Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kunos Simulazioni

Firma producent wydawca

Włoskie studio deweloperskie, które specjalizuje się w tworzeniu symulacji wyścigów. Dzieła tego zespołu można znaleźć na komputerach osobistych i konsolach, a najpopularniejszym z nich jest seria Assetto Corsa.

Historia

Firma Kunos Simulazioni rozpoczęła działalność w 2005 roku, obierając za swoją siedzibę tor ACI Vallelunga Circuit nieopodal Rzymu. Celem tego zespołu było zarówno tworzenie wyścigowych gier wideo, jak i opracowywanie symulacji przeznaczonych dla profesjonalnych kierowców wyścigowych.

Debiutanckim dziełem Kunos Simulazioni było wydane w 2006 roku netKar Pro, znane w Polsce jako Symulator Samochodów Wyścigowych. Rok później w sprzedaży pojawiło się Marangoni Hill Climb Simulator, z kolei po następnych dwóch latach – Trofeo Abarth 500. Wydane w 2010 roku Ferrari Virtual Academy było natomiast ostatnią grą studia, które nie zdobyła światowego rozgłosu.

Po czterech latach do sprzedaży trafiła bowiem opracowana przez Kunos Simulazioni gra Assetto Corsa, która zadebiutowała na komputerach osobistych, a po niecałych dwóch latach pojawiła się również na PlayStation 4 oraz Xboksie 360. Tytuł powstawał we współpracy z inżynierami i zawodowymi kierowcami, a jego wydaniem zajęła się firma 505 Games. Sukces pozwolił twórcom nabrać wiatru w żagle i przygotować kontynuację. Nim jednak Assetto Corsa Competizione trafiła do Wczesnego dostępu Steam (co nastąpiło pod koniec 2018 roku), Kunos Simulazioni zostało kupione przez firmę-matkę 505 Games, czyli Digital Bros.


Wydawcy gier Kunos Simulazioni

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Kunos Simulazioni:


505 Games

UIG Entertainment

Wydane gry