Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Hieronim Bosch ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

15.10.2019 16:37

@ajax34 Poprawność polityczna przy komunistycznym reżimie jest tylko nic nieznaczącą błahostką. Szanujmy się. Chiny to wróg każdej ideologii zachodniej. Są przeciw tradycjom prawicy i postulatom lewicy(w rozumieniu kulturowym). Komunizm to prześladowca konserwatystów i liberalistów.

10.10.2019 17:57

Sony zapowiada Bloodborne 2 i ja kupuję konsolę.
Jest tylko jeden warunek: nad całością gry musi pracować Miyazaki.

30.09.2019 15:59
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Netflix chce mieć swoje MCU? Już się boję, przy głównym serialu mają materiał źródłowy, z którego i tak widać, że biorą tylko popularną markę i postacie, nie trzymając się wiernie książki. Najzabawniejsze jednak, że to jeszcze bardziej podzieli fanów. CDPR już zrobił grę o Meve, a jak np. netflix zabierze się za tą postać po swojemu to już widzę konflikt książki i gry vs serial. Najbardziej zastanawia mnie umowa jaką zawarł AS z Netfilxem. Mogą oni robić ile sobie zamarzą serii, a jak sprawa gadżetów? Gadżety nie będą przecież się tak bardzo różnić od tych Redowych(medalion zmienili, żeby nie wejść w konfilkt). Marka The Witcher jeżeli mnie pamięć nie myli należy do CDPR i serwis streamingowy musiał jakoś się dogadać, aby nie wejść w konfilkt. Zapewne w przyszłości marka ta będzie jednym wielkim burdelem ogarniętym pożarem i wszyscy będą dociekać swoich praw.

28.09.2019 18:11
4
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Kamil Kula-grał też Gascona i naprawdę pasował mi jego głos do postaci. Jestem na tak.
Lidia Sadowa-tak samo jak Kula, grała w Wojnie Krwi. Postać Rayly była równie dobra co Gascon.
Żebrowski-tego to się nie spodziewałem, ale dlaczego by nie?
Dużo też zależy od reżysera dubbingu. Całe szczęście Redzi nie zawiedli nigdy z głosami postaci, więc nawet jeżeli zatrudnili nikomu nieznanych aktorów to i tak w tej kwestii ufam im.

25.09.2019 20:22

@T_bone wasz serwis, wasze decyzje. To oczywiste, że polityka zawsze będzie się sprzedaje. Im więcej kliknięć tym lepiej, nawet kosztem jakości. Na razie będę omijać fixumdyrdum, a w przyszłości może sprawdzę czy podszlifowała swoje umiejętności.

25.09.2019 15:44
10
odpowiedz
4 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Wszedłem na wiadomość, bo interesuje mnie ten film, ale nie zwróciłem uwagi na autora i mam za swoje. fixumdyrdum jest nową autorką na gry online i wypuszczając tylko parę artykułów spowodowała, że zacząłem patrzeć jaki autor napisał tekst. Ja wiem, że ktoś może zaczynać w branży, ale czy jakaś bardziej doświadczona osoba pilnuje nowicjuszki, żeby treść była na przyzwoitym poziomie? Autorka mogłaby zacząć od jakiś mniej wymagających tematów (np. zapowiedzi nowych gier) i nie pchać się w tematy takie jak: szpiegowanie na FB, polityka lub strzelaniny. Pisząc łatwiejsze teksty wypracowałaby też bardziej merytoryczny styl (na całe szczęście powyższy artykuł nie jest jak poprzednie wybryki). Mam nadzieję, że GOL zmieni trochę podejście do naboru pracowników, ale jak to mówią: ,,Nadzieja matką głupich".

24.09.2019 18:13

Spędziłem ponad 70h w Dead Cells i nie żałuję. To świetny rogalik, ale na wyższych poziomach trudności pokazuje gdzie moje miejsce. Gra jest wciąż rozwijana, a ja chętnie przyjmę co-opa lub klasyczną metroidvanię.
Ps.: No i musieliście mi przypomnieć, że muszę czekać na Silksong do 2020, a piąty panteon już dawno przeszedłem. Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość.

21.09.2019 16:06

,,Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz, co... I teraz, ***, nie mam ręki."
Zbyt pięknie pasuje do historii Johnnego, żeby tego nie wykorzystać.

post wyedytowany przez Admina 2019-09-21 17:05:18
13.09.2019 07:21
odpowiedz
1 odpowiedź
Hieronim Bosch
7

W stylu hollow knight-o tak. Jak najbardziej. Lepszego wzorca nie można znaleźć jeżeli chodzi o metroidvanie. W dead cells można odnaleźć nawiązanie do gry team cherry.
Multiplayer-biorę. Bez dwóch zdań świetny pomysł. Różnorodność broni i umiejętności jest porażający i sądze, że będą świetnie współgrać w co-opie.
Serial-dziwny świat z specyficznym klimatem z dużą dozą humoru. Idealny materiał na adaptację.

12.09.2019 18:58
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

@ddawdad Szczerze nie za bardzo. Największą wadą jest rozdrabnianie się na wiele książek nie wkładających nic do ogólnej historii, oraz niewykorzystany potencjał pomysłów i świata. Piekara wpadł na dobry pomysł na czym oprzeć budowę uniwersum, ale na tym plusy się kończą. Ja zwiedziony koncepcją i opiniami skusiłem się i żałuję. Wiele dobrze rozpoczętych wątków jest potraktowana po macoszemu i bez dalszego planu na rozwinięcie. Główny bohater cierpi na sklerozę i musi przypominać co powieś jaką ma odporność na trunki. Najgorszą rzeczą jednak są kompleksy polityczne autora, przez co musi nieudolnie wkładać swoje poglądy. Mógłbym jeszcze rozpisywać o brak bohaterów do których się przywiązujemy, czasami występującą zbytnią wulgarność. Jednak nie będę już wydłużał i zakończę krótkim stwierdzeniem podsumowującym twórczość spod inkwizytorskiej marki:
Dobry pomysł, słabe wykonanie.

12.09.2019 16:10

,,Podczas zabawy żadna z postaci nie będzie jednak odnosić się do płci protagonisty. Główny bohater zawsze nazywany będzie po prostu „V”."
Zobaczymy jak zrobią polską wersję językową bez odmiany na żeńskie i męskie formy. Nawet po angielsku Jackie woła na nas slangowym określeniem na dziewczynę-Jaina. Robienie nowych wersji dialogowych od 2018 jest zwykłym marnotrawieniem zasobów.

