Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

mroczny321 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

16.02.2020 18:29
mroczny321

XoniC Jeżeli sam autor głównych książek, Dmitry Glukhovsky, przeprasza fanów za zaistniałą sytuację, 4A Games nie jest zadowolone z decyzji wydawcy, a sam wydawca nie czuje się winnym i nawet nie przeprosił za oszukanie graczy to nie ważne jak bardzo dobra by ta gra nie była: jest ona u mnie kompletnie skreślona.

post wyedytowany przez mroczny321 2020-02-16 18:31:16
15.02.2020 13:13
mroczny321

Zgadzam się ze Smoke. Jestem fanem Metro, posiadam wszystkie książki, które oczywiście przeczytałem, wszystkie wersje Metro od podstawek przez Reduxy na PC i PS4, no i jak usłyszałem, że w produkcji jest Metro Exodus, że będzie na powierzchni, że spora część akcji książek w Uniwersum Metro dzieję się na powierzchni i zobaczenie czegoś takiego w grze będzie fantastycznym pokazaniem, że coś się dzieje gdzieś poza tymi tunelami metra dała mi taki hype, że od pierwszego dnia śledziłem notorycznie oficjalne źródła oczekując podania dokładnej daty premiery. Gdy wyszedł temat z eksluzywnością na Epica to cały czar prysł i straciłem jakiekolwiek zainteresowanie tą grą do takiego stopnia, że nie zakupiłem jej nawet na PS4 mimo, że nie musiałem czekać na premierę na Steam bo mogłem to ograć na konsoli. Był to czysty samobój i kompletnie przekreśliło to dla mnie grę i nie mam zamiaru wspierać monopolistycznych praktyk. Epic chce eksluzywności? Niech wyda swój własny sprzęt. Tym co wyróżnia PC na tle konsol jest to, że na PC możesz mieć kilka launcherów ale gry dedykowane pod wszystkie platformy (PC, PS, Xbox) zawsze wychodziły na co najmniej 2 launcherach. Rockstar ma swój launcher ale możesz pograć w ich gry na Steam, Ubisoft ma swój launcher ale możesz pograć w ich gry na Steam. Na PC nie ma czegoś takiego jak "eskluzywność" i to było piękne. Do póki nie pojawił się Epic z tanimi praktykami monopolistycznymi, którzy mają w dupie graczy i interesuje ich tylko to żeby mogli sobie napełnić własne kieszenie. Dla mnie Metro Exodus jest już od dawna skreślone i nie mam zamiaru wspierać zwykłego oszustwa i zdzierstwa.

25.08.2019 19:13
mroczny321

Kto to ogląda? No dla przykładu ja. Od 2012, od praktycznie początków jego kanału. Oglądam go praktycznie codziennie. Więc jak widać można go oglądać.

09.05.2019 17:02
mroczny321

Jak już przytoczyłeś to co napisałem o art. 278 § 2 polskiego Kodeksu karnego, to przytocz też resztę.

Brak przy tym jasności, czy korzystanie z uzyskanego w ten sposób programu w celach osobistych jest równoznaczne z uzyskaniem korzyści majątkowej poprzez nieponiesienie opłaty licencyjnej, czy – jak twierdzą inni – nie można utożsamiać braku wydatku z korzyścią majątkową.

Powinieneś też doczytać do końca to co napisałem.

Polska policja dementuje twierdzenia ZAIKS-u i zaznacza, że pobieranie plików z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna, choć ich udostępnianie w ramach sieci p2p już jest.

Program komputerowy jest zbiorem plików więc polska policja potwierdziła, że ściąganie programów nie jest nielegalne, zaś udostępnianie ich w celach zarobkowych już jest.

Ponad to, prawo, które ci przytoczyłem jest oficjalny polskim prawem w kwestii rozpowszechniania jakiekolwiek wartości intelektualnej przez internet. Pojęcie nie ogranicza się tylko do muzyki, filmu czy obrazu. Programy komputerowe są również swoistą odmianą utworów więc wszystko co napisałem mieści się w zakresie dzieł jakimi są programy komputerowe. Fakt, prawo polskie jest niezaktualizowane, ktoś kto pisał wtedy ten paragraf nie wpadł na pomysł aby umieścić w nim też dobra jakimi są programy komputerowe ale nie zmienia to faktu, że przy piractwie programów komputerów tym właśnie prawem posiłkują się polskie sądy jak i polska policja. Naprawdę polecam zaznajomić się z tematem, a nie pisać co ci się wydaje bo ty nie masz żadnego pokrycia prawnego w swoich wypowiedziach tylko to, jak ty to sobie sam interpretujesz. Prawo jest, a to że ty go nie rozumiesz albo się z nim nie zgadasz nikogo nie obchodzi.

