzenie działalności spożywczej (bo nie sądzisz, że ludzie będą dzieli przy konsoli siedzieć o suchym pysku :P ). Jak chcesz robić ewenty, to już powierzania razy 10 :)
Tylko pytanie czy użyczanie miejsca do siedzenia w Nowej Hucie ma sens, albo będzie świeciło pustkami bo daleko od wszelkich tras turystycznych, albo opanują go sebixy, albo dzieciaki :)
Dodatkowo dochodzi kwestia taka, że knajp dla graczy z piwkiem i nie alkoholowymi popitkami jest chyba 3 sztuki, wszystkie dość blisko centrum, z czego korzystałem swojego czasu dość często z jednego miejsca które jest częścią ogólnopolskiej franczyzy (?), w drugim byłem raz, może trzy razy.

Może wypożyczalnia gier ? Albo na miejscu, albo z dostawą do domu ;)

02.08.2017 18:42
odpowiedz
SULIK
179

"moje mapy"
lub
"moje miejsca"
lub
"twoje miejsca"

możesz poustawiać na kompie, będąc zalogowanym na tym samym koncie co zalogowany na smartfonie i powinno się synchronizować

02.08.2017 18:35
odpowiedz
SULIK
179

w przeglądarce musisz wpisać: http:// i adres ip podany przy default gateway, jeżeli nie da się wejść, odłącz od prądu router i uruchom ponownie.
czasem nie da się wejść na ustawienia routera po wifi, a tylko kablu.
jak będziesz dalej miał problemy to warto podać model routera

28.07.2017 20:47
odpowiedz
SULIK
179

https://help.netflix.com/pl/node/13444
z tego wynika, że aby mieć 4K trzeba:
25 megabitów/s
na kompie: przeglądarkę Edge, lub apkę netflixa w win10

19.07.2017 20:37
odpowiedz
SULIK
179

Zrobione ale:
p. 9: uszeregowane od lewej do prawej od dobrze po źle, a w p.11 i p.12 na odwrót co może spowodować niestety błędne wyniki, bo ludzie z rozpędu jak widzą pierwsze pytanie w w skali 1-5 to zakładają, że reszta jest podobnie, a nie nagle zmiana na skalę 5-1

p.8: teraz firmy w Polsce to tylko oddziały innych firm i warto by było imho dodać pytanie o to czy firma jest sama sobie i ma x pracowników, czy też firma jest częścią grupy. Przykładowo obecnie pracuję w firmie zarejestrowanej w PL gdzie jest 5 pracowników, a naszym szefem jest gość z centrali zarejestrowanej we Włoszech.... a cała organizacja to kilka tyś. osób.

p.9: w czasach kiedy rekrutacje są wieloetapowe należałoby zwrócić uwagę na to, że może być prowadzona od A-Z przez daną firmę, lub kilka etapów jest oddelegowanych do firm trzecich, przez takie coś, mogą być różne wrażenia (często nieświadome) o firmie końcowej

p.17: jak to ktoś ładnie w wynikach ankiety podał, a co to jest zarządzanie różnorodnością - powinna być jakaś przystępna definicja

p.20: serio karta multisport ma być niby sposobem wspierania life-work balans ? serio ? ciekawe co powiedzą na to ludzie którzy robią po 14h/dzień i mają kartę multisportu którą nawet tyłka nie podetrą (bo za śliska) a nie mówiąc o kożystaniu z niej jak Ciągle siedzą w pracy. Taaa... szkolenia np. w obdługi programów stosowanych w firmie, na pewno też poprawia work-life balans. Spotkania integracyjne które tak naprawdę jeszcze bardziej odciągają od życia prywatnego i przeciągają w stronę firmy. Albo jest to sprawdzenie ankietowanych czy lubią dostawać ochłapy, albo pytanie jest źle napisane.

p.21: czas na wypoczynek, czyli co przychodzę o 8, wychodzę o 16, a w czasie pracy drzemka 1h na koszt pracodawcy ? :D Uprawianie sportów w połączeniu z pracą: "ta panie codziennie biegnę 1 km do autobusu, bo zawsze nie mogę się dobudzić rano jak wracam późno z roboty". Pasje etc. i praca - no chętnie pograłbym na kompie w robocie, tak z godzinę dziennie, zaraz po drzemce :)

a tak ps. po co wstęp po angielsku, jak pytania tylko po polsku ? :)

To tyle z uwag, pewnie autor ankiety nawet tego nie przeczyta bo pewnie wolał pospamować po forach, aby mieć tylko więcej wyświetleń :) Ale jakby przeczytał to proszę o komentarz do wypunktowanych i o info czemu wg. autora są to dobre pytania i co w nich nie zrozumiałem :)

18.07.2017 17:54
odpowiedz
SULIK
179

3,5h opóźnionego startu czy 3,5h opóźnionego lądowania ? bo to różnica :) Liczy się opóźnienie na końcu podróży.
Pisz reklamację do obu, ale najpierw przeczytaj umowę jaką podpisałeś z biurem,.

17.07.2017 21:12
2
SULIK
179

Widziałem wszystkie 3 sezony, dzisiaj/wczoraj miał premierę 4 sezon. A sam serial jest dość nie równy. Pierwszy sezon był fajny, drugi słabszy, a trzeci chyba najlepszy lub chociaż lepszy od 2 - u mnie ciężko z pamięcią :P
Więc pewnie sezon 4 też będę oglądał.

17.07.2017 21:08
SULIK
179

Problem ze wszystkimi firmami robiącymi komórki/smartfony jest taki, że serwis w Polsce to podwykonawca nie powiązany ze strukturami producenta :(
I z tego co czytam to raczej jest słabo z reklamacjami gwarancyjnymi, ale spróbować można.

17.07.2017 16:45
SULIK
179

Cześć,
żona we wrześniu 2016 zakupiła nowego Nexusa X5 w x-kom i dzisiaj niestety dostała bootloopa tzn. telefon w kółko się resetuje i zawiesza i nie uruchamia (tryb recovery nic nie daje).
Z netu wyczytać można, że niestety prawdopodobnie płyta główna jest padnięta i teraz zasadnicze pytanie co szybciej spowoduje otrzymanie działającego telefonu:
- oddanie na gwarancji do LG?
- rękojmia do x-kom?

Ponoć serqis LG lubi anulować gwarancje, bo ściemnia, że telefon zalany.

Ile może trwać jedno lub drugie i czegi mogę się spodziewać?

16.07.2017 17:01
SULIK
179

może być ciekawe :) dzięki za trailer

10.07.2017 18:43
odpowiedz
SULIK
179

screenshot na którym widnieje informacja o której piszesz + screenshot z zakładki "kanał"

09.07.2017 00:06
4
odpowiedz
SULIK
179

"zmonetozowanie" czegoś co będzie robione przez 2-3 miesiące w roku, aby do tego doszło to pewnie w między czasie (od rozpoczęcia projektu do zmonetyzowania) rozpocznie pracę zawodową, a może nawet zdąży pójść na wcześniejszą emeryturę niż wypłaci minimum z monetyzacji.

No że chyba będzie pokazywać cycki na kamerce to pewnie zacznie zarabiać w pierwszy dzień.

Ale ogólnie przenieść zawsze można, wystarczy zmienić linki.

03.07.2017 20:40
SULIK
179

Voodookacper czytaj ze zrozumieniem

03.07.2017 20:39
SULIK
179

Voodookacper i tu się mylisz, Netlix przypomina o tym, że trial się kończy. A dokładniej mówiąc o tym przypominał jak się u nich rejestrowałem (czyli na samym początku pojawianie się w Polsce).

Dodatkowo w odróżnieniu od np. sieci płatnych tv, nie podpisujesz z nimi żadnej umowy, więc możesz przestać płacić (odpinając kartę) kiedy chcesz, w przypadku płatnej tv będziesz bulił karę umowną za przedwczesne zerwanie umowy.

