Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mass Creation

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, na którego czele od początku jego działalności stoi Adam Chyliński. Gry zespołu Mass Creation można znaleźć zarówno na komputerach osobistych oraz konsolach, jak i na urządzeniach mobilnych.

Historia

Studio Mass Creation rozpoczęło działalność w 2009 roku. Firma miała koncentrować się na tworzeniu zręcznościowych gier akcji, jednak jej portfolio ostatecznie zasiliły produkcje reprezentujące rozmaite gatunki.

Można zaryzykować stwierdzenie, że pierwszym większym projektem, który przyniósł rozpoznawalność opisywanemu zespołowi, był Draw Slasher wydany w 2014 roku na urządzeniach mobilnych firmy Apple i konsoli PlayStation Vita. Tytuł doczekał się ciepłego przyjęcia, więc dwa lata później trafił jeszcze na komputery osobiste oraz smartfony i tablety z systemem Android.

W 2014 roku Mass Creation udostępniło następną dużą (na tle większości pozostałych projektów studia) grę, czyli Run Like Hell!. Podobnie jak Draw Slasher, ów endless runner pojawił się na konsoli PlayStation Vita i urządzeniach mobilnych, a z czasem doczekał się kontynuacji. Rok 2016 upłynął opisywanemu zespołowi pod znakiem premiery Corridor Z – jeszcze jednego endless runnera, który na przestrzeni kolejnych miesięcy trafił zarówno na konsole oraz komputery osobiste, jak i na smartfony i tablety.

Pod koniec sierpnia 2020 roku zadebiutował natomiast najbardziej ambitny z dotychczasowych projektów Mass Creation. Mowa o beat'em upie zatytułowanym Shing!, który najpierw zawitał na komputery osobiste i PlayStation 4; posiadacze Xboksa One i Nintendo Switch mieli go sprawdzić w późniejszym terminie.


Mass Creation: wyprodukowane gry

Shing!

Shing!

Draw Slasher

Draw Slasher

Run Like Hell!

Run Like Hell!

Gry w produkcji i planach

Shing! Switch, XONE2021

Wydawcy gier Mass Creation

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Mass Creation:


Sony Interactive Entertainment

Wydane gry