Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Blue Sunset Games

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Gdańsku. Oprócz tworzenia gier wideo przeznaczonych na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne Blue Sunset Games zajmuje się wydawaniem zarówno własnych produkcji, jak i dzieł innych deweloperów.

Historia

Blue Sunset Games oficjalnie rozpoczęło działalność w 2016 roku. W pierwszych latach deweloperzy z gdańskiego studia tworzyli gry przeznaczone na urządzenia mobilne. Wśród nich prym wiodła produkcja typu tower defense zatytułowana Tribellum. Sytuacja uległa zmianie w 2017 roku, kiedy to na komputery osobiste i konsole trafiło Animal Rivals, czyli kompilacja multiplayerowych gier zręcznościowych, w których gracze wcielali się w tytułowe zwierzęta. W kolejnych miesiącach oraz latach jej śladem poszły inne projekty coraz większego kalibru.

W kwietniu 2018 roku zadebiutowało Glaive: Brick Breaker nawiązujące do kultowego Arkanoida, natomiast w sierpniu pojawiło się wydane przez Blue Sunset Games Tiny Hands Adventure, czyli urocza platformówka 3D. W czerwcu 2019 roku na sklepowe półki trafiła bijatyka Go All Out, a także jeszcze jeden reprezentant gatunku tower defense w dorobku Blue Sunset Games – Assault On Metaltron. W lipcu światło dzienne ujrzał natomiast Car Demolition Clicker będący nietypową zręcznościówką, w której naszym zadaniem było niszczenie wszelkiej maści pojazdów oraz maszyn.

W międzyczasie, bo w październiku 2018 roku, studio Blue Sunset Games poinformowało, że wzięło na swoje barki stworzenie ufundowanej przez fanów gry Franko 2. Projekt, który miał powstać we współpracy z Mariuszem Pawlukiem, czyli współautorem oryginału, zmierzał na komputery osobiste i konsole. Pod okiem nowych twórców gra została również przemianowana z Franko 2 na Skinny & Franko: Fists of Violence. Droga do jej premiery była jednak na tyle daleka, że wiosną 2020 roku Blue Sunset Games dostarczyło zupełnie inny tytuł. Mowa o poświęconej skokom narciarskim produkcji Ultimate Ski Jumping 2020, będącej swego rodzaju duchowym następcą kultowego Deluxe Ski Jump. Gra pojawiła się najpierw na konsoli Nintendo Switch, a następnie trafiła na komputery osobiste oraz Xboksa One.


Gry w produkcji i planach

Skinny & Franko: Fists of Violence PCbrak danych

Wydawcy gier Blue Sunset Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Blue Sunset Games:


Forever Entertainment S.A.

PlayWay

Plany wydawnicze na przyszłość

Skinny & Franko: Fists of Violencebrak danych

Współpracujący z Blue Sunset Games producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Blue Sunset Games


Funware