Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Noble Muffins

Firma polski producent

Polskie studio deweloperskie należące do firmy PlayWay. Zespół specjalizuje się w tworzeniu gier symulacyjnych, a jego największym hitem jest wydany w 2020 roku Thief Simulator.

Historia

Studio Noble Muffins rozpoczęło działalność w 2012 roku. Pierwszą grą tego zespołu była prosta platformówka pod tytułem Grudger, która zadebiutowała na urządzeniach mobilnych w 2013 roku.

Następnie deweloperzy zaczęli ściśle współpracować z firmą PlayWay, pod której skrzydłami stworzyli wydaną w 2015 roku grę Construction Machines 2016, przygotowaną z myślą o komputerach osobistych. Tytuł pozwalający nam zasiąść za sterami rozmaitych maszyn budowlanych sprzedał się na tyle dobrze, że rok później autorzy przygotowali pokrewny gatunkowo projektDemolish & Build Company 2017 – który z kolei w 2018 roku doczekał się pełnoprawnej kontynuacji w postaci gry Demolish & Build 2018. Ostatnia z wymienionych produkcji z czasem (bo w lipcu 2020 roku) trafiła również na Xboksa One.

W 2018 roku na komputerach osobistych pojawiła się natomiast gra symulacyjna zatytułowana Thief Simulator, która pozwalała graczom wcielić się w złodziei. Produkcja odniosła wielki sukces komercyjny, toteż kując żelazo póki gorące, deweloperzy z Noble Muffins zabrali się za przygotowanie jej konsolowych wersji. Najpierw omawiany tytuł pojawił się na Xboksie One (w lutym 2020 roku, gdzie w ciągu pierwszych 72 godzin znalazł ponad 3 tysiące nabywców, co zapewniło zwrot kosztów produkcji tej konwersji i jej marketingu), natomiast później trafił na PlayStation 4 (w sierpniu 2020).


Gry w produkcji i planach

American Theft 80s PC2021

Wydawcy gier Noble Muffins

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Noble Muffins :


PlayWay

Ultimate Games

Forever Entertainment S.A.