10.09.2019 22:34
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Geralt i Ciri kontra Solaris i Pirx
Najtrudniejszy wybór.
W sumie Geralt ma już na swoją cześć skwer w Łodzi, więc wygrywa Lem.

10.09.2019 15:57
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Mnie zaś w cyberpunku ciekawią koncepcje religii. Jeżeli pojawią się inkwizytorzy w grze to mam nadzieję, że nie staną się zwykłym mięsem armatnim, ale będą odgrywać ważną rolę w fabule. Pasowaliby świetnie do idei nieśmiertelności przedstawianej w materiałach promocyjnych. Pewnie byliby wrogo do nas nastawieni, gdyż nie możemy zrezygnować z modyfikacji, ale mogłaby być współpraca z przymusu. Konfrontacja ideologi świętości ciała z traktowaniem go użytkowo. Redzi w pewnym wywiadzie mówili, że nie uciekną od tematu religii wokół społecznego zepsucia Night City. Mam małe obawy, że zredukują tego do zwykłej fanatycznej sekty jak Kościół Wiecznego Ognia, a mogliby zrobią coś na miarę Dukaja w ,, In partibus infidelium" lub Sapkowskiego w postaci Grzegorza Hejncze.

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-09-10 15:59:08
03.09.2019 18:27

@pisz dzięki za info. Miło słyszeć, że rodzima firma ze zdolnymi artystami radzi sobie na rynku.

03.09.2019 17:56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

,,W Kraju Niewiernych" jest jednym z moich ulubionych zbiorów opowiadań. Najlepsze powieści to tytułowe ,,In partibus infidelium" , ,,Katedra" i ,,Ziemia Chrystusa". Jestem też w trakcie czytania ,,Innych Pieśni" ,ale jest to dość oporna lektura nawet jak na mnie, a potrafię przeczytać 500 stronicowe książki jednego dnia. Nie czytałem tego konkretnego utworu na podstawie której zrobią serial, ale ciekawi mnie czy Dukaj podzieli losy Lema o niemożności przekładu na inne dzieła kultury.
Ps.: Bagiński też jest zaangażowany to daje trochę do myślenia. Najpierw wiedźmin teraz to. Czyżby planował swoją przyszłość z Netfliksem. Dość prawdopodobne jeżeli jest prawdą to co słyszałem kilka miesięcy temu, że Platige Image ma problemy finansowe.

02.09.2019 10:44

Google, Facebook i inni mają kary już wliczone w kosztorys. Trzeba nie tylko nakładać kolejne grzywny, ale podjąć radykalne środki jak aresztowanie osób pod zarzutem złamania prawa. Takie firmy z tak ogromnymi zasięgami wpływają na wyniki wyborów przez co stanowią zagrożenie dla interesu państwa i jego obywateli.

24.08.2019 16:35

Problemem Thronbreakera była niewystarczająca kampania reklamowa. Sama świadomość istnienia platformy GOG nie jest jakaś super wielka, ale przy reklamowaniu Cyberpunka wystarczyło wspomnieć o platformie i widzimy pozytywne skutki.

19.08.2019 14:48
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Jak dzieci. Ludzi nie stać na cywilizowaną dyskusję tylko muszą się wyzywać od najgorszych ścierw?

09.08.2019 17:49

@Gieszu Małego Geralta też nie było w książkach.

09.08.2019 13:58
3
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Wystarczy wejść do Walmarta, kupić przy kasie broń i sekundę później zastrzelić cały personel i wszystkich klientów. Jeśli naprawdę obwiniali by gry to po prostu wystarczyło prawnie zakazać, ale granie to wygodny kozioł ofiarny, na którego wystarczy trochę pokrzyczeć i oderwać uwagę ludzi od źle działającego prawa do posiadania broni.

07.08.2019 23:23

Tyle, że Hissrich jest też odpowiedzialna za scenariusz razem z kilkoma innymi scenarzystami, którzy mają jeszcze mniejsze dokonania. Sama też tych scenarzystów wybierała.

07.08.2019 22:18
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Jednak widać pewne inspiracje grami. Może to tylko moje osobiste odczucia, ale pancerz netflixa wygląda niezwykle podobnie do zbroi z gry.
Zaś co do samej Hissrich. Wszyscy narzekają na casting. To ja ponarzekam teraz na showrunnerkę. Nie wierzę w jej talent pisarski. Ona nie ma żadnych ponadprzeciętnych dokonań na swoim koncie. Tylko seriale superbohaterskie i z tego co słyszałem to była odpowiedzialna za te gorsze odcinki.

25.07.2019 13:55

Ja patrzę na mapę.
Też ja: ,,Liwonio ojczyzno moja"

20.07.2019 15:26
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Najbardziej brakować mi będzie mistrzostwa pióra Sapkowskiego. Dialogi w prozie są wyśmienite. Opisy dają nam żywy obraz. Samo początek zwiastuna, aż prosił się o: ,,Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej." To co nam pokazał netflix zapowiada się na bezmyślną akcję, a nie błyskotliwe rozmowy. Za dużo się dzieje w tej zapowiedzi, za mało słów.

19.07.2019 13:36
1
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

1.Walki z potworami. Całkiem niezły pomysł. W książkach Geralt jest najczęściej przedstawiany w mało wiedźmińskich zadaniach. Uważam to za całkiem niezły pomysł, ze względu także na Platige Image, które potrafi zrobić świetnie wyglądające efekty.
2.Pokazanie przeszłości bohaterów. Nie jestem z tego zadowolony. Boję się trochę, że zrobią z tego szkolną dramę w aretuzie. Przeszłość Yennefer przedstawiona w książkach(garb, próba samobójcza) służy budowaniu postaci. Przedstawianiu przeszłości innych bohaterów moim zdaniem nie jest potrzebne. Wpychanie wielu wątków może spowodować rozdrobnienie się historii. Sama saga ma ich kilka jak dijkstra, shani i jarre, jednak to Geralt i Ciri są głównymi bohaterami.
3.Mimo młodego wieku, aktorka ma odznaczać się „duchem oraz dojrzałością”, dzięki czemu nadaje ogromnej głębi swojej postaci.
Źródło: https://www.gry-online.pl/
Z tą wypowiedzią mam problem, że Ciri w opowiadaniach jest 10-letnim dzieckiem, zaś przez większość sagi zachowuje się jak niedoświadczony smarkacz. Jednak sam wygląd Ciri podoba mi się, dobra charakteryzacja dobrze upodabnia do dziecka.
4.O dziwo wiedźmin nie ma wielu scen seksu. Jak na osiem książek jest ich stosunkowo niewiele.
Ustalmy jedno przemoc w dziełach kultury nikogo dziś nie szokuje, jest ona wszędzie. Straszliwe wydarzenia jak bitwa o sodden lub rzeź cintry są przedstawiane jako widmo ciążące nad bohaterami. Coś co prześladuje z przeszłości, a nie jako wydarzenia teraźniejsze.
Mam obawy, że Netflix i showrunnerka chcą zrobić z tego drugą grę o tron, ale wiedźmin w moim odczuciu jest bardziej kameralny.

