Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DeGenerals

Firma polski producent

DeGenerals jest niezależnym polskim studiem deweloperskim istniejącym od 2017 roku. Zespół, którego siedziba mieści się w Łodzi, tworzy produkcje przeznaczone na komputery osobiste, a jego debiutancki projekt to Tank Mechanic Simulator.

Historia

Historia studia DeGenerals rozpoczyna się we wrześniu 2017 roku, kiedy to zostało ono założone przez Michała Flodrowskiego i Roberta Pietrzko, czyli byłych pracowników firmy fragOut Studio. Z uwagi na fakt, że obaj deweloperzy są pasjonatami historii i militariów, ich debiutancki projekt musiał dotykać obu tych tematów.

Mowa o grze Tank Mechanic Simulator, która 20 lutego 2020 roku pojawiła się na komputerach osobistych. Choć gracz wcielał się w niej w mechanika czołgów, zabawa nie polegała tu wyłącznie na renowacji maszyn z czasów II wojny światowej. Nim porzucony czołg trafił do naszego warsztatu, najpierw musieliśmy pozyskać jak najwięcej informacji na jego temat, a następnie samodzielnie go odnaleźć, zasiadając za kółkiem samochodu terenowego i robiąc użytek ze specjalistycznych narzędzi.

Niedługo po premierze tego tytułu odpowiedzialna za jego wydanie firma PlayWay poinformowała, że odniósł on sukces komercyjny. W ciągu pierwszych 72 godzin od premiery znalazł bowiem 39 tysięcy nabywców na platformie Steam, co zapewniło wydawcy pokrycie wszystkich kosztów związanych z jego produkcją.


Wydawcy gier DeGenerals

Wydawcy gier wyprodukowanych przez DeGenerals:


Ultimate Games

PlayWay

Wyprodukowane gry