Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Atomic Jelly

Firma polski producent

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Poznaniu. Atomic Jelly ma w swoim portfolio oryginalną grę akcji pod tytułem Project Remedium, a także symulator lotniczy 303 Squadron: Battle of Britain opowiadający o legendarnym Dywizjonie 303. Na przestrzeni lat zespół współpracował z takimi firmami jak PlayWay czy Movie Games.

Historia

Firma Atomic Jelly została założona w 2016 roku. W skład zespołu, którego siedziba mieściła się w Poznaniu, wchodziły zarówno osoby z tak zwanej demosceny, jak i ludzie mający doświadczenie w tworzeniu gier z segmentu AAA.

Niecały rok później ekipa dostarczyła swój debiutancki projekt. Mowa o oryginalnej grze akcji zatytułowanej Project Remedium, w której gracze wcielają się w nanobota operującego na ludzkim ciele i mającego za zadanie przywrócić do zdrowia sześć kluczowych organów. Tytuł pojawił się wyłącznie na komputerach osobistych i nie doczekał zbyt ciepłego przyjęcia (o czym świadczą „mieszane” opinie graczy na platformie Steam).

Deweloperzy nie dawali jednak za wygraną i jeszcze w tym samym roku pokazali graczom swoje drugie dzieło. Mowa o drugowojennym symulatorze lotniczym pod tytułem 303 Squadron: Battle of Britain. W styczniu 2018 roku projekt trafił na Kickstartera, gdzie twórcom udało się zebrać dwukrotnie większą kwotę niż ta, której potrzebowali. Pełna wersja gry zadebiutowała na komputerach osobistych 31 sierpnia tego samego roku i choć cieszyła się nieco większą popularnością niż Project Remedium, również zebrała zaledwie „mieszane” recenzje. Oprócz pecetów pozycja wydana przez firmę Movie Games w przyszłości miała trafić na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.


Wydawcy gier Atomic Jelly

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Atomic Jelly:


Movie Games

PlayWay