Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

ElAmigo ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

18.11.2018 23:10
odpowiedz
ElAmigo
1

Gra jest bardzo przyjemna i godna polecenia, natomiast muszę się zgodzić z często pojawiającym się tutaj zarzutem - gra jest zwyczajnie zbyt prosta. Można ją przejść bez większych trudności na najwyższym poziomie. Jedynym prawdziwym wyzwaniem są zagadki, które są bardzo ciekawie skonstruowane, tylko szkoda, że standardowe bitwy są zbyt proste.

Poza tym, w pewnym momencie odrobinę zaczęła mnie irytować ilość bitew skróconych do 1 rundy. Nie wiem jaki stoi za tym powód, ale znacznie spłyca to karciane potyczki. No i nadmiar surowców, szczególnie rekrutów. Nie wiem jak by trzeba grać, żeby komuś miało zabraknąć rekrutów, może gdybym wszystkie karty wytwarzał w maksymalnej ilości (nie robiłem tego, bo po co).

Niektóre karty, szczególnie unikatowe są OP. Przykładem jest Eyck.

18.11.2018 22:52
odpowiedz
ElAmigo
1

Generalnie jest to dobra gra, ale w mim odczuciu dużym minusem jest źle zbalansowany poziom trudności. AI ma zdecydowanie zbyt liczne armie, przez co w zasadzie odpada rozdzielanie swojej armii na kilku herosów. W rezultacie trzeba ładować całą armię w jednego, głównego herosa i eliminować wrogich herosów jeden po drugim, a i tak w końcu trafi się na herosa z 2 albo 3 razy liczniejszą armią. Problem jest taki, że AI zbyt szybko i w niekontrolowany sposób rośnie w siłę. Gram na średnim poziomie trudności, przechodziłem już inne, wymagające gry turowe jak X-Com czy Darkest Dungeon, jak również przechodziłem starszych Herosów, ale tutaj po prostu straciłem ochotę. Jedyną metodą jest rushowanie od samego początku misji, bo nawet neutralne armie rosną tak, że po pewnym czasie są nie do pokonania. Ma wrażenie, że gra jest przeznaczona tylko dla starych wyjadaczy, u początkujących graczy wywoła jedynie frustracje.