P.S.: Sprawy zakładane w sądzie przy piractwie programów komputerowych są zakładane z powództwa cywilnego przez firmy, których programy były nielegalnie rozprowadzane. Państwo za piractwo nie nakłada żadnych kar, nie posyła do więzienia. Jeżeli właściciel firmy wyrazi wolę na odzyskanie swoich pieniędzy robi to on sam, a nie państwo.

post wyedytowany przez mroczny321 2019-05-09 17:10:27
09.05.2019 16:31
mroczny321

"Według art. 278 § 2 polskiego Kodeksu karnego uzyskanie programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej, w celu uzyskania korzyści majątkowej, jest przestępstwem. Brak przy tym jasności, czy korzystanie z uzyskanego w ten sposób programu w celach osobistych jest równoznaczne z uzyskaniem korzyści majątkowej poprzez nieponiesienie opłaty licencyjnej, czy – jak twierdzą inni – nie można utożsamiać braku wydatku z korzyścią majątkową.

Art. 116 ustawy o prawie autorskim penalizuje rozpowszechnianie utworów, dlatego może mieć odniesienie jedynie do pobierania utworów w ramach sieci p2p, gdzie osoba pobierająca jest równocześnie osobą rozpowszechniającą.

Art. 17 powołanej ustawy głosi Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu, zaś artykuł 35 Dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. Wedle art. 23 Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego [...] Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Polska policja dementuje twierdzenia ZAIKS-u i zaznacza, że pobieranie plików z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna, choć ich udostępnianie w ramach sieci p2p już jest."

Tyle w temacie piractwa. Jak rozmawiacie o prawie to chociaż poczytajcie ustawy, a potem kłóćcie się kto ma rację, a kto nie.

29.01.2019 20:55
mroczny321
mroczny321
12

@martyn93 A mi przeszkadzają tacy wyznawcy religii chrześcijańskiej i jestem całym sercem za utrudnianiem im rozprzestrzeniania swoich szkodliwych poglądów. Jeżeli tobie przeszkadzają biadolenia antyszczepionkowców i chcesz im zabronić wyrażania swoich poglądów oraz uskuteczniać aby im uniemożliwiać wyrażania ich poglądów to w takim razie mi przeszkadzają chrześcijanie i teraz ja im zabronię wyrażania swoich poglądów oraz będę uskuteczniać aby im uniemożliwiać wyrażanie ich poglądów. Mamy wolność słowa. Antyszczepionkowcy mają pełne prawo - nie zależnie od tego czy mają rację czy nie - do szerzenia swoich poglądów tak jak i każdy inny przedstawiciel ugrupowania religijnego/poglądowego czy każdego ugrupowania ma prawo do szerzenia poglądów zgodnych z jego wierzeniami, wyznaniami i tak dalej. Tak długo jak nie zmuszają nikogo do życia ich poglądami to mają pełne prawo szerzyć swoje poglądy i się nimi dzielić. Jak chcesz aby wszyscy szerzyli takie same poglądy co ty to wracaj do komuny. Tam był tylko jeden, słuszny głos, którym musiał mówić cały kraj: głos wielkiej, dobrej, troskliwej, komunistycznej partii rządzącej.

post wyedytowany przez mroczny321 2019-01-29 21:00:48
01.01.2019 11:40
mroczny321
😐

@DeGreZet
Wyszło jakie gry interesują graczy? Ja bardzo lubię zarówno tytuły AAA jak i tytuły indie, gierki niszowe itp. itd. Z tego rankingu TOP 20 słyszałem tylko o 7 tytułach i 2 z tych 7 tytułów mnie faktycznie interesują. Więc to nic nie pokazuje. To, że garstce golowiczów podobają się takie gry nie oznacza od razu, że takie gry interesują graczy. Takie gry interesują po prostu większość golowiczów. Tyle. Ten ranking nie wnosi nic. Jak sama nazwa wskazuje: są to najlepsze gry 2018 według czytelników GRYOnline.pl. Więc to nie pokazuje jakie gry interesują graczy. To pokazuje jakie gry interesują większość golowiczów.