Co więc powiesz o automatycznie przedłużających się umowach po roku korzystania np. z telefonii komórkowej czy tv/internetu ? Często jest to (lub przynajmniej było) standardem w Polsce.

Już nawet pomijam fakt różnic kwot utopionych a Amber Gold, a potencjalnie "utopionych" w Netflixie ;)

Dodatkowo porównywanie Netflixa do Amber Gold jest jak porównywanie roweru z polem golfowym.

03.07.2017 18:37
odpowiedz
SULIK
179

Ja też chętnie przyjmę rady :)
https://www.youtube.com/user/Sulikczek/

A co do kanału Tygryska to w kwestii retro to jest on jednym z tych których osobiście słucha i ogląda się mi się bardzo przyjemnie.
Co do zwiększenia prędkości mówienia - bez sensu. Ci co mówią szybko najczęściej nie wiadomo o czym mówią.

02.07.2017 11:30
odpowiedz
SULIK
179

Nigdy tak nie kombinowałem, bo i po co jak jest opcja "zaplanowane" i tam sobie ustawiasz datę publikacji w trakcie uploadu.
A na playlistach możesz dodać automatyczne dodawanie po tytułach, tagach czy opisie, więc ustawiasz sobie w tagu/opisie/tytule słowo kluczowe i takie same ustawiasz w automatycznym dodawaniu i wtedy film pojawia się na playliście w momencie oficjalnej publikacji.

02.07.2017 11:27
SULIK
179

Ayano Aishi - może to co napiszę, może Cię urazić, ale przemyśl to:
Co kogo obchodzi jakie miałeś oceny na studiach, szkole średniej i podstawówce ? To, że się napracowałeś aby je zdobyć ? Tak naprawdę prawie nikogo to nie obchodzi, a jak obchodzi to znaczy, że coś z takim pracodawcą jest nie tak.
(Raz w życiu w trakcie rekrutacji, miałem na ankiecie podać oceny z dyplomu ukończenia studiów, nawet tego nie wypełniałem (raz, że nie pamiętam, dwa na co to komu), po tygodniu od otrzymania tej pracy, z niej zrezygnowałem z powodu psychicznej szefowej (całe biuro zastraszone etc.)).

Nazywanie innych ludzi który mieli gorsze oceny od Ciebie debilami... no cóż świadczy tylko o Tobie. Jest duże prawdopodobieństwo, ze Ci "debile" zamiast spuszczać się nad ocenami, budowali sobie sieć kontaktów i szukali już wcześniej zawodowego doświadczenia i wyszli na Tym lepiej niż Ty którego interesowało tylko aby mieć jak najwyższą średnią.
I jeżeli taką pseudo wyższość pokazujesz na rozmowach lub w CV to sorry, ale szukać Ci pracy będzie naprawdę ciężko - a powody które poda HR w kwestii odmowy, niekoniecznie będą tymi prawdziwymi.

01.07.2017 12:43
SULIK
179

dwa pierwsze odcinki 2 sezonu Preacher bardzo dobre

30.06.2017 23:28
odpowiedz
3 odpowiedzi
SULIK
179

Ja bym radził zgłosić sprawę pisemnie to przełożonego drogą mailową lub pisemne listem poleconym.
W przypadku drogi mailowej kopię wysłać na prywatną skrzynkę mailową, aby mieć kopię.

Mail do bezpośredniego przełożonego + przełożonego bezpośredniego przełożonego.
Jeżeli to nic nie pomoże, a nastąpi eskalacja, wypowiedzieć umowę z winy pracodawcy i żądać w sądzie odszkodowania. Byle nie podpisywać żadnych porozumień stron - bo wtedy osoba jest w ciemnym tyłku.

Można też przemyśleć sprawę przy dodaniu w kopii ukrytej lub normalnej kilku współpracowników oraz w kopii normalnej najbliższego oddziału PIP.

Prawda jest taka, że bliska Ci osoba już i tak w tym miejscu długo nie popracuje po podjęciu jakichkolwiek działań (jeżeli rzeczywiście osoba która mobbinguje ma takie plecy) więc po co się pierdzielić ?

Co do nagrywania prawdopodobnie wystarczyłby zwykły telefon z zestawem słuchawkowym zawieszonym na szyi i dyktafon włączony przez cały dzień pracy.

---

Jak po zgłoszeniu sprawy pisemnej pojawią się pogróżki - powiedzieć o tym wszystkim w pracy oraz zgłosić na policji jako groźby karalne, cokolwiek wtedy się stanie z majątkiem poszkodowanej, będzie jasne kto za tym stoi.

post wyedytowany przez SULIK 2017-06-30 23:30:38
30.06.2017 19:44
SULIK
179

pierwszy sezon bardzo dobry, drugiego nie zacząłem jeszcze

30.06.2017 00:35
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Mgła 2017 / The Mist serial, ogląda się póki co bardzo dobrze :)

post wyedytowany przez SULIK 2017-06-30 00:36:07
30.06.2017 00:35
SULIK
179

szkoda, że tylko 2h, ale chociaż tyle dobrze, że nie urwą tego tak z tyłka

11.06.2017 13:44
odpowiedz
SULIK
179

szukaj EIC lub EIP lub EIC Premium to są Pendolio, ale oczywiście może się zdarzyć, że kupisz bilet a podjedzie inny skład :P

06.06.2017 07:45
SULIK
179

siara000 - podobne wrażenie miałem :)
ale oczywiście w internecie jest sporo niepochlebnych opinii właśnie z tego powodu :P

Ciekawe czy będzie część 2, która połączą z Cloverfield <lol>

04.06.2017 20:16
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

Life wreszcie zobaczyłem, fajny klimat, dobrze mi się oglądało :) co prawda dość przewidywalne motywy, ale stworek zajebisty :)

02.06.2017 09:02
SULIK
179

nie rozumiem.
dostał cancela i nie będzie 34 sezony, czy 2 sezon Ci się nie podobał ?

01.06.2017 20:01
SULIK
179

Byliście w Warszawie w weekend na retro imprezie Pixel Heaven ? Jak wrażenia ?
Macie jakieś fotki/filmy ?

Z mojej strony byłem zaskoczony ilością sprzętu oraz tym, że było tak dużo VR.
Dodatkowo gra Get Even (od Polskiego studia The Farm 51) zapowiada się naprawdę przyjemnie - miałem okazję chwilę pograć i myślę że ją zakupię na premierę bo tylko koło 100 PLN kosztuje :)

https://www.youtube.com/watch?v=Btp1RQaHt1k

19.05.2017 23:28
16.05.2017 18:27
SULIK
179

Jak by tej sceny nie było to pewnie fani zjedliby serial, bo w książce było, a w serialu nie ma.
ps. widziałem mocniejsze sceny gay sexu w serialach, więc ta nie zrobiła na mnie wrażenia.

16.05.2017 18:26
SULIK
179

The Orville będę chciał oglądać
Ghosted chyba lepiej aby było filmem niż serialem, raczej nie będę oglądał

15.05.2017 17:45
SULIK
179

Lutz daj linka do filmweb/imdb nt. tego American Legends

14.05.2017 14:45
odpowiedz
SULIK
179

Jesteś kierowcą i nie wiesz, że taki znak w kodeksie ruchu drogowego nie istnieje ? Więc jest to wymysł właściciela parkingu, za łamanie którego nie grozi nikomu nic, że chyba w regulaminie jest napisane inaczej.

Dodatkowo znak ten nie jest informacją, że jest to miejsce potencjalnie dla rodzin z wózkiem, a rodzin z dziećmi.