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-07-19 13:38:40
16.07.2019 16:45

To prawda. Brak Essi boli. Jednak nie liczyłbym, że kiedykolwiek się pojawi. Jeśli wezmą się za sagę to ciężko będzie upchnąć to opowiadanie. Chyba, że jako wspomnienie.

16.07.2019 15:03
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Łatwo stwierdzić co możemy dostać w pierwszym sezonie wnioskując z obsady:
-vanniele z bruge czyli bitwa o wzgórze sodden? czyżby pokażą ją w serialu? mogą to też być wspomnienia triss.
-driady czyli miecz przeznaczenia lub czas pogardy
-istredd czyli okruch lodu
-jest torque czyli kraniec świata
-dzierzba czyli mniejsze zło
-vilgefortz czyli mamy krew elfów
-calanthe czyli kwestia ceny
-eyec z densele czyli granica możliwości
-chiradean czyli ostatnie życzenie
-ostrit czyli wiedźmin
Wnioskując możemy się spodziewać, że sezon obejmie kilka opowiadań i część pierwszej książki z sagi.
Jednak fringilla psuje trochę te wnioski bo występuje dopiero w chrzcie ognia, ale Są też plotki, że nie tylko zmienili kolor skóry fringilli, ale także pochodzenie i ma być koleżanką ze studiów yenefer, może także o tym świadczyć rola młodej triss(. Nie wiem jak oni chcą to wszystko zmieścić w osiem odcinków.

12.07.2019 15:00
9
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Będą banować w grze single player? Jeśli streaming gier się upowszechni to takie sytuacje będą codziennością. Oby to był jedyny i ostatni raz.
Kogo ja oszukuję?
Nadzieja matką głupich.

12.07.2019 14:19

Oczywiście Trylogia Husycka to językowe mistrzostwo, które aż chce się czytać(kiedyś szukałem fragmentu, a skończyło się na tym, że przeczytałem całą książkę). Bohaterowie są zabawni, prawdziwi i utożsamiasz się z nimi.
Pan lodowego ogrodu zachwycił mnie zaś tym delikatnym surrealizmem: ogród rozkoszy ziemskich, wróżka, zamiana ludzi w drzewa. Ostatnia część odbiega od pozostałych, ale nie wpłynęła w mojej ocenie na całość serii. Gdybym miał wybierać to postawiłbym przygody Szarleja i reszty wyżej nad dziełem Grzędowicza, ale nie sprawia to, że ogród jest o wiele gorszą książką. Jest świetna i uwielbiam przygody Vuko. Polecam się zapoznać z Panem Lodowego Ogrodu, gdyż przewyższa w większości rzeczy Piekarę i nie odnosisz wrażenia, że zmarnowałeś czasu w przeciwieństwie do Mordimera-inkwizytora ze sklerozą, który musi nam przypominać ciągle jaką to on ma mocną głowę.

12.07.2019 13:39
odpowiedz
5 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Jeśli mam być szczery cykl inkwizytorski mnie straszliwie zawiódł. Przeczytałem kilka części i widać zmarnowanie potencjału. Autor ma niezłe pomysły, ale nie potrafi ich rozwinąć i często wypełnia treść tanią i marną zawartością. Uważam go za najgorszego autora fantastyki jakiego do tej przeczytałem. Odradzam sięganie po niego, a polecam bardziej z polskich dzieł: Pana Lodowego Ogrodu lub Trylogię Husycką.

07.07.2019 12:09

Niby hajp na bok, ale jak czytam to jeszcze bardziej chcę w końcu sam zagrać.

05.07.2019 15:51
5
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

A miałem w planach zakupić na GOGu pathologic 2 jak tylko wydadzą pełną wersję. Osobom które kupiły na GOG pewnie tinyBuild Games nie zwróci pieniędzy. Czyli nawet nie wycofają ze sklepu, ale będą sprzedawać wybrakowaną wersję?

03.07.2019 15:23

@Herr Pietrus Tylko cyfrowową kopię? Z góry określasz, że jest tylko iluzją? Wiesz, że z każda nowa informacja, którą sobie przyswajamy zmienia nas w niewielkim stopniu. Jeśli stworzymy kopię to sekundę później nie będzie już kopią, bo zmieniliśmy oryginał dając mu nowe dane. Kopię więc możemy uznać w ten sposób za podobny, ale oddzielny byt. Trochę jak bliźnięta.
Teleportacja z definicji oznacza przeniesienie tych samych atomów, to o czym mówisz przypomina raczej klonowanie. Skoro jednak umiemy klonować to po co zabijać oryginał?
Nauka daje nam różne możliwości przydłużenia żywota. Nie tylko przeszczep mózgu. Jest jeszcze klonowanie, wymiana komórek macierzystych, modyfikacja kodu genetycznego. Pytanie jest: co osiągniemy szybciej? I który z nich będzie prawdziwą nieśmiertelnością, a nie tylko zamiennikiem?
I na koniec: dlaczego kretynizmem? Dobrze poprowadzony wątek kopiowania świadomości jest zawsze mile widziany w grach, które cierpią na odtwarzanie wątków z książek i filmów, oraz jednocześnie uproszczenia kwestii i podania ich jak dla dziesięciolatka(patrzę na ciebie Detroid: Become Human).

02.07.2019 13:26

@zyciemisiu Nie sądzę, że transhumanizm jest całkowicie czysto moralnie. Wraz z rozwojem technologii zapewne nie tylko zaczniemy zastępować organy, ale przenosić świadomość do całkowicie nowych ciał. Tylko czy taka przysłana świadomość będzie można uznać za człowieka? Jest taka zabawka, gdy ją odwrócimy wydaje głos, żebyśmy ją postawili w pionie. Dla dorosłego to tylko nagrany głos, ale dla dziecka to prośba. Czy kopia świadomości idealnie przeniesiona będzie człowiekiem czy tylko lepszą iluzją zdolną do wzbudzenia współczucia? Cyberpunk 2077 będzie właśnie opowiadać o implancie nieśmiertelności więc możemy zobaczyć jak Redzi poruszą ten temat.

