Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin
Forum

Amelia Bjorn ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

16.11.2015 10:41
😊
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Samzon - konkurs dotyczy gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege i nawiązuje do zdjęć zamieszczonych na dedykowanej stronie, inne zdjęcia umieszczone w Twojej historii będą niezgodne z regulaminem i nie fair w stosunku do reszty uczestników.
Z chęcią natomiast obejrzę/przeczytam przygotowaną przez Ciebie historię, proszę o nadesłanie jej na adres: [email protected]

06.11.2015 13:38
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Scooty91 - 3000 znaków :)
Garret Rendellson - Dziwny ten konkurs, wydaje mi się, że zamiast naprawdę dobrych "opowiadań" szukacie ugrzecznionych historyjek rodem z gry komputerowej 16+ bo jak inaczej nazwać "żadnych nawiązań do narkotyków"? Rozumiem, że wymyślenie w biografii że dany przestępca siedział za przemyt narkotyków to już jest nawiązanie? I zakazywanie w regulaminie odniesień do alkoholu w momencie gdy na jednym ze zdjęć do opisania facet pije alkohol? - jeżeli opiszesz w swojej historii, że dana postać została zatrzymana za przemyt narkotyków - jest ok. Jeżeli napiszesz natomiast, że persona A podała personie B biały proch rozsypany na ubabranym innymi substancjami kawałku lustra razem z karta kredytowa i zwiniętym w rulon banknotem stu dolarowym - będziemy mieć obiekcje ;) czujesz różnicę?
Podobnie w sytuacji z alkoholem - nie musisz pisać wcale, że nasz bohater-terrorysta przed akcja wypił pół litra Ballantines'a po czym wsiadł za kółko swojego terro-pojazdu i wyruszył w miasto szukając swej ofiary - można zamienić to na: 'Nie wytrzymał napięcia i duszkiem wlał w przełyk pełną szklankę brązowej, bliżej nieokreślonej cieczy' - czy coś w ten deseń, mam nadzieję, że załapałeś różnicę :) Pamiętaj proszę, że czytelnikami GOL'a są również znacznie młodsi gracze, staramy się być dyplomatyczni przy tego typu tytułach.

04.11.2015 16:54
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Dobrym przykładem jest post użytkownika anj82 - w ten sposób powinno wyglądać nadesłana praca konkursowa.

04.11.2015 16:50
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

cRaven - widzę, ze regulamin nie jest zrozumiały - już pracujemy nad tym, żeby wszystko było jasne. A co do Twojego pytania - wariant b) to ten, który mamy na myśli!

Pamiętajcie, że numery zdjęć nie są wliczane do puli 3000 znaków Waszej historii a biografie nie mają być szczegółowe z uwzględnieniem numeru buta i rozmiaru noszonego bojowego outfitu, tylko drobna wzmianka kim jest ta postać, by wprowadzić jurorów w wymyśloną przez Was historię :)

zielele - dokładnie tak, to ta sama osoba.

04.11.2015 09:46
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Kochani, proszę o skupienie!

WYMYŚL I NAPISZ HISTORIĘ, ZAWIERAJĄCĄ BIOGRAFIE TERRORYSTÓW I POLICJANTÓW (PRZY AKAPICIE, KTÓRY OPISUJE HISTORIĘ, DODAJ NUMER ZDJĘCIA Z GALERII WIDOCZNY W LEWYM, DOLNYM ROGU)
- czyli opisujemy akcję i zawieramy w tej historii również opis/biografię postaci, NIE SAMĄ BIOGRAFIĘ.

TheGlocKPL - jak wyżej.
Yuffie - wedle uznania :)

03.11.2015 17:23
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

gepard10 - Nie ma ograniczeń wiekowych :)

03.11.2015 10:32
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

CheshireDog -
Wymyśl i napisz historię, zawierającą biografie terrorystów i policjantów - mamy na myśli, by zarówno postaci terrorystów jak i NYPD nie były anonimowi, dla przykładu - weźmy Blond Panią z NYPD. Istotnym jest by nie była blond Panią z NYPD tylko byś opisał kim jest, np. dlaczego obrała taką a nie inną ścieżkę kariery itp., itd.