14.05.2017 11:42
SULIK
179

co do spoilera numer 2

spoiler start


wysyłanie całej prawie załogi wraz z kapitanem statku - idiotyzm, tu się zgodzę.
co do przegapienia - no cóż... burza jest odpowiedzią ;)

spoiler stop

14.05.2017 11:07
SULIK
179

sekret_mnicha - mam podobne odczucuia

NewGravedigger - w temacie spoilerów:

spoiler start


- decyzję o sprawdzeniu planety podejmują w 3 sek
racja i nie racja :) z jednej strony takich decyzji się nie podejmuje szybko, z drugiej i tak każdy bał się iść ponownie do kapsuł po tym co się wydarzyło wcześniej, więc można uznać, że w zależności kto byłby kapitanem byłyby różne decyzje. Ale jest motyw jak z A1, gdzie główna bohaterka się przeciwstawia takiej decyzji (w nostromo nie chciała pozwolić na wejście potencjalnego zakażonego na statek)

- błyskawiczne wyklucie albinosów z purchawki
wirusy czasem ewoluują w ten sposób, że z czasem pojawienie się efektów choroby pojawia się później, a zarażanie jest wcześniej, może to takie nawiązanie do ewolucji. Ale też w trakcie filmu miałem wrażenie, że trochę to za szybko się dzieje

- pojawienie się Dawida, który raz że wygląda jak Frodo, a dwa że idą za nim jak stado na rzeź bez absolutnie żadnego pytania
z jednej strony alieny, z drugiej ktoś kto gada po ichniejszemu. Bali się i David sprawiał wrażenie zaufanego. Co nie zmienia faktu, że powinni trzymać go cały czas na muszce.

- Dawid, któremu urosły włosy (jak? :/) i który obcina je na wzór Waltera bez żadnych pytań ze strony reszty
Rosnące włosy mnie zaskoczyły również, trochę to z dupy było... ale.... można to wytłumaczyć tym, że wersja Davida miała być jak najbardziej podobna do ludzi, a Walter miał być bardziej cybernetyczny. Załoga fakt tego, że David wygląda jak Walter pewnie zignorowała, bo każdy rozbitek jak pojawia się ratunek też się goli w filmach ;P

- zero wytłumaczenia, czemu tamten statek uległ rozbiciu
pewnie tak jak pełna scena w której David nadlatuje nad planetę wraz z Panią Doktor, tak jak scena w której James Franko je obiad/kolację z załogą, pojawią się w wersji rozszerzonej. Cyba Pani Doktor zmieniła kurs lotu, bo chyba ona sterowała (o ile dobrze pamiętam ten 5 minutowy film w którym jest pokazane jak nadlatują nad planetę inżynierów).

- zero powrotu do wysłanej w przestrzeń piosenki
tzn. ? znaleźli przecież statek i wiadomo, że to Pani doktor wysłała pewnie jako ostrzeżenie/sos, a potem David kontynuował nadawanie, aby mieć więcej obiektów do badania

- dmuchanie w nos obcego w celu oswojenia
durne, ale.. David ich stworzył, może zaprogramował im takie zachowanie na poziomie genetycznym

- skąd do jasnej cholery D miał te jaja? To zaprzecza całemu zbudowanemu wcześniej uniwersum
stworzył je, bawił się mutagenem oraz zarodkami różnych roślin i zwierząt i wszystko miksował. Sporo czasu miał.

- to samo z wykluciem małego obcego, jest to absolutnie najkomiczniejsza i najbardziej absurdalna scena z całego filmu, całkowicie odcinająca się od wcześniejszych części. I nikt mnie nie przekona argumentem, że jest to prequel, więc może to działać trochę inaczej. Po prostu kurwa nie.
mały tańczący obcy na ciele inkubatora było jednym wielkim WTF

- brak jakiegokolwiek pokazania co się stało z Walterem
pewnie mu urwał łeb lub pokroił na kawałki, lub chociaż uszkodził na tyle, aby ponownie Walter się wyłączył na czas potrzebny na ewakuację Dawida

- ogromy statek, który jest wrażliwy na uszkodzenia od burzy nagle zlatuje na 40 km i wisi sobie w powietrzu, pomimo całej niekorzystnej sytuacji pogodowej.
40 km nad burzą, bezpiecznie było 80 km nad burzą. A że coś jest wrażliwe, nie znaczy, że ulegnie zniszczeniu od razu. Ale racja zbyt ryzykowne, ale... ponownie uczucia biorą górę.

- Walter ginie pierwszy raz, pokazane jest, że odbudowuje uszkodzenie, wraca bez dziury
- Dawid takiego ficzera nie ma
- Dawid pokonuje Waltera, wraca na statek cały w szramach i NIKT z załogi nie zastanawia się, dlaczego trzeba go sklejać zszywkami, skoro ma taką funkcję

myślę, że załoga mogła nie wiedzieć o tej funkcji

- Jednocześnie komputer statku zupełnie nie reaguje na nowego androida, który nagle z dupy zna wszystkie kody autoryzujące
To, że "matka" nie wykryła różnym numerów seryjnych cyborga, to był debilizm do potęgi. ale z drugiej strony:
- burza, która mogła zakłócać czujniki
- Matka została wyłączona na 8h do przeglądu który robił David
- Matka pewnie została przez Davida przeprogramowana
Co do samych kodów, to bardziej bym się zastanawiam - po cholerę na początku filmy Walter podaje kody do poszczególnych pomieszczeń, jak na statku nie ma NIKOGO aktywnego poza nim. Ba... nawet jak by była aktywna załoga, to również kody nie byłyby potrzebne. Co najwyżej mogłoby być to przydatne w przypadku obudzenia się kolonistów. Ale jak statek jest pusty to imho nie ma to sensu.

- Dawid, mimo że się nie zasklepia, nie ma rany na brodzie po gwoździu
to pewnie zwykłe przeoczenie, ale zdarza się w wielu filmach

spoiler stop

06.05.2017 12:03
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

A jaki jest powód odmowy, bo wg. moich skromnych wyliczeń, nie masz po prostu zdolności kredytowej na tak wysoki kredyt.

05.05.2017 12:32
SULIK
179

Mephistopheles - czemu Ty musisz mieć prawdopodobnie rację w tym co piszesz ?
Ale im więcej negatywów napiszesz, tym idąc do kina z głową pełną obaw, może akurat będzie mi się oglądało lepiej i ze wszystkiego co nie spierdzielą będę cieszył się 2 razy :D

05.05.2017 12:29
SULIK
179

Preachera mi się oglądało przyjemnie: fajni bohaterowie, ciekawa historyjka, akcja i trochę humoru.
Dodatkowo muzyka i zdjęcia też dobre.

05.05.2017 12:28
odpowiedz
SULIK
179

The Handmaid's Tale - po pilocie waga ciężka pod względem historii. Muzyka i zdjęcia świetne.
A wszystko to opowiada póki co historię świata w którym z jakiś powodów jest jest duży problem z niepłodnością i bogate rodziny które nie mogą mieć dzieci, mają swoje niewolnice ubrane w habity które mają im rodzić dzieci.
Póki taka "surogatka" nie jest w ciąży jest traktowana bardzo silną i twardą ręką jakiegoś religijnego zgromadzenia.
Ze strony męskiej nie każdy facet może uprawiać seks, więc gwałty są bardzo surowo karane (tym bardziej powodujące poronienie). Jak się możecie domyślać, lekarze którzy celowo lub niecelowo doprowadzili do poronienia nie posiadają zbyt długiego życia. I żarcie na kartki ;)

05.05.2017 12:19
SULIK
179

el.kocyk - moim zdaniem warto pociągnąć dalej "13 reasons why"
Co do bohaterów mnie męczyli trochę, ale ważniejsza jest droga którą Hanna przebyła i jakie konsekwencje może mieć każde z działań dzieciaków.
Dziwi mnie bardzo, że ponoć za oceanem (nie pamiętam czy USA czy Kanada) zakazano w niektórych szkołach nawet rozmawiać o tym serialu, a moim zdaniem właśnie powinny go dzieciaki widzieć i powinny gadać z nauczycielami o swoich odczuciach na ten temat.
No że chyba jest zakazany z powodu:

spoiler start


powodu 13, czyli pedagodzy nie chcą się czuć winni, bo sami pewnie wiele razy olali swoich uczniów

spoiler stop

Jedynie czego mi brakuje w tym serialu to

spoiler start


Dosadnego ukarania gwałciciela. Bo coś tam mówili, że będą zeznawać, że pójdzie siedzieć etc. ale nie było jasnego i dosadnego przekazu że zostanie ukarany. Ba.. nawet można sądzić, że się wymiga, bo jest z bogatej rodziny.

