Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Reikon Games

Firma polski producent

Adres: ul. Jasna 10/202; 00-171 Warszawa

Telefon: 508 262 029

Polskie niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Szeregi firmy zasilają osoby, które wcześniej pracowały między innymi w CD Projekt RED, Techlandzie, 11 bit Studios oraz Flying Wild Hog. Produkcje tworzone przez Reikon Games trafiają zarówno na komputery osobiste, jak i na konsole.

Historia

Historia stosunkowo młodej ekipy Reikon Games rozpoczyna się w 2014 roku. Wówczas to firma została założona przez czwórkę deweloperów, którzy wcześniej pracowali między innymi nad grami z serii Wiedźmin, cyklu Dead Island oraz nad Dying Light. Mowa o Jakubie Stylińskim, Macieju Machu, Magdalenie Tomkowicz i Marku Roeflerze, do których po jakimś czasie dołączył Benedykt Szneider w roli dyrektora kreatywnego. Niedługo później studio było gotowe, by rozpocząć tworzenie pierwszego dzieła.

Prace nad debiutancką produkcją studia Reikon Games rozpoczęły się na dobre w styczniu 2015 roku, aczkolwiek znacznie wcześniej, bo jeszcze w 2014 roku, powstały jej pierwsze szkice koncepcyjne. Gracze musieli jednak poczekać na jej oficjalną zapowiedź aż do kwietnia 2016 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun.

Debiutanckie dzieło Reikon Games nazwano Ruiner, a pieczę wydawniczą nad nim miała sprawować firma Devolver Digital, która od dłuższego czasu pomaga niezależnym deweloperom. Gra trafiła do sprzedaży we wrześniu 2017 roku, przenosząc nas do mrocznego, cyberpunkowego świata – oddany w nasze ręce bohater, będący reprezentantem niższych warstw społecznych, wypowiadał krwawą wojnę korporacji rządzącej miastem. Tytuł mógł się pochwalić wysokiej jakości grafiką, co było nie tylko zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4, ale i miłej dla oka techniki cel-shading. Ruiner zadebiutował na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, gdzie doczekał się ciepłego przyjęcia ze strony graczy i recenzentów.


Gry w produkcji i planach

Final Form PC2022

Wydawcy gier Reikon Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Reikon Games:


Devolver Digital

Prime Matter

Wyprodukowane gry