02.07.2019 10:53
odpowiedz
7 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

,,To nie polityka w rozumieniu prawicy albo lewicy, czy konserwatyzmu lub liberalizmu… Wszystko jest polityczne."
Jak wyciekł plakat z transseksualnym to lewica(tu w rozumieniu kulturowym) była wściekła, ponieważ według nich przedstawiał przedmiotowo, zaś prawica też się wściekła, gdy Redzi przedstawili pomysł z opcją stworzenia postaci transseksualnej.
Nie grałem w papierowego cyberpunka, ale czytając artykuły, opracowania i inne teksty mogę się chyba spodziewać krytyki kapitalizmu i transhumanizmu. Jeśli gra celnie uderzy w poglądy obu grup to znaczy, że dobrze przedstawi temat.

01.07.2019 18:00
odpowiedz
1 odpowiedź
Hieronim Bosch
7

O wiele lepiej niż na pierwszych materiałach(chodzi mi o pierwszy oficjalny materiał przedstawiający Geralta). Widać, że poprawili jakość, ciekawe czy pod wpływem krytyki czy był to materiał zastępczy.
Ciri wygląda staro, ale sądzę, że to wina złego ujęcia.
Yen, nie narzekałem zbytnio na nią; no może trochę na młody wygląd. Jedynie kłuje brak wyraźnej czerni i bieli.
Zobaczymy jak poradzi sobie kunszt aktorski i scenariusz. Główna scenarzystka z tego co mi wiadomo pracowała nad serialami dla nastolatków. Kilka odcinków ma wyreżyserować osoba pracująca nad GOT.
Ogólnie dało mi to małą iskierkę nadziei.
PS: błagam niech dadzą opowiadanie o Oczku, bo kraniec świata jest potwierdzony. Moje dwa ulubione opowiadania.

26.06.2019 13:01

Też fabuła w Hollow Knight nie należy do tych z rodzaju ,,uratuj księżniczkę", a jest podawana w soulsowym stylu i wiąże się z tym nie tylko enigmatyczność, ale też dość mroczna historia.

24.06.2019 21:31

@Maddred Jakbyś nie wiedział czytanie i słuchanie ze zrozumieniem jest jedną z umiejętności prowadzenia dyskusji, żeby nie wyszły nieporozumienia między dwoma ludźmi.
,,Tak, bo chyba ten język do ciebie przemawia i jak widzę, za bardzo się nie myliłem."
Brzydzę się wulgarnym językiem i nie wiem kiedy niby dałem ci odczuć, żeby podobało mi się użycie potocznego słownictwa. Nie rozumiem też dlaczego sprawia ci przyjemność moje rzekome kompromitowanie się. Jedyną moją kompromitacją jest to, że prowadzę z tobą dyskusję, a nie potrafisz zapewnić mi przyjemności z rozmowy z tobą.
Ja kończę rozmowę.
Zawiodłeś mnie, sprawiałeś wrażenie kogoś kto może dostarczyć mi przyjemność z rozmowy, a ty...
Po prostu zawiodłeś mnie.

24.06.2019 21:07

@Maddred oskarżasz mnie o porozumiewanie się obrazkami, a sam używasz emotikon. Oskarżasz mnie o brak podstawowych umiejętności prowadzenia retorycznej dyskusji, a sam używasz takich zwrotów jak ,,Jprd" lub ,,LOL". Pomyśl teraz kto z naszej dwójki powinien przemyśleć swój format wypowiedzi.

24.06.2019 20:23

@Maddred Liczyłem, że skoro zaczynasz dyskusję na temat polityki to potrafisz choć trochę argumentować swoje poglądy.
Oto twoje tłumaczenie: ,,Ja tak naprawdę użyłem sarkazmu, ale ty jesteś głupi"
Tak mówią tylko naprawdę godnego politowania jednostki, które nie potrafią uznać, że przegrały dyskusję. Rozmawiałem na podobne tematy na tym forum, ale żadna osoba nie używała takiego żałosnego tłumaczenia się.

24.06.2019 19:26

@Sir Xan Mamy też swoich obywateli, swoje rodziny i swoich przyjaciół. Cieszę się z całego serca, że nie jesteśmy w żadnym konflikcie zbrojnym, ale jeżeli będziemy giermkiem wielkiego amerykańskiego rycerza niosącego demokrację to może się okazać, że oberwiemy za to gorzej niż kiedykolwiek. Martwię się przede wszystkim o swój naród, a dla wartości jak wiara katolicka choć bliskie sercu nie poświęcę życia Polaków.
Chociaż jak Maddred wspomniał ja nie mam na to wpływu.

24.06.2019 19:16

@Maddred ,,W przypadku realnego konfliktu, Szwajcaria jest w stanie wystawić co najwyżej pospolite ruszenie, przeciw regularnej i dobrze wyposażonej zawodowej armii któregoś z krajów ościennych (albo jakiegoś innego). Śmiem twierdzić, że byle łachudra na czołgach i kilkoma samolotami, przejedzie przez ten kraj w kilka godzin"
,,Tak, tak. Ta armia ma na swoim wyposażeniu również ciężki sprzęt w postaci artylerii, czołgów oraz zaawansowane lotnictwo bojowe... każdy ma takie coś w na podwórku... taaaa, no tak że tego..."
To są dwie twoje kwestie. W jednej mówisz, że armia Szwajcarska posiada zaawansowane uzbrojenie. W drugiej negujesz ten fakt i piszesz, że byle łachudra przejdzie przez ten kraj w kilka godzin. Widzisz, że zaprzeczyłeś sam sobie?
Kilka godzin? Hitler też uważał, że Rosję podbije w miesiąc. Amerykanie myśleli o wojnie w Wietnamie, że będzie krótką i łatwą kampanią. Państwa mogą podbić Szwajcarię to prawda, ale ile będą musieli zainwestować czasu i środków. Gwarancją neutralności przez 200 lat Szwajcarii nie jest respektowanie jej przez inne państwa , ale nieopłacalność podboju. Naprawdę uważasz, że Hitler respektował neutralność Szwajcarii w imię zasad? Nie, po prostu podbój tego kraju nie opłaca się nikomu.
Zaś co do linka, gdybyś czytał uważnie to zauważyłbyś, że to artykuł o polityce dostępu do broni, który miał poprzeć przedstawione przez mnie fakty o dość specyficznym i jak widać na przykładzie historii skutecznym systemie oparciu sił zbrojnych na wyszkalaniu cywili do obrony kraju.
,,Kto chce pokoju szykuje się do wojny"

24.06.2019 16:21
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Hieronim Bosch
7

Wreszcie jakiś PORZĄDNY artykuł o cyberpunku 2077. Wolę sto razy bardziej takie wprowadzenie do świata niż głupie pytania o cenę kebaba w Night City.

