Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Varsav Game Studios

Firma polski producent wydawca

Polska firma zajmująca się tworzeniem gier wideo, a także inwestowaniem w branżowe spółki. Varsav Game Studios, którego siedziba mieści się w Warszawie, tworzy produkcje przeznaczone na komputery osobiste i konsole. Debiutanckim projektem tej ekipy jest Bee Simulator. W skład zespołu wchodzą byli pracownicy takich studiów deweloperskich, jak Vivid Games, CI Games, Bloober Team, Flying Wild Hog i The Farm 51.

Historia

Varsav Game Studios zostało założone w 2011 roku. Od tamtej pory firma stworzyła platformę crowdfundingową CrowdDragons.com; umożliwia ona wspieranie twórców gier wideo i innych projektów AR oraz VR z centralnej Europy, w zamian za udział w generowanych przez nie zyskach. Ponadto na przestrzeni lat studio stało się głównym udziałowcem w firmie Ovid Works.

Pierwszą produkcją w całości stworzoną przez Varsav Game Studios był Bee Simulator, czyli symulator życia pszczoły. Gra zadebiutowała na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch 14 listopada 2019 roku. Warto dodać, że wersja na komputery osobiste to pierwsza rodzima produkcja dostępna wyłącznie w Epic Games Store. Owa ekskluzywność nie przeszkodziła w wysokiej sprzedaży tego tytułu – dość powiedzieć, że jego koszty produkcji zwróciły się deweloperom w ciągu nieco ponad tygodnia od premiery.

Równolegle do Bee Simulator Varsav Game Studios pracowało nad jeszcze jedną pozycją. Mowa o Giants Uprising, czyli grze akcji, w której gracz miał otrzymać możliwość wcielenia się w pałającego żądzą zemsty giganta siejącego popłoch wśród ludzi. Tytuł zmierzał na komputery osobiste, a w grudniu 2019 roku miał zadebiutować we wczesnym dostępie.


Varsav Game Studios: wyprodukowane gry

Bee Simulator

Bee Simulator

Giants Uprising

Giants Uprising

Gry w produkcji i planach

Giants Uprising PC2022

Wydawcy gier Varsav Game Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Varsav Game Studios:


Nacon / Bigben Interactive

Wyprodukowane gry

Plany wydawnicze na przyszłość

Giants Uprising2022