spoiler stop

post wyedytowany przez SULIK 2017-05-05 12:21:21
05.05.2017 12:13
SULIK
179

W określeniu najlepsza premiera tego roku w temacie American Gods, chodziło mi bardziej o premierę pierwszego odcinka, pierwszego sezonu, niżeli premierę kontynuacji kolejnych sezonów seriali które rozpoczęły "życie" wcześniej :)

Sense8 jest kontynuacją (widziałeś odcinek specjalny bożonarodzeniowy ?) i pewnie będzie też jedną z lepszych kontynuacji w tym roku wydanych :) (przynajmniej na to liczę, po grudniowym odcinku specjalnym)

04.05.2017 08:06
SULIK
179

To, że Preacher był zupełnie inny niż komiks, nie znaczy, że był zły

04.05.2017 00:53
odpowiedz
SULIK
179

American Gods chyba będzie to najlepsza premiera tego roku

04.05.2017 00:53
SULIK
179

jaram się :)

04.05.2017 00:52
SULIK
179

Prawdę mówiąc myślałem, że będzie to serial, bo tak to chyba zapowiadali w którymś etapie produkcji.
Z trailera wynika, że będziemy oglądać opowieść gdzieś od środka/końca, a nie początku wg. tomów książki.
Z innej strony patrząc to równie dobrze ten film/serial może być prequelem/sequelem lub adaptacją książek, ze względu na zakończenie 8 książki

spoiler start


powrót na początek podróży

spoiler stop

Trochę szkoda, że nigdzie w trailerze nie ma Eddiego :)

Ważniejszym pytaniem jest czy Sony na prawa do wystarczającej ilości utworów Kinga, aby pokazać wszystkie postacie pokazujące się w uniwersum Kinga :)

29.04.2017 18:35
SULIK
179

Na Natflixe możesz obejrzeć:
The Breaking Bad - jak nie widziałeś jeszcze :P
Better Call Saul - spin off Breaking Bad z tym jak Saoul stal się Saulem
The Fall - z Gilian Anderson, 2 pierwsze sezony super
Black Mirror - świetne, polecam, każdy odcinek o czy innym
Rick and Morty - jak lubisz kreskówki Adult Swim
Expanse - jest świetne, ale na Netflixie dostępny jest tylko pierwszy z dwóch sezonów
13 Reasons Why - zaczyna się bardzo nastoletni serial, a kończy się dużo poważniej

26.04.2017 16:50
odpowiedz
SULIK
179

Zajebisty klimat w zakończeniu pilota do 3 sezonu Better Call Saul :)

26.04.2017 16:49
SULIK
179

czekam

24.04.2017 21:23
SULIK
179

"kofeina (0,03%) dawka po zbóju :D"
czyli tyle samo co w około 200 ml filiżance kawy :)

23.04.2017 22:46
odpowiedz
5 odpowiedzi
SULIK
179

The Expanse, zakończenie sezonu bardzo dobre :)
Szkoda, że aż rok czekania.

18.04.2017 23:58
SULIK
179

recenzetGRY2000 to u was nie da się umówić na konkretną godzinę ?

18.04.2017 21:40
odpowiedz
SULIK
179

Ja jeszcze nie zmieniłem opon, ale mam obawy, że będzie się długo jechało.

17.04.2017 17:33
SULIK
179

Mam podobnie jak gram w coś ze sporym wczuciem się w fabułę, lub oglądam w ciągu jakiś serial który mnie wciąga, to nie lubię w między czasie dodawać sobie innych produkcji w podobnym stylu, bo potem mi się pierdzieli czy dane zdarzenie było w serialu, filmie czy grze :)

16.04.2017 17:05
SULIK
179

odpowiedział Ci r_ADM w 51 poście

16.04.2017 08:37
odpowiedz
SULIK
179

Lechiander - czytaj do końca posty w poście Desslocha jest końcówka "ą", a nie "ę" :)
a co do kasowania postów, jak poznasz różnicę między forum, a czatem, to pewnie będzie postów mniej ubywało
(dla podpowiedzi, na forum nie wali się postu pod postem w odstępach sekundowych, tym bardziej jak można je edytować, w Twoim wypadku przez 44 minuty od napisania posta)

post wyedytowany przez SULIK 2017-04-16 08:38:01
15.04.2017 17:52
odpowiedz
SULIK
179

Lost otworzył w świecie seriali nową erę, ale nie jakości, czy też fabularyzacji całych sezonów, ani też pewnie oglądalności i budżetu... a erę hypowania seriali :)
Osobiście mam do Losta mieszane uczucia, przede wszystkim dlatego, że sam pomysł i początek był świetny. Dodatkowo motyw z oglądaniem niektórych zdarzeń oczami różnych bohaterów też był bardzo dobry. Ale, nie był to serial bez wad, a wiele osób w tamtych czasach go za takowy uważało. Dodatkowo miałem często wrażenie, że scenarzyści wkładali coś do serialu, jakąś wielką tajemnicę, a potem o tym zapominali, nawet nie wspominali o tym etc. a widzowie czekali. Dodatkowo najbardziej denerwującym aspektem były clifhangery, których miałem serdecznie dość. Też wolałbym aby ten serial skończył się wcześniej, dzięki czemu byłby lepszy jako całość.

Serial ten w pierwszym sezonie otrzymał ode mnie ocenę 8 lub 7, a na koniec spadła do 4/10, niestety zdecydowanie przekombinowali.

Ale trzeba przyznać, że gdyby nie sukces Lostów (nie do końca dla mnie zrozumiały) to pewnie dzisiaj nie mielibyśmy, aż tylu seriali do wyboru.

15.04.2017 10:28
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179
13.04.2017 22:56
SULIK
179

główna bohaterka ładniutka :)
pierwszy sezon widziałem cały, za drugi nie mogę się zabrać

13.04.2017 22:54
SULIK
179
5.0

Kong, wyspa czaszek: 5/10 dobrze się oglądało, ale strasznie durny.
Na duży plus niektóre zdjęcia.
Postać grana przez Samuela bez sensu zupełnie.

12.04.2017 23:25
SULIK
179

początek jest taki powiedzmy nastoletni :) potem zaczyna być ciężej :)
ale też nie każdy z powodów jest takiego samego kalibru.
Ciekaw jestem jakie będą Twoje odczucia po ukończeniu.

09.04.2017 20:37
odpowiedz
SULIK
179
9.0

13 Reasons Why
Bardzo smutny serial. Dodatkowo dość mocny.
Trochę jak już wspominałem na początku przypomina w pierwszej połowie film Brick, w drugiej estoński Klass

09.04.2017 12:07
SULIK
179

Mi Split osobiście się bardzo podobał :) i niby dzieje się w tym samym Universum co Unbreakable, więc może będzie za jakiś czas coś jeszcze, albo ten smaczek mówiący o tym, że jest to to samo uniwersum jest zupełnie z tyłka :)

08.04.2017 12:45
odpowiedz
SULIK
179

13 Reasons Why, jestem po pierwszym odcinku i póki co zapowiada się przynajmniej interesująco. Klimat trochę jak w filmie Brick z 2005 roku.