24.06.2019 12:52

@Maddred ,,Tak, tak. Ta armia ma na swoim wyposażeniu również ciężki sprzęt w postaci artylerii, czołgów oraz zaawansowane lotnictwo bojowe... każdy ma takie coś w na podwórku... taaaa, no tak że tego..."
-Oczywiście, że ma. Wspominałem o odpowiedniej obronie. Dzięki niej, żaden kraj nie zaatakuje Szwajcarii, ponieważ nie opłaca się nikomu.
Szwajcaria nie ma armii, Szwajcaria jest armią" Zdolność do natychmiastowej mobilizacji, oraz powszechność broni wśród obywateli.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii
,,Nie mój drogi.Ja o żadnym dokumencie nic nie powiedziałem. To jakiś twój wymysł i chcesz go mnie przypisać.
Neutralność polega na tym, że inne państwa ją respektują."
-Naprawdę niczego ci nie chcę przypisać. Przepraszam jeżeli poczułeś, że chcę manipulować twoją wypowiedzią. Po prostu odebrałem twoją wypowiedź jako mówienie o traktatach, a ja uważam, że o neutralności w praktyce decyduje bardziej polityka obrony.
Zaś co do ingerencji Polski w ten konflikt. Tak, nie podoba mi się. A jak tobie? Uważasz, że Polska ma interes w udziale w tym konflikcie? Chętnie poczytam o tym co ty uważasz.

24.06.2019 12:03

@Maddred mówisz o papierku potwierdzającym status neutralności wieczystej. Żeby być naprawdę neutralnym trzeba też mieć np.: odpowiednią obronę jak Szwajcaria. W myśl nieopłacalności podboju kraju, oraz ,,Szwajcaria nie ma armii, Szwajcaria jest armią". Zaś do użycia słowa ,,neutralność" w mojej wypowiedzi odnoszę się, żeby nie popierać żadnej ze stron w tym konflikcie, ponieważ możemy komuś większemu nadepnąć na odcisk. Reasumując nie mówiłem o statusie państwa neutralnego, a o neutralności w stosunku do tego konkretnego konfliktu.

24.06.2019 09:26
5
odpowiedz
19 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Tylko, żeby nas w to nie mieszali. Neutralność w większości sytuacji popłaca.

22.06.2019 20:52

@McPatryk1995v2 ogrywałem Beholdera, ale nie wywarł na mnie takiego wpływu jak Pepers Please. Beholder nie potrafił wzbudzić u mnie poczucia beznadziei i osaczenia.
Oszczędna oprawa graficzna stworzyła u mnie odczucie szarości komunizmu, zaś trochę kreskówkowa oprawa Beholdera była wytrącająca z nastroju.
Postacie jak przemytnik, zakochany strażnik lub rewolucjonista wykuły się u mnie bardziej w pamięci niż syn chcący uciec z kraju i chora córka.
Zaś najbardziej z dzieła Lucasa zapamiętam hymn arystoczki. Prawdziwa wizytówka gry.
Grając w Pepers Please czułem jakbym czytał Orwella.

22.06.2019 12:20
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Zabrakło mi w tym zestawieniu przynajmniej kilku gier niezależnych takich jak np.:
Pepers Please-najlepsza gra poruszająca temat totalitaryzmu
Hollow Knight-nawet wiedźmin nie wycisnął ze mnie tylu emocji i zachwytów

Zaś z tych wysokobudżetowych to:
Bloodborne-połączenie wiktoriańskiego klimatu z elementami chrześcijaństwa i mitologią cthulhu zawarte w szczątkowej fabule
Serca z Kamienia-moim zdaniem przebijają fabularnie podstawkę oraz ,,krew i wino" . Misja na weselu będzie mi zawsze bliska sercu.

18.06.2019 21:18

Dziękuję, zobaczymy z kim mamy do czynienia.

18.06.2019 21:00

Przepraszam, ale mogę imię i nazwisko, bo nie wierzę, że jedna osoba może szkodzić branży na równi z takim molochem jak np. Bethesda albo EA?

17.06.2019 17:48
9
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

,,Niejako na pocieszenie twórca dodał, że będziemy mogli popływać i nie zabraknie aktywności z tym powiązanych."
Flashback ze skelige. Ciarki przychodzą mi po plecach na myśl o kontrabandzie.

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-06-17 17:49:27
15.06.2019 20:36

Racja. Nie pomyślałem o tym. Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś. Ciekawe czy pogłoski o lady Gadze są prawdziwe? Mam nadzieje, że nie, bo takie zastępowanie wielu postaci przez znanych aktorów powoduje, że zamiast bohaterów widzimy artystów. Większość internetu żyje informacją, że zobaczymy Keana, a nie silverhanda. Choć informacja o występie ,,Johna Wicka" pozytywnie mnie zaskoczyła, bo lubię tego aktora.

15.06.2019 20:05
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Nie wierzę. Naprawdę? Pytania o kebaba? Rozumiem trochę humoru, ale można było wykorzystać tę okazję do istotniejszych pytań. Bogu dzięki, że nie było pytania o Ciri.
Notabene to trochę dziwi i przeraża mnie sytuacja, że Keanu jest zaangażowany od roku, a już rok temu mówili, że można przejść grę od początku do końca. Czyli co?
Druga najważniejsza postać w fabule po głównym bohaterze pojawia się gdy otoczka fabularna jest skończona? Coś mi tu nie gra. Jakby ktoś przyszedł do Redów i stwierdził, że musimy wszystko zmienić.

11.06.2019 18:50
😁
4
odpowiedz
Hieronim Bosch
7
Image

Tak to widzę.

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-06-11 18:51:04
09.06.2019 22:40
14
odpowiedz
Hieronim Bosch
7
Image

Ktoś tu bawił się w nostradamusa.

