Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

S820im ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

14.02.2017 11:36
odpowiedz
S820im
2

Jestem fanem serii od ISS PRO 98, jednak zawsze mam jakąś część FIFY i gram w nią sporadycznie tylko po to by zobaczyć kluby których w PES nie ma. Z obiema grami miałem do czynienia i pomijając wzloty i upadki obu serii to ogólnie a przede wszystkim w tym roku stwierdzam, że PES jest bardziej grywalny, ma lepszą animację zawodników fizykę gry i prawie cały gamplay.
Fifa to gra w którą gra 90% fanów piłki a w PES tylko 10% i to się nie zmieni bo jak przekonać kogoś kto gra w fifę i do innej gry skoro PES z licencjami nie ma podjazdu i jest coraz gorzej. Fifa jest wszędzie reklamowana, w TV, w radiu, w internecie, w sklepach wielkie plakaty, cały regał zawalony Fifą a ja w mieście które ma prawie 100 000 mieszkańców nie znalazłem ani jednej płyty z PES 2017 na PS4 i musiałem ją zamawiać.
Na koniec dodam że tryb My club mnie denerwuje bo nie mogę ustawić taktyki jak mi się podoba tylko taką jakiego mam trenera a żeby w ogóle mieć dobrego z ustawieniem zbliżonym do tego co chcemy trzeba polować miesiąc.
odnośnie samego gamplayu to w tym roku jedyne co mnie irytuje to podania górą na dobieg, ile siły nie włożymy, pasek załadujemy do końca piłka prawie nigdy nie dolatuje za plecy obrońców i to jest skandal :)

10.09.2016 10:42
odpowiedz
1 odpowiedź
S820im
2

Rozegrałem w Fifę 16 prawie dwa sezony więc pokuszę się o komentarz. Fizyka gry w grze jest naprawdę kiepska, podania górą na wolne pole lecą godzinę a piłka tocząca się po ziemi nie bardzo chce zwolnić i podejrzanie długo się turla. Denerwują rwane animacje zawodników i ich kukiełko wata postawa ale to temat rzeka który w fifie jest odkąd pamiętam. Nowy system obrony jest spoko ale przycisk do pressingu powinien służyć do pressingu a nie biegania w okół rywala z piłką, nawet samouczek w grze uczy że nie tak się odbiera piłkę. Zastawianie piłki w końcowych minutach meczu podczas gry z konsolą irytuje, zawodnik z piłką staje tyłem do nas i w sumie nic nie można zrobić, raz po wślizgu w takiej sytuacji muj zawodnik utknął między nogami rywala i dostał ataku padaczki a potem następny i było ich dwóch. Nie ma możliwości edytowania formacji i przesuwania zawodników po boisku więc, zachowanie piłkarzy bez piłki pozostawia wiele do życzenia, gra na śniegu to nieporozumienie, nic nie widać a murawa wygląda jak z fify 99. Fatalna wpadka z ekstraklasą, wyniki z rundy finałowej nie są tak naprawdę brane pod uwagę a mistrzem jest zespół który wygra rundę zasadniczą. W karierze nie można zobaczyć ustawienia rywala przed meczem chyba że obejrzymy całe wejście zespołów. Grę ratuje to samo co zwykle, czyli licencja i ogrom zespołów, poza meczami gra jest fajna ale na boisku zbyt wiele irytujących błędów.