Czyli cała historia ma się komponować z minimum z jednym z zdjęć? czy np. każdy akapit ma mieć minimum jedno zdjęcie, które mu odpowiada? - preferujemy by każdy akapit rozpoczynał się konkretnym zdjęciem, będziemy mieć pewność, że to faktycznie opublikowane na stronie konkursowej zdjęcia zainspirowały Cię do napisania Twojej historii :) Aczkolwiek również jedno zdjęcie może być inspiracją do dwóch akapitów - chodzi o to, bo stworzyć swojego rodzaju fotostory (sugerujemy by nie inspirować się jednak czasopismami typu Bravo) a nie by cała historia opierała się na jednym zdjęciu. Podsumowując - nie musisz wykorzystywać wszystkich zdjęć ale również nie bazuj tylko na jednej sztuce w odniesieniu do całej historii. :)

21.08.2015 11:46
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Rexiak - jak najbardziej, byle uploadowane na yt :)

21.07.2015 10:04
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

NIESAMOWITE FLOŁ

#dziekihed

30.06.2015 15:55
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

CheshireDog - dziękuję za docenienie mojego effortu włożonego w pakowanie tych paczuszek, nie było łatwo </3 ;) Ważne, że paczka dotarła w całości i nic się nie uszkodziło.

Gratulacje jeszcze raz!

19.06.2015 18:44
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Paulut - laureaci zostali wybranie przez jury z poza redakcji, przez okrągły tydzień trwały obrady na temat wyboru zwycięzcy i wyróżnionych osób.

15.06.2015 18:17
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Kochani!

Ogłaszam oficjalne zamknięcie konkursu!
Dziękujemy Wam bardzo ,bardzo serdecznie za tak liczny odzew!
Wasze zgłoszenia zostały przesłane dalej (tak, tym razem to nie my wybieramy zwycięzców ;) ), ogłoszenia wyników spodziewajcie się najpóźniej do 19 czerwca (tj. piątek)! Wszystkim życzymy powodzenia i równie niecierpliwie czekamy na wyniki :)

Również ostrzeżenie - wszyscy użytkownicy, którzy w swoich postach wyrażają się nieprzychylnie na temat nadesłanych prac konkursowych i/lub uczestnikach biorących udział w konkursie i/lub na temat nie związany z konkursem będą z następnymi postami banowani na forum a ich posty natychmiast usuwane.

12.06.2015 15:57
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Czy po otrzymaniu maila, że opcja chęci braniu udziału w konkursach jest wyłączona i włączeniu jej jest się branym pod uwagę w konkursie czy już zostałem zdyskwalifikowany? :(

Buenass - konkurs trwa do końca dzisiejszego dnia, Twoje zmiany zostaną uwzględnione.

12.06.2015 10:09
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Mayki90 może zostać.

08.06.2015 12:27
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Buenass nie, nie musi być wrzucony dodatkowy hasztag, nie jesteśmy na instagramie ;)

ZwP - nie będzie problemu, ale pamiętaj, że nie chodzi o to, by pokazać siebie na zdjęciu, tylko stanowisko i sprite'ową puchę! Tudzież butelkę :)

03.06.2015 09:35
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Buenass w wypowiedzi, szkoda marnować fotografowanej przestrzeni ;)
grzybmaister - bez stresu możesz wyświetlić na monitorze wszystko oprócz rzeczy społecznie uważanych za wulgarne, obraźliwe itd. Żadnych nagich pań (lub panów)! ;)

02.06.2015 17:21
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Pamiętajcie proszę kochani o zamieszczeniu również zdjęć ze swoim nickiem oraz do tego komentarz na forum #prawdajesttakaze..., inaczej Wasze prace nie zostaną uwzględnione w konkursie! :(

27.05.2015 09:39
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@marwik15 - jeżeli wrzucisz takie samo zdjęcie tylko z kartką z nickiem, to tak, możesz je podmienić.