09.06.2019 16:24

Tak samo władza korporacji. Nikomu nie możemy pozwolić na oddanie jej w całości nikomu. Żadna firma, rząd, religia, ruchy ideologiczne nie powinny rządzić absolutnie.
Zaś co do wolnorynkowości, to uważam, że Polska powinna pójść właśnie w zwiększenie wolności dla rodzimych firm i pozwolić im rozwijać się bez uciążliwych podatków i upierdliwych regulacji.

09.06.2019 15:57

Chcę, żeby narzędzia państwowe służyły społeczeństwu. Wiem, jestem niepoprawnym idealistą, ale wierzę, że znajdą się ludzie na tyle dobrzy i z odpowiednimi umiejętnościami, żeby poprowadzić Polskę. U władzy są ludzie egoistyczni, niepotrafiący się oprzeć korzyściom płynącym z wykorzystania swoich stanowisk do prywaty. Posłużę się porównaniem: gdy ktoś użyje noża do zabicia kogoś, nie usuwamy noży, ponieważ posłużyły do czegoś złego. Noże służą także do pożytecznych rzecz jak przygotowanie obiadu. Nie usuwamy także władzy państwowej, gdyż przez większość historii(starożytny Rzym, Grecja, Stany Zjednoczone, Polska Międzywojenna) udowodniła nam, że dała ludziom szczęście.

09.06.2019 15:32

Tylko osoby rządzące, najpierw zostały politykami, a później biznesmenami. Zapominasz o zwykłym czynniku ludzkim. Ludzie zawsze będą dążyć do władzy i pieniędzy. Dlatego bogaci zawsze będą chcieli być jeszcze bogatsi, a jeżeli będą sprawować władzę to sporządzanie praw przynoszące im korzyści będzie jeszcze łatwiejsze. Zaś politycy w dążeniu do władzy, będą chcieli zdobyć pieniądze, które pomogą im osiągnąć cel. Państwo kapitalistyczne w twoim rozumowaniu to państwo całkowicie wolnorynkowe? Żadne państwo nie ma czystego systemu. Komunistyczna Rosja nigdy nie była całkowicie komunistyczna, przecież istniały rzeczy niezgodne z marksizmem np. kult jednostki, albo odnoszenie się do patriotyzmu Rosjan. Tak samo chiny uznaję za państwo kapitalistyczne, gdyż panuje tam sytuacja podobna do XIX wieku w europie, który przecież uznajemy za początek kapitalizmu.

09.06.2019 14:20

-Tylko ilość emitowanego CO2 jest za duża, ilość flory na ziemi jest niewystarczająca do przetworzenia produkowanego dwutlenku węgla.
-Porównanie do nawozów też jest kiepskie, gdyż nawozy zatruwają wody powierzchniowe.
-Zaspakajanie potrzeb jest infantylne, gdy zaspakajamy je nie patrząc na długofalowe skutki.
-Problemem względem ocieplenia jest to czy jest one zasługą człowieka, czy naturalnym procesem. Mieliśmy w przeciągu istnienia Ziemi wiele globalnych ociepleń i oziębień. Jednak niektórzy dostrzegają, że temperatury zmieniały się w przeciągu milionów lat, a nie stu.
-Sami siebie okradamy, trochę jak politycy. Politycy nakładają coraz większe podatki przez doprowadzając do wygaśnięcia firm i zamknięcia dopływu gotówki.
Ludzkość całkowicie eksploatuje to co mamy, nie patrząc, że powinniśmy wydobyte surowce inwestować w bardziej opłacalne na długofalową skalę źródła.

09.06.2019 13:50

@Delarn nie sądze, przejmowanie rzeczy jak szkolnictwo czy opieka zdrowotna, przez sektor prywatny nie będzie niczym dobrym. Państwo zapewnia minimum egzystencji i bezpieczeństwa. Korporacje z definicji polegają na zarobku, państwo na opiece nad obywatelem i jego prawami. Gdy jakaś firma będzie mieć monopol spowoduje pogorszenie się usług, oraz narzucenie swoich warunków maluczkim. To co ty przedstawiasz czyli brak minimalnego wynagrodzenia, zanik państwa czy całkowita wolność rynkowa doprowadzi do sytuacji przed jaką chce nas ostrzec cyberpunk. Anarchokapitalizm to najgorszy możliwy ustrój, gorszy od komunizmy, gdyż komuna zawsze upada ze względu na opresję systemu, oraz ekonomię. Danie wolnej ręki dla firm spowoduje pogwałcenie praw człowiek. Chiny są świetnym przykładem(tak chiny wbrew nazwie są bardzo kapitalistyczne, tylko posiadacze firm zajmują też państwowe stanowiska). Gdy zaczniemy dawać wolność biznesowym hegemonom doprowadzimy do sytuacji, z której już nigdy się nie wyrwiemy.

09.06.2019 13:17

Założę się, że im bardziej będziemy przeciw korporacji tym korporacje będą silniejsze. Redzi wraz z twórcą cyberpunka powiedzieli, że historia będzie polegać na uratowaniu samego siebie nie świata. Ciekawe ile osób będzie próbowało zgrywać bohatera, a później dostanie najgorsze zakończenie.

09.06.2019 12:34
7
odpowiedz
11 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7
Image

Powieści s-f mają za zadanie przedstawić przyszłość, ale niewielu dostrzega, że wizje twórców już się spełniły. Dobrym przykładem będzie cyberpunk 2020. Główny motyw, czyli korporacje jako osobne twory państwowe: Facebook już planuje wydać własną walutę, Google kontroluje przypływ informacji w takim stopniu jak, żadne totalitarne państwo(w przeciwieństwie do np. ZSRR robi to delikatnie i niezauważalnie). Inwigilacja-chyba każdy wie, że wszyscy wszystkich szpiegują. Gdy słyszymy o jakimś wycieku danych osobowych, czy sprawdzaniu e-maila to nikogo to nie dziwi, ponieważ stało się to normalnością. Black mirror z odcinkiem o ocenianiu ciebie przez innych obywateli-Chiny to już mają, a serwisy społecznościowe to tylko złagodzona wersja tego co widzimy w państwie środka. Podsumowując: powieści s-f miały nas ostrzegać przed tym wszystkim, a sprawiły, że postrzegamy to wszystko jako fantastyka. Coś co możemy tylko doświadczyć w kinie, książce czy grze.

