Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Merkant ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

05.03.2019 17:38
Merkant
Merkant
8

Dokładnie, lepiej zainteresować się LibreOffice

01.03.2019 23:13
Merkant
1
Merkant
8

Mówią, że się rozkręca, ale z autopsji nie wiem

28.02.2019 00:49
Merkant
Merkant
8

Dobrze, że istnieją w Polsce ludzie pokroju drenza i Miodowego.

24.09.2018 23:46
Merkant
1
Merkant
8

To chyba kupiłbym pierwszą konsolę od czasów nesa... i tym samym stał się konsolowym graczem :)

post wyedytowany przez Merkant 2018-09-24 23:47:04
25.05.2018 23:01
Merkant
Merkant
8

Właśnie, wystarczy tylko (albo i aż) zremasterować Battlefielda 1942. Chyba na prawdę nie jesteśmy targetem dla EA...

24.05.2018 19:53
Merkant
Merkant
8

... a z samolotu, który nosem uderzył w ziemię i odbił się od niej, wychodzi sobie niemiecki pilot :)

11.04.2018 23:44
Merkant
odpowiedz
Merkant
8

Odkop jak najbardziej słuszny. Szczerze to nie wiem, czy to nie najlepsza gra w jaką grałem. Niesamowicie wciągająca. Mnogość ról, w które należy się wcielić sprawia, że każda rozgrywka jest na swój sposób inna.
Oczywiście, mimo że szczęście ma tu znaczenie... albo nieszczęście, jeśli na przykład przyjdzie nam zagrać jesterem, czyli błaznem i zginąć podczas pierwszej nocy... to przede wszystkim najważniejsze jest po prostu myślenie i takie lawirowanie, aby nie zostać powieszonym. Istotna jest również współpraca, zarówno gdy gramy jako mafia/coven lub miasto.
Role neutralne, czyli m. in. SK, Arso, WW, Witch, Exe, Jester, Surv, Pb, Pirate, itd. są co prawda najtrudniejsze, ale satysfakcja z wygranej jest również znacznie większa.
Dużo, co oczywiste, zależy od samych graczy. Gra z ludźmi, którzy poznali już wystarczająco wszystkie zasady rządzące w ToS i rzeczywiście starają się wygrać jest na prawdę satysfakcjonująca. Nawet w przypadku przegranej nie powinniśmy odczuwać wtedy frustracji.
Jeśli ktoś chciałby zagrać to polecam, jak najdłużej posiedzieć na klasycznym trybie rozgrywki albo po prostu przeczytać wiki ToS, aby jak najlepiej poznać mechanikę gry i przyswoić sobie wszystkie zasady. W kolejnych trybach gry dochodzi poznanie nowych ról, ich umiejętności, itd. Oczywiście można grać nie znając tego wszystkiego, ale uwierzcie mi na prawdę jest lepiej, jeśli trochę poczytacie, zwłaszcza dla ludzi, z którymi będziecie grać :)

PS1. Właśnie wracam z gry, w której byłem Retributionistem. W czasie pierwszej nocy tak się zdarzyło, że Doctor wyleczył Mafioso, który powinien zginąć, ponieważ mafia chciała zabić osobę chronioną przez Bodyguarda... zatem Bodyguard zginął broniąc kogoś z miasta, ale Mafioso nadal żył... :) Nie było wiadomo, kim jest zatem mafioso - wiedział to jedynie Doctor (ponieważ wiedział, kogo wyleczył). Na szczęście powiedział o tym innym i tak Mafioso został powieszony.
Tym samym, można było przyjąć, że Doctor jest rzeczywiście Doctorem. Ja jako Retri wskrzesiłem Bodyguarda, szepcząc uprzednio do tak potwierdzonego Doctora, że zamierzam to zrobić i tym samym wszyscy trzej wiedzieliśmy, że należymy do miasta... i właśnie o to chodzi w tej grze - przede wszystkim o współpracę, wzajemne "potwierdzanie", a potem dalsze wspólne zastanawianie nad tym kto może być jeszcze z mafii (oczywiście jeśli sami należymy do miasta). Mafia natomiast musi kłamać o tym kim w rzeczywistości jest i sprawić, by miasteczko nie powiesiło żadnego z niej.
Jeśli spodobało Ci się to skomplikowanie mojej ostatniej gry to polecam jak najbardziej zagrać! ;)

PS2. Na prawdę długo mógłbym rozpisywać się o tej jakże genialnej grze.

post wyedytowany przez Merkant 2018-04-11 23:46:12
01.09.2017 13:54
Merkant
3
Merkant
8

Właśnie miałem się pytać, dlaczego w zestawieniu zabrakło red orchestry 2. Moim zdaniem najlepszy z drugowojennych shooterów, który na prawdę daje poczucie "realizmu" oraz możliwość doświadczenia dramatyzmu tamtych wydarzeń, przy jednoczesnym zachowaniu grywalności.