08.04.2017 11:55
SULIK
179

Ja z ekipy Expanse najbardziej lubię Amosa :D

30.03.2017 22:08
SULIK
179

jakość na nagraniu w sreamie jest w większości zależna od jakości połączenia internetowego, musisz mieć MINIMUM stałe i stabilne 4 mega bitów WYSYŁU danych. Niestety większośc providerów netu zapewnia tylko prędkości downloadu i a wysyłka ich nie interesuje :)
Przykładowo ja wg. pomiarów mam około 60/6 magebitów (Download/Upload) i niestety wiele razy jak próbowałem bawić się twitchem, to niestety było to za mało to stabilnego nagrywania w 720p

27.03.2017 23:27
odpowiedz
SULIK
179

Przedostatni odcinek tego sezonu : jeden z fajniejszych odcinków tej serii, naprawdę dobrze mi się oglądało (to będzie w sumie 2-3 odcinek w tej serii który dobrze się oglądało :P)

27.03.2017 23:26
SULIK
179

w jego wieku to raczej jakiś emerytowany generał który jest zaznajomiony z raportami z poprzednich aktywności łowcy, czy coś w ten deseń :)

25.03.2017 13:34
SULIK
179

qLa - też uważam, że leki bez recepty powinny być bardziej kontrolowane, a nie są.

25.03.2017 08:14
SULIK
179

tak tylko dawka śmiertelna alkoholu jest zdecydowanie wyższa od dawki śmiertelnej nikotyny :)
alkohol etylowy dodatkowo nie jest etykietowany jako trucizna (oznaczenie T + czaszka) a nikotyna jest :)

więc idąc tym tokiem rozumowania oczywiście ma to sens, to co piszesz natomiast nie ma sensu :)

24.03.2017 19:52
odpowiedz
5 odpowiedzi
SULIK
179

baza = nikotyna
a zbyt duża dawka nikotyny = denat
więc pewnie z tego to powodu, aby ludzie nie mogli przypadkiem przedawkować (pijąc/paląc bazę)

24.03.2017 19:21
SULIK
179

W Iron Fist jest bardzo dużo (w porównaniu do innych seriali netflixa) nawiązań do innych produkcji Marvela.
Jest info o Hulku, jest info o DD i LK. Jest wspominana JJ (jako dobry detektyw gdy trzeźwa).
Moim zdaniem przynajmniej raz na 2 odcinki jest jakieś nawiązanie/wzmianka na temat MCU lub seriali netflixa z Marvela - a że są one dość subtelne to inna sprawa.

22.03.2017 20:00
SULIK
179

Shadowmage - ok, czyli na taką odpowiedź liczyłem :)

22.03.2017 18:28
odpowiedz
SULIK
179

Biedni łowcy acziwek, jaki teraz ból dupy muszą czuj, ojojojoj :)

22.03.2017 18:13
SULIK
179

lubie macki :P

a teraz tak całkiem serio: warto iść do kina czy lepiej poczekać na premierę DVD ?

21.03.2017 14:30
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

odcinek słaby, zakończenie jeszcze słabsze mające dać nie pewność czy mamy doczynienua z Darylem czy Dwightem ;) Jak Daryl to pewnie się teleportował ;)

I jeszcze ten tekst Jesusa że szyka chłopca, ehhh...

plus stary schemat: wspominki = będzie umieranie lub sugestia umierania (tutaj mamy 2 podbramkowe sytuacje: czarna w obozie wroga z 5% szans na wyjście z tego, oraz biała z szansami 50/50, że Dwight zdąży ją ustrzelic z Darylowej kuszy)

21.03.2017 14:25
SULIK
179

przypominam o istnieniu całego sezonu na farmie Herszela :)

20.03.2017 20:36
1
odpowiedz
SULIK
179

Kto w dzisiejszych czasach używa GPSa bez możliwości dyktowania adresu.

A co do "historia, warto ją znać" to w przypadku Pana taksówkarza to bardziej "topografia, warto ją znać", kolejna sprawa, spot promuje brak zdania egzaminu z topografii na taxi ? :P Czyli przewozy osób, z którymi związki zawodowe taksiaży walczą :D

Jedno co można dać na plus to zdjęcia i jakość nagrania z zewnątrz samochodu.

dalej do minusów - propagowanie szybkiej jazdy na rondach i nie użycie (a przynajmniej brak widoczności użycia) migacza do skrętu w prawo, w przypadku opuszczania ronda :D

Ciekawe ile zabulili za ten spot i jaki jest jego cel. Bo uczniowie i tak będą musieli się uczyć więcej historii bez względu na to co o tym myślą ludzie.

post wyedytowany przez SULIK 2017-03-20 20:40:18
19.03.2017 20:41
odpowiedz
SULIK
179
7.0

Iron Fist zakończony, z jednej strony fajny, z drugiej słaby :)
Fajny, bo trzyma widza bardzo długo w niepewności kto jest kim, kto jest z kim, kto jest zły, kto jest dobry etc. są pokazane zmiany w bohaterach etc. sporo nawiązań do innych serii, poniekąd rozwinięcie fabuły z DD, trochę kultury wschodu.
Słabszy, bo muzyka już nie taka jak w muzycznie zajebistym Luck Cage, nie ma tak świetnego bohatera jakim jest Jessica Jones i wreszcie jak na serial Kung-Fu choreografia walk słabsza niż w DareDevil (a przynajmniej jak pierwszy raz zobaczyłem DD w akcji był opad szczęki, tutaj nie ma tego efektu, albo z tego powodu, że DD był lepszy, albo dlatego, że DD był taki sam a teraz widzimy to drugi raz - ciężko powiedzieć).

Ale myślę, że serial spokojnie zaloguje na ocenę 7/10
Mogli też może trochę skrócić sezon z 13 odcinków do 10-11 - ale to bardziej dlatego, że oglądałem go w 2 blokach: 10h i 3h, więc może zmęczyłem się ogólnie materiałem, bo przyjąłem za dużo naraz :P

13.03.2017 19:09
SULIK
179

Taa, taaa Gaming-Man zaraz się okaże, że granie Quickschotem bez oryginalnych sprężynek to już nie "prawdziwe" granie retro. Nie popadajmy w fanatyzm.

Grałem na wielu platformach od Atari 2600 czy innego rambo i tak naprawdę nie widzę żadnych plusów w użytkowaniu ekranów CRT w dzisiejszych czasach (no że chyba potrzebujesz dodatkowego dawcy ciepła i biorcy kurzy w mieszkaniu to spoko).

Co do diablo na psx, raczej obstawiałbym, że ono po prostu źle wygląda na psx.

11.03.2017 11:27
odpowiedz
3 odpowiedzi
SULIK
179

Jakie kolory sobie ustawisz to takie mieć będziesz to raz.
Dwa Adventure Island zawsze wygląda źle.
Trzy na złączu SCART możesz zmienić tryb 16:9 na 4:3.
Pistolety nie działają nie z powodu jakości obrazu, a prędkości odświeżania obrazu, pistolet potrzebuje danego czasu w którym występuje czerń przez określony czas, na LCD dzieje się to zbyt szybko. Co niezmienia faktu, że w SNESie w odróżnieniu od NESa do pistoletu jest odbiornik, a nie sam ekran tv (nie wiem jak to dokładnie działa, bo snesa nie miałem).

10.03.2017 17:44
SULIK
179

Gaming-Man - wykaż się i pokaż dowody, a nie jakieś banialuki opowiadasz.

Osobiście mam podpiętą i Amigę 500 i Famiclona do TV LCD i z obu obraz jest zajebisty, powiem więcej: na moje oko jest lepszy niż na crt tv w latach 90.

Widziałem też Atari 2600 podpięte do LCD i też gry wyglądały tak samo jak na CRT lub lepiej.

10.03.2017 17:14
odpowiedz
7 odpowiedzi
SULIK
179

crt i lepsza jakość obrazu ? przecież to się wyklucza :)
po pierwsze czy się da czy się nie da, zależy od tego jakie masz wejścia w TV, a dokładniej jak dużo będzie kosztowało podpięcie (dużo jak masz tylko HDMI).