06.06.2019 18:53
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

30.05.2019 18:16
😍
odpowiedz
1 odpowiedź
Hieronim Bosch
7

Są promocje na gry, które miałem na liście życzeń. Darkwood już kupione, mam jeszcze w planach zakupić Dead Cells. Zaś darmowa gierkę może kiedyś ogram.

26.05.2019 14:36
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Mówimy o WHO, organizacji podległej ONZ, czyli czymś nie posiadającej żadnej władzy. Po prostu teatrzyk dla hegemona(USA) oraz dla pretendentów do tego miana(Chiny, Indie, Rosja itp.). Zawsze tak jest, że ONZ oraz podległe jej instytucje coś mówią w stylu: jakiś kraj ma być niepodległy, a jakiś nie istnieje, albo tam są gwałcone prawa człowieka a tamten jest wzorem wolności. Wszyscy jednak mają to w poważaniu i robią co im się podoba.

21.05.2019 11:54
3
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Pisarz uwielbiający zabijać postacie, oraz studio, które stało się synonimem zabijania nas. Czekam. Spodziewam się dość spkojnej gry.

20.05.2019 19:43
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

@panZDZiCH bez przesady, mamy XXI wiek. Ja rozumiem, że wiadomość o grożeniu komuś śmiercią może wywołać emocje, ale to nie usprawiedliwia do zniżania się poziomem do takich osób. W dodatku chłosta działała na małe społeczności jak wioski lub miasta, gdzie można było na własne oczy zobaczyć srogość kary. W epoce internetu, gdzie każdy może zobaczyć egzekucje lub strzelaniny na nikim to nie zrobi wrażenia.

18.05.2019 17:58
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Hieronim Bosch
7

@Anderworld666
Jeżeli masz na myśli Fallouta 76 to nikt nie miał żadnych oczekiwań. Wszyscy przewidywali, że będzie to crap.

10.05.2019 17:03

@Parsecuted Nie, robią z graczy idiotów w tym, że jak pisałem cały hejt spadnie na epica. którego gracze będą uważać za tego złego. Wszyscy mówią jaki epic jest zły gdy wykupują exy, ale nikt nie obwinie Ubisoftu, że to on uniemożliwia graczom kupno gry na steamie. Reasumując Ubisoft umywa ręce od tego konfliktu sklepów, a taki EA i epic zostają wcieleniem zła.

10.05.2019 16:50
8
odpowiedz
11 odpowiedzi
Hieronim Bosch
7

Ubisoft to niezłe cwaniaki. Nie dość, że gra i tak będzie wymagać konta na uplay to dostaną pieniądze od epica. Najzabawniejsze w tym jest jednak, że nie ucierpią ani trochę wizerunkowo. Cały hejt spadnie na epica. Ubisoft to geniusze, EA patrz i ucz się jak robić z graczy idiotów i nie być symbolem nienawiści.

30.04.2019 21:38
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

,,Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób." Will Rogers

15.04.2019 17:21
😡

Zaś ja mam flashbacki z piątego panteonu. Ten kto wpadł na pomysł tego ostatniego wyzwania jest nienormalnym sadystą
Wszyscy bossowie, a na koniec absolutna szmata
Ale ja się nie poddam, w końcu mi się uda przejść i zdobyć to upragnione osiągnięcie. Udało mi się pokonać ostatniego bossa w hali bogów to i ubiję go w końcu w prawdziwym wyzwaniu.

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-04-15 17:22:34
11.04.2019 17:16
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Prywatność jest dzisiaj niczym. Nikogo już nie dziwi szpiegowanie prywatnych żyć szaraczków. Możemy już od jakiś kilku lat uznać oficjalnie, że wizja wszystkich autorów cyberpunka spełniła się, czyli mamy korporacje stanowią więcej niż państwa, wszechobecna cyfryzacja i inwigilacja życia. Sami im to daliśmy, całą naszą prywatność, to za naszym pozwoleniem i z naszych pieniędzy stworzyliśmy potęgi korporacyjne.

11.04.2019 16:52

@Yoghurt Trochę pokory. Traktowanie siebie samego jako wyższą formę inteligencji nie sprawi, że ktoś będzie popierać twoje zdanie. Dyskusja polega na tym, żeby przekonać drugą osobę do swych przekonań, nie zrobisz tego uznając innych za to jak sam określiłeś bajoro intelektualne. Jesteś agresywny i nie masz wciąż dobrych argumentów ,oraz atakujesz osoby personalnie. Fringilla jest równie ważną postacią co Triss, jeżeli nie ważniejszą. Ten serial ma być kierowany do fanów gier(bądźmy szczerzy, Netflix robi ten serial, żeby podpiąć się pod sukces gier) i fanom nie podoba się zachowanie scenarzystki, nie podobają się im zmiany, a mi się nie podoba jak ty traktujesz innych ludzi. Staram się uszanować twoje zdanie, ale jak mam niby to robić jak prezentujesz poziom najniższy z najniższych, czyli pycha i traktowanie innych z pogardą. Ludzie narzekają, zgadnij kto narzeka przez całą sagę wiedźmińską. Odpowiedź to Geralt. Nasz wiedźmin narzeka, że świat się zmienia, że nikt nie potrzebuje łowców potworów, narzeka na to jak traktują go inni, narzeka na swoich przyjaciół, którzy chcą mu pomóc. Fani wiedźmina nie tylko mają prawo narzekać, ale powinni, jeżeli coś im się nie podoba. Zaś co do oceniania czegoś przed pokazem, niektórzy ludzie zachwycają się tylko jak usłyszą o premierze nowej części gry. Jeżeli mamy przesłanki, że serial będzie zły(śledziłem ten serial od momentu jego zapowiedzi i byłem podekscytowany, ale jak ludzie odpowiedzialni za niego traktują zdanie fanów z każdego kraju, nie tylko z polski, to moja radość zmieniła się w pesymizm) to możemy wypowiadać się, że nie podobają się nam te elementy.

10.04.2019 22:22
😊

@Skilgar Nie podchodzę do tego emocjonalnie, po prostu lubię dyskutować na różne tematy. Zaś co do instrumentalnego podchodzenia przez autora, źle się wyraziłem Sapkowskiego obchodzą tylko książki(gdyby podchodził do tego jakoś bardzo instrumentalnie wydawałby ciągle nowe powieści) i wszystkie pochodne typu serial czy gry go nie interesują(te twory traktuje instrumentalnie). Podsumowując moje wywody: lubię świat wiedźmina więc będę go bronić, mam swoje zdanie będę go bronić, lubię dyskutować, więc będę prowadzić dyskusję z osobami z innym zdaniem.