29.05.2018 22:30
mroczny321

"Metro Exodus is an epic, story-driven first person shooter from 4A Games that blends deadly combat and stealth with exploration and survival horror in one of the most immersive game worlds ever created.

Flee the shattered ruins of dead Moscow and embark on an epic, continent-spanning journey across post-apocalyptic Russia in the greatest Metro adventure yet.

Explore the Russian wilderness in vast, non-linear levels and follow a thrilling story-line inspired by the novels of Dmitry Glukhovsky that spans an entire year through spring, summer and autumn to the depths of nuclear winter."

Z samej notki na oficjalnej stronie Metro Exodus jasno wynika, że będzie to gra z otwartym światem. Nie jest powiedziane jak bardzo ten świat będzie otwarty. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to gra z - w jakimś stopniu - otwartym światem.

29.05.2018 21:41
mroczny321

Jak ja uwielbiam wypowiedzi znawców Metro dotyczące tego jak Exodus będzie bardzo słabą grą bo będzie otwarty świat a to jest w końcu Metro i akcja dzieje się w ciasnych tunelach metra więc nie ma sensu aby było w otwartej przestrzeni bo zabija to klimat gry. Niech któryś z was, o wielcy znawcy, poczyta sobie książki z Uniwersum Metro 2033, książki pisane przez pisarzy z całego świata zatwierdzane przez samego Glukhovsky'iego bo to w końcu on wpadł na pomysł Uniwersum dając szansę innym opisać jak oni mogliby widzieć świat po zagładzie zbudowany przez Dimitra w swoich krajach czy terenach Rosji. Książki te są rozchwytywane na całym świecie. Polecam zapoznać się z książkami w tej serii autorstwa Andrieja Diakowa, którego trylogia została postawiona na równi z trylogią samego mistrza Glukhovsky'iego (fabuła pierwszej i trzeciej książki dzieje się głównie na powierzchni gdzie przemierzana jest spora część Rosji). Zapoznajcie się najpierw ze światem stworzonym w Metro i dopiero potem się wypowiadajcie czy dobrze, że będzie otwarty świat, czy nie. Bo na razie wasze wypowiedzi nie mają żadnego pokrycia.

post wyedytowany przez mroczny321 2018-05-29 21:43:00
17.03.2018 11:31
mroczny321

Po angielsku mówią Indie games co oznacza independent video game. U nas mówi się Indyki ze względu na spolszczenie słowa Indie.

post wyedytowany przez mroczny321 2018-03-17 11:32:10
02.03.2018 18:55
mroczny321

Do wszystkich tych, którzy próbują na mnie wjeżdżać: grałem we wszystkie Gothic'i. Co więcej mam wszystkie Ghotic'i. Leżą u mnie ładnie na półeczce. Ja nigdzie nie powiedziałem, że gra jest chujowa. Stwierdziłem tylko, że jest bezpodstawnie wynoszona na wyżyny. Gothic to dobre RPG ale nie jest też niczym specjalnym i na pewno nie jest najlepszą grą gatunku. Po prostu zwykły średniak, których pełno jest w tym gatunku. Możecie gadać co chcecie ale nigdy nie zgodzę się z tym gloryfikowaniem Gothic'a bo Ghotic nie jest niczym specjalnym ani nadzwyczajnym.

01.03.2018 18:58
mroczny321

Gothic ma fanów nie tylko w Polsce. Problemem jest to, że w Polsce jest za bardzo gloryfikowany jakby to była nie wiadomo jaka zajebista gra, a tak naprawdę jest to zwykły, mocno zabugowany średniak z drętwym ale na swój sposób urokliwym systemem walki i dobrą fabułą. Tak jak doskonale rozumiem dlaczego Wieśka tak się u nas gloryfikuje (bo to jest właśnie zajebista gra wysokich lotów) to tak nigdy nie zrozumiem tego spuszczania się nad Gothic'iem.

