Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Double Damage Games

Firma producent wydawca

Niezależne amerykańskie studio deweloperskie, na którego czele stoją Erich Schaefer oraz Travis Baldree – współzałożyciele nieistniejącej już firmy Runic Games. Dzieła omawianego zespołu można znaleźć zarówno na komputerach osobistych, jak i na konsolach.

Historia

W 2014 roku, a więc dwa lata po premierze gry Torchlight II, szeregi studia Runic Games opuścili Erich Schaefer oraz Travis Baldree. Deweloperzy postanowili rozpocząć wszystko od nowa i założyć własną, niezależną firmę, czyli Double Damage Games.

Jeszcze przed końcem 2014 roku autorzy zapowiedzieli swój debiutancki projekt zatytułowany Rebel Galaxy – produkcję łączącą elementy kosmicznego sandboksa, erpega akcji i strategii. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych w październiku 2015 roku, z kolei na PlayStation 4 oraz Xboksa One trafił w styczniu 2016 roku.

Pozycja spotkała się z na tyle ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów, że po ponad dwóch latach twórcy ujawnili, iż pracują nad jej prequelem. Rebel Galaxy Outlaw zmierzał na te same platformy, a także na konsolę Nintendo Switch. Projekt miał rozprawić się z problemami trapiącymi poprzednika oraz dodać sporo od siebie; o tym, czy deweloperzy wywiązali się z tych obietnic, gracze mieli się przekonać w pierwszym kwartale 2019 roku.


Double Damage Games: wyprodukowane gry

Rebel Galaxy

Rebel Galaxy

Rebel Galaxy Outlaw

Rebel Galaxy Outlaw