Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dynamic Pixels

Firma producent

Niezależne rosyjskie studio deweloperskie, zajmujące się tworzeniem produkcji przeznaczonych tak na urządzenia mobilne, jak i na komputery osobiste i konsole. Ekipa istnieje od 2004 roku, a w jej portfolio można znaleźć kilkadziesiąt tytułów dostępnych na smartfonach i tabletach; dopiero rok 2017 przyniósł premierę gry Hello Neighbor, czyli jej pierwszego dzieła opracowanego z myślą o pecetach i Xboksie One.

Historia

Studio Dynamic Pixels istnieje od 2004 roku. Przez ponad dziesięć lat od rozpoczęcia działalności zespół dostarczył kilkadziesiąt produkcji opracowanych z myślą o urządzeniach mobilnych. Największym sukcesem tej ekipy są pozycje oparte na słynnych Tamagotchi, a wśród nich bryluje zwłaszcza gra MewSim, która trafiła w ręce ponad ośmiu milionów graczy. Zespół pracował również na zlecenie, tworząc gry dla takich firm jak Disney (mowa o tytułach na licencji kreskówki Chip and Dale), Lenovo (Snake it!3D) czy ZeptoLab (My Om Nom).

W 2016 roku ekipa Dynamic Pixels postanowiła wypłynąć na szerokie wody i zapowiedziała swoje pierwsze dzieło opracowane z myślą o komputerach osobistych i konsolach. Mowa o grze Hello Neighbor, czyli oryginalnej skradance z zaawansowaną sztuczną inteligencją, w której zadaniem graczy była infiltracja domu podejrzanego sąsiada. Tytuł zadebiutował na pecetach i Xboksie One w grudniu 2017 roku.


Wydawcy gier Dynamic Pixels

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Dynamic Pixels:


tinyBuild Games