Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

SUPERHOT team

Firma polski producent wydawca

SUPERHOT team to polska niezależna ekipa deweloperska, której siedziba mieści się w Łodzi. Zespół powstał w sierpniu 2013 roku, gdy grupa znajomych postanowiła wziąć udział w konkursie 7 Day First Person Shooter, polegającym na stworzeniu pierwszoosobowej strzelanki w ciągu tygodnia. Jego debiutancki projekt, którego prototyp powstał właśnie na potrzeby tego konkursu, czyli FPS pod tytułem SUPERHOT, odniósł wielki sukces artystyczny i komercyjny, dając początek marce rozwijanej w kolejnych latach.

Historia

Praca konkursowa stworzona przez SUPERHOT team na potrzeby konkursu 7DFPS, czyli gra SUPERHOT, została udostępniona w sieci w 2013 roku i błyskawicznie zdobyła popularność. Powodem takiego stanu rzeczy była oryginalna mechanika – w trakcie rozgrywki czas płynął bowiem tylko wtedy, gdy poruszał się gracz. Na bazie prototypu, któremu udało się przejść proces weryfikacji w programie Steam Greenlight w ciągu jednego weekendu, deweloperzy postanowili więc przygotować znacznie większą pozycję. W maju 2014 roku odbyła się zbiórka funduszy w serwisie Kickstarter. Kampania crowdfundingowa zakończyła się pomyślnie, z wynikiem ponad 250 tysięcy dolarów.

Pełna wersja SUPERHOT, debiutanckiego dzieła studia, od którego wzięła się zresztą jego nazwa, ukazała się 25 lutego 2016 roku. W lipcu 2017 roku produkcja pojawiła się natomiast na PlayStation 4, z kolei w sierpniu 2019 trafiła na platformę Nintendo Switch. Tytuł odniósł duży sukces artystyczny i komercyjny, zatem nic dziwnego, że dał początek marce, którą omawiany zespół miał rozwijać przez kolejne lata. W grudniu 2016 roku na komputerach osobistych pojawił się SUPERHOT VR, czyli specjalna wersja pierwszej gry studia, przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Nieco ponad pół roku później, bo w lipcu 2017, owa pozycja trafiła również na PlayStation 4.

Grudzień 2017 roku przyniósł natomiast zapowiedź MIND CONTROL DELETE, czyli samodzielnego dodatku do SUPERHOT, który miał zostać udostępniony za darmo posiadaczom podstawowej wersji gry. Dzień po oficjalnej zapowiedzi projekt trafił do Wczesnego dostępu na platformie Steam, a oficjalnie zadebiutował 16 lipca 2020 roku. Podobnie jak „podstawka”, również rozszerzenie trafiło w gusta graczy, ciesząc się ich „bardzo pozytywnymi” opiniami.


Plany wydawnicze na przyszłość

Loot River2022

Współpracujący z SUPERHOT team producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez SUPERHOT team


straka.studio

Joe Richardson