Astro2199926 - zupełnie osobiście gratuluję pomysłu, pomimo, iż faktycznie nie spełnia jednego z regulaminowych punktów. #thumbsup

A MIESIĘCZNY ZAPAS SPRITE (bo ktoś wcześniej o to pytał) TO 32 PUSZKI NAPOJU SPRITE :)

20.05.2015 15:01
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@Bitten Apple - głównie pomysłowość prezentacji swojego gejmingowego spotu :)

19.05.2015 15:17
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@jaalboja, prac video było chyba z 10 :)

05.05.2015 13:19
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Kochani,

PRZYPOMINAM O WYRAŻENIU ZGODY NA UDZIAŁ W KONKURSACH W SEKCJI "MOJE GRY-ONLINE"!
Z tego, co widzę, kilka osób o tym zapomniało.

Również dla OSÓB, KTÓRE NADESŁAŁY PRACĘ KONKURSOWĄ W POSTACI TEKSTU - limit to 1000 znaków! Również widzę, że niektóre prace przekraczają ten limit, więc jeżeli nie chcecie zostać zdyskwalifikowani zalecam drobne poprawki.

29.04.2015 10:43
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Zmiany, które nie wpływają znacząco na ogólną, pierwotną koncepcję zamieszczonego obrazka. Gdyby kolega, o którym piszesz zmienił wygląd tyłu karty, bądź zmienił całkowicie grafikę na pierwszej stronie, to byłaby brana pod uwagę tylko jego pierwsza praca. Dopuszczalne są jakieś kosmetyczne zmiany.
Dziękuję @egon4, dokładnie tak jest.

Mam pytanie, mianowicie:
Czy mogę użyć karty z gry do mojej ilustracji na karcie?? Chodzi mi o to, że chce w ilustracji przedstawić efekt wciągania do (można powiedzieć) otchłani jednostek z gry, które w tym przypadku będą po prostu kartami. Czytałem wcześniejsze wypowiedzi administracji i nie jestem do końca pewien czy jest dozwolone korzystanie z gotowych kart w grze.
Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy dalej iść w tym kierunku. :)

@ksomix, myślę, że tak, możesz użyć kart z gry w ten sposób. Dla pewności jednak przed opublikowaniem grafiki na forum podeślij ją proszę do wglądu na mail: [email protected]

28.04.2015 10:54
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@Amelia Bjorn - ostatnie pytanie z mojej strony jak i zapewne innych o tej tematyce.
Jeśli w grafice google jest zaznaczone: dozwolone do wykorzystania i modyfikacji to...?
Bo jest to zezwolenie autora na modyfikację jego obrazu, więc teoretycznie można, ale jak to wygląda według regulaminu?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

@pawelisto, jeżeli jest zgoda od autora, to nie widzę przeciwwskazań w użyciu danej grafiki. Proszę się jednak 100 razy upewnić czy aby na pewno autor grafiki wie, ze jego praca jest wykorzystywana gdzie indziej. Niestety, tak jak koledzy powyżej zdążyli zauważyć, wyszukiwarka grafiki Google nie do końca przestrzega praw autorskich, zatem lepiej nie ryzykować i odpuścić sobie używanie cudzych prac bez ich pisemnej zgody. Również, podkreślam po raz kolejny, nie jest to konkurs na najlepszą przeróbkę tylko na projekt graficzny postaci/artefaktu.

Ja również mam pytanie w sprawie stworzonej karty. Czy gdyby naszła mnie nagle ochota dorobić postaci dodatkowe oko, to mogę to w każdej chwili zrobić? Czy pierwsza wersja karty jest ostateczna?
Trawis96, w regulaminie jest napisane, że w chwili zgłoszenia pracy staje się ona tą, która będzie brana pod uwagę, mimo nadesłania kolejnych prac. W przypadku jednak zmian w samej grafice, które będą wpływać na korzyść pracy, proszę kontaktować się ze mną przez wiadomość prywatną (podesłać nową grafikę i opisać wprowadzone zmiany).

