Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Infinite Dreams

Firma polski producent wydawca

Infinite Dreams to polskie studio deweloperskie z siedzibą w Gliwicach. Od 2002 roku firma produkuje gry na urządzenia mobilne, komputery osobiste oraz na konsole stacjonarne i przenośne. Bez wątpienia największym hitem w jej dorobku jest marka Sky Force, obecna w portfolio zespołu od 2004 roku.

Historia

Historia firmy Infinite Dreams rozpoczyna się w 2002 roku. Studio zaczęło swoją działalność jako producent gier przeznaczonych na urządzenia mobilne, a jego pierwszą produkcją było Micromachines, które trafiło na Game Boya Advance w 2003 roku.

Następnie zespół skoncentrował się na palmtopach i telefonach komórkowych. W 2004 roku premierę miała pierwsza odsłona ciepło przyjętego Sky Force, które debiutowało na mobilnym systemie Symbian, by po latach doczekać się konwersji na inne platformy – mowa o komputerach osobistych (w 2006 roku), urządzeniach z systemem Apple iOS (2009) oraz Android (2010).

Choć wydawać by się mogło, że ekipa skoncentruje się na produkcji strzelanin, o czym zdawało się świadczyć jej kolejne dzieło (Super Miners, wydane między innymi na Symbianie) – zespół zdecydował się jednak na tworzenie gier reprezentujących inne gatunki, takich jak choćby K-Rally (2006), Creatures of the Deep (2008) czy iQuarium (2009).

iQarium było zresztą pierwszą próbą wpasowania się firmy w nowe tendencje rynkowe – wzrost znaczenia urządzeń mobilnych oraz systemów Apple iOS i Android sprawił, że studio skierowało swoją działalność na odmienne tory, stopniowo porzucając dawne platformy. Ostatnią grą wydaną na umierającego Symbiana było Let's Create! Pottery z 2001 roku – produkcja pojawiła się także na innych platformach, w tym na konsoli Nintendo DS.

Od 2010 roku zespół skupił się na tworzeniu gier na nowe systemy, a także rozpoczął produkcję tytułów spod znaku „Mini Apps”. Mowa o pozycjach dystrybuowanych w modelu free-to-play. Cykl przetrwał dwa lata, a w jego ramach ukazało się sześć gier.

Rok 2012 przyniósł premierę Jelly Defense oraz Sailboat Championship na urządzeniach mobilnych, z kolei dwa lata później została wydana największa wówczas produkcja w dorobku studia – Sky Force 2014. Z uwagi na fakt, że ten widowiskowy shoot 'em up przypadł do gustu graczom, ekipa poświęciła się pracy nad rozwojem marki. Po roku światło dzienne ujrzało Sky Force Anniversary, które pojawiło się na systemie Android i na komputerach osobistych. Kolejne miesiące przyniosły premierę mobilnego Sky Force Reloaded, z kolei w roku 2016 do sprzedaży trafiło Sky Force Anniversary w wersji na konsole PlayStation Vita, PlayStation 3 i PlayStation 4.

W 2017 roku firma podąża obraną wcześniej ścieżkąSky Force Anniversary trafia na konsolę Xbox One, z kolei odświeżona wersja Sailboat Championship debiutuje na komputerach osobistych.