23.07.2017 14:08
Merkant
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Merkant
8

Battlefield Heroes tak na prawdę był świetną grą, którą popsuły trochę mikropłatności. Teraz, na szczęście dostaniemy go bez żadnych opłat z całą jego zawartością.
Wskrzeszeniem BfH oprócz Revive (ReviveHeroes) zajmuje się także Awaken (AwakenHeroes). Odłam powstał, ponieważ Awaken chce także rozwijać battlefielda, zbalansować rozgrywkę, itp, a nie tylko go przywrócić sprzed stanu zamknięcia. Obie te grupy tworzą swoje projekty osobno. Na szczęście ostatnimi czasy zawiązała się pomiędzy nimi współpraca, co może skutkować szybszym powstaniem BfH.
Jeśli chodzi o datę wydania BfH to przypuszcza się, że nastąpi to za 1-3 miesiące. Tak podejrzewają deweloperzy. Ponadto nie jest dostępna tylko jedna mapa, jak wspomniano w artykule. Mapy dostępne są wszystkie, jakie były i można na nich zagrać (niestety jak na razie tylko w trybie offline).

21.07.2017 13:56
Merkant
odpowiedz
Merkant
8
10

Plants vs Zombies jest bardzo wciągające. Pamiętam, jak nie chciałem nawet spróbować w nie zagrać. Jednak, gdy już dałem się namówić i zacząłem przechodzić kolejne etapy to zapomniałem o wszelkich innych ogrywanych przeze mnie w tym czasie grach. Na prawdę niesamowicie wciąga. Do tego dochodzi przyjemna oprawa audiowizualna, duża ilość roślinek, za pomocą których przychodzi nam zwalczać napływające fale przeciwników i dodatkowe tryby gry, uaktywniające się po ukończeniu właściwych poziomów. Świetny pomysł na grę i wykorzystanie nielubianego przeze mnie motywu zombie. Warto zagrać!

21.07.2017 13:13
Merkant
odpowiedz
Merkant
8
9.0

Bardzo przyjemna gra. Pomimo zastosowanego systemu mikropłatności i tak świetnie się przy niej bawiłem. Kreskówkowa oprawa graficzna i możliwość personalizacji swojego bohatera potrafiły skutecznie odstresować. Ponadto duża ilość map i trybów rozgrywki sprawiała, że można było się w nią zagrywać przez długie godziny.

Szkoda, że została zamknięta. Na szczęście, jak już ktoś wspomniał, trwają próby przywrócenia jej do życia przez deweloperów posiadających zgodę od EA, co jak na razie im się udaje. Obecnie można zagrać w trybie offline i przypomnieć sobie lub dopiero poznać BfH.

08.07.2017 21:24
Merkant
1
odpowiedz
Merkant
8

Nawet dzisiaj potrafię zagrać z przyjemnością w MicroMachines na nesie. Odkąd dowiedziałem się o premierze, liczyłem na coś równie dobrego. Szkoda, że się nie udało, tym bardziej że graficznie trasy wyglądają przepięknie.

19.05.2017 18:02
Merkant
odpowiedz
2 odpowiedzi
Merkant
8

Panowie, spokojnie. Wbrew pozorom nie jestem nowym czytelnikiem GOLa. Nigdy też żadnej nagrody nie sprzedałem i nie sprzedam. Skąd w ogóle takie oskarżenia?
Dlaczego miałyby być faworyzowane osoby, które "coś" napisały na forum? Nie o to chodziło przecież w konkursie. Liczyła się jedynie wykonana praca i za to właśnie chciałbym podziękować Redakcji.

07.05.2017 17:46
Merkant
odpowiedz
Merkant
8
Image

Dzięki Wam za konkurs, a wszystkim uczestnikom miłej zabawy :)