Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Black Eye Games

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Lublinie. Zespół opracował grę Gloria Victis, a także współtworzył osadzony w jej uniwersum projekt Siege Survival: Gloria Victis. Produkcje z portfolio firmy można znaleźć na komputerach osobistych.

Historia

Studio Black Eye Games oficjalnie rozpoczęło działalność w drugiej połowie 2012 roku. Nad swoją debiutancką produkcją deweloperzy pracowali jednak znacznie wcześniej.

Mowa o Ether Fields, czyli MMORPG-u osadzonym w uniwersum inspirowanym średniowieczną Europą i Bliskim Wschodem, mającym stanowić alternatywę dla „cukierkowych” przedstawicieli tego gatunku rodem z Korei Południowej. Produkcja miała działać w oparciu o autorską technologię Barok. Kiedy ekipa postanowiła przenieść ją na silnik Unity, autor tej pierwszej – Kamil Nowakowski – opuścił zespół. Twórcy nie dawali jednak za wygraną i kontynuowali pracę nad swoim ambitnym dziełem. Pokłosiem zmian, jakie zaszły w studiu, była zmiana nazwy gry na Gloria Victis.

Po roku od oficjalnego rozpoczęcia działalności przez Black Eye Games zadebiutowała wersja pre-alfa Gloria Victis. W 2014 roku deweloperzy zaczęli sprzedawać klucze do swojego projektu poprzez własną stronę internetową, a niedługo później ich dzieło wdarło się szturmem na Steam Greenlight i zostało przyjęte do dystrybucji na platformie Steam. Na premierę tego tytułu w steamowym Wczesnym dostępie trzeba było jednak poczekać aż do 9 czerwca 2016 roku. W międzyczasie firma zdążyła nabrać nieco wiatru w żagle i się rozrosnąć, zatrudniając pracowników zarówno z Polski, jak i spoza jej granic. Gloria Victis w Steam Early Access doczekało się umiarkowanie ciepłego przyjęcia („w większości pozytywne” recenzje graczy). Co prawda tytuł utknął we Wczesnym dostępie na długie lata, aczkolwiek w tym czasie był regularnie rozbudowywany i ulepszany przez twórców.

Na początku 2020 roku dowiedzieliśmy się, że w opisywany zespół pomógł w pracach nad innym projektem. Mowa o przygotowanej we współpracy z FishTankStudio grze strategicznej pod tytułem Siege Survival: Gloria Victis, czyli strategii, dla której źródłem inspiracji było kultowe This War of Mine. Tytuł pozwalał graczom przejąć kontrolę nad grupą cywili zamkniętych w obleganym zamku, którzy walczą o przetrwanie w oczekiwaniu na odsiecz. Podobnie jak pierwowzór, Siege Survival: Gloria Victis zmierzał wyłącznie na komputer osobiste.


Black Eye Games: wyprodukowane gry

Siege Survival: Gloria Victis

Siege Survival: Gloria Victis

Gloria Victis

Gloria Victis

Gry w produkcji i planach

Gloria Victis PC2022

Wydawcy gier Black Eye Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Black Eye Games:


Ravenscourt

Wyprodukowane gry

Plany wydawnicze na przyszłość

Gloria Victis2022