Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Star Drifters

Firma polski producent wydawca

WWW: http://stardrifters.com/

Facebook: https://www.facebook.com/StarDrifters.games/

Adres: ul. Chodakowska 12; 03-826 Warszawa

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Zespół został założony w 2014 roku przez Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego, czyli współtwórców firmy City Interactive. Obecnie studio zatrudnia kilkunastu pracowników i koncentruje się na tworzeniu gier przeznaczonych na komputery osobiste. Jego debiutancki projekt – Driftland: The Magic Revival – trafił do sprzedaży w 2018 roku.

Historia

Star Drifters jest stosunkowo młodym studiem deweloperskim. Firma została założona w 2014 roku przez dwóch branżowych weteranów – Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego. Mowa o deweloperach, którzy w 2000 roku zakładali niezależne studio Tatanka, z kolei dwa lata później brali udział w tworzeniu firmy City Interactive (obecnie CI Games).

Od momentu, w którym zespół Star Drifters pojawił się na branżowej mapie Polski, minęły dwa lata, nim ekipa zapowiedziała swoje debiutanckie dzieło. W marcu 2016 roku świat po raz pierwszy usłyszał o Driftland: The Magic Revival, czyli grze strategicznej łączącej elementy RTS-a, symulatora życia i strategii 4X. Schemat rozgrywki czerpał garściami z rozwiązań wypracowanych na potrzeby słynnego cyklu Majesty – mikrozarządzanie zostało więc zastąpione przez podejmowanie strategicznych decyzji oraz wyznaczanie i realizację zadań. Całość działała w oparciu o technologię Unreal Engine 4, opracowaną przez firmę Epic Games, co zagwarantowało wysokiej jakości grafikę.

Premiera Driftland: The Magic Revival odbyła się w 2018 roku.


Star Drifters: wyprodukowane gry

Driftland: The Magic Revival

Driftland: The Magic Revival

W Polsce Star Drifters współpracuje z:


CDP

Wyprodukowane i wydane gry