09.03.2017 11:39
odpowiedz
SULIK
179

1. kont na allegro bym nie kupował, w sklepach stacjonarnych są czasem promocje na zdrapki do xbox live (tylko nie pomyl sobie ze zdrapkami na kasę do konta, bo to nie jest zbyt przydatne)
2. najczęściej dzięki xbox live nie kupuję wcale, bo i tak nie mam czasu na przejście tego co dają w abonamencie. Sprawdź sobie opcję: EA access, przejrzyj listę dostępnych tytułów i może akurat będzie dla Ciebie jak chcesz coś ograć.
Ale ogólnie jak już coś kupuję to najczęściej na promocji w MS Store (z pozycji konsoli) albo pudełko z używaną gierką.
3. zestaw słuchawkowy z mikro powinien być się przydać, ale sprawdź jakie wejście masz w padzie, nowe pady mają jacka 2,5mm, więc możesz podpiąć każdy zestaw z wtyczką combo (jedna wtyczka na słuchawki i mikrofon). jak masz jakieś dziwne wyjście to musisz kupować dedykowany zestaw (starsze modele padów)
4. nie szukam, ale są grupy na FB dotyczące poszczególnych gier jak i platform. Natomiast sam MS wprowadził coś takiego jak kluby (opcja dostępna na konsoli) gdzie zrzeszają one fanów danych produkcji z różnymi podziałami na kraje, wiek, język etc. na pewno coś znajdziesz
5. nie wiem
6. są gry mmorpg, ale w żadną nie gram więc nie polecę.

08.03.2017 19:16
SULIK
179

więcej automatów !

post wyedytowany przez SULIK 2017-03-08 19:16:59
06.03.2017 22:34
odpowiedz
SULIK
179

Raczej mało prawdopodobne, abyś znalazł wodę z jonami żelaza w sklepie w butelkach z tego prostego powodu, że żelazo bardzo szybko się utlenia i wytrąca i robi brązowy osad w butelce, a tego większość producentów chce uniknąć.
Ale jak znajdziesz w sklepie takie butelki gdzie na dnie jest brązowy osad to prawdopodobnie trafiłeś na to co chcesz.

Ewentualnie możesz przetestować też wody lecznicze typu jan, zuber etc. ale tego nie należy pić na co dzień, a niektóre ponoć nawet trzeba rozcieńczać

06.03.2017 16:12
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

mario7777 - Chińczycy raczej byli zawsze uczciwi i pisali prawdę, gorzej z pośrednikami, który np. sprzedają chiński towar i piszę, że oryginały i dostawa z zagranicznego magazynu w 2 dni (a chodzi o wysyłkę po 2 dniach od wpłynięcia kasy).

Hakim - pewnie była kwestia, zwrotów czy coś, bo ludzie nie kapują, że jak coś jest dużo tańsze to na pewno nie ma certyfikatu jakości oryginalnego producenta, chociaż dalej te same koła mogą iść na tej samej linni, a na końcu dopiero nakleja się im brandy

05.03.2017 14:17
SULIK
179

Pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem na pytanie: a Ty przypadkiem oglądasz czasem jakieś filmy ? Bo coś mi się nie wydaje. Twoja odpowiedź na moje pytanie prawdopodobnie może być moją odpowiedzią na Twoje, więc tak to sobie zostawmy ;)

05.03.2017 14:14
SULIK
179

sekret_mnicha

spoiler start


Nie podobała mi się jedna rzecz - magicznie zmontowany przez profesjonalistę amatorski filmik na komórce Gabrielli - rozumiem zabieg narracyjny i że potraktowano to jako skrót, ale mimo wszystko zgrzyt.
bardziej dowaliłbym się do tego, że nagrywała coś telefonem który aby coś było z niego widać musiałby być na wierzchu trzymany w obu dłoniach, a ciągle inny personel i szefostwo tam przechodziło i nikt nie zauważył :)

Badgyue się klonują. No i co z tego, że jest ich zawsze dużo? Jadą oddziały, chodzą grupami, a herosi pomału się ich pozbywają. Nic wielkiego.
Badguye są tuż przed albo tuż za bohaterami. W filmie jest przecież dokładnie pokazane dlaczego tak jest - bo wykorzystywali Calibana, a później agent Murphy z Narcos nawet znalazł współrzędne Edenu. Więc wszystko gra.
Przedstawienie USA w 2029 wyszło super. To jest przecież 12 lat w przyszłości. Czego się spodziewałeś? Zaściankowa Ameryka będzie wyglądać dokładnie tak. Tak samo, jak wyglądała 50 lat temu i pewnie będzie wyglądać w 2060. Kilka nowych samochodów, większość starych - identycznie, jak jest teraz. Głupie byłoby "futuryzowanie" jej na siłę, jak to czyniono np. w latach 60. - że rok 2000 to latające samochody i inne cuda. Bardzo przyziemna wersja, realistyczna i na miejscu.

Do futuryzacji były jakieś maszyny do zbierania kukurydzy, ale z całością powyżej się w pełni zgadzam

No i dalej - podobał mi się ogromny ładunek emocjonalny. Podobało mi się bardzo dobre tempo opowieści. Podobało mi się, że zgodnie z prawidłami kina drogi, było wiadomo (z grubsza) jak to wszystko się potoczy. Podobała mi się gra aktorska, brak nadużywania VFX, bardzo fajny soundtrack, ładne zdjęcia, brutalność, lekki humor... Wszystko super. Jasne, scenariusz nie zasługuje na nagrody, ale swoje zadanie spełnił - trzymał mnie wciśniętego w fotel przez 135 minut.
W takim Gran Torrino Eastwooda też można od początku odgadnąć jak całość się potoczy, co nie zmienia faktu, że jak się już to stanie to są emocje, tutaj jest podobnie i mam podobne odczucia.
Jedynie w temacie VFX mam drobny niesmak w kwestii poruszania się dziewczynki jak już zaczyna się coś dziać.

spoiler stop

05.03.2017 14:08
SULIK
179

Tzymische

spoiler start


Nie napisalem ze to czasy post apokoaliptyczne - zapytalem kiedy sie ten film dzieje ?Bo nie jest to rok 2029 o ktorym bredza w filmie - jesli nie pamietasz jak wygladal rok 2006 na swiecie (czesc 3cia) - to zgoogluj i zobacz sobie jak swiat sie zmienil przez te 11 lat od tamtego czasu.

W USA nie ma wladz - chociaz cos tam bredza ze sa - bo niby eksperymenty musieli robic w Meksyku bo byly nie legalne w USA. Yet - jest ekipa prywatnej firmy ktora rozwala sie po stanach (przypominam ze od granicy z Meksykiem do ich celu jest okolo 2000km) zabijajac wszystkich i wsyzstko co na drodze im staje nie powodujac najmnijeszego wzruszenia ramion.
Kto zabija "wszystkich" i kim są "wszyscy" ? I co ma do tego władza ?

Ah przepraszam - bad guye maja cyberkonczyny, ktore sa zrob to sam - i mozna je naprawic za promoca probnika do pradu. My Bad - rok 2029 jak cholera.
Była pokazywana pełna scena naprawy, czy tylko kalibracji ?

