Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Shiver Games

Firma producent wydawca

Niezależne fińskie studio deweloperskie z siedzibą w Helsinkach. Zespół Shiver Games jest znany z serii Lucius, a gry jego autorstwa można znaleźć na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

Historia

Studio Shiver Games rozpoczęło działalność jako trzyosobowa firma w 2010 roku. Dwa lata później zespół oddał w ręce graczy swoje debiutanckie dzieło, czyli grę Lucius – przygodówkę utrzymaną w klimacie horroru, pozwalającą graczom wcielić się w tytułowego chłopca będącego synem samego Lucyfera. Pomimo że tytuł odniósł umiarkowany sukces artystyczny, sprzedał się na tyle dobrze, iż zapoczątkował serię rozwijaną przez Shiver Games w kolejnych latach.

W 2015 roku cykl doczekał się drugiej odsłony, która, podobnie jak pierwsza część serii, trafiła wyłącznie na komputery osobiste. Choć produkcja opierała się na sprawdzonych założeniach, wprowadzała kilka zmian, które przypadły graczom do gustu. W 2016 roku na pecety (a w 2017 – również na urządzenia mobilne) trafił natomiast Lucius Demake, czyli specjalna wersja pierwszego Luciusa, stylizowana na produkcję z epoki ośmiu bitów.

Grudzień 2018 roku przyniósł z kolei premierę wieńczącego trylogię Luciusa III.


Wydawcy gier Shiver Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Shiver Games:


Lace Mamba Global