27.04.2015 15:24
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@Godless - bardzo się cieszę i życzę powodzenia! :)

27.04.2015 15:02
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@Godless - wydawało mi się, że chodzi o oryginalne prace z gry 'Hex' :) Wszelkie inne materiały jak najbardziej można wykorzystywać, ale jeżeli używacie nie swoich zdjęć/grafik, proszę zapytać autora o możliwość wykorzystania ich pracy w konkursie. Jeżeli jesteś w stanie podesłać nam zgodę autora na wykorzystanie jego grafiki w tym konkursie i podpisanie jej Twoim imieniem - droga wolna. Jeżeli nie - musisz sobie sam naskrobać smoka/dżina/magiczną włócznie/ buty +3 do cichego chodu na wsi.

Czyli ramka również może zostać zmodyfikowana poprzez dodanie nowych elementów. Chodzi o projekt graficzny. Mogę użyć oryginalnej ramki, dodać do niej efekty itd., i to będzie zgodne z regulaminem, tak?
Można dodać różnego rodzaju dodatki graficzne od siebie również do ramki - chodzi o to, żeby zachowała swoją formę i było wiadomo na pierwszy rzut oka, że jest karta z gry Hex: Shards of Fate :)

27.04.2015 14:15
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Zarówno @raminiel jak i @Petterly mają rację - kartę trzeba ZAPROJEKTOWAĆ, projekt graficzny to w tym wypadku wykonany własnoręcznie rysunek/ilustracja postaci/artefaktu. Można się wzorować na oryginalnych artach, jednak one podlegają prawom autorskim firmy Cryptozoic. Technika dowolna, od standardowych narzędzi typu ołówek, kredki, flamastry, farby, dłuta, po narzędzia multimedialne jak tablet i wykorzystywane do nich programy graficzne.

Pozwolę sobie przytoczyć cytaty ze slownika PWN:

"grafika komputerowa «dział informatyki zajmujący się tworzeniem za pomocą komputera rysunków, a także realistycznych obrazów obiektów rzeczywistych i wyimaginowanych»"
"rysunek
1. «to, co jest narysowane»
2. «zarys lub kształt czegoś»
3. «dział sztuk plastycznych, przedstawianie bryłowatości ciał oraz ich położenia w przestrzeni za pomocą linii»"

ilustracja
1. «reprodukcja fotografii, rysunku itp. dodana do tekstu»
2. «materiał faktograficzny, przykładowy itp. służący do wyjaśnienia, unaocznienia, odtworzenia czegoś»"

Jest to konkurs graficzny ergo na najlepsza grafikę ergo na najlepszy rysunek postaci/artefaktu a nie na najlepszą przeróbkę oryginalnego artu.

21.04.2015 10:08
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

@Bramblejack,
Czy możemy znać jakiś minimalny rozmiar grafiki (rozdzielczość)?
Zalecana rozdzielczość to co najmniej 150dpi, doradzamy pracować na pliku o wielkości między 150 a 300dpi. Jeżeli chodzi o same zgłoszenie do konkursu grafika może być mniejsza, ale bardzo prosimy o zachowanie oryginału w większej rozdzielczości na wypadek wygrania konkursu :)

Czy zaprojektowana grafika musi być osadzona w również zaprojektowanej ramce czy wystarczy sam koncept wizualny jednostki/artefaktu, a jej cechy opisane np. na infografice?
Konkurs polega na zaprojektowaniu karty do gry a nie tylko grafiki poszczególnej jednostki czy artefaktu, więc zalecamy umieszczenie wykonanej pracy w ramce - już gotowej lub również zaprojektowanej przez siebie (+5 do fejmu!).

20.04.2015 09:41
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Przypominamy również, że pod uwagę będą brane tylko te zgłoszenia, które zawierają przód i tył zaprojektowanej karty!

20.04.2015 09:33
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Samzon, niestety nie można wykorzystywać oficjalnych materiałów od Rockstar.

17.04.2015 13:27
odpowiedz
Amelia Bjorn
6

Star Wars zawsze na propsie! <3