10.04.2019 22:04

@Skilgar powołujemy się na informacje w książce i o niej. Powinniśmy pamiętać, że Bagiński nie dość, że został odsunięty od serialu i nie będzie już reżyserować żadnego odcinka, a będzie konsultantem(w dodatku jest objęty umową czyli nie może powiedzieć złego słowa na serial) Sapkowskiego interesują głównie pieniądze(wiedźmin powstał jako sposób na zarobek, nie ma w tym nic złego) i sam wspominał, że nie może wypowiadać na temat serialu, bo wiąże go umowa.

10.04.2019 21:32

@Yoghurt Rozmawiamy o tym samym uniwersum? W świecie gdzie za obcy akcent Geralta chcieli go zabić, gdzie za odstające uszy są przeprowadzane pogromy, gdzie elfy robią czystki etniczne, kolor skóry może jednak komuś robić różnicę. Każdy fantastyczny świat ma swoje prawidła, zaś scenarzystka ma w głębokim poważaniu fanów i materiał źródłowy( CDPR starał się przynajmniej być jak najwierniejszy). Nie Yoghurt to ty starasz się wybrnąć z sytuacji, gdzie przedstawiliśmy ci sensowne argumenty dlaczego fringilla nie może być czarna. Genetyka stanowi przecież jeden z najważniejszych wątków w całej sadze. Naprawdę przyznanie się do błędu nie jest niczym złym, nikomu nie przeszkadza obecność osób o innym kolorze skóry( ofirscy kupcy, azar javed), po prostu wierni fani tego świata chcą serialu trzymającego się prawideł przedstawionych przez Sapkowskiego, a obawiają się, że skoro tak łatwo jest jej zmieniać wygląd postaci to wątki też. Widzę przecież, że jesteś zdeterminowany udowodnić nam, że jesteśmy jak to sam określiłeś skansenem. Może cię zdziwię, ale nie wszystko co przynosi zachód mamy przyjmować z otwartymi ramionami, ale możemy zachować własną wizję i poglądy na otaczający nas świat. Więc spróbuję cię przekonać, żebyś naprawdę sobie przemyślał swoje racje i zmienił zdanie.

10.04.2019 18:38

@Yoghurt jaskra łatwo wytłumaczyć, jego wygląd został sprecyzowany dopiero w sezonie burz, czyli już po pierwszej części wiedźmina, ja narzekam na Triss, że zrobili z niej seksualną lalkę, nikt ci nie broni zgolić brodę w wiedźminie 3, w dwóch pierwszych częściach brody nie miał, co do braku blizn u triss ja też jestem zirytowany, zaś co do murzyna to mnie najbardziej wkurza i jednocześnie śmieszy kwestia, że fringilla, która w serialu jest czarna, komentuje, że spodziewała się murzyna grającego na bębnie podczas spotkania loży, a najbardziej mnie wkurza, że fringilla, pojawia się dopiero w sadze, czyli pominięte zostanie wiele wspaniałych opowiadań jak np. o Essi (nie ogłoszono angażu żadnej aktorki do tej roli)

10.04.2019 17:53

Przepraszam ale na reddicie jeszcze bardziej nienawidzą niż my, większość tam ludzi skreśliła już ten serial i dlatego mamy tam wiedźmina z grami, książkami i innymi rzeczami(czyli ta największa baza fanów, która ma dużo do zarzucenia dla obsady i scenarzystów), oraz druga grupa mówiąca tylko o serialu (ludzie, którzy się, albo nie mogą się pogodzić, że to co można wynieść z przecieków i wiadomości od twórców zwiastuje katastrofę, albo ci którzy nazywają cię rasistą, bo nie podoba ci się, że zmieniają wygląd i genezę postaci) Sam daje 60% szans na to, że będzie to słabizna, 35% na to, że będzie to średniak i 5% szans na to, że będzie to dobry serial.

09.04.2019 20:09
😂
1
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

,,exclusively on the internet''
Dobra to jest naprawdę zabawne

09.04.2019 19:58
😍
1
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Z tego co słyszałem Redzi nie chcieli udostępniać narzędzi moderskich jakie były w w wiedźminie i wiedźminie 2, ponieważ nie chcieli upubliczniać technologi opartych na ich autorskim silniku, którego wykorzystują teraz do cyberpunka. Ciekawe jaka będzie reakcja CDPR, czyżby sami udostępnią lepsze narzędzia, a może wspomogą lub zatrudnią tych autorów. Jednak co do samego moda to ja czekam jak pojawią się mody o wielkości tych do gothica( czyli nowe historie) i chętnie je ogram.

07.04.2019 16:40

Moim zdaniem tak działa wolność słowa, nieważne jakie masz poglądy, choćby najgłupsze masz prawo je wypowiadać. W dodatku to chyba jedyny sposób jaki został graczom w wyrażaniu niezadowolenia, skoro wydawcy dostają pieniądze od epica to głosowanie portfelem już odpada.

05.04.2019 21:02
👎

Wzrost poparcia dla Korwina wśród graczy wzrasta, ale tak poważnie czy ceny naprawdę są jakieś różne bo ja nie widzę zbytniej różnicy w cenach u nas a na zachodzie. Nie wiem. Może mamy jakieś lepsze promocje czy coś innego? Wszystko drożeje, a żyć trzeba.

02.04.2019 15:48
5
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Jeżeli tak będzie zrobiona przynajmniej fabuła. To postanowione. Przechodzę grę jednym ciągiem, misja nieudana-trudno, gramy dalej. Nie mogę się doczekać. Obstawiam koniec tego roku na premierę czekam.

01.03.2019 16:33
odpowiedz
Hieronim Bosch
7

Sekiro: Shadows Die Twice Jestem olbrzymim fanem gier typu souls-like: Dark soulsy, Hollow Knight, Salt and Sanctuary. Wszystkie tytuły te mam ograne. Gry od fromsoftware to jakość sama w sobie pośród innych nijakich tytułów wysokobudżetowych. Ta gra to będzie rozwinięcie świetnych mechanik, czyli jeszcze bardziej zbalansowana, dynamiczna i wymagająca rozgrywka. Nie mogę się doczekać mojej kaźni. Szurnięte twory z umysłów japończyków będą mi robić jesień z dupy feudalnej Japonii.
ONE-HANDED PRAISE THE RISING SUN \O

post wyedytowany przez Hieronim Bosch 2019-03-01 16:35:07