Ah tak masz racje - maja Calibana - masz na mysli tego mutanta co mu swiatlo robi krzywde prawda? Tego slabego, kolesia, ktorego Logan odsyla z pobitym jednorekim w pustynie, samego z nieskrepowanym glowynm przeciwnikiem? Tego ktorego przeciwnik sie budzi 1 minute po tym jak zostaje wytargany przez bezbronnego i slabego Calibana na zewnatrz z samochodu - dokladnie na 10 sekund przed pojawieniem sie jego reszty zolnierzy? Ktorzy dystans pomiedzy lokacja Calibana i lokcaja Logana nastepnie przemierzaja w 2 minuty? Fakt - zapomnialem ze Caliban ma zdolnosc tropienia mutantow i zakrzywiania czaso przestrzeni.
A zdajesz sobie sprawę, że film nie jest kręcony w real time? bo wtedy byś narzekał, że oglądasz 2 dni jazdę samochodem przez przysypiającego za kółkiem Loganem

Aha wracajac do poscigu - a wiec zli - maja calibana - co jest najlepszym pomyslem w przypadku uciekania przed zlymi? wiem! calodniowy postoj w duzym miescie i chlanie przy okazji - wtedy napewno was nie znajda.
Cytuję "leży on w tym samym rowie co ja miałem leżeć", Logan i ekipa nie wie, że badguye mają Calibana. Chlanie jest podstawą egzystencji Logana. A Xavier jest stary i musi spać. Problem ? nie widzę.

A moze jeszcze lepsze - majac na ogonie grupe bezwzglednych mordercow - ktorzy sie kolnuja bo zmniejszenie ich ilosci o 50% nie wplywa nawet odrobine na ich morale - najlepiej zatrzymac sie u milej rodziny gdzies na wsi :) W koncu 'what can possibly go wrong' :-)
Logan nie chciał tam zostać, była dyskusja na ten temat czemu i po co tam zostają, niby mieli jechać dalej, aż Xavier wykituje od odleżyn na tyle samochodu ? Xavier ma z 90 lat, Logan pewnie drugie tyle, oboje są chorzy, to nie są już postacie z lat swojej świetności i muszą czy tego chcą czy nie odpoczywać. Zresztą podobna scena o ile dobrze pamiętam była w jednej z wersji komiksów na której bardzo luźno bazuje film.

- Czemy badguye majac Calibana sie tak szybko przemieszczali za naszymi bohaterami a le majac juz ta kartke z koordynatami GPS okazalo sie ze dadza im spokoj az dojada na miejsce, poczekaja na spokojnie az sobie odpoczna?

"we need backup! regroup team, regroup"

- czemu badguye majac wszystkich na widelcu w nocy jak dzieci spia, postanowili poczekac na probe dotarcia do Kanady z przechwyceniem dzieciakow? Liczyli ze sie logan nie zbudzi?
może doktorek zaliczył biegunkę i się spóźnił na samolot ? A może dlatego, że w filmach tak po prostu jest ? a może patrz wyżej ? zresztą w lesie z taktycznego punktu widzenia łatwiej byłoby ich dorwać niż na jakimś klifie

- Czemy badguye woglole nie scigali pozostalych dzieci a tylko ta jedna mloda, i czemu pozostale dzieciaki sie tak szybko przeniosly w tamta okolice, bez pomocy doroslych a ona z pomoca doroslej i kupa kasy w gotowce nie potrafila?
może trafiła na upośledzonego dorosłego ? może inne dzieciaki wynajęły helikopter za kasę którą dostały ? a może tego nie było w filmie i robisz insynuacje.
A ścigają młodą z tego samego powodu czemu ścigali Wolverina przez wiele lat po ucieczce z projektu Weapon-X. Po prostu ma najlepsze zdolności które można wykorzystać na polu walki. Jest tak samo zwierzęca jak Logan, a na tyle młoda, że pranie mózgu mogłoby się powieść. Kolejna sprawa ma kilka milionów USD wszczepione w kości, czy trzeba więcej ?

- Co magicznego powstalo na granicy z Kanada, ze mutanci sekunde po przekroczeniu granicy stawali sie nietykalni dla korporacji, ktora przez ostatnie 2 dni wymordowala kupe ludzi w USA ? (no wiadomo ze bezprawia tam nie bylo bo przeciez bande morderczych najmnikow scigala policja, policja stanowa, fbi, ... oh wait - nawet w newsach nie wspomniano o tym)
np. Alpha Flight ? i ewentualny konflikt zbrojny między USA/Kanada ?
Zresztą w którym filmie nie ma takiego motywu, że przekroczenie granicy daje Ci nieśmiertelność ?

- Czy w calym wszechswiecie zostala tylko jedna kulka z adamantium i czemu akurat mial ja Logan?
a czemu sądzisz, że jest jedna ? jedną ma Logan, ale to trzeba by było pytać Black Panthera, ale do niego prawa ma kto inny, więc Logan nie zapyta.

- Kiedy mloda nauczyla sie strzelac jak 'american sniper'? Rozumiem ze po prostu miala taki mutanci skill?
nie, po prostu oglądała Deadpoola i westerny, a Clin Eastwood jest jej chrzestnym, to się nauczyła.
ale czekaj czekaj, czy ona przypadkiem nie była szkolona jako broń do zabijania ? i może mogła mieć szkolenie z obsługi broni palnej ? albo ją przyszywana matka nauczyła ? Czy widzieliśmy całe życie młokosa, aby wiedzieć co potrafi a co nie ? równie dobrze mógłbyś napisać, jakim cudem nastolatka (czy ile ona ma lat) umie prowadzić samochód, przecież nie mogła jeszcze zdawać na prawo jazdy.

- Po jaka cholere banda morderczych najemnikow zarznela kolesia na stacji bnezynowej?
bo mają IQ rosiczki, a przy okazji mają też broń.

- Czemu Logan wiedzac ze maja na ogonie najmnikow, i Calibana, zdecydowal sie na dlugi postoj w hotelu a nastepnie chlanie w barze?
widział, że maja Calibana ? czy myślał, ze jest martwy ? bo coś wyżej cytowałem o rowie i spoczynku w nim

- Czemu nikt w USA sie nie zainteresowal banda kolesi wygladajacych jak z mad maxa atakujacych hotel?
Bardziej jak SWAT ochrona VIPów a nie MadMax. Więc pewnie to nic dziwnego w tamtych okolicach, tak jak ja się nie dziwię, że w bankach pracownicy chodzą w graniakach.

- Czemu, wiedzac ze maja na plecach bande najemnikow mordercow, i Calibana (ktory w dodatku zakrzywia czasoprzestrzen) postanowili zatrzymac sie u niewinnej rodziny i skazac ja na smierc? A nastepnie, jedyny ich obronca postanowil pocisnac naprawic cieknaca wode
aby móc wreszcie umyć jaja, bo mu pewnie się już gotowały od ciągłego siedzenia w samochodzie, dla mnie byłby to odpowiedni powód, aby zaryzykować

Pytanie bonusowe - od kiedy przykrecenie jednej nakretki naprawia pompe wodna?
A po co naprawiać pompę jak cieknął tylko zawór ? A dokładniej uszczelki na rurze doprowadzającej wodę do zaworu.
Tam w środku między dwoma elementami jest czasem guma co parcieje i na jakiś czas pomaga dokręcenie śrub, a czasem trzeba całą armaturę wymienić.

spoiler stop

post wyedytowany przez SULIK 2017-03-05 14:09:33
05.03.2017 03:45
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179

pierwsza zasada: nie nie zostaniemy przyjaciółmi, a nawet znajomymi po rozstaniu
druga zasada: co mnie obchodzą jej znajomi, jak z nimi nie mam kontaktu ? mogą o mnie nawet myśleć, że jestem psycholem z arkham asylum, waliłoby mnie to

jak bym np. od jakiegoś znajomego usłyszał, takie bajki o jakich piszesz (kąpanie się w zimnej wodzie, mycie na kolanach) to jeszcze bym to ubarwił i dodał kilka szczegółów od siebie, niech idzie w świat, niech ludzie się boją :)

trolli się nie karmi, a takim trollem jak widać jest twoja była kobita (o ile to prawda :D), więc najlepszy jest na to wszystko ciepły mocz

04.03.2017 22:02
odpowiedz
SULIK
179

Do nagrywania ekranu z telefonu z androidem nieźle radzi sobie AZ Screen Recorder.

Natomiast sterowanie telefonem z kompa, pewnie wymagałoby roota na telefonie.