26.02.2018 18:05
mroczny321

Normalnie. Polecam poczytać książki. Fabuła wielu z nich jest osadzona głównie na powierzchni.

22.02.2018 17:57
mroczny321

Jestem wielkim fanem Metal Gearów. Ograłem Metal Gear i Metal Gear 2. Do dzisiaj ogrywam MGSa, MGSa 2 i MGSa 3. Ile razy to już przeszedłem to nie mogę zliczyć. MGS 4 też ograłem parę razy no ale MGS V:GZ i MGS V:TPP tylko po razie. Metal Gear Rising też mi się bardzo podobał i też wielokrotnie ograłem ten tytuł. I tak jak jestem wielkim fanem Metal Gearów, wielkim fanem twórczości Konami i Kojimy to tego gniota nigdy nie kupię. Metal Gear Survive to jest coś co nigdy powstać nie powinno i nigdy nie powinno korzystać z nazwy Metal Gear bo jest zwykłą obrazą fanów tego tytułu. Konami już dawno straciło w moich oczach i mam nadzieję, że przez swoje debilne decyzje dostaną mocno po dupie. Może wtedy się ogarną.

post wyedytowany przez mroczny321 2018-02-22 17:58:45
10.02.2018 14:40
mroczny321
😐

@DanuelX Najbardziej klaustrofobicznej książce postapo? Czytałeś ty w ogóle Metro? Mówi ci coś w ogóle Uniwersum Metro 2033, w którym to pisarze - pod patronatem i zgodą samego Glukhovsky'iego - piszą książki osadzone w tym uniwersum z tym jak mogłoby wyglądać w różnych zakątkach świata? Polecam przeczytać parę książek z Uniwersum Metro 2033. "Do światła", "W mrok", "Za horyzont" autorstwa Andrieja Diakowa, "Korzenie niebios" autorstwa Tullio Avoledo, "Dzielnica obiecana" autorstwa Pawła Majki czy "Prawo do życia" autorstwa Denisa Szabałowa. Co charakteryzuje te tyłu? Wszystkie dzieją się głównie na powierzchni. Przemierzane są tereny Rosji w utworach Diakowa i Szabałowa, tereny Krakowa w utworze Majki czy Włochy w utworze Avoledo. Więc nie. Metro nie jest najbardziej klaustrofobiczną książką postapo. Nawet w ostatnim dziele Glukhovsky'iego z tej serii, w "Metro 2035" większość kluczowej akcji dzieje się na powierzchni i dotyczy powierzchni i tego, że w innych zakątkach świata jest jeszcze życie. Więc skończ gadać głupoty skoro nawet nie czytałeś książek. W Uniwersum Metro 2033 jest wiele miejsc gdzie ludzie żyją normalnie na powierzchni w osadach czy wioskach i zrobienie Metro Exodus głównie na powierzchni jest świetnym ruchem względem światów opisywanych w książkach tej serii co daje spore możliwości na lepsze przedstawienie tego uniwersum. Poczytaj książki, a potem się wypowiadaj na temat tego, że jest to najbardziej klaustrofobiczna książka postapo. Przeczytałem wszystkie książki z tej serii i dla mnie takie słowa są obrazą całego wysiłku jaki autorzy tych książek włożyli aby stworzyć to uniwersum. I wypadałoby zaznaczyć, ze trylogia Andrieja Diakowa jest uznawana za najlepszą w serii i dorównującą samej trylogii Dmitra Glukhovsky'iego.

post wyedytowany przez mroczny321 2018-02-10 14:43:26
08.01.2018 00:17
mroczny321

@Lord.
Gram na PC, gram na konsolach. I wiesz co? Nie mam problemu czy gra chodzi w 30 klatkach czy 120. Tak długo jak gra ma fajną fabułę, dobry gameplay to będę się świetnie bawił. I co mają do tego gry multipatformowe? Gra to gra. Nie ważne czy wychodzi na PS4, PC, XONE czy Switcha. To teraz co? Gry multiplatformowe jakieś gorsze są? No nie. Ja mam DOOM'a na PS4 i kupiłem na Switcha. Dlaczego? Bo na PS4 nie pogram w autobusie czy nudnym wykładzie. Na Switchu już tak. Switch to głównie konsola przenośna. To, że można ją podłączyć pod TV i grać w doku to miły dodatek. Więc nie gadaj, że na Switcha nie ma gier bo są. Tylko ty tego nie widzisz w swoim ograniczonym umyśle.

