Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Artematica Entertainment


Przygodówki Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes znalazły wydawcę

Adrian Werner, 6 września 2010, 10:39

Just-A-Game to utworzony raptem kilka tygodni temu nowy wydawca gier komputerowych. Wiemy już, jakimi produkcjami zamierza zadebiutować ta firma. Będą nimi dwie przygodówki – Alpha Polaris oraz Julia: Innocent Eyes.

Premiery gier w Polsce (27 lipca - 2 sierpnia)

Vercetti, 3 sierpnia 2009, 10:11

Ubiegły tydzień nie obfitował w nowości na polskim rynku gier. Do grona premierowych tytułów trafiły takie produkcje, jak przenośne Anno oraz Diabolik, a w zapowiedzianych reedycjach pojawiła się... trylogia Grand Theft Auto na PS2.

Poradnik: „Belief & Betrayal: Medalion Judasza”

Redakcja GRYOnline.pl, 6 grudnia 2007, 21:10

"Belief & Betrayal: Medalion Judasza jest klasyczną grą przygodową typu point-and-click. Oznacza to, że twoim zadaniem jest zwiedzanie kolejnych lokacji, zbieranie przedmiotów i wskazówek oraz używanie ich na innych przedmiotach, miejscach lub osobach."

Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę

Misiek, 4 października 2007, 10:50

Twórca Harvest Moon i prezes Marvelous Entertainment - Yasuhiro Wada - zdradził w wywiadzie dla internetowej strony magazynu Game Informer, że kolejna część „symulatora rolnika” nie będzie już nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza.

Ducati World Championship dostępny także poprzez Steam

Misiek, 25 września 2007, 15:29

Firma Strategy First, wydawca Ducati World Championship w USA, ogłosiła, iż wspomniany przed chwilą tytuł stał się dostępny także poprzez Steam. Wszystkie osoby, które zdecydują się na tę formę kupna mogą zaoszczędzić 10% kwoty, którą musiałyby wyłożyć za grę w sklepie.

Anglojęzyczna wersja gry Belief & Betrayal dopiero w przyszłym roku

Metatron, 7 września 2007, 14:33

Anglojęzyczni miłośnicy przygodówek czekający na grę Belief & Betrayal będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jej wydawca, Lighthouse Interacive, postanowił przesunąć premierę na początek przyszłego roku. Polacy nie powinni się martwić, ponieważ – o ile nie nastąpią opóźnienia w pracach lokalizacyjnych – gra zadebiutuje w naszym kraju już w październiku.

Przygodówki niemieckiego dtp trafią do Wielkiej Brytanii, Beneluksu i Skandynawii

Vercetti, 21 czerwca 2007, 17:30

Zgodnie z informacjami podanymi przez holenderską grupę Lighthouse Interactive, spółce tej udało się podpisać umowę z niemieckim koncernem dtp Entertainment. Dzięki zawartemu porozumieniu pierwsza z wymienionych firm będzie dystrybuować przygodówki naszych zachodnich sąsiadów poza granicami ich kraju.

Ukończono prace nad Belief & Betrayal

Vercetti, 15 lutego 2007, 16:40

Jak donosi niemiecki wydawca dtp Entertainment, współpracujące z nim studio Artematica zakończyło dzisiaj proces produkcyjny gry Belief & Betrayal. Płyta-matka z tytułem została już wysłana do tłoczni, a pudełkowa wersja mrocznej przygodówki w stylu point & click zadebiutuje na zachodnim rynku za nieco ponad tydzień – 23 lutego.

Komiksowa Julia Kendall w nowej przygodówce włoskiego studia Artematica

eLKaeR, 25 stycznia 2007, 07:32

Komiksowe serie szczególnie upodobali sobie włoscy developerzy ze studia Artematica. Począwszy od gry Druuna: Morbus Gravis, poprzez Martin Mystere: Operation Dorian Gray, a skończywszy na Diabolik: Original Sin – wszystkie te pozycje bazują na rysunkowych historiach. Pracownicy wspomnianej firmy zapowiedzieli właśnie kolejną przygodówkę, opartą na komiksowej licencji.

Gry z katalogu dtp Entertainment AG w ofercie firmy Nicolas Games

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2007, 09:56

Sosnowiecka firma Nicholas Games poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym o fakcie nawiązania współpracy z niemieckim dystrybutorem gier komputerowych – dtp Entertainment AG. Dzięki podpisanemu porozumieniu, już wkrótce na naszym rynku ukaże się kilka nowych i niedostępnych wcześniej tytułów.

Zmiany w przygodówce, powstającej na kanwie komiksów z cyklu Diabolik

eLKaeR, 9 listopada 2006, 09:09

Niespełna miesiąc temu włoskie studio Artematica musiało odsunąć w przyszłość premierę pecetowej przygodówki o nazwie Belief & Betrayal. Natomiast dziś developerzy rodem z Półwyspu Apenińskiego dokonali zmian w swoim drugim projekcie z gatunku adventure. Na szczęście nie chodzi o opóźnienie terminu rynkowego debiutu, lecz o zmianę nazwy.

Poradnik: Martin Mystere: Operation Dorian Gray

Redakcja GRYOnline.pl, 27 października 2006, 18:13

Profesor Martin Mystere – detektyw współpracujący z nowojorską policją, szczególnie przy sprawach dotyczących niecodziennych, by nie rzec paranormalnych zjawisk - zaprasza Cię do udziału w sympatycznej, aczkolwiek jak najbardziej kryminalnej przygodzie. Spostrzegawcze oko, analityczny umysł, nos prawdziwego tropiciela i odrobina wiary w siły nadprzyrodzone są mile widziane.

Opóźnienie Belief & Betrayal

eLKaeR, 10 października 2006, 09:32

Nowa pecetowa gra przygodowa spod znaku niemieckiej firmy ANACONDA, nosząca tytuł Belief & Betrayal, miała według pierwotnych założeń zadebiutować komercyjnie w bieżącym kwartale. Niestety developing jeszcze trwa, więc wydawca został zmuszony do odsunięcia daty premiery w przyszłość. Zatem teraz obowiązuje pierwszy kwartał 2007 roku.

Jak wyglądać będzie nowa włoska przygodówka na podstawie komiksowego cyklu?

eLKaeR, 29 kwietnia 2006, 12:55

Pięć miesięcy musiało minąć, abyśmy wreszcie poznali nieco więcej szczegółów na temat nowej gry przygodowej twórców Martin Mystere (alias Crime Stories) oraz Druuna: Morbus Gravis. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że kolejne dzieło włoskich developerów z firmy Artematica nosi nazwę Diabolik Evil's Origin, gdyż bazować ma na słynnej serii komiksowej rodem z Półwyspu Apenińskiego.

Martin Mystere w USA = Crime Stories

ComCo, 23 stycznia 2006, 11:25

Przedstawiciele The Adventure Company, jednej z ostatnich na świecie firm stawiających jeszcze na gry przygodowe z prawdziwego zdarzenia, zapowiedzieli wydanie w Stanach Zjednoczonych kolejnego tytułu. Produkcja o nazwie Crime Stories (w Europie znana jako Martin Mystere) reklamowana jest tam jako „kinowy thriller śledczy”, zaś za jej przygotowanie odpowiada studio Artematica.