04.03.2017 21:58
odpowiedz
2 odpowiedzi
SULIK
179
9.0

LOGAN dla mnie 9/10
Oglądało mi się bardzo przyjemnie, ale też bardzo smutno, ten film prócz totalnej rozwałki ma też spory ładunek emocjonalny. Sama historia moim zdaniem napisana spójnie i dobrze przedstawiona.
Film pokazuje, że nawet superbohaterowie się starzeją, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Co mi się nie podobało:
1. animacja młodej w akcji
2. za mało pokazano tego potrafią nowi bohaterowie (ale z drugiej strony, praktycznie w każdym filmie spod znaku X-Men tak było); zresztą aby pokazać jeszcze więcej film musiałby mieć 2 części, lub trwać 3h, a i tak trwa ponad 2h
3. trochę brakuje info co się stało przed Loganem, że jest taka, a nie inna sytuacja (chociaż można się domyślać)

I teraz pytanie do speców od uniwersum: które filmy wcześniejsze zaliczają się, a które zostały skasowane w przypadku Logana

Miałem spory ubaw z celowych lub nie celowych "nawiązań" do: 2012, Universal Soldier ;)

04.03.2017 21:45
SULIK
179

Tzymische - oglądaliśmy 2 różne filmy jak widać

spoiler start


gdzie masz lata 50 ? gdzie masz niby apokalipsę ? to że kilka scen były w jakiś zakładach chemicznych przy bocznicy kolejowej, i albinos który nie może wyjść na światło ubierał się jak nomadzi z Mad Maxa nie znaczy, że była jakaś apokalipsa

2 minuty przed/2 minuty po - jak byś nie zauważył albinos ma taką zdolność, że jest w stanie wytropić mutantów co było też pokazane w "Apokalipsie", Caliban prowadził knajpę i jego ochroniarzem była Psylocke. Już nie wspominając o znalezionej przez "jednorękiego bandytę" fotki którą młoda miała ze sobą, a na niej koordynaty do punktu zbiorczego przed wyruszeniem do "Edenu"

wydłużające się sceny ? nie zauważyłem bo cały czas się coś działo. Nawet jak były to i dobrze, bo ten film jest pożegnaniem z 2 ważnymi postaciami z uniwersum

spoiler stop

04.03.2017 13:37
odpowiedz
SULIK
179

Zdecydowanie wolę SciFun do tego materiału niż Roja, Rock może by był jeszcze OK, ale raczej ze swoją posturą raczej nie podałoby testom fizycznym.
I tak naprawdę nie widzę, żadnego innego Polskiego youtubera który by się do tego projektu nadawał.

04.03.2017 12:16
👍
SULIK
179

ESA: Europejskie Centrum Astronautów
Za kamerą: AdBuster
Za wszystko płaci: EA
materiał SciFun: http://www.youtube.com/watch?v=PtaKf8_goZ4

Niemiecka strona projektu PietSmiet (kanał gamingowy): https://www.youtube.com/watch?v=5--oVZS5jT0
Wielka Brytania: Jane z outsidexbox (kanał gamingowy): https://www.youtube.com/watch?v=CRzO4hErxoI, https://www.youtube.com/watch?v=pWYt-NKYzlE
Z Wielkiej Brytanii jest również Steffan Powell z Radia BBC 1
Francję reprezentuje Squeezie (chyba jakiś komediowy kanał) https://www.youtube.com/watch?v=XLC5EagMK1I
Hiszpanię reprezentuje TheGrefg (chyba też gaminowy) https://www.youtube.com/watch?v=NjTwKzm3ISI

Liczyłem, że nie tylko SciFun będzie reprezentował kanały naukowe, ale reszta ekipy to będą kanały warte subskrypcji w celu pooglądania czegoś ciekawego. Z drugiej strony jeszcze bardziej cieszy, że to właśnie naukowy YT z Polski trafił do projektu zamiast jakiś bożyszcze nastolatków grający w minecrafta czy innego CS:GO :)

03.03.2017 16:44
odpowiedz
1 odpowiedź
SULIK
179

Taboo zakończyło swój pierwszy sezon jakiś czas temu, a tutaj cisza. Czyżby jednak serial nie podołał oczekiwaniom ? Osobiście bardzo mi się podobał, ale raczej nie nazwałbym go przełomowym, odkrywczym czy doskonałym. Jestem trochę ciekaw jak potoczą się dalsze losy bohaterów, ale jak nie zrobią 2 sezonu to nie będę rwał włosów z głowy.

Natomiast 2 sezon Magicians (jestem na bierząco) dla mnie jest świetny, tak samo Expanse (nie widziałem póki co ostatnio emitowanego odcinka)

02.03.2017 12:33
SULIK
179

ten obrazek daje mi dużo radości i tak jak patrzę na użyte screeny to 4 część nie była taka zła :D

01.03.2017 18:32
SULIK
179

czasem naklejają na drzwiach wejściowych do bloku

01.03.2017 18:30
SULIK
179

Właśnie oglądam live z Keep Talking and Nobody Explodes
http://www.youtube.com/watch?v=utVLZoT4aic

polecam, wygląda to bardzo grywalnie :D

01.03.2017 17:11
odpowiedz
SULIK
179

w kwestii filmiku, skróć kwestię napisów początkowych, środkowych etc. lub je wywal, bo część osób może nawet nie zacząć oglądać jak będą tak długie

w kwestii internetu, odpowiedzią są przeciążone BTSy; jeżeli np. mieszkasz w miejscu w którym do okola nie ma dużych firmowych skupisk ludzi (zakłady pracy, biurowce, sklepy wielkopowierzchniowe) to w dzień będziesz miał najlepsze parametry łącza (czyli wtedy kiedy ludzi nie ma w domach), a wieczorem dużo gorzej, bo ludzie wrócili z pracy i korzystają z telefonów (dzwonią, internetują, smsują).
Jeżeli mieszkałbyś np. w pobliżu biurowców to najgorszy net miałbyś w godzinach 8-19, a potem zaczynałoby być lepiej.

Co możesz spróbować zrobić: zainstalować oprogramowanie pozwalające na zmianę BTSu (a dokładniej wymuszenie zmiany BTSu) na mniej obciążony, ponieważ modem wybiera Ci prawdopodobnie taki BTS który ma najmocniejszy sygnał (jest najbliżej), ale na drodze między Tobą a BTSem mogą być przeszkody oraz może być do niego podpiętych więcej osób niż BTS który jest dalej, ma odrobinę słabszy sygnał, ale mniej użytkowników i stabilniejsze połączenie.

Mapę BTSów znajdziesz wpisując w google "bts mapa polska" i przypatrz się na mapie jak wygląda Twoja okolica, może trzeba będzie zainstalować antenę kierunkową. Z mapy też odczytasz numery urządzeń które będą potrzebne Ci do wprowadzenia ich w oprogramowaniu do zmiany BTSów.

Oprogramowania nie polecę, bo od 7-8 lat nie używam tego typu łączności, ale pewnie na forach związanych z BTSami powinieneś coś znaleźć. Ja np. musiałem wgrać nowy firmware do modemu, a potem łączyć się przez niestandardowy dla niego program na kompie i dostawałem za pomocą kodów z terminala możliwość przełączania się między BTSami, teraz programik powinien być dużo prostszy w obsłudze :)

Ps. testowanie połączenia za pomocą przekazów live na yt raczej mija się z celem (bo np. ktoś kto transmituje może mieć problemy z siecią :D), dodatkowo sprawdzanie połączenia przez filmiki na YT które mogły wcześniej być zbufforowane też mija się z celem.
Lepiej np. pingować google z parametrami: -l 1000 -t
i zostawić tak na np. 5 minut, wyłączenie poprzez ctrl+c

im mniej lost (w %) i im mniej różnice w pingu na przestrzeni czasu tym lepiej