07.01.2018 12:49
mroczny321

@Lord .
Na Switcha nie ma gier? Grałeś może kiedykolwiek na Switchu? Patrzyłeś na premiery gier? The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario + Rabbids Kingdom Battle, Super Mario Odyssey, DOOM, The Binding of Isaac: Afterbirth +, Rocket League, The Elder Scrolls V: Skyrim, Mario Kart 8 Deluxe, FIFA 18, Xenoblade Chronicles 2, Pokken Tournament DX, Splatoon 2, Dragon Ball: Xenoverse 2, 60 Seconds!, Worms W.M.D., Batman: The Telltale Series, Arms, Monster Hunter XX, Rayman Legends Definitive Edition, Resident Evil: Revelations, Resident Evil: Revelations 2, Sonic Mania, Sonic Forces, Troll and I, Syberia, Syberia II, Minecraft, Shovel Knight, Retro City Rampage: DX, cała masa geir arcade w tym automatowe wersje Super Mario Bros. czy z serii Metal Slug, 11 stycznia wychodzą The Escapist 2 i Super Meat Boy, w lutym wychodzi PayDay2, Bayonetta i Bayonetta 2. No ale tak: na Switcha nie ma praktycznie żadnych gier. Bo przecież pici musztarda rejs takie świetne hurr durr, emulatory hurr durr, piracenie hurr durr, grafika 4k 120fps hurr durr. Bo o to przecież w graniu chodzi. Aby chodziło w 24k i 600fpsach i to wtedy jeszcze jest znośnie, moje czułe oko perfekcjonisty jeszcze zniesie te niedociągnięcia graficzne bo prawda jest taka, że jakby się twórcy postarali to byłoby jeszcze lepiej ale im się nie chce.

14.10.2017 19:32
mroczny321
12
mroczny321
12

Aha. Czyli rozumiem, że jak kupiłem jakiś czas temu Humble Capcom Rising Bundle za około 25zł i dostałem: STRIDER, Umbrella Corps, DmC: Devil May Cry, Dead Rising 2: Off the Record, Resident Evil HD, Resident Evil 0 HD, Resident Evil 6 to - pomijając ceny Steam - te wszystkie gry są właśnie warte te około 25zł? Bo jakoś mi się nie wydaje żeby to były ich faktyczne ceny rynkowe. Najpierw zapoznaj się z wartością rynkową gier (mówię tutaj zarówno o cenach gier pudełkowych i cyfrowych), a dopiero potem pisz, że coś jest sztuczne, udawane, i że jest to pic na wodę. To, że ty nie korzystasz z opłacalnych promocji nie oznacza, że inni też nie muszą. Nie każdego stać aby wydać 200zł na grę w dniu premiery. Po to są promocje aby tacy właśnie ludzie mogli kupić potem te gry taniej, w bardziej przystępnych dla nich cenach. A to, że część tej kwoty przechodzi na akcje charytatywne to tak naprawdę nic dla kogoś takiego nie znaczy. Bo wątpię, że ktoś kupuje wszystkie gry z wszystkich "paczek" na pałę tylko po to aby wesprzeć akcję charytatywną. To, że część kwoty idzie na akcje charytatywne to tylko dobra wola firmy. Znaczna większość osób nie kupuje tych gier dla akcji. Tylko z faktu, że są taniej dostępne.

post wyedytowany przez mroczny321 2017-10-14 19:36:51
02.10.2017 02:29
mroczny321
😊
odpowiedz
mroczny321
12

Najbardziej czekam na Super Mario Odyssey. Od zawsze marzyła mi się konsola Nintendo. Nigdy nie miałem przyjemności pograć w Metroida, Zeldę czy którąś z gier serii Mario (mogłem jedynie pograć w te tytuły na emulatorach NESa czy SNESa ale to nie to samo co na faktycznej konsoli). Mogłem się zadowolić tylko materiałami z tych gier na youtubie. Udało mi się w końcu spełnić jedno z moich marzeń - nazwijmy je tak - z dzieciństwa i od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Switcha. Ograłem już Breath of the Wild, którym jest zauroczony i czekam teraz na DLC fabularne. Super Mario Odyssey niestety w najbliższym czasie nie kupię bo nie stać mnie na jego zakup a po samych materiałach promocyjnych jestem nim oczarowany. Standardowe, klasyczne rozwiązania z serii Mario w otwartym świecie, który można eksplorować. Dla fana gier sandboxowych, gier postapo z otwartym światem gotowym na zwiedzanie to jest jak miód dla uszu. Platformówka z gigantycznym, otwartym światem. Odysseya aż prosi się o to żeby ją ograć na pełne 100%. Gra wygląda piękne, zachęcająco. Można nawet rzec, że aż kusi aby w nią zagrać i zostać na długie dnie i noce. Wygląda unikatowo na tle kolejnych Asasynów, symulatorów wyścigowych i kolejnych gier akcji z inną fabułą ale porównywalnych stylem grania. Dla gracza z pasji i zamiłowania to jest taka perełka wśród normalnej, "szarej" biżuterii: wybija się unikatowością, nieprzeciętnością, pomysłem na coś nowego, na niezapomniane przeżycie, do którego chciałoby się wracać i wracać. Nintendo w kwestii swoich flagowych gier nigdy nie zawodziło fanów i tak będzie teraz: Super Mario Odyssey to będzie unikatowa i nieporównywalna z niczym innym przygoda, której gracz na długo nie zapomni.

18.05.2017 17:13
mroczny321
📄
mroczny321
12

"Regulamin to pochodna prawa stanowionego, na którą składa się zbiór obowiązków, nakazów, zakazów itd. Określa wewnętrzne zasady postępowania i życia organizacji, instytucji lub grupy społecznej."

Czym jest prawo stanowione?

"Prawo pozytywne - pojęcie z zakresu teorii prawa, oznaczające prawo stanowione. Inaczej prawo tworzone przez człowieka (w odróżnieniu od prawa naturalnego), w tym także przez uprawnione do tego władze państwowe (tzw. prawo stanowione - ius civile). Prawo pozytywne to prawo pojmowane przede wszystkim jako - zależne od czasu i miejsca - dzieło danego społeczeństwa, tworzone w ramach nowoczesnej demokracji parlamentarnej, uwzględniającej prawotwórczą rolę organów państwa, partii politycznych, organizacji pozarządowych i grup nacisku. Prawo pozytywne powinno gwarantować zaspokojenie podstawowych ludzkich wymogów"

Regulamin = prawo. Łamiąc regulamin - na którego to założenia się dobrowolnie zgodziłeś - łamiesz prawo. Tyle w temacie. Facet odpowie prawnie za to co zrobił i zostanie ukarany taką karą, na jaką zostanie uznane, że sobie zasłużył.

post wyedytowany przez mroczny321 2017-05-18 17:14:00
28.04.2017 23:23
mroczny321

chciałem zademonstrować, że komentarz Glokera był zbędny i nie potrzebny. nie mam nic do żadnych z tych gier. grałem w tf'a, grałem w overwatcha, grałem w paladinsy i każda gra jest fajna i przyjemna na swój sposób. z jedną spędziłem więcej czasu, z drugią mniej no ale wszystkie pozycje są dobre. wkurza mnie jak ktoś gada, że paladinsy to chamska podróbka overwatcha. przecież to samo można powiedzieć o overwatchu: że jest chamską zrzynką tf'a. trzeba się liczyć z tym, że moja, twoja czy kogokolwiek opinia nie jest najważniejsza i zawsze znajdzie się ktoś to będzie miał do niej jakieś "ale" i nie będzie się z nią zgadzał. także no.

28.04.2017 22:16
mroczny321
odpowiedz
2 odpowiedzi
mroczny321
12

po co grać w chamskie podróbki tf'a?

18.04.2017 19:45
mroczny321

FanBoyRPG System walki jest tak strasznie zbliżony do tego z MGR'a, że miałem wrażenie, że gram w właśnie MGR'a tylko, że z inną fabułą i postacią.

20.11.2016 00:56
mroczny321

@planeswalker W takim razie poproszę o listę recenzentów, którzy przeszli w wyznaczonym przez redakcję czasie na zdanie recenzji każdą grę w swojej historii recenzenckiej od deski do deski czyli na pełne 100% wykonując wszystkie misje fabularne, wszystkie questy poboczne, odkrywając każdy zakamarek świata, mapy, lokacji, dungeonu oraz znajdując wszystkie znajdźki, easter eggi i smaczki poukrywane przez twórców. Jeżeli podasz mi chociaż 10 recenzentów z faktycznym doświadczeniem recenzenckim, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i uprawnienia do nazywania się recenzentami to wtedy przyznam ci rację. W przeciwnym razie to tylko twoje czcze gadanie bez jakiekolwiek pokrycia.

19.11.2016 16:30
mroczny321
mroczny321
12

Wolę zdecydowanie ocenę gry wystawioną przez gracza, konsumenta niż przez recenzenta z jakiejś tam strony czy innej firmy bo:
- recenzja może być przeklejona od kogoś innego lub zlepiona z kilku innych recenzji,
- może być oceną wystawianą po tym jak ktoś dostał w łapę albo ma układy z daną firmą,
- może nie być oceną rzetelną z kilku powodów np. takiego, że recenzent nie lubi danej firmy. Gra wyszło spoko ale recenzent oceni ją negatywnie bo mu się firma nie podoba.
Graczy - czytaj również konsumentów - jest więcej niż recenzentów. Jeżeli daną grę oceni 10 recenzentów oraz 10000 graczy z czego recenzenci ocenią ją na 8/10 a gracze 4/10 to zasugeruję się bardziej oceną graczy ponieważ w większości przypadków to oni ogrywają gry od deski do deski gdzie recenzent skupia się tylko na danych, konkretnych aspektach gry pomijając często gęsto inne. To, że ktoś jest do czegoś "przeszkolony" i ma odpowiednie papierki i certyfikaty nie oznacza, że ma być dobrym i poważnym autorytetem. To tak samo jakby powiedzieć, że dlaczego ludzie protestują przeciwko władzy, która nieudolnie rządzi. Przecież tamci są politykami, mają papierki i certyfikaty więc wiedzą dobrze co państwu potrzeba i są przecież dobrym autorytetem. Obywatel ma prawo krytykować i oceniać władzę bo to głównie on żyje w tym systemie a nie politycy to tak samo gracz ma prawo krytykować i oceniać gry bo on ogrywa je bardziej niż większość recenzentów.

spoiler start


Myśl dalej planeswalker jak myślisz to na pewno daleko zajdziesz i będziesz kolejną szarą masą do kontrolowania. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

spoiler stop

post wyedytowany przez mroczny321 2016-11-19 16:33:34
12.11.2016 17:53
mroczny321

@glouver Wiesz może też co to jest Steam Guard oraz Steam Guard Mobile Authenticator? Jeżeli ktoś chciałby zalogować się na twoje konto - a ty masz aktywowaną usługę Steam Guard Mobile Authenticator - to musiałby podać specjalnie wygenerowany kod na aplikacji mobilnej Steam, którą posiadasz na swoim smartfonie. Co więcej nawet jeżeli ten ktoś ściągnie aplikację Steam na swojego smartfona i zaloguje się na twoje konto i tak za wiele mu to nie da, bo Steam Guard Mobile Authenticator na aplikacji mobilnej Steam działa tylko jednocześnie na jednym telefonie. Więc żeby móc pozyskać specjalnie wygenerowany kod Steam Guard Mobile Authenticator musiałby najpierw ukraść ci twojego fona, dezaktywować usługę Steam Guard Mobile Authenticator z mobilnej aplikacji Steam na twoim fonie żeby móc aktywować ją na aplikacji mobilnej Steam na swoim fonie, pozyskać specjalnie wygenerowany kod Steam Guard Mobile Authenticator i móc zalogować się na twoje konto Steam. Prościej już nie da się tego wytłumaczyć. Więc powiedz mi: jaki jest problem z połączeniem konta Steam z profilem na Humble Bundle lub na jakiejkolwiek innej stronie? Bo ja nie widzę żadnego.

spoiler start


Taki z ciebie "hakier", a nawet nie wiesz jak działa polityka zabezpieczeń